Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze lorenco

 • @trojanka 22:44:40
  To jeszcze jeden "kwiatek" dorzucę:
  GREKOKATOLICCY BISKUPI W POLSCE: NASZYM ZWYCIĘSTWEM JEST MOŻLIWOŚĆ SPROWADZANIA NASZYCH BRACI I SIÓSTR Z UKRAINY

  Biskupi Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Polsce: abp Eugeniusz Popowicz i bp Włodzimierz Juszczak napisali przesłanie w sprawie uczczenia 70. rocznicy Akcji „Wisła”.
  skupi przypominają o tym kiedy rozpoczęła się i ile czasu trwała akcja „Wisła”. Po tym wszystkim sytuacja Ukraińców w Polsce diametralnie się zmieniła. Rodzinne ziemie od Łemkowszczyzny aż po ziemię lubaczowską, chełmską i hrubieszowską, zostały osierocone: spalone i opuszczone cerkwie, wsie, chaty; zapuszczone i porzucone cmentarze, z doczesnymi szczątkami chowanych tam od stuleci bliskich. Nastała cisza, w której nie było już słychać ni ojczystego języka, ni modlitwy, ni pieśni – stwierdzili hierarchowie.
  Całość: http://kresy.pl/wydarzenia/grekokatoliccy-biskupi-w-polsce-naszym-zwyciestwem-jest-mozliwosc-sprowadzania-naszych-braci-i-siostr-z-ukrainy/
  Zaproście jeszcze Gudrun Himmler
 • @zygmuntbialas 00:52:04
  I jeszcze jeden filmik z Jabłonowskim: zdanie w muzeum Polin - od tysiąca lat na tej ziemi Polacy byli sąsiadami dla Żydów.
  https://youtu.be/lyuqcaHFz1k
  https://youtu.be/tu2eVXRk9dI
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @zygmuntbialas 23:52:32
  Jeszcze jeden film - mafia ukraińsko - polska i nie tylko - w ciągu miesiąca "pośrednik" pracy zarabia 250 tys. złotych.
  https://youtu.be/_WoeZ6rt0xg
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @zygmuntbialas 23:52:32
  Zygmuncie jeszcze jeden ciekawy film z Jabłonowskim, zwłaszcza druga połowa, że Polacy lepiej traktują Ukraińców w pracy, niż Polaków.
  Pozdrówka:)
  https://youtu.be/VeURzm9oPSY
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @zygmuntbialas 09:53:51
  O Syrii mówią Jabłonowski, Poręba i Nabil - Los Syrii przestrogą dla Polski:
  https://youtu.be/eACF_LtftIw
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @zygmuntbialas 09:23:08
  Jak tak kochają Ukrów to niech ze swoich pieniędzy dadzą! Widać że PO ściga się z PiSem która partia jest bardziej probanderowska.
  SEJM: PO ZAPYTA RZĄD O NIEPRZYZNANIE UKRAIŃCOM DOFINANSOWANIA NA OBCHODY ROCZNICY AKCJI „WISŁA”
  http://kresy.pl/wydarzenia/sejm-po-zapyta-rzad-o-nieprzyznanie-ukraincom-dofinansowania-na-obchody-rocznicy-akcji-wisla/
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @ikulalibal 19:32:35
  Kabaret Olgi Lipińskiej - wspaniali aktorzy!
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @Talbot 19:24:03
  Tacy ludzie jak Ty doprowadzają Polaków do dziadostwa, do opuszczania swojej Ojczyzny. Ciekawe, czy od swoich płatnych wpisów odprowadzasz składki na ZUS w Polsce czy na Ukrainie?

  Mielec: Strajk w kolejnej firmie w SSE. “Na wasze miejsce chętnie przyjdą Ukraińcy!”

