Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @Jasiek 20:43:13
  Szeryf Donald Trump to „największy dyktator w dziejach"...Donald J. Trump znany jest z "Twittterowej dyplomacji" w której pręży nie tylko muskuły ale i resztę członków swojego ciała. Stany Zjednoczone działają z pozycji siły, pewne swoich technologii wojskowych, a dzieje się tak za sprawą wydatków jakie ponosi na zbrojenia administracja Trumpa względem innych krajów. Według Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych w Londynie Stany Zjednoczone wydają 603 miliardy dolarów na zbrojenia. Powołując się na Organizację Narodów Zjednoczonych, do której również raportowane są wydatki militarne, średnio jedna czwarta tej kwoty przeznaczana jest na siły lądowe, morskie i powietrzne, czyli 3/4 wydawanych pieniędzy pochłania utrzymanie floty i personelu. 1/5 wydawana jest na potrzeby konstrukcyjne, pozostałe 50 miliardów wydawane jest na badania i opracowywanie nowych technologii. Dla porównania kolejne w tabeli Międzynarodowego Instytutu Stosunków Strategicznych w Londynie Chiny wydają zaledwie 150 miliardów dolarów na zbrojenia. Według ONZ 2/3 z tej kwoty również przeznaczana jest na personel, koszta operacyjne i utrzymanie, pozostała 1/3 zaś na konstrukcje na potrzeby armii. Rosja natomiast według IISS w Londynie jest dopiero czwarta w tabeli po Arabii Saudyjskiej i wydaje 61 miliardów dolarów na zbrojeniówkę. Z czego na personel, koszty operacyjne i utrzymanie przeznaczane jest 4/5 tej kwoty według ONZ, a 1/5 na potrzeby konstrukcji dla armii. Badania i opracowywanie nowych technologii według ONZ stanowi dosłownie promil rosyjskich wydatków.
  To właśnie to rozpasanie militarne sprawia, że Stany Zjednoczone używały broni chemicznej co najmniej siedem razy. Podczas drugiej wojny światowej królował gaz musztardowy, który USA używały na cywilach, od 1961 do 1971 roku USA użyły tyle broni chemicznej w postaci czynnika pomarańczowego i dioksyn w wojnie w Wietnamie, któremu zresztą nigdy nie wypłaciły odszkodowania, że dzieci niepełnosprawne, z deformacjami, nowotworami, niedorozwojami rodzą się tam do dzisiaj. W St. Louis, Missouri, amerykańskie wojska były zaciekawione jak broń chemiczna będzie rozchodziła się w atmosferze i jakie szkody poczyni. Na szkoły, przedszkola, domostwa, gdzie było co najmniej 10,000 dzieci poniżej dwunastego roku życia rozpylono mieszankę siarczanu cynku i kadmu oraz radioaktywną substancję chemiczną FP2266 pod pretekstem zasłony nieboskłonu przed rosyjską inwazją. W efekcie wszyscy stali się ofiarami przedwczesnej śmierci, nowotworów i chorób płuc. W 1993 roku w Waco na członkach molestującej dzieci sekty i ich ofiarach użyto gazu CS, w rezultacie czego u ofiar stwierdzono zatrucie cyjanidami. W Iraku w 2004 roku USA stosowały taktykę „wstrząśnij i upiecz" najpierw używano fosforu jako broni chemicznej, by ofiary opuściły schrony i budynki, a później ich bombardowano. W Ferguson w 2014 roku kradnący papierosy czarnoskóry mężczyzna został zastrzelony, mimo że nie stwarzał zagrożenia. Wywołało to protesty społeczne, które ponownie stłumione były za pomocą gazu CS. Twitterowa dyplomacja Trumpa zaczęła się od straszenia Kim Dzong Una, że „USA ma większy przycisk nuklearny niż wyczerpany i konający z głodu reżim koreańskiego przywódcy". Przed atakiem na Syrię Donald Trump napisał „szykuj się Rosjo, bo rakiety nadlecą, śliczne, nowe i mądre. Nie powinniście współpracować ze zwierzęciem mordującym gazem swoją ludność". Twitter amerykańskiego prezydenta to agresywny bełkot pozbawiony logiki. Można właściwie dojść do wniosku że dyktatorem zostaje się po to by zagazować własny naród. USA to jedyny kraj, który wszystkie najgorsze bronie testował na cywilach. Fidela Castro zapytano kiedyś czy zawsze nosi kamizelkę kuloodporną, pokazał nagi tors i powiedział, że nosi moralna kamizelkę, podobnie jest z Assadem który po Syrii porusza się cywilnym samochodem bez ochrony, taki z niego „dyktator". Prowokacja w Syrii miała swój cel, chodziło o obnażenie możliwości systemu antyrakietowego S400, bo jak mówi Justin Bronk z Royal United Service Institute dla The Telegraph, nic nie jest bardziej przerażające niż to o czym się nic nie wie. A gdy już wszystko będzie policzalne wtedy światowy szeryf Donald Trump, wyliczy sobie, kiedy zafunduje światu tyle broni chemicznej, biologicznej i promieniotwórczej o jakiej się jeszcze żadnemu dyktatorowi nie śniło, stając się tym samym największym dyktatorem w dziejach, bo do tego Twitterowa „dyplomacja" się sprowadza. Autor: Tomasz Dworczak


