Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze jan

 • @Huski
  Problem zdrowia spoleczenstwa nie lezy w ilosci srodkow wydawanych na medycyne oczywiscie zaden decydent tzw ,,medycyny,, z tym sie nie zgodzi i bedzie wymieniac tysiac ,,argumentow ,,ze sie mylisz . Tzw ,,Owsiaki,, dzialaja w tym obszaze falszywych wyobrazen o medycynie i zdrowi spoleczenstwa -patrz ,, Wypowiedzi renomowanego doktora, od których włosy staną Ci dęba ...
  https://wolna-polska.pl/.../wypowiedzi-renomowanego-doktora-od-ktorych-wlosy-sta...
  19 paź 2014 - Wypowiedzi renomowanego doktora, od których włosy staną Ci dęba ... Weź pod uwagę, że cytaty te wyjęto z ust mainstreamowego lekarza, ...
  Koniec Świętej Krowy!!!!
 • ,,Koniec swietej krowy ,, To swietne podsumowanie tego teatru falszu i klamstwa
  Dziwie sie tylko ze sa na neonie osoby których miałki intelekt nie jest w stanie dokonac tak elementarnej weryfikacji tego cyrku zwanego Wielka Orkiestra [ Orkiestra dla idiotow]. i wlasciwie ocenic tego patologicznego rezysera polskiej rzeczywistosci W sytuacji gdy osobnik o nazwisku Owsiak nigdy nie zajol stanowiska wobec całkowitej falszywosci koncepcji medycyny Rockefelerowskiej, faktu zabójczych szczepień,przyczyn chorob ukladu krazenia i pandemi raka. i wielu innych cywilizacyjnych chorob dziesiatkujacych polskie spoleczenstwo w ramach naukowych programow obecnych okupantow z Waall Strett proba jego obrony wydaje sie kuriozalnym niedomogiem rozumu. Dziwie sie tez Huskiemu ktory jako argument zuca haslo i zdjecie z poziomem wydawanych srodkow finansowych na medycyne jakby nie wiedzial ze te srodki wcale nie trafiaja do pacjenta i na jego leczenie ale na utrzymanie monstrualnej maszyny medycyny smierci. Takie podejscie Huski dyskwalifikuje cie jako czlowieka myslacego. Wrzucasz cos od czasu do czasu ale zdnego ogladu rzeczywistosci nie łaczac faktow w pewna logiczna calosc twozysz kolejne przeklamania , czy 35 procentowy wzrost ilosci zgonow w polsce to kwestia za malych srodkow wydawanych na medycyne . Huski walnij sie glowa w mor moze sie ockniesz-Porażająca śmiertelność Polaków – Wolna Polska – Wiadomości
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/porazajaca-smiertelnosc-polakow-2017-10
  6 paź 2017 - “Z przedstawionych przez GUS danych wynika, że w styczniu 2016 r. łączna liczba zgonów sięgnęła 33 tys. To dużo, ale jeszcze gorzej było ...
  Koniec Świętej Krowy!!!!
 • @ Niewiemy jake sa plany Tego Który Jest
  Byc morze na tym etapie wlasnie Rosji przyjdzie zmieniac swiat na lepsze choc niewatpliwie wiele bedzie sie musialo wydarzyc aby tak sie stalo . System anglo -amerykanski zawsze byl wrogi Rosji i jej pomyslnosci......[ ze strony kodłuch wordpres.com]
  Polubione przez 3 ludzi
  heavymetal60 , 11 listopada 2018 at 22:37
  Odpowiedz

  ZBRODNIE BRYTANI !

  Rosyjscy carowie zabici przez brytyjskie służby wywiadowcze
  Rosyjscy carowie zostali zabici przez angielskie tajne służby.
  Anglia oskarża Rosję o zbrodnie popełnione na jej terytorium. Ale Rosja zawsze cierpiała z przebiegłości Anglii. Ma co najmniej pięć morderstw królów, z nich – Mikołaja II, Aleksandra III, Aleksandra II, Mikołaja I i Pawła I …

  Как Англия убивала русских царей
  .https://tsargrad.tv/articles/kak-anglija-ubivala-russkih-carej_127161

  Polubione przez 3 ludzi
  heavymetal60 , 11 listopada 2018 at 22:40
  Odpowiedz


  Kto wie .........
  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.
  Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA
 • jan
  sofya1444 - LiveJournal CIEKAWY AUTOR WARTTY CZYTANIA
  Sergey Glazyev o Banku Centralnym i nie tylko
  Pisze Nikolai Starikov http://nstarikov.ru/blog/22811#more-22811

  8 listopada 2011 r spotkanie z sekretarzem wykonawczym Komisji Unii Celnej Rosji, Białorusi, Kazachstanu, zastępcy. gen Sekretarz EurAsEC, dyrektor Instytutu Nowej Gospodarki Państwa. Uniwersytet Zarządzania Akademik Rosyjskiej Akademii Nauk S.Yu. Glazyev.
  Chodziło o prezentację książka „Lekcje innej rewolucji rosyjskiej: upadek liberalnej utopii i szansa na cud gospodarczy”.
  Jednak Siergiej Głazjew powiedział wiele ciekawych rzeczy na temat zasad gospodarki w ogóle i Banku Centralnego. W szczególności wybitny akademik i jeden z najbardziej trzeźwych i jasnych umysłów rosyjskiej nauki ekonomicznej mówi to, co powtarzam w każdym z moich wystąpień: Bank Centralny jest kluczowym środkiem spowalniania rozwoju gospodarki naszego kraju. Tworząc ruble TYLKO na zakup waluty (system „Karen Board”) i utrzymując wysoki koszt pieniądza (stopa Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej dziś wynosi 8,25% - porównaj z amerykańską stopą Rezerwy Federalnej - 0, 25%) Bank Centralny nie pozwala na rozwój rosyjskiej gospodarki.
  Polecam zobaczyć całą wydajność. Ale najciekawsze mówi się od 10.50 min. przez 29 minut.

  Siergiej Głazew szczegółowo omawia metody pracy Banku Centralnego i analizuje trzy główne mity, które służą do demontażu państwowości w skali globalnej. Wy, drodzy czytelnicy, te zasady niszczycielskiego mitu są doskonale znane:
  1) Państwo nie powinno ingerować w proces wyceny rynkowej, ponieważ rynek wszystko załatwi.
  2) Państwo nie powinno mieć własności. Jest podobno złym szefem, więc musisz wszystko sprywatyzować.
  3) Państwo powinno być ograniczone do regulowania kwoty pieniędzy. Oznacza to, że głównym zadaniem jest uniknięcie inflacji, a nie zapewnienie rozwoju gospodarki.


  Udało mi się znaleźć krótkie podsumowanie przemówienia w Internecie. Uwaga! Sergey Glazyev mówi coraz ciekawiej niż mówi zarys. Polecam i czytaj i pamiętaj!
  „Marginalna idea liberalna jest dobrze znana jako libertorianizm. Teoria, która została odrzucona nie tylko przez nowoczesne kraje rozwinięte, ale także za czasów Adama Smitha i on sam się go wyrzekł. Liberologiczna ideologia sprowadza się do rynkowego fundamentalizmu. Jego istotą jest zasada nieingerencji państwa w gospodarkę. Ta zasada nigdy nie była w historii, z wyjątkiem Rosji w ostatnich dziesięcioleciach, próbowała wprowadzić ją w życie. Narzucona nam teoria fundamentalizmu rynkowego nie może dać nam niczego pozytywnego z wyjątkiem katastrofalnych konsekwencji.
  Wiadomo, że wolność jako realizowana potrzeba ogranicza się do instytucji państwa prawa, interesów dobra wspólnego itp. Państwo musi powstrzymywać społeczeństwo od zła, zapobiegać nadużyciom bogatych nad biednymi itp. itd. Nawet w Europie społeczna gospodarka rynkowa rozwija się szeroko. We współczesnych Chinach budowana jest socjalistyczna gospodarka rynkowa, w której główne parametry ważnych sektorów są planowane i kontrolowane przez państwo, zwłaszcza na rynku kapitałowym. Jednocześnie ludność otrzymuje swobodę przedsiębiorczości rynkowej. Każdy przedsiębiorca może otworzyć własną firmę na własne ryzyko.

  Chiny nigdy w ciągu ostatniej dekady nie dopuściły do ​​spadku produkcji. To samo dzieje się w Wietnamie. Białoruski model przejścia na rynek jest zbliżony do chińskiego modelu. Model szokowy jest stosowany tylko w Rosji i na Ukrainie. Kraje Europy Wschodniej, które faktycznie utraciły swoją suwerenność, przekształciły się w dodatek surowcowy Zachodu, ale do tej pory populacja tych krajów popiera tę politykę, chociaż utraciła własną kontrolę nad gospodarką. Ogólnie rzecz biorąc, świat opracował 3 główne modele przejścia od gospodarki scentralizowanej do gospodarki rynkowej. Eksperyment w Rosji pokazał całkowite załamanie terapii szokowej podczas przejścia do gospodarki rynkowej.
  W rzeczywistości jest to rodzaj doktryny, która wzywa do otwarcia się na kapitał międzynarodowy głównie dla Amerykanów. Wzywając do wycofania się z gospodarki państwowej w celu rozprzestrzeniania kapitału zagranicznego. Kapitał zagraniczny napędzany jest głównie przez światowe centra wydawania pieniędzy Amerykański system federalny zapewnia im tanie pożyczki. Pieniądze po prostu drukują Fed, jednocześnie wykorzystując dolara jako światową walutę rezerwową. Tak więc USA tworzą dla siebie przewagę konkurencyjną.
  Państwo ma chronić swoich producentów, co zapewnia wzrost PKB, a przede wszystkim przemysł wytwórczy.
  Główną barierą rozwoju międzynarodowego kapitału jest państwo narodowe. W związku z tym, aby wyeliminować państwo narodowe, wynaleziono kilka prostych i wygodnych formuł, które zasadniczo sprowadzają się do zasady nieingerencji państwa w gospodarkę.
  Ta zasada została odrzucona w krajach rozwiniętych pod koniec XVIII wieku. Jednak ta doktryna otrzymała obecnie godne szacunku opakowanie w formie konsensusu waszyngtońskiego, w którym istnieją 3 postulaty. Pierwsze z tych stanów: państwo nie powinno ingerować w proces wyceny rynkowej, ponieważ rynek wszystko załatwi. Ale równowaga rynkowa nie istnieje w rzeczywistości. Jest to możliwe tylko w modelach matematycznych. W modelu matematycznym nie ma również innowacji, nie ma postępu technicznego. Wszyscy pracownicy są równi, praca inżyniera i dozorcy są równi, ponieważ wykonać tę samą pracę. W tych modelach nie ma nic takiego jak prawdziwe życie. Ale wielu ekonomistów żyje z tej iluzji, przestrzegając pierwszego postulatu. To nie jest nauka, ale mitologia, która przynosi korzyści kapitałowi międzynarodowemu, który wykorzystuje ją do niszczenia regulacji rządowych w krajach peryferyjnych.
  Drugi dogmat konsensusu waszyngtońskiego: państwo nie powinno mieć własności. Jest podobno złym szefem, więc musisz wszystko sprywatyzować. To także mit. Nasi obecni właściciele nie znają zasad przedsiębiorstwa, nie rozumieją procesów technologicznych, ale są ich właścicielami. Nasze przedsiębiorstwa były duże i stanowiły najbardziej złożone systemy inżynieryjne. Ludzie przyszli z ulicy, kupiwszy kupony, nie rozumieli, co zrobić z przedsiębiorstwami. Dlatego demontowali maszyny i sprzedawali je z reguły za granicą, zbankrutowali przedsiębiorstwa i zniszczyli całe sektory gospodarki. Czy może być inaczej. Nie, nie mogło, ponieważ nowoczesna ekonomia rozwija się w tym kierunku. Ale gospodarka działa jak złożona symbioza organizacji i podlega swoim własnym regułom, za którymi podążają tylko przeszkoleni specjaliści. Motywacja nie jest zmniejszona, aby zmaksymalizować zyski. Wszystko sprowadza się do przetrwania, rozwoju, harmonizacji interesów menedżerów, właścicieli i kolektywów pracy. Jest to model korporacyjny we wszystkich krajach rozwiniętych. Każde przedsiębiorstwo reprezentuje symbiozę interesów, w których każdy z uczestników ma swój udział w kontroli.
  W Rosji nastąpiła całkowita ruina niemal całego przemysłu wytwórczego. Jednocześnie zachowały się przedsiębiorstwa państwowe, z wyjątkiem tych, które praktycznie nie zostały zachowane. Przemysł jądrowy, kompleks kosmiczny, niektóre przedsiębiorstwa obronne zostały zachowane. Obrabiarka, produkcja instrumentów nie istnieje. Tak więc drugi dogmat nie zadawał się z rzeczywistością.
  Trzeci dogmat: państwo powinno ograniczać się do regulacji ilości podaży pieniądza, tj. zapobiec hiperinflacji. Jest to także teoria mitologiczna, jej znaczenie: im więcej pieniędzy jest drukowanych, tym wyższa jest stopa inflacji. Nie chodzi o to, ile są drukowane, ale o to, jak działają pieniądze. Duża ilość pieniędzy może zostać skradziona. Jeśli pieniądze drukowane są pod popytem sektora realnego, to zamiast inflacji dostajemy deflację. W Chinach, USA, Europie drukuje się pieniądze na ten popyt, podczas gdy ceny nie rosną, tj. deflacja trwa. Pożyczka jest finansowaniem wzrostu gospodarczego. Ale jeśli państwo zostanie wycofane z wydawania pieniędzy, to nie może pomóc wzrostowi gospodarczemu. Państwo zbiera podatki, aby pomóc przedsiębiorstwom. Bez podatków państwo może jedynie dystrybuować dochód narodowy. Stąd szara strefa, korupcja itp. W okresie terapii szokowej rosyjskiemu bankowi centralnemu zabroniono organizować pożyczkę i stworzyć system, gdy pieniądze wydawano tylko na zakup waluty obcej. To ulubiony model konsensusu waszyngtońskiego.
  Do czego prowadzi ten system? Gospodarka na rynku idzie tam, skąd pochodzą pieniądze. Doprowadziło to do odrzucenia regulacji cen, handlu zagranicznego i całkowitej prywatyzacji. Nastąpił spadek w przemyśle wytwórczym, a zasoby wyjechały za granicę. Kredyty były głównie przeznaczone na finansowanie obszarów, które były interesujące dla kapitału zagranicznego. Kiedy drukuje się pieniądze na zakup waluty obcej, oczywiście pieniądze trafiają do gospodarki krajów, z których pochodzi waluta. Popyt zewnętrzny był na ropę i gaz, dla nich przyszła waluta, pod którą drukowano ruble. Gospodarka poszła tam po podaży pieniądza. W wyniku tej polityki dzisiaj nie mamy normalnego systemu bankowego. Wszystkie aktywa naszych banków łącznie są mniejsze niż jeden z największych banków w USA lub Japonii. Mamy dokładnie to, co mieliśmy dostać. Są pytania: Kto korzysta? Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego kontynuujemy ten kurs? ”. ( Źródło: „ Lekcje z następnej rewolucji rosyjskiej ”)
  Leszek Balcerowicz - wciąż szczeka
 • Jan-Niewatpliwie dzieci beda ponosily konsekwencje dopinania globalnego systemu totalitarnego
  Można by tu przytoczyc art ,, Nowa Epoka Barbarzyncow ,, system totalnej kontroli i inwilgilacji [5 G]uczyni zycie nastepnych pokolen uczyni koszmarem. Te smartfony jakimi mami sie mlodych beda dla nich przeklenstwem bedac technika przyzwyczajania w drodze do odebrania nawet prawa do zycia [patrz polecany powyzej art] Wszystko to wolno ,slamazarnie krok po kroku jest instalowane nawet czujniki emocji [ w chinachjuz to jest] wladza wylapala emocje niezadowolonych i w pore podal niezaddowolonym srodki farmakologiczne [ patrz art ,,Dzieci trute sa psychotropami ,,] ale najwieksza zbrodnia sa szczepieniajakie aplikuje sie dziecia przy akceptacji doroslych,co maja w swych malych,skarlalych pozbawionych neuronow mużdzkach setki tysiecy absolwentow wyzszych uczelni ,magistrow ,doiktorantow,profesorow i calej plejady ich pomocnikow na nizszych szczeblachtego systemu zbrodni. W 1918 zamordowali oficjalnie 20 milionow mlodych ludzi nieoficjalnie moglo byc nawet 100 milionow co przyznal nawet guro wakcynologi dr Grzesiowski w jednym z dostepnych w necie artykolow [wpisz fraze szczepienia podczas I Wojny Swiatowej ] Dzis wprowadzajac szczepienia dla wszystkich moga to zrobic w skali nieporownywalnie wiekszej.i barany milcza i pisza banaly [oczywiscie nie wszyscy ale wiekszosc intelektualnych prostytutek] Ponizszy artykol o tym dobrodziejstwie jakie dala medycyna akademicka narodą i dziecia w przeszlosci zero wnioskow...................................................................................................i za co te k... lekarze chca tyle pieniedzy od spoleczenstwa za jego dobijanie stajac sie mafijnym narzedziem zbrodniarzy

