Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @renka 18:07:12 W zakładach Górnego Śląska bilety na to "dzieło" rozdaje się
  Z sieci: W wielu zakładach Górnego Śląska bilety na to "dzieło" rozdaje się poprzez działy socjalne: za darmo, lub z dużymi dopłatami. Wygląda to na "spęd bydła", w celu zrobienia filmowi frekwencji, która ma dobrze wyglądać w mediach: "Już 300 tysięcy Polaków obejrzało ...". Czyżby kina już teraz wiedziały, że film nie przyniesie ani zysków ani frekwencji ?
  Na szczęście z tego co obserwuję w moim zakładzie, jest bardzo niewielu chętnych. A w zasadzie należy powiedzieć, że do socjalnej nie zgłosił się jeszcze nikt. Bo chyba wielu z nas ma jeszcze w pamięci występy Wałęsy w przebraniu prezydenta RP, jego idiotyczne wypowiedzi, zamęt jaki wprowadzał w społeczeństwie, podziały które utworzył - i mamy tego szczerze dość. Na tyle dość, że nie zamierzamy znów tego oglądać, tym razem w fabularnej pozłotce wykreowanej przez "człowieka z wazeliny".
  "Wałęsa.Człowiek z Nadziei"kandydatem do Oskara
 • @Rexturbo 18:41:53 Pzdr!
  Wałęsa cieszy się z Oscara. Radio Wrocław poinformowało z dumą, że „film o Lechu Wałęsie został nominowany do Oscara”. Nieco mnie to zdziwiło, bo do Oscara filmy nominuje Amerykańska Akademia Filmowa w styczniu lub lutym. A jak na razie „Wałęsa” jest tylko polską propozycją. W dodatku dzieło Wajdy zgłoszono bardzo pospiesznie, zanim w ogóle... film zobaczyli widzowie. I wszystko to na początku sezonu filmowego, który ponoć w polskim kinie zapowiada się wyjątkowo dobrze. Skąd więc ten pośpiech? Wygląda na to, jakby na siłę próbowano podnosić rangę filmu, a przy okazji lansowaną w nim zakłamaną wersję historii. Tytułowy bohater już puszy się, bo po Noblu czeka go Oscar... Sądzę jednak, że czeka go rozczarowanie. Już pokazy w Wenecji udowodniły, że nowy film Krochmana vel Wajdy mało obchodzi światową krytykę. Najwyraźniej ani mit Wałęsy, ani Krochmana vel Wajdy, nie są tak mocne, jak wmawiają sobie warszawskie saloniki. Ale to oczywiście nie przeszkadza obu panom cieszyć się „nominacją”...
  "Wałęsa.Człowiek z Nadziei"kandydatem do Oskara
 • @Maciej Piotr Synak 10:07:39
  Niedawno znalazłem taką informację. Myślę , że można to sprawdzić. Ciekawa lektura dla nas Polaków. Nie tak dawno temu Fundacja im. Friedricha Eberta opublikowała niemieckie scenariusze geopolityczne na najbliższą przyszłość. Ich punktem wyjścia jest program amerykańskiego prezydenta Barracka Obamy określany hasłem: „pivot to Asia”(zwrot ku Azji). Zatem: „Eurazja jest nasza” – zdają się mówić owe ekspertyzy. Ich motywem przewodnim jest bowiem myśl geopolitycznego zagospodarowania eurazjatyckiej przestrzeni geopolitycznej w mniej lub bardziej ścisłej współpracy z Rosją. Kraje położone między Niemcami a Rosją są traktowane, jako „ziemia niczyja”, jako niezdolne do sformułowania i realizacji własnego programu geopolitycznego
  Geopolityczni eksperci ułożyli prawdopodobną mapę Europy 2035 roku - MOJA wersja...
 • @AdNovum 07:25:43 nietylko z ubojem, czytaj. pzdr.
  Boni: "trzeba nowego braterstwa z braćmi gejami i siostrami lesbijkami"
  Dalszy ciąg rozrywek z ubojem rytualnym
 • @Kula Lis 12:52:56
  Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie coś o ekspertach Laska? "Lasek nie podał ani jednego nazwiska. Zasłonił się tajemnicą, choć takowej, po zakończeniu badania katastrof nie ma" - Nie da się skonfrontować ekspertów Macierewicza i ekspertów Laska, bo Lasek żadnych ekspertów nie ma. Eksperci Macierewicza wiadomo kim są – profesorowie Binienda, Nowaczyk, Rońda, Gajewski Szuladziński.... A czy ktokolwiek widział, ktokolwiek zna ekspertów Laska?