  Ps...Co z zapasami NOWICZOKA w USA. Do dziś nie zlikwidowane! Trump napadł na Syrię na podstawie wydumanego przez Anglików ataku chemicznego armii syryjskiej na ludność Dumy. Rosjanie po oswobodzeniu DUMY zbadali tereny rzekomego ataku oraz dokonali inspekcji szpitala w którym rzekomo byli dostarczeni poszkodowani, pytany personel medyczny tego szpitala nic o ataku chemicznym ani o poszkodowanych w nich ludziach nie słyszał. Należy zapytać amerykańskiego prezydenta Trumpa ile zapłaciły Stany Zjednoczone za nakręcenie tego FEJKU w Hollywood.
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @fretka 18:51:41
  Syrię obroniły rakiety z lat siedemdziesiątych. Syryjski prezydent Baszar al-Asad na spotkaniu z rosyjskimi parlamentarzystami powiedział, że siły zbrojne kraju odparły agresję USA przy pomocy pocisków z lat 70. Byliśmy świadkami amerykańskiej agresji i odparliśmy ją rakietami, wyprodukowanymi w latach 70… Od lat 90. w amerykańskich filmach pokazuje się, że rosyjska broń jest przestarzała, a obecnie widzimy, kto tak naprawdę jest w tyle powiedział prezydent Syrii.

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/777/44/7774434.jpg
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @Jasiek 20:43:13
  Amerykańska troska o demokrację na Kubie. USA są zaniepokojone przyszłym przekazaniem władzy na Kubie. USA niespodziewanie zainteresowały się sprawami wewnętrznymi Kuby. Na wyspie niebawem odbędzie się przekazanie władzy i Waszyngton jest tym zmartwiony oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert. W środę 18 kwietnia na Kubie odbędzie się historyczna sesja Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej, na której zostanie wybrany nowy przywódca państwa. Obecny przywódca Raul Castro, brat legendarnego Fidela Castro, oficjalnie zrzeka się urzędu prezydenta. Śledzimy sytuację w Zgromadzeniu Narodowym Kuby i widzimy, że zdecydowanie to nie jest demokratyczne przekazanie władzy i to nas bardzo niepokoi oznajmiła Nauert. Dodała, że USA chciałyby widzieć na Kubie „wolność i demokrację".

  Ps..A może by w USA wprowadzić demokrację? A najgorsze jest to, że Kubańczycy nie zapytali Imperium Dobra komu tą władzę przekazać. Chamstwo, i samowola. Tak czy inaczej trzeba zbombardować. USA niepokoją się o wszystko i o wszystkich, to jest już jakaś choroba. Oni mają przynajmniej własne rządy, własną godność, swoją niezależną politykę, wykształcony naród i choć każdy ma niewiele to są szczęśliwi i wolni. Amerykańska "demokracja" już raz chciała wprowadzić na Kubie "demokrację" w Zatoce Świń. Dla USA demokracja jest wtedy jak dany kraj pozwoli rozwalić swoją gospodarkę, wyprzeda za grosze (te grosze to te zielone papierki jakie USA "pożycza" u całego świata). Amerykanom swoje bogactwa naturalne. Niech sobie Amerykanie pilnują swojego kraju, wprowadzili "demokrację" w tak wielu krajach. że starczy na następne kilka pokoleń. Wystarczy, że ci amerykańscy zbrodniarze USA i NATO zaprowadzili demokrację w Iraku, Libii i Syrii, Jugosławii, Serbii i innych krajach. Gdzie wymordowali miliony ludzi. Niech zajmą "demokracją " na Ukrainie i w Arabii Saudyjskiej. Pewnie te modele pasują "obrońcom demokracji". Gnać tych gnojów z Kuby.
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @fretka 18:51:41
  Rosja odnalazła „aktorów” teatralizowanego filmu o ataku chemicznym w Syrii. Rosja nie znalazła oznak użycia broni chemicznej w syryjskim mieście Duma, ale odnalazła „uczestników zdjęć teatralizowanego filmu” powiedział ambasador Rosji przy OPCW Aleksander Szulgin. Na podstawie naszego, krajowego śledztwa nie znaleźliśmy ani jednej oznaki tego, że w Dumie użyto broni chemicznej. Nie udało się odnaleźć ani jednego świadka, ani jednego zatrutego w szpitalu. Nie znaleziono fragmentów pocisków chemicznych. Udało się natomiast odnaleźć bezpośrednich uczestników zdjęć teatralizowanego nagrania, które przedstawiono jako „dowód dokonania ataku chemicznego” mówił Szulgin na posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze.

