Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze szuwarek14

 • @szuwarek14 18:02:41
  junta będzie obowiązkowo ....
  http://cs7004.vk.me/c625325/v625325138/17586/deaf7MKAklQ.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:55:52
  "Kto sfinansował zamach na „Charlie Hebdo”?
  Wielu Francuzów reaguje na zamach na „Charlie Hebdo” potępiając islamizm oraz demonstrując na ulicach. Thierry Meyssan twierdzi, że ta interpretacja dżihadu jest nieprawidłowa. Mimo że również dla niego byłoby lepiej, gdyby potępił ten zamach jako prostą operację al-Kaidy lub Daeshu, jednak zdecydował się zaprezentować inną, dużo bardziej niebezpieczną hipotezę.
  7 stycznia do pomieszczeń Charlie Hebdo w Paryżu wtargnął oddział i zamordował 12 osób. Cztery inne ofiary walczą o życie.
  Na poniższym nagraniu słychać, jak napastnicy krzyczą „Allah Akbar!”, a potem, że „pomścili Mohameta”. Świadek wydarzenia, designer Coco, relacjonuje, że oni powoływali się na Al-Kaidę. Nie potrzeba już więc niczego więcej, aby Francuzi uznali ten zamach za islamistyczny.
  Założenie to nie jest jednak logiczne.
  CEL ZADANIA TEGO ODDZIAŁU NIE MA ŻADNEGO POŁĄCZENIA Z IDEOLOGIĄ DŻIHADU
  W rzeczywistości członkowie lub sympatycy Bractwa Muzułmańskiego, al-Kaidy lub Daeshu nie zadowoliliby się tylko zamordowaniem ateistycznych rysowników, lecz najpierw zniszczyliby na ich oczach archiwum gazety, tak jak to zawsze robili we wszystkich swoich operacjach w Maghrebie i Lewancie. Pierwszym i najważniejszym obowiązkiem dżihadystów jest zniszczenie obiektów obrażających według nich ich boga, zanim ukarzą „wroga Allaha”.
  Również nie wycofaliby się natychmiast, nie uciekliby przed policją, nie wykonując swojego zadania do końca. Woleliby raczej zginąć na miejscu.
  Poza tym nagrania i niektóre wypowiedzi świadków wskazują na to, że zamachowcy byli profesjonalistami. Umieli się bardzo dobrze posługiwać bronią i oddawali strzały do właściwego celu. Nie byli ubrani jak dżihadyści, tylko jak wojskowi komandosi.
  Sposób w jaki zamordowali zranionego policjanta leżącego na ziemi, który nie stanowił dla nich żadnego niebezpieczeństwa, potwierdza, że ich misja nie miała na celu pomszczenia „Mohameta“ za ciężki humor „Charlie Hebdo”.
  TA AKCJA MA STANOWIĆ POCZĄTEK WOJNY DOMOWEJ
  Fakt, że zamachowcy dobrze mówili po francusku i prawdopodobnie byli Francuzami nie świadczy o tym, że zamach ten jest tylko francuzkim problemem. Wręcz przeciwnie: Fakt, że byli profesjonalistami wymaga zastanowienia się nad ich potencjalnymi sponsorami. Nic nie wskazuje na to, że ci ostatni są Francuzami.
  Normalnym, lecz intelektualnie mylącym refleksem jest założenie, że zna się swoich zamachowców w momencie zamachu. Ten sposób myślenia jest logiczny, gdy mowa o normalnych przestępstwach, jednak niepoprawny, gdy mowa o międzynarodowej polityce.
  Sponsorzy zamachu wiedzieli, że spowodują przepaść między muzułmańskimi a nie-muzułmańskimi Francuzami. Charlie Hebdo wyspecjalizował się w antymuzułmańskich prowokacjach i duża część Muzułmanów we Francji była pośrednio lub bezpośrednio jego ofiarami. Francuscy Muzułmanie z pewnością potępią ten zamach, jednak będzie im trudno poświęcić tyle samo żałoby ofiarom tego zamachu, co czytelnicy tej gazety. Ten stan rzeczy będzie postrzegany przez niektórych jako solidaryzowanie się z mordercami.
  Zamiast uznawania tego morderczego zamachu jako islamistyczną zemstę na czasopiśmie, które publikowało karykatury Mohameda i antymuzułmańskie nagłówki, logiczniejsze byłoby postrzeganie tego zamachu jako pierwszego epizodu na drodze do wojny domowej.
