Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rumpelsiltskin

 • @Jan Paweł 11:19:49
  Zakłady Odra produkujące ubrania dżinsowe były w Szczecinie, a Komes był w Słubicach. To były dwie firmy.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @maricus 04:59:20
  Dolar kosztował 100 zł oficjalnie (to był kurs bankowy, gdybyś chciał wymienić dolary na złotówki w banku, w drugą stronę nie można było). Ale żeby kupić coś w Pewexie, trzeba było kupić dolary (lub bony - bo taki wynalazek też był) na czarnym rynku. Ja pamiętam cenę z lat 80-tych coś około 400 -500 zł/1 dolara. Żeby kupić sobie Wranglery, Montany, Levisy lub Wild Caty w Pewexie, które kosztowały ok. 20 dolarów, trzeba było wywalić kupę forsy. Czekało się wtedy na promocję i można było kupić te spodnie po 15 dolarów. Ale jakość tych spodni była nieporównywalna z obecnymi, nawet tych samych firm.
  Czynsze, opłaty za prąd, gaz, wodę itp. to były groszowe sprawy, nikt nawet nie zwracał większej uwagi na te ceny. Każdego było na to stać.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • Były badania DNA pod tym kontem
  Kilka, kilkanaście lat temu, gdy wszyscy zachłysnęli się badaniami genetycznymi, przeprowadzono tego typu badania i o dziwo, wbrew temu, czego się wszyscy spodziewali, że w genach wielu Polaków, znajdą się ślady żydowskich przodków, stwierdzono praktycznie zerowe związki. Wysnuto wtedy wnioski, że pomimo setek lat sąsiedztwa, obie społeczności, polska i żydowska, od zawsze żyły obok siebie, a nigdy ze sobą. Podział był ścisły i permanentny przez wieki.
  Potem genetycy stwierdzili, że znaleźli dowody, iż Polacy i ich przodkowie zamieszkują tereny obecnej Polski od ok. 4 tys. lat, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że od 10 tys. lat, ale naukowe udowodnienie tej tezy wymagałoby dodatkowych badań...
  Potem genetycy dowiedli, że genotyp Słowian Zachodnich i Wschodnich niczym się nie różni, więc podział Słowian na Zachodnich i Wschodnich był sztuczny. Stwierdzili, że to było jedna grupa etniczna.
  No i po tych epokowych odkryciach genetyka stanęła w miejscu, nie tego typu odkryć oczekiwała władza. Nie wiem, czy obecnie prowadzi się jakieś badania tego typu na szerszą skalę, ale z tego, co jest mi wiadomo, to nie. Genetyka po prostu obalała jeden mit za drugim, nikomu to nie było potrzebne... A przydałoby się dalej pociągnąć wszystkie te wątki...
  O żydowskiej krwi w każdym Polaku
 • Oczywista oczywistość
  Oczywiście, że media służą ogłupianiu, a rzeczywista władza jest w ukryciu. Diagnoza jak najbardziej prawidłowa.
  Jednak trafna diagnoza to tylko połowa sukcesu. Brakuje odpowiedzi na pytanie, co w związku z tym? Jaka jest terapia na tak postawioną diagnozę?
  MEDIA W POLSCE SĄ NARZĘDZIEM OGŁUPIANIA SPOŁECZEŃSTWA!
 • @Wican 19:57:29
  Czyli, jak zwykle, wybór między dżumą a tyfusem...
  PiS i spadek wzrostu gospodarczego, konsekwencje.
 • @Monaco 04:38:28
  Nie jestem wyznawcą "pisuaru", jednak co w zamian? Jest jakaś rzeczywista alternatywa? Piszę "rzeczywista", bo partie typu "Konfederacja" uważam za alternatywę tylko teoretyczną. Nie są zdolne do przejęcia władzy. Brak wszystkiego: programu, zaplecza, funduszy, kadr...
  PiS i spadek wzrostu gospodarczego, konsekwencje.
 • @Autorka
  Polska to państwo bezprawia. Nie tylko nagminnie łamane jest prawo, ale i konstytucja jest tylko zbiorem pobożnych życzeń. Dlatego, jeżeli ktoś twierdzi, że konstytucja mu cokolwiek gwarantuje, buja w obłokach.
