Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Oświat 08:17:12
  "A to są same fakty, a nie jak piszesz subiektywne emocje autora…."
  /Oświat/


  To są z pozoru same fakty. Autor nie wspomniał o poważnym konflikcie jaki rozgrywa się pomiędzy Trumpem a CIA.

  Autor cynicznie scharakteryzował Trumpa w sposób następujący: "Biorąc pod uwagę fakt, że po jego prawej stronie (Putina) stał prezydent państwa będącego, obok Izraela głównym terrorystą w skali globalnej, a w pierwszym rzędzie widowni siedział, między innymi główny gangster, niejaki Pompeo[i], były szef CIA..."


  Autor posłużył się argumentami opozycji oskarżającej Trumpa min. o to, że wygrał wybory dzięki ingerencji rosyjskich służb, co jest oczywiście bezczelnym kłamstwem. Opozycja (neoliberałowie, neokonserwatyści - "partia wojny") poprzez wszelkie dostępne jej media zainicjowała bezwzględny atak na Trumpa, tuż przed i po spotkaniu w Helsinkach, przedstawiając go jako przegranego, tchórza, pacynkę w ręku "wielkiego gracza Putina", usłużnego dla Rosji, człowieka pozbawionego inteligencji, a nawet zdrajcę narodu amerykańskiego.

  Opozycja nie może zaakceptować intencji pokojowych Trumpa. Dało się to zauważyć w nie tak dawnej konfrontacji z Koreą Północną. Jest to natychmiast określane jako zdrada, a w najlepszym przypadku służalczość i głupota. Obraz pokojowego negocjatora nie zgadza się z wcześniej wykreowanym przez liberalnych globalistów obrazem Trumpa-niebezpiecznego wariata, któremu należy odebrać zapisane w konstytucji prawa dotyczące prowadzenia wojny, bo wysadzi w powietrze kulę ziemską.


  Na koniec dodam, że "pragmatyk Putin " z przyjemnością zmarnował swój cenny czas, ponieważ od dosyć dawna mu na spotkaniu z "szaleńcem Trumpem" zależało.
  Dwa przedstawienia, jeden reżyser - Putin
 • @kula Lis 67 20:15:01
  Wszystkie rewolwery (neokonserwatystów i neoliberałów) skierowane są w głowę Trumpa - jak na zdjęciu powyżej. Tak ja to obieram będąc tu na miejscu. Dr nowopolski częściowo posłużył się ich argumentami, a przez to dołączył do tej bandy mierząc w cel ze swojej procy.

  Notka nie jest oparta na faktach tylko subiektywnych emocjach Autora. To był strzał w płot.

  II Zimna Wojna właśnie się skończyła.


  Pozdrawiam!
  Dwa przedstawienia, jeden reżyser - Putin
 • Odpowiedź na interpelację poselską nr 20610
  "Granty rządowe przyznawane są na podstawie Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 - 2023 (dalej jako Program) przyjętego przez Radę Ministrów w dniu 5 lipca 2011 r. Celem ustanowienia Programu jest wzrost innowacyjności oraz konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie nowych inwestycji realizowanych przez polskie i zagraniczne firmy, spełniające kryteria określone Programem[…]Obecnie opracowywana jest zmiana Programu. Zakłada ona zaktualizowanie zasad jego działania do aktualnych warunków społeczno-gospodarczych i realizację wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wytycznych. SOR zakłada konieczność zwiększenia skali inwestycji, głównie w branżach, mających pozytywny wpływ na potencjał rozwojowy gospodarki, przy czym szczególnie pożądane są krajowe inwestycje prywatne w zakresie produkcji nowoczesnych, innowacyjnych wyrobów średniej i wysokiej techniki, atrakcyjnych dla nabywców w kraju i za granicą. Planowana nowelizacja Programu będzie stanowić zachętę dla przedsiębiorców do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej, w szczególności w branżach produkcyjnych. Projekt zakłada obniżenie warunków wstępnych inwestycji, co umożliwi ubieganie się o grant także innowacyjnym polskim MŚP. "

  http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47F2/$FILE/i20610-o1_2.pdf
  Reżim IIIŻydo-RP/Polin dba o rozwój polskiej gospodarki
 • @Lotna 07:21:30
  "Foe" oznacza przeciwnika, oponenta, rywala. Trump ma na myśli głównie rywalizacje ekonomiczną ze strony Chin i politykę europejskich liberałów.

