Gorące tematy: Zostań BLOGEREM! Civitas Ordo Unia Kapitału i Pracy Smoleńsk RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze lorenco

 • @Tiamat 04:15:11
  "Bregović wolał unikać zagłębiania się w politykę. „Jugosławia to skrzyżowanie wielu światów: prawosławnego, katolickiego, muzułmanów”, mówi Bregović. „Z muzyką, nie mam do reprezentowania nikogo oprócz siebie - bo mówię pierwszym językiem świata, w którym każdy rozumie słowo muzyka”. Jednak w 2015, z powodu wypowiedzi chwalących Rosję po aneksji Krymu, anulowano jego koncerty na Ukrainie i w Polsce[2] ."
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @detektywmjarzynski 03:21:17
  Super! Bawoły wymiatają!
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @Katana 22:33:24
  Katana 5*!
  Tajemnicza narodowość mordercy "Inki"
 • @Seth 22:05:55
  Demokracja na Ukrainie jest zagrożona? A kiedy tam była demokracja? Co chwile Majdany! Putin przegrał na Ukrainie? Rosja ma Krym z wojskowymi bazami, Donbas jest na tyle chroniony na ile pozwala sytuacja polityczna aby nie dać się wciągnąć Rosji w III WŚw. A skąd my wiemy, że nie jest tak, że wojna w Donbasie była specjalnie ustawiona aby wciągnąć Rosję do działań wojennych i w związku z tym interwencji NATO? Jugosławię przerobiliśmy chyba?
  Jaka różnica jest między Krymem a Donbasem? Krym był autonomią w ramach Ukrainy, nie podlegał układom o granicach z 1948 roku, gdyż do USRR został dokoptowany w 1954 r. Donbas od 1922 roku, był częścią Ukrainy.
  Do naziolstwa dopuścili u siebie sami Ukraińcy a nie Putin. Ukraina od 1991 roku nie jest częścią Rosji i Putin nie był i nie jest tam prezydentem.
  Putin jest prezydentem FR, nie Ukrainy czy Polski. Zadaniem prezydenta FR jest dbać o swój kraj a nie o inne kraje, podobnie jak innych prezydentów na całym świecie.
  SBU = KGB
 • @Adam Czeczetkowicz 00:43:24
  Panie! Wy wszyscy czynicie z Polski drugą Ukrainę!
  Co chwilę rocznice, uroczystości, bez takich tydzień w kalendarzu by nie istniał! Kłótnie, zadymy, nienawiść!
  Weźcie się w końcu do uczciwej pracy!
  Halo, to my Polacy, jeszcze w Polsce trochę nas zostało!
  KIJOWSKI SFILMOWANY PRZEZ CZECZETKOWICZA JAK PROWOKUJE
 • Panie,idź pan w ch.... z tą Unią Jagiellońską!
  Polska ma w tej chwili optymalne granice i ich trzeba bronić i je pielęgnować a nie narażać!
  Zejdź pan z obłoków na Ziemię!
  Unia Jagiellońska
 • @zygmuntbialas 14:53:24
  Czekam na pieśń:) Pozdróweczka:)
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 30.08.2016.
 • Kim jest?
  Ludzie o nim prosto: budyń, Maliniak, banderowiec.
  Za notkę 5*
  Kim jesteś...prezydencie Duda?
 • @lorenco 00:09:57
  Te słowa:
  „W tej uchwale nie szło o prawdę historyczną, bo tej nie orzeka po 70 latach żaden parlament. Tu szło o pseudopatriotyczny wyścig elit politycznych: kto zostanie oskarżony o „patriotyczną niedoskonałość”, a kto takiego oskarżenia uniknie” – stwierdził Michnik.
  ------------------------------------------------
  A Bundestag ogłosił nie tak dawno ludobójstwo Ormian...
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @lorenco 00:09:57
  Link do artykułu, jakby ktoś chciał poczytać komentarze na temat pana Michnika...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/michnik-przyjecie-uchwaly-wolynskiej-to-demonstracja-glupoty-szowinizmu-i-podlosci
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @lorenco 23:42:21
  No i pan Michnik w pełnej krasie:

  Michnik: przyjęcie uchwały wołyńskiej to demonstracja głupoty, szowinizmu i podłości.
  „Przyjęcie uchwały to ze strony polskich parlamentarzystów demonstracja głupoty, szowinizmu i podłości. Było to splunięcie w twarz ukraińskiej demokracji, ukraińskim - często propolskim – patriotom” – twierdzi na łamach „Gazet Wyborczej” Adam Michnik.
  „Nie wnikając w spór, czy było to ludobójstwo, czy wyjątkowo krwawa czystka etniczna, przyjęcie uchwały to ze strony polskich parlamentarzystów demonstracja głupoty, szowinizmu i podłości. Było to splunięcie w twarz ukraińskiej demokracji, ukraińskim - często propolskim – patriotom” – napisał Adam Michnik na łamach „Gazet Wyborczej”.

