Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kimur

 • @Andrzej Tokarski 19:23:51
  Panu się zdaje, czy Pan wie na pewno, że te lodowce, które teraz "topią" się w oczach, były tam gdzie się topią od zawsze?... nie, nie były i fakt ich nieistnienia był mniej więcej tak decydujący dla życia, jak fakt ich powstania, i istnienia. Pan powinien wiedzieć, że pod lodem tych odchodzących od nas lodowców znajdujemy rzymskie drogi i tysiące ludzi zajmuje się dziś zdziwieniem jakim cudem rzymianie mogli mieć aż takie fanaberie, by swoje drogi budować pod lodem lodowców, a krzyżacy w Gdańsku sadzić winnice.... księgowi podali już do wiadomości ogółu, że elementarne przygotowanie "ludzkości" na "powszechne i niemożliwe do powstrzymania" zmiany klimatyczne, będzie w pierwszych dziesięcioleciu latach kosztowało 1,8 tryliona dolarów.. parę złotych na dalszą debiloidyzację na pewno się z tego wykroi.
  Dlaczego musimy walczyć z kryzysem klimatycznym?
 • @Wican 18:53:42
  Szanowny komentatorze, masz elementarne problemy ze zrozumieniem tekstu.. poza innymi licznymi deficytami. Gdybyś mimo tego chciał coś napisać... to najpierw zrozum, to co przeczytałeś.
  Co robić cz 2.
 • @Lotna 17:18:53
  Wsiądź w małego fiata i zajedź drogę tirowi... "Sprawa odszkodowań - i roszczeń dla osób fizycznych dawno została przez rząd polski zaspokojona..." w stosunku do obywateli USA i 11 innych państw... autor artu bardzo często postukuje grę w realizm polityczny... i ma rację... jeśli sam zgodzi się z faktem, że ta gra dostępna jest dla każdego.
  Co robić cz 2.
 • @Wican 14:56:39
  Czy to jest twój sposób na dyskurs... próbujesz obrazić każdego kogo nie rozumiesz? Autor zacytował słowa z których nie wynika nic nadzwyczajnego... to że Żydzi czegoś chcą i wywierają presję jest normą, nawet jeżeli chcą rzeczy absurdalnych, ale akurat słowa sekretarza stanu nie mówią o tej opcji, a o zupełnie zgodnym z prawem domaganiu się zwrotu mienia osób poszkodowanych przez Niemców. Strat w Polsce nie poniosły osoby prawne jakimi są współczesne amerykańskie organizacje żydowskie, tylko osoby fizyczne.
  Co robić cz 2.
 • @MacGregor 14:04:04
  ... " dotyczącego restytucji mienia prywatnego DLA OSÓB, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu"... co tu jest niejasne? W "dobie Holokaustu" tracili w Polsce majątki nie tylko żydzi i ustawa w tej sprawie jest konieczna, a alternatywą będzie rozwiązanie warszawskie rozciągnięte na cały kraj... gdy postępowy świat wylosuje w końcu kogoś, kto odsunie miejscowe dekadenckie ciemne siły od władzy...
  Co robić cz 2.
 • @Oracz 12:28:10
  "Świętość" da sobie radę, nie jesteś dla niej zagrożeniem. A ci pisani małą literką zadbają jedynie o to, byś światopoglądu nie budował na fali powtarzanych błędów rzeczowych, czerpanych z doopy internetu. Nie było klątwy Marcina V, a maksyma Got mit uns to dewiza herbowa Królestwa Prus, wykorzystywana w elementach umundurowania armii niemieckiej w I Wojnie, II Wojnie, czy w policji RFN, hitlerowcy mieli umiarkowanie pozytywny stosunek do Boga o którego chodziło królom Prus. Kościół musi się zachowywać mądrze, a nie tak jak ty, dlatego rzadko ogłasza, że jest w otwartym, ostrym sporze z jakąkolwiek polityczną siłą, szczególnie tak nieracjonalną jak naziści. Inaczej wydarza się tragedia. 26 czerwca 1942 episkopat Holandii wydał list pasterski potępiający deportacje Żydów, 2 sierpnia 1942 w odwecie Niemcy aresztowali wszystkich holenderskich katolików żydowskiego pochodzenia.
  Posła Tarczyńskiego mieczyk obosieczny
 • @Oscar 13:08:38
