Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • @Zbigniew Jacniacki 11:07:25
  Panie Zbigniewie, moją prośbę o wyrozumiałość należy wziąć w cudzysłów. Te słowa o fundamencie napisane zostały przez kogoś, kto nie ma własnego zdania. Dlatego napisałem: mąż swojej żony. Tragedią nas Polaków jest to, że wybraliśmy takiego prezydenta, albo nie wybraliśmy, nie biorąc udziału w wyborach, ponieważ nie mieliśmy na kogo głosować, co jest też naszą tragedią. Moje słowa, to taki śmiech przez łzy.
  Pożar pożarem,
 • Trochę wyrozumiałości
  Panie Zbigniewie, proszę mieć trochę wyrozumiałości. Nasz prezydent, to tylko mąż swojej żony, pewnie podpadł małżonce i tym "fundamentem" chciał ją udobruchać. Wie Pan jak może uprzykrzyć życie nie zadowolona żona?
  Pożar pożarem,
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:46:00
  Panie Wojtas, nie kompromituj się Pan. Robi Pan jakieś osobiste przytyki w stosunku do autora, zamiast odnieść się merytorycznie do tego co napisał. Podobne zabiegi wykonuje Pan w stosunku do Nikandera. Z tego co Pan wypisuje na Neonie wynika, że innych autorów uważa za głupców. Idąc tokiem Pańskiego rozumowania należy się zastanowić, dlaczego Polska jest słaba mając takich "geniuszy" jak Pan.
  Dlaczego Polska jest słaba?
 • Kiedy jest pewność wygranej?
  Panie MacGregor, "hrabina", jak i nie jaki Meysztowicz wcale się nie mylą. Oni doskonale wiedzą jaka jest rola PiS-u. Zadaniem PiS-u było skanalizowanie niezadowolenia społecznego po kompromitujących rządach PO. Niekontrolowany wybuch niezadowolenia narodu mógł [chociaż to mało prawdopodobne, ale możliwe] doprowadzić do wykreowania się niezależnej siły politycznej z poza układu magdalenkowego. Ustrojona w patriotyczne piórka partia Kaczyńskiego zapobiegła takiej ewentualności. Kiedy ma się pewność wygranej w gonitwie, gdy wszystkie startujące w rozgrywce konie są z jednej stajni. Taka sytuacja zaistniała w polskich wyborach. PO i PiS to dwie strony tej samej fałszywej monety. Kłócą się w mało istotnych sprawach, a w decydujący o losach narodu i państwa działają ręka w rękę. Ustawa 1066 nie została przez PiS uchylona, przez nowelizację stała się jeszcze bardziej grożna, układ CETA, ustawa o przekazaniu broni i amunicji obcym wojskom na terytorium Polski. Przykłady można mnożyć, ale po co. Kto chce widzieć to widzi, a kto wierzy "izraelskiemu" patriocie dla którego Izrael to cud boski i tak ich nie dostrzeże.
  Skąd oni się biorą???
 • Trzeba wziąć na wstrzymanie!
  Ktoś mądry kiedyś powiedział: polityka polega na tym, że co innego się myśli, co innego mówi, a wreszcie co innego się robi. Dlatego Szanowni Komentatorzy nie roztrząsajcie na wszelkie możliwe sposoby to, co politycy mówią, nawet to co w danej chwili robią, bo może to być tylko taktyczny wybieg. Prawdziwe cele polityka możemy rozpoznać analizując jego działalność w dłuższym wymiarze czasowym, o ile wcześniej jego rywale nie wysadzą go z siodła. W innym wypadku jest to bezsensowne bicie piany.
  Ale Orban!!! Zatrzymać upadek Europy
 • @zbig71 18:51:14
  A czego można się spodziewać po człowieku, który Izrael uważa za "cud boski", a wszelką krytykę poczynań jego władz za antysemityzm w najczystszej postaci? Czy taki ktoś patriotą polskim , czy Izraela? Na czyją korzyść będzie działał? Jeśli ktoś nie wie o kogo chodzi, niech odszuka sobie w internecie wypowiedż Pana Kaczyńskiego na spotkaniu w Białymstoku.
  Dywersja klubów Gazety Polskiej w Wilnie.
 • Pyta Pan, co dalej?
  Panie Chart, odpowiedz jest prosta. Wystarczy przyjrzeć się naszej historii. Kto nie wyciąga wniosków z przeszłości skazany jest na powtarzanie błędów. Obecna sytuacja Polski przypomina tę z drugiej połowy XVIII wieku. Wówczas szlachta też sobie sejmikowała, wybierała królów, miała liberum veto, ale i tak o wszystkim decydował ambasador rosyjski. Ta atrapa państwa trwałaby być może dłużej, gdyby Fryderyk Wielki nie uznał, że korzystniej dla Prus będzie zlikwidowanie tej fikcji i wymusił na Rosji, żeby podzieliła Polską także z nim. Tak będzie i teraz. Fikcja będzie trwała, dopóki któryś z decydujących graczy nie uzna, że korzystniejsze będzie jej zlikwidowanie.
  "Izrael", V4 i polska samotność
 • @zbig71 07:41:33
  Panie Zbig, problem w tym, że nie są to sponsorzy, ale inwestorzy. Inwestują niewielkie pieniądze w agenturę, a ta dostarcza im gigantycznych zysków z naszej pracy. Wracając do notki Pana Ruszkiewicza, to trzeba stwierdzić, że problemem jest nie tylko zabetonowanie polskiej sceny politycznej, ale także sytuacja ekonomiczna Polski. Gdyby nawet jakimś cudem do władzy w Polsce doszli ludzie nie zależni od zagranicznych "sponsorów", to za pomocą sankcji i pętli zagranicznego zadłużenia sięgającego ponad 500 mld dolarów w jednej chwili kraj zostałby sprowadzony do poziomu Wenezueli. Czy znależliby się wtedy "patrioci", którzy obronili taki suwerenny rząd przed atakiem "demokratycznej opozycji", organizującej majdan przeciwko władzy "niszczącej" państwo.
  Cynizm POPiSu
 • @Jasiek 22:02:26
  Ma Pan całkowitą rację. To jest zwyczajne bicie piany. Stwarzanie sztucznych potrzeb, bo jest technologia, żeby te potrzeby zaspokoić i przy tym zarobić. To nie jest prawdziwy postęp, ale ułuda. Wystarczy, że nasza gwiazda Słońce, kiedyś "kichnie" i cała trzecią rewolucję szlak trafi. To ,że kichnie, czyli nastąpi silny wyrzut plazmy jest pewne. Zdarzało się to już w przeszłości. W połowie XIX wieku spaliły się tylko telegrafy, więc tragedii nie było. Wielkie szczęście nasza "elektroniczna" cywilizacja miała 2012 roku. Wyrzut słonecznej plazmy ominął Ziemię zaledwie o kilka milionów km, co na warunki kosmiczne nie jest daleko. Gdyby zjawisko wystąpiło kilka godzin wcześniej, na części powierzchni naszej planety cudowne elektroniczne gadżety, bez których wielu nie może już żyć, zmieniłyby się w plastikowo krzemowy szmelc.
  CZY DO ERY TECHNOLOGICZNEJ PRZEJDZIEMY BEZBOLEŚNIE ?
 • Porażająca wiedza!
  Szanowna Autorko, Pani wiedza jest porażająca. Wie pani prawie wszystko. Zna Pani ustalenia Reagana z Gorbaczowem, o co prosił Jaruzelski Breżniewa. Do prawdy godne podziwu. Ale dość ironii. Pani artykuł to przykład tworzenia kolejnego mitu w historii naszego narodu. Jak w każdym micie prawda miesza się z domysłami, faktami zmyślonymi czy wręcz kłamstwami. To nie jest ważne. Ważne jest to, że mit wszystko prosto tłumaczy, nie powoduje wątpliwości i rozterek. Czy można z mitem polemizować? Z mitem można, ale z wyznawcami mitu już nie, bo dla nich jest to istota myślenia, pojmowania świata, a czasem sensu życia. A, że mit nie odpowiada rzeczywistości, tym gorzej dla niej.
  "Żadnych złudzeń czyli 13 grudnia"-polemika z Konradem R.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:40
  Ale tylko przejściowo. Potem tylko sama gwiazda Davida, przecież Polskę stworzyli żydzi, z resztą jak i Ukrainę, o czym powiedział Poroszenko w Izraelu. Prezydent Duda tylko z kurtuazji dla Polaków stwierdził, że wspólnie budowaliśmy od tysiąca lat Polin.
  Godło sanacyjnej RP plagiatem.
 • @Pedant 07:03:55
  To nie jest sprawa nikczemności czy szlachetności elit, ale zwykłego rozsądku. Król dbał o swych poddanych, bo wiedział, że bez nich nie będzie królem. Komu potrzebny król, który nie ma poddanych. Ogół ludzi zachowuje się pragmatycznie, nie mając wpływu na decyzje elit po prostu stara się je "olewać". Nie jest to jednak wcale proste, ponieważ elity mają do dyspozycji cały aparat państwa ,system prawny do wymuszania odpowiednich zachowań ogółu społeczeństwa. Dzisiejsze elity rządzące są tak głupie, że nie dostrzegają, iż ich istnienie powiązane jest z istnieniem społeczeństw. Komu będą potrzebni aktorzy, gdy nie będzie widzów gotowych do obejrzenia spektaklu.
  Chocholi taniec u bram piekła
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:08:03
  A skąd mógł wiedzieć, że teraz panuje "pisizm", skoro był w śpiączce 19 lat. To jak pretensja do garbatego, że ma dzieci proste.
  Polacy przeznaczeni na części...
 • Sprawdzona metoda
  Pan Husky znów zastosował swoją sprawdzoną metodę. Rzucił na Neon ogryzioną kość i zaczęło się. Harmider niczym w psiarni w porze wydawania żarcia. A to ciągle ta sama, stara, ogryziona kość, owinięta tylko w inny papier.
  Zmarł George Bush sr.
 • @stanislav 17:38:26
  Pan Zdziwiony jest przynajmniej uczciwy. Nie mówi, że wie, ale wierzy w coś lub nie wierzy. Pan Gąsienica sprzedaje swoją wiarę jako wiedzę. Wiedziałby, gdyby tamtej nocy leciał razem z Kadafim, a wynika z tego co napisał, że nie leciał. Więc niech zostawi czytelnikom, którą wiarę wybiorą, Jego czy Ram-a.
  Do Autora artykułu "Tragedia DC-9, ..."
 • @kula Lis 67 10:48:27
  Teraz w dyplomacji zachodniej panują inne zasady. Im głupszy , tym lepszy. Może chodzi tu casus Rocha Kowalskiego z "Potopu". Głupi nie da się przekabacić, A może zidiocenie osiągnęło taki poziom, że nie mają lepszych. Mosbacher to przecież nie wyjątek. Długo można wyliczać: Psaki, Haley, Juncker, Schultz, itd, itp.
  Ambasador Mosbacher myli sztukę dyplomacji
 • @1abezmetki 10:19:13
  Widzicie Państwo, jakiego pecha ma Rosja, że ma takiego głupiego przywódcę jak Putin. Gdyby rządził Pan 1abezmetki, nie dał by się ograć jak neptek. Cóż, Rosjanie sami sobie winni, że wybrali Putina.
  USA i Ukraina a Rosja - współpraca a konflikt
 • Taki "trynd"
  Teraz obowiązuje taki "trynd"w dyplomacji, że im głupszy, tym lepszy. Polska nie chce pozostać w tyle i na ministrów spraw zagranicznych wybrała "geniuszy", którzy wymyślili, Waszczykowski-San Eskobar, Czaputowicz-Morze Azorskie.
  Ostatnia szarża Żorżety?
 • @Husky 19:05:27
  Owszem, solidarchów było 10 mln. Tylko co z tego. Tych, którzy wiedzieli o co szła gra było kilkaset osób. TO owi słynni doradcy. Około 20% z tych 10 mln szczerze działało, wierząc naiwnie, że można będzie coś dobrego dla Polski zrobić. Oni najbardziej dostali w tyłek za PRL-u, nie są też beneficjentami III RP. Pozostałe 80% myślało tylko jak dopie....ć komunie, nie martwiąc się jakie z tego wynikną koszty dla Polski.
  Eskalacja na Azorach, sraczka w Polin
 • @miarka 15:45:25
  Oczywiście, ma Pan rację. Tylko, że to co, Pan napisał nie neguje mojej tezy. Górale obronili katolickiego króla przed heretykami. Ich czyn wynikał z ich wiary. Oni nie bronili króla jako symbolu państwa, ale jako symbolu swojej katolickiej wiary. Ze szlachtą było już zupełnie inaczej. A jak, to z pewnością nie muszę Panu tłumaczyć. Polskę w 1920 roku obroniła armia chłopska. To dzięki Witosowi, który przekonał chłopów, że odrodzona Polska będzie także ich państwem i gen. Rozwadowskiemu, który z chłopskich ochotników zorganizował armię. Jak im podziękowało za tę ofiarę krwi sanacyjne państwo? Przerzuciło cały koszt skutków "wielkiego kryzysu" na ich barki, a protesty chłopskie utopili we krwi. Chłopi nie żądali fanaberii. Walczyli o fizyczne przetrwanie.
  Ma Pan także rację, że korporacyjne superpaństwo nie przetrwa. Tylko jest pewien problem Ten twór jest jak rak i jak rak ciągle dokonuje ekspansji do prowadzając do śmierci swojego żywiciela, nie bacząc, że to oznacza także jego śmierć. Cała nadzieja w Bogu, że nie w planach zniszczenia swojego pięknego dzieła jakim jest Ziemia i trochę mniej udanego jakim jest rodzaj ludzki.
  Polska Doktryna Gospodarcza - tego się trzymamy