Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze saturn64

 • @mrdinozaur 15:47:22
  Kolego pisali o tym, że Niemieckie ciężarówki z darami zostały przeładowane na ciężarówki Ukraińskie na granicy Polski z Ukrainą.
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @adalbert05 11:41:23
  Ukry mają u siebie taki burdel, że nie zdziwię się, gdy odnajdą jeszcze jakieś cmentarzysko sprzętu po II wojnie światowej :), albo niezniszczone (nie wywiezione do Rosji) rakiety SS-20 z głowicami atomowymi.
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @...
  Ukry odzyskały ponad 160 pojazdów z cmentarzystka pojazdów po ZSRR znajdującego się koło Żytomierza.

  https://twitter.com/falconua/status/519515788676718593
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • @
  Ukry chcą przywrócić wartość bojową sprzętu z cmentarzyska k. Równego po ZSRR. Ciekawe czy są w posiadaniu amunicji tego kalibru, czy może jak wszystko wcześniej.... rozsprzedali.

  https://twitter.com/itsector/status/517951759931944960
  Wojna domowa na Ukrainie 3.10.2014r- 27 dzień rozejmu.
 • @wdakra 19:19:30
  ... ja jeździłem w większości po małych miastach i wsiach. Masssakra. W wielu brak bieżącej wody, brak asfaltu. Wszędzie ciemność a domy pozlepiane z czego się da. Estetyką nikt się nie przejmuje. Skojarzyło mi się w wielu miejscach z Polska z lat 50-60 (którą widziałem na starych filmach).
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • ....
  opowiadamy o ukrach, jak to u nich jest... W związku z tym mam do Was pytanie. Czy ktoś był na Ukrainie i jakie są Wasze odczucia z tym związane?

  Ja przejechałem 3000 km po Ukrainie w 2010 roku (po obwodach Lwowskim, Tarnopolskim, Chmielnickim, Winnickim, Kijowskim, Żytomierskim, Równeńskim i Wołyńskim. To co zobaczyłem.... brakuje słów do opisania tego....powiem krótko byłem w szoku, że takie państwo znajduje się w Europie. Do wyjazdu na Ukrainę krytykowałem Polskę i swój region za jakość dróg, za inne elementy krajobrazu.... ale jak wróciłem, poczułem się jak w Europie zachodniej :)).
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • @messere 17:52:25
  Rosja gdyby miała toczyć wojnę z USA siłami lądowymi jest na z góry przegranej pozycji. Wiadomo, że lądowa, morska a także powietrzna armia USA jest bardziej zaawansowana technologicznie.... jest tylko jedno ale, przed którym amerykanie miękną. Rosjanie mają o wiele lepsze rakiety przenoszące głowice jądrowe (rakiety wielogłowicowe manewrujące). Do tej pory Amerykanie nie mieli możliwości w praktyce zastosować tarczy antyrakietowej, która zestrzeliłaby taką rakietę czy głowicę o podobnej charakterystyce jak rakiety rosyjskie. I dopóki nie będą mieli okazji sprawdzić w rzeczywistości, zawsze będą spali w niepokoju. Na armię lądową Rosja może zastosować ataki rakietami z głowicami neutronowymi. Wtedy wyłączy całą elektronikę amerykańską z użycia. Oczywiście straty po własnej stronie też będą ale myślę, że akurat prominenci Rosyjscy są do tego zdolni. Nie wiem czy to prawda ale w latach 80 i 90 XX wieku mówiło się, że za Uralem Rosja ma zmagazynowane kilkanaście tysięcy czołgów T-34 i T-55 (bez elektroniki) na taką właśnie ewentualność.
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • ...
  Wydobycie węgla spadło w sierpniu na Ukrainie o 60 proc. rok do roku.

  Takie dane podał ukraiński urząd statystyczny. Sierpniowe wydobycie to 2,2 mln ton. Z powodu walk w Donbasie - zagłębiu ukraińskiego górnictwa, znalazło się ono na granicy upadłości - przyznał Juri Ziukow wiceminister energetyki.

  - Wydobycie węgla spadło do katastrofalnie niskiego poziomu. W kraju mamy deficyt węgla dla elektrociepłowni. Ukraina po raz pierwszy w historii zmuszona jets do importu - cytuje urzędnika agencja ITAR-TASS.

