Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Husky 19:47:26
  /Pana rola - to przedstawianie informacji z różnych dziedzin, a nie własnych opracowań aczkolwiek zawsze z elementem dodanym//
  / Husky, cytat z Krzysztofa Wojtasa/

  I z podaniem źródła, z którego czerpaliśmy ową wiedzę wielkimi garściami....

  Dziękuję za uzupełnienie.

  Pozdrawiam!
  Krach bitcoina?
 • @Husky 18:51:19
  "BINGO
  Zaorane"
  /Husky/

  Czy ta nowa "etyka" jest dla Pana dobrą nowiną? Cut and paste, Husky!
  Krach bitcoina?
 • @Bogusław Jeznach 02:12:00
  "Tu jednak z pewnością była potrzeba zamieszczenia informacji o treści „na podstawie…” i szkoda, że jej nie było."

  Też tak uważam, Panie Bogusławie.

  Również Pana pozdrawiam!
  Krach bitcoina?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:18:29
  "W tej sytuacji zapomnienie o podaniu linku w jednej sytuacji, gdy cały blog jest w konwencji powtórzeń wydaje się złośliwym przegięciem."

  Ja tak nie uważam. Czytelnicy mają prawo wiedzieć, skąd ten materiał pochodzi. Skoro Pan Jeznach nie podaje, to pozostali blogerzy też nie muszą. A z drugiej strony, ciekawy ma Pan stosunek do etyki.
  Krach bitcoina?
 • @fretka 04:53:49
  "A więc tłumaczenie „Biesów” Dostojewskiego nie zaprzecza autorstwu oryginału. Natomiast gdyby ktoś skopiował tłumaczenie wykonane przez panią Y i podpisał swoim imieniem i nazwiskiem było by to karalne i określone mianem plagiatu." /fretka/


  Tłumaczenie "Biesów" Dostojewskiego nie zaprzecza autorstwu oryginału, to prawda. Jednak przetłumaczenie powieści na inny język i wydanie jej pod innym nazwiskiem byłoby już plagiatem.

  Najlepszym przykładem takiego działania jest wydanie w USA przez Kosińskiego powieści "Being there". Książka była na liście bestsellerów, a autor(polski żyd) zrobił karierę. Nie ma potrzeby tłumaczenia jej na język polski, bo polskojęzyczna "kopia" już istnieje. Jest nią "Kariera Nikodema Dyzmy".
  Krach bitcoina?
 • @Husky 22:38:53
  "A jeśli Pan Jeznach najzwyczajniej (jak każdy inny człowiek) przeoczył fakt jakim jest zamieszczenie linku.Zdarza sie."

  Panie Husky- ja przecież Pana Jeznacha nie obraziłam. Czytam jego teksty z wielką przyjemnością już od długiego czasu. Jednak po dokonaniu tego odkrycia uznałam za stosowne napisanie skąd ten artykuł pochodzi. Pan Jeznach nie jest autorem tekstu tylko go przetłumaczył; a że przeoczył podanie źródła, z którego korzystał, to oczywiście się zdarza. Mimo wszystko zdziwiły mnie te dwa wtrącenia wprowadzające w błąd nieświadomego czytelnika.
  Krach bitcoina?
 • @RAM 21:45:47
  "W TEN SPOSÓB POLACY NICZEGO I NIGDY NIE NAPRAWIĄ!... NIE STAĆ LUDZI NA ELEMENTARNĄ WPROST UCZCIWOŚĆ!"/RAM/

  Wczoraj przeglądałam "Te Economist" i dlatego miałam ten tekst na żywo przed oczami. Po przeczytaniu "Krach bitcoina?" Pana Jeznacha doznałam nieprzyjemnego uczucia i powróciłam na stronę z "The rise and fall of bitcoin" aby porównać obydwa teksty. Ku mojemu zaskoczeniu były one identyczne.
  Krach bitcoina?
 • @wk..ny 18:45:26
  5*
  SIEDZIBA ARCYBISKUPA GENERAŁA LESZKA SŁAWOJA GŁÓDZIA
 • Autor
  Pod tekstem nie ma podanego linku do artykułu z "The Economist", który Pan przetłumaczył. Wtrącenia od siebie, czyli "o którym pisałem w materiale o rachunku różniczkowym" i " o których też wspomniałem" nie umieścił Pan w nawiasach. Nieświadomy czytelnik może nabrać przekonania, że jest Pan autorem eseju, nie tłumaczem.


