Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @zygmuntbialas 12:37:38
  Wiedziałem to od samego profesora. Dobrze, że zamieściłeś Jego odpowiedź, ucina to spekulacje i stawia w złym świetle ZP, że chcą jeszcze widać geszeft na tym robić. Tfu! Pzdr!
  Jak wyjść z sytuacji bez wyjścia - prof. Dakowski o Smoleńsku
 • @Kula Lis 11:13:58
  http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/46502-520151380308935.jpg http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/46502-520141380308935.jpg
  Jak wyjść z sytuacji bez wyjścia - prof. Dakowski o Smoleńsku
 • @koniecPOLSKI 23:57:49 co na to powie ryży kretyn i jego swołocz?
  Badanie ciał po katastrofie smoleńskiej bez polskich lekarzy Przez ponad trzy lata, które minęły od katastrofy smoleńskiej, strona rządowa wespół z prokuraturą, zapewniały Polaków, że w sekcjach zwłok uczestniczyli polscy biegli. Niezalezna.pl dotarła do dokumentów, które przeczą tym słowom. - Dokumenty są ewidentnym dowodem na kłamstwa premiera Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Tomasza Arabskiego i ich ministrów - mówi nam Piotr Walentynowicz, wnuk śp. Anny Walentynowicz.

  Z dokumentu możemy się dowiedzieć jaki był skład "komisji państwowej ekspertów sądowo-medycznych". Próżno szukać nazwisk biegłych z Polski. Wśród jedenastu naukowców nie ma ani jednego spoza Rosji. Skład tej komisji powołano na podstawie postanowienia z 12 kwietnia 2010 r. wydanego przez Główny Zarząd Śledczy Komitetu Śledczego działającego przy Prokuraturze Federacji Rosyjskiej. Koniecznie trzeba podkreślić, że tymi dokumentami dysponuje Wojskowa Prokuratura Okręgowa, nadzorująca śledztwo smoleńskie.  O komentarz do tych dokumentów poprosiliśmy Piotra Walentynowicza, wnuka Anny Walentynowicz, która zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

  - Ten dokument jest ewidentnym dowodem na kłamstwa premiera Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Tomasza Arabskiego i ich ministrów. Bo zapewne wszyscy pamiętają ich wypowiedzi, jak polsko-rosyjska współpraca miała przebiegać na równych prawach. A z tego dokumentu jasno i wyraźnie wynika, że już w pierwszych dniach po katastrofie nie istniała taka współpraca - mówi portalowi niezalezna.pl Piotr Walentynowicz.

  - Staramy się nagłośnić tę informację. Dlatego przedstawiłem ten dokument podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, żeby posłowie, senatorowie mogli się z nim zapoznać. Bo ja, jako osoba prywatna, nie posiadam żadnej siły sprawczej, takiej, którą posiadają parlamentarzyści. Myślę, że w to ich gestii jest dążyć do wyjaśnienia, do wyciągnięcia konsekwencji - dodaje wnuk śp. Anny Walentynowicz.

  Z kopii drugiego dokumentu możemy z kolei dowiedzieć się, że do Moskwy udali się 21 kwietnia 2010 r. biegli Paweł Krajewski i Małgorzata Kwietniewska, ale nie uczestniczyli oni w badaniach, a jedynie "obserwowali procedurę identyfikacji ciał i szczątków".

  Fundamentalne znaczenie ma również inny fragment dokumentu, który potwierdza wcześniejsze podejrzenia, iż polscy specjaliści zostali odsunięci od badań tuż po katastrofie. "Czynności polegające na przyporządkowani ciał i szczątków do konkretnej osoby prowadzili Biegli ze strony rosyjskiej, na podstawie dokumentacji, która na tym etapie śledztwa rosyjskiego nie była udostępniania biegłym z Polski" - czytamy.

  Czy ktoś jeszcze odważy się zaprzeczać informacji, że polscy specjaliści nie zostali dopuszczeni do identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej?!

  Źródło: http://niezalezna.pl/46502-ujawniamy-badanie-cial-po-katastrofie-smolenskiej-bez-polskich-lekarzy
  Jak wyjść z sytuacji bez wyjścia - prof. Dakowski o Smoleńsku
 • @vortex 00:47:02
  A ja sądzę,że wyjaśnić trzeba co robił od 1968 roku, gdy pojawił się w Gdańsku przed studentami wzywając ich do "nałuki" a warchołów do Syjamu. Ponadto do 1967r odbywał służbę wojskową w jednostce WSW i ten jego pseudonim kapusia tam "sierżant Kobierzyński"
  Czekajac na Marsz Niepodległości
 • @vortex 20:08:51
  Zgadzam się z tobą, trzeba ich ośmieszyć fortelem jak mawiał imć Zagłoba. Pzdr!
  Czekajac na Marsz Niepodległości
 • @Andy 51 17:21:04 zgadzam się z Tobą, z tą końcówką smark/gil
  A ja sądzę,że wyjaśnić trzeba co robił od 1968 roku, gdy pojawił się w Gdańsku przed studentami wzywając ich do "nałuki" a warchołów do Syjamu. Ponadto do 1967r odbywał służbę wojskową w jednostce WSW i ten jego pseudonim kapusia tam "sierżant Kobierzyński" Pzdr!.
  Jak Lech Wałęsa został Bismarckiem
 • @telewidzacy 10:07:59 tłumoku tgechniczny czytaj i won za Don lub pewne wzgórza.
  Bardzo ważny wniosek: Tu-154: Rozpiętość skrzydeł Tu-154m: 37,5 m, szerokość kadłuba 3,8m. 37,5/2= 18,75. 18,75 -(3,8/2)=16,85. Urwało mu 5m skrzydła więc długość skrzydła po zderzeniu z brzozą 11,85. Zderzył się na wysokości 6,5 m więc aby wykonać beczkę rył by w ziemi długością 5,35 metra. Powiedzmy ze podczas zarycia w ziemie skrzydło się połamało i samolot obrócił się na plecy to dlaczego drugie skrzydło z przeciwnej strony jest również obcięte? W TYCH SAMYCH DWÓCH MIEJSCACH ? Jeśli siły działające na to skrzydło były całkowicie inne niż przy uderzeniu pierwszego skrzydła w ziemie? Szczerze mówiąc wątpię że drugie skrzydło w ogóle by odpadło bo siła która mogła je oberwać to była jedynie siła bezwładności przy upadku na „grzbiet” a nie kolizja jak w przypadku pierwszego!!! Dla ścisłości (co jest bardzo ważne) należy dodać że skrzydło lewe który podobno zahaczyło o brzozę zostało PRZECIĘTE NA CAŁEJ SZEROKOŚCI (co podkreślam) przez to drzewo. Skąd się wzięło rozczłonkowanie skrzydła prawego w dwóch dokładnie tych samych miejscach co lewe? Przecież ono w brzozę nie uderzyło! Teoria że złamało się w tym samym miejscu bo było najsłabsze to bzdura! Po pierwsze musiałby być to wielki przypadek że to najsłabsze miejsce skrzydła było akurat umiejscowione tam gdzie zderzył się z brzozą a po drugie na prawe skrzydło działały całkiem inne siły o innych wektorach niż na lewe w związku z tym punkt „najsłabszy” też wypadłby gdzie indziej. Polecam to do przemyślenia chociaż dla mnie sprawa jest jasna... W mediach o tym cisza, w internecie prawie brak już potrzebnych zdjęć. Druga sprawa że Prokuratura Wojskowa która zanegowała wyniki pracy detektorów w kwestii wykrycia przez nie materiałów wybuchowych na wraku bo twierdziła że były niedokładne i specjalistyczne badania wykazały że się myliły NIGDY NIE PODAŁA CO TO BYŁY FAKTYCZNIE ZA SUBSTANCJE które zostały pomylone przez detektory! Weryfikacja materiałów które podobno "udawały" TNT pozwoliłaby po prostu stwierdzić... ...czy takie mogły się w ogóle znajdować w samolocie. Nie podano co to za substancje bo ich nie ma! Teoria (bo na ten temat krążą tylko teorie) z jaka się spotkałem że to mogły być pozostałości po wybuchowo spalanym paliwie nie trzyma się kupy bo paliwo w TU-154 nie wybuchło w całości i nie dostało się do kadłuba (widać na filmie) a przecież znaleziono te ślady również w kadłubie i na fotelach. Swoją droga Prokuratura Wojskowa nie pobrała próbek z foteli na jesieni tłumacząc się pogodą. Absurd. Domyślać się można czemu.
  Otwarty list SOLIDARNOŚCI z naukowcami badającymi katastrofę smoleńską.
 • Autorze szykują to!!
  UJAWNIAMY KULISY PROWOKACJI: Na 11 listopada Tusk szykuje wojsko Donald Tusk skierował do MSW projekt zarządzenia, przewidujący użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej "do udzielenia pomocy policji". Żołnierze mają zabezpieczać i demonstracje patriotyczne, i odbywający się w tym czasie szczyt klimatyczny.

