Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze nelly blue

 • @interesariusz z PL 09:24:01
  Weszłam, żeby zobaczyć, co słychać w Donbasie - widzę, że zacięte walki trwają. Nie pozostało nic innego, tylko modlić się o zwycięstwo powstańców Donbasu. Boże, daj im pokonać ukraińskiego najeźdźcę. Niech w końcu przeklęci banderowcy przestaną mordować i bombardować a ludzie niech żyją w pokoju.
  Wojna domowa na Ukrainie 18.01.2015r - Quo vadis
 • Szczęśliwego Nowego ROKU
  Jako stała czytelniczka, dziękując za "wschodnie" wątki życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2015, a przede wszystkim, żeby Donbas zwyciężył banderowców i ludzie przestali ginąć.
  Wojna domowa na Ukrainie 31.12.2014r - Quo vadis
 • barbarzyńskie czasy
  „Była caedes [rzeź] jako między taką gęstwą ludzi wielka, płacz, wrzask niewiast, dzieci, sądnemu dniowi coś podobnego.” wspominał pacyfikację Moskwy hetman Stanisław Żółkiewski. Doszło do niej w ostatnich dniach marca 1611 roku. Pochłonąć miała aż 60 – 100 tys., w większości żywcem spalonych, ofiar."

  No cóż, Polacy też nie byli lepsi... Tylko piszemy o wojnie, o skutkach działań wojennych. To nie mordowali "dobrzy" sąsiedzi podstępnie, z zaskoczenia, nie podrostki nawet tylko żołnierze, którzy stracili morale.
  Na siłę próbuje się tworzyć analogie do Wołynia, w domyśle ma być - Rosjanie tez mordowali.

  Ale, ale...

  Rzeź Pragi to sprawka kozackich "potomków" Chmielnickiego, na usługach carycy Katarzyny - z opisów historycznych tak wynika. Mowa jest o kozakach. Banderowcy na nich też budowali swoją morderczą tożsamość a i dzisiejsi majdanowcy się do tych najgorszych "kozackich" korzeni odwołują. Czyli jak tak głębiej wniknąć w istotę i sprawców tych mordów to wyjdzie, że mordowali przodkowie "dzisiejszych" ukrainców ;)
  John Leslie Howard: Soldiers of the Tsar: Army and Society in Russia, 1462-1874, Keep, Oxford University Press, 1995, ISBN 0-19-822575-X, (ang.). Google Print. s. 216.
  Rzeź Pragi okiem ruskiego agenta.
 • @szczurobronny 19:33:36
  Na facebooku banderowcy mają się dobrze, mają nawet swoja Upowską stronę

  https://www.facebook.com/UPAreenacting?fref=ts

  pokazują nawet mordercę wołyniaków z UPA urodzonego w 1921 r, który zwraca się do swoich "godnych nastepców w mordowaniu" - rzeźników z ATO

  https://www.youtube.com/watch?v=z27Xt-ZrkG8#t=38
  Wojna domowa na Ukrainie 24.10.2014r
 • @Repsol 19:30:55
  Dobrze im tak. Jak ja ich nie cierpię, za te mordercze ataki na Noworosję.
  Wojna domowa na Ukrainie 24.10.2014r
 • @szczurobronny 19:30:02
  Po wczorajszym proteście pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy w Polsce rozpoczął się atak hakerski na stronę internetową ks. Isakowicza-Zaleskiego

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/atak-hakerski-na-moja-strona-internetowa/7ghc3
  Wojna domowa na Ukrainie 24.10.2014r
 • @szczurobronny 19:10:50
  wczorajsze demonstracje przed konsulatami ukraińskimi:

  w Szczecinie:
  http://radioszczecin.pl/1,117453,nie-dla-gloryfikacji-upa-pikieta-w-szczecinie-zd