  O czym ty do mnie piszesz? Jak to "kogo mieli spytać?"? Polaków mieli spytać, tego też nie wiesz, że w Polsce miały się odbyć wolne wybory po wojnie? wolne, to znaczy wolne, a nie napisane na kolanie przez czołówkę NKWD i polskich nadgorliwców w sowieckiej służbie. Ty Piotrusiu uważasz, że we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i gdzie tam jeszcze w tej kapitalistycznej dekadencji ci twoi "zwykli ludzie" byli pozbawieni praw? nie mieli opieki medycznej, edukacji i tych wszystkich zdobyczy, które tu musieli przynieść kumple twojego tate na bagnetach? Uważasz, że "tam" kształcili się tylko bogacze? Wyobraź sobie, że w II RP był większy procent studentów pochodzenia chłopskiego niż w PRL-u i to pomimo wszelkich preferencji jakich PRL udzielił młodzieży prawidłowo urodzonej. Co ma do rzeczy czyjaś własność "rodowa i kościelna" do czyjejś biedy? Czy ty nie jesteś czasem krypto komunardem i chciałbyś by wszyscy mieli równo? W ZSRR nie było(w Korei Pół. nadal nie ma) wielkiej własności rodowej ani kościelnej i co? było fajnie? kraina marzeń? Po co ty wypisujesz te kocopoły? to jest równoległa rzeczywistość, którą ludzie odrzucili, nie chcą tak żyć, po prostu nie chcieli i nie chcą. Wszystkie państwa na świecie, od kiedy istnieją, uczestniczą w kołowrocie idei rodzących się i umierających... o co ty masz pretensje właściwie... o to, że w Stanach chcą zamieszkać każdego roku setki tysięcy ludzi, a do rosyjskich ambasad kolejek nie ma? Może Rosja nie była i nie jest wystarczająco "fajna"? Nonsensy które sobie ułożyłeś jako scenografię rzeczywistości... nie ciążą ci trochę?
  Chcieli Ich zakopać - nie wiedzieli że będą ziarnem!
 • @Oscar 11:56:23
  To co piszesz, to są twoje opinie, rozumiesz czym jest opinia? Ty swoje opinie ukształtowałeś i oparłeś o ubeckie fałszywki, ale poza ubecką propagandą jest jeszcze reszta świata, która w te bzdury nie uwierzyła. W PRL-u pracowały miliony Polaków, ale koniec tego państwa świadczy o tym, że ci Polacy nie widzieli w PRL-u Polski, kraju, który jest ich państwem... kraina twojego tate, twoja i paru jeszcze ostatnich "Indian" zniknęła bez jednego wystrzału, zatopiona sprzecznościami, które ją zabiły. Motywacja "dla Polski", to romantyczna bzdura z plakatów, Polacy pracowali dla swoich rodzin, chcieli żyć, PRL, jako taki im zwisał.
  Chcieli Ich zakopać - nie wiedzieli że będą ziarnem!
 • @Oscar 11:56:23
  Na podstawie jakiego prawa Rzeczypospolitej ci twoi "reformatorzy" wprowadzali te swoje pomysły? I kto im to prawo dał?
  Chcieli Ich zakopać - nie wiedzieli że będą ziarnem!
 • @Husky 12:31:10
  Dużo tu jeszcze macie takich "Indian" w tym rezerwacie? Niby "wprowadzili powszechną edukację", ale chyba zapomnieli wspomnieć o kilku rzeczach.
  Chcieli Ich zakopać - nie wiedzieli że będą ziarnem!
 • @Oscar 18:59:41
  Kraj był w rękach Bermana i sowieckiej armii, twój tate odbudowywał Polskę... a przeciwnicy bermanowskiego burdelu to ISIS... a do tego Inka nie chciała amnestii, bo "jej ukochany już nie żył", a ukochanym był Łupaszko... ile ty masz Piotrusiu lat?
  Chcieli Ich zakopać - nie wiedzieli że będą ziarnem!
 • @Oracz 21:31:36
  Bez względu na to co ci się wydaje, a sporo ci się wydaje... właściwie wszystko co napisałeś to widzi mi sia... Polska nie została "przeklęta", wyklęta, ani obłożona interdyktem przez Marcina V.
  Posła Tarczyńskiego mieczyk obosieczny
 • @Światowid 14:28:38
  "Teraz sprawa zawartości tekstu. Pracownicy Służby Bezpieczeństwa mieli niewdzięczne zadanie obrony narodu polskiego przed agenturą USA, RFN, Izraela, Watykanu i innych wrogich narodowi polskiemu ośrodków. Bronili też narodu polskiego przed polskimi DEBILAMI, którzy z różnych powodów dawali się łapać na lep antypolskiej propagandy, serwowanej społeczeństwu polskiemu przez amerykańskie Radio Wolna Europa, ambonę, żydowską KOR-owską jaczejkę itp. Przez cały czas PRL ci SB-cy wykonywali rozkazy, a nie - działali z własnej inicjatywy (z nielicznymi wyjątkami - np. zabójcy Popiełuszki najprawdopodobniej byli przewerbowani przez CIA lub Mossad, samo zabójstwo - było sterowaną z zewnątrz prowokacją wymierzoną w PRL, miało poszczuć polskie społeczeństwo przeciw PRL).

