Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze miedzyzdrojanin.pl

 • @Andrzej Madej 07:53:12
  To co Pan pisze jest ciężkostrawne. Mam wrażenie, że zamiast upraszczać nieco komplikuje Pan dane zagadnienia.

  Czy prowadzi Pan jakąś działalność gospodarczą?

  Może bardzo dużym uproszczeniem byłoby pokazanie w realu na prawdziwej firmie rozwiązania o których Pan pisze tu i we wcześniejszych artykułach?

  pzdr
  Sektor dobroczynności
 • ?
  Witam,

  To o czym p. chce rozmawiać jest naprawdę bardzo ważne i te kwestie należy rozwijać ze szczególną starannością niemniej jednak...

  warunkiem koniecznym....

  do rozpoczęcia procesu przemian jest rozwiązanie lub rozwiązania ODDOLNE. I nie chodzi o to żeby dane rzeczy były omawiane między Nowakiem a Kowalskim choć i to jest bardzo istotne.

  Rozwiązania ODDOLNE są to inicjatywy, organizacje, sposoby, strategie, które na poziomie FIRMY,STOWARZYSZENIA ETC ewentualnie RADY GMINY dają realną szansę polepszenia bytu po przez rozwój organizacji samej w sobie w wymiarze jednostkowym. Organizacji, która o ile przyniesie korzyści można by w określony sposób kopiować(SYSTEMOWO).

  Przykładowo co mi z tego, że np opracujmy jakiś pomysł skoro ja wiem, że dopóty ja jestem gdzie jestem i ONI są gdzie są dopóki ja nie będę mógł wdrożyć rozwiniętego pomysłu...

  stąd też musi być również REALNIE

  ODDOLNIE------------ znaczy: JA
  REALNIE--------------- znaczy: w zasięgu ręki
  SYSTEMOWO--------- znaczy: realnie możliwe do skopiowania
  UNIWERSALNIE------ znaczy: w oparciu o gospodarkę współpracy niż gospodarkę konkurencji
  PROFESJONALNIE--- znaczy: ze zdrowym rozsądkiem
  KoRReUs - sejmik nt. nowa strategia kotwiczenia waluty
 • ?
  Proponuje zająć się bardziej realnymi rozwiązaniami... Jak dla mnie to Wy latacie wysoko w chmurach i zastanawiacie się nad rzeczami, które NIE SĄ MOŻLIWE do wdrożenia. Jaka przynależna emisja pieniądza? ETC...

  Ludzie Wy się zastanawiacie co można by wprowadzić ODGÓRNIE. Żeby można było wprowadzić COKOLWIEK odgórnie trzeba być WŁAŚCICIELEM. A przecież decydenci znajdują się w London City i Wall Street. Żeby odzyskać własność lub wypracować własną...

  ... to niezbędne są rozwiązania SYSTEMOWE i ODDOLNE jednocześnie!
  Z przyjacielem o polityce monetarnej
 • hmm
  tak naprawdę nie wiadomo kto i co ma... Chiny są potężne ale właściwie od niedawna. Z kolei USA i Rosja/ZSSR miały najwięcej czasu na opracowanie różnych technologii. A trzeba przypomnieć, że badania nad bombą atomową były już 100 lat temu a użycie bomby nastąpiło niecałe 80 lat temu!!!.

  Naprawdę nie trzeba wiele wyobraźni by stwierdzić fakt, że dzisiejsza technologia znacznie przewyższa tą z początku lat pięćdziesiątych.

  Przy czym wszystkie mocarstwa zdają sobie sprawę, że następna wojna nie będzie się toczyła o podział łupów ale o przetrwanie. Dlatego USA i Rosja zeszli z bazami wojskowymi, fabrykami, etc głęboko pod ziemie. I tylko oni wiedzą co w rzeczywistości dzisiaj istnieje. Niemniej jednak zakładam, że to co jest na pokaz to tylko ułamek nowinek.
  Rosyjska broń hipersoniczna zachwiała nuklearną równowagą!
 • @Wrzodak Z. 10:31:25
  "To co się teraz dzieje to mistorzowskie pomysły masonerii. ".

