Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @Oświat 17:36:01
  Czy oszust mógł założyć firmę "z więzienia"? Wassermann ujawniła szokujące fakty. W programie TVP INFO "O co chodzi" Małgorzata Wassermann ujawniła, że główny oskarżony w aferze Amber Gold, Marcin. P, założył swoją firmę... będąc w więzieniu. Otrzymał od sądu przerwę w odbywaniu kary w celu "podwyższenia poziomu życia" swojej niepracującej żony i teściowej. Z przerwy w karze korzystał trzykrotnie. Wygląda na to, że był "więźniem specjalnej troski". Nie wiadomo dotychczas, kto się tak o niego "troszczył", ale rzeczywistość polskich sądów nie mogła być mu obca. W programie TVP Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold, opisywała genezę powstania oszukańczej firmy. Bardzo ważne jest, jak się ta piramida zaczęła. Marcin P w lutym 2009 roku poszedł do więzienia, przy czym, co jest istotne, miesiąc później wysłał do Urzędu Skarbowego w Gdańsku informację o tym, że zakłada firmę, która potem zmieniła się w Amber Gold. (...) oświadczyła przewodnicząca Wassermann. Wszystko na to wskazuje, że firmę założył "z więzienia" powiedziała. W dodatku wniosek nie był podpisany, co nie przeszkadzało Urzędowi Skarbowemu w Gdańsku zarejestrować działalności. Żeby było śmieszniej, Marcin P. uzupełnił podpis w urzędzie podczas przerwy w karze, którą otrzymał w celu "podwyższenia poziomu życia" swojej niepracującej żony i teściowej dodała przewodnicząca komisji. Komentujący sprawę na Twitterze nie kryli zdziwienia.
  Ps...Wiedzieliście, że Marcin Plichta zarejestrował działalność gospodarczą Amber Gold korespondencyjnie z więzienia? W więzieniu dowiedział się, że ma zarejestrować, a wszystko będzie dobrze...Skoro mafiosi z peło byli jego pracodawcami, żadna sztuka. I ma ktoś jeszcze wątpliwości, że to pionek kierowany przez najwyższe władze w Polsce?
  Cywilizacja Polska a pytania referendalne PAD
 • @wercia 18:08:06
  Trump chce mieć takich współpracowników, jak Kim Dzong Un. Prezydent USA Donald Trump podzielił się swoimi wrażeniami dotyczącymi zachowania podwładnych Kim Dzong Una informuje telewizja NBC. Jego zdaniem pracowników aparatu północnokoreańskiego przywódcy wyróżnia niezawodność i uwaga. Trump przyznał, że chciałby współpracować w takimi ludźmi. „On mówi, a jego ludzie siedzą i słuchają go z pełną uwagą. Chciałbym, aby moi ludzie robili to samo" powiedział amerykański prezydent. [President Trump on North Korean dictator Kim Jong Un: "He speaks and his people sit up in attention. I want my people to do the same." https://nbcnews.to/2ldZbEU ]
  Marian Miszalski: Wróg większy i mniejszy.
 • @Jasiek 17:14:13
  Indie podniosą cła na amerykańskie towary. Indie podniosą cła na 30 towarów importowanych ze Stanów Zjednoczonych. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na cła przywozowe nałożone przez Waszyngton na stal i aluminium, podaje „Indian Express”. Odpowiednią listę towarów New Delhi przekazało już Światowej Organizacji Handlu. W przypadku niektórych produktów wykonanych z metali, części produktów rolnych, szeregu modeli motocykli oraz innych towarów cło wzrośnie do 50 procent. Według publikacji, ogółem Indie mają nadzieję na otrzymanie z odwetowych środków ekonomicznych około 239 milionów dolarów.
  Jak powiedział w wywiadzie Suresh Prabhu, indyjski minister handlu i przemysłu, protekcjonizm i polityka sankcji nie przynoszą pożądanych rezultatów i mają negatywny wpływ na globalną gospodarkę. Jego zdaniem takie jednostronne działania są szkodliwe dla większości krajów rozwijających się i najsłabiej rozwiniętych, ponieważ podważają wielostronny system handlu, w szczególności działalność WTO, która „zapewnia sprawiedliwość i uczciwość wszystkim swoim członkom”.
  Detronizacja dolara
 • @Fatamorgan 17:24:31
  100/100! Komentarz zbyteczny.
