Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 68

 • @Husky 14:49:56
  100/100! pzdr!
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • Zbigniew Ziobro: mafia lekowa otrzymała prezent. „Wręczył go” jej rząd Platformy Obywatelskiej
  Prezent dla mafii lekowej od Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego? Owszem uważa minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W 2015 roku rząd PO-PSL zlikwidował prawnokarną odpowiedzialność za zachowania, którymi parała się mafia lekowa powiedział dziś polityk.
  „Superwizjer” TVN w ubiegłym tygodniu przedstawił materiał nt. funkcjonowania mafii lekowej w Polsce i mechanizmów jej działania. Z polskich aptek wykupywane są lekarstwa i wywożone tam, gdzie można je sprzedać nawet kilkanaście razy drożej. Żeby było to możliwe, przestępcy otwierają fikcyjne ośrodki zdrowia, nawet w stodołach i pustostanach.

  To biznes wart miliardy, na którym wielu nieuczciwych przedsiębiorców zdążyło już zbić fortuny.

  Ziobro zaznaczył podczas konferencji dotyczącej walki z mafią lekową, że rząd PiS zmienił prawo, „które pozwala od niedawna prokuratorom i organom ścigania w sposób nieporównywalnie bardziej skuteczny przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości, która uderza w interesy polskich pacjentów”. Minister podkreślił, że w roku 2015 rząd PO-PSL przeprowadził zmianę prawa, która może być - jego zdaniem - oceniana jako „prezent dla mafii lekowej”.

  W 2015 r. rząd PO-PSL zlikwidował prawnokarną odpowiedzialność za zachowania, które były uznawane wówczas za przestępcze, w obszarze którym parała się mafia lekowa. Ten przepis utrudniał działalność mafii lekowej, chociażby dlatego, że dawał organom ścigania prawo do wkraczania w obszar działalności tej zorganizowanej przestępczości wskazał szef resortu.

  Ziobro dodał, że „z niezrozumiałych powodów przepis ten został zlikwidowany”. To przestępstwo uchylono, zdekryminalizowano to zachowanie, wprowadzając całkowicie nieskuteczną karę administracyjną, która następnie nie była egzekwowana zaznaczył Ziobro. Minister przypomniał na konferencji prasowej, że 6 czerwca w życie weszły nowe przepisy dotyczące walki z tzw. mafią lekową. Jego zdaniem ustawa w tym obszarze w sposób fundamentalny zmieniła sytuację prawną organów ścigania i "uzbroiła" polskie państwo w "niezbędne narzędzia, które pozwalają w sposób skuteczny walczyć z przestępczością".

  W ocenie ministra nowa sytuacja prawna odwraca stan w "bitwie pomiędzy mafią a państwem". "Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że polskie państwo okaże się dzięki tym zmianom nieporównywalnie bardziej skuteczne i sprawnie radzące sobie z przestępczością w obszarze mafii lekowej niż miało to miejsce przed tymi zmianami" podkreślił.

  "Zrobiliśmy coś zgoła odwrotnego, niż uczyniła pod koniec swoich rządów koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oni wtedy rozbroili to państwo, a my to państwo bardzo mocno uzbroiliśmy w takie narzędzia, które w naszej ocenie w sposób skuteczny pozwolą ścigać mafię lekową" powiedział.

  Jak zaznaczył, są już "intensywnie" prowadzone śledztwa wykorzystujące nowe przepisy w zakresie czynu, który został popełniony po wprowadzeniu ich w życie. Dodał przy tym, że są także prowadzone postępowanie w oparciu o ten jak powiedział "bardzo niedoskonały stan prawny", które zostawiła poprzednia koalicja rządowa.

