Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Cheval Noir

 • @Wican 20:03:52
  Pier....sz od rzeczy.
  Komuch, karierowicz, już aberracyjny nienawistnik a może...?
 • Niemieccy a polscy nauczyciele
  Aneta Hintermeyer, kiedyś polska, a od 10 lat niemiecka nauczycielka. Kiedyś przez osiem lat uczyła w jednej z wielkopolskich podstawówek i w gimnazjum. Teraz: nauczanie tzw. zintegrowane czyli Gesamtunterricht, Nadrenia-Palatynat, szkoła podstawowa Grundschule obejmująca 4 klasy (dzieci idą do szkoły mając ukończone 6 lat). Pisze także z punktu widzenia matki - starszy syn pani Anety zdał dwa tygodnie temu maturę, młodsza córka jest w piątej klasie.

  "No to wypowiem się z perspektywy pracy niemieckiego nauczyciela, bo w niemieckiej oświacie pracuję od prawie 10 lat. Pensum godzinowe niemieckiego nauczyciela wynosi 39 godzin tygodniowo. Przy czym średnio 20-22 godziny to godziny tzw "tablicowe" (uwaga: do czasu "tablicowego" wlicza się czas dyżurów na przerwach!), cała reszta godzin to PLATNY czas na przygotowanie do zajęć. Nie, nie trzeba spędzać go w szkole i praktycznie nikt tego nie robi. Ferie średnio co 6-8 tygodni. Nie, w ferie nie ma żadnych dyżurów czy opieki nad dziećmi. To obowiązek gminy, nie szkoły. Opieka feryjna jest płatna, gmina zatrudnia do tego personel (nie, nie są to nauczyciele!) i mu za to płaci. Nie ma w ferie rad, posiedzeń, rada jest przeważnie jedna: w ostatni dzień letnich ferii. Nauczyciele nie przygotowują uroczystości, akademii, dyskotek, nie ma "apeli" i tym podobnych. Szkoła ma za zadanie uczyć, od zapewnienia rozrywek są rodzice. Nie ma poprawiania ZADNEJ oceny. Dostałeś niedostateczny, to go masz. Nie ma zabierania dziecka na wczasy w maju lub wrześniu. Nauczyciel ma masę dodatkowych bonusów, np. zniżki w ubezpieczeniach (w tym OC i AC) a nawet preferencje w kredytach. O takich warunkach polski nauczyciel może na razie tylko marzyć.
  Ludzie nie mają pojęcia jak funkcjonują sąsiednie systemy oświaty, zachwycają się nimi i dają je za wzór. W Niemczech matury nie zdaje ok 2-3% uczniów. W Polsce coś około 20%. Z matmy bodajże jeszcze więcej. ALE: segregacja uczniów spełniających wymogi maturalne dokonuje się już na poziomie 4-6 klasy! Jeżeli uczeń na tym poziomie nie ma odpowiednich wyników, odpowiednich ocen z przedmiotów głównych (niemiecki, matematyka, język obcy), to zwyczajnie nie idzie dalej do "liceum", które u nas zaczyna się od 7 klasy, w niektórych landach już od 5. I nie ma tutaj nic do rzeczy "chcenie" rodziców! Nie każdy musi mieć maturę, co tutaj jest oczywistością. Oceń jest bardzo mało, 2-3 prace klasowe na semestr. Jak już pisałam, nie ma absolutnie żadnej możliwości poprawienia oceny. Ocena za aktywność podczas zajęć stanowi 1/3 oceny ogólnej z przedmiotu. Regulamin szkolny jest bardzo wyśrubowany, w odróżnieniu od polskiego, gdzie obowiązki ma praktycznie tylko nauczyciel, uczeń zaś ma tylko prawa. Np. mamy prawo zawiesić ucznia w jego obowiązkach i prawach, tzn. musi na określony czas, zazwyczaj kilka dni, zostać w domu. I to na rodzica spada obowiązek zapewnienia mu opieki. I stosuje się to już od najwcześniejszych klas podstawówki. Jeżeli dziecko źle się zachowuje, przeszkadza innym, pyskuje, to RODZICE mają na nie wpłynąć. Szkoła ma też możliwość ustanowienia dla takiego ucznia opiekuna, np. kogoś z jego rodziny i tylko w obecności tegoż opiekuna uczeń ten ma prawo uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Podpisując zgodę na wycieczkę, podpisuję również zobowiązanie, by NATYCHMIAST i bezzwłocznie odebrać moje potomstwo (nawet jeżeli są na wycieczce nad Morzem Północnym, 700 km od nas!), gdyby ono odpowiednio do oczekiwań się nie zachowywało, np. spożywało alkohol. Jeżeli uczeń niepełnoletni konsumuje alkohol, wówczas jest odstawiamy do szpitala albo na policyjną izbę dziecka i tam czeka na odbiór. Proste. Kropka. I NIKT z tym nie dyskutuje! Nie ma dzienników elektronicznych, wywiadówka raz na rok i trzeba się na nią jako rodzic zapisać. Dlatego w polskiej oświacie już chyba bym się nie umiała odnaleźć.
  U nas są ogromne braki w kadrze nauczycielskiej. Mimo świetnych warunków pracy, wysokiego uposażenia, młodzi ludzie nie garną się do tego zawodu. Mamy ogromne problemy z ogarnięciem zastępstw. Całe klasy muszą zostawać w domu, bo nie ma zwyczajnie kto pójść do tych klas na zastępstwo.
  Gdyby więc tak jeden polski rodzic z drugim choćby na pół roku wysłali swoje pociechy do niemieckiej szkoły publicznej (prywatne to wyjątki i kosztują majątki!), to szok gwarantowany. Pozdrawiam z perspektywą prawie 3 wolnych tygodni z okazji Wielkanocy, bez rad, dyżurów, półkolonii itd. A jakby mnie jednak ochota przemożna dopadła, by popracować w murach mojej "firmy", to każdy z nas ma do niej klucz i może nawet w nocy o północy z niego skorzystać i poromansować z ksero, maszyną do cięcia papieru albo maszynami do laminowania, a co!
  I jeszcze jedno: jeżeli jako nauczyciel ma się w Niemczech miano urzędnika państwowego (Beamte), to automatycznie nie ma się prawa do strajku. ALE państwo zapobiega temu płacąc wysokie uposażenie, coby urzędnik był niezależny, nie musiał brać łapówek i korzystał ze strajków. Nauczyciel gimnazjalny z paroletnim doświadczeniem zarabia ok 3500-4500 Euro na rękę. Podstawówkowy ok. tysiąc mniej, ale wymagania i obowiązki są nieco inne. Czy nauczyciel ma funkcję urzędnika czy też funkcjonariusza publicznego, zależy od danego landu. Za publiczne znieważanie obu grup są kary pieniężne! Tak samo jak za znieważenie policjanta, więc takich paskudnych wpisów, jakie pojawiają się o nas w polski Internecie, to że świeczką szukać."

