Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rumpelsiltskin

 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 13:48:37
  Sprawy w tych "manewrach" są niezwykle proste:

  1. Niemcy chcą się wydźwignąć na światową potęgę gospodarczą i polityczną. Realizują konsekwentnie tym samym cele III Rzeszy. Dlatego intensyfikują stosunki gospodarcze z Chinami via Rosja.
  2. Ameryka próbuje przeciwdziałać temu układowi i żeby wziąć pod kontrolę wymianę handlową Wschód-Zachód (Niemcy-Chiny) ładuje się z buciorami do Polski (najlepszy punkt do kontroli tego szlaku handlowego - "jedwabnego").
  3. Faryzeusze z PIS ogłaszają zagrożenie ze strony Rosji (Chiny w tym miejscu nie spełniłyby roli straszaka), więc wzywają "sojuszników" z US-army do stałej i zwiększonej obecności w Polsce.
  4. Żydzi jako największy i odwieczny sojusznik Niemiec (także Niemiec Hitlerowskich) właśnie próbuje ten misterny plan PIS-owsko amerykański storpedować dla dobra Niemiec. Żydzi nienawidzą USA tak samo bardzo jak innych, w tym Słowian. Dla żydów liczą się tylko interesy Niemiec, jak najszerzej rozumiane. Uderzając w Polskę, sprowokują (najprawdopodobniej) wycofanie się USA z planów kontroli "jedwabnego szlaku" w naszym kraju. Polska pozostanie pod rządami III Rzeszy i o to chodzi.

  I na tym polega krótka historia tych "manewrów", to jest ciche działanie Niemców, o których jest jak najbardziej cicho. Tak to jest, że najczęściej winnym zbrodni jest ten, którego imię nie pada ani razu w śledztwie, bo zbrodniarz zawsze myli tropy i zaciera ślady...
  Żydzi o oskarżaniu Polski o Holokaust i swoich oskarżeniach
 • @ikulalibal 16:31:52
  Że skromnie dołączę do dyskusji...
  Polska ma ten problem, że od stuleci nie może dorobić się elit. Sprawa polega na tym, że jak już znajdzie się w hierarchii wyżej niż inni (znajdzie się wśród uprzywilejowanych - elit), równocześnie zaczyna niemal od razu nienawidzić tych, którzy tego "zaszczytu" nie dostąpili... Wystarczy zapoznać się z kilkoma "złotymi myślami" "Marszałka" (Ziuka) o Polakach, żeby wiedzieć, na czym ten rodzaj nienawiści polega. Tak ukochał Polskę, a tak nienawidził Polaków... I co, nie ma w tym sprzeczności?
  Żeby daleko nie szukać, wystarczy tylko popatrzeć na obecne czasy i obecne "elity". Prawnicy, urzędnicy, lekarze, politycy itd. koncentrują się na robieniu kasy na "ciemnym ludzie" i nie mają żadnych w tym skrupułów. Niech "ciemny lud" wybierze się po pomoc prawną lub do lekarza, to ten jeden z drugim wydoi tylko kasę z "ciemniaka" i w niczym nie pomoże. Sądy "swoim" krzywdy nie zrobią, więc można się skarżyć, pozywać, zawiadamiać... Co innego, gdy jakiś "szlachetnie urodzony" zwróci się z podobną prośbą...
  Polskie elity mają tendencje do wynaradawiania się, taki już nasz los. Niestety, polski kościół nic w tym nie pomaga, od zawsze bliżej mu do tych pseudo elit niż do reszty społeczeństwa.
  Reasumując: Polski problem to brak elit, dwuznaczna rola Kościoła Katolickiego w tym względzie i trująca legenda o "Marszałku", która zatruwa polskie życie polityczne od ponad wieku (już). To taka diagnoza na szybko (cito) tego problemu, który w rzeczywistości jest wiele szerszy i dużo bardziej złożony.
  Nie mamy elit, nie mamy państwa, no i nie mamy szans...
  Polski duopol mocy - między Marksem i Herzlem
 • Bajki pisze, ale autor tego postu
  Akurat jeżeli chodzi o prawa fizyki, to wersja Rosjan jest bez zarzutu. Wszystko pasuje, nie wydarzyły się rzeczy niemożliwe, o których na podstawie własnego widzimisię pisze autor. Jestem inżynierem konstruktorem wprawdzie nie w zakresie lotnictwa, ale prawa fizyki tam i u mnie są takie same. Winnych nie ma, bo winni zginęli w katastrofie, a w Polsce nie prowadzi się postępowań karnych wobec osób nieżyjących. Gdy winny/podejrzany umiera, śledztwa/postępowania umarza się.