  Teraz post-KORowscy, post-solidarnościowi zdrajcy narodu polskiego, którzy po 1989 dorwali się do władzy wyżywają się na ludziach, którzy w PRL NIE DECYDOWALI O NICZYM, ale JAKO PIONKI STALI NA DRODZE żydowskiej jaczejki, która planowała rozgrabienie polskiego majątku i przerobienie Polski na kolonię "zachodu" a narodu polskiego - na NIEWOLNIKÓW zachodniego kapitału. Jakie ta swołocz ma moralne prawo odbierać tym SB-kom emerytury, po tym, jak zdewastowała i wyprzedała polski przemysł, a kilka milionów Polaków wygnała za chlebem z Polski i doprowadziła do katastrofy demograficznej? Przecież SWOIMI CZYNAMI postsolidarnościowa, post-KORowska żydowska SWOŁOCZ dowiodła najlepiej, że CI SB-cy, z punktu widzenia polskiego interesu narodowego MIELI CAŁKOWITĄ RACJĘ, stali PO WŁAŚCIWEJ STRONIE. A polscy DEBILE do dziś dają się, jak to DEBILE, szczuć żydowskim gnojkom - JAKOŚ ZAWSZE na tych, którzy żydowskiej jaczejce przeszkadzali i - choćby przypadkiem - bronili polskiego interesu narodowego."........, wygląda na to, że Jaruzelski z kamratami, odpalili okrągły stół, bo byli agentami CIA i Mossadu...psychiatria abdykowała.... najprawdopodobniej.... żeby "poszczuć polskie społeczeństwo przeciw PRL)." Skąd wy się wygramoliliście Światowid... z czołgi "RUDY"?
  PRL trzyma się mocno
 • @Arjanek 12:12:57
  Latem 1939 roku działała w Himalajach także polska wyprawa... zakończona zresztą tragiczną śmiercią dwóch wspinaczy na Tirsuli. Doczekamy się jeszcze "wyjaśnienia" tej tajemniczej jedności czasu i miejsca... Niemcy i Polacy... latem 39 w Himalajach... przypadek?:))
  Okultyzm hitlerowców to mit. Wyprawa SS do Tybetu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:40:42
  To kopia, dość częsta w ówczesnej Europie biżuteria symboliczna:), wiemy o istnieniu egzemplarza węgierskiego i egzemplarza lub egzemplarzy czeskich, dziś także istnieje kilka Włóczni Przeznaczenia... na miejscu Hitlera (miał ten wiedeński oryginał, który z kolei też jest kopią, tylko wcześniejszą, jakoś VIII wiek) reklamowałbym tę zabawkę, miał ją kilka lat i nic, a Amerykanie przechwycili ją w kościele św. Katarzyny w Norymberdze i po dwóch godzinach Hitler nie żył... znaczy działa... jak chce.
  Okultyzm hitlerowców to mit. Wyprawa SS do Tybetu.
 • @chart 00:05:34
  Reasumując: "W odpowiedzi Kołczak stwierdził, iż rząd omski "jest powołany do potwierdzenia niepodległości Polski, proklamowanej przez rosyjski rząd tymczasowy w roku 1917, którego wszystkie zobowiązania i dekrety przejęliśmy. Ostateczne rozwiązanie sprawy granic między Polską a Rosją zostanie odroczone (…) aż do zebrania konstytuanty."............ co na temat Polski i Polaków miał do powiedzenia Rosyjski Rząd Tymczasowy? :

