Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @k4tx 00:32:26
  Czy zna Pan książkę Nassima Nicholasa Taleba pod tytułem "Czarny Łabądź". Książka jest wyjątkowo ciekawym studium zdarzeń nieprzewidywalnych. Byłam nią przez długi czas zafascynowana i gorąco polecam przeczytanie "Czarnego Łabędzia", o ile jeszcze Pan się z tym tytułem nie zetknął.

  Co do przechowywania żywności i gromadzenia żywności w oczekiwaniu Apokalipsy, to odnoszę się do tego bardzo sceptycznie. U nas w Kalifornii bardzo często ogłaszają się firmy handlujące tego rodzaju towarem. Straszenie ludzi jest ich najbardziej skuteczną techniką marketingową.

  Mieliśmy tutaj przyjaciół, ludzi bardzo inteligentnych i oczytanych, którzy przed rokiem 2000 popadli w stan "obłąkania" i zaczęli kupować specjalną żywności na przetrwanie końca świata (komputerowego końca świata w roku 2000) i nie tylko żywność. Posiadali pełne beczki wody i wszelkich innych potrzebnych im przedmiotów, w tym broń, która miała odstraszać potencjalnych złodziei ich dobytku. Chyba nie muszę wspominać, że wszystkie te przedmioty i żywność znalazły się po wielu latach w śmietniku. A nasi przyjaciele do tej pory nie lubią tego tematu poruszać, ponieważ są zażenowani.

  Natomiast pański wcześniejszy pomysł z kupieniem kawałka ziemi i zbudowaniem chaty bardzo mi się spodobał.

  Pozdrawiam!
  Prognoza pogody
 • @Murzynio 23:19:02
  "Niewiele chyba zostało."

  Wpuściliśmy złodziei do domu i zamiast majątku narodowego jest w nim tylko "kamieni kupa"; a teraz przyszedł czas na rabunek w domu sąsiada. Żydowskie to są metody, co do tego nie ma żadnej wątpliwości.
  Dramat lokaja
 • @Husky 21:31:30
  "raczej ze Szkocji"/Husky/

  Dzięki za korektę. Zupełnie mi się zapomniało. Ja piszę znad Los Angeles River, która istnieje tylko wtedy, kiedy deszcz pada.
  Hajdamacka pogarda i polska siła
 • @kfakfa 21:38:45
  Co mnie ugryzło? Ano to:

  "Właśnie taki "scenariusz" w stosunku do Polski niebawem zostanie uruchomiony.

  Kto winny? Lachy."


  To nie Lachy, tylko Ci co Lachami rządzą, Panie kfakfa.
  Hajdamacka pogarda i polska siła
 • @chart 21:27:09
  "znad Tamizy"
  Skąd? :)
  /Chart/

  A któż tam za Panem dojdzie. Znad strumyka, rzeczki lub jeziorka. Wszystko mi jedno.
  Hajdamacka pogarda i polska siła
 • @kfakfa 21:27:55
  To może napisze Pan coś jeszcze w obronie imć Sikorskiego i żydowskiej żonki jego? Ależ proszę, bez skrępowania!
  Hajdamacka pogarda i polska siła
 • @dr nowopolski 18:57:07
  "Nie będę tego interpretować, bo jest to jasne dla każdego w miarę inteligentnego człowieka."


  Ależ nie musi Pan. Wolę inne, bardziej rzeczowe, interpretacje.
  Bezzębny zachodni szatan ciągle groźny!
 • Autor
  Gdzieś tam czytałam, że rząd polski rzekomo ma w planie zrobienie z naszego kraju centrum finansowego - swego rodzaju "mostu" pomiędzy EU a opuszczającą EU Wielką Brytanią. Jednak dotacjom dla JPMorgan w Polsce przyglądam się z wielką nieufnością. Zobaczymy jakie to będzie dofinansowywanie, kiedy żydowska finansjera już rozpocznie swoją korupcyjną i pasożytniczą działalność. Obama również przeznaczył dla nich ogromne sumy kosztem podatników, którzy za spowodowany przez banksterów kryzys poszli na bruk.

