Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Zawisza Niebieski 17:15:30
  Ja akurat zagłosuję na kobietę, bez przynależności partyjnej, sąsiadkę i nie dlatego, że ładna kobieta, bo taka jest, ale dlatego...

  że to sąsiadka i może nową klikę da się utworzyć po rozbiciu tej starej :)
  Na kogo zagłosujesz w wyborach samorządowych,
 • 5*
  Ewy Kopacz jednak zabrakło na ławie oskarżonych. Ci najwięksi z przestępców są nietykalni.
  Sprawa zabójstwa Iwony Cygan
 • @krysz 00:15:08
  "Czy corka moze urodzic dziadka?"


  Tu chodzi o zjawisko masowe, które obserwujemy ciągu ostatnich trzydziestu lat.
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @krysz 00:15:08
  "Agnieszka...
  A kto stworzyl Specjalne Strefy Ekonomiczne i dlaczego uwazane sa one za pozyteczne, a raje podatkowe maja byc naganne?"

  Ja już wcześniej napisałam, iż bardzo mnie cieszy, że nie doszło do porozumienia pomiędzy krajami Bliskiego Wschodu a Europą o wolnych handlu. Tego rodzaju strefy są tylko pożyteczne dla globalnych korporacji.
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @stanislav 22:32:59
  Przecież pani styl, to najbardziej prymitywny stereotyp: ktoś wszedł do kościoła RzK- jest wierzącym katolikiem; ktoś jest Arabem-na pewno jest członkiem Al Kaidy..../P. Ziemiński/

  Bardzo się dziwię, że to Pan pisze. Ktoś się z Panem nie zgadza i już otrzyjuje etykietkę syjonista. Akurat ta sprawa nie ma nic wspólnego ze stereotypami.
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @zygmuntbialas 22:55:33
  "Nie odpowiedziała Pani na pytanie: "Czy tajne służby państwa polskiego są tak nieudolne, pobłażliwe czy przekupne, że nie interweniowały [w tej sprawie]? A może nieczytate i nie wiedzą, gdzie szukać "przestępców"?" Z. Białas/


  Ja nie jestem upoważniona do odpowiadania na tego rodzaju pytania, ponieważ nie reprezentuję polskich służb.

  "A przeprosiny to się należą osobie, która tu przez Panią jest ukazywana w niekorzystnym świetle."/Z. Białas/

  Tu są tylko fakty, bez żadnych osobistych opinii, oparte na danych z rejestracji i likwidacji firm (do wglądu publicznego -strony polskie i angielskojęzyczne), dane ze stron firmy Euromid, data udostępniona przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych i data z Wikipedii ( w tym wiadomości na temat strefy wolnego handlu planowanej między Europą a Bliskim Wschodem na początku tego wieku).

  Za które z tych źródeł, według Pana, powinnam przeprosić. Jakieś szczególne, czy może wszystkie razem?
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @stanislav 21:41:15
  Tak Pan zwykle nazywa wszystkie osoby, które samodzielnie i krytycznie myślą. No i jeszcze nich Pan doda, że ja reprezentuję żydo-reżim.
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @krysz 20:59:47
  "W czym problem?
  Amerykanie moga, a inni nie?"
  /krysz/

  Czyżby tylko mnie szokowało, że ktoś to robi i ta osoba jest jednocześnie bardzo aktywnym członkiem-założycielem partii walczącej z kapitalizmem.

  Partia Zmiana w "manifeście" na swojej stronie pisze:
  "Nieludzki kapitalizm, w jego najgorszej neoliberalnej formie pozbawił nas, ludzi pracy, nie tylko godności ale i materialnych podstaw egzystencji państwa....."


  Neoliberalizm stworzył te raje podatkowe, Panie krysz, i podzielił glob na 1% i 99%.
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @zygmuntbialas 20:09:49
  To nie jest "public domain", tylko bzdety dokumentne.

  Czy sugeruje Pan, że Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych umieściło fałszywe informacje na stronie https://offshoreleaks.icij.org?


  "I myślę, iż parę Pani słów przeprosin należy się Panu Nabilowi al-Malazi."