  Cywilizacja Polska a pytania referendalne PAD
 • @Oscar 16:39:24
  Powinny być 3-5 zasadniczych pytań wyrażonych w języku potocznym:

  1) Czy władza wykonawcza ma spoczywać w rękach premiera czy prezydenta.......Czy system prezydencki czy system kanclerski to jest pytanie na które mają odpowiedzieć Polacy. Zakaz weta dla prezydenta. Rząd od rządzenia prezydent od reprezentacji.
  2) Czy polska konstytucja ma być ponad prawo unijne i ponad umowy międzynarodowe ....
  3) Czy poddać władzę sądowniczą kontroli demokratycznej, czy niech nadal tworzy zamknięty układ o charakterze mafijnym............

  4) Czy należy zachować nieusuwalność sędziów i przywileje emerytalne nieporównywalne z resztą obywateli - nawet w przypadku popełniana przez sędziego przestępstw, w tym buntowi przeciw państwu i wdawania się w politykę.
  5) Do konstytucji musi być wpisany całkowity zakaz tworzenia zrzeszeń sędziów i przynależności do jakiejkolwiek organizacji.......Bo takie zrzeszenia i organizacje polityzują sędziów, niweczą zasadę niezawisłości i niezależności poprzez naciski środowiskowo-organizacyjne, są zarzewiem buntu sędziów przeciw prawu i państwu, deprawują młodych...........Należy zakazać także metody kooptacji do zawodu, bo to przeradza się w selekcję światopoglądową. Nabór do zawodu sędziego musi być zdemokratyzowany i dokonywany poza środowiskiem.

  Ps...Mamy Konstytucję Kwietniową. Trzeba ją jedynie znowelizować. To jest Konstytucja niepodległej Polski! Wzorowała się na niej Francja, o czym mało kto wie!
  Cywilizacja Polska a pytania referendalne PAD
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:43:12
  Czy wszyscy doradcy prezydenta to obywatele pochodzenia żydowskiego??Nie wolno dać władzy prezydentowi może być chory albo mieć chorych doradców. Władza uderza do głowy. Tylko parlament.
  Cywilizacja Polska a pytania referendalne PAD
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:43:12
  Żadnego naszego "udziału" w moszczeniu się tu żydów! Bojkot wszelkich wyborów i referendów do czasu zaistnienia polskiej partii, której zaufamy! Do tej chwili całkowita "emigracja wewnętrzna"! Nie bądź Żydło, nie kolaboruj!
  Cywilizacja Polska a pytania referendalne PAD
 • Autorze
  Kiedy wybuchnie amerykańska „bomba długów”. USA czeka niewypłacalność w ciągu ośmiu lub dziesięciu lat, jeśli władze nie pójdą na znaczne obniżenie wydatków rządowych, powiedział w wywiadzie dla Fox News kongresman Andy Biggs. Kongresmen zauważył, że alokacja budżetu w 2018 roku wyniosła 1,3 biliona dolarów. Przy czym według Biggsa, nie powinna ona przekraczać 700 miliardów dolarów.
  „To jest efekt rutyny. Droga, po której jedziemy, nie jest najlepsza i my wiemy o tym, ale opuszczenie jej i wejście na właściwą drogę jest bolesne w krótkiej perspektywie. Oni (parlamentarzyści) uważają, że okaże się to zbyt wielką stratą polityczną, ale jeśli tego nie zrobimy, to każdy dzień opóźnienia pozbawi nas pewnych opcji, dzięki którym moglibyśmy rozwiązać problem i zrekompensować deficyt. I to jest prawdziwy problem: mamy deficyt strukturalny. Wydajemy więcej niż otrzymujemy i jesteśmy zmuszeni pożyczać pieniądze” powiedział kongresman. Biggs wyraził opinię, że na rozwiązanie problemu władze amerykańskie mają nie więcej niż dziesięć lat: w 2026 roku fundusz programu ubezpieczenia zdrowotnego dla osób starszych (Medicare) zostanie wyczerpany. Odpowiadając na pytanie prezentera o „bombę zadłużenia”, której eksplozja zniszczy amerykańską gospodarkę, Biggs odpowiedział: „Tak, myślę, że zmierzamy ku otchłani”. „Można będzie dewaluować pieniądze, zadeklarować bankructwo lub spróbować podnieść podatki i zabić w ten sposób gospodarkę. To są opcje, jakie będziemy mieć za osiem do dziesięciu lat. Uważam, że po prostu niesprawiedliwe jest obciążać tym przyszłe pokolenia” stwierdził.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806168172136-USA-dlug-Sputnik/
