Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Tiamat

 • @wiedzajestwksiążkach 02:30:49
  Napisal pan:

  'Moim zdaniem, połowa populacji krajów, gdzie dominuje prawo szariatu, nie ma nawet szansy, aby decydować o prawach społeczeństwa. To KOBIETY. Dajcie kobietom muzułmańskim wolny wybór, a świadomość wśród ludzi wzrośnie'

  Szariat nie jest prawem. A zasady szariatu obowiazuja w calym chrzescijanskim swiecie. Mamy dokladnie takie same zalozenia.
  Gdy chodzi o kobiety, to n.p. w Iranie wiecej kobiet ma uniwersyteckie wyksztalcenie niz mezczyzn.
  Za Ahmadinezada 5 kobiet bylo ministrami i zastepca Ahmadinezada (wiceprezydentem) byla kobieta

  Arabia Saudyjska, utworzona w 1920 roku przez wywiad brytyjski nie jest zadnym przykladem islamu, bo Saudowie, to wahabici (cos takiego jak np. Swiadkowie Jehowy, czy Mormoni); Brytyjczycy pozwolili samcom z pustyni wprowadzic jakies dzikie, nieludzkie prawa niezgodne z Koranem- a za to maja Saudowie byc lojalni wobec Anglii i po cichu popierac Izrael..

  Znana modelka w Iranie:
  IRANIAN TOP MODEL MAHLAGHA JABERI! - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=DOm1_R08kXw

  Zapewniam Pana, ze Turczynka ma czesto duzo wiecej do gadania niz jej maz.
  Zwyczajne Turczynki, nie zadne celebrytki:

  Ordinary Turkish Girls (No celebrities) - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=p6FbXhyf5T8
  Literatura, żydzi i my - część II
 • @zygmuntbialas 22:43:43
  Tak mi sie kiedys zdarzylo, ze przy okazji studiow podyplomowych z informacji naukowej, musialam wybrac jakis przedmiot uzupelniajacy (tzw. elective) co jest w kazdym chyba programie studiow u Anglosasow.
  Pisze o tym dlatego, ze w zyciu mi do glowy nigdy nie przychodzilo zajmowac sie literatura dziecieca. Ze zwyklej niewiedzy i lenistwa (bo wydawalo mi sie, ze to bedzie ,michalek", wybralam jako 'elective' wlasnie literature dziecieca, naturalnie anglosaska.
  Rozczarowanie przyszlo juz po pierwszych wykladach bo okazalo sie, ze material jest potezny i wymagajacy duzo wiedzy do przyswojenia.

  Wyklady prowadzila pani profesor z USA, juz nie pamietam nazwiska bo to bylo jednak dawno temu. Ale sens wykladow pamietam do dzis.
  Na tym kursie byly ze mna jeszcze dwie Polki, obie po studiach w Polsce.

  Pani profesor z Ameryki bardzo nas rozczarowala.
  Otoz cecha najnowszych wtedy trendow w literaturze dzieciecej bylo zaniechanie wszelkich tradycyjnych bajek i moralitetow. Nalezalo dzieciom czytac bajki "wagonami"- znaczy sie az do bolu, ile tylko dziecko moglo wysluchac.
  I bajki nie powinny zawierac zadnych moralow (sic!), dobrych czy zlych zakonczen, ani objawow dobrego wychowania, bo ...dzieci mialy sobie indywidualnie wybierac opinie o swiecie samodzielnie, bez interwencji doroslych .
  W polskich mozgach sie zagotowalo.
  Pamietam taki tutorial (cwiczenia), w czasie ktorego wybuchla wrecz ... karczemna awantura. Moje kolezanki prowadzily rokosz, bo ja siedzialam jak zamurowana probujac strawic nowosci.

  W koncu rzeczywiscie probowalysmy wytlumaczyc anglosaskim kolegom na sali i pani profesor z Ameryki, ze kreskowki z Kaczorem Donaldem powoduja znieczulice u dzieci.
  Wszystko jedno, czy Kaczorka ktos kopnie w kuper czy na odwrot - nie ma to praktycznie wiekszego znaczenia, bo za chwile kreskowka pokaze ze Kaczorek idzie z misiem Yogi dokopac ptaszkom, ktore halasowaly.
  Awantury z mrowkami byly nie tylko nie-ekologiczne ale wrecz budzily w nas poczucie niesprawiedliwosci; no bo z jakiej racji mrowki bezczelnie przeszkadzaja kaczorowi w poobiedniej drzemce?

  W tak zwanej zachodniej cywilizacj po-Solidarnosciowej zniknely z polek stare rosyjskie bajania o Maszy, o kaczuszce na zamarzajacej tafli wody w stawie, i kaczuszce i koniecznie trzeba bylo przyjsc na ratunek; o malym Eskimosku, ktory uczyl sie pomagac rodzicom przy lowieniu ryb i karmieniu psow, o wiecznej walce czlowieka z przyroda; o wzajemnym zrozumieniu wnuka z dziadkiem, babci Tekli, ktora wspolczuje "jarzebinie, ktorej zli ludzie galazke zlamali"; o ptaszkach , myszkach, ktore znalazly sie w klopocie...
  Nawet bajki o wyrozumialych zbojcach nosily oznaki niespodziewanej empatii u "brzydkich zbojow".
  Basnie o Sinbadzie -zeglarzu i wedrowkach po swiecie i szukanie szczesliwych krain , zlych czarownicach i dobrych duszkach ukladaly nas do snu; pomagaly nam spokojnie zasypiac i snic o czapkach -niewidkach, ktore ratowaly ludzi w biedzie.

  Od tamtych czasow ubieglych stuleci bardzo zmienilo sie nasze pojmowanie swiata.
  Zauwazyl to Orwell, nie zauwazyli spece od literatury dzieciecej.

  Jest jeszcze jeden brzydki aspekt tych amerykanskich kreskowek, ktore dzialaja glownie na zmysl wzroku..
  Oduczyly dzieci sluchac w skupieniu i uczyc sie swiata oczyma wyobrazni..
  I tej koncentracji umyslu i zmyslow nikt nie probuje nawet cwiczyc u dzieci.
  Ani codziennymi paciorkami, ani uczeniem wierszy i piosenek; ani gra na pianinie.. spiewaniem w chorze w szkole na akademii czy w czasie wycieczek.
  Oswiata nie ma juz pieniedzy na obowiazkowy program muzyczny w szkole podstawowej. Nie ma tez w programie cwiczenia pamieci.
  Do ogolnego wyksztalcenia brakuje nam teraz koncentracji i sluchania innych ludzi.
  Zamienilismy bujane koniki i drewniane klocki na plastikowe zabawki Made in China - zrobione z przerobki wtornej toksycznych odpadow przemyslowych.

  Zamienilismy naszym dzieciom spokojne dziecinstwo prawidlowego rozwoju w kociokwik komercyjny.

  To juz wlasciwie drugie pokolenie niedouczonych nauczycieli i wlascicieli firm wydawniczych, ktore produkuja i sprzedaja skandaliczne, niefachowe podreczniki.
  I sprzedaja takie wlasnie baje, jakie nam opisywala pani profesor z Ameryki:
  Bez poczatku i konca i bez zadnego sensu czy wiedzy, bo 'kazdy musi odkrywac swiat samodzielnie, bez stresu i bez jakiejkolwiek wiedzy czy umyslowego rozwoju".

  Zyjemy w swiecie opinii opartych na niewiedzy i braku wyobrazni.
  I wszystko w naszym swiecie ma wartosc... dodrukowanego dolara.

  PS
  Czy jest mozliwe, zeby na przyklad w Polsce, utalentowany poeta zyl z pisania wierszy?
  Literatura, żydzi i my - część II
 • @lorenco 00:24:56
  W stosunkach z Rosja bardzo nam miesza Fundacja Batorego, ktora wydaje ogromne sumy na setki roznych organizacji w Polsce.
  Fundacja dziala na zasadzie "panstwa w panstwie' i oplaca rozne grupy, czesto akademickie i tak naprawde i w ten sposob tworzy nam obraz swiata, ktory mamy podziwiac.
  I zakres ich dzialanosci i fundusz jaki dostaja za robenie kaszy z mozgow jest imponujacy.
  Podaje link to Raportu za 2017 rok Fundacji Batorego w Polsce. Bardzo ciekawy dokument:

  http://www.batory.org.pl/upload/files/pdf/_Sprawozdanie_2017.pdf

  Program dla Bialorusi:
  Dla Białorusi

  Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i demokratycznych przemian na Białorusi. Organizacjom pozarządowym działającym na Białorusi przyznajemy dotacje na inicjatywy służące: pobudzaniu aktywności obywatelskiej szczególnie ludzi młodych oraz rozwijaniu niezależnej edukacji (szkolnej i uniwersyteckiej), ochronie praw człowieka poprzez przeciwdziałanie dyskryminacji i nierównościom grup szczególnie narażonych na dyskryminację oraz rozwojowi niezależnych mediów.

