Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Repsol 23:36:37
  Panu Wrzodakowi raczej by się należał tygodniowy odpoczynek od internetu. Pan oczywiście postąpi zgodnie z regulaminem.
  Winston Churchill wobec Polski
 • @ireneusz 15:00:34
  5*
  Winston Churchill wobec Polski
 • @AgnieszkaS 22:02:16
  Do mojego komentarza powyżej wdarł się błąd. Powinno być $3.99 za funt (.452 kg = lub 45 dekagramów).
  Kryzys w nabiale
 • Pani/Pan v. "ty" jako forma politycznie poprawna
  Na blogu Bogusława Jeznacha ukazał się interesujący tekst Petera LIstkiewicza pod tytułem "Cywilizacja dewiacji".

  Cytuję fragment:

  "Mniej ważnymi innowacjami nowego systemu (gender) mają być takie posunięcia jak usunięcie ze wszystkich formularzy (w tym paszportowych) pytania o płeć, zmiana oznakowania toalet publicznych, zakaz zwracania się „per pani/pan" w tych krajach, gdzie to jest przyjęte (np. w Polsce, we Włoszech, w Hiszpanii itp.)..."

  Proszę również zwrócić uwagę na wpis " ikulalibal 04.11.2017 17:20:35."
  Szacunek w praktyce netykiety
 • @Zawisza Niebieski 19:28:37
  Skoro Francuzom brakuje masła to dlaczego je eksportują?

  ZA francuski kryzys nabiałowy obarczam winą Emmanuela Macrona i jego partię.
  Kryzys w nabiale
 • W walce z margaryną zwyciężyło masło.
  Zapotrzebowanie na jaja i masło gwałtownie wzrosło, ponieważ moda na produkty beztłuszczowe i straszenie kupujących cholesterolem zawartym w żółtkach jaj jest już passe. Do ludzi wreszcie dotarło, że jaja są odżywcze i zdrowe, i lepiej jeść masło niż genetycznie modyfikowane, przesolone i z utwardzonych tłuszczów produkowane, margaryny. Dlatego cena masła rośnie. Jedzenie tłuszczów nasyconych (niezbędne do produkcji hormonów w naszym organizmie) nie prowadzi do otyłości, jak do tej pory twierdzili "eksperci", a wręcz wprost przeciwnie.

  Nie kupuję żywności w Walmart i nie wiem jakie tam są ceny. Nie byłabym taka znowu zdziwiona, gdyby Walmart importował chińskie jaja. W Sprouts, Vons, Stater Bros (supermarkety w Południowej Kalifornii) jaja są w różnych cenach. Najtańsze, jakie w tym roku znalazłam, kosztowały dolara za 12 sztuk - była to jednorazowa sprzedaż. Kupuję jednak te od kur przebywających na wolności i mających dostęp do zielonej trawy i słońca. One kosztują od $6.99 do $4.99 za tuzin. Masło, takie najzwyklejsze ( o smalcowatym wyglądzie), kosztuje zwykle $3.99 za funt (.452 deka) lub $2.99(promocja). Zdecydowanie lepsze jest masło organiczne, od krów przebywających na pastwisku i wyprodukowane w sposób prawie tradycyjne (bakterie zakwaszające pasteryzowane wcześniej mleko). To właśnie masło udało mi się ostatnio kupić promocyjnie za $4.99 za funt(Sprouts). Zwykle kosztuje ono $6.99 za funt. Cena masła wyprodukowanego w sposób tradycyjny, z niepasteryzowanego organicznego mleka, osiąga $10 za funt. Masła nie brakuje. W sklepach dostępne jest masło amerykańskie i z importu -głównie sprowadzane z Niemiec, Francji, Iralndii i Finlandii. Być może kryzys maślany we Francji sprawi, że importowane francuskie masło zniknie z amerykańskich sklepów. Jednak nieduże jest na nie zapotrzebowanie i ceny raczej odstraszają.
  Kryzys w nabiale
 • @miarka 20:40:45
  "Co do "Wy" adresowanego do osoby to jest jakiś zgrzyt. "/Miarka/

  "Wy" adresowanego do więcej jak jedna osoby, a więc oznaczającego liczbę mnogą.


  "Tymczasem w internecie trafiają się osobniki wobec których nawet "Ty" jest nadmiarem szacunku i może wyzwalać ich chore roszczenia."/ Miarka/

  Wszelkie dyskusje z takimi osobnikami nie mają sensu.

