Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Laznik

 • W zaufaniu, czyli wiara w krasnoludki
  .
  @Husky 14:31:34

  Co Panu tak w zaufniau doniesiono, to jest raczej Pana prywatna sprawa. Nie musi Pan tego zaraz rozpowiadać w tym forum, jeśli jest Pan osobą godną zaufania na tyle aby portal "zaufanatrzeciastrona" odwiedzać.

  "Rosyjski wywiad wojskowy nie tylko w kręgach służb specjalnych znany jest ze swojej bezczelności."

  Są jednak jeszcze bardziej bezczelne, n.p. wywiad W.Brytanii dostarczył świadctwa swego agenta, że w Iraku jest broń masowego rażenia, co uzadaniło napad koalicji na ten kraj. Poprzedni napad na Irak zorganizowano po bezczelnej inscenizacji z córką dyplomaty kuwejtskiego. Oba przypadki bezczelności godne samego Hitlera: "Seit 5 Uhr 45 wird zurueck geschossen!" 01.09.1939, "Od godziny 5:45 strzela się z powrotem." na stronę polską, chodzi o słynny napad "Polaków" na stację w Gliwicach.

  Każde służby tzw. informacyjne (wywiadu) są bezczelne, bo to jest ich pierwsze zadanie jakie mają, bezczelnie kłamać czy popełniać zbrodnie, na co mają licencję, pomagają im w tym pomocnicze służby informacyjne czyli media,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  a propos, jakie ma Pan dowody na to, że jakiś tam zamach na Skripalów w ogóle miał miejsce, poza naturalnie doniesieniami służb infformacyjnych ?

  Może to przekroczyć Pana zdolności pojmowania, ale wywiady, nawet te "wrogie" współpracują ze sobą, czy wyobraża Pan sobie, że tzw. "transformacja ustorjowa" albo anszlus NRD byłyby możliwe, gdyby służby PRL czy NRD nie współpracowały z wywiadami Zachodu ? Kadry WSI dziś są te same, co za czasów PRL, zresztą nie tylko te kadry współpracowały z wywiadami Zachodu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  A jeśli chodzi o bezczelność, czy słyszał Pan o tym, że CIA jest największym dystrybutorem narkotyków na świcie, co było nie bez znaczenie przy napadzie na Afganistan, co przypomina tekst

  - https://marucha.wordpress.com/2018/10/08/nazwac-stoltenberga-skurwysynem-to-niedomowienie/#comment-784614

  Naturalnie ma Pan prawo wierzyć nawet w najbardziej bezczelne kłamstwo, tym bardziej, jeśli nie ma Pan niezbędnych zdolności analitycznych, nie każdy je ma. Jeśli wiara w krasnoludki Pana zadowala, Pana sprawa, ale proszę nie oczekiwać takiej samej naiwności od innych.
  Rosyjscy szpiedzy przetrwają kompromitację.
 • Ode mnie też
  .
  @Rzeczpospolita 12:48:18
  "Znakomity tekst
  Ode mnie cała 1*"

  Ode mnie też. W końcu autor przytacza pięknie spreprarowane przez zachodnie służby teksty w rodzaju:
  "widzą zbliżającą się katastrofę, której oznaką ma być napływ imigrantów, upadek tradycyjnych wartości, bezrobocie i wiele innych powodów. Nic takiego się jednak nie dzieje, a Europa w swoim tempie radzi sobie z kolejnymi problemami tak, jak poradziła sobie z falą uchodźców sprzed 3 lat, a teraz dobrała się do skóry rosyjskiemu wywiadowi.", jakże nie docnić takiego wysiłku i współpracy autora z tymi organami.

  Trzeba w końcu ogłupiałych czytelników w demokracji uspokoić, że n.p. dwa ciągi ulic w Berlinie są tzw. "no go area" dla udających w RFN, że "pełnią władzę", ale nie ma obawy, że w tym rejonie jest jakieś bezprawie, o porządek dbają libańskie klany przestępcze od lat.

