Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wiedza - sen

 • @Krzysztof J. Wojtas 08:03:47
  "Kto od kogo się tego uczył?"

  Nie wiem czemu mi Pan zadaje takie pytanie, skoro to Pan jest tu źródłem wiedzy - co wynika z Pana motta blogowego.
  Jak tu jestem tylko od tego, aby każdy kto coś robi i pisze robił to dobrze, a nie od poprawiania Pańskiej (i każdego innego) ideologii - jak Pan to mylnie sobie ubzdurał.
  Ponadto na te pytanie odpowiedziałem zanim je Pan zadał w komentarzu na Pana odpowiedź na blogu Roux-a. Jeżeli zadaje Pan pytania dla uzyskania odpowiedzi, a nie tak sobie - to poniżej link do tejże mojej odpowiedzi:
  http://roux.neon24.pl/post/142105,objawienie-od-szatana-polski-ksiadz-koryguje-sw-ojca-pio#comment_1436119
  Z poważaniem
  Wiedza - sen
  Wojna o pokój: nazizm a reparacje
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:56:33
  "Dajcie mi niemiecką technologię i polskich żołnierzy, a wygram wszystkie bitwy" Słowa Adolfa Hitlera z memoriału z 4 marca 1944r. znalezionego w jednym bunkrze Hitlera przez Amerykanów. Dalej jest mowa, że Niemcy i Polacy według zamiarów Hitlera miały rządzić światem
  Memoriał został przywołany w socjalistycznym "Głosie Wielkopolski" z 1947r.
  Więcej szczegółów:
  http://zhistorii.blogspot.com/2014/11/co-tak-naprawde-hitler-myslaa-o-polakach.html
  Wojna o pokój: nazizm a reparacje
 • Słowo droższe pieniędzy
  Żadne reparacje nam się od Niemców nie należą:
  1) Wszystko zostało wybaczone przez słynne: "przepraszamy i prosimy o przebaczenie" i doprowadziło do pokoju tj. uznania przez Niemców granicy na Odrze i Nysie. A rzesze Polaków na Jasnej Górze biły brawo
  2) W powszechnej opinii Adolf Hitler był chory psychicznie i za straty z powodu czynów popełnionych pod wpływem choroby nie odpowiada materialnie (art.425 polskiego Kodeksu Cywilnego).
  3) Niemcy były pod kuratelą Ligii Narodów i to ona odpowiada za skutki zaniedbania kontroli na zbrojeniem się Niemiec i wywołanie przez to wojny światowej.
  4) Po drugiej wojnie światowej Niemcy były pod zarządem Związku Radzieckiego i USA, a przez to te kraje były odpowiedzialne za naprawienie szkód przez wojnę.
  5) W ramach reparacji od ZSRR otrzymaliśmy licencję na produkcję samochodu "Warszawa" w oparciu o "przywłaszczoną konstrukcję niemiecką. Na bazie czego powstały Żuki, Nysy, Tarpany.
  6) Po upadku muru berlińskiego otrzymaliśmy w darze niemieckie maszyny rolnicze, sprzedawane później rolnikom przez polski Rząd.
  A to nie wszystko
  Wiedza - sen
  P.S.
  Jak więc tak dobrze policzyć to nie wiem czy z roszczeniami wobec Niemiec wyjdziemy na zero.
  Wojna o pokój: nazizm a reparacje
 • autor
  "Wnioskiem jaki się nasuwa jest stwierdzenie, że o państwo należy dbać w sposób podobny do własnego organizmu. Brak zainteresowania i rozumienia potrzeb, niekiedy stawianie wymagań ponad możliwości - prowadzi do szybkiego krachu".

  Do upadku Państwa, niezależnie jaki ustrój w nim panuje, prowadzi jedno: nieprzestrzeganie zasad ustroju". Jeżeli ustalono, że w socjalizmie ceny mają być stałe, to nie wychodzi się na ulicę i nie żąda wyższych płac, gdyż to doprowadziło do inflacji i upadku PRL-u.
  Jeżeli otyłość potraktować jako następstwo egoizmu, to jakiś tam odległy związek skutkowo - przyczynowy z nazizmem można by się dopatrzeć. Ostatnie twierdzenia nauki o grubasach przekonują, że ma być to na plus.