  https://www.economist.com/blogs/buttonwood/2018/01/tales-crypto-1
  Krach bitcoina?
 • Nie jestem fanem pana Cierpisza..."
  Dystansuje się Pan, a jednocześnie nie może się oprzeć przyjemności nurzania w cierpiszowskich inwektywach; dla nich to jest Pan skłonny zaakceptować tą fałszywą i maniakalną wizję świata i politycznych zależności. Zdanie"Jarosław Kaczyński to prosty polityczny oszust bez wstydu i sumienia" jest, według Pana, tego warte?

  A przecież to nie jedyne stwierdzenie, które szokuje, bo tekst jest suto okraszony epitetami i oskarżeniami, a wysunięte w nim hipotezy mają swój początek w mrokach histerii, nie historii. Nie ma w tym eseju, a może kazaniu z wiejskiej ambony, realnych dowodów i logicznych uzasadnień. A jeżeli o tego rodzaju "kazania" chodzi, to i być nie musi. Nie skierowane to jest przecież do ludzkiego rozumu tylko do prymitywnych emocji.

  Nie tak dawno, około roku temu, Krzysztof Cierpisz porównywał Beatę Szydło do Hitlera, a nawet twierdził, że premier Szydło jest gorsza niż Hitler i pracowicie udowadniał, że program 500+ jest PiS-owską subwencją dla osadników muzułmańskich. Fakt wygrania wyborów przez PiS Cierpisz tłumaczył zaplanowanym osłabieniem pozycji PO przez wrogie Polsce siły, które celowo wysłały do EU przywódcę liberałów, Tuska. Jakie więc ma znaczenie, co Cierpisz pisze o Kaczyńskim?

  Człowiek sprawiedliwy, a przy tym rozsądny, nie akceptuje szaleńczych pomówień podnoszonych do rangi katolickiej politycznej publicystyki, dlatego że "eseje" Cierpisza opatrzone są "Laudetur Iesus Christus", tylko analizuje, co jest i czego nie ma w samej ich treści.
  Kaczynski, Duda, Morawiecki - dokonali zamachu stanu
 • @Lotna 03:19:05
  "Sześć korporacji zarządzających praktycznie wszystkimi mediami, popierających zbrodnicze rządy, skorumpowanych polityków i wciskaną nam na siłę marksistowską ideologię, kłamać przecież nie może"
  /Lotna/

  Od kiedy kapitalistyczne monopole wyznają marksistowską ideologię? Liberalizm to nie jest marksizm; liberałowie to nie jest lewica.


  "Zamiast się wczytywać w doniesienia BBC i inne głównego ścieku kłamstw, proponuję poczytać na temat teorii spiskowych..."/Lotna/

  Uważam, że odrzucenie wszystkiego, co pisze prasa mainstreamowa i czytanie teorii spiskowych do niczego dobrego nie prowadzi.

  Edgar Welch, po tym jak naczytał się różnych bardzo dziwnych rzeczy na temat pizzagate, wziął pistolet i udał się do "Comet Ping Pong", gdzie rzekomo nie zamawiano pizzę tylko dzieci w celach prostytucji. Welch z pistoletem w ręku przeprowadził dochodzenie i nie znalazł skrzywdzonych dzieci, jedynie przerażonych pracowników, którzy zajmowali się pieczeniem i sprzedażą pizzy. Welch spędzi cztery lata w więzieniu. Pisała o tym prasa i wielokrotnie przedstawiano to nieszczęsne wydarzenie w TV.
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • Husky
  Jeżeli chodzi o prace naukowe (pseudo), to polskie organizacje mogą na zabiegi fałszowania historii oficjalnie zareagować, jednak biblioteki amerykańskich uniwersytetów, w sekcji tekstów źródłowych i literatury o Europie Wschodniej, wypełnione są pełną pogardy dla Polaków, oszczerczą, "beletrystyką. Autorami wielu opowiadań i powieści tego rodzaju są osoby pochodzenia żydowskiego, z pokolenia urodzonego w USA po II Wojnie Światowej. Z "literaturą piękną" przecież walczyć niepodobna, a to właśnie taka literatura ma największy wpływ na ludzkie umysły.
  Znowu Polacy stali się mordercami Żydów!
 • @Lotna 21:18:06
  "Nie rozśmieszaj mnie, proszę, ani tym źródłem, ani pojęciem 'teoria konspiracyjna'./Lotna/