  Szkoda tylko, że strona rosyska nie upadła na kolana przed rzetelnymi sprawcami afery Skripal z zachodu, choć jak utrzymuje nie otrzymała żadnych, poza publikacjami mediów, dokumentów uwierzytelnijących tezy Zachodu. Putin poszedł nawet tak daleko, że zaproponował USA przesłuchanie podejrzanych o zamach w Rosji przez pracowników wywiadu USA jeśli w zamian USA umożlikwią stronie rosyjskiej przesłuchać w USA, w obecności służb USA, podejrzanych agentów USA w USA.

  Nie trudno się dziwić, że USA nie przyjęły tej propozycji, bo kto przy zdrowych zmysłach nie wierzy USA, nawet jeśli chodzi o broń masowej zagłady w Iraku.

  Poza twierdzeniami wywiadu W.Brytanii i USA, że Skripal miał zostać otruty, nie ma żadnych dowodów materialnych, że taki zamach w ogóle miał miejsce i nie jest kaczką służb i dziennikarską. Ten zamach wydarzył się na szczęście w momencie, kiedy USA miały pilną potrzebę aby wymyślić jakieś kolejne embargo rosyjskie, które mogło by uderzyć w UE,

  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  prezydent Trump nie bawi się w takie subtelności, tylko atakuje gospodarczo UE za pomocą ceł, jak przystało na sojusznika, podobnie ja zresztą czyni to wobec ChRL. Zły przykład, ChRL nie jest sojusznikiem.

  Autor wykazał swe zoologiczną skłonność do prezentowania "tylko prawdy" czerpiąc ją celnie z całego morza praw.
  Rosyjscy szpiedzy przetrwają kompromitację.
 • Polegać na papieżach
  .
  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  i ich rzetelnej znajomości przedmiotu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  miłosierdzia.
  Papież Franciszek na Litwie porównał Polaków do nazistów
 • Czy kraina oznaczana literą U
  .
  jest państwem, czy jedynie chwilową konstukcją polityczną ?

  Czy w ogóle nazwa "Ukraina" może odnosić się do państwy, czy tylko do regionu geograficznego ?

  Czy można mówić o istnieniu narodu ukraińskiego, czy raczej o społeczeństwie różnych narodów jak Rosjanie, Węgrzy, Rumuni, Polacy czy wreszcze Banderowcy, żyjących w różnych regjonach obszaru, Rosjanie w R-krainie, dalsi w W-krainie, R-Krainie, P-krainie czy w końcu B-krainie ?

  A komu właściwie potrzebny jest taki twór polityczny nazywany "U-kraina" ? Warto tu przy tym wspomnieć, że obecny tzw. "rząd" w tej krainie przechwycił instytucje w drodze puczu i jest nielegalny, tzn. nie ma żadnej legalnej legitmamcji, poza lelgitymacją organizatorów puczu z USA, którzy tę krainę, podobnie jak i Polskę, potrzebują do działalności dywersyjnej przeciwko Rosji.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Pan prezydent Trump zaangażował do zarządzania w Polsce swego "butler"a, co to ujęcie dokumentuje

  - https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=850
  Co majaczy na horyzoncie ukraińskiego problemu?
 • Nie sądzę
  .
  @CIApy 11:36:02
  "Izrael choć leży na tym terenie i w jego interesie powinien zapanować tam pokój"

  Nie sądzę, aby pokój na BW leżał w interesie Izraela, Izrael ma być może zupełnie inne zadania operacyjne w imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Izrae

  jak utrzymuje powyższy link.

  "nie zgodzę się że chcą rozwalić UE "
  osłabić, nie rozwalić, taki interes mają USA, chodzi o wiodącą rolę w imperium globalnym, USA tracą zdolność.