  W przypadku Rosji, to bycie Rosji pod pewnymi względami oponentem nie zostało nawet bliżej sprecyzowane. Ale, jak Trump podkreśla w następnych zdaniach, " to nie znaczy, że ( te państwa) są złe. To nic nie znaczy. Oznacza to, że są konkurencyjne".


  Słowo "wróg" w języku polskim jest bardzo mocnym określeniem i tak się zwykle tłumaczy angielskie "enemy".
  DONALD TRAMP UJAWNIA KTO DLA USA JEST WROGIEM
 • Wypowiedź Trumpa
  "Well, I think we have a lot of foes. I think the European Union is a foe, what they do to us in trade. Now, you wouldn't think of the European Union, but they're a foe. Russia is foe in certain respects. China is a foe economically, certainly they are a foe. But that doesn't mean they are bad. It doesn't mean anything. It means that they are competitive," Mr. Trump said at his golf club in Turnberry, Scotland"

  "Foe" w tym przypadku należy rozumieć jako rywal, oponent.

  "Rosja pod pewnymi względami jest oponentem", powiedział Trump.
  DONALD TRAMP UJAWNIA KTO DLA USA JEST WROGIEM
 • Czy rząd coś zrobi w tej sprawie?
  W Polsce mamy do czynienia z mafią śmieciową. Oni powinni wszyscy siedzieć w więzieniu.
  Kolejne sukcesy członkostwa Polski w UE
 • @1abezmetki 01:54:20
  "Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"
  /J.S./
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • @miarka 22:47:07
  "A co Pani w tej chwili robi?
  - W temacie definicji semityzmu i antysemityzmu absolutnie nic.
  A przecież o to poszedł nasz główny spór, wraz z ciężkim oskarżeniem/domniemaniem pod Pani adresem."/miarka/  Pan może sobie definiować co chce i jak chce. Moja krótka wypowiedź dotyczyła antypolonizmu. Z pańskiego komentarza wynika , że nie czytał Pan Postanowienia o Umorzeniu Śledztwa. A więc nie mamy nawet o czym dyskutować. A na bezsensowne spieranie się z Panem brakuje mi czasu.

  Jedynie zapytam, jakie to jest oskarżenie pod moim adresem z pańskiej strony? Może mi to Pan drobiazgowo wyłoży i przedstawi fakty, na których to oskarżenie jest oparte.
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • @miarka 23:17:08
  "Jak to się mówi ? ... Przesladowanych za myślozbrodnię?"
  /miarka/


  Czyżby? Były, niestety, jeszcze czyny.

  http://iddd.de/JedwabneBeschluss2003.pdf

  Proszę przeczytać, tylko nie po łebkach. Oczekuję na sensowną odpowiedź- bez zbędnych manipulacji słownych, szkoda na to MB. Kilkakrotne przeczytanie i przemyślenia powinny zabrać Panu nie mniej niż jeden dzień. A po tej dawce faktów proszę objrzeć filmik z J. Laudańskim i skupić się na jego wypowidzi i zachowaniu. https://www.youtube.com/watch?v=uUnT29NDDsQ
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • @1abezmetki 01:30:18
  Widzę, że zwolennicy chińskiej kolonizacji narodów słowiańskich dali znać o sobie pałując notkę. Na ludzką głupotę naprawdę nie ma lekarstwa.


  Jak Afryka jest kolonizowana przez Chińczyków.
  Cytat z Daily Mail:

  "Wzdłuż całej Afryki powiewają czerwone chińskie flagi. Lukratywne transakcje zawierane są w celach zakupu potrzebnych towarów - oleju, platyny, złota i minerałów.

  Otwierane są nowe ambasady i trasy lotnicze. Nową chińską elitę kontynentu można zobaczyć wszędzie; robiącą zakupy w drogich butikach, poruszającą się limuzynami Mercedesa i BMW, wysyłającą dzieci do ekskluzywnych prywatnych szkół.

  Dziurawe drogi zatłoczone są chińskimi autobusami, zabierającymi ludzi na targowiska wypełnione tanimi chińskimi towarami. Ponad tysiąc mil nowych chińskich linii kolejowych przecina afrykański kontynent, przewożąc miliardy ton nielegalnie pozyskanego drewna, diamentów i złota.

  Pociągi, połączone z portami rozrzuconymi wokół wybrzeży, po wyładowaniu tanich zabawek wyprodukowanych w Chinach, czekają na załadunek towarów przeznaczonych dla Pekinu..."

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1036105/How-Chinas-taking-Africa-West-VERY-worried.html

  Rosję może tylko uratować przed Chinami porozumienie z USA i zawarcie normalnych stosunków z zachodem. Niestety na drodze stoją amerykańscy liberałowie, których konszachty z Chińczykami są udowodnione.

  Również pozdrawiam Pana!
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • W TYM PIĘKNYM KRAJU NAD WISŁĄ, GDZIE LUDZIE NIE MYŚLĄ...
  Przede wszystkim, Macierewicz stwierdza, że nie brał udziału w negocjacjach i nie wie kto, jaka organizacja, była częścią porozumienia.
  A ponieważ nie wie, to i nie wyklucza nikogo.

  W filmiku, który jawi się jako celowa manipulacja naiwnymi, nie słyszymy pytania zadanego Macierewiczowi. Jakie to mogło być podchwytliwe pytanie tylko się domyślamy. Mogło ono brzmieć następująco:

  Czy Polska konsultowała się z Mossadem aby uzyskać porozumienie w sprawie ustawy o IPN?

  Macierewicz odpowiada:"(...)Nie wykluczam, że (Mossad) był częścią tych rozmów tak jak i inne instytucje, ale ja nie brałem w nich udziału..."  Czytelniku nie pozwól sobą manipulować!
  Co to za kraj …
 • @miarka 21:58:52
  "Już nie pierwszy raz mi to podejrzane, ale czy tylko ja widzę że pani AgnieszkaS "kopie do polskiej bramki", że robi co może aby "dokopać Polakom"?"/miarka/


  Tego rodzaju podejrzliwość do niczego dobrego nie prowadzi. Czasem jest powodem skrzywionego widzenia.


  Punkt szósty jest ważny ponieważ po raz pierwszy w relacjach polsko-żydowskich wspomina się o antypolonizmie. Po raz pierwszy Żydzi przyznali, że takie zjawisko ma miejsce. A że oni są głównym źródłem tego antypolonizmu to pozostaje w domyśle.
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • @AgnieszkaS 16:29:34
  Uważam punkt 6 Deklaracji za bardzo istotny:


  "Oba rządy z całą mocą potępiają wszelkie formy antysemityzmu oraz dają wyraz swemu zaangażowaniu w zwalczanie jakichkolwiek jego przejawów. Oba rządy odrzucają również antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe. Rządy Polski i Izraela nawołują do powrotu do spokojnego dialogu opartego na wzajemnym szacunku w dyskursie publicznym."
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • Autor
  Polska fundacja powiązana z rządem w Warszawie opublikowała pełne strony reklam w gazetach na całym świecie (…)I TO MNIE BULWERSUJE NAJBARDZIEJ / W JERUSALEM POST PISZĄ, ŻE FUNDACJA PKO ZROBIŁA TO NA CAŁY ŚWIECIE, .... TYLKO NAS TU W POLSCE CHYBA KOLOKWIALNIE "OLANO"/ Ziut/


  Podaję link to pełnego tekstu wspólnej deklaracji:

  https://www.prnewswire.com/news-releases/polish-national-foundation-applauds-the-joint-declaration-between-the-prime-ministers-of-the-state-of-israel-and-the-republic-of-poland-300673620.html
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • 5* za wybór tekstu
  Tego właśnie w stosunkach Rosja- Chiny należało się już od dawna spodziewać. Projekt Jedwabnego Szlaku jest projektem budowy wielkich Chin, a nie ekonomicznego umocnienia Rosji. To jest również ostrzeżeniem dla naiwnych z Polski, którzy spodziewają się po tym szlaku ekonomicznego cudu. Oni się wszyscy obudzą z rękami w nocniku.


