Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze messere

 • i niby wszystko pięknie,
  ale Król z roku na rok coraz bardziej pogrąża się w demencji, a co najgorsze, coraz mniej ma wspólnego z wolnościowym podejściem do sprawy. Król otóż marzy, by na mój koszt, z moich podatków, utrzymywać armię cenzorów, coby maluczkich nie można było demoralizować - co w ogóle nie jest zgodne z libertariańską wizją człowieka, gdzie jak masz pieniądze i chcesz demoralizować, to demoralizujesz ile wlezie, w ramach wolnorynkowych możliwości.

  Więc sorry, ale to nie o wolności król prawi, lecz o restrykcyjnym feudalizmie z relatywnie niższymi podatkami.
  Głosowanie na PO-PIS-SLD-PSL... to obciach
 • Już był jeden taki pronarodowy prezydent
  Jörg Haider się nazywał, kochał swój kraj, był nieziemsko przystojny i w ogóle.

  A potem zginął w wypadku samochodowym.

  Jak ktoś myśli, że za pomocą politycznych zabawek, jakimi są wybory, można cokolwiek zmienić... to chyba ma 15 lat.
  Pomysł na Polskę
 • @vortex 11:28:28
  Jakby pieniądz był bardziej inteligentny - oprogramowanie jako pieniądz, skryptowane waluty - to księgowi byliby kompletnie zbyteczni. Pewnie kiedyś to się stanie, choć jeszcze nie w najbliższych dziesięcioleciach.
  Dobre słowo na niedzielę – na wybory
 • Czeczenia
  Jest taki kaukaski kraj, który najlepiej pokazuje chyba, jak skutecznym (nie oznacza to "dobrym") politykiem jest W. Putin.

  Nie ma drugiego takiego przykładu w obecnej historii, by ze zbuntowanej, ogarniętej okrutną wojną krainy zrobić w 10 lat kwitnące gospodarczo państwo, które z jakiegoś tajemniczego powodu stało się dostawcą najlepszych żołnierzy dla rosyjskiej armii i którego lud wielce popiera p. Putina, mimo że przecież tenże Putin polował na Czeczenów dziesięć lat temu, "ubijając ich nawet w sraczu" (jeden z dowódców polowych islamskiego państwa czeczeńskiego zginął, jak w kibel w którym siedział trafiła rosyjska bomba - namierzyli go po użyciu telefonu satelitarnego, który zabrał ze sobą do wygódki).

  Niedawno były urodziny W. Putina, oglądałem jakieś streamingi z wschodnich telewizji, także jakieś czeczeńskie produkcje - mułłowie prosili Allaha o błogosławieństwo dla prezydenta Rosji.

  Pokazują, jak Putin oswaja małe tygryski. Co tam tygryski... on oswoił Czeczenów. Niezwykły człowiek.
  Boże, daj nam Putina
 • Trochę nie na temat, ale jest rocznica bitwy pod Moskwą
  a poza tym prezydent Lech Wałęsa obiecywał atak na Moskwę w razie czego,

  więc taki filmik rocznicowy, autorów gry War Thunder, jak Armia Czerwona dawała radę z faszystami. Wzruszający.

  https://www.youtube.com/watch?v=0-J5Vg0SxLc
  Wojna domowa na Ukrainie 6.10.2014r- 30 dzień rozejmu.
 • :)
  No akurat to katolicyzm jest prawie heretycki :) Prawosławie to czysta ortodoksja chrześcijaństwa...
  Rosyjskojęzyczni potrafią walczyć i czołgami i krzyżem...
 • @interesariusz z PL 12:16:46
  Dla USA, jako wciąż największej gospodarki planety, czas zawsze działa na korzyść. Breżniew tego nie rozumiał (albo rozumiał i bał się) - więc Układ Warszawski w końcu przegrał zimną wojnę.