  Bardzo dobra notaka -5*
  Dobra zmiana dla mafii światowej
 • Na pohybel kolonizatorom!
  "Jest tu czasowo miejsce dla każdego uczciwie pracującego pańskiego rodaka, który ma dość bagna, w które zamieniliście swoje państwo."
  /Chart/

  W Polsce powinno być przede wszystkim miejsce dla wszystkich uczciwych Polaków poszukujących pracy, a nie Ukraińców.

  Polski rząd ma chyba jednak wyrzuty sumienia w związku z zamachem stanu na Ukrainie, w którym przecież "władzuchna"maczała palce. Gdyby nie Majdan, to Ukraińcy nie mordowaliby się nawzajem i szukali zatrudnienia poza granicami własnego kraju. Pan wyciąga tyle mądrych rad prosto z rękawa, jak cyrkowy magik, ale złuda to tylko i nic więcej. Ja za Lwowem nie tęsknię, wolę Wrocław, ale wiem, że Pana ciągnie w tamte strony. Pytanie tylko, co ciągnie - chyba nie piękno krajobrazu. My i Moskwę swego czasu mieliśmy, ale czy to znaczy, że Moskwa nasza, Panie Czarcie?
  A kto wie, może ja Pana nie doceniam. Może wyruszy Pan znad Tamizy odbierać, co ukraińska przemoc sobie wzięła od Polski. Tylko, że w moim widzeniu to jest ichnie i krogulcze łapska muszą poszukać innych łupów.
  Hajdamacka pogarda i polska siła
 • Gdy rozum śpi, budzą się mistyczne urojenia.
  "Ogólnie obecnie odnoszę wrażenie, że wojna bliżej, niż wcześniej sądziłem. 6-7 lat stąd."/k4tx/


  Z tego, co zauważyłam, to handel żywnością w hermetycznych pojemnikach i wszelkiego rodzaju wyposażeniem na "czasy ostateczne" jest bardzo dochodowy.
  Prognoza pogody
 • 1* za "false flag" na Florydzie
  " Przytoczył on przykłady najnowszych prowokacji (tzw. false flag incidents[ii]), takich jak strzelanina w szkole na Florydzie..."/dr nowopolski /

  Strzelanina na Florydzie była autentycznym, tragicznym, wydarzeniem. Proszę się więcej nie kompromitować tego rodzaju kłamstwami.
  Bezzębny zachodni szatan ciągle groźny!
 • @Husky 23:00:13
  Panu również!
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @Husky 19:40:01
  "Od czasu jak dzięki prostackiej nagonce na pana Jeznacha, który też nie piszę, nastała tu posucha.
  I tylko Talbot,Kula Lis i moją skromna osobą jeszcze ciągnie jako tako ten portal."/Husky/

  "Ekonomista" każdy może sobie przeczytać, a wzięte stamtąd artykuły nie muszą być w tłumaczeniu Pana Jeznacha i publikowane na Neon jako dzieła jego autorstwa. Panu niektóre kłamstwa jednak nie przeszkadzają. Proszę o trochę bardziej krytyczne spojrzenie na swoją osobę.


  Podzielam poglądy pańskich przeciwników ideologicznych. Ponadto uważam, że "The Economist" jest organem zachodniej liberalnej finansjery- globalistów odpowiedzialnych za zbrodnie kapitalizmu. Ten system zabiał i ciągle zabija, "Antykomunisto".
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @Jasiek 20:51:20
  "Jest jeszcze kwestia ZUS.... ;-"
  /Jasiek/
  "Drobnomieszczanin zwykle nie rozumie kapitalizmu i nie chce go zrozumieć. Największym wrogiem drobnomieszczanina jest ZUS i Urząd Skarbowy. Instytucji tych nienawidzi bardziej niż rynkowego przeznaczenia i naturalnego dążenia kapitału do monopolizacji(...)Ciężko pracujący drobnomieszczanin jest bowiem zły, że ludzie rezygnują ze słabo opłacanych prac. Mikro-przedsiębiorczość nie tworzy i nigdy nie stworzy godziwych warunków pracy najemnej. Drobnomieszczanin będzie przeciwny jakiejkolwiek polityce socjalnej powtarzając non-stop, że każdy sam sobie powinien dać radę. Popiera również partie bardziej liberalne od PIS-u tj. PO i Nowoczesną, czy bardziej reakcyjno-liberalne jak Kukiz’15. Stanowczo potępia również zakaz handlu w niedziele jako ograniczenie wolnego rynku i klasowe zagrożenie dla drobnomieszczaństwa. Najbardziej agresywne drobnomieszczaństwo koncentruje się przy Ruchu Narodowym, Kongresie Nowej Prawicy i partii Janusza Korwina-Mikke – Wolność(...)Drobnomieszczaństwo, w chwili obecnej, hołduje najbardziej dzikiemu kapitalizmowi pragnąć nieograniczonej akumulacji kapitału w swoim osobistym interesie. Drobnomieszczaństwo będzie bronić swojej pozycji, broniąc nawet stanu polskiego kapitalizmu z czasów przed wypłacaniem 500+ i może nawet przyczynić się do nowej 'terapii szokowej'."
  /Drobnomieszczaństwo a terapia szokowa -Cyprian Kraszewski/
  Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów
 • @Lotna 05:03:11
  "To jest jeden z najgłupszych komentarzy pod tym wpisem."/Lotna/

  Z Pani punktu widzenia, a z mojego wprost przeciwnie.
  teoria płaskiej ZIEMI
 • @Lotna 15:39:54
  "Ja się nie upieram przy żadnej, ale zaprzeczać faktom, albo zamykać usta tym, którzy zadają pytania, jeśli ma się coś takiego jak uczciwość intelektualną - nie przystoi."


  "Teorie płaskiej ziemi" należą zdecydowanie do dziedziny antyintelektualnej i z perspektywy "uczciwości intelektualnej" nie ma co tego rodzaju irracjonalnych wierzeń rozpatrywać.
  RAM – czyli Rozwój Atrofii Mózgów w Cywilizacji TPD
 • @RAM 22:17:16
  Oczywiście, że ja - któż inny? Rozglądałam się od kilku dni po Neonie i nie zauważyłam RAM-a. Napisałam więc krótki e-mail - tak dla przypomnienia. Pan, jak widzę, bardzo był zapracowany. Dobra notka. Dzięki za zdjęcie blokady!
  Koniec Izraela zbliża się: Nie idźmy na tę wojnę!
 • CIA i nowy feudalizm
  "(...)de facto Solidarność jest dziełem , koniem trojańskim USA/CIA powołanym po to , by zniewolić Polskę i rozgrabić ją / co obecnie się dzieje , a w zasadzie dobiega końca/ , a docelowo wykorzystać Polskę i Polaków jako „mięso armatnie” by ich rękami skoczyć do gardła Rosji i Rosjanom, czemu należy za wszelką cenę przeciwdziałać."/ detektywmjarzynski/


  Z perspektywy czasu, niestety, można nabrać takiego przekonania. Polska ciągle jest i pozostanie pod wpływem CIA, i niewątpliwie była wykorzystana w ukraińskim przewrocie na Majdanie. Skaczemy teraz do gardła Rosji, a nasza rusofobia nie jest tylko elementem lokalnego folkloru, jest częścią wieloaspektowego globalnego zjawiska, które ma związek z niebezpiecznymi zmianami zachodzącymi w samej CIA, czyli procesowi prywatyzacji amerykańskiego rządu. Przeciwdziałanie "atakowi na Rosję" będzie bardzo trudne, ponieważ globalne procesy prywatyzacyjne doprowadziły do zaistnienia bardzo niebezpiecznych w swojej formie, niemalże feudalnych uzależnień.


