Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze s.r. 60 l.

 • Obowiazkiem kobiety jest...
  >>Nie da się przecież zapewnić bezpieczeństwa socjalnego ludziom starym - gdy brak będzie młodego pokolenia.
  Rolą kobiety jest rodzić zdrowe potomstwo
 • 13 grudnia
  Tragiczny to był 1 września 1939 r., których to rocznic już się prawie nie obchodzi, a jeżeli już to zapraszając, np. prezydenta Ukrainy, który paraduje z rozetką flagi UPA.
  Rocznica stanu wojennego
 • Reprywatyzacja pod mikroskopem
  Panie pośle, trochę obiektywizmu. Słynna już prywatyzacja kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 ma swój początek w 2002 r., czyli w czasie, gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński i toczyła się przez cały okres tej prezydentury, potem prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz.
  Glista pod mikroskopem - HGW
 • Kto steruje strajkiem lekarzy rezydentów?
  Czyli winna jest Naczelna Rada Lekarska, ale nie minister Konstanty Radziwiłł.

  Konstanty Radziwiłł:
  Od 1993 działacz samorządu lekarskiego[2]. Zajmował różne funkcje w warszawskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej i Naczelnej Izbie Lekarskiej. W latach 2001–2010 był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Radziwi%C5%82%C5%82
  Izby Lekarskie a solidarność ze strajkującymi rezydentami
 • Czy naprawdę źródłem terroryzmu jest islam?
  Nie sięgając głęboko do historii (przyczyny powstania islamu), wypada przypomnieć, że to co działo się w XX w. na bliskim wschodzie i nie tylko.

  https://palestyna.wordpress.com/2011/03/06/terroryzm-panstwowy-izraela/
  Przyczyną terroryzmu jest islam. Trzeba go zakazać!
 • Afera w Trybunale...
  >>Tak też funkcjonował dotąd sejm, gdzie projekty ustaw zwykle pisał "ktoś inny" -np. bankowcy, ubezpieczyciele, firmy farmaceutyczne, czy budowlane - zależnie "od potrzeb",
  Afera w Trybunale to kolejny dowód na zgniliznę III RP
 • nie ma konfliktu pomiędzy pomaganiem a bezpieczeństwem.
  Kardynał jest w błędzie - fakt. Jednak jak zwykle wielu widzi bałagan na polu sąsiada ale na swoim podwórku śmieci nie dostrzega. Jakoś nie dostrzega się bowiem niebezpieczeństwa masowego napływu do Polski chrześcijan z Ukrainy, wśród których wielu jest, zarówno zdeklarowanych wrogów Polaków (mam takich z banderowskimi tatuażami za sąsiadów), jak i najzwyklejszych bandytów.
  Pomijam już fakt, że KK i Caritas gotowe są pomagać chrześcijanom (korytarz powietrzny), ale za pieniądze z budżetu państwa.
  Od kardynała Kazimierza Nycz - obroń i uchroń nas Panie
 • Antoni Macierewicz - najlepszy minister w rządzie B. Szydło!
  Może autor wyjaśni na jakiej podstawie ocenia nadzwyczajne (na tle innych ministrów) działania i osiągnięcia AM? Czy to, że z uporem i przebiegłością psychopaty rujnuje polska armię? Czy może to, że buduje sobie przyboczne oddziały, na wypadek prawdopodobnego buntu społecznego? Czy może to, że omamił sporą część kierownictwa politycznego i wojskowego, swoimi destrukcyjnymi działaniami?
  Antoni Macierewicz - najlepszy minister w rządzie B. Szydło!
 • A dlaczego w Moskwie miałaby być godz. 16.00?
  W kwietniu, w Polsce i w większości krajów Europejskich obowiązuje czas letni, a więc o 1 godz. przyspieszony w stosunku do czasu astronomicznego. Jednak w Rosji przez cały rok obowiązuje czas astronomiczny. Zatem w okresie zimowym (czas astronomiczny) różnica czasu pomiędzy Warszawą a Moskwą równa się 2 godz. Jednak latem, różnica ta zmniejsza się do 1 godz., a w porównaniu z UTC, 3 godz. (w zimie 4 godz.)
  Macierewicz na kursie i ścieżce: Czy potknie się o prawdę? 2
 • Dyktatorzy socjaliści?
  Pan autor zapomniał o jednym państwie. Mianowicie o USA, w których wolny rynek obejmuje praktycznie wszystkie sektory gospodarki, a jednak od 100 prowadzą one wojny napastliwe i, co przeczy pana tezie, znajdują chętnych do udziału w tych wojnach.
  Krzysztof Wojczal o torowaniu drogi do dyktatury
 • Wolne sądy.
  "Najgorsze co mógłby zrobić w tej materii minister Ziobro, to próbować wziąć sądy na partyjną smycz."

  Otóż, niestety, to właśnie Ziobro chce zrobić. Prawo to PiS chce mieć do wszystkiego, a co do sprawiedliwości, to sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po ich stronie.
  Wolne Ministerstwa i Sądownictwo!
 • @fabi 12:36:51
  Ależ są, przeciez cały czas składki wplywają. Poniżej informacja za rok 2013:
  >>Przychody FUS po I kw. wyniosły 47,23 mld zł, wydatki 45,19 mld zł - ZUS
  2013-05-16 13:06:00 A A+ A+
  Przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na koniec I kwartału 2013 roku wyniosły 47,23 mld zł wobec 45,19 mld zł wydatków - wynika z wykonania planu finansowego FUS za I kwartał, opublikowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  Dotacja z budżetu wyniosła 10,9 mld zł, refundacja składek do FUS 2,49 mld zł, a przypis składki 33,83 mld zł.

