Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze stachS

 • Syjonizm nie ma nic wspólnego z Biblią, bo nie mam
  A co do ks. Zachariasza.

  Zachariasz ponad 50 razy kieruje uwagę na „JHWH Zastępów”*, który walczy za swój lud, ochrania go i stosownie do potrzeb dodaje mu sił. Lud który jest wierny przymierzu i wprowadza przykazania Boże w czyn. Ten Lud udowodnił, że jest nie wierny i prostytuuje się z bożkami i politykami(Zach5:1-4). Zach 11:7-14 Zachariasza ukazano jako pasącego „trzodę przeznaczoną na zabicie” — czyli przyrównanych do owiec ludzi wykorzystywanych przez swych przywódców. W tej roli Zachariasz wyobrażał Jeszu Chrystusa, który był posłany do ludu związanego przymierzem z Bogiem, ale został przez ten naród odrzucony. Złamanie laski „Przyjemność” wskazywało na to, że Bóg zerwie przymierze Prawa z Iszaelem i przestanie traktować ich przychylnie. Natomiast porąbanie laski „Zjednoczenie” oznaczało, iż między Judą a Iszraelem przestanie istnieć więź braterstwa oparta na wspólnym wielbieniu Boga. Natomiast w rozdziałach od 9 do 14 prorok spogląda w bardziej odległą przyszłość. Znajdujemy w niej proroctwa o Mesjaszu, które się spełniły na Chrystusie Jeszu, jak to potwierdza porównanie Zachariasza 9:9 z Mateusza 21:4, 5 i Jana 12:14-16; Zachariasza 12:10 z Jana 19:34-37 oraz Zachariasza 13:7 z Mateusza 26:31 i Marka 14:27. Warto też zwrócić uwagę na podobieństwa między Zachariasza 8:16 a Efezjan 4:25, Zachariasza 3:2 a Judy 9 oraz Zachariasza 14:5 a Judy 14. Ciekawe podobieństwa wyjawia też zestawienie pewnych fragmentów Księgi Zachariasza z innymi wersetami (por. Za 3:2 z Judy 9; Za 4:3, 11-14 z Obj 11:4; Za 4:10 z Obj 5:6; Za 8:8 z Obj 21:3; Za 14:5 z Judy 14; Za 14:7 z Obj 21:25; Za 14:8 z Obj 22:1, 17).

  Starożytny Iszrael nie ma nic wspólnego z dzisiejszym państwem w Palestynie zwanym Izraelem. Dziś Żydzi Biblie traktują instrumentalnie dla własnych potrzeb, aby zwodzić. Dziś tak naprawdę dla Żydów Talmud jest ważniejszy niż Biblia.

  * ST w miejscu słowa Jahwe występuje tetragram JHWH. W starożytnych manuskryptach istnieje imię Boga, ale jest zapisywane literami JHWH i nikt nie wie, jak je naprawdę wymawiano. Możemy śmiało powiedzieć, że Bóg Wszechmogący wycofał swe imię na rzecz imienia swego umiłowanego Syna, Jeszu co znaczy Zbawiciel. Dz 4:12
  „To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem” (Mateusza 3:17). Biblia nie mam nic wspólnego z judaizmem. To judaizm zabił Pana Syna Bożego.

  Ps. Chce się powiedzieć, No właśnie czytajcie proroków to się dowiecie; „Znam twój ucisk i ubóstwo -ale ty jesteś bogaty -i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Judejczykami nie są nimi, lecz synagogą szatana” Obj 2: 9

  jeszu-jesu.pl
  Nieszczęście polsko-izraelskie czy katolicko- żydowskie?
 • Nil
  Cyt: ,, Fieldorf zasłużył na karę śmierci wg ówczesnych prostych kryteriów.Każdy kto mordował osobiście Polaków lub wydawał rozkazy mordowania dostawał karę śmierci.To prosta i przejrzysta zasada.”