  Ziobro poinformował, że w tej sprawie powstały specjalne wytyczne dla śledczych. "Dzięki wprowadzeniu nowego stanu prawnego przygotowany został dokument, mianowicie wytyczne dla prokuratorów związane z ukierunkowaniem prowadzenia tych postępowań, dzięki tym i w związku z tymi nowymi przepisami. Te wytyczne zostaną dziś wysłane do prokuratorów, które prowadzą te postępowania" powiedział.

  https://niezalezna.pl/288513-zbigniew-ziobro-mafia-lekowa-otrzymala-prezent-wreczyl-go-jej-rzad-platformy-obywatelskiej
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @Docent zza morza 18:33:22
  Nigdy Czaskoski i Ratusz dobrowolnie nie ujawni przyczyn awarii, którego przyczyną w mojej opinii jest błędny projekt zasyfonowania odprowadzanych ścieków, a wydane pozwolenie na użytkowanie oczyszczalni "Czajka" może być powiązane z korupcją odpowiedzialnych osób z ratuszowego kręgu HGW. Po prostu Czaskoski rznie głupa bo liczy, że wymusi na rządzie dodatkowe pieniądze. Ścieki to jest sprawa Warszawy a nie rządu. Jeżeli Czaskoski i jego pedalska spółka nic nie wymyślą to potrzebna będzie szybka reakcja rządu aby zaraz po wyborach powołać zarząd komisaryczny to znaczy wywalić to całe tałatajstwo z ratusza i zrobić porządek z pedalstwem. Skala przewałek PO i HGW przy budowie "Czajki" dopiero wyjdzie. Prokurator już powinien tam być i CBA. Truciciele i złodzieje. Pedalskim tramwajem niech sobie pojeździ z Rabiejem nieudacznik. Pompowanie ścieków przez Wisłę to głupota. Trzeba było budować dwie oczyszczalnie! Odsuńcie tego gówniarza od podejmowania jakichkolwiek poważnych decyzji i niech zajmie się tą sprawą rząd bo ten goguś potrafi tylko zabawiać się z pedałami.
  Czy czeka nas "ekologiczna" szarża "Timusia-zamordysty"?
 • @Oscar 14:43:49
  W pełni zgadzam się z twoim komentarzem. Pzdr!
  To już jawny bunt!
 • @Docent zza morza 18:33:22
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15687232921d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372facf25375631b36e22f5633e330f5a9b.jpg

  Idzie zima a Trzaskowski w lesie. Ratusz dotychczas nie przedstawił pomysłu na naprawę kolektora. O sytuacji związanej z awarią kolektora "Czajka" mówił dziś doradca prezydenta Paweł Sałek, wskazując na brak pomysłów ze strony warszawskiego ratusza. Przed nadchodzącą zimą trzeba będzie coś zaproponować mówił w TVP Info Sałek.