  Większość projektów wspieranych przez nas w 2017 roku dotyczyła zwiększania aktywności obywatel- skiej, szczególnie aktywności ludzi młodych: angażowania ich w działania społeczne na poziomie lokal- nym (własnej dzielnicy, miasta), budowania współpracy między mieszkańcami a lokalnymi władzami (m.in. konsultacje społeczne, wpływanie na jakość komunikacji publicznej), podnoszenia kwali kacji młodych działaczy do pracy na rzecz swoich społeczności. Wsparliśmy także inicjatywy, które włączają młodych ludzi do dyskusji o sytuacji gospodarczej i społecznej Białorusi i planowania reform, a także przedsięwzięcia, których celem jest poprawa jakości nauczania szkolnego i akademickiego, rozwój nie- zależnej działalności kulturalnej oraz podnoszenie jakości pracy i efektywności działań białoruskich or- ganizacji społecznych.

  Wspieraliśmy monitorowanie przestrzegania praw obywatelskich, działania kształtujące postawy tole- rancji, przeciwdziałające dyskryminacji mniejszości i promujące równość płci.

  Kontynuowaliśmy wsparcie inicjatyw zwiększających dostęp obywateli do niezależnej informacji: przeka- zywaliśmy dotacje na pomoc w prowadzeniu portali i pism internetowych, dostosowanie form przekazu do potrzeb odbiorców (z wykorzystaniem nowych technologii), podnoszenie kwali kacji zawodowych dziennikarzy i ludzi mediów, działania na rzecz obrony wolności słowa.

  Prowadziliśmy działania na rzecz rozwijania potencjału organizacji pozarządowych na Białorusi: podno- szenia kwali kacji i umiejętności działaczy trzeciego sektora z zakresu zarządzania organizacją, budowa- nia zespołu, tworzenia strategii i planów działania, pracy z mediami, pozyskiwania środków.

  Ze względu na trudną sytuację społeczno-polityczną na Białorusi nie publikujemy listy przyznanych do- tacji.


  Dotacje

  1 929 475,43 zł

  Spotkania, konferencje, eksperci monitoring

  12 601,55 zł

  Koszty realizacji

  231 798,82 zł

  Razem koszty programu

  2 173 875,80 zł

  Sprawozdanie za rok 2017
  http://www.batory.org.pl/upload/files/pdf/_Sprawozdanie_2017.pdf

  „(Nie)porozumienie mińskie a europejski porządek bezpieczeństwa”

  W marcu opublikowaliśmy raport Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz i Piotra Burasa oceniający kon ikt na Ukrainie jako próbę podważenia przez Rosję zasad bezpieczeństwa w Europie, a sankcje unijne wobec Rosji jako uzasadniony mechanizm obrony pokoju i stabilności w Europie. Raport powstał w ramach projektu Polityka Unii Europejskiej wobec Rosji: czas na korektę? współ nansowanego przez Fundację im. Heinricha Bölla.

  Debaty i seminaria
  2 lutego zorganizowaliśmy debatę publiczną Rosyjska dyplomacja heavymetalowa. Rosja wobec Zachodu u progu ery Trumpa o raporcie ECFR opisującym używanie przez Rosję działań wojskowych do wywierania presji politycznej. W debacie wziął udział autor raportu, Mark Galeotti (Visiting Fellow w ECFR i wykładowca Institute of International Relations w Pradze) oraz Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich i Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.


  „Młodzi Rosjanie: nowa opozycja w regionach”

  26 maja zorganizowaliśmy spotkanie z przebywającą w Warszawie na zaproszenie inicjatywy „Za Wolną Rosję” grupą rosyjskich działaczy współpracujących z liderem opozycji Aleksiejem Nawalnym. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele warszawskich organizacji pozarządowych zainteresowa- nych sprawami międzynarodowymi.

  23 marca odbyło się seminarium eksperckie o rosnących nastrojach antyzachodnich w Europie, na którym Gustav Gressel z ECFR zaprezentował wstępne wyniki projektu badającego wpływ Rosji oraz jej propagandy na europejskie partie polityczne głównego nurtu.
  Czy Rosja jest realnym zagrożeniem dla Polski?
 • Korzonki
  Zyd, to kazdy, ktorego wystarczy podejrzewac o .."korzenie". Nie potrzeba dowodu ani badan genetycznych, bo akurat w przyrodzie nie istnieja "geny zydowskie".
  Zyd nie musi byc zydem, moze byc przechrzta, ateista, nie musi nalezec do konkretnego narodu - zydzi sa nomadami i wystepuja wszedzie;
  Zydzi nie maja ani wspolnego terytorium ani wspolnego jezyka ani nawet kultury.
  Zyd z Jemenu bardzo rozni sie od zyda z Nowego Jorku a zyd z Iranu prawnie nie moze popierac syjonu. Bo nie potrzeba byc zydem, zeby byc syjonista.
  Nawet zyd z Patagonii rozni sie od zyda z .... Buenos Aires.
  A zyd z Kamczatki nie dogada sie z zydem z Mozambiku.

  Kiedy delegacja zydow z Warszawy odwiedzila synagoge w Pekinie, powital ich rabin i spytal:
  "To wy tez jestescie wyznania mojzeszowego? To dziwne, a tacy niepodobni".
  A kto to są dzisiaj Żydzi ? A kto to są dzisiaj Polacy ?
 • @zygmuntbialas 21:41:55
  Chiny.
  Najpiekniejsze zdanie jakie dzis uslyszalam w chinskiej telwizji CGTN podsumowujace wizyte Trumpa w Azji Poldniowo- Wschodniej, ktora Trump bez przerwy nazywa Indo-Pacific.(cos mu sie zdaje sie Indo-Chiny pomylil albo... dalej chodzi o to, zeby napuscic Indie przeciwko Chinom)

  Chiny urzadzily Trumpowi wielkie przyjecie.
  Oto zdanie, ktore mis sie tak spodobalo:
  "Sprawilismy dziecku wielka radosc. (We've made the child happy) Widzielismy jak go ucieszyl taniec z mieczami w Arabii Saudyjskiej, wiec chcielismy mu tez sprawic przyjemnosc".

  Katherine Moon z Korei Poludniowej powiedziala wprost:
  USA musi sie zreformowac i zmienic swoj stosunek do Azjii.
  Trump przyjechal do nas, zeby nam proponowac handel na amerykanskich warunkach. "Ameryka First - to moze dobre w USA ale nie w Azji.
  USA chce zrobic Chiny odpowiedzialne za stosunki USA z Polnocna Korea.
  Lepiej niech zaczna robic porzadek u siebie bo nam nic nie brakuje".
  W podobnym tonie mowili chinscy politycy i komentatorzy: "Przemowienia Trumpa nie zawieraja zadnych tresci ani zadnych szczegolow."

  Faktycznie, w Wietnamie wszystko sie Tumpowi pomieszalo. Opowiadal o tym jak bardzo ucierpiala Amerykna handlu z Azja i ze USA ma duzy deficyt handlowy z Chinami.
  (Chiny, ktore sa sto razy lepsze w rachunkach od razu wyliczyli, ze Trump zle wyliczyl: to Chiny maja handlowy deficyt z USA)
  Prezydent USA czul sie takze pokrzywdzony przez WTO (Swiatowa organizacja handlu) w ONZ. Obiecywal, ze ponizanie USA w transakcjach handlowych musi sie skonczyc i ze wszystkie kraje, ktore chca handlowac z USA musza sie zachowywac tak przyzwoicie jak USA.

  Trump polecial do Azjii z bardzo waznym zadaniem: postraszyc Koree Polnocna i promowac handel na warunkach USA.
  Na Filipinach byl tez milo przyjety przez Duterte choc tlumy protestowaly przeciwko Ameryce.
  Ale Trump byl bardzo mily i ostrozny, zeby nie wszczynac dyskusji na temat human rights -praw czlowieka w zwiazku z niehumanitarnymi metodami Duterte rozprawiania sie z handlarzami narkotykow i islamistami w Marawi.
  Z Putinem nie doszlo do oficjalnego spotkania ale podobno "w biegu' i w czasie spaceru z sali obrad na posilek i z powrotem, Putin zamienil z Trumpem pare przyjaznych zdan na temat Syrii.
  Nietety, nie dyskutowali awantury z RT.
  Od wczoraj rosyjska stacja RT musiala sie w USA zarejestrowac jako ...obca agentura na terenie USA.
  Jest to wyjakowe dranstwo bo wszystkie teraz wystapienia w RT beda cenzurowane na 48 godzin przed emisja.
  Rosyjscy adwokaci przygotowuja odpowiednia reakcje.
  Zadziwiajace, ze zadne pozarzadowe organizacje Sorosa - te humanitarne, demokratyczne i dbajace o wolnosc slowa (na przyklad na Ukrainie) , Amnesty International , Miedzynarodowe Zwiazki Dziennikarzy itp. jak na razie nie zaprotestowaly przeciwko zamykaniu wolnej prasy.

