Gorące tematy: Zostań BLOGEREM! Civitas Ordo Unia Kapitału i Pracy Smoleńsk RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze lorenco

 • @babaraba 00:44:16
  "Mozna bowiem zyc robiac cokolwiek, uczciwie, bez brudzenia duszy ..."
  Husky to stan : CZYŚCIEC. Ani do piekła ani do nieba się nie nadaje.
  "Europejski kołchoz mielenia głosów"
 • Czeski analityk: jak może zakończyć się konflikt między Rosją a NATO
  Inicjatywa czeskiego ministra obrony w zakresie wysłania żołnierzy na granicę z Rosją, by wyrazić swoją lojalność względem NATO, zwiększa ryzyko wywołania wojny jądrowej – powiedział analityk wojskowy Martin Koller w wywiadzie dla „Parlamentní Listy”.
  Plany ministra obrony Czech Martina Stropnicky’ego, odnośnie wysłania 100 czeskich żołnierzy w pobliże rosyjskiej granicy, by zademonstrować swoją lojalność wobec kampanii NATO przeciwko Rosji, to zła decyzja polityczna, uważa analityk wojskowy Martin Koller. Takie posunięcie będzie świadczyć o tym, że Czechy popierają politycznie i militarnie zamiar sprowokowania przez Stany Zjednoczone wojny prewencyjnej i przyjmują na sobie część winy za podżeganie do niej.
  Jego zdaniem, jeśli plan zostanie wcielony w życie, czescy żołnierze na granicy staną się celem ataków „pewnych trudnych do zidentyfikowania zielonych ludzików”, by sprowokować w Czechach antyrosyjskie nastroje i stworzyć „mechanizm spustowy” wojny z „rosyjskim agresorem”, którą NATO może wywołać na Ukrainie lub w krajach bałtyckich.
  W tej sytuacji – jak zaznacza ekspert — rozkaz Putina, postawienia w stan gotowości sił jądrowych, jest w pełni uzasadniony. W porównaniu z II wojną światową Rosja obecnie ma znacznie mniej przestrzeni do manewrowania na zachodniej flance, dlatego przeciwko „najbardziej prawdopodobnej” agresji NATO poprzez Ukrainę i kraje bałtyckie może przeciwstawić jedynie połowę swego kontyngentu. Natomiast do odparcia ataku z południa powinna zmobilizować jedną czwartą swojej armii, bo główne siły NATO i USA skoncentrują się na zachodzie.
  Koller twierdzi, że w przypadku wojny jądrowej między Rosją a NATO przede wszystkim ucierpią Ukraina, kraje bałtyckie, Norwegia, Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Belgie, bo właśnie w tych krajach skoncentrowano siły i bazy sojuszu. Turcja też może zostać zaatakowana, jako „wrogie” państwo i przyszła baza obrony przeciwrakietowej.
  Analityk nie podziela powszechnej opinii, że Stanom Zjednoczonym będzie trudno operatywnie mobilizować swoje siły wojskowe do ataku na Rosję. – Jestem przekonany, że wojna przeciwko Rosji, najlepiej z zaskoczenia i prewencyjna, jest głównym celem USA, by osiągnąć hegemonię i globalny monopol władzy. Absolutną większość z kilkuset amerykańskich baz wojskowych rozmieszczono tak, by skierować je przeciwko Rosji i Chinom oraz do obrony pól naftowych na Bliskim Wschodzie – zaznaczył czeski ekspert.
  Rosnący napływ uchodźców do Europy – według Kollera – też jest związany z tym, że NATO „praktycznie w całości należy do USA” i jest bardziej zainteresowane atakiem na Rosję niż obroną Europy przed nielegalnymi imigrantami, którzy zagrażają stabilności UE.
  Według analityka, demokraci z NATO i UE nie spieszą się, by wesprzeć Moskwę i Damaszek w ich wysiłkach neutralizacji grup terrorystycznych w Syrii, bo zwycięstwo syryjskiej armii i koniec wojny zminimalizują możliwości Turcji i Arabii Saudyjskiej do wysłania kolejnych masowych grup imigrantów do Europy i pokrzyżują plany jej islamizacji. Wówczas nie będzie można już wszystkiego zrzucić na „złego al-Asada”.
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160528/2960767/czechy-nato-rosja.html
  "Europejski kołchoz mielenia głosów"
 • @lorenco 03:00:42
  http://cs630122.vk.me/v630122613/30b16/Lei4zbcpVXg.jpg
  Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.
 • Już ponad 50-ty konwój
  Ponad 100 ciężarówek z pomocą humanitarną dotarło na miejsce w regiony Doniecka i Ługańska.