  Można o więcej szczegółów p. Zygmuncie?
  Kaczynski rządzi - Art, B wraca na salony
 • @ Stan Tymiński
  Panie Stanie

  Jeśli zdecyduje się Pan startowac to to całkowicie zmienia postać. Nie dlatego że byłby Pan dobrym lub zlym senatorem. Nie w tym rzecz.

  Chodzi o to, że rozumie p. ideę pozytywnej selekcji liderów. Kukiz nawet jeśli rozumie ów procesy to popełnił strategiczny błąd i żadne zaklęcia nie pomogą. Referendum będzie przegrane.

  Błąd Kukiza polegał na tym że ideę pozytywnej selekcji powinien zrealizować PRZED referendum i w systemie debat wyłonić liderów" ruchu Kukiza".

  W ten sposob po przez datki na kandydatów i system transparentnych do granic absurdu debat stworzył by strukturę organizacji, która następnie bylaba wykorzystana podczas wyborów do sejmu.

  Podsumowując Pan ze swoim autorytetem moglby się przyczynić do stworzenia prawyborów gdzie zwycięzca zgarnia... wszystko

  Pzdr
  Potpourri w polityce
 • .
  Trzeba by przeciąć to i zbadać strukturę. Może to cos wyrzeźbionego albo po x latach spetryfikowalo
  Kamienne tarcze sprzed tysiącleci..
 • gazoport
  Zastanawialiscie się nad gazoportem w odniesieniu obecnych wydarzeń?

  Jak to możliwe ze państwo, które niczym tsunami niszczy każde wieksze przedsiebiorstwo stanowiące o... niezaleznosci gospodarczej kraju ni z tąd ni z owąd bierze się za budowe... potężnego kompleksu w Świnoujściu?... Państwowego kompleksu!
  Gazprom chce wstrzymać dostawy gazu przez Ukrainę
 • glob
  Odnośnie globu.

  Widać wyraźnie że autor ujął Ziemie ze złością spoglądającą na innych. Złość jest przykryta maską/kontynentem.

  Ale co ciekawe autor dopasował całą euroazję zarówno kolorystycznie... i kształtem że przypomina postać / głowę demoniczną przy czym miejsce najbardziej wyróżniające się kolorystycznie jest w... Iranie
  2015: Proroctwa czy plany?
 • symbole na włosach i sierści?
  Teraz tak patrze i wydaje mi się ze widzę jakies ... symbole? na włosach malej dziewczynki i na sierści kota.

  Na włosach dziewczynki te ciemniejsze obszary to nie są cienie poniewaz ida wertykalnie i po ukosie. W dodatku wyglądają jak... plemniki? z wyraźną glowka? skierowane w stronę głowy?

  Z kolei na sierści kota jest symbol ZSRR? Sierp i młot?

  Sami spojrzcie
  2015: Proroctwa czy plany?
 • Wyblakłe twarze
  Zazwyczaj zdjęcia przedstawiające osoby w czerni i bieli są zdjęciami osób... zmarłych.

  Może wyłonienie się oficjalnego NWO będzie poprzedzone operacją fałszywej flagi po przez wyeliminowanie kilku przywódców?

  Jeśli wyeliminują jednego lidera to to wywoła wojnę ale gdyby zlikwidowali całą grupę to powstanie chaos z którego, z którego mógłby się wyłonić... światowy lider.

  Przyglądajmy się wszystkim międzynarodowym spotkaniom a zwłaszcza tym medialnie nagłośnionym
  2015: Proroctwa czy plany?
 • @czerwony baron 16:52:43
  Hitlera sfinansowało WallStreet (czyt Rothschild&Company). Komunizm jak Pan zauważył jest dzieckiem tych samych ośrodków.