  Nie ma w zasadzie żadnej dziedziny życia, gdzie prawo byłoby przestrzegane. Śmiem twierdzić, że w naszym kraju każda ustawa jest łamana. Nawet ludziom zmarłym się nie odpuszcza. Państwo czerpie korzyści nawet ze zmarłych, więc co tu mówić o żywych (nagminne łamanie przez polskie samorządy, ale także parafie, administrujące cmentarzami, Ustawy o cmentarzach i grzebaniu zmarłych).
  Na straży tego bezprawia stoją polskie sądy. Proszę się więc nie dziwić, że mają one prawo w głębokim poważaniu, inaczej proceder nagminnego łamania prawa przez władzę nie byłby możliwy. To jest system, takie jest założenie tego ustroju.
  Prawo mamy nawet całkiem niezłe, lecz władza go w zupełności nie przestrzega, a sądy to bezprawie legalizują.
  W zasadzie nikt w Polsce nie rozumie pojęcia "trójpodział władzy". Wszyscy zdają się uważać, że są to trzy odrębne władze. Jednak, tak naprawdę, są to trzy części tej samej władzy (tak powinno być to rozumiane). Dlatego podczas wyborów powinniśmy mieć wpływ na zmianę wszystkich trzech władz: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. I tak ustawione jest to w krajach bardziej demokratycznych niż Polska, tam wybrańcy narodu (parlamentarzyści) mają wpływ na wszystkie trzy elementy władzy. W Polsce wybieramy posłów, posłowie powołują rząd, a sądy pozostają obok tego procesu. I to jest przyczyna polskiej patologii. Jednak ktoś tak to "ustawił", a dzisiaj nawet widać kto (vide: obrońcy tego amoralnego status quo w sądach).
  Z powodów przedstawionych powyżej, uważam inicjatywę opisaną w tym poście jako jałową. Nie tędy droga, zwłaszcza że instytucje międzynarodowe także stoją na straży tego bezprawia. Działania prawne dawno już się wyczerpały...
  Art.4 Każdy Posłem - bezpośrednia inicjatywa ustawodawcza
 • @SZS 15:44:06
  To, że "oddolnej" kolaborującej z Niemcami dobrowolnej organizacji nie było, zawdzięczamy prawdopodobnie Niemcom, którzy słowo "Polska" chcieli wymazać z map i historii świata. Nie byli więc zainteresowani powstaniem "polskiej" dywizji SS, nie chcieli także żadnych innych organizacji z nazwą "Polska" w nazwie, z kolaboracyjnym rządem włącznie.
  Donosicielstwo w Polsce to niestety norma. Nie tylko Niemcy mieli problem z "przerobieniem" donosów, to samo działo się po wojnie z donosicielami UB i SB.
  Jeżeli chodzi o statystyki, to Sowieci opublikowali po wojnie liczbę jeńców wziętych do niewoli w czasie wojny z rozróżnieniem narodowości. Oczywiście, jest to jedna z przesłanek i nie daje ona zapewne pełnego obrazu, niemniej jednak odzwierciedla pewne zależności kolaboracji z Niemcami, łącznie z żydami.
  Przywołam tutaj te statystyki, zaznaczając, że obejmują one także żołnierzy wziętych do niewoli po maju 1945 roku na Dalekim Wschodzie - (źródło niejaki S-E-R-G, dane po rosyjsku, ale chyba nie będzie problemu z ich przyswojeniem):

  Хит- парад военнопленных:
  Объяснимо лидируют немцы - 2 389 560 фрицев,
  затем японцы - 629635 (попали под раздачу летом 45-го),
  венгры - 513767 (очень серьёзно воевали за Гитлера),
  румыны - 187370 (напротив, быстро сдались и легли под победителей, объявив войну Гитлеру),
  австрийцы - 156682,
  чехи и словаки - 69977,
  поляки - 60280,
  итальянцы - 48957,
  французы - 23136,
  югославы - 21822 (ясен пень, хорваты),
  молдаване - 14129,
  китайцы - 12928 (только не говорите мне, что китайцев в мире меньше, чем молдаван),
  евреи - 10173 (опочки, вот вам и Холокост),
  корейцы - 7785,
  голландцы - 4729,
  монголы - 3608,
  финны - 2377,
  бельгийцы - 2010,
  люксембуржцы - 1652 (опустела страна, видать),
  датчане - 457,
  испанцы - 452,
  цыгане - 383,
  норвежцы - 101,
  шведы - 72.