  Hiszpańska grypa to mit! 20 milionów zgonów to ofiary szczepień!
  www.kuprawdzie.pl/hiszpanska-grypa-mit/
  17 lis 2016 - Hiszpańska grypa to mit! Dr Jerzy Jaśkowski rozprawia się z twierdzeniem, że masowe zgony w katach 1918-19 były wynikiem wirusa grypy!
  Dzień Dziecka a zło im uczynione
 • Jan
  Jesli zaprezentowany list Swiadkow Jehowy ma byc dowodem na zekomy falsz i postawe niegodna chrzescijaninina.to ktos tu ma powazne problemy z rozumieniem rzeczywistosci w jakiej zyje .i nie przepracvowal zasadniczych jej aspektow pod katem prawdy i dobra. Kwestie teologiczne to jeszcze inny problem i niema najmnieszej watpliwosci ze Kosciół Katolicki odszedł od drogi prawdy a jego nauki cala teologia to zwykłe brednie ,i konfubulacja nie trzymajaca sie elementarnej logiki i rozumienia słow i pojeć [ niech mowa wasz bedzie tak lub nie ] Dystans do polityki ,panstwa,i przemocy instytucji to sa oczywiste i wlasciwe postawy jakie wynikaja z nauki Posłańca Jahwe Jezusa z Nazaretu.. Nawet szacunek zawarty w odniesieniu do Hitlera jest własciwa postawa wynikajaca z ewangeli [miłujcie nieprzyjaciół swoich] Pamietajmy to byl rok 1933 i hitleryzm nie pokazał swego calego oblicza. Nastepny List jaki wyslali Swiadkowie Jehowy do Hitlera po pierwszych aresztowaniach zawieral fraze ,,musimy byc bardziej posluszni Bogu niz ludzia,, czyli odmuwiono wspołpracy i sluzby w niemieckiej armi. Ktos pisze ze modli sie do Syna Bozego Jezusa. i uzywa tego jako argument jakoby idzie droga prawdy,jak widac rozum i tego czlowieka zawodzi w calym kontekscie rozumienia Bibli bowiem w modlitwie ,,Ojcze Nasz ,,cala uwaga skierowana jest na Ojca - JHWH.[Jahwe, Jehowa] cała modlitwa ma taki wlasnie konteksttrzeba byc naprawde omotanym szatanskim zwodzeniem by nie widziec zeczy tak oczywistych ,
  Zanim Jehowita zacznie oceniać K.K.
 • @Stara Baba Ten argument jest mało logiczny
  Piszesz -,,POLACY ŻYJĄCY W PIERWSZYM POWOJENNYM DZIESIĘCIOLECIU DUŻO BY DALI ABY ŻYĆ W POLSCE 2019 ROKU,,
  Zecza oczywista winno byc dla kazdego ze nie mozna porownywac okresu powojennego z mnostwem brakow i trudnosci zwiazanych z odbudowa z czasem obecnym ,takie porownanie nie prowadzi do zadnych merytorycznych wnioskow jest tylko proba udowadnianiem swoich racji. Prawda jest taka ze tzw ,,elity,, finansowe zainicjowaly zorganizowaly i sfinansowaly zalozenie systemu komunistycznego i po kilkudziesieciu latach dokonaly jego demontazu na kozysc systemu ktory dawal im mozliwosci wiekszej ingerencji i calkowite przejecie kontroli nad obszarem europy wschodniej ktora w pewnym momencie stracili. Obecny system ma w zalozeniu przejecie kontroli nad kazdym bez wyjatku aspektem zycia ludzi [NWO] czego oznaki juz widac na kazdym kroku a czego nie dostrzegaja tylko slepcy. W kazdym razie tamten okres tzw komuny przynajmniej uwzglednial dobro ogulu .To ze w aparacie władzy byly jednostki psychotyczne i postepujace w sposób bestialski jak,, krwawa luna ,, jest normaw kazdym spoleczenstwie i kazdym systemie [ np Wiezienie Guntanamo] Nie zmienia to faktu ze obecny system zmierza do odebrania wolnosci w kazdym wymiarze ludzkiej egzystencji- film ,,END GAME,, Samjeden fakt ze inwilgilacja jest powszechna i totalna w porownaniu z tzw komuna juz zle wruzy na przyszlosci bo oni chca wiedziec stara babo nawet jakie majtki bedziesz kkupywala w swym supermarkecie a obozy FEMA zbudowano na pewno w jakim celu.
  Czego Krwawa Luna szukała w Laskach?
 • @Oscar W Polsce zastosowano te sama technologie
  Grecki narod przetrwał tysiace lat a upada pod ciezarem dobrodziejstw Uni Europejskiejzaplanowanych perzez takich jak Brzezinski-Oto slowa sługi ciemnosci.Czyż nie dotycza tez Polski .

  Co Henry Kissinger powiedział o Grecji w 1974 roku:

  "Naród grecki jest anarchiczny i trudny do oswojenia. Z tego powodu musimy głęboko zagłębić się w ich kulturowe korzenie. Być może wtedy możemy zmusić ich do dostosowania się. Mam na myśli, rzecz jasna, uderzenie w ich język, ich religię, ich kulturowe i historyczne rezerwy, abyśmy mogli zneutralizować ich zdolność do rozwoju, rozróżnienia lub zwycięstwa; w ten sposób usuwając je jako przeszkodę dla naszych strategicznie ważnych planów na Bałkanach, w rejonie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie. "

  (Jak doniesiono w popularnym greckim czasopiśmie, Oikonomikos Tachydromos, 14 sierpnia 1997 r., Henry Kissinger, podczas gdy zwracał się do grupy biznesmenów z Waszyngtonu we wrześniu 1974 r.)
  W jakiej diametralnej sprzecznosci stoi ta wypowiedz ze slowami Bibli i żadaniem Jahwe wypowiedzianymi do narodu Izraela [Biblia Tysiaclecia II wyd 1971]