  "po prostu centrum finansów nie widzi przyszlosci w UE", myślę, że widzi, euro jest drugą po dolarze walutą międzynarodową, MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  nie kreuje takiej waluty bez jakiegoś celu. EU ma daleko lepsze warunki pełnienia funkcji nazdorcy imperium niż ChRL, ta ostatnia ma niezbyt korzystną strukturę społeczną, za wielkie zróżnicowanie społeczne, choć zdolności produkcyjne by wystarczyły.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/
  Turcja przegrywa w Idlib
 • No, no.
  .
  Niezły tekst Bogusława Jeznacha, nie tylko zawiera wiele faktów ale też interesującą analizę, przy tym nie obarczoną ograniczeniami tekstów prezentowanych w mediach gównego nurtu, obciążonych zadaniami propagandowymi.

  Warto zajrzeć także do innych tekstów tegoż autora.

  "USA próbowały poprzez sieć wpływów Gulena dokonać przewrotu", moim zdaniem ta próba była dokonana bez większego przekonania, wywiad USA dobrze wie jak się takie rzeczy robi, gdy naprawdę chce, chodziło raczej o pogrożenie palcem Erdoganowi. Przewroty w Turcji organizują tradycyjnie generałowie armii tureckiej a nie emigranci w rodzaju Gulena.

  "Częściowe zrozumienie Turcja znajduje natomiast w UE, co potwierdzono m.in. w czasie wizyty niemieckiego ministra spraw zagranicznych w Turcji w dniach 6–7 września." Turcja może otworzyć śluzy z migrantami, UE nie chce iść na to ryzyko, poza tym coraz częściej dociera świadomość, że USA są jednym z większych źródeł niebezpieczeństwa dla UE i RFN, nie tylko z racji rozpadu systemu dolara. To omawiałem już nieraz.

  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  Wiele wskazuje na to, że USA i jej partner na BW prowadzą de facto wojnę przeciwko UE (silent war), ostatnia odsłona tzw. Brexit nie odbyła się bez masowego udziału administracji i wywiadu USA. Wielu nie dopuszcza tej myśli, ale USA mają liczne powody szkodzić UE, tak było z krainą U, tak jest z Rosją i licznymi sankcjami, tak jest z nowymi cłami na produkty z UE i wielu innymi operacjami USA, że wyminię jeszcze tę o kodzie operacyjnym "kryzys finansowy 2008". USA chodzi wyłącznie o wyrządzenie szkody ekonomice UE.
  Turcja przegrywa w Idlib
 • Drmatyczna sytuacja
  .
  @Andrzej Tokarski 20:49:33

  "większość ma sieczkę we łbach - i jest z tego dumna"

  dotyczy to szczególnie młodszej generacji, a może należy pisać degeneracji.

  A więc mamy "młodych wykształconych z wielkich miast", to są ci, co nauczyli się nieco obsługiwać iPoda czy smartphona. Jest cała masa młodzieży, która uległa zabiegom dekulturyzacji tak dalece, że jedynie chamstwo uważają za przejaw kultury. Znaczna część społeczeństwa pojęła sens życia jako działalność przestępczą lub podobną. Dotyczy to zarówno działających przedsiębiorczo, niezliczone umowy śmieciowe, jak i najemnie.

  Jest to niewątpliwy sukces środowisk, które określa się mianem deep state, a które błędnie są utożsamiane ze środowiskami żydowskimi.

  Sytuacja na dziś jest dramatyczna
  1. młodzież znajduje się pod wpływem sił obcych
  2. w kraju zainstalowano administrację, która jeśli nie jest pod wpływem sił obcych, jak warszawska centrala, to jest po prostu przestępcza, także ta w Warszawei
  3. kraj został rozbrojony jest okupowany przez obce wojska
  4. majątek narodowy został rozkradziony i przekazany głównie obcym
  w konsekwencji
  5. są Polacy już dziś pozbawieni ziemi i muszą znowu "pożyczać u żyda" i jeździć na "saxy",

  dla porównania Ukraina

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  chodzi bowiem o operację wydziedziczania ludów w skali globalnej i na wszystkich kontynentach. W tej sytuacji jest dla deep state ważnym aby administracja była dostatecznie silna, aby bronić roszczeń nowych włacicieli, jak to n.p. czyni administracja w Warszawie, która broni roszczeń przemysłu holokaustu wobec Polaków.
  Polin dla Polski?
 • Nieco optymizmu
  .
  "Polacy w swej masie posiadają świadomość polityczną porównywalną ze świadomością polityczną ameby."

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  Jak powyższy link dokumentuje, Polacy mają niemało politycznego rozsądku, nasz problem nie są Żydzi tylko Goje szabasowi ("żydowskie popychadła").

  Jednym z celów realizowanych przez zarządzających globalnym imperium jest wymiana ludności w Europie tzn. także w Polsce. Jest wiele operacji zmierzających do tego celu w tym socjalnym eksperymencie MWF, obok

  1. importu migrantów z BW i Afryki

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  wg idei Coudenhove sprzed 10 lat

  - http://balder.org/coudenpo

  dokonuje się także
  2. redukcji pogłowia populacji miejscowej przez tzw. "planowanie rodziny", idea wdrożona pierwotnie w USA w latach 50-tych, są dwie techniki: skrobanka i antykoncepcja, głównie pigułka

  3. fizyczna likwidacja osobników na drodze: eutanazji, skażenia, mordu,. W tym miesiącu zarejestrowano kolejny przypadek śmierci tubylca w RFN z przyczyny migrantów (tzw. "uchodźców") w Köthen (Sachsen-Anhalt).

  Zwraca się przy tym uwagę na zadeklararowaną swobodę nr.1 w UE.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Wolno
  Polin dla Polski?
 • „Ludzie o tym nie myślą, żyją tak już od wielu lat.
  .
  Ich zdaniem wszystko to nie zakończy się jeszcze tak prędko.

  Podobne zdanie można by chyba usłyszeć od mieszkańców Palestyny, którzy od przeszło 70 lat są mordowani, wypędzani przez Żydów, żydzi znęcają się nad nimi w nieludzki, typowo żydowski sposób.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Wśród Palestyńczyków są także Chrześcijanie, których zdradziliśmy, podobnie jak zdradziliśmy ludność Bliskiego Wschodu.

  Jest wielkim naszym grzechem, że bezkrytycznie dopuściliśmy do znęcania się Żydów nad ludnością Bliskiego Wschodu, gorzej, tę zbrodnię Żydów wspieramy nie tylko pieniężnie ale i militarnie, nic nie wskazuje na to, że zamierzamy wrócić do zasad chrześcijańskich i oddać sprawiedliwość mordowanej przez żydów ludności Bliskiego Wschodu.

  Ta ZBRODNIA ŻYDÓW PRZECIWKO LUDZKOŚCI jest nagradzana u nas w Europie szczególnymi przywilejami, de facto mamy w Europie czy USA od dawna szlachtę żydowską, posiadającą liczne przywileje, a nie jak ostrzega red. Michalkiewicz mamy ją dopiero otrzymać, Żydzi, szlachta od dziesiątków lat, panują nad ludnością Europy czy Ameryki.
  Idlib przez lornetkę
 • Askpekty mechanimu globalnego imperium
  .
  „To, co dzieje się w tej chwili, nie miało odpowiednika od 1938 roku i mogło ulec degeneracji w ten sam sposób  co wtedy.“

  Przypominam, że mechanizmy globalnego imperium są niezmienne, „potrzeba było dopiero II Wojny, aby zmusić W.Brytanię do przekazania pałeczki imperium USA “

  - http://pedant.neon24.pl/post/144977,wchodzimy-w-strefe-stanu-niewazkosci#comment_1479357

  USA znajdują się dziś w podobnej sytuacji jak W.Brytania przed I Wojną, tzn. w sytuacji rozpadu imperium.

  „Od osiemnastu lat bronię tezy, zgodnie z którą Stany Zjednoczone nie są już rządzone przez ich prezydenta i kongres, ale przez ten podmiot zastępczy.“

  Przede mną nie musi Pan bronić, bowiem jestem tegoż zdania, tyle że moim zdaniem od powstania FED a nawet przed, nigdy nie były USA rządzone przez jakiegoś prezydenta,zarządzane tak, ale nie rządzone. Prezydent USA i nie tylko USA, to rodzaj ekonoma na pańskim folwarku. Jak zacznie za bardzo brykać, to pan każe go zatłuc jak psa, przypomina się tu Kennedyego czy Lincolna.

  Do tego przypomina się tu ważnego aktora w grze politycznej w globalnym imperium: MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  to nie jest przy tym żaden podmiot zastępczy, ale jedyny. S. Zarlenga stwierdza, że władza spoczywa przynajmniej na czterech filarach:

  legislatywie, egzekutywie, judykatywie i monetatywie.

  Monetatywa jak wiemy dominuje pozostałe i posiada władzę emisji pieniądza, w USA jest to FED, ale w końcu FED jest jedynie instrumentem pewnych sił wielkich finansów, n.p. klan Rockefellerów zainicjował rozliczne eksperymenty i zmiany społeczne

  - https://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg&t=29m15s

  czy procesy. Projekt CDS, które odegrały taką ważną rolę w operacji „kryzysu finansowego 2008“ zostały opracowana przez think tank tego klanu. Nie zapominajmy w końcu, że organ zarządzania globalnego ONZ umieścił ten klan w swym ogródku w Nowym Yorku.

  Byłoby jednak wielką przesadą uznać klan Rock. za największych zbrodniarzy wobec ludzkości

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz
  Dwuwładza w ONZ i USA?
 • O alfonsach i prostytutkach.
  .
  Autor pisze, że w przypadku relacji Polski z USA:
  „Mamy więc do czynienia z rzadką sytuacją, kiedy to klient domaga się zapłaty od prostytutki, a ta płaci i się zachwyca.”

  To porównanie dobrze oddaje sens stosunków między Polską, jako krajem a USRAelem, jednakże nie mniej słuszne wydaje się porównanie, że

  Prostytutka oddaje swemu alfonsowi to co wzięła od klientów.

  Panowie i panie z kręgu pana Dudy czy bliźniaka świeżego bohatera narodowego

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  są w gruncie niczym innym, jak tylko k...wami, które przez swego alfonsa (USRAel) zostali ustawieni na rogu ulicy, aby mogli dobrać się do klientów, ale alfons wymaga naturalnie opłaty za zagwarantowaną im protekcję i ochronę przed ludem.

  Kiedy mowa o tych prostytutkach przypomina mi się często ta umowa pomiędzy sułtanem tureckim i chanem tatarskim przed wyprawą Turków na Polskę: „Chodź ze mną na wyprawę, a będziesz mógł rabować do woli.”, na taką „wyprawę” są zapraszane prostytutki z Warszawy przez ich alfonsów zza granicy, „chodęcie z nami, będziecie sobie mogli przez cztery lata rabować ludek”.

  Oto jeden z alfonsów

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Jest to wszakże błogosławiony rodzaj współdziałania alfonsów i prostytutek,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  tak miły sercu wielu pobożnych Polaków.
  Pan Duda jedzie do Waszyngtonu
 • Próba
  .
  "próbą Niemiec (właściwie RFN, nie ma państwa Niemcy) , dążących do zablokowania tego projektu(zdominowania partnerów tego projektu) jako element przeciwstawiania się polityce USA w Europie?"

  W RFN są obok agentury USA, pani Merkel zachowuje się tak jak agent USA, w RFN ośrodki, które świadome tego, że USA znajdują się w procesie rozpadu, od lat zabiegają o istotne interesy RFN i jego elity. Nie należy uzapominać, że grupy kapitałowe z USA już dawno przesunęły kapitał nie tylko do UE ale i do Indii czy co ważniejsze ChRL, chodzi o biliony dolarów. Te grupy nie muszą być zaiteresowane we wspieraniu bankruta jakim są USA, które wyeksploatowały do granic ich możliwości.