  W odpowiedzi na 14 pytań senatorów PiS, którzy pytali Laska o jego ekspertów, Lasek nie podał ani jednego nazwiska. Ani jednego. Zasłonił się tajemnicą, choć takowej, po zakończeniu badania katastrofy, w świetle prawa nie ma.

  Jacy eksperci badali brzozę – nie wiadomo.

  Jacy eksperci mierzyli brzozę i się pomylili prawie o dwa metry – nie wiadomo.

  Jacy eksperci obliczyli, że brzoza mogła ściąć skrzydło – nie wiadomo.

  Jacy eksperci badali wrak - nie wiadomo.

  Jacy eksperci przeprowadzali badania na obecność trotylu – nie wiadomo.

  Jacy eksperci badali oryginały czarnych skrzynek – nie wiadomo, prawdopodobnie żadni.

  Jacy eksperci rozpoznali głos generała Błasika – nie wiadomo.

  Jacy eksperci dokonywali oględzin miejsca katastrofy – nie wiadomo.

  Jacy eksperci byli przy sekcjach zwłok – już wiadomo, że żadni.

  Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna jakiegoś eksperta od Laska, który by stanął i powiedział – ja mierzyłem, ja obliczyłem, ja analizowałem, ja badałem?

  Nie jest w związku z tym możliwa konfrontacja ekspertów Laska i ekspertów Macierewicza, bo Lasek żadnych ekspertów nie ma. Ma co najwyżej skrybów, którzy mu przepisali kłamstwa z raportu Anodiny.

  http://wpolityce.pl/artykuly/62871-ktokolwiek-widzial-ktokolwiek-wie-cos-o-ekspertach-laska-lasek-nie-podal-ani-jednego-nazwiska-zaslonil-sie-tajemnica-choc-takowej-po-zakonczeniu-badania-katastrof-nie-ma
  Janusz Wojciechowski

  Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.
  Półtora roku temu przewidział inż. Cierpisz wczorajszą hecę
 • Autorze
  Nie do Wehrmachtu, tylko do SS/SD!
  Do Wehrmachtu, na ochotnika lub z przymusu
 • @Kula Lis 12:50:52
  Myślę, że to było takie ostrzeżenie ryżego, że Rosjanie wszystko wiedzą, by był uległy i mieć go w swych łapach. Co ty na to Zygmunt? oraz NATO? Pzdr!
  Półtora roku temu przewidział inż. Cierpisz wczorajszą hecę
 • @zygmuntbialas 21:32:24
  mara (5.172.240.***) dzisiaj, 11:34 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Dlaczego nikt nie mówi o filmie w wiadomościach rosyjskiej TV pokazywanym 10.04.2010 dla zagranicy, gdzie powiedziano i pokazano symulację, że katastrofę spowodowały wybuchy w kadłubie przy skrzydle. Film pokazano tylko raz, potem cisza.
  Półtora roku temu przewidział inż. Cierpisz wczorajszą hecę
 • @Kula Lis 12:47:56
  Zazula (83.27.214.***) dzisiaj, 12:16 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  PO KONFERENCJI LASKA-LASEK NA PYTANIE DZIENNIKARZA O NAZWISKA EKSPERTÓW KOMISJI MILLERA ODPOWIADA CYT:TO TAJEMNICA.NA PYTANIE DZIENNIKARZA O PROF.ARTYMOWICZA KTÓRY JEST NIEOFICJALNYM EKSPERTEM MILLERA I LASKA JEDEN Z TAM SIEDZĄCYCH PRZY LASKU NAJWIDOCZNIEJ WSTYDZIŁ SIE ZNAJOMOŚCI Z ARTYMOWICZEM,NATOMIAST LASEK ZROBIŁ MU LAUDACJE-A TAK NAPRAWDĘ TO ARTYMOWICZ JEST Z ZAWODU ASTRONOMEM Z LICENCJĄ KANADYJSKĄ W POSTACI PILOTA TURYSTY-SAM NIE PILOTUJE-PODRÓŻUJE Z INSTRUKTOREM.ARTYMOWICZ JEST AUTOREM POMÓWIENIA PILOTÓW "TAK LADUJA DEBEŚCIAKI"-ZAŚMIECA SWOIMI PASZKWILAMI FORA INTERNETOWE-WSZYSTKO O ARTYMOWICZU-EKSPERCIE MILLERA I LASKA MOŻNA PRZECZYTAC NA PORTALU KONTROWERSJE-MATKA KURKA-
  Półtora roku temu przewidział inż. Cierpisz wczorajszą hecę
 • @zygmuntbialas 21:32:24 oto cały ten mondel jezuita? alkoholik i pedofil zapewne?
  LASEK KŁAMIE (83.27.214.***) dzisiaj, 11:33 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Skończyła się następna konferencja laska--TO JEST KOMPROMITACJA TEGO APARATCZYKA-ZŁAPANY ZOSTAŁ NA KŁAMSTWIE I TO WYSTARCZA,ŻEBY GOSTKA IGNOROWAĆ-DOWÓD-NA PYTANIE DZIENNIKARZA OD KIEDY WIEDZIAŁ,ŻE W WYBORCZEJ UKAŻE SIE ARTYKUŁ O TRZECH NAUKOWCACH Z KOMISJI MACIEREWICZA ODPOWIEDZIAŁ,ŻE W DNIU W KTÓRYM SIE UKAZAŁ-KŁAMIE,KŁAMIE LASEK-OTO DOWÓD NA JEGO KŁAMSTWA-JAK WIADOMO LASEK CZYTA WSZYSTKIE WPISY KSIĘDZA JEZUITY MĄDLA-OTO ICH WYMIANA ZDAŃ::CYT:MĄDEL-GRUPA LASKA PRZYGOTOWUJE DUŻY ARTYKUŁ PRZECIWKO BZDUROM MACIEREWICZA,ALE ŁAŻENIE DO PROKURATURY ZAJMUJE IM DUŻO CZASU,WIĘC NIE WIEM KIEDY SKOŃCZĄ--MĄDEL-1 WRZEŚNIA GODZ.15.44.----LASEK DO MĄDLA--Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM CZYTAM KSIĘDZA WPISY-NIEDŁUGO ARTYKUŁ KOGOŚ INNEGO/teraz już wiemy,że chodziło o kublik i czuchnowskiego z organu michnika Wyborczej/Z TEGO WYNIKA,ŻE LASEK KŁAMIE JAKOBY O TEKŚCIE CYNGLI Z WYMIOTNEJ DOWIEDZIAŁ SIE W DNIU JEGO UKAZANIA-TO WŁAŚNIE LASEK INSPIRUJE TAKIE TEKSTY WSPÓŁPRACUJĄC Z PROKURATORAMI-TO LASEK DOSTARCZA TAJNE DOKUMENTY Z PROKURATURY CYNGLOM WYBORCZEJ ,A ONI TO PRZETWARZAJĄ WG.ZAMÓWIENIA-
  Półtora roku temu przewidział inż. Cierpisz wczorajszą hecę
 • @AdNovum 07:19:20
  Rozłączenie Prokuratury i Ministra Sprawiedliwości to był celowy zabieg Tuska, że niby nie ma wpływu na działanie prokuratorów, dla zmylenia przeciwników politycznych i faktycznych. Prokuratura tzw. niezależna to sowiecki model, typowo stalinowski! To trzecia władza! Model prokuratury wprowadzonej w Polsce to model niebezpieczny, obowiąuje w krajach postsowieckich , Rosji. Nigdzie na zachodzie , nawet we Francji, Holandii na któe powołwała się PO nie zastosowano takiego rozwiąania niszczącego demokrację .Ten rodzaj prokuratury charakteryzuje systemy totalitarne!!!