  .......Oto post jak wybieram.Rozerwac kajdany Zla ,rozwiazac wiezy niewoli,wypuscic wolno uciosnionych i wszelkie jarzmo połamać,, [ Ksiega Izajasza rozdzial 58 - 6 ]
  Czego Krwawa Luna szukała w Laskach?
 • @jan
  Te finansowe przekrety to tylko inna dostosowana do obecnych czasow lichwa ktora tak naprawde zadzi calym swiatem i wiekszoscia relacji miedzyludzkich w swecie szatana diabla. W prawie Mojzeszowym - danym Izrelowi była najciezszym przestepstwem - Ksiega Ejzechiela 18 -13
  Kościół Watykański / PIS / Morawiecki
 • @jan
  @Oscaar
  Piszesz-,,Dlaczego akurat żydowski Bóg ma być wyjątkowy ? to przecież bzdura to kwestia wiary wierzącego który Bóg jest dla niego najważniejszy.,, Ta wyjatkowosc ktorej nie jestes jeszcze w stanie dzis zaakceptowac wynika z faktu ze ON JEST fzyczne w odruznieniu od innych bogow ktorzy istnieja wylacznie w wyobrazni osob je uznajacych . Zrozumiała kwestia jest ze patrzac na postepowanie zydow przenosimy ten wizerunek na Jahwe [Jehowa] jest to jednak podejscie niezgodne z duchem prawdy .Zydzi w calej histori łąmali nakazy Jahwe,pozatym ten narod był uzyty na pewnym etapie by stworzyc pisane swiadectwo jego działania i je przekazac narodą ziemi by go poznali. Ludzkosc dostala okreslony czas na probe samostanowienia ktora niestety pokazała ludzka niemoznosc osiagniecia harmoni i dobra. Zydzi tak samo jak i inne narody [ sa w spolecznosci zydowskiej grupy religijne ktore nie odrzucily prawdy Tory] przyjeły ,,zywioły tego swiata,, jako swego boga i tez tak postepuja . Niemniej Obietnica Jahwe ze poznaja Go i uznaja jego prawa jest jedyna nadzieja ludzkosci. Zydzi nie beda tam jakas wyjatkowa elita beda rowni z rownymi o ile uznaja jego zwierzchnosc. Te wszystkie teksty i ksiegi jakie znamy w ktorych zydzi kreuja sie na panow wzgledem goi sa niezgodne i sprzeczne z wola Jahwe co jednoznacznie mozna wykazac na w wielu miejscach Tory i u prorokow.Takie tlumaczenie ksiegi jakie przyjely pewne kregi zydow to nie tylko intelektualna miałkosc to obraza Jahwe i jego dobrych zamiarow wobec ludzkosci.Droga Talmudu nie jest wola Jahwe to tylko grupowy egoizm ktory obcy jest intencja i mysla Jahwe [ Izajasz-,,Drogi moje nie sa waszymi drogami a mysli moje nie sa waszymi myslami mowi Jahwe] poza obietnica wyrazona w drugim rozdziale Izajasza mamy wiele wskazan ze narody ziemi poznaja Jahwe i jego zamierzenia - ,,Wtedy przywróce naroda wargi czyste aby wszyscy wzywali imienia Jahwe i sluzyli mu jednomyslnie,, [Sofoniusz 3 rozdz] Klamstwo jakie jest dzis narzedziem polityki i relacji spolecznych odejdzie wiec w niepamieć w czasie wlasciwym. Nastapi to co opisuje psalmista w w Psalmnie 22- ,,Przypomna sobie i wroca do Jahwe wszystkie krance ziemi i oddadza Mu pokłon wszystkie szczepy poganskie . Bo władza nalezy do Jahwe i on Panuje nad narodami,, dopiero wtedy prawosc ,dobro i prawda stanie sie zasada wynkajaca z serca i swiadomosci ludzi wszystkich narodow.
  nadużycie link skomentuj usuń
  jan 22.05.2019 09:17:04 @jan
  "ZAKOCHANY W BIBLII" - wybierz Syna Bożego a nie Mojżesza!
 • @Oscaar
  Piszesz-,,Dlaczego akurat żydowski Bóg ma być wyjątkowy ? to przecież bzdura to kwestia wiary wierzącego który Bóg jest dla niego najważniejszy.,, Ta wyjatkowosc ktorej nie jestes jeszcze w stanie dzis zaakceptowac wynika z faktu ze ON JEST fzyczne w odruznieniu od innych bogow ktorzy istnieja wylacznie w wyobrazni osob je uznajacych . Zrozumiała kwestia jest ze patrzac na postepowanie zydow przenosimy ten wizerunek na Jahwe [Jehowa] jest to jednak podejscie niezgodne z duchem prawdy .Zydzi w calej histori łąmali nakazy Jahwe,pozatym ten narod był uzyty na pewnym etapie by stworzyc pisane swiadectwo jego działania i je przekazac narodą ziemi by go poznali. Ludzkosc dostala okreslony czas na probe samostanowienia ktora niestety pokazała ludzka niemoznosc osiagniecia harmoni i dobra. Zydzi tak samo jak i inne narody [ sa w spolecznosci zydowskiej grupy religijne ktore nie odrzucily prawdy Tory] przyjeły ,,zywioły tego swiata,, jako swego boga i tez tak postepuja . Niemniej Obietnica Jahwe ze poznaja Go i uznaja jego prawa jest jedyna nadzieja ludzkosci. Zydzi nie beda tam jakas wyjatkowa elita beda rowni z rownymi o ile uznaja jego zwierzchnosc. Te wszystkie teksty i ksiegi jakie znamy w ktorych zydzi kreuja sie na panow wzgledem goi sa niezgodne i sprzeczne z wola Jahwe co jednoznacznie mozna wykazac na w wielu miejscach Tory i u prorokow.Takie tlumaczenie ksiegi jakie przyjely pewne kregi zydow to nie tylko intelektualna miałkosc to obraza Jahwe i jego dobrych zamiarow wobec ludzkosci.Droga Talmudu nie jest wola Jahwe to tylko grupowy egoizm ktory obcy jest intencja i mysla Jahwe [ Izajasz-,,Drogi moje nie sa waszymi drogami a mysli moje nie sa waszymi myslami mowi Jahwe] poza obietnica wyrazona w drugim rozdziale Izajasza mamy wiele wskazan ze narody ziemi poznaja Jahwe i jego zamierzenia - ,,Wtedy przywróce naroda wargi czyste aby wszyscy wzywali imienia Jahwe i sluzyli mu jednomyslnie,, [Sofoniusz 3 rozdz] Klamstwo jakie jest dzis narzedziem polityki i relacji spolecznych odejdzie wiec w niepamieć w czasie wlasciwym. Nastapi to co opisuje psalmista w w Psalmnie 22- ,,Przypomna sobie i wroca do Jahwe wszystkie krance ziemi i oddadza Mu pokłon wszystkie szczepy poganskie . Bo władza nalezy do Jahwe i on Panuje nad narodami,, dopiero wtedy prawosc ,dobro i prawda stanie sie zasada wynkajaca z serca i swiadomosci ludzi wszystkich narodow.
  12 gwiazd tożsamości UE a tożsamość ludzka
 • @jan
  PRZEKLĘTY MĄŻ KTÓRY POKŁADA NADZIEJE W CZŁOWIEKU I KTORY W CIELE UPATRUJE SWA SIŁE A OD JAHWE ODWRACA SWE SERCE [ Ksiega Jeremiasza 17-5 Biblia Tysiaclecia Wyd II Poprawione 1972 ]
  Ponizszy tekst ,,Przeciw Wojnie ,, napisany ponad 20 lat temu [ uzupelniony kilka lat temu],domyslnie zakladadał ze zebrane argumenty i wypowiedzi na ta ten przerazajacy aspekt naszej zeczywistosci jakim sa niekonczace sie wojny, i militaryzm [ Ilosci paliw jakie zmarnotrawiono od poczatku ich uzytkowania i przeznaczono na calosciowy rozwoj militaryzmu i prowadzonych wojen starczyla by ludzkosci na darmowa uprawe ziemi na okres 5 tys lat a srodki wydawane globalnie przez ludzkosc obecnie na zbrojenia to sumy rzedu 10 bilionow rocznie ] pozwoli wielu ludzią na głebsza refleksje i zastanowienie. Wielokrotnie na ruzne sposoby kolportowany i rozsyłany nie spotkal sie jednak z wiekszym zainteresowaniem.Przecietny czlowiek ma dzis niestety,, malo czasu,, uwiklany w tysiace celow i działań Ten problem wymagal by odrobiny zastanowienia i rezygnacji z podsuwanych form rozrywki i spedzenia czasu. Duzo łatwiej jest właczyc telewizor,wypierajac ze świadomosci wszelkie mysli mogace powodowac niepokój lub tez kwestionujace nasze osobiste status xwo [np zawodowe ]. Mozna by zec niedawno zaczełem miec pewnosc w niemożnosc przemiany swiata wysilkiem ludzi w dzialaniach opartych o prawa ludzkiego rozumu [ watpliwosci byly od dawna] poniewaz mechanizmy zachowawcze utwierdzone biologicznie i genetycznie nie pozwola na inny oglad rzeczywistosci sporej czesci ludzkosci poza tym tkwiacym w naszej osobowosci i bedacym wynikiem doswiadczenia .Tym samym zrozumiałem ze walka o Pokoj jest tak naprawde walka z samym Bogiem bo przeciez wojna jest ostatecznym finałem i konsekwencja naszego codziennego zycia i postaw jakie przyjmujemy w naszym fizycznych dzialaniach i potrzebach jakie tworzymy w ramach prawa przyczyny i skutku to ze nie dostrzegamy najczesciej powiazan nie znaczy ze ich niema [ np lekarz aplikujacy ,,leki ,,co do ktorych dobrze wie ze sa to trucizny albobardziej banalne nasze zainteresowania sportem,motoryzacja kosmetykami itp] Wojnie wiec nie mozna zapobiec walczac tylko z tym koncowym skutkiem [ Bardzo logicznie i skladnie uzasadnia to Platon w dziele ,,Panstwo tom 1ponad 2,5 tys lat temu definiujac wojne jako konsekwencja nieumiarkowania w tworzeniu potrzeb zbednych i niekoniecznych ] jakim jest militaryzacja swiata. Doszlem wiec do wniosku ze nie mozna liczyc na swiadomosc i jej wzrost w znaczacej skali spolecznej,przekonałem sie ze priorytety ludzi sa tak ruzne i rozbiezne w stosunku do prawdy ze nie mozna liczyc w jakiejkolwiek przyszłosci na konsensus nawet w kwestiach tych najwazniejszych. Udostepniam ten tekst po raz ostatni by wskazac na blednosc takiej drogi ktora pomija Tego Ktory Jest i Ktory dal wskazowki jak zyc w pokoju nie tworzac zarzewia wojny w postaci prostych zasd i regół religjijnych zawartych w Bibli.Zasady te nie sa rozbiezne z analiza naukowa one potwierdzaja ja w calej rozciaglosci [patrz np Schumacher ,,Male Jest Piekne,, albo Miszchan ,,Spór o Wzrost Gospodarczy ,,] W ksiedze Izajasza 49 -17 tak to zostalo ujete [ w Katolickiej Bibli Tysiaclecia 2 Wyd ]-,, Jam jest Jahwe twój Bóg ,kierujacy toba na drodze ktora kroczysz pouczajacy cie o tym co pozyteczne.: gdybys zwazal na me przykazania stalby sie twój pokój jak rzeka a sprawiedliwosc twoja jak morskie fale... Byc moze stoimy przed mozliwoscia wybuchu kolejnej wojny by realizowac dalej skrajnie konsumpcyjny nasaczony pseudo wygoda niesprawiedliwoscia i hedonizmem model zycia prowadzacy do wojny. Nie jestesmy juz w stanie zatrzymac upadku i bo ramy i struktury jakie przez wieki budowalismy sa ze swej natury wynikajecej z nas samych destruktywne zaborcze, ekspansywne i przepelnione agresja. Rozwiazaniem bolaczek swiata jest posluszenstwo Prawdzie a drugi rozdzial Biblijnej Ksiegi Izajasza wskazuje jak sie to dokona na koncu czasu . Słowa Jezusa z Nazaretu posłanca Jahwe ,,Szukajcie wpierw Krolestwa Bożego i jego sprawedliwosci a wszystko inne bedzie wam dodane ,, sa najwyzszym z mozliwych imperatywem logiki prawdy jaki mozemy ogarnac umyslem.To wszystko co dzis osiagamy na drodze walki i zniszczenia samych siebie rowniez stalo by sie blachostka [ wszystko bylo by nam dodane ] gdyby poszukiwanie tego królestwa postawiono na pierwszym miejscu jako zasadniczy cel ludzkich dazen i poszukiwan.Niestety wiekszosci ludzi obce jest poszukiwanie prawdy .Osobiscie wierze ze to Królestwo Boze zaistnieje [ Ksiega Izajasza i Daniela ] niezaleznie od tego ze sa ludzie ktorym obcy jest ten Boży plan To co moge dzis powiedziec to slowa jakich uzył Jezus-,,NIECH SIE DZIEJE WOLA TWOJA JAKO W NIEBIE TAKO NA ZIEMI,, w intencjach i mozliwosciach ludzi niema juz nadzieji.
  PRZECIW WOJNIE "A jeżeli chcecie położyć kres gwałtom i przemocy, jeżeli chcecie położyć
  kres wojnom, to ile z siebie chcecie dać? Czy nie obchodzi was to, że bierze
  się waszych synów do wojska, tam zniewala ich umysły a potem posyła na rzeź?
  Na Boga, jeżeli to was nie porusza to co was obchodzi!?.... Troska o
  pieniądze?..... Miłe spędzenie czasu.....?"

  Juidu Krisznamurti

  Historia ludzkości to pasmo przemocy i agresji, a okresy Pokoju to etapy przygotowań do następnych wojen. Ilość ofiar jako konsekwencja pospolitych zbrodni i bandytyzmu to nic nie znaczące epizody w stosunku do ilosci ofiar wojen wywołanych i prowadzonych przez rządy na mocy przymusu wynikającego z tzw. "prawa". Tym, co umożliwia władzy prowadzenie agresji militarnych jest totalne zniewolenie człowieka i jego zastraszenie prowadzące do tego, że człowiek taki bez szemrania wykonuje każdy rozkaz i polecenie oddzielając je od kontekstu moralnego, tłumiąc sumienie. A przecież już Monteskquieu pisał :" Ślepe posłuszeństwo jest wyrazem ciemnoty u tego, który słucha jak i u tego, który rozkazuje, nie mogą oni wątpić, rozumować, roztrząsać, muszą jeno chcieć!" Świadomość społeczeństw została przytępiona poprzez indoktrynację, która w najpełniejszy sposób realizowana jest w państwowych programach służalczej edukacji szkolnej już od najmłodszych lat. Dlatego ludziom w wieku dorosłym tak trudno uwolnić się od pojmowania świata z podziałem na „swój i obcy”, tym bardziej trudno, że często, jak pokazuje historia, rządy, aby uzasadnić potrzebę istnienia armii i rządów, celowo wywołują poprzez działania militarne, prowokacje i akty terrorystyczne psychozę zagrożenia, aby uzyskać przyzwolenie społeczeństw do uprawomocnienia swych działań wymierzonych tak naprawdę przeciw społeczeństwu. Jedyne, co może zmienić obecną sytuację to przerwanie milczenia w tej istotnej kwestii ludzkiej egzystencji. Należy przerwać milczenie i powiedzieć wprost, czym jest militaryzm, służba wojskowa i pojęcia które współtworzą całą teologię agresji i przemocy. Ludzie jako jednostki nie czują do siebie nienawiści będąc członkami różnych narodów, staje się tak dopiero, gdy rządowa propaganda poprzez media i inne środki indoktrynacji stworzy motyw nienawiści i potrzebę agresji. Dobrym przykładem jest tu front I wojny światowej, gdy żołnierze stron walczących grali z sobą w piłkę, lub pozowali do wspólnych fotografii, by za chwilę stawać przeciw sobie w zbrodniczym powołaniu na mocy tzw. rozkazu i groźby sądu wojennego. W prosty sposób na pytanie, dlaczego istnieje tyle wojen i agresji odpowiadają słowa polskiej piosenki - "Ty mówisz o Pokoju, czy ty nie widzisz, że są tacy, co chcą abyśmy nienawidzili się". Są więc ludzie którzy uzależnili swoje życie od istnienia instytucji militarnych i na zasadzie ciągłości będą dążyli do utrzymania obecnego status quo. Przez setki lat poprzez związanie ludzi nakazami prawa i obowiązku doprowadzono do sytuacji, że nawet ludzie całkowicie wolni od wewnętrznej agresji traktują podporządkowanie instytucjom wojny jako powinność wynikającą ze słuszności. Instytucje przemocy i agresji wrosły w tkankę społeczeństw i dlatego tak trudno ludziom oddzielić je od tego, co dobre i potrzebne. Jest to jednak konieczność i wyzwanie czasu. Zakwestionowanie zasadności istnienia instytucji militarnych nie może być równoznaczne z odrzuceniem struktur społecznych w ogóle czy instytucji koordynujących ludzkie działania i porządkujących zachowania negatywne. Jest tylko -jak powiedział Lew Tołstoj - odrzuceniem instytucji, które służą zniewoleniu człowieka. Dużą trudnością obecnie jest panujący relatywizm ocen, który powoduje, że nawet ludzie dobrego serca służbę w wojsku traktują jak każdą inną pracę, często znajdując się tam w wyniku konsekwencji wielu życiowych uwarunkowań np.: braku innej pracy, możliwości kariery, przy jednoczesnym braku świadomości, że ten rodzaj życiowej aktywności nie służy dobru, a jest tylko sytuacjonizmem niegodnym człowieka świadomego. Rządy, aby utrzymywać struktury militarne i produkcję sprzętu zbrojeniowego, okradają narody z olbrzymich środków, które mogłyby zostać spożytkowane na opiekę zdrowotną, szkolnictwo, ochronę środowiska i wiele innych pożytecznych rzeczy. Wiele problemów i społecznych patologii to dalsze konsekwencje militaryzmu, logiki walki, współzawodnictwa i wynikającego z tego systemu gospodarczego.