  Projekt zarządzenia "w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji" pochodzi z 18 września 2013 r. Pismo jest krótkie. Czytamy w nim:

  "Na podst. art. 18a ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji zarządza się, co następuje:
  W związku z przygotowaniami do policyjnego zabezpieczenia:
  1) 19 sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu [...] w dniach 11-22 listopada 2013 r.
  2) ogólnopolskich uroczystości państwowych i obywatelskich mających na celu uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2013 r. żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego [...].
  Prezes Rady Ministrów"

  Art. 18a ust. 1 ustawy o Policji, na który powołuje się Tusk, przewiduje użycie wojska "w razie zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, jeżeli siły Policji są niewystarczające do wykonania ich zadań".

  W uzasadnieniu projektu Tusk napisał m.in.:

  "Biorąc pod uwagę fakt, że rozpoczęcie konferencji [klimatycznej] przypada na dzień 11 listopada 2013 r., kiedy na terenie kraju organizowane są "Marsze Niepodległości", w trakcie których dochodzi do konfrontacji pomiędzy środowiskami antagonistycznymi, należy zakładać, że w tym dniu na terenie Warszawy może dojść do prób zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ponadto ze względu na skalę wydarzenia oraz temat konferencji należy się spodziewać, że w czasie konferencji może nastąpić eskalacja sytuacji spowodowanej organizowaniem na terenie Warszawy manifestacji i akcji protestacyjnych, które mogą powodować wspomniane wyżej zagrożenia".

  Szef PO dodał: "[...] wstępna kalkulacja sił i środków przewiduje, że skutecznym sposobem eliminacji potencjalnych zagrożeń na terenie RP będzie wykorzystanie do wsparcia działań Policji sił i zasobów pozostających w dyspozycji Żandarmerii Wojskowej".

  Szczególnie groźnie brzmią jednak następujące słowa Tuska: "projekt ten będzie również testem dla służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w zakresie właściwego zapobiegania i przeciwdziałania zidentyfikowanym ryzykom, a także likwidacji wszelkich źródeł napięć i niepokojów społecznych".

  W ubiegłym roku manifestację patriotyczną rozbiła policja, a sprowokowane rozruchy wykorzystano do ataków na obóz niepodległościowy. W tym roku szykuje się prowokacja przy użyciu wojska. Wyznaczenie na 11 listopada szczytu klimatycznego, na który zjadą się działacze skrajnej lewicy z całej Europy, nie było - jak widać - przypadkowe.

  O projekcie zarządzenia premiera Tuska jako pierwszy poinformował na Twitterze publicysta "Gazety Polskiej" i bloger Aleksander Ścios.