  Ps..Musieli zatrzeć ślady W drodze do Syrii była grupa ekspertów, która miała przeprowadzić dochodzenie i stwierdzić, czy atak miał miejsce i kto go przeprowadził. Trump, syjonistyczny klown, jest skończony. Jego kampania wyborcza oparta była na krytyce dotychczasowego zachowania USA w Syrii i hasłach antyglobalistycznych. Powoli wycofał się ze wszystkiego. Sporo tych aktorów mieszka też na pewnej sporej, wilgotnej wyspie, nieco ponad 30 km od elegancji Francji. Prawda jest taka, że nikt za to nie odpowie, a większość państw ONZ będzie siedzieć cicho. Główni gracze czują się bezkarnie, bo w sumie tak jest. Kto ma ich pociągnąć do odpowiedzialności ? Tylko odwet może coś zmienić, ale potężny odwet inaczej będzie coraz gorzej na świecie. Prawda jest taka, że do odpowiedzialności może, a nawet musi pociągnąć tych szalonych, nieodpowiedzialnych polityków naród w tym przypadku Amerykanie, Anglicy Francuzi przy poparciu ludzi na całym świecie! Bo taka polityka, to zagrożenie dla pokoju! A przecież wszyscy "normalni ludzie" życzą sobie pokoju, dobrobytu i dobrych międzynarodowych międzyludzkich stosunków w każdej formie, czy to gospodarczych, finansowych itp.. w interesie wszystkich ludzi na tym świecie! Wojna przynosi korzyści tylko nielicznym 1% a reszcie ludzi śmierć, kalectwo, cierpienie, zniszczenie, ubóstwo! Kiedy ludzie w końcu się "obudza"?
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @fretka 18:51:41
  Rosja oskarżyła brytyjskie służby o inscenizację ataku chemicznego w Syrii. Moskwa oskarżyła Londyn o inscenizację ataku chemicznego w syryjski mieście Duma. Zarzuty te padły z ust ambasadora Rosji przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Aleksandra Szulgina. Jak dodał, Rosja nie wyklucza też udziału w tym Waszyngtonu. Mamy nie tyle „wysoki stopień zaufania”, jak twierdzą zgodnie nasi zachodni partnerzy, a niepodważalne dowody, że 7 kwietnia w Dumie nie było żadnego incydentu i że była to zaplanowana prowokacja służb specjalnych w celu wprowadzenia społeczności międzynarodowej w błąd i usprawiedliwienia agresji wobec Syrii powiedział rosyjski dyplomata na specjalnym posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze.