  --
  W NIEMCZECH STRAJK NAUCZYCIELI W OGÓLE NIEMOŻLIWY!
 • @Oscar 08:09:06
  Ty się jednak lecz...
  Czerwone stulecie czyli Hartmanowi do sztambucha
 • @wercia 11:20:04
  Pięknie skomentowane.Jak mówiła moja Babcia: frak leży na chamie dopiero po ośmiu pokoleniach.Chamstwo z czworaków rozmnozyło się ,wykształciło i udaje elitę.
  Tresura nie zastąpi intelektu
 • @Paulus Aquarius 18:11:45
  "Ja mam obojętny stosunek do niego. Nigdy go nie znałem - co mnie on obchodzi?"
  Ja też.
  Gdy skomentowałem fakt zabójstwa gdańskiego mafioza przez bandytę,o mało mnie nie zagryziono. Debilizm w Polsce rozlał się bardzo szeroko i wysoko- nawet dosięgnął Pałacu Prezydenckiego.
  Zabójstwo prezydenta Adamowicza.
 • R.I.P.
  Znałem Jolę.Ciepła,dobra,serdeczna osoba.Niech dobry Ojciec przyjmie ją do Siebie.Spoczywaj w pokoju,Jolu.
  Zmarła posłanka Jolanta Szczypińska
 • @Jan Paweł 09:17:13
  Skorzystałem z rady.
  Siedem Świateł Rozumu – i ich Wspaniały Rozbłysk na Neon24
 • Patologia sądów?
  "Przebieg rozprawy był klasycznym przykładem na patologię sądów i prowadzących rozprawy niektórych sędziów."

  Moim zdaniem przedstawienie, które oglądaliśmy w sądzie, doskonale pokazuje nie patologię sądów, tylko rzeczywisty stan "tego kraju". Oto KOD-owska sędzina przeczołguje przez trzy godziny niby-Naczelnika Państwa, który rzekomo ma pełnię władzy w "tym kraju", na zmarszczenie brwi którego niby-Prezydent podpisuje wszystko,a Sejm uchwala ustawy bez chwili wahania A tutaj mieliśmy starszego pana, potulnie odgrywąjcego rolę, którą mu napisano. Z drugiej strony-bezkarny bęcwał, agencina,którego kiedyś zrobiono Prezydentem. Bęcwał, którego agenturalność udowodniono prawomocnymi wyrokami( proces z Krzysztofem Wyszkowskim) oraz orzeczeniami prokuratorskimi.Bęcwał,który za krzywoprzysięstwo w sądach winien być aresztowany i skazany. Taki obślizgły „Bolek”, który panuje nie tylko nad sądem, ale i nad niby-Naczelnikiem.
  „Ten kraj” to nie jest Państwo, to „ch.j,dupa i kamieni kupa”,że pojadę klasykiem.
  Tylko Polski żal…
  J.Kaczyński – sprawa sądowa o ochronę dóbr osobistych
 • @Husky 20:45:24
  Prezes PIS-u Jarosław Kaczyński jest graczem.Wielkim graczem

