Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @Casey 16:14:04
  Co naprawdę nie wydarzyło się w Dachau?

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/16/co-naprawde-nie-wydarzylo-sie-w-dachau/
  Dyrektor Muzeum Auschwitz przyznał że „komora gazowa” została sfabrykowana! W bezprecedensowym filmowym wywiadzie z dr. Franciszek Piper – starszy kurator i dyrektor archiwów Państwowego Muzeum w Auschwitz, przyznał przed kamerą, że „krematorium 1″, rzekoma „mordercza komora gazowa” pokazywana setkom tysięcy turystów każdego roku w obozie w Auschwitz została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina. To co faktycznie dr. Piper powiedział przed kamerą dotyczyło raportu Leuchter’a, który okazał się być prawdziwy: nie było żadnych morderczych zagazowań w budynku oznaczonym jako „komora gazowa” w Auschwitz. Tym oświadczeniem wydanym przez dyrektora Państwowego Muzeum w Auschwitz, jeden z największych „faktów” historycznych został zniszczony. Ta „komora gazowa” jest ważnym historycznym „Faktem”, na którym oparte jest wiele zagranicznych i krajowych polityk państw zachodnich od czasu II wojny światowej. Całość pod linkiem z filmami i moimi komentarzami..(Łupaszka)

  https://wirtualnapolonia.com/2014/08/18/dyrektor-muzeum-auschwitz-przyznal-ze-komora-gazowa-zostala-sfabrykowana/
  Żydowscy żołnierze Hitlera
 • @Husky 23:38:57
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/papiez_franciszek.jpg

  Papież Franciszek zaniepokojony „nietolerancją, dyskryminacją i ksenofobią.” Ma nadzieję, że Duch Święty pomoże nam przyjąć imigrantów. Papież Franciszek wyraził zaniepokojenie „nietolerancją, dyskryminacją i ksenofobią” wobec migrantów w różnych częściach Europy. Zwracając się do duszpasterzy ds. migracji mówił w piątek, że także wspólnoty katolickie nie są wolne od takich postaw. W przemówieniu do dyