Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • Marzenie sciętej głowy.
  Panie Chart, to marzenie ściętej głowy. To liczenie, że na środku mocno uczęszczanej drogi wyrośnie dorodne drzewo. Niech no tylko coś wykiełkuje, to już obcy agenci i swoi jurgieltnicy przylecą z "randapem" i wypalą do ostatniego korzonka. Tak się dzieje od prawie trzystu lat i trudno liczyć, żeby się raptem zmieniło.
  O polskiej polityce antyniemieckiej
 • @Rzeczpospolita 13:27:42
  Trochę się pan myli. U siebie to tylko jest Mossad. Dowód? Proszę! Swego czasu głośna była sprawa wynalazku pana Łągiewki tzw. zderzaka. Wynalazkiem zainteresowało się wojsko, które zarekwirowało dokumentację i prototyp. Ponieważ długi czas w sprawie nic się nie działo, wynalazca zażądał zwrotu swojej własności. I tu zaczęły się problemy. Okazało się, że wynalazku nie ma w Polsce. Wywieziono go, wcale nie do Moskwy, Berlina, Londynu, czy Waszyngtonu, ale do Izraela. Ponieważ izraelscy spece uznali, że urządzenie im się do niczego nie przyda, po wielu nieformalnych zabiegach panu Łągiewce udało się go odzyskać. Niby drobna sprawa, a świadczy o bardzo poważnej rzeczy. Jak żaden organizm nie może utrzymać bez systemu odpornościowego, tak żadne państwo nie przetrwa bez lojalnych i sprawnych służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych. Wiedział co mówił pan Sienkiewicz, gdy stwierdził: "Polska jako państwo istnieje tylko formalnie". To co opisałem wyjaśnia, kto tak naprawdę rozdaje karty tym "polskim kasynie".
  Kiedy USA zniosą Wizy dla Polaków?
 • @Jan Paweł 08:49:35
  Panie Janie, dostawanie w dupę nic tu nie zmieni. Owszem, dupa odczuwa ból, ale nie wie dlaczego. O tym wiedzieć powinna głowa. Niestety naród polski zamiast głowy posiada drugą dupę i kółko się zamyka. Mówiąc o głowie narodu mam na myśli jego elity, a właściwie ich mentalność. Degeneracja mentalności naszych elit trwa już z górą trzysta lat. Brak zmysłu państwowego, prywata, służalczość wobec obcych i sprzedajność to wcale nie efekt lat komunizmu, jak to się usiłuje nam wmówić, chociaż ten okres naszej historii cechy te jeszcze bardziej spotęgował. Przecież już Słowacki pisał: "pawiem narodów byłaś i papugą...".
  Kto się przejmuje losami państwa a kto Antoniego?
 • @detektywmjarzynski 13:52:11
  Być może ciężka waga pana Antoniego dla jak to pan określił marionetek z Polski jak i Białego Domu wynika z jego wiedzy na temat "zamachu" smoleńskiego. Jego teorie na ten temat, których liczby już nawet sam pan Antoni chyba nie pamięta mogą być "zasłoną dymną". Pan Antoni jest na tyle inteligentny, że zrobił wszystko by jego wiedza zabezpieczała go przed casusem Bieruta. Chyba, że popełnił błąd.
  Polska w UE to rezultat żydowskiego oszustwa
 • Tak to już jest.
  Pan Piotr przekonał się, że większość ludzi nie chce myśleć. Samodzielne myślenie to wysiłek, to wątpliwości, to szukanie informacji, żeby te wątpliwości rozwiać i dojść do prawdy. Nie wielu na to stać. Większość woli mieć prosty, czarno-biały obraz rzeczywistości i posiadać lidera, który powie co mają myśleć i co robić. Podważanie autorytetu ich lidera [w tym wypadku zarówno samego Kaczyńskiego, jak i całego PiS-u] nawet najbardziej przekonywującymi argumentami nie wywoła refleksji, ale agresję, ponieważ burzy to ich przyswojony i zaakceptowany obraz świata.
  Dlaczego „lud PiSowski „ wybiera żydowskie lobby polityczne?
 • Nasz prezydent...
  Nasz podobno bardzo inteligentny i bardzo wykształcony pan prezydent Andrzej Duda ma problem z logicznym myśleniem. Bo z jakiej racji pan Duda wie, że fałszuje się historię, skoro jak twierdzi nie przeprowadzono badań naukowych. Jeżeli, jak mówi nasz wielce szanowny prezydent, prawdę mają ustalić naukowcy, to dopóki tego nie zrobią, nie można powiedzieć, że coś jest fałszywe. Logika oczywista jak budowa cepa, lecz nie dla pana prezydenta.
  To nie te sztachety...
 • Tyle w tym temacie...
  Pani Beata Szydło została powołana na stanowisko premiera, żeby robić dobre wrażenie. To, że nie ona będzie podejmować decyzje wiedziała od samego początku i zgodziła się na takie warunki. Swoją rolę odegrała bardzo dobrze, o czym świadczą reakcje po jej rezygnacji ze stanowiska premiera. Te pełne oburzenia głosy o upokorzeniu byłej już pani premier, o niewdzięczności jej partyjnych kolegów brzmią po prostu śmiesznie. PiS, a właściwie "zwykły poseł" uznał, że okres robienia dobrego wrażenia minął i można grać już bardziej otwarcie. I to tyle w tym temacie.
  Żegnaj Beato!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:09:54
  Nie tylko są w stanie, ale już stworzyli. Obserwując działalność niektórych tzw. "narodowców" ma się wrażenie, że jedynym ich celem jest kompromitacja idei narodowej.
  Kto nas uczy historii ruchu narodowego?
 • @interesariusz z PL 08:12:00
  Chyba nie sądzi pan, że nie jaki "wolny czyn" się odezwie. Walnie się w pierś i powie: "przepraszam, myliłem się". Dla każdego myślącego człowieka jasne było od początku, że na Ukrainie została przeprowadzona "kolorowa rewolucja" za pieniądze usmanów, do czego przyznała się Nuland. Celem był Krym, a raczej jego bazy wojskowe. Niestety, zimny czekista Putin okazał się inteligentniejszy i przejął Krym bez jednego wystrzału. Amerykanie Krymu nie mają, ale poniesione koszty na majdan sobie zrekompensowali. Ukraińskie złoto prawdopodobnie wylądowało za oceanem. Koszty całej operacji ponoszą zwykli Ukraińcy, a także po części i my Polacy, bo musimy wozić po przez naszych najukochańszych rządzicieli miliardy złotych do Kijowa i fundować emerytury Ukraińcom. A wszystko po to, żeby zechcieli bronić nas przed Putinem, który aż przebiera nogami, by nas zaatakować. Dzięki Ukrainie, ale głównie, to panu Macierewiczowi, którego wredny Putin podobno bardzo się boi, jesteśmy jeszcze wolnym krajem.
  Snajperzy z Kijowa: «Rozkazy otrzymaliśmy od opozycji»
 • @goodness 13:43:44
  Panie Goodness, mówić, że coś może być zależne od woli ludu, to uważać, że komórki pańskiego ciała decydują o tym, czy pójdzie pan na piwo, czy zostanie w domu. Demokracja, to system w którym pozwala się wyborcom wybrać jedynie aktorów do przedstawienia. Jaki spektakl obejrzymy i kto go reżyseruje jest niestety poza naszą decyzją.
  POLSKA POTRZEBUJE GEOPOLITYKÓW!!!
 • @Talbot 16:18:45
  Panie Talbot, żle postawione pytanie. Ważne jest jedno i drugie. Jedno bez drugiego nie może istnieć.
  „Ateizm – bezmyślność czy opętanie?” – popolemizujmy nieco
 • Czy naprawdę jesteśmy mądrzejsi od poprzedników?
  Obawiam się, że postęp cywilizacyjny dokonuje się nie przez wzrost poziomu wiedzy poszczególnych osób, ale w wyniku gromadzenia informacji przez całą ludzkość. W indywidualnym wymiarze jesteśmy głupsi od naszych poprzedników. Żeby nie być gołosłownym podam przykład: budowę tunelu pod Alpami w XIX w. prowadziło dwóch inżynierów, kolej andyjską zaprojektował i nadzorował budowę Ernest Malinowski. Ilu inżynierów musi prowadzić takie inwestycje w naszych czasach. Zgadzam się, że proces inwestycyjny jest dzisiaj bardziej skomplikowany i konieczna jest specjalizacja, lecz to jest tylko jedna strona medalu. Problemem jest to, że specjalizacja doprowadzona została do granic absurdu. Bardzo dobrze mówi o tym powiedzenie o ekspercie. Ekspert, to taki ktoś , który wie wszystko o jednym, ale nie ma pojęcia wszystkim innym. Postęp dzisiaj co raz bardziej wymaga szerszego spojrzenia na rzeczywistość, łączenia wielu dziedzin nauki. Czy będą wstanie tego dokonać wyspecjalizowane trybiki niewidzące szerzej, niż czubek własnego nosa?