  Wielkim sojusznikiem amerykanskiego wariactwa okazala sie Theresa May
  z 10 Downing Street . W swojej wielkie przemowie, ktora ma zaslonic wszystkie prpblemy Brexitu, Teresa may oskarzyla Rosje o agresje, hakerstwo , podsluchiwanie szefow panstw, awantury w Donbasie i na Krymie.

  40 poslow angielskich zglosilo wotum nieufnosci wobec pani premier. Zabraklo 8-mu glosow, zeby ja wysadzic z siodla.

  Tymczasem w USA aktor ze Star treck, George Takei oskarzony o pedofilie, rozpowiada po twitterach i facebookach, ze to Rosja naglasnia jego sprawe i ruscy hakerzy mu robia kolo piora.
  Antyrosyjskie jeremiady aktorzyny z Holywood o tyle nie maja sensu, ze sprawa pedofilii aktorzyny wlecze sie juz od 40 lat.

  No, ale sprobowac mozna zwalac wine na Rosje, bo wszyscy to robia.
  Polacy na emigracji - 12.11.2017.
 • @zygmuntbialas 16:22:08
  Przeraza pustoslowie i wyswiechtane porzekadla.
  Przeciez jak idziemy do doktora to nie opowiadamy w kolko: domagam sie zdrowia tylko opowiadam, co mnie boli. Domagac sie demokracji to tak jak domagac sie milosci- nie wiadomo o co chodzi.
  Polacy i Ukraincy domagali sie demokracji zachodniej.
  Znajoma Ukrainka mi tlumaczyla: "bo my chcemy tak jak w Polsce". Bardzo precyzyjne.
  Podobnie jak "reformy gospodarcze" - ale te nie wiadomo jakie.
  Po tym zreszta poznac rewolucje z zewnatrz, ze chcemy ogromych zmian "tak ogolnie".

  Nikomu juz nie przyjdzie do glowy, zeby np. zlikwidowac gielde i wprowadzic narodowa gospodarke .
  Bo jak Kadafiemu i Husseinowi sie zamarzyl parytet zlota i sasiedzka wspolpraca gosopdarcza to ich koncu trzeba bylo ubic.

  Teraz wielu naszych rodakow powtarza, ze komunizm jest zly, socjalizm zboczony a tylko kapitalizm czyni cuda.

  Dekomunizacja w Polsce dochodzi do takich absurdow ze powtarzamy najwznioslejsze pomysly stalinowskiego kultu jednostki: Aleje Armii ludowej zamienia sie na Al. Lecha Kaczynskiego.
  Kiedys zamienilismy Katowice na Stalinogrod i trzeba bylo to odszczekac.

  Tylko czekac jak zamienimy nazwe Warszawy na Kaczy Dol, Krakow na Kaczorowo a Polske zamienimy na Lechistan.
  Trzeba bedzie zmienic podreczniki, ksiazki telefoniczne, dokumentacje dyplomatyczna i szkolne wierszyki.
  W godle polskim zas wymienimy orla na dwa zlote kaczence.
  Polacy na emigracji - 12.11.2017.
 • Czarna Madonna
  Czarna Madonna - nie wiem dlaczego nie wszystko sie wyswietla. Probuje jeszcze inaczej:

  https://www.google.com.au/search?q=Black+madonna+photos&client=safari&rls=en&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiN8s7p7bvXAhUCVrwKHXE_Do8QsAQIJQ&biw=1187&bih=949
  Polacy na emigracji - 12.11.2017.
 • A Polacy w kraju??
  A Polacy w kraju??
  Dlaczego 60 tysiecy ludzi wzielo udzial w nacjonalistycznym marszu w Polsce - pisze reporterka Al Jazeery z Doha w Katarze, na Bliskim Wschodzie.
  Podkreslam ten "Bliski Wschod" , bo Al Jazeera jest tam bardzo popularna.

  Bardzo brzydko pisze o nas prasa nie tylko zachodnia,
  W Al Jazeerze ukazal sie taki ladny artykul:

  Why 60,000 people joined a nationalist march in Poland | Far Right News | Al Jazeera

  http://www.aljazeera.com/news/2017/11/60000-nationalists-fascists-joined-warsaw-march-171112140646393.html

  “Dlaczego 60 tysiecy przylaczylo sie do nacjonalistycznego marszu w Polsce”?

  Po tym jak okolo 60 tysiecy ludzi, wlaczajac nacjonalistow i faszystow zebralo sie w stolicy Polski w “Marszu Niepodleglosci" , nastapil duzy podzial w polskim spoleczenstwie.

  W tym roku haslem marszu bylo: “My chcemy Boga”!

  Typowe hasla, ktore tlum skandowal:
  “ Cala Polska spiewa z nami: wypierd… z uchodzcami”,
  “Bog, Honor, Ojczyzna”,
  “Nie czerwona, nie teczowa ale Polska narodowa”.
  " Jeden narod w calym kraju” i “Jebac Antife”.
  Na flagach zas i transparentach mozna bylo czytac hasla: “Czysta krew”., “Europa ma byc biala” i “Modlmy sie o holokaust dla muzulmanow”.

  Polska odmowila przyjecia uchodzcow jako ze wladze twierdza, ze pochodzenie muzulmanskie jest zagrozeniem bezpieczenstwa.
  W Polsce mieszka mniej niz 1% muzulmanow.

  W calym tym wydarzeniu brali udzial tez obywatele sasiednich panstw, ktorzy swoja obecnoscia wysylali w swiat anty -unijne i anty-muzulmanskie hasla. Mimo tego organizatorzy utrzymuja, ze marsz mial bardzo pokojowy i patriotyczny charakter.

  “Czesc wielkiej Polsce” krzyczal jakis facet na podium machajac bialymi i czerwonymi flagami. Swiat sie zmienia. My prowadzimy wojne kulturalna”!

  “Ta wojna nadchodzi -wtrowal mu jego partyjny towarzysz- . Jest juz w waszych domach mimo, ze jeszcze o tym nie wiecie. To wojna przeciwko Bogu, przeciwko ojczyznie i honorowi, ktore chca nam zabrac”!

  Tlum entuzjastycznie poparl mowce wykrzykujac: "Wielka Polska Katolicka". "Wielka Narodowa Polska".

  Palono czerwone race, ktore zadymily na czerwono miejsce pochodu.
  Czerwona luna krwawo zabarwila niebo.
  “Europa i swiat sie rozpada".

  Nastroj byl bardzo podniosly; czerwony dym i niebieskie niebo podnosily te uroczysta atmosfere listopadowej rewolucji..

  A kiedy Mistrz Ceremonii wezwal do odspiewania hymnu narodowego, rodziny z dziecmi, starsi, kobiety a przede wszystkim mlodzi mezczyzni dolaczyli do choru.

  Kazdego roku, 11 listopada Marsz Niepodleglosci przyciaga tysiace uczestnikow swietujacych rocznice powstania panstwa polskiego po 123 latach rozbiorow.
  Ale te uroczystosci staly sie rowniez okazja dla roznych ugrupowan skrajnej prawicy do demonstrowania swojej ideologii.

  “Europa i swiat sie rozpada: kulturowo, politycznie, gospodarczo.
  My Polacy musimy stac sie alternatywa” - glosil Tomasz Dorosz z trybuny w imieniu radykalnego Obozu Narodowego :
  "Albo bedzie Polska narodowa albo zadna!”.

  "Dzis odbieramy rewolucje naszym wrogom. Dzis my jestesmy rewolucja. Bedziemy niesc ten sztandar" -dodaje towarzysz Dorosza-
  "Bo gdy maszerujemy razem z Bogiem - jestesmy niezwyciezeni”.

  W czasie Marszu wystapila tez grupa antyfaszstowska, jedna z tych postepowych parti z Antyfaszystowskiej Koalicji, pod haslem: "Za wasza i nasza wolnosc”. Lidia Domanska z Antifascist Warsaw twierdzi, ze w tym wystapieniu antyfaszystowskim wzielo udzial okolo 5 tysiecy osob.

  Niewatpliwie cala ta uroczystosc z bardzo kontrowersyjnymi haslami i nacjonalistycznymi sloganami bardzo spolaryzowala spoleczenstwo.

  Media naszpikowane sa prawicowa propaganda; polityczny dyskurs zmienil kierunek na taki, ktory jeszcze pare lat temu uchodzil za faszystowski i rasistowski.

  Autorka tekstu w wywiadzie do Al Jazeery powiedziala:
  “Po wyborach parlamentarnych w 2015 roku do wladzy doszla prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwosc; faszysci ubrali sie w garnitury i weszli do parlamentu”.

  Z trybuny tez przemawial przedstawiciel slowackiej partii skrajnie prawicowej: "Polska jest wzorem dla calej Europy. Nadszedl czas zeby europejscy nacjonalisci sie zjednoczyli w walce przeciwko neo-marksistom i islamistom”.

  A tymczasem decyzja polskiego rzadu odrzucenia przyjecia uchodzcow przyniosla PiSowi wielka popularnosc wsrod skrajnej prawicy
  Laszlo Toroczka, przedstawiciel wegierskiej partii Jobbik, twierdzi, ze zagrozenie przyszlo z Brukseli, ktora "chce stworzyc Stany Zjednoczone Europy i nie mozna im na to pozwolic. Polska i Wegry sa w stanie zmienic Europe”.

  Pomimo bardzo nacjonalistycznego charakteru Marszu Niepodleglosci -prawica ostrzega, ze nie nalezy okreslac tych obchodow jako ruchu nacjonalistycznego i faszystowskiego;
  "Marsz, w ktorym wziely udzial rodziny z dziecmi - byl wyrazem polskiego patriotyzmu, a nie zbuntowanym tlumem mlodych gniewnych bialych mezczyzn".

  88% Polakow uwaza sie za patriotow choc ponad polowa z nich nie umie wyjasnic roznicy miedzy patriotyzmem a nacjonalizmem.
  W tym roku, po raz pierwszy pokazaly sie hasla religijne, ktore dla skrajnej prawicy stanowia narzedzie propagandowe.

  Zatem religia moze byc uzywana jako czynnik polityczny przeciwko emigrantom, mniejszosciom etnicznym i ich “liberalnym” obroncom.

  Profesor Anna Grzymala - Busse z Uniwersytetu Stanford przypomina, ze religijny nacjonalizm i pomieszanie nacjonalizmu z religia nie sa w Polsce zadna nowoscia.
  Podobne sentymenty mozna dostrzec i u Serbow i Wegrow. Sa to instrumenty uzywane bardziej w celach politycznych niz odzwierciedlaja prawdziwe religijne uczucia".

  *
  Ten artykul ukazal sie we wiadomosciach Al Jazeery w dziale Skrajna Prawica; Agnieszka Pikulicka - Wilczewska jest reporterka Al Jazeery.

  Ja ze swej strony dodam, ze pomimo wielkich hasel i wytartych sloganow na temat religii i patriotyzmu, nie znalazl sie ani jeden transparent wystarczajaco narodowosciowy, ktory domagalby sie uwolnienia Piskorskiego, chocby ze wzgledow patriotycznych i Bozego milosierdzia.

  Cala ta awantura zapachniala Sorosem gdy sie okazalo, ze pobozny rzad polski nie przyjmie zadnych uchodzcow.
  Bozego milosierdzia zabraklo nam dla chrzescijan z Syrii, Libii, Iraku - zabraklo nam tez milosierdzia dla Serbow, ale mielismy dla muzulmanskich Albancow z Kosowa i Arabow Saudyjskich.

  Mamy ponad 40 milionow europejskich muzulmanow, ktorzy mieszkaja w Europie od wiekow.
  Do tej pory oskarzalismy islam o polityczny charakter religii.
  Wiadomo, ze wspolczesny judaizm a raczej syjonizm nie odroznia polityki od religii - widac i my nadazamy z postepem religijno-politycznym.

  Biala Polska, katolicka Polska, genetyczna Polska nie przyjmie zadnych uchodzcow - nawet chrzescijanskich.
  Bo chrzescijanie dziela sie na bialych i ..bialych A zwlaszcza katolik moze byc tylko bialy.
  Naprawde?

  I to pomimo tego, ze w Bazylice sw. Piotra w Rzymie, na oltarzu sw. Piotra, statua naszego swietego jest rzezbiona w czarnym marmurze.
  Nie mowiac juz o Czarnej Madonnie.

  Sw. Piotr w Bazylice sw. Piotra w Rzymie

  https://www.google.com.au/search?q=Sw.+Piotr+z+czarnego+marmuru+w+bazylice+sw.+Piotra+w+rzymie&client=safari&rls=en&dcr=0&tbm=isch&source=iu&pf=m&ictx=1&fir=7JkIhs1aXLZ08M%3A%2Cc44a8W6lgoWEXM%2C_&usg=__KlRe8WmgsfHds3o95wdV318MkVA=&sa=X&ved=0ahUKEwij9_DfsrvXAhWIopQKHWzRCgwQ9QEIKjAB#imgrc=_cQD-NbQL-IGDM:

  Czarna Madonna

  Czarna-Madonna-obraz-olejny-pani-z-Częstochowy-królowa-polski-malarstwo-polski…

  http://malarstwo.fineartexpress.pl/wp-content/uploads/2015/10/Czarna-Madonna-obraz-olejny-pani-z-Częstochowy-królowa-polski-malarstwo-polskie-wydruki-na-płótnie-dekoracja-domu.jpg

  Populacja muzulmanska w Europie:
  Muslim Population in Europe

  http://www.muslimpopulation.com/Europe/
  Polacy na emigracji - 12.11.2017.
 • pedofilia w Holywood
  Pedofilia i jawna rozpusta za fawory jest w Holywood faktem oczywistym.
  Przyznal to Roman Polanski w wywiadzie, ktorego udzielil zaraz po uciecze z USA.
  Otoz Polanski opowiadal wtedy, ze nie widzial nic nienormalnego w swoich breweriach z malolatami, bo to sie odbywalo na codzien i bylo uwazane za naturalna praktyke. Potwierdzil to inny swintuch z Holywood, J. Nickolson.
  Razem z Polanski polowali na male dziewczynki.
  Biorac pod uwage jak bardzo sie zepsuly filmy produkowane w Holywood - korupcja i porobstwo wziely gore nad jakoscia produkcji.
  Wyuzdanie i kicz wlazlo do jankesowskiej "kinematografii".

  Ja pamietam Polanskiego jeszcze z Polski.
  Pral po pysku na planie swoja kochanke, Jolante Umecka, ktora zaangazowal do filmu "Noz w wodzie". To byl zboczeniec z urodzenia.
  Jego "romans" z nieletnia Nnatasza Kinsky nikogo wlasciwie nie wzruszal.

  Jakbysmy nie tlumaczyli Weinsteina to byl przyjacielem roznych podejrzanych typkow. Widocznie narazil sie czyms konkurencji albo jest winien komus pieniadze.

  Clinton zas znany jest z orgii przeroznych na slynnej wyspie Edeslstona ale wielka dyskusja byla o to czy mial, czy nie mial intymnych relacji z zydowka Lewinsky.
  Zydowka zrobila kariere, dostala 15 milionow za wdzieki, a Srebrenica powod do zbombardowania calej Jugoslawii.
  Jugoslawia zaplacila za klamstwa seksualne Clintona!!!

  Juz dzis pozno. Jutro wkleje ostatni wielki skandal o rozpuscie, narkotykach, korupcji i sprzedawaniu panstwowych tajemnic wrogom w amerykanskiej marynarce.
  Za glupa kokaine i szmal amerykanscy znarkotyzowani "marines' i OFICEROWIE podawali dokladnie wrogom namiary gdzie i dokad kieruje sie amerykanska flota.
  Co się dzieje w USA - 12.11.2017.
 • @gnago 09:34:42
  Ja nie bronie Anglikow ale porownuje (bardzo odlegle porownanie) kolonizaje angielska ze starozytna Grecja - bardziej niz z rzymska.
  Zaden podboj zadnego kraju nie jest aktem milosci do podbitego kraju (to co w tej chwili wierza Polacy).
  Potato famine - glod ziemniaczany w Irlandii byl moim zdaniem ludobojstwem. Irlandczycy to wielki narod bajarzy i poetow. No i ladnie spiewaja.
  To Irlandia dala brytyjskiej literaturze najwieksze talenty: Yeates, G.B. Shaw, James Joyce, Yeats, Oscar Wilde, Samuel Becket, Iris Murdoch, Jonathan Swift, P. Kavanagh - to tych co pamietam, a bylo ich setki.

  Kiedys mi sie wydawalo, ze Polak z Irlandczykiem latwiej sie dogada niz z Anglikiem. Dawno nie mialam osobistych kontaktow z Irlandczykami choc czasami jeszcze chodzimy do pubu w Dzien sw. Patryka.
  Zarowno Szkocja jak i Irlandia maja pare powodow, zeby miec pretensje do rzadow w Londynie.
  Do USA wyjezdzali rozni ludzie. I ci z lapanki i ci za chlebem. Podobnie z Irlandii jak z Polski teraz wyjezdzaja rozni Polacy do USA, Anglii i Niemiec.