  Z kolei wydatki na emerytury wyniosły 40,19 mld zł, pozostałe świadczenia 4,07 mld zł, a bieżące wydatki 893,79 mln zł. (PAP)
  Kiedy i kto zatopi ZUS?
 • @lorenco 23:55:49
  Krytykowanie ZUS-u zaczyna przypominać krytykowanie molocha na glinanych nogach, czyli OFE, przed zagarnięciem 143 mld zł przez rząd PO. Trzeba jasno powiedzić, że odsadzanie OFE od czci i wiary trwa nadal, bo do wzięcia positało jeszcze kolejne sto kilkadziesiąt miliardów. Tak samo jest z ZUS-em, tak długo bedzie krytykowany, aż zostanie zlikwidowany, a zgromadzone przezeń środki zostana przeznaczone na wszystko (np. WOT, czyli osobistą armię Macierewicza), tylko nie na emerytury. Jakoś tak dziwnie się składa, że pomimo przsekazania do ZUS 143 mld z OFE i zmianie proporcji środków przekazywanych ze skladek kosztem OFE i na korzyść ZUS oraz olbrzymich dotacji z budżetu Państwa, w ZUS nadal brakuje środków. O pomyśle zagarniecia składek za pracę poniżej 15 lat, nie wspomianm, bo to czysta kradzież. We Francji np. prawo do emerytury powstaje po przepracowaniu... 3 miesięcy. Trzeba pamiętać jeszcze o jednym: 500 zł składek wpłaconych dzisiaj, za 35 lat nie będzie warte 500 zł, tylko ok. 1500 zł. Składki ZUS, powinny byc inwestowane (tak jak w Szwecji), a nie waloryzowane wg "widzimisię" rządu.
  Kiedy i kto zatopi ZUS?
 • Jakie fakty?
  Radzę przyjrzeć sie dokladniej, Zaznaczona czerwonym markerem na ostatnim zdjęciu plama z całą pewnościa nie przypomina Tu-154 M. Górna, tylna częśc kadłuba była jasna, na zdjęciu jest ciemna smuga.
  Smoleńsk VII Rocznica: Ustalmy ignorowane fakty
 • Kaczyński niczego nie ugrał, jakby wyniku 1:27 nie interpretować
  Kaczyński niczego nie ugrał, jakby wyniku 1:27 nie interpretować, a zwłaszcza niczego nie ugrał dla Polski. On tylko probował Tuska ściągnąć do Polski, żeby jego zgraja kundelkow mogła szarpać go za nogawki. O interwencję Bundeswehry w takiej sprawie nie ma się czego obawiać. Jak na razie, bardziej należy sie obawiać interwencji USArmy, którą już (z wielkim przyklaskiem PiS-u) mamy na karku, i która zamiast nas bronić wyrządza nam szkody, z ofiarami śmiertelnymi włącznie.
  Operacja "27-1" zakończyła się pełnym sukcesem.
 • Ubój na własny użytek.
  >>Za komuny tropieniem nielegalnego uboju zajmowała się milicja przy wydatnej pomocy ORMO. W razie wpadki rolnik płacił wysoką grzywnę albo i szedł siedzieć.
  Wkurwiony rolnik Adolf Kudliński
 • Sędzia niezawisły
  Niby racja, ale jeśli za naprawę patologii w sądach zabiera się minister, który wykorzystuje swoje stanowisko i puibliczne pieniądze dla załatwienia spraw osobistych, to jest patologia do kwadratu.

  PS
  Dowodzenie, że patologie w sadach to pozostałość po socjaliźmie jest bez sensu. Patologie w sądach, w tym załatwianie spraw osobistych, maja miejsce na całym świecie, nie wylączajac państw powszechnie uznawanych za demokratyczne i praworzadne.
  Niezawisły sędzia!
 • Oświęcimski wypadek Szydło
  Jest jeszcze jeden, pomijany, istotny szczegół: znaczne otarcia prawych (przednich i tylnych) drzwi limuzyny, wobec niewielkich uszkodzeń seicento.
  Wypadek Pani Premier - przeoczony szczegół
 • Najwyższe drzewo w lesie. Wizyta Merkel w Polsce.
  >>Jeśli Polska wzmocni swoją pozycję w regionie, jeśli uda się jej wprowadzić praworządność na własnym terytorium wówczas istnieje potencjalna możliwość że stanie się dla europejskiego fragmentu Jedwabnego Szlaku głównym hubem transportowym. Płyną z tego olbrzymie korzyści ekonomiczne i polityczne. Świadome tego USA systematycznie przenoszą swoje europejskie oddziały przedsiębiorstw do Polski. Jednocześnie Pan Prezydent Duda zachęca firmy technologiczne z przeludnionego Izraela do inwestycji w naszym kraju. W ciągu kilku lat Polska ma szansę na skok technologiczny i gospodarczy.
  Najwyższe drzewo w lesie. Wizyta Merkel w Polsce.
 • Sprawy ukraińskie z Trumpem w tle
  Przykre, że tak wielu nie chce tego zrozumieć.
  Sprawy ukraińskie z Trumpem w tle