  https://niezalezna.pl/288468-idzie-zima-a-trzaskowski-w-lesie-ratusz-dotychczas-nie-przedstawil-pomyslu-na-naprawe-kolektora#komentarze
  Czy czeka nas "ekologiczna" szarża "Timusia-zamordysty"?
 • @Berkeley72 07:34:23
  Według chińskiego magazynu Petroleum Economist Chiny planują zainwestować 280 miliardów dolarów w irański sektor naftowy, gazowy i petrochemiczny, które podlegają amerykańskim sankcjom . Magazyn ds. Energii zacytował źródło, które było powiązane z irańskim Ministerstwem Ropy Naftowej, stwierdzając, że ta ogromna inwestycja stanowi kluczowy punkt nowej umowy między dwoma krajami. Zostało to potwierdzone podczas wizyty irańskiego ministra spraw zagranicznych Mohammada Javada Zarifa w Chinach pod koniec sierpnia, aby przedstawić plan strategicznej kompleksowej umowy o partnerstwie, która została zawarta w 2016 r. Według magazynu Pekin zobowiązał się również do zainwestowania 120 miliardów dolarów w irański sektor naftowy i infrastrukturę przemysłową. Ta ogromna kwota zostanie wypłacona w ciągu pierwszych pięciu lat od wejścia w życie umowy, z ewentualnymi dodatkowymi inwestycjami w kolejnych podobnych okresach, jeśli obie strony wyrażą na to zgodę. W zamian Iran przyzna chińskim firmom prawo pierwszeństwa w przetargach na wszelkie nowe, zamrożone lub niekompletne projekty zagospodarowania złóż ropy i gazu, a także wszystkie projekty petrochemiczne, w tym zapewnienie technologii i personelu do realizacji tych projektów. Obejmuje to oddelegowanie do 5000 chińskich oficerów bezpieczeństwa na terytoriach irańskich w celu zabezpieczenia chińskich projektów, a także zaangażowanie innych pracowników i zasobów w zabezpieczanie eksportu ropy, gazu lub petrochemii z Iranu do Chin, w tym przez Zatokę, źródło wyjaśniono. Opinia: Czy USA i Iran grają w tę samą grę? Umowa zezwala również Chinom na zakup ropy, gazu i produktów petrochemicznych po niskich cenach, z prawem do opóźnienia płatności tych cen o dwa lata w chińskiej walucie krajowej (Yuan) lub innych „łatwych walutach”, z którymi Pekin osiąga zyski, poprzez swoje projekty w Afryce i byłych republikach radzieckich, bez uciekania się do transakcji w USD. Według źródła umowa ta przyznaje Chinom całkowity rabat w wysokości około 32 procent na całą ropę, gaz i produkty petrochemiczne z Iranu. Plan ten pojawił się także w trakcie chińskiej inicjatywy „ One Belt, One Road ”, w której Pekin zamierza skorzystać z taniej siły roboczej dostępnej w Iranie, aby założyć fabryki pod nadzorem chińskich wiodących firm. W zamian nowa umowa umożliwia Teheranowi zacieśnienie współpracy z Pekinem, stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, i podniesienie poziomu produkcji na trzech największych złożach ropy naftowej i gazu, oprócz zgody Chin na zwiększenie wolumenu import ropy z Iranu. Źródło podkreśliło, że główne punkty nowej umowy nie zostaną ogłoszone publicznie, chociaż stanowią one znaczącą zmianę w równowadze sił w światowych sektorach ropy i gazu. W końcu Chiny mają tony dolarów do upłynnienia a i stały rynek zbytu też się im przyda. USA - przez swoje fanaberie - tracą swą pozycję na świecie i w pełni na to zasługują. USA i syjonistyczna gnida to se może buty wyczyścić Persowi.
  Wybory w Izraelu, a atak na rafinerie w Arabii Saudyjskiej
 • @Pedant 12:00:53
  W PO bez zmian. Jak kłamali, tak kłamią nadal. Przynajmniej teraz okradać nas nie mogą. W latach 2007-2015 PL straciła ok.500 mld zł w wyniku rządów tzw. państwa teoretycznego. Przypomnę tylko, że główny księgowy poprzedniej ekipy bezpaństwowy żyd Rostowski z tego co pamiętam, objął stanowisko biedny jak mysz kościelna, a skończył z majątkiem 3 domy, 5 mieszkań i ponad 60 mln zł na koncie. Sami fachowcy z PO.
  PiS vs PO - ankieta
 • @Janusz Kamiński 06:10:42
  W PO bez zmian. Jak kłamali, tak kłamią nadal. Przynajmniej teraz okradać nas nie mogą. W latach 2007-2015 PL straciła ok.500 mld zł w wyniku rządów tzw. państwa teoretycznego. Przypomnę tylko, że główny księgowy poprzedniej ekipy bezpaństwowy żyd Rostowski z tego co pamiętam, objął stanowisko biedny jak mysz kościelna, a skończył z majątkiem 3 domy, 5 mieszkań i ponad 60 mln zł na koncie. Sami fachowcy z PO.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @Robik 10:30:25
  W PO bez zmian. Jak kłamali, tak kłamią nadal. Przynajmniej teraz okradać nas nie mogą. W latach 2007-2015 PL straciła ok.500 mld zł w wyniku rządów tzw. państwa teoretycznego. Przypomnę tylko, że główny księgowy poprzedniej ekipy bezpaństwowy żyd Rostowski z tego co pamiętam, objął stanowisko biedny jak mysz kościelna, a skończył z majątkiem 3 domy, 5 mieszkań i ponad 60 mln zł na koncie. Sami fachowcy z PO.
  Odpady, „imigrant” miły PiSiakom?
 • Warszawski ratusz kłamie w sprawie "Czajki"?
  Radni PiS: Kolektor awaryjny pękł najprawdopodobniej w tym samym momencie. Po pęknięciu głównego kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni „Czajka”, kolektor awaryjny pękł najprawdopodobniej w tym samym momencie, nie 24 godziny później – podkreślił radny PiS Filip Frąckowiak, kierując do miasta pytania związane z awarią. Radni PiS pytają też o nieczynną spalarnię ścieków.