  Krótko mówiąc, jest wiele RFNów i różne USA. Z tego względu nie można mówić o jakiejś stałej polityce tych krajów, wiele zależy od okresowych tendencji, reset z UE/Rosja był jedną z nich, podobnie jak reset UE/USA.

  EU jest jednak bardzo poważnie naciskane od pewnego czasu przez pewne kręgi USA, znakomity przykład było wsparcie UE dla awantury USA na Majdanie, co jest sprzeczne z żywotnymi interesami krajów UE. Nie należy wszakże ignorować faktu, że UE trzymana jest w szachu przez wojska okupacyjne, szczególnie dotyczy RFN

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  ale i Polski. Różłnica jest jednak taka, że RFN jest okupowany po przegranej wojnie, Polska na żądanie zdradzieckiej kamaryli w Warszawie i jej oficjalnych pajaców z PiS i pomniejszych.

  Naturalnie także operacja Brexit nie odbyła się bez wsparcia służb z USA, w końcu był to ważny cios wymierzony UE, USA postrzegają UE jako swego najpoważniejszego następcę w funkcji nadzorcy globalnego imperium. Parę uwag na temat konkurencji UE z USA o funkcje imperialne i reengineering globalnego imperium.

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/142386,polska-na-tle-europejskiego-teatru-zmagan#comment_1440410
  Niemiecka UE i ......niemieckie Trójmorze?
 • Sens i bezsens
  .
  @gnago 19:03:02
  "Spalić ten zamek?"

  Jaki ma sens ten komentarz ?

  Bogusław Jeznach, to gwarantuję, dołożył wcale niemało pracy, aby zredagować swój tekst. To jest bogata analiza zjawisk, która może skłonić do zastanowienia, jeśli ktoś jest gotów się zastanowić Szkoda byłoby, gedyby ta dyskusja została zamulona przez całkiem zbyteczne i bezsensowne komentarze. Byłoby to ignorowaniem pracy, bo chodzi tu o poważny wysiłek umysłowy, Bogusława Jeznacha.

  Prosiłbym w przyszłych komentarzach to uwzględnić, bo na "dyskusje" na poziomie tego organu wywiadu USA pejszbuka (ang. Facebook) ten tekst nie zasługuje.
  Co uknuli w Mesebergu?
 • żarliwy i zawzięty lobbysta przemysłu zubrojeniowego
  .
  @excalibur 09:11:46

  "był jednym z najaktywniejszych lobbystów Act 447 !!??" i wojny USRAela w Syrii, m.in. dostarczył broni Kurdom w Syrii.

  Kreacja tqalmudycznej organizacji Daesh, nazywanego przez propaganę gównego nurtu "państwem islamskim" była chyba także wspierana przez pana ś.p. Caina, tego Kaina.

  - https://marucha.wordpress.com/2018/03/03/wojna-w-syrii-nowa-odslona/#comment-739103
  Republikanin
 • Tekst należycie opracowany
  .
  Z uwagi na złożoność tematu trzeba uznać pracę autora, który wykazuje niezłą znajomość i zrozumienie tematu, także analiza jest ciekawa, piszę to z uznaniem. Podkreślić też trzeba dobre rozeznanie w tematyce RFN, chociaż zamiast "Rosji i Niemiec" nie jest poprawne, "Rosji i RFN" albo "Rosjan i Niemców".

  "Jeśli zaś chodzi o Syrię to dla Merkel najważniejsze jest uniknąć kolejnej katastrofy humanitarnej  (i nowej fali uchodźców)"

  Tu jest zależność przyczynowa nieco bardziej skomplikowana, w końcu aby skierować taką falę migrantów na Europę potrzeba niezbędnej infrastruktury i organizacji, a ta nie ma nic wspólnego z działaniami wojennymi, tylko z kręgami organizacyjnymi tej inwazji.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Syria jest zaledwie pretekstem dla mas, który jest prezentowany przez międzynarodową wspólnotę propagandową (MWP).