  - Jeżeli wcześniej kopalnie Ukrainy fedrowały ok. 70 tys. ton węgla na dobę to dziś 20 tys. ton - doał wiceminister. Obecnie w Donbasie pracują 24 kopalnie państwowe, 15 zostało zniszczonych a ok. 50 znajduje się w procesie zabezpieczania.

  Poniżej ciekawy artykuł o gospodarce Ukrainy...

  http://www.nettg.pl/news/123209/ukraina-ten-kryzys-moze-zabic-gospodarke

  Ukraina obrała kurs na średniowiecze. Siekiery i widły może jednak się do czegoś przydadzą....
  Wojna domowa na Ukrainie 21.09.2014r- 15 dzień rozejmu.
 • ...
  Poroszenko powiedział dzisiaj, że siły Ukraińskie straciły już 65% pojazdów wojskowych na froncie. Jeszcze trochę i zostaną same widły i siekiery.

  http://liveuamap.com/
  Wojna domowa na Ukrainie 21.09.2014r- 15 dzień rozejmu.
 • Witam i pozdrawiam innych forumowiczów
  Na początku napiszę, że bardzo podoba mi się to forum. Można dowiedzieć się wielu rzeczy które objęte są tabu w "naszych" a raczej obcych mediach.

  Oświadczenie ONZ – państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było.
  7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie.
  Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek: Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa.
  Z tego powodu możemy uważać, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy nie było i nie może być. Zgodnie z umową z WNP, terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR. Tak więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach prawa międzynarodowego kraj ten po prostu nie ma oficjalnie zatwierdzonej granicy.
  W oparciu o fakt, że Rosja jest prawnym następcą ZSRR (co zostało potwierdzone decyzjami sądów międzynarodowych, dotyczących sporów o własności byłego ZSRR za granicą), terytorium, na którym znajduje się obecnie Republika Ukraina w granicach ZSRR (Małorosja i Noworosja), jest własnością Rosji. I nikt nie ma prawa dzisiaj dysponować tym terytorium bez zgody Rosji, prawnego posiadacza praw do tego terytorium.
  W istocie, obecnie Rosji wystarczy tylko złożyć oświadczenie o tym i ogłosić, że terytorium to jest terytorium Rosji, ostrzegając przy tym, że wszystko, co dzieje się na tym terytorium jest wewnętrzną sprawą Rosji. Każda interwencja będzie postrzegana jako działanie przeciwko Rosji. W rezultacie, można unieważnić wyniki wyborów z dnia 25 maja i robić dalej wszystko tak, jak zechce naród.!

  Według Memorandum Budapeszteńskiego i innych umów, Rosja zobowiązań nie może mieć, ponieważ nie ma granic. Nie ma (i nie było!) państwa Ukraina.

  Eksperci ustalili ciekawy wniosek w ramach prawa międzynarodowego: okazuje się, że po upadku Związku Radzieckiego, Ukraina nie raczyła przeprowadzić i zarejestrować należycie w ONZ demarkacji swoich granic jako państwa …

  Według granic pozostaje ona okręgiem administracyjnym w granicach ZSRR, zgodnie ze zwykła umową w ramach WNP, która nie ma mocy prawnej w ONZ.

  A ponieważ kraj nie ma oficjalnej granicy w ramach prawa międzynarodowego, to nie ma żadnych podstaw, aby mówić o jej naruszaniu. Również nie ma podstaw, aby mówić o separatyzmie, czyli wymuszonej zmianie konfiguracji granicy. Przecież zmienić coś, czego nie ma – nie można.

  Dlaczego wszystkie polskie media, zarówno lewicowe, prawicowe i tzw. niezależne nawet nie raczyły zauważyć tego, na pewno ważnego, wydarzenia? Na żadnej stronie blogów w polskim Internecie nie ma nawet wzmianki o oświadczeniu Sekretarza Generalnego ONZ. Jedynie na stronie Piotra Beina ukazała się informacja o artykule Agencji Noworosji pt. „Państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było”.
  Czyżby wszystkie polskie media chcą być posłuszni zakazowi rozprzestrzeniania tej informacji w mediach i Internecie, wydanemu na Ukrainie?
  I KTO TU ŁAMIE PRAWO MIĘDZYNARODOWE???
  Wojna domowa na Ukrainie 19.09.2014r- 13 dzień rozejmu..