  Tajna rozprawa dziennikarza Szymowskiego
 • @Andron 09:11:26
  Dziś Sądy i prokuratura są niezależne od dociekania prawdy są zależne tylko od telefonu z kancelarii Tuska Przykład Milewskiego. A niezawisłego bo kiedyś sznura brakło. Tylko OPCJA ZERO! coś zmieni! Pzdr!
  Tajna rozprawa dziennikarza Szymowskiego
 • @interesariusz z PL 19:13:55
  Dla mnie filmik "Bolek. Człowiek z beznadziei" kojarzy się z innym wybitnym filmikiem, w którym stary mistrz Bajda maczał swoje rąsie jako asystent reżysera Forda. To "Piątka z ulicy Barskiej", nagrodzona w Cannes. W tym filmiku amerykański imperializm w postaci wrednego agenta, chcącego wysadzić tunel Trasy W-Z (potrzebnej dla sowieckich czołgów!) został dzielnie pokonany przez ZMP-owską brygadę antyterrorystyczną! A więc mamy powtórkę z pranka polskich lemingowatych tym razem móżdżków oraz wyleniałych móżdżków zachodniej krytyki filmowej.
  "Wałęsa.Człowiek z Nadziei"kandydatem do Oskara
 • @trybeus 22:44:48
  ...w dużej mierze nominacja filmu o Wałęsie jest spowodowana "zrobieniem na złość" opozycji a nawet środowiskom akademickim krytykującym dorobek polityczny i zasługi Wałęsy, aby tym samym udowodnić kto "faktycznie" rządzi w Polsce. Ta nominacja ma charakter wybitnie polityczny i odwetowy w kierunku tych, którzy o Wałęsie mają inną opinię niż Wajda chichoczący na lewo i prawo z uwagi na swój intrygancki pomysł i jednocześnie świadomość swoich wpływów w USA. Należy jednocześnie przypomnieć jak bardzo nie trendy i poza środowiskiem akceptacji był Wajda w czasach nadziei na odrodzenie Polski. Następnie im bardziej Polska wraca do systemu władzy z przed Solidarności tym bardziej znowu aktywizuje się Wajda. Poza tym Wałęsa w USA to nadymana bańka absurdu, którą ktoś tam wykreował w temacie obalenia tego czy tamtego. W każdym razie żenada.
  "Wałęsa.Człowiek z Nadziei"kandydatem do Oskara
 • @Kula Lis 22:52:11
  Dlaczego A. Wajda nie nakręcił filmu o mniej kontrowersyjnej Postaci, wg mnie (a wiem co piszę)o tysiąckrotnie bardziej zasługującej na film: o PRYMASIE TYSIĄCLECIA-KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM? Może jego religia zabraniała mu tego robić? Innego wytłumaczenia, nie widzę! Na film o TW. Bolku ja, zarówno nikt z mojej rodziny i znajomych - nie pójdzie! Oto ciekawostka, okazuje się, że tym, który nadawał na Prymasa Tysiąclecia, był obecny doradca Prezydenta Państwa, były premier, (oszust prawnik) T. Mazowiecki.Jednak jak na ironię losu,to on jako pierwszy premier „prawnik” tworzył demokratyczne państwo prawa - III RP! Czyż to nie jest groteska? Pan Tadeusz Mazowiecki w swoim sejmowym dossier wielokrotnie pisał, że ma ukończone studia prawnicze i posiada tytuł magistra prawa. Dopiero w III-kadencji Sejmu, kiedy wyszło na jaw kłamstwo wyborcze prezydenta A. Kwaśniewskiego, nagle się ocknął i przypomniał sobie, że kłamał i zmienił w Przewodniku Sejmowym III kadencji swoje wykształcenie, z wyższego na średnie! Tak, więc Tadeusz Mazowiecki okazał się być doskonałym aktorem. Byłemu premierowi nie można zapomnieć innych „grzechów młodości”, takich jak - tworzenie w latach pięćdziesiątych „panegiryków” poświęconych reżimowej władzy. Chodzi tutaj m.in. o słynną wypowiedzi T. Mazowieckiego z jesieni 1953 roku (pół roku po śmierci J. Stalina) opublikowaną w dziale Opinie na łamach Wrocławskiego Tygodnika „Katolickiego” (WTK) mówiącą o Prymasie Polski kardynale Stefanie Wyszyńskim, jako agencie Watykanu.(…) Podobna publikacja ukazała się w rzeszowskiej prasie „katolickiej”(de facto antykatolickiej), kiedy to biskupów: Kominka i Kaczmarka nazwał „wrogami ludu pracującego”.(…). Jak pamiętamy, wkrótce potem, zarówno Prymasa Polski jak i JE biskupów aresztowano? Spędzili Oni kilka lat „w odosobnieniu”. czytaj; http://www.fronda.pl/blogi/politycy-panstwu-nie-panstwo-politykom/nie-chcemy-takich-autorytetow-i-wzorcow,629.html http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4047#.UiHnSxsq9qw