  Do Amerykanow mam duze pretensje a to glownie dlaego, ze zburzyli w krajach podbitych wiele miast ale ani jednego nie zbudowali. (ani nie rozbudowali). Zbombardowali cala meliroacje w Abisynii, ktora zbudowali Wlosi, i zamienili zyzna Erytree w pustynie. Zbombardowali podziemna rzeke w Libii - zamieniajac Libie w jalowa pustynie. Zrownali z ziemia wiele miast- ale nigdy zadnego nie odbudowali ani nie pomogli tubylczej ludnosci ratowac sie ucieczka. W Afryce cala wsie podpalaja pod odwierty.
  Do tej pory nie wpadli na pomysl, zeby zaplacic za zniszczenie Hiroszimy i Jugoslawii na przyklad. Zniszczyli cala ekologie Afganistanu i .. Pacyfiku.
  Okropnie niszcza srodowisko naturalne gdzie wleza.

  Ludnosc tubylcza zawsze pada ofiara imperialistow. Zadne tlumaczenie, ale opinia swiatowa (BARDZO PODEJRZANE!!) na ogol popiera ...najezdzcow!
  Polska poparla napasc USA na Ukraine, Jugoslawie, Irak, Afganistan.
  Opinia swiatowa tez. Wszyscy sie cieszyli jak w TV pokazywali obalenie i mordowanie Husseina.
  Nie moglismy sie doczekac kiedy zlapia Kadafiego, ubija Miloszewicza, a teraz cale narody maja Kima Jong una z Korei Polnocnej za idiote - tylko dlatego, ze jest tubylca i probuje bronic wlasnego kraju.
  Opinia swiatowa nie lubi tubylcow.
  Polacy w USA nie lubia murzynow, w Australi, niestety, tez jest grupa Polakow, ktora nie ma wielkiego mniemania o tubylcach; Cala Europa nie mogla zneisc serbskich tubylcow w Kosowie.
  Wiadomo co - nie tylko Anglicy- opowiadali o Irlandczykach.
  Ale niektore dowcipy o irlandczykach sa zenujace.
  Gaelicka kultura jest bardziej spojna niz angielska...
  i jesli chodzi o mnie .. bardziej romantyczna, choc bardzo lubie romantycznych poetow angielskich.
  Polacy na emigracji - 12.11.2017.
 • @javox 21:37:14
  A to jeszcze taki dodatek do historii entuzjazmu tlumow i historii Ukrainy - w nawiazaniu do czasow wspolczesnych w roznej szerokosci geograficznej:

  Козакам до сраки - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=0ExV3vc2aKc
  Co się dzieje na świecie - 11.11.2017.
 • Kaparot
  Kaparot to jeden z tych bestialskich obyczajow chasydskich..
  Ale zmordowane ptaki nie sa juz wystarczajaco koszerne bo maja grzechy.
  Zydzi tego nie jedza.
  Wysylaja cale transporty tych udreczonych ptakow do ...sierocincow jako charytatywny gest zydowskiej spolecznosci dla amerykanskich sierot.

  Kaparot w Brooklynie:

  JEWISH Public Chicken VOODOO In Brooklyn & Hasidic Obeah Ritual - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=x60G4Zs8J4g

  Nie wszystkim sie podoba ten okrutny rytuala. Protestuja tez i zydzi:

  Doroczny rytual poswiecania kur ma wielu krytykow
  Annual Chicken Sacrificing Ritual Gets Annual Protest: Gothamist

  http://gothamist.com/2010/09/13/annual_chicken_sacrificing_ritual_g.php
  Co się dzieje w USA - 12.11.2017.
 • @ikulalibal 16:55:14
  Niewatpliwie Ameryka Polnocna zostala podbita i niejako wywalczona przez Anglikow.

  Niemniej jednak skladniki w ciescie decyduja o charakterze i smaku tortu.

  Charakter USA uformowali jednak angielscy przestepcy i europejska emigracja z kontynentu. Do tego zywo dolaczylo zydowskie bankierstwo, ktore zamienilo Nowy Amsterdam na Nowy York.

  My mozemy narzekac na muzulmanska inwazje Europy ale czasem warto sobie przypomniec tysiace, tysiace awanturnikow i przestepcow nie tylko z Europy szukajacych przygod i kopalni zlota na dlugo przed goraczka zlota w 1848 roku.
  Na tych, ktorzy upolowali zloto czyhali juz ci, ktorzy polowali na tych, co upolowali zloto.

  Na losy i obecny charakter USA wplynely tez awantury i walki z panstwami europejskimi, (Hiszpania, Francja) ktore probowaly konkurowac z Anglikami w Meksyku czy wobecnej Kanadzie.
  Niewiele zdaje sie osob pamieta, ze USA zagarnely pol Meksyku: Kalifornia,
  Teksas, Nowy Meksyk, Newada.. Ten element latynoski ma tez duze znaczenie w skladzie amerykanskiego narodu.

  Nie da sie ukryc, ze USA to nie Indie, w ktorych Anglicy zachowali wiernosc Krolowej.
  Amerykanie to zbuntowana mieszanka narodow, ktora z Anglia nie chciala miec nic wspolnego.
  Wojna domowa to juz byla amerykanska wojna.

  Ale podobnie jak w Indiach - prawo i system mogly przyjsc z Anglii ale nie wplynely na charakter narodu.
  Papuasy z Nowej Gwinei tez zasiadaja w parlamencie.
  Kraje Commonwealthu (Wspolnoty Brytyjskiej ) maja zdecydowanie wiecej wspolnego z Anglia niz z USA.

  To naturalne nie zmienia faktu, ze zarowno Anglia jak i USA przescigaja sie w handlu bronia i interweniowaniem w sprawy innych panstw.
  Ale to samo robia Francuzi.

  Na temat niemieckiego nacjonalizmu czy wloskiego wole sie nie wypowiadac w tym akurat miejscu, bo narodowy charakter Niemcow ma zupelnie inne podloze, charakter i historie.
  Polacy na emigracji - 12.11.2017.
 • @javox 11:14:18
  Jest takie znane zjawisko w przyrodzie jak "psychoza tlumu".
  Wystarczy puscic jakies chwytliwe haslo, zeby tlum zawyl ze zgrozy lub zachwytu..
  Czasem wystarczy chwyt psychologiczny, zeby poderwac "tluszcze".
  Takim zawsze sprawdzonym pomyslem jest zagranie na poczuciu krzywdy, ktora drzemie w kazdym tlumie.

  Przykladem jest Ukraina.
  Ukraincy mieli powody, zeby byc niezadowoleni ze swojego panstwa. Nie wiedzieli, ze od 1991 roku - od poczatku panstwa ukrainskiego - byli regularnie okradani - miedzy innymi przez polskich oligarchow.

  Putin najpierw wypomnial Janukowiczowi, ze nie dba o to, zeby ludzie mieli placone za wykonywana prace - a nastepnie zaproponowal mu wspolnote gospodarcza.

  Na to zawyly jankesy!!
  Trzeba bylo sie pozbyc Janukowicza czym predzej. I Ukraincom obrzydzic Putina po wsze czasy!

  Propaganda oligarchow amerykansko-ukrainsko-zydowskich oskarzyla Janukowicza o ... korupcje!!
  I to najbardziej skorumpowane oligarchy Ukrainy zakrzykneli "lapaj zlodzieja".
  Wiec we wszystkich mediach swiata zydy, zlodzieje i oligarchy pokazywali holywoodzkie bogactwa Janukowicza!!!

  Wszyscy byli oburzeni na te straszliwe bogactwa!
  Rozpedzony tlum przypominal sploszony tabun koni.

  Potrzebny byl jeszcze taki gwozdz programu, a raczej gwozdz do trumny Janukowicza.
  Zydowska wredna bardzo propaganda pokazala na wszystkich kanalach telewizyjnych.... dwa pawie w ogrodzie!!!
  Janukowicz byl takie ogromnie bogatym, ze trzymal nawet dwa pawie w ogrodzie!!
  Pawie wykonaly zadanie.
  (To, ze ani palac ani pawie ani ogorod panstwowej rezydencji nie nalezal do Janukowicza - bylo bez znaczenia)
  Gniew ludzi nie mial granic.
  Ja pamietam ten wsciekly, bezrozumny tlum oszukanych ludzi: oszukanych przez system, ktory im obiecywal samodzielne panstwo i dobrobyt; i oszukanych przez trick reklamowy dzialajacy na podswiadomosc: pawie sa symbolem bogactwa i proznosci.
  Tlum zawyl ze zgorszenia!!
  Na pohybel!.

  Znajoma Ukrainka, po studiach w Odessie, chciala leciec na Ukraine i pomagac kamieniami ubic Janukowicza.

  Ja ogladalam te wariackie sceny w TV i zastanawialam sie jak latwo mozna napuscic tlumy na falszywy trop.
  Od czasow Chmielnickiego niewiel sie zmienilo w psychozie tlumu.
  Dwa pawie w ogrodzie panstwowym! Skandal!

  I oto sam prezydent USA pogrozil prezydentowi Ukrainy, zeby nie smial uzywac przemocy wobec bardzo pokojowej demonstracji i ze rzad USA pilnie sledzi, czy tym spokojnie protestujacym demonstrantom rzad Ukrainy nie zrobi krzywdy.
  Viktoria Nuland, przedstawicielka USA na Europe, rozdawala kanapki spracowanym zatroskanym uczestnikom na majdanie.

