Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kimur

 • @lorenco 23:00:07
  Spartan też nie było 300-tu:)))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @lorenco 22:51:20
  Straszni ci hrabiowie:))), dużo przyjemniej by było gdyby dali się zabić i wtedy "Zostawili swoich poddanych na pastwę nadużyć "armii sowieckiej" na cywilach.":))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @fabi 22:42:06
  Widzisz, dyskusja między nami nie jest możliwa z prostego powodu, ty nic nie wiesz i z tej niewiedzy chcesz zrobić argument:))).
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @roux 22:27:54
  Ja Ci roux prawie wierzę:)) ale nie wierzę w zdolności badawcze wikipedystów:)) Na pewno pamiętasz z Długosza jak to w noc przed bitwą pod Grunwaldem ludzie widzieli na niebie jakichś świętych, ktoś z kimś walczył... coś tam coś tam:))), a tekst, który cytujesz w innym miejscu kończy się tak:" Natomiast AK zarzucano, że jest powiązana z sanacją, lansuje pański styl bycia, pogardza środowiskiem chłopskim i reprezentuje program polityczny obcy interesom wsi."... rozumiesz?:)))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @lorenco 22:24:35
  A Ty sądziłeś, że to sami hrabiowie krwi:))))? Relacje MO i starostów powiatowych nie dotyczą leniwej ludności przesiedlonej na ziemie odzyskane, a nadużyć (delikatnie mówiąc) których dokonuje armia sowiecka na cywilach. Trudno podejrzewać, że tajne wtedy dokumenty wewnętrzne administracji i siłówki... kłamią, by oczernić sojusznika:)))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @fabi 22:18:03
  Ludzie nie są sobie równi fabi... jedni rozumieją co i po co piszą, a ty nie:)). Miałeś wyjaśnić czym było Porozumienie 1950 roku, podać tło jego powstania, powody, skutki i jeden NAJISTOTNIEJSZY powód dla którego Kościół je zawarł.. wtedy pogadamy. I doczytaj kogo czego dotyczy twój cytat z Wyszyńskiego, bo on nie dotyczy podziemia.
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @lorenco 22:11:05
  70% oddziałów podziemia niepodległościowego po wojnie dowodzona była przez dowódców pochodzenia chłopskiego, 20% robotniczego, reszta to pany nad panami:))))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @lorenco 21:42:15
  Mylisz się lorenco w ocenie czy oni byli, czy nie byli potrzebni, to twoja ocena zabarwiona "doświadczeniem". Wielu z ludzi tego okresu podziemia, wróciło "do lasu" z cywila. Ty mówisz, że nie byli potrzebni, a dokumenty MO i starostw powiatowych mówią o falowej bandyterce kryminalnej i masowym udziale wyzwolicieli w łamaniu prawa, dochodziło do tego, że ludność przesiedlana z głębi Polski (w tym przypadku z łódzkiego) na tereny ziem odzyskanych, po zetknięciu się z terrorem AC, masowo wracała "do siebie"... ludzie, którzy poszli do lasu, nie uważali, że są niepotrzebni, a w wielu miejscach stanowili jedyną obronę cywili przed zwykłymi bandytami.
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @roux 21:45:23
  Chyba nie wiem o co Ty roux pytasz:))) W chwili gdy Wyszyński został prymasem, podziemie zbrojne, nie jest już istotnym problemem komunistów (po amnestii 1947 w lesie zostało do 2000 ludzi... resorty siłowe oceniały w 1950 roku, że w lesie pozostało ok. 100 oddziałów o wątłych stanach liczebnych, wszystkiego 500 osób, w 53 - 350 plus kilka tysięcy w siatkach terenowych) Wyszyński miał dużo większe problemy niż zanikający opór zbrojny. Porozumienie jest wyrazem tych problemów, które udało się mu zidentyfikować i na czas im zaradzić, ale o tym miał nam napisać fabi... bo przecież po coś to Porozumienie wyciągnął:))) ono nie jest dowodem na dystansowanie się od NSZ -u bo nie ma NSZ-u, jest politycznym impasem wykonanym by ratować "to co uratować da się"(chyba tak o tym pisał). Wyszyński sam był kapelanem wojskowym, myślisz, że potępiał opór zbrojny?
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @roux 20:38:02
  Drogi roux..."ciężko jest przyznać, że kard. Wyszyński się od NSZ zdystansował."... tu to są nawet dwa wnioski:))))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @lorenco 20:25:17
  Ale ja nie pytałem "mądrych" tylko Ciebie:)))... i z tego co piszesz widzę, że w wielu miejscach jesteśmy zgodni:))), "komunizmowi" wydawało się, że jest mądry:))), a nie był, więc ludzie wybrali Kościół i go rozbudowali:))), wszystkich w ten sposób "mądrych" w tym demokrację czeka "takli los"... tylko dlaczego ci ludzie na świecie, którzy są coraz bardziej światli... wybierają taki średniowieczny zabytek jak Kościół?:))) Z tą propagandą,... chciałbym żebyś miał rację.
