Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @MacGregor
  „Rosja może obronić europejską cywilizację”. Rosja to fundamentalny sojusznik w walce z terroryzmem, z którym trzeba współpracować gwoli obrony europejskiej cywilizacji przed ekstremistami oświadczył premier i szef włoskiego MSW Matteo Salvini. „Bardzo się cieszę, że amerykański prezydent Donald Trump ma takie same zamiary wobec Rosji, jak i ja" powiedział Salvini w rozmowie z gazetą „Izwiestija". Salvini wyraził wcześniej gotowość do podjęcia rozmów w sprawie statusu Krymu i dopuścił możliwość nałożenia weta na przedłużenie sankcji związanych z wejściem półwyspu w skład Rosji. Salvini zauważył także, że Rosja jest dla Włoch znaczącym partnerem w handlu i energetyce, dlatego należy trzymać się zasady dobrego sąsiedztwa. „Ruch Pięciu Gwiazd" i partia „Liga Północy", której liderem jest Salvini, zawarły „kontrakt rządowy" przed sformowaniem nowego gabinetu ministrów, w którym mowa o konieczności zniesienia sankcji wobec Rosji. Dokument głosi, że Rzym opowiada się za otwartością w relacjach z Moskwą, która jest „nie zagrożeniem, lecz coraz bardziej znaczącym partnerem handlowym i gospodarczym", a także „strategicznym rozmówcą w sprawach dotyczących rozwiązania regionalnych kryzysów (Syria, Libia, Jemen)".


  Ps...Najpierw ekstremizm islamski do zniszczenia a później żydowski syjonizm. I wojny się skończą.
  Rosjanie ostrzegają przed Międzymorzem.
 • Fischer
  Jak już pisałem: to listek figowy, a król jest nadal nagi. Ogniska zapalne (np. Syria, Iran, Ukraina, wojna o zasoby pod wiecznymi lodami) tlą się nadal. Trump nie zrobił nic. On spotkał się jedynie z przywódcą azjatyckiego państwa, które ośmieliło się upatrywać swego bezpieczeństwa w broni posiadanej przez wiele państw na świecie. Jak do tej pory bomb atomowych przeciwko ludności cywilnej użyły jedynie Stany Zjednoczone. Innymi słowy historia uczy nas, że w sprawie atomu nie należy ufać przede wszystkim USA.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • @Fischer 18:06:26
  Mało kto (poza amerykańskimi służbami geologicznymi) wie,że Góry Diamentowe w Korei Płn. są przebogate w minerały. Nie tylko uran, z którego Kim robił bomby, ale cenne i konieczne w nowych technologiach metale ziem rzadkich (RER), lit i więcej. Na RER monopol dzisiaj mają Chiny i dyktują światu ceny.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • Fischer
  "To pierwszy etap resetu w stosunkach obu państw"... he? USA nigdy nie uznały KRLD za państwo, dlatego całej tej szopce brakuje solidnych podstaw prawnych. CIA wciągnęło Kima obiecankami na płytką wodę i robi show dla Trumpa przed jesiennymi wyborami do Kongresu. Z tego, co słyszałem, Kim przychylił się jedynie do prośby USA o wykopanie szczątków amerykańskich żołnierzy z okresu wojny koreańskiej i przesłania ich do "domu". Jest bardzo prawdopodobne, że rodzi się nowy porządek podobny do relacji Chiny-USA. Kim wraz z partią komunistyczną zachowa przywództwo, jednocześnie zacznie współpracować z USA gospodarczo.