  Воевала ВСЯ ЕВРОПА, о составе дивизий вермахта легко можно найти на просторах интернета.
  Pomagierzy Niemców w ludobójstwie II WŚ
 • @krzysztofjaw 14:53:28
  "przymusowo wcielani (...) pod groźbą śmierci"
  Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że inni dokładnie tak samo tłumaczą swoją współpracę z Hitlerem.
  A jeżeli chce się oceniać "oddolne" inicjatywy, to należy ocenić skalę zjawiska w okupowanej Polsce pt. "volksdeutsch". Dodać "zmuszanych" do służby policjantów do niezbadanej grupy ochotników zwanych "volksdeutschami" i obiektywnie ocenić tę kolaborację.
  Pomagierzy Niemców w ludobójstwie II WŚ
 • Niecała prawda
  Zdaje się, że autor zauważył źdźbło w czyimś oku, a nie widzi belki we własnym. Wspomnę tylko hasło: "Granatowa policja".
  Pomagierzy Niemców w ludobójstwie II WŚ
 • @demonkracja 07:58:53
  Nie można się nie zgodzić z tą ogólną tezą, ale gdyby to był proces skończony, to nie byłyby oba kraje obiektem tak bezpardonowego ataku.
  Jak widać mamy jeszcze szansę. Może niewielką, ale jednak...
  Co oznacza wskazanie na Siemoniaka na szefa PO
 • @zbig71 21:47:38
  "Lobby syjonistyczne" to jest jedyny nasz problem. Polacy są świetni, gdy walczą z wrogiem, są wspaniałym narodem. Warunek, musi to być wróg jasno określony. Wiedzą o tym jednak wrogowie Polski, dlatego agresja przeciw Polsce prowadzona jest z ukrycia pod fałszywą flagą. Wynik tak umiejętnie prowadzonej akcji jest taki, że Polacy zamiast się zjednoczyć w walce, kłócą się między sobą. I o to chodzi. Polska przegrywa tę niewypowiedzianą wojnę.
  Jak najszerszej rozumiane środowiska syjonistyczne prowadzą z Polską bezpardonową wojnę już od wielu lat. Mają w tym sukcesy, bo Polacy wciąż nie widzą jednego konkretnego zagrożenia z ich strony. Wydaje nam się, że atakują nas Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy, Czesi i kto tyko może, a tak naprawdę wszystkie te ataki koordynowane są przez to środowisko. Oni wszędzie tam mają duże wpływy, wykorzystuję je bezwzględnie, zwłaszcza że tamte narody - pacynki, którymi pogrywają, mają do Polaków jakieś anse.
  Trzeba wiedzieć, że mamy jednego wroga - syjonizm (żydowska odmiana faszyzmu). Gdy zdamy sobie z tego sprawę, nasza walka zacznie być skuteczna. A tak rozmieniamy się tylko na drobne.
  Siemoniak, Schetyna, PIS, PO i całe to towarzystwo, NATO, UE itp. itd. to pionki rozstawiane na szachownicy w partii szachów, jaka rozgrywana jest przeciw Polsce przez to jedno, konkretne i wpływowe środowisko.
  Ale Polska nie jest ostatecznym celem prowadzonej wojny, a tylko celem pośrednim. Prawdziwym i ostatecznym celem tego środowiska jest zniszczenie Rosji. Polska jest niebezpieczna, bo Polacy mają słabość nie tyle do Rosji, co do Rosjan. Istnienie niebezpieczeństwo, że oba narody zdadzą sobie sprawę z planowanego dla nich losu i połączą siły. Wtedy Rosja będzie nie do pokonania, bo są trudności z jej anihilacją nawet teraz, gdy Polacy jej nie wspierają.
  Pokonanie Rosji to jest warunek konieczny do osiągnięcia tzw. władzy nad światem. Nie bez kozery w III objawieniu fatimskim jest mowa o tym, że Rosja powróci na właściwą drogę i pokona siły zła. Chodzi o to, żeby ta przepowiednia nie spełniła się...