  To jest twierdzenie szanownego ,Oscara, bez żadnych dowodów. Rzucasz oskarżenia jak groch o ścianie. Mieszasz Fildorafa – Nila i Inką, a to już tępota dużej kategorii. No cóż głupich nie sieją tylko się rodzą. Głównym tematem przesłuchań nie było zebranie zeznań, a wmówienie mu, że jako komendant Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej (Kedywu AK), wydawał rozkazy likwidowania działaczy i partyzantów komunistycznych. Całe śledztwo miało mu to udowodnić w raz biciem i potwierdzeniem przez samego oskarżonego. Urząd Bezpieczeństwa, nie mogąc wydobyć właściwych zeznań od generała Fieldorfa to trzeba było podstawić świadków. I teraz najlepsze, jakich świadków? Pobitych zmaltretowanych na pół przytomnych i naszprycowanych! Jak tacy ludzie są jak Ty, to oddala się suwerenność narodu Polskiego.
  Kim byli kaci Generała Fieldorfa.
 • Typ Terlecki
  A czym jest ta demokracja tak głośno propagowana przez tych naszych wybrańców i apostoła za oceanu? Przecież oni wszyscy dążyli do zniesienia kary śmierci. Po co? Po to, aby nie ponosić odpowiedzialności. Pan Terlecki i inni osobnicy przecież to zwykli zdrajcy i sługusy bez krzty honoru i odwagi. Ten (nie) intelektualny trup, myślę że Polacy są, jesteśmy indoktrynowani: dla "własnego dobra" mamy przejść do porządku dziennego nad ludobójstwem i jego potencjalnym zagrożeniem. Jakby wypowiedzieć się prostym językiem p. Terleckiego; to banderyzm wina Putina ale on jest marginalny i my damy z nim rady bo z nim stoi Putin i jego słuzby.

