Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 68

 • @Husky
  Według aktualnej wiedzy po co było czekać aż 14 godzin na ogłoszenie śmierci i stratę 20 litrów rzadkiej krwi? A no po to żeby nie starczyło dla naprawdę potrzebujących.
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 14:25:15
  Jak to powiedział pan Stasiu Michalkiewicz; Owsiak sam tego nie wymyślił bo jest do tego za głupi, ale już starsi i mądrzejsi mogli mu podpowiedzieć jak to kiedyś sprytnie zrobił Iwan Groźny…
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 13:58:31 Pogrzeb miał królewską oprawę, jak na Wolne Miasto Gdańsk przystało…
  Kiedy zwykły człowiek ledwo ma pieniądze na pochowanie swoich bliskich, dla ultra-kontrowersyjnego, szemranego łapówkarza Adamowicza organizuje się festiwal pogrzebowy, kilkudniową imprezę, jakiej nie powstydziliby się chowający Stalina, czy Mao i Kima. Czekamy na rozpoczęcie procesu beatyfikacji tego typa. Szczyt żenady. Pełowcom i POstęPOwcom się specjalnie nie dziwię, chociaż trochę tak, bo Pawełek był niegrzeczny i się na peło wypiął żeby ocalić stołek i siedzenie, za to bardzo się dziwię kościółkowym z Głodziem na czele. Jak można honorować i "uświęcać" gościa, który był pełowcem i zwolennikiem czy wręcz patronem LGBT, w sytuacji kiedy kościół tak walczy o wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji oraz adopcji dzieci przez "związki" homo? Przecież to się kupy nie trzyma, wygląda na to, że episkopat to nie katolicy tylko jacyś namiestnicy watykańscy, a kto w Watykanie rządzi to już chyba wiadomo. To były typowe dla nich podżegania do terroru nad trumna zmarłego, która posłużyła jako cep na Polaków, Katolików, Konserwatystów. Nie widzę tu mistrzostwa, a dobrze opanowane rzemiosło, które przy każdej okazji może być użyte bez specjalnych przygotowań. A Głódź do nich dołączył. Ci ludzie nawet nie odśpiewali hymnu narodowego, nie uczestniczyli we mszy, głośno gadali, cały czas chodzili, polskich flag jak na lekarstwo, jeden to nawet przyszedł z papierosem, kobiety ubrane w krzykliwe ubiory…
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @35stan 19:48:31
  Napisałem ci na PW przeczytaj.
  Antoni Macierewicz agentem SB!!!!!!!
 • @Casey
  Wygląda na to, że oni ratownicy mu robili masaż serca przez płaszcz. Nawet go nie rozpięli fachowcy. Gdyby rozpięli mu płaszcz i zobaczyli krwawienie z okolic klatki piersiowej to musieliby się skupić również na tamowaniu krwotoku, a zamiast ucisku klatki dwie osoby kontynuowałyby non stop-usta usta do przyjazdu karetki i transportu do szpitala. A tak... wypompowali mu krew i do szpitala wieźli już praktycznie trupa, którego bez sensu czyli widoków na ożywienie operowali..
  Refleksje na spacerze po Gdańsku w czasie mszy pogrzebowej
 • @Husky
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/07/ryszard_petru_leszek_balcerowicz.jpg
  Ryszard Petru szaleje na grobie Pawła Adamowicza. Żąda i piekli się: „Nie może być żadnej ciszy nad tą trumną!”...Czyżby Ryszard Petru zazdrościł „totalnej opozycji” tańczenia na grobie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? Na swoim Facebooku szósty król słownych wpadek żąda dymisji prawie całego rządu i opisuje „misterny” plan obalenia PiS-u. Dodatkowo grzmi: „Oskarżam Prawo i Sprawiedliwość o rozpętanie w Polsce szaleństwa nienawiści”. Sam mocno atakując „mową miłości”.

  Na swoim koncie na Facebooku, Ryszard Petru – wielki strateg, który został wypchnięty z własnej partii – wyjawia swój misterny plan walki z tzw. „mową nienawiści”.

  Dodatkowo stwierdza, że po śmierci Pawła Adamowicza trzeba z PiS-em iść na otwartą wojnę, tak jak „totalna opozycja”.

  „Nie może być żadnej „ciszy nad tą trumną”!”

  „Pawła Adamowicza zamordowała dobrze przemyślana, zorganizowana i opłacana machina nienawiści, która pchnęła rękę szaleńca. Od dawna ostrzegaliśmy, że ciągłe nasilanie języka pogardy i nienawiści w końcu doprowadzi do tragedii. Były wezwania do opamiętania, były ostrzeżenia, że wreszcie trafi się szaleniec, który te chore oskarżenia weźmie na poważnie i będzie chciał zwieńczyć je krwią. Wezwania te na nic się zdały.”