  Nie miałam zamiaru nikogo rozśmieszać. Strony z tego rodzaju historiami, wbrew pozorom, są bardzo dochodowe. Teorie konspiracyjne bywają również skutecznym orężem politycznym.

  http://www.bbc.com/news/blogs-trending-38156985 (The saga of 'Pizzagate': The fake story that shows how conspiracy theories spread)

  http://www.foxnews.com/politics/2017/06/22/pizzagate-gunman-sentenced-to-4-years-in-prison.html

  https://www.rollingstone.com/politics/news/pizzagate-anatomy-of-a-fake-news-scandal-w511904
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @Jan Paweł 20:47:13
  "To dlaczego w Polsce ginie bez wieści co roku ok 20tyś ludz..."

  Co to ma wspólnego z Pizzagate?

  W Polsce giną ludzie i nie tylko w Polsce. W USA giną ludzie i całym zachodnim świecie. Są uprowadzani, sprzedawani, seksualnie wykorzystywani, okrutnie mordowani.

  Czy Polacy przed zmianą systemu nad rzekomo lepszy, kapitalistyczny i wolnorynkowy, zastanowili się kiedykolwiek, dlaczego ten liberalny zachodni świat zawsze pełn był okrutnych zbrodni, korupcji i niesprawiedliwości?
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • PizzaGate
  PizzaGate jest tylko teorią konspiracyjną.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pizzagate_conspiracy_theory
  Słowianie i żydzi a ofiary z ludzi
 • @Rzeczpospolita 20:12:38
  "Oj, nie uchwyciła Pani specyficznego sarkazmu Andrzeja Szuberta (Opolczyka), autora tekstu "Zadyma me(n)dialno-polityczna w związku z masową imigracją muzułmańską na tereny jewrounii"."/Dariusz Kosiur/

  Skoro Pan tak twierdzi, to być może. Trudno jednak zaprzeczć, że komentujący pod tym tekstem na "Wiernipolsce"mieli podobne do mojego odczucie, a więc i oni nie zrozumieli.

  "Nie znajdzie Pani w Internecie ani jednego tekstu autorstwa P.Ziemińskiego, czy mojego, w którym opowiadalibyśmy się za przyjmowaniem nawet słowiańskich imigrantów."/Dariusz Kosiur/

  Już znalazłam. Tylko Pan miał odwagę poprzeć Opolczyka swoimi słowami (cytowane powyżej); Pan Ziemiński, jak na sprytnego polityka przystało, posłużył się cytatem Michała Jarzyńskiego "z prywatnej poczty" i fotografiamy porażającego swoim ogromem meczetu w Moskwie, i Putina radośnie obejmującego muzułmańskie dzieci.
  Specyficzna polityka żydowskiego reżimu IIIRP
 • Autor
  "A jakież są te dobrodziejstwa? Ano, np. kary finansowe nakładane na Polaków (bo to my Polacy je płacimy, a nie funkcjonariusze żydowskiego reżimu IIIRP) za łamanie narzuconej przez żydowskie kierownictwo UE polityki (np. wymuszanie przyjmowania imigrantów)."/Dariusz Kosiur/

  Nie tak dawno, bo w roku 2015, stanowisko "Wiernychpolsce" w sprawie przyjmowania imigrantów było trochę inne. Przypomnę, że obydwaj Panowie ( Dariusz Kosiur i Paweł Ziemiński) optowali za przyjęciem przez Polskę prześladowanych w innych krajach tzw. uchodźców. Uchodźcy ci pochodzili głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki. Według Panów przyjęcie uchodźców rasy semickiej i czarnej byłoby dla Polski zgrabnym posunięciem, ponieważ dałoby to polskiemu rządowi możliwość odstąpienia od przyjmowania uchodźców z Ukrainy - pochodzenia słowiańskiego i mówiących zbliżonym do naszego językiem.

