Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rumpelsiltskin

 • @autor
  Przerost formy nad treścią. Dzieci bawiły się beztrosko nawet w obozie w Oświęcimiu podczas wojny, dopóki ktoś z rodziców był w pobliżu. Takie po prostu są dzieci. Zachowanie się dzieci to nie jest dobry indykator sytuacji w państwie.
  Polskie dzieci - byłem wzruszony
 • @Husky 23:20:09
  Podziwiam, ale nie zazdroszczę. Żegnam!
  Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów
 • @interesariusz z PL 23:12:36
  Bynajmniej. Definicja w prawie międzynarodowym nie kwalifikuje wybicia jakiejś jednej grupy społecznej, nawet "elity" (w cudzysłowie, bo każdy to słowo rozumie inaczej) jako ludobójstwa. Ludobójstwo obejmuje wszystkie grupy społeczne. A tak można mówi jedynie o czystkach.
  „Kongijskie ludobójstwo” – fejk prawoczłowieczyzmu
 • @Husky 22:15:24
  Raczej Góral ze Wzgórz Golan.
  Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów
 • @Husky 21:17:56
  Dobrze, że twoja rodzina przeżyła wojnę dzięki tym... Ruskim, bo tej twojej "prawdy" nie miałby kto dzisiaj napisać...
  No chyba że ty nie pochodzisz z Polski...
  Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów
 • @autor
  Polskie ofiary wojny zostały policzone przez IPN. Rezultaty badań na ten temat zostały przedstawione w publikacji pt. "Polska 1939 - 1945 - straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami".
  Z treści publikacji wynika, że Niemcy odpowiadają za śmierć 5,5 milionów Polaków, a Sowieci za ok. 300-350 tys. Jednak w tym drugim przypadku (ofiar sowieckich) okazuje się, że ta liczba spadła, w porównaniu z szacunkami powojennymi. Liczba niemieckich ofiar pozostaje aktualna.
  Po wojnie oceniano liczbę polskich ofiar wojny na 6 milionów (5,5 Niemcy, 0,5 Sowieci). Dzisiaj wiadomo, że liczbę ofiar sowieckich zawyżono. Gdy dociera się do kolejnych dokumentów i źródeł, liczbę tę koryguje się w dół. Obecnie ocenia się, że Sowieci są odpowiedzialni za śmierć 300-350 tys. Polaków w czasie wojny.
  Komory gazowe były niemieckiej konstrukcji...
 • @zbig71 13:34:29
  Bo przyszły konflikt będzie z Niemcami, a ściślej z UE. "Niewidzialna ręka" buduje nowe imperium - Wielką Rzeszę Europejską - i dąży od dłuższego czasu do tego, żeby stare mocarstwa chwyciły się za łby (Chiny też dobrze by było w to wciągnąć). Dlatego ta "niewidzialna ręka" w USA szczuje przeciw Rosji, a w Rosji na odwrót. Prędzej czy później Rosja i USA znajdą się po tej samej stronie w tym konflikcie. A po której stronie che znaleźć się Polska?
  „Nowe odprężenie” w relacjach USA-Rosja, drugi "reset"?
 • @autor
  Wiadomo to właściwie od zawsze, że te 6 milionów to liczba wzięta z sufitu. Nie ma szans na udokumentowanie nawet jej ułamka. Dlatego właściwie nie ma pretensji do Niemiec, bo ktoś chyba wie, że to wszystko jest znacznie przestrzelone. Za to jest to znakomita pałka do pałowania kogo potrzeba.
  Siegmund Rothstein: Zagazowany w Treblince i zmarły w Mińsku
 • @Mind Service 18:54:35
  "Rosjanie to nie Słowianie" to stwierdzenie pochodzące z książeczki wydanej przed wojną przez ukraińskich propagandzistów z OUN UPA. Określili w niej, że Rosjanie to w dużej części Mongołowie i miało to uzasadniać wyższość Ukraińców nad nimi. Ciekawe, kto tę propagandę powiela dzisiaj w Polsce i po co...
  Czy to już namiastki Rządu Światowego i NWO?
 • @ele 07:52:34
  Jest proste lekarstwo na takie mniejszości narodowe, to jest przywrócenie obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. I wcale nie musi to być dwuletnia służba, jak to miało miejsce za komuny. Gdy przyjęcie obywatelstwa będzie się łączyć z obowiązkiem takiej służby, wtedy "malowanych" Polaków znacznie ubędzie. Poza tym widać na ulicach niewyżytą, czasami niebezpieczną młodzież. W wojsku wielu młodych ludzi "wyżyłoby się" i większość "rożków" byłaby przytarta.
  W Polsce nie ma demokracji.
 • @interesariusz z PL 12:29:11
  Oni są wszędzie przesiedleni, Lubuskie to ojczyzna Łemków. Są zorganizowani (wiedzą, kto jest "swój"), a Polacy jak zwykle w rozsypce. Dlatego mają duży wpływ na to, co się dzieje, daleko większy niż wynika z demografii. Popiera ich też diaspora i postkomuna, to dopełnia obraz tego, co tam się dzieje.
  Polska w niewoli sitw etnicznych 1990-2019.
 • Autor zapomniał o najważniejszym czynniku
  Autor zapomniał o akcji "Wisła", w wyniku której przesiedlono na te tereny ("Ziemie Odzyskane") kilkaset tysięcy de facto Ukraińców. Teraz rodzi się już tam ich trzecie, czwarte pokolenie. To jest decydujący czynnik tego, co dzieje się na tych terenach dzisiaj.
  Polska w niewoli sitw etnicznych 1990-2019.
 • @Wican 14:49:29
  No to czekaj tatka latka.
  Co wygra wybory europejskie – i po co?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:57:02
  Jak jest najłatwiej rozbić ten duopol? Trzeba poprzeć PIS, bo to najlepszy psuj i dewastator jest. Gdy PIS rozwali Paradę Oszustów, rozwalenie PIS-u nie będzie już problemem, bo nikt mu nie wyciągnie ręki na pomoc (z zewnątrz także).
  Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane i niewiele się nimi zdziała. Trzeba obrać jakąś taktykę, żeby posunąć wojnę pozycyjną, jaka obecnie trwa, do przodu. Trzeba wykorzystać siłę jednych przeciw drugim, dlatego trzeba jedną stronę wesprzeć, żeby osłabić drugą.
  Co wygra wybory europejskie – i po co?
 • @Oscar 12:29:11
  Trafiłeś w sedno z tymi szacunkami cudownej przemiany żydów w Polaków. Mam taką sytuację w rodzinie, że mój śp. dziadek miał dwóch braci, którzy z wojny nie wrócili. Szukał ich kilkadziesiąt lat, pisał do wszelakich instytucji, z Czerwonym Krzyżem na czele, i nic. Ni widu, ni słychu. Od ludzi udało mu się ustalić tylko, że jeden z tych braci był zabrany na przymusowe roboty do Niemiec, a drugi był w partyzantce i zginął podczas jakiejś dużej bitwy.
  Wiele lat po śmierci dziadka, znając dane osobowe jego braci, w czasie akcji Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie o publikacji danych osób represjonowanych, wprowadziłem te dane do wyszukiwarki. No i zaskoczenie. Wyszukiwarka wyrzuciła obu braci. System wykazał, że obaj byli represjonowani jako przymusowi robotnicy. Jak wynika z tych dokumentów, obaj wojnę przeżyli. Problem polega na tym, że z tej wojny nigdy nie dotarli do domu, ani do matki, która na nich do końca życia czekała. Jeden z nich, była taka informacja, zmarł dopiero w latach 80-tych.
