Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jabo

 • Lustracja tak, ale jak
  Szanowna Autorko, powtarza Pani jak mantrę pogląd, że przyczyną wszelkich nieszczęść, które nas spotykają po 89 roku, jest brak lustracji. Oczywiście jest to prawda, ale niestety nie cała prawda. Nie pisze Pani, kto tę lustrację miałby przeprowadzić. Aby taką operację można byłoby rzetelnie przeprowadzić, potrzebne są sprawne i lojalne służby specjalne oraz prawdziwe sądownictwo a nie mafia prawnicza. Jednym słowem, sensowną lustrację można przeprowadzić tylko w sprawnie zarządzanym i suwerennym państwie. Rzecz w tym, że w takim państwie nie potrzebna jest lustracja, bo od zarania dziejów agentów się nie ujawnia , agentów się przejmuje. W polskich warunkach to agenci lustrują agentów, używając lustracji jako narzędzia w rozgrywkach różnych grup interesu, ale w żadnym przypadku interesu polskiego.
  Ubolewa Pani, że nowelizacja nowelizacji [sam w sobie ciekawy przypadek] ustawy o IPN-nie spowoduje bezkarność żydowskich pomówień wobec Polski i Polaków o współudział w holokauście żydów. Ależ Szanowna Pani, pierwotna nowelizacja też to umożliwiała. Zawierała ona ustęp, który mówił, że ramach działalności artystycznej lub naukowej szkalować Polaków można do woli i bezkarnie. Udowodnij teraz jakiemuś Ickowi, że jego kalumnie to nie jest działanie artystyczne lub naukowe. Po co więc PiS uchwalił tę nowelizację? Chodziło o działanie na użytek wewnętrzny, o poprawienie wizerunku PiS-u przed wyborami samorządowymi i to działanie uzgodnione według tego, co mówili niektórzy prominentni działacze PiS-u z Izraelem. Żydostwo amerykańskie i Izrael z premedytacją pisowców "wpuścili w maliny", wykorzystując nowelizację jako pretekst do ataku na Polskę. Cała akcja miała za zadanie wyczyścić przedpole dla ustawy 447, która póżniej została uchwalona przez Kongres i podpisana przez prezydenta Trumpa.
  Męczeństwo europosła Ryszarda Legutki
 • @mac 22:41:48
  Wszystko wskazuje na to, że ma Pan całkowitą rację. Mnie zastanawia tylko w całej tej historii rola "zwykłego posła" prezesa Kaczyńskiego. Czy z całą premedytacją realizuje On program, który ujawnił Lech Kaczyński podczas wizyty w Izraelu, mówiąc:"rządy w Polsce będą się zmieniać, lecz interes Izraela zawsze będzie zapewniony", czy też słynny geniusz Prezesa jest tego rodzaju, że nadaje się najwyżej do rozgrywek na poziomie powiatu?
  Co to za kraj …
 • Szanowny Panie!
  Jeżeli produkuje się Pan na Neonie, bo ma Pan z tego jakiś grosz, to cóż, każdy zarabia tak jak może. Jeżeli robi to Pan z porywu serca, to szczerze mi Pana żal. Chyba, że jest Pan Rosjaninem. W takim przypadku zwracam honor.
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • @AgnieszkaS 07:19:23
  Pani przeczucia co do twórczości Pana Charta, jak i wiara w "wiekopomną" misję Pana Prezesa i PiS-u jest zwykłym zaklinaniem rzeczywistości. Niedostrzeganie oczywistych faktów zawsze kończy wielkim rozczarowaniem. Przypomina mi Pani pewne matrony, które prawie przed trzydziestu laty były wielbicielkami Lecha Wałęsy i to do tego stopnia, że w książeczkach do nabożeństwa trzymały zdjęcia z jego podobizną. Te nadobne kobiety omal nie dokonały na mnie linczu, gdy krytycznie wypowiedziałem ich idolu. Dzisiaj, chociaż są to już ponad osiemdziesięcioletnie staruszki, gdyby spotkały osobiście naszego pokojowego noblistę, to pewnie z życiem by nim nie uszedł, jak mi trzydzieści lat temu udało. No cóż, od wielkiej miłości do wielkiej nienawiści podobno tylko krok.
  Same sukcesy, czyli schyłek PiS?
 • @Pedant 01:53:09
  Szanowny Autorze, pisanie krytycznie o Konecznym jest dzisiaj niepoprawne politycznie. Koneczny stał się tak popularny, wręcz modny, że nawet autorzy przepisu na sałatkę obiadową powołują się na Konecznego. Gratuluję samodzielnego myślenia i tego, że potrafił Pan przeciwstawić odruchowi stadnemu, któremu uległo wielu publicystów.
  Koneczny revisited. Łacinsko-turańskie oblicze Polski
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:52:48
  Panie Wojtas, to co mówi Rękas jest realną oceną rzeczywistości. Prawdziwe uświadomienie społeczne może nastąpić wówczas, gdy jest oparte o znajomość prawdy, a prawda bywa czasem bolesna. Znieczulanie bolesnej prawdy za pomocą mitów to droga donikąd, a właściwie to droga do katastrofy.
  Silny ma poddanych
 • @Talbot 11:29:41
  Zadajesz naiwne pytania, Talbocie. Raj to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Nawet Pan Bóg nie dał rady i pod byle pretekstem wygonił Adama i Ewę z Raju na zbity pysk, a Ty dziwisz się, że Kraj Rad upadł. Twoja teoria, że dobrobyt w ZSRR zapewniała eksploatacja krajów satelickich ma kiepskie podstawy. Ze względu na dysproporcje wyglądałoby to, jak karmienie słonia przez myszy. Tragedia dla obu stron. Popatrz, na dobrobyt w USA, następnego Raju na Ziemi, dzięki systemowi finansowemu opartemu na dolarze, pracuje cały niemal świat, a i to przedsięwzięcie też jest na krawędzi bankructwa. Wniosek z tego przykry, ale jedyny, żadnego Raju na Ziemi nie będzie.
  Moskwa – miasto, w którym sport przegrał z polityką
 • @kula Lis 67 11:13:51
  Panie kula Lis 67, mówienie , że naród jako całość decyduje o swoim losie, to jakby uznanie, że to wątroba decyduje o tym, że alkoholik upija się na umór przy okazji niszcząc swoją wątrobę. Historię narodu tworzą jego elity.
  W zdrowym układzie działanie elit ma na względzie interes całego narodu i państwa, gdyż tylko silny naród może zapewnić podmiotowość jego elit. Niestety, polskie elity zachowują się jak alkoholik, który nie dba oswoją wątrobę, ale służy temu, który postawi mu drinka. Ta degeneracja trwa już od kilku wieków. Dlaczego tak się stało, to temat na całą książkę.
  NATO boi się Rosji
 • @Oświat 11:36:41
  Panie Oświat, ZSRR mógłby mieć 50 tysięcy czołgów i nic to nie zmieniłoby. Problemem Armii Czerwonej była czystka wśród kadry dowódczej średniego i wysokiego szczebla przeprowadzona w latach trzydziestych. W jej wyniku stracono lub osadzono w łagrach większość oficerów, którzy mieli pojęcie o dowodzeniu wojskiem. Ich miejsce zajęli żydowscy politrucy, którzy jedyne co potrafili, to katować i mordować "wrogów klasowych". Widmo błyskawicznej klęski spowodowało, że wyciągnięto z łagrów tych , co przeżyli i przywrócono do służby. Jednocześnie ukrócono możliwość mieszania się w dowodzenie oficerów politycznych. Te działania sprawiły, że Armia Czerwona zaczęła wykorzystywać swój potencjał i stawiać wojskom Hitlera coraz większy opór, by potem przejść do kontrofensywy.
  PARADOKSY HISTORII: Polska, "ch*j, dupa, ... i kamieni kupa"
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:42:50
  Widzę , Panie Wojtas, że przemawia przez Pana "cywilizacja polska", czyli czysta, bezinteresowna zgryżliowość.
  Czy Morawiecki przetrwa inflacyjnego kopa
 • Dobra rada
  Panowie Zawisza i Ruszkiewicz, podobno Mark Twain powiedział, że łatwiej jest ogłupić ludzi, niż wytłumaczyć im, że są ogłupiani. Przekonywanie pewnych osób, nawet za pomocą nie wiem jak mocnych argumentów nic nie da. One przekręcą sens wypowiedzi tak , żeby pasowało to ich poglądów.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @wk..ny 12:01:03
  Szanowny panie, tak to już jest, że towar "bez metki" w większości przypadków bywa kiepskiej jakości. Ważne jest tylko, był zgodny asortymentem, w którym specjalizuje się sprzedawca.
  El Miurid: Ławrow
 • W brew mottu
  Panie Husky! Jako swoje motto napisał pan: tylko prawda. Niestety w swojej notce bardzo z nią pan rozmija. Otóż polscy żołnierze nie zdobyli Monte Cassino, ale tylko zajęli wzgórze opuszczone przez Niemców. Absolutnie nie umniejsza to ich bohaterstwa, które wykazali w walkach o Monte Cassino. Zachodni sojusznicy tak "docenili" waleczność Polaków, że nie zaprosili na defiladę zwycięstwa w Rzymie, a potem na koniec wojny w Londynie. Z resztą to nic nowego. Zawsze traktowali nas tylko jako dobre mięso armatnie.
  18.5.1944 Polacy zdobyli Monte Cassino.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:39:02
  Używając pańskiego słownictwa, to Pan, panie Wojtas jest popier...lony, skoro dla Pana Piłsudski znaczy to samo co Polska. Mit samozwańczego marszałka zablokował Panu jakiekolwiek obiektywne myślenie.
  Piłsudski! – za ten gwałt uczyniony nad Polską
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:45:11
  Ujął pan sedno sedno sprawy w słowach: jak najmniejsze zaangażowanie, przy jak największych efektach. Putin stara się być języczkiem u wagi. USA kładzie ciężkie [czytaj: kosztowne] odważniki na bliskowschodniej wadze, a Rosja przesunięciem języczka niweluje te działania. Putin stara się uniknąć bezpośredniej konfrontacji, bo po pierwsze: Rosji na nią nie stać, a po drugie czas działa na jej korzyść.
  Czy wybuchnie wojna między Izraelem a Iranem?
 • @Jasiek 08:33:05
  A na czym opiera pan swoje przypuszczenia? To, że Bibi nadskakuje Putinowi niczego nie dowodzi. Nasi kochani przywódcy też włażyli w tyłek Izraelowi i "Ameryce", a i tak dostali pałką po łbie od swych najlepszych w ich mniemaniu sojuszników, że do tej pory nie mogą dojść do siebie. Putin musiałby być idiotą, a jego dotychczasowe działania wskazują, że nim nie jest, żeby odpuścił Syrię. Utrata wpływów w Syrii, to byłby początek końca Rosji.
  Tam, gdzie trzeci korzysta…
 • @Talbot 12:21:01
  Talbot, zastanów się co wklejasz! Toż to czystej wody debilizm. Pospolite ruszenie mieliśmy już w naszej historii. Spieprzało z pola walki zanim na dobre zetknęło się z wrogiem. Tak na marginesie, kto te miliony partyzantów wyżywi, zaopatrzy amunicję skoro okupant zajmie terytorium. Wszelkie ruchy partyzanckie mogą się utrzymać, jeżeli mają zasilanie z zewnątrz. Tak było z talibami w Afganistanie, viet-kongiem w Wietnamie, Isis itd. itp. Kiedy nie ma zasilania z zewnątrz, to mamy sytuację jak w Powstaniu Warszawskim- co dziesiąty powstaniec miał czym strzelać. Szwajcarii nie zaatakowano dlatego, że taka była silna, tylko dlatego, że nikomu nie było to na rękę. Przepływy finansowe gdzieś trzeba było przeprowadzać.
  Anatomia strachu
 • Może się mylę...
  Być może się mylę, ale w rewolcie studenckiej 50 lat temu we Francji najmniej chodziło o prawo studentów do wyboru kierunku studiów, a bardziej o wysadzenie ze stanowiska prezydenta Ch. de Gaulle,a. Wszystko to dlatego, że pewna diaspora chciała mieć większy wpływ na to co się dzieje we Francji. Może to tylko teoria spiskowa? Może...?
  Cień Nanterre ‘68
 • @Husky 10:26:30
  To, że Wenezuela zbankrutowała jest faktem, ale z jakiej przyczyny, to już twoja interpretacja szanowny panie Husky.
  Bankructwo Wenezueli
 • @stanislav 09:13:23
  Pan Rzeczpospolita wielce się oburza na pana Nikt, ale obaj panowie mają wiele wspólnego. Pan Nikt chce budować "miedzymorze" z Turcją i ze Szwecją, a pan Rzeczpospolita słowiańską Polskę bez Polaków. Oba dzieła są równie realne, jak pieczenie bez z piany mydlanej. Chcę wyjaśnić moją opinię, że pan Rzeczpospolita pragnie zbudować Polskę bez Polaków. Większość Polaków większym lub mniejszym stopniu związana jest z tradycją katolicką i KRK i nie chce tego zmieniać, a pan Rzeczpospolita pragnie zbudować nową Polskę przez odrzucenie tej tradycji. Z kim i dla kogo chce pan budować ten " nowy wspaniały świat"? Chyba, że chodzi tylko obicie piany. Można i tak. Tylko, że bez z tego, jak powiedziałem, nie będzie.
  Tomasz Gryguć – kolejny narodowiec z Polin