Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @Husky 19:10:41
  "Policja użyła granatów hukowych, gazu łzawiącego i armatki wodnej, aby przerwać blokadę." A się pytam dlaczego kurwa nie użyli tego samego przeciw blokującym miesięcznice smoleńskie? Dlaczego policja nie rozpędza armatkami Obywateli RP gdy ci blokują legalną demonstrację? Zadziwia w tym fakt, ze jak Targowica blokowała (wielokrotnie) przejście modlących się ludzi z okazji miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu, to policja w białych rękawiczkach wynosiła ostrożnie bandytów (na czele z tow. "Grzybem"), żeby komu przypadkiem krzywdy nie zrobić, teraz, podczas marszu zboczeńców używa się armatek wodnych i granatów hukowych dla zapewnienia dalszego pedałowania. Podwójne standardy ?
  PIS bije "swoich" ?
 • @Husky 19:10:41 Przeciwnicy dewiacji seksualnych mają mój głos.
  To był przemarsz pedałów i zboczeńców, chwała kontrmanifestantom! Miesiąc przed terminem wyborów powinien istnieć całkowity zakaz wszelkich demonstracji! Marsz "równości" nigdy nie powinien się odbyć. Nienawidzę gdy się obnoszą z tym z kim chodzą pod kołdrę. Ulica to nie jest sypialnia, nie każdy musi wiedzieć co lubisz. Ale oni zawsze swoje. Ja, gdybym był prezydentem Polski, zakazałbym tym paskudztwom. Niech ci inaczej rozumiejący, gromadzą się w swoich obszarach, a nie że ja będę oglądał ich bezeceństwa. Frustracja rządami PiS jest coraz większa. To nie jest dobra zmiana. To jest flop i całkowita porażka. PiS to zawoalowana "platforma" w wersji light. Kolejne rozczarowanie. Moje osobiście ostatnie. Homopropaganda pod hasłem: „+Nie trwóżcie się! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele … + Grupa chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza”. Fiu, fiu muszę to gdzieś zapisać, bo kiedyś moje wnuki w to nie uwierzą.
  PIS bije "swoich" ?
 • Ogromne bestialstwo Policji w stosunku do kontrmanifestacji - brawo PiS.
  PiS łamie Konstytucję pozwalając na manifestacje przeciw Art.18. "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką RP". W tej sprawie niestety aktualna władza, w imię piarowo-taktycznej przedwyborczej kalkulacji kupczy fundamentalnymi dla konserwatyzmu pryncypiami! Niestety! To koniec PiS jeśli tak dalej będzie. Policja powinna rozpędzić manifestację ludzi, którzy szerzą demoralizację, a jest odwrotnie. Wstyd. Gdzie jest Rząd? Zasłanianie się sędzia, który orzeka w imieniu Rzeczy Pospolitej jest przyznaniem się do tego, że po cichu popiera się lewactwo. Obietnice jedno a życie po staremu. Komuniści i liberałowie oraz relatywizm moralny i religijny to największa zaraza XXI wieku. Przed tymi rzeczywistościami przestrzegał JPII. Ale nasi rządzący Go nie słuchają. Szkoda. PiS dzisiaj stracił Lublin! W wyborach wygra niestety PO. Podziękować może Kaczyński za to Brudzińskiemu i Policji! Niech w innych miastach Policja strzela do zwolenników PiS, a KODorastów nosi na rękach, to też je straci. To co robi policja to skandal! Jeżeli tak to niech ich utrzymują ci LGBT. Odwołać Komendanta Policji w Lublinie za wydanie rozkazu strzelania do ludzi! W tvn24 stacji bandyckiej, spasione grubasy z policji chwalą się jak pięknie ochronili paradę zboków, lejąc hetero. POlicja w służbie PO i zła, szyderstwa oraz sodomii. Gdy KOD blokował przejścia posłom PiS, wyjąc "będziesz siedział" policji nie było. Żadnemu KODomicie łza nie poleciała od gazu. Jak jesteś za normalnością to łamiesz prawo i do sądu, jak łamiesz prawo to Policja traktuje cię tak jak traktowane są święte krowy w Indiach. Paranoja. Jak kodomici blokowali marsz, to byli delikatnie jak zgniłe jajo wynoszeni, w Lublinie policja stosuje amunicję. Oto równość po lewacku! Brudziński won! Pieprzyć takie "prawo które pozwala zboczeńcom panoszyć się po ulicach i publicznie siać zgorszenie. Tłuc zboków i lewactwo, rak toczące społeczeństwo. Sąd Apelacyjny w Lublinie do likwidacji. Podjął decyzję świadomie bo chciał żeby polała się krew. Ten sędzia, który wydał wyrok powinien zostać zapamiętany! Przecież przedstawicielom nadzwyczajnej kasty z sądu apelacyjnego w Lublinie dokładnie o to chodziło. Miało być głośno o Polsce w świecie, homofobia, bijatyka, krew. Kiedy wreszcie tych pseudo sędziów wywali się na pysk z zawodu?
  PIS bije "swoich" ?
 • Brudziński powinien iść na czele tego pedalskiego pochodu, to jego środowisko!!
  Po tym marszu należy obciążyć wszystkimi kosztami sędziego który na to zezwolił. Kiedy wreszcie będą ponosić odpowiedzialność za swe widzimisię decyzje. Marsze Równości przyciągają głównie zbuntowaną młodzież. Przyjdzie im kiedyś za ten bunt zapłacić.Wdepną w narkotyki, seks z każdym kto wyciągnie rękę i związane z tym choroby. Smutne!
  PIS bije "swoich" ?
 • @Husky
  Żydokomuna

  https://pbs.twimg.com/media/DpYmLYSXoAAhngn.jpg
  PIS bije "swoich" ?
 • @Husky
  [Uczestnicy Marszu Równości na czele pochodu nieśli baner z napisem „I Marsz Równości w 100-lecie niepodległości”. Trzymali baloniki w różnych kolorach, tęczowe flagi oraz transparenty z napisami: „Wolność jest wtedy, kiedy się nie boisz”, „+Nie trwóżcie się! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele … + Grupa chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza”, „Let your tru colors shine”, „Lublin przeprasza za wojewodę homofoba i prezydenta tchórza”, „Miłość to prawo człowieka”, „Za miłość waszą i naszą”, „Praw osób tras prawami człowieka”.]-[Przeciwnicy marszu trzymali transparenty z napisami: „Chłopak dziewczyna normalna rodzina. Młodzież Wszechpolska”, „Rodzina fundamentem cywilizacji. Kozi gród na zawsze wolny od dewiacji. ONR”, „Homoseksualizm i przestępczość. Homoseksualiści byli dwa razy częściej skazywani za przestępstwa seksualne. Homoseksualiści byli cztery razy częściej skłonni dopuścić się zabójstwa. www.zycierodzina.pl” , „+Byłam narażona na jawne czynności seksualne takie jak sodomia, seks grupowy, nagość , pornografia, sadomasochizm+ Dawn Stefanowicz, wychowana przez pedałów”.]...W Marszu przeciwko polskiemu tradycyjnemu modelowi rodziny biorą również udział Ukraińcy. Nie jestem tym zdziwiony. Nienawiść do Polaków to ich święty obowiązek. Wypili go z mlekiem matki a 80% tych którzy zjeżdżają do Polski pochodzi z zachodniej Ukrainy gdzie kult ludobójców z UPA kwitnie. Rzeź humańska w roku 1768? chyba, trwa,toczy się, z przerwami i bez końca? Trzeba świeżej krwi polskiej na ich ołtarze...Można sięgać dalej aż po Batoh 1652 gdy Chmielnicki zapłacił Tatarom by wydali 3 tysiące polskich jeńców których potem bestialsko zgładzono (W tym brata Jana Sobieskiego) ukraińskie okrucieństwo i zbrodnie wobec Polaków mają długą krwawą tradycję.
  PIS bije "swoich" ?
 • @Husky
  Tylko idiota może twierdzić, że wszyscy ludzie są równi. Mogą być co najwyżej równouprawnieni i to nie zawsze. Jeśli np. facet urodzi dziecko będzie miał takie samie prawa , jak kobieta. Tak się nigdy nie stanie, bo to niezgodne z prawami natury. Zaraza promowania LGBT zniknie jak znikały inne zarazy. Środowiska LGBT powinny siedzieć cicho lub uciekać do państw socjalistycznych takich jak Niemcy lub Francja. Marsz Równości - porównajcie z Akcją Widelec, zleconej przez ówczesnego ministra MSWiA Grzegorza Schetynę, polityka PO.

