Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • "Wolnej Niepodległej Świętej - Wielkiej Polski!!!"????
  Proszę zażyć coś na otrzeźwienie. Bardzo jestem wdzięczna PiS-owi za tę ustawę.
  Kolejna niemiecka partia faszystowska
 • Totalitaryzm (centralizm) a anarchia (personalizm)
  "Obecnie najłatwiej dostrzec te trendy w procesach ekonomicznych, kiedy to zmniejszenie centralizmu hierarchicznego, czyli rozluźnienie regulacji, prowadzi do szybkiego wzrostu i zazwyczaj jest szybko „schładzane” przez falę kolejnych regulacji. "/K.J. Wojtas/

  Kiedy osiągniemy szczyt deregulacji, wtedy nieuczciwość i korupcja osiągną swój maksymalny punkt. Przypuszczam, że centralizm będzie wtedy oscylował wokół pożądanego przez Pana zera.
  Władza a struktura ładu (6)
 • @Husky
  Cambridge Analytica nie miało żadnego wpływu na wybór Dudy ani Trampa.

  Mam nadzieję, że wszyscy tu komentujący nie mają kłopotów z pamięcią i zdają sobie sprawę, że Polacy nie mogli się doczekać na wybory aby odsunąć złodziejskie PO od władzy i gdyby PiS wystawił kandydaturę bezzębnego dziadka do orzechów na prezydenta, to większość osób by na niego zagłosowała. Nie jest moją intencją obrażanie tutaj prezydenta Dudy, ale sytuacja wymaga objektywnego podejścia do sprawy.

  Co do Trampa, to ja w USA głosowałam na niego i znam sytuację o nieporównywalnie lepiej. Dodam, że Clinton, przeciwko której zagłosowała tutaj większość biorąca czynny udział w wyborach, zatrudniła kilka podobnych i o wiele bardziej znanych firm analitycznych, i nic jej to nie pomogło. Wbór Trampa był wyrazem zmęczenia społeczeństwa amerykańskiego liberalną globalistyczną polityką uprawianą przez poprzednie administracje. Symbolem tej znienawidzonej polityki byli Clintonowie.

  Cambridge Analytica, taka tam sobie mała firma, o której przed wyborami nikt nie słyszał, wykorzystuje zwycięstwo Trampa tak, jak można było tego oczekiwać. Tego rodzaju reklama i do tego bezpłatna jest darem niebios.

  http://globalbigdataconference.com/news/130264/no-big-data-didnt-win-the-us-election.html
  A.Duda prezydent z Facebooka.
 • @Husky 23:24:56
  Czyli rezultatem działania tej kobiety była utrata przez świątynię kilku ławek i hostii, a wartość tych przedmiotów, według Pana, można porównać z wartością dziesięciu lat ludzkiego życia. Przykro mi, że się nie zgadzamy.
  Dosłowna oraz medialna profanacja w Szklarskiej Porębie
 • @Husky 16:48:50
  "Kobiecie grozi do 10 lat więzienia."
  /Husky/

  A może by ją ukamieniować za spalenie hostii?
  Dosłowna oraz medialna profanacja w Szklarskiej Porębie
 • @wk..ny 19:00:22
  "Putin w Rosji wprowadził kapitalizm..."
  /wk..ny/

  Kapitalizm powrócił do Rosji w roku 1991, a więc to nie był Putin tylko znani nam dobrze politycy sprawujący władzę przed nim. To oni zliberalizowali i sprywatyzowali Rosję. Putin przejął władzę po nich już w systemie kapitalistycznym.


  "(...)sam jest największym tego systemu beneficjentem.."
  /wk..ny/

  To jest oczywiście prawdą. Dodam jednak, że wszyscy politycy, a szczególnie ci, którym udało się zdobyć znaczące pozycje, są beneficjentami tego system. Stąd tzw. "wyścig do koryta". W USA mamy zawodowych skorumpowanych polityków właśnie w taki sposób dorabiających się fortun. W moim widzeniu korupcji nie da się usunąć z kapitalizmu, ponieważ jest tego systemu integralną częścią.

  A teraz, dla porównania, spójrzmy na dorobek Gierka, czy Stalina, który nie posiadał nawet jednego porządnego garnituru.