  Samo światowe lotnictwo wojskowe, od 1945 roku do 1990 zużyło paliw przy skromnym wyliczeniu, które światowe rolnictwo mogło darmo wykorzystać przez kolejne 450 lat, a ilością sprzętu zaangażowanego w służbę zabijania można by zaspokoić wszelkie potrzeby związane z ludzką egzystencją. Jeden samolot nowej generacji to 30 mln dolarów, samolot typu Awacs to 160 mln. dolarów, atomowy okręt podwodny to już miliardy. Nie ma tu żadnego znaczenia, jaki kraj wydaje te środki na zbrojenia, bo żyjemy w świecie gdzie wszystko jest współzależne i na każdego człowieka na Ziemi spada ciężar zbrojeń. Co roku na ziemi z głodu i niedożywienia umiera 20 milionów dzieci, tona pszenicy kosztuje 160 dolarów, nietrudno zatem przeliczyć, że niewielka ilość środków, które angażowane są przez światowy militaryzm - rządy i posłuszne im rzesze najemników mogłaby zaspokoić potrzeby biednych i rozwiązać wszystkie potrzeby socjalne świata i wszystkie przyczyny konfliktów.

  Osobnym problemem wynikającym z militaryzmu są koszty pośrednie związane z utrzymaniem całego aparatu państwowej biurokracji, która pośrednio służy militaryzmowi, wymuszając na społeczeństwach środki finansowe na utrzymanie tych pasożytniczych instytucji. Ciągła rozbudowa tych struktur będąc celem samym w sobie przebiega równolegle z procesem ciągłego ograniczania wolności społeczeństw tylko po to, aby były one służebne wobec tych struktur. Czyniąc z rzesz milionów ludzi współczesnych niewolników poprzez tysiące zależności i powinności narzuconych przez mechanizmy fiskalne, prawne, kulturę i reklamę, oraz poprzez bazujący na jednostkowym egoizmie tak zwany rozwój i wzrost gospodarczy, proces ten ma na celu jedno- pozyskanie coraz większych środków na utrzymanie całego i ciągle się rozbudowującego aparatu władzy i państwowej biurokracji. Lew Tołstoj ujął to w słowach " jej pomocników i pomocników jej pomocników". Problemy społeczne będące tego konsekwencją pokazuje się, jako mające inne zupełnie przyczyny pomijając tę zasadniczą, jaką jest pochłaniający wszystko aparat państwa i jego główni sprzymierzeńcy tj. nauka, kultura, edukacja i media. " Władza ciemięży i zniewala a możni je wyzyskują" powiedział Jezus z Nazaretu ( Biblia Tysiąclecia, II wydanie). Czasy obecne charakteryzuje totalność tego zjawiska przy wykorzystaniu niewiedzy tych, którzy czynią to innym własnymi rękoma. Często bowiem „dobre serce” ma człowiek, który będąc urzędnikiem wykonuje i egzekwuje tylko prawo, organizując np. pobór do wojska, czy wyszukując środki na utrzymanie tego zwyrodniałego systemu. Dążyć do pokoju to również rozważać to wszystko, całe zjawisko przemocy dokonujące się w czasie Pokoju, bo wojna to również dalsza konsekwencja tych zjawisk. System korzyści materialnych i innych przywilejów służy realizacji partykularnych interesów "elit".
  Upadek systemu socjalistycznego i koniec zimnej wojny pokazał, że mimo odejścia zagrożenia ludzie żyjący z wojny sami nie zrezygnują ze swego nieludzkiego powołania. Po części dlatego, że produkcja i handel bronią to potężny przemysł i olbrzymie pieniądze ( Międzynarodowy Syndykat Zbrodni), warto więc poprzez prowokacje, akty terrorystyczne i utrzymywanie wojskowych dyktatur wywoływać wojnę i utrzymywać sztuczny stan zagrożenia niż zmierzać ku Pokojowi.

  Tekst ten jest również adresowany do ludzi pracujących w przemyśle zbrojeniowym by zrozumieli, że to, co robią jest nieludzkie, że jest ich praca taką samą zbrodnią jak bezpośrednie popieranie zbrodni militaryzmu.

  Argument, że niejako przy okazji rozwoju techniki wojskowej dochodzi do cywilnych zastosowań tych badań, jest niegodny człowieka myślącego, tak jakby badania służące dobrym celom nie mogłyby być celem samym w sobie. Na pewno wielu ludzi, którzy tworzą struktury militarne nie przekona żadna argumentacja, jednak należy wierzyć, że takich będzie mimo wszystko niewielu. Od większości i od ich postawy zależy więc stan świata, bo tylko milczące przyzwolenie tej większości pozwala trwać temu układowi rzeczy. Obecna rzeczywistość jest układem patologicznej równowagi opartej o przemoc, ucisk i zniewolenie i kiedy od tego odejdziemy, to miejsce musi zająć BRATERSTWO, zaufanie, zaangażowanie, życzliwość i wyrozumiałość, czyli to wszystko, czego uczy większość religii świata pod pojęciem MIŁOŚCI.

  Co można powiedzieć ludziom uwikłanym materialnie i ambicjonalnie w struktury militarne? Wszak są często uzależnieni w całym wymiarze ich świadomości. Możemy zrozumieć ich, ich lęki i obawy, zależność od pensji, kariery i mieszkania.
  Należy im jednak powiedzieć wprost - Odstąpcie od tej barbarzyńskiej profesji, a Ziemia da wam wszystko, co potrzebujecie, niczego wam nie ubędzie, bo dosyć jest wszystkiego. Trzeba tylko odejść od zarozumiałego i egoistycznego pojmowania świata. Obecne problemy ludzkości to konsekwencja egoizmu i z niego wypływającej źle ukierunkowanej aktywności jednostek. Militaryzm jest na tej liście na pierwszym miejscu, jest największym złem, od tego, czy ludzie porzucą zbrojenia i rozwiążą armie zależy przyszłość cywilizacji ludzkiej. prędzej czy później będzie to „być albo nie być” dla wszystkiego co żyje na naszej Ziemi. Jeżeli mamy istnieć będziemy musieli dokonać rozdziału tych, którzy pragną Pokoju od tych, którzy pragną wojny, choć będzie to na pewno trudne i bolesne, i każdy z osobna wyboru tego będzie musiał dokonać. Ludzie o niskich pobudkach nie mogą przecież w nieskończoność być wyznacznikami naszej drogi ku przyszłości. Na pewno drogą do Pokoju nie jest przemoc militarna, bombardowania, eksterminacja narodów, przemoc ekonomiczna dokonująca się obecnie w wielu regionach świata, choć w wielu deklaracjach polityków pada argument walki o pokój i dobro. To wszystko czynią ludzie wojny, choć zasłaniają się Bogiem i Prawdą.

  Jak pisał Eric Weil: "Najbardziej samowolna tyrania szermować będzie słowami o godności, wolności i wyzwoleniu człowieka, aby narzucić rozwiązania, których skutkiem moralnym jest zapomnienie samego pojęcia WOLNOŚCI, a których konsekwencje techniczne zaprzeczają podstawowemu celowi polityki jakim winien być Pokój.”
  Możliwe, że długo jeszcze nie wyzbędziemy się jednostkowej agresji w życiu społecznym, ale jest ona mniej istotna w stosunku do konsekwencji istnienia zorganizowanych struktur militarnych. W. Bukowski powiedział kiedyś ,"Że władza nie rodzi się z broni, czołgów, czy bomby atomowej i na nich się opiera. Władza rodzi się z pokory człowieka i zgody na posłuszeństwo". W tym samym tonie wypowiedział to Gandhi: "Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa", i dalej "Nieposłuszeństwo obywatelskie jest niezaprzeczalnym prawem każdego obywatela. Rezygnując z niego przestaje się być człowiekiem. Tym, co pozwala władzom państw bezkarnie wszczynać wojny, rujnować domy i zabijać miliony ludzi jest lęk, aby cywilizacja ludzka doznała ukojenia Pokojem, ten lęk trzeba pokonać i zdecydowanie pozbawić władzy-prawa tworzenia armii i wszczynania wojen". W tym temacie O.Vial pisał -"Posłuszna, służalcza ludność, czy to skrępowana strachem, czy pokonana perswazją jest zawsze najlepszym sprzymierzeńcem władzy. Opinia publiczna uczy się rezygnacji i przychodzi totalizm, odtąd mówić prawdę nie oznacza już tylko i wyłącznie sprzeciwianie się władzy, ale również zwalczanie powszechnej milczącej bierności, łamiąc powszechne prawo niemych i nie ulegając uznanemu porządkowi ślepych. Mówić prawdę znaczy zakłócać spokój społeczny i wywoływać publiczne potępienie.” Największy z ludzi - Jezus z Nazaretu powiedział swym uczniom: "Świadczenie o źle tego świata wywoła nienawiść". Możliwe, że będzie tak i teraz, bo dla wielu zatwardziała nieprawość przyobleczona w szatę społecznych norm i kultury jest sposobem na życie i za wszelką cenę będą chcieli to utrzymać. Po stokroć większą zbrodnią jest zmuszanie czy prowokowanie innych , np. bezwolnych żołnierzy, do zabijania, tak właśnie robią politycy i ci, którzy im pomagają w ramach prawa. Tym, co umożliwia manipulacje społeczeństwem jest przekonanie, które wtłaczano narodom o własnej odrębności, wyższości, wytyczając granice interesów. Musimy się uwolnić od tego patriotyzmu, który Gandhi zdefiniował najpełniej nazywając go "podłym interesem narodowym". Z kolei jeden z najwybitniejszych myślicieli XX w. Max Horhaimer tak pisał o tym wynaturzonym poglądzie - "Całe ich życie jest ciągłym wysiłkiem poniżania natury zewnętrznej i wewnętrznej i utożsamiania się z jej surogatami : rasą, ojczyzną, wodzem, kulturą i tradycją. Wszystkie te słowa oznaczają dla nich nieodpartą realność wymagającą szacunku i posłuszeństwa". Aby coś się zmieniło w realiach naszej rzeczywistości, musimy to posłuszeństwo wypowiedzieć i przyjąć postawę człowieka Pokoju. Musi być ktoś, kto pierwszy odłoży miecz, nie ma innej drogi. Muszą to być ludzie ze wszystkich narodów, którzy już dziś rozumieją tego potrzebę, a za nimi pójdą inni. Trzeba wyjść poza realność rzeczywistości, poza jej uwarunkowania tak jak to robili pierwsi chrześcijanie kierując się nie sfałszowanym jeszcze wtedy czystym przesłaniem nauki Jezusa z Nazaretu i nie dać się zastraszyć grą na naszym poczuciu zagrożenia,. W książce " The Rise of Christianity" ( Londyn 1947 str. 333 ) E. W. Bernest pisał: "Ze starannego przeglądu wszystkich dostępnych źródeł wynika, że do czasów Marka Aureliusza (161-180) żaden chrześcijanin nie został żołnierzem, żaden też żołnierz nie pozostawał nim, gdy został Chrześcijaninem". E. Gibon w " History of Chrystianity" New York 1891, str. 162-163 ) "Było nie do pomyślenia by chrześcijanie bez uchybienia bardzo świętemu obowiązkowi mogli być żołnierzami, sędziami, książętami i urzędnikami cesarstwa". Te same wnioski zawarte są w dostępnej w Polsce książce E. Gibona "Zmierzch cesarstwa Rzymskiego" Tom II str. 37. Do takich samych wniosków doszła autorka książki The New Worlds Foundation pisząc: chrześcijanie walkę uważali za coś złego, dlatego nie służyli w wojsku, nawet jeśli cesarstwo potrzebowało żołnierzy. Za te postawy chrześcijanie często płacili życiem, ale w ten sposób byli "światłem dla świata", wzorem wyższej świadomości niż prymitywna żądza krwi. W czasach obecnych jedyną społecznością religijną , która jako całość przyjęła taką postawę wobec faszyzmu byli podczas II wojny światowej Świadkowie Jehowy. Gilotynowani, rozstrzeliwani, osadzani w obozach śmierci pokazali światu czym jest prawda. Nawet Rudolf Hess w swych pamiętnikach przyznał zanim popełnił samobójstwo że tak wyobrażał sobie pierwszych chrześcijan ginących na arenach Rzymu. Dziś taką postawę musimy przyjąć wszyscy, aby cos się mogło zmienić. Każde wzięcie pod uwagę stanu obecnego w określeniu swego stanowiska względem Pokoju niweczy Pokój, bo zawsze znajdą się argumenty by czuć się zagrożonym.