  Co oznacza wskazanie na Siemoniaka na szefa PO
 • @demonkracja 21:53:50
  Ale Schetyna to też opcja ukraińska, tyle że nieformalna. Postawienie na czele partii członka Związku Ukraińców w Polsce, nawet nie Polaka pochodzenia ukraińskiego, to jasny komunikat dla rozsianej po Polsce wielomilionowej diaspory ukraińskiej, żeby wytężyła wysiłki...
  Jest ich kilka milionów, bo jeśli nawet przyjąć, że w wyniku Akcji "Wisła" przesiedlono ich "tylko" ok. 200 tys i jeżeli się policzy, że to jest ich 3-4 pokolenie mieszkające w Polsce, to te milionowe szacunki są w pełni uzasadnione. A jeżeli się do tego doda kilka milionów przyjezdnych Ukraińców, no to ta mniejszość narodowa stanowi już w Polsce niebłahy problem. Może ktoś chce dać im wszystkim teraz wodza naczelnego?
  Co oznacza wskazanie na Siemoniaka na szefa PO
 • @demonkracja 21:29:36
  Jako że Siemoniak jest członkiem (informacja pewna, choć ostatnio tabu) Związku Ukraińców w Polsce, a nie np. Związku Polaków Pochodzenia Ukraińskiego, to wskazanie Siemoniaka na szefa PO jest formalną decyzją podporządkowania PO lobby ukraińskiemu i wszystkiemu, co z tym jest związane, z syjonistycznymi koligacjami włącznie. Piszę "formalną", bo w rzeczywistości to środowisko polityczne jest uwikłane w te zależności po uszy już od lat, co starałem się wykazać we wcześniejszych moich komentarzach pod niniejszym postem.
  Tylko tyle i aż tyle.
  Co oznacza wskazanie na Siemoniaka na szefa PO
 • @Monaco 17:53:54
  Jaki był nakaz OUN UPA dla Ukraińców pozostających w mieszanych związkach małżeńskich, polsko-ukraińskich? Gdy spośród małżonków Ukrainką była kobieta, to miała obowiązek zabić męża, a dzieci ocalić. Gdy w małżeństwie mieszanym Ukraińcem był mąż, to jego obowiązkiem było zabić żonę i wszystkie dzieci.
  Tutaj nasuwa się na myśl oczywisty związek tego nakazu z Talmudem, gdzie o żydostwie, o przynależności do tej nacji, decyduje matka.
  Kim zatem byli tak naprawdę ideolodzy ruchu banderowskiego? Czy ktoś kiedyś zajmie się tym wątkiem tej zbrodniczej organizacji?
  Ten rozkaz OUN UPA, w stosunku do Ukraińców w małżeństwach mieszanych, był znany, jednak nie przechował się dokument to potwierdzający. No i jakiś czas temu, czytam sobie gdzieś na ruskim portalu doniesienie z Polski, że podczas budowy jakiegoś hipermarketu, przy robotach ziemnych, znaleziono zakopaną skrzynkę z dokumentami. Okazało się, że są to materiały zakopane przez banderowców. Wśród tych dokumentów był i ten sławetny rozkaz o obowiązku zabicia małżonka i dzieci w małżeństwach mieszanych polsko-ukraińskich. Oryginalny dokument. W informacji podano, że dokumenty te przejął IPN. No i tyle, bo w Polsce nigdzie na tę informację nie natknąłem się. W Polsce na ten temat było cicho-sza...
  Jaki był zatem związek ideologów OUN UPA z syjonizmem i Talmudem? Czy aby ta ideologia (syjonizm) nie jest spoiwem PIS, PO, "strategicznego" sojuszu z USA i "przyjacielskich" stosunków z Izraelem? No i to też wyjaśniałoby niezrozumiały dla wielu "sojusz" obecnychwładz polskich z neo-banderowcami na Ukrainie, którzy doszli do władzy za pieniądze oligarchów jednej proweniencji...
  Może za to Prezes Jarosław walczył na Majdanie w Kijowie?
  Co oznacza wskazanie na Siemoniaka na szefa PO
 • @Wrzodak Z. 15:55:32
  Oczywista oczywistość.
  Prezes Jarosław oraz niejaki Jacek Kurski demonstrujący pod sztandarami banderowskimi na Majdanie, to przecież fakt. O innych politykach PIS już nawet nie wspominając.