  Detronizacja dolara
 • @Robik 02:44:13
  Chiny: odwet za amerykańskie cła. Proceder oddawania Chinom technologii trwa od dziesięcioleci. Zachód miał od lat pełną świadomość, że patenty służą Chińczykom jako papier toaletowy a mimo to transferowano tam produkcję i biernie przyglądano się masowemu kopiowaniu produktów w z reguły (bo nie zawsze!) gorszej jakości. Straty są w rzeczywistości dużo większe niż wskazują jakiekolwiek statystyki i żadne cła zaporowe tego nie naprawią. Chiny w jednej jedynej branży, mianowicie rowerowej, różnymi kanałami wykończyły produkcję rowerów w USA. Na bruku znalazło się ponad 100 tys. ludzi bez pracy.. A teraz proszę alfabetycznie branże, ilu ludzi w USA chiński i tani szajs pozbawił tam pracy. Nadmieniam, że eksport towarów z Chin do USA przewyższa import o.... ponad 360mld(!)$. Coś dodać?! A ci banksterzy co to rządzą nad USA to jakiego pochodzenia? Otóż to ich taktyka wyprowadziła przemysł z USA ale zapomnijmy, że nawet 1 cent, który trafił do Chin to pozostał tam poza ich kontrolą! Poza tym ich cele są nieco inne niż te amerykańskie

  https://www.youtube.com/watch?v=INqIENHR9VU

  http://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg

  Jakość towarów z chin zależy od tego czy dany towar ma być wyprodukowany za 100$ czy za 15$. To ustala klient/zleceniodawca. Delta Rzeki Perłowej to taki ośrodek przemysłowy liczący ponad 100mln ludzi (!) hegemonia USA po prostu kończy się, to są rozpaczliwe próby zatrzymania tego procesu.
  Detronizacja dolara
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:59:04
  Pryncypał Czerepacha siekierą próbuje sobie wyrąbać w Polsce system prezydencki z Dudą na czele, ludźmi Komorowskiego i Romaszewską w cieniu. Polacy nie są tak naiwni, by pozwolić na to Dudzie. Ten żydolski ........o naszej Matce, o Polsce, śmie mówić, że jest wspólna, że to Polin! Otacza się WSIarzami i żydami! I ten żydoski za...niec miałby nam pisać konstytucję! Jak poprzednią, też gudłajskiej proweniencji! KONIEC!
  Po co Dudzie referendum?
 • Autorze
  Pryncypał Czerepacha siekierą próbuje sobie wyrąbać w Polsce system prezydencki z Dudą na czele, ludźmi Komorowskiego i Romaszewską w cieniu. Polacy nie są tak naiwni, by pozwolić na to Dudzie. Ten żydolski ........o naszej Matce, o Polsce, śmie mówić, że jest wspólna, że to Polin! Otacza się WSIarzami i żydami! I ten żydoski za...niec miałby nam pisać konstytucję! Jak poprzednią, też gudłajskiej proweniencji! KONIEC!
  Test na inteligencję prezydenta RP Andrzeja Dudy: PYTANIE #1
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:59:04
  Mamy Konstytucję Kwietniową. Trzeba ją jedynie znowelizować. To jest Konstytucja niepodległej Polski! Wzorowała się na niej Francja, o czym mało kto wie!
  Po co Dudzie referendum?
 • Autorze
  Mamy Konstytucję Kwietniową. Trzeba ją jedynie znowelizować. To jest Konstytucja niepodległej Polski! Wzorowała się na niej Francja, o czym mało kto wie!
  Test na inteligencję prezydenta RP Andrzeja Dudy: PYTANIE #1
 • Autorze
  Powinny być 3-5 zasadniczych pytań wyrażonych w języku potocznym:

  1) Czy władza wykonawcza ma spoczywać w rękach premiera czy prezydenta.......Czy system prezydencki czy system kanclerski to jest pytanie na które mają odpowiedzieć Polacy. Zakaz weta dla prezydenta. Rząd od rządzenia prezydent od reprezentacji.
  2) Czy polska konstytucja ma być ponad prawo unijne i ponad umowy międzynarodowe ....
  3) Czy poddać władzę sądowniczą kontroli demokratycznej, czy niech nadal tworzy zamknięty układ o charakterze mafijnym............