  https://youtu.be/7LnuP8njLqI
  PIS bije "swoich" ?
 • @Husky
  Zdaje się że na marsz przyjechali sami organizatorzy. Myślicie że jest chociaż 30 osób? Więcej osób widziałem dzisiaj w Biedronce na zakupach. W Polsce nie było i NIE BĘDZIE zgody na promocję jakiegokolwiek zboczenia czy bandyckiej ideologii.
  https://pbs.twimg.com/media/DpZK1XJW4AEdt6a.jpg
  image.png
  PIS bije "swoich" ?
 • Poseł powiedział parę słów o "zasługach" rządu PO-PSL. W tle - miliardowe straty Skarbu Państwa
  Ekipa Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego z pełną świadomością doprowadziła do gigantycznych wyłudzeń podatku VAT - powiedział dzisiaj wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Janusz Szewczak. Jego zdaniem świadczą o tym dwa ujawnione ostatnio dokumenty: pierwszy to nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 1 kwietnia 2011 roku. Wprowadza ona dwuletnie zwolnienie z podatku VAT dla firm, które nie mają siedziby w Polsce. Spółki te rejestrowały się w Polsce tylko po to, by przywieść towar kupiony z zerową stawką VAT za granicą, sprzedać go i wyłudzić podatek twierdzi Szewczak. Dodaje, przepis ten spowodował gigantyczne straty dla budżetu i uderzył w legalne firmy i hurtownie funkcjonujące w systemie VAT. Decyzja o zwolnieniu jest niewytłumaczalna, niewykluczone, że ktoś lobbował, ktoś był bardzo zainteresowany taką zmianą legislacyjną przekonuje wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych. Drugim dokumentem, który - zdaniem Szewczaka dowodzi, że rząd Donalda Tuska doskonale wiedział, że proceder wyłudzania VAT kwitnie, jest pismo z 3 października 2012 roku.
  Jego autorem jest Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN), która ujawniła spadek sprzedaży paliw z legalnych źródeł, czyli od podmiotów płacących VAT. W piśmie tym szefowie POPiHN, piszą, że po ośmiu miesiącach 2012 roku konsumpcja trzech gatunków paliw silnikowych kształtowała się na poziomie 95 proc. wielkości z roku ubiegłego (olej napędowy - 92,9 proc., benzyna - 96,3 proc., LPG - 102,5 proc.). Dowodzą, że spadek konsumpcji jest nie tylko efektem spowolnienia gospodarczego, ale przede wszystkim pojawieniem się na rynku sprowadzanych z zagranicy paliw nieobciążonych podatkiem VAT, a więc sprzedawanym taniej. Przestrzegają oni, że w wyniku działania tego mechanizmu budżet państwa tylko w 2012 roku stracił około 3 mld zł. Dokument ten trafił m.in. do Donalda Tuska, wicepremiera Waldemara Pawlaka, szefa resortu finansów Jacek Rostowskiego, a także do szefa sejmowej Komisji Finansów Publicznych Dariusza Rosatiego wylicza Szewczak. Dodaje, że nie wywołało to żadnej reakcji, sprawę zamieciono pod dywan. Wręcz przeciwnie, działania rządu szły w kierunku cofnięcia przedpłat czy zezwoleń na koncesję paliw twierdzi. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w latach 2006-2015 luka VAT wzrosła z 0,6 proc. PKB do 2 proc. PKB. W samym 2015 r. polski budżet stracił przez dużą lukę i słabą ściągalność aż 40 mld zł. Dodano, że szacunki dotyczące luki w VAT w latach 2008-2015 mówią o kwotach 250-265 mld zł.
  Antykapitalizm i prosocjalizm!
 • @Husky
  Stan Waszyngton zniósł karę śmierci z przyczyn rasowych.(sic!) 30 stanów w Stanach Zjednoczonych nadal utrzymuje karę śmierci, jednak stan Waszyngton zlikwidował ją w czwartek ze względów rasowych. Skład sędziowski sędziów w czwartek jednogłośnie zniósł karę śmierci w stanie Waszyngton, stwierdzając, że narusza konstytucję państwową.
  Pięciu sędziów w sądzie najwyższym oświadczyło, że "kara śmierci jest nieważna, ponieważ została narzucona arbitralnie i jest rasowo stronnicza. Gubernator Waszyngtonu Jay Inslee, niegdyś zwolennik kary śmierci, nałożył w 2014 r. Moratorium na karę śmierci, mówiąc, że nie będzie egzekucji w czasie jego urzędowania. W stanie Waszyngton od 1904 roku wykonano karę śmierci na 78 osobach. "Sąd jasno daje do zrozumienia, że kara śmierci w naszym państwie została narzucona w sposób" arbitralny i rasowo stronniczy "," nierównomiernie się stosuje "i nie służy celowi sprawiedliwości w sprawach karnych" napisała Inslee.
  Źródło: theguardian.com/
  Pedofil, pijak, zbiorowy gwałciciel.
 • @Husky 12:40:46
  Francuski rząd robi kampanię pokazującą białych mężczyzn jako gwałcicieli Arabek. "Francja Elegancja" tak nasi przodkowie określali kraj, który słynął z nowoczesności, mody, dobrego szyku i zasad dobrego wychowania. Dziś Francja należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych krajów w Europie. Porachunki imigranckich gangów, postępująca islamizacja. Kraj rządzony przez najsławniejszą w świecie ofiarę pedofilii, Emanuella Macrona i jego żonę pedofikę, która go uwiodła, kiedy Emanuell miał zaledwie 14 lat. Młody Macron był uczniem kolegium jezuickiego w Amiens. Ona 49-latka uczyła tam francuskiego i prowadziła kółko teatralne. Brigitte Trogneux miała męża i dzieci, kiedy rozpoczęła romans ze swoim młodszym o ćwierć wieku uczniem. Prezydent Francji to nie tylko ofiara pedofilii, ale również, jak plotki głoszą jest czynnym biseksualistą. Był w związku z dyrektorem francuskiego radia, Mathieu Galletem. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy brał ślub z Brigitte. Media oskarżają go nie tylko o prowadzenie podwójnego życia. „Le Figaro” zaznacza, że prasa brukowa i serwisy plotkarskie są w posiadaniu kompromitujących zdjęć. Kraj, w którym rodowici biali Francuzi zaczynają być dyskryminowani na rzecz afrykańskich imigrantów, którzy licznie przybywają z byłych kolonii francuskich. Postępowe lewicowy francuski rząd postanowił zrobić kampanię pokazującą białych mężczyzn jako gwałcicieli Arabek. Na filmie widać obleśnego białego mężczyznę, który ma zamiar molestować Arabkę. Dziewczynę ratuje para składająca się z czarnego mężczyzny i białej kobiety. We Francji zakazane są statystyki, uwzględniające pochodzenie etniczne przestępców, dlatego nie można sprawdzić, jak grupa popełnia tam najwięcej przestępstw i kto pada ofiarą. Bardzo ciekawe statystyki można natomiast znaleźć na stronach rządowych w USA. W raporcie Departamentu Sprawiedliwości USA możemy przeczytać, że w 2005 roku 111 490 białych kobiet zgłosiło gwałt lub napaść na tle seksualnym. 44 proc. sprawców było białych, 33.6 proc. sprawców to Afroamerykanie (chociaż stanowią oni jedynie 13 proc ludności USA). W tym samym roku, 33 620 Afroamerykanek zgłosiło gwałt lub napaść na tle seksualnym. Prawie 100 proc. sprawców to Afroamerykanie. Białych sprawców było mniej niż dziesięciu. Według danych podanych przez BBC, 58% gwałcicieli w Szwecji to imigranci, chociaż stanowią oni jedynie 16 proc ludności Szwecji. W wypadku gdy ofiara nie znała sprawcy, cudzoziemcy odpowiadają za 80 proc. gwałtów. W grudniu 2017 The Quilliam Foundation założone przez muzułmańskiego reformatora Maajida Nawaza opublikowało raport, w którym okazało się, że w przypadku wśród 264 skazanych za udział w gangach stręczycieli 85% stanowiły osoby „azjatyckiego pochodzenia”, co w Wielkiej Brytanii oznacza osoby pochodzące z Pakistanu, Bangladeszu i Indii. A teraz przyjrzyjmy się opinii imigrantów, których przyjmuje Francja, ale nie chce ich krytykować, ponieważ biali mężczyźni są łatwym celem. Der Spiegel podaje dane na temat molestowania seksualnego w Egipcie i krajach arabskich:

  84 proc Egipcjanek i 74 proc Egipcjan uważa, że kobieta ubierająca się prowokacyjnie zasługuje molestowanie.

  64 proc. Egipcjan i 60 proc. Egipcjanek uważa, że zgwałcona kobieta powinna poślubić gwałciciela.

  33 proc. Egipcjanek i 28 proc. Egipcjan uważa, że gwałciciel nie powinien ponieść kary jeżeli ożeni się z ofiarą.

  74 proc Egipcjan i 84 proc. Egipcjanek uważa, że kobiety które ubierają się prowokacyjnie zasługują na to żeby być molestowane.

  Poprawność polityczna sprawiła, że jedyną grupą kto, którą można bezkarnie poniżać i obarczać za całe zło na świecie są biali mężczyźni, chociaż ze statystyk wynika, że jest wiele grup, które popełniają więcej przestępstw. Według danych FBI Biali popełniają 45 proc. morderstw w USA a Afroamerykanie 52 proc. chociaż stanowią 13 proc ludności USA.

  Skutki politycznej poprawności i "dyskryminacji pozytywnej"

  Przeprowadzono badania, z których wynika, że reklamodawcy unikają białych modeli, ponieważ boją się oskarżenia o rasizm. Jedna trzecia ankietowanych marketingowców przyznała, że w ostatnim roku rzadziej korzystała z wizerunku białych modeli i modelek. W badaniu uczestniczyło 500 firm. We Francji związki zawodowe organizowały imprezę z zakazem wstępu dla białych. Zachodnie uczelnie ograniczają przyjęcia białych studentów, aby zwiększyć liczbę miejsc dla afroamerykanów, pomimo że biali osiągają lepsze wyniki na egzaminach SAT. Na stronie National Center for Education Statistics można sprawdzić wyniki egzaminu SAT w USA (test dla uczniów szkół średnich w USA). W 2014 roku biali uczniowie otrzymali 534 punków w części matematycznej a Afroamerykanie 428 punktów. Najlepsze wyniki osiągnęli Azjaci 598 punktów.

  Kto odpowiada za nagonkę na białych mężczyzn?

  Za nagonkę odpowiedzialni są dziennikarze z obsesją ideologiczną. Podaje kilka przykładowych wypowiedzi zachodnich dziennikarzy. Przykład tweetu dziennikarki CBS News. Poniżej tweet amerykańskiego profesora Georga Ciccariello-Mahera, który napisał na twitterze, że chciałby "ludobójstwa białych". Sytuację opisała stacja CNN, która broniła wolności słowa, z której skorzystał profesor. Oczywiście, gdyby tak napisał o innej grupie ludzi, niż biali to nikt by go nie bronił.

  Violences sexistes et sexuelles dans les transports – Réagir peut tout changer

  https://youtu.be/vTbRjdiIT8o

  "Réagir peut tout changer", la nouvelle campagne contre les violences sexistes et sexuelles
  „Obrzydłe trupa ćwierci na proch spalone”
 • @Husky 12:40:46
  ŻYDZI ZAMORDOWALI KOLEJNYCH 7 PALESTYŃCZYKÓW A PONAD 150 RANILI. Siły izraelskie zastrzeliły kolejnych siedmiu Palestyńczyków. Do zabójstw doszło w piątek podczas masowych protestów wzdłuż ogrodzenia ochronnego oddzielającego Gazę od Izraela, podało Ministerstwo Zdrowia Gazy. Rzecznik palestyńskiego ministerstwa zdrowia powiedział, że sześciu palestyńskich mężczyzn zostało zabitych, gdy tysiące protestujących zbliżyło się do pilnie strzeżonej granicy izraelskiej. Wszystkie ofiary to mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat.
  Ministerstwo dodało także, że co najmniej 140 Palestyńczyków zostało zranionych w wyniku ostrzału z broni palnej. Protestujący domagają się "prawa do powrotu" do swoich domów i wiosek w historycznej Palestynie, skąd zostali wypędzeni w 1948 roku, aby zrobić miejsce dla nowego państwa Izrael.