  Wielu wybitnych uczonych apelowało o Pokój i Rozbrojenie, głosy te jednak były tłumione i nie dopuszczane do wiadomości społeczeństw. I tak w 1925 roku 75 intelektualistów podpisało manifest do Ligi Narodów w tym min. Tagore, Russel, Buber, Einstein, Gandhi gdzie czytamy: " Uważamy, że armie opierające się na obowiązku służby wojskowej stanowią wraz ze sztabem oficerów zawodowych poważne zagrożenie pokoju. Obowiązkowa służba jest degradowaniem wolnej ludzkiej osobowości. Życie w koszarach, wojskowa musztra, ślepe posłuszeństwo wobec najbardziej nawet niesprawiedliwych i bezsensownych rozkazów, cały system treningu w kierunku uśmiercania podważają szacunek dla ludzkiego życia. Obowiązkowa służba przynosi szkodę całemu narodowi. Wpaja ona we wszystkich mężczyzn ducha militaryzmu, czyniąc to w wieku najbardziej podatnym na takie wpływy. W końcu wojna zaczyna uchodzić za rzecz nie uniknioną nawet pożądaną. Rząd, który znajduje oparcie w obowiązkowej służbie wojskowej, łatwo może wypowiedzieć wojnę i stłumić natychmiast głos opozycji przez mobilizację. Rząd, któremu potrzebne jest dobrowolne poparcie własnego narodu, będzie z konieczności w swej polityce zagranicznej ostrożniejszy."
  Każdy, kto przeczyta zebrane tu wypowiedzi ludzi powszechnie uznanych za moralne autorytety może sobie odpowiedzieć, czym jest Prawda i stać się aktywnym w głoszeniu tej prawdy innym, bo jak powiedział cytowany już Gandhi: "Milczenie jest zgodą na zło".

  Na płycie pamiątkowej o Gandhim jest napis, który w skrócie brzmi -"Pragnę, aby nastało na Ziemi Królestwo Boże, aby dążenie do niego było dziełem wszystkich żyjących". Na ile więc dążymy do tego królestwa, a na ile swą postawą umacniamy Królestwo Fałszu, i Zła? Prędzej czy później zadamy sobie to pytanie, być może w chwili, gdy już nic więcej nie będziemy mogli uczynić, ale na pewno moment ten nadejdzie.

  Zasadniczym motywem tego tekstu jest przekazanie szerszemu gronu ludzi tekstu przemówienia Lwa Tołstoja przygotowanego na Kongres Pokoju w Sztokholmie, które w najpełniejszy sposób pokazuje i obnaża logikę wojny i przemocy militarnej. Jego aktualność jest nie podważalna, a jasność i spójność logiki czyni z jego wypowiedzi argument nie do obalenia dla tych, którzy działają na rzecz pokoju. Pragnieniem Lwa Tołstoja było, aby społeczeństwa zapoznały się z jego treścią. Za jego życia uniemożliwiono mu to, dziś są środki i możliwości, aby każdy włączył się w propagowanie tego tekstu. Każdy oto go otrzyma, aby nie było na Ziemi ludzi, którzy go nie znają, można go powielić na zasadzie łańcuszka rozsyłając go w kilku kopiach, tłumacząc na języki obce, wykorzystać Internet i inne środki poligraficzne. Jest na to czas, a może go nie być.... Przemyślmy celowość wielu naszych codziennych aktywności i odpowiedzmy sobie, co jest ważne, gdy toczą się wojny i giną niewinni ludzie. Dać innym wzór lepszej rzeczywistości to bardzo wiele i jest to dopiero początek. Nie zniechęcajmy się więc, jeżeli nawet wymierne efekty tego, co tu napisano nie pojawią się od razu. Ludzie starsi wykazują naturalną zachowawczość wynikającą z wielu socjologicznych uwarunkowań, dlatego apel ten jest skierowany głównie do ludzi młodych, to będzie ich przyszłość, taka, jaką będą sobie tworzyli. W każdym z nas jest wiele niedoskonałości, nad którymi każdy musi pracować z osobna, ale na początek zauważmy to największe zło, jakim jest rzeka ludzkiej krwi płynącej nieustannie jako konsekwencja militaryzmu. Zauważmy dalsze konsekwencje naszego na to przyzwolenia. Pamiętajmy też, że wojna to konsekwencja naszego codziennego życia, naszych nieumiarkowanych potrzeb, celów i ambicji, suma naszych codziennych zachowań.

  PRZEMÓWIENIE LWA TOŁSTOJA

  Poniżej prezentujemy przemówienie Lwa Tołstoja, które przygotował i miał wygłosić w 1909 roku na Kongresie Pokojowym w Sztokholmie, a które z powodu nagromadzenia w nim zbyt wielu niewygodnych racji, zarówno dla rządów jak i dla zwykłych obywateli, nigdy nie zostało przez niego wygłoszone.
  Wyścig zbrojeń i groźba wybuchu pierwszej wojny światowej, którą czuło się już w powietrzu wywoływały niepokój wśród Europejczyków. Ruch na rzecz pokoju nie był w tamtych latach ruchem ani zbyt popularnym, ani masowym. Kongres Pokoju organizowali ludzie niewątpliwie ze szczerego przekonania, ale ich miłość do pokoju, często ograniczała się do sentymentalnych utyskiwań na klęskę, której przyczyny nie zgłębiali. Organizatorzy wysłali zaproszenie do Lwa Tołstoja, który liczył sobie wówczas 80 lat. Pisarz, który uważany był za jednego z najbardziej poważanych ludzi swego pokolenia i który uświadamiał sobie grozę wiszącego nad światem niebezpieczeństwa, zdecydował się opuścić wiejską samotnię w Jasnej Polanie i odbyć podróż do Szwecji, by z trybuny rzucić wezwanie - tekst, który wcześniej przesłał organizatorom. Niestety, gwałtowność apelu przeraziła "ostrożnych" pacyfistów. Nikt nie przypuszczał, że wiekowy pisarz zechce wziąć osobiście udział w Kongresie. Spodziewano się co najwyżej pisma z życzeniami pomyślnych obrad. Tołstoj zaś zamierzał zwrócić się z rewolucyjnym apelem wprost do ludów. Wzywał do wypowiedzenia posłuszeństwa rządom i jako człowiek szczerze wierzący potępiał rzekomo chrześcijańskich mężów stanu, którzy z wyznaniem wiary na ustach przygotowywali rzeź milionów ludzi.
  Zakłopotani organizatorzy odłożyli Kongres na rok następny, a gdy się wreszcie odbył w 1910 roku nie odczytano tam, ani nawet nic nie wspomniano o piśmie Lwa Tołstoja. Od tamtych czasów minęło niemalże sto lat, a przemówienie Tołstoja jest nadal aktualne i z powodzeniem można byłoby wygłosić je na współczesnym kongresie pokoju.

  4 SIERPIEŃ 1909

  "Zebraliśmy się tu po to, by walczyć przeciwko wojnie. Przeciwko wojnie, a więc przeciwko temu, w imię czego wszystkie narody świata, miliony ludzi na świecie, oddają do wolnej, do wszelkiej kontroli, dyspozycji kilkudziesięciu osób, a niekiedy jednego człowieka nie tylko miliardy rubli, franków, jenów, stanowiących znaczną część ich zapracowanych oszczędności, ale i samych siebie, swoje życie. I oto my, kilkunastu przybyłych z różnych stron świata uczciwych ludzi, nie posiadających żadnych szczególnych przywilejów, a co najważniejsze, żadnej władzy nad nikim, zamierzamy walczyć, a skoro chcemy walczyć, to mamy też nadzieję zwyciężyć tę olbrzymią siłę, nie jednego lecz wszystkich rządów, mających do dyspozycji miliardowe sumy i miliardowe wojska i bardzo dobrze rozumiejących, że ta wyjątkowa sytuacja w jakiej znajdują się oni, tzn. ludzie wchodzący w skład rządów, oparta jest tylko na wojnie, na wojsku mającym znaczenie i sens tylko wtedy, kiedy jest wojna - ta właśnie wojna, z którą chcemy walczyć i którą chcemy zniszczyć.

  Walka, gdy siły są tak nierówne, powinna się wydać szaleństwem. Ale zastanówmy się nad znaczeniem środków walki, znajdujących się w naszych rękach, a wyda się dziwne nie to, że decydujemy się na walkę, lecz to, że istnieje jeszcze to, z czym chcemy walczyć. Oni mają w rękach miliardowe sumy, miliony posłusznych wojsk, my zaś tylko jedno - ale za to najpotężniejszy środek na świecie - PRAWDĘ.

  I dlatego, choćby nasze siły wydawały się znikome w porównaniu z siłami naszych przeciwników, nasze zwycięstwo jest równie niewątpliwe, jak niewątpliwe jest zwycięstwo, które odnosi światło wschodzącego słońca nad mrokiem nocy. Zwycięstwo nasze jest niewątpliwe, ale tylko pod jednym warunkiem - jeżeli mówiąc prawdę, będziemy mówili całą prawdę, bez jakichkolwiek kompromisów i ustępstw. A prawda jest tak prosta, tak jasna, tak oczywista i obowiązkowa nie tylko dla chrześcijan, ale rozsądnego człowieka, że wystarczy tylko wypowiedzieć ją całą w pełnym jej znaczeniu, żeby ludzie już nie mogli postępować wbrew tej prawdzie.

  Prawda tą w całym jej znaczeniu jest to, co tysiące lat temu zostało powiedziane w przykazaniu, uznawanym przez nas za Boskie, w dwóch słowach: nie zabijaj.

  Prawdą jest to, że człowiek nie może i nie powinien nigdy i pod żadnym pozorem zabijać drugiego człowieka.

  Prawda ta jest tak oczywista, tak powszechnie uznawana i obowiązująca, że wystarczy jasno i zdecydowanie postawić ją przed ludźmi, żeby to zło, które nazywa się wojną, stało się absolutnie niemożliwe.

  I dlatego myślę, że jeżeli my, przybyli na Kongres Pokoju, zamiast jasno i zdecydowanie wypowiedzieć tą prawdę będziemy apelować do rządów i proponować im różne sposoby, żeby zmniejszyć zło wojny, lub ,aby wybuchały one coraz rzadziej, upodobnimy się do ludzi, którzy mając w ręku klucz do drzwi włamują się przez ściany wiedząc, że nie są w stanie tych ścian obalić. Oto miliony zbrojnych i coraz lepiej uzbrojonych ludzi szkolonych do coraz pomysłowego zabijania. Wiemy, że te miliony ludzi nie mają najmniejszej chęci zabijać takich samych ludzi jak oni, że większość nawet nie wie, z jakiego powodu zmusza się ich do robienia tego, co jest im wstrętne, że ciąży im stan podporządkowania i przymusu, wiemy, że zabójstwa dokonywane od czasu do czasu przez tych ludzi, popełniane są na rozkaz rządów, wiemy, że istnienie rządów jest od wojska i my ludzie pragnący położyć kres wojnom, nie znajdujemy nic odpowiedniejszego po temu jak to, żeby proponować i to komu? - rządom istniejącym tylko dzięki wojnie, takie sposoby które położyłby kres wojnie, czyli że proponujemy rządom samounicestwienie. Rządy będą z przyjemnością słuchały wszystkich takich przemówień wiedząc, że wywody takie nie tylko nie położą kresu wojnie i nie podkopią ich władzy, ale jeszcze bardziej ukryją przed ludźmi to, co rządy potrzebują ukryć by mogły istnieć i wojska i wojny i one same, rządy dysponujące wojskami. Ale przecież to anarchizm: ludzie nigdy nie żyli bez państwa i rządów. A zatem rządy i państwa i siły wojskowe, które ich strzegą są koniecznymi warunkami życia narodów, mógłby mi ktoś powiedzieć.
  Nie mówiąc o tym czy możliwe jest, czy nie życie chrześcijańskich i w ogóle wszystkich narodów bez wojska i wojen broniących rządów i państw przypuśćmy, że ludzie dla swego własnego dobra muszą podporządkować się niewolniczo składającym się z nieznanych im ludzi instytucjom zwanych rządami, muszą koniecznie oddawać tym instytucją wytwory swej pracy i wykonywać wszystkie żądania tych instytucji nie wyłączając zabójstwa bliźniego, przypuśćmy to wszystko: pozostaje mimo to nie rozwiązywalna na naszym świecie trudność. Trudność ta wynika z niemożliwości pogodzenia chrześcijańskiej wiary, którą kładący na to szczególny nacisk wyznają wszyscy ludzie wchodzący w skład rządu z rekrutującymi się z chrześcijaństwa wojskami wyszkolonymi do zabijania. Jakby tam nie wypaczono nauki chrześcijańskiej, jakby tam nie przemilczano jej głównych tez zasadniczym sensem tej nauki jest tylko umiłowanie Boga i bliźniego. Boga, czyli najwyższej doskonałości w cnocie i bliźniego, czyli wszystkich ludzi bez różnicy. A zatem, jakby się zdało, należy koniecznie uznać jedno z dwojga, albo chrześcijaństwo z miłością Boga i bliźniego, albo państwo z wojskami i wojnami.
  Bardzo możliwe, że chrześcijaństwo się przeżyło i że wybierając jedno z dwojga: chrześcijaństwo i miłość, albo państwo i zabójstwo ludzie raczej uznają, że istnienie państwa i zabójstwa jest o tyle ważniejsze od chrześcijaństwa, iż trzeba zapomnieć o chrześcijaństwie, pozostać tylko przy tym ,co jest dla ludzi ważniejsze: przy państwie i zabójstwie.