  Cytuję fragment z Consortium News:
  https://consortiumnews.com/2018/02/13/how-intel-for-hire-is-undermining-u-s-intelligence-part-2/

  INTEL-FOR-HIRE STAWIA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA AMERYKAŃSKI WYWIAD

  SZARE STREFY PRAWA
  W 2016 roku Tim Shorrock napisał artykuł przedstawiający pięć firm - gigantów wywiadu - które za pomocą sprzedawanych przez siebie usług przejęły kontrolę nad politykę wewnętrzną, politykę zagraniczną, wojskiem i przywódcami cywilnymi. Oni nadają kształt informacjom, analizują je i decydują, kogo prezydent Stanów Zjednoczonych będzie postrzegał jako wroga, a kogo jako przyjaciela.

  Mniejsze firmy dostarczają im zasobów, na podstawie których opierają i opracowują oni swoje raporty. W epoce cyfrowej sektor zdobywania i analizy informacji stał się „rynkiem kupujących”. O ile większa firma zyskuje więcej finansowo odnajdując oddziaływanie rosyjskich wpływów na bożonarodzeniowe przedstawienie w szkole podstawowej, to taki wniosek zostanie wyciągnięty. Według zasady, że jeśli nie jesteś gotowy do wykonania zadania, to ktoś inny dostarczy "dowód". W końcu liczą się pieniądze.

  Jednym z głównych graczy w tym procesie jest Grupa Chertoffa, założona przez byłego Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Michaela Chertoffa.

  Od Grupy Chertoffa, poprzez Sojusz na rzecz Zabezpieczenia Demokracji, Niemiecki Fundusz Marshalla i Dashboard Hamilton 68, którego celem jest śledzenie "rosyjskich wpływów na Twitterze”, informacje są destylowane i przekazywane do graczy na średnim poziomie.

  Michael Chertoff w latach 2005-2009 prowadził potężny Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gdzie był krytykowany za zwolnienie DBW z przestrzegania przepisów dotyczących wszystkiego - od spraw środowiska naturalnego rozpoczynając, a na wolności wyznania kończąc. Raport wydany przez Kongresową Służbę Badawczą stwierdził wówczas, że zakres niekontrolowanych uprawnień dla Chertoffa był bezprecedensowy. Chertoff był również znany z wystąpień przeciwko przepisom prawa międzynarodowego, w których oświadczał, że traktaty takie jak Konwencja Genewska nakładają nadmierne ograniczenia na działania USA za granicą.

  Jako długoletni pracownik - zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym - jest on jedną z czołowych postaci w amerykańskim zespole wywiadu i bezpieczeństwa.

  AMERYKAŃSCY (I ZAGRANICZNI) KONTRAKTORZY RZĄDOWI

  W swoich usługach firmy sektora prywatnego, w tym Intel-for-Hire, starają się naśladować działalności agencji rządowych, czyli przeprowadzają akcje szpiegowskie, operacje informacyjne, akcje bezpośrednie i operacje propagandowe. Jest to praca, którą, jak rząd wielokrotnie deklarował, należało pozostawić w agencjach rządowych, ponieważ mogły one być pociągnięte do odpowiedzialności publicznej, a prywatni kontraktorzy takiej odpowiedzialności nie podlegają.


  Firmy prywatne działają zarówno w kręgach rządowych USA, jak i poza nimi. Zdarza się, że firmy te pracują również dla obcych rządów. Ponieważ stanowią one sektor prywatny mogą zatem pozwolić sobie na atakowanie i nękania zarówno obywateli USA jak i resztę globalnej społeczności. Gdziekolwiek ich klienci „wyceluję”, tam oni dokonują „wystrzału”.

  Jest to zależność, którą niektórzy z najgorszych przestępców traktują bardzo poważnie. W ich świecie oni są Jamesem Bondem, a niszczenie reputacji niewinnych ludzi jest usługą dla ich kraju; przy okazji na ich konta ciągle napływają świezym strumieniem pieniądze. W ich wyobraźni są oni super-patriotami tego pokolenia, a w rzeczywistości - gdy tylko to, co robią, zostaje otwarte do wglądu – są oni pospolitymi przestępcami.