  Test pańskiej skórki
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 00:54:41
  Panie Ziut, proszę, zmień pan nazwę. Nawet żydzi wiedzą, że w języku polskim "dwaj przymiotnikowie przy sobie gryza się jak psowie". Czy koniecznie musi być Blok Narodowy Polski, a nie prawdziwie po polsku np. Narodowy Blok Polski, albo Polski Blok Narodowy.
  Kaczyński namaścił następcę
 • Co, za hipokryzja!
  Któż, to mówi. Jeden z największych sponsorów islamskiego terroryzmu. Saudyjczyk jedzie do Moskwy rozmawiać nie o terroryżmie, ale o ropie. Arabia Saudyjska za namową Amerykanów dała się wkręcić w grę na zniżkę cen ropy, która miała wykończyć Rosję. Rosja sobie jakoś radzi, natomiast Arabia popada w coraz większe kłopoty. Król jedzie więc do Moskwy, żeby odkręcić wspólnie z Rosją całą sprawę.
  Daesz to nie państwo
 • @Oświat 13:49:45
  Panie Oświat, żeby zacząć chodzić po ziemi, a nie bujać myślami w obłokach, warto znać historię. Dlatego przypomnę panu i innym nadmiernym entuzjastom obrony terytorialnej pewien okres historii naszego państwa. Otóż, w okresie rozbiorów ludność I Rzeczypospolitej liczyła około 12 mln. Około 8-10% tej liczby stanowiła szlachta. Daje nam to ok. milion osób, z czego co najmniej połowa była rodzaju męskiego. Odejmijmy od tego sto tysięcy starców i dziatwę. Zostaje nam liczba ok. czterystu tysięcy zdolnych do noszenia broni. Na dworach szlacheckich była broń strzelecka i biała, która nie różniła się o tego co posiadała ówczesna regularna armia. No, może nie było armat, chociaż na niektórych dworach i takowe były. Czterystutysięczna "obrona terytorialna", jak na tamte czasy gigantyczna siła. I co? Wystarczył kilkutysięczny korpus ekspedycyjny Katarzyny Wielkiej, trochę grosza z Wiednia, Berlina i Petersburga, i potężne niegdyś państwo przestało istnieć.
  Obrona Terytorialna, a dostęp do broni...
 • Życie jak film.
  Oczywiście chodzi oto, żeby przypadkiem nie było wątpliwości, kto będzie sprawcą wydarzeń, które są już prawdopodobnie zaplanowane. Wszystko jak w współczesnych filmach kryminalnych. Na początku filmu widz dowiaduje się kto zabił. Potem jest tylko dylemat, w jaki sposób główny bohater wykończy mordercę.
  SITE Rity Katz: "ISIS zatruje żywność w sklepach"
 • Jedna nacja.
  Spotkali się przedstawiciele służb specjalnych dwóch państw, ale członkowie jednej nacji. Z pewnością łatwo doszli do porozumienia. Gdyby to byli Polacy, porozumienie byłoby niemożliwe.
  Nowe zmartwienie Mosadu
 • @Lotna 05:51:41
  Na co komu dach nad głową, skoro wcześniej zdechnie z głodu. Kierunek myślenia zaproponowany przez panią jest wybitnie niepraktyczny.
  Człowiek, który uratował ciało Chrystusa
 • @ikulalibal 15:20:00
  Widzę, że pan nie dostrzega pewnej rzeczy. Otóż, dla pewnych osób KGB posiada obrzydliwe macki, a CIA delikatne rączusie. Zabójstwa wykonane na zlecenie KGB, to ohydne zbrodnie. Mordy dokonane przez CIA, to konieczne koszta walki o wolność i demokrację [czytaj: imperialne interesy USA]. Chociaż działania jednych i drugich, to takie same s.....syństwo, ale nie dla wszystkich. I tego się trzymajmy.
  Tajemnicze związki Salvadora Allende
 • Cóż, trzeba z tym żyć.
  Kiedyś usłyszałem pewne zdanie. Niestety nie pamiętam, kto je powiedział. Komunizm jest głupotą, ale antykomunizm jeszcze większą. Im dłużej żyję, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to najszczersza prawda.
  Czy PiS w ramach dekomunizacji zmieni granice państwa?