  Ps..To bardzo poważny zarzut!!! Rosja powinna wydalić 50% personelu dyplomatycznego UK i USA bez prawa zastąpienia tego tałatajstwa innymi szpiegami. Wbrew wszelkim żydo-medialnym szczekaczkom w Polsce, ujadającym już od rana, USA nie poinformowały wcześniej Rosji, o zamiarze ataku na Syrię. W tym ataku syryjskim, zginęło sporo nie dzieci, kobiet i cywilów, ale….. syjonistycznych instruktorów, i to ich tak rozwścieczyło. No bo nie wierzmy w bajki, że to odwet za atak na cywilów, na dzieci i kobiety, od kiedy się oni o nich troszczą….? A Anglia mi się od dawna nie podoba. Wystarczy popatrzeć na ich historię. Wykorzystywali niemal cały świat i myślą, że nadal mogą to robić. Polacy też byli przez Anglików wykorzystani i oszukiwani. Jak można pozwolić takiemu małemu kraju tak się panoszyć? Powoli wiedza się przebija, to nie druga wojna światowa, kiedy to po jej zakończeniu Anglicy utajnili całą masę akt na 50 lat, a po minięciu tego okresu sporo akt np dotyczących gen. Sikorskiego, utajnili na czas nieokreślony. Coraz więcej ludzi nie daje się propagandzie i samodzielnie poszukuje wiedzy, i coraz więcej ludzi odkrywa jaki obłudny i morderczy jest zachód.
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @Jasiek 20:43:13
  Przecież motto demokracji w stylu amerykańskim jest znane: "albo jesteś z nami, albo przeciwko nam", dlatego też każdy rząd na świecie który nie jest "przychylny" USA, jest reżimem który trzeba obalić. Inaczej po co im ta armia i bazy wojskowe na całym świecie?
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @Jasiek 20:43:13
  Media: Rosyjskie „czarne dziury" zaskoczyły brytyjskie okręty. Brytyjski okręt podwodny nie mógł uczestniczyć w operacji przeciwko Syrii, ponieważ musiała manewrować w konfrontacji z rosyjskimi okrętami podwodnymi pisze Times, powołując się na źródła. Według informacji gazety brytyjski okręt podwodny klasy Astute uzbrojony w pociski manewrujące grał w kotka i myszkę na Morzu Śródziemnym z jedną lub dwoma rosyjskimi okrętami zagranicznymi, które na Zachodzie są nazywane „czarnymi dziurami" za względu na ciche poruszanie się. Brytyjscy marynarze także musieli uciekać przed dwoma rosyjskimi fregatami i samolotem przeciwokrętowym. W związku z tym okrętowi podwodnemu nie udało się podpłynąć na odległość wystarczającą do przeprowadzenia ataków na Syrię. Przy czym w ciągu kilku dni okręt podwodny starannie się kamuflował. Jak pisze gazeta, „czarnymi dziurami" okazały się okręty podwodne klasy Kilo w klasyfikacji NATO, które wypłynęły z syryjskiego miasta Tartus. Dwa silniki na olej napędowy i napęd elektryczny pozwalają im na rozwijanie ogromnej prędkości. Te okręty są uzbrojone w torpedy oraz pociski manewrujące i przeciwokrętowe.


  Ps..Jakaż to wielka "tragedia" okrętu klasy Astute! Nie mógł wystrzelić swoich "demokratycznych" rakietek! Załoga w szoku i rozterce. Brytyjski rząd składa ostry protest w ONZ! Eeech...Wot mołodcy ! Tylko przeszkadzali, a mogli zatopić ...Mi ich szkoda, biedacy chcieli się wykazać a tu takie frajerstwo ich spotkało, przecież dla nich to była trauma i wielkie upokorzenie, a Rosjanie teraz na nich są bardzo uwrażliwieni, tak naprawdę pokazali im gdzie jest ich miejsce. Brytole się samozagazowali w okręcie. Wykryto: dwutlenek węgla, metan, wodór oraz siarkowodór. Wszystkie te gazy powstały w wyniku przyśpieszonej fermentacji jelitowej.Oj ci Rosjanie, znów Brytolom popędzili kota he he
  www.thetimes.co.uk/article/british-submarine-in-underwater-duel-with-kremlins-black-hole-hunter-kill
  Tutaj mam też filmy jakim sprzętem dysponuje syryjska obrona przeciwlotnicza i chyba nikogo nie powinno dziwić, że dali rade w ostatnim ataku jankeskich bandziorów
  www.youtube.com/watch?time_continue=217&v=7Yq5oqzbAw0


  Strike on Syria: Here's How Syria's Air Defense Repelled West's Missiles: 71 Out of 103 Destroyed
  https://www.youtube.com/watch?v=11AiTgL6W_M


