Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Kaspar Hauser

 • @szczurobronny 17:19:10
  Ty oglądasz te filmiki co zapodajesz ..? Po wczorajszej wtopie z czołgami powinieneś to robić uważniej :)
  Wojna domowa na Ukrainie 23.09.2014r- 17 dzień rozejmu.
 • @re1 00:45:52
  To nie białe pasy - tylko zamalowane numery taktyczne. T72M nie ma reaktywnego pancerza tego typu(kontakt5) etc - Porównaj sobie T72BA do T72M i sam zobaczysz różnicę :) Chyba tylko rozmiar kół się zgadza :)
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • Shaolin , adalbert05
  Te spalone czołgi w Starobielszewie to raczej T72BA a nie BM co nie zmienia faktu ,że ukry takowych nie posiadają :)
  Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.
 • @adalbert05 11:13:05
  Odnośnie T72B3. Też zauważyłem ,że to ta sama maszyna - dość rzucające się w oczy było naprędce sporządzone "ukropskie " malowanie (białe pasy)
  W/g mnie było to tak : Ukropy nie przechwycili tego czołgu. Z filmiku (z przechwycenia)wynikało ,że mieli tylko kilka , kilkanaście minut na zapoznanie się z tankiem i musieli się wycofać . Czołg pozostał na ziemi niczyjej , lub tez w strefie oddziaływania ogniowego co uniemożliwiało jego ewakuację . Skąd białe pasy ? Załoga namalowała je czołg nie wzbudził zainteresowania ukropów oraz by w razie czego (np próby zajęcia) ładnie wyglądał jako zniszczony . Czołg nie mógł być raczej wykorzystany przez ukropów ponieważ odmienny system celowania to raczej czarna magia dla nieprzeszkolonego operatora . Gdyby ukropy go przechwycili to stałby w Kijowie na Majdanie a nie byłby używany w walce.
  Skąd tego typu czołg w Donbasie ? Podzielam Twoją opinię na ten temat. Opcja ,że to np jakaś wersja testowa , podarowana ukraincom do testów - odpada. Brak przeszkolonej obsługi , by coś takiego wykorzystać w walce.To oczywiste ,ze czołg ten pojawił się w strefie konfliktu , zapewne są tez tam najnowsze systemy przeciwpancerne , przeciwlotnicze etc . Tylko głupiec nie wykorzystałby takiej "okazji" do sprawdzenia w sprzętu w boju .T90 też tam pewno są , tylko zdjęć jeszcze nie ma :)
  Wojna domowa na Ukrainie 19.09.2014r- 13 dzień rozejmu..
 • Koniec świata ..
  Świat się konczy!! . Dzisiaj o godz. 9.00 do studia "Dzien Dobry TVN" zaproszono szefa Xportal Bartosza Bekiera !!. Zupełnie inna narracja dotycząca konfliktu na Ukrainie , wywołała u Pani Wellman silny dysonans poznawczy i sądząc z miny skutkował on co najmniej kupą w majtach. Prokop przeżył i w odróżnieniu od Wellman nie wyglądał na człowieka , który zobaczył UFO i dość zgrabnie uniknął standardowego w tych wypadkach rozdziawienia gęby. Brawa dla Pana Bartosza za rozsądek i rzeczową argumentację.
  Czekamy na zapis video :)
  Ukraina- wojna domowa 05.09.2014r.
 • Ciekawostka od konkurencji ..
  Ciekawostka z Salon24 ::
  http://gruenefee.salon24.pl/603923,wyobraz-sobie-jest-wojna-a-ty-nie-chcesz-na-nia-isc
  Mimo ,że salon opanowany jest przez probanderowskich jełopów czasami można poczytać ciekawe rzeczy . Dla tych co isię brzydzą i ściekow nie czytają- rzecz o- "list otwarty napisany przez grupę emerytowanych oficerów wywiadu USA do kanclerz Niemiec Angeli Merkel."
  Cyt:AFP

  Dzisiaj oczy całego świata zwrócone są w kierunku Newport w Walii. Tam odbywa się najważniejszy od wielu, wielu lat szczyt NATO.