  A na koncu, inny zlotousty Amerykanin, sen. McCain wyglosil historyczne slowa: " My z wami! Ameryka z wami! Tu chodzi o wasza przyszlosc, na ktora sobie zasluzyliscie".

  Tlum z wdziecznosci malo nie padl na kolana.
  Mial miekkie kolana. Latwo wtedy manipulac i tlumem i kolanami :

  Солдаты Группы Центр в Киеве -

  https://www.youtube.com/watch?v=VRIle_ANnxUве
  Co się dzieje na świecie - 11.11.2017.
 • @ikulalibal 12:37:18
  To prawda, ze na temat angielskiego rasizmu mozna spisywac tomy.
  I byli rowniez okrutni wobec bialej rasy, np. w wojnie burskiej. I w obu wojnach swiatowych.

  Ja sie zastanawiam, jakie oblicze moze przybierac rasizm.
  Bo angielski rasizm jest inny od amerykanskiego i inny od zydowskiego, choc kazdy Anglik zdaje sobie sprawe , ze...Bog byl Anglikiem.

  Anglicy w swoim rasizmie bywaja "dyskretni" podstepni i przebiegli.
  Nic nie usprawiedliwia rasizmu ale amerykanskiego imperializmu nie da sie porownac a brytyjskim.
  Anglicy tworzyli nowe panstwa i wprowadzali prosperity, budowali infrastrukture a lokalne rzady zostawiali w rekach lokalnych kacykow i administratorow.
  Anglicy wniesli duzy wklad do rozwoju cywilizacji, zachowujac stare kultury, czego nie mozna powiedziec o Amerykanach, ktorzy sa tepymi barbarzyncami, ktorzy niszcza cale narody i rownaja z ziemia ludzkie osiedla..
  Osobiscie nie mam sentymentow do Anglosasow; tron angielski splywal krwia i knuli Angole rozne spiski i intrygi; i dzielili planete na kawalki. Mieli madrych wladcow i mieli tez bardzo glupich. Zaden z dynastii niemieckich Georgow nie mowil po angielsku.
  Do 14 wieku jezykiem narodowym byl jezyk francuski a wczesniej lacina.

  Anglia tez byla najbardziej chyba najezdzanym krajem-wyspa- ze wszystkich panstw na swiecie.
  Poczawszy od Celtow, Piktow (Szkotow) Wikingow, Rzymian, Francuzow, Anglikow z Jutlandii, Saxonow, mieszkancy wysp wiecznie sie genetycznie bardzo wymieszali zachowujac jednak wyspiarski charakter wytworzyli cos w rodzaju Anglycynne - rasy angielskiej, ktora nie pochodzi z wysp tylko z polwyspu Jutlandzkiego.
  W czasie mojej pierwszej wizyty w Anglii odnosilam wrazenie, ze wszystko w Anglii jest jakas europejska kopia; tak jakby Anglicy sami niczego nie wydumali tylko wszystko jakos tak przypominalo rozne czesci Europy.
  Mimo tego kopiowania wytworzyli Anglicy to swoje "splendid isolation"..

  Mimo calego konserwatyzmu Anglicy byli ciekawi nowinek. Zwozili angielscy piraci z Nowego Swiatai starych Chin i Indii roznosci: ziemniaki, daktyle, zloto i meksykanskie kakao.

  Anglicy to kraj przestepcow; wiezienia pekaly w szwach; a jak za bardzo pekaly to wywozili skazancow za morza, gdzie musiel walczyc o przetrwanie i tak powstaly Stany Zjednoczone czy Australia.
  Ale angielskie kolonie kwitly. Te w Afryce tez. Indie bardzo skorzystaly na kolonizacji i to pomimo rzezi w Kalkucie i obozach koncentracyjnych w Indiach.
  Chce powiedziec, ze o Anglikach mozna opowiedziec bardzo duzo zlego ale i mieli tez troche bardzo przywoitych pomyslow. Wprowadzili bezplatna edukacje dla ubogich w koloniach, i administracje pozostawiali lokalnym mieszkancom.
  Wprowadzili westminsterski system parlamentarny i i budowali w koloniach infrastrukture. Anglicy nie niszczyli lokalnej kultury choc zdarzalo im sie wywozic calymi statkami rozne "pamiatki historyczne".
  Ale te "pamiatki" traktowali jako wlasnosc narodu.
  Moze to okrutne ale prawdziwe: Anglicy uratowali tony tabliczek glinowych i waznych dokumentow historii Bliskiego Wschodu , ktore zapelniaja brytyjske muzea.
  Niewiele teraz zostalo z bagdadzkiego muzeum, ktore rozkradli Amerykanie i sprzedawali po kawalku na e-bayu;
  Cale miasta zrownane z ziemia. Zniszcona infrastruktura bardzo rozwinietcyh panstw ajk Libia, Irak, Abisynia, Afganistan..

  Mosul, Aleppo, Damaszek to najstarsze istniejace miasta na swiecie - kiedys osrodki kultury naszej cywilizacji chronione i pielegnowane przez medrcow islamu.
  Bagdad byl miedzynarodowym uniwersytetem za czasow Sasanidow i Ommayadow..Maroko bylo osrodkiem wiedzy matematycznej - podobnie Aleppo -centrum nauk medycznych.

  Anglicy wprowadzili do Afryki angielski system nauczania. Zakladali szkoly i uniwersytety. Uczelnie afrykanskie otrzymaly prawo nadawania stopni naukowych. Kolonie zyly wlasciwie na wlasnych prawach a z czasem wywalczyly sobie niepodleglosc.

  Pierwsza i druga wojna swiatowa to byla jedna wielka kompromitacja Anglii. Imperium Brytyjskie sie skonczylo zdaje sie, ze w Indiach w 1947 roku. Od tej pory Anglia miala juz tylko wspaniala przeszlosc bez specjalnych widokow na przyszlosc. Od lat Anglia ma coraz to glupszych szefow rzadu a dziela zniszczenia dokonal Tony Blair, ktory chcac ratowac budzet sprzedal zydom miejsca w Izbie Lordow.

  Czy Anglicy sa rasistami?
  Trudno powiedziec, gdy sie porownuje Anglie z USA czy Izraelem.

  Ja nigdy nie zrozumiem sytuacji murzynow w USA. Nie dosc,, ze ich na sile wywiezli z Afryki jak bydlo... ponad polowa tych murzynow zmarla w drodze z wyczerpania..zapedzili ich do roboty na planatcjach nuworyszow - purytanskich i zydowskich plantatorow i bankierow.

  Po 400 latach osadnictwa w USA murzyni sa dalej ..AFRO -Amerykanami??
  Bo takiemu idiocie kowbojskiemu przez gardlo nie moze przejsc, ze murzyn to obywatel USA i Amerykanin.

  Ogladalam niedawno wywiad z jakims Polakiem z New Jersey. Polak mieszka w USA 12 lat i powiada,ze ..."murzyni nas nie rozumieja"!!
  Ten Polak to jakis wyjatkowy palant. Dopiero pare lat temu dostal amerykanskie obywatelstwo i juz gada o murzynach, ze to " Afrykanie, ktorzy nie rozumieja bialej rasy Amerykanow bo maja slabsze IQ".
  Jakby ten Polak mial mocniejsze IQ toby pojechal na Kube, do Brazylii czy Peru, zeby sie przekonac, ze rasizm jest tylko tam, gdzie USA.

  Amerykanie i zydzi niszcza cale narody; niszcza kulture innych panstw i okradaja kraje z ich zasobow naturalnych.
  Przypominaja tym Wikingow.

  Co gorsze, Amerykanie zniszczyli ekologie calej planety.
  Takich barbarzyncow nasza planeta nie nosila od zarania dziejow.
  Wtoruja im zydzi, ktorzy spisali pierdoly, ze im sie nalezy cala ziemia bo im tak ich plemienny bog wojny powiedzial do ucha.
  Gdzie zyd postawi stope - tam jego ziemia!.

  I to pomimo tego, ze ten bog wojny -- plemienny bog Medianitow juz tyle razy pokaral wszystkie 12 plemion - nie nauczyl i plemienny Ares rozumu.

  Ani Amerykanie ani zydzi nie sa w stanie zyc w symbiozie z innymi narodami.
  Nie wniesli do cywilizacji wlasciwie nic, co moze sie innym przydac; ani lietratury, ani architektury, ani nauki, sztuki czy zasad wspolzycia.
  to swoiste demony zniszczenia.