  Rosja będzie dalej tak grała "chcę, ale się boję" - a za 15-20 lat spotka się z amerykańską armią, której trzonem będą bojowe roboty, tanie, masowo produkowane, łatwe do zastąpienia. Pentagon słusznie postawił na robotyzację armii już w latach 90 - i efekty widać już dziś. A w dziedzinie robotyki i mikroelektroniki Rosja jest jednak zacofana.
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • @WandalVeni 10:53:00
  Zgadzam się z tym, jaki jest prosty lud ukraiński, bardzo zwarty, bardziej niż Polacy - ale i u nich jest sporo młodych ludzi niezależnie myślących, zdolnych, niechętnych nacjonalistycznej histerii. Chowają uszy po sobie, nic nie mówią, by nie oberwać... Takich ludzi moglibyśmy zapraszać i polonizować właśnie. I tak zwykle jakoś sobie z językiem naszym radzą już.

  Większą wartością jest bowiem człowiek pracowity i pomysłowy niż hektar kiepskiej ziemi, z którą nie wiadomo co robić. Po co mi te ziemie "administrowane przez Ukrainę"? By dłuższej granicy trzeba było bronić? Zachodnia Ukraina ani gleby nie ma jakiejś ornej dobrej (i kto miałby ją uprawiać zresztą), ani zasobów mineralnych, Lwów się sypie i wymaga kosztującego miliardy remontu... no i jest pełen nienawidzących nas Ukraińców, wnuków tych, co z siekierami na Wołyniu tańcowali.

  Nie ma kresu mojego liberalizmu. Jeśli cudza wolność ingeruje w moją, szukam sposobów by wygrać starcie - albo zniechęcić do ingerencji. Nie obrażam się. Niech wygra sprawniejszy.

  USrael nie jest moim ukochanym imperium. Nie kocham imperiów żadnych. USrael nie jest nawet liberalny. USA podobno kiedyś były. Dawno temu. Dzisiaj gospodarczo to oligarchia, a politycznie - dyktatura w białych rękawiczkach i ogromna kontrola ludności przez media i siły policyjne. Izrael dość podobnie, podtrzymuje stan wiecznej wojny, by nikt się nie mógł politycznie wychylić. Więc czemu mi wmawiasz?

  A jeśli Wielka Polska będzie antyliberalna, to szybko skurczy się do Malutkiej Polski, pełnej złości, oskarżeń, okrucieństwa. Kto będzie robił biznes w Twojej Wielkiej Polsce? Wszystkie wielkie firmy uciekną, a tylko wielkich stać na prace badawczo-rozwojowe, tylko ich stać na przemysłowe utrzymanie jakości. Urzędnik państwowy nie utrzyma six sigma w produkcji mikroprocesora.
  Nie wspieraj Rosji ani Ukrainy ...
 • @szczurobronny 22:08:08
  Też to nie jest takie proste, bo naziści z jednej strony byli mocno zapatrzeni w okultyzm czy skandynawski kult Asów (mocno przekręcony), z drugiej strony nie odcinali się wcale od chrześcijaństwa, raczej odczytywali je po swojemu, skreślając judaistyczne wątki.

  Polscy naziści też tkwią w takim rozdwojeniu. To chyba problem wszystkich ugrupowań nazistowskich białej Europy, są bardzo niespójni. Czytałem wywiad z jednym z dowódców Azowa, Dmytro Linko, który nazywał swój oddział "Żołnierzami Chrystusa", no i były tam takie zdjęcia:

  http://media.vocativ.com/photos/2014/07/Ukraine_Christians_0072437007947.jpg

  No i pewnie, można tam znaleźć słuchaczy metalu, ale na ich klipach wideo raczej usłyszymy ukraiński folk. Dorabianie im gęby radykalnie satanistycznej nie ma sensu, to tylko dezinformacja.
  Wojna domowa na Ukrainie 21.09.2014r- 15 dzień rozejmu.
 • @novorussia fan 23:35:32
  Hej, wiesz co to jest "red herring", czyli po polsku "wędzony śledź"? Podczas polowań na lisy rzucało się to psom, by przełamać ślad węchowy, za którym biegły. Ot taki odwracacz uwagi.

  Robienie histerii wokół dzieci jest starą sztuczką, bo od XIX wieku ludzie tak mają, że głupieją, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Wymyślasz proste, grające na emocjach historyjki o "mafiach pedofilskich", żeby odwrócić uwagę wokół spraw poważnych - władzy, złota, nafty, gazu, kupowania polityków przez międzynarodowy system bankowy...

