Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kaj

 • Blokada drogi to raczej prowokacja SBU
  Co do blokady drogi ...
  Czy zablokownie drogi na Ukrainie „przez Polaków” to prowokacja rosyjska? Ejże, to raczej bajeczka dla Polaków. Blokada miała miejsce zaledwie dzień po ostrzelaniu konsulatu RP w Łucku. Więc może nie była to prowokacja rosyjska , ale…prowokacja ukraińska? Czy to podejrzenie jest takie absurdalne? Zobaczmy. Celem tej prowokacji było zasugerowanie, że ostrzelanie konsulatu było dziełem Rosjan albo …Polaków. Tą wersję trzeba było podeprzeć jakimiś namacalnymi dowodami. SBU wpadła więc na pomysł, aby przy pomocy prowokacji zasugerować „właściwy trop”, czyli „protesty Polaków”. Korzyści oczywiste, bowiem Ukraińcy pokazali, że to Polacy na Ukrainie są sterowani przez służby rosyjskie. Korzyści znacznie większe, bowiem za jednym zabiegiem obarczy się winą Rosjan i Polaków. W końcu jedni i drudzy są dla Ukraińców okupantami. Sprytne. Polaczki kolejny raz dały się wydudkać Ukraincom? Niewykluczone. Zastanawiające jest, że …

  -„Uczestnicy blokady nie mówili po polsku” – Polacy nie mówiący po polsku?

  -„napisy na banerach były w łamanej polszczyźnie”- czy Polacy piszą w „łamanej polszczyźnie”?

  - „przyznali się do tego, że zostali wynajęci i zapłacono im za blokadę”- podejrzanie ochoczo się przyznali.

  -W sieci pojawiła się natychmiast „Instrukcja” jako dowód udziału rosyjskich służb…
  https://twitter.com/MJMarszalkowski

  -„na kilka godzin przed blokadą organizatorzy założyli stronę „Polski Lwów” na Facebooku” – „na kilka godzin przed…” sugeruje pośpiech w przygotowaniach. Ponadto, ta strona jest w języku…ukraińskim! Nie: polskim, nie rosyjskim.

  -Hasła: „Wołyń w naszych sercach”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się”, „Polacy chcą pokoju”, „Precz ręce od zabytków”. Część haseł była pisana cyrylicą: „Niet Gienocidu Poliakiw”, „Poliaki naszi brati”
  http://natemat.pl/204869,cos-sie-dzieje-za-wschodnia-granica-podszywali-sie-pod-polakow-blokowali-droge-krzyczeli-o-polskim-wolyniu-i-lwowie#
  Zestaw haseł jest „od lasa do Sasa”, bez związku z interesami Polaków na Ukrainie: Także i tu widać pośpiech i przypadkowe połączenie „żądań”

  -Wydaje się, że ten fragment wypowiedzi: „Ukraińskie media nie wykluczają, że za akcjami przy granicy z Polską stoją te same siły, które zaatakowały w środę konsulat RP w Łucku” sugeruje, że SBU próbuje „wkręcić” Polaków na Ukrainie w sprawę ostrzelania Konsulatu (a może także aktów wandalizmu w miejscach pamięci)?

  Podsumowując: „blokada drogi” mogła być pospiesznie przygotowaną przez SBU prowokacją, mającą zasugerować, że za ostrzelaniem konsulatu stoją Polacy na Ukrainie, będący na usługach rosyjskich służb. Zdaje się, że ukraińska SBU szykuje się do większej antypolskiej akcji. Naiwność polskich elit politycznych może okazać się tragiczna dla nas wszystkich.
  Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę?
 • SS-Galizien
  Niektórzy obrońcy OUN i UPA tłumaczą nam, że organizacje te są dla Ukraińców symbolami walki z okupantem sowieckim. Tym obrońcom można powiedzieć, że przecież hitlerowska agresja na ZSRR była de facto walką z Komunizmem. Siły hitlerowskiej koalicji, walczące na wschodzie, były wielonarodowe: Węgrzy, Rumuni, Waloni i Flamandowie, Albańczycy, Francuzi, Włosi, Holendrzy, itd. Żołnierze tych formacji walczyli z Komunizmem, z komunistami, przeciwko ideologii komunizmu! Jeśli więc Świat potępił uczynki tych formacji, dlaczego robi wyjątek dla ukraińskich kolaborantów?
  Banderowcy w Auschwitz - widziane z USA