  „Były nawoływania do pomijania nienawiści milczeniem, aby jej nie nagłaśniać i nie dawać jej autorom rozgłosu. Okazały się nieskuteczne, a kto wie, może nawet antyskuteczne, bo sprawcy nienawiści za każdym razem dostrzegali w nich szansę na uniknięcie odpowiedzialności moralnej i karnej za zło, które czynili.”

  „Od lat pojawiały się apele o pojednanie. W ostatnich dniach znowu ukazały się wezwania do zachowania ciszy po śmierci śp. Pawła Adamowicza. Do niedochodzenia kto zawinił, do nierobienia rozliczeń, do nieszukania odpowiedzialności.”

  „Oddaję cześć pamięci śp. Pawła Adamowicza. Popierałem Go wiosną 2018 roku, kiedy brutalnie i bezlitośnie zaatakowali go przeciwnicy i kiedy opuścili go sojusznicy.”

  „Oddając cześć chcę, aby nigdy więcej w wolnej Polsce do takiej tragedii nie doszło. Dlatego czas powiedzieć: dosyć ulegania! Dość symetryzmu! Koniec z milczeniem i wciąż ponawianymi, bezowocnymi apelami o opamiętanie” – napisał pełen „mowy miłości” Ryszard Petru.

  W dalszej części swego listu do społeczeństwa, zdradza jaki powinien być plan działania dla opozycji. Mówiąc w skrócie wszyscy na bruk! Rysio się zdenerwował i nie ma litości!

  „Powinna nastąpić natychmiastowa dymisja prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, oraz zwolnienie z pracy wszystkich szefów poszczególnych redakcji Telewizji Polskiej.”

  „Natychmiastowa dymisja ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, który nadzoruje policję. To policja odpowiada za bezpieczeństwo Polaków.”

  „Natychmiastowa dymisja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który ponosi odpowiedzialność za brak działania wymiaru sprawiedliwości w sprawach przestępstw z nienawiści” – napisał pełen miłości, Ryszard Petru.

  „Bojkot programów Telewizji Polskiej aż do odwołania Jacka Kurskiego”.

  Całość jego żądań i „przemyśleń” poniżej.

  https://www.facebook.com/PetruRyszard/posts/2604568682916805 Ps..Petru żydorumuński tępy błaźnie zapoznaj się z poniższym Art. 5. Wymogi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwo imprezy i obowiązek zabezpieczenia imprezy
  1. Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada jej organizator.
  2. Bezpieczeństwo imprezy masowej obejmuje spełnienie przez organizatora wymogów w zakresie:
  1) zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie;
  2) ochrony porządku publicznego;
  3) zabezpieczenia pod względem medycznym;
  4) zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego obiektów budowlanych wraz ze służącymi tym obiektom instalacjami i urządzeniami technicznymi, w szczególności przeciwpożarowymi i sanitarnymi.
  3. Obowiązek zabezpieczenia imprezy masowej spoczywa na organizatorze, a w zakresie określonym w tej ustawie i innych przepisach także na: wójcie, burmistrzu, prezydencie miasta, wojewodzie, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej, służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny na obszarach kolejowych, służbie zdrowia, a w razie potrzeby także innych właściwych służbach i organach.
  4. Minister właściwy do spraw zdrowia określi, w drodze rozporządzenia, minimalne wymagania dotyczące zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej, mając na uwadze liczbę uczestników imprezy, jej rodzaj, a także zapewnienie bezpieczeństwa jej uczestników.
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 11:30:26
  Niektórzy od nienawiści "zwolnieni są urzędowo". Stanisław Michalkiewicz.
  Kto jest nienawistnikiem? To proste, jak budowa cepa: każdy, kto się z nami nie zgadza. „Z nami” – to znaczy ze zdrową częścią ludzkości, która jest od nienawiści wolna. A skąd wiemy, że jest wolna? To też proste. Stąd, że posłusznie słucha się osobistości, a nawet społeczności, które od nienawiści zostały zwolnione urzędowo i raz na zawsze – ironizował red. Stanisław Michalkiewicz w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24667&Itemid=119
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 11:30:26
  105 gniewnych ludzi czyli o tradycji i zaniechaniu..Zadzwonił tu wczoraj do mnie kolega, który oglądał w Onecie mszę za duszę świętej pamięci Pawła Adamowicza. Ponoć było 20 księży celebransów, kompania marynarki wojennej, do tego orkiestra symfoniczna i chór aktorów. Nie wiem jak można było zafundować rodzinie taki horror, ale dobrze, każdy ma swoje upodobania. Wnioski mojego kolegi płynące z tego co się wydarzyło w bazylice mariackiej w Gdańsku są ciekawe i dotyczą naszej tu przynależności do Kościoła.
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/105-gniewnych-ludzi-czyli-o-tradycji-i-zaniechaniu