  Syrian air defence system shot down Israeli Jet in Syria!
  https://www.youtube.com/watch?v=YFkS84IHhKY
  W 2016 roku resort obrony Federacji Rosyjskiej zamówił 6 konwencjonalnych okrętów podwodnych projektu 636.3 Warszawianka (Варшавянка). Jednostki tego typu mają zostać zbudowane w latach 2018-21. Kontrakt został podzielony między Stocznię Admiralicji w Sankt Petersburgu i Amurski Sudostroitielnyj Zawod w Komsomolsku nad Amurem. Obecnie w służbie Marynarki Wojennej FR znajduje się 6 okrętów podwodnych projektu 636.3 (oznaczenie NATO: Kilo). Jednostki tego typu uczestniczyły w misjach bojowych na Morzu Śródziemnym, odpalając pociski manewrujące Kalibr (Калибр) na pozycje tzw. Państwa Islamskiego (Daesh) w Syrii...
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @fretka 23:20:28
  Dwa i to całe !!!, amerykańskie pociski samosterujące, zdobyte przez Syryjczyków, 17.04 zostały przekazane Rosjanom i już są w Rosji. Może kolejne przekazać Irańczykom, oni będą wiedzieli co z nimi zrobić :)
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @Jasiek 20:43:13
  Zwycięstwo w 60 godzin: czym zakończy się konfrontacja Rosji i NATO. Rosja potrzebuje 60 godzin, by pokonać NATO podaje Daily Star, powołując się na raport amerykańskiego centrum analitycznego Atlantic Council. Eksperci wojskowi uważają, że „siedem armii", które Rosja umieściła wzdłuż europejskich granic znacznie przewyższa siły, które sojusz północnoatlantycki może im przeciwstawić. Są przekonani, że w związku z tym na „zajęcie" nadbałtyckich stolic siły zbrojne Rosji potrzebują jedynie 60 godzin. Natomiast NATO zyska przewagę, jeśli działania zbrojne „przeciągną się" uważają specjaliści. Jednak przed „rosyjskim blitzkriegiem" sojusz uratuje jedynie „modernizacja" swoich sił. Wcześniej Atlantic Council nazwał pomoc dla Ukrainy interesem narodowym USA w świetle rozszerzenia przez Rosję skali „wojny" przeciwko Zachodowi, a sferę wojenno-morską jedną z „niedocenionych" obszarów w tym kontekście. Centrum jest przekonane, że Ukraina pilnie potrzebuje morskiej służby strażniczej, niepotrzebne USA i NATO okrętów, ich wyposażenia oraz szkolenia ich załóg, by zapobiec „niespodziewanym działaniom Rosji" podaje Rambler.
  Ps..Pribałtyka 1 godzina, Polska 6- 12 godzin. "Potrzebna modernizacja" a więc i zakupy. I o to chodzi, o to chodzi. Konkluzja: Kupujcie złom od wujka Sama, bo nie ma gdzie go sprzedawać i grozi mu bankructwo. Wniosek, który się nasuwa po artykule, to zwiększenie wydatków zbrojeniowych i napychanie kieszeni głownie żydo-amerykańskim korporacjom zbrojeniowym i tylko po to, aby potem mordować gojów. W Estonii i na Łotwie mieszka około 900 tyś Rosjan. Łączne siły zbrojne tych krajów to około 11 tyś. Myślę, że Rosjanie byli by na brzegu Bałtyku w 10 godzin, jak nie wcześniej. Z drugiej strony jaki by w tym mieli interes skoro i tak większość biznesu jest w ich posiadaniu. Kupili nawet stocznię w Helsinkach zanim Finowie się pokapowali. Tych ekspertów wysłał bym do krajów bałtyckich do kopania okopów i latryn, to tak na wszelki wypadek. Zachodni eksperci wojskowi powtarzają się w swoich analizach, które zakładają pokonanie państw NATO przez Federację Rosyjską w ciągu 60 godzin...
  REPORT: RUSSIAN MILITARY COULD COMPLETELY DESTROY NATO IN 60 HOURS! Sub for more:
  http://nnn.is/the_new_media |
  Debra Killalea for News.com reports RUSSIA could steamroll NATO forces in just 60 hours, a leading US defence official has warned amid rising tensions with the west. The alarming claim comes as Russia has deployed troops westward as part of its ongoing stand-off with NATO. Read more:

  http://www.news.com.au/world/europe/r...

  www.youtube.com/watch?v=E8brglnMvM0
  Russia Can Easily Defeat NATO, says US Generals
  I personally believe it would take only 24 hrs. Anyway, they said, "In a series of war games conducted between summer 2014 and spring 2015, the RAND Corporation examined the shape and probable outcome of a near-term Russian invasion of the Baltic states. The games’ findings are unambiguous: As currently postured, NATO cannot successfully defend the territory of its most exposed members. Across multiple games using a wide range of expert participants in and out of uniform playing both sides, the longest it has taken Russian forces to reach the outskirts of the Estonian and/or Latvian capitals of Tallinn and Riga, respectively, is 60 hours" "Unlike many Americans, who see war as an exciting, victorious foreign adventure, the Russians hate and fear war. But they are also ready for it, and they have been preparing for war for several years now. Their preparations have been most effective."

  http://www.globalresearch.ca/provokin...

  https://www.youtube.com/watch?v=mjiqTzug8zM
  USA vs RUSSIA & CHINA Military Inventory Comparison https://www.youtube.com/watch?v=zF-_hd72is8

