Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze fretka

 • @programista 14:01:35
  Ogólnie rzecz biorąc, brytyjska polityka gospodarcza w Indiach doprowadziła do zakłócenia tradycyjnych sposobów życia, a także zniszczyła podstawy tych stosunków rynkowych, które zaczęły się kształtować w Indiach jeszcze przed interwencją ze strony Wielkiej Brytanii. Kolonialiści starali się zrobić wszystko, aby przetransformować indyjską gospodarkę na potrzeby społeczeństwa przemysłowego metropolii. Po zniszczeniu społeczności wiejskiej przy bezpośrednim udziale Brytyjczyków rozpoczął się proces rozwoju nowych stosunków kapitalistycznych w tym kraju. W tym samym czasie część lokalnej arystokracji cierpiała przez brytyjskie innowacje. W Bengalu wiele lokalnych, starożytnych rodów szlacheckich, w wyniku reformy podatkowej, wprowadzonej przez Anglików, zostało zrujnowane i zastąpione nową warstwą właścicieli ziemskich, którzy przybyli na miejsce spośród urzędników, kupców miejskich, lichwiarzy i spekulantów. Polityka prowadzona przez gubernatora generalnego Dalhousie bezceremonialnie wyeliminowała wiele indiańskich księstw. W tym samym czasie miejscowi książęta tubylcy stracili trony, subsydia i tytuły, doszło do znacznych szkód w różnych feudalnych dynastiach kraju. Wreszcie, po aneksji w 1856 r. Oud, angielska administracja znacznie ograniczyła prawa i posiadłości lokalnych głównych feudałów, Talookdarów.
  Rozpoczęta transformacja sektora agrarnego, która była podstawą tradycyjnego indyjskiego ładu gospodarczego, zniszczenie tradycyjnej produkcji rękodzieła - ojczyzny bawełny praktycznie przestało eksportować gotowe tkaniny z lokalnych surowców do metropolii. Stopniowo głównym przedmiotem eksportu Indii nie były gotowe towary, lecz surowce dla fabryk zlokalizowanych w metropolii. Wszystko to doprowadziło do poważnego pogorszenia sytuacji społeczno-gospodarczej w Indiach. Brytyjczycy, niszcząc i przekształcając istniejące podstawy społeczeństwa indyjskiego, nie spieszyli się, aby stworzyć nowe warunki, które mogłyby zapewnić ludziom Indii postępowy rozwój kulturalny i gospodarczy.
  Parę prostych pytań o przyszłość Polski
 • @wk..ny 14:47:58
  Twierdzisz,że nie popierasz żadnej teorii ale dalej piszesz, że ktoś świadomie manipuluje i ukrywa przed nami prawdę w skali globalnej. Jednak popierasz teorię.
  Zdjęcia z kosmosu które są robione teleskopami są czarno-białe, to dopiero potem je przerabiają i dodają kolorów na podstawie jakiś tam wykrytych pierwiastków . Na przykład miedź ma kolor różowy. Na powietrzu ciemnieje i przybiera barwę czerwoną lub czerwonobrązową. Siarka ma barwę żółtą, cynk jest błękitnobiały itd.
  A wody jest pełno tylko musi być w stanie ciekłym aby był z niej pożytek.
  teoria płaskiej ZIEMI
 • @ikulalibal 13:22:57
  Ikuś, Kocham Cię.
  :)
  Światowa epidemia menelstwa
 • @zadziwiony 12:40:38
  A ja słyszałam, że kiedyś było więcej tlenu w powietrzu. Więcej tlenu, większe płuca. Popatrz Pan na norweskie astmatyczki na olimpiadzie.
  teoria płaskiej ZIEMI
 • @wk..ny 12:20:06
  czasami to trzeba zaufać intuicji.
  teoria płaskiej ZIEMI
 • @AlexSailor 11:22:54
  Oj, czepił się Szanowny Pan słówek. Wierzy- Nie Wierzy. Nie zgłębiam tematu ewolucji i obalanie torii czy człowiek pochodzi od małpy czy nie, porostu nie mam na to czasu. Ja uważam, że tak, człowiek to małpa. Mnie interesują korzyści jakie może z tego osiągnąć.
  teoria płaskiej ZIEMI
 • @AlexSailor 09:54:14
  Nie wierzy Pan w ewolucję? A ja wierze, że ewolucja ma swoje szczyty. Widocznie to już jest finito ewolucji, nie dziwne skoro niektórzy nadal wierzą w płaską ziemie. Myślenie o pierdołach to marnotrawstwo czasu i energii.
  teoria płaskiej ZIEMI
 • @
  Teorii spiskowe czasami rodzą w mojej głowie.Moja teoria jest zgodna z inną teorią, że ''Głupimi się łatwiej rządzi''. Towarzystwo Płaskiej Ziemi (ang. Flat Earth Society) – organizacja głosząca pogląd, że Ziemia jest dyskiem rozpowszechniało biuletyny informacyjne, ulotki i podobną literaturę, w której broniono modelu płaskiej Ziemi. Przez trzy dekady liczba zwolenników znacznie wzrosła.
  Za lat tak 50 o kulistości Ziemi będą wiedzieli nieliczni. Stanie się to wręcz wiedzą tajemna dla bogatych. Biedak nie musi wiedzieć.
  Moim zdaniem jesteś agentem zacofania.
  teoria płaskiej ZIEMI
 • @Husky 20:32:54
  Ja po prostu żałuję, że tyle chłopów musiało polegnąć którego i tak po tych wszystkich smutach i wojnach brakowało za zasraną Finlandię ( Gospodi prosti!). Kogo to obchodzi, niechby se żyli pod niemieckim butem. Stalin popełnił błąd.
  Rosja boi się wybuchu wojny?
 • @Talbot 21:21:25
  Ingerencja w tytuł to też ingerencja w treść.
  Skoro postawiłeś pytajnik, sprytnie, ale czy jest to w porządku?
  Rosja boi się wybuchu wojny?
 • @Talbot 20:43:14
  Tytuł zmień.
  Rosja boi się wybuchu wojny?
 • @Husky 20:32:54
  Ja właśnie o tym mówię. Finlandię trzeba było zostawić w Szwecji.
  Rosja boi się wybuchu wojny?
 • @Talbot 20:12:03
  Może dlatego,że przekręcasz tytuły notek. //Świetny pretekst do wybuchu III wojny światowej//. I w ogóle pewnie za Twój charakter, ludziska nie są idiotami przecież.
  Rosja boi się wybuchu wojny?
 • @Talbot 19:54:53
  ZSRR, pod przewodnictwem Józefa Stalina, chciał chronić Leningrad i Kronsztad, ponieważ artyleria z fińskiego terytorium mogła ostrzeliwać Leningrad a główną bazę morską Kronsztad widać było na wylot przez lornetkę. Stalin proponował Finom Karelię zamiast Wyborga, ale fińska delegacja nie chciała. 12 października Finlandia ogłosiła mobilizację, tego samego dnia rozpoczęły się negocjacje w Moskwie. 23 października Finowie zgodzili się przesunąć granicę na zachód, ale odmówił dzierżawy Hanko. Obie strony przerzucały wojska na granice. 3 listopada rozpoczęła się ostatnia tura negocjacji, a 13 listopada delegacja Finów udała się do Helsinek. Rozpoczęły się prowokacje, w wyniku których zamieniły się w wojnę.
  Rosja boi się wybuchu wojny?
 • Husky i Talbot
  https://youtu.be/c7-BpHPIDdI?t=42s
  W Rosji to nie do pomyślenia...
 • @Husky 10:36:14
  Koleś od Paxu Germano-Amerycano
  https://cs8.pikabu.ru/post_img/2017/03/03/5/1488526394154842578.jpg
  Niemiecka armia w II wojnie światowej.