  "Wałęsa.Człowiek z Nadziei"kandydatem do Oskara
 • @Kula Lis 22:52:11
  To dobrze bo akurat wyjdzie książka pt. http://wpolityce.pl/ Czy ta książka zatrzęsie Polską? Zysk i S-ka zapowiada publikację Sławomira Cenckiewicza. "To prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy"Tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy! KTO ZDRADZIL SOLIDARNOŚĆ I JEJ IDEE! Lech Wałęsa, znany megaloman ciągle i z uporem maniaka, powtarza jak mantrę: ja zrobiłem, ja przeskoczyłem przez plot , ja „obaliłem komunę”, ja dostałem Nagrodę Nobla! Jednakże Prawda jest nieco inna. Zapomniał o n o tym, że bez całej armii ok. 10 milionów członków związku NSZZ „SOLIDARNOŚĆ, w tym tysięcy zdesperowanych ludzi w walce z komuną, NIC BY NIE ZROBIŁ! , a więc nie byłoby Zwycięstwa. Nawet najlepszy generał bez armii, jest po prostu marionetką. •Nagroda Nobla, (za obalenie reżimu totalitarnego), była de facto przeznaczona dla wszystkich walczących członków Solidarności i symbolicznie została wręczona Przywódcy Solidarności. Zresztą, po przywiezieniu jej do kraju przez żonę, Wałęsa publicznie powiedział do działaczy Solidarności, że jest to nasza wspólna Nagroda wspólna za obalenie reżimu! Jak widać L. Wałęsa , nie pamięta, być może powodem tego jest zaawansowaną amnezja. •Tutaj bezwzględnie należy odwołać się do Encyklopedii Solidarności i poczytać rozdział o TW Bolku, gdzie na temat L. Wałęsy jako TW. Bolka podpisało się pod tym ok. 50 profesorów naukowców, badaczy historii. A co z książką dr hab. S. Cenckiewicza i Gontarczyka, ”SB a Lech Wałęsa przyczynek do biografii”, za którą wyrzucono z IPN-u S. Cenckiewicza. Tych ustaleń do dziś nikt nie podważył, a wprost przeciwnie jw. naukowcy potwierdzili to !). Wskazuje również na to relacja jego własnej żony w jej książce. Danuta Wałęsa napisała, że jej mąż w latach 70-tych często wygrywał znaczne sumy w Totolotka. Do tego dochodzi wypożyczenie przez Wałęsę gdy był prezydentem teczki TW Bolka i oddanie jej niekompletnej, z resztkami wyrwanych stron. Aktualnie dr hab. S. Cenckiewicz pisze już kolejną książkę o TW. Bolku)
  "Wałęsa.Człowiek z Nadziei"kandydatem do Oskara
 • @trybeus 16:56:56 z sieci
  Dlaczego L. Wałęsa nie pozwał do sądu tych wszystkich naukowców, historyków, z prezydentem L. Kaczyńskim włącznie, którzy opierających się na dokumentach i zaistniałych faktach, nazwali go TW. Bolkiem? Przecież obiecywał publicznie w TVP, że każdego, który go tak nazwie pozwie do sądu (za naruszenie dóbr osobistych) o kwotę 20 milionów zł. Takie same zdanie o nim miało i ma setki wielkich działaczy Solidarności ( tj. A. A. Gwiazdowie, K. Wyszkowski, Z. Jagielski, S. Fudakowski, śp: Anna Walentynowicz(, którą chciał przekupić proponując stanowisko ministra spraw zagranicznych -vide film Podwójne dno), K. Szołocha, Henryk Lenarciak (Przew. Budowy Pomnika Grudnia ’70, kolega z wydz. W4), itd vide-http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4047#.UiHnSxsq9qw oraz film G. Brauna oparty na faktach pt. „PLUSY DODATNIE, PLUSY UJEMNE”! I co wystraszył się Prawdy? Prawda boli! Komu mamy wierzyć, Encyklopedii, OK. 50 historykom i dokumentom, czy jego synowi euro deputowanemu (nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi), kwiaciarce, żonie Wałęsy, która akurat w tym przypadku w swojej książce potwierdziła to w pośredni sposób jest stroną w tej sprawie? Czytaj też: -http://wpolityce.pl/artykuly/62146-jest-tylko-jedna-twarz-lecha-walesy-jest-to-twarz-drobnego-ulicznego-cwaniaczka-o-moralnosci-typowego-tchorzliwego-zulika-gotowego-zrobic-kazde-swinstwo • W czasie kiedy L. Wałęsa został prezydentem państwa wybuchła sprawa jego oszustwa podatkowego. Okazało się , że nasz prezydent, nagrodzony pokojową Nagrodą Nobla jest zwykłym oszustem podatkowym, który nie zapłacił podatku od otrzymanego od firmy Warner Brothers Studio z USA -1 miliona USD. Pieniądze te wpłynęły na poczet filmu, który miano z nim nakręcić o powstaniu Solidarności. Filmu, nie nakręcono, zaś pieniądze mu podarowano. Jak podały media, Pierwszy Obywatel III RP, nie wiedział, iż należy płacić podatki i objęło go przedawnienie! Dla wielu Obywateli, było to: obciach, żenada i kompromitacja Pana Prezydenta. Zdaniem znanej dziennikarki : …Wałęsa był próżnym, pretensjonalnym, pewnym siebie ignorantem na dodatek nie czytającym książek ….Tak napisała o nim w opublikowanym w 2005 r. "Wywiadzie z sobą samą": "Nasza epoka pozbawiona jest przywódców" - pisała Oriana Fallaci - "Kiedy się pomyśli, że pijak Jelcyn był carem, a ignorant Wałęsa Symbolem Wolności, uginają się nogi pod człowiekiem." Wałęsa nie podobał mi się jako człowiek, ale stałam - podobnie jak wielu innych - wobec ogromnego dylematu: albo przysłużyć się Rosjanom i napisać, że Wałęsa nie jest OK, albo pomóc walce o odzyskanie demokracji i napisać, że Wałęsa jest w porządku. Wybrałam to drugie wyjście i nie miałam racji http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Slynna-dziennikarka-o-Walesie-to-prozny-ignorant,wid,14174024,wiadomosc.html?ticaid=111479 • Wg. Dokumenty ws. Wałęsy w czeskich archiwach Gazeta Polska Codziennie Pn, 4 czerwca 2012. W Archiwum Służb Bezpieczeństwa (Archiv bezpečnostních složek) odnaleziono sensacyjne materiały z okresu PRL-u dotyczące Lecha Wałęsy. Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi przez dr. Petra Blažka, jednego z najbardziej znanych czeskich historyków, który uważa odnaleziony dokument za niezwykle ważne źródło potwierdzające i uzupełniające stan wiedzy na temat przeszłości Wałęsy. Jest to notatka z rozmów przeprowadzonych przez towarzyszy czechosłowackich z dyrektorem Departamentu III „A" gen. bryg. Władysławem Ciastoniem na początku 1981 r. Dokument zatytułowany „Informacja o niektórych doniesieniach naczelnika Departamentu III »A« Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL" pochodzi z marca 1981 r. „Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976" – czytamy w dokumencie. Red. Dorota Kania . Wg niektórych ( tzw. dobrze zorientowanych z drugiej strony barykady) Sam Lech Wałęsa był Tajnym Współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i Zarządu II Sztabu Generalnego WP o kryptonimach Bolek, Sierżant Kobrzyński i Piękny Bolo. Żaden ruch w Polsce nie obalił komunizmu, komunizm przepoczwarzył się na skutek umów przy okrągłym stole i w Magdalence. Vide- komentarze Przeciw a nawet za- http://wpolityce.pl/wydarzenia/60545-to-juz-chyba-wiemy-jaki-to-bedzie-film-andrzej-wajda-mamy-bohaterow-w-naszej-1000-letniej-historii-ale-takiego-jak-walesa-nie-mielismy http://www.kworum.com.pl/art1811,legenda_solidarnosci_.html • Nie trzeba wspominać o takich „drobiazgach” sprawach jak to, że: -syn za czasów prezydentury L. Wałęsy uciekł od odpowiedzialności karnej, za spowodowanie kolizji samochodowej w Warszawie, ponieważ wykryto u niego ciężką chorobę (prawdopodobnie dziedziczną) tzw. pomroczność jasną, - córka Wiktoria jest obecnie sądzona w gdańskim sądzie za oszustwa podatkowe w swojej firmie, - o nieślubnym dziecku L. Wałęsy, - o patologicznej rodzinie, z której pochodziła