  Wszystko to jest możliwe, w każdym razie ludzie mogą tak myśleć i czuć. Ale wtedy tak też trzeba powiedzieć. Trzeba było powiedzieć, że ludzie w naszych czasach powinni przestać wierzyć w to, co mówi zbiorowa mądrość całej ludzkości, co mówi wyznawana przez nich nauka Boża, powinni przestać wierzyć w to, co wyryte jest niezatartymi zgłoskami w sercu każdego człowieka, a powinni wierzyć tylko w to, co nie wyłączając również zabójstwa, rozkażą inni ludzie, którzy przypadkowo przez dziedziczenie zostali cesarzami, królami, albo przez różne intrygi z wyborów zostali prezydentami, posłami do izb parlamentów. Tak właśnie trzeba by powiedzieć. A powiedzieć tego nie można. Nie można powiedzieć nie tylko tego, ale nie można powiedzieć ani jednego, ani drugiego. Jeżeli się powie, że chrześcijaństwo zabrania zabijać to nie będzie wojska, nie będzie rządu. Jeżeli się powie, że my władzę uznajemy i legalność zabójstwa i odrzucamy chrześcijaństwo - nikt nie zechce słuchać takiego rządu opierającego swą władzę na zabójstwie. I poza tym, skoro zabójstwo dozwolone jest na wojnie, to powinno być tym bardziej dozwolone narodowi dochodzącemu swych praw przez rewolucję. Dlatego też rządy nie mogą powiedzieć ani jednego, ani drugiego, dokonują jedynie starań, żeby ukryć przed swoimi poddanymi konieczność rozwiązania dylematu.

  Dlatego właśnie, aby przeciwdziałać złu wojny, my zebrani tutaj, jeżeli istotnie chcemy dopiąć swego celu, musimy uczynić tylko jedno: postawić ten dylemat jasno i zdecydowanie przed ludźmi wchodzącymi w skład rządów, jak przed masami ludu, tworzącymi wojsko. Aby to uczynić powinniśmy jasno i otwarcie powtórzyć tylko prawdę, że człowiek nie powinien zabijać człowieka, ale wyjaśnić również, że żadne względy nie mogą zwolnić ludzi w świecie chrześcijańskim od obowiązku podporządkowania się tej prawdzie. I dlatego zaproponowałbym naszemu zgromadzeniu (zebraniu), ułożenie i opublikowanie takiej odezwy do wszystkich, a zwłaszcza do chrześcijańskich narodów, w której jasno i zdecydowanie powiedzielibyśmy to, że wojny nie są - jak to uważa większość ludzi czymś szczególnie dobrym i godnym pochwały, lecz są jak każde zabójstwo wstrętne i zbrodnicze zarówno dla tych ludzi, którzy z wolnej woli wybierają działalność wojskową, jak i dla tych, którzy wybierają ją ze strachu przed karą lub ze względu na korzyści. W stosunku do osoby wybierającą działalność wojskową z własnej woli, zaproponowałbym, żeby w odezwie tej jasno i zdecydowanie powiedzieć mimo całej pompy, przepychu i w ogóle aprobaty towarzyszącej tej działalności, jest ona zbrodnicza i haniebna, tym bardziej zbrodnicza i haniebna im wyższe stanowisko zajmuje człowiek w hierarchii wojskowej. I tak samo zaproponowałbym, by jasno i zdecydowanie powiedzieć prostym ludziom powołanym do służby wojskowej pod groźbą kary lub za pomocą przekupstwa, że grzeszą i przeciwko swojej wierze i przeciwko moralności i przeciwko swojemu rozsądkowi, kiedy zgadzają się wstąpić do wojska; przeciwko wierze przez to, że wstępują do szeregu zabójców, łamią przykazanie Boskie, które wyznają; przeciwko moralności przez to, że obawiając się, że ukarze ich władza lub mając na względzie korzyść godzą się robić to, co w głębi duszy potępiają i przeciwko rozsądkowi przez to, że wstępując do wojska narażają się w razie wojny na to samo, jeśli nie większe nieszczęścia niż te jakie grożą w razie odmowy, a co najważniejsze, wbrew zdrowemu rozsądkowi postępują już wyraźnie przez to, że włączają się do tej samej kasty ludzi, która pozbawiła ich wolności i zmusza do wstąpienia do wojska. W stosunku do jednych i drugich zaproponowałbym, żeby jasno wyrazić w tej odezwie myśl, iż dla ludzi istotnie oświeconych i tym samym wolnych od przesądu związanego z kultem wojskowości( staje się ich z każdym dniem coraz więcej), wojskowa służba i tytuł mimo wszelkich starań, by ukryć ich istotne znaczenie, jest służbą tak samo, a nawet bardziej haniebną, niż służba i tytuł kata: gdyż kat gotów jest zabijać tylko ludzi uznanych za szkodników i zbrodniarzy, a wojsko obiecuje zabijać wszystkich ludzi, których każe mu się zabijać, gdyby to nawet byli najbliżsi mu i najlepsi ludzie.
  Ludność w ogóle, a zwłaszcza nasz świat chrześcijański doczekał się takiej ostrej sprzeczności między postulatami moralnymi a istniejącym ustrojem społecznym, że nieuchronnie musi zmieniać nie to, co nie może się zmienić - postulaty moralne społeczeństwa, lecz to, co się zmienić może - ustrój społeczny.

  Zmiana ta wywołana sprzecznościami wewnętrznymi i ujawniająca się szczególnie ostro w przygotowaniach do zabójstwa szykowana jest z różnych stron i staje się z każdym rokiem konieczniejsza.

  Napięcie wymagające tej zmiany, wzrosło w naszych czasach w takim stopniu, że podobnie jak do przejścia cieczy w ciało stałe potrzebna jest niewielka siła prądu elektrycznego, tak samo do przejścia od tego okrutnego i nierozumnego życia dzisiejszych ludzi z ich podziałami, zbrojeniami i wojskami, do życia rozumnego, odpowiadającego postulatom świadomości człowieka współczesnego, potrzebny jest być może tylko niewielki wysiłek, niekiedy jedno słowo, który w mgnieniu oka przekształcą całą ciecz w ciało stałe.

  Dlaczego nasze obecne zebranie nie może podjąć tego wysiłku?

  W baśni Andersena, gdy król ze swym orszakiem paradował po ulicach miasta i wszyscy ludzie zachwycali się jego piękną, nową szatą jedno słowo dziecka, które powiedziało to, co wszyscy widzieli, ale nie mówili, zmieniło wszystko. Dziecko powiedziało: "on nic nie ma na sobie" i sugestia przestała działać, król się zawstydził i wszyscy ludzie wmawiający sobie, że widzą na królu piękną, nowa szatę zobaczyli, że król jest nagi. To samo musimy powiedzieć także my , powiedzieć to co wszyscy widzą, ale nie odważają się wypowiedzieć, powiedzieć, że jak by ludzie nie nazywali zabójstwa, jest ono zawsze zabójstwem, zbrodnią i hańbą. I wystarczy jasno i zdecydowanie i głośno, jak możemy to zrobić tutaj, powiedzieć to, a ludzie przestaną widzieć to, co im się wydawało, że widzą i zobaczą to, co widzą rzeczywiście. Przestaną widzieć służbę ojczyźnie, bohaterstwo wojny, chwałę wojskową i patriotyzm, a zobaczą to, co jest nagą prawdę zabójstwa. A kiedy zobaczą stanie się to samo, co w baśni: ci, co popełniają zbrodnię zawstydzą się, a ci, co wmawiali sobie, że nie widzą zbrodni zabójstwa zobaczą ją i przestaną być zabójcami. Ale jak będą się bronić narody przed nieprzyjaciółmi, jak utrzymać porządek w kraju, jak mogą żyć narody bez wojny?
  Jaką formę przybierze życie ludzi którzy odżegnują się od zabójstwa nie wiemy i wiedzieć nie możemy. Jedno jest pewne: dla ludzi obdarzonych rozumem i sumieniem rzeczą najnaturalniejszą jest żyć w oparciu o te właściwości, niż podporządkować się niewolniczo ludziom nakazującym wzajemne zabójstwa.

  Będę bardzo żałował, jeżeli to, co powiedziałem kogoś obrazi, zmartwi i obudzi niedobre uczucia. Ale ja osiemdziesięcioletni starzec oczekujący w każdej chwili śmierci uważałbym za wstyd i przestępstwo, gdybym nie powiedział całej prawdy tak jak ją rozumiem, prawdy w którą wierzę w to niezłomnie, tylko sama jedna może uwolnić ludzkość od niezliczonych klęsk spadających na nią w wyniku wojny".

  Lew Tołstoj 4 sierpnia 1909 roku.

  Przed gmachem ONZ w Nowym Jorku jest napis z księgi Izajasza: " I przekują swoje miecze na lemiesze, a włócznie na sierpy, i nie podniesie naród miecza przeciwko innemu narodowi i nie będą się więcej uczyli sztuki walki".-TEN KTÓRY JEST wypowiadajac te slowa dal zapewnienie spelnienia tego proroctwa obowiazkiem ludzi jest byc wiernymi temu proroctwu juz dzis w swych postawachi dazeniach.
  Przesłanie to nie jest adresowane do Polaków, Niemców, Rosjan, czy
  Amerykanów jest adresowane do wszystkich ludzi dobrej woli i taka była
  intencja autorów przytoczonych wypowiedzi.

