Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze jan

 • 100 mld euro za brexit aile musiala by zaplacic polska-slowem z unia do konca swiata.
  Sigmar Gabriel

  Szef niemieckiej dyplomacji powiedział dziennikarzom, że May nie zaoferowała żadnych konkretów dotyczących tego, jak Wielka Brytania chce ustrukturyzować swoje wyjście z Unii Europejskiej.

  - Czas już, żeby rząd W. Brytanii jasno określił, na jakich warunkach chce opuścić Unię - oświadczył, ostrzegając, że "czas ucieka".

  May zapowiedziała wczoraj m.in., że W. Brytania liczy na wypracowanie okresu przejściowego po wyjściu z UE, który może trwać "około dwóch lat". W tym czasie obowiązywałyby dotychczasowe zasady w relacjach między stronami.

  Gabriel podkreślił, że o ewentualnych okresach przejściowych będzie można mówić dopiero, kiedy wyjaśnione zostaną takie kwestie, jak "końcowy rachunek" (do zapłacenia przez W. Brytanię za wyjście z UE), prawa obywateli państw UE w W. Brytanii oraz nowa zewnętrzna granica UE między Irlandią Północną a Irlandią. Roszczenia finansowe UE wobec W. Brytanii oszacował na 60-100 mld euro.

  Szef niemieckiej dyplomacji wyraził nadzieję, że W. Brytania będzie mogła pozostać w jednolitym rynku UE. Zastrzegł jednak, że warunkiem jest tu uznanie przez Londyn jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz swobodnego przepływu osób.

  Ps Rosyjskie wojska wrucily do miejsc dyslokacji po manewrach slowem nici z odzyskania niepodleglosci.... chyba ze pan prezes cos wymysli..
  540 mld zł. Dla Polski - żaden Problem!
 • @K.J. Wojtas -piszesz pan bzdury
  Uwarzam ze pan bladzi w swych wnioskach jakoby Izraelici tylko powtorzyli to co odczytali z sumeru[czy to pismo czy przekaz ustny] A JAHWE to ich plemienny bog. Mysle ze wysokie ego nie pozwala panu dojzec spraw jakimi sa w rzeczywistosci,bog plemienny czyli oparty o jakies tam folklor nie formulowal by tak jednoznacznych przeslan do Izraelitow a z narracji wynika ze byly to formuly adresowane ponad wszelka watpliwosc do nich. Wrescie wiele faktow opisanych w pismach hebrajskich jest wyraznie umiejscoioncych czasowo razem z chronologia . np ksiega Ejzehiela jest czas miejsce ,kontekst historyczny,panujacy wladca itd.piszesz pan bzdury.dobranoc
  23.09 - koniec świata - Żydów?
 • Te 7 milionow ukraincow w polsce
  Taka liczba przewinela sie w artykule Boguslawa Jeznacha w [komentarzach ] to tak naprawde pozbawienie [jesli ta liczba jest zblizona do prawdy] podmiotowosci polskiego spoleczenstwa ,z jednej strony pelnia oni role [czy tez moga] lamistrajkow a w szerszym kontekscie polacy zostana odstawieni z czasem na boczny tor poniewarz wieksze korporacje zatrudniajac ukraincow stworza system eksploatacji polski niezalezny od polskiego spoleczenstwa kadrowo,tym samym pozbawiajac polske suwerennosci,po prostu beda to obce twory na polskim terytorium obcym z racji wlascicieli korporacji i jej pochodzenia z zachodniej europy oraz obcej z racji pracujacych tam ludzi. Taka sytuacja moze owocowac ograniczeniem wplywu polskiego spoleczenstwa na toczace sie w polsce procesy spoleczne. ograniczajac mu mozliwosc wywierania resztek wplywu

  To komentarz trojanki o tym problemie

  Mer Lwowa, Andrij Sadowy w wywiadzie dla stacji NEWSONE , poinformował, że w Polsce jest już 7mln Ukraińców.
  http://gordonua.com/news/politics/sadovyy-v-polshe-uzhe-poryadka-7-mln-ukraincev-208396.html

  "„Niedawno rozmawiałem z prezydentem Wrocławia gdzie zyje 100 tysięcy Ukraińców - .. I to już ponad 12% - mieszkańców
  nadużycie link skomentuj
  trojanka 23.09.2017 10:15:09 Mer Lwowa, Andrij Sadowy w wywiadzie dla stacji NEWSONE , poinformował, że w Polsce jest już 7mln Ukraińców.
  http://gordonua.com/news/politics/sadovyy-v-polshe-uzhe-poryadka-7-mln-ukraincev-208396.html

  "„Niedawno rozmawiałem z prezydentem Wrocławia gdzie zyje 100 tysięcy Ukraińców - .. I to już ponad 12% - mieszkańców
  nadużycie link skomentuj
  trojanka 23.09.2017 10:15:09
  Pielęgniarki nie chcą Ukrainek
 • @autor
  NIe jest mozliwe by wymyslono to wszystko co jest zapisane w Starym i Nowym Testamencie. Czlowiek o okreslonej umyslowosci nie jest w stanie stworzyc czegos [napisac ] co wykracza poza jego zakres pojmowania.
  23.09 - koniec świata - Żydów?
 • @Ryszard Opara
  Zna pan na pewno prace Johna Perkinsa,,WYZNANIA PLATNEGO EKONOMICZNEGO MORDERCY,, tak wiec z samej istoty systemu zachodniej demokracji, wynika ze to co nas spotyka jest zalozonym celem tzw elit. na dzis w Rosji i jej dziejowych doswiadczeniach nadziieja [ Edgar Cayce o Rosji.] pozdrawiam
  540 mld zł. Dla Polski - żaden Problem!
 • Nad czym tu plakac sami tego polacy chcieli
  System komunistyczny jaki byl porzednio byl w sporym stopniu hermetyczny dla kapitalu zachodniego i uniemozliwial jego penetracje . Po to ten system poddano transformacji by go otworzyc na eksploatacje taki byl zalozony cel [art ,,Rosja najwieksza grabierz XXw,,]tak samo jak unia to po prostu nowoczesna forma kolonializmu kazdy prezydent premier ktory w sposob radykalny powie nie zostanie usuniety lub zabity,unia zgodzila sie na breksit bo takie bylo zalozenie elit w ich strategi,gdyby polska chciala wyjsc z uni lub nato to zostanie uniemozliwione w sposob jednoznaczny[ np seryjny samobujca] Czy polacy nie potrafili by zrobic telewizora czy samochodu,czy lodowki, bez tzw zachodu tak naprawde mamy tyle zasobow ze doslownie wszystko co istotne do zycia mozemy wytworzyc sami wiec tylko idiota moze moze mowic ze otwarcie dalo nam wszystko co potrzebowalismy, przeciez korporacje reprezentujace wall strett i londynskie city pokazaly do czego sa zdolne i bylo oczywiste nawet dla mnie z dalekiej prowincji ze dobrze byc nie moze. Prawie kazdy kraj moze wiekszosc swych potrzeb zaspokajac sam na wlasnym terytorium,czy musimy maslo sprowadzac z finladi albo argentyny,a swoja wszystka smietane wywozic do niemiec by potem spozywac nieokreslone substytuty,na co zescie liczyli panowie jest jedno wyjscie postawic na granicy armie i powiedziec niet tak jak zrobil to pan Putin ,. Tu pojawia sie pytanie o ksztalt struktor spolecznych czy proces koncentracji kapitalu ma dalej postepowac czyniac z ludzi zwierzeta, czy tez wzorem prezydenta korei polnocnej powiemy rowniez nie. ludzia niegodnym zycia. niestety nikt tego obledu niewiedzy i ignorancji nie zakwestionuje bo sprawy poszly za daleko jak mowi Izajasz ,,ciemnosc okrywa narody,, W innym miejscu JAHWE ostrzega-,,BIADA TYM KTORZY PRZYLONCZAJA DOM DO DOMU A ROLE DO ROLI TAK ZE INNYM MIEJSCA NIE STARCZA TAK JAKBY SAMI MIELI MIESZKAC NA ZIEMI. bo przeciez sprawa jasna jest ze przyczyna lezy w braku mechanizmow blokujacych nadmierne gromadzenie a tym samym wyzysk[ zydzi w prawie mojzeszowym te mechanizmy mieli] . Tzw Komune to za kilkanascie lat bedziecie spostrzegac jako raj na ziemi bo cele obecnych wladcow tego swiata nie beda sie wam miescily w glowie symptomy widac juz na kazdym doslownie kazdym kroku [ np czyz trucie dzieci rtecia w szczepionkach nie jest najgorsza forma degeneracji ,zwyrodnienia i upadku czlowieka] tylko ignoranci tego niechca jeszcze widziec oderwanie sie od sil wall strett i londynskiego city dalo by jakies wytchnienie [ich ubezpieczenia ludzie beda przeklinac] ale czy tak naprawde chcemy cos zmieniac,nie tak naprawde chcemy kontynuowac sposob zycia jaki poznalismy i jaki realizowalismy wiec nie narzekajmy rozwiazaniem jest Krulestwo Jehowy bo nie do czlowieka jak widac nalezy kierowanie swoimi krokami.
  540 mld zł. Dla Polski - żaden Problem!
 • @chart
  Autorze artykulu przepraszam za taka konfiguracje wklejonego tekstu Prawa Parkinsona,nie da sie tego czytac jesli mozesz to jakos zamienic na inna forme zapisu bede wdzieczny Pozdrawiam serdecznie jan
  W ogóle nie chodzi o komunę
 • UNIA EUROPEJSKA ORAZ TZW RZAD SWIATOWY TO DALSZE ROZWINIECIE PRAWA PARKINSONA
  Oczywiscie w duzym uproszczeniu. Czy koncem tych procesow ma byc sytuacja ze jednego obywatela [czytaj biorobota] bedzie mial na oku jeden przydzielony z urzedu kontroler . Pamietam jak dzis ze w momencie wdrazania systemow eletkronicznego administrowania mowiono ze spadnie zatrudnienie w urzedach i strukturach wladzy,po kilku latach mamy 5 krotny wzrost.[ Do tego doszly struktury tzw uni ] Ten wpis mozna by rozpatrywac rownolegle z artykulem. pana Wojtasa pt Uprzemyslowienie Zerujace na Rolnictwie[z wieloma tezami pana wojtasa sie nie zgadzam]. Analizujac ten problem trzeba wziasc tez pod uwage postep technologiczny ktory umozliwia wrecz maskuje ten proces i czyni go mozliwym do realizacji jak pisal platon w dziele ,,Panstwo,, napelniania sie miasto nasze cizba i tlumem nigdy dla potrzeby i ruznego rodzaju udawacze nasladujacych ksztalty i barwy..