  Ps...Jeszcze przed wojną hierarchowie kościoła potrafili przeciwstawiać się/ i napominać/ władzy politycznej. Po wojnie też byliśmy tego świadkami. A dziś oglądamy cyrk w wykonaniu faryzeuszy. O ile nie dziwi mnie udział w tym wszelkiej maści polityków, z wielkim zdumieniem patrzę na hierarchów. Nie ma wśród nich nawet jednego który głośno powie "tak się nie godzi"? Pochówek w Bazylice Mariackiej, nie mówiąc już o katolickim pogrzebie, jest sprzeniewierzeniem się prawu kościelnemu, któremu szczególnie podlega wydający dyspozycje hierarcha. Część wiernych domaga się odprawiania mszy w dawnej tradycji. W sumie to nie jest istotne. Rzeczy ważne które nie powinny mieć miejsca dzieją się na naszych oczach. Czy z naszym przyzwoleniem?!

  Interes "arcypasterza" czyli prawo kościelne a pochówek Adamowicza

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24675&Itemid=46
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 11:30:26
  Minister Ziobro właśnie ogłosił urbi et orbi et interneti, że powołał zespół 105 prokuratorów, których zadaniem będzie ściganie mowy nienawiści. Nie ściganie morderców, bandytów ani broń Boże! wielomiliardowych przekręciarzy, ale mowy nienawiści. Bo tylko tyle minister Ziobro w naszym kraju może zrobić chcąc jeszcze z żoną i dzieckiem pożyć. Czy może zbadać i wyjaśnić co się naprawdę zdarzyło w ten niedzielny wieczór w Gdańsku? Nie, ponieważ wymiar sprawiedliwości, sądownictwo, prokuratura, policja, to jest jedna wielka farsa pomieszana ze zgrozą. A więc minister Ziobro, na spółkę z ministrem Brudzińskim będą gasić ten tlący się ogień nienawiści, przy akceptacji taknawiści żeby nie wybuchł pożar. No a przy tym jakie to korzystne dla gospodarki, stanowiska pracy tworzą.
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky
  Wygląda na to, że oni ratownicy mu robili masaż serca przez płaszcz. Nawet go nie rozpięli fachowcy. Gdyby rozpięli mu płaszcz i zobaczyli krwawienie z okolic klatki piersiowej to musieliby się skupić również na tamowaniu krwotoku, a zamiast ucisku klatki dwie osoby kontyuowałyby non stop-usta usta do przyjazdu karetki i transportu do szpitala. A tak... wypompowali mu krew i do szpitala wieźli już praktycznie trupa, którego bez sensu czyli widoków na ożywienie operowali..
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 11:30:26
  http://valser.szkolanawigatorow.pl/konkrety-i-wnioski-czyli-wejscie-w-wielbadzi-odbyt
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 11:30:26
  Przypatrz się uważnie. Zdjęcia publikowane w SE. Facet na scenie leży na glebie. Ubrany w kurtkę, dżinsowe spodnie i ciemne buty na grubszej podeszwie. Twarzy nie widać, tak, żeby można było ją rozpoznać.

  https://i.imgur.com/T9qTjE0g.jpg

  Ta sama gazeta, ten sam artykuł. Kolejne zdjęcie pokazujące jak wyprowadzają zatrzymanego gościa. Bez kurtki, w pasiastej ciemnej koszuli, brązowo beżowe spodnie, ciżemki na białej podeszwie. Być może to jest ta sama osoba, ale poprosił o wyjście do toalety i się szybko przebrał. BAUAHAHA! Jest jeszcze kilka zdjęć jak się w radiowozie skulony z łbem wbitym miedzy fotele.

  https://i.imgur.com/7tffoCGg.jpg

  Trzecie zdjęcie. Ten sam artykuł, ta sama gazeta. Tutaj to już pojechali po bandzie i wzięli jakieś zdjęcie sądowe ze stocka, z jakimś przypadkowym gostkiem. Dobrze, że napisali datę.