  Aktualnie do upadku Rzeczypospolitej ma doprowadzić otwarcie przez PiS kopalń i eksport węgla.
  Wojna o pokój: otyłość jak nazizm
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:15:29
  "Na jakiej podstawie utożsamia mnie Pan z KK?"

  Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
  Zwykle swoje poglądy przedstawiam na szeregu podstaw. Tu byłoby:
  - w oparciu o fakt, że prowadzi Pan blog w dziale religia i jest Pan za Jezusem, który krytykował wiarę w Boga Ojca i był przeciwko Państwu (każdemu nie tylko żydowskiemu), jeśli doda jedno do drugiego to wyjdzie co wyszło;
  - na podstawie rachunku prawdopodobieństwa;
  - na podstawie, tego że nie doczytałem jakie wyznanie Pan popiera, lub jaką sektę (określenie pozytywne) lub jakie wyznanie chce Pan założyć.
  Mogę wykreślić Kościół katolicki i tak pozostanie pytanie na które Pan nie odpowiedział: "Czy w ogóle Panu w Polsce podobał się kiedykolwiek jakiś ustrój lub partia aktualnie rządząca?

  "To tak typowe dla judaistów: wmawiać komuś swoje poglądy na jego temat."

  Niczego nikomu nie wmawiałem. Pewnie jednak można to przypisać Panu, zgodnie z teorią Zygmunta Freuda. Akurat Ja Szatan jestem ojcem wszystkich religii, a nie tylko narodu żydowskiego.
  A Ci Judaiści, to jaka warstwa Żydów? - drobni sklepikarze działający na zasadzie: "Lepszy mały handelek niż duży szpadelek (szpadelek to gospodarstwo rolne). Oni akurat nikogo nie męczą, gdyż do Boga wznoszą modły: "Boże ja go nie męczę, obdarz go urodzajem ziemniaków, to sam się zamęczy."
  Objawienie od Szatana, polski ksiądz koryguje św „ojca” Pio.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:29:58
  "A kapitalizmu to Żydzi nie wymyślili?"

  I jeszcze komunizm Żydzi wymyślili. Czemu się nie należy dziwić, bo "wszystkiemu winni są Żydzi, masoni i cykliści".
  Czy w ogóle Panu i Kościołowi Katolickiemu w Polsce podobał się kiedykolwiek jakiś ustrój lub partia aktualnie rządząca? Bo chyba zawsze to było zło inspirowane przez Szatana.
  Objawienie od Szatana, polski ksiądz koryguje św „ojca” Pio.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:22:24
  "Tylko w judaizmie jest, że Bóg dał świat ludziom, aby czynili go sobie poddanym"

  W każdym kapitalizmie jest tak samo tylko nie jest to tak magicznie powiedziane.
  I jaki to ma związek z Szatanem, skoro ja Szatan to anioł, inaczej służba?
  Na takiej samej zasadzie ktoś dał nam Ziemie Zachodnie, abyśmy czynili je sobie poddanymi. I tak dalej i tak dalej.
  Objawienie od Szatana, polski ksiądz koryguje św „ojca” Pio.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:01:23
  "Już to zdanie świadczy, że masz żydowskie korzenie, a to oznacza też jaka jest proweniencja szatana."

  Jakieś konkrety? W jaki sposób to zdanie daje świadectwo czyjś korzeni?
  (chyba że u psychiatry)
  A Twoje autorytety: Jezus i Maria to niby z innej gliny.
  Już Ci pisałem:
  1) Jestem sierotą, bez narodowcem.
  2) Szatan ma korzenie tam gdzie jest czczony smok, a więc jak już to na pewno nie żydowskie.
  3) Jako taki popieram dobre żydowskie prawo pochodzące od Boga Ojca, a nie popieram żydowskiej hołoty. Owe dobre prawo tłumaczone na język polsko-pogański (inaczej potoczny) brzmi: "Żyjmy jak bracia, targujmy się jak żydzi". Jak się Żydzi targują to poczytaj w Biblii.