  Podczas rozładunku są przedstawiciele władz lokalnych, które następnie rozdzielają pomoc humanitarną dla potrzebujących w regionie Doniecka i Ługańska.
  W kolejnym już konwoju Rosja dostarczyła ponad 1200 ton żywności, artykułów codziennej potrzeby, lekarstw, sprzętu przeciwpożarowego.
  http://www.mchs.gov.ru/dop/info/smi/news/item/22036750/
  Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.
 • Zbrodnie USA. Nowoczesny faszyzm
  https://youtu.be/468D2sr8Nio
  Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.
 • Choć odrobinę trawy na długi weekend
  http://cs636520.vk.me/v636520411/c2f3/qjzqJm6B9Wo.jpg
  Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.
 • 8 wagonów pomocy dla Noworosji
  Szwajcaria po raz kolejny okazała pomoc Donbasowi w uzyskiwaniu wody pitnej. Teraz - cały pociąg z odczynnikami.
  "Pociąg składający się z 8 wagonów, przybył w dniu 24 maja do Doniecka."
  http://www.novorosinform.org/news/53668
  Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.
 • Osetia Południowa przeprowadzi referendum ws. wejścia w skład Rosji w 2017
  Referendum w kwestii wejścia Osetii Południowej w skład Federacji Rosyjskiej odbędzie się w 2017 roku. Odpowiednie oświadczenie zostało podpisane przez prezydenta Leonida Tibiłowa i przewodniczącego parlamentu Anatolija Bibilowa.
  Dokument został przyjęty na posiedzeniu rady politycznej przy prezydencie republiki.
  „Kierując się długofalowymi interesami mieszkańców i starając się zapewnić stabilność sytuacji społeczno-politycznej w Republice Południowej Osetii, występujemy ze wspólną deklaracją poparcia decyzji rady politycznej przy prezydencie Osetii Południowej z 26 maja 2016 roku w sprawie możliwości przeprowadzenia referendum w kwestii przystąpienia Republiki Osetii Południowej do składu Federacji Rosyjskiej w 2017 roku”, — czytamy w oświadczeniu.

  Dokument określa, że głosowanie odbędzie się po wyborach prezydenckich w republice.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160526/2937250/rosja-osetia-poludniowa-referendum.html
  -----------------------------------------------------------------
  No i od razu odezwał się demokratyczny, pełen humanizmu i propagator wolności, szeryf światowy:
  Amerykański Departament Stanu jest przeciw planowanemu w 2017 roku referendum w sprawie przystąpienia Osetii Południowej do Rosji. Stanowisko to zostało wyrażone w histerycznej formie na regularnej konferencji prasowej zastępcy szefa służby prasowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych USA, Marka Tonera.

  "My nie pozwolimy na to. Nie przyjmujemy żadnych prób uzyskania wolności Osetii Południowej lub roszczenia do suwerenności "- powiedział.