  "Czy Putin nadal według Ciebie jest dobry???????????"
  /wk..ny/

  "Dobry" nie jest właściwym określeniem. Putin jest optymalnym kandydatem dla Rosjan w tym właśnie czasie, w tym polityczno-ekonomicznym systemie, pośród wszystkich możliwych kandydatów, na których Rosjanie mogli zagłosować. A oni przecież wiedzą najlepiej, czego im potrzeba.


  Media zachodnie, szczególnie amerykańskie i angielskie, piszą o Rosji i Putinie albo źle albo wcale. Umęczyła mnie już ta monotonia.
  To Nie Życie - czyli - Jak Jest
 • @Andrzej Madej 20:41:07
  " Oni mają otwarty na aktywność obywatelską system JOW..."
  /Andrzej Madej/


  Utworzenie JOW doprowadzi do ukształtowania w Polsce systemu dwupartyjnego Po-PiS. Raz ustanowiony system dwupartyjny nigdy już nie zostanie usunięty. Amerykańscy Republikanie i Demokraci to skorumpowana oligarchia. Obydwie partie reagują tylko na "finansowe argumenty" różnego rodzaju lobby, a działalność obywatelska jest dla nich jedynie grą pozorów.
  Nie dla JOW!
  Akcja Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill
 • Jak jest
  Jest tak, że w systemie kapitalistycznym prezydent ma bardzo mały wpływ na gospodarkę kraju, chociaż wszystkim się wydaje, że dzieje się właśnie odwrotnie. Stąd pochodzi to popularne i wyjątkowo naiwne przypisywanie prezydentom ról ekonomicznych cudotwórców lub antynarodowych niszczycieli. Im kapitalistyczny system jest bardziej zdemokratyzowany, tym bardziej ograniczona jest rola prezydenta.

  Wychodząc z takiego właśnie założenia łatwiej jest zrozumieć fakt, że znaczący i pozytywny wpływ Putina na gospodarkę rosyjską zawdzięczamy tzw. "braku demokracji w Rosji"(głoszona przez media zachodnie opinia). Zachód gratulował Rosji i żył z nią w wielkiej przyjaźni za czasów Jelcyna. Moim zdaniem, gdyby Jelcyn ciągle był prezydentem, to Rosja jako taka być może by już nie istniała. Zachód boli fakt, że firm rosyjskich nie da się już tak lekko przejmować (foreign direct investment), czyli ten "dyktator", Putin, nie pozwala Zachodowi plądrować Rosji na taką skalę, jak to miało miejsce za Jelcyna i wcześniej, od kiedy Gorbaczow zmienił socjalizm na kapitalizm.

  Odbieram Pana(i) nagonkę na Putina jako przejaw stereotypowego, prozachodniego widzenia rzeczywistości. To, co Pan(i) tu pisze głoszone jest prawdopodobnie przez większość mediów świata. Cały tzw. kapitalistyczny Zachód taki właśnie maluje obraz Rosji i jej przywódców, a wspomagany jest w tym przez pewne, wyjątkowo liberalne, państwa azjatycki - przykładowo Japonię. Ci "polscy putinowcy", jakże nieliczni, są dla mnie swego rodzaju elitą intelektualną walczącą z mainstreamową propagandą. Przykro mi, że stanowi Pan(i) jedną z kropel morza propagandy.

  Jeżeli chodzi o sprawy wsi i gospodarstw rolnych to proszę porównać kapitalistyczną Rosję z kapitalistyczną Polską i kapitalistycznym USA. Proces wyludnienia i upadek wsi nastąpił we wszystkich tych krajach w ten sam sposób. Czy da się powstrzymać procesy monopolizacji w tzw. "wolnym rynku"? Czy możliwe jest zahamowanie pośredników od okradania producentów (żywności)? W systemie kapitalistycznym na każde z tych pytań może być tylko jedna, negatywna, odpowiedź.
  To Nie Życie - czyli - Jak Jest
 • Amerykański fundamentalizm
  „(Amerykańska) wyjątkowość jest fanatyczna, fundamentalistyczna i nie do zakwestionowania, jej narracja jest jedyną dopuszczalną na świecie."
  /Marek Głogoczowsk/

  Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że Amerykanie uważają się za naród wybrany przez Opatrzność - podobnie jak Żydzi. Obdarzeni przywilejami i bogactwem, mają, we własnym przeświadczeniu, specjalną rolę do spełnienia. Filozofia ta wyrażana jest w sposób dyskretny i zamaskowany przez neokonserwatywnych polityków; natomiast przeciętni Amerykanie wypowiadają się na ten temat otwarcie i raczej bardziej zrozumiałym językiem. "Wszyscy nam zazdroszczą dobrobytu i demokracji", powiedział mi pewien mechanik samochodowy. Pokiwałam tylko głową z litościwym zrozumieniem.