  Polacy!

  Dawny rząd polityczny Rosji, źródło Waszej niewoli a naszej niezgody, jest tedy na zawsze zburzony. Wyjarzmiona Rosja uosabiana w rządzie prowizorycznym, który wyposażony jest we wszelkie pełnomocnictwa, śpieszy złożyć Warn braterskie pozdrowienie, wzywa Was do życia i wolności. Stary rząd czynił Wam obłudne przyrzeczenia, które mógłby dotrzymać, ale których dotrzymać nie chciał.

  Mocarstwa centralne skorzystały z jego błędów, aby Wasz kraj zająć i spustoszyć. Z tym wyłącznie zamiarem, aby walczyć przeciwko Rosji i jej sprzymierzeńcom, udzieliły Wam iluzorycznych praw politycznych, które nie rozciągają się na cały naród polski, tylko na część Polski, zajętej przez nich prowizorycznie.

  A za tę cenę chciały kupić krew narodu, który nigdy jeszcze nie walczył o utrzymanie despotyzmu. I teraz też armia polska nie będzie chciała walczyć o sprawę uciskania wolności i o ćwiartowanie ojczyzny pod zwierzchnim dowództwem swego odwiecznego wroga.

  Bracia Polacy! I dla Was wybiła godzina wielkiego rozstrzygnięcia. Wolna Rosja powołuje Was do swych szeregów, do walki o wolność narodu. Naród rosyjski, który zrzucił jarzmo, uznaje i dla polskiego narodu braterskie pełne prawo stanowienia o swym losie z własnej woli. Wierny umowom ze sprzymierzonymi, wierny całemu planowi walki przeciw zaczepnemu germanizmowi, Rząd Tymczasowy współdziała w tworzeniu niepodległego państwa polskiego, złożonego z tych wszystkich obszarów, których ludność jest w większości polska, w zamian za rękojmię trwałego pokoju w przyszłej przebudowanej Europie.

  Związane z Rosją za pomocą wolnej unii militarnej Państwo Polskie tworzyć będzie mocny wał przeciw naciskowi mocarstw centralnych na narody słowiańskie. Wyjarzmiony i zjednoczony naród polski sam zadecyduje o formie swych rząd — i da temu wyraz w zgromadzeniu konstytucyjnym, które zwołane zostanie do stolicy polskiej, na zasadzie powszechnego prawa wyborczego. Rosja jest zdania, że połączone przez stulecia wspólnym życiem z Polakami ludy tym sposobem zdobędą pewną gwarancję swoich praw obywatelskich i narodowych. Konstytucyjne zgromadzenie rosyjskie będzie miało na celu ostateczne zatwierdzenie tego nowego związku braterskiego. Udzieli ono nadto zgody na zmiany terytorialne państwa rosyjskiego, które będą niezbędne dla utworzenia Polski wolnej we wszystkich dotychczas rozdzielonych jeszcze częściach.
  [Podpisy wszystkich ministrów]

  Ton znajomy? przez pierwszych kilkanaście lat życia Królestwa Kongresowego, co dwa lata słyszeli Polacy, że projekt "zjednoczeniowy" się budzi... nie zbudził się, zbudziły się powstania.