 • @fretka 03:41:21
  https://ok.ru/video/316321040952
  Kim byli kaci Generała Fieldorfa.
 • @Oscar
  Jak sam Pan widzi to Nikita X. zlikwidował mały i średni biznes oraz własność na rzecz własności publicznej, a strzelanie do szczególnie przebiegłych przywódców w sektorze państwowym zostało uznane za coś złego.
  Kim byli kaci Generała Fieldorfa.
 • @Oscar
  Artel to dobrowolne stowarzyszenie ludzi do wspólnej pracy, zakładające jednakową odpowiedzialność, równy udział w zarządzaniu procesem pracy i sprawiedliwy podział dochodu. Spółdzielnia - bardziej zaawansowana wersja artelu, implikująca nie tylko produkcję, ale także sprzedaż produktów. W chwili śmierci Josefa Stalina w ZSRR było 114 000 (sto czternaście tysięcy!) Warsztatów i przedsiębiorstw różnych kierunków - od przemysłu spożywczego po obróbkę metali i od biżuterii po przemysł chemiczny. Zatrudniają około dwóch milionów ludzi, którzy wyprodukowali prawie 6% całkowitej produkcji przemysłowej ZSRR, a 40% mebli, 70% metalowych naczyń, ponad jedną trzecią całej dzianiny, prawie wszystkie dziecięce zabawki były produkowane przez artyle i przemysłową współpracę. W sektorze biznesowym funkcjonowało około stu biur projektowych, 22 laboratoriów eksperymentalnych, a nawet dwa instytuty badawcze. Ponadto w ramach tego sektora działał własny, niepaństwowy system emerytalny! Nie wspominając już o tym, że artyleści udzielali pożyczek swoim członkom na zakup żywego inwentarza, narzędzi i sprzętu oraz budowy mieszkań. Ten stan rzeczy trwał do 1956 r., Kiedy to artel został oficjalnie zakazany.
  Pierwsze radzieckie odbiorniki lampowe (1930), pierwsze radia w ZSRR (1935), pierwsze telewizory z lampą elektronopromieniową (1939), Leningrad Artel Progress-Radio. Jedną z najbardziej znanych cech socjalizmu Breżniewa był ciągły niedobór dóbr konsumpcyjnych. Powód deficytu w latach Breżniewa jest dobrze znany: ówczesny przemysł radziecki był państwem, którego planowanie i elastyczne reagowanie na zmiany popytu nie było możliwe. Wszystkie towary wyprodukowane w ZSRR zostały wyprodukowane przez przemysł państwowy ZSRR lub sprowadzone z zagranicy. W okresie stalinowskim sytuacja była zupełnie inna. W kraju pracowały dziesiątki tysięcy spółdzielni przemysłowych, setki tysięcy rzemieślników. Wszystkie spółdzielnie produkcyjne i rzemieślnicy nie należeli do państwa, ale do tzw. "Przemysłu lokalnego".
  Jeśli w czasach Breżniewa na przykład w pewnym mieście nie było wystarczająco słodyczy, to aby zaspokoić popyt, konieczne było wprowadzenie zmian w planach pięcioletnich. W stalinowskim ZSRR kwestia została rozwiązana niezależnie, na szczeblu lokalnym. Za miesiąc miasto wypełnią kupcy, którzy robią słodycze rękodziełem, a dwa miesiące później dołączyły do ​​nich spółdzielnie produkcyjne.
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://pikabu.ru/story/malyiy_i_sredniy_biznes_arteli_i_kooperativyi_v_sssr_4340869&prev=search
  Kim byli kaci Generała Fieldorfa.
 • @ikulalibal 10:09:33
  Ech ta Zetka.
  ''Lepiej Stara pchać pod górę....''
  Dzień stracony jak się jakiegoś ''czajnika'' nie sponiewiera.
  Fajnie było.
  Pytania do naszych strasznych braci