  Czytaj więcej: http://newsweb.pl/2017/03/17/mielec-strajk-w-kolejnej-firmie-w-sse-na-wasze-miejsce-chetnie-przyjda-ukraincy/
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @Talbot 18:16:19
  Po tych rewelacyjnych wiadomościach, właśnie postanowiłem leżeć jak Arab i czekać na pieniądze z pracy Ukraińców, skoro oni na mnie pracują.
  Mam nadzieję na jakieś tysiąc złotych na rękę po tygodniu leżenia.
  Jak mi nikt nie wypłaci z tego "Nareszcie ktoś inny pracuje na Polaków", podam Ci Talbocie moje konto bankowe, na które będziesz mi wpłacał pieniądze z pracy owtch zadowolonych Ukraińców, którzy na mnie pracują.
  Co się dzieje na Ukrainie - 20.04.2017.
 • @Repsol 21:12:39
  W sumie to nie ma nad wylanym mlekiem co płakać.
  Polityka wewnątrzkrajowa jest taka sama od 1989 roku, ściślej od Okrągłego Stołu a jeszcze ściślej od Magdalenki.
  Wajcha została przekręcona o 180 stopni i choćbyś szaty rozdzierał, biczował się, był patriotą nad patrioty, chciał wolności i samostanowienia naszej Ojczyzny, JEST TO NIEMOŻLIWE.
  Jesteśmy już Polin, Judeopolonią, robią z nami co chcą.
  Donald Tusk a'la Che Guevara i inne skojarzenia...
 • @Tiamat 02:44:52
  Tak może podsumuję czasy PRL ze strony budownictwa sakralnego - w moim mieście ( wtedy ok. 70 tys. mieszkańców) za czasów PRL wybudowano dwa nowe kościoły i wyremontowano na "błysk" dwa stare. Do tego wybudowano domy katechetyczne i mieszkalne dla księży i zakonnic.
  Co wybudowano za PRL, to służy. Teraz nic nowego nie buduje się, chyba dlatego, że nie ma potrzeby budować, moje rodzinne miasto skurczyło się o jakieś 20 tys. mieszkańców, oficjalnie. Do tego zameldowanych jest pewnie z 10 tys. "martwych dusz" tych co ich nie ma w Polsce a przebywających w rzeczywistości w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji itd., tam płacą podatki i płodzą dzieci.
  Te meldunki to tak trzymają ze względu na przynależność do Narodu Polskiego i nostalgii. A czy kiedyś wrócą?
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017
 • @zygmuntbialas 18:01:27
  " Mordy Polaków przez Ukraińców nie zaczęły się w 1943 r., tylko już we wrześniu 1939 r. Mało kto o tym wie, a jak ktoś wie, to i tak nieczęsto mówi, że kiedy nasi żołnierze wycofywali się do Węgier i Rumunii, byli napadani przez zbrojne bandy ukraińskie. Ich bestialstwo przekracza ludzką wyobraźnię. Hitlerowscy Niemcy tego nie wymyślili, co robili Ukraińcy. Siekierami rąbali ludzi.
  zrozumiałem, że Ukraina zupełnie nie liczy się z Polską. To, co się stało na Wołyniu, rzeź 100 tys. Polaków przez UPA trzeba mieć z tyłu głowy. Mojego wuja UPA zamordowała, przybijając widłami do drzwi stodoły. Z tego, co wiem, trzy dni umierał." generał Skrzypczak.
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017
 • @Repsol 23:51:23
  Repsol, pewnie masz rację.
  Jednak jak coś mi nie pasuje, szukam wyjaśnień.
  Że to ściema jest, są poszlaki.
  Zaprzestano w USA mówić o "Impeachment", czyli w naszym pięknym polskim języku, o usunięciu z urzędu Trumpa.
  Swoim "jastrzębim" zachowaniem Trump pozamykał dzioby Obamom, Clintonom. McCainom & company, tej całej spółce bandziorów.
  I to niby ultimatum dla Rosji, że albo z nami albo z Asadem.
  A Rosja po tym wszystkim taka łagodna dla Trumpa, zwyczajowe oburzenie i tyle.
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017
 • Niemrawość Rosji.
  "Niemrawość reakcji rosyjskich na działania państw trzecich, jak chociażby niedawny ostrzał rządowego lotniska przez 59 amerykańskich rakiet tomahawk, można tłumaczyć również słabością Moskwy. Rzecznik Kremla stwierdził jednoznacznie, iż w kwestii interwencji amerykańskich w Syrii Rosja nie kreśli żadnych „czerwonych linii” i nie zamierza podejmować walki z siłami Waszyngtonu operującymi przeciwko ich sojusznikowi w Damaszku. Oznacza to tyle, że Rosja nie jest supermocarstwem, a do podjęcia równorzędnej rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi ma po prostu „za krótkie ręce”. To zła wiadomość dla Syrii, bo Trump pokazał jasno, iż powtórka z Iraku i Libii jest teoretycznie możliwa, a wszystko zależy tylko od woli politycznej w Waszyngtonie."
  =============================
  Nie zgadzam się z tą wypowiedzią.
  Działanie Rosji jest akurat całkowicie prawidłowe jeśli chodzi o pomoc Syrii i jednocześnie o swoje bezpieczeństwo.
  Cała heca polega cały czas na tym, żeby osłabiać Rosję na każdym polu. Tzw. zachód dąży do tego na każdym kroku. Konkretna pomoc dla Syrii powinna wyglądać tak, żeby Rosja zaangażowała swoje siły lądowe. Na to tylko czekają zachodnie hieny. Jednak Rosja pamięta Afganistan i nie da się nabrać, zatem obecna pomoc dla Syrii musi wystarczyć i prezydent Asad dobrze o tym wie.
  Narodowcy o wojnie w Syrii
 • @Repsol 22:01:41
  Ja nie jestem pewien czy w ogóle tomahawki zostały wystrzelone i czy to nie jest wielka ściema. Ten okopcony ślad na pasie lotniska wygląda jak po pocisku z moździerza lub. tp. a nie po tomahawku.
  Poniżej film na temat tomahawka, jego siły uderzenia:
  https://youtu.be/8sa7ZX58Kk4
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017
 • @Stara Baba 17:18:44
  "Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał."
  Przerażajace fakty dotyczące zbrodniczej US Army globalnego terrorysty jakim są USA. Ten film jest obowiązkowy do obejrzenia dla wszystkich zwolenników wojny.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/film-ktorego-armia-usa-chce-zebys-obejrzal-2017-03
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017
 • @ikulalibal 16:59:31
  2 kwietnia w Serbii odbyły się wybory prezydenckie, wygrał je w I turze premier Serbii Aleksandar Vucic.
  Jeszcze nowy prezydent dobrze nie okrzepł na nowym stanowisku a juz pojawiła się w Belgradzie zakała ludzkości, senator McCain.
  W celu namawiania i grożenia: aby Serbia zerwała dobre relacje z Rosją.
  Artykuł w j. angielskim:
  http://www.fort-russ.com/2017/04/russophobia-lessons-from-john-mccain-in.html
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017
 • @Tiamat 16:36:41
  Świetne podsumowanie! Brawo!
  Taki artykuł:
  Prezydent Syrii: Atak w Chan Szajchun sfabrykowany przez Amerykanów.