  P.S.
  Panie Miarka,
  Zaskoczyło mnie, że Pan jeszcze o tej notce o odpowiedzialności pamięta.
  Pozdrawiam i życzę zdrowia!
  Szacunek w praktyce netykiety
 • @Miarka
  "Młodzi niestety bezmyślnie rzucili się na płynący z planowo demoralizatorskich filmów i publikatorów, czy muzyki z Zachodu zwyczaj mówienia „Ty” wszystkim, nawet rodzicom zapominając że im się należy nie tylko szacunek, ale i cześć, a tych uczuć słowem „Ty” nie idzie wyrazić. Przeciwnie – wyraża ono lekceważenie..."/ Miarka/


  W języku angielskim istnieje zaimek osobowy "you", który tłumaczy się jako "ty", "wy" lub "Pan/Pani". Błędem jest popularne w Polsce przekonanie o tym, że mówiący po angielsku zwracają się do siebie na "ty", ponieważ tak nie jest.

  Nie uważam, że użycie formy Pan/Pani "prowadzi dyskusję ku wątkom osobistym i emocjonalnym oraz trollingow". Wprost przeciwnie, jestem zdania, że zachowanie tej formy pozwala piszącym na skoncentrowanie się na meritum i "chłodzi" emocjonalną "gorączkę" niektórych wielbicieli "you"(w znaczeniu "ty"), a więc utrudnia przeistoczenie się pewnego dialogu ad rem na dialog ad personam.
  Szacunek w praktyce netykiety
 • 5*
  Jest to bardzo ważna notka. Uważam, że należy zwrócić szczególną uwagę na post scriptum Pawła Ziemińskiego. Rzetelna publicystyka opiera się na obiektywizmie , racjonalizmie i rozsądku. Jeszcze raz przytoczę słowa Pana Ziemińskiego:

  "(...)wiedza o rzeczywistości politycznej i społeczno-gospodarczej Rosji jest w Polsce niedostateczna i sfalsyfikowana zarówno przez wrogów Rosji, jak i ” bezkrytycznych apologetów”. Wyjściem z tego stanu są kontakty bezpośrednie i uczciwa, rzetelna publicystyka, wolna od namiętności i nic nie wnoszących awantur."/Stanislav/

  "Jedynym przeciwnikiem zbrodniczego kartelu globalnego są państwa i narody „wschodu” – czyli państwa słowiańskie na czele z Rosją i Chiny."
  /Stanislav/

  Panie Dariuszu, jeżeli chodzi o rolę Chin, to mam trochę inne zdanie. Uważam, że Chiny stały się potęgą gospodarczą, a przez to i polityczną, właśnie dzięki "zbrodniczemu kartelowi globalnemu". Upadek tego kartelu byłby Chinom wyjątkowo nie na rękę.

  Pozdrawiam!
  Rosja na progu rewolucji narodowej? – przestroga dla Polski
 • @Repsol 21:33:44
  Kobieto na jakiej niby ukrainie ?

  Na takiej pisanej wielką literą.
  Węgry nałożyły weto na zwołanie szczytu Ukraina-NATO
 • Pańskie notki są wyjątkowo interesujące.
  5* za tłumaczenie i przedstawienie innego punktu widzenia. Niewiele to zmieniło w średniej ale proszę się tym nie zrażać.

  Zastanawia mnie strona http://rusrand.ru. Czy Центр Сулакшина ma coś wspólnego z RAND Institute? https://en.wikipedia.org/wiki/RAND_Corporation

  Ja również określam siebie jako przedstawicielkę tradycyjnej lewicy.
  Pozdrawiam!
  Szykuje Się KOLOSALNA PROWOKACJA?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:42:01
  "Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy..." /Ruszkiewicz/

  Istnieją różne formy przemocy. Jedną z tych form jest niekontrolowana i wulgarna agresja słowna.

  Moja. różniąca się w tym przypadku od wniosków McGregora, opinia oparta jest na wieloletniej obserwacji mniejszości i ugrupowań emigrantów w USA. Próby edukacji dzieci południowoamerykańskich po hiszpańsku przez władze Kalifornii krytykowane były przez wielu ambitnych życiowo przedstawicieli tej grupy. Człowiek o nazwisku Sanchez, z którym wdałam się kiedyś w bardzo długą rozmowę, powiedział, że tego rodzaju edukacja nie pozwoliła mu na pełną integrację i na całe życie pozostał z bardzo wyraźnym meksykańskim akcentem, pomimo że urodził się już po amerykańskiej stronie meksykańskiej granicy. Poziom tej edukacji nie dorównywał poziomowi edukacji dzieci w Meksyku i dzieci uczących się w języku angielskim w USA.