  A potem w imię bezpieczeństwa dzieci możesz już robić wszystko. Inwigilacja komunikacji, szczucie ludzi na siebie, odbieranie dzieci rodzicom... Na neonie był ostatnio wpis że władze Niemiec chcą zaostrzyć kary i rozszerzyć definicje - na zdjęcia "nagich śpiących dzieci". Następny krok to zdjęcia "ubranych śpiących dzieci", a potem "ubranych nieśpiących dzieci". Za samo zdjęcie bachora będą mieli prawo aresztować.

  Bywałem na plażach Krymu, tam dzieci biegały nago i nikt się nie przejmował. Na Zachodzie nagie dziecko dziś - panika i masakra i policja od razu.

  Nie dajmy się ogłupić zachodnim modom. Może jeszcze zaczniemy z "terroryzmem" u siebie walczyć?
  Wojna domowa na Ukrainie 20.09.2014r- Mińskie Memorandum.
 • @nana 22:52:49
  Te, nana, kult Dziewicy trafił na Słowiańszczynę właśnie z judeochrześcijańską religią, która wcześniej zapanowała u Niemców. Wcześniej dla Słowian, podobnie jak i innych tzw. pogańskich ludów Europy, czy to od Celtów czy Germanów, seks był po prostu jedną z wielu atrakcji życia.

  Sam pogardliwy termin "dziwka", którego tu używasz, możliwy jest tylko dzięki temu, że zbudowano dualistyczną ideologię kobiety - na jednym końcu święta dziewica, na drugim wszeteczna zdzira. Dobre kobiety były wiadomo jakie.

  I właśnie dlatego na Zachodzie palono czarownice - kobiety seksualnie nie dość powściągliwe :D. Na wschodzie, u nas, palenie czarownic jednak się nie przyjęło. Za silna była na to prosta chłopska kultura (trudno chłopu, co prowadzi byka do krowy, wmówić że seks to coś nieczystego), więc kalwinizm/luteranizm przede wszystkim właśnie w miastach się rozwijał.

  A w starożytności... to właśnie też Żydzi mieli obsesję na punkcie seksualnej czystości. Obrzezanie chłopców miało nie tylko cele higieniczne, chodziło też o osłabienie seksualnej przyjemności i utrudnienie masturbacji pod względem mechanicznym. Inne ludy basenu Morza Śródziemnego takich obsesji nie miały, ba wiele było niesamowicie rozwiązłych (etruskiej pornografii do tej pory się we włoskich muzeach otwarcie nie pokazuje :> ).

  I to właśnie gadanie o "ochronie dzieci" przypomina mi jednego takiego pana z krótkim wąsikiem i krzykliwym głosem. On też wmawiał, że Żydzi to i Żydzi tamto, w prostacki sposób przekręcając historię. On też mówił, że najważniejsze to szczególna ochrona dzieci i młodzieży.

  Jesteś nana zwykłą nazistką. Słabo wykształconym trollem, który miał pecha, że żyje nie w tych czasach co trzeba.

  Strasznie szkoda, że ten pożyteczny i ciekawy blog zamienia się w takie ideologiczne bagno. Często czytam go z telefonu, musi mi ładować te setki komentarzy, nie ma mobilnego widoku, nie da się wyłączyć ich. No szkoda.

  Pozdrowienia dla AdNovum - wierny czytelnik.
  Wojna domowa na Ukrainie 20.09.2014r- Mińskie Memorandum.
 • nacjonaliści - widzą drzewa, nie widzą lasu
  Zaczniemy przyjmować kresowian, to w praktyce otworzymy tylko drogę do wzmocnienia diaspory ukraińskiej w Polsce. Jak silna to diaspora, wiedzą Kanadyjczycy, obyśmy my się o tym nie musieli przekonać.

  Polskie państwo powinno w ogóle zapomnieć o koncepcjach narodowych. To bagno z XIX wieku, donikąd nie prowadzi. Nam potrzebna jest szybka modernizacja kultury. Wyrywajmy z Białorusi, Ukrainy czy Litwy najbystrzejszych czy najodważniejszych chłopaków, najładniejsze dziewczyny, dając im dobre warunki do uzyskania polskiego obywatelstwa - niech się polonizują i wzmacniają ten kraj, tak jak Stany Zjednoczone zostały zbudowane właśnie przez zamerykanizowanych emigrantów.

