Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kowalew

 • Taka sobie osobista uwaga
  Dzień dobry gospodarzowi.
  Parę zdań w temacie kręgosłupa i diagnostyki obrazowej.
  W moim przypadku to obrazki z rezonansu magnetycznego przekonały lekarza urologa do MOICH własnych obserwacji i sugestii, że moje problemy z pęcherzem mają podłoże neurologiczne. A nie jest nim prostata którą "leczył" mi wcześniejszy urolog.
  Na obrazkach z rezonansu których znakomitą jakością byłem zaskoczony, nawet laik zauważy jak na dłoni uszkodzenia kręgosłupa na odcinku L1-L5,S1 i ucisk korzeni nerwowych w zwężonych otworach międzykręgowych.
  A lekarzowi z NFZ który zlekceważył mnie i porządną diagnostykę i który przez pół roku "leczył" moją prostatę pigułkami o działaniu pavulopodobnym zwiotczajacymi mięśnie całego mojego organizmu, powinienem wytoczyć sprawę cywilną.
  Wystarczyła jedna wizyta u fizjoterapeuty, kilka prostych ćwiczeń i nie mam problemów.
  I dodatkowa korzyć z tych obrazków to świadomość że mój kręgosłup ( na odcinku lędźwiowym) z racji wieku, nietypowych obciążeń i urazów to cykająca bomba. To że jeszcze nic mnie nie boli to cud. Oraz że to najwyższy czas zmienić przyzwyczajenia i strzec go (kręgosłup) niczym oko w głowie.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Rwa kulszowa w stanie ostrym u 79 latka
 • @Janusz Kamiński 09:40:40
  Źródło niepoważne. I te dane jak wszystkie zresztą są pewnie zmanipulowane, przesadne, aby było efektownie. Ale może warto (jak kto sprawny w poszukiwaniach w sieci ) to sprawdzić?
  cyt. "Według wyników badań Vaclava Smila, naukowca z University of Manitoba, który w przybliżeniu policzył biomasę kręgowców na naszej planecie, 67 proc. biomasy wszystkich kręgowców to zwierzęta hodowlane i udomowione – czyli krowy, świnie oraz nasze psy i koty. 30 proc. biomasy to my – ludzie, a 3 proc. to dzikie kręgowce. Słowem, kiedy zachwycamy się dzikimi zwierzętami, to zachwycamy się rozbitkami z tonącego okrętu. Sami go zatapiamy."
  https://kobieta.onet.pl/zycie-na-ziemi-zanika-w-przerazajacym-tempie-zmierzamy-ku-zagladzie/er1jq7z
  Prof. Jaworowski w 2008 i 2009 r. o ideologii glociepu
 • @Gospodarz
  Bardzo,bardzo ciekawa notka. Zasadnicza myśl warta zapamiętania i obserwowania sygnałów potwierdzających jej realizację. Wzmacnia Pan we mnie resztki nadziei w dobre intencje rdzenia PISu. Chciałoby się wierzyć że jest tak jak to Pan przedstawia, mimo że nasz premier przypomina mi Pinokia, że zbyt wiele słów dotyczących różnych wydarzeń odbieram jako kłamliwą i to w nadzwyczaj prymitywny sposób robioną propagandę.
  Na osobną ocenę, niestety nie najlepszą zasługuje sposób w jaki traktuje Pan tych z którymi Panu nie po drodze. Tak to przynajmniej subiektywnie to widać z mojego punktu siedzenia.
  Dlaczego nie możemy być tacy. Zgłupieliśmy?
 • @Janusz Kamiński 22:56:34
  Dobry wieczór gospodarzowi i starym, stałym komentatorom.
  Jako nowy na Neonie z taką pewną nieśmiałością chciałem spytać co Pan rozumie przez
  "A my jeszcze mamy szanse zablokować dążenia do naszego powszechnego zniewolenia...."
  Mamy kupić te chipy od Muska, wywiercić sobie dziurki w czaszce i tym samym mamy szanse być w awangardzie?
  Myślą otworzę swój dom
 • @trojanka 09:20:07
  Szykują blitzkrieg Doniecka i jednoczesne natarcie wzdłuż granicy między DRL i ŁRL z okolic Debalcewa. Ma być krótko ale ostro - i potem znów "pieriemirie" na nowych warunkach do wiosny. Chodzi o maksymalne wykorzystanie czasu zanim Federacja Ros. wspomoże powstańców, bowiem tej nawale Noworosja może samodzielnie nie sprostać. Striełkow sugeruje również, że być może ukraińcy tak na wszelki wypadek dla usprawiedkiwienia swojego natarcia doprowaszą do jakiejś prowokacji. Termin - max do 15 listopada.
  Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.
  Wojna domowa na Ukrainie 22.10.2014r
 • @all
  Rosja musi stworzyć alternatywę dla modelu USrańskiego. W przeciwnym wypadku - to tylko kwestia czasu kiedy padnie.
  USA: Co Rosja powinna zrobić
 • @KHT 09:22:09, @pixel 09:46:46
  Bardzo proszę jaśniejsze przedstawienie swoich przypuszczeń.
  To zapewne bardzo przykra niespodzianka dla wielu osób śledzących ten blog.
  Żeby sprawa była jasna.
 • @rasten-burger 23:55:53
  Pokrętny pseudowywód.
  "Pomiędzy wierzącym i ateistą w zasadzie nie ma żadnej różnicy, bo jeden i drugi wierzy". Zwracam uwagę, że znaczna część naszej wiedzy oparta jest na wierze w rzetelność i uczciwość badaczy, naukowców, uczonych itd.
  Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.
 • Negocjacje
  Rossija24 upubliczniła rozmowy między wojskowymi Ukrainy i Noworosji w sprawie trwalszego rozgraniczenia walczących stron. W negocjacjach uczestniczył rosyjski gen. Lencow. Więcej dla rosyjskojęzycznych:
  http://el-murid.livejournal.com/2013037.html?thread=176781933#t176781933
  i video Rossija24
  http://player.rutv.ru/iframe/video/id/884463/start_zoom/true/showZoomBtn/false/sid/vesti/?wmode=opaque&time_play=0&isPlay=true&showPopUpBtn=false&showZoomBtn=true
  Wojna domowa na Ukrainie 27.09.2014r- 21 dzień rozejmu.
 • @lorenko 17:24:18
  Stawiam diamenty przeciw orzechom, że nawet jeśli rzeczywiście są tam płatne żołdaki to (w sytuacji jakby coś grożnego się dla nich szykowało) bez problemu po prostu stamtąd się wycofają
  Wojna domowa na Ukrainie 18.09.2014r- 12 dzień rozejmu..
 • Lotnisko Donieck i nie tylko
  Ponownie w tej dyskusji pojawiła się sprawa donieckiego lotniska.
  Zgadzam się z komentatorem "kkkkk" że to lotnisko NIE jest okrążone. Od strony północno-zachodniej jest prawie swobodny dojazd. Prawie - bo zależy to od czujności i zdecydowanej woli użycia artylerii powstańców do blokowania tego odcinka ogniem .
  A z tym jest różnie , bo obowiązuje hierarchiczna zależność ( wojsko jest tylko zbrojnym ramieniem POLITYKI),
  Przedwczoraj na teren lotniska wjechała sobie swobodnie kolumna 24-ech ukraińskich czołgów, z czego większość wczoraj dla odmiany wyjechała z rannymi. Ot, takie tam manewry. Dzisiaj lub jutro mogą znów wjechać.
  Proszę przeczytać sobie informacje od Striełkowa i potwierdzający je dzisiaj wywiad z-cy ministra obrony DRL gen. Pietrowskiego. A przy okazji dowiecie się o kolejnym zamieszaniu na szczytach władzy związanych z nominacją (przedwczoraj) zupełnie nieznanego gen. Korsunia na stanowisko szefa zjednoczonej armi Noworosji, i (wczoraj) jego dla odmiany DYMISJĄ.
  http://www.novorosinform.org/news/id/9063
  http://rusvesna.su/news/1411023510
  Propaganda, dezinformacja, plotka powoduje, że nie mamy szans poznać prawdy.
  Dlatego za to co wyżej piszę też oczywiście nie "dam głowy".
  Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.
  Wojna domowa na Ukrainie 18.09.2014r- 12 dzień rozejmu..
 • Adnovum
  Wojna toczy się nie tylko na Ukrainie, ale i niestety w DRL (Noworosji).
  Proszę przeczytać niezwykle emocjonalny apel na oficjalnej stronie Min. Spraw Zagranicznych DRL
  http://mid.donr.su pod datą 12 tego m-ca.
  Uzupełniający link, który nie jest chyba plotką
  http://www.novorosinform.org/news/id/8926
  Odstawka Antiufiewa, "zamartwychstanie" Striełkowa, ostatnie oświadczenia władz DRL, zdecydowana próba wykurzenia "konia trojańskiego" z postu lotniczego Donieck wskazują, że "ludowa Noworosja" jest w natarciu. Trzymajmy kciuki - może pomoże.
  Dziękuję za Pana pracę i pozdrawiam.
  Wojna domowa na Ukrainie 16.09.2014r- 10 dzień rozejmu..
 • @brusek 12:51:00
  Ale podał Pan i inny link
  http://www.novorosinform.org/news/id/8892
  z którego wynika że w okresie trwającego teoretycznie pieriemira liczebność garnizonu na lotnisku zwiększyła się TRZYKROTNIE.
  Czy to świadczy tylko o słabości Powstańców? - to pytanie do "mamia przepraszania". Zaznaczam, że zdaję sobie sprawę, że toczy się równolegle: propaganda, wojna informacyjna itd.
  Wojna domowa na Ukrainie 15.09.2014r- 9 dzień rozejmu.
 • @interesariusz z PL 11:15:44
  Mógłby Pan jaśniej się wyrazić.
  W moim mózgu (sprawę śledzę od początku) ugruntowuję się coraz bardziej "teoria spiskowa". zgodnie z którą problemy z portami w Doniecku i Ługańsku mają naturę nie wojskową a polityczną.
  Wojna domowa na Ukrainie 15.09.2014r- 9 dzień rozejmu.
 • @nana 18:59:06
  Cyt. "Te męty społeczne wszystko przeliczają na pieniądze".
  Dziękuję - to właśnie wyjaśnia istotę toczącego się tutaj sporu.
  Właściwie dziękuję za cały ten komentarz.
  Bożkiem stał się wzrost produktu krajowego brutto PKD i tzw. poziom życia. A człowiek to nie tylko żołądek.
  Wojna domowa na Ukrainie 13.09.2014r- siódmy dzień rozejmu.
 • @jazmig 17:50:51
  To co piszesz mogę jeszcze uznać co najwyżej za tzw. półprawdę. Szkoda klawiatury na wyjaśnienie. I nie trudziłbym się z reagowaniem gdyby nie końcówka, cyt. " i tak oto wróciliśmy do PRL".
  ...... Przepraszam, ale gwałtownie zwiększone ciśnienie nawet w tej sprawie nie pozwala mi na polemiczną odpowiedź.
  Napiszę tyle -przenieś się Waćpan na Onet.
  Wojna domowa na Ukrainie 13.09.2014r- siódmy dzień rozejmu.
 • @adalbert05 14:26:47
  Ja mam, tyle że nie pytanie z prośbę.
  Proszę o ciąg dalszy tej wizji.
  Wojna domowa na Ukrainie 10.09.2014r- czwarty dzień rozejmu.
 • Proszę o wyjaśnienie
  Cytuję z Pana notki
  "Prawda jest taka, że Polska jest naszpikowana rosyjskimi agentami i osobami, które są zależne od Kremla, media w Polsce nie są polskie, Grupa ITI, Agora, z „Gazetą Wyborczą” wychodząca w Polsce żydowską gazeta, czyli sprzyjające obecnej władzy i prezydentowi media (TVN,TVN24) zostały stworzone i finansowane pod koniec lat osiemdziesiątych przez służby specjalne PRL którymi oficerami prowadzącymi byli tajni agenci KGB."
  A jednocześnie medialni politycy i wymienione przez Pana (wyżej) media nawołują do krucjaty na Rosję i Putina. Dodatkowo majątek po PRL został przejęty przez kapitał z tzw. Zachodu a nie Wschodu. Przecież jesteśny praktycznie neokolonią Zachodu (przede wszystkim Niemiec).
  Jak mam rozumieć ten oczywisty dla mnie paradoks?
  Stop praniu mózgów
 • @adalbert05 12:03:29
  Proszę przeczytać
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3734-situaciya-pod-krasnodonom.html
  To co się dzieje na Donbasie jest dla nas obserwatorów (nie mających dostępu do rzetelnych danych) nadzwyczaj zawikłane.
  "Wojna jest przedłużeniem (zbrojnym ramieniem) polityki"- i TYLKO ramieniem. Widzimy co najwyżej skutki za sprawą "rzetelności" mediów.
  Ukraina- wojna domowa 22.08.2014r.
 • @AdNovum 14:24:22
  cyt."Media nie mają na celu informowanie tylko wykonywanie tego co od nich ich właściciele lub władza (w tym oczywiście służby) oczekują".
  W każdym domu, w widocznym miejscu (najlepiej przy telewizorze - jeśli takowy jeszcze nie został wyrzucony) powinna być cytowana wyżej lnformacja.
  Dziękuję
  Ukraina- wojna domowa 18.08.2014r.