  Obszerne fragmenty Prawa Parkinsona ze strony cztery asy.com

  Politycy i płat
  nicy podatków uznali (przy sporadycznych okresach
  zwątpienia), że wzrost liczby urzędników jest spowodowany zwiększeniem
  ilości pracy do wykonania. Cynicy, podając to przekonanie w wątpliwość,
  wyobrażali sobie, że przy większej liczbie urzędników niektórzy
  z nich mogl
  i-
  by nic nie robić albo wszyscy mogliby pracować w mniejszym wymiarze
  godzin.
  Lecz ani wiara jednych, ani zwątpienie drugich nie mają z tym zaga
  d-
  nieniem nic wspólnego.
  W istocie rzeczy nie ma w ogóle żadnej współzależności pomiędzy liczbą
  urzę
  dników a ilością wykonywanej pracy. Wzrostem liczby urzędników rządzi
  bowiem Prawo Parkinsona i wzrost ten będzie dokładnie taki sam bez wzgl
  ę-
  du na to, czy pracy będzie więcej, mniej, czy też nie będzie jej w ogóle.
  Znaczenie Prawa Parkinsona polega na tym
  , że jest to prawo wzrostu, oparte
  na analizie czynników rządzących tym wzrostem.
  Ważność tego niedawno odkrytego prawa musi opierać się głównie na danych
  statystycznych, które zostaną podane poniżej. Przeciętnego czytelnika
  bardziej zainteresuje wyjaśnien
  ie czynników stanowiących podstawę ogólnej
  tendencji, którą to prawo definiuje. Pomijając (liczne zresztą) szczegóły
  techniczne, możemy na początku rozróżnić dwie siły napędowe. Dla naszego
  obecnego celu mogą one być reprezentowane przez dwa niemal aksjoma
  tyc
  z-
  ne twierdzenia. A mianowicie:
  1.Urzędnik pragnie mnożyć podwładnych,
  IV
  a nie rywali,
  i
  2. Urzędnicy przysparzają sobie nawzajem pracy, jedni
  drugim.
  By zrozumieć czynnik 1, wyobraźmy sobie urzędnika, nazwijmy go
  A
  ,
  który twierdzi, że jest przepracowany
  . Nieważne, czy tak jest w rzeczywistości
  czy nie. Nawiasem mówiąc, powinniśmy uwzględnić fakt, że owo uczucie (czy
  złudzenie)
  A
  może być po prostu wynikiem spadku energii, co jest norma
  l-
  nym objawem średniego wieku.
  Otóż na owo rzeczywiste czy też rzekome
  przepracowanie istnieją,
  mówiąc ogólnie, trzy możliwe rady.
  A
  może podać się do dymisji; może
  podzielić się pracą z kolegą, którego nazwiemy
  B
  ; może wreszcie poprosić
  o prz
  y
  dzielenie mu dwóch pracowników:
  C
  i
  D
  .
  Jednakże historia nie notuje zapewne
  wypadku, żeby
  A
  wybrał inne
  rozwiązanie niż trzecie. Podając się do dymisji, traci posadę i emeryturę.
  Prosząc o mianowanie
  B
  , urzędnika w tym samym co on stopniu służbowym,
  przysparza sobie tylko rywala do awansu na miejsce opróżnione przez
  W
  ,
  kiedy
  W
  (na
  reszcie)pójdzie na emeryturę. Zatem
  A
  postara się raczej o
  C
  i
  D
  ,
  zależnych od niego młodych ludzi. Dodadzą mu oni znaczenia, a ponadto
  podzieliwszy pracę na dwa oddziały, pomiędzy
  C
  i
  D
  , będzie jedynym człowi
  e-
  kiem ogarniającym całość.
  W tym miejscu należ
  y sobie koniecznie zdać sprawę, że
  C
  i
  D

  w pewien sposób nierozłączni. Mianowanie samego
  C
  byłoby niemożliwe.
  Dlaczego? Ponieważ
  C
  , gdyby był sam, dzieliłby pracę z
  A
  i w ten sposób
  powstałaby niemal ta sama sytuacja, która została odrzucona w
  przypadku
  z
  B
  , tym bardziej rzucająca się w oczy, że
  C
  byłby jedynym możliwym nastę
  p-

  A
  . Podwładnych musi więc być dwóch lub więcej

  w ten sposób każdego
  z nich trzyma w karbach obawa przed awansem drugiego. Kiedy z kolei
  C
  będzie skarżył się na przepr
  acowanie (co z pewnością zrobi),
  A
  , zgadzając się
  z nim, doradzi mianowicie dwóch urzędników do pomocy
  C
  . Ale może uni
  k-
  nąć wewnętrznych sporów tylko wtedy, jeśli doradzi mianowicie dwóch
  następnych urzędników do pomocy
  D
  , którego sytuacja jest zupełnie tak
  a
  sama. Po zaangażowaniu
  E
  ,
  F
  ,
  G
  i
  H
  awans
  A
  jest właściwie pewny.
  Siedmiu urzędników wykonuje teraz pracę, którą przedtem wykonywał
  tylko jeden. I teraz zaczyna działać czynnik 2, ponieważ tych siedmiu stwarza
  sobie nawzajem tyle pracy, że wszyscy są cał
  kowicie zajęci, zaś
  A
  w rzeczywistości pracuje więcej niż kiedykolwiek. Wpływający dokument
  trafia kolejno do każdego z nich. Urzędnik
  E
  decyduje, że ta sprawa należy do
  F
  , ten przedstawia projekt
  C
  , który gruntownie go przerabia, zanim nar
  adzi
  się z
  D
  , ten zaś prosi
  G
  , aby się tym zajął. Jednakże
  G
  właśnie idzie na urlop
  i przekazuje akta
  H
  , który redaguje notatkę. Podpisana przez
  D
  notatka
  wraca do
  C
  , który swój projekt odpowiednio zmienia i kładzie nową wersję
  przed obliczem
  A
  .
  Cóż robi
  A
  ? Byłby całkowicie usprawiedliwiony, gdyby podpisał papier
  nie czytając go, ponieważ ma wiele innych spraw na głowie. Ale wiedząc, że
  w przyszłym roku zostanie następcą
  W
  , musi zadecydować, czy
  C
  lub
  D
  nadają się do tego, by objąć stanowisko po nim. Mus
  i wyrazić zgodę na to,
  żeby
  G
  poszedł na urlop, choć może nie jest jeszcze do tego całkowicie
  uprawniony. Zastanawia się, czy zamiast niego nie powinien pójść
  H
  ze
  względu na swój stan zdrowia. Ostatnio wyglądał blado