  Sytuacja Merkel jest dość skomplikowana, powołano ją na kanclerkę za zgodę MWF (międzynarodowej wspólnoty finansowej), jej rozmowa kwalifikacyjna przed kierownictwem globalnym miała się odbyć w maju 2005 w czasie spotkania Bilderberg w RFN. Tą przepustką legitymuje do dziś zajmowanie stanowiska kanclerza RFN.

  Elity RFN już dawno rozpoznały, że era USA się kończy i że należy się przygotować na czas po okupacji RFN przez USA, powołano więc do życia AfD (Alternatywę dla Niemiec) i skierowano do niej fachowe siły partyjne, które z NPD nie można porównywać. Wielu Niemców odczytało inwazję migrantów w 2015 jako agresję przeciwko RFN, a wezwanie Merkel do ich marszu na Berlin, jako zdradę stanu. Siły w RFN będące na usługach USRAela, nadal dominujące, z Centralną Radą Żydów, rodzajem oficera politycznego i konfidenta, będą miały coraz trudniej utrzymać opozycję niemiecką w ryzach.

  Trudność Niemców w stosunkach z USA, a właściwie USRAelem, polega na tym, co wielu albo nie wie albo ignoruje, że RFN jest od 1945 pod okupacją wojsk USA i W.Brytanii.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  Jak widać nie tylko Brexit czy Skripal są wspólnymi operacjami USA i W.Brytanii, jest więcej wspólnego między tymi dwoma państwami imperialnymi obecnym i byłym.

  "Każde dogadywanie się Rosji i Niemiec musi wywoływać w Polsce zrozumiały niepokój."

  Słuszna uwaga, także pryncypium polityki zagranicznej USA odnośnie Niemiec/Rosji jest absolutnie słuszne, niestety zaowocowało ono dwoma wojnami światowymi, ze znanymi wynikami dla nas

  - http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#WojEur

  tym nie mniej wroga pozycja, jaką raz przeciw jednej raz drugiej stronie przyjmuje elita władzy w Polsce, nie prowadzi do żadnych pozytywów, jak dotąd kończyła się dla Polaków katastrofą, jak w 1939, czy dziś w zupełnej bez mała zależności od zachodniego sąsiada, który na dodatek zmawia się ze wschodnim. "Każde takie dogadywanie jest niepokojące".
  Co uknuli w Mesebergu?
 • W kraju realnej demokracji
  .
  "Wybory to zabawka dla pospólstwa, absorbująca jego uwagę" i to w KAżDYM kraju demokracji, nie tylko w USA.

  "W naszym systemie to państwo jest własnością środków produkcji.", to byłoby jeszcze wcale nieźle, ale państwo jest wyłącznie narzędziem do panowania nad ludnością nie tylko USA przez MWF,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  którego własnością jest państwo.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  co zresztą zdradza wypowiedź "Struktura władzy ... nie dzieli się jak dawniej na wykonawczą, sądowniczą i ustawodawczą, ale na Biały Dom, Wall Street (finanse), media, AIPAC", nie dzieliła się i przedtem, z tego względu Zarlenga i inni proponują taki model państwa: legislatywa, egzekutywa, judykatywa i nad nimi panująca monetatywa.

  "Małpy gaworzą na ruinach zapomnianego społeczeństwa.... Ameryka zniża się do poziomu trzeciego świata"

  Zjawisko występuje nie po raz pierwszy, przypomina to Grecję w starożytności, patrz "Karl Walker: Pieniadz w biegu historii": "Ten rozpad porządku pieniądza zniszczył wspaniały rozkwit kultury greckiej.

  Jedynie niewiele pokoleń później stali biedni pasterze kóz bezmyślnie przed świątyniami swej wielkiej przeszłości i wyrywali z nich kamienie, żeby tylko rozbudować ich własne skromne domostwo."