  Wiedza -sen
  Objawienie od Szatana, polski ksiądz koryguje św „ojca” Pio.
 • Błąd w sformułowaniu myśli
  Szanowny Panie Wojtas i wszyscy inni!!!
  Dopłaty z Unii Europejskiej to nie to samo co dotacje.
  Dopłata to dopłacanie do produkcji (tu) rolnej, abyście mieli tanie papu na śniadanie, obiad i kolację.
  Zaś słowo: "dotacja" oznacza (zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego): bezzwrotną pomoc finansową udzielaną przedsiębiorstwu, instytucji lub organizacji ze środków publicznych - czyli po prostu wejście w biznes np. budowy autostrad (tu) przez Unię Europejską.
  To wszystko (dopłaty i dotacje) było za dobrych czasów PRL-u, ale to wszystko komuś przeszkadzało i komuś było potrzebne to uśmiercić, aby twórców Unii Europejskiej wynieść na ołtarze.
  Tak samo jak jest różnica między chłopem, a rolnikiem - nawet jeśli chodzi o osobę pracującą na roli.
  Dopóki nie zaczniecie (nie zaczniemy) posługiwać się poprawną polszczyzna dla określenia tego co pomyśli mądra głowa - nic na żadnym forum nie ustalicie i dalej będzie: "Nowe przysłowie Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi.
  Dlatego uprzejmie proszę o małe sprostowanko.

  Wiedza - sen

  P.S.
  Proponuję też dobrowolnie zaniechać fałszowania historii przez rozgłaszanie od świtu do nocy, w ślad za rządzącymi, że w Polsce był komunizm, były zbrodnie komunistyczne itd.
  Żadnego komunizmu nigdy nie było, tylko socjalizm a to nie to samo.
  Polska Partia Komunistyczna została rozwiązana przez Związek Radziecki jeszcze przez II Wojną Światową. Polscy komuniści byli tępieni więc przez komunistów rosyjskich i polski rząd sanacyjny, przebywali na internacji w Polskich Obozach Koncentracyjnych.
  Dopłaty unijne
 • @roux 19:03:01
  /oczywiście racja, Bóg wymaga całkowitego oddania/
  Wyjaśniam w bardziej przystępny sposób:
  Zawsze pozostają od czegoś odpadki. Ja Szatan tylko zabieram od Boga to co jest mu niepotrzebne. W jaki sposób udowodnisz, że można całkowicie spalić świeczkę. Gdyby tak było jak twierdzisz, to w języku polskim nie byłoby słowa: "ogarek".

  /"(4) Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga" (Jak 4:4 BT)/
  Pomijając, że cytat jest nie na temat.; dotyczy cudzołożników, a nie Szatana; Szatan z nikim nie cudzołożył - zauważyć należy, że wszystko zależy od interpretacji słowa: "świat" , "przyjaźń" oraz "nieprzyjaźń".
  Twoja jest błędna. Bóg Ojciec stworzył Świat (z dużej litery jako planeta Ziemia) i oddał go ludziom aby czynili go poddanym. To tak jakby ktoś stworzył samochód i oddał do dzieciom, aby z niego korzystali. Korzystanie nie daje prawa do dokonywania zmian w samochodzie. Tak samo korzystanie z planety Ziemia nie daje prawa do dokonywania na niej zmian, gdyż to prowadzili np. do ocieplenia klimatu.
  Dopiero po takiej prawidłowej interpretacji jest zrozumiałe, że zmieniając świat czynisz przykrość Bogu Ojcu, gdyż każda zmiana zaczyna się od uczucia, że coś mi na tym świecie się nie podoba.
  Nieprzyjaciel to nie to samo co wróg. Nieprzyjaciel nie sprzyja Bogu, ale w przeciwieństwie do wroga nie zapędza go w "kozi róg", pozbawiając go prawa ruchu.
  Wiedza - sen