  Za co mają być te przeprosiny?
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • Arabska "pajęczyna" klanu Malazi w Polsce
  Euromid International Nabil Malazi
  Euromid Construction
  Firma EUROMID SP Z O O
  S. A. Invest
  Międzynarodowe Centrum Językowe "EBLA"
  ANDREX Przedsiębiorstwo Wielobranżowe
  FUNDACJA ET RESTITUTIO LIBERTATIS
  Stowarzyszenie "Orient"
  AFAMIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  https://mojepanstwo.pl/miedzynarodowe-centrum-jezykowe-ebla

  https://mojepanstwo.pl/fundacja-et-restitutio-libertatis-w-likwidacji

  https://mojepanstwo.pl/stowarzyszenie-orient
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @stanislav 23:32:37
  To smutne, że tyle się pani " napracowała" żeby nie dojść do niczego :))))
  /stanislav/

  Gdyby tak było to nie atakowałby mnie Pan personalnie, i Pan al-Malazi by mi nie groził.

  Proszę przekazać Panu al-Malazi ode mnie, że informacje tutaj podane należą do tzw. "public domain" i powinien skierować swoje groźby do
  Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych, którzy je swobodnie udostępniaja na swojej stronie.
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • Pogróżki od Pana Malazi
  Skierowane do mnie. Ze strony WPs:


  Nabil Al Malazi
  12 sierpnia 2018 o 19:01

  w związku z tym ostrzegam tych wszystkich którzy próbują przepisywać cokolwiek mnie lub moim firmom aby zastanawiali się dość mocno zanim ktoś puści „BĄKA” w stylu (Kwity Panamskie) – o których pierwszy raz słyszę – i zanim nie udaje nieudolnie „SNOWDENA” i coś napomknie o „zbiorze poufnych dokumentów z rajów podatkowych udostępniony po wycieku danych z kancelarii podatkowej i prawnej Mossack Fonseca, Bo razem z tą Kancelarią poleci na latającym dywanie sklejonym z „Kwitów Panamskich”

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/08/12/duterte-i-malazi-nie-przepadaja-za-usa/
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • Fakty
  1. Nabil al-Malazi w swim profilu na Linkedin podaje, że zasiada w zarządzie Euromid International od 24 lat i 6 miesięcy, a charakter biznesu określa jako architektura i planowanie.
  https://www.linkedin.com/in/nabil-malazi-74493075

  2. Polska strona "Rzetelne firmy" podaje następujące informacje na temat Euromid ( International Nabil Malazi)- celowo pozostawiłam rdzeń nazwy poza nawiasem, poniewaź ta nazwa się modyfikowała, powstały liczne firmy "córki", nastepy po zlikwidowaniu poprzednich, holdingi i małe twory współpracujące:

  Cytuję informacje ze strony:
  Firma - Euromid International Nabil Malazi
  Właściciel- Nabil Malazi
  Główna działalność- "pozostałe" pośrednictwo pieniężne (już nie architektura!!!)

  https://rzetelnefirmy.com/firma/1488413/euromid-international-nabil-malazi.html

  3. Jak już wcześniej kilkakrotnie wspomniałam, informację na temat przynależności firmy Nabila Malazi do bazy danych "Panama Papers" zdobyłam bezpośrednio ze strony Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ). Organizacja ta powiązana jest z Centrum Integralności Społecznej i jest całkowicie niezależną organizację, która obejmuje ponad 200 dziennikarzy śledczych i 100 organizacji medialnych w ponad 70 krajach, którzy współpracują przy "takich kwestiach jak: "przestępczość transgraniczna, korupcja i odpowiedzialność władzy.(Wiki)


  https://offshoreleaks.icij.org/nodes/10043512

  Po otworzeniu powyższej strony możecie Państwo wpisywać w "search" nazwiska, nazwy firm, kraje i raje podatkowe( z reguły nazwy maleńkich wysepek). Strona oferuje desktop Neo4j, który można bezpiecznie wprowadzić na własny komputer (pomaga w wyszukiwaniu, stronie graficznej).