  Przypomnijmy historię ekspansji żydów w Palestynie:

  Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. W 1841 roku żydzi zakupili w Palestynie pierwszy gaj pomarańczowy. Uczyniono to za pieniądze brytyjskiego finansisty sir Mosesa Montefiore, a za namową rabina Cwiego Hirsza Kaliszera. W tym czasie w Jerozolimie żyło 500 żydów, a naczelnym rabinem Jerozolimy był Samuel Salant.  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/Second_aliyah_Pioneers_in_Migdal_1912_in_kuffiyeh.jpg
  W 1856 roku w Jerozolimie żyło już ponad 5 tys. żydów. W 1863 roku Jechiel Brill rozpoczął w Jerozolimie wydawać pierwsze hebrajskie czasopismo „Ha-Lewanon”. W 1870 roku żydzi z francuskiej organizacji Alliance Israélite Universelle wykupili w Palestynie mały obszar ziemi (nazwany Mikwat Israel), na którym założyli szkołę rolniczą. Dyrektorem szkoły został Charles Nettner. Do tego miejsca przybywali żydzi z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z terenów Rosji. Osadnictwo rolnicze w Palestynie finansował baron Edmond James de Rothschild. Rothschild założył PICA (The Palestine Jewish Colonization Association). Na wsparcie osadnictwa przekazał ponad 50 mln dolarów, oraz dodatkowo wiele milionów na rozwój przemysłu. W owym czasie w Jerozolimie mieszkało już około 14 tys. żydów i wkrótce stali się większością w mieście. W 1879 roku organizacja Alliance Israélite Universelle po raz kolejny wykupiła w Palestynie mały obszar ziemi. Znajdował się on w pobliżu Jafy. Utworzono w tym miejscu kolonię rolniczą Petach Tikwa (pol. Drzwi nadziei). Mordechaj Diskin pomógł założyć tutaj pierwszą nowoczesną szkołę religijną Necach Israel. W 1880 roku do Palestyny przybyła fala żydowskich uchodźców z Jemenu. Szacuje się, że w owym czasie w Palestynie obok 500 tys. muzułmanów żyło około 40 tys. żydów. W latach 1881-1903 do Palestyny napłynęła pierwsza fala żydowskich imigrantów. Była to tzw. pierwsza alija (dosłownie: „wstąpienie” – tak żydzi mówią o powrocie do „ojczyzny swoich ojców”). Szacuje się, że w tym okresie osiedliło się w Palestynie około 25 tys. Żydów. Byli to głównie rosyjscy Żydzi uciekający przed pogromami.
  Założenie Tel Awiwu – 1909 rok
  W latach 1904-1913 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. W drugiej aliji do Palestyny przybyło około 40 tys. żydów. Owi pionierzy (hebr. חלוצים [chalucim]) zakładali wspólnoty rolnicze, rekultywowali bagna w Dolinie Ha-Chula, Pustynię Judzką i nadmorski pas wydm. Założyli nadmorskie miasto Tel Awiw i sieć małych osad rolniczych. W latach 1919-1923 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. 1 lipca 1920 roku oficjalnie Palestyna przypadła Wielkiej Brytanii, na mocy traktatu pokojowego z Turcją. Zaczął się okres brytyjskiej administracji cywilnej w Brytyjskim Mandacie Palestyny. Założenie Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie – 1925 rok.

  Po pogromie w Hebronie – 1929 rok.
  W latach 1924-1931 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. Szacuje się, że w tym okresie w Palestynie osiedliło się około 80 tys. żydów (w tym prawie 62 tys. żydów polskich). Byli to rzemieślnicy i drobni przedsiębiorcy, którzy nie widzieli możliwości działania politycznego w Polsce. Ich napływ do Palestyny był silnym impulsem rozwoju. W 1925 roku Arabowie zaatakowali osiedla żydowskie w Palestynie. Między innymi w Hebronie zginęło 150 żydowskich wychowanków szkoły rabinackiej. W całej Palestynie kilkuset Żydów zostało rannych. Rozruchy zostały powstrzymane przez brytyjskie wojska przybyłe z Egiptu. W latach 1931-1940 piąta fala żydowskich imigrantów przybyła do Palestyny. Szacuje się, że w tym okresie około 250 tys. żydów osiedliło się w Palestynie. W tej liczbie znajdowało się około 100 tys. żydów niemieckich, którzy uciekali przed nazizmem z Europy. W listopadzie 1935 roku politycy arabscy przedstawili Brytyjczykom memorandum, domagając się utworzenia demokratycznego rządu arabskiego w Palestynie, wprowadzenia całkowitego zakazu żydowskiej imigracji oraz zakazu sprzedaży ziemi żydom. Szósta fala żydowskich imigrantów przybywała do Palestyny w trudnych wojennych latach 1941-1947. 14 maja 1948 roku o godzinie 16:00, Dawid Ben Gurion odczytał na posiedzeniu Rady Ludowej (Mozet HaAm) w Tel Awiwie Deklarację Niepodległości, głoszącą o ustanowieniu Państwa Izrael.
  „Obrzydłe trupa ćwierci na proch spalone”
 • @stanislav 22:47:30
  NOWE „NIEWIDZIALNE” POWŁOKI DLA CHIŃSKICH MYŚLIWCÓW?  http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2018/05/J-31-at-2014-Zhuhai-Air-Show.jpg
  Być może już wkrótce myśliwce Sił Powietrznych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej nie będą musiały być elitarnymi J-20 ani J-31 (na zdjęciu), aby stać się trudno wykrywalne dla radarów. Jak twierdzi hongkoński dziennik South China Morning Post, chińscy naukowcy i producenci są już coraz bliżej seryjnego zastosowania odkrycia, które zapewni „niewidzialność” także myśliwcom starszej generacji. Kluczem mają być tak zwane metamateriały, zmieniające właściwości pod wpływem potencjału elektrycznego. Nanoszone na płatowce specjalnie prefabrykowane powłoki będą uformowane w mikrostruktury podobne do elektronicznych obwodów drukowanych. Materiał ma pozwalać nie tylko na zmniejszanie echa radarowego samolotu, ale też na generowanie fałszywych odbić. Prace nad rewolucyjnym tworzywem prowadzone są na Uniwersytecie Nankińskim w prowincji Jiangsu od 2011 roku. Pomysł testowano już ponoć na samolotach w nieujawnionym z nazwy ośrodku badawczym w Shenyangu w prowincji Liaoning, co pozwala sądzić, że chodzi o należące do państwowej korporacji AVIC (zobacz też: Potentaci branży zbrojeniowej) zakłady zajmujące się produkcją myśliwców J-11 i J-15. Nowe rozwiązanie ma być najbardziej skuteczne w trzech najczęściej stosowanych przez radary zakresach częstotliwości, zwłaszcza w połączeniu z aerodynamiką myśliwców piątej generacji i odpowiednią taktyką. W marcowym wywiadzie dla chińskiej telewizji CCTV przedstawiciel firmy Kuang-Chi z Shenzhen twierdził, że produkcja metamateriału, unikatowego na skalę światową, już się tam odbywa. Sam pomysł trąci być może nieco fantastyką. Z drugiej strony: czy jeszcze dekadę temu media brałyby chińskie plany wprowadzenia do służby myśliwca stealth albo budowy własnego lotniskowca na poważnie? Jak twierdził natomiast niedawno Boeing, skuteczność nowych powłok pochłaniających na F/A-18E/F jest już tak wysoka, że samolot daje echo radarowe porównywalne z F-117A.


