Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • @Oświat 13:49:45
  Panie Oświat, żeby zacząć chodzić po ziemi, a nie bujać myślami w obłokach, warto znać historię. Dlatego przypomnę panu i innym nadmiernym entuzjastom obrony terytorialnej pewien okres historii naszego państwa. Otóż, w okresie rozbiorów ludność I Rzeczypospolitej liczyła około 12 mln. Około 8-10% tej liczby stanowiła szlachta. Daje nam to ok. milion osób, z czego co najmniej połowa była rodzaju męskiego. Odejmijmy od tego sto tysięcy starców i dziatwę. Zostaje nam liczba ok. czterystu tysięcy zdolnych do noszenia broni. Na dworach szlacheckich była broń strzelecka i biała, która nie różniła się o tego co posiadała ówczesna regularna armia. No, może nie było armat, chociaż na niektórych dworach i takowe były. Czterystutysięczna "obrona terytorialna", jak na tamte czasy gigantyczna siła. I co? Wystarczył kilkutysięczny korpus ekspedycyjny Katarzyny Wielkiej, trochę grosza z Wiednia, Berlina i Petersburga, i potężne niegdyś państwo przestało istnieć.
  Obrona Terytorialna, a dostęp do broni...
 • Życie jak film.
  Oczywiście chodzi oto, żeby przypadkiem nie było wątpliwości, kto będzie sprawcą wydarzeń, które są już prawdopodobnie zaplanowane. Wszystko jak w współczesnych filmach kryminalnych. Na początku filmu widz dowiaduje się kto zabił. Potem jest tylko dylemat, w jaki sposób główny bohater wykończy mordercę.
  SITE Rity Katz: "ISIS zatruje żywność w sklepach"
 • Jedna nacja.
  Spotkali się przedstawiciele służb specjalnych dwóch państw, ale członkowie jednej nacji. Z pewnością łatwo doszli do porozumienia. Gdyby to byli Polacy, porozumienie byłoby niemożliwe.
  Nowe zmartwienie Mosadu
 • @Lotna 05:51:41
  Na co komu dach nad głową, skoro wcześniej zdechnie z głodu. Kierunek myślenia zaproponowany przez panią jest wybitnie niepraktyczny.
  Człowiek, który uratował ciało Chrystusa
 • @ikulalibal 15:20:00
  Widzę, że pan nie dostrzega pewnej rzeczy. Otóż, dla pewnych osób KGB posiada obrzydliwe macki, a CIA delikatne rączusie. Zabójstwa wykonane na zlecenie KGB, to ohydne zbrodnie. Mordy dokonane przez CIA, to konieczne koszta walki o wolność i demokrację [czytaj: imperialne interesy USA]. Chociaż działania jednych i drugich, to takie same s.....syństwo, ale nie dla wszystkich. I tego się trzymajmy.
  Tajemnicze związki Salvadora Allende
 • Cóż, trzeba z tym żyć.
  Kiedyś usłyszałem pewne zdanie. Niestety nie pamiętam, kto je powiedział. Komunizm jest głupotą, ale antykomunizm jeszcze większą. Im dłużej żyję, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to najszczersza prawda.
  Czy PiS w ramach dekomunizacji zmieni granice państwa?
 • Powrót do własnej budy.
  W tej sytuacji, panie Husky, wróci pan do Polski, żeby spróbować tych wspaniałych konfitur, które według pana PiS smaży dla naszego kraju. W innym razie takie szczekanie z obcej, odległej o setki kilometrów budy jest mało wiarygodne.
  System Patriot w Polsce
 • Nie wiem...
  Nie wiem, jak określić takie wymysły polityków? Czy to tylko kompletna głupota, czy też jawna zdrada interesów narodowych? Jedno jest pewne, jeżeli nic się nie zmieni i obecnie rządzące elity polityczne pozostaną u władzy [bez różnicy PiS, czy PO], to wciągu 20 lat Polska jako byt państwowy zniknie mapy Europy.
  Dr Cezary Mech dla Kresów.PL o propozycji Gowina.
 • Niestety...
  Najgorsze jest to, że zasada "naród głupi wszystko kupi" ciągle się sprawdza, co umożliwia istnienie tzw. demokracji.
  Lepper, Smoleńsk i Machiavelli
 • Islam to tylko narzędzie!
  Dzisiejsza inwazja islamu w niczym nie przypomina jego ekspansji z czasów średniowiecza, czy też z okresu imperium otomańskiego. Wtedy za islamem szła potęga militarna i gospodarcza, która autentycznie zagrażała chrześcijańskiej Europie. A obecnie? To co się dzieje, jest za zgodą, a wręcz na życzenie elit Zachodu i do tego za jego pieniądze. Nikt mi nie powie, że którykolwiek kraj muzułmański jest wstanie wywrzeć taką presję militarną, czy gospodarczą, że zachodnie elity rządzące musiały ulec. Więc dlaczego to robią? Oto jest pytanie.
  Oni nam otwarcie mówią – psy niewierne! A my?
 • @AgnieszkaS 21:38:57
  Oj nieładnie, pani Agnieszko! Panowie Husky i Talbot tak się ucieszyli, że Putina "ubijut", pani swoimi wywodami w ich rozradowane serca zasiała ziarno niepewności. A nie ma niczego bardziej gorszego, niż niepewność.
  Marek Nowak: Prognoza dla świata
 • Panie Sanocki,...
  Panie Sanocki, niech pan nie zwala winy na fornala. Czasem tak się zdarza, że mimo "szlachetnej" krwi rodzi się buc, a syn fornala może być wybitnie inteligentny. Ot, tajemnice genetyki. Wiele też zależy od środowiska. Jak dowodzi epigenetyka, to środowisko ma ogromny wpływ na aktywację genów. Widzi więc pan nic nie jest proste, jakby się wydawało.
  Fornal i bez matury
 • Ależ, Trybeusie!
  O czym może decydować Macron? On żony nawet żony sobie sobie nie wybrał, tylko ona go wybrała. To tylko figurant wytrzepany z kapelusza przez tych, którzy naprawdę decydują. W tak zakłamanym świecie przyszło nam żyć. Władcy tego świata są już tak pewni siebie, że już nie dbają specjalnie o pozory. Naszą nadzieją jest to, że pycha zawsze prowadzi do zguby.
  Drżyj Kaczorze Dyktatorze...
 • @Talbot 15:21:51
  Panie Talbot, ja to wiem! Dlatego zadałem pytanie mądrzejszemu. A co usłyszałem? Pytania retoryczne. Nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie.
  Korea to zasłona dymna. Chodzi o Syrię
 • @Talbot 14:09:12
  Panie Talbot, pan to zawsze potrafi wysnuć zgrabną konkluzję. Tylko skoro powiedziało się a, to trzeba powiedzieć b. W takim razie co ratują Amerykanie, bo nie o wolność i demokrację im chodzi, gdy atakują Asada. Gdyby tak naprawdę było, to powinni byliby zająć się Saudami, ale jak wszystkim wiadomo Amerykanie wolność i demokrację wprowadzają tylko swoim przeciwnikom. O co chodzi USA? Przecież najwspanialszy, najpotężniejszy, najbardziej wolny i demokratyczny kraj świata nie może mieć problemów. Problemy to może mieć , jak pan pisze, taki Putin, czy Chińczycy.
  Korea to zasłona dymna. Chodzi o Syrię
 • Zasada feudalizmu
  Panie Jarku, przyczynę ataków "starej" Europy na rząd PiS-u nie widziałbym wcale w chęci uzyskania samodzielności przez zachodnich Europejczyków. Nie ma tam polityków formatu de Gaulle,a. Moim zdaniem, w grę wchodzi stara feudalna zasada: wasal mojego wasala, nie jest moim wasalem. Wychodzi na to, iż ustalono, że uzależniona od USA Zachodnia Europa będzie miała swoich wasali w postaci nowo przyjętych do UE państw byłego bloku wschodniego. Amerykanie się zgodzili, bo poprzez NATO mieli kontrolę wojskową nad nowymi terytoriami, a interesów gospodarczych tutaj zbytnio wielkich nie mieli [po za kilkoma wielkimi tuczarniami przemysłowymi w ramach offsetu za F-16]. A tu pan Kaczyński postanowił zmienić seniora. Zamiast podlegać Brukseli, a de facto Niemcom w postaci Angeli Merkel, oddał się bezpośrednio pod kuratelę Waszyngtonu. Z tego powodu ten wielki krzyk w Brukseli. Wasal nie ma prawa podejmować samodzielnych decyzji. To jest samodzielna decyzja pana Kaczyńskiego. Tylko czy przeniesie to Polsce korzyść, skoro by wkupić się w łaski Amerykanów odgrywamy rolę pierwszego harcownika w ich rozgrywce z Rosją.
  Dlaczego rząd PiS jest sekowany przez "starą" Europę?
 • @Husky 07:41:53
  Panie Husky, proszę zwrócić uwagę na historię. Zawsze szlag trafiał tych cywilizowanych. Egipt, Rzym to najdobitniejsze przykłady. Nie pocieszył pan swoją konkluzją o cywilizowanej Europie.
  US Army ujawnia szczegóły wsparcia dla Europy.
 • Paradoksy historii
  Tak się zastanawiam, jak to możliwe, że naród tak prześladowany przez prawie dwa tysiące lat przez chrześcijan przetrwał i to nie gdzieś w niedostępnych, odludnych miejscach, ale wśród swych ciemiężycieli. Nie utracił swej wiary i dorobił się gigantycznych majątków. A tacy Prusowie w kilka wieków po w prowadzeniu chrześcijaństwa zniknęli bez śladu.
  Zakazana książka, czyli “Krwawe Paschy” Ariela Toaffa
 • @Husky 22:16:05
  Panie Husky, Mam dla pana quiz. Proszę odpowiedzieć na pytanie, który wielki polityk to powiedział?:
  1] "nikt, tylko Wałęsa"
  "każdy, byle tylko nie Wałęsa"
  2] "Kazimierz Marcinkiewicz jest bardzo dobrym kandydatem na premiera"
  " Kazimierz Marcinkiewicz to pomyłka"
  3] "mówienie żle o Izraelu, to przejaw antysemityzmu"
  Dla ułatwienia dodam, że w trzeciej kwestii polityk nigdy nie zmieni zdania. Nie mam dla pana nagrody pieniężnej, ale sądzę, że znajomość odpowiedzi na to pytanie sprawi panu wielką satysfakcję intelektualną.
  Wielki człowiek i strateg, czyli Jarosław Kaczyński
 • @kfakfa 12:54:31
  Kogo będą zabezpieczać? Polaków w Izraelu, czy Izraelitów w Polsce i kto będzie za to płacił? Oto są pytania.
  Żydowski reżim pokazuje wyszczerbione zęby