  Poglądy, na szczęście, zmiennymi są, tylko "nieprzyjaciel" nigdy się nie zmienia.

  "Czy przyjmiemy tzw. imigrantów ekonomicznych?
  Nie. Polska przyjmie tylko uchodźców, czyli osoby, które posiadają uzasadnioną obawę przed prześladowaniami w kraju, z którego pochodzą. Oddzielenie uchodźców od imigrantów ekonomicznych będzie możliwe dzięki drobiazgowej weryfikacji każdej osoby (w weryfikacji będzie uczestniczył Mossad – D.Kosiur).

  Co się stanie w przypadku zaostrzenia sytuacji na Ukrainie?
  Będziemy mogli odstąpić od przyjmowania zadeklarowanej liczby osób w przypadku napływu uchodźców z Ukrainy lub w przypadku realnego ryzyka zaistnienia takiej sytuacji."
  /Wiernipolsce, Dariusz Kosiur/

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/09/25/zadyma-mendialno-polityczna-w-zwiazku-z-masowa-imigracja-muzulmanska-na-tereny-jewrounii/
  Specyficzna polityka żydowskiego reżimu IIIRP
 • @Jan Paweł 16:54:08
  "A wiemy, że przedwojenna Warszawa konkurowała z Paryżem. W samej tylko Warszawie, funkcjonowało ok 70tyś prostytutek!"/Jan Paweł/

  A głównie wynikało to z biedy, braku wykształcenia i jakichkolwiek perspektyw życiowych. W Warszawie ludzie gnieździli się w norach; w jednym wynajętym pokoju mieszkały po trzy rodziny. Dopiero Polska Ludowa zdołała to wszystko zmienić.


  Z Wikipedii:

  "W 1914 na ziemiach polskich było: 57% analfabetów w zaborze rosyjskim, 40% w Galicji i 5% w zaborze pruskim. Według statystyk w Polsce w 1921 było 33,1% analfabetów, w 1931 – 23,1%.

  Analfabeci według wyznań w 1931 w II Rzeczpospolitej:

  ewangelickie – 9,9%
  mojżeszowe – 15,4%
  rzymskokatolickie – 17,2%
  greckokatolickie – 38,5%
  prawosławne – 52,5%.

  Na Ludowe Wojsko Polskie również nałożono obowiązek nauczania żołnierzy odbywających służbę wojskową. Świadectwa ukończenia kursu otrzymało 618 298 osób. "
  Dlatego jesteśmy antysemitami
 • Owsiak służy państwu, a nie biednym???
  " Dobre i słuszne jest to, by od państwa wyciągać ile się da. To jest forma prywatyzacji."/"Arcyliberał" Świderski/

  Liberalizm już w swoich założeniach ma ułatwić ekonomiczny rozbój, pasożytnictwo i najzwyklejsze złodziejstwo. "Arcyliberał" jest zatem arcymistrzem "liberalnej sztuki".
  Kilka drobnych plusów Jurka Owsiaka i jeden wielki minus!
 • W socjalizmie na organizacje charytatywne nie było potrzeby.
  "To dosyć obrzydliwe, naród się mobilizuje, a bogaci jednocześnie nie płacą żadnych składek...."


  Tak to jest i zawsze będzie w systemie kapitalistycznym. O kapitalizm w Polsce walczyła Solidarność, a jej przywódcy brali udział w wyścigu o miejsce przy "korycie".
  Bogaci nie dają na Orkiestrę Owsiaka?