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @lorenco 19:55:03
  Ty to tak poważnie lorenco?:))) po co "komunizm" chciał zawierać "konkordat" z Watykanem skoro "komunizm" lepiej wiedział co jest człowiekowi potrzebne i lepiej te potrzeby umiał realizować:)))?
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @Husky 19:52:25
  Po prostu zły człowiek:))) Trudno im się dziwić, po impasie "Porozumienia" i wyjeździe Wyszyńskiego do Watykanu w 51, długo nie mogli sami ustalić co właściwie z episkopatem podpisali:)... szczególnie, że nikt w Watykanie nie chciał poważnie rozmawiać z nimi, ponad głową prymasa... a śnił im się taki sam konkordat jaki zerwali... tylko lepszy:))) Wrzucenie do Porozumienia punktu o ziemiach zachodnich było mistrzostwem świata działań defensywnych... jakoś im to spryciarzom umknęło:))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @Husky 19:41:30
  Tylko 14...?:))). A swoją drogą piękny przykład lamarkizmu ("narząd nieużywany uwstecznia się i zanika":)))... śliczna agonia:))) i zasłużona:)))
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @roux 17:47:18
  Drogi roux:) Niczym tu panowie nie różnicie się właściwie od Grossa, czy Grabowskiego skoro na podstawie krótkiego fragmentu Porozumienia z 1950 roku i równie "sensownie" wyjętego cytatu z Wyszyńskiego (mam wrażenie, że lepiej by było gdyby fabi nie znał dalszego ciągu tego cytatu, bo jeśli zna, to jest kolejnym "uczciwym człowiekiem"), nie znając tła wydarzeń, ani ich sensu, wyciągacie coraz bardziej absurdalne "wnioski"... "myśląc" tak jak panowie "myślicie" należałoby spróbować udowodnić, że Kościół polski w roku 1950, prócz tego, że stał się wrogiem podziemia krwawiącego w walce z okupantem, stał się także wielbicielem sowieckiej kradzieży zwanej kolektywizacją, bo i tego absurdu rzeczywistości czasu i miejsca, Porozumienie dotyczyło. Prawda jak zwykle jest inna, niż chcą dzieci i operatorzy Wikipedii, i dalsze słowa Wyszyńskiego o tym mówią, mówią, że było to porozumienie taktyczne, że miało dać Kościołowi czas na zorganizowanie się przed przewidywanymi prześladowaniami, że miało dać jakikolwiek argument nawet pozorny w nadchodzącej rozprawie z Kościołem. I rzecz najważniejsza!!! o której jakoś fabi zapomniał napisać, bo pewnie nie warto pisać prawdy gdy się jest "uczciwym człowiekiem"... może dajmy mu szansę dokończyć dzieło i poczekajmy aż napisze po co właściwie Kościół podpisał to Porozumienie i czym naprawdę był impas opracowany przez Wyszyńskiego... śmiało fabi, tak uczciwy, mądry i dobry człowiek jak ty, powinien dzielić się prawdą, którą zna.... roux... brat Wyszyńskiego był oficerem NSZ-u i ten fakt ubecja opracowywała(!) jako jeden z "dowodów" "faszystowskich " poglądów prymasa...:)) na wypadek użycia opcji "faszystowski prymas rewizjonistycznego Kościoła"
  „Żółty Tygrys” o „Żołnierzach Wyklętych”
 • @Zawisza Niebieski 21:51:01
  O czym ty znów bredzisz? to też wyczytałeś u Saxo Germanika(!)? Mam wrażenie, że ty jesteś debilem jeszcze większym od kosiura i jemu tu podobnych, nic nie wiesz, jesteś merytorycznym dnem, ale czujesz obowiązek pouczania. Kłamiesz, powołujesz się na źródła, których nigdy nie czytałeś, nie potrafisz nawet przepisać jak nazywamy autora źródła na które się powołałeś, twoje teologiczne pitolenie jest tak głupie, że trudno nawet je komentować bez zażenowania, ale chcesz kogoś uczyć. Pytam, czego?
  Chąśnicy, słowiańscy wikingowie
 • @provincjał 21:00:01
  To siadamy i czekamy aż nam znowu dadzą Piasta.
  Andrzej Duda politykiem roku 2016 w Polsce
 • @Jeremi 20:49:49
  Korea zimniejsza to jest piękny kraj.
  Andrzej Duda politykiem roku 2016 w Polsce
 • @lorenco 20:42:12
  Ludzie mają w pamięci tego zamordowanego przez policję na demonstracji pod sejmem i wstydzą się głosować na faszystów.
  Andrzej Duda politykiem roku 2016 w Polsce
 • @Zorion 20:25:27
  Oj tam... faszyści pisowscy pińcet plus dali, a mirabelki wycięli i z braku cukru naród skołowaciał aż do ściemnienia...:)
  Andrzej Duda politykiem roku 2016 w Polsce