Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @maharaja 09:05:23
  "Słyszałem parafrazę: Europejczykiem...."

  Parafrazując zmieniamy tekst zachowując przy tym jego oryginalny sens.
  A więc użył Pan określenia pomyłkowo.


  Pańska teza przeczy logice.
  ,,Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie"
 • @zygmuntbialas 10:09:34
  "A poza tym Nabil al-Malazi jest mądrym i przyzwoitym człowiekiem."
  Zygmunt Białas

  Na pewno "mądrym" w znaczeniu sprytnym, ale czy przyzwoitym?

  Kopiuje poniżej mój wpis oraz wymianę zdań na WPS- dotyczy Nabila al-Malazi:


  AgnieszkaS
  10 sierpnia 2018 o 09:18
  Rolowanie Polaków przez nachodźców z Bliskiego Wschodu
  ————————————————————————————
  Franzowi należą się podziękowania za ten filmik, z którego dowiadujemy się, że wiceprzewodniczącym partii „Polska Patriotyczna” i partii „Zmiana” jest Syryjczyk, Nabil al-Malazi. Tutaj przychodzi na myśl refleksja: czy w Polsce nie ma już Polaków, że w naszych partiach działają bogaci biznesmeni z Bliskiego Wschodu?

  Nabil Malazi jest właścicielem firmy EUROMID INTERNATIONAL – NABIL MALAZI LTD. Firma jest zarejestrowana w Polsce i uchodzi za polską, a zdobyła sobie sławę ze względu na aferę powszechnie na świecie znaną jako „Panama Papers” (kwity Panamskie).
  Cytuję z Wiki:

  „zbiór poufnych dokumentów z rajów podatkowych udostępniony po wycieku danych z kancelarii podatkowej i prawnej Mossack Fonseca, działającej w Panamie. Ujawniono aktywa elit politycznych, prominentnych urzędników i ich współpracowników, które wcześniej były niejawne.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Panama_Papers

  Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych udostępniło wszystkie dane na swojej stronie. Tam właśnie znalazłam Pana Malazi i jego Euromid International. Malazi to wielki „polski patriota”, który chyba przez przypadek znalazł się w raju podatkowym.

  Sprawdźcie sobie Państwo sami:
  https://panama.data2www.com/e/10043512
  https://offshoreleaks.icij.org/nodes/10043512

  A tutaj jest oficjalna strona firmy, po angielsku. Euromid Interantional oferuje wszystko – od maszyn i urządzeń aż po usługi w pozbywaniu się odpadów. A oferty skierowane są do przedsiębiorstw i rządów państw.
  http://www.offer.euromid-int.com/

  Informacje o Nabil al-Malazi oficjalnie dostępne w Internecie:
  NABIL AL-MALAZI
  Damascus / Rawda , Rue. G. Haddad , Blok Al-Kurdi
  Telefon: 00963 11 3330 480
  Telefon mobile: 00963 933 727 181
  Email: nabil.malazi@gmail.com

  Malazi też narzeka, że mu żydzi przeszkadzają – prawdopodobnie w biznesie.

  ***

  Allan
  10 sierpnia 2018 o 09:48

  Właściwie to co z tego ma wynikać ?.Jeżeli szef partii widzi we władzach partii Syryjczyka , Wietnamczyka czy kogokolwiek innego to jest decyzja szefa partii .Widocznie ma do niego zaufanie i jeżeli jedynym zarzutem jest fakt że nie jest Polakiem i ma trochę pieniędzy w portfelu to merytoryczna dyskusja się kończy . To są jego prywatne sprawy .
  Pani Agnieszko czy Nabil pani do portfela zagląda?.Chyba nie .
  A to jest typowa insynuacja z pani strony :
  „Malazi też narzeka, że mu żydzi przeszkadzają – prawdopodobnie w biznesie.”

  ***

  AgnieszkaS
  10 sierpnia 2018 o 14:45
  „Właściwie to co z tego ma wynikać ?”
  ———————————————————————————————–
  Dla Pana nic godnego uwagi nie wynika.

  Natomiast w przypadku Polaka, któremu przyszłość ojczyzny leży na sercu , to wynika bardzo dużo. Człowiek ten, syryjski Arab, prowadzi firmę zarejestrowana i działającą w Polsce i ukrywa swoje dochody przed podatkami „Offshore”. Następnie, będąc w pierwszej kolejności biznesmenem, wkręca się do polskiej polityki i zaczyna działać przeciwko partii rządzącej. Jak Allen myśli, dlaczego on to robi? Może Malazi pragnie świetlanej przyszłości dla Polaków?
  Zastanawiają mnie również inni, ważni członkowie tej partii. Może powinniśmy im się bliżej przyjrzeć.

  ***
  AgnieszkaS
  10 sierpnia 2018 o 14:58
  „Pani Agnieszko czy Nabil pani do portfela zagląda?”

  A czy rozumie Pan, że polityk jest oceniany od strony etycznej – czy to też do Pana nie dociera?

  ***

  paziem (Paweł Ziemiński)
  10 sierpnia 2018 o 15:08

  Niech pani nie ucieka od spełnienia mojej prośby w tzw. ” etykę biznesu” i nie feruje opinii na podstawie pani domysłów.

  A propos etyki biznesu, to uważam, że szara strefa uprawiana przez polskich przedsiębiorców wobec okupacyjnego, zdradzieckiego i antypolskigo rzadu w Polsce jest etycznie usprawiedliwiona a gospodarczo racjonalna. Żydzi postępoują nieetycznie ale chcieliby szantażować ” etyką” gojów. To ich stała strategia.

  ***
  AgnieszkaS
  10 sierpnia 2018 o 15:07
  Panie Ziemiński,

  Ja tu występuję jako wyborca, którego nazwisko i mię już Pan zna. Wyborca ma prawo, a nawet obowiązek, dowiedzieć się kim są ludzie działający w polskich partiach, jakie jest ich pochodzenie, cele i czy są to ludzie uczciwi.

  Czy Pan temu może zaprzeczyć?
  Dodam jeszcze, że ja uczciwie płacę podatki zarówno w Polsce, jak i USA. Co może być, w razie potrzeby, w każdej chwili zweryfikowane.

  ***
  AgnieszkaS
  10 sierpnia 2018 o 15:21
  „A propos etyki biznesu, to uważam, że szara strefa uprawiana przez polskich przedsiębiorców wobec okupacyjnego, zdradzieckiego i antypolskigo rzadu w Polsce jest etycznie usprawiedliwiona a gospodarczo racjonalna.”
  Paweł Ziemiński

  I to mi już wystarczy, panie Ziemiński. Więcej już nie musi Pan tłumaczyć.

  Pozwolę sobie wypowiedź Pana swobodnie cytować, ponieważ uważam, że jest bardzo istotna. To były karty na stół, bez owijania w bawełnę i bez patriotycznych sloganów. Dodam tylko, że PO chyba też tak myślało.
  Żegnam Panów na tej stronie!

  ***
  AgnieszkaS
  10 sierpnia 2018 o 15:26

  Zapomniałam dodać ważny komentarz. odnosi się do:
  „Żydzi postępują nieetycznie ale chcieliby szantażować ” etyką” gojów. To ich stała strategia.”? /Paweł Ziemiński/

  O jakich gojach Pan tu pisze? Pan od semickich nieetycznych żydów zdecydowanie woli semickich nieetycznych arabów.
  To jest tylko sprawa gustu i preferencji.


  Całość dyskusji pod linkiem:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/08/09/rolowanie-rolnikow-rolowanie-polakow/
  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce - 09.08.2018.
 • @tańczący z widłami 16:40:39
  To był tylko żart z mojej strony. Bez urazy i życzę miłego dnia, bo już muszę wyjść do pracy.
  Kto jest żydem?
 • Krzysztof Wojtas
  "NIE BÓJ SIĘ POSŁUGIWAĆ ZŁEM. POKOCHAJ STOSOWANIE ZŁA WZGLĘDEM ZŁYCH !!!"

  A czy istnieje ktoś absolutnie dobry? Nie!

  To jest kuszenie. Dopiero teraz zrozumiałam dlaczego "tańczący z widłami". Proszę spojrzeć na średniowieczne malowidła przedstawiające piekło.
  Kto jest żydem?
 • @Rzeczpospolita 17:27:14
  "I sądzi Pan, że zmiana wizerunku Kołodziejczaka z osobnika starannie uładzonego (radny) na osobnika niedokładnie domytego (lider chłopski) jest czysto przypadkowa, bez udziału jego świadomości?"