  w Rzeszowie
  http://gospodarkapodkarpacka.pl/img/dynamic/large/8862.jpg

  w Przemyślu:
  https://www.facebook.com/video.php?v=1490294127906120&set=vb.100007766413569&type=2&theater
  Wojna domowa na Ukrainie 24.10.2014r
 • nelly blue -> @interesariusz z PL 08:22:04
  U mnie od gdzies tak od końcówki sierpnia kuchenka gazowa dziwnie się zachowuje. Wezwany gazownik sprawdził, przeczyścił (chociaż dość nowa) ale nadal ten gaz nie zapala się we wszystkich dziurkach palnika a płomienie sa nierówne i "drżące".
  Albo gazownik jest do niczego albo coś dzieje się z gazem.
  Wojna domowa na Ukrainie 22.10.2014r
 • @szczurobronny 11:02:33
  jestes nieoceniony :) dzięki za linki.
  Wojna domowa na Ukrainie 21.10.2014r
 • MH-17
  interesariusz, dobrze, ze poruszyłeś tę kwestię, bo od propagandy w naszych "mendiach" na ten temat to uszy puchną. Poza tym dzięki za nowy "dzień" cyklu.
  Wojna domowa na Ukrainie 21.10.2014r
 • rozwód...
  Małżeństwo jest naturalnym związkiem między kobietą i mężczyzna, powinno być nierozerwalne (poza pewnymi wyjątkami), bo stanowi fundament dający poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie, w szczególności dzieciom, które się w tym małżeństwie rodzą.
  Niestety człowiek nie jest doskonałym, małżeństwo tez nie jest doskonałe, ale Bóg dał nam w swojej dobroci wskazówki, jak powinno ono wyglądać, by trwało długo i szczęśliwie. I bynajmniej nie tak, jak sądzą niektórzy "tradycjonaliści", którzy nakazują kobiecie bezwzględne podporządkowanie mężczyźnie, co wynikało z tradycji patriarchalnej i złego tłumaczenia Biblii.
  Właśnie takie ludzkie wypaczenia prowadzą do złego zrozumienia roli zarówno kobiety jak i mężczyzny w małżeństwie, ich odpowiedzialności za związek i dzieci, co prowadzi często do uczucia bycia nieszczęśliwym a potem do zdrad, przemocy a dalej do rozwodu lub separacji.
  Zacznijmy od tego, że pobieramy się na całe życie, do grobowej deski i takie powinno być nasze nastawienie względem partnera, by robić wszystko co w naszej mocy, żeby związek był szczęśliwy a nie spoczywać na laurach i olewać współmałżonka. Przed wszystkim udane współżycie, dbanie o tę sferę wynika z nakazów Bożych. I działa to w dwie strony. cyt. "Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi." W każdej dziedzinie małżonkowie powinni sobie ulegać i dążyć do kompromisów - "Bądźcie sobie wzajemnie poddani w bojaźni Chrystusowej! ". Jest o wyraźnie napisane w Liście do efezjan, gdzie dopiero w następnych wersach mamy zwrócenie uwagi na specyficzne cechy mężczyzn i kobiet - pragnienie szacunku i pragnienie miłości. Mężczyzna potrzebuje czuć się bardziej szanowany, kobieta kochana, co nie oznacza, ze kobieta nie powinna też być szanowana a mężczyzna kochany. Jednak nigdzie nie ma słowa o egoizmie i dążeniu do zapewnianiu tylko i wyłącznie sobie uprzywilejowanej pozycji w małżeństwie. Niestety ludzie są różni, nie musimy żyć z tyranem lub jędzą - możemy od niego/niej odejść, ale nie powinniśmy się wtedy wiązać z innym mężczyzną czy kobietą bo dopóki on/ona żyje, ma szanse na nawrócenie i powrót na łono rodziny. Natomiast problemem staje się zdrada. Dla Boga jest to straszny grzech, ma to swoje odzwierciedlenie w dekalogu, gdzie za cudzołóstwo była kara śmierci. Jeśli nie była wykonana z rożnych powodów, cudzołożnik był martwy społecznie a jego współmałżonek mógł ponownie ożenić się/wyjść za mąż, tak jakby mąż/żona umarł. Stąd mamy w Ewangelii Mateusza ten wyjątek dotyczący rozwodu. Ale cudzołożnik/cudzołożnica był/a martwy/a społecznie - jemu/jej nie przysługiwały żadne prawa, nie mógł ani ożenić się ani wyjść za mąż, a jakikolwiek związek byłby cudzołóstwem. Niewinny współmałżonek miał do tego prawo. Natomiast cudzołożny nie, bo on tak jakby nie żył, więc mu te prawo nie przysługiwało.
  I mamy proste wytłumaczenie.
  Rozwód w świetle nauki Jezusa
 • rozwałka
  najpierw blizna, lordconqueror, zorran teraz cobra - trolle, które chyba celowo rozwalają ten wątek zamieszczając wpisy niezgodne z tematem.
  Panowie z z gazety (nie) polskiej i spółki? Czy od samego prezesa banderosława?
  Wojna domowa na Ukrainie 20.10.2014r
 • @szczurobronny 10:09:08
  Wiem, ze już to było, ale dla przypomnienia - ukraincy oburzeni pomysłem Smarzowskiego. Nie chcą filmu o WOŁYNIU. Oczywiście artykuł jest napisany tak, żeby wbić Samrzowskiemu szpilę, niby od niechcenia. Wytrawny czytelnik jest w stanie to dostrzec. Zaraz w artykule pojawiają się pytania o finansowanie produkcji, bo jak ktoś chce zrobić film o Wołyniu, to musi być agent kremla i tylko przez kreml finansowany. Jakże inaczej? Przecież tylko agentom zależy na prawdzie o ukraińskich mordach, "prawdziwy polski patriota" tak nienawidzi Rosji, ze da się zabić i da zniszczyć cały kraj, aby tylko walczyć z Rosją. Nieważne ofiary, nieważna polska racja stanu, jak można dokopać kacapom.


  http://natemat.pl/120977,po-tym-filmie-w-stosunkach-polsko-ukrainskich-cofniemy-sie-o-10-lat-smarzowski-kreci-wolyn-ukraincy-protestuja
  Wojna domowa na Ukrainie 20.10.2014r
 • @szczurobronny 14:39:00
  Już nie mają się czego czepiać, to się seriali czepili. Choroba psychiczna osiąga apogeum? A tak na marginesie zobaczcie jakie kariery polityczne robią bandziory...
  Wojna domowa na Ukrainie 18.10.2014r
 • @szczurobronny 00:13:33
  dziękuję za pomoc :)
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @szczurobronny 00:13:33
  http://www.youtube.com/watch?v=wvZ7PEfwMMg
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @szczurobronny 22:23:58
  Jak do komentarza można wkleić się zdjęcia ? Do filmu z yotube wystarczy podać link, a jak jest ze zdjęciem?
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @szczurobronny 18:49:47
  ja się tylko martwię, czy oni więcej szkody dla Noworosji nie wyrządzą... Może to następna V kolumna? Mój dziadek, Wołyniak, zawsze powtarzał, ze ukraincom nie można ufać.
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @Repsol 16:13:25
  Niedobrze :( miałam nadzieję, ze tych banderowskich morderców cywili już unieszkodliwili
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r
 • @nelly blue 11:44:48
  powinno być "to bluzgi", sorry za literówkę
  Wojna domowa na Ukrainie 17.10.2014r