  Prawda jest taka, że nawet USA bardziej cenią dzielnego wroga niż sprzedajnego włazidupca.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • Fischer
  Francuscy eksperci sceptyczni po szczycie w Singapurze. "Pierwszą rundę wygrał Kim". Francuscy obserwatorzy sceptycznie oceniają szczyt przywódców USA i Korei Północnej, Donalda Trumpa i Kim Dzong Una, który odbył się w Singapurze. Przyznają jednak, że może być on pierwszym krokiem na drodze do pokoju. Występujący w telewizjach i w radio specjaliści oceniają: "To przede wszystkim narracja polityczna", "Wiele deklaracji, mało konkretów", "Zobaczymy, czy słowa znajdą potwierdzenie w czynach". Prawie wszyscy przyznawali jednak, że to "spotkanie jest wstrząsem w światowej dyplomacji". Politolog Antoine Bondaz przypomniał w BFMTV, że od początku lat 90. Korea Północna podejmowała wiele zobowiązań, z których się nie wywiązywała. Prezydent Trump mówi, że teraz będzie inaczej, ale przyznaje, że podpowiada mu to wyłącznie jego intuicja. "To przede wszystkim narracja polityczna" podsumował ekspert. Z kolei uchodząca za wybitną znawczynię obu Korei dziennikarka Juliette Morillot powiedziała w radiu RFI, że "mimo iż prezydent Trump zapewnia, że wszystko pójdzie szybko, oczywiste jest, że denuklearyzacja musi zająć wiele czasu, wiele lat". Ekspertka uznała, że "pierwszą rundę wygrał Kim", ponieważ denuklearyzacja dotyczyć ma całego Półwyspu Koreańskiego i nie ma w niej mowy o weryfikacji podjętych zobowiązań.
  Natomiast historyk zajmujący się USA Francois Durpaire powiedział w BFMTV, że Trump "dostał premię za (wywieranie) maksymalnej presji" na Pjongjang. Ta - jak ją nazwał - "dyplomacja uderzeń siłowych" jest "kolejnym zaprzeczeniem multilateralizmu, którym gardzi" prezydent USA. "Zobaczymy, czy słowa znajdą potwierdzenie w czynach" powiedział z kolei były wieloletni korespondent w Moskwie i w Waszyngtonie Ulysse Gosset. Uznał jednak, że spotkanie w Singapurze to "pierwszy krok na drodze do pokoju między dwiema Koreami". Zdaniem dziennikarza z deklaracji i konferencji prasowej Trumpa wnioskować można, że uzyskał konkretne zobowiązania od Kima. Wśród nich komentator wymienił zamknięcie ośrodka do testów silników rakietowych. Podkreślił również, że "żołnierze amerykańscy dalej będą stacjonować w Korei Południowej", a "sankcje gospodarcze (na Pjongjang) pozostają w mocy i ograniczane będą jedynie w miarę realizacji zobowiązań". Zdaniem profesora filologii koreańskiej Patricka Maurusa "naprawdę historyczne było wcześniejsze spotkanie prezydentów obu Korei", a szczyt w Singapurze świadczy o "widocznej woli normalizacji obrazu Korei Północnej". W pierwszym komentarzu internetowym dziennik "Le Monde" zauważył, że "Kim Dzong Un w sposób "zdecydowany i twardy" podejmuje zobowiązanie na rzecz "całkowitej denuklearyzacji", ale dotyczy ona "Półwyspu Koreańskiego", czyli skierowana jest również na amerykański parasol chroniący Koreę Południową". Inni komentatorzy zauważają również, że jeśli naprawdę dojdzie do wycofania amerykańskiego parasola atomowego, to na samotność wobec potęgi Chin pozostawiony będzie nie tylko Półwysep Koreański, ale i Japonia. Według redakcji ekonomicznego dziennika "Les Echos" "USA zrozumiały, że reżim północnokoreański nie będzie mógł zgodzić się na "pełną, nieodwracalną, możliwą do weryfikacji i natychmiastową" denuklearyzację swego arsenału, czego na początku domagał się Waszyngton". W zamian za ustępstwo ze strony Trumpa w ujęciu tego w dokumencie końcowym po szczycie, zobowiązanie amerykańskiego prezydenta do zapewnienia gwarancji bezpieczeństwa Korei Północnej również nie jest w tekście sprecyzowane czytamy w komentarzu "Les Echos". Obserwatorzy zauważają, że podczas gdy likwidacja arsenału jądrowego jest definitywna, gwarancje bezpieczeństwa dają się cofnąć.