  Z kolei obecnie te same środowiska syjonistyczne dokonują operacji terrorystycznych niemal na całym świecie mordując niewinnych ludzi.
  Sieć Breivika
 • .
  21*12 \ 77 = 3,27

  3 miesiące odsiadki w hotelu za zabicie jednego czlowieka
  Sieć Breivika
 • norweski mini katyń
  Strzelanina na tej wysepce była niczym innym jak eksterminacja ludzi o... określonych pogladach

  http://vimeo.com/48333246
  http://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/12788#.VK_Ii96tbMI
  http://mycatbirdseat.com/2011/07/was-norway-massacre-a-reaction-to-boycott-israel-camp/

  To co ten psychopata zrobil... i w jakim celu to zrobil... wyjaśnia bardzo wiele.

  I powinno się wyciągnąć wnioski jak uniknąć ryzyka... wyeliminowania wiekszych zgromadzeń na skutek false flag operacji
  Sieć Breivika
 • @RomanK 21:26:48
  Niezwykle trudno jest walczyć w ŚRODOWISKU, które zostało zaprojektowane przez ludzi, którzy na wyłączność chcieliby czerpać profity ze status quo.

  Stąd też Solidarność 2.0 nie może być tylko ruchem politycznym domagającym się pewnych postulatów. Wydaje mi się, że musi być to ruch polityczno-ekonomiczny, który "idąc" powinien tworzyć w miarę możliwości... nowe środowisko, nowe otoczenie.

  Jednym z takich rozwiązań jest właśnie forma prawyborów uwzględniająca zbieranie pieniędzy na poczet swojego kandydata a docelowo na wspólnego kandydata. Ludzie nie zdają sobie sprawy ale to jest po prostu FUNDAMENTALNA zmiana środowiska politycznego... do którego System będzie musiał się dopasować chcąc się uwiarygodnić . Jest tak wiele pozytywów takiego posunięcia, że trzeba chyba być pozbawionym wyobraźni żeby tego nie widzieć

  Ja osobiście jestem pod wrażeniem tego typu rozwiązań ponieważ nie pierwszy raz obserwuje ich realizacje w szarej rzeczywistości. Podam jeden z przykładów: w mojej poprzedniej firmie istniał dział sprzedaży. Generalnie było wielu sprzedawców. Teoretycznie firma pracowała jako "jedność" ale w praktyce każdy sprzedawca działał "pod siebie" ponieważ firma częściowo nawet... nieświadomie premiowała materialnie i niematerialnie pojedynczego człowieka, mimo że dobry rezultat najczęściej był pochodną pracy zbiorowej. Nie będę podawał szczegółów ale złe skutki niezdrowej konkurencji... w obrębie jednej firmy musicie sobie wyobrazić.
  W pewnym momencie kierownictwo wprowadziło... zwyczajny, prosty, transparentny arkusz tekstowy gdzie... każdy sprzedawca był zobligowany do dodania swojego udziału i rezultatów pracy... z klientem. Co się stało zaraz po tym. Otóż cały dział sprzedaży... zaczął "inaczej" pracować. Zmieniły się również relacje międzyludzkie. Tym ruchem firma nie wykorzystała potencjału drzemiącego we współpracy... ale otoczenie wewnętrzne zostało diametralnie zmienione na lepsze!

  Takich małych i większych rozwiązań jest wiele. Można je zastosować w mikro i makro skali.

  Poza tym w obecnych czasach można każdego zlikwidować. A likwidują ludzi na pewno i to nie tylko w sprawach priorytetowych dla układu. Z czasem będzie tylko gorzej ponieważ każda wolna myśl, każdy wolny człowiek nawet jeśli nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla układu to stanowi obszar POTENCJALNEGO zagrożenia. ZaCZIPowanie ludzi to nie futurystyka, to realny projekt likwidacji ów zagrożenia.

  Tworzenie nowego otoczenia/środowiska spowoduje, że jeśli nawet ktoś zostanie wyeliminowany to stworzone środowisko powinno znacznie sprawniej wyłonić kolejną osobę.