  "Jeszcze 7,1% handlu przypada na sprzedaż materiałów pochodzenia leśnego"


  Chiny rąbią lasy gdzie popadnie, powoli pod tym względem eksploatują Afrykę, a więc przyjdzie czas i na rosyjską tajgę. Sytuacja polityczna Rosji, ze względu na bardzo złe stosunki z Zachodem, jest dla Chińczyków niezwykle dogodna.
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • Aleksander Kwaśniewski - Director of Burisma Oil & Gas Company in Ukraine
  "Przypominam jak było ze sprawą pieniędzy od CIA, ktore przynieśli naszym chłopcom kontrolujących naszych wybrańców w pudełku po butach, za możliwość torturowania sobie afgańców w Kiejkutach."

  A Aleksander Kwaśniewski do tej pory nie poniósł żadnej odpowiedzialności za swoje poczynania. Dobrze mu się dzieje na Ukrainie, jak wielu innym, możnym liberałom, którzy rzekomo czerpią zyski tylko z ciężkiej pracy własnych rąk.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Ślepa Mańka i język dyplomatów
  "Przypominam sobie że za czasów PRL nigdy podczas wizyty przywódców ZSRR w Polsce, z ich ust nie padły słowa o masowym mordowaniu Rosjan przez AK-owskie podziemie. Tymczasem według strategosa miała nastąpić złota era pomiędzy Izraelem a Polską, bo według niego rządy „się dogadały”."/Ślepa Mańka/  Sugeruje Pani, że Polacy brali udział w Holokauście, ale Żydzi powinni zachować się bardziej dyplomatycznie, zamknąć buzie i nic na ten temat nie wspominać?
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Ukraina jako "państwo teoretyczne"
  " Dla kolejnego państwa teoretycznego, jakim jest banderowska Ukraina, również nasze eliciarstwo jest traktowane przez banderowców jak brudna szmata. "/Ślepa Mańka/


  Zdanie jest całkowicie nielogiczne, jak wiele innych w tym tekście, ale przejdżmy do wniosków merytorycznych.


  Jeszcze nie tak dawno- w epoce przedmajdanowej- Ukraina nie była "państwem teoretycznym". A teraz jest i zawdzięczmy to głównie dyplomacji Sikorskiego. Ukraińcy nie są naiwni i wiedzą, że Polska brała udział w przygotowaniach do "majdanu", samym coup d'etat i wojnie domowej. Proszę się cieszyć, że nie użynają Polakom głów na ulicy.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Białoruś
  "By pokazać opgromna przepaść jaka dzieli traktowanie naszych zasrańców, uważających się za elity, które to mają nas prowadzić do świetlanej przyszłości, a traktowane jak pańśtwo teoretyczne, a państwem poważnym, jakim jest Białoruś, które dba o swój narodwy interes i z którym trzeba się liczyć." /Ślepa Mańka/  Białoruś, chociaż niepozorna i mało znana, uchodzi za sojusznika Rosji i nie należy do tzw. zachodniego świata i EU, a więc jest w wielu aspektach bardziej suwerenna od Polski i budzi w zachodnich politykach szacunek.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Podchodząc merytorycznie do przerostu chorej formy nad treścią (forma raka)
  "Prezydent Obama musiał przepraszać tylko i wyłącznie na oburzenie Polonii, bo przecież państwa teoretycznego się nigdy nie traktuje poważnie."/Ślepa Mańka/


  Prezydent Obama przeprosił, ponieważ został skrytykowany przez Donalda Tuska, który nazwał go ignorantem. Obama otrzymał również list od prezydenta Komorowskiego z prośbą o skorygowanie niefortunnego wyrażenia.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA