Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze s.r. 60 l.

 • @miarka 15:40:49
  Jakoś dziwnym trafem, jako forpoczta tego marszu, szedł m.in. premier RP, były bankster M.M.
  Ci straszni nacjonaliści z Forza Nuova
 • "Ci straszni faktorzy byłego miliardera LC". Czyżby?
  Jeśli KNF i rząd PiS tacy dobrotliwi i przychylni bankowi L. Czarneckiego, to może niech najpierw wyjaśnią, gdzie podziały się ponad 4 miliardy złotych wyprowadzone z upadłych SKOK-ów, a następnie zrefundowane przez BFG, czyli ze składek zapłaconych przez inne banki. Tylko proszę nie pisać, że zrobił to jakiś podrzędny były funkcjonariusz WSI. Przypomnieć wypada, że SKOK-i upadły prawie natychmiast po objęciu gwarancjami BFG, wpłacając doń ok 260 mln zł (płaciły wg najniższej stawki), zainkasowały zaś ponad 4 mld. Dziwnym trafem jedna ze spółek zależnych od SKOK Holding w Luksemburgu, dysponuje kapitałem wartym 2,5 mld zł, choć nie prowadzi żadnej działalności.
  Ci straszni faktorzy byłego miliardera LC
 • kogo wybierać?
  >>Dobre obyczaje wyborcze:

  -wybierać ludzi z umysłem ścisłym,nowych,młodych, żadne ładne buzie (typu dziennikarze,prawnicy,marketingowcy, ekonomiści itp.)

  -nie wybierać tych którzy już byli u władzy przez ostatnie kilkanaście lat (chyba, że mają osiągnięcia) czy związanych z innymi państwami (np. stypendystów, klerykałów itp.), zadłużonych.
  Przypomnienie Szanownym Wyborcom
 • @Husky 18:37:40
  Widziałem kiedyś taka sytuację nagraną przez kamerę monitoringu miejskiego. "Niecierpliwy" kierowca SUV-a objechał wysepkę na skrzyżowaniu, a ponieważ przypadkiem 50 m dalej stał patrol drogówki, został zatrzymany i chyba ukarany mandatem (aż tak wyraźne nagranie nie było). Po całej akcji wsiadł do swojego SUV-a i następnym skrzyżowaniu (ok. 100 dalej), zrobił dokładnie to samo (z pewnością celowo).
  Bij Polaka-bogacza-kierowcę!
 • Bij Polaka-bogacza-kierowcę!
  Panie Konradzie, zazwyczaj z zainteresowaniem czytam Pańskie artykuły zazwyczaj zgadzam się z zawartymi w nich ocenami. Ty razem jednak zupełnie nie trafił Pan w sedno. Generalnie nie widzę powszechnego potępiania bogaczy-kierowców. Potępia się jednak tych, którzy urządzają sobie wyścigi na drogach powszechnego użytku (i nie ma znaczenia, czy jest to autostrada, czy zwykła droga powiatowa czy gminna). To samo dotyczy tych nerwowych z wielkich SUW-ach, dla których dyshonorem jest jechać za starą jakąś tam Fabią. Dziwnym trafem, w Europie Zachodniej wypadków drogowych jest znacznie mniej, choć samochodów znacznie więcej. Po pierwsze, są tam wyższe mandaty, a w przypadku recydywy grzywny ze znaczna progresją. Niegdyś opisany był przypadek Szwajcara, który wiele razy przekraczał dozwolone prędkości, mimo nakładanych mandatów. Ostatecznie sąd, biorą pod uwagę jego zamożność, ukarał go grzywną w wys. 100 tys. euro. Nie prawda jest też, że znaczna liczba znaków ograniczających prędkość (łącznie z przeszkodami fizycznymi) nie działa. Będąc ostatnio na urlopie we Francji (zwiedzałem zamki w dolinie Loary), w ciągu 2 tygodni przejechałem ok. 2 tys, km po najróżniejszych drogach (autostradach, drogach krajowych, powiatowych, a nawet wąskich drogach wiejskich), nie widziałem ani jednego wypadku drogowego, ani kolizji. Nie widziałem też, a by ktoś przekraczał linię ciągłą (które w wieli miejscach ciągną się kilometrami), choćby jakiś turysta jechał 50 km/godz., przy ograniczeniu, np. do 70 km/godz. Co więcej nikt nie trąbił i nie migał światłami drogowymi. Jak widać można.
  Bij Polaka-bogacza-kierowcę!
 • Sąd osądził zakon?
  Panie Górzyński, proszę nie mieszać ludziom w głowach. Zakon to nie grupa osób, lecz instytucja posiadająca osobowość prawną (proszę sprawdzić KRS). Skoro zaś - jak twierdzi pewien znany w Polsce zakonnik - zakonnik nic nie posiada, bo wszystko należy do zakonu, to kto niby ma odpowiadać materialnie za szkody wyrządzone innym osobom?
  Sanhedryn z Poznania znów osądził Chrystusa Pana
 • Wyprzedaż polskich firm
  Jakoś Kornelowi nie przeszkadza, że jego syn na tych wyprzedawanych firmach (bankach) zarobił miliony, chociaż nie był (i nie jest) żadnych specem od bankowości.
  ŚP.ANDRZEJ LEPPER MÓWIŁ PRAWDĘ O WYPRZEDAŻY POLSKICH FIRM
 • Obowiazkiem kobiety jest...
  >>Nie da się przecież zapewnić bezpieczeństwa socjalnego ludziom starym - gdy brak będzie młodego pokolenia.
  Rolą kobiety jest rodzić zdrowe potomstwo
 • 13 grudnia
  Tragiczny to był 1 września 1939 r., których to rocznic już się prawie nie obchodzi, a jeżeli już to zapraszając, np. prezydenta Ukrainy, który paraduje z rozetką flagi UPA.
  Rocznica stanu wojennego
 • Reprywatyzacja pod mikroskopem
  Panie pośle, trochę obiektywizmu. Słynna już prywatyzacja kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 ma swój początek w 2002 r., czyli w czasie, gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński i toczyła się przez cały okres tej prezydentury, potem prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz.
  Glista pod mikroskopem - HGW
 • Kto steruje strajkiem lekarzy rezydentów?
  Czyli winna jest Naczelna Rada Lekarska, ale nie minister Konstanty Radziwiłł.

  Konstanty Radziwiłł:
  Od 1993 działacz samorządu lekarskiego[2]. Zajmował różne funkcje w warszawskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej i Naczelnej Izbie Lekarskiej. W latach 2001–2010 był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Radziwi%C5%82%C5%82
  Izby Lekarskie a solidarność ze strajkującymi rezydentami
 • Czy naprawdę źródłem terroryzmu jest islam?
  Nie sięgając głęboko do historii (przyczyny powstania islamu), wypada przypomnieć, że to co działo się w XX w. na bliskim wschodzie i nie tylko.

  https://palestyna.wordpress.com/2011/03/06/terroryzm-panstwowy-izraela/
  Przyczyną terroryzmu jest islam. Trzeba go zakazać!
 • Afera w Trybunale...
  >>Tak też funkcjonował dotąd sejm, gdzie projekty ustaw zwykle pisał "ktoś inny" -np. bankowcy, ubezpieczyciele, firmy farmaceutyczne, czy budowlane - zależnie "od potrzeb",
  Afera w Trybunale to kolejny dowód na zgniliznę III RP
 • nie ma konfliktu pomiędzy pomaganiem a bezpieczeństwem.
  Kardynał jest w błędzie - fakt. Jednak jak zwykle wielu widzi bałagan na polu sąsiada ale na swoim podwórku śmieci nie dostrzega. Jakoś nie dostrzega się bowiem niebezpieczeństwa masowego napływu do Polski chrześcijan z Ukrainy, wśród których wielu jest, zarówno zdeklarowanych wrogów Polaków (mam takich z banderowskimi tatuażami za sąsiadów), jak i najzwyklejszych bandytów.
  Pomijam już fakt, że KK i Caritas gotowe są pomagać chrześcijanom (korytarz powietrzny), ale za pieniądze z budżetu państwa.
  Od kardynała Kazimierza Nycz - obroń i uchroń nas Panie
 • Antoni Macierewicz - najlepszy minister w rządzie B. Szydło!
  Może autor wyjaśni na jakiej podstawie ocenia nadzwyczajne (na tle innych ministrów) działania i osiągnięcia AM? Czy to, że z uporem i przebiegłością psychopaty rujnuje polska armię? Czy może to, że buduje sobie przyboczne oddziały, na wypadek prawdopodobnego buntu społecznego? Czy może to, że omamił sporą część kierownictwa politycznego i wojskowego, swoimi destrukcyjnymi działaniami?
  Antoni Macierewicz - najlepszy minister w rządzie B. Szydło!
 • A dlaczego w Moskwie miałaby być godz. 16.00?
  W kwietniu, w Polsce i w większości krajów Europejskich obowiązuje czas letni, a więc o 1 godz. przyspieszony w stosunku do czasu astronomicznego. Jednak w Rosji przez cały rok obowiązuje czas astronomiczny. Zatem w okresie zimowym (czas astronomiczny) różnica czasu pomiędzy Warszawą a Moskwą równa się 2 godz. Jednak latem, różnica ta zmniejsza się do 1 godz., a w porównaniu z UTC, 3 godz. (w zimie 4 godz.)
  Macierewicz na kursie i ścieżce: Czy potknie się o prawdę? 2
 • Dyktatorzy socjaliści?
  Pan autor zapomniał o jednym państwie. Mianowicie o USA, w których wolny rynek obejmuje praktycznie wszystkie sektory gospodarki, a jednak od 100 prowadzą one wojny napastliwe i, co przeczy pana tezie, znajdują chętnych do udziału w tych wojnach.
  Krzysztof Wojczal o torowaniu drogi do dyktatury
 • Wolne sądy.
  "Najgorsze co mógłby zrobić w tej materii minister Ziobro, to próbować wziąć sądy na partyjną smycz."

  Otóż, niestety, to właśnie Ziobro chce zrobić. Prawo to PiS chce mieć do wszystkiego, a co do sprawiedliwości, to sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po ich stronie.
  Wolne Ministerstwa i Sądownictwo!
 • @fabi 12:36:51
  Ależ są, przeciez cały czas składki wplywają. Poniżej informacja za rok 2013:
  >>Przychody FUS po I kw. wyniosły 47,23 mld zł, wydatki 45,19 mld zł - ZUS
  2013-05-16 13:06:00 A A+ A+
  Przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na koniec I kwartału 2013 roku wyniosły 47,23 mld zł wobec 45,19 mld zł wydatków - wynika z wykonania planu finansowego FUS za I kwartał, opublikowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  Dotacja z budżetu wyniosła 10,9 mld zł, refundacja składek do FUS 2,49 mld zł, a przypis składki 33,83 mld zł.

  Z kolei wydatki na emerytury wyniosły 40,19 mld zł, pozostałe świadczenia 4,07 mld zł, a bieżące wydatki 893,79 mln zł. (PAP)
  Kiedy i kto zatopi ZUS?
 • @lorenco 23:55:49
  Krytykowanie ZUS-u zaczyna przypominać krytykowanie molocha na glinanych nogach, czyli OFE, przed zagarnięciem 143 mld zł przez rząd PO. Trzeba jasno powiedzić, że odsadzanie OFE od czci i wiary trwa nadal, bo do wzięcia positało jeszcze kolejne sto kilkadziesiąt miliardów. Tak samo jest z ZUS-em, tak długo bedzie krytykowany, aż zostanie zlikwidowany, a zgromadzone przezeń środki zostana przeznaczone na wszystko (np. WOT, czyli osobistą armię Macierewicza), tylko nie na emerytury. Jakoś tak dziwnie się składa, że pomimo przsekazania do ZUS 143 mld z OFE i zmianie proporcji środków przekazywanych ze skladek kosztem OFE i na korzyść ZUS oraz olbrzymich dotacji z budżetu Państwa, w ZUS nadal brakuje środków. O pomyśle zagarniecia składek za pracę poniżej 15 lat, nie wspomianm, bo to czysta kradzież. We Francji np. prawo do emerytury powstaje po przepracowaniu... 3 miesięcy. Trzeba pamiętać jeszcze o jednym: 500 zł składek wpłaconych dzisiaj, za 35 lat nie będzie warte 500 zł, tylko ok. 1500 zł. Składki ZUS, powinny byc inwestowane (tak jak w Szwecji), a nie waloryzowane wg "widzimisię" rządu.
  Kiedy i kto zatopi ZUS?