  Relacja pomiędzy "narodem wybranym" a "Chrystusem narodów" może być tylko jedna i dobrze nam znana.
  IRONIA HASŁA „POLSKA CHRYSTUSEM NARODÓW”
 • Autor
  "Jest jeszcze trzecie wyjście, najtrudniesze, tzn. pisać mniej, za to mądrzej"
  /MacGregor/


  Ja optuję za trzecim wyjściem. Jakoś to Panu nie wyszło z tymi dygresjami, a i tytuł należałoby zmienić na "Ukoszernienie WPS-u". Brak czasu i przemęczenie tak właśnie się objawia. Nie Pana winię tylko Admina, który ów nieuczesany zwitek myślowy na widok publiczny wystawił.
  Ukoszernianie Grzegorza Brauna
 • @Murzynio 21:55:55
  Rosjanie wybrali amerykańskiego prezydenta Trampa - tak twierdzą liberalni Amerykanie. A liberalni, jak się domyślam, Rosjanie twierdzą, że ich prezydent zostanie wybrany przez Amerykanów. Liberalnych Rosjan i Amerykanów łączy to samo poczucie humoru.
  USA mogą nie uznać wyborów prezydenta F.R.
 • @Oscar 18:30:20
  "Ta wojna gospodarcza może doprowadzić to takich absurdalnych, jawnie bandyckich działań"/Oscar/

  Nie zgadzam się z tym komentarzem.

  Chiny stały się potęgą gospodarczą dzięki polityce wolnego handlu prowadzonej przez Clintona, a później Busha i Obamę. USA w tym samym czasie zlikwidowały swój przemysł i przestawiły gospodarkę na usługi, co dla rzeszy bezrobotnych oznaczało kariery przy smażeniu hamburgerów.

  Bardzo cieszy mnie, że Donald Tramp zaczął działać dla dobra własnego kraju i społeczeństwa, i pasożytnictwo Chińczyków zostanie ukrócone. Dosyć tuczenia "chińskiego smoka" !

  Globalistom i tym , co ubolewają nad pokrzywdzonymi Chińczykami, to się może nie podobać. Jedni stają w obronie Chin dla zysku, a inni dlatego, że zupełnie nie mają rozeznania, co się na świecie dzieje.

  Ja będę głosowała na Trampa w przyszłych wyborach, o ile jego stosunek do Chin się nie zmieni.
  USA mogą nie uznać wyborów prezydenta F.R.
 • @Husky 08:44:35
  "Wspomnicie moje słowo że za parę m-cy o tym że Piskorski nadal siedzi będzie wiedział TYLKO ...Piskorski."/Husky/


  Przedobrzyłeś Waćpan!

  Nawet się zastanawiałam skąd ten przytaczający tylko same fakty i beznamiętny tekst, i po co. Otóż dla uzyskania lepszego późniejszego efektu. Dla tego właśnie zdania, które przytoczyłam powyżej.

  Zasiewasz Pan beznadziejność, desperację i rozpacz w duszy nieszczęsnego więźnia i tych, którzy go popierają. A czyja to jest rola aby pozostawić w sercu człowieka tylko brak nadziei? Jest to rola "księcia ciemności", a nie tego, który wyznaje zasadę " zło dobrem zwyciężaj".
  Mateusz Piskorski nie wyjdzie z aresztu
 • 5*
  Jest to doskonała analiza sytuacji we Włoszech, a na przykładzie Włoch i na całym świecie. Według mnie lewica z prawdziwego zdarzenia nie istnieje, a podający się za lewicę dawno się już sprzedali neoliberałom(Soros), a ci przecież z lewicą nie mają nic wspólnego.