  na pewno części
  o-
  wo, lecz nie wyłączn
  ie, z powodu swych kłopotów rodzinnych. Ponadto należy
  V
  rozstrzygnąć problem podwyżki pensji dla
  F
  na okres konferencji oraz
  wniosek
  E
  o przeniesienie do Ministerstwa Opieki Społecznej.
  A
  słyszał także,
  że
  D
  zakochał się w zamężnej maszynistce, a
  G
  i
  F
  nie
  rozmawiają z sobą

  nikt nie ma pojęcia dlaczego. Wobec tego
  A
  mógłby się pokusić
  o podpisanie projektu
  C
  i uważać tę sprawę za załatwioną. Ale
  A
  jest człowi
  e-
  kiem skrupulatnym. Jakkolwiek zaprzątają go problemy, które jego koledzy
  st
  warzają sobie samym i jemu

  problemy stworzone przez sam fakt istnienia
  tych urzędników

  A
  nie jest kimś, kto lekceważyłby swoje obowiązki.
  Czyta więc ów projekt uważnie, skreśla niejasne akapity dodane przez
  C
  i
  H
  i doprowadza dokument do formy nadanej
  mu pierwotnie przez zdoln
  e-
  go (choć kłótliwego)
  F
  . Poprawia błędy językowe

  żaden z tych młodych ludzi
  nie umie pisać gramatycznie

  i w końcu redaguje odpowiedź tak, jak zost
  a-
  łaby ona napisana, gdyby urzędników
  C
  i
  H
  nigdy nie było na świecie.
  Zbyt wiel
  e osób poświęciło zbyt wiele czasu, żeby uzyskać ten sam
  rezultat. Nikt nie próżnował. Wszyscy pracowali jak najlepiej. I kiedy
  A
  opuszcza wreszcie biuro i udaje się w drogę powrotną do domu w Ealing, jest
  już późny wieczór. Pośród gęstniejącego mroku gasn
  ą ostatnie światła
  w biurze, co oznacza koniec jeszcze jednego dnia mozolnej pracy administr
  a-
  cyjnej. Przygarbiony, z gorzkim uśmiechem na ustach
  A
  wychodzi jako jeden
  z ostatnich, przekonany, że siwe włosy i długie godziny przebywania w biurze

  ceną, jaką płaci się za powodzenie.
  Z przedstawionego opisu działających tu czynników student nauk
  politycznych zorientuje się, że urzędnicy administracji muszą mnożyć się
  w większym lub mniejszym stopniu. Jednakże nic jeszcze nie powiedziano na
  temat
  czasu, jaki prawdopodobnie upłynie pomiędzy datą nominacji
  A
  a datą, od której
  H
  nabywa prawo do emerytury. Zgromadzono tu ogromną
  ilość materiału statystycznego i Prawo Parkinsona wyprowadzone zostało
  właśnie z analizy tych danych. Brak miejsca
  nie pozwala na szczegółowe
  badania, ale czytelnika zainteresuje może wiadomość, że rozpoczęto je od
  budżetu Marynarki. Wybrano właśnie Marynarkę Królewską, ponieważ
  o wiele łatwiej określić zakres działania Admiralicji niż na przykład zakres
  działa
  lności Ministerstwa Handlu. Zagadnienie dotyczy jedynie stanu liczb
  o-
  wego i tonażu. Oto pewne typowe liczby. W roku 1914
  Marynarka liczyła
  146000 oficerów i marynarzy, 3249 funkcjonariuszy i urzędników doków
  i 57000 dokerów. W roku 1928 było już tylko
  100000 oficerów i marynarzy,
  62439 robotników, za to liczba funkcjonariuszy i urzędników dok
  o
  wych
  wzrosła do 4558. Co do floty wojennej, to w roku 1928 była ona zale
  d
  wie
  cząstką floty z roku 1914

  20 wielkich okrętów bojowych w porównaniu
  z 62. W t
  ym samym czasie liczba urzędników Admiralicji wzrosła z 2000 do
  3569, tworząc (jak ktoś powiedział) „wspaniałą marynarkę ląd
  o
  wą”. Poniższa
  tabela jaśniej uwidacznia te liczby:
  VI
  Statystyka Admiralicji
  Klasyfikacja
  Rok
  Wzrost lub
  spadek w %
  1914
  19
  28
  Wielkie okręty bojowe
  62
  20
  -
  67,74
  Oficerowie i marynarze Marynarki Królewskiej
  146000
  100000
  -
  31,50
  Dokerzy (robotnicy)
  57000
  62439
  + 9,54
  Funkcjonariusze i urzędnicy doków
  3249
  4558
  + 40,28
  Urzędnicy Admiralicji
  2000
  3569
  + 78,45
  Ówczesna k
  rytyka dotyczyła głównie dysproporcji pomiędzy liczbą
  jednostek floty a liczbą urzędników. Ale to porównanie jest nam w tej chwili
  niepotrzebne. Powinniśmy natomiast zwrócić uwagę na to, że liczba urzędn
  i-
  ków wzrosła z 2000 w roku 1914 do 3569 w roku 1928 i
  że wzrost ten nie
  pozostawał w żadnym związku ze zwiększeniem się ilości ich pracy.
  W gruncie rzeczy bowiem w Marynarce w tym okresie zmniejszono liczbę
  osób o jedną trzecią i okrętów o dwie trzecie. Co więcej, począwszy od 1922
  roku nie spodz
  iewano się nawet powiększenia jej potencjału, ponieważ
  ogólna liczba okrętów (w przeciwieństwie do ogólnej liczby urzędników)
  została ograniczona Układem Morskim podpisanym w tym roku w Waszyn
  g-
  tonie. Mamy zatem 78% wzrostu w okresie czternastu lat, a więc
  średnią
  roczną 5,6% w stosunku do pierwotnej liczby ogólnej. W rzeczywistości
  jednak, jak zobaczymy, stopa wzrostu nie kształtowała się tak równomiernie.
  W tym stadium naszych rozważań musimy jedynie wziąć pod uwagę procent
  wzrostu w danym okresie.
  Czy to
  powiększenie się ogólnej liczby urzędników administracji można
  uważać za zjawisko wyjątkowe, jeśli się wie, że zawsze musi ona rosnąć
  zgodnie z zasadą prawa kierującego jej wzrostem? W tym miejscu można by
  podkreślić, że w omawianym okresie nastąpił gwałt
  owny rozwój techniki
  morskiej. Używanie maszyn latających przestało być domeną dziwaków.
  Zaczęto na szeroką skalę stosować skomplikowane aparaty elektryczne.
  Uznawano łodzie podwodne, jeśli ich nawet nie pochwalano. Mechaników
  okrętowych zaczęto traktować
  prawie jak ludzi. Moglibyśmy więc przypus
  z-
  czać, że w tak rewolucyjnej epoce magazynierzy musieli sporządzać o wiele
  bardziej skomplikowane rejestry. Moglibyśmy nie dziwić się, że na liście płac
  wzrosła liczba kreślarzy, konstruktorów, techników i naukowców
  . Jednakże
  liczba tych pracowników wzrosła tylko o 40%, podczas gdy liczba ludzi
  z Whitehall prawie o 80%. Na każdego nowego nadzorcę lub elektryka
  w Portsmouth przypadało dwóch nowych urzędników na Charing Cross.
  Mogłoby to skłaniać do p
  ochopnego wniosku, że stopa wzrostu personelu
  administracyjnego jest prawdopodobnie dwukrotnie wyższa od stopy wzrostu
  personelu technicznego, i to wtedy, gdy naprawdę użyteczny potencjał (w tym
  wypadku