  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/464199-warszawski-ratusz-klamie-w-sprawie-czajki

  Ps..Społeczeństwo czeka na podanie przyczyn awarii i wszystkich osób odpowiedzialnych. Przy takim zasyfonowaniu i tak dziwne, że kolektory pracowały aż tak długo. Awaryjny na skutek zatkania głównego na pewno pracował razem z nim i oba już były zatkane osadami do granicy wytrzymałości. Gówna powinny zostać po tej stronie Wisły, gdzie są produkowane. Po co pchać je syfonem, 10 metrów pod dnem Wisły na drugą stronę? Od początku było wiadomo, że ten syfon zapcha się piachem. Obciążyć HGW. Platfonsy i Rafał będą kłamać do wyborów, bo prawda o Czajce oznacza klęskę wyborczą w Warszawie. Wiadomo, że jakość robót zależała od właściwego projektu i przyjętej technologii wykonawstwa. Jakość wykonawstwa jest zależna od profesjonalnego, niezależnego nadzoru. Opinia winna być wykonywana przy udziale firmy Hobas, dostawcy rur i przyjętej technologii. W PO bez zmian. Jak kłamali, tak kłamią nadal. Przynajmniej teraz okradać nas nie mogą. W latach 2007-2015 PL straciła ok.500 mld zł w wyniku rządów tzw. państwa teoretycznego. Przypomnę tylko, że główny księgowy poprzedniej ekipy bezpaństwowy żyd Rostowski z tego co pamiętam, objął stanowisko biedny jak mysz kościelna, a skończył z majątkiem 3 domy, 5 mieszkań i ponad 60 mln zł na koncie. Sami fachowcy z PO.
  Czy czeka nas "ekologiczna" szarża "Timusia-zamordysty"?
 • To są skandaliczne inwektywy! Niech wreszcie PiS idzie z tym do sądu.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yMWQxOS9wLzIwMTkvMDkvMTcvODQwLzQ3OS8xZTkxY2I4NjJmNDA0YmYyOWZkYzFmOTk1NGMwMTdjOC5wbmc=.png
  W jakiej rzeczywistości on żyje? Matczak straszy w "GW" "wielkim konfliktem": "Nie chcę porównywać Kaczyńskiego do Hitlera, ale..." Profesor Marcin Matczak znowu w akcji! Tym razem na łamach „Gazety Wyborczej” starszy tym, że „wizja państwa, którą Kaczyński przedstawił na konwencji w Lublinie, (…) widzie nas w przepaść”. Co miałoby o tym świadczyć? Profesor Uniwersytetu Warszawskiego wskazuje tutaj m.in. na „rozdawnictwo” czy „wyższość woli politycznej nad prawem”. I choć Matczak podkreśla, że nie chce porównywać prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera, a polityków PiS do nazistów, to duch III Rzeszy w tekście profesora powraca niemal co akapit.