  Michnik odniósł się także do skandalicznego wywiadu „Wyborczej” z Jurijem Szuchewyczem – ukraińskim deputowanym, synem zbrodniarza i głównodowodzącego UPA Romana Szuchewycza. Uważa je za „niesprawiedliwe i jednostronne”, ale będące jednocześnie tylko wynikiem „reakcji na uchwałę polskiego Sejmu”. Jego zdaniem, wypowiedź Szuchewycza to głos „dość typowy dla ukraińskiego tradycjonalizmu”, a ponadto „głos ukraińskiego patrioty - nacjonalisty, który poczuł się zraniony w swoich najświętszych uczuciach”.

  Naczelny „Wyborczej” skrytykował też polskich parlamentarzystów, że uchwałę uznającą rzeź wołyńską za ludobójstwo przyjęto niedługo po tym, jak „prezydent Ukrainy, złożył kwiaty i ukląkł przed warszawskim pomnikiem ofiar wołyńskiej masakry”.

  „W tej uchwale nie szło o prawdę historyczną, bo tej nie orzeka po 70 latach żaden parlament. Tu szło o pseudopatriotyczny wyścig elit politycznych: kto zostanie oskarżony o „patriotyczną niedoskonałość”, a kto takiego oskarżenia uniknie” – stwierdził Michnik.

  Zdaniem redaktora naczelnego „GW”, główną winę za sytuację ponoszą posłowie PiS i Kukiz’15. Zarzuca im również lekceważenie „podstawowych interesów” Polski:

  „(…) damy i dżentelmeni z tych ugrupowań niejednokrotnie już demonstrowali niechęć i nieudolność w rozumieniu cudzego doświadczenia i bólu, a także bezwzględność i cynizm w niszczeniu najwybitniejszych polskich autorytetów. Te fakty są dostatecznie znane; znany jest również lekceważący stosunek tych państwa do podstawowych interesów naszego kraju”.

  Michnik zarzucił jednocześnie politykom PO i Nowoczesnej „tchórzliwy oportunizm” ws. uchwały wołyńskiej:

  „Zadziwia natomiast tchórzliwy oportunizm polityków PO i Nowoczesnej, którzy deklarują się jako obrońcy demokracji i zwolennicy polityki proeuropejskiej. Ich podniesione ręce za tą idiotyczną deklaracją ze słowem „ludobójstwo” zostaną zapamiętane na Ukrainie, a mam nadzieję, że nie tylko tam”.

  Michnik deklaruje, że „przebudzone upiory polskie, które przebudziły upiory ukraińskie”, będą konsekwentnie zwalczane przez jego środowisko i osoby, których określa mianem „polskich i ukraińskich demokratów”:

  „Ale to przecież nie jest koniec historii polskiej i ukraińskiej. Są wśród nas tacy, którzy obalają mur berliński, i tacy - niemądrzy czy tchórzliwi - którzy budują mur antyukraiński. Ale my - demokraci polscy i ukraińscy - uparcie będziemy budować mosty porozumienia i pojednania. Wbrew nienawiści i głupocie”.

  Gazeta Wyborcza / Kresy.pl
  ----------------------------------------------------
  Zastanawiam się nieraz dlaczego narodowcy, którzy co rok nękali starego i schorowanego gen. Jaruzelskiego nie mającego już na nic wpływu, nie nękają pana Michnika?
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • Ciekawy artykuł Zofii Bąbczyńskiej Jelonek, opublikowany na Sputniku
  Z okładki patrzył się na mnie ogromny Putin, z adnotacją: "Europa drży przed niedźwiedziem" i zapowiedziami reportażu z „serca Rosji" pod tytułem „Na ch...j nam demokracja", z elegancko wykropkowanym „chu...em", oraz artykułu pod frapującym tytułem „Jak Kreml kupuje francuską miłość". Red. Adam Michnik jednak nie potrafi egzystować bez Putina. Dlaczego Polacy Gazetę Wyborczą (GW) nazywają „Wybiórczą", głowią się moskiewscy koledzy ze „Sputnika". I co mam odpowiedzieć?