  marynarze) zmniejsza się o 31,5%. Dowiedziono jedna
  k stat
  y-
  stycznie, że ów ostatni procent nie ma tu nic do rzeczy. Liczba urzędników
  rosłaby w takim samym tempie, nawet gdyby nie było żadnych marynarzy.
  Ciekawa byłoby prześledzenie dalszego rozwoju, w rezultacie którego
  liczba pracowników Admiralicji wzro
  sła z 8118 w roku 1935 do 33788
  w roku 1954. Ale jeszcze lepszego materiału do studiów dostarcza personel
  Ministerstwa Kolonii w okresie upadku imperium. Statystykę Admiralicji
  komplikują pewne czynniki (jak np. oddział lotnictwa morskiego), utrudn
  i
  a-
  jąc przeprowadzenie porównania pomiędzy danym rokiem a następnym.
  VII
  Zwiększenie Ministerstwa Kolonii jest tym bardziej znamienne, że dotyczy
  ono wyłącznie zagadnień administracyjnych. Oto, co pokazuje odpowiednia
  statystyka:
  Statystyka Ministerstwa Koloni
  i
  Rok
  1935
  1939
  1943
  1947
  1954
  Liczba pracowników
  372
  450
  817
  1139
  1661
  Zanim obliczymy stopę wzrostu, musimy zauważyć, że zakres odp
  o-
  wiedzialności tego ministerstwa ulegał w ciągu owych dwudziestu lat licznym
  wahaniom. W latach 1935

  1939 terytoria k
  olonialne zarówno pod względem
  powierzchni, jak i liczby ludności niewiele się zmieniły. Około roku 1943,
  w związku z przejściem pewnych obszarów w ręce nieprzyjaciela, wyraźnie się
  zmniejszyły. Powiększyły się znowu w roku 1947, lecz od tego czasu kur
  czyły
  się stale z roku na rok, gdyż kolonie, jedna po drugiej, uzyskiwały niepodl
  e-
  głość. Rozsądnie byłoby przypuszczać, że owe zmiany w kształcie imperium
  odbiją się na kształcie administracji centralnej. Ale jeden rzut oka na cyfry
  wystarczy, by nas przek
  onać, że liczba personelu stale i nieuchronnie wzr
  a-
  sta. A ten wzrost, jakkolwiek zależny od wzrostu zaobserwowanego w innych
  ministerstwach, nie ma nic wspólnego z wielkością

  ani nawet z samym
  istnieniem

  imperium. Jakie są procenty wzrostu? Pomińmy dla
  naszego
  celu raptowny wzrost personelu towarzyszący zmniejszeniu się odpowiedzia
  l-
  ności podczas drugiej wojny światowej. Zanotujmy raczej stopy wzrostu
  w okresie pokoju: ponad 5,24% pomiędzy rokiem 1935 a 1939 oraz 6,55%
  pomiędzy rokiem 1947 a 1954.
  Daje to średnia wzrostu 5,89% rocznie,
  a więc znamiennie zbliżoną do takiej, jaką stwierdziliśmy już przy wzroście
  personelu Admiralicji pomiędzy rokiem 1914 a 1928.
  Dalsza i bardziej szczegółowa analiza stanu zatrudnienia w ministe
  r-
  stwach nie był
  aby na miejscu w niniejszej książce. Można jednak mieć
  nadzieję, że uda się wyprowadzić wstępny wniosek co do czasu, jaki zapewne
  upłynie pomiędzy pierwszą nominacją urzędnika a późniejszym zaangażow
  a-
  niem dwóch lub więcej jego pomocników.
  Wszystkie nasze
  dotychczasowe badania, zajmujące się jedynie pr
  o-
  blemem wzrostu liczby personelu, wskazują na średnią wzrostu

  5,75%
  rocznie. Ustaliwszy to, możemy teraz wyrazić Prawo Parkinsona za pomocą
  wzoru matematycznego: w warunkach pokojowych w każdej dziedzinie
  ad
  ministracji publicznej można oczekiwać, że wzrost personelu będzie
  zgodny z następującym wzorem:
  n
  l
  k
  x
  m
  2
  gdzie
  k
  oznacza liczbę urzędników szukających awansu poprzez mianowanie
  swych podwładnych;
  l
  przedstawia różnicę pomiędzy wiekiem nomin
  acji
  i emerytury;
  m
  jest liczbą godzin poświęconych na pisanie wewnątrzsłużb
  o-
  wych notatek, przypadającą na jednego urzędnika;
  n
  przedstawia liczbę
  rzeczywistych jednostek administracyjnych, a
  x
  równa się liczbie nowych
  urzędników zatrudnionych każde
  go roku. Matematycy, oczywiście, zrozumi
  e-
  ją od razu, że aby obliczyć procent wzrostu, muszą pomnożyć
  x
  przez 100 i
  podzielić przez wynik z poprzedniego roku (
  y
  ). W ten sposób:
  W ogóle nie chodzi o komunę
 • Dotyczy: CEPiK 2.0 tuż tuż. To może być koniec nieuczciwych handlarzy
  Mozna by pokusic o stwierdzenie by sprawa zainteresowal sie minister sprawiedliwosci bo tu pachnie korupcja bo komu najbardziej zalezy na tym by wykasowac stare auta ,kto imiennie wlozyl wniosek o takie regulacje prawne.Centralna Ewidencja Pojazdow i Kierowcow niech sobie bedzie ale wiele punktow projektu ustawy to faszyzm w czystej postacj [to z onetu]
  ponizej komentarze czytelnikow


  zigzag do ~Wyborca JKM: Uważasz, że ten szmelc projektowany na zuzycie i zezłomowanie po 6-8 latach jest lepszy od starszych samochodów nie naszprycowanych eletroniką sprawnych ponad 20 letnich? Są mniej awaryjne, a instalacją LPG są tak samo uciążliwe dla srodowiska jak najnowsze superbuble. Najbardziej trwałe jednostki zaczęto konstruować po kryzysie paliwowym w l. 70tych. Teraz wrzeszcą o ekologii, a produkują sprzęty, które mają dotrwać do końca gwarancji a potem na śmietnik. zwiń
  wczoraj 22:53 | ocena: 84% | odpowiedzi: 6
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~Wyborca JKM : Bieda przepisy na polską biedę. Dopóki Polska będzie krajem ubogim, gdzie średni wiek samochodu to 15 lat, na drogach będzie pełno wraków. Trzeba by usunąć z dróg połowę samochodów, a to praktycznie niemożliwe, więc dalej jest przymykanie oka przez diagnostów i policję. Trzydzieści lat "przemian" i co? Ludzie na raty kupują kilkunastoletnie samochody i myślą, że Pana Boga za nogi chwycili. Głosujcie dalej na okrągły stół. zwiń
  wczoraj 21:52 | ocena: 82% | odpowiedzi: 12


  inż. do ~MoleX: ta ustawa ma walnąć w biednych nie w handlarzy, by się przezrzucili na autobusy i rowery
  dzisiaj 08:54 | ocena: 100% | odpowiedzi: 1


  ~yokoyoko : polecam zapoznać się z danymi odnośnie wypadków spowodowanych złym stanem technicznym aut,śmoiech na sali,niecałe 5% ;]
  dzisiaj 08:03 | ocena: 100%
  odpowiedz
  oceń:


  No photo
  ~jan1 : NWO krok po kroku idzie do polski [parz ,,prisonplanet .pl] Tylko ludzie o malo pojetni moga uwierzy ze chodzi o bezpieczenstwo, wypadki z przyczyn strikto technicznych to moze 1/10 promila. chodzi o to by plebs nie korzystal z aut,po pierwsze po drugie by napedzac sprzedarz nowych samocjhodow ,slowem mafije dzialanie i zmowa. Nacisk egzystencjalny i ograniczanie dostepu jest jednym z elementow depopulacji patrz ,,,komentarze jan neon24.pl [panpowie cenzorzy onetu wasze dzieci tez beda zyli w systemie ktory nieswiadomie wspieracie kasujac wpisy ujawniajace prawdziwe motywy procesow narzucanych przez wladcow ciemnosci. ] zwiń
  dzisiaj 07:36 | ocena: 50% [ cenzorzy sie spisali]


  jergaj do ~asdfg: Mam benzynowy samochód 21 letni z przebiegiem 450000 km(taxi). Jeżdżę nim zarobkowo codziennie i oprócz napraw eksploatacyjnych typu klocki, łączniki drążków itp. nie mam problemów. I na pewno nie zamieniłbym go na twoją nówkę. Dlaczego? Bo to jeszcze normalna generacja silników (VW Sharan 2,0) bez żadnych pdf-ów filtrów cząstek itd a i tak wytwarza mniej spalin i śródków szkodliwych niż twój nowiutki z oszukanym komputerem który wskazuje co innego niż wytwarza. Niemcy potrafią ale .... nie tylko niemcy to robią. Ja jeżdżę z rogalem na twarzy bo mam to samo co ty ale za mniejsze pieniądze. zwiń
  dzisiaj 07:35 | ocena: 100%


  ~Mechanior : Złodziejskie Państwo i tyle. Dlaczego za posiadanie starego i nie jeżdżącego już samochodu, wymusza na mnie płacenie OC? Gdzie tu poszanowanie prawa własności? Wszędzie tylko kontrole i urzędnicze papierologie. Licencje i pozwolenia. Obstrukcje rujnujące życie ludzi. A wszystko po to, żeby kliki i koterie mogły zarabiać. To wszystko są niemal rozbójnicze wymuszenia. I tylko pozory dbania o bezpieczeństwo czy porządek. Teraz to dopiero będzie kombinowanie. Przeglądy techniczne pojazdów? Ludzie! Macie mgliste i najczęściej fałszywe wyobrażenie o ich istocie. Jest tyle ukrytych miejsc w które diagności nie są w stanie zajrzeć, a nawet jeśliby zajrzeli, to i tak przy pomocy latarki nic nie zobaczą. Jest wiele konstrukcji pojazdów w których istotne dla bezpieczeństwa miejsca i szczegóły są tak zabudowane, że trudno do nich dotrzeć. Zmęczenia materiału na pierwszy rzut oka najczęściej nie widać. A nie mówię tu o jakimś wiekowym złomie, tylko o względnie nowych częściach zamiennych kiepskiej jakości. Kilka tygodni temu rozwaliła mi się część, wymieniona ledwie rok temu. Jeszcze miała wygląd sugerujący "nowość". I co ciekawsze wcale nie była "z tych najtańszych".
  A historia techniczna pojazdu? Co mi wpiszą? Ze nigdy nic się nie zepsuło? Jestem mechanikiem i sam sobie wszystko naprawiam. A jakie "złomochody" przygotowujemy do przeglądów! Myślicie, że przeglądy zapewniają bezpieczeństwo? Większość wypadków nie ma nic wspólnego ze stanem technicznym pojazdów. Brawura, bezmyślność i głupota. To prawdziwe przyczyny. Przeglądy to tylko kolejne miejsce kręcenia lodów i golenia obywateli. zwiń
  dzisiaj 07:24 | ocena: 67%
  Czwartek, 21 września 2017
 • @kto wie oby Rosja obronila swa suwerennosc wlasciwie wywalczyla
  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.
  Czwartek, 21 września 2017
 • @autor
  Te douze nie z artykulu ale ze strony glownej neonu
  Żydowscy żołnierze Hitlera
 • @autor
  Biorac pod uwage ze w niemczech bylo 500 tys zydow [spotkalem zrudla z liczba 700 tys , chyba zalezy to od sposobu liczenia ] to liczba 150 tys w armi niemieckiej jest stosunkowo duza. Swoja droga to skad ma pan to zdjecie tytulowe bo ten po prawej bez wasow ,,to chyba moje poprzednie wcielenie niewiedzialem ze bylem zydem ,,
  Żydowscy żołnierze Hitlera
 • KOMU SLUZY ,,ONET,,
  Wpis jako komentarz do tego artykulu ukazal sie na onecie jednak po 10-15 minutach zostal zdjety przez cenzorow onetu zamieszczam kopie. Co powoduje ze polskie spoleczenstwo akceptuje portale uprawiajace nie rzetelna polityke informacyjna


  Dotyczy: Sąd cofnął kuratora dla noworodka z Białogardu. Rodzice wracają do domu
  Komentarze (1 064)
  Napisz komentarz

  Popularne Najnowsze Wątki Moje

  ~jan : jan1 do Okla. W Indiach po akcji szczepien przeciw polio dwa lata temu,po szcepionce zafundowaej przez Bila Gatesa [ Akcja WHO] doszlo do tysiecy zgonow dzieci w sumie zachorowalo 54 tys dzieci o ruznym nasileniu objawow neurologicznych. Rzad Indi pozwal Bila Gatesa do sadu za tragiczne konsekwencje tych szczepien. PRZYMUS SZCZEPIEN JEST TYLKO W KRAJACH EUROPY WSCHODNIEJ patrz prace dr Jerzego Jaskowskiego. Zbrodniarze typu dr Mengele sa obok nas. i jeszcze spoleczenstwo im dobrze placi za ten zbrodniczy preceder.. zwiń
  1 minuta temu
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~Michu do ~r6r: W celu wiadomym - ogłupienia ludzi i zestarzenia. Poczytaj więcej na temat rtęci, małpiego wirusa itp. w badania są dostępne - trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.
  17 minut temu
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~jan1 : CALA TEORIA SZCZEPIEN TO OD POCZATKU KORPORACYJNE KLAMSTWO . Dzis niestety mozemy mowic tylko o dzialaniu w zlej wierze, czy tez karygodnym zaniedbaniu ,poprzez uczestnictwo w kryminalnym ,przestepczym,graniczacm z ludobujstwem precederze w jakm uczestniczy wiele obszarow wspolczesnej medycyny i pracujacy na tych odcinkach osoby. Patrz flmy ,, WAXED,, ,,KUPIENI,, ,,CHOROBY NA SPRZEDAZ,, ,, SMIERTELNY ZASTRZYK PRAWDZIWA HITSTORIA SZCZEPIE,,,.................... itd
  nadużycie link skomentuj
  jan 24.01.2017 09:19:28

  .... Gdy w 1874 r Otto von Bismark wprowadzil obpowiazek przymusowego szczepienia dzieci na ospe. reakcje zaszczepionych organizmow malych dzieci byly w tamtym czasie tak przerazajace i drastyczne z powodu niedopracowania skladu i ilosci substancji toksycznych, ciala dzieci po prostu sie rozpadaly tak ze po niedlugim czasie na skutek presji spoleczenstwa i skali tego bestialstwa musiano w 1885 roku zaniechac szczepien bo dalsze ich kontynuacjja w takiej niedopracowanej formie byla by spolecznym holokaustem narodu niemieckiego ....calosc art pod ,,SZCZEPIONKOWY TOTALITARYZM ,,[Kossobor] na neon24.pl zwiń
  Dotyczy: Sąd cofnął kuratora dla noworodka z Białogardu. Rodzice wracają do domu
  Komentarze (1 062)
  Napisz komentarz

  Popularne Najnowsze Wątki Moje

  ~jan1 : CALA TEORIA SZCZEPIEN TO OD POCZATKU KORPORACYJNE KLAMSTWO . Dzis niestety mozemy mowic tylko o dzialaniu w zlej wierze, czy tez karygodnym zaniedbaniu ,poprzez uczestnictwo w kryminalnym ,przestepczym,graniczacm z ludobujstwem precederze w jakm uczestniczy wiele obszarow wspolczesnej medycyny i pracujacy na tych odcinkach osoby. Patrz flmy ,, WAXED,, ,,KUPIENI,, ,,CHOROBY NA SPRZEDAZ,, ,, SMIERTELNY ZASTRZYK PRAWDZIWA HITSTORIA SZCZEPIE,,,.................... itd
  nadużycie link skomentuj
  jan 24.01.2017 09:19:28

  .... Gdy w 1874 r Otto von Bismark wprowadzil obpowiazek przymusowego szczepienia dzieci na ospe. reakcje zaszczepionych organizmow malych dzieci byly w tamtym czasie tak przerazajace i drastyczne z powodu niedopracowania skladu i ilosci substancji toksycznych, ciala dzieci po prostu sie rozpadaly tak ze po niedlugim czasie na skutek presji spoleczenstwa i skali tego bestialstwa musiano w 1885 roku zaniechac szczepien bo dalsze ich kontynuacjja w takiej niedopracowanej formie byla by spolecznym holokaustem narodu niemieckiego ....calosc art pod ,,SZCZEPIONKOWY TOTALITARYZM ,,[Kossobor] na neon24.pl zwiń
  1 minuta temu
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  Środa, 20 września 2017
 • @programista-to sa tylko twoje przemyslenia....
  Te twoje ,,zlote mysli, to takie usrednione spojzenie zlozone z obiegowych opini tlumu,niema tu mysli ani rozumienia .Nie chce nawet polemizowac z kazda twoja wypowiedzia bo wychodza one ze zlych[ diabelskich] zalozen. Nie wiem jak nabyles te pokretne widzenie swiata. Wiedz wiec ze ideja tzw otwartych rynkow zostala stworzona i narzucona sila by dac zlym ludzia pelnie wladzy. W czasch tzw ,,zlej komuny,, bylo moze szaro ale w kazdym powiecie byla mleczarnia[krow w PRL bylo 4 x wiecej] bazujaca na lokalnym mleku jak kupiles maslo to miales maslo,dzis wiekszosc tych ,,masł,, w tym ,,oselki,, to miksy wolno dzialajacych trucizn [ patrz,, prawdziwa przyczyna chorob serca,,] Aspektow takiego chorego spojrzenia na swiat jest oczywiscie wiele,upadek swiata wlasnie realizuje sie przez takie myslenie jakie tu innym serwujesz.W ,,Ksiedze madrosci i cnoty,, Lao Tze napisal- ..chocby istnialy wozy i łodzie i szczekanie psow i pianie kogutow dobiegalo z drugiego panstwa nalezy zrobic wszystko by ludzie nie byl zmuszeni sie tam wybierac... Swiat upada a ty stan upadku poczytujesz za norme i prawde.[Schumacher-,,Male jest piekne,, , Miszchan-,,Spór o wzrost gospodarczy,, poczytaj.
  Uprzemysłowienie żerujące na rolnictwie?
 • @krystyna trzcinska
  Zauwaz ze te patologiczne bledy dietetyczne ludzie zaczeli popelniac masowo w momencie gdy medycy stworzyli dla swych celow [ wiecej chorych wiecej zabiegow wiecej pieniedzy] falszywe teorie medyczne i tak przez dziesiatki lat podawano ,,leki,, obnizajace cholesterol i zalecajac jednoczesnie tluszcze trans i oleje roslinne [ rzepak np jest zasuszany glifosatem,owies czesto rownierz] jako antiudotum na choroby ukladu kwrionosnego i serca. w sytuacji gdy one wlasnie byly jednymi z przyczyn masowych chorob serca i naczyn krwionosnych[ Prof Luis Pauling- wszystko co ludzie wiedza na temat chorob serca jest klamstwem ,patrz tez Fundacja Dr Ratha] Uzupelnieniem tweojej wypowiedzi jest art ,,Prawdziwa przyczyna chorob serca,, gdzie doktor medycyny ktory wykonal okolo 5 tys operacji na otwartym sercu,stwierdza ze odchodzi od zawodu chirurga bo nie jest w stanie nic zmienic w rosnacej ilosci zachorowan . zmienia zawod na dietetyka. Radzi jedzcie tluszcze zwierzece a przedewszystkim naturalna wit ,, C,, soki to kolejny blad w naturze nigdy nie bylo takiej koncentracji substancji i mysle ze owoce i warzywa w calosci sa najbardziej wlasciwa forma,soki owszem ale w niewielkich ilisciach,tak mysle dobrym wprowadzeniem do zdrowego odrzywiania jest ksiazka ,,Tajemnica Zdrowia Plemienia Hunzow,, slowem PROSTOTA
  Dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki?
 • A TERA WAS POLACZKI WEZMIEMY ZA MORDE[za ryj] KONIEC Z DOBRYM I ZDROWYM ZYWIENIEM
  Mysle ze czytelnicy pamietaja sytuacje z rzekoma choroba tzw ptasia grypa Jak to urzywajac argumentu,, padlego łabedza,, niszczono stada drobiu, w momencie uruchomienia tego administracyjno prawnego mechanizmu wszyscy zachowuja se jak debile pozbawieni rozumu.Tak samo bylo z grypa ktora nawet w parlamencie europejskim nazwano ,najwieksza afera w histori ludzkosci,bo w koncu wyszlo ze wszstysto bylo manipulacja i klamstwem. teraz mamy afrykanski pomor swin.wlczono polcje,prokurature ,ABW. To sa wazne procesy majace na celu spacyfikwanie narodu trudno wymagac od jakiegos podrzednego weterynaza wiedzy z zakresu globalnej polityki elit ale przeciez ,wystarczy odrobina rozumu by to przejzec niestety tego rozumu coraz mniej........... Polecam w temacie art,, Afrykanski pomor swin sabotaz polskej gospoodarki zaplanowany przez niemcy,, oraz Medyczno farmaceutyczny przekrety od kuchni.To niejest eoria spiskowa,, oraz art,, Ministerstw Strachu medyczne oszustwa,, Ponizej material z obenej sytuacji widziny oczyma urzednikow i sluzb. Panowie z ABW potraktujcie te artkuly jako poszlaka dowodowa do sprawy kolejnego oszustwa

