Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze excalibur

 • sojusz z Czechami??
  Ta część analizy dot. współpracy z Czechami jest niestety błędna. Czesi (celowo pomijam Słowaków)zaproponowali w 1938 oddanie Zaolzia, zagrabionego bezprawnie.Zrobili to w obliczu klęski, licząc na wmanewrowanie Polski w konflikt z Niemcami. Po zajęciu Bogumina przez polskie wojsko, Niemcy zrezygnowali z zajęcia Zaolzia i zaakceptowali ten stan rzeczy. W 1939 Czesi razem z Niemcami ostrzeliwali polskie oddziały, wycofujące się z Zaolzia. Efekt sojuszu polsko-czechosłowackiego byłby taki sam - w 1939 Czesi i Słowacy strzelali by nam w plecy. Ani Czesi, ani Polacy nie zamierzali się bratać przeciwko Niemcom. Przypominam,że Benesz (jak pisze Sudopłatow) był rosyjskim agentem zwerbowanym przez płk Zubowa w Paryżu.Akceptacja przez Polskę polityki Benesza, to akceptacja polityki Stalina. A w 1939 dwie dywizje słowackie razem z Niemcami wkroczyły na Spisz i Orawę.
  „Więzienia narodów”?
 • @Talbot 18:11:31
  P.Cwalin nie wie lub nie pamieta, kto rozpoczął konflikt zbrojny na Zaolziu w 1919, kto zamordował polskich legionistów w Stonawie, ile dywizji słowackich weszło razem z Niemcami we wrześniu 1939 do Polski (Spisz i Orawa), rozpoczynając II WW, mordując Polaków na Podhalu ? A kto strzelał do Polaków, kiedy w 1939 wycofywali się z Zaolzia?Wiem o sprawach, bo cała rodzina mojej mamy pochodzi z Zaolzia i żywe są te historie. A aktualne siłowe czechizowanie Polaków na Zaolziu.Excalibur
  Zaolzie
 • Analiza
  Artykuł ciekawy, ale należy go uzupełnić o kilka faktów.Primo-Benesz będąc MSZ Czechosłowacj został zwerbowany w Paryżu przez płk Zubowa i został agentem GRU (Sudopłatow).Stą nie sowietofilstwo a zwykła zdrada.Dlatego Rosjanie nie skrócili go o głowę po II WW. Secundo- utrata Zaolzia to w większym stopniu nieudolność naszego MSZ.Piłsudski sugerował, aby nie jechać do Spa, ale W.Grabski uparł się i co gorsza podpisał protokół ze Spa.Grabski zapłacił utratą stanowiska,ale było po"herbacie". Tertio-wejście na Zaolzie w 1938 sprowokowali Anglicy informacją,iż w ramach uzgodnień w Monachium Niemcy mają zająć najważniejszy strategicznie węzeł komunikacyjny Bogumin (ambadorowi RP ludzie Foreign Office pokazali mapę uzgodnień). Polska nie miała wyjścia, musiała wejść. Wiele by jeszcze pisać, historia Zaolzia po I WW powinna wreszcie doczekać się uczciwej, szczegółowej monografii. Zaolziak
  Zaolzie
 • prywatyzacja złodziejska
  A Syryjczyk (jedyny syryjczyk w rządzie Mazowieckiego) i Bochniarzowa co zrobili z polskim przemysłem elektronicznym (TEWA,Elemis,fabryki radiowo-telewizyjne w Białymstoku,Bydgoszczy,Dzierżoniowie,Warszawie,etc..
  A dworek w Smoszewie,kupiony za grosze przez Bieleckiego (oczywiście po remoncie i modernizacji), a mieszkanie Bieleckiego w domu bez kantów,podarowane przez Komorowskiego jako MON??!!Można by mnożyć, gdyby za to szli za kraty. A tak szkoda paliwa.
  Lista
 • Analiza
  Wg tego, co się mówi "na mieście", dr Jan odpoczywa na Bali. Co mu grozi? Trzęsienie ziemi i ewentualnie powodzi.