  cyt,,A „Więzi”? obowiązkiem katolików jest głoszenie prawdy, więc ta gazeta, która promuje w tekście ideologię okultystycznego nazizmu oraz kłamstwa jakie niesie, ma tyle wspólnego z katolicyzmem, co piękne miasto Katowice ze średniowiecznym katem". - zbyt piękne że by było prawdziwe!
  Antypolonizm i antybanderyzm? To Kukiz’15 winien!
 • Nanga Parbat – to znowu wielkość RZECZYPOSPOLITEJ w akcji.
  Cyt: Dobrze się stało, że nareszcie mamy rząd i prezydenta dbających o polskie sprawy.” Docenciku skąd ty się wziąłeś? Czym ty się kierujesz? Czy ty w ogóle rozumiesz - co to właściwie jest? Dla formalności deklarujesz, że takim się odznaczasz? Cały twój notka służy dezinformacji. Opisy o GG i osobach mają zakryć bardzo istotną sprawę i chcesz pokazać to co napisałeś jest słuszne. My Polacy dokładnie wiemy, że rotowaliśmy Żydów tak jak powiedział prof., Kieżun ,, Jeżeli chodzi o nas, o Polaków, to był olbrzymi ruch ratunku Żydów.” Było nas miliony.” Jest pewne a na pewno nie nasz rząd nie dba o polskie sprawy i nyie będę się rozwodził bo zapewne masz Docenciku problem, bo nie zbyt szybko przyswajasz nowe informacje. Mieszasz kilka spraw!Nanga Parbat – to znowu wielkość RZECZYPOSPOLITEJ w akcji - Docenciku nie rozumiesz Czym jest WIELKOŚĆ!
  Nanga Parbat – to znowu wielkość RZECZYPOSPOLITEJ w akcji
 • RAM
  Panie RAM, przyjdą czasy, że większość ludzi na ziemi odda cześć tym, co wprowadzają, powoli a systematycznie przedsiębiorstwo holokaust. Przypatrz się pani RAM, kim są doradczy panów premierów i prezydentów w europie czy to wschodniej, czy to w europie zachodniej. A czyje SA Banki 196 państwach, pozdrawiam s.S
  Mabena w izraelskim rowie - manowce obłędnego filosemityzmu
 • Nie używajcie słów holokaust
  Nie mogę zrozumieć dlaczego? Polacy używają słów żydowskich tj Holokaust, shoah. (pl szoa). Czy wpisujecie się w ich czyli Żydowską narrację. Jak już to jest ,międzynarodowy dzień ludobójstwa wykonany przez niemieckich nazistów, i oni czyli Niemcy wymordowali w Auschwitz ok. 20 narodów. A co do ścisłości to najbardziej znęcani byli sowieci, Romowie, homoseksualiści, a później Żydzi.
  Mabena w izraelskim rowie - manowce obłędnego filosemityzmu
 • Wieczny tułacz.
  Chazazy(Żydzi)i jako naród który przeszedł na judaizm czyli prozelityzm i stał się narodem tuaczy – synonim - łajza
  • łazęga
  • łazik
  • powsinoga
  • szlaja
  • tramp
  • tułacz
  • wagabunda
  • włóczykij
  ma obowiązek a nakaz od proroka, który był cielesnym synem Jakuba zwanym - Iszael
  „Starajcie się o pomyślność kraju, do którego was zesłałem. Módlcie się do Pana za niego, bo od jego pomyślności zależy wasza pomyślność” Jeremiasza 29:7
  Chazarzy(jako prozelici) łamią ten nakaz czyli grzeszą wobec Boga. Ale co się dziwić gdy cielesny Iszrael zamordował proroka Jeremiasza, to co mówić o nie spokrewnionym narodzie.
  Izrael domaga się "polskich obozów śmierci"
 • @Husky 22:08:34
  A są?
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @stachS 21:51:44
  Tylko Żyd i sympatyk Żydów może pisać, że Palestyna jest Żydowska. Wiedza i tylko wiedza!
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @Repsol 21:46:38
  A Palestyna to Israel, tak naprawdę?
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @Husky 21:34:51
  Tramp wpisuje się w upadek USA tak jak; Busch i Obama, kto stawia na USA,…. to oczywista głupota! Dziś USA jest wstanie agonii, Państwa jak będą miały możliwość rozprawić się (zniszczyć USA)tak jak Niemcy, Francja czy inne to zrobią bez skrupułów. Przepraszam pisze z tableta i bardzo ciężko mi się piszę. Kto stawia na tego konia(USA)jest głupcem ale w PiS-e głupców nie brakuje.
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @Husky 21:34:51
  Panie Husky, Czy Żydzi są Semitami? Bo jak nie są to o czym rozmawiamy? A jak nie są to kłamią i manipulacją narodami.
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @stachS 21:13:19
  Stara Babo, jak sobie wyobrażasz? Wchodzisz do rządu i walisz prosto z mostu że Żydzi to mordercy Polków i innych narodów. W NKWD i UB to żydzi mordowali Polków. Tak chcesz rządzić, to życzę Ci powodzenie. Twój rząd nie ostanie się w 5 minut dosłownie 5 minut. I po Polakach.
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @Stara Baba 21:02:51
  Ależ, Stara Ba babo, ja tak właśnie piszę aby łobuzom łeb uciąć, ciach i po sprawie i po temacie ale wiedzieć jaki i kiedy, aby a nie być łobuzem!
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @Stara Baba 21:02:51
  Nie jestem w błędzie, tylko wy się poddajecie!
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • @Repsol 20:54:33
  To uświadom sobie, planowo i programowo będą Ci łeb manipulować abyś tak właśnie pisał!
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • Żydzi
  To, co się dzieje na forach uważam za błąd Polków. Dlaczego tak uważam? Już wyjaśniam? Doskonale Izrae Państwo Żydowskie w Palestynie(rządzący Izraelem) wiedzieli, bo sami przyznawali się do tego, że nie są to obozy Polskie rok 2014, 2015, 2017 r. Teraz i właśnie teraz wychodzi penalizacja, banderyzmu i polskich obozów, a przede wszystkim akta 477 w USA. Oni sondują i uderzą większą mocą! Dlaczego? Popatrzcie na fora! Polacy to anty semici, co Oni wypisują itd. Uważam, że powściągliwość będzie dobrą monetą. Nie emocje, ale cierpliwość i zdrowy rozsadek, opanować emocję. Jak by nie patrzyć jesteśmy na przegranej pozycji. Bitwy można przegrywać, ale Wojnę Można wygrać. Oni, czyli Żydzi wytoczyli wobec Polków otwartą wojnę i tej wojny nie możemy przegrać. Każdy zapyta? A jak? Dziś nie toczy się wojny karabinami w europie wschodniej(nie patrzcie na bliski wchód). Dziś toczy się wojna o manipulowanie naszą świadomością.
  Głupio protestując Izrael niechcący ”puścił farbę”...?
 • Co tam że 1.5 miliarda PLN
  Co tam że 1.5 miliarda PLN ginie, włos z głowy nie spadnie. Jak baton w markecie z ginie to cela przygotowana.
  Olechnowicz, oddaj miliard
 • @57KerenOr 12:37:50
  To tylko szaleniec może myśleć, że Boża budowla ZBUDOWANA JEST NA CZŁOWIEKU. Tylko szaleniec! Po stokroć prawda!
  WIERZĘ W BOGA, A NIE W KOŚCIÓŁ!!!
 • @Slav 20:52:20
  Założenie Kościoła Powszechnego zostało zapowiedziane przez Jezusa Nie prawda kłamstwo kościoła katolickiego, który w słowach kierowanych do św. Piotra powiedział: "Ty jesteś Piotr (czyli Skała) i na tej skale zbuduję Kościół mój i bramy piekielne go nie przemogą (Mat 16,18) Bramy piekieł dawno przemogły kościół katolicki.