  Czasu jest niewiele. Na dzień dzisiejszy mamy do dyspozycji historycznie niezwykłe narzędzie komunikacyjne jakim jest internet. Myślę, że kwestią czasu jest gdy będziemy świadkami operacji typu "false flag" by wprowadzić rozwiązania likwidujące/regulujące "samowole". To zdarzenie jest jednocześnie naszym deadlinem. Ponieważ wszelkie projekty bez nieskrępowanej komunikacji w silnie zatomizowanym społeczeństwie będą trudne w realizacji.
  Polski Frankenstein
 • @Wrzodak Z. 12:36:31
  System jest na tyle szczelny ze opublikowanie szczegółów jednej czy drugiej afery nie spowoduje żadnych drastyczniejszych zdarzeń.
  Klewki, Szymany, Lepper i talibowie
 • .
  Żeby ocenić to co się stało w Smoleńsku trzeba spojrzeć z geopolitycznej perspektywy. Wydaje mi się, że celem było zbudowanie socjotechnicznego fundamentu pod przyszłe wydarzenia tzn pod budowę ANTYrosyjskiego bloku. Oby się mylił i oby Polacy znowu nie stali się mięsem armatnim.
  Kto mial zginac 10 kwietnia 2010 roku?-widziane z USA
 • @Rafal Z 18:52:56 (ciąg dalszy)
  CD...

  8) Katolik czy niekatolik? - Spójrzcie na ilość kryteriów wymienionych przez komentujących... Jest po prostu olbrzymia. Teraz spójrzmy przez pryzmat środowisk narodowych. Ilość kryteriów się znacząco zwiększy. Teraz załóżmy optykę ogólnokrajową. O czym to świadczy? Otóż metoda zinstytucjonalizowana nigdy nie doprowadzi do wyboru wspólnego kandydata przy istniejących realiach. Jedynie organicznie można wybrać człowieka reprezentującego OGÓŁ środowisk.

  9) Eliminacja kłótni - Bardzo znaczącym problem jest niemożliwość porozumienia się w wystawieniu... wspólnego kandydata. Jedynie po przez zbieranie funduszy przez poszczególne obozy na poczet kandydata (ostatecznie) z największym poparciem(zbiórka 10zł) ELIMINUJE CAŁKOWICIE PROBLEM, KTÓRY NISZCZY KAŻDĄ INICJATYWĘ ZORGANIZOWANIA SIĘ WOKÓŁ WSPÓLNEGO CELU. Stąd też takie podejście należy uznać za przejaw... zdrowego rozsądku.
  Czy będzie wspólny kandydat na prezydenta RP?
 • ...
  Odnośnie komentarza p. Ryszarda Opary i nie tylko:

  CYT: " Niestety, (moim zdaniem) - środowiska narodowe czy też rozmaite inne "anty-układowe" - „anty-systemowe” ugrupowania, nie będą w stanie wyłonić - takiego wspólnego kandydata.
  Będzie ich więc wielu, bardzo wielu. Cała, długa lista.
  W rezultacie, nikt nie da - na żadnego z kandydatów - żadnych pieniędzy. Kilku z nich, może zorganizuje trochę kasy i mediów - oraz wymaganą listę podpisów; ale to za mało i z braku koniecznych środków oraz co najważniejsze poparcia obywatelskiego – wszyscy przegrają w I-szej turze wyborów. Przegrają też wszyscy Polacy. Tymczasem Razem - mielibyśmy szansę.
  Zgodnie z dobrze przygotowanym scenariuszem UE Niemiec - wygra Pan Komorowski. "

  źródło: http://ryszard.opara.neon24.pl/post/116620,wybory-prezydenckie-gwozdz-do-trumny-polski

  Przyglądając się dyskusji oraz... kontekstowi dostrzegam, że p. Panie Ryszardzie widzi siebie jako kandydata na prezydenta. Nic w tym złego. Wręcz przeciwnie. Niemniej jednak w takim przypadku uczciwiej byłoby się zdeklarować by... oceny określonych rzeczy(forma wyboru kandydata) były transparentne dla odbiorców czyli nas wszystkich.