  P.S.
  Jeszcze powinienem pewnie dodać na zasadzie cytat za cytat: "Miłujcie nieprzyjaciół swoich", ale to byłoby wprowadziło niepotrzebną komplikację zwaną "laniem wody", a ja Szatan posługuję się prostymi metodami głoszenia swojej prawdy.
  Objawienie od Szatana, polski ksiądz koryguje św „ojca” Pio.
 • Nie taki Szatan jest jak go malują
  Szatan nie czyni żadnych cudów, tylko wykorzystuje głupotę ludzką. Nie ma w Biblii - według mojej Szatana wiedzy - aby doszło do czynienia cudów przez Szatana, ani aby Szatan zrobił komuś coś złego.
  Przypomnieć należy, że to Bóg jest władcą życia i śmierci. Uchronienie kogoś od śmierci przez Szatana nie wydaje mi się aby było złe.
  A oto jedna z moich szatańskich sztuczek, opisana jako aby nie postępować na zasadzie: "Bogu świeczkę i diabłu ogarek".
  Nastąpił koniec świata i zapadła ciemność. Zgodnie z radą kościoła zaczęto wznosić modły do Boga o światłość i palić świece woskowe. Resztki ze świeć oddano mi Szatanowi. Nastała jasność i papież stracił władzę ponieważ nie miał wosku aby odcisnąć w nim pieczęć na dokumencie urzędowym. A przecież dokument bez pieczęci nic nie jest ważny.
  I kto wyciągnął nauki z przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnych: kościół czy Szatan.
  A potem jak zwykle pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
  Objawienie od Szatana, polski ksiądz koryguje św „ojca” Pio.
 • @MrKrzysiek 19:38:06
  Nie wiem jakby Pan zareagował, gdyby ktoś o Panu napisał tak jak Pan o mnie, że „mam problemy z sobą”. Ale mniejsza z tym. Skoro uznał mnie Pan za złego, to stwierdzam, że:
  1) Odpowiedziałem na Pana apel (ogłoszenie poszukiwawcze) w pierwszej kolejności, aby udowodnić samemu sobie, iż nie ma takiego prawa aby można było człowieka skrzywdzić. A dopiero w którejś tam dalszej kolejności, aby uzmysłowić to Panu. Ja swój cel osiągnąłem + otrzymałem gratis dodatkowo cenne wskazówki. Co do Pana? No cóż za dużo nie straciłem, gdyż dowiedziałem się iż Pan wszystko wie najlepiej i nie potrzebuje Pan żadnej pomocy – co sam Pan uczciwie przyznał.
  2) Wbrew pozorom udzieliłem Panu pomocy, gdyż umożliwiłem Panu wyżycie się na niewinnej osobie, to jest takiej której jedyną winą jest to iż stanęła w obronie prawa pokoju. Dałem więc Panu to czego nikt inny nie dał, w tym żadna inna organizacja do której Pan się zgłaszał, będzie zgłaszał i którą ewentualnie stworzy.
  3) Do pełni Pana szczęścia brakuje jeszcze tylko, aby do końca Pan się otworzył i zaczął nazywać rzeczy po imieniu, a nie w przenośni np. zostałem oszukany przez wymiar sprawiedliwości, a nie okradziony – jak Pan to określa.