  4) Czy należy zachować nieusuwalność sędziów i przywileje emerytalne nieporównywalne z resztą obywateli - nawet w przypadku popełniana przez sędziego przestępstw, w tym buntowi przeciw państwu i wdawania się w politykę.
  5) Do konstytucji musi być wpisany całkowity zakaz tworzenia zrzeszeń sędziów i przynależności do jakiejkolwiek organizacji.......Bo takie zrzeszenia i organizacje polityzują sędziów, niweczą zasadę niezawisłości i niezależności poprzez naciski środowiskowo-organizacyjne, są zarzewiem buntu sędziów przeciw prawu i państwu, deprawują młodych...........Należy zakazać także metody kooptacji do zawodu, bo to przeradza się w selekcję światopoglądową. Nabór do zawodu sędziego musi być zdemokratyzowany i dokonywany poza środowiskiem.
  Test na inteligencję prezydenta RP Andrzeja Dudy: PYTANIE #1
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:59:04
  Powinny być 3-5 zasadniczych pytań wyrażonych w języku potocznym:

  1) Czy władza wykonawcza ma spoczywać w rękach premiera czy prezydenta.......Czy system prezydencki czy system kanclerski to jest pytanie na które mają odpowiedzieć Polacy. Zakaz weta dla prezydenta. Rząd od rządzenia prezydent od reprezentacji.
  2) Czy polska konstytucja ma być ponad prawo unijne i ponad umowy międzynarodowe ....
  3) Czy poddać władzę sądowniczą kontroli demokratycznej, czy niech nadal tworzy zamknięty układ o charakterze mafijnym............

  4) Czy należy zachować nieusuwalność sędziów i przywileje emerytalne nieporównywalne z resztą obywateli - nawet w przypadku popełniana przez sędziego przestępstw, w tym buntowi przeciw państwu i wdawania się w politykę.
  5) Do konstytucji musi być wpisany całkowity zakaz tworzenia zrzeszeń sędziów i przynależności do jakiejkolwiek organizacji.......Bo takie zrzeszenia i organizacje polityzują sędziów, niweczą zasadę niezawisłości i niezależności poprzez naciski środowiskowo-organizacyjne, są zarzewiem buntu sędziów przeciw prawu i państwu, deprawują młodych...........Należy zakazać także metody kooptacji do zawodu, bo to przeradza się w selekcję światopoglądową. Nabór do zawodu sędziego musi być zdemokratyzowany i dokonywany poza środowiskiem.
  Po co Dudzie referendum?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:59:04
  http://niezalezna.pl/228028-weszla-w-zycie-nowelizacja-ustaw-o-ustroju-sadow-i-sadzie-najwyzszym-co-sie-zmieni#komentarze

  Ps..Przerażająco prawdziwe: "Bardzo wiele musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu". Dudaczewski o to zadbał. Faktycznie sędzia jest urzędnikiem państwowym a w konstytucji postmarksistowskiej kwacha usytuowali ich jak bogów na panteonie. Co to za stan spoczynku! Przecież sędzia to zawód, a nie jakiś pozaziemski namiestnik. Nadzwyczajna kasta ludzi musi zostać w całości wyrzucona i pozbawiona przywilejów. Żadnego stanu spoczynku. To obelga dla ludzi pracy. Emerytura i kropka, jak wszyscy. I dlatego tak się wzajemnie wspierali kasta ze złodziejami z PO/PSL. To trzeba poprawić z nowym prezydentem po wyborach. To jest chore .. a nasz rząd nie powinien się uginać przed żądaniami UE. Czego broni kasta swoich nadmiernych przywilejów nie mających miejsca w żadnym europejskim sądownictwie nie przystającym do konstrukcji prawnej naszego państwa czy prawa. KRS będzie mogła wyrazić sprzeciw wobec kandydata na stanowisko asesorskie na etapie procedury poprzedzającej mianowanie asesora sądowego przez prezydenta. ... Czyli znów sędziowie będą decydować czyje dziecko otrzyma asesurę ? .. To jest chore. Raz na zawsze powinno się skończyć z dziedziczeniem zawodu sędziego, prokuratora itd. Dlaczego sędziowie mają decydować kto się dostanie na asesora ? .. przecież w pierwszej kolejności wepchną swoje dzieci. Czyli jak długo taki sędzia ma pełnić swoją rolę w SN ? Jeśli jego wiek 65 lat nie predestynuje go do przejścia na emeryturę, to kiedy ? Wtedy kiedy pojawią się pierwsze oznaki demencji ? A młodsi sędziowie to nie mogą orzekać w SN, czy mają czekać aż nastąpi zgon sędziego ze starości ? Do czasu, dopóki pamięta, jak się nazywa, i wie, gdzie się w danej chwili znajduje. Przed każdą rozprawą te dwa pytania kontrolne. To jest żenujące to wszystko !