  Syryjski prezydent Baszar al-Assad odniósł się do ubiegłotygodniowego ataku chemicznego na północy swojego kraju oraz późniejszej amerykańskiej reakcji w postaci zniszczenia bazy lotniczej Syryjskiej Armii Arabskiej. Według przywódcy Syrii jedyne dostępne informacje na temat ubiegłotygodniowych wydarzeń pochodzą od dawnych bojowników Al-Kaidy, a użycie sarinu zostało sfabrykowane przez Stany Zjednoczone, które tym samym wspierają ugrupowania terrorystyczne działające na syryjskim terytorium.
  Cały artykuł: http://autonom.pl/?p=17990
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017
 • @adevo 22:52:11
  Czym więcej pedałów i małżeństw pedalskich oraz pozwoleń tym parom na adopcję dzieci, tym więcej dzieci będzie porywanych.
  Handel będzie kwitł.
  UE jest pedalska, tu z całego świata pedały zjeżdżają w związku z "prawami człowieka"
  Pedał pedałowi dziecka nie urodzi. Jest prawdopodobieństwo, że ta cała migracja związana jest właśnie z dewiacjami. Pół biedy, jeśli pedały czy lesbijki wychowują dziecko. Jednak zwłaszcza "ciałko" dla pedofilów jest drogocenne. Małżeństwo gejów i pedofilów potrzebuje dzieci aby linia "rodowa" nie wyginęła.
  Ogólnie - ja jestem wyrozumiały dla tych co nie chcą współżyć z płcią przeciwną - jednak jeśli oni/one mają być podstawą społeczeństw, mają nami rządzić ( bo przywileje ze względu na prawa człowieka), to mnie się to nie podoba, stanowczo!
  Czy eksportowe, polskie dzieci jeszcze żyją?
 • @babaraba 00:23:51
  Babarabo, jesteście przed wyborami, bardzo ważnymi wyborami, chyba najważniejszymi w historii Francji.
  Jakie nastawienie, kto wygra Twoim zdaniem?
  Co do Trumpa, Ivanki, zięcia:
  CIA to najpotężniejsza mafia na świecie, zwana Centralną Agencją Wywiadowczą.
  CIA ma wszędzie swoje wpływy i swoich ludzi, trudni się handlem narkotykami, bronią, żywym towarem, narządami do przeszczepień itd. itp. jest sprawcą kolorowych rewolucji, fałszywych flag i ogólnie terroryzmu.
  To jest państwo w państwie!
  I pytanie: jak zlikwidować CIA? Dla dobra i Amerykanów i ogólnie Ziemian?. Ile musiało potrwać aby zlikwidować ośmiornicę we Włoszech, Al Capone w USA? A to przecież przy CIA malutkie żuczki!
  Co się dzieje w Syrii - 17.04.2017