  Ukrainiec nie jest moim bratem - ale może on nie chce być ukraińcem... jest zmęczony kijowskim smrodkiem - i może chciałby zostać moim bratem? Jeśli jest inteligentny i kocha wolność.... to będzie mi bratem bardziej, niż Prawdziwy Polak, uwalony polskim piwem i majtający biało-czerwoną na lewo i prawo.

  Stawianie sprawy na ostrzu noża, nienawiść między narodami, to głupota. Nie wybieramy sobie miejsca urodzenia. Ale powinniśmy móc wybrać sobie miejsce do życia. Liberalna, dynamiczna gospodarczo i kulturowo Polska, wolna od nacjonalizmów, stanie się silna właśnie dzięki pracy ludzi, którzy nie mają mentalności niewolników.
  Nie wspieraj Rosji ani Ukrainy ...
 • miało być o wojnie, gospodarce i polityce, jest trolling seksofobów
  Pal diabli, że pojawiają się tu czasem jacyś nawiedzeni fani Stepana Bandery - przynajmniej ich wpisy dotyczą tematu. Ale nie potrafię pojąć, po co tu się produkują osobniki pokroju nany, cierpiące na ciężkiego seksualnego pierdolca i rozsiewające swoje poglądy rodem z wiktoriańskiej Anglii.

  Te, nana, dobrze byś się czuła wśród amerykańskich purytanów w Salem. Oni też mieli podobną schizę na punkcie masturbacji u młodych (i nie tylko młodych). Zresztą, do dzisiaj mają, pojedź sobie do Kansas City i wybierz do jakiegoś zboru protestanckiego, jeśli znasz amerykańską mowę, to zrozumiesz, że jesteś wśród sobie podobnych.

  Ale tu u nas, wśród Słowian, to nigdy żadnych takich bredni o "czystości" i "wstydliwości" nie było. Słowianie mieli zawsze lekkie i radosne podejście do bzykania. Nawet katolicyzm w ludzie tego za bardzo nie zmienił - no bo co, dziołcha "nagrzeszyła", a potem poszła do spowiedzi i pozamiatane. Nigdy nie byliśmy jak muzułmańscy fanatycy, nigdy nie ubieraliśmy się w czarne ponure stroje luteranów.

  Więc skończ swoje pierdoły na blogu o wojnie i zajmij się masturbacją (intelektualną oczywiście, bo przecież sfera intymna pewnie ci już zmurszała) na własnym blogu, poświęconym właśnie współczesnemu "zepsuciu".
  Wojna domowa na Ukrainie 20.09.2014r- Mińskie Memorandum.
 • System dwunastkowy?
  Jakby Bóg chciał, byśmy liczyli w tym bezbożnym systemie dziesiątkowym, to dałby nam dziesięć palców w rękach.

  Oh wait.

  A na poważnie, czemu dwunastkowy a nie powszechniej znany szesnastkowy? I jakie to w ogóle znaczenie ma, skoro to tylko notacja bez fundamentalnego znaczenia?
  Wejście do demokracji nie koniecznie musi być wojenne
 • @adalbert05 12:44:26
  Leopardy są dość delikatnymi czołgami - w tym sensie, że wymagają wprawnych mechaników. Skąd tacy mieliby się wziąć na Ukrainie? Już widzę, jak taki przyzwyczajony do T-64 Mykyta czy Danyło z młotkiem idzie na skrzynię biegów Leoparda.
  Wojna domowa na Ukrainie 14.09.2014r- ósmy dzień rozejmu.
 • @AdNovum 12:35:10
  W razie wojny? Zrobi to natychmiast. Rosja i Turcja to wrogowie od setek lat. Turcja to kraj-fundament NATO. Tradycyjnie interesy Turcji i Rosji są sprzeczne. A Bosfor to pułapka dla każdej flotylli, która chciałaby sobie ot tak przepłynąć, bez pozwolenia Ankary.

