Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • @Krzysztof J. Wojtas 08:42:50
  Widzę , Panie Wojtas, że przemawia przez Pana "cywilizacja polska", czyli czysta, bezinteresowna zgryżliowość.
  Czy Morawiecki przetrwa inflacyjnego kopa
 • Dobra rada
  Panowie Zawisza i Ruszkiewicz, podobno Mark Twain powiedział, że łatwiej jest ogłupić ludzi, niż wytłumaczyć im, że są ogłupiani. Przekonywanie pewnych osób, nawet za pomocą nie wiem jak mocnych argumentów nic nie da. One przekręcą sens wypowiedzi tak , żeby pasowało to ich poglądów.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @wk..ny 12:01:03
  Szanowny panie, tak to już jest, że towar "bez metki" w większości przypadków bywa kiepskiej jakości. Ważne jest tylko, był zgodny asortymentem, w którym specjalizuje się sprzedawca.
  El Miurid: Ławrow
 • W brew mottu
  Panie Husky! Jako swoje motto napisał pan: tylko prawda. Niestety w swojej notce bardzo z nią pan rozmija. Otóż polscy żołnierze nie zdobyli Monte Cassino, ale tylko zajęli wzgórze opuszczone przez Niemców. Absolutnie nie umniejsza to ich bohaterstwa, które wykazali w walkach o Monte Cassino. Zachodni sojusznicy tak "docenili" waleczność Polaków, że nie zaprosili na defiladę zwycięstwa w Rzymie, a potem na koniec wojny w Londynie. Z resztą to nic nowego. Zawsze traktowali nas tylko jako dobre mięso armatnie.
  18.5.1944 Polacy zdobyli Monte Cassino.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:39:02
  Używając pańskiego słownictwa, to Pan, panie Wojtas jest popier...lony, skoro dla Pana Piłsudski znaczy to samo co Polska. Mit samozwańczego marszałka zablokował Panu jakiekolwiek obiektywne myślenie.
  Piłsudski! – za ten gwałt uczyniony nad Polską
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:11
  Ujął pan sedno sedno sprawy w słowach: jak najmniejsze zaangażowanie, przy jak największych efektach. Putin stara się być języczkiem u wagi. USA kładzie ciężkie [czytaj: kosztowne] odważniki na bliskowschodniej wadze, a Rosja przesunięciem języczka niweluje te działania. Putin stara się uniknąć bezpośredniej konfrontacji, bo po pierwsze: Rosji na nią nie stać, a po drugie czas działa na jej korzyść.
  Czy wybuchnie wojna między Izraelem a Iranem?
 • @Jasiek 08:33:05
  A na czym opiera pan swoje przypuszczenia? To, że Bibi nadskakuje Putinowi niczego nie dowodzi. Nasi kochani przywódcy też włażyli w tyłek Izraelowi i "Ameryce", a i tak dostali pałką po łbie od swych najlepszych w ich mniemaniu sojuszników, że do tej pory nie mogą dojść do siebie. Putin musiałby być idiotą, a jego dotychczasowe działania wskazują, że nim nie jest, żeby odpuścił Syrię. Utrata wpływów w Syrii, to byłby początek końca Rosji.
  Tam, gdzie trzeci korzysta…
 • @Talbot 12:21:01
  Talbot, zastanów się co wklejasz! Toż to czystej wody debilizm. Pospolite ruszenie mieliśmy już w naszej historii. Spieprzało z pola walki zanim na dobre zetknęło się z wrogiem. Tak na marginesie, kto te miliony partyzantów wyżywi, zaopatrzy amunicję skoro okupant zajmie terytorium. Wszelkie ruchy partyzanckie mogą się utrzymać, jeżeli mają zasilanie z zewnątrz. Tak było z talibami w Afganistanie, viet-kongiem w Wietnamie, Isis itd. itp. Kiedy nie ma zasilania z zewnątrz, to mamy sytuację jak w Powstaniu Warszawskim- co dziesiąty powstaniec miał czym strzelać. Szwajcarii nie zaatakowano dlatego, że taka była silna, tylko dlatego, że nikomu nie było to na rękę. Przepływy finansowe gdzieś trzeba było przeprowadzać.
  Anatomia strachu
 • Może się mylę...
  Być może się mylę, ale w rewolcie studenckiej 50 lat temu we Francji najmniej chodziło o prawo studentów do wyboru kierunku studiów, a bardziej o wysadzenie ze stanowiska prezydenta Ch. de Gaulle,a. Wszystko to dlatego, że pewna diaspora chciała mieć większy wpływ na to co się dzieje we Francji. Może to tylko teoria spiskowa? Może...?
  Cień Nanterre ‘68
 • @Husky 10:26:30
  To, że Wenezuela zbankrutowała jest faktem, ale z jakiej przyczyny, to już twoja interpretacja szanowny panie Husky.
  Bankructwo Wenezueli
 • @stanislav 09:13:23
  Pan Rzeczpospolita wielce się oburza na pana Nikt, ale obaj panowie mają wiele wspólnego. Pan Nikt chce budować "miedzymorze" z Turcją i ze Szwecją, a pan Rzeczpospolita słowiańską Polskę bez Polaków. Oba dzieła są równie realne, jak pieczenie bez z piany mydlanej. Chcę wyjaśnić moją opinię, że pan Rzeczpospolita pragnie zbudować Polskę bez Polaków. Większość Polaków większym lub mniejszym stopniu związana jest z tradycją katolicką i KRK i nie chce tego zmieniać, a pan Rzeczpospolita pragnie zbudować nową Polskę przez odrzucenie tej tradycji. Z kim i dla kogo chce pan budować ten " nowy wspaniały świat"? Chyba, że chodzi tylko obicie piany. Można i tak. Tylko, że bez z tego, jak powiedziałem, nie będzie.