  Źródło: http://niezalezna.pl/46414-ujawniamy-kulisy-prowokacji-na-11-listopada-tusk-szykuje-wojsko
  Czekajac na Marsz Niepodległości
 • @Kula Lis 14:07:39
  Fizyka i Geotechnika 1. Prof. zw. dr hab. Kazimierz Bodek; Uniwersytet Jagielloński 2. Prof. dr hab. Marek Czachor, prof. PG; Politechnika Gdańska 3. Prof. zw. dr hab. Robert Gałązka, czł. rzecz. PAN; Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 4. Prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, dr h.c. Uniwersytetu w Kaliningradzie; Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 5. Kazimierz Nowaczyk, Ph.D. Assistant Professor;Center for Fluorescence Spectroscopy, University of Maryland School of Medicine 6. Prof. dr hab. Andrzej. M. Oleś; Uniwersytet Jagielloński 7. Dr hab. inż. Andrzej Truty, prof. PK; Politechnika Krakowska 8. Prof. dr hab. Andrzej Wiśniewski; Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk Chemia i Badania Strukturalne 1. Prof. dr hab. Lucjan Piela, Uniwersytet Warszawski 2. Prof. dr hab. Sławomir Szymański; Instytut Chemii Organicznej PAN 3. Prof. dr hab. Krzysztof Woźniak; Uniwersytet Warszawski Lotnictwo i Aerodynamika 1. Prof. dr inż. Wiesław Kazimierz Binienda; University of Akron (Ohio) 2. Prof. dr hab. inż. Zdzisław Gosiewski; 1) Politechnika Białostocka, 2) Instytut Lotnictwa SKŁAD KOMITETU ORGANIZACYJNEGO KONFERENCJI SMOLEŃSKIEJ 1. Dr inż. Wojciech Biliński – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki; Wydział Inżynierii Środowiska 2. Prof. dr inż. Chris Cieszewski – University of Georgia, Athens GA 3. Prof. dr hab. inż. Jacek Gieras, IEEE Fellow, UTC Fellow 1) UTC Aerospace Systems, Rockford, Il, USA 2) Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Instytut Elektrotechniki 4. Dr hab. Andrzej Łusakowski, prof. IF PAN – Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 5. Dr hab. inż. Paweł Staszewski, prof. PW - Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny, Instytut Maszyn Elektrycznych 6. Dr hab. Jerzy Urbanowicz, prof. IM PAN i IPI PAN - Zmarł w dniu 6 września 2012 r. 7. Prof. dr hab. Andrzej Wiśniewski - Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 8. Dr hab. inż. Piotr Witakowski, prof. AGH - Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii
  Fachowcy
 • @Kula Lis 14:07:39
  Jakie wykształcenie członków peło takie wykształcenie członków komisji millera!!!! A jakie ma wykształcenie miller żeby zostać przewodniczącym komisji???!!! Najważniejsze, żeby był dyspozycyjny wobec herr tuSSka. No i w nagrodę został tym kim jest. Dla mnie to całe peło to buractwo, tępi i chamscy wobec społeczeństwa!!!
  Fachowcy
 • @Kula Lis 14:05:58
  73. Dr hab. inż. Mieczysław Ronkowski, prof. PG Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki 74. Prof. dr hab. inż. Jacek Rońda Akademia Górniczo Hutnicza, Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej 75. Prof. dr hab. Zbigniew Rudy Uniwersytet Jagielloński, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej 76. Dr hab. Małgorzata Samsel-Czekała Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk 77. Prof. dr hab. Rafał Siciński Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii 78. Prof. dr hab. Zofia Sokołowska Instytut Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk 79. Prof. dr hab. Stefan Sokołowski Uniwersytet Marii Curie-Skł., Wydział Chemii, Zakład Modelowania Procesów Fizykochemicz. 80. Prof. dr hab. Stanisław Spież Instytut Matematyczny PAN 81. Dr hab. inż. Paweł Staszewski, prof. PW Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny, Instytut Maszyn Elektrycznych 82. Prof. dr hab. inż. Andrzej Stepnowski Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki 83. Dr hab. Leszek Stolarczyk, prof. UW Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii 84. Dr hab. Andrzej Szewczyk, prof. IF PAN Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 85. Prof. dr hab. Sławomir Szymański Instytut Chemii Organicznej PAN 86. Dr hab. inż. Zdzisław Józef Śloderbach, prof. PO Politechnika Opolska, Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki, Katedra Zastosowań Chemii i Mechaniki. 