Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ad12

 • @Kula Lis 62 16:45:37
  w Polsce sprzedaje się kilkanaście tysięcy nowych traktorów rocznie. 800 to w najgorszym miesiącu w zeszłym roku.
  co do Rosji to proszę podaj źródło, które potwierdzi twoje dane
  Wojna domowa na Ukrainie 5.01.2015r - Quo vadis
 • @Kula Lis 62 16:24:22
  a co jest warta firma, która nie generuje zysku?
  Wojna domowa na Ukrainie 5.01.2015r - Quo vadis
 • @szczurobronny 19:19:09
  z sieci. czy to możliwe?

  "W Polsce jest fizycznie nie możliwe żeby ktoś o zdrowych zmysłach popierał Putina. Są tylko dwie możliwości w których Putina mógłby ktoś poprzeć. Pierwsza to jakiś naćpany idiota, a druga to jakiś polityk który posuwa kozy a Putin ma to na jakiejś taśmie lub coś w tym stylu.. W innym wypadku nikt w Polsce nie popiera Putina."
  Wojna domowa na Ukrainie 14.12.2014r - Quo vadis
 • @szczurobronny 19:16:28
  off topic
  kilka ciekawostek o wielkiej rosjiiiii

  "1 miejsce w świecie pod względem tempa wzrostu ilości dolarowych miliarderów
  2 miejsce w świecie pod względem ilości dolarowych miliarderów (po USA)
  67 miejsce w świecie pod względem poziomu życia
  71 miejsce w świecie pod względem poziomu rozwoju potencjału ludzkiego
  72 miejsce w świecie pod względem wydatków państwa na obywatela
  127 miejsce w świecie pod względem zdrowotności ludności
  111 miejsce w świecie pod względem średniej długości życia
  134 miejsce w świecie pod względem średniej długości życia mężczyzn

  I JESZCZE RAZ NA CZELE CAŁEJ PLANETY:
  1 miejsce w świecie pod względem ilości samobójstw wśród starców, dzieci i młodzieży
  1 miejsce w świecie pod względem rozwodów i ilości dzieci pozamałżeńskich
  1 miejsce w świecie pod względem ilości aborcji i liczby porzuconych przez rodziców dzieci
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości spadku liczby ludności w liczbach bezwzględnych
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości konsumpcji spirytusu i produktów alkoholowych
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży wyrobów tytoniowych
  1 miejsce w świecie pod względem liczby zmarłych z powodu alkoholizmu i nikotynizmu
  1 miejsce w świecie pod względem zapaści na choroby układu sercowo-naczyniowego
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży podrobionych lekarstw
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości konsumpcji heroiny (21% światowej produkcji)
  1 miejsce pod względem ilości katastrof lotniczych
  159 miejsce pod względem poziomu praw i swobód politycznych"
  Wojna domowa na Ukrainie 14.12.2014r - Quo vadis
 • @Kula Lis 62 18:33:24
  "Rosja to przykład totalnej nieudolności. Jako państwo istnieją od 700 lat na najbogatszych ziemiach świata, i co mają po tych 700 latach? - czołgi, rakiety, wódę, nienawiść (lub co najmniej niechęć) wszystkich sąsiadów, nieodwracalnie zniszczone środowisko po 80 latach "walki z przyrodą" i rolniczych eksperymentów, średnią długość życia na poziomie afrykańskim, epidemię (tak!) AIDS, Leninów, Stalinów, NKWD i Putinów u władzy, a jakąś samobójczą uległość, bylejakość i marazm u reszty narodu, itd. Kraj, który mógłby wylegiwać się na kanapach i witać miliardy turystów jest w ciągłym dziadostwie i stanie upojenia alkoholowo-mocarstwowego. Mają tylko dużo złotych zębów. Rosjanie to jakiś ponury żart ewolucji, ulegający właśnie naturalnej eliminacji."
  Wojna domowa na Ukrainie 28.11.2014r
 • @próg plancka 20:32:41
  Tego Putin się nie spodziewał. Wystąpienie prezydenta Nursułtana Nazarbajewa to koniec marzeń Kremla o odbudowie rosyjskiego imperium. Kazachstan ma dosyć rosyjskiej dominacji i zwraca się w stronę Chin i USA. Czy zdradzona Rosja wyśle czołgi, żeby poskromić nielojalnego sojusznika? „Kazachstan może wystąpić z Unii Euroazjatyckiej. Nie zamierzamy być członkiem organizacji, która zagraża naszej niepodległości” – oświadczył prezydent Nazarbajew w wywiadzie dla kazachskiej telewizji Habar. Jego wypowiedź cytuje miejscowa agencja prasowa Tengri Newsi i rosyjskie „Wiedomosti”. „Nasza niezależność jest dla nas najważniejsza. Walczyli o nią nasi dziadowie i ojcowie. Nigdy jej nie oddamy i zrobimy wszystko, aby ją obronić” – podkreślił kazachski przywódca. Zdaniem obserwatorów, taka ostra reakcja Nazarbajewa została spowodowana ostatnimi agresywnymi wystąpieniami rosyjskich polityków pod adresem jego kraju. Najpierw Władimir Żyrinowski ostrzegł, że „kiedy Rosja skończy już z Ukrainą, powinna porachować się z Kazachstanem”, który prowadzi „rusofobiczną politykę”. Potem zaś sam Władimir Putin zakwestionował państwowość Kazachstanu na jednym ze spotkań z młodzieżą. „W ostatnim czasie było widoczne, że kazachski przywódca odczuwa coraz większy dyskomfort w związku z sytuacją wokół Ukrainy. Jego zapowiedź wyjścia z Unii Euroazjatyckiej potwierdziły to” – komentuje Utro.ru. Zdaniem portalu, Nazarbajew jest poważnym graczem politycznym, który nie rzuca publicznie słów na wiatr. I jeśli zagroził zerwaniem z Moskwą, to znaczy, że jest to jak najbardziej realne. „W obecnej sytuacji nie wróży to Moskwie nic dobrego” – czytamy w komentarzu. Wyjście z Unii Euroazjatyckiej Kazachstanu, który był jednym z głównych jej filarów, oznacza faktyczny rozpad tej organizacji. W tej sytuacji należy wątpić, czy będą do niej skłonne przystąpić jakiekolwiek kolejne państwa postsowieckie. W obecnej sytuacji nieuchornny jest także zwrot polityki kazachskiej w stronę Stanów Zjednoczonych i Chin. Już obecnie oba te kraje kontrolują łącznie ponad połowę przemysłu naftowego Kazachstanu i 60% całego kompleksu paliwowo-energetycznego tego kraju, skutecznie wypierając z niego interesy rosyjskie. Niedawno USA i Kazachstan podpisały też porozumienie o współpracy wojskow