  NIe wszyscy emigranci są ambitni i wielu z nich znajduje szczególną przyjemności w izolowaniu się we własnej "emigracyjnej kulturze". Grupy te bardzo często tworzą biedne dzielnice, gdzie dominującym językiem nie jest hiszpański tylko Spanglish, a dzień rozpoczyna się od porannych wrzasków sprzedawców hot tamales , rozwożących swój towar na wózkach "pożyczonych" z supermarketów. Ludzie ci uważają, że Amerykanie powinni nauczyć się języka hiszpańskiego i są bardzo wrażliwi na jakiekolwiek zabiegi rządu uszczelnienia "dziurawych granic" z Meksykiem. Marsze i demonstracje, których celem są żądania specjalnych przywilejów dla nielegalnych emigrantów, nie są u nas rzadkością, a odbywają się one na tle meksykańskich, a nie amerykańskich, flag. Podbój handlowy i kulturowy USA przez Chińczyków to jeszcze inna, może nawet bardziej poważna, sprawa.

  Radio Sputnik finansowało kalifornijskie "lewicowe" Radio Pacifica. Natomiast Radio Pacifica brało bardzo aktywny udział w organizowaniu meksykańskich demonstracji przeciwko wyborowi Trumpa na prezydenta. No i kto tych Rosjan zrozumie? Przynajmniej w jednym są konsekwentni- popierają separatystyczną Katalonię, separatystyczną Kalifornię i węgierską autonomię na Ukrainie.

  Ja oczywiście uważam, że matury w Polsce powinno się zdawać w języku polskim, na Ukrainie w języku ukraińskim lub rosyjskim, a na Litwie w języku litewskim.
  Węgry nałożyły weto na zwołanie szczytu Ukraina-NATO
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:43:15
  "Komentatorkę troszkę poj...o"
  "Puknij się w łeb i nie pisz więcej głupot." /Ruszkiewicz/

  Takie częste "pukanie się w łeb" ma ujemne skutki, " literacie" Ruszkiewicz. Można się nawet nabawić syndromu...i zacząć tworzyć gnioty z gatunku "science friction".
  Węgry nałożyły weto na zwołanie szczytu Ukraina-NATO
 • @Andrzej Madej 19:23:32
  "Co do porównań Ślązaków z Polakami na Kresach, doradzam więcej wrażliwości." /Andrzej Madej/


  Cenię sobie dobre rady, jednak, w tym, co napisałam, nie było żadnych porównań.
  Węgry nałożyły weto na zwołanie szczytu Ukraina-NATO
 • Mam zupełnie inne zdanie na ten temat.
  "Dokument przewiduje, że mniejszości narodowe mogą uczyć się w szkole w języku ojczystym tylko do 5 klasy, a potem nauka będzie prowadzona tylko po ukraińsku. "/McGregor ze Sputnik News/


  Dzieci powinny być uczone w języku ojczystym kraju, którego są obywatelami. Nikt im przecież nie przeszkadza uczęszczać na lekcje języka węgierskiego.

  Proponuje aby wystąpił Pan z projektem edukacji w języku polskim dla polskiej mniejszości w Wielkiej Brytanii. Nie mam wątpliwości, że znajdzie Pan w tej kwestii poparcie w rosyjskim Sputniku, węgierskim parlamencie i wśród niektórych polskich Ślązaków.

  Powodzenia!
  Węgry nałożyły weto na zwołanie szczytu Ukraina-NATO
 • "Nic nie może przecież wiecznie trwać."
  Będzie mi Pana brakowało na Neonie.