  https://i.imgur.com/1KxOjheg.jpg

  To niezła zmowa musi być. I chyba bardzo dobrze przygotowana. Nikt się jeszcze nie połapał. Tak wygląda to informowanie społeczeństwa. W innych gazeta i internetach nie jest lepiej tylko gorzej. Za takie akcje to się już należy strzał w mordę. Klapsik ostrzegawczy i otrzeźwiający. Tak jak się strofuje dzieci, żeby nie kłamały, po pierwszym werbalnym ostrzeżeniu i wykładzie. Ciekawe, czy za jakiś czas nie dowiemy się o depresjach i samobójstwach osób, które przebywały gdzieś tam w pobliżu estrady.
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 11:30:26
  "Msza święta pogrzebowa powinna być sprawowana nad trumną z ciałem, a nie nad urną z prochami. Tak mówią wytyczne watykańskie. W polskich kościołach te wytyczne były przywołane do publicznej wiadomości, podczas niedzielnych kazań w listopadzie 2011 roku. Zaznaczono także: Obrzęd sprawowany jest przy udziale najbliższej rodziny, bez zewnętrznej okazałości". Co się rzuca w oczy to minimum przyzwoitości, poszanowania reguł i norm tuż po śmierci P. Adamowicza i bizantyjskie uroczystości po jego śmierci. Tak wielu odetchnęło z ulgą?
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Husky 11:30:26
  Trzeba patrzeć czy w następnych kilku miesiącach ktoś z graczy polityczno-biznesowych nie poślizgnie się na mydle, albo nie będzie kolejną ofiarą "nienawiści".
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @matterhorn 09:15:39
  Trzeba patrzeć czy w następnych kilku miesiącach ktoś z graczy polityczno-biznesowych nie poślizgnie się na mydle, albo nie będzie kolejną ofiarą "nienawiści".
  Refleksje na spacerze po Gdańsku w czasie mszy pogrzebowej
 • @Husky 11:40:18
  Mój także, brawo.
  Refleksje na spacerze po Gdańsku w czasie mszy pogrzebowej
 • @matterhorn 09:15:39
  I jeszcze dodam od siebie, że gdy tam dochodzi do zabójstwa, zwłaszcza osoby takiej ze "świecznika" czy związanej z życiem publicznym, to w toczącym się śledztwie zawsze bierze się pod uwagę opinie eksperta - biegłego, który bada broń jakiej użyto (czy orzeka jakiej broni użyto do zadania rany, w jaki sposób nastąpił zgon). I na podstawie jego opinii można wiele wniosków wyciągnąć i nadać jakiś kierunek śledztwu czy raczej iść w różnych kierunkach. No a w ogóle to w USA w takich przypadkach pojawia się żółta taśma z wymownym napisem "crime scene" i nikt poza wybranymi prowadzącymi śledztwo i ekspertami nie ma tam wstępu. Ja chyba kiedyś zdaje się czytałem jakiś tekst bodajże Ziemkiewicza o takiej "crime scene" w Polsce. Jakieś miejsce morderstwa chyba, i tam w parę godzin po przybyciu policji jacyś ludzie znikąd łazili po tym terenie jak krowy po pastwisku. Więc o czym tu gadać.
  Refleksje na spacerze po Gdańsku w czasie mszy pogrzebowej
 • @Husky 11:30:26
  I jeszcze dodam od siebie, że gdy tam dochodzi do zabójstwa, zwłaszcza osoby takiej ze "świecznika" czy związanej z życiem publicznym, to w toczącym się śledztwie zawsze bierze się pod uwagę opinie eksperta - biegłego, który bada broń jakiej użyto (czy orzeka jakiej broni użyto do zadania rany, w jaki sposób nastąpił zgon). I na podstawie jego opinii można wiele wniosków wyciągnąć i nadać jakiś kierunek śledztwu czy raczej iść w różnych kierunkach. No a w ogóle to w USA w takich przypadkach pojawia się żółta taśma z wymownym napisem "crime scene" i nikt poza wybranymi prowadzącymi śledztwo i ekspertami nie ma tam wstępu. Ja chyba kiedyś zdaje się czytałem jakiś tekst bodajże Ziemkiewicza o takiej "crime scene" w Polsce. Jakieś miejsce morderstwa chyba, i tam w parę godzin po przybyciu policji jacyś ludzie znikąd łazili po tym terenie jak krowy po pastwisku. Więc o czym tu gadać.
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @fretka 11:22:04
  Wiem o tym.
  Obozy koncentracyjne dla pisowców
 • @Oscar 09:53:27
  Za picie alkoholu już nie, zresztą za moich tam czasów w Zatoce to Saudyjczycy jeździli do Emiratów czy Kataru by legalnie pić a pili na umór przez tydzień dwa na "zapas".
  Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci w Polsce?