  Jak głosił Gandhi - " Bez dobrowolnego lub wymuszonego współdziałania ludzi rząd nie posiada żadnej władzy aby móc zmienić istniejącą sytuację, musimy woli rządów przeciwstawić naszą wole lub odebrać mu nasze współdziałanie. Jeżeli w tym zamiarze będziemy stanowczy i zjednoczeni rząd będzie mógł jedynie ugiąć się przed naszą wolą lub upaść". Działanie na rzecz Pokoju, nie może być walką z wykorzystaniem przemocy. C Chower ujął to w ten sposób: " Walka bez przemocy zakłada nie tyle miłość do nieprzyjaciela co wolność od nienawiści. Czyńmy więc Pokój wolni od jakichkolwiek negatywnych uczuć świadomi, że nieświadomość w większości przypadków określa postawy tych którzy jeszcze dziś służą wojnie i przemocy" . W przytoczonej proroczej wypowiedzi Biblii z księgi Izajasza przed tymi słowami jest również powiedziane, że ludzie, którzy uznają Boże prawo " Nie zabijaj i nie szykuj się do zbrodni "I przyjdą na Górę Jahwe i będą "wszystkie narody i mnogie ludy". Nie lękajmy się więc molocha militaryzmu, choć tak dziś potężny w swej diabelskiej sile, nie znamy czasu, ale na pewno legnie on w gruzach. A my starajmy się być rzecznikami, lub tymi, którzy przybędą na tą Górę mówiąc już dziś o Pokoju i czyniąc swój wkład swą aktywnością w to dzieło motywowani tylko własną świadomością nie utożsamiając się z żadnym narodem i państwem. Pamiętajmy, że ( przed Stwórcą, przed przyszłymi pokoleniami i napewno sami przed przed soba) odpowiadać będziemy nie tylko za nasze działania, ale za to czego żeśmy zaniechali, za to co mogliśmy zrobić a czego nie zrobiliśmy Ps: W obecnej chwili problem wojska i zbrojen stal sie jakosciowo inny i trudny do okreslenia dla wiekszosci ludzi ponieważ struktury militarne wielu panstw powolane pierwotnie i przynajmniej z zalozenia do obrony narodu bedac w zaleznosci politycznej zostaly podporzadkowane zewnetrznym sila ktore nie sa sklonne brac pod uwage interesu i bezpieczenstwa tych narodow a wrecz istnieje prawdopodobienstwo uzycia tych armi bedacych pod obcym dowodzeniem przeciw wlasnemu narodowi ,Lamie sie w ten sposo sumienia i zwykla ludzka przyzwoitosc wsrod zwyklych zolnierzy jak i kadr dowodczych swiadomych negatywnosci tego stanu .Zobowiazani jednak podlegloscia sluzbowa zolnierze moga byc zmuszeni do respektowania zarzadzen sprzecznych z interesem danego narodu Tak wiec idea rozbrojenia moze byc uzyta przez ludzi niegodziwych do uczynienia czlowieka bezbronnym po to by zaprowadzic globalna tyranie czlowieka nad czlowiekiem [prisonplanet.pl].Kwestia obrony koniecznej jednostki i idac dalej narodu staje sie wiec problemem sumienia poniewaz piekna idea pacyfizmu poprzez uczynienia czlowieka bezbronnym doprowadza do stanu w ktorym ponownie stajemy przed problemem obrony koniecznej nie przed innym narodem ale strukturami ktore chca zapanowac nad wszystkimi narodami przy pomocy metod jakie sa sprzeczne z tym co nazywamy czlowieczenstwem .Agresja narodu przeciw innemu narodowi co bylo przejawem calej histori ludzkosci zostala zastapiona agresja zorganizowanych grup ludzi ktorzy stworzyli struktury ponadnarodowe a jako wroga traktuja cala ludzkosc zrecznie wykozystujac ludzka niewiedze by realizowac cele ktorych nie mogli zrealizowac najwieksi tyrani ludzkosci.J bynajmniej to co do tej pory ujawniono nie wskazuje ze kieruja sie oni dobrem wszystkich ludzi na naszej planecie Smutne jest to ze bedac w olbrzymiej mniejszosci liczacej moze kilka tysiecy osob potrafili wykorzystac nieswiadome masy ludzkie by one samo sobie zalozyly jazmo niewoli . Stajemy wiec przed sytuacja w ktorej Prawda staje sie wymiarem duchowym poniewaz punkty odniesienia staja sie coraz bardziej nieuchwytne w racjonalnym sposobie patrzenia na swiat...... Zebrał i opracowal Janusz Szumowski
  Podżeganie do wojny z Iranem (część 2.) – fałszywe argumenty
 • @jan Żydzi swymi rzadaniami łamia nakazy Jahwe
  Te wszystkie ekscesy tzw zydow jakich doswiadczaja narody ziemi sa wystepkiem wobec Jahwe jaki objawil sie Izraelowi. Wlasciwie wiekszosc ludzi chciala by latwo osiagac swe cele, roznica polega na tym ze jedni moga to siagnac a inni nie .W kazdym razie żydowske zadanie wyplaty takich sum od Polski jest wbrew sprawiedliwosci i prawdzie dlatego w sposob niewatpliwy zydzi lamia kodeks prawosci dany przez Jahwe wysuwajac takie zadania. Oczywiscie w swym zaslepieniu tego nie widza hoc cala Tora i prorocy o tym jednoznacznie mowia Dlatego .żydzi Tory [np Naturei Karta ] mówia o tym ze kieruje nimi nienawisc,mowia tez ze panstwo Izrael niema Bożego blogoslawienstwa slowem zadania te sa bezprawiem.jesli żydzi poniesli straty to winnymi sa panstwo niemieckie ktore wojne wywolalo ora finansjera żydowska ktora Hitlera do wojny wyposarzyła,nie mowiac o tym ze wielu zydow uczestniczylo w fizycznym wymiarze realizacji niszczenia żydow [ Np Eichman]. W oczach Jahwe jest to bezprawie i dlatego w przeszlosci zydzi zostali odrzuceni jako narod wybrany i rozproszony wsrod narodow
  Sytuacja jest bardziej poważna, niż się zdaje...
 • @Arjanek
  Mysle ze twoja koncepcja bojkotu jest wrecz NIELOGICZNA i NIEZROZUMIALA .nawet majac dystans do mozliwosci wyjscia na jakas prosta w skali globalnej,twoje propozycje spostrzegam jako prowadzace donikad a Konfederacja jest siła ktora moze wniesc swiezy powiewale bod warunkiem ze spoleczenstwo masowo zaglosuje na te opcje masowo. Wszelkie zmiany moga byc co prawda bolesne i wcale nie jestem pewien czy wiele grup spolecznych bedzie takie zmiany akceptowac poniewaz wiazac sie beda zzagrozeniem utraty doraznych kozysci poniewaz myslenie w kategoriach dlugofalowych podwaza czesto korzysci jakie maja te grupy spoleczne tu i teraz.Np czy tysiace aptek zrezygnuje z trucia obywateli i zaakceptuje nowe podejscie ktore bedzie sie wiazac z utrata zyskow,albo lekarze czy dzialania w usuwaniu przyczyn zwiekszajacej sie liczby chorob moga sie spotkac z ich aprobata ,niewatpliwie nie co objawia sie przyjeciem pozycji nieujawniania i nie dzialania w w obszaze uswiadamiania dlaczego ludzie choruja coraz bardziej i tak wyglada to w odniesieniu do wielu innych grup zawodowych i profesji jeszcze jeden przyklad bankierzy jako elita oszustow trudniaca sie lichwa ksiega [Izajasza -Niegodny zycia trudniacy sie lichwa [ pojece lichwy jest niestety szersze]
  Obraz Zachodu, Europy i III RP w oczach analityków
 • @jan Obecna rzeczywistosc jest konsekwencja zdrady i spisku tzw ,,elit,,
  Cokolwiek rozpatrujac z bierzacych problemow Polski i Europy mosimy zawsze pamietac ze wszystko co sie dzieje jest konsekwencja tajnych ,nieformalnych ustalen niemajacych nic wspolnego z wolna wola narodow Europy. Sam jeden fakt ze tzw ,,Bolek,, był ustawionym agentem co wykazał IPN w wyroku sadowym i dzialal na rzecz struktor zewnetrznych na dobra sprawe czyni wszelkie ustalenia dokonane w tamtym okresie jako nieobowiazujace z prawnego punktu widzenia i nawet nie trzeba tego uzasadniac bo jest to najzwyklejsza oczywistosc..Druga kwestia jest pochodzenie Uni Euroipejskiej jako tworu tak naprawde wrogiego interesowi Polski co bez watpliwosci uzasadnia dr Rath-Dr Rath kartel farmaceutyczny cały wykład - polskie napisy - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ
  Film dla zapytania dr rath kartel farmaceutyczny
  ▶ 43:33
  5 lip 2013 - Przesłany przez: Mariusz K.
  To wszystko, o czym chciałeś dowiedzieć się o brukselskiej Unii Europejskiej -- ale nikt nie odważył się Ciebie ...
  Obraz Zachodu, Europy i III RP w oczach analityków
 • NAJWIEKSZA ZBRODNIA ORBANA - ODRZUCENIE ,,EUROPEJSKICH WARRTOSCI I BEZWARUNKOWEGO ZŁUZENIA DIABLU,,
  Nieopisana zbrodnia V. Orbána [ Tłumaczenie automatyczne orgnalny link w tekscie pobrany ze strony kodluch .wordpres.com]


  Niektórzy ludzie wydają się, że nigdy nie uczą się grać w tę grę. Na szczycie listy w Unii Europejskiej są dziś Węgry i jej uparty premier Viktor Orbán. Po prostu nie wydaje się, żeby to zrozumiał. Nie rozumie, że bronienie suwerennych praw obywateli i narodu nie jest „europejskie”. Bez względu na to, jak bezimienni technokraci UE krążyli wokół wątpliwego prezydenta Luksemburga, Jeana-Claude'a Junckera, próbują edukować Orbána i jego rząd, wydaje się, że go nie rozumie.

  Miniony rok był trudny dla poprawności politycznej Supremos w Brukseli. Najpierw pan Orbán nalegał na przeprowadzenie krajowego referendum. Jak antyeuropejski! Pozwolenie obywatelom na głosowanie w sprawach mających wpływ na ich życie w ich własnych krajach! Co za niebezpieczny pomysł, jeśli się kiedykolwiek rozprzestrzeni. Następna rzecz, o której wiesz, że kobiety mogą wymagać prawdziwej równości i być traktowanym poważnie jako istoty ludzkie. Przerażenie!

  W październiku 2016 r. Rząd Viktora Orbána zorganizował referendum, w którym zdecydował, czy pozwolić bezimiennej, niewybieralnej Komisji Europejskiej prezydenta Jeana-Claude'a Junckera (lub jego następców) na dyktowanie liczby uchodźców z Afryki Północnej, a Węgry na Bliskim Wschodzie zostaną zmuszone do przyjęcia, w tym płacić za i więcej. Węgierscy wyborcy głosowali ponad 98% w porozumieniu z premierem, że Bruksela nie powinna mieć takiego prawa.

  W rzeczywistości to Niemcy i Francja we wrześniu 2015 r. Przekonały przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera do skorzystania z głosowania „kwalifikowaną większością głosów”, co jest chytrym krokiem w ramach traktatu lizbońskiego UE, aby przeforsować decyzje mocniejszych państw przeciwko życzy sobie mniejszy członek UE. Zamiast praktyki UE polegającej na jednomyślności przy podejmowaniu decyzji w tak delikatnych sprawach, jak przymusowe przyjmowanie uchodźców, Niemcy i Francja wymusiły na planie relokacji 120 000 uchodźców głosowaniem kwalifikowaną większością głosów w obszarze, w którym nie ma ona uprawnień prawnych do działania zgodnie z prawem UE uczeni .

  Na szczęście Bruksela mogła zignorować głosowanie w węgierskim referendum w sprawie kwestii technicznych, które głosowało prawie 50% uprawnionych do głosowania. Sojusznicze organizacje pozarządowe i ich sojusznicy na Węgrzech przeprowadzili przed głosowaniem masową kampanię bojkotową. „Cóż! Było blisko. Demokracja prawie złapała nas w akcie . ”

  I żeby mieć pewność, że nikt w reszcie UE nie będzie podejrzliwy, że na Węgrzech deptane są podstawowe prawa demokratyczne, antynacjonalistyczne media unijne głównego nurtu rzuciły bezlitosny atak oszczerstwa na Orbána, nawet ośmielając się poprosić popularnego głosować.

  Przejrzystość uczelni?

  Następnie ten irytujący sprawca Orbán i jego Ministerstwo Edukacji wprowadzili ustawę, która uchwaliła parlament Węgier, wymagając od węgierskich uniwersytetów nadawania stopni w więcej niż jednym kraju, aby faktycznie zakładali kampusy w każdym kraju. Rażącym sprawcą był Uniwersytet Środkowoeuropejski w Budapeszcie (CEU). Ta ciekawa instytucja została założona w 1991 roku tuż po upadku komunizmu przez spekulanta finansowego i fałszywą demokrację organizacji pozarządowych, najwyższego szczebla, George'a Sorosa, w postkomunistycznym chaosie Europy .

  Nowe prawo węgierskie wymagało między innymi, aby pracownicy uniwersytetu w Soros w Budapeszcie uzyskiwali pozwolenia na pracę, co jest praktyką normalną w każdej zachodniej demokracji. Uniwersytet Środkowoeuropejski twierdził, że z jakiegoś powodu „ograniczy jego zdolność do zatrudniania personelu”. Rzecznicy CEU nie powiedzieli, że aspekt ograniczający zdolność nowego prawa wynika z tego, że tajni agenci CIA niechętnie składali wnioski o pozwolenie na pracę w obcym kraje działania. Czy jest jakiś inny powód, dla którego prawo ograniczałoby zdolność uniwersytetu Soros w Budapeszcie do zatrudniania pracowników? Rząd Orbána zażądał również, aby uniwersytet otworzył kampus w Ameryce, ponieważ przyznaje on stopnie naukowe w stanie Nowy Jork, ale nie ma tam kampusu, oraz że prowadzi kursy akredytowane przez węgierskie władze oświatowe i nie uczy już kursów akredytowanych w USA. Sorosowi najwyraźniej udało się zdobyć akredytację swoich dyplomów zarówno na Węgrzech, jak iw USA, mimo że nie ma kampusu amerykańskiego.

  Pieniądze z Soros 'Open Society NGO poszły sfinansować między innymi kursy i szkolenia na uniwersytecie Sorosa w Budapeszcie w ramach platformy „cywilnego uczenia się i innowacji (sic), aby pomóc wzmocnić tkankę społeczeństwa obywatelskiego na Węgrzech ”.

  Uniwersytet Środkowoeuropejski pobiera również wiele pieniędzy od połączonej z CIA amerykańskiej organizacji pozarządowej National Endowment for Democracy (NED) oraz fundacji Sorosa. Jedna z ostatnich dotacji NED na uniwersytet w Soros w Budapeszcie dotyczyła projektu na uniwersytecie za doskonalenie „umiejętności młodych romskich aktywistów i naukowców oraz promowanie ich zaangażowania w służbę publiczną… skupiając się na polityce publicznej i prawach człowieka ”. Niektórzy mówią Soros „Central Europen” Oferta kursów uniwersyteckich brzmi bardziej jak hybryda z podręcznika Saul Alinsky Rules for Radicals oraz podręcznik Gene Sharp Color Revolution na temat „niestosowania przemocy jako broni wojennej”.

  Zasady klubu?

  To nowe węgierskie prawo uniwersyteckie naprawdę spowodowało, że brukselscy biurokraci, jak super komisarz Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący komisji, byli naprawdę zgubieni, zanim zdołał zmusić Orbána do uchylenia prawa po wielu zagrożeniach dla Orbána i jego rządu. Timmermans, były holenderski minister spraw zagranicznych, którego nigdy nie można winić za błądzenie po stronie demokracji, zauważył wówczas: „Unia Europejska to projekt kierowany i projektowany przez państwa członkowskie”. Zganił Orbána, oświadczając, że Węgry powinny pamiętać podpisała się pod „zasadami klubu ” (sic)

  Komisja UE jako Biuro Polityczne

  Tak, Orbán, myślałeś, że wstąpienie do UE przyłączy się do unii suwerennych państw narodowych zaangażowanych w pryncypialny dialog? Jak możesz być naiwny? To klub, a niewybrany w Brukseli Supremos, taki jak Juncker, i jego siedmiu Über-komisarzy, takich jak Timmermans, zdecydują, co jest dla ciebie dobre. „To zasady naszego klubu. Zdobyć? Przepraszam, Viktorze Orbán, ale nigdy nie obiecaliśmy ci ogrodu różanego, prawda?