  4. W moim poprzednich komentarzach wspomniałam, że odnalazłam wiele porzuconych przez Euromid stron w cyberprzestrzeni. Najciekawszą z punktu widzenia "internetowej archeologii" wydaje się strona należąca do Euromid Group, której działalność zatrzymała się na 2003 roku ( przed "wiosną arabską" - jest to bardzo ważna informacja)

  W tym miejscu muszę wyjaśnić co oznacza Euromid. Euro- wskazuje na Europe, Mid- "Middle East", czyli Srodkowy Wschód, Bliski Wschód po naszemu, określa kim jest druga strona w ekonomicznym związkach z Europą.

  http://euromidgroup.awardspace.com/index.html

  Aby w pełni zrozumieć jakie były plany Środkowego Wschodu w tamtym czasie udajmy się na stronę Euromid Group i przeczytajmy krótką informację, po lewej stronie, zaczynającą się od słów:"Euromid Group Based in Malta, that strategically place are offering to GCC Mediterranean...."

  Na polski: "Grupa Euromid strategicznie ulokowała swoją siedzibę na Malcie (jeden z największych "rajów podatkowych" w pobliżu Europy) i oferuje GCC* Basenu Morza Śródziemnego i międzynarodowm firmom ekspertyzę w dziedzinach badania rynku i marketingu na jednym z najszybciej rosnących rynków na świecie.....

  *Tutaj należy przypomnieć czym jest GCC, Gulf Cooperation Council, czyli Rada Współpracy Zatok Perskiej:
  W skład GCC wchodzą : Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
  " Do zadań Rady należy scalanie rynku arabskiego, taryf celnych, tworzenie systemu ulg podatkowych, nadzór nad rozwojem przemysłu, rolnictwa i sieci komunikacyjno-transportowej. Rada będzie dążyła do stworzenia podobnych lub jednakowych regulacji w różnych dziedzinach, w tym: w kwestii spraw gospodarczych, finansowych, handlowych, regulacji celnych i komunikacyjnych oraz na płaszczyźnie edukacyjnej i kulturowej.(Wiki)

  5. Analizując stronę Euromid Group można zauważyć, że działalność ma charakter konstultingowo-inwestycyjny, oferuje ekspertyzę w takich dziedzinacj jak podróże, hotelarstwo, architekturę (budownictwo). Kiedy klikniemy "Services" mamy tam inwestorów - "islamic banking investors". Po kliknięciu "Links" proszę spojrzeć na dół, na informację "©2003 - Euromid ltd (Ashraf Shahin.S&CO)
  euromid@euromidgroup.tk"


  Widać tu powiązanie Euromd Group z Euromid Ltd i imieniem i nazwiskiem Ashraf Shahin. Po wprowadzeniu tego imienia i nazwiska w rubrykę "search" na stronie https://offshoreleaks.icij.org
  osiągamy wynik 0, ponieważ to nie jest jego pełne nazwisko, które brzmi Ashraf Shahin Sallam. Jest on powiązany bezpośrednio MIDDLE EAST EURO CONSULTANCY (EUROMID) LTD, a nazwa została przedstawiona na stronie Euromid Group w formie skrótowej, jako Euromid Ltd. Euromid ltd (powstały w 2003 roku) jest umieszczony w bazie danych rajów podatkowych tzw. "Paradise Papers"
  https://offshoreleaks.icij.org/nodes/55024215

  Muszę tutaj uzupełnić pewne informacje. Otóż na początku XXI wieku planowana było przez kraje arabskie( również Izrael) i EU porozumienie o wolnym handlu i strefie bezcłowej (chyba coś w rodzaju CETA i jak niektórzy twierdzą gospodarczo wymierzone przeciwko USA), ale na Bliskim Wschodzie wybuchła "arabska wiosna" i te plany nie zostały (bardzo się z tego cieszę) zrealizowane, albo raczej proces zatrzymał się w miejscu.

  Nie przeszkodziło to jednak firmom z Bliskiego Wschodu w bardzo interesującej i owocnej ( jak się domyślam) działalności w Europie.
  Duterte i Malazi nie przepadają za USA - 12.08.2018.
 • @stanislav 12:20:43
  Panie Ziemiński:

  Proszę się tak nie ciskać, bo to niczemu nie zaradzi. Ja nie uprawiałam metod hackerskich. Wszystkie te dane można oficjalnie znaleźć w Internecie i, jak Pan zauważył, posłużyłam się linkami. Każdy ma prawo korzystania z informacji na temat osób publicznych i posługiwania się wiarygodnymi źródłami - a takie tu przedstawiłam. Czy gdyby jakiś dziennikarz wyraził swoje wątpliwości, to też by go Pan oskarżył o puszczanie bąków w towarzystwie?


  Nie było moim zamiarem rozsiewanie jakichkolwiek fałszywych wiadomości na temat Nabil al-Malazi. Chciałam tylko wiedzieć coś więcej na jego temat, ponieważ jest osobą publiczną - wiceprezesem dwóch polskich partii.

  Użyłam do tego wyszukiwarki Microsoft Edge, nastawionej oczywiście na USA i język angielski, bo taką się posługuje. Po wpisaniu " Nabil al-Malazi" w search natychmiast ukazały się linki do Nabil Malazi na LinkedIn(1), Facebook(2), Panama Papers(3):

  Tak to wyglądało:
  EUROMID INTERNATIONAL - NABIL MALAZI LTD.
  https://offshoreleaks.icij.org/nodes/10043512

  Panama Papers Entity: EUROMID INTERNATIONAL - NABIL MALAZI LTD.

  Niezmiernie zaskoczona podążyłam tym śladem i ciągle podążam- z kontynentu na kontynent, od kraju do kraju.


  Jego firma niczego nie produkuje i chyba mało przewozi, a zajmuje się głównie inwestycjami pieniężnymi. Każda strona, jąką bym nie znalazła, skoncentrowana jest na zdobywaniu inwestorów, którzy pragną lokować pieniądze w handel drewnem, diamentami, ropą naftową, itd, itp.

  Jest to arabska pajęczyna firm, które istniały przez krótki czas i znikneły- pozostały po nich tylko porzucone strony w internecie i wyczyszczone z ważnych danych dokumenty rejestracji i likwidacji.

  Przykłady:

  Euromid petroleum Corporation
  Nabil & Nabil Limited
  Euromid Marketing Ltd

  EUROMID SOUTH AFRICA (PTY) Ltd
  Chalfouch International  Pozwoli Pan, że zrobię sobie teraz przerwę, bo u nas obowiązuje inny czas i mam ważne obowiązki. O ile ma Pan jakieś pytania lub zarzuty, to odpowiem na nie za około trzy godziny.
  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce - 09.08.2018.
 • @Jasiek 22:19:03
  "Szara strefa to sposób na uniknięcie bycia okradzionym w majestacie prawa. Właśnie przez państwo."/Jasiek/


  Panie Jaśku, a czy tu chodzi o polskie firmy? My tu mamy do czynienia z globalnym consortium (niepolskiego pochodzenia).

  Podam Panu link. Proszę spojrzeć na dół. Tam znajdzie Pan nazwę "Euromid International Group"- to jest "matka" - przedsiębiorstwo holdingowe.

  http://www.offer.euromid-int.com/?wpfb_dl=11

  Pod spodem wymienione są kraje działalności tego tworu:

  "Egypt–Argentina–Australia–Brazil–China–Denmark-Finland-France-Great Britain-Greece-Hong Kong-Indonesia-Jordan-Malaysia-Canada-MexicoNetherlands-Russia-Poland-Spain-Sweden-Switzerland-Spain-Ukraine-USA-UAE.-Dubai German Office: Rennbahnstrasse 17a, D-90453 Nuremberg – Tel+ 49 172 3155 721 Tel +49 911 / 63 22 58 6 Fax +49 911 / 63 22 58 7

  Ulotka wyjaśnia dokładnie czym się zajmuja.