  https://wpolityce.pl/polityka/464189-matczak-straszy-w-gw-powtorka-z-iii-rzeszy

  Ps..Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie. Przykładem jest Matczak, który jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacji Batorego. Kto temu panu o aparycji partyjnego aparatczyka PZPR nadal tytuł profesora? Nie pamiętam. Niskie czółko, głupie wypowiedzi i oczywiście ksywa "profesor". Mój Boże, iluż jest na tych nieszczęsnych polskich uczelniach wykształconych ponad swoje możliwości intelektualne zwykłych prymitywów, rżnących "ludzi renesansu", "znających się" na wszystkim…czyli na niczym.
  To już jawny bunt!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:41:34
  Za mała i za pusta głowa, to nie mieści się w ta rubryka.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • Czas na wyeliminowanie sitw postżydostalinowskich z ich chowem/miotem wsobnym na uczelniach.
  Tytuł profesora u nas jest dziedziczny, jak prokuratora i sędziego bo taka schlampe chazarska, alkoholiczka i pospolity przestępca Gersdorf miała ojca tez prezesa sądu najwyższego.. To tutaj powstają wielkie rody polskiej nauki, które sznurka do snopowiązałki stworzyć i wyprodukować bez licencji zakupionej w ZSRR nie potrafili..., ale mamy v/premiera Gowina, którego myśl naukowa rozpiera. W uczelni zatrudniony był i wybił się tatulo. Ściągnął żonę, która zrobiła doktorat, a potem wszystkich synków i wszystkie synowe. Wszyscy z pensjami wyższymi niż reszta plebsu naukowego. Wysyp talentów naukowych w jednej rodzinie nadzwyczajny. Oczywiście, żadne z nich, łącznie z tatulem, do nauki nie powinni wejść. Taka to dynastia. Rozdawnictwo papierów, komisje składające się z osób które nie znają zagadnień. Nie jednego już debila widziałem z tytułem. To Wstyd i Hańba dla NAUKI!
  To już jawny bunt!
 • @wercia 09:55:28
  Nie łżyj, pamiętam tą peowską i lewaków nagonkę na wahającego się z podpisem śp. prezydenta L. Kaczyńskiego, by szybko podpisywał TL, bo jak nie to... oni bez niego podpiszą. No i jeszcze jedno ja poglądów nie zmieniam bom nie krowa czy świnia. Jak trzeba to i PiS oraz prezesa krytykuję.
  Odpady, „imigrant” miły PiSiakom?
 • @Janusz Kamiński 09:48:43
  No i to bez podatku, bo na stratach jedzie. Znam taką jedną ciągle jest na stratach.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @Janusz Kamiński 09:50:11
  Chyba masz rację. Czytają jego bazgroły i się na nim mszczą.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • Przykład wywalenia Profesora Nalaskowskiego jak w soczewce pokazuje jakie lobby rządzi uniwersytetami.
  To jest loby czerwono-tęczowe. Jeżeli państwo w to nie wkroczy zdecydowanie to ten bezkarny układ się umocni i nic dobrego dla Polski z tego nie wyniknie. Kret peowski w PiSie filozof Gowin się do tego nie nadaje. Tu trzeba być stanowczym i mieć jaja. Nie może być tak, że oni za państwowe pieniądze porobili sobie mini państewka na wydziałach. Ten stan rzeczy to kolejny przykład, że PiS musi uzyskać większość konstytucyjną i wyciąć do końca tą gangrenę w sądach i na uniwersytetach. Sitwy żydokomunistyczne rozeszły się nie tylko na uczelniach..prokuratury, sądownictwo, dziennikarstwo, polityka, samorządy, służba zdrowia, etc..wszędzie pomioty żydobolszewickie mają swoich ludzi.                                                                                                     
  To już jawny bunt!
 • @zbig71 17:48:09
  Przykład wywalenia Profesora Nalaskowskiego jak w soczewce pokazuje jakie lobby rządzi uniwersytetami. To jest loby czerwono-tęczowe. Jeżeli państwo w to nie wkroczy zdecydowanie to ten bezkarny układ się umocni i nic dobrego dla Polski z tego nie wyniknie. Kret peowski w PiSie filozof Gowin się do tego nie nadaje. Tu trzeba być stanowczym i mieć jaja. Nie może być tak, że oni za państwowe pieniądze porobili sobie mini państewka na wydziałach. Ten stan rzeczy to kolejny przykład, że PiS musi uzyskać większość konstytucyjną i wyciąć do końca tą gangrenę w sądach i na uniwersytetach. Sitwy żydokomunistyczne rozeszły się nie tylko na uczelniach..prokuratury, sądownictwo, dziennikarstwo, polityka, samorządy, służba zdrowia, etc..wszędzie pomioty żydobolszewickie mają swoich ludzi.
  Protest SDP przeciw karaniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego
 • @Zawisza Niebieski 00:34:50
  Ja nie mam z takimi badaniami problemu, dziś skierowanie, dziś lub jutro na czczo badanie. Coś kłamiesz niebieski jak zwykle zresztą.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • Chcieliśta niebieski, wercia, etc łunii?
  No to mata brać w pakiecie także łunijne śmiecie. Nic darmo, nie ma darmowych obiadów. Pretensje do Millera który aneksję podpisał i wynegocjował także pobór śmieci z łunii. Ja głosowałem przeciw aneksji, zaznaczam. Jesteście oboje hipokrytami i kłamcami.
  Odpady, „imigrant” miły PiSiakom?