  Toner powiedział, że Stany Zjednoczone "popierają integralność terytorialną i suwerenność Gruzji, która obejmuje i Osetię Południową."
  http://www.novorosinform.org/news/53657
  Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.
 • @PontoSarmata 19:52:57
  Witaj Ponto.
  Ja osobiście nie czepiam się sympatyków PiS, którzy popierają tę partię, jednak mają uwagi krytyczne i liczą na wysłuchanie ich krytyki.
  Czy ta krytyka jest wysłuchiwana przez władze partii?
  Natomiast we władzach PiS, jak widać i czuć, jest poparcie dla banderowców, czyli ogólnie dla junty w Kijowie.
  "I takie właśnie asy, które popierają gloryfikujących UPA a jednocześnie wspierają PiS, są faktycznie szkodliwe dla tej formacji. Nie podchodźcie tak bezrefleksyjnie do tej sprawy." - te asy są od prezesa partii, przez prezydenta po rząd.
  Niczym nie różnią się pod tym względem od PO.
  Zresztą wszystkie rządy UE mają to samo. Ślepe i głuche na to, co dzieje się na Ukrainie. Tak Jankesi sobie życzą.
  Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.
 • @Jabo 23:04:37
  1 wrześnie nie będzie ani 11 lipca, najważniejsze święto w Polsce będzie 17 września. To był krok w celu aby USRR "odzyskała Ukrainę Zachodnią" z polskich rąk. Odzyskała i ma je do tej pory. A to trzeba świętować!
  Przecież zwykle świętuje się zwycięstwa.
  Nie pozwólmy zdradzić kresowiaków.
 • @adam kadmon 19:31:08
  Nie obrażaj Misia Uszatka Tuskiem! Uszatek był sympatyczny i nie wadził nikomu!
  Druga Japonia
 • Makrela, od kiedy przebywa z Tuskiem,
  zniża się coraz bardziej do jego poziomu, skala mniej niż zero.
  Druga Japonia
 • @Stonek 20:32:29
  Puścić szanownej komisji oraz wszystkim zwolennikom zamachu od prezesa po moherów, film, który podałeś, potem po seansie, podstawić dla nich prawdziwą tutkę - można nawet pożyczyć - i zaprosić na pokład w celu lotu eksperymentalnego, odtwarzającego lądowanie prezydenckiego samolotu, owego 10 kwietnia w Smoleńsku.
  Ciekawe, czy któryś by wszedł na pokład?
  No i byłby problem, skąd wziąć pilotów, chyba, że jakiś samobójców?
  Zbudują replikę tupolewa, a gdzie tutka z numerem 102?
 • @Ywzan Zeb 20:13:59
  Replikę sztucznej mgły też trza by było zrobić...
  Zbudują replikę tupolewa, a gdzie tutka z numerem 102?
 • @Zawisza Niebieski 13:29:01
  Takie budowanie modeli pomniejszonych jest bez sensu. To nadal nie będzie w realu.
  Nie wiem co jest ze 102, jednak jak ją jeszcze mają, wsadzić komisję w ową tutkę i odtworzyć sytuację na żywo w Smoleńsku.
  Brzozę trza wsadzić nową, taką samą jak była.
  No i jeśli 102 nie rozbije się, to znaczy, że komisja Maciarewicza miała rację a jak się rozbije, znaczy, że racji nie miała, że nie był to zamach.
  Zbudują replikę tupolewa, a gdzie tutka z numerem 102?
 • @Husky 23:38:18
  Ocena Twoich wypocin: 2,2.
  Gdybym dostał taką ocenę, wstydziłbym się nią chwalić a wypociny wyrzuciłbym do kosza.
  A Ty nie! Nie masz krzty ambicji ani honoru.
  Niepolitycznie. Kpt. J. Grzędzielskiego słowo o Katastrofie
 • @Stara Baba 01:37:21
  Także wydaje mi się, że ruch oporu w USA nie istnieje, tzn. istnieje w tym sensie, że Amerykanie są albo demokratami albo republikanami, tak więc mogą tworzyć "opór" w stosunku do partii przeciwnej.
  O innych partiach nie słyszałem, może takowe są, lecz tak jak napisałem powyżej albo demokraci albo republikanie, wybór jest między plepleple a blebleble.
  Dot. Texasu; czy tak by było czy inaczej i tak ich tam spacyfikują.
  Chyba, że przyłączyłyby się inne stany południowe, o tym też "wróble ćwierkały", lecz wróbli jest coraz mniej.
  Totalna kicha - bo ani ”ulica", ani ”zagranica” ...
 • @zygmuntbialas 16:30:04
  Jak im ceny podniosą do naszych a to jest warunek aby dostać następną transzę pożyczki z MFW, to nie będą pytać więcej.
  Co się dzieje na Ukrainie - 24.05.2016.
 • @puuuq 22:54:59
  Do tej pory uważałem, że przedstawicielem śląskiego folkloru jest zespół "Śląsk" a tu się okazuje, że ten folklor, to facet w niemieckiej czapce ze swastyką.
  Uważałem też, że "występy" propagujące symbole nazizmu są prawnie zakazane w UE czyli w Polsce też, że za to grozi kara i nie są one tylko "zachowaniem wykraczającym poza próg przyzwoitości" lecz przestępstwem.
  Czy to prawo usunięto i teraz każdy będzie mógł hasać ze swastykami w ramach folkloru danych ziem?
  "Prawdziwych faszystów znajdziecie na Śląsku"
 • @Nibiru 00:39:24
  Nie pamiętam czy to w tamtym roku czy poprzednim czytałem, że w Texasie były rozruchy takie, że musiało przyjechać wojsko federacyjne aby to ogarnąć.
  Nie wiem czy to była prawdziwa wiadomość, ponieważ w Stanach Zjednoczonych istnieje sielanka, jak ktoś podskakuje, to są to tylko naćpani murzyni lub jakiś nieszczęśliwy w miłości dzieciak strzela w szkole itp.
  a to co podają media, USA to kraj szczęśliwości, do którego każdy pragnie przyjechać lub inne kraje chcą naśladować tę krainę szczęścia, lecz nie mogą, ponieważ u rządów mają tyranów, juntę lub reżim..
  Totalna kicha - bo ani ”ulica", ani ”zagranica” ...