  Po co Dudzie referendum?
 • Autorze
  http://niezalezna.pl/228028-weszla-w-zycie-nowelizacja-ustaw-o-ustroju-sadow-i-sadzie-najwyzszym-co-sie-zmieni#komentarze

  Ps..Przerażająco prawdziwe: "Bardzo wiele musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu". Dudaczewski o to zadbał. Faktycznie sędzia jest urzędnikiem państwowym a w konstytucji postmarksistowskiej kwacha usytuowali ich jak bogów na panteonie. Co to za stan spoczynku! Przecież sędzia to zawód, a nie jakiś pozaziemski namiestnik. Nadzwyczajna kasta ludzi musi zostać w całości wyrzucona i pozbawiona przywilejów. Żadnego stanu spoczynku. To obelga dla ludzi pracy. Emerytura i kropka, jak wszyscy. I dlatego tak się wzajemnie wspierali kasta ze złodziejami z PO/PSL. To trzeba poprawić z nowym prezydentem po wyborach. To jest chore .. a nasz rząd nie powinien się uginać przed żądaniami UE. Czego broni kasta swoich nadmiernych przywilejów nie mających miejsca w żadnym europejskim sądownictwie nie przystającym do konstrukcji prawnej naszego państwa czy prawa. KRS będzie mogła wyrazić sprzeciw wobec kandydata na stanowisko asesorskie na etapie procedury poprzedzającej mianowanie asesora sądowego przez prezydenta. ... Czyli znów sędziowie będą decydować czyje dziecko otrzyma asesurę ? .. To jest chore. Raz na zawsze powinno się skończyć z dziedziczeniem zawodu sędziego, prokuratora itd. Dlaczego sędziowie mają decydować kto się dostanie na asesora ? .. przecież w pierwszej kolejności wepchną swoje dzieci. Czyli jak długo taki sędzia ma pełnić swoją rolę w SN ? Jeśli jego wiek 65 lat nie predestynuje go do przejścia na emeryturę, to kiedy ? Wtedy kiedy pojawią się pierwsze oznaki demencji ? A młodsi sędziowie to nie mogą orzekać w SN, czy mają czekać aż nastąpi zgon sędziego ze starości ? Do czasu, dopóki pamięta, jak się nazywa, i wie, gdzie się w danej chwili znajduje. Przed każdą rozprawą te dwa pytania kontrolne. To jest żenujące to wszystko !
  Czy oficer UPA był jednak dziadkiem Prezydenta [stryjecznym]
 • @Bogusław Jeznach
  Aż trudno uwierzyć, że pytania te zredagował ktoś kto skończył studia prawnicze, chyba, że uważa Polaków za stado baranów. Referendum w czasie obchodów 100-cia to też pomysł mądry inaczej. To referendum mija się z celem, będzie porażką. Można zadać jedno pytanie przy wyborach samorządowych. Jesteś za systemem prezydenckim czy kanclerskim, ewentualnie za dążeniem do przywrócenia króla na wzór brytyjski? I tyle. A na teraz to niech PiS i Duda usiądą razem i do 2020 roku napiszą nową konstytucję, którą przedstawią narodowi do zaakceptowania, kiedy będą mieli 2/3 w sejmie. Takie przedbiegi są śmieszne, szczególnie, że pytania takie jakieś dziwaczne. Pytanko o wpisanie UE do Konstytucji RP to nie jest jedyna ani największa głupota wśród pytań konstytucyjnych! Nawet się nie zająknęła na temat zakusów aby wzmocnić władzę prezydenta nad wojskiem i sprawami zagranicznymi, co jest o tyle istotne, że poparcie dla PAD nie jest aż tak duże jak mu się wydaje, szczególnie po "rekonstrukcji" rządu i usunięciu A. Macierewicza z MON-u! Główne pretensje są o to, że podporządkował WOT trepom z WSI czyli faktycznie zneutralizował tę formację i usiłuje tępić patriotyczne tradycje! Jest to wysoce podejrzane, bo chociaż PAD się nie przyznaje ale ten "były" członek Unii Wolności jest zwolennikiem zwrotu, rzekomo pozostawionych w Polsce żydowskich majątków co w połączeniu ze zwiększeniem jego roli w polityce zagranicznej pozwoli mu realizować zapisy ustawy 447 amerykańskojęzycznego Kongresu USA!