  (scmp.com)
  Polityczne i ekonomiczne grupy interesów współczesnych Chin
 • @stanislav 22:47:30
  CHINY PRACUJĄ NAD UKŁADEM STEROWANIA WEKTOREM CIĄGU.  http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2015/08/Chengdu_10.jpg
  Jeden z chińskich magazynów militarnych opublikował zdjęcie myśliwca J-10C z nową dyszą wylotową silnika. Jej konstrukcja sugeruje rozpoczęcie prac nad układem sterowania wektorem ciągu. Na zdjęciu widać jeden z kilku myśliwców służących zakładom lotniczym Chengdu do testów. Konstrukcja dyszy wylotowej wskazuje z jednej strony na możliwość sterowania wektorem ciągu w płaszczyźnie zarówno pionowej, jak i poziomej, z drugiej zaś na próby ograniczenia ogólnej wykrywalności samolotu w tylnej półsferze.
  J-10C TVC-testbed - magazine cover via http://fyjs.cn


  https://pbs.twimg.com/media/DZ1Q_slW0AINAV_.jpg
  Pogłoski o rozpoczęciu w Chinach prac nad układem sterowania wektorem ciągu krążyły już od jakiegoś czasu. Pierwszy tak wyposażony samolot miał nawet odbyć lot pod koniec ubiegłego roku. Są to jednak informacje niepotwierdzone i w zasadzie niemożliwe do weryfikacji. Rodzi się również pytanie, czy jednosilnikowy J-10 może zostać wyposażony w kolejnej wersji w sterowanie wektorem ciągu. Eksperci przychylają się raczej do zdania, że testowane rozwiązania są opracowywane pod kątem zastosowania w docelowej wersji myśliwca J-20 wyposażonej w rodzime silniki WS-15, a nie rosyjskie AŁ-31. Do tej pory spośród seryjnie produkowanych myśliwców sterowanie wektorem ciągu otrzymały jedynie F-22 Raptor i Su-30/35.
  IMO it combines similar modifications, the USAF tested on the F-16 during the VISTA/MATV and LOAN tests.  https://pbs.twimg.com/media/DZ1ZSUlWkAEucPk.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DZ3lVEsWAAAtcYr.jpg
  Polityczne i ekonomiczne grupy interesów współczesnych Chin
 • @stanislav 22:47:30
  CHINY PRACUJĄ NAD LOTNICZYMI POCISKAMI BALISTYCZNYMI.  http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2018/06/PLAAF_Xian_H-6H-1140x641.jpg
  Według amerykańskiego wywiadu Chiny pracują nad dwoma typami lotniczych pocisków balistycznych. Ich nosicielami nie będą jednak bombowce nowej generacji, ale kolejna wersja leciwego H-6. Informację podał w trakcie przesłuchania przed senacką komisją sił zbrojnych szef Defense Intelligence Agency (DIA), generał broni Robert Ashley. Oba pociski mają konstrukcyjnie bazować na przeciwokrętowym pocisku balistycznym DF-21D i mieć zasięg rzędu 3000 kilometrów. Z wypowiedzi generała Ashleya wynika, że różnica między dwoma typami ma się sprowadzać do rodzaju głowicy: jeden ma przenosić głowicę jądrową, drugi – konwencjonalną. Z tego powodu amerykańskie służby posługują się jednym oznaczeniem obu pocisków: CH-AS-X-13. Pierwsze doniesienia o lotniczych pociskach balistycznych pojawiły się w grudniu 2016 roku. Początkowo na nosiciela nowego uzbrojenia typowano, któryś z zapowiadanych bombowców nowej generacji. Z czasem jednak utwierdziło się przekonanie, że w najbliższym czasie rolę tę odgrywać będzie wysłużony H-6. Podobnie jak w wypadku pocisków informacje o H-6N zaczęły również pojawiać się pod koniec 2016 roku.  (eastpendulum.com)
  Polityczne i ekonomiczne grupy interesów współczesnych Chin
 • @stanislav 22:47:30
  CHINY PRACUJĄ NAD „NIEWIDZIALNYM” POCISKIEM MANEWRUJĄCYM.  http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2018/05/YJ-83J_Missile_20170902.jpg