  U nas Trump prowadzi wojnę z Republikanami o wprowadzenie taryf (podatki na import) na sprowadzaną do kraju stal i inne produkty. Chodzi o miejsca pracy i rozwój produkcji w USA. Krytykowany jest za to przez tzw. prawicę (liberalni Republikanie) i lewicę (liberalni Demokraci). To są wszystko, moim zdaniem, zdrajcy własnego kraju i narodu. Oni walczą o prywatne konta, prywatne wpływy i prywatny globalny system. Nie wiem, czy młode pokolenie kiedykolwiek wyrwie się spod wpływu celowo ogłupiających ich mediów. Mam poważne wątpliwości. Poziom w szkołach podstawowych i średnich jest bardzo niski, a więc szanse są niewielkie.
  Wybory we Włoszech, albo "Powrót Jedi"
 • @Husky 16:44:59
  "A ja życzę wszystkim paniom na Neon, żeby wasi faceci mieli taką obsesję na waszym punkcie, jaką Zawisza ma na punkcie PiS..."/Husky/

  O Husky!

  Ja już sobie wyobraziłam Zawiszę na koniu, w najdroższej zbroi z "niebieskiej stali", wpatrzonego "obsesyjnie" w PiS. On nawet "jej" chusteczkę ozdobioną orłami w koronie i patriotycznymi napisami gdzieś głęboko na sercu chowa.

  Dziękuję bardzo za życzenia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Panów.
  Najlepszego drogie Panie
 • Dzień Kobiet
  "(...)to w tamtych czasach jakoś nie słyszało się o molestowaniu kobiet "


  Z całą pewnością się nie słyszało i ja się z tą główną myślą zgadzam, jednak tutaj, w "zgniłym USA", nie ocierałam łez, kiedy najbardziej wpływowi żydzi z Hollywood-u i świata polityki zostali oskarżeni o molestowanie. Kiedy przeanalizowaliśmy z mężem wszystkie przypadki molestowania, to w około 75 procent zamieszani byli żydzi. Może to cecha narodowa?

  Serdecznie dziękuję za piękne życzenia i pozdrawiam Pana!
  Dzień Kobiet 2.0.
 • @Jan Paweł 17:52:46
  "Jesteście kobietami, pięknymi i... nie chciejcie być mężczyznami."/Jan Paweł/

  Żadna normalna kobieta nie chce być mężczyzną, a mody na -izmy przychodzą i odchodzą. Bez mężczyzn życie byłoby wyjątkowo smutne.

  Dziękuję bardzo za życzenia. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Panów.
  Życzenia dla Pań
 • @k4tx 00:32:26
  Czy zna Pan książkę Nassima Nicholasa Taleba pod tytułem "Czarny Łabądź". Książka jest wyjątkowo ciekawym studium zdarzeń nieprzewidywalnych. Byłam nią przez długi czas zafascynowana i gorąco polecam przeczytanie "Czarnego Łabędzia", o ile jeszcze Pan się z tym tytułem nie zetknął.

  Co do przechowywania żywności i gromadzenia żywności w oczekiwaniu Apokalipsy, to odnoszę się do tego bardzo sceptycznie. U nas w Kalifornii bardzo często ogłaszają się firmy handlujące tego rodzaju towarem. Straszenie ludzi jest ich najbardziej skuteczną techniką marketingową.

  Mieliśmy tutaj przyjaciół, ludzi bardzo inteligentnych i oczytanych, którzy przed rokiem 2000 popadli w stan "obłąkania" i zaczęli kupować specjalną żywności na przetrwanie końca świata (komputerowego końca świata w roku 2000) i nie tylko żywność. Posiadali pełne beczki wody i wszelkich innych potrzebnych im przedmiotów, w tym broń, która miała odstraszać potencjalnych złodziei ich dobytku. Chyba nie muszę wspominać, że wszystkie te przedmioty i żywność znalazły się po wielu latach w śmietniku. A nasi przyjaciele do tej pory nie lubią tego tematu poruszać, ponieważ są zażenowani.

  Natomiast pański wcześniejszy pomysł z kupieniem kawałka ziemi i zbudowaniem chaty bardzo mi się spodobał.

  Pozdrawiam!
  Prognoza pogody
 • @Murzynio 23:19:02
  "Niewiele chyba zostało."

  Wpuściliśmy złodziei do domu i zamiast majątku narodowego jest w nim tylko "kamieni kupa"; a teraz przyszedł czas na rabunek w domu sąsiada. Żydowskie to są metody, co do tego nie ma żadnej wątpliwości.
  Dramat lokaja
 • @Husky 21:31:30
  "raczej ze Szkocji"/Husky/

  Dzięki za korektę. Zupełnie mi się zapomniało. Ja piszę znad Los Angeles River, która istnieje tylko wtedy, kiedy deszcz pada.
  Hajdamacka pogarda i polska siła