  [Prezydent USA Donald Trump ujawnił dziś, że rozmawiał bezpośrednio z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem jeszcze przed szczytem w Singapurze. Powiedział o tym w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji ABC. Agencja Associated Press zauważa, że od tygodni Trump odmawiał odpowiedzi na pytania dziennikarzy o jego bezpośrednie kontakty z północnokoreańskim przywódcą. W kwietniu na Florydzie amerykański prezydent powiedział reporterowi, że osobiście rozmawiał z Kim Dzong Unem, jednak wkrótce potem jeden ze współpracowników Trumpa zdementował te słowa, wyjaśniając, że z Kimem rozmawiał inny przedstawiciel amerykańskiej administracji. Później wyjawiono, że na spotkaniu z Kim Dzong Unem w Pjongjangu był sekretarz stanu USA Mike Pompeo.]


  Ps...Czyli nic nie wiadomo. Jak na razie to jest wzajemne obwąchiwanie się dwóch polityków. Początki prób rozwiązania konfliktu ciągnącego się przez ponad półwiecze i zamknięcia go traktatem pokojowym. Inaczej nie ma mowy o jakimkolwiek rozbrojeniu. A podejrzewam, że KRLD będzie chciała zachować swój potencjał nuklearnego odstraszania przez dłuższy czas...W końcu trzy pokolenia Koreańczyków wzrastały w krańcowej nieufności do USA i ich wasali. Nie minie doba i znowu zaczną się obrzucać obelgami. Zapamiętajcie moją opinię.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:29:44
  Nie żyje kluczowy świadek w sprawie Komendy. "Fakt": Dorota P. zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w jednym z wrocławskich szpitali.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/399090-nie-zyje-kluczowy-swiadek-w-sprawie-komendy-fakt-dorota-p-zmarla-w-niewyjasnionych-okolicznosciach-w-jednym-z-wroclawskich-szpitali


  Ps...To w szpitalu można umrzeć w niewyjaśnionych okolicznościach? A od kiedy to w szpitalu umiera się w "tajemniczych okolicznościach"? Świadkowie zaczynają ginąć tak jak w Szczucinie i gdzie niejaki Paweł Kopacz maczał wstrętne łapy, policja, burmistrz, prokuratorzy, sędziowie, etc..Wzięła i zmarła w "niewyjaśnionych...żeby Ireneusz M. mógł się wykaraskać ?. Ciekawa sprawa. Albo Fakt robi tanią sensację albo mamy teoretyczne państwo w nowej odsłonie. Może zegarmistrz przyszedł ot tak, bo choroba. Ale kolejni z tej hucpy przeciw Komendzie zapewne już robią w gacie. Nie ma skutków bez przyczyny. Polon zapewne to nie był, ale metoda już tak. Niedługo będzie trzeci rok rządów Ludzi Polski Solidarnej i PiS, ale szwadrony Liberalnej Polski ciągle w akcji ...Koniec tygodnia to ulubiony czas seryjnego samobójcy. A brukselskiej targowicy speckomando nie rusza? Sekcja dopiero po kilkudziesięciu godzinach? Skandal. Policja, prokuratury i sądy to wciąż bagno...No staje się bardzo ciekawe, że śledczy interesowali się nią od roku - od roku i nic - żadnych wniosków, a na koniec jej się zmarło. Ciekawe interesować się kimś przez cały rok ach jakie to musiało być zajmujące i "dobrym" kierunku poszło..i jak zwykle prokuratura nie zrobiła sekcji. ...Nieudolność obecnych prokuratorów czy kolejne zaniedbanie? Ta sprawa śmierdzi na kilometr. Jeżeli komuś się wydaje, że polska policja jest wolna od powiązań z mafią, to jest w wielkim błędzie, a jeżeli dodamy do tego powiązania z mafią ze wschodu, to wszystko jest jasne ...