  Wiedza – sen

  P.S.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie wtrąca się w sprawy rodzinne i stąd nikt przy zdrowych zmysłach nie stanie, ani po Pana stronie, ani przeciw Panu.
  Poszukiwani, skrzywdzeni przez Sąd Rejonowy w Starachowicach
 • @Jan Paweł 10:45:47
  Kiedy ja naprawdę jestem Szatanem, a nie jego tandetną podróbką której wyrzekacie się na chrzcie i podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych nie wiedząc o co chodzi. Ten Szatan, którego wyrzekacie się i wszystkich sprawek jego to prokurator, który naciąga fakty i dokonuje innych różnych sztuczek na zasadzie: „Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf”, aby tylko przypodobać się opinii publicznej.
  Pragnę też przypomnieć, że ja Szatan zostałem strącony i pokonany przez Archanioła Michała, a później zostałem pokonany przez Jezusa. Dlaczego więc prosicie Boga, aby mnie nieustannie wskrzeszał, aby mieć na kogo zwalić winę za Wasze własne niegodziwości, czy aby wierzyć w życie wieczne?
  Spowiedź to też mój wynalazek. Sam wyraz „spowiedź” to nic innego jak skrót od słów: „Szatanowi powiedz”. Spowiedź odbywała się na krzyżu, w ten sposób że osoba niechciana przez społeczeństwo spowiadała się z swoich czynów lub dowiadywała się o pretensjach do siebie i była uwalniana od cierpienia na krzyżu lub umierała z głodu, a nie śmiercią fizyczną – jak to przedstawia Kościół.
  W konfesjonale się nie spowiada tylko zwierza ze swoich czynów o których jeszcze nikt nie wie i prosi kapłana, aby w imieniu kościoła pomógł naprawić wyrządzone bliźnim zło np. by pomógł oddać poszkodowanemu ukradzioną rzecz, bez wskazywania (tajemnica spowiedzi) kto ja ukradł..
  Skoro autor tematu nie potrafi wskazać jak ja Szatan ma się zachowywać, to tym bardziej nie pomoże mi w tym kapłan na spowiedzi.

  Wiedza – sen

  P.S.
  I jeszcze jedno. W przeciwieństwie do człowieków i Boga nikogo życia nie pozbawiłem. Chyba, że przez swoją sklerozę o jakimś wydarzeniu biblijnym z moim udziałem zapomniałem.
  Epifania diabła
 • @MrKrzysiek 11:16:56
  Po przeczytaniu Pańskiego ostatniego komentarza podtrzymuję swój pierwszy wpis.
  Aby znieść współwłasność musi być ZGODNA wola wszystkich współwłaścicieli. Bez tego żaden nawet najbardziej stronniczy Sąd nie może znieść współwłasności. Nabrał się Pan na trik psychologiczny i nie protestował przeciwko zniesieniu współwłasności, tylko zaczął walczyć o jak największą część dla siebie i to doprowadziło Pana do skrzywdzenia. Ten Pana NIEŚWIADOMY błąd można naprawić i przestrzec innych, ale Pan na wszystko się obraża i nie czyta do końca tego co piszę. I cóż ja na to mogę poradzić. Widocznie tak musi być.
  Tak samo jest z rozwodami dokonywanymi przez nieuczciwego małżonka, aby zabrać więcej niż miało się przed ślubem. Ten kto się nie obraża, nie wyraża zgody na rozwód i pozwala żoneczce puszczać się na prawo i lewo, ale pół chaty nigdy nie oddaje. Nie wiem co lepsze być szczęśliwym z domu, syna i zasadzonego drzewo, czy być rogaczem. Każdy ma swoje kryteria wyboru.

  Wiedza -sen

  P.S.
  Kodeks postępowania cywilnego to nie prawo tylko rytuał odprawiania mszy przez Sąd. Prawem jest 10 przykazań, Konstytucja i Kodeks Cywilny.
  Poszukiwani, skrzywdzeni przez Sąd Rejonowy w Starachowicach
 • @fabi 23:45:39
  "Cieszy mnie również ze obaj się cieszymy... no i oprócz badań kontrolnych leki też biorę regularnie , dziękuję za troskę , to takie miłe . Widzę ze przesłanie Jezusa nie jest obce "