żona Danuta (ojciec notoryczny alkoholik, złodziej, awanturnik, skazany za współudział w morderstwie ( szczegółowo opisane w Internecie przez historyka dr hab. S. Cenckiewicza, - o Mędrcu Europy, prostym prymitywnym robotniku, z dwoma klasami zawodówki, ukończonej gdzieś tam na zadupiu, gdzie diabeł mówi dobranoc, który jako Przewodniczący Związku ”S” chwalił się tym, że w życiu nie przeczytał żadnej książki i zarazem drwił, nazywając „leniem” prof. dra hab. L. Kaczyńskiego urzędującego Prezydenta III RP, (czerwiec 2006 r.), „Genialna” szwaczka, specjalistką od międzynarodowej telekomunikacji w Radzie Nadzorczej PTK Centertel ( PO-SEŁ J.S. BOROWCZAK BYŁ I JEST NAJWIĘKSZYM "PRETORIANEM ' l. WALĘSY) Wszystko wskazuje na to, że państwo Borowczakowie w swoim pojmowania świata uważają, że ukończenie porządnej zasadniczej szkoły zawodowej jest równoznaczne z ukończeniem renomowanej wyższej uczelni. Nic więc dziwnego, że Mariola z zawodu szwaczka po zasadniczej szkole odzieżowej i o ile mi wiadomo dzięki protekcji prezydenta Lecha Wałęsy, a dokładnie jego przysłudze udzielonej wybitnemu francuskiemu inżynierowi aeronautyki, dyrektorowi PTK Centertel w Polsce, panu Bertrandowi Le Guner, została członkiem Rady Nadzorczej (RN) w firmie telekomunikacyjnej PTK Centertel (nr RHB 29945). Nie przeszkadzało jej to, że znała się tylko na szyciu szmatek, gdy inni członkowie RN byli wybitnymi francuskimi ekspertami z dziedziny informatyki i telekomunikacji. Dominującym w RN językiem, był język francuski. To było nieważne. Tak naprawdę zarówno dla niej jak i jej męża liczyła się i liczy „kasa”. Protegowanie do francusko-polskiej firmy telekomunikacyjnej niekompetentnej szwaczki zamiast zdolnego informatyka było błędem, ponieważ w oczach zarządu tego koncernu, zarówno Polacy jak i sam Wałęsa pogorszyli swój wizerunek, tzw. „pijar”. Dla nich (Zarządu firmy) to był po prostu polski folklor. http://www.kworum.com.pl/art1811,legenda_solidarnosci_.html -- publicznie obiecywał, iż wszystkich złodziei i oszustów rozkradających narodowy majątek „puści w skarpetkach” , zaś jak się okazało, puścił Naród, ale boso( bez skarpetek)- szczegółowo nie trzeba omawiać, ponieważ nie tylko był za tym, ale równocześnie był przeciw temu! • http://wpolityce.pl/artykuly/62146-jest-tylko-jedna-twarz-lecha-walesy-jest-to-twarz-drobnego-ulicznego-cwaniaczka-o-moralnosci-typowego-tchorzliwego-zulika-gotowego-zrobic-kazde-swinstwo -komentarze • czytaj więcej: http://wpolityce.pl/kategorie/smolensk NAOCZNY ŚWIADEK TAMTYCH DNI.
  LOLEK (178.19.178.***) dzisiaj, 18:09
  "Wałęsa.Człowiek z Nadziei"kandydatem do Oskara
 • @jazgdyni 16:00:07
  Nie, sztyletników, podałem link.
  Meandry patriotyzmu
 • Autorze 5+++++++!!!! oraz mój suplement.
  Czas na reaktywację AK oraz KEDYW-u, Polski Podziemnej ze wszystkimi atrybutami władzy a także NSZ i do roboty, a jest jej dużo, stajnię Augiasza trzeba wyczyścić do fundamentów lub głębiej. Także i reaktywacja Sztyletników by się bardzo przydała o ile wiecie kim byli i jakie zadania wykonywali także. Poczytajcie o ile nie wiecie: http://historia.org.pl/2013/01/19/sztyletnicy-tajni-likwidatorzy-w-sluzbie-rzadu-narodowego/
  Opawski kontra Latkowski?
 • @jazgdyni 12:03:06
  Czas na reaktywację AK oraz KEDYW-u, Polski Podziemnej ze wszystkimi atrybutami władzy a także NSZ i do roboty, a jest jej dużo, stajnię Augiasza trzeba wyczyścić do fundamentów lub głębiej. Także i reaktywacja Sztyletników by się bardzo przydała o ile wiecie kim byli i jakie zadania wykonywali także. Poczytajcie o ile nie wiecie: http://historia.org.pl/2013/01/19/sztyletnicy-tajni-likwidatorzy-w-sluzbie-rzadu-narodowego/
  Meandry patriotyzmu