Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • Para w gwizdek
  Wszystkie te marsze, łącznie z tegorocznym, to jest spuszczanie pary z kotła poprzez gwizdek Dużo szumu, ale żadnego konkretnego efektu, który mógłby cokolwiek zmienić w Polsce. Może tylko jedno, że zabezpiecza polski kocioł przed wybuchem.
  „Im mniej niepodległości, tym więcej marszów"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:26:32
  Panie Jarku, a ja to współczuję Pani Agnieszce. Musi biedaczka liczyć przecinki, żeby coś napisać, a tym czasem tuzy od merytorycznego rozprawiania się z wrogimi PiS-owi notkami, Panowie Husky i Talbot, milczą. Mam nadzieję , że nie zbyt długo, jak otrzymają wytyczne wkrótce się odezwą.
  Jak PiS wtyczkami rządzi?
 • @MacGregor 09:20:22
  Ma Pan oczywiście rację. Osobną rzeczą jest sprawa ONR-u. Ideologia tej formacji jest tak pełna sprzeczności, że przypomina sen wariata. Podejrzewam, że rolą tej organizacji, z czego większość jej członków nie zdaje sobie sprawy, jest jest ośmieszanie idei narodowej i dawanie pretekstu do jej atakowania.
  Kiepska Gra Prezesa Młodzieży Wszechpolskiej
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:02:27
  A Pan przedstawia ideę polskiego egalitaryzmu jako wzór cnót wszelkich. Problem jednak w tym, że dotyczył on tylko ok. 10% społeczeństwa, reszta żyła jak niewolnicy. Każdy ma swojego konika na którym jedzie. Ma Pan swego, więc proszę pozwolić Panu Nikanderowi jechać na swoim.
  Zamiast licencjonowanych narodowych świątków
 • Śmiać się, czy płakać.
  No, nareszcie! Jonny Daniels może spać spokojnie. Na polskim tułowiu Marszu Niepodległości znalazła się żydowska głowa. Wszystko wróciło do normy. Cieszą się polscy "patrioci", cieszą się nasi żydowscy bracia. Po chwilowych nieporozumieniach znowu jak od 1000 lat wg słów naszego wspaniałego prezydenta Andrzeja Dudy budujemy Polin. Jak tu się nie cieszyć? Niech żyje "niepodległa polin".
  Marsz w kierunku Polin - Rzeczypospolitej Przyjaciół
 • @Andrzej Tokarski 13:49:34
  Panie Tokarski, gdzież bym miał śmiałość Pana pouczać. To była tylko retoryka. Może nieudolna, ale się starałem.
  Marsz, Marsz - i kilka zdań
 • Po co są hasła wyborcze?
  Panie Tokarski, chyba ma Pan już tyle lat, żeby wiedzieć,że hasła wyborcze są po to, aby za ich pomocą wygrać wybory, a nie, żeby je potem realizować. Celem PiS-u było skanalizowanie niezadowolenia społecznego spowodowanego rządami PO, gdyż mogło to doprowadzić do niekontrolowanego rozwoju sytuacji w Polsce. PiS z tej roli się wywiązał. Teraz jego działania skierowane są na utrzymanie administrowania, bo nie jest to rządzenie [czego dowody mamy, aż nadto dobitne],Polską. Takie administrowanie też ma swoje zalety, więc jest o co się starać poprzez wkupywanie się w łaski prawdziwych decydentów. U Jonniego Danielsa Marsz Niepodległości wzbudził w zeszłym roku lęk, więc w tym roku bach i marsz został spacyfikowany. Jonny może spać już spokojnie i to jest najważniejsze zadanie PiS-u, nie Tusk, czy HGW.
  Marsz, Marsz - i kilka zdań
 • Kaczynski spełnił swoją rolę!
  Panie Ziut, nie docenia Pan Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński za pomocą PiS-u wykonał swoje zadanie. Dalsze pozostanie u władzy PO mogło spowodować niekontrolowany wybuch społeczny. To mogło zburzyć kontynuację polityki przewidzianej dla realizacji w Polsce. Pan Kaczyński i jego PiS z przystawkami za pomocą patriotycznych haseł i wielu wyborczych obietnic [między innymi dotyczące frankowiczów i blokady przyjmowania islamskich imigrantów] wygrał wybory kanalizując niezadowolenie społeczeństwa polskiego. Takie było zadanie PiS-u i on je wykonał. Nie ma zasadniczych zmian w polityce zagranicznej, jak i wewnętrznej poza nic nie znaczącymi korektami. Proszę zauważyć, że w decydujących sprawach PiS i PO głosują ramię w ramię.
  Kłamstwo, tak ja i Kaczyński, ... ma krótkie nóżki
 • @Jeremi 17:58:40
  Wielce Szanowny Panie Jeremi, to, że równie Wielce Szanowny Pan Talbot zgadza się z Panem niestety nie zaprzecza faktowi, że kompletnie nie zrozumiał Pan ironii Pani Ślepej Mańki.
  Witam Prof. Nowaka w świecie ruskiej agentury-widziane z USA
 • @Husky 19:57:24
  Husky! Jakie Prawo i Sprawiedliwość, to przecież była Unia Wolności i trochę Porozumienia Centrum.
  IIIŻydo-RP/Polin – farsa i hucpa
 • @Repsol 09:53:51
  To nie jest głupota, to jest celowe działanie. Dzieje się tak nie tylko w Polsce. Chodzi nawet nie o zniszczenie państw narodowych, ale narodów w ogóle. Zniszczenie tożsamości narodowej i utworzenie społeczeństw w postaci bezkształtnej masy, bez tradycji, bez przywiązania do rodzinnej ziemi, to idealny pracownik i konsument dla światowych korporacji
  Sprofanowano tablicę na rondzie Obrońców Birczy
 • @via vitae 11:48:18
  Ma do Pana dwa pytania. Po pierwsze, jakim cudem dziecko zachorowało na ospę, skoro wakcynolodzy twierdzą, że dzięki szczepieniom choroba ta zniknęła z powierzchni Ziemi i już zaniechano szczepień? Po drugie, dlaczego odra staje się problemem, skoro wyszczepialność w Polsce sięga dziewięćdziesięciu kilku procent, a szczepionki są skuteczne, więc czego mamy się obawiać? Powiedział Pan w prawdzie, że nie jest lekarzem, ani producentem szczepionek, ale z Pana wypowiedzi wynika, że jest zwolennikiem szczepień z racjonalnych przesłanek, więc racjonalnie rozwieje Pan moje wątpliwości.
  Powrót do racjonalności?
 • Ma Pan rację, panie Husky...
  Ma Pan, rację panie Husky! Przez to , że Asad utrzymał się w Syrii u władzy kraj legł w gruzach, a setki tysięcy jego mieszkańców straciło życie. W sąsiednim Iraku, dzięki pokonaniu tyrana Husajna przez koalicję państw pod przywództwem USA stało się zupełnie inaczej. W kraju kwitnie demokracja i pokój, a mieszkańcy żyją godnie i dostatnio. Wszystko dlatego, że u władzy w Rosji nie było jeszcze wrednego Putina. Tylko prawda się liczy! Nie prawdaż, panie Husky.
  Arabskie awantury Kremla
 • @chart 14:24:45
  Ochotę rozpłakać się miałby ktoś, kto ma poczucie honoru lub chociaż wstydu. Oni nie mają ani jednego, ani drugiego. Mam obawę, że niektórzy z nich mają satysfakcję z upokarzania Polski i Polaków.
  Czemu Trump upokarza Polskę?
 • Lustracja tak, ale jak
  Szanowna Autorko, powtarza Pani jak mantrę pogląd, że przyczyną wszelkich nieszczęść, które nas spotykają po 89 roku, jest brak lustracji. Oczywiście jest to prawda, ale niestety nie cała prawda. Nie pisze Pani, kto tę lustrację miałby przeprowadzić. Aby taką operację można byłoby rzetelnie przeprowadzić, potrzebne są sprawne i lojalne służby specjalne oraz prawdziwe sądownictwo a nie mafia prawnicza. Jednym słowem, sensowną lustrację można przeprowadzić tylko w sprawnie zarządzanym i suwerennym państwie. Rzecz w tym, że w takim państwie nie potrzebna jest lustracja, bo od zarania dziejów agentów się nie ujawnia , agentów się przejmuje. W polskich warunkach to agenci lustrują agentów, używając lustracji jako narzędzia w rozgrywkach różnych grup interesu, ale w żadnym przypadku interesu polskiego.
  Ubolewa Pani, że nowelizacja nowelizacji [sam w sobie ciekawy przypadek] ustawy o IPN-nie spowoduje bezkarność żydowskich pomówień wobec Polski i Polaków o współudział w holokauście żydów. Ależ Szanowna Pani, pierwotna nowelizacja też to umożliwiała. Zawierała ona ustęp, który mówił, że ramach działalności artystycznej lub naukowej szkalować Polaków można do woli i bezkarnie. Udowodnij teraz jakiemuś Ickowi, że jego kalumnie to nie jest działanie artystyczne lub naukowe. Po co więc PiS uchwalił tę nowelizację? Chodziło o działanie na użytek wewnętrzny, o poprawienie wizerunku PiS-u przed wyborami samorządowymi i to działanie uzgodnione według tego, co mówili niektórzy prominentni działacze PiS-u z Izraelem. Żydostwo amerykańskie i Izrael z premedytacją pisowców "wpuścili w maliny", wykorzystując nowelizację jako pretekst do ataku na Polskę. Cała akcja miała za zadanie wyczyścić przedpole dla ustawy 447, która póżniej została uchwalona przez Kongres i podpisana przez prezydenta Trumpa.
  Męczeństwo europosła Ryszarda Legutki
 • @mac 22:41:48
  Wszystko wskazuje na to, że ma Pan całkowitą rację. Mnie zastanawia tylko w całej tej historii rola "zwykłego posła" prezesa Kaczyńskiego. Czy z całą premedytacją realizuje On program, który ujawnił Lech Kaczyński podczas wizyty w Izraelu, mówiąc:"rządy w Polsce będą się zmieniać, lecz interes Izraela zawsze będzie zapewniony", czy też słynny geniusz Prezesa jest tego rodzaju, że nadaje się najwyżej do rozgrywek na poziomie powiatu?
  Co to za kraj …
 • Szanowny Panie!
  Jeżeli produkuje się Pan na Neonie, bo ma Pan z tego jakiś grosz, to cóż, każdy zarabia tak jak może. Jeżeli robi to Pan z porywu serca, to szczerze mi Pana żal. Chyba, że jest Pan Rosjaninem. W takim przypadku zwracam honor.
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • @AgnieszkaS 07:19:23
  Pani przeczucia co do twórczości Pana Charta, jak i wiara w "wiekopomną" misję Pana Prezesa i PiS-u jest zwykłym zaklinaniem rzeczywistości. Niedostrzeganie oczywistych faktów zawsze kończy wielkim rozczarowaniem. Przypomina mi Pani pewne matrony, które prawie przed trzydziestu laty były wielbicielkami Lecha Wałęsy i to do tego stopnia, że w książeczkach do nabożeństwa trzymały zdjęcia z jego podobizną. Te nadobne kobiety omal nie dokonały na mnie linczu, gdy krytycznie wypowiedziałem ich idolu. Dzisiaj, chociaż są to już ponad osiemdziesięcioletnie staruszki, gdyby spotkały osobiście naszego pokojowego noblistę, to pewnie z życiem by nim nie uszedł, jak mi trzydzieści lat temu udało. No cóż, od wielkiej miłości do wielkiej nienawiści podobno tylko krok.
  Same sukcesy, czyli schyłek PiS?
 • @Pedant 01:53:09
  Szanowny Autorze, pisanie krytycznie o Konecznym jest dzisiaj niepoprawne politycznie. Koneczny stał się tak popularny, wręcz modny, że nawet autorzy przepisu na sałatkę obiadową powołują się na Konecznego. Gratuluję samodzielnego myślenia i tego, że potrafił Pan przeciwstawić odruchowi stadnemu, któremu uległo wielu publicystów.
  Koneczny revisited. Łacinsko-turańskie oblicze Polski
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:52:48
  Panie Wojtas, to co mówi Rękas jest realną oceną rzeczywistości. Prawdziwe uświadomienie społeczne może nastąpić wówczas, gdy jest oparte o znajomość prawdy, a prawda bywa czasem bolesna. Znieczulanie bolesnej prawdy za pomocą mitów to droga donikąd, a właściwie to droga do katastrofy.
  Silny ma poddanych