  Według mnie Kołodziejczak jest starannie uładzony jako "chłop". Może to taki kobiecy nawyk z mojej strony, ale jak już wcześniej wspominałam, obejrzałam kilka filmów na You Tube z Kołodziejczakiem i zauważyłam, że ubiera się on nie w sukmanę i gumofilce tylko bardzo drogie koszule firmy Ralph Lauren ( przynajmniej dla nas w USA). Zwróciły moją uwagę buty sportowe, które dziwnie nie pasowały do redlin z kartoflami, dżinsy najnowszego kroju noszone w sposób modnie niedbały, tudzież inne dodatki do ubioru. Porównałam to, swoim babskim zwyczajem, z naszymi cenami i pokiwałam głową. Człowiek ten lubi się ubierać z klasą. Czasy się jednak zmieniły. Mój dziadek, który był rolnikiem miał w zwyczaju wrzucić na swój grzbiet byle co, bo robota czekała, bo zasiewy, bo ziemia...Tak, ziemia zawsze była pierwsza. Żyjemy jednak w innej epoce i młodość oczywiście ma swoje prawa. My na razie nie mamy żadnych dowodów, że człowiek ten nie jest osobą, za którą się przedstawia. A skoro dowodów nie ma, nie mamy prawa nikogo krzywdzić podejrzeniami.
  Cwany żydo-reżim chce ograć rolników
 • @Husky 19:02:25
  "Sędzia z Ukrainy"

  Dziękuję za spełnienie mojej prośby i wklejenie podobizny "Baby Jagi".
  Niech imię jego będzie zapomniane.
 • Mam inne zdanie.
  Wysłuchałam i obejrzałam wszystkie podane przez Pana materiały ale również obejrzałam kilka rozmów z Kołodziejczakiem dostępnych na YouTube. Jest to człowiek młody, o wyraźnym talencie przywódczym, wygadany i mądry na swój wiek. Wróżę mu zawrotną karierę, o ile nic się nie stanie. Dodam jeszcze, że jest doskonałym strategiem. Ruch chłopski ma niesamowite możliwości, jak to z resztą sam Pan zauważył, dlatego pod ten ruch, tak dobrze orgaznizowany przez Kołodziejczaka, chciałaby się podwiesić nie jedna partyjka; jednak młody przywódca chłopski, węsząc pismo nosem, na to im nie pozwala. I dobrze, bo jak to się stanie, to nastąpi koniec ich mocy i możliwości.


  Kołodziejczak jest krytyczny wobec PiS i zauważa wiele elementów ich "antypolskiego działania" mających związek z Ukrainą. A Ukraina to przecież w tej chwili główny rywal gospodarczy Polski. Tutaj przypominają mi się komentarze ekspertów, którzy po wydarzeniach na Majdanie ostrzegali, że kiedy tam nastąpi pokój, to Ukraina bardzo poważnie zagrozi polskiej gospodarce i jak długo tam trwa wojna, tak długo jesteśmy bezpieczni. Polska już nie jest, jak to było w czasach PRL, krajem przemysłowo-rolniczym. Polska siła ekonomiczna opiera się obecnie w większej części na rolnictwie. Dziwnym się wydaje, że polski rząd, wbrew zdrowemu rozsądkowi, zajmuje się wspomaganiem ukraińskiego rolnictwa - wysyłaniem tam sadzonek, etc.


  Inna ważna rzecz to stwierdzenie Kołodziejczaka, że polscy rolnicy nie potrzebują być reprezentowani przez żadną partię i żadnego polityka w Brukseli, ponieważ sami będą się reprezentować jako ruch ponadpartyjny. Bardzo to jest ambitny plan i życzę im powodzenia.
  Cwany żydo-reżim chce ograć rolników
 • RAM
  Ode mnie również 5*

  Notka jest potwierdzeniem zbrodniczej działalności Izraela. Początkowo podejrzewaliśmy, a teraz jesteśmy na sto procent pewni.
  Zanim "bracia Mateuszka" podpalą Polskę...
 • @Pedant 08:54:10
  "Ja miałem na myśli procesy światowe...."

  Ja również, bo literatury od tych wszystkich kategorii oddzielić się nie da.