  Nie ma Kościoła Powszechnego. Jest natomiast wiara, w Jeszu heb.ישוע Syna (Jezusa) Bożego i w Boga Stworzyciela. Żeby wierzyć nie trzeba nigdzie należeć. Religie kościoły, jako organizacje ludzkie nie reprezentują Pomazańca Bożego ani samego Boga (Jana 14:6). Chrystus powoływał ludzi do służby. Posługuje się w tym celu ludźmi i swoim Duchem.

  Ja-także z-kolei Tobie wykładam* jako-że Ty jesteś Kamieniarz (Piotr) a na o-to tym kamieniu** zbuduję moich tych Powołanych***.

  Tak brzmi dosłowny przekład Sprawozdania Mateusza, w którym nasz Pan zapowiada powołanie swojej społeczności. On sam jest kamieniem węgielnym, ale posługuje się swoimi posłańcami (apostołami), z których Piotr jest pierwszym (Dz 4:11; Ef 2:20; 1P 2:6,7). Nazywa go Petros, co można przetłumaczyć na Skalnik, Kamieniarz lub coś w tym rodzaju. Szymon, więc ma budować na Chrystusie (prawdziwym kamieniu) nową grupę ludzi, których Jeszu powoła. Chrystus Boży powołuje ich przez Ducha Świętego i kieruje do społeczności powołanych (Dz 10:47) po to by nawzajem się budowali, by się wspierali w trudnych chwilach (Rz 12:13; 1Tes 5:14; Hbr 10:25).

  Ta społeczność wezwanych nigdy nie będzie własnością żadnego człowieka. Jeśli niektóre osoby dostają w tej grupie zadania do wykonania to nazywa się je usługiwaniem, ponieważ ich celem jest niesienie pomocy. Jest to zgodne z nauką Pana naszego Jeszu, który głosił:

  Mateusza 20:25 A Jeszu przywołał ich do siebie i rzekł: Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. (26) Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. (27) A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym.
  WIERZĘ W BOGA, A NIE W KOŚCIÓŁ!!!