87. Prof. zw. dr hab. Stefan Edmund Taczanowski Akademia Górniczo Hutnicza, Wydział Energetyki i Paliw 88. Dr hab. Piotr Tomczak, prof. UAM Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Wydział Fizyki 89. Prof. zw. dr hab. inż. Janusz Turowski, dr h.c. Universita di Pavia Politechnika Łódzka, Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych 90. Dr hab. Jerzy Urbanowicz, prof. IM PAN i IPI PAN Zmarł w dniu 6 września 2012 r. 91. Dr hab. Andrzej Wawro, prof. IF PAN Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 92. Dr hab. inż. Wawszczak Włodzimierz, prof. PŁ Politechnika Łódzka, Wydział Mechaniczny 93. Prof. zw. dr hab. inż. czł. rzecz. PAN Jan Węglarz Politechnika Poznańska; Wydział Informatyki; Instytut Informatyki 94. Prof. dr hab. Andrzej Wiśniewski Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 95. Dr hab. inż. Piotr Witakowski, prof. AGH, prof. ITB AGH, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii 96. Dr hab. inż. PhD Jerzy Wojewoda 1) University of Aberdeen, 2) Politechnika Łódzka 97. Dr hab. Marek Wolf Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy 98. Prof. zw. dr hab. Krzysztof Woźniak Uniwersytet Warszawski Wydział Chemii 99. Dr hab. inż. Andrzej Ziółkowski Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN 100. Dr hab. inż. Jerzy Żurański, prof. ITB Instytut Techniki Budowlanej
  Fachowcy
 • @Kula Lis 14:05:58
  54. Prof. zw. dr hab. Józef Medard Namysłowski Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki 55. Dr hab. inż. Andrzej Niemunis Karlsruher Institut fur Technologie 56. t Prof. zw. dr hab. inż. Jan Obrębski Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej 57. Dr hab. Adam Obtułowicz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk 58. Prof. zw. dr hab. Andrzej Oleś dr h.c. Akademii Górniczo-Hutniczej Akademia Górniczo-Hutnicza 59. Prof. dr hab. Andrzej. M. Oleś Uniwersytet Jagielloński, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej 60. Prof. zw. dr hab. inż. Bolesław Orłowski Instytut Historii Nauki PAN, Kierownik Sekcji Historii Nauk Ścisłych i Techniki, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej 61. Prof. dr Andrzej Pacholczyk, FRAS University of Arizona, Astrophysics Steward Observatory 62. Dr hab. inż. Jan Pawlikowski, prof. PW Politechnika Warszawska 63. Dr hab. Marek Pękała Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii 64. Dr hab. Krystyna Pękała Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki 65. Dr hab. inż. Andrzej Pfitzner, prof. PW Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych 66. Prof. dr hab. Lucjan Piela Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii 67. Dr hab. inż. Marek Pietrzakowski, prof. PW Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, Instytut Podstaw Budowy Maszyn 68. Prof. zw. dr inż. Zbigniew Piłkowski Politechnika Częstochowska 69. Prof. dr hab. Jan Pluta Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki 70. Dr hab. inż. Włodzimierz Przyborowski Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny, Instytut Maszyn Elektrycznych 71. Dr hab. Tomasz Radożycki, prof. UKSW Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy 72. Prof. zw. dr hab. Jakub Rembieliński Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Łódzki; Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej; Katedra Fizyki Teoretycznej
  Fachowcy
 • @Kula Lis 14:05:12
  30. Prof. dr hab. czł. PAN Tadeusz Iwaniec, czł. Finnish Academy of Science and Letters, czł. Accademia delle Scienze Fisiche e Matematiche (Italy) 1) Syracuse University (USA) 2) University of Helsinki 31. Prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz (fizyk), dr h.c. Uniwersytetu w Kaliningradzie Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Fizyki Kierownik Zakładu Fizyki Kwantowej 32. Dr hab. Maria Jaworska, prof. UŚ Uniwersytet Śląski, Instytut Chemii 33. Prof. zw. dr hab. Zbigniew Jelonek Instytut Matematyczny PAN 34. Prof. dr hab. inż. Grzegorz Jemielita 1) Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej 2) SGGW 35. Prof. dr hab. Łukasz Kaczmarek Instytut Farmaceutyczny 36. Prof. dr hab. inż. Krystyna Kamieńska-Trela Instytut Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk 37. Prof. zw. dr hab. inż. Janusz Kawecki Politechnika Krakowska 