  Dodam tylko, że w Polsce są zarejestrowani pod kodem PKD 6419Z 64.19.Z

  "działalność związaną z przyjmowaniem depozytów i udzielaniem kredytów, w takich formach jak: pożyczki, zastawy hipoteczne, karty kredytowe itp. przez instytucje finansowe inne niż bank centralny, np. banki, kasy oszczędnościowe, towarzystwa kredytowe,
  działalność związaną z pocztową obsługą kredytów i oszczędności oraz pozostałych operacji finansowych realizowanych za pośrednictwem poczty, działalność związaną z udzielaniem kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje przyjmujące depozyty,
  działalność agencji bankowych i punktów pobierania opłat. "


  Pod tym linkiem jest na to dowód:

  http://rzetelnefirmy.com/firma/1488413/euromid-international-nabil-malazi.html

  A teraz muszę już odejeść od komputera, bo mnie własny mąż zabije.

  Porozmawiamy na ten temat jutro.
  Pozdrawiam!
  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce - 09.08.2018.
 • @zygmuntbialas 19:48:19
  Sprawa ukrywania dochodów przed urzędem podatkowym przez obcego biznesmena, rezydującego w Polsce, do spraw prywatnych nie należy. Biznesmen ten na hasłach " antyimperializmu" ( o ironio!) wdrapuje się na wyżyny polskiego życia politycznego. Ja Panu nie muszę tego tlumaczć, jak Allanowi. A Pan nie musi udawać, że nie wie o co chodzi.
  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce - 09.08.2018.
 • @Zawisza Niebieski 19:23:46
  "Jedną z nich jest Konstytucja, czyż nie można podziwiać naszych Ojców za to, że byliśmy drugim krajem na świecie mającym konstytucję, zaś przy pisaniu Konstytucji USA wzorowano się na pewnych myślach Polaków."

  Ja nie wpadałabym aż w taką euforie. Owszem, amerykańscy "ojcowie założyciele" przyjrzeli się dokładnie "szlacheckiej demokracji", ale ostatecznie się od niej odseparowali, ponieważ nie chcieli kraju w którym panowałaby anarchia.
  Kolejny miesiąc minął, a my pamiętamy!
 • @krysz 18:46:10
  To bardzo dobrze, ale z mycia zębów i prania skarpetek "krysza" to polski urząd podatkowy żadnych dochodów nie ma.

  A jeżeli to ma być obrona syryjskiego biznesmena, Nabila al-Malazi, Który ma zarejestrowaną w Polsce firmę i znalazł się na liście tzw. "Panama Papers", to pasuje ona do wypowiedzi przewodniczącego partii Polska Patriotyczna:

  "„A propos etyki biznesu, to uważam, że szara strefa uprawiana przez polskich przedsiębiorców wobec okupacyjnego, zdradzieckiego i antypolskigo rzadu w Polsce jest etycznie usprawiedliwiona a gospodarczo racjonalna.”
  (Paweł Ziemiński)


  Jednym słowem, w Polsce można i należy kraść i oszukiwać. Jest to gospodarczo racjonalne podejście dla tych, co oszukują, a nie państwa Polskiego i samych Polaków.

  Ja nie nie mam ambicji politycznych i nie jestem działaczką partyjną, a więc nawet nie muszę niczego deklarować ani się przed nikim rozliczać z mojej działalności, szczególności tu, na tym blogu i w dodatku przed kryszem. Ale osoba publiczna, wiceprzewodniczący partii mającej wielkie plany ponownego wkroczenia na scenę polityczną i ubiegania się o głosy Polaków, już tak.
  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce - 09.08.2018.
 • @AgnieszkaS 16:26:41
  "Na kongresie partii przyjęto też nowy, antyimperialistyczny program, który okazuje się takim samym jaki miała „Zmiana", której polskie władze odmówiły rejestracji."

  No, No, czy aby na pewno antyimperialistyczny?

  Biorąc pod uwagę, że wiceprzewodniczącym obydwu partii jest Nabil al-Malazi, kapitalistą posiadającym firmę o globalnym zasięgu, to mało to się wydaje prawdopodobne.
  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce - 09.08.2018.
 • @Krzysztof J. Wojtas & tańczący z widłami
  Czy u Panów z czupryn zaczyna się kurzyć?

  https://www.youtube.com/watch?v=3MOkAq0ztoY
  Kto jest żydem?