  I w kolko cos wygaduja o bialej rasie!!!
  Zalosne.
  Polacy na emigracji - 12.11.2017.
 • @zygmuntbialas 20:20:39
  Wychodzapierwsze kwiatki w zwiazku z wojazami Trumpa po Azji. Poczekam az sie skonczy jego wizytq w Chinach, zeby"podsumowac" calosc..
  Dzis ogladalam "The heat" - chinski program w CGTN- chinskej TV.
  Trump, ktory lubi sie popisywac swoja urocza rodzina: corka-przechrzta zydowska, zieciem ortodokdem zydowskim i zona- zydowka slowenska, opowiada, ze jego wnuczka (ca 10 lat) czyta chinska poezje!!I pokazuje zdjecie dziecka, ktore cos mowi ale na zdjeciu nie slychac co mowi.
  Biznesman reklamujacy uslugi swojej wspanialej rodziny.

  W programie pokazali i te piekne przemowy Trumpa w czasie powitan; i "chocolate cake" w czasie bombardowania Syrii ("Wlasnie zaczelismy jesc ten pyszny tort czekoladowy..kiedy kazalaem ostrzelac Syrie) i pare "chinskich " wystapien Trumpa . Raz Trump zapewnia o wielkiej przyjazni USA z Chinami , innym razem sie odgraza i urzadza kolejne manewry na Morzu Chinskim.Innym razem pyskuje: "Chinczycy zabieraja nam miejsca pracy".
  W jednym ze swoich plomiennych przemowien prezydent USA glosno wyznaje: "Musimy dbac o dobro amerykanskiego robotnika!!".
  Na co Chiny: "Najlepiej to sprobowac na robotach!"

  Opuscil Trump Japonie z pustymi rekami, bo mu Japonczycy podziekowali za oferte handlowa i powedzieli ze sami sie beda bronic wlasna bronia.

  Glupie Japonczyki. Chiny nie moga sie doczekac na podpisywanie roznych kontraktow biznesowych!
  Zdaje sie, ze Amerykanie nie bardzo sobie zdaja sprawe z wrazenia jakie robia na Azjatach i krajach azjatyckich, z ktorymi USA musi sie liczyc - o czym zdaje sie jeszcze nie wie.
  Co się dzieje na świecie - 06.11.2017.
 • @zygmuntbialas 21:24:02
  Przeczytalam dyskusje na temat Stalina u Jaska i Jezniacha i ... zwatpilam w przyciaganie ziemskie! Bo nagle zdalam sobie sprawe, ze kazdy moze miec racje i wszyscy moga byc w bledzie.

  Przeciez my nic nie wiemy o Stalinie a sie wymadrzamy jak najwieksze spece od historii Rosji.

  My - to znaczy ja tez.
  Mnie sie na przyklad wydaje, ze trudno jest dyskutowac na temat semityzmu/antysemityzmu Stalina nie wspominajc delegacji zony Bulganina, Birobidzanu, i awantury z zydami o Krym.
  Czy to znaczy, ze jak sie pokloce z zydem to jestem antysemita? Bo jak sie pokloce z Arabem - to tez jestem antysemita.
  Ale jak sie nasmiewam z Obamy - to juz nie jestem rasista.
  Jak to jest?

  Gomulka tez mial zone zydowke - i co z tego? Strasznie cos zydow nie
  lubil. A moze chodzilo tylko o to, zeby ulatwic zydom wyjazd tam, gdzie ich tesknota od wiekow ciagnela? Bo widac ciagnela ich za slabo i Izrael zaczal ustepowac Palestynczkom w rozrodczosci.
  Nigdy nie zgadne po co zydom dwa panstwa zydowskie: Jedno na granicy chinskiej a drugie w srodku pol naftowych.

  Mnie zdumiewa, ze mozna dyskutowac Stalina i zydow bez wspomnienia i Krymu, i Birobidzanu i delegacji zony Bulganina!!No i na przyklad sojuszu Stalina z Niemcami.
  No i nie wspomniec marszalka Zukowa po smierci Stalina..
  To przeciez Stalin wykrwawil narod rosyjski i zwyciezyl armie hitlerowska

  Okropnie to wszystko skomplikowane bo zarowno I wojna swiatowa jak i wybuch rewolucji jakos tak sie zazebily.

  Dniami i nocami mozna rozpatrywac przyczyny i skutki w sytuacji gdy natchnionych awanturnikow do wywolania kolejnej miedzynarodowej awantury nigdy nie brakowalo.
  Ilu dyskutantow- tyle opinii.

  Chodzi mi o to, czy mamy wspolna wiedze na temat swiatowych zdarzen?

  Bo np. I-a wojna swiatowa - to nie tylko Gawrilo Princip i Ferdynand.
  I co mialo wieksze znaczenie dla swiata: Zamordowanie Ferdynanda czy wyslanie Lawrence'a of Arabia na Bliski Wschod?
  Zniszczenie Imperium Ottomanskiego czy Rosji carskiej? A moze Monarchii Austriackiej?.
  Czy wiemy jakie byly zamierzone i nie zamierzone skutki wojny? Zwlaszcza te niezamierzone.?

  Rewolucja Pazdziernikowa to przeciez nie tylko Lenin- car - Rosja - Stalin.
  To tez pol ziemskiego globu awnturnikow i manipulatorow, napedzaczy i "wielkich wizjonerow"- a na samym poczatku i koncu- swiat wielkiego biznesu.

  Mnie sie akurat rewolucja pazdziernikowa raczej nie kojarzy z religijnymi bijatykami w Niemczech. Moze troche francuska - ale tez nie calkiem do konca.bardzo.

  Bylam w szkole podstawowej gdy ogladalam film Dr. Zhiwago.
  Wydawalo mi sie wowczas, ze wszystko juz wiem o rewolucji.

  W liceum przeczytalam Cichy Don. No to wtedy juz wiedzialam, ze Kozakom tak byla rewolucja potrzebna jak bogatemu bankructwo.
  Ale jak przeczytalam drugi tom...no to zaczelam wierzyc, ze swiat sie w druga strone obraca.

  A teraz wiem tyle, ze za duzo watkow i chetnych do krojenia cudzego tortu.
  Mam wielki podziw dla tych, ktorzy wiedza wszystko i o Stalinie i o Trockim.
  Ale chetnie czytam opinie innych.

  Moze wreszcie sie czegos naucze.

  Rosja jestpodobno bardzo slabym i niedorozwinietm panstwem; mniejszykm i slabszym od USa - stwierdzil barak Obama.
  Dlatego nalezy ja otoczyc opiekunczym kordonem amerykanskich baz, zeby nikt Rosji nie zrobil krzywdy..
  a moze chodzi o to, zeby w razie czego, nikt z Rosji nie mogl ..uciec??

  Rosja otoczona amerykanskimi bazami i rakietami

  http://s12.postimg.org/6er93hdf1/11863413_1602571303350174_2820345360710807514_n.jpg
  Co się dzieje na świecie - 06.11.2017.
 • Deportacje z Anglii
  Nie bardzo wiem jak to rozumiec. Z Anglii masowo deportuje sie Polakow.
  Po raz pierwszy spotykam sie z taka informacja, ze Polacy stanowia grupe przestepcza i wysiaduja po wiezieniach w Anglii..
  O co tak naprawde chodzi?
  Bylam w Anglii kilka razy, mieszkalam w Londynie, robilam podyplomowe studia w Anglii- nigdy nikt sie na nas nie skarzyl! Nie pamietam, zebym slyszala o aresztowaniach Polakow.
  Ale bylo to jeszcze za czasow ...PRL.
  Co sie stalo???

  Czy ktos wie?

  Tysiące Polaków deportowanych z UK - PL.DELFI

  https://pl.delfi.lt/aktualia/swiat/tysiace-polakow-deportowanych-z-uk.d?id=71005162

  Wielka Brytania: mekka polskich przestępców - WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/wielka-brytania-mekka-polskich-przestepcow-6031562410119809a
  Jest matematyka rasistowska? - 04.11.2017.
 • @zygmuntbialas 16:25:38
  Ja mysle, ze nie intelektualisci powinni rzadzic w kraju, tylko pragmatycy reprezentujacy wszystkie warstwy spoleczenstwa - a nie okregi.
  Tak jak to bylo zaplanowane w Magna Karta.
  A w naszym wspolczesnym swiecie, w parlamencie kraj powinny reprezentowac zarowno klasy srednie, jak i rolnicy, zwiazki zawodowe, rodziny, kobiety, interesy dziecka, budowlancy czy inzynierowie od infrastruktury i przemyslu itp.
  Raczej fachowcy niz pociotki i popluczyny ubeckiej Solidarnosci na sluzbie obcych panstw..

  A tymczasem mamy program narodowy regulowany przez pilotka, ktory jest w rekach gangstera poza granicami kraju.

  Najlepszym przykladem sa obecnie lekarze w Polsce, ktorych "reprezentuje" pani Szydlo, a ktora reprezentuje interesy obcych biznesow farmaceutycznych i ...militarnych.
  Ani lekarze ani pacjenci nie sa reprezentowani w polskim parlamencie.
  Ale jest reprezentowany wszedobylski obcy biznes.

  Pecunia non olet.
  Natomiast smierdzi kazdy doktor i kazdy pacjent!