  Zycze powodzenia!
  The End
 • Koszenie kosą
  "Tymczasem obecnie rolnictwo nie jest przygotowane do sprzetu innymi metodami: na samą myśl, że trzeba by było kosą kosić - "przedsiębiorcy rolnemu" włos się jeży na głowie." /Krzysztof J. Wojtas/

  Mój św. pamięci Dziadek, który miał gospodarstwo rolne w gminie Serock, nauczył mnie, wtedy nastolatkę, koszenia kosą. Było to bardzo trudne i kosa wydawała się wyjątkowo ciężka. Należało ją odpowidnio trzymać i ostrze musiało być ustawione we właściwej pozycji. Na początku wcale mi to nie szło, ale Dziadek byl uparty. Po jakimś czasie Dziadek stwierdził, że Jagienka (bo tak mnie po starodawnemu nazywał) może skosić zboże, głównie w rogach pola, pozostawione przez kosiarkę. Pamiętam, że spojrzałam na niego przerażona nie śmiąc oponować. Dziadek zaczął się śmiać. Na szczęście to był tylko żart.
  "Kradzione żniwa"
 • @ireneusz 00:00:50
  Refleksje?  Polacy to są warchoły, a warchoły to nie są ludzie.

  O ile nie masz nic mądrego do powiedzenia zamilcz, albo spędzaj mile czas zachwycając się własnym odbiciem w lustrze.
  Mordy zdradzieckie i pozostałe
 • @Repsol 17:33:26
  Ha! Panie Repsol, to nie jest jakieś tam dwie linijki z adresem z youtube tylko całkiem przyzwoity komentarz. Widocznie Pana nerwy poniosły. Proszę sobie jednak uświadomić, jakie wrażenie tekst Skalskiego zrobiłby na Litwinach. Z takiego właśnie zarodka czasami zaczyna się rozwijać i rosnąć w siłę faszyzm w narodach.

  Napisał Pan o niezbyt dla nas przyjemnych historycznych faktach mających związek z nacjonalizmem i antypolskim nastawieniem Litwinów w czasie II wojny i latach 50-tych. Napisał Pan prawdę, ale zupełnie pominął proces rodzenia się niechęci Litwinów do Polaków w okresie międzywojennym.

  Na stosunek Litwinów do Polaków miały wpływ następujące wydarzenia:

  -Bunt Żeligowskiego (polska operacja "fałszywej flagi")
  - złamana przez Polskę Umowa Suwalska
  -polskie ultimatum wobec Litwy
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_ultimatum_wobec_Litwy

  Dochodzi do tego jeszcze jedno wyjątkowo interesujące wydarzenie, o którym dowiedziałam się z eseju Piotra Kępińskiego, a mianowicie przygotowywanie przez Polaków w Kownie, w 1919 roku, zamachu stanu mającego na celu powołanie pro-polskiego rządu na Litwie ( taki litewski "majdanik", który się nie udał).
  Kępiński pisze:" Polacy mają za złe Litwinom „alians" z bolszewikami, Litwini mają nam za złe kolonizacyjne zapędy mające na celu zdławienie świeżej państwowości. Przypominają, nie bez racji, że przecież w 1919 roku polski wywiad planował a nawet rozpoczął próbę przewrotu polityczno-wojskowego. Zorganizowano w Kownie struktury, które na celu miały powołanie nowego rządu, bardziej propolskiego. W akcji, o czym kilkakrotnie przypominał Czesław Miłosz brał udział jego ojciec. Litwini spisek jednak wykryli i wszystko spaliło na panewce"/Umowa Suwalska/

  Aniołami to my nie jesteśmy, dlatego uważam, że należy zakończyć agresywne agitacje przeciwko Litwinom i Ukraińcom. Nie byłoby problemu ukraińskiego w Polsce bez Majdanu, w przygotowaniu którego Polska brała udział.

  Pozdrawiam!
  O konieczności wymazania z mapy Republiki Litewskiej.
 • @MacGregor 13:18:46
  "czyli Bundeswehra w razie czego obroni Letuwisów przed Polakami? niech się Pani dwa razy zastanowi, zanim napisze takie bzdury"
  /MacGregor/

  Proszę się powstrzymać od wyciągania wniosków w moim imieniu. Miałam zupełnie co innego na myśli.


  "A co do prokuratury - śmiało proszę im donieść na Marcina Skalskiego i na mnie, póki jeszcze prokuratura jest z nadania PO"/MacGregor/

  Ja takim rzeczami się nie zajmuję. Zwracam tylko uwagę, że wolność wypowiedzi ma swoje granice. Nigdy nie zrozumiem, co Pana zachwyciło w tekście Skalskiego.
  O konieczności wymazania z mapy Republiki Litewskiej.