  This Russian Weapon Can Destroy an Entire Army | WORST NIGHTMARE for US Military

  https://www.youtube.com/watch?v=jYBhfXqIn_Q
  A propos rosyjskiej gospodarki. To tak ona wygląda wg. CIA


  https://www.cia.gov/.../the.../rankorder/2001rank.html... Czyżby mocodawcy kłamali?
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @Robik 09:09:35
  Zwycięstwo w 60 godzin: czym zakończy się konfrontacja Rosji i NATO. Rosja potrzebuje 60 godzin, by pokonać NATO podaje Daily Star, powołując się na raport amerykańskiego centrum analitycznego Atlantic Council. Eksperci wojskowi uważają, że „siedem armii", które Rosja umieściła wzdłuż europejskich granic znacznie przewyższa siły, które sojusz północnoatlantycki może im przeciwstawić. Są przekonani, że w związku z tym na „zajęcie" nadbałtyckich stolic siły zbrojne Rosji potrzebują jedynie 60 godzin. Natomiast NATO zyska przewagę, jeśli działania zbrojne „przeciągną się" uważają specjaliści. Jednak przed „rosyjskim blitzkriegiem" sojusz uratuje jedynie „modernizacja" swoich sił. Wcześniej Atlantic Council nazwał pomoc dla Ukrainy interesem narodowym USA w świetle rozszerzenia przez Rosję skali „wojny" przeciwko Zachodowi, a sferę wojenno-morską jedną z „niedocenionych" obszarów w tym kontekście. Centrum jest przekonane, że Ukraina pilnie potrzebuje morskiej służby strażniczej, niepotrzebne USA i NATO okrętów, ich wyposażenia oraz szkolenia ich załóg, by zapobiec „niespodziewanym działaniom Rosji" podaje Rambler.
  Ps..Pribałtyka 1 godzina, Polska 6- 12 godzin. "Potrzebna modernizacja" a więc i zakupy. I o to chodzi, o to chodzi. Konkluzja: Kupujcie złom od wujka Sama, bo nie ma gdzie go sprzedawać i grozi mu bankructwo. Wniosek, który się nasuwa po artykule, to zwiększenie wydatków zbrojeniowych i napychanie kieszeni głownie żydo-amerykańskim korporacjom zbrojeniowym i tylko po to, aby potem mordować gojów. W Estonii i na Łotwie mieszka około 900 tyś Rosjan. Łączne siły zbrojne tych krajów to około 11 tyś. Myślę, że Rosjanie byli by na brzegu Bałtyku w 10 godzin, jak nie wcześniej. Z drugiej strony jaki by w tym mieli interes skoro i tak większość biznesu jest w ich posiadaniu. Kupili nawet stocznię w Helsinkach zanim Finowie się pokapowali. Tych ekspertów wysłał bym do krajów bałtyckich do kopania okopów i latryn, to tak na wszelki wypadek. Zachodni eksperci wojskowi powtarzają się w swoich analizach, które zakładają pokonanie państw NATO przez Federację Rosyjską w ciągu 60 godzin...
  REPORT: RUSSIAN MILITARY COULD COMPLETELY DESTROY NATO IN 60 HOURS! Sub for more:
  http://nnn.is/the_new_media |
  Debra Killalea for News.com reports RUSSIA could steamroll NATO forces in just 60 hours, a leading US defence official has warned amid rising tensions with the west. The alarming claim comes as Russia has deployed troops westward as part of its ongoing stand-off with NATO. Read more:

  http://www.news.com.au/world/europe/r...

  www.youtube.com/watch?v=E8brglnMvM0
  Russia Can Easily Defeat NATO, says US Generals
  I personally believe it would take only 24 hrs. Anyway, they said, "In a series of war games conducted between summer 2014 and spring 2015, the RAND Corporation examined the shape and probable outcome of a near-term Russian invasion of the Baltic states. The games’ findings are unambiguous: As currently postured, NATO cannot successfully defend the territory of its most exposed members. Across multiple games using a wide range of expert participants in and out of uniform playing both sides, the longest it has taken Russian forces to reach the outskirts of the Estonian and/or Latvian capitals of Tallinn and Riga, respectively, is 60 hours" "Unlike many Americans, who see war as an exciting, victorious foreign adventure, the Russians hate and fear war. But they are also ready for it, and they have been preparing for war for several years now. Their preparations have been most effective."

  http://www.globalresearch.ca/provokin...

  https://www.youtube.com/watch?v=mjiqTzug8zM
  USA vs RUSSIA & CHINA Military Inventory Comparison https://www.youtube.com/watch?v=zF-_hd72is8

