Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Pedro

 • @Stara Baba 18:37:05
  Szanowny Panie z przykrością muszę stwierdzić, że mija się Pan z prawdą, z faktami. Otóż w dacie podarowania Ukrainie niepodległości same kopalnie w Donbasie wydobywały więcej węgla niż wydobywano łącznie w całym naszym kraju. PKB było większe, pomimo , że u nas był już "kapitalizm". Ludzie nie znali tam głodu, ale żyli skromnie. Napisał Pan, że istnieją obywatele Ukrainy i znajdują się w np. Lublinie oraz, że niebawem gospodarka Ukrainy dogoni naszą. Ośmielam się nie zgodzić z Pana zdaniem. Moim zdaniem aby być obywatelem jakiegoś kraju to ten kraj musi posiadać atrybuty państwa. Ukraina jest sztucznym tworem zbudowanym na ziemiach nigdy do Ukrainy nie należących. Tak samo ludzie zamieszkujący tam w znacznej większości nie czują się Ukraińcami. Gdyby to był naród to znałby swój hymn. A nie znają. To właśnie dlatego jest tak nasilona ukrainizacja na tych terenach aby potomków Polaków, Słowaków, Węgrów , Rumunów i Rosjan na siłę przekonać , że są Ukraińcami. Nie jest Panu znana nowa treść podręczników do historii na Ukrainie. Gdyby byli "obywatele" na Ukrainie pojmowani jako naród to nie trzeba byłoby tworzyć fikcyjną historię. Nie walczono by z językiem polskim czy rosyjskim. Dla mnie obywatel to osoba która w zagrożeniu państwa o ile może ( z uwagi na płeć lub wiek) zgłasza się do obrony ojczyzny. Ale tam nikt się dobrowolnie nie zgłasza. Ludzie masowo wyjeżdżają za granicę na studia lub do pracy. Osoby które mogłyby walczyć. I co, oni nie mają złudzeń takich jak Pan. Odpowie Pan, że są ochotnicze pułki np. Azow i in. Tak , ale oni nie idą tam aby bronić Ukrainy tylko aby palić, gwałcić, mordować i kraść. I to swoich obywateli.
  A teraz odnośnie gospodarki. Jeżdżąc do Lwowa widziałem wsie takie które znam z Polski ale z lat 60 - tych. Na polach nie było młodych ludzi ale stare baby (sorry tak było). To był rok 2004. Autobusy z naszych lat 65-70. Wszechobecna korupcja , szara strefa 70% co przyznawali sami urzędnicy. Wszędzie bieda. Jeżeli twierdzi Pan, że Ukraina nas dogoni gospodarczo to nie jest to możliwe. Nie dlatego, że my się rozwijamy szybko, ale dlatego, że tam wszelkie pomoce (w całości bezzasadne) nie trafiają tam gdzie mają trafiać, ale są rozkradane. Kiedyś nadejdzie dzień, że świat zda sobie sprawę, że dość utrzymywania nierobów. Oni nie żyją na pustyni tylko na czarnoziemach. Na koniec niech mi Pan powie dlaczego najlepsze polskie kluby piłkarskie od wielu lat nie grają w lidze mistrzów, a grają ukraińskie. Po prostu rozdęta oligarchia.
  Pozdrawiam.
  Ukraina - wojna bez końca?
 • @Husky 18:58:58
  Drogi Autorze. Czytając Pana artykuł odniosłem wrażenie, że nie skupił Pan uwagi na tych faktach co są istotne. Pierwsze pojawiające się pytanie to do czego ma służyć planowana przez PiS reforma? Czy ta reforma ma spowodować, że nagle sędziowie poprawią jakość orzekania, czy też orzekać mają jedynie ci których zaakceptuje obecna władza? To aby uzyskać poprawę orzekania nie trzeba burzyć systemu lecz jedynie wzmocnić dyscyplinę wobec sędziów łącznie z wydaleniem z zawodu, odpowiedzialnością karną itp. Natomiast nie ma żadnej podstawy by sądzić, że sędziowie " namaszczeni " przez PiS będą lepiej wykonywać swoje obowiązki. Raczej będą bardziej posłuszni wobec aktualnej władzy. Proszę nie myśleć, że bronię sędziów. Ze swojego doświadczenia ( kilkaset posiedzeń) mam jakiś obraz tego co się dzieje. A dzieje się źle. Natomiast to co proponuje PiS oznacza powrót do PRL - u i to w jego najgorszym wydaniu. Pozdrawiam.
  "To była kompromitacja. Prawda mocno ich zabolała!"
 • @AdNovum 19:52:24
  Jestem tu zupełnie nowy choć czytelnikiem jestem już kilka tygodni. Gratuluję. Nie mam więcej nic do dodania.
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.
 • @brusek 23:20:36
  A masz na ten temat jakieś przekazy? W książkach Pana Koprowskiego " Wołyń epopeje polskich losów 1939-2013" są jedynie pojedyncze przypadki pomocy Ukraińców. A przecież opowiadały osoby które przeżyły. Jeżeli opowiadały o tym , że jako AK owcy na dworcach przysiadali się do Ukraińców aby zmylić żołnierzy LWP i Ukraińcy ich nie wydali to dlaczego mieliby kłamać lub przemilczać pomoc Ukraińców na Kresach. Podane przez ciebie liczby też są dziwne. Jeżeli przyjmuje się , ze na Kresach zostało zamordowanych około 100.000 Polaków to kwota 10.000 zamordowanych Ukraińców ( za pomoc Polakom) oznaczałaby, że co 10 Polak był ratowany przez Ukraińców. Niestety nie znajduje to odzwierciedlenia w przekazach. Chyba , że są jakieś inne źródła do których nie dotarłem.
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.
 • @wdakra 23:04:12
  Nie mam podstaw by nie wierzyć, ale jest to ewenement. Znacznie częstsze były przypadki, że banderowcy aby mordować Polaków podawali się za Rosjan. Bez znaczenia czy to byli banderowcy czy nie zazwyczaj cieszyli się z przyjścia Ruskich lub Niemców. Pomagali w niszczeniu Polaków i jednym i drugim. Dziwi mnie ten obecny ich stosunek do Rosjan. Niby gadają o ofiarach wielkiego głodu a gdy przyszli na Kresy Rosjanie to im pomagali. I nie chodziło przecież o wolną Ukrainę bo żadne z tych państw Ukrainy wolnej nie chciało.
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.
 • @wdakra 22:26:13
  Serdecznie witam.
  Przeczytałem tekst o pomocy jakiej okazali Ukraińcy i jestem pod wrażeniem. To istny cud. Z książek jakie czytałem o Wołyniu ( spisanych na podstawie opowiadań ocalonych z rzezi Polaków ) nigdy nie było przypadku aby jedna rodzina była tak chroniona. Owszem zdarzały się przypadki jednostkowe ale przeważały sytuacje gdy Ukraińcy pod pozorem pomocy mordowali Polaków na uboczu. Takich relacji są setki.
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.