  Istnieje FUNDAMENTALNA różnica w MECHANIZMIE WYBORU kandydata, którą proponuje Pan, a o której wspomniał p. Stanisław Tymiński. W zasadzie są to dwa typy podejścia:

  a) działanie ZINSTYTUCJONALIZOWANE - charakterystyczne dla wszelkiej maści biurokracji gdzie decyzje wprowadzane są odgórnie. Znaczącą wadą takiego działania jest... nieumiejętność odczytywania... woli i potrzeb zwykłych ludzi. Bardzo często pojawia się tutaj "JA" , które nie dopuszcza myśli, że może się mylić. To wszystko przy założeniu, że "JA" ma czyste intencje. Taka forma działania jest również charakterystyczna dla agentury. Baa jest to jedyna metoda podporządkowywania sobie społeczności przez agenturę.

  b) działanie ORGANICZNE - jest z kolei charakterystyczne dla organizmów zdrowych wykorzystujących... cały swój potencjał. Ludzkie potrzeby wychodzą od najbardziej oddalonych miejsc ciała kierując się do ośrodka głównego. Przejawem ów działania organicznego jest... selekcja pozytywna.


  Produktem działania zinstytucjonalizowanego jest cały układ okrągłostołowy. Produktem takiego działania jest również "Ruch Narodowy" p. Winnickiego & spółka. Sami siebie wybrali. Sami się ogłosili "ruchem narodowym" i sami sobie wybiorą kandydata na prezydenta

  patrz: http://www.rp.pl/artykul/182403,1163660-Ruch-Narodowy-staje-sie-partia.html


  1) Konsekwencją takiego postępowania będzie pojawienie się kilku kandydatów gdzie głosy chcąc nie chcąc będą rozproszone. W przypadku zbiórki funduszy (przez różne obozy/środowiska) i dalszego ich przekierowania dla wspólnego kandydata NIE MA fizycznej możliwości aby kandydatów było więcej niż 1. Po prostu prawybory zwycięża ten który uzbierał najwięcej.
  Przy czym oddanie 10 zł przez rodaka jest jednocześnie sfinansowaniem kampanii i bezpośrednim głosem/poparciem.

  2) Taka forma pozwoli również odsunąć nieudaczników od wyborów. Nieudacznikiem jest z pewnością taki kandydat/obóz, który nie potrafi w życiu realnym zebrać funduszy i przekonać jednocześnie innych do siebie.

  3) Taka forma pozwoli również odsunąć agenturę. Po pierwsze żadne środowisko agenturalne nie będzie chciało wziąć udziału w prawyborach, żeby nie startować na równych prawach z kandydatami niezależnymi. Po drugie system debat i politycznie niepoprawne pytania skompromitują ów środowiska.

  4) Działanie organiczne w wyborze wspólnego kandydata jest również przejawem myślenia strategicznego. Na dzień dzisiejszy każdy, który chciałby zostać kandydatem musi grać wg zasad ustalonych przez mass media. Prawybory z system debat spowoduje, że punkt ciężkości się przesunie i establishment będzie musiał się dostosować... do nowych reguł

  5) System debat z jakością jaką jest niezależność sama w sobie będzie katalizatorem dla uzdrowienia środowisk patriotycznych.

  6) Partycypacja zwykłych ludzi/rodaków po przez działanie organiczne ma również znacznie głębsze gdyż jest bodźcem budowania podmiotowości osobistej nas samych

  7) Kandydat wybrany działaniem zinstytucjonalizowanym w obecnych realiach ma znikome szanse na wygraną. Z kolei kandydat idący drugą drogą tych szans ma znacznie więcej. Ponadto działanie organiczne daje cały wachlarz pozytywów, które nie pojawią się przy wybraniu innej drogi.
  Czy będzie wspólny kandydat na prezydenta RP?
 • @Rzeczpospolita 22:29:08
  Całkowicie się zgadzam. Realna zmiana władzy na dzień dzisiejszy jest niemożliwa ALE również uważam że tego typu formuła pozwoli znacznie zreorganizować/zbudować/prześwietlić/ środowiska narodowe.
  Czy będzie wspólny kandydat na prezydenta RP?