  Tomasz Gryguć – kolejny narodowiec z Polin
 • @Talbot 19:59:34
  Ukój moje nerwy. Wstaw jakiś wiarygodny tekst, kiedy ta cholerna Rosja w końcu upadnie. Ta niepewność bardzo irytująca.
  Rosja jest potęgą gospodarczą
 • Szanowny Talbocie!
  Szanowny Talbocie, kpisz, czy się upiłeś?! Nie tak dawno dałeś wklejkę, że Rosja upada i z tego względu musi na nas napaść. Zburzyłeś mój ogląd świata. Będziesz miał na sumieniu mój rozstrój nerwowy spowodowany tak sprzecznymi opiniami.
  Rosja jest potęgą gospodarczą
 • @Husky 09:41:57
  Człowieku! Co ty mówisz? Jakie dwa lata? Jarosław Kaczyński jest "ojcem chrzestnym" trzech prezydentów: Lech Wałęsa, Lech Kaczyński, Andrzej Duda i kilku premierów: zaczynając od Marcinkiewicza , a na Morawieckim na razie kończąc. I co z tego wyszło? Orban stoi na czele swojej partii, jest premierem i bierze odpowiedzialność za to co robi. "Żoliborski mąż stanu" ciągle manipuluje z tylnego siedzenia i jak mówi red. Michalkiewicz w końcu sam się potyka na swoich politycznych grach. Proszę dalej wierzyć w geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego. Ma pan do tego prawo. Ja, jak i pan Ruszkiewicz mamy inne zdanie Czas pokaże kto ma rację. Tylko, że ten czas będzie bardzo kosztowny dla Polski.
  Jesteśmy świadkami jak upada mit Orbana.
 • Mamy stryczek na szyji. Kat czeka, by wybić stolek z pod nóg.
  Szanowni państwo! Ekscytujecie się 65 mld $ roszczeń żydowskich, które gdyby rząd naprawdę był rządem polskim z łatwością mógłby je odrzucić. Problemem, a właściwie stryczkiem na szyi państwa polskiego jest jego zagraniczne zadłużenie sięgające już ok. 500 mld $. Gierek w latach siedemdziesiątych zadłużył Polskę licząc w dzisiejszych cenach na około 70mld $. Kredyty były przeznaczone na budowę majątku produkcyjnego. Przynajmniej w teorii kredyty mogły być spłacane dochodami z produkcji towarów. W teorii, bo wiele inwestycji było nie trafionych, często zaczętych a nigdy nie dokończonych. Dzisiejszego zadłużenia nawet w teorii nie da się spłacić. Bo cóż buduje się dzisiaj za pożyczone pieniądze? Jak Polska długa i szeroka powstają akwaparki, stadiony, hale i lotniska. Są to inwestycje nie przynoszące dochodów, wręcz generujące koszty. Jesteśmy w gorszej sytuacji niż Grecja. Dlaczego międzynarodowa czyt. żydowska finansjera siedzi cicho? Ponieważ Polska ma gigantyczne zasoby surowcowe, które będzie można przejąć za za niewielką część ich wartości wykorzystując zadłużenie. Właśnie po to zainstalował się w Polsce GP Morgan.
  Maciej Motas: PiS: Wybaczcie!, Żydzi: Zapłaćcie!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:14:48
  Oczywiście! Ma pan zupełną rację. Przyjrzeć należy się szczególnie tym, którzy atakowali pana Macierewicza za promowanie Misiewicza. To było jawne działanie na szkodę obronności Polski. Wyrzucenie pana Misiewicza z MON-u odsłoniło nas na atak Putina!
  Jak Szogun pola minowe zostawił + Rozgrywka z Flynnem
 • @norwid 20:08:42
  Panie Norwid, ogon, który kręci amerykańskim psem nie znajduje się w cale w Izraelu. Klimat na Bliskim Wschodzie jest dość nieszczególny i z powodu "przeciągów" nie zbyt bezpieczny. Dlatego ogon woli siedzieć w Nowym Jorku lub Waszyngtonie. Być może Bibi podejrzewa, że projekt pod nazwą Izrael zostanie zamknięty, ponieważ ogon tak wyeksploatował psa, iż ten nie ma już siły trzymać parasola ochronnego nad pewnym państwem w Palestynie i dlatego stara się o inne możliwości utrzymania przy życiu tego projektu. Jego starania może motywować to, że może nie mieć biletu na statek, który w razie czego ma zapewnić ewakuację za ocean. Zamknięcie projektu Izrael będzie miało tragiczne skutki dla Polski. Mówi o tym pan Braun.
  Zanim przeczytasz wiadomości poczytaj norwida.
 • Sprawa przesądzona?!
  Czyżby sprawa jest już przesądzona i w miejsce Polski będzie Polin? To tłumaczyłoby lizydupstwo szabesgojów. To nic innego, jak tylko staranie się o zdobycie forów u przyszłych właścicieli kraju nad Wisłą.
  Największymi wrogami Polaków są ludzie rządzący Polską
 • Historia sie powtarza!
  Przeżywamy deja vu! Przecież rozbiory Polski w XVIII wieku też zatwierdzał polski sejm. Wtedy był chociaż jeden Rejtan, a dzisiaj? Czy nad narodem polskim ciąży jakaś klątwa, że na własne życzenie pozbawiamy się suwerenności?
  ROZBRAJANIE WOJSKA POLSKIEGO
 • Prosta sprawa
  Aby zapobiec takim przypadkom nie potrzeba okręgów jednomandatowych, które mają też swoje wady. Wystarczy zapis, że poseł występujący z klubu partii z ramienia której był wybrany traci mandat poselski. Prosta sprawa.
  Poseł do wynajęcia co to każdemu dogodzi