  Po co Dudzie referendum?
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:07:23
  Bojkot referendum jest konieczny, aby pokazać Naczelnikowi Kaczyńskiemu, że musi wystawić nowego kandydata, bo Duda przegra wybory prezydenckie. Następna kadencja Dudy byłaby dla Polski katastrofą. Przedstawione pytania są żenujące. Czyżby oddawały poziom intelektualny panujący w pałacu? Ci doradcy od układania pytań referendowych mają trudność pod kapeluszem albo....? Wyglądają na szkodników strojących się w piórka dobrodziejów. Konstytucja ma być "instrukcją działania Państwa", a nie zbiorem pobożnych życzeń. Żadne pytanie prezydenta nie spełnia tego warunku. Totalne rozczarowanie.
  Znam wszystkie pytania i przeraziło mnie, że prezydent chciał przedstawić propozycje społeczeństwu nienaruszalność świadczeń socjalnych zapisana w konstytucji? Ręce opadają. A jak nie będzie na to kasy, to co? Po pożyczkę do żydowskich banków? Z Unią Europejską do jej upadku a nawet dzień dłużej. UE jest tworem politycznym o nieokreślonych właściwościach i możliwości przepoczwarzania się w nieznane nam teraz postacie. A już istnieje tam European Jewish Parlament jakichś odrębnych od nas obywateli! Jak określić taką głupotę w pytaniach? To mnie obraził, ponieważ pytania głupie nieprzemyślane niedorzeczne. Wstyd! Poziom szkoły podstawowej. Dziwię się, że popierający nie widzą jak sztuczna jest ta inicjatywa prezydenta. Błąd popełnił już 3 maja 2017, kiedy z tym wyskoczył bez żadnych uzgodnień z obozem, który wraz z nim miał być jedną biało-czerwoną drużyną. Większość pytań jest tak niemądrze postawiona, że trudno to traktować poważnie. Nikt z prawdziwych patriotów nie neguje, że Rzeczpospolita potrzebuje nowej Konstytucji. Nowa Ustawa Zasadnicza winna opierać się na naszej myśli konstytucyjnej (i mam tu na myśli zarówno Konstytucję Marcową jak i Konstytucję Kwietniową a także realia polityczno - prawne współczesnej Polski); uwarunkowania kulturowe (z podkreśleniem nadrzędności prawa naturalnego nad prawem stanowionym, co wynika z głębokiego osadzenia Polaków w chrześcijaństwie) oraz oczywiście uwarunkowania historyczne Polski i Polaków. Zestaw pytań, które winny się znaleźć w referendum nie powinien przekroczyć 5-ciu a i to jest już liczbą dużą. Jeśli propozycja prezydencka wywołała tyle głosów przeciwnych to wynika to zapewne z faktu, że prezydent szereg już razy stawiał Obóz Dobrej Zmiany w trudnej sytuacji lub powodował niepotrzebne zamieszanie, jak na przykład ze słynną dla jednych a osławioną dla drugich ustawa degradacyjną, kiedy to, dość niespodziewanie, prezydent tę ustawę zawetował. Krotko mówiąc, prezydent nie budzi zaufania w wielu z nas, którzy na Niego głosowali a teraz z rosnącą nieufnością próbują zrozumieć prawdziwe Jego intencje. Pytanie podstawowe dla mnie jest: jakie są prawdziwe intencje prezydenta? Ja sądzę, że jest nieco za wcześnie na to referendum, że Obóz Dobrej Zmiany ma wystarczająco dużo pracy z likwidacją III RP i układów po-okrągłostołowych. Napisanie i wprowadzenie nowej Konstytucji RP jest zadaniem gigantycznym i winno być podjęte w następnej kadencji parlamentarnej. Podjęcie tego tematu teraz, w tym momencie, zakrawa mi na rodzaj sabotażu politycznego. My się zmagamy i z Targowicą totalnej opozycji, i z lewacką Komisją Europejską i z twardniejącym sojuszem Moskwa - Berlin. Czy pomyśleliście o tych aspektach tak gniewnej reakcji i polityków i nas, wyborców? To referendum to porażka Dudy, tak jak jego weta. Te pytania Dudy to jego kompromitacja.