  Należąca do korporacji CASIC Akademia Technologii Elektromechanicznych Haiying opublikowała artykuł, z którego wynika, że na uczelni prowadzone są prace nad nowym pociskiem manewrującym. Cechą charakterystyczną nowego pocisku ma być ograniczona wykrywalność. Sam tekst dotyczy prac nad nowym materiałem kompozytowym pochłaniającym wiązkę radarową prowadzonych przez zespół Gong Yuan Xuna. Główne problemy napotkane w trakcie badań dotyczyły trudności w pogodzeniu masy, grubości powłoki i jak najlepszej zdolności do absorpcji fal radarowych. Trudności miały zostać przezwyciężone dzięki współpracy z również podporządkowanym CASIC Instytutem 306. To, że prace dotyczą nowego pocisku manewrującego, sugeruje przede wszystkim sam CASIC. Korporacja specjalizuje się w produkcji tego typu uzbrojenia. Jej sztandarowe produkty to obecnie lądowy pocisk CJ-10/DF-10, jego lotnicza wersja KD-20 oraz morski YJ-83 (na zdjęciu). Ponadto już w grudniu 2015 pojawiły się doniesienia badaniach nad ograniczeniem wykrywalności prowadzone na potrzeby „pewnego projektu”. Wreszcie w artykule wymieniany jest Hao Hao, który od 2013 pracuje nad materiałami na powłoki pochłaniające wiązkę radarową, przeznaczonymi dla taktycznych pocisków rakietowych (zobacz też: Chiny wprowadzają nowy pocisk balistyczny). Być może „niewidzialny” pocisk manewrujący powstanie na bazie YJ-18. Jest to najnowsza rodzina pocisków manewrujących opracowanych przez CASIC, która zaczęła wchodzić do służby w roku 2015. W jej skład wchodzą wersje przeznaczone dla okrętów nawodnych, podwodnych oraz artylerii nadbrzeżnej. Wszystkie wersje mogą atakować cele lądowe i nawodne.  (eastpendulum.com)
  Polityczne i ekonomiczne grupy interesów współczesnych Chin
 • @stanislav 22:47:30
  OBLOT CHIŃSKIEGO ODPOWIEDNIKA B-21 MOŻLIWY JUŻ WKRÓTCE.

  http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2018/02/110319-F-CJ989-521.jpg
  Z Chin napływają informacje, że bombowiec strategiczny Xian H-20 już niedługo może wykonać swój pierwszy lot. Według lokalnych mediów program budowy samolotu dokonał „wielkich postępów”. W maju tego roku w internecie pojawił się „zwiastun” H-20. Widać w nim było przykryty płachtą samolot o sylwetce uderzająco podobnej do Northropa B-2A (na zdjęciu). Podważało to wiarygodność materiału, a z drugiej strony prowadziło do podejrzeń, że chiński bombowiec będzie dokładną kopią amerykańskiego. Natomiast w sierpniu chińska telewizja publiczna wyemitowała bardzo ogólnikowy reportaż na temat H-20.

  China Teases Its H-20 Stealth-Bomber and Trolls Northrop Grumman At The Same Time

  https://youtu.be/A7n3NIoimCM

  Xian H-20 jest jednym z najbardziej utajnionych chińskich programów wojskowych. Prace nad bombowcem ruszyły na początku obecnego stulecia, ale oficjalne informacje pojawiły się dopiero w roku 2016. Z plątaniny pogłosek i nieoficjalnych danych wyłania się obecnie obraz poddźwiękowego samolotu o ograniczonej wykrywalności w układzie latającego skrzydła, wyposażonego w cztery silniki. Udźwig szacowany jest na dziesięć do dwudziestu ton, a zasięg na 8–12 tysięcy kilometrów. H-20 ma przenosić zarówno broń jądrową, jak i konwencjonalną, w tym pociski manewrujące CJ-10K (zobacz też: Chiny pracują nad lotniczymi pociskami balistycznymi). Nawet jeżeli prawdziwe okażą się niższe dane, wprowadzenie do służby odpowiedniej liczby H-20 zmieni równowagę sił w regionie. Chiny uzyskają dużo większą zdolność projekcji siły na zachodnim Pacyfiku i w regionie strategicznie ważnej cieśniny Malakka.