  Aby wyjaśnić, że Bruksela dyktuje, że nie chodzi o demokrację i takie głupie, staromodne wyobrażenia, Juncker, w sprawie zdecydowanie niedemokratycznego ukłonu Angeli Merkel, by zostać prezydentem UE w 2014 r., Stworzył nową strukturę siedmiu super-komisarzy lub, odpowiednio, Super - Komisarze. Pod wieloma względami przypomina stare radzieckie Biuro Polityczne, z wyjątkiem tego, że Bruksela jest prawdopodobnie nieco mniej demokratyczna niż Biuro Polityczne Breżniewa.

  Timmermans, technicznie pierwszy wiceprzewodniczący pod przewodnictwem Junckera, jest super komisarzem odpowiedzialnym za wiele portfeli, w tym politykę uchodźczą lub „migrancką” jako eufemistycznie to określa UE.

  Super-komisarze Junckera jeszcze bardziej oddalają Komisję Europejską od wszelkich pozorów demokracji. Ci super komisarze są uprawnieni do kontrolowania i kształtowania innych działań komisarzy, w tym prawa do weta każdego wniosku legislacyjnego wydanego przez ich kolegów, zgodnie z książką faktów wyciekniętą z Instytutu Społeczeństwa Otwartego Sorosa .

  Dziś Komisja Europejska jest piramidą władzy o niewybieralnym autorytecie, w której przewodniczy przewodniczący Juncker i pierwszy wiceprezydent Timmermans tuż pod nim. Wszyscy inni komisarze podlegają ich władzy. To jest rzadko dyskutowane w publicznej dyskusji w europejskich mediach głównego nurtu.

  Teraz celujesz w organizacje pozarządowe?

  Najnowszy węgierski rząd uderzył w twarz Junckera i tych bogobojnych komisarzy w Brukseli, a ich kumpel George Soros to nowe prawo zaproponowane przez rząd Orbána i parlament węgierski zatwierdzony przez zagraniczne organizacje pozarządowe. Zgodnie z nowym prawem każda węgierska organizacja pozarządowa otrzymująca ponad 24 000 euro ze źródeł zagranicznych musi corocznie składać węgierskiemu rządowi deklarację na temat tego, kto jest źródłem ich funduszy. Jeśli organizacja pozarządowa odmówi ujawnienia, ryzykuje zamknięcie.

  Jak wulgarne! Teraz możecie być pewni, że niezliczone węgierskie organizacje pozarządowe i różne grupy finansowane przez miliardy dolarów od Sorosa i jego przyjaciół z waszyngtońskich organizacji pozarządowych, takich jak National Endowment for Democracy, nie są zadowolone nawet z tego łagodnego nowego prawa. Może mają coś do ukrycia przed rządem węgierskim? Kto wie? Natychmiast niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych, z pewnością żaden wróg pana Sorosa, nie wydało oświadczenia potępiającego węgierskie prawo organizacji pozarządowych. Rzecznik ministra spraw zagranicznych Martin Schaefer powiedział, że nowa węgierska ustawa o organizacjach pozarządowych stawia ją w towarzystwie takich krajów, jak Rosja i Chiny, które uważają „finansowanie organizacji pozarządowych z zagranicy za akt wrogi ”.

  Nikt nie martwi się tym, że Stany Zjednoczone mają coś, co nazywa się ustawą o rejestracji agentów zagranicznych, wymagającą, aby agenci reprezentujący interesy obcych mocarstw w „politycznej lub quasi-politycznej zdolności” ujawniali swoje stosunki z zagranicznym rządem i informacje o powiązanych działaniach i finanse.

  EU sprawia, że ​​głupia pomyłka
  The Unspeakable Crime of V. Orbán
  https://journal-neo.org/2017/07/05/the-unspeakable-crime-of-v-orban/
  Biorąc to, co brukselscy komisarze UE wyraźnie uznają za nieznośną bezczelność Orbána i Węgrów przeciwko brukselskiej próbie absolutnej władzy nad wewnętrznymi sprawami państw członkowskich, UE postanowiła podjąć nadzwyczajny akt wszczęcia „postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego” przeciwko rządowi Węgier. Jeżeli sąd UE uzna Węgry za winne, może zażądać grzywien i innych sankcji. Do tej pory Komisja Europejska nigdy nie sankcjonowała państwa członkowskiego UE. Próba sankcji w 2000 r. Przeciwko Austrii za zezwolenie członkom austriackiej Partii Wolności Jörga Haidera, FPÖ, na rząd koalicyjny, szybko spadła z powodu ogromnej opozycji przeciwko UE.

  Na dobrą sprawę sąd UE złożył także wniosek do Polski i Republiki Czeskiej, które również zdecydowanie odmawiają przyjęcia uchodźców z Brukseli i Grecji.

  Atak prawny Komisji Europejskiej nastąpił po głosowaniu w Parlamencie Europejskim 17 maja - kolejnym dziwacznym, niedemokratycznym organem, o ile w ogóle istniał. Parlament UE, powołując się na odmowę Węgier w sprawie uchodźców, a także jej nową ustawę o organizacjach pozarządowych i ustawie na Uniwersytecie Sorosa, zażądał, aby UE uruchomiła art. 7 ust. 1 Traktatu UE, który pozwala Brukseli określić, czy państwo członkowskie naruszyło UE ” wartości ”i czy należy ją ukarać, w tym zawieszenie prawa głosu w UE .

  Prawny atak brukselski na Węgry, Polskę i Czechy prawdopodobnie wybuchnie im w twarz i przyspieszy dalsze rozpadanie się oczywiście źle pojmowanej Unii Europejskiej. Przynajmniej wykuwa jedność atakowanych i wzmacnia odporność na wyraźnie autokratyczną biurokrację UE i patriarchat władzy.

  Coraz wyraźniejsze staje się dla coraz większej liczby obywateli europejskich, że potwór, który dziś jest Brukselą, nie reprezentuje prawdziwych interesów obywateli UE. Niewyobrażalna zbrodnia V. Orbána polega na tym, że nalega na działanie w interesie swoich obywateli, a nie na samozwańczych aroganckich niewybieralnych komisarzy w Brukseli.

  F. William Engdahl jest konsultantem ds. Ryzyka strategicznego i wykładowcą, posiada dyplom z polityki na Uniwersytecie Princeton i jest najlepiej sprzedającym się autorem na temat ropy naftowej i geopolityki, wyłącznie dla magazynu internetowego „New Eastern Outlook”.
  https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=https://journal-neo.org/2017/07/05/the-unspeakable-crime-of-v-orban/&xid=17259,15700002,15700023,15700186,15700190,15700253,15700256,15700259&usg=ALkJrhhgyELyOGP_72lRwd2YyM3PCdDK6A
  Obraz Zachodu, Europy i III RP w oczach analityków
 • @Jan - Ksiega Ejzechiela 22-29
  ,,Lud tej ziemi mnozy gwałt i rozboj,krzywdzi ubogiego i nedzarza a bezprawnie uciska cudzoziemca,,
  Mentalność niewolników...
 • Oscar-Oto dowod
  Icchak Kacnelson, „O bólu mój”

  Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
  Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
  Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
  I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.

  Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy
  O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
  I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
  Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

  Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
  Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
  Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
  Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.

  Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
  Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
  Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
  Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.

  Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
  I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
  Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
  By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.

  A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
  Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
  Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
  Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…

  W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
  Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
  Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
  Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!

  A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
  On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

  Icchak. Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.

  Icchak Kacenelson (1886-1944) – wybitny poeta, dramaturg, tłumacz żydowski i hebrajski. W getcie warszawskim prowadził tajną działalność oświatowo-kulturalną. Wywieziony w kwietniu 1943 roku do obozu koncentracyjnego; zamordowany w Oświęcimiu w 1944 roku.

  // I taki wiersz powinien być na szczytowej ścianie Muzeum Polin.

  Polubione przez 5 ludzi
  dymilustra , 10 Maj 2019 at 17:56
  Mentalność niewolników...
 • @Panie kaminski J.Przestan sie wygłupiac
  Fundujesz ludzia pseudowiedze aczkolwiekjest to zakumuflowana manipulacja.Odechcialo mi sie czytac juz po tym ,,genialnym ,, stwierdzeniu cyt ,,ak wszyscy pamietają, Donald Trump rozpoczął swoje urzędowanie od awantury o zbudowanie potężnego (i drogiego) muru pomiedzy USA i Meksykiem. Trudno mu odmówić racji. Meksyk dzisiaj to światowe centrum dystrybucji ciężkich narkotyków, a 70% trafia do Stanów.,, .czy ty naprawde osiolze niewiesz ze wiekszosc narkotykow na terenie USA to import sluzb USA [pod ich parasolem kwitna maki Afganistanu] Ten jeden fajkt juz cie dyskwalifikuje jako goscia majacego cos sensownego do powiedzenia . Gdzies tam piszesz,, twardzi kowboje ,, Upałow jeszcze niema wielkich wiec tlumaczene udarem slonecznym nie wyttlumaczy tych ,,madrosci ,, Bo z tego ma wynikac ze ci kowboje maja cos do powiedzenia Jakbys chlopie nie wiedzial ze nie maja nic do gadania moga co najwyzej pasc bydlo na preri. [ Film ,,Monye Masters,,] Co do muru niewatpiwie wstrzymuje on imigrantow ale moze tez w razie czego dzialac w druga strone co w polaczeniu z obozami FEMA moze byc ciekawym obrazem usa w niedalekiej przyszlosci
  Już wkrótce
 • @ janusz Kaminski
  Widze ze neon ma nowego guru antyrosyjskosci. Panie Januszu pana wywody niestety nie sa obiektywne o prawdy przez duze ,,P,, nawet niema co szukac w pana argumentacji. najprawdopodobniej albo jest pan tu na sluzbie albo tez jest pan naiwny tak oceniajac Rosje .owszem USA wiecej jakby osiagnela ale jest to droga zbrodni wyzysku i chciwosci,amerykanski petrodolar to narzedzie wyzysku wszystkich narodow Ziemi w tym Polski.Polecil bym panu ksiazke Johna Perkinsa ,,Wyznania Platnego ekonomicznego mordercy,,zrozumie pan w jaki sposob USA osiagnely swoja pozycje ekonomiczna i gospodarcza .Te panstwo jest narzedziem ludzi którzy maja niezbyt czyste zamiary wobec cale ludzkosci, [ www.prisonplanet.pl].Pozatym Sily zawiadujace USA wywolywaly wojny ktore pozwalaly na olbrzymie zyski tego panstwa w calej histori poprzez finansowanie czesto dwoch stron konfliktu.Pozatym USA wywolujac sdziesiatki wojen same nie mialy zadnej na swym terytorium tym samym ukradziony naroda ziemi potencjal lokowaly w swoja infrastrukture w sytuacji gdy naslane przeciw Rosji armie niszczyly potencjal ludzki i gospodarczy . .Rosja nigdy niestosowala takich skrajnych metod w dazeniu do dominacji zachlystywanie sie faktem ze Rosja popadnie w zapasc naskutek ekonomicznej i finansowej agresji zachodu swiadczy ze jest pan osobnikiem o niskim morale i etyce . Na przelomie roku 1900 Rrosja sie wspaniale rozwijala dzieki reformom Stolopina do tego stopnia ze barbazyncy zachodu byli przerazeni i dlatego sprokurowali 1 Wojne Swatowa a potem bolszewizm dzis sytuacja jest identyczna.skoro tak negatywnie ocenia pan Rosje niech pan przeczyta chocby Noama Homskiego i jego,, Rok 501 Podboj trwa,, zobaczy pan jakim jest pan intelektualnym cieniasem w swoim sposobie argumentoiwania .co do mozliwosci Okregu Kaliningradzkiego to ma pan Racje .Zaden system antyrakiertowy nie ochroni przed masowym atakiem bez przestrzeni do rozpoznania i czasu na reakcje. Ale to by znaczylo pelnoskalowa wojna jadrowa po ktorej jak powiedzial Lawrow miedzy Wisla a Odra nie zostal by kamien na kamieniu.co do USA i Zachodu jesli Rosja Uruchomi plan Zacharowa to nawet jesli zostanie zniszczona to w USA tez nie bedzie mozliwosci do przetrwania .tym bardziej ze Rosja ma przestrzen do obrony a USA ma skupione Osrodki miejskie wiec dewagacje co by bylo nie maja sensu bo to bylby koniec wszystkiego. kazdy normalny i prawy czlowiek nie powinien pochwalac dzialan USA pan to robi deprecjonujac Rosje Tym samym opowiada sie pan po stronie klamstwa i zdrady. czlowieczenstwa. Ps W USA okolo 60 milionow ludzi zyje juz z kartek pomimo ze te panstwo okrada polowe swiata .Obecna agresja na Wenezuelie a przedtem na inne panstwa to zwykla obrona zawladnietych w nikczemny sposob obszarow wyzysku ktore dzieki Rosji obecnie zacfzynaja sie wymykac bialym kolnierzyka Wall Strett i Londynskiemu City. Nawroc sie czlowieku i zejdz z drogi klamstwa polecam art ,NA PRACOWNIA 4 ROZKWIT ROSJI I KONIEC SWIATA,, Od tego zacznij swa edukacje oparta o cos czego nie znasz o Prawde
  Kamińskiemu kamień do ruskiej d...-polemika-widziane z USA