  Osoby o niesprawdzonym życiorysie i o radykalnych poglądach posiadają do swojej dyspozycji państwowe urządzenia cybernetyczne i mogą je wykorzystywać do własnych celów politycznych, prywatnego biznesu i osobistych vendet w taki sam sposób, w jaki używają narzędzi hakerskich CIA do projektów państwowych. I to dzieje się od lat(...)Pomimo braku profesjonalnych referencji, doświadczenia w zaangażowaniu w służbę publiczną lub nawet minimalnej liczby lustracji, ci szpiedzy z sektora prywatnego zbierają informacje, które są przekazywane i ostatecznie mogą być uwzględnione w codziennym briefingu prezydenta.

  Innymi słowy, konsultanci i "specjaliści od spraw publicznych" z niewielkim faktycznym doświadczeniem w profesjonalnej społeczności wywiadowczej - z których niektórzy mają na celu dokonanie odwetu, a jeszcze inni zarobienia przysłowiowego dolara- pomagają w podjęciu decyzji, kto jest wrogiem państwa. Taka jest rzeczywistość, mimo że brzmi to jak surrealistyczny film klasy B.”
  „Solidarność” była operacją specjalną CIA
 • @60grzegorz 21:46:50
  "Jassy, kierując się myślą Biblijną wyraził dokładnie to co, nie podoba się Panu Jezusowi, nie ma w tym żadnego fałszu i wybierając większą miłość do Boga niż do ludzi w prosty sposób został że tak powiem szybko wzgardzony!"/60grzgorz/


  Jak już się coś pisze, to należy to robić uczciwie. Ja nie wzgardziłam Jassy, tylko napisałam mu, aby On nie gardził innymi.


  "I w tym przypadku, wolę zostać wrogiem dla człowieka by stać się przyjacielem Boga!"/60grzegorz/

  To jest pański wybór i wola. Ja do tego nic nie mam.


  "Proszę nie mieć we mnie wroga ale ja również wybrałem ‘’złoto’’."
  /60grzegorz/

  Wroga??? Czy dla Pana każda osoba, która nie myśli jak Pan jest wrogiem? Uważam Pana za wielbiciela i poszukiwacza złotego kruszcu. Mnie przypadła rola tego, który usunął kraty i zamki z drzwi skarbca ze złotem i kosztownościami.

  "To że ktoś jest dobry, nie robi Zbawicielowi żadnej łaski, gdyż do tego został powołany, ale gdy człowiek stawia WŁADCĘ ŚWIATA NA DRUGIM MIEJSCU i więcej kocha człowieka niż Boga, to daleko jest od prawdy!"
  /60grzegorz/

  To wszystko zależy od tego jak dana osoba miłość rozumie. Ja przypomnę słowa pewnego poety, które są na pewno Panu dobrze znane:

  "Bo słuchajmy i zważmy u siebie,
  Że według Bożego rozkazu,
  Kto nie dotknął ziemi ni razu,
  Ten nigdy nie może być w niebie."
  JA WOLĘ PISMO ŚWIĘTE AGNIESZKO!
 • NATO ciągle rozszerza swoją wojskową aktywność u granic Rosji
  Tak, to niewątpliwie ma swój cel.

  Myślę, że Polska ma spełniać w Europie podobną rolę do roli Izraela na Bliskim Wschodzi. "Południowoamerykańskim Izraelem" jest znana z karteli narkotykowych Kolumbia. Polska pomaga liberalnym globalistom w ekonomicznym podboju Rosji, a Kolumbia bierze aktywny udział w podboju Wenezueli.

  O militarnym coup w Wenezueli mówi oficjalnie republikański senator Rubio. W Rosji działa finansowana przez Zachód piąta kolumna i Nawalny.
  Mariusz Błaszczak chce złamać Wiedeński Traktat OBWE