  To jak skończył Rząd Tymczasowy Pan wie i wiedział też o tym Piłsudski. Z faktu, że w LITERATURZE PAMIĘTNIKARSKIEJ Rosjanie piszą miłe rzeczy nie wynika nic poza tym, że Rosjanie to mili ludzie. Piłsudski rozmawiał z ośrodkami aspirującymi do tego by mieć efektywną władzę, ale to czy ją mają rozsądzał sam.

  Rozmowy z Sawinkowem w styczniu 1920...:))) to zainspirowanie przyszłego(utworzony właśnie w celu propagandowym)Komitetu Ewakuacyjnego(kanapowa grupka Sawinkowa) i uznanie go za "siłę polityczną" wykorzystywaną w rozmowach z państwami zachodu, Piłsudski uznawał zagrożenie białych i czerwonych za jednakowe, dlatego "rozmawiał" i podpisywał papiery z "trzecią siłą"... efektywny wpływ tych ludzi na to co w Rosji... żaden (Na porozumienie życzliwie zapatrywał się też nowy rosyjski rząd gen. Wrangla funkcjonujący od 9 kwietnia na Krymie). Pozdrawiam.
  Jak przegrywamy Bitwę Warszawską
 • w
  Jest sens w pytaniu czy Pan naprawdę sądzi, że tu komukolwiek chodzi o dialog? A nie chodzi czasem o powtórzenie w każdym arcie kilka, lub kilkanaście razy , że wszystkie nieszczęścia świata, to wyłącznie KK i żadna dyskusja nie jest potrzebna? Jako człowiek klasycznie wykształcony na pewno Pan wie (po prostu), że ustawienie jedynej znanej rzeczywistości w opozycji do rzeczywistości wystruganej z tego co tam kto ma pod ręką, bo tu różnie bywa, sens ma taki sobie.... właściwie go nie ma... Można oczywiście wrzucić Biblię do niszczarki, a po fakcie kleić świat z pociętych pasków, zestawiając je w nieznośnie bezsensowne skrabble. Można po prostu i zwyczajnie kłamać jak robi to roux, wielokrotnie przyłapany na bredniach... wszystko można, ale na pewno nie jest to dialog. Nikt, tu nie zmierza do czegokolwiek poza hejtem w tym temacie... od kilku dni wisi na stronie art rouxa z którego wynikać ma jakoby Dmowski był wyjątkowym ekspertem od Kościoła i jego przewin... ale nie ma ani słowa np. o tym, że po odzyskaniu niepodległości, Polacy wybrali kilkudziesięciu księży do Sejmu... musieli nie być zorientowani, że powinni mieć mniej zaufania do "czarnych" z powodu tego co w tekście świadka Jehowy. Pominę zwykłe niechlujstwo, świadek jako amator nie musi wiedzieć, że Grzegorz XV miał niewielkie szanse potępiać Powstanie listopadowe, będąc papieżem w latach dwudziestych XVII wieku, a ten, który podpisał się pod cytowanym tekstem był długo szantażowany przez .... Gagarina, carskiego wysłannika w Watykanie, najpierw przedstawiono Powstanie jako jakobińską rebelię, a potem doszło do groźby, tak zwyczajnie, po rosyjsku... albo pan podpisujesz kwity na "durnych Polaków", albo episkopat Polski idzie w Sybir odpocząć(jeden biskup sprzeciwił się Powstaniu, reszta jakoś nie i na dodatek płaciła na skarb powstańczy niemałe kwoty)... Pan na pewno potrafi sobie wyobrazić skutki takiej operacji. Wszystkie te otarte z kontekstów cytaciki, mają dowieść to czego dowieść się nie da... sami Rosjanie skrupulatnie badając powody dla których ci okropni Polacy nie są szczęśliwi tam gdzie według dekretu powinni, pisali uczciwie, że procentowo najwięcej "wywrotowców" jest