  Że gazeta Adama Michnika od zawsze była w opozycji do czegoś lub kogoś, i zgodnie z polityką pisma dokonuje wyborów? Że opisywaną rzeczywistość naświetlała jednostronnie, nie bacząc, by zachować rzetelność i uczciwość dziennikarską? Przecież o tym w Moskwie doskonale wiedzą. Na pewno wie red. Leonid Swiridow, którego ABW pogoniło z Polski za przewinienia „tajne przez poufne". Spędził w niej 18 lat i Gazetę Wyborczą czytał obowiązkowo. CUDA Z GAZETĄ Rozpoczął się dłuższy weekend, który wchłonął święto Wojska Polskiego i wydania świąteczne gazet wyszły jako „czterodniówki", od piątku do poniedziałku (12—16 sierpnia).

  Znalezienie GW w weekend kiedyś graniczyło z cudem. „Jutro rocznica cudu nad Wisłą, więc może stanie się cud nad Odrą", przemknęło mi przez myśl, i znajdę gdzieś świąteczny „organ" Michnika. I cud stał się. Poczytność Michnikowskiego organu (nakład 276 tys. egz.) spadła tak nisko, że w pobliskim salonie Empiku w niedzielne popołudnie gazeta zalegała półki. Cud był podwójny. Z okładki patrzył się na mnie ogromny Putin, z adnotacją: "Europa drży przed niedźwiedziem" i zapowiedziami reportażu z „serca Rosji" pod tytułem „Na ch…j nam demokracja", z elegancko wykropkowanym „chu…em", by nie gorszyć wulgaryzmem, oraz artykułu pod frapującym tytułem „Jak Kreml kupuje francuską miłość". Z boku na tej samej stronie znalazły się zapowiedzi rozważań o tym, jak „Rosja grozi Ukrainie wojną" i o tym, że „PiS podgrzeje Smoleńsk", dowodząc, że Tusk był w zmowie z Putinem. Nieźle z tą wybiórczością w „Wyborczej", zatelepało mi pod czaszką. Ale to nie wszystko o Rosji i Putinie. Na 44 kolumny GW prawie osiem stron plus tytułowa — to wyłącznie Putin i jego Rosja. Zajmują 22 proc. powierzchni edytorskiej. Jedną piątą gazety! Putin trzykrotnie występuje w tytule artykułów i felietonów, zajmujących minimum ćwierć kolumny! Red. Adam Michnik jednak nie potrafi egzystować bez Putina! PUTIN SZYKUJE SIĘ DO WOJNY Bartosz T. Wieliński oczywiście straszy wojną Rosji z Ukrainą i resztą Europy. Olimpijski ogień Putina ma dowieść, że rosyjski prezydent lubi międzynarodowe imprezy sportowe i wykorzystuje je do ataków na obce państwa.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160824/3752047/Gazeta-Wyborcza-Na-chuj-nam-demokracja-z-elegancko-wykropkowanym-chuejm.html
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • O prędkości polityków, nie za kierownicą, nie...
  Dworczyk: Z ukraińskich twarzy spadły maski.
  – Wielu ukraińskich polityków walczy nie o prawdę, lecz o zyski polityczne. Obłudnie zapewniali, że zależy im na pojednaniu, a tak naprawdę chodziło oto, żeby realizować cynicznie polityczne cele – uważa poseł Michał Dworczyk, przewodniczący sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.
  Jak informowaliśmy, grupa ukraińskich intelektualistów i polityków, w tym były prezydent Leonid Krawczuk, chcą ustanowienia dni pamięci – jak to określono – ofiar polskich zbrodni przeciwko Ukraińcom. Ma to być odpowiedź na lipcową uchwałę polskiego Sejmu w sprawie ludobójstwa na Wołyniu.

  Autorzy ukraińskiej petycji chcą, by Rada Najwyższa Ukrainy i tu cytat: „uznała za zbrodnicze działania strony polskiej na ukraińskich terytoriach etnicznych przed, w czasie i po II wojnie światowej”.

  – Wielu ukraińskich polityków walczy nie o prawdę, lecz o zyski polityczne; postrzegają relacje z Polską jako konfrontację – uważa poseł Michał Dworczyk, przewodniczący sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.