  Dlaczego Kulczyk musiał zniknąć..!
 • MCain -zdrajca Polski
  Dlaczego nikt nie przypomina,że był jednym z najaktywniejszych lobbystów Act 447 !!?? To on przysłużył się agresji Izraela wobec Polski w sprawie tzw.odszkodowań? Przypomina,że ponad 60% majątków pożydowskich pozostała na Ukrainie ,Białorusi,Litwy. Dlaczego tam nie próbują odzyskać cokolwiek? A MCain lansował tę konieczność,że to Polska powinna płacić. Kogo żałujecie??
  Republikanin
 • do Autora
  Niewątpliwie Morawiecki senior ma rację, którą sam popieram.A argumentem na racjonalność tej postawy jrst stanowisko Orbana. Dało ono Węgrom pewność marszu we właściwą stronę.Nasze miernoty polityczne z PO i PiS albo skonfliktowały nas z sąsiadami ,albo prowadzą zgubne sojusze (vide:Ukraina). Ciekawe kiedy Morawiecki Junior przejrzy na oczy i zachowa się jak Orban, który urasta na lidera Europy Środkowo-Wschodniej. Ale to dopiro po wyborach możliwe są zmiany, o ile wybierzemy właściwych ludzi.Pozdrawiam, Excalibur.
  Rosja: wróg, sojusznik, partner?
 • Nowy Związek Patriotów Polskich
  W 1943 Wasilewska z Bermanem,Mincem,Langem i resztą szajki została wyznaczona do ujarzmienia Polski i robili to 50 lat. Teraz nowe ZPP czyli PiS kontynuuje twórczo ten proces. Ale to potrwa krótko, czyli do najbliższych wyborów. Sejm stał się filią Knesetu, dlatego to nie będzie łatwe, ponieważ także opozycja jest w nowym ZPP, choć udaje,że nie jest.
  Może dobrze się stało,że wiemy kto jest kto. Excalibur.
  Zdrada i upokorzenie
 • rotmistrz
  Ciekawe,że wszystkie media piszą o śmierci Rotmistrza, ale dziwnie zapominają o nazwiskach morderców w togach oraz wykonawcach na Rakowieckiej. Unikają tej prawdy zarówno prawicowe jak i lewicowe media. Dziwna zgodność postępowania, co chcą ukryć? Prawdę,że żydokomuna - dziś ulokowana na prawej i lewej stronie sceny politycznej, zamordowała bohaterskiego Polaka. Excalibur
  Wielcy POLACY !
 • Zaolzie
  Stanowisko Petro Tyma jest efektem przemilczania przez naszych "historyków" tematu zaboru Zaolzia w 1920 przez Czechy a potem jego odzyskania, zresztą na prośbę rządu czeskiego. Jako ciekawostkę można podać,że Polska wkroczyła na tereny Zaolzia po tym, jka Brytyjczyscy poinformowali Polskę,że Niemcy zamierzają zająć Bogumin, ważny węzeł kolejowy na linii Berlin-Bagdad. Bogumin to także część Zaolzia. Przypominam,że Czesi na Zaolziu w 1939 stanęli po stronie Niemiec, strzelając do polskich policjantów e wycofujących się polskich oddziałów. Wiem o tym z rodzinnych opowiadań, wuj był polskim policjantem w Trzyńcu i stamtąd wycofywał się z polskim wojskiem. Skończył w Twerze.
  "Historycy" i polscy "dyplomaci" (konsulowie w Ostrawie) również starannie omijają temat mordu polskich jeńców w Stonawie przez wojska czeskie, kiedy zamordowano 22 polskich żołnierzy, którzy dostali się do niewoli w czasie ataku czeskich wojsk w 1919. Pomnik ,który stoi w Stonawie został wybudowany przez szwajcarskiego Polonusa dr Paszka, bo Polska tego nie była zainteresowana i nie jest. Milczy się także o intensywnej czechizacji Zaolzia teraz, po rozpadzie Układu Wa-wskiego.