  komentarze jan neon24.pl


  Pozdrowienia dla JADWIGI LOPATY I jULIANA ROSE
  GMO
 • Polska utracila mozliwosc kontroli jakosci zywnosci- To jest zdrada stanu.
  SUWERENNSC ZWIENIOWA TO KWESTIA ZYCIA I SMIERCI NARODU
  W obecnej chwili grupy ludzkie i spoleczenstwa sa naganiane do zagrody ,za chwile bramy moga zostac bezpowrotnie zamkniete i nic nie bedzie mozna juz zmienic a kontrola przeplywu zywnosci bedzie najwzniejzym elementem sprawowania wladzy,wlasciwie jej,, skapwanie,,po uprzednim poddaniujej procesa chemizacj by w sposob wlasciwy mogla odczialywac na procesy psychiczne i somatyczne. Jednym z propagatorow tej koncepcji sterowania spoleczenstwem Rasel pisal ..za pomoca zastrzykow zywnosci oraz sysemu zakazow i nakazow stworzymy typ czlowieka niezdolny do buntu przeciw wladzy,, To nie jest fikcja czy odlegla zeczywistosc to dzieje sie juz. Film,,SZCZEPIONKI KTORE UCZYNIA CIE POSLUSZNYM,, pokazuje ten problem, choc tak niewielu to przymuje za prawde. Trzeba postawic pytanie czy chcesz ty i twoja roczina ,czy chcecie byc zombi ,czy chcecie byc ludzmi u ktorych procesy fizjologiczne i psychicze sa sterowane poprzez dodawanie substancji chemicznych do zywosci lekow i szczepionek. [ zazadzanie chorobami,zarzadzanie emocjami ] Oni chca ten cel osiagnac dlatego z taka moca dokonuja restrukteryzacj rolnictwa. oraz wprowadzaja takie regulacje prawne by odciac tzw wiekszosc od dobrej jakosciowo zywosci by bylo jak najmniej ludzi poza ich systemem farmakologicznej i chemicznej kontroli. O to toczy sie gra,w tej chwili role granicy spelnia poziom dochodow oraz pozom wiedzy , w najblizszej przyszlosci kryterium podzialu przejma ich niepodlegajace kwestionowaniu deczje o przywileju dostepu do dobrej zywnosci. Postawa spoleczenstwa jest przepelniona ignorancja,.Po zmianie systemu na gospodarke,,otwarta,, nastapily istotne zmiany jakosciowe w tym zmiana norm ktore w czasach tzw,,komuny,, byly duzo lepsze zapewniajac tym samym lepsza jakosc produktow. .Mozna by zec ,,groby pobielane,,ladnie zapakowane trucizny. Nowe prawo o bezpieczenstwie zywnosci jakie ma sie ukazac pokaze w ktora strone pojda te zmiany w Polsce zekomo wolnej.........
  ALARM Brońmy naszej rolniczej ustawy o sprzedaży żywności
  jan 30.09.2016 22:04:21
  GMO
 • Z Brzezinski- ,,Kto kontroluje zywnosc kontroluje ludzi,,
  Zbigniew Brzezinsk -,,Latwiej zabic milion ludzi niz ich kontrolowac,, i
  A w polsce hitlerowskie prawo krok po kroku bardzo malymi krokami ku ,,NWO,,
  I mysle sobie ze zasob wiedzy tej pani z ministerstwa rolnictwa nawet nie pozwala jej ocenic tego komy sluzy swa indolencja . Niebawem jej podobni wprowadzi egzekucje[ patrz okres hitlerowskiej okupacji] za nielegalna hodowle swin. Brzezinski jak widac ma swych pomocnikow[ Kto kontroluje zywnosc kontroluje ludzi Z. Brzezinsk ] Slowem Kodeks Elementarius [Kodeks Zywieniwy] ma swoich przedsawicieli pretekst by to realizowac stworzyc jak widac niejest trudno migawkaw telewizji masy sa praerazone wizja epidemi....................................................................................................................................................................................................................
  Wiadomości › Kraj
  IAR
  9 sie, 19:50
  Ministerstwo rolnictwa apeluje o wygaszanie hodowli świń na terenach zagrożonych ASF

  Ministerstwie rolnictwa apeluje o likwidację hodowli trzody chlewnej na terenach zagrożonych wystąpieniem wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. W zamian rolnicy mogą liczyć na rekompensaty - przypomina podsekretarz stanu w resorcie rolnictwa Ewa Lech,
  Udostępnij
  19
  Skomentuj
  Komentarze
  52
  Ministerstwo rolnictwa apeluje o wygaszanie hodowli świń na terenach zagrożonych ASF
  Foto: Thinkstock Ministerstwo rolnictwa apeluje o wygaszanie hodowli świń na terenach zagrożonych ASF

  - Apeluję szczególnie do małych gospodarstw, które nie mogą wdrożyć specjalnych procedur ochronnych w ramach programu bioasekuracji. Im się to nie opłaca lub jest to procedura zbyt skomplikowana. One powinny zrezygnować z hodowli - uważa Ewa Lech.
  REKLAMA

  Wirus ASF jest śmiertelny dla świń i dzików. Chorobę można przenosić przez same zwierzęta oraz przez mięsne przetwory. Ewa Lech apeluje także o niehandlowanie wieprzowiną z terenów zagrożonych.

  - Chodzi zarówno o surowce jak i przetwory. Zarówno mięso wieprzowe jak i dziczyznę. Apelujemy także do korzystających z agroturystyki, by nie nabywali takiego rodzaju żywności od gospodarzy - wskazuje Ewa Lech.

  Z tytułu rezygnacji z hodowli, rolnicy mogą liczyć na 50 złotych miesięcznie od każdej świni. Pieniądze otrzymują przez 3 lata.

  Działaniami ochronnymi objęto cztery powiaty w województwie podlaskim. Rolnicy mogą wnioskować o rekompensaty z tytułu rezygnacji z chowu do 15 września. Dokumenty należy składać w oddziałach terenowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  (mb)
  Udostępnij
  19
  Polub Onet Wiadomości
  Co się dzieje na świecie - 10.08.2016.
  jan 11.08.2016 08:22:15
  GMO
 • ekspansja wpisana we wszystkie organizmy zywe...
  @Casey-11 wrzesnia jako ,,casus belli,,
  Jest to wniosek oczywisty,i pomimo ze dzialanie animatorow 11 wrzesnia jest nie do zaakceptowania powinnismy wiedziec ze bylo elementem globalnej strategi o jakich sie nie pisze wprost. Mianowicie tak dynamiczne populacje jaka jest chinska i islamska przy tak duzym przyroscie liczebnym w pewnym momencie przejely by role hegemona i zdominowaly by nasz swiat . Te spoleczenstwa predzej czy puzniej musza wejsc na droge ekspansji powstrzymywania tej olbrzymiej dynamicznej 1,5 populacji chinskiej i islamskiej bylo wiec zalozonym celem 11 wrzesnia i puzniejszego wejscia do afganistanu i rejon bliskiego wschodu. Byly wiec w pewnym aspekcie to dzialania w interesie zachodu jako calosci, oczywiscie jest wiele watkow tego problemu,z perspektywy dlugofalowej pewne kwestie maja ruzne odcienie,niestety my ludzie dalecy jestesmy do zachowan swiadomych.Nadzieja w tym o czym pisze Izajasz w II rozdziale,niema innych alternatyw dla przyszlosci swiata.....
  Gdzie jest Husky z notką na 11/9 ?
  jan 12.09.2017 11:03:58

  Dodam- Swego czasu blogerka Julia pisala na neonie o praktykach Japonczykow podczas II wojny swiatowej. Jak mogli by zachowywac sie chinczycy trudno przewidziec [przepowiednie 11 letniego slawika kraszenikowa] gdybyli stali sie globalnym hegemonem,obecnego przynajmniej znamy..co nie znaczy ze pochwalam to co robi usa na swiecie.
  Chiński skok na Europę
 • A to jest ostatecznym celem FASADOWEGO ,,panstwa prawa,,
  ZA POMOCA ZASTRZYKOW ,ZYWIENIA I SYSTEMU ZAKAZOW I NAKAZOW STWORZYMY TYP CZLOWIEKA NIEZDOLNEGO DO OPORU PRZECIW WLADZY- BERTRANT RASSEL

  [slowem jekie to normalne i nowoczesne miec najnowszego smartfona- kupieni za kolorowe koraliki ]


  ,,Cyfrowe niewolnictwo w cywilizacji cyfrowej,,,

  Najnowsze zachodnie technologie kontroli nad człowiekiem grożą przekształceniem społeczeństwa w cyfrowy obóz koncentracyjny.

  Z każdą sekundą ludzie stają się coraz mniej wolni. Dawno już minęły czasy, kiedy życie prywatne było swego rodzaju tabu. Słynne angielskie wyrażenie „Mój dom – moja twierdza” utraciło swoje znaczenie. Całe nasze życie począwszy od pracy, ulicy, restauracji, teatru do naszej sypialni jest teraz pod kontrolą. Nigdzie nie możemy uciec od milionów kamer i urządzeń, które rejestrują i wysyłają informacje o nas do ogromnych centrów, gdzie na każdego człowieka czeka oddzielny „tatuś”, czekający na swój czas. Już nas nie dziwi, że całą dobę śledzą nas nasze własne gadżety oraz urządzenia domowe, począwszy od telewizorów i tosterów a kończąc na radio-opiekunce i żarówce. Przyzwyczailiśmy się do nowej rzeczywistości.

  Mało kto z ludzi zastanawia się, po co to jest. Komu i w jakim celu potrzebne jest tworzenie i przechowywanie tej ogromnej masy informacji o prostym zwykłym człowieku, od którego nic nie zależy? Czasem nam tłumaczą, że jest to konieczne w celu uzupełnienia, aby do konkretnej osoby dochodziła informacja o towarach, usługach i nowościach, żeby nikt nie utonął w morzu nie potrzebnych mu informacji. Jest to częściowo prawda. Ten biznes zajmuje znaczny segment w gospodarce cyfrowej. Jednak główny cel jest inny.