  – Kilka dni temu ukazał się wywiad Jurija Szuchewycza; jest to deputowany Werchownej Rady, syn Romana Suchewycza, jednego z przywódców UPA - odpowiedzialnego za ludobójstwo na Wołyniu. Tak naprawdę w tym wywiadzie spada maska nacjonalistów ukraińskich i możemy wyczytać prawdziwy stosunek do Polski i Polaków – pełen niechęci i uprzedzeń. Apel, o którym rozmawiamy jest tego dobrym przykładem. Dobrze, że spadają maski. Widzimy prawdziwe oblicze tych ludzi, którzy do tej pory obłudnie zapewniali, że zależy im na pojednaniu, a tak naprawdę chodziło oto, żeby realizować cynicznie polityczne cele. Tak naprawdę nie zależało im na prawdziwym dialogu z Polską – podkreśla Michał Dworczyk, cytowany przez radiomaryja.pl.  radiomaryja.pl/KRESY.PL
  -----------------------------------------------------------
  No i o tej prędkości.
  Okazuje się, że powoli, powoli, bardzo powoli lecz jednak coś w końcu dociera do niektórych polityków.
  To, co ludziska tu na Neonie pisali już od ponad dwóch lat. Podając dowody czarno na białym i nic. Dopiero po wywiadzie z upaińcem wysokiej rangi, zaczęli coś kumać.
  A pisaliśmy wiele razy: Ukraińcom wierzyć nie można, bo to jak Albany - uśmiech na gębie a za plecami nóż.
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @Moher 13:30:12
  Twoje brednie są typowe dla satanisty.
  "Myślenie" według Buddyzmu
 • @matterhorn 16:42:59
  A to nie pierwszy raz. Ktoś Henzela zrobił w ch..ja i mu podał, że dzielne jankesy ubiły terrorystów. A Henzel, znany kłamca i propagandzista, rusofob za kasę a może z idiotyzmu, dał się nabrać. Szanujący się portal, choćby nawet niemiecki, powinien wylać tego szczura.
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @Tiamat 17:13:50
  BRAWO Tiamat! Nic dodać, nic ująć!
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @Oscar 15:01:01
  Jak ja dobrze się czuję, że głosowałem na Stana Tymińskiego, Partię X, Samoobronę, Leppera.
  Uważałem, że zawaloną chałupę trzeba odbudować od funadmentu a nie ze starych gruzów. A dobre chałupy trzeba było pielęgnować i pieścić a nie burzyć, bo "komusze".
  Teraz zagłosowałbym na partię Zmiana i Mateusza Piskorskiego jako prezydenta, jednak jak widać, nie będzie to możliwe.
  Polskie ugrupowania są skłócone, pierdoły im tylko w głowie, pijarowskie działania, obrona krzyży, stawianie krzyży, wyklęci, kłótnie o historię itp: to nie jest nic budującego!
  Ugrupowanie polskie, nazywające się dumnie narodowcami, powinni się zebrać w ilości kilku tysięcy i manifestować w sprawie uwolnienia Mateusza Piskorskiego! Jak nie, to każdego Polaka o myśleniu nie po linii magdalenkowego układu, będzie można zamknąć!
  Czy nie ma w tej naszej stolicy kilku tysięcy Polaków, żeby choć raz w tygodniu manifestować przed Ziobro - ministerstwem w sprawie Mateusza Piskorskiego?
  Co się dzieje na świecie - 31.08.2016.
 • @zygmuntbialas 04:19:49
  I jeszcze pieśń i video z niedźwiadkiem: Wstawaj Donbas, na pewno pamietasz i zwolennicy Noworosji na pewno też?
  https://www.youtube.com/watch?v=mngys5fODzw&list=PLcYpL7wCQDBCMiKNXo5uQ0iYP_vqr_j15
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 30.08.2016.
 • @zygmuntbialas 04:19:49
  Tak jest:)
  Dla tzw. odchamienia się, w sprawie tego zdjęcia, piękna pieśń na dobranoc, czy na dzień dobry:)
  https://www.youtube.com/watch?v=EvVjM9HblXE&list=PLcYpL7wCQDBCMiKNXo5uQ0iYP_vqr_j15
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 30.08.2016.
 • @zygmuntbialas 03:50:23
  Witaj, ja również Cię Serdecznie Pozdrawiam:)
  Przepraszam za zdjęcie nieprzyzwoite, jednak nie mogę się nim nie podzielić:
  https://pp.vk.me/c633329/v633329178/4a67b/3iHSZuhaBzY.jpg
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 30.08.2016.