  I tym razem przyczyna jest ta sama, globalne imperium z centrum w USA rozpada się razem z rozpadem dolara, ostatnie wojny USA mogą jedynie spowolnić ten proces ale nie zatrzymać.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Spróbujmy na koniec wskazać, co słowo demokracja właściwie oznacza:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  odbiega to co prawda od panujących poglądów, ale czyż panujące poglący nie są poglądami panujących dla pospólstwa ?
  Socjologiczny aspekt upadku Zachodu
 • RFN jest bardziej skomplikowane, niż to główne media podają
  .
  " „Aufstehen” (Wstańcie),"

  tłumczenie błędne, "wstańcie!" = "steht auf!", "Aufstehen" ma dwa znaczenia, bezokolicznik "wstawać", albo rzeczownik oznczający "podniesienie się", poza tym odpowiada opis dość dobrze wydarzeniom, i przybliża czytelnikowi nieźle realia RFN, której obraz jest w polskich mediach zwykle niebywale zdeformowany, choć naturalnie pewne wnioski mogą być nieco pochopne.

  Artykuł godny uwagi, bezspornie poszerza wiedzę o sąsiednim kraju.
  Wstańcie z obu krańców
 • Epidemia demokracji
  .
  @kula Lis 67 09:16:50

  "Włochy to jedna wielka mafia, wszystko jest podporządkowane mafii," ten tekst wsakzuje na pewien fenomen

  - https://marucha.wordpress.com/2018/08/15/szwedzkie-panstwo-musi-upasc-reakcja-wladz-na-masowe-palenie-samochodow-mowi-sama-za-siebie/#comment-775212

  Wypowiedź może sugerować, że tylko Włochy mają taką strukturę, w istocie jednak chodzi o epidemię choroby, którą nazwać można "demokracja", kótra objęła niezliczone kraje świata

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  w gruncie rzeczy równie prawdziwe byłoby zdanie:

  "... to jedna wielka mafia"

  Przy czym "..." można zastąpić:
  Polska
  USA
  Francja
  Bułgaria
  W.Brytania
  Izrael
  ....
  Rosja
  Albania
  ChRL
  ...
  i.t.d.

  Podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa jest sprawne funkcjonowanie podstawowych organizacji państwa PPZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  naturalnie także w pierwszej fazie demokratyzacji Wolnej Polski niezbędna była aktywizacja pospolitych organizacji przestępczych, gangsterswa, które z czasem zostały wyparte przez PPZ, po wypełnieniu swej roli w procesie demokratyzacji kraju. To tłumaczy, dlaczego po początkowym rozkwicie gangsterstwa w Polsce zmalała jego rola w działalności przestępczej, którą przejęła PPZ, czyli cztery filary demokracji:
  legislatywa
  egzekutywa
  judykatywa
  i często ignorowana choć najważneijsza
  tzw. monetatywa.
  Włosi złapali Sorosa za jaja, a powinni też i Rotszylda...
 • kluczem jest demokracja
  .
  jako niezawodny system zarządzania pospólstwem.

  - https://marucha.wordpress.com/2018/08/13/podejrzany-o-wyludzenie-200-mln-zl-vat-wychodzi-na-wolnosc-bo-pismo-z-sadu-gdzies-sie-zgubilo/#comment-774863

  byłoby dość dziwne, gdyby ci zarządzający masami ludzkimi traktowali je inaczej jak zwyczajne bydło rzeźne. Czyż można łatwiej wytłumaczyć przyczyny wszelkich wojen, szczególnie tych światowych ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  O tym klanie głosi się, że od czasu wojen napoleńskich finansowała wszystkie wojny i zawsze obie strony i to z błogosławieństwem

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech
  Zwykły przedsiębiorca został rekinem finansów
 • Tło
  -
  Teoria

  - http://balder.org/coudenpo

  i praktyka

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  W przypadku Sorosa chodzi o zbrodniarza przeciwko ludzkości, o Rotszaldach nie mam odwagi wspominać

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz
  Włosi złapali Sorosa za jaja, a powinni też i Rotszylda...