  This Russian Weapon Can Destroy an Entire Army | WORST NIGHTMARE for US Military

  https://www.youtube.com/watch?v=jYBhfXqIn_Q
  A propos rosyjskiej gospodarki. To tak ona wygląda wg. CIA


  https://www.cia.gov/.../the.../rankorder/2001rank.html... Czyżby mocodawcy kłamali?
  Syryjski syndrom w NATO
 • @!
  Dwa i to całe !!!, amerykańskie pociski samosterujące, zdobyte przez Syryjczyków, 17.04 zostały przekazane Rosjanom i już są w Rosji. Może kolejne przekazać Irańczykom, oni będą wiedzieli co z nimi zrobić :)
  Syryjski syndrom w NATO
 • @Fischer 09:06:56
  Ławrow zdradza sensacyjną wiadomość o otruciu Skripalów!!!
  Dzisiaj (14.04.2018) Ławrow przeprowadzał konferencję prasową dotyczącą kulisów rozmów z Francuzami i nie tylko, na temat zbadania "ataku chemicznego" w syryjskiej Dumie. Jednak dla mnie nie były tak istotne informacje powszechnie znane o zaaranżowanym przedstawieniu pt. "Assad bombarduje Dumę chemicznymi środkami", jak powalająca informacja o zatruciu Skripalów! Streszczenie z Ławrowa (dotyczące jedynie sprawy Skripala):
  Badaniem sprawy Skripalów zajmowała się również Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W końcowym raporcie OPCW dotyczącego badanego środka chemicznego przytacza się jedynie długi wzór chemiczny badanego środka. Badania tej substancji odbyły się w ośrodku naukowym w mieście Szpic w Szwajcarii. Rosja uzyskała z tego ośrodka "konfidencjonalny" (jak określa to Ławrow) raport (datowany na 27.03.2018) z badań przeznaczonych dla OPCW.

  Z badań wynikało: "W PRÓBKACH ZNALEZIONO ŚLADY TOKSYCZNEJ SUBSTANCJI CHEMICZNEJ I JEGO PREKURSORA ODNOSZĄCYCH SIĘ DO ŚRODKÓW II KATEGORII W ODNIESIENIU DO KONWENCJI O ZAKAZIE BRONI CHEMICZNEJ." Jest to środek paralityczno-drgawkowy o działaniu czasowym. Działanie na organizm rozpoczyna się po 30-60 minutach od przyjęcia i trwa do 6 dób. Ta substancja znajdowała się na uzbrojeniu armii USA, Wlk. Brytanii i innych państw NATO. W Rosji podobne środki nie występowały. Oprócz tego w próbkach znaleziono również obecność środka A-234 w znaczącej koncentracji (która nieuchronnie doprowadziłaby do zgonu) i produktów jego rozpadu." Występienie środka A-234 w tak wysokiej koncentracji jest bardzo podejrzane. Pomijając fakt, że takie stężenie doprowadziłoby do natychmiastowego zgonu, to jeszcze dziwniejszym jest fakt tak dużego stężenia środka w próbkach, które zostały pobrane przez OPCW, dwa tygodnie po otruciu. A-234 jest środkiem bardzo lotnym i stężenie po tak długim czasie powinno się wielokrotnie zmniejszyć. W końcowym raporcie OPCW o środku Bi-Z w ogóle nie wspomniano.

  Z wypowiedzi Ławrowa można (wg mnie) wysnuć następujące wnioski:
  a. Skripalowie zostali otruci środkiem Bi-Z (szybki i pełny powrót do zdrowia może to potwierdzać);
  b. do maskowania użytego środka zastosowano A-234 (tzw. Nowiczok) znacznie później niż rzeczywiste otrucie (co potwierdzałoby wysokie stężenie środka).

  Polecam konferencję prasową Ławrowa (omówione przeze mnie sensacje zaczynają się od 9 minuty):
  www.youtube.com/watch?v=wJX9m2Ui4-c
  Atak na Syrię
 • @Krzysztof J. Wojtas 01:25:10
  Ławrow zdradza sensacyjną wiadomość o otruciu Skripalów!!!
  Dzisiaj (14.04.2018) Ławrow przeprowadzał konferencję prasową dotyczącą kulisów rozmów z Francuzami i nie tylko, na temat zbadania "ataku chemicznego" w syryjskiej Dumie. Jednak dla mnie nie były tak istotne informacje powszechnie znane o zaaranżowanym przedstawieniu pt. "Assad bombarduje Dumę chemicznymi środkami", jak powalająca informacja o zatruciu Skripalów! Streszczenie z Ławrowa (dotyczące jedynie sprawy Skripala):
  Badaniem sprawy Skripalów zajmowała się również Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W końcowym raporcie OPCW dotyczącego badanego środka chemicznego przytacza się jedynie długi wzór chemiczny badanego środka. Badania tej substancji odbyły się w ośrodku naukowym w mieście Szpic w Szwajcarii. Rosja uzyskała z tego ośrodka "konfidencjonalny" (jak określa to Ławrow) raport (datowany na 27.03.2018) z badań przeznaczonych dla OPCW.