  Przede wszystkim jest wielkim oszustem.polecam ten wykład,od 1:45:00
  httziębas://www.youtube.com/?hl=pl&gl=PL
  Jarosław Kaczyński w szpitalu.
 • @Oscar 13:07:55
  Lecz się na nogi,bo na głowę za późno.
  „Stąd nauka jest dla żuka”
 • @Oscar 13:26:53
  A Babcia zdrowa?
  Kompromitacja Prokuratury w sprawie Piskorskiego
 • @Oscar 10:31:29
  "Ty jesteś ortodoksyjny katolik a ja nieortodoksyjny ateista."

  Autentyczna historia.Pewnej znajomej,siedzącej przy stole w kuchni,pojawiła się świetlista postać dziadka w mundurze pułkownika LWP.Przestraszyła się bardzo,a dziadek do niej mówi tak: "Psiakrew,babka miała rację.Bóg istnieje". Zjawa znika.
  Przerażona dzwoni do babci,a babcia trzęsącym się głosem mówi do niej: Nie chciałam do ciebie dzwonić tak od razu,bo musiałam się trochę uspokoić.Dziadek umarł dwie godziny temu.
  10.04.2010 – Harmider czasów zdarzeń
 • Prosto i logicznie
  Kto ma mózg stworzony do myślenia i umie z niego korzystać,niech go włączy.To tylko kwestia chęci,nie wysiłku.

  +5.
  Divide et Impera - w relacji do Smoleńska
 • @Fatamorgan 06:05:46
  Celnie,prawdziwie,rzetelnie.
  Smoleńskie piekło dobrymi chęciami brukowane
 • @zibi 22:28:40
  "niedługo zagraniczne laboratoria dostarczą wyniki badań! Frank Taylor, jeden z najlepszych na świecie ekspertów od katastrof, oświadczył, że TU-154M został rozerwany wybuchami i teraz zacznie się śledztwo, kto to zrobił i gdzie."
  To "niedługo" trwa już 8 lat.Pierdu,pierdu...
  Smoleńskie piekło dobrymi chęciami brukowane
 • Hipokryta No.1
  "Jarosław Kaczyński w czasie uroczystości odsłonięcia tego pomnika, powinien wejść na samą górę pomnika, osiągając jednocześnie szczyt popularności i szczyt hipokryzji!".
  +5.Jak zawsze,od tylu już lat.
  A słupki rosną,rosną...
  Baran o pozłacanych rogach,taki sam i o takiej samej roli,jak ten w niemieckim filmie "mistrza " Wajdy p.t."Piłat i inni".
  Smoleńskie piekło dobrymi chęciami brukowane
 • @Wiktor Smol 06:24:47
  Ja też.Stary rocznik powojenny,ale bez listy narodowej w wyborach-po prostu te wybory ... wężykiem,wężykiem!
  Młodzi patrioci polscy – Oto kogo boją się Żydzi
 • Stary Morawiecki
  Stary Morawiecki zatrzymał się w rozwoju mózgu na etapie późnego Gierka, co najlepiej uwidocznia ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=6g_H0WhNZGw
  Szkoda na niego słów,ale szkoda też naszej Ojczyzny, w której takie postaci są autorytetami.
  Księża katoliccy przeciwko podmianie ludności w Polsce
 • "dobra...zmiana!"
  Ciekawe,co jeszcze zafunduje nam "dobra zmiana". Biorą pod siebie wszystko,strzygą owieczki do gołej skóry,nie pozwalając na odrośnięcie runa.W ordynacji spróbują wstawić taki myk,że niezależnie od frekwencji czy innych czynników -będzie PiS rządził do us..ej śmierci.
  No cóż:Tu l’as voulu, Georges Dandin- jak mówią Francuzi.
  PiS chce zmienić prawo wyborcze.
 • @Rzeczpospolita 23:27:50
  Wyjątkowo qrewska prowokacja."Narodowcy" jak z dupy klarnet.
  Wart Hadacz Sendeckiego i vice versa.
  OLSZAŃSKI SPROWOKOWANY PRZEZ PRO-WASP-OWSKIEGO WRÓBLA