wśród księży katolickich, potem szlachty, mieszczan i tak dalej... i stąd się brały represje wobec Kościoła we wszystkich zaborach... chyba swoich nie zwalczali ci racjonalni zaborcy? Każdy przybłęda, któremu przez Polskę było po drodze, zaczynał tu drążenie od... postulowania tolerancji religijnej... a jak już się udało , to stawiali swoje budy i radośnie pisali z tej okazji listy: "Rosyjska prawosławna świątynia (...) wzniesiona na najwidoczniejszym miejscu Warszawy jest koniecznością nie tylko dla potrzeby religijnej, ale jest konieczna jako symbol rosyjskiej państwowości w tym kraju, symbol prawosławnej Rosji, której nierozłączną część stanowi Królestwo Polskie" Josif Hurko do Aleksandra III... a to, że papieże nie nawoływali Polaków do jatki... trudno sobie wyobrazić by to robili... Ma Pan oczywiście rację, że forma dyskusji dostępna tu, wynaleziona została do tego by bredzić i by kłamać... w dodatku cyklicznie... Pozdrwiam
  Dyskurs quasi-religijny na naszym Neonie.
 • :)
  Jeszcze wczoraj Matterhorn był w Alpach...
  Wakacje z polskimi górami - Tatry
 • @stanislav 23:53:15
  Mnie niepokoi coś innego... proszę spojrzeć na tę "produkcję" i zastanowić się czy ma kolega zamiar być politykiem w Zairze, czy w Polsce: DR PAWEŁ ZIEMIŃSKI OCENIA MANIFESTACJĘ ANTYBANDEROWSKĄ - WARSZAWA, 07.07.2016 R....
  A niepokoi mnie to, że kolega uparł się być chamem... po co, ma to sens?
  Jak przegrywamy Bitwę Warszawską
 • @Wican 19:20:32
  Komentatorze, naprawdę jesteś przygotowany do takiej dyskusji? FAKT powszechnej konspiracji w Królestwie wynikał z: FAKTU obciążenia Królestwa gigantycznym długiem w stosunku do Rosji w skutek rozliczenia "za rozbiory"(napadliśmy, zajęliśmy, ukradliśmy, pomordowaliśmy, a teraz za to nam zapłaćcie), FAKT ciągłego łamania Konstytucji, kpina z prawa, chamstwo ruskiego książątka(też miał polską żonę i co z tego) w stosunku do polskich oficerów, działalność Nowosilcowa, ustanowienie gen. Zajączka, kanalii nad kanaliami figurantem carskim w Królestwie, FAKT ustanowienia Królestwa przez trzech zaborców dnia... 3 maja:)), cenzura, zakaz zgromadzeń, presja kulturowa, atak na polską oświatę... i setki innych rzeczy doprowadziły do powstania i wojny z Rosją, a nie do rozróby "garści gówniarzy".... teza o tym, że Królestwo Kongresowe było dobrym projektem, sama się zweryfikowała, Polacy odrzucili to co tobie wydaje się dobre..., nie pytałem o dobre rosyjskie projekty na Łódź, pytałem o coś innego. Tezę, jakoby PRL był dobrym projektem na Polskę, podobnie jak poprzednią, zweryfikowali Polacy.... nie kilka osób na Neonie, a miliony ludzi... zrozumieliśmy? I... o pamiętniki także nie pytałem, pytałem o dokumenty, a z dokumentów jasno wyniki, że jakiekolwiek rosyjskie koncesje na rzecz Polaków poza granicami z 1815, nie wchodziły w grę. Brak politycznych ustępstw "białych", plus opłakany stan polskiej armii, która mogła się wplątać w przegrany konflikt z "czerwonymi", dały taki efekt jaki znamy. Biali Rosjanie mięli zresztą problemy z własnym zapleczem i strona polska o tym wiedziała.
  Jak przegrywamy Bitwę Warszawską