  Jak ważny jest to szczyt świadczy list otwarty napisany przez grupę emerytowanych oficerów wywiadu USA do kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

  Inicjatorami tego nadzwyczajnego ostrzeżenia są: William Binney, były dyrektor techniczny World Geopolitical & Military Analysis, NSA; ; David MacMichael, National Intelligence Council (a.D.); Ray McGovern, emerytowany oficer US Army Infantry/Intelligence i CIA-Analyst (a.D.); Elizabeth Murray,. ofcer ds. Europy wschodniej i środkowej (a.D.); Todd E. Pierce, MAJ, US Army Judge Advocate (a.D.), Foreign Service Officer

  Zatroskani o losy świata oficerowie piszą w nim m.in.:

  My, niżej podpisani – weterani agencji wywiadu USA - podjęliśmy ten nadzwyczajny krok aby jeszcze przed szczytem NATO miała Pani szansę zapoznać się z naszym zdaniem. Powinna Pani na przykład wiedzieć, że oskarżenie Rosji o rozpoczęciu inwazji na Ukrainę nie jest oparte na mocnych i zaufanych dowodach, wręcz przeciwnie dowody te wyglądają na uwarunkowane politycznie. W ten sam sposób „zebrano” dowody dla uzasadnienia ataku USA na Irak. Wtedy nie widzieliśmy żadnych wiarygodnych dowodów na obecność broni masowego rażenia, tak i dzisiaj nie widzimy wiarygodnych dowodów rosyjskiej inwazji.

  Naszym zdaniem powinna Pani podchodzić z nieufnością to twierdzeń głoszonych przez amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych i przedstawicieli NATO.(...) Z powodu rosnącej prominencji wywiadu,którą my uważamy za fałszywą sądzimy, że w ostatnich dniach znacznie wzrosła możliwość rozszerzenia eskalacji działań poza granicę Ukrainy. Co ważne uważamy także, że można temu zapobiec zależnie od stopnia rozsądnego sceptycyzmu, który Pani i inni europejscy przywódcy „przywiozą” ze sobą na szczyt.
  .
  (...) Można przypuszczać, że mowy Rasmussena przygotowywane są w Waszyngtonie. Tak było i w dniu inwazji na Irak. Rasmussen, wtedy premier Dani powiedział w parlamencie – Irak posiada broń masowego rażenia. Po prostu my nie tylko w to wierzymy. My to wiemy. Zdjęcia mówią więcej niż 1000 słów, ale zdjęcia mogą też wprowadzać w błąd. Mamy duże doświadczenie w gromadzeniu i analizowaniu zdjęć satelitarnych i wszelkich fotografii, czy też innych rodzajów materiałów wywiadowczych. Zdjęcia opublikowane przez NATO, w dniu 28 sierpnia nie dają przekonywujących powodów, aby zarzucić Rosji inwazję na Ukrainę. Niestety zanadto przypominają zdjęcia przedstawione przez Colin Powell w ONZ w dniu 5 lutego 2003 roku, które równie niczego nie dowodziły.

  Prawdopodobnie w administracji w Waszyngtonie istnieją frakcje, które próbują zastopować parcie niektórych polityków do nowej wojny. Foreign Affairs, czasopismo należące do najważniejszego Think Tanku w USA, Council on Foreign Relations (CFR) opublikowało w swoim najnowszym wydaniu artykuł Johna Mearsheimera, weterana amerykańskiej polityki zagranicznej, a dzisiaj profesora University of Chicago, pod znamiennym tułem - Dlaczego kryzys ukraiński jest błędem zachodu: liberalne iluzje, które prowokują Putina.

  Według Mearsheimera:

  Odpowiedzialność za kryzys ponoszą w równej mierze USA i jej europejscy partnerzy. A źródłem tych rozruchów jest poszerzanie NATO i centralny element pewnej strategii oderwania Ukrainy z kręgu wpływów rosyjskich i jej integracja z zachodem. Dalszymi krytycznymi elementami było rozszerzanie UE na wschód i wspomaganie ruchów demokratycznych na Ukrainie – zapoczątkowanych Pomarańczową Rewolucją w 2004 roku. Od połowy lat dziewięćdziesiątych rosyjski rząd protestował gwałtownie przeciwko rozszerzaniu NATO, a w ostatnich latach stało się jasne, że nie będzie bezczynnie się temu przyglądał, kiedy jego strategiczny sąsiad ulega przekształceniu w bastion zachodu.

  Na konferencji prasowej Obamy odbytej w dniu 29 sierpnia obserwowaliśmy próby gaszenia retoryki wojennej mediów i dyplomatów. Mianowicie, Obama wyrażnie stwierdził, że najnowsze wydarzenia na Ukrainie to kontynuacja sytuacji, która trwa już od miesięcy... To nie jest żadna autentyczna zmiana. Jednak jak wynika z memorandum prezydent USA ma tylko marną kontrolę nad kreatorami polityki w swojej administracji – której brakuje zmysłu historycznego.