  No chyba że myślisz, że te Mistrale w Sewastopolu to będą po to, by Ukrainę z dwoma zardzewiałymi kutrami straszyć :D.
  Wojna domowa na Ukrainie 14.09.2014r- ósmy dzień rozejmu.
 • @interesariusz z PL 12:07:47
  "wojskowe technologie" to w ogóle jest koszmarny anglicyzm. W języku polskim angielskie "technology" to po prostu "technika", podobnie jak w języku rosyjskim "техника", niemieckim "die Technik" czy francuskim "la technique". Technologia to zupełnie coś innego. No ale znający tylko język angielski dziennikarze polskiej prasy uparcie piszą o "technologii" od jakichś 10-15 lat... Ja nie wiem, jak ci dziennikarze w takim razie chcą pisać o technologii... nazwą ją "techniką", czy też teraz wszystko ma być "technologią"?

  Wracając do rzeczy i Mistrali. Ciekawą informację podał ostatnio Siergiej Menjało, wiceadmirał rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Powiedział, że jego flota jest gotowa na przyjęcie obu Mistrali, że port w Sewastopolu jest gotów na ich bazowanie. Czemu to jest ciekawe?

  W kwietniu zeszłego roku Rosja wszem i wobec informowała, że Mistrale trafią do rosyjskiej Floty Pacyfiku i będą bazowały we Władywostoku i Pietropawłowsku na Kamczatce. Przeniesienie ich na Morze Czarne zmienia całkowicie ich zastosowanie. W razie potrzeby mogłyby być użyte do wsparcia od morza uderzenia na Odessę, wysadzając silny desant do zajęcia portu, i do prowadzenia operacji lotniczych przeciwko siłom pancernym Ukrainy (8 helikopterów Kamow Ka-52 zrobi jatkę ze wszystkiego, co Ukraina mogłaby wystawić).

  Ale Ukraina to małe piwo. Bardziej ciekawa jest sytuacja z głównym rywalem Rosji w tamtym regionie - Turcją. W razie wojny takie silne okręty desantowe dają Flocie Czarnomorskiej realną możliwość uderzenia na Bosfor, bez czego flota ta jest po prostu zamknięta, bez możliwości wyjścia na Morze Śródziemne.
  Wojna domowa na Ukrainie 14.09.2014r- ósmy dzień rozejmu.
 • @Kula Lis 62 10:44:33
  Jest jak piszesz, w pracy mam jednego praktykanta, studenta z Zachodniej Ukrainy - i już go kilka razy przyłapałem na ideologicznej aktywności na forach. Oczywiście ideologia sprowadzała się do klikania plusików i minusików oraz wpisów na poziomie "Putin ch...". Takich ukraińskich studentów jest u nas mrowie. Żyją w urągających człowieczeństwu warunkach, niezniszczalni, jak szczury czy karaluchy - po tuzin w jednym mieszkaniu.

  Dziwna to nacja.
  Wojna domowa na Ukrainie 13.09.2014r- siódmy dzień rozejmu.
 • @szczurobronny 01:32:29
  Zauważ, że w przeciwieństwie do większości tu mnie obsmarowujących, przynajmniej próbuję przedstawić jakieś argumenty, nie uciekając się do ataków ad personam i wulgaryzmów.

  I pewnie jakiekolwiek dowody bym nie przedstawił, i tak by zostały one wyśmiane przez grono klakierów PRL-u. Więc co robić? Każdy pozostaje na swoim stanowisku. Jedni płaczą i narzekają, inni pracują i się bogacą.
  Wojna domowa na Ukrainie 13.09.2014r- siódmy dzień rozejmu.
 • @wiedzajestwksiążkach 20:57:16
  pal diabli, rower specjalnie drogi nie zużyje, ich podatek drogowy byłby groszowy, więcej by kosztowało jego zbieranie. Ale w czym innym jest kwestia - w braku OC.

  Rowerzysta na drodze publicznej może narobić poważnych szkód. Uzyskanie odszkodowania w takiej sytuacji - niemal niemożliwe.

  Pozostaje jeszcze kwestia tego, że rowerzyści cuchną. Na pociechę przypominam braciom kierowcom, że jeżdżenie na rowerze jest b. niezdrowe. Fajne choroby "zawodowe" nabywają cykliści.
  Tyrania welocypedu