  Krótki tekst o zabijaniu
 • @Husky 21:06:42
  Nie żyje kluczowy świadek w sprawie Komendy. "Fakt": Dorota P. zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w jednym z wrocławskich szpitali.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/399090-nie-zyje-kluczowy-swiadek-w-sprawie-komendy-fakt-dorota-p-zmarla-w-niewyjasnionych-okolicznosciach-w-jednym-z-wroclawskich-szpitali


  Ps...To w szpitalu można umrzeć w niewyjaśnionych okolicznościach? A od kiedy to w szpitalu umiera się w "tajemniczych okolicznościach"? Świadkowie zaczynają ginąć tak jak w Szczucinie i gdzie niejaki Paweł Kopacz maczał wstrętne łapy, policja, burmistrz, prokuratorzy, sędziowie, etc..Wzięła i zmarła w "niewyjaśnionych...żeby Ireneusz M. mógł się wykaraskać ?. Ciekawa sprawa. Albo Fakt robi tanią sensację albo mamy teoretyczne państwo w nowej odsłonie. Może zegarmistrz przyszedł ot tak, bo choroba. Ale kolejni z tej hucpy przeciw Komendzie zapewne już robią w gacie. Nie ma skutków bez przyczyny. Polon zapewne to nie był, ale metoda już tak. Niedługo będzie trzeci rok rządów Ludzi Polski Solidarnej i PiS, ale szwadrony Liberalnej Polski ciągle w akcji ...Koniec tygodnia to ulubiony czas seryjnego samobójcy. A brukselskiej targowicy speckomando nie rusza? Sekcja dopiero po kilkudziesięciu godzinach? Skandal. Policja, prokuratury i sądy to wciąż bagno...No staje się bardzo ciekawe, że śledczy interesowali się nią od roku - od roku i nic - żadnych wniosków, a na koniec jej się zmarło. Ciekawe interesować się kimś przez cały rok ach jakie to musiało być zajmujące i "dobrym" kierunku poszło..i jak zwykle prokuratura nie zrobiła sekcji. ...Nieudolność obecnych prokuratorów czy kolejne zaniedbanie? Ta sprawa śmierdzi na kilometr. Jeżeli komuś się wydaje, że polska policja jest wolna od powiązań z mafią, to jest w wielkim błędzie, a jeżeli dodamy do tego powiązania z mafią ze wschodu, to wszystko jest jasne ...
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Talbot 11:22:20
  Patrząc jak Trump obściskuje się z Kimem, nie zdziwię się, jak za miesiąc będzie robił to samo z Putinem. I tyle będzie po bazach...
  Manewry Saber Strike: To kłopoty nie tylko na drogach
 • @Talbot 09:30:30
  Najwyższy czas zadać pytanie dlaczego w kwestii formalnie nieuznawanej Polskiej Mniejszości Narodowej w Niemczech nie wysuwa się argumentu, że obecna nowa Niemiecka Mniejszość Narodowa w Polsce realnie utworzyła się i powstała dopiero po 1989 r. natomiast wcześniejsza czyli dawna Niemiecka Mniejszość Narodowa posiadająca swoją ciągłość historyczną i prawną wyjechała z terytorium Polski po II Wojnie Światowej zgodnie z postanowieniami zwycięskich mocarstw na Konferencji Poczdamskiej w 1945 r przestając tym samym na terenie powojennej Polski (PRL-u) formalnie i prawnie oraz realnie istnieć (Po wojnie z Polski wyjechało kilka milionów Niemców którzy utworzyli w RFN tak zwane ziomkostwa wypędzonych ,natomiast pozostać mogły jedynie takie osoby które same zadeklarowały i uznały się za Polaków i za takich Polaków zostały formalnie uznane przez polskie władze) ? Tak więc w obecnej Polsce realnie uznane są za nową Niemiecką Mniejszość Narodową osoby które same uznały się za Niemców dopiero po 1989 r i dlatego obiektywnie przebywają one w Polsce formalnie jako Niemcy dużo krócej niż mieszkający w Niemczech Polacy przybyli tam zarówno w czasach PRL jak również mieszkający tam nadal potomkowie jeszcze przedwojennej Polskiej Mniejszości Narodowej ,która została zlikwidowana prawnie dekretem przez hitlerowców i do dziś jej status formalno-prawny nie został przywrócony przez podobno demokratyczne władze RFN. Zadziwiające jest ,że polski rząd prawie 30 lat temu nie uwzględnił tego oczywistego faktu w negocjacjach traktatowych i pozwolił na to aby Polska i Polacy byli tak nierównoprawnie i niesprawiedliwie potraktowani przez Niemcy w tej kwestii. Już chyba najwyższy czas aby renegocjować traktat z Niemcami i naprawić ten niesprawiedliwy stan rzeczy obiektywnie krzywdzący dla nadal formalnie nieuznawanej Polskiej Mniejszości Narodowej w Niemczech. Każdy naród ,który dobrowolnie zgadza się na niesprawiedliwe traktowanie go przez inny naród zawsze będzie tak przez niego traktowany i nigdy nie zdobędzie sobie u niego prawdziwego szacunku.