  Jednym słowem Polska zapomniała o Zaolziu, choć Zaolzie , czyli Śląsk Cieszyński była jedną z pierwszych krain II RP, która podjęła walkę o niepodległość w 1918. Pozdawiam Panie Bogusławie i życzę zdrowia.
  Niedziela, 22 kwietnia 2018
 • Dzięki
  Tak toczy się życie i nie zawsze można temu łatwo sprostać. Są oczywiście inne sposoby komunikowania się (np. dyktowanie tekstu), można tego spróbować. Pewnie są jeszcze inne opcje. Ja Panu Panie Bogusławie życzę wszelkiej pomyślności w walce z tą chorobą.Czekamy na Pana teksty i to powinno być dla Pana motywacją. Excalibur.
  Zamiast pożegnania
 • działania Bieleckiego
  Dwa przykłady przekrętów Bieleckiego, nie rozliczonych do dziś: 1/mieszkanie służbowe MON od Komorowskiego w "okrąglaku" przy pl.Defilad; 150 m2, miało być na czas pełnienia funkcji premiera; pozostało na zawsze, pewnie sprzedane po dobrej cenie; 2/pałacyk w Smoszewie: najpierw wyremontowane za pieniądze podatników, potem kupione za grosze na żonę Bieleckiego; teraz jako centrum konferencyjne (Mazowsze, domena Struzika);4 ha lasu na skarpie wiślanej;
  Takimi przekrętami winni zająć się prokuratorzy, ale ta kasta też nie ma czystych rąk i woli siedzieć cicho. ekscalibur
  Bank Pekao SA - „Projekt Chopin”.
 • IPN
  Panie Yaki, panowie z IPN, to wstyd,że przyznajecie sie do konsultowania naszego prawa z Izraelem.Panie Yaki, proszę ustąpić ze stanowiska.Excalibur
  Godzina 17- Warszawa - protest Polaków
 • kuczokoid
  Primo - jaki znany pisarz? Może kol.Passent, może paru innym z GieWu?
  Secundo - Kuczokowi po jego traumie rodzinnej wszystko się miesza,nagle został ateistą. Tertio - po co w ogóle go pokazywać.
  ,,Jest robota dla egzorcysty”
 • do BJ
  Sam też mieszkałem 2 lata (2004-2005) w Indiach (N.Delhi) i mam ogromną sympatię do tej nacji. Wielu rzeczy moglibyśmy się od nich nauczyć, np. sceptycyzmu wobec polityków i ich obietnic. BJP i Kongres to indyjskie PiS i PO. Jedna ze starszych Hindusek, pamiętająca jeszcze czasy Imperium powiedziała mi kiedyś,że demokracja to była w czasach Imperium a dziś mają korupcję (w tym polityczną) ,brak poczucia bezpieczeństwa i brak perspektyw.Stąd czy rządzi Modi, czy Kongres i tak rządzą wielkie klany. To tyle jeśli chodzi o Indie. Pozdrawiam serdecznie,Excalibur.
  Za kastą czy za Indiami?
 • BJeznach
  Z dużym prawdopodobieństwem można założyć,że za tym "separatystycznym ruchu" stoi Nigeria. Te dwa regiony graniczą z dawną Biafrą, czyli IBOLandem. Teren ten -jako część nigeryjska- jest bogaty w złoża ropy. Cała infrastruktura w rejonie m.in.Calabaru, Port Harcourt to naftowe zagłębie. Angielskojęzyczna społeczność Kamerunu to rodacy Ibosów i jest oczywiste,że to jest okazja do połączenia się. I teraz tylko pytanie, czy za tym mogą stać ci, którzy zarządzają instalacjami (platformy,ropociągi), czyli przedstawiciele koncernów? Pozdrawiam.Excalibur
  Powolny rozpad Kamerunu
 • Isaak Svenson
  Dziwny ten ekspert ze Szwecji, który uważa za grożny konflikt indyjsko-pakistański + "sojusz" Pakistanu i Chin, a milczy o Bliskim Wschodzie, który jest najbardziej zapalnym punktem, gdzie wojna wybuchnąć może ad hoc. Indie i Pakistan od praktycznie początku podziału Indii Brytyjskich (1948) mają "konflikt" o Kaszmir a Line of Fire jest prowizoryczną granicą od wielu lat. Chiny zaopatrywały od lat Pakistan w broń i technologie z cichym poparciem USA, ponieważ ZSRR zbroił i szkolił armię indyjską a całe uzbrojenie było rosyjskie (produkowane w Indiach). Dziś sytuacja uległa zmianie, nastąpiło silne zbliżenie Indii i USA a premier Modi zaznaczył,że współpraca przemysłowa Rosji i Indii w lotnictwie będzie ograniczana. Pakistan, który jest pod kontrolą USA wyrażnie osłabia retorykę antyindyjską, koncentrując się na Talibach, którzy destabilizują sytuację w Pakistanie i na pograniczach Indii i Afganistanu. Cisza natomiast o ataku Izraela na pogranicze syryjskie i odpowiedzi ogniem przez siły syryjskie (rządowe). Trzeba zaznaczyć,że w Syrii nie chodzi USA o Assada a o to,że Syria zamierza pociągnąć rurociąg do Latakii (ze swoich i innych złóż), co bardzo denerwuje nafciarzy z zarówno saudyjskich jak i amerykańskich. Jednym słowem -pan Isaak Svenson jest pożytecznym idiotą lub manipulantem.
  Pozdrawiam panie Bogusławie i podziwiam Pańską pracowitość. Excalibur
  Piątek, 3 listopada 2017
 • Luteranizm
  Sam jestem protestantem (ewangelicko-augsburskim), pochodzę z Cieszyna, największej ewangelickiej gminy w Polsce. Tradycja miejscowa pokazuje,że luteranie są pracowici, ale nie ekspansywni politycznie. Co cenne w tej odmianie chrześcijaństwa, to fakt,iż nie ma w nim celibatu i pastor jest normalnym,żonatym kapłanem, znającym problemy rodziny.Ponadto pastor jest wybierany przez swych wiernych, po zakończniu misji przeprowadza się do innych miejsc pracy. Nie ma spowiedzi (jest powszechna, w czasie mszy).Podsumowując krótko - nie ma niczego szkodliwego w tej wersji chrześcijaństwa, nie ma odcienia antypolskiego choć powszechnie uważny jest za kościół niemiecki. Pozdrawiam Panie Bogusławie.Excalibur
  O wyższości świąt katolickich nad luterańskimi
 • Nowa Grupa Wyszehradzka
  Członkostwo Austrii w GW ma sens i wcale bym się nie obawiał niemieckich wpływów w tej Grupie via Austria. Historycznie Habsburgowie mieli na pieńku z Hohenzollernami, bitwa pod Sadową to skutecznie potwierdziła. Anschluss też pamiętają. Co do przywództwa lepsze są Węgry, dlatego że kaliber przywództwa politycznego jest ważny. Orban na pewno jest silniejszym przywódcą niż Fico. Pozdrawiam panie Bogusławie.
  Excalibur
  Austria do Grupy Wyszehradzkiej?
 • Bułgaria
  Cała sprawa jest ciekawa dlatego,że utajniono tę sprawę tak,iż dopiero Pański artykuł ujawnia w Polsce tę aferę. Bułgaria od zawsze (także za "komuny") realizowała takie transakcje (KINTEX), bo miała szereg zalet. Duża i tania produkcja broni strzeleckiej od kalibrów 7,62mm po 23mm. A to bardzo pożądana broń w strefach konfliktów lokalnych, gdzie decydują właśnie te kalibry. Ponadto Bułgaria jest blisko tych stref konfliktów oraz poprzez swoich muzułmanów ma dobre powiązania handlowe. Do tego Azerowie i sprawa jest jasna. Ciekawe, czy o tym wszystkim wiedział prez.Trump, który jest zwolennikiem "załatwienia" ISIS? Pozdrawiam.Excalibur
  Śledztwo ukarane