Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • @interesariusz z PL 08:12:00
  Chyba nie sądzi pan, że nie jaki "wolny czyn" się odezwie. Walnie się w pierś i powie: "przepraszam, myliłem się". Dla każdego myślącego człowieka jasne było od początku, że na Ukrainie została przeprowadzona "kolorowa rewolucja" za pieniądze usmanów, do czego przyznała się Nuland. Celem był Krym, a raczej jego bazy wojskowe. Niestety, zimny czekista Putin okazał się inteligentniejszy i przejął Krym bez jednego wystrzału. Amerykanie Krymu nie mają, ale poniesione koszty na majdan sobie zrekompensowali. Ukraińskie złoto prawdopodobnie wylądowało za oceanem. Koszty całej operacji ponoszą zwykli Ukraińcy, a także po części i my Polacy, bo musimy wozić po przez naszych najukochańszych rządzicieli miliardy złotych do Kijowa i fundować emerytury Ukraińcom. A wszystko po to, żeby zechcieli bronić nas przed Putinem, który aż przebiera nogami, by nas zaatakować. Dzięki Ukrainie, ale głównie, to panu Macierewiczowi, którego wredny Putin podobno bardzo się boi, jesteśmy jeszcze wolnym krajem.
  Snajperzy z Kijowa: «Rozkazy otrzymaliśmy od opozycji»
 • @goodness 13:43:44
  Panie Goodness, mówić, że coś może być zależne od woli ludu, to uważać, że komórki pańskiego ciała decydują o tym, czy pójdzie pan na piwo, czy zostanie w domu. Demokracja, to system w którym pozwala się wyborcom wybrać jedynie aktorów do przedstawienia. Jaki spektakl obejrzymy i kto go reżyseruje jest niestety poza naszą decyzją.
  POLSKA POTRZEBUJE GEOPOLITYKÓW!!!
 • @Talbot 16:18:45
  Panie Talbot, żle postawione pytanie. Ważne jest jedno i drugie. Jedno bez drugiego nie może istnieć.
  „Ateizm – bezmyślność czy opętanie?” – popolemizujmy nieco
 • Czy naprawdę jesteśmy mądrzejsi od poprzedników?
  Obawiam się, że postęp cywilizacyjny dokonuje się nie przez wzrost poziomu wiedzy poszczególnych osób, ale w wyniku gromadzenia informacji przez całą ludzkość. W indywidualnym wymiarze jesteśmy głupsi od naszych poprzedników. Żeby nie być gołosłownym podam przykład: budowę tunelu pod Alpami w XIX w. prowadziło dwóch inżynierów, kolej andyjską zaprojektował i nadzorował budowę Ernest Malinowski. Ilu inżynierów musi prowadzić takie inwestycje w naszych czasach. Zgadzam się, że proces inwestycyjny jest dzisiaj bardziej skomplikowany i konieczna jest specjalizacja, lecz to jest tylko jedna strona medalu. Problemem jest to, że specjalizacja doprowadzona została do granic absurdu. Bardzo dobrze mówi o tym powiedzenie o ekspercie. Ekspert, to taki ktoś , który wie wszystko o jednym, ale nie ma pojęcia wszystkim innym. Postęp dzisiaj co raz bardziej wymaga szerszego spojrzenia na rzeczywistość, łączenia wielu dziedzin nauki. Czy będą wstanie tego dokonać wyspecjalizowane trybiki niewidzące szerzej, niż czubek własnego nosa?
  Test pańskiej skórki
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 00:54:41
  Panie Ziut, proszę, zmień pan nazwę. Nawet żydzi wiedzą, że w języku polskim "dwaj przymiotnikowie przy sobie gryza się jak psowie". Czy koniecznie musi być Blok Narodowy Polski, a nie prawdziwie po polsku np. Narodowy Blok Polski, albo Polski Blok Narodowy.
  Kaczyński namaścił następcę
 • Co, za hipokryzja!
  Któż, to mówi. Jeden z największych sponsorów islamskiego terroryzmu. Saudyjczyk jedzie do Moskwy rozmawiać nie o terroryżmie, ale o ropie. Arabia Saudyjska za namową Amerykanów dała się wkręcić w grę na zniżkę cen ropy, która miała wykończyć Rosję. Rosja sobie jakoś radzi, natomiast Arabia popada w coraz większe kłopoty. Król jedzie więc do Moskwy, żeby odkręcić wspólnie z Rosją całą sprawę.
  Daesz to nie państwo
 • @Oświat 13:49:45
  Panie Oświat, żeby zacząć chodzić po ziemi, a nie bujać myślami w obłokach, warto znać historię. Dlatego przypomnę panu i innym nadmiernym entuzjastom obrony terytorialnej pewien okres historii naszego państwa. Otóż, w okresie rozbiorów ludność I Rzeczypospolitej liczyła około 12 mln. Około 8-10% tej liczby stanowiła szlachta. Daje nam to ok. milion osób, z czego co najmniej połowa była rodzaju męskiego. Odejmijmy od tego sto tysięcy starców i dziatwę. Zostaje nam liczba ok. czterystu tysięcy zdolnych do noszenia broni. Na dworach szlacheckich była broń strzelecka i biała, która nie różniła się o tego co posiadała ówczesna regularna armia. No, może nie było armat, chociaż na niektórych dworach i takowe były. Czterystutysięczna "obrona terytorialna", jak na tamte czasy gigantyczna siła. I co? Wystarczył kilkutysięczny korpus ekspedycyjny Katarzyny Wielkiej, trochę grosza z Wiednia, Berlina i Petersburga, i potężne niegdyś państwo przestało istnieć.
  Obrona Terytorialna, a dostęp do broni...
 • Życie jak film.
  Oczywiście chodzi oto, żeby przypadkiem nie było wątpliwości, kto będzie sprawcą wydarzeń, które są już prawdopodobnie zaplanowane. Wszystko jak w współczesnych filmach kryminalnych. Na początku filmu widz dowiaduje się kto zabił. Potem jest tylko dylemat, w jaki sposób główny bohater wykończy mordercę.
  SITE Rity Katz: "ISIS zatruje żywność w sklepach"
 • Jedna nacja.
  Spotkali się przedstawiciele służb specjalnych dwóch państw, ale członkowie jednej nacji. Z pewnością łatwo doszli do porozumienia. Gdyby to byli Polacy, porozumienie byłoby niemożliwe.
  Nowe zmartwienie Mosadu
 • @Lotna 05:51:41
  Na co komu dach nad głową, skoro wcześniej zdechnie z głodu. Kierunek myślenia zaproponowany przez panią jest wybitnie niepraktyczny.
  Człowiek, który uratował ciało Chrystusa
 • @ikulalibal 15:20:00
  Widzę, że pan nie dostrzega pewnej rzeczy. Otóż, dla pewnych osób KGB posiada obrzydliwe macki, a CIA delikatne rączusie. Zabójstwa wykonane na zlecenie KGB, to ohydne zbrodnie. Mordy dokonane przez CIA, to konieczne koszta walki o wolność i demokrację [czytaj: imperialne interesy USA]. Chociaż działania jednych i drugich, to takie same s.....syństwo, ale nie dla wszystkich. I tego się trzymajmy.
  Tajemnicze związki Salvadora Allende
 • Cóż, trzeba z tym żyć.
  Kiedyś usłyszałem pewne zdanie. Niestety nie pamiętam, kto je powiedział. Komunizm jest głupotą, ale antykomunizm jeszcze większą. Im dłużej żyję, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to najszczersza prawda.
  Czy PiS w ramach dekomunizacji zmieni granice państwa?
 • Powrót do własnej budy.
  W tej sytuacji, panie Husky, wróci pan do Polski, żeby spróbować tych wspaniałych konfitur, które według pana PiS smaży dla naszego kraju. W innym razie takie szczekanie z obcej, odległej o setki kilometrów budy jest mało wiarygodne.
  System Patriot w Polsce
 • Nie wiem...
  Nie wiem, jak określić takie wymysły polityków? Czy to tylko kompletna głupota, czy też jawna zdrada interesów narodowych? Jedno jest pewne, jeżeli nic się nie zmieni i obecnie rządzące elity polityczne pozostaną u władzy [bez różnicy PiS, czy PO], to wciągu 20 lat Polska jako byt państwowy zniknie mapy Europy.
  Dr Cezary Mech dla Kresów.PL o propozycji Gowina.
 • Niestety...
  Najgorsze jest to, że zasada "naród głupi wszystko kupi" ciągle się sprawdza, co umożliwia istnienie tzw. demokracji.
  Lepper, Smoleńsk i Machiavelli
 • Islam to tylko narzędzie!
  Dzisiejsza inwazja islamu w niczym nie przypomina jego ekspansji z czasów średniowiecza, czy też z okresu imperium otomańskiego. Wtedy za islamem szła potęga militarna i gospodarcza, która autentycznie zagrażała chrześcijańskiej Europie. A obecnie? To co się dzieje, jest za zgodą, a wręcz na życzenie elit Zachodu i do tego za jego pieniądze. Nikt mi nie powie, że którykolwiek kraj muzułmański jest wstanie wywrzeć taką presję militarną, czy gospodarczą, że zachodnie elity rządzące musiały ulec. Więc dlaczego to robią? Oto jest pytanie.
  Oni nam otwarcie mówią – psy niewierne! A my?
 • @AgnieszkaS 21:38:57
  Oj nieładnie, pani Agnieszko! Panowie Husky i Talbot tak się ucieszyli, że Putina "ubijut", pani swoimi wywodami w ich rozradowane serca zasiała ziarno niepewności. A nie ma niczego bardziej gorszego, niż niepewność.
  Marek Nowak: Prognoza dla świata
 • Panie Sanocki,...
  Panie Sanocki, niech pan nie zwala winy na fornala. Czasem tak się zdarza, że mimo "szlachetnej" krwi rodzi się buc, a syn fornala może być wybitnie inteligentny. Ot, tajemnice genetyki. Wiele też zależy od środowiska. Jak dowodzi epigenetyka, to środowisko ma ogromny wpływ na aktywację genów. Widzi więc pan nic nie jest proste, jakby się wydawało.
  Fornal i bez matury
 • Ależ, Trybeusie!
  O czym może decydować Macron? On żony nawet żony sobie sobie nie wybrał, tylko ona go wybrała. To tylko figurant wytrzepany z kapelusza przez tych, którzy naprawdę decydują. W tak zakłamanym świecie przyszło nam żyć. Władcy tego świata są już tak pewni siebie, że już nie dbają specjalnie o pozory. Naszą nadzieją jest to, że pycha zawsze prowadzi do zguby.
  Drżyj Kaczorze Dyktatorze...
 • @Talbot 15:21:51
  Panie Talbot, ja to wiem! Dlatego zadałem pytanie mądrzejszemu. A co usłyszałem? Pytania retoryczne. Nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie.
  Korea to zasłona dymna. Chodzi o Syrię