  Jak pisałem w artykule „Europejska apokalipsa: ludobójstwo Europejczyków i podziemne miasta dla islamistów”, obecnie ma miejsce proces tworzenia nowego społeczeństwa, składającego się z ludzi średniej rasy i karnacji (egipski typ), średniego wyznania, średniej płci, ale pod kierownictwem „wyższej rasy” – kreatywnych i mądrych Żydów, na których asymilacja nie będzie miała najmniejszego wpływu. Celem obecnej inwazji migrantów na Europę jest ludobójstwo i oczyszczenie fenotypu narodów europejskich (kodu genetycznego różnych narodowości). Metody tego osiągnięcia – przymusowe pomieszanie ras w drodze przemocy, ucisku, rzezi, terroru i totalitaryzmu. Naturalnie, większość ludzi będzie opierać się takim zmianom, i aby osiągnąć pełną kontrolę nad ludźmi, zrobić z nich posłuszne stado, posłusznie podporządkowujące się komendom, potrzebna jest pełna informacja, nie tylko o tym co robią, ale również co myślą. Na to kierowany jest teraz cały proces technologiczny.

  ***

  Jaskrawym przykładem naruszenia prywatności i zbierania informacji osobowych jest fakt, że zgodnie z Deutsche Welle w miesiącu czerwcu, rząd niemiecki uchwalił ustawę o rozszerzeniu uprawnień policji i możliwości otwierania urządzeń należących do wszystkich ludzi podejrzanych o działalności przestępczą, nie tylko tych, którzy są podejrzani o dokonanie przestępstw terrorystycznych. Nowa wersja oprogramowania do przekazywania zdalnych komunikacji Niemiec (RCIS) będzie gotowa do użytku do końca tego roku. W przeciwieństwie do pierwszej wersji, RCI 2.0 nie ogranicza się ona do nadzoru pulpitu, a może być stosowany w urządzeniach mobilnych z systemem Android, iOS i Blackberry. Omija szyfrowanie wbudowane w usługi takie jak WhatsApp i Telegram, włamuje się sama do komórek i czyta wiadomości „ze źródła”, z ekranów użytkowników.

  Opublikowany dokument ujawnia, że służby bezpieczeństwa Niemiec opracowały oprogramowanie FinSpy do obserwacji, robiąc jego kopię w przypadku gdy system RCIS zostanie opublikowany lub skompromitowany. Sam program może wykraczać poza to, co jest obecnie dozwolone przez prawo niemieckie. Część FinFisher opracowanego przez Gamma International w Monachium, pozwala zdalnie rejestrować wszystkie połączenia i wiadomości w telefonie – zarówno wiadomości SMS, jak i inne usługi tekstowe, jak również włączać mikrofon i kamerę, znajdować i śledzić urządzenie w czasie rzeczywistym.

  Co ciekawie, RCIS 2.0 był w fazie opracowywania od początku 2016 r, na długo zanim pojawiły się propozycje opracowania do niego prawa. Innymi słowy, siły bezpieczeństwa wywierają nacisk na legitymację technologii, którą już rozwijają. Najpierw rozwijają technologię, a następnie próbują ją zalegalizować. Fakt ten dowodzi, że bezpieczeństwo nie jest głównym czynnikiem przy przyjmowaniu takich praw. Technologie są opracowywane do innych celów. Według Edina Omanovica z brytyjskiej organizacji pozarządowej Privacy International, podobne przepisy w najbliższym czasie zostaną podjęte również w innych krajach – wielkiej Brytanii, Austrii, Włoszech, Francji. Teraz kraje te angażują się w hackerstwo, ale jeszcze nie zalegalizowały takich działań. Omanovic przytacza również fakty dotyczące nadużyć takich technologii, jak w przypadku nadzoru FinSpy nad atakami na obrońców praw człowieka i prawników w Bahrajnie. Ponadto, podobne technologie są komercyjnymi projektami i mogą trafić w ręce każdego, kto jest w stanie za nie zapłacić.

  Oprócz tych technologii, według The Associated Press, władze niemieckie rozpoczęły półroczny test technologii automatycznego rozpoznawania twarzy na dworcu kolejowym w Berlinie. Znalazło się nawet 200 ochotników, którzy zgodzili się wziąć udział w teście, a którego legalność wywołuje ogromne wątpliwości u obrońców praw człowieka i prawników. Ulrich Schellenberg, szef niemieckiego stowarzyszenia adwokackiego, powiedział: „Nie wszystko, co jest technicznie możliwe, możemy wprowadzić do społeczeństwa”. I to jest najbardziej delikatny komentarz.Ale prawdziwą i pełną kontrolę nad człowiekiem w czasie rzeczywistym można uzyskać tylko poprzez jego zachipowanie – wszczepienie do organizmu chipa zdolnego do wykonywania szerokiego zakresu działań, począwszy od identyfikacji a kończąc na śledzeniu. Wiele firm zaczęło masową chipizację swoich pracowników. Szwecja, Belgia, Czechy znajdują się w awangardzie tego procesu. Inżynier oprogramowania Sutra Bengtson powiedziała, że w ciągu 10 lat chipowanie będzie zwykłym procesem, a ludzie bez wszczepionych chipów będą wyrzutkami.

  W Stanach Zjednoczonych chipowanie ma już masowy charakter. Ogromna liczba kompanii i firm pod groźbą zwolnienia wszczepia chipy swoim pracownikom. Chipowaniem pracowników zajmują się tacy giganci, jak „Federal Express”, „General Electric”, IBM, Microsoft i inni. Dowódca US Navy powiedział, że będzie implantować chipy u wszystkich wojskowych. USA Today mówi, że w przeciągu kilku lat wszyscy Amerykanie będą zachipowani na zasadzie obowiązkowej, co wywołuje jedynie protesty niektórych organizacji chrześcijańskich, które w sieciach społecznościowych prowadzą kampanię na rzecz bojkotu chipowania.

  * * *

  Ale powszechna chipizacja nie jest szczytem kontroli nad ludźmi. Jak donosi gazeta ANTIMEDIA, rząd Stanów Zjednoczonych jest na krawędzi stworzenia technologii czytania w myśli. Używając inteligentnego algorytmu, operator może dowiedzieć się o czym myśli dana osoba, a nawet o jego konkretnej intencji. Po skanowaniu mózgu badanego naukowcy byli w stanie przewidzieć jego ostateczne plany, oparte tylko na danych jego mózgu. Badania te planuje się przede wszystkim wykorzystać w amerykańskim systemie sprawiedliwości.

  Co ciekawe, podobne badania przeprowadziło CIA w 1955 roku. Biorąc pod uwagę już przyjęte prawo w USA o dopuszczalności masowej inwigilacji obywateli, gromadzeniu i przechowywaniu danych osobowych, kodyfikacji prawa amerykańskich sił zbrojnych do zatrzymywania obywateli USA na czas nieokreślony, bez procesu i wniosku o praktykach odrzucenia przez Senat dowolnych sprawozdań z tortur zatrzymanych, metoda czytania w myślach pozwoli rządowi USA na kontrolę któregokolwiek z obywateli i karanie go za jego myśli na mocy wyprowadzonego oprogramowania komputerowego.

  Ludzkość zbliża się do progu swojego całkowitego sformatowania i podziału na w pełni kontrolowane i zarządzane stado i małą grupę elit, która będzie kierować tym stadem.

  Epoka cyfrowa zamiast dobrobytu w rzeczywistości przynosi ludzkości cyfrowe niewolnictwo z pełną utratą osobowości każdego przeciętnego członka społeczeństwa. A wszyscy nie zgadzający się zostaną zgładzeni w najbardziej barbarzyński sposób bez najmniejszych szans.

  Nasza Ziemia, wraz z nowoczesnym rozwojem technologii wydaje się tak mała, że po prostu niemożliwe jest na niej znalezienie miejsca na schronienie i spokojne życie. Pod hasłami demokracji i praw człowieka ludzkie społeczeństwo wchodzi w ostatnie stadium swojego rozwoju – cyfrowy obóz koncentracyjny.

  Aleksandr Nikiszyn

  calosc na treborok wordpres .com. polecam komentarze i wskazane tam linki do opracowan
  Państwo prawa fasadowego