  Ja portalowy przygłup
 • @staszek kieliszek 08:14:28
  Nie żyje kluczowy świadek w sprawie Komendy. "Fakt": Dorota P. zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w jednym z wrocławskich szpitali.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/399090-nie-zyje-kluczowy-swiadek-w-sprawie-komendy-fakt-dorota-p-zmarla-w-niewyjasnionych-okolicznosciach-w-jednym-z-wroclawskich-szpitali
  Ps...Niedługo będzie trzeci rok rządów Ludzi Polski Solidarnej i PiS, ale szwadrony Liberalnej Polski ciągle w akcji ...Koniec tygodnia to ulubiony czas seryjnego samobójcy. A brukselskiej targowicy speckomando nie rusza? Sekcja dopiero po kilkudziesięciu godzinach? Skandal. Policja, prokuratury i sądy to wciąż bagno...No staje się bardzo ciekawe, że śledczy interesowali się nią od roku - od roku i nic - żadnych wniosków, a na koniec jej się zmarło. Ciekawe interesować się kimś przez cały rok ach jakie to musiało być zajmujące i "dobrym" kierunku poszło..i jak zwykle prokuratura nie zrobiła sekcji.
  Ja portalowy przygłup
 • @Fischer 07:59:41
  Bazy nie będzie. Trzeba tylko czytać inne portale niż ten i słuchać wypowiedzi przedstawicieli administracji USA. Oni wyraźnie mówią, że to nie jest przedmiotem zainteresowania USA. Antyrosyjska narracja już nie działa.
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • @AgnieszkaS 08:07:41
  Pamiętam taką wypowiedź pana Macierewicza, że obecność wojsk amerykańskich jest niezbędna przynajmniej do czasu aż wzmocnimy własną armię. I to wzmocnienie, to jest sprawa kluczowa. Pamiętam też, jak polski oficer meldował się jakiemuś amerykańskiemu czołgiście... żenujące przedstawienie, w moim odczuciu ubliżające i naszej armii i Narodowi. Pamiętam też wypowiedź pana prof. Chodakiewicza, którego zapytano, czy USA kierując się własnymi interesami mogło by porzucić Polskę gdyby to okazało się dla USA korzystne. Pan profesor odparł, że bez wahania, że sprzedadzą natychmiast... Piszę to, bo zawsze miałem bardzo mieszane odczucia względem obcych wojsk w Polsce. Geopolityka to jedno, ale myślę też, że dość już buciorów obcych wojsk (jakichkolwiek) depczących świętą ziemię polską. Mam też takie przeświadczenie, że nasi przodkowie nie po to umierali na frontach, by Polska była zależna od jakichkolwiek obcych sił. Nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć do końca tego , co zadzieje się w polityce światowej za kilka czy więcej lat. Dlatego najlepiej liczyć na siebie i w sposób maksymalny uniezależniając się od czynników zewnętrznych rozbudowywać polską armię.
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • @Husky PrawOrządność według PrawOrządnych inaczej
  https://pbs.twimg.com/media/DfZl0zHW0AAW_BB.jpg

  I nadal nikt tego nie szuka..... czyżby dobre ręce nadal piastowały dobre stanowiska ? Przez osiem lat rządów Platforma Obywatelska zaniedbywała wiele spraw, mimo, że oficjalna propaganda partii mówiła inaczej. Tak było w przypadku polityki prorodzinnej, która praktycznie nie istniała. Za Platformy i Psl-u nic nie istniało dla szaraka, oni bonzowie napychali swoje kieszenie i konta nas mieli za idiotów. Platforma Obywatelska stała się narzędziem do realizowania własnych interesów kosztem państwa. Nie zapomnijmy o tym.
  "Polska Rodziną Silna!"
 • @Husky odświeżam pamięć niebieskiemu i nie tylko jemu.