  STRATEGIA „CLASH OF CIVILIZATIONS” ZOSTAŁA OPRACOWANA W TEL AWIWIE I WASZYNGTONIE
  Ideologia i strategia Braci Muzułmańskich, al-Kaidy i Daeshu nie popiera wywołania wojny domowej na Zachodzie, lecz wręcz przeciwnie: w Oriencie, aby oba światy od siebie dokładnie oddzielić. Said Qutb lub jakiś jego następca jeszcze nigdy nie nawoływał do konfrontacji między muzułmanami a nie-muzułmanami.
  Strategia „Clash of Civilizations“ została opracowana przez Bernarda Lewisa dla US National Security Council, a następnie rozpowszechniona przez Samuela Huntingtona; do tego nie jako strategia podbijania, tylko jako przewidywalna sytuacja [1]. Strategia ta ma na celu przekonanie państw NATO, że walka jest nieunikniona i należy zapobiegawczo przyjąć plan „wojny z terrorem”.
  W Kairze, Riyadze i Kabulu nie popiera się „wojny między kulturami”, tylko w Waszyngtonie i Tel Awiwie.
  Sponsorzy zamachu na „Charlie Hebdo” nie osiągnęli celów dżihadystów lub Talibanu, tylko neokonserwatystów i liberalnych sokołów.
  NIE ZAPOMINAJMY O HISTORYCZNYCH PRECEDENSACH
  Nie powinniśmy zapominać, że w ostatnich latach byliśmy świadkami, jak wywiad amerykański i NATO:
  – testowały narkotyki na cywilnej ludności we Francji z katastrofalnymi skutkami [2],
  – wspierały OAS w celach próby zamordowania prezydenta Charlesa De Gaullea [3],
  – przeprowadziły zamachy na cywilów pod fałszywą flagą w wielu państwach NATO [4].
  Nie powinniśmy zapominać, że sztab generalny USA, od momentu rozpadu Jugosławii, stosował strategię „walki psów” w wielu państwach. Strategia ta polega na zabijaniu członków jakieś większości społeczeństwa, a następnie członków jakieś mniejszości, przypisywaniu odpowiedzialności odpowiednio tej innej grupie, aż wszyscy byli całkowicie przekonani o śmiertelnym niebezpieczeństwie w jakim żyją. W ten sposób Waszyngton rozpętał dwie wojny domowe: w Jugosławii i niedawno na Ukrainie [5].
  Francuzi nie powinni zapominać o tym, że to nie oni zainicjowali walkę przeciwko dżihadystom powracającym z Syrii i Iraku. Do dzisiaj żaden z nich nie przeprowadził nawet małego zamachu we Francji; Mehdi Nemmouche nie był samotnym terrorystą, tylko agentem w Brukseli, który miał wyłączyć dwóch agentów Mossadu. 67. To Waszyngton zwołał 6 lutego 2014 roku ministrów do spraw wewnętrznych Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji (pan Valls był tylko reprezentowany), Włoch, Polski i Wielkiej Brytanii, aby zrobić z powracających europejskich dżihadystów sprawę narodowego bezpieczeństwa [6] [7]. Dopiero po tym spotkaniu francuska prasa zajęła się tym tematem, a władze zaczęły być aktywne.
  Nie wiemy, kto sfinansował tę profesjonalną operację wymierzoną w „Charlie Hebdo”, ale nie dajmy się prowokować. Powinniśmy sprawdzić wszystkie hipotezy i rozpoznać, że najprawdopodobniej ktoś chce nas ze sobą skłócić, a sponsorzy najprawdopodobniej siedzą gdzieś w Waszyngtonie."
  http://wolnemedia.net/polityka/kto-sfinansowal-zamach-na-charlie-hebdo/
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:47:50
  USA zderzenie 200 pojazdów
  http://www.youtube.com/watch?v=KLRT-Q338ic
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:47:50
  "Między młotem neokolonializmu a kowadłem multi–kulti
  Po zamachu na Charlie Hebdo nadzwyczaj wiele komentarzy koncentruje się na islamie jako religii, choć oznacza to całkowite rozmycie problemu, który ma charakter polityczny i ekonomiczny a nie religijny. Z pewnością konsekwencje tych wydarzeń będą miały duże przełożenie polityczne. By jednak zrozumieć na czym polega istota tego problemu, trzeba rozumieć na czym dokładnie polega kwestia islamska na Zachodzie. Często przedstawia się ją w ten sposób, że oto Europa wymyśliła sobie relatywizm kulturowy i multi-kulti, które otwarły muzułmanom drzwi do Europy. Przez lekkomyślność polityków islam stał się problemem społecznym Europy, którą sukcesywnie podbija demograficznie.
  W istocie problem ma zupełnie inny charakter: duże grupy muzułmańskie w Europie nie wynikały generalnie z jakiejś łaskawości, lecz są dziedzictwem postimperialnym. Europejscy kolonizatorzy eksploatowali kraje muzułmańskie, czego typowym objawem są fale emigrantów, którzy lądują głównie w metropolii kolonizatora. Fundamentalizm wśród tych imigrantów nie jest swobodnym wykwitem, lecz projektem politycznym, obliczonym na to, by pozbyć się zależności neokolonialnych i odzyskać suwerenność gospodarczą.
  Dlatego kwestia islamska to problem obustronny o charakterze ekonomicznym. Nie chodzi w niej o to, by uderzyć obostrzeniami w europejskich muzułmanów, lecz o to, by wyplątać się z neokolonialnego klinczu bez wojny.
  Jest smutną ironią losu, kiedy nawet w Polsce, gdzie problem z islamem nie istnieje i nie zaistnieje, jeśli sami go nie stworzymy (eskalacja zaangażowania wojennego), tak częste są głosy w duchu postimperialnym, domagające się radykalnego rozwiązania kwestii islamskiej, zapominając, że to Zachód więcej zagarnął z tamtych krajów aniżeli ich mieszkańcy z bogatych krajów zachodnich.
  Naturalnie, zrozumiałe i uzasadnione są obawy o własną kulturę, bo wielokulturowość stwarza problemy. Ale to nie nasz problem, lecz właśnie krajów bogatych i postimperialnych dla których problem z nieasymilującymi się muzułmanami jest owocem ich polityki i historii. Budowali własne bogactwo kosztem innych krajów — to dziedzictwo lubi powracać. Paradoksem jest, kiedy Polacy, których los jest o wiele bardziej podobny do losu innych krajów kolonizowanych i wyzyskiwanych, zaczynają się utożsamiać z krajami kolonizującymi i wyzyskującymi. Takie kraje jak Polska mają prawo do zachowania integralności swojej kultury, ale z drugiej strony ludzie z krajów kolonizowanych mają prawo oczekiwać udziału w dobrach krajów postimperialnych..."
  http://wolnemedia.net/historia/miedzy-mlotem-neokolonializmu-a-kowadlem-multikulti/
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:45:20
  "Izrael: Pasożytowanie na Charlie Hebdo
  9 stycznia premier Beniamin Netaniahu wezwał Francję i inne kraje do „wielkiej ofensywy” przeciwko radykalnemu islamizmowi. Jak przekonywał, Francja, Izrael oraz „kraje cywilizowane” stoją w obliczu tego samego zagrożenia. Netanjahu mówił o tym, przyjmując francuskiego ambasadora Patricka Maisonnave'a.
  „Ci terroryści zabijają dziennikarzy w Paryżu, ścinają głowy pracownikom organizacji humanitarnych w Syrii, więżą uczennice w Nigerii, wysadzają kościoły w Iraku, masakrują turystów na Bali, wystrzeliwują rakiety ze Strefy Gazy na cywilów i mają ambicje, by w Iranie wyprodukować broń nuklearną.” – mówił Netaniahu. „Bez względu na różne nazwy” tych grup, jak Państwo Islamskie, Al-Kaida, Hamas czy Hezbollah – „wszystkie one są motywowane tą samą nienawiścią i fanatyzmem łaknącym krwi.” – dodał premier Izraela. „To globalna walka” – ciągnął i dorzucił, że wymaga ona „szerokiej ofensywy przeciwko siłom radykalnego islamu na całym świecie”. „Wolność musi zwyciężyć, ale aby tak się stało, musimy stawić razem czoło i razem walczyć.” – zakończył patetycznie.
  Francuski ambasador odpowiedział, że „Izrael i naród żydowski wycierpiały być może najwięcej z powodu terroryzmu”. Spotkanie odbyło się w czasie, gdy we Francji trwała jeszcze obława na sprawców ataku na redakcję antyreligijnego brukowca „Charlie Hebdo”.

  Źródło: Polska Agencja Prasowa

  Komentarz Redakcji: Korzystając z medialnej histerii, jaką od kilku dni ogarnięty jest Zachód, Tel Awiw kuje żelazo, póki gorące i próbuje sprzedać mu bajkę, że ten sam kierunek reprezentują: wykonawcy ataku na antychrześcijański szmatławiec z Francji; Państwo Islamskie odpowiedzialne za ludobójstwo na bliskowschodnich chrześcijanach i współpracujące z Izraelem; Front al-Nusra związany z al-Kaidą i również współpracujący z Izraelem; Iran, który w przeciwieństwie do Izraela nie ma jeszcze broni nuklearnej i nie napada na inne kraje; Hezbollah i Hamas, które bronią autochtonów, w tym arabskich chrześcijan, przed kolejnymi agresjami Izraela i wchodzą z chrześcijanami w sojusze polityczne… Dziwne, że premier Netaniahu nie zaliczył do obozu „radykalnego islamu” jeszcze syryjskiego rządu, który też ma z Tel Awiwem na pieńku. Cel tego cynicznego zabiegu jest dość oczywisty: przekonać Zachód, by nadal popierał eksterminację Palestyńczyków, napastnicze wojny, sponsorowanie terroryzmu i całe awanturnictwo, które stanowi znak firmowy Izraela od początku jego istnienia aż do teraz. (A.D.) "
  http://xportal.pl/?p=18559
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:24:59
  "Setki tysięcy ludzi wyszło na ulice Francji.
  Ponad 200 000 ludzi wyszło w sobotę na ulice francuskich miast, aby uczcić pamięć osób zabitych przez terrorystów w ciągu ostatnich trzech dni i wypowiedzieć się w obronie wolności i demokracji.
  Francuzi zjednoczyli się pod hasłami „Je suis Charlie” i „Nous sommes Charlie” („Ja Charlie” i „My Charlie”), aby zademonstrować, że terrorystom nie uda się ich zastraszyć.
  Seria ataków terrorystycznych rozpoczęła się we Francji w środę rano od strzelaniny w redakcji Charlie Hebdo. W ciągu trzech dni zginęło 17 osób. W piątek zlikwidowano 3 terrorystów."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_10/Setki-tysiecy-ludzi-wyszlo-na-ulice-Francji-1743/
  ---
  - jak łatwo z ludzi idiotów zrobić
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:22:55
  "Noworosja – Płotnicki ” zrobił porządek ” z Kozakami.
  W Ługańskiej Republice Ludowej przez cały dzień trwają ostre walki pomiędzy Kozakami atamana Driomowa a bojówkarzami „szefa” Ługańskiej Republiki Ludowej, Płotnickiego. W wyniku starć, na chwilę obecną, wiadomo jest o 23 poległych.

  „Starcia zbrojne miały miejsce w rejonie Stachanowa i Krasnego Łucza, W rezultacie zbrojnych potyczek pomiędzy bojówkarzami „Ługańskiej Republiki Ludowej” a miejscowymi Kozakami, zginęło 23 ludzi” – poinformował podczas briefingu zastępca szefa Centrum Informacyjno-Analitycznego SNBO, Władimir Poliewoj.
  Wcześniej donoszono, że ludzie Płotnickiego ruszyli na miasta pozostające pod kontrolą Kozaków i brygady „Prizrak” Alieksieja Mozgowego. Przypomnijmy, że przywódca Kozaków, Pawieł Driomow, zagroził Płotnickiemu upublicznieniem materiałów z pewnego pen-drive’a w przypadku zamordowania chociażby jednego z jego ludzi. Informowano także, że terroryści Płotnickiego zamordowali dowódcę GBR „Batman”, Alieksandra Biednowa."
  Za: http://www.anna-news.info/node/27306
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-plotnicki-zrobil-porzadek-z-kozakami-2015-01
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:20:54
  chiński zimny militaryzm
  http://cs7004.vk.me/c7005/v7005815/1cfba/G2BaYsJSWfI.jpg

  http://cs7004.vk.me/c7005/v7005815/1cfb3/ZusRSCYGUMU.jpg

  http://cs7004.vk.me/c7005/v7005815/1cfc8/jzfW3IKrfIU.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 17:15:55
  40 ton pomocy z Sewastopola
  http://vk.com/anti_usa_news
  http://cs7004.vk.me/c624123/v624123556/13c7d/O-dFYEdfoOQ.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @daanekbb 15:46:53
  to jest komentarz redakcji z którym ja się też nie zgadzam, zresztą to jest tak po łebkach przeleciane że trudno komentować
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 14:01:15
  http://cs7004.vk.me/c540102/v540102309/1fa5b/8RUH4SiZkCg.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:52:42
  pozycje Ukrów z drona Noworosji dzięki uprzejmości komendanta "Opłota"[ Gorłowka]
  http://news-front.info/2015/01/10/eksklyuziv-semka-bespilotnika-pozicij-ukrov-dlya-unichtozheniya-iz-gradov-gorlovka/
  http://www.youtube.com/watch?v=l1A2mEbjHe0
  http://news-front.info/wp-content/uploads/2015/01/bwqKmJ76bsw-300x167.jpg
  http://news-front.info/wp-content/uploads/2015/01/sRLzelUvgEw-300x167.jpg
  http://news-front.info/wp-content/uploads/2015/01/EWnV2JN_cWM-300x167.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:52:42
  "Armia ŁNR [ narodowa milicja] jest w stanie pełnej gotowości bojowej"
  http://news-front.info/2015/01/10/molniya-armiya-lnr-narodnaya-miliciya-privedeny-v-polnuyu-boevuyu-gotovnost/
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:50:31
  porozumienie euroazjatyckie
  http://rus-ivolga.ru/52-putinskiy-proekt-kak-partner-evrosoyuza-die-zeit-germaniya.html
  http://rus-ivolga.ru/uploads/posts/2015-01/1420875229_71616.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:46:08
  " Nie grozimy ale informujemy. Przejdziemy pół świata jeśli będzie trzeba"
  http://vk.com/anti_usa_news
  nie trącajcie ciągle Rosji
  http://cs7004.vk.me/c540104/v540104041/18e5c/zo5EStaW6lU.jpg
  http://www.youtube.com/watch?v=oPo_OATp_OM
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:43:54
  http://s18.postimg.org/mx93p98l5/6166b53f_50e9_4779_9d84_7557729b0513.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:41:21
  z cyklu "sobota dzień kota "
  http://s23.postimg.org/bi3nx78vv/0d538f7a44aae95771e379aec577c604.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:38:36
  "Rosja może zażądać od Kijowa wcześniejszej spłaty długu.
  Warunki, na podstawie których Rosja udzieliła Ukrainie kredytu, zostały naruszone. Moskwa może zażądać od Kijowa wcześniejszej spłaty 3 miliardów dolarów długu – powiedziało źródło w rosyjskim rządzie.
  Decyzję o zainwestowaniu na Ukrainie do 15 miliardów euroobligacji Rosja podjęta w 2013 roku. Wkrótce wykupiono pierwszą transzę w wysokości 3 miliardów dolarów z dwuletnim terminem spłaty. Pozostałe 12 miliardów Ukraina nie otrzymała. Rosja odmówiła wydzielenia tych środków po zmianie władzy na Ukrainie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_10/Rosja-moze-zazadac-od-Kijowa-wczesniejszej-splaty-dlugu-9895/
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:33:46
  wiadomości z frontu [ z wczorajszych wydarzeń]
  http://dnr-news.com/svodki/11739-svodka-voennyh-sobytiy-v-novorossii-za-09012015.html
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/thumbs/1420873959_22606fbcb2bafb5aad2413a27712ba77.jpg

  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/thumbs/1420873944_0842a0f4ff36caa5ac11da47cafee2a9.jpg

  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/thumbs/1420874024_8387c4ae892313a45e34d353409b8883.jpg
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis
 • @szuwarek14 13:33:46
  " Niemcy przywitali Jaceniuka flagami Noworosji"
  http://dnr-news.com/video/11730-nemcy-vstretili-yacenyuka-s-flagami-novorossii.html
  http://www.youtube.com/watch?v=SFfTnYAPHHA
  Wojna domowa na Ukrainie 10.01.2015r - Quo vadis