  Dziwne, niby obaj przeżyli, ale żaden nie pokazał się matce, bratu i rodzinie na oczy. Czy to rzeczywiście byli oni, czy tylko ktoś obcy podawał się za nich i posługiwał ich dokumentami? Napisałem do Fundacji o bliższe informacje nt. tego brata, którego datę śmierci podano. Uzasadniłem, że to był mój krewny. Ale Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie nie odpowiedziała na tę korespondencję. Wtedy właśnie naszła mnie taka myśl, ile jest takich przypadków w całym kraju, że niby Polacy przeżyli wojnę, tylko nikt ich na oczy nie zobaczył? Kim byli ci, którzy się za nich podawali? Dlaczego do końca życia pozostali (przynajmniej ten jeden) przy tych najprawdopodobniej nieswoich nazwiskach?
  Podobnie ma się sprawa z żydowskimi dziećmi, którym księża katoliccy wystawiali metryki chrztu. Nigdy od Kościoła nie usłyszałem, ile tych lewych metryk było i gdzie są te dzieci. Czy wróciły do swej wiary i narodowości, czy wciąż uchodzą za Polaków? A może dlatego bezpieka po wojnie tych księży tak gnębiła?
  I właśnie w ten cudowny sposób Polacy statystycznie wojnę przeżywali (żydowskie dzieci z lewymi metrykami, a także dorośli z lewymi papierami), a ktoś inny tylko w statystykach "ginął"...
  Jak powstał dwużydzian Polaka,
 • @All
  Znakiem naszych czasów jest to, że nauka zastąpiła wiarę. Obecnie wierzy się (nomen omen) tylko w naukę. Nauka ma coraz mniej wspólnego ze zdobywaniem wiedzy, jest po prostu nową wiarą. Kapłanami tej nowej wiary są "naukowcy", których hierarchię ustala się odgórnie (sztucznie), np. poprzez nadawanie tzw. "Nagród Nobla". Już dawno nobliści nic wielkiego i pożytecznego dla ludzkości nie wynaleźli (poza coraz bardziej sprawnymi systemami kontroli, wyzysku i ucisku), ale Nagrody wciąż się mnożą...
  Słowianie także nie pozostawili historycznych źródeł pisanych. Jak można wywnioskować po ich nazwie pochodzącej od wyrazu "słowo", ich źródłem wiedzy są przekazy ustne (słowne). Te przekazy nazywa się u nas często "legendami" i za zwyczaj lekceważy, choć, jak dowodzą współczesne odkrycia, opowiadają prawdziwe dzieje i historię, nieco tylko ubarwioną dla poprawienia komunikatywności przekazu.
  Słowianie, jak dowodzą badania genetyczne, to jeden z najstarszych ludów zamieszkujących Europę. Nie ma na to jednak zbyt wielu dowodów materialnych, bo swoją historię przekazywali ustnie, a swoją architekturę oparli o niezbyt trwały surowiec, czyli drewno. Nie oznacza to jednak tego, że była to historia nieistotna...
  Bardzo, ale to bardzo nieortodoksyjna geneza Wielkiej Nocy.
 • @andrzejw 10:32:07
  Tja, ja tych "nowości" uczyłem się ze 40 lat temu i to wtedy u nas nazywało się "rozprawka"... Co, znowu odkrywają to, co znane było od dawna?
  4000 dzień represjonowany - ludzie ludziom gotują ten los
 • @autor
  Trochę bywam w sądach i wiem z doświadczenia, że sędziowie nie czytają pism dłuższych niż 3 strony. Jeżeli pismo ma więcej stron, to czytają z tego jedynie 3 strony, w tym pierwszą, ostatnią i losowo wybraną jedną ze środka. Chyba w ten sposób oszczędzają wzrok, bo to podstawa w ich "pracy"...
  4000 dzień represjonowany - ludzie ludziom gotują ten los
 • @wiedzajestwksiążkach 21:54:04
  nie, za Piasta Kołodzieja był większy...
  TYLKO 500 MILIONÓW? DLACZEGO?
 • @Rzeczpospolita 19:29:15
  To nie brednie, to fakt. Nie bez powodu państwa najwyżej rozwinięte mają problem z przyrostem naturalnym. W Polsce najwyższy przyrost naturalny był w czasach stanu wojennego.
  TYLKO 500 MILIONÓW? DLACZEGO?