  ODŚWIEŻAMY PAMIĘĆ @Platforma_org
  Pensja z 2013 r. prezesa Grupy Lotos przerosła cztery razy tę z 2009 r.
  Zarobki szefa PZU wzrosły pięciokrotnie, podobnie z zarządem PKO BP
  Rekordzista Krawiec z PKN Orlen 2 964 000 zł w 2013
  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/472225,zarobki-szefow-najwiekszych-panstwowych-firm.html …

  https://pbs.twimg.com/media/DfZOqrbW0AE3TJn.jpg
  "Polska Rodziną Silna!"
 • @Husky 18:26:00
  To ta kodowska larwa na dole Katarzyna Kulerska zaczepiała parę prezydencką w KFC i się tylko ośmieszyła swym tumaństwem. Na jej gębie jest wypisana głupota do kwadratu, to typowa twarz KODowych szumowin. Postura i twarz przypominająca talerz galarety mówią wszystko. To zakompleksiona zwolenniczka środowisk LGBT zła na obecny rząd za to, że nie wpuścił imigrantów wtedy by były jakieś szanse, że ktoś ją będzie napastował.....a tak Polacy nawet na nią nie patrzą.....Nikt z genotypem XY tym się nie interesuje, dlatego chce zaistnieć. Ona jest córką właścicieli Medycyny Pracy w Krakowie, z której usług korzysta m.in wojsko. Chyba szkoda, żeby pieniądze z MON szły na konto tej rodzinki.
  http://niezalezna.pl/227491-zenujaca-akcja-rzekomo-zatroskanej-obywatelkiquot-wiadomo-kim-ona-jest
  Dokąd idziesz Europo, dokąd zmierzasz Polsko?
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jZmI3YS9wLzIwMTgvMDYvMTAvODI1LzM2MS9lNzlhNzE3MmJhMDU0MDBjYWVmYmUyNDkzMzNiOWM1My5qcGVn.jpeg
  "Polska Rodziną Silna!"
 • @Witkacy 21:49:44
  Bluttat an Hadishat (7): Jagd auf Täter-Familie - zobaczcie do czego prowadzi ta polityka tych idiotów europejskich np. w Austrii. Niedawno taki 16 letni gnój czeczeński w Wiedniu "miał zły dzień w szkole" wiec jak wrócił to zamordował nożem w wannie 7 letnia dziewczynkę od sąsiadów. Aresztowali go ci policjanty i czeka na proces, ale inni Czeczeni nie zajmują się takimi głupotami, tylko przysięgli całą rodzinę tego mordercy "wygasić" czyli zamordować jego matkę, ojca i brata, którzy teraz muszą się ukrywać gdzieś chyba w Austrii. Islam to jest wścieklizna mózgu, a tego 16 letniego jak skażą np. na 5 lat to po wyjściu kto go ma pilnować do końca życia?
  Sebastian Kurz idzie na wojnę z islamem
 • @Husky 12:50:11
  Szajbus sama nie wie kim jest ...raz jest niepełnosprawna ... następnie jest pedałem, lesbą... potem jest prezydentką ! Jednak wąchanie kleju w młodości bardzo osłabiło Szajbusowi pracę mózgu. Ona jest tak samo mądra jak jej pierwszy mąż zmarł na ponoć zawał, ale tak na prawdę to po złotym strzale z kompotu.
  Dokąd idziesz Europo, dokąd zmierzasz Polsko?
 • @Husky 15:46:29
  Dewiacja nie jest odkryciem PO, Nowoczesnej czy bolszewików z KODu. Zawsze istniała w świecie zwierząt. Pewnego razu idzie grupka ludzi i widzą jak pies posuwa psa, na co jeden z nich mówi "nic z tego nie będzie oba samce", pamiętajcie o tym w/w, a zwłaszcza KODziarze gdy pobieracie emerytury!
  Dokąd idziesz Europo, dokąd zmierzasz Polsko?
 • @Husky 12:52:09
  Powinno się wprowadzić jednodniowe wizy dla emigrantów muzułmańskich i zaprosić ich na taką paradę. Więcej parad by nie było.
  Dokąd idziesz Europo, dokąd zmierzasz Polsko?