  Po co Dudzie referendum?
 • Autorze
  Bojkot referendum jest konieczny, aby pokazać Naczelnikowi Kaczyńskiemu, że musi wystawić nowego kandydata, bo Duda przegra wybory prezydenckie. Następna kadencja Dudy byłaby dla Polski katastrofą. Przedstawione pytania są żenujące. Czyżby oddawały poziom intelektualny panujący w pałacu? Ci doradcy od układania pytań referendowych mają trudność pod kapeluszem albo....? Wyglądają na szkodników strojących się w piórka dobrodziejów. Konstytucja ma być "instrukcją działania Państwa", a nie zbiorem pobożnych życzeń. Żadne pytanie prezydenta nie spełnia tego warunku. Totalne rozczarowanie.
  Znam wszystkie pytania i przeraziło mnie, że prezydent chciał przedstawić propozycje społeczeństwu nienaruszalność świadczeń socjalnych zapisana w konstytucji? Ręce opadają. A jak nie będzie na to kasy, to co? Po pożyczkę do żydowskich banków? Z Unią Europejską do jej upadku a nawet dzień dłużej. UE jest tworem politycznym o nieokreślonych właściwościach i możliwości przepoczwarzania się w nieznane nam teraz postacie. A już istnieje tam European Jewish Parlament jakichś odrębnych od nas obywateli! Jak określić taką głupotę w pytaniach? To mnie obraził, ponieważ pytania głupie nieprzemyślane niedorzeczne. Wstyd! Poziom szkoły podstawowej. Dziwię się, że popierający nie widzą jak sztuczna jest ta inicjatywa prezydenta. Błąd popełnił już 3 maja 2017, kiedy z tym wyskoczył bez żadnych uzgodnień z obozem, który wraz z nim miał być jedną biało-czerwoną drużyną. Większość pytań jest tak niemądrze postawiona, że trudno to traktować poważnie. Nikt z prawdziwych patriotów nie neguje, że Rzeczpospolita potrzebuje nowej Konstytucji. Nowa Ustawa Zasadnicza winna opierać się na naszej myśli konstytucyjnej (i mam tu na myśli zarówno Konstytucję Marcową jak i Konstytucję Kwietniową a także realia polityczno - prawne współczesnej Polski); uwarunkowania kulturowe (z podkreśleniem nadrzędności prawa naturalnego nad prawem stanowionym, co wynika z głębokiego osadzenia Polaków w chrześcijaństwie) oraz oczywiście uwarunkowania historyczne Polski i Polaków. Zestaw pytań, które winny się znaleźć w referendum nie powinien przekroczyć 5-ciu a i to jest już liczbą dużą. Jeśli propozycja prezydencka wywołała tyle głosów przeciwnych to wynika to zapewne z faktu, że prezydent szereg już razy stawiał Obóz Dobrej Zmiany w trudnej sytuacji lub powodował niepotrzebne zamieszanie, jak na przykład ze słynną dla jednych a osławioną dla drugich ustawa degradacyjną, kiedy to, dość niespodziewanie, prezydent tę ustawę zawetował. Krotko mówiąc, prezydent nie budzi zaufania w wielu z nas, którzy na Niego głosowali a teraz z rosnącą nieufnością próbują zrozumieć prawdziwe Jego intencje. Pytanie podstawowe dla mnie jest: jakie są prawdziwe intencje prezydenta? Ja sądzę, że jest nieco za wcześnie na to referendum, że Obóz Dobrej Zmiany ma wystarczająco dużo pracy z likwidacją III RP i układów po-okrągłostołowych. Napisanie i wprowadzenie nowej Konstytucji RP jest zadaniem gigantycznym i winno być podjęte w następnej kadencji parlamentarnej. Podjęcie tego tematu teraz, w tym momencie, zakrawa mi na rodzaj sabotażu politycznego. My się zmagamy i z Targowicą totalnej opozycji, i z lewacką Komisją Europejską i z twardniejącym sojuszem Moskwa - Berlin. Czy pomyśleliście o tych aspektach tak gniewnej reakcji i polityków i nas, wyborców? To referendum to porażka Dudy, tak jak jego weta. Te pytania Dudy to jego kompromitacja.
  Test na inteligencję prezydenta RP Andrzeja Dudy: PYTANIE #1