  Średniowiecze
  Odrodzenie
  Barok
  Oświecenie
  Romantyzm
  Pozytywizm
  Modernizm (Młoda Polska)
  XX- lecie Międzywojenne
  Postmodernizm
  ?
  Wchodzimy w strefę stanu nieważkości.
 • Epoka w której żyliśmy zaczęła się pod koniec pierwszej wojny światowej
  No nie, to nie jedna epoka. To były trzy różne epoki. A ta, w której teraz żyjemy, jak będzie kiedyś nazwana? Wiele lat po naszym odejściu młodzież otworzy książki z literatury polskiej i zacznie się wczytywać. Czy to może będzie wstęp do neobaroku lub nowego średniowiecza, albo post....i tu mi nic poza liberalizmem do głowy nie przychodzi. Wiem tylko, że epoka ta zaczęła się mniej więcej na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i trwać będzie do lat trzydziestych(przypuszczalnie) XXI. Jak Pan by tę epokę nazwał - pełną sarmatów, irracjonalną, szukającą natchnienia we wszelkich nieregularnościach, odkrywającą na nowo mroki średniowiecza?
  Wchodzimy w strefę stanu nieważkości.
 • @kimur 12:39:53
  Przeczytałam pański komentarz z ogromnym zainteresowaniem. Wzmianka o krakowskich fortunach wojennych zrobionych na współpracy z Niemcami zwróciła moją szczególną uwagę. Wierzę, że to jest wersja historii najbardziej bliska ówczesnej rzeczywistości.


  Pozdrawiam!
  Stosunek do Powstania Warszawskiego
 • Maria Nurowska
  Dziadek był arystokratą.

  To jest oczywiste, że wnuczka jest liberalna i należy do KOD. Gdyby PiS dawał pieniądze obcym firmom w zamian za inwestycje w Polsce, to nikt z KOD i Nowoczesnej by nie oponował.


  "To ja wam daje 500+ i reszta Polaków ze swoich podatków", pisze Nurowska. Tupet tej pisarki przewyższa średnią krajową. Być może następująca atrofia pewnego ważnego organu nie pozwala jej zrozumieć, że podatki płacą wszyscy, również ci, którzy otrzymują 500+. A program jest bardzo istotnym stymulatorem polskiej ekonomii.


  Jaki literat, taka tfurczość.
  Niech imię jego będzie zapomniane.
 • @Husky 21:34:16
  Capisco.
  Cywilizacja Polska a KOBIETA
 • @fretka 21:38:39
  To bardzo interesujące.

  Ja pamiętam z dzieciństwa baśń polską, w której Baba Jaga również pomaga głównemu bohaterowi i towarzyszącemu mu w podróży wilkowi i jakiemuś innemu zwierzęciu - tu pamięć mnie zawodzi i lata życia w kulturze anglosaskiej robią swoje . Czyli rola i symbol Baby Jagi jest niemalże identyczny w polskiej i rosyjskiej kulturze.
  Cywilizacja Polska a KOBIETA
 • @fretka 20:56:12
  Właśnie obejrzałam polecany przez Panią film - prawdziwy rarytas.

  Myślę jednak, że to nie Baba Jaga tylko wampirzyca tracąca swoją moc po drugim pianiu koguta.
  Cywilizacja Polska a KOBIETA
 • @Andrzej Tokarski 20:40:37
  To niestety wynika z zawodu.

  Pozdrawiam
  Ostry tekst - o ostrych kobitkach
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:13:09
  "A za "neonowymi" wojnami, to kto stoi?"

  To pytanie wymaga dłuższego zastanowienia, ponieważ nie posiada jednoznacznej odpowiedzi.
  Cywilizacja Polska a KOBIETA
 • @Husky 20:15:37
  "Rispondi esattamente"

  Chyba miało być: rispondi rapidamente.


  Husky:
  Byłabym wdzięczna za umieszczenie podobizny Baby Jagi zamiast tych półnagich, pustogłowych pięknotek. Baba Jaga jest częścią słowiańskiego folkloru.

  http://www.academia.edu/17553976/Baba_Jaga_bogini_czy_wiejska_znachorka_O_różnych_spojrzeniach_na_wierzenia_Słowian
  Cywilizacja Polska a KOBIETA
 • @Andrzej Tokarski 20:02:49
  "(…)próbuję mieć nadzieję, że jest to dozwolone:)"

  Moje stwierdzenie, że mamy różne poglądy, nie posiada żadnych podtekstów. Coś tu Pan próbuje insynuować i zupełnie niepotrzebnie.
  Ostry tekst - o ostrych kobitkach
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:19:19
  A więc to chodzi o wojny. Proszę się zastanowić, kto te wojny wywołał. Helena, jako pretekst, była tylko odpowiedzialna za jedną.
  Cywilizacja Polska a KOBIETA