  Smoleńska historyjka o brzozie i bajka o wybuchach
 • To wcale nie jest takie niemożliwe
  Sam ostatnio natknąłem się na dowód, że może to być prawda, że Katyń to jednak zbrodnia niemiecka. Żeby było śmieszniej wiedza nt. tego dowodu dotrwała do naszych czasów dzięki inwigilacji obywateli naszego kraju przez UB/SB. Chichot historii? Już od jakiegoś czasu mam pewne wątpliwości dotyczące sprawstwa Sowietów w tej zbrodni, więc ucho mam trochę wyczulone. Otóż pewnego dnia włączyłem sobie telewizor, przełączyłem go na jeden z kanałów telewizji publicznej, a tam leci sobie film ukazujący niedobrą komunę pt. "Cudze listy". Słucham sobie treści tych listów, tak pieczołowicie wybranych spośród zapewne tysięcy, żeby nam uzmysłowić, jak to za tej komuny było źle. Przychodzi 24. minuta filmu (długość całego to nieco ponad 50 min.) i przedstawiany jest list Stefana Grunera do Moczara ws. brata Juliana Grunera, który we wrześniu 1939 roku "dostał się do rosyjskiej niewoli w stopniu porucznika-lekarza". Stefan Gruner pisze w tym liście, że ostatnią depeszę (właśnie depeszę) otrzymał od brata ze Starobielska w czerwcu 1941 roku. No i to jest strzał w dziesiątkę. Nie dość, że jest to dowód na to, że zbrodni nie dokonano w 1940 roku, to jeszcze wynika z niego, że niewola Polaków nie była aż taka ścisła, że mieli możliwość pójść na pocztę i nadać telegram. Los Juliana Grunera nie odbiegał od losu innych polskich oficerów, ponieważ jego ciało zostało zidentyfikowane właśnie w Starobielsku po sygnecie chyba przez jego córkę. Był pochowany w zbiorowej mogile pośród innych swoich towarzyszy niedoli.
  Kłamstwo charakteryzuje się tym, że ma krótkie nogi. Goebbels prawdopodobnie je wymyślił, a jego rodacy przez dziesięciolecia niszczyli i preparowali dowody oraz likwidowali świadków, a tu taki pech... Zbrodnia katyńska była badana i sądzona przez Trybunał w Norymberdze. Jakie wyroki wydał ten trybunał w tej sprawie, czy czasami nie takie same, jak te, które Rosjanie przedstawili w swojej książce?
  Pieszo po katyńskich mitach wtórne kłamstwo katyńskie
 • @mania przepraszania 18:22:05
  Nie interesuje cię prawda nt. zakłamanych stosunków polsko-rosyjskich, które są bardzo ważne w kontekście obecnych wydarzeń na Ukrainie?
  Ukraina- wojna domowa 01.09.2014r.
 • @adalbert05 17:34:37
  To, co wiemy o Katyniu ma tyle wspólnego z prawdą, jak codzienne oświadczenia dowództwa armii ukraińskiej. Przyjmujemy za pewnik, że zbrodni tej dokonali Sowieci, a to błąd. Proces w Norymberdze przypisał tę zbrodnię Niemcom i miał trybunał na to zarówno dowody, jak i świadków. Zna ktoś dokumenty tego procesu? Chętnie bym je porównał z "dowodami" na winę Sowietów. Czy ktoś zamierza dyskredytować ustalenia Norymbergi? Bajki w stylu, że Stalin miał kogoś tam w ręku proszę traktować jak te o ruskich czołgach w Noworosji.
  Ukraina- wojna domowa 01.09.2014r.
 • @interesariusz z PL 17:26:38
  Błąd. Właśnie poprzez dyskusję z nim okazałeś jego prawdziwe oblicze (maska spadła). Ty nie masz się czego wstydzić, a on się zdradził.
  Ukraina- wojna domowa 01.09.2014r.
 • @adalbert05 01:24:13
  Holokaust? Zemsty? Wszystkich żydów w całej Europie wraz z z europejską częścią ZSRR mieszkało przed wojną ok. 5,5 miliona, z czego ok. 3-3,5 miliona w Polsce, z czego większość za Bugiem (więc nie byli bezpośrednio pod niemieckim butem, zwłaszcza że większość cofała się w głąb Rosji, gdy Hitler napadł na ZSRR). Z Europy do Palestyny uciekło (według różnych szacunków) 2-3 milionów, do USA 1-2 milionów, a jak to widzimy na co dzień, wciąż wielu pozostało na miejscu... Od lat te rachunki jakoś mi się nie zgadzają, a przecież to tylko dodawanie i odejmowanie.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @ninanonimowa 00:55:41
  Wystarczy porównać popyt i cenę mieszkań z siłą nabywczą Polaków, żeby wiedzieć, że coś tu jest nie tak. Dlaczego aż tyle pustych mieszkań jest na każdym polskim osiedlu? Kto kupuje te mieszkania i za co, że wciąż są aż tak drogie?
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @adalbert05 00:25:38
  Pożiwiom, uwidim. Ja obstaję przy swoim. Wiem, że Ukraina jest najważniejsza dla żydów, bo celem ich od ponad 100 lat jest zniszczenie Rosji. Posiadanie Ukrainy jest warunkiem koniecznym do spełnienia tego pragnienia. Oni będą do tego dążyć, nawet kosztem Izraela. Jak zapewne wiesz, żydzi wiedzą, że nie utrzymają się na Bliskim Wschodzie, więc już przygotowali sobie miękkie lądowanie. Kiedyś mówiło się o dwóch miejscach tego lądowania: Węgry albo Polska. Myślę, że Węgry odpadły. Polska ma jeszcze jedną zaletę, otóż dawny plan Judeopolonii to obecna Polska wschodnia, Ukraina, Białoruś, kraje nadbałtyckie (to właśnie ta "Polska" od morza do morza). Przejęcie Polski to już w 50% wykonanie tego starego planu. Jak myślisz, dlaczego ruguje się Polaków z Polski? Przyglądajmy się, jak traktuje się Palestyńczyków w Izraelu, bo to jest przyszły nas, Polaków, los w Judeopolonii.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @Repsol 00:17:54
  Dzięki!
  "Jak przyjdą Ruscy, to chowajcie się w krzaki"
 • @Looking4Silence 00:14:27
  Te, Scwanz (z niemiecka) produkuj się na forum, na którym pisze się od prawej do lewej, bo do tutejszego towarzystwa jesteś niekompatybilny. Od kiedy puczyści to legalna władza?
  "Jak przyjdą Ruscy, to chowajcie się w krzaki"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:10:09
  Sorry, pomyliłem się, to nie do ciebie. Już usunąłem.
  "Jak przyjdą Ruscy, to chowajcie się w krzaki"
 • @adalbert05 23:05:07
  Jesteś naiwny. Pomoc będzie, a że jeszcze jej nie widzimy oznacza tylko to, że ukry szkolą się w jej użyciu. Myślę, że podczas najbliższej kontrofensywy ukrów (która niewątpliwie nastąpi) armia Noworusi może przeżyć pewnego rodzaju szok. Muszą być na to przygotowani i muszą dysponować środkami dużo bardziej zaawansowanymi jak tylko sprzęt klasy tej samej, jak zdobyty na ukrach. Zapamiętaj moje słowa, jestem ich pewien, bo widziałem zaangażowanie senatora USA na majdanie (podobno republikanina), jak i wiem, że przyszła prezydentka USA Hilary pała organiczną nienawiścią do Rosji (podobna demokratka). Bez względu na to kto w Ameryce przejmie władzę po Buraku Bananie (demokrata czy republikanin), Rosja może spodziewać się najgorszego. Rosjanie i Noworosjanie muszą być na to przygotowani.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @adalbert05 22:26:49
  Akurat my na tej stronie powinniśmy się skoncentrować na nielegalnej pomocy z Zachodu dla ukrów, która też niewątpliwie ma miejsce. Mieszkam opodal lotniska w Powidzu i widzę ogromnie wzmożoną aktywność. Żyję na tym świecie już jakiś czas, ale nigdy nie widziałem jednocześnie w locie, zbliżających się do lotniska jednocześnie kilkunastu samolotów transportowych. Miałem okazję takie coś zobaczyć 2 tygodnie temu. Jak na filmach z czasów IIWŚ... Warkot samolotów transportowych podchodzących stadami do lotniska można usłyszeć całe noce. I co, czy to Polska tak wzmogła "prywatnie" swoją aktywność? Co tak nagle stało się nam potrzebne?