  Pokój na świecie i nowy ekonomiczny porządek zamiast wojny i zniszczenia wiszą na cieniutkch włoskach – zdolności kanclerz Niemiec Angeli Merkel do sprzeciwienia się naciskom z Waszyngtonu i zdolności słabego i niestabilnego prezydenta USA, Baracka Obamy do sprzeciwienia się swoim najbliższym doradcom, Tylko Merkel i Obama mogą zastopować proces, który bardzo szybko może zamienić się w Trzecią Wojnę Światową.

  Jedno jest pewne, Rosja nie jest już partnerem, ale czy wrogiem?"
  Koniec cytatu:
  Autor : Gruenefee , (AFP , Salon24)
  Ukraina- wojna domowa 04.09.2014r.
 • @TomS 22:29:28
  Tak , to G3 a zdjęcie pochodzi z 2012 roku ze wspólnych cwiczen Polaków, Ukrainców i Litwinów . Dla zainteresowanych linki :
  http://rusplt.ru/world/armiya-11277.html
  http://www.ridus.ru/news/45704
  Wychodzi na to ,ze Litwini dali się naszym pobawić swoim uzbrojeniem a maja na wyposażeniu G3 oraz jego nowsza wersję G36.
  Ukraina- wojna domowa 28.08.2014r.
 • @mania przepraszania 10:39:45
  Masz rację , tam nigdy nie było granicy w sensie nam znanym . A takie przekroczenie granicy na kilka kilometrów to zaledwie kilkanaście minut jazdy BWP w złym kierunku.
  Ukraina- wojna domowa 27.08.2014r.
 • @adalbert05 08:49:00
  Film z kolumną kakijewców jest jeszcze sprzed przybycia do Noworosji. Szykują się do wymarszu na terenie Rosji. Jakoś sobie nie wyobrażam by w takim "ordynku" ustawiała się jakakolwiek kolumna zagrożona atakiem artylerii lub lotnictwa. Wtopa z 10 "desantnikami" z 331 pułku , miała prawdopodobnie miejsce przy eskortowaniu tej właśnie ekipy.Poje ..ły im się kolumny i trafili przypadkowo na Ukrainę.
  Na moje oko marsz rokadowy 331 pułku miał za zadanie "zaciemnić" manewry wojsk przy granicy zarówno dla satelitów jak środków rozpoznania radioelektronicznego .Ruch kilku kolumn , zaśmiecony standardowym pier..niem eter ... i noc ..Prawie się udało :)
  Ukraina- wojna domowa 27.08.2014r.
 • @adalbert05 22:11:37
  Mam na ten temat dokładnie takie samo zdanie jak Ty .Pozdrawiam
  Ukraina- wojna domowa 27.08.2014r.
 • @fretka 21:47:02
  Faktycznie , ale te białe pasy tak dość po chamsku wymalowane - jakby w pośpiechu. Na dość solidne wyglądają "malunki" w kolorze zielonym . "Nasi" malują tak burty i elementy wieży .Sfilmowane są numery fabryczne . Da się sprawdzić czyj ten czołg.
  Ukraina- wojna domowa 27.08.2014r.
 • @adalbert05 21:22:22
  Nie bądźmy świętsi od Papieża , wysyp T72 w różnych wersjach , te BTR80A , dziwne kolumny ( w linkach "bruska") w wymalowanymi kółkami i trójkątami to .. :)
  Ja bym tylko powiedział : wreszcie .. Abchazowie i Ostetyncy wzieli się za ochronę scytyjskich kurhanów niwelowanych przez gąsienice ukropskich tanków :)
  Ukraina- wojna domowa 27.08.2014r.
 • @adalbert05 17:31:25
  Te BTR zauważono już wcześniej m.in tu :
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GffdgaWKZSk
  Sprawa była wałkowana na Colonel Cassad i .. może zostawię to bez komentarza . Były podejrzenia , że linkowany filmik pochodzi z 2008r i nakręcono go w Osetii , jednak filmików tego autora jest więcej i widać jak porusza się on autem na ukrainskich tablicach .
  To raczej BTR 82 . Niestety Ukraina nie posiada takiego sprzętu , co prawda zamówili kiedyś kilkadziesiąt armat 2A40 ,do modernizacji BWP , wiec była możliwość ,że znalazły się one w jakichś "prototypach" BTR 80 , jednak działka widoczne na filmie to ich nowsza wersja 2A72 (inny hamulec wylotowy) ..Podobną "budę" BTR produkują zakłady w Charkowie (do BTR3 i BTR4), jednak wieża to na bank z wytwórni w Tule.
  Ukraina- wojna domowa 27.08.2014r.