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-rosjanie-nieswiadomi-nie-wiedza-ze-ich-armia-walczy-na-ukrai,nId,1529651?parametr=fakty_wntt_g&sId=1530656#commentsZoneListutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  Wojna domowa na Ukrainie 3.10.2014r- 27 dzień rozejmu.
 • @adalbert05 14:36:03
  na tvn24
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pracownik-obwe-donosi-o-masowych-grobach-obwe-nie-ma-z-nami-nic-wspolnego,474234.html

  "Pracownik OBWE" donosi o "masowych grobach". OBWE: nie ma z nami nic wspólnego

  Graudins był jednak na wschodzie Ukrainy. Należał do grupy ośmiu ekspertów ds. praw człowieka, którzy towarzyszyli misji OBWE i w "Rossijskoj Gazietie" rzeczywiście mówił o 400 niezidentyfikowanych ciałach w kostnicy w Doniecku.

  Według Graudinsa międzynarodowa delegacja odwiedziła dwa "masowe groby" - jeden we wsi Niżna Krynka, a drugi w pobliżu kopalni Kommunar. Jak twierdzi Łotysz, "ciała leżały pod cienką warstwą ziemi". - Widać, że ciała zostały pospiesznie wrzucone do dołu i pokryte ziemią - mówił w wywiadzie, twierdząc, że był świadkiem ekshumacji ciał, by jednak zaprzeczyć sobie, mówiąc później, że ciała zostały usunięte przed przyjazdem przedstawicieli organizacji z powodu "wysokiemu stadium rozkładu".

  Graudins jest znany z prorosyjskiego i antyamerykańskiego nastawienia. Na swoim profilu na Twitterze określa siebie mianem "antyglobalisty" i "teoretyka marksizmu". Łotysz nie ukrywa także swojego poparcia dla prorosyjskich separatystów.
  Wojna domowa na Ukrainie 3.10.2014r- 27 dzień rozejmu.