  Ministrem od wojska jest historyk, cywil- bandzior, dla ktorego najwiekszym wrogiem sa ...wojskowi.

  [Kiedys we Wiedniu spotkalismy takiego rumunskiego filozofa, ktory latal pol-goly po ulicy i pokazywal swoj goly tors, na ktorym mial wytatuowany...dyplom doktora filozofii. W jezyku rumunskim. Ten facet jako zywo przypomina mi Macierewicza - tez szalonego intelektualiste].

  Sejm zajmuje sie glownie skrobankami i inwektywami; do tego stworzyli jakis tajemny urzad dla kumpla czy nepota od ...cyfryzacji!!

  Obecnie zadna grupa spoleczna nie jest reprezentowana w sejmie.
  Psycholog od rozwoju dziecka i dydaktycy nie maja zadnego wplywu na programy: jakosc i przydatnosc nauczania.
  Programy nauczania nie sa zupelnie zwiazane z interesami kraju.
  Dlatego zamyka sie technika i szkoly zawodowe.
  Rzadzi biznes od sprzedazy podrecznikow, ktorych to podrecznkow zdaje sie nie zatwierdza zaden dydaktyk jako czesci narodowego programu nauczania.

  W Polsce panuje swoiste jedynowladztwo.
  O losach warszawskich kamienic zadecydowal byly prezydent Lech Kaczynski, ktory reprezentowal interesy zydow w Izraelu i bez zgody mieszkancow Warszawy dal w prezencie obcokrajowcom warszawskie kamienice.
  Z tego widac, ze Warszawiacy nie maja zadnej reprezentacji w parlamencie.
  A temu prezydentowi planujemy postawic 70 pomnikow!

  Rola prezydenta, ministra, premiera, wyborcy w Polsce jest szalenie plynna.
  Pani Szydlo raz jest premierem - a raz nie jest. W ogole blizej nie wiadomo za co bierze pieniadze.
  Pan prezydent raz jest prezydentem - a raz role prezydenta przejmuje szef partii , na czele ktorej nie stoi wybrany prezydent.

  Wiec cala polityka gospodarcza i zagraniczna obraca sie wokol dyskusji co, kto i komu powiedzial ( i nawrzucal).
  Do tego dochodza niekonczace sie puste dyskusje na temat prawodawstwa.
  Mamy przynajmniej trzy (wazne bardzo) konstytucje, z ktorych zadna nam sie nie podoba i planujemy czwarta - a na razie nie respektujemy zadnej, bo czekamy na referendum.
  I na wszelki wypadek, zadna Konstytucja jak i prawa polskiego obwatela nie sa reprezentowane w parlamencie.

  Dlatego dr. Piskorski siedzi bezprawnie w wiezieniu bez wyroku, bez udowodnienia winy, bo jak dotad zadne prawo nie broni niewinnego obywatela IIIRP.

  I zadne prawo nie sciga przestepcow gospodarczych i politycznych.
  Nikt nie sciga handlarzy zywym towarem, dziecmi, narkotykami, bronia, toksycznym zarciem, podejrzanymi biznesami.

  Nie wpuszczamy muzulmanow, bo trzeba zrobic miejsce dla Ukraincow i zydow.
  I z wszystkimi juz mamy zadarte; z Unia, poszczegolnymi czlonkami Unii, teraz atakujemy Anglie, ze zle traktuje Polakow, ktorzy wyszli z wiezienia i chca ich deportowac, nie lubimy Francji, Niemiec, Brukseli, pozbylismy sie Jugoslawii ale Chorwacja nam robi wbrew, bo prezydentka Chorwacji kuma sie z Putinem - a miala z nami wzgledem Trojmorza!

  A my nie mozemy sie doczekac, kiedy Moskwa na nas napadnie, zeby wreszcie sie cos dzialo i zebysmy znow mogli popisac sie bohaterstwem w obronie ...kraju.

  Juz Anglicy dawno nam wykrzyczeli, ze "Polak chetnie ginie za ojczyzne ale niechetnie dla niej zyje".
  Jest matematyka rasistowska? - 04.11.2017.
 • ireneusz
  re: Czy w Polsce rzadza intelektualisci
  Kiedys Platon mial pomysl w Atenach, ze popelnil taki traktat pt. Republika.
  Platon mial wizje panstwa, w ktorym rzadza intelektualisci.

  W naszych czasach, okazalo sie, ze intelektualista to taki, co ma dyplom uniwersytecki. Najlepiej z humanistycznych nauk.
  No i rzadza nami teraz "intelektualisci" - prawnicy, historycy i takie rozne glupki z dyplomami.
  Prosze zauwazyc, ze w rzadach obecnych nie ma inzynierow, budowniczych, pomyslodawcow na przyszlosc wszystkich polskich dzieci - nie tylko wlasnych. Nie mamy takich politycznych architektow, ktorzy planowaliby swietlana przyszlosc naszej ojczyzny na ...50 lat do przodu.

  Byl nawet w rzadzie taki jeden fachowiec co udawal elektryka ale pewnie nie pozwolilabym mu zarowki wkrecic w zyrandolu , chyba, zeby byl z kolega.

  W Polsce tez sie dobrala grupa obibokow politycznych, takich troche intelektualistow.. a na boku i prywatnie biznesmenow.

  Ale jest jeden problem:
  Cokolwiek nasi uczeni i niedouczeni wygaduja w sejmie i senacie - nie ma to wielkiego znaczenia dla swiata.
  Polska sama nie napadnie na Jemen i nie zbombarduje Grenady. Chetnie poleci na Haiti pomoc dobijac - w Kosowie moze robic za "stojkowego' ale z wlasnej inicjatywy, to moze sobie tylko na przyklad pospiewac razem z Ukrami na majdanie.

  My nawet sobie wiz do USA nie potrafimy zalatwic. A inne panstwa mogly!.

  Tymczasem USA ma sie za wielkiego hegemona, gra role Boga na ziemi, decyduje, kto ma zyc a kto ma umrzec.
  I glupia decyzja jakiegos polskiego ministra nie ma takiego wplywu na losy swiata jak glupia decyzja np. senatora McCaina, ktory zalatwil panu Szakaszwili ... obywatelstwo i paszport ukrainski. Ukraincom bardzo sie przydal mer Odessy.
  A i nam sie moze taki amerykanski spec od paszportow przydac.

  Pan senator McCain ma rozne ciekawe pomysly; niektore nawet sie sprawdzaja. Obiecal na przyklad Ukraincom na majdanie, ze: "Ukraine czeka taka przyszlosc na jaka sobie zasluzyla."
  Sa to historyczne slowa i pan senator okazal sie wielkim prorokiem.

  A w tym tygodniu sen. McCain mial wielkie przemowienie do amerykanskich kadetow w Wyzszej Szkole Marynarki Wojennej (Naval Academy), ktora podobno sam ukonczyl; ja mysle, ze nie sam, tylko mu pomagali.

  No wiec w tym przemowieniu senator opowiadal, ze nalezy skonczyc z glupim zawolaniem ” America First”, bo to jest nacjonalizm, ktory nalezy zwalczac.
  [Ja nie bardzo wiem co to znaczy "Ameryka Pierwsza" czy na pierwszym miejscu" - moze chodzi o medale sportowe, ktore trzeba ukrasc rosyjskim zawodnikom].

  Senator McCain jest znanym globalista i przypomina kadetom, ze nalezy zwalczac wszelkie granice i stosowac polityke “otwartych granic” - (open borders platform)
  .
  Pan McCain wyglosil swoje polityczne credo:
  "My musimy zwalczac propagande i idiotyczne teorie spiskowe. Musimy zwalczac izolacjonizm, protekcjonizm i tubylczosc.(nativism) Musimy pokonac tych, ktorzy chcieliby poglebic nasze podzialy”
  ( I to mowi kolega partyjny obecnego prezydenta, z ktorym sie w ogole nie zgadza)

  Wiec widac, ze pan senator ciagle ma ducha walki i jako globalista popiera nielegalna emigracje, otwarte granice i amnestie, i dodal:
  " My musimy przypomniec naszym synom i naszym corkom, ze stalismy sie najpotezniejszym narodem na ziemi tylko dzieki temu, ze rozwalilismy mury, a nie budowalismy”.
  Biedny senator juz nawet nie kojarzy, ze taki wazny jeden mur w Berlinie akurat runal dzieki Rosji.

  Z tego przemowienia nalezy rozumiec, ze w koncu doczekamy sie, ze nam kolega partyjny prezydenta Trumpa wreszcie przyzna wizy i otworzy granice USA dla Polakow.

  John McCain mowi kadetom: Nalezy skonczyc z polityka "Ameryka na pierwszym miejscu"
  John McCain tells cadets at US Naval Academy, “No more America First”

  http://investmentwatchblog.com/john-mccain-tells-cadets-at-us-naval-academy-no-more-america-first/
  Jest matematyka rasistowska? - 04.11.2017.