  Na marginesie dostrzec należy po uważnym przeczytaniu Biblii, że władza nad szpitalami psychiatrycznymi to jedno z WIELU Królestw Bożych, które miało być przejęte przez Jezusa od Szatana.
  Wszystko miało się opierać na pomyśle podkradzionym (o ile coś takiego można uznać za kradzież) i opartym na Kodeksie Hammurabiego. Na mocy tego Kodeksu za kradzież karano ucięciem ręki, ale aby było sprawiedliwie tak okaleczony złodziej był otaczany bezpłatną opieką medyczną ma koszt poszkodowanego lub Państwa. Taką karą byli też karani kleptomanii.
  A teraz wystarczy porównać to z słowami: "Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony". Jeżeli jeszcze do tego doda się, że piekło to krematorium, a przed potopem elektrownia, gdzie wiecznie się pali 24 h na dobę - to wszystko staje się jasne.
  Okrągłe ciało Chrystusa jako komunikant to jakby nie patrzeć MOŻE być w przyszłości tabletką psychotropową, której pod karą za obrazę majestatu nie można zanieść do laboratorium na badania.
  CAŁKIEM NIEZŁY BIZNES HOŁOTY ŻYDOWSKIEJ (obecnie made in USA).
  Ewangelia a Biblia (5)
 • @Janusz Górzyński 23:11:16
  Wiara w wiarę nazywa się fanatyzm. Fanatyzmu nauczono w szkole i na lekcjach religii zadając wypracowania co poeta lub Jezus miał na myśli.
  Ja wolę konkrety i interpretację Pisma Świętego metodą Jana: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Co się tłumaczy zawracajcie z naszej drogi życiowej i wierzcie, że to co napisano w Ewangelii jest prawdą, a nie metaforą tj. że Jezus co innego powiedział, a co innego myślał. To co Jezus powiedział było rzeczywistością, a nie przenośnią. Wiara czyni cuda i koniec, kropka.
  Diabeł to nie to samo co Szatan, o którym się Pan rozpisuje. Diabeł zajmował się rozdawaniem kart, czyli stanowisk pracy aniołom czyli po dzisiejszemu był Urzędem Pracy lub Premierem. Zaś Szatan przydzielał zadania do wykonania przy ochronie osoby Boga.
  Któż to jest Duch Święty? To jest ten co odbiera od Ojca i Matki syna lub córkę, czyniąc z nich męża lub żonę. Duchem Świętym był Piotr co przejął naukę Jezusa. Duchem Świętym lekarza jest pielęgniarka czyli Duch Pocieszyciel co przejmuje opiekę nad chorym. I tak dalej i tak dalej.
  Nie ma tu żadnej magii, ani nabożnego nauczania.
  "Boccaperta" i „król strapiony i zatroskany”
 • @Gasienica 17:07:14
  Miłosierdzie i miłość to nie to samo.
  Miłość do bliźniego według Jezusa to oddawanie bliźniemu krwi, szpiku, nerek, serca (które po biblijnemu nazywało się życie) itd.
  Miłosierdzie to nie wybaczanie lecz nie potępianie - co wynika z ósmego przykazania: "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Fałsz to nie kłamstwo. Nie mów przeciw bliźniemu, że jechał po pijanemu, że niechlujnie wykonuje pracę itd. I nie ciągaj go za to po sądach karnych tylko po cywilnych. Na spowiedzi wybacza się winę, ale nie zwalnia z obowiązku naprawienia szkody i krzywdy (przeproszenie za naruszenie dóbr osobistych - mówiąc językiem prawa cywilnego). To jest istota przekazu św. Faustyny.
  Co jeszcze Jezus wybaczy?
  To że był biczowany, to że był okradziony z szat - bo to są normalne cierpienia króla. Król jest nagi - wszystko co ma to własność poddanych.
  A czego nie wybaczy?
  Odebrania lub nie dania mu jedzenia. To mi osobiście powiedział. Przypomnij sobie co zrobiłem z drzewem figowym - tak rzekł. Nie miej wątpliwości, że Cię zabiję za brak jedzenia.
  Dlaczego?
  Bo Bóg i każdy król umie stworzyć świat i potężne królestwo, ale nie umie stworzyć jedzenia, gdyż jedzenia się nie stwarza tylko produkuje i trzeba znać przepis np. na chleb, bułkę itd.
  Ewangelia a Biblia (5)
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:21:46
  Dlaczego niektórym obce są słowa: "samouk" lub "człowiek od urodzenia utalentowany"?
  Nie mówiąc już o ewangelicznym stwierdzeniu: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy". Ojciec i Syn to była jedna i ta sama osoba, kiedy Jezus przemawiał.
  Ewangelia a Biblia (4)
 • Autor
  Głupcy nie chorują na choroby psychiczne - takie odkrycie naukowe.
  Dlatego inkwizycja oszczędziła świętego głupka.
  Święty głupek nazywał rzeczy po imieniu (jak jest w Starym Testamencie) np. to jest istota żywa o imieniu drzewo i wtedy drzewo mówi również do człowieka - głupka po imieniu.
  Sekret uzdrowienia jest następujący:
  Metodę poprawy stanu zdrowia przez poprawność językową.
  Ciało nie składa się z narządów, które nami rządzą, lecz z członków stanowiących człon czyli podstawę działania większej całości jaką jest organ. Organ jest narzędziem, a nie narządem. Organy służą więc do grania czyli sprawiania sobie przyjemności oraz są narzędziem pracy np. organisty. W taki oto prosty sposób przyjemność łączy się z pracą dając zadowolenie z jednego i drugiego. Przekłada się to na rytmiczną i miarową pracę serca. Jak wynika z znanego powiedzenia: "serce nie sługa" - serce nie jest sługą i nie służy żadnemu organowi, ani Bogu. Serce jest więc wolne i realizuje własne marzenie o innym świecie oraz marzenia zmysłów na które oddziaływuje. Itd.