  Schetyna biegle włada językiem angielskim, bo, jak to onegdaj w jakimś reportażu powiedziano, wyjeżdżał regularnie na wakacje do wujka do Kanady i tam podobno się nauczył tego języka. Wtedy, gdy o tej Kanadzie wspomniano, pomyślałem, że tam przecież otrzymali azyl banderowcy i ukraińska diaspora w Kanadzie w zasadzie tylko z nich się składa. Od tej pory zacząłem postrzegać Schetynę jako zakamuflowaną opcję ukraińską. Zresztą Wrocław, skąd on się wywodzi, to dzisiaj mekka Ukraińców.
  Teraz, gdy zarekomendował Siemoniaka w obecności Kluzik-Rostkowskiej, wszystko się raczej potwierdza, bo Siemoniak to działacz Związku Ukraińców w Polsce, a Kluzik-Rostkowska także (też gdzieś była informacja na ten temat)...
  Aż strach pomyśleć, że Siemoniak był szefem MON, Kluzik-Rostkowska szefową MEN, a Schetyna szefem MSZ... Jaką politykę to towarzystwo realizowało w tych kluczowych ministerstwach? Kim był premier, który powołał takich ministrów?
  A Prezes na Majdanie narażał przecież swoje życie i zdrowie dla sprawy ukraińskiej... Ich powiązania (PIS i PO) są dużo głębsze niż tylko polityczne.
  Co oznacza wskazanie na Siemoniaka na szefa PO
 • Duch czasów
  Krytycy socjalizmu i komunizmu szydzili z tego ustroju twierdząc, że jest to ustrój dzielnie walczący z przeciwnościami nieznanymi w innych ustrojach. No cóż, dzisiejsza cywilizacja walczy z całą masą chorób nieznanych nie tylko komunistom, ale całej ludzkości od zarania dziejów. A to dopiero początek zmian...

  Dla zobrazowania, o co mniej więcej w tym wszystkim chodzi i do czego to zmierza, dołączam link z interesującym wykładem Iriny Muchiny, Rosjanki mieszkającej od 25 lat w Kanadzie i tam pracującej w różnego typu instytucjach. Wykład po rosyjsku, ale można sobie włączyć tłumacza.
  https://youtu.be/gYsxTpTPrmw
  Anankastia i anankaści. Czym jest osobowość anankastyczna?
 • @Oscar 11:38:55
  To rola ustawodawcy, a nie sądów.
  Sędzia Zaradkiewicz obnażył hipokryzję „kasty”!
 • @kula Lis 69 08:16:46
  Rozumiem oburzenie na wyroki, które wydają się niesprawiedliwe, ale to tylko połowa problemu. Druga połowa problemu to prawo, które za pobicie ze skutkiem śmiertelnym taką karę przewiduje. No i tutaj jest rola ustawodawcy, który tworzy takie prawo. Ziobro skoncentrował się na narzekaniu na sędziów, a sam nic nie robi, żeby to chore prawo naprawić. Gdy patrzę na wysiłki PIS-u w dziedzinie sądownictwa, to przychodzi mi na myśl takie stare powiedzenie: "ile to trzeba pozmieniać, żeby wszystko zostało po staremu...". No i PIS usilnie niby wszystko zmienia, a wszystko jak było po staremu, tak jest. To są pozory zmian, a nie wola zmian.
  Sędzia Zaradkiewicz obnażył hipokryzję „kasty”!
 • @Drab61 23:04:11
  Niezawisłość nie oznacza całkowitej niezależności. Kto tego nie rozumie, ten nie ma pojęcia o prawie. Nasza kasta interpretuje sobie niezawisłość jako totalną niezależność od wszystkiego, łącznie z obowiązującym prawem, jak i zdrowym rozsądkiem, a także zasadami logiki oraz zwyczajną przyzwoitością. A sędzia ma być niezawisły li tylko w procesie orzekania i nic poza tym. Nie wolno mu w tym procesie przeszkadzać, grozić, korumpować, naciskać itp. Ale nie oznacza to, że wolno mu bezkarnie kraść lub łamać prawo w jakikolwiek inny sposób. On też podlega prawu, a nie jest ponad nim, czy obok niego.
  Sędzia Zaradkiewicz obnażył hipokryzję „kasty”!