38. Prof. dr hab. Jerzy Konior Uniwersytet Jagielloński, Instytut Fizyki 39. Prof. zw. dr hab. inż. Robert Kosiński Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki 40. Dr hab. Piotr Kossacki, prof. UW Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki 41. Dr hab. Tomasz Krzysztoń Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk 42. Prof. nadzw. dr hab. Romuald Lemański Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk 43. Dr hab. inż. Marek Łagoda prof. IBDiM, prof. PL Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Politechnika Lubelska, Wydział Budownictwa i Architektury 44. Dr hab. Andrzej Łusakowski prof. IF PAN Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 45. Prof. dr hab. inż. Jan Maksymiuk Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny, Instytut Elektroenergetyki 46. Prof. dr hab. Edward Malec Uniwersytet Jagielloński, , Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Instytut Fizyki 47. Prof. dr hab. inż. Piotr Małoszewski Helmholtz Zentrum München Deutsches Forschungszentrum für Gesundheit und Umwelt GmbH 48. Prof. dr hab. Janina Marciak - Kozłowska Instytut Technologii Elektronowej 49. Prof. dr hab. Maciej Maśka Uniwersytet Śląski, Instytut Fizyki 50. Dr hab. Mariusz Michta, prof. UO Uniwersytet Opolski, Instytut Matematyki i Informatyki 51. Prof. dr hab. inż. Janina Milewska-Duda Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Energetyki i Paliw 52. Prof. dr hab. inż. arch. Anna Mitkowska Politechnika Krakowska, Wydział Architektury 53. Dr hab. Grzegorz Musiał, prof. UAM, prof. WSKSiM Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Wydział Fizyki, Zakład Fizyki Komputerowej
  Fachowcy
 • @Kula Lis 14:01:52
  KOMITET INSPIRUJĄCY I DORADCZY 1. Dr hab. Lech Baczewski, prof. IF PAN Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 2. Prof. dr hab. Witold Bardyszewski Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki 3. Dr hab. Jarosław Bauer, prof. UŁ Uniwersytet Łódzki, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej 4. Prof. dr hab. inż. Marek Berkowski Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 5. Prof. dr inż. Wiesław Binienda The University of Akron, Civil Engineering Department 6. Prof. dr hab. Kazimierz Bodek Uniwersytet Jagielloński, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej; Instytut Fizyki 7. Prof. dr hab. Piotr Bogusławski Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 8. Dr hab. Władysław Borgieł, prof. UŚl Uniwersytet Śląski, Wydział Matematyki Fizyki i Chemii, Zakład Fizyki Teoretycznej 9. Prof. dr hab. inż. Jan Burcan, prof. zw. PŁ Politechnika Łódzka 10. Prof. dr inż. Chris Cieszewski University of Georgia, Athens GA 11. Prof. dr hab. Zygmunt Cieśla Instytut Biochemii i Biofizyki PAN 12. Prof. dr hab. Marek Czachor Politechnika Gdańska, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej 13. Prof. dr hab. Zbigniew Czarnocki Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii 14. Prof. dr hab. Witold Dobrowolski Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 15. Prof. dr hab. Ludwik Dobrzyński 1) Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydział Matematyczno-Przyrodniczy 2) Narodowe Centrum Badań Jądrowych 16. Prof. dr hab. inż. Jan Tadeusz Duda Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Zarządzania 17. Prof. dr hab. inż. Władysław Dybczyński Politechnika Białostocka, Wydział Elektryczny 18. Dr hab. inż. Wojciech Fabianowski Politechnika Warszawska, Wydział Chemiczny 19. Prof. dr hab. inż. Andrzej Flaga Politechnika Krakowska, Instytut Mechaniki Budowli, Laboratorium Inżynierii Wiatrowej 20. Prof. zw. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, dr h.c. Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Lądowej 21. Dr hab. Wit Foryś, prof. UJ Uniwersytet Jagielloński, Instytut Informatyki 22. Dr hab. Zbigniew Gajek, prof. INTIBS PAN Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk 23. Prof. zw. dr hab. Robert Gałązka, czł. rzecz. PAN Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk 24. Prof. dr hab. inż. Jacek Gieras, IEEE Fellow, Hamilton Sundstrand Fellow 1) UTC Aerospace Systems, Rockford, Il, USA 2) Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Instytut Elektrotechniki 25. Prof. dr hab. Grzegorz Gładyszewski Politechnika Lubelska, Wydział Podstaw Techniki 26. Dr hab. inż. Jerzy Głuch, prof. PG Politechnika Gdańska, Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa 27. Prof. dr hab. inż. Zdzisław Gosiewski Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny, Kierownik Katedry Automatyki i Robotyki 28. Dr hab. Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska, prof. UW Uniwersytet Warszawski, Instytut Muzykologii 29. Dr hab. n. fiz. Marek Gutowski Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk
  Fachowcy
 • @Kula Lis 14:01:52
  Kogo tak się boi Donald Tusk i Maciej Lasek? Oto lista ponad 100 naukowców, którzy wzięli udział w Konferencji Smoleńskiej: PREZYDIUM KOMITETU 1 Tadeusz Kaczorek Przewodniczący Elektrotechnika i Elektronika 2 Jacek Rońda Wiceprzewodniczący Matematyka i Informatyka 3 Kazimierz Flaga Członek Prezydium Mechanika i Konstrukcje 4 Robert Gałązka Członek Prezydium Fizyka i Geotechnika 5 Lucjan Piela Członek Prezydium Chemia i Badania Strukturalne 6 Piotr Witakowski Członek Prezydium Matematyka i Informatyka CZŁONKOWIE HONOROWI KOMITETU 1) Prof. zw. dr hab. inż. Janusz Turowski, 2) Prof. zw. dr hab. inż. czł. rzecz. PAN Jan Węglarz CZŁONKOWIE KOMITETU W PODZIALE NA GRUPY DYSCYPLIN Mechanika i Konstrukcje 1. Prof. zw. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, dr h.c. Politechniki Krakowskiej; Politechnika Krakowska 2. Prof. dr hab. inż. Grzegorz Jemielita; 1) Politechnika Warszawska, 2) SGGW 3. Prof. zw. dr hab. inż. Jan Obrębski; Politechnika Warszawska 4. Dr hab. inż. Zdzisław Józef Śloderbach, prof. PO; Politechnika Opolska Matematyka i Informatyka 1. Prof. dr hab. Witold Kosiński; 1) Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, 2) Uniwersytet Kazimierza Wielkiego 2. Prof. dr hab. inż. Jacek Rońda; Akademia Górniczo Hutnicza 3. Prof. dr hab. inż. Andrzej Stepnowski; Politechnika Gdańska 4. Dr hab. Jerzy Urbanowicz, prof. IPI i IM PAN; 1) Instytut Matematyczny PAN, 2) Instytut Podstaw Informatyki PAN 5. Prof. zw. dr hab. inż. czł. rzecz. PAN Jan Węglarz; 1) Politechnika Poznańska; Wydział Informatyki; Instytut Informatyki, 2) Instytut Chemii Bioorganicznej PAN 6. Dr hab. inż. Piotr Witakowski, prof. AGH; Akademia Górniczo Hutnicza Elektrotechnika i Elektronika 1. Prof. dr hab. inż. Jacek Gieras, IEEE Fellow, UTC Fellow; 1) UTC Aerospace Systems, Rockford, Il, USA, 2) Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy 2. Prof. zw. dr hab. inż. czł. rzecz. PAN Tadeusz Kaczorek; 1) Politechnika Białostocka, 2) Politechnika Warszawska 3. Prof. zw. dr hab. inż. Janusz Turowski, dr h.c. Universita di Pavia; Politechnika Łódzka 4. Prof. dr hab. inż. Kazimierz Andrzej Zakrzewski; Politechnika Łódzka Powinno być osobno opublikowane razem z analogicznym zestawieniem dla komisji Millera.
  Fachowcy
 • Autorze
  W komisji Millera był tylko jeden profesor. Profesor, który jest ekspertem od bezpieczeństwa w ruchu drogowym http://wpolityce.pl/artykuly/63264-w-komisji-millera-byl-tylko-jeden-profesor-profesor-ktory-jest-ekspertem-od-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym
  Fachowcy
 • @koniecPOLSKI 12:08:15
  Fajny wierszyk i jaki prawdziwy. Pzdr!
  Czy jesteśmy przegrani? - Wygląda na to, że tak
 • @zygmuntbialas 10:56:12
  Tajniackie służby w Polsce też mają nagrania. W odpowiednim czasie, starannie wybrany dziennikarz śledczy "DOTRZE" do nagrań, opublikuje stenogram, dorobi odpowiednią tezę, a dalej to już przodujący w pracy partyjnej i wyszkoleniu bojowym dziennikarze głównego nurtu zrobią z tego właściwy użytek.
  Czy jesteśmy przegrani? - Wygląda na to, że tak
 • @koniecPOLSKI 11:53:37
  Pacynka (w rękach służb, bo to nie on "nierządzi", oraz Putina)to było o ryżym.
  Czy jesteśmy przegrani? - Wygląda na to, że tak
 • @zygmuntbialas 10:56:12
  Rewelacja! Już nawet Angela odsunęła się od Tuska z powodu powiązań Donka z Putinem. I "prof." ciota esesmanów, Cymermana i agent SS/Gestapo Bartman vel Bartoszewski przestał za nim pyskować w mediach, wszystkich strach obleciał przy Tusku jak przy zadżumionym.
  Czy jesteśmy przegrani? - Wygląda na to, że tak