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @adalbert05 22:00:40
  Powtarzam, nie może być takiej sytuacji, że po zbombardowaniu jednego zakładu staja wszystkie czołgi określonego typu (czy inny sprzęt wojskowy). Kolega nasłuchał zbyt wielu komunałów o komunie, a to nie był aż tak bezmyślny ustrój, jak go się obecnie to u nas przedstawia. Dlatego pojedyncze egzemplarze jakiegoś czołgu niczego nie dowodzą. Gdyby okazało się, że armia Noworosji dysponuje kilkudziesięcioma, czy większą ilością jakiegoś jednolitego sprzętu, to dopiero by oznaczało, że otrzymali skądś jakąś pomoc. Pojedynczo to nasi "afgańcy" przywieźli do Polski czołg Renault z czasów I WŚ.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @adalbert05 21:09:54
  Jasna sprawa dla ciebie, dla mnie nie, bo trochę znam Rosjan i wiem, że nigdy do końca nie zdradzają szczegółów. Rosjanie są narodem praktycznym i nigdy nie mogło być takiej specjalizacji, żeby drugi zakład nie mógł przejąć produkcji po innym, np. zniszczonym przez wroga. Że produkował jakiś zakład określony typ uzbrojenia nie znaczy, że nie mógł produkować innego. Tak się wojen nie wygrywa. Np. silnik produkowanego przez Ukraińców samochodu Kraz (za czasów ZSRR) miał silnik "kompatybilny" z silnikiem czołgu, miał tylko o połowę mniej "garów". Gdy potrzeba było części do Kraza, z powodzenie można było je wymontować z czołgu. Tak myślą Rosjanie, dlatego obecnie praktycznie w 100% produkują sprzęt wojenny samodzielnie. Przyszło zamówienie w Bliskiego Wschodu na Ukrainę na t-72, to Ukraińcy je przyjęli, bo mieli możliwości produkcyjne. Po dostawie kilkudziesięciu, czy kilkuset czołgów dla zamawiającego, mogła pewna ilość pozostać na Ukrainie (zawsze produkuje się troszkę więcej niż ktoś zmawia z uwagi np. na gwarancje, czy konieczność wymiany wadliwego egzemplarza). Z serwisem dla tej małej ilości sprzęty nie ma kłopotu, bo serwisuje się też cały sprzęt dostarczony zamawiającemu. A teraz Ukraińcy wyciągają nawet uzbrojenie z muzeów, więc gdy mają pojedyncze sztuki t-72, to je też wysyłają do boju.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @adalbert05 20:53:25
  Szkoda, że nie mogę znaleźć tego artykuł, w którym omawiane było ukraińskie uzbrojenie. Ekspert tam wypowiadający się stwierdził, że była jedna dość krotka seria tych czołgów wyprodukowana przez Ukraińców, które poszły potem na Bliski Wschód. Ukraińcy jednak nie zdecydowali się, żeby był to czołg podstawowy dla ich armii. W życiu należy uważać z kwantyfikatorami "nigdy", "zawsze", "wszyscy" i "nikt", bo diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, których nikt postronny znać do końca nie może, bo sfera wojskowości jest z reguły tajna lub co najmniej poufna.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @mania przepraszania 20:38:00
  Ten "kop w górę" Tuska to tak na prawdę jego ucieczka z kraju. Podali mu pomocną dłoń jego "mistrzowie", którym widać mocno się przysłużył. Po tej zawierusze na Ukrainie, w Polsce może się zdarzyć wszystko... A wiadomo, szczury zawsze pierwsze.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.
 • @adalbert05 20:21:03
  Z tego, co czytałem onegdaj, wynikało że Ukraina produkowała także czołgi t-72, które potem wyeksportowała chyba gdzieś na Półwysep Arabski. Znaczy to, że Ukraińcy mogą mieć choćby niewielką ilość tych czołgów. Zasadniczo większość czołgów ukraińskich to ichniejsza, zmodernizowana wersja t-64, których jest w tym kraju najwięcej.
  Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.