  Warto wiedzieć !!!
  Skąd się wzięły wirusy i bakterie wywołujące choroby?
  To proste wzięto bakterie z jogurtu lub kwasu mlekowego odizolowano je i przegłodzono. Następnie głodne napuszczono na jakiś organ ciała, aby zjadały go bez opamiętania, aż do nasycenia i tak przeprogramowano pożyteczne bakterie na szkodliwe. Aby powstrzymać rozwój choroby podaje się lekarstwa czyli co? Czyli jakąś delicję, aby niesforne bakterie zamiast na ilość pokarmu z atakowanego ciała przeszły na jakość czyli przyjemność z zjedzenia czegoś co je się od święta. Zamiast lekarstwa - może być olej - jak to zrobił św. głupek
  I tak w prosty sposób przez sprawienie chorobie przyjemności można się z niej wyleczyć.

  To wiara czyni cuda, a nie Bóg. Jezus zawsze powtarzał: "Twoja wiara Cię uzdrowiła" Dlaczego mu nie wierzycie? Jezus nie rzucał słów na wiatr i nie mówił tych słów przez skromność.
  "Boccaperta" i „król strapiony i zatroskany”
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:48:45
  "To judaistycznej proweniencji roztrząsanie o ilości Żydów mogących zmieścić się w stodole (albo diabłów na końcu szpilki."

  Nie należy drwić z mądrości innych. Mądrość to nie tylko posiadanie wiedzy, ale drugie znaczenie umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy - czyli w obecnym języku polsko - obcym (iiloraz inteligencji).
  Tłumaczę biblię na praktykę:
  Ilość Żydów w stodole:
  W czasie działań wojennych nie bombarduje się obiektów oznaczonych czerwonym krzyżem. Są potrzebne obliczenia ilość ludzi w stodole, aby wystarczyło powietrza do oddychania (standardowe obliczenia przy projektowaniu świątyń nawet w czasie pokoju, przy wielkich uroczystościach religijnych).
  Ilość diabłów na szpilce.
  Diabeł - komórki macierzyste.
  Szpilka - strzykawka lub inny szpikulec do pobierania komórek macierzystych.
  Na szpilce mieści się około miliarda komórek macierzystych. Też trzeba wiedzieć ile potrzeba do wyleczenia. To samo dotyczy obliczania krwinek (to też dla prostego ludu diabły).
  DALEJ PAN WĄTPI, ŻE DO ZNAJOMOŚCI BIBLII I EWANGELII POTRZEBNA JEST ZNAJOMOŚĆ TRADYCJI.

  Wiedza - sen
  P.S.
  Jak Pan dalej wątpi możemy porozmawiać o praktycznym wykorzystaniu Pisma świętego przez św. Maksymiliana Marię RAJmunda Kolbe czy Alberta Ajnsztajna, który odkrył wzór na koniec świata.
  Ewangelia a Biblia (5)