  Zobacz też: USAF zainteresowany większą liczbą B-21

  (businessinsider.com, thedrive.com)
  Polityczne i ekonomiczne grupy interesów współczesnych Chin
 • @Husky
  Założyciel Sierpnia'80 nie zostawia suchej nitki na opozycji: Żyją w swoim świecie. PiS będzie rządziło przez 20 lat. Wykorzystując szyld Solidarności, władzę sprawowali ludzie, którzy całkowicie zaprzeczyli ideałom związku. Cała reforma Leszka Balcerowicza była ich zaprzeczeniem. Te wszystkie rzeczy, które działy się po 1989 roku - upadek przedsiębiorstw, bezrobocie, rosnące ubóstwo społeczeństwa, rozwarstwienie dochodów - stały w sprzeczności z ideą wielkiego zrywu 1980 roku mówi w rozmowie z Elizą Olczyk w „Plusie Minusie” Bogusław Ziętek, związkowiec, założyciel Solidarności‘80 i Sierpnia‘80. Wspominając przemiany ustrojowe, Ziętek krytykuje reformę Balcerowicza. Nikt mnie nie przekona, że nie można było przeprowadzić inaczej transformacji gospodarczej. Że konieczne były te koszty, które poniosły miliony ludzi. Dlatego potem które poniosły miliony ludzi. Tym bardziej że ciągle wikłała się w politykę, która była robiona przeciwko związkowi podkreśla. Co myśli o Lechu Wałęsie? Wałęsa to typ drobnego cwaniaczka, zdolnego do tego, żeby ukraść rower spod sklepu, ale nie zaplanować napad na pociąg z forsą. On na tym cwaniactwie wiele wygrał. (…) Stał się twarzą wielkiej rewolucji, ale miliony Polaków za to zapłaciły zaznacza. Co myśli o obecnej władzy? Doceniam niektóre pociągnięcia obecnego rządu, m.in. program 500+. Moim zdaniem jest to najbardziej prorozwojowy program po 1989 roku. A najbardziej podoba mi się, że objęta jest nim i bardzo zamożna pani Kulczykowa, i pani Malinowska, której stary wystaje codziennie pod budką z piwem. Nie ma tutaj wykluczenia i to jest parametr prorozwojowy podkreśla.
  Zdaniem Ziętka opozycja nie ma co liczyć na odsunięcie PiS od władzy.
  Przy okazji chcę powiedzieć tym, którzy marzą o szybkiej zmianie władzy w mojej opinii PiS będzie rządziło nie przez jedną czy dwie kadencje, tylko przez 20 lat. Chyba, że coś się przydarzy Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo wtedy to imperium się rozpadnie zaznacza. Niech opozycja zapomni, że jest w stanie mierzyć się z PiS, bo w tej chwili ta partia poradzi sobie z każdym. Jest trzy długości przed innymi. Dlatego Robert Biedroń nie ma wielkich szans ze swoją inicjatywą. (…) Trzy lata temu było wielu ludzi, którzy szukali alternatywy nie chcieli PiS, ale nie chcieli też korupcyjnego ekipy, która sprawowała władzę przez osiem lat. Wtedy Biedroń miał ogromną szansę dodaje. Zdaniem Ziętka Polakom wiele posunięć rządu się nie podoba, ale nie widzą dla niego żadnej alternatywy. Wiele rzeczy wyborcom się nie podoba, ale nie widzą nikogo lepszego stwierdza. Opozycja to ludzie, którzy żyją w swoim świecie i są zbrukani przeszłością. Ich już nikt nie kupi, choćby nawet postawili obok siebie Chrystusa. To są ludzie, którzy jak w piosence Perfektu powinni wiedzieć „kiedy ze sceny zejść, niepokonanym” podkreśla.


  Ps...Generalnie ma rację. Te środowiska już nie dojdą do władzy w Polsce, nie tylko przez 20 najbliższych lat. Kto uwierzy partii, która powstała za niemieckie pieniądze i której fuhrer uciekł do Brukseli przed odpowiedzialnością. Kto im uwierzy za 8 lat złodziejstwa, korupcji i zdrady. Niestety jeszcze sporo takich (15%-19%)jest co wierzą ze przyjedzie krul z Brukseli na białym Pferde i weźmie to towarzystwo za twarz.
  Antykapitalizm i prosocjalizm!
 • @Husky
  Brytyjski instytut YouGov we wrześniu przeprowadził na grupie ponad 2000 Niemców sondaż, z którego wynika, że aż 55% Niemców chciałaby opuścić swój kraj - przynajmniej na pewien czas. 1/3 z tej liczby rozważa nawet pozostanie za granicą na stałe. Nasi zachodni sąsiedzi za granicą oczekują przede wszystkim lepszej pogody oraz... lepszych warunków życia i relaksu. Co ciekawe, najwięcej chętnych do wyjazdu na stałe było w grupie najstarszych ankietowanych, będących w wieku emerytalnym. Młodzi ludzie tuż po szkole myślą raczej o wyjeździe na kilka lat. Aż 29% zamierzających wyjechać twierdzi, że jeszcze 2 lata nawet nie rozważali emigracji. Ich zdanie zmieniła sytuacja ekonomiczna i - jak sami to określali - niestabilność polityczna Niemiec... Trzeba pomału zamykać granice bo potem zaczną głosować na PO...
  Antykapitalizm i prosocjalizm!
 • Myślał, myślał i wymyślił. Schetyna będzie składał wniosek... o odwołanie premiera Morawieckiego
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/scheta_7.jpg
  Jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów – zapowiedział w Poznaniu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej. Można powiedzieć, że nic nowego – totalna opozycja co i raz chce odwoływać kogoś z rządu. Dziś przyszedł czas, żeby głośno domagać się poszanowania podstawowych wartości. Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów – powiedział Schetyna.
  Lider PO podkreślił, że Koalicja Obywatelska "złoży ten wniosek, bo nie może być premierem Polski ktoś, komu udowodniono kłamstwo". Nie może rządzić ktoś, kto mówi "ludzie są tacy głupi, że to działa" - to było o was, o mnie, o każdym z nas - o pielęgniarce, o kierowcy ciężarówki, nauczycielce, sprzedawcy, u którego robimy zakupy. Wszyscy są dla niego głupi, każdego można oszukać, wykorzystać i wykiwać. Jak trzeba gardzić Polakami, żeby tak o nich mówić? – dodał.

  Ps..Czyżby te tumany razem z "matematyczką" babochłoppem pekińczykiem Lubnauer matematyki sejmowej nie znali. Znowu błazenada i ośmieszanie się.
  Antykapitalizm i prosocjalizm!