  Z badań wynikało: "W PRÓBKACH ZNALEZIONO ŚLADY TOKSYCZNEJ SUBSTANCJI CHEMICZNEJ I JEGO PREKURSORA ODNOSZĄCYCH SIĘ DO ŚRODKÓW II KATEGORII W ODNIESIENIU DO KONWENCJI O ZAKAZIE BRONI CHEMICZNEJ." Jest to środek paralityczno-drgawkowy o działaniu czasowym. Działanie na organizm rozpoczyna się po 30-60 minutach od przyjęcia i trwa do 6 dób. Ta substancja znajdowała się na uzbrojeniu armii USA, Wlk. Brytanii i innych państw NATO. W Rosji podobne środki nie występowały. Oprócz tego w próbkach znaleziono również obecność środka A-234 w znaczącej koncentracji (która nieuchronnie doprowadziłaby do zgonu) i produktów jego rozpadu." Występienie środka A-234 w tak wysokiej koncentracji jest bardzo podejrzane. Pomijając fakt, że takie stężenie doprowadziłoby do natychmiastowego zgonu, to jeszcze dziwniejszym jest fakt tak dużego stężenia środka w próbkach, które zostały pobrane przez OPCW, dwa tygodnie po otruciu. A-234 jest środkiem bardzo lotnym i stężenie po tak długim czasie powinno się wielokrotnie zmniejszyć. W końcowym raporcie OPCW o środku Bi-Z w ogóle nie wspomniano.

  Z wypowiedzi Ławrowa można (wg mnie) wysnuć następujące wnioski:
  a. Skripalowie zostali otruci środkiem Bi-Z (szybki i pełny powrót do zdrowia może to potwierdzać);
  b. do maskowania użytego środka zastosowano A-234 (tzw. Nowiczok) znacznie później niż rzeczywiste otrucie (co potwierdzałoby wysokie stężenie środka).

  Polecam konferencję prasową Ławrowa (omówione przeze mnie sensacje zaczynają się od 9 minuty):
  www.youtube.com/watch?v=wJX9m2Ui4-c
  I co teraz, USstupid boys?
 • @Repsol 23:42:03
  Chińczycy natomiast dostarczyli hardware… ;-) i dlatego takie efekty tych "nalotów".
  I co teraz, USstupid boys?
 • @lorenco 22:56:25
  Stróż nocny był na wolnym, ponieważ go ostrzeżono.
  Atak na Syrię
 • @Husky 22:12:29
  Ракетный удар по Сирии стал поражением для США

  https://vz.ru/world/2018/4/14/89770.html
  Atak na Syrię
 • @Husky 22:12:29 to chyba koniec F35?
  https://vz.ru/world/2018/4/14/898997.html
  Atak na Syrię
 • @Husky 22:12:29
  https://vz.ru/world/2018/4/14/897405.html
  Atak na Syrię
 • @Fischer 21:55:50
  Cóż okazało się, że Rosjanie i Syryjczycy potrafili przeciwstawić się i to skutecznie USA, WB i Francji. Teraz klęskę terrorystycznych działań USA, WB i Francji tłumaczy się "że tak miało być". Trump był mocny tylko na twitterze ale jak Rosja zagroziła zdecydowana odpowiedzią to wymiękł. Korea Północna też się śmieje i tydzień temu poinformowała, że rozbudowuje strategiczne siły nuklearne. Pokazuje to poziom kierownictwa politycznego w USA. Goebelsowskie kłamstwo propagowane przez służby specjalne kilku państw NATO o rzekomym ataku chemicznym przez Assada nie pomogło USA w Syrii. USA przegrały w Syrii. Nocne naloty zachodniej koalicji na Syrię mogłyby przejść do historii wojskowości jako dowód skrajnej nieskuteczności. Amerykanie mieli wystrzelić ponad sto pocisków, nieznaną, ale zapewne nie mniejszą liczbę bomb zrzucili Brytyjczycy i Francuzi. W efekcie wartej kilkaset milionów dolarów operacji… nikt nie zginął.
  Atak na Syrię
 • @Jasiek 21:05:08
  https://kevinbarrett.heresycentral.com/wp-content/uploads/2018/04/Ghouta-chemical-weapons-lab_5-1-150x150.jpg
  SAA captured gas concentration unit. Made in America, 2015, by Hillrom Company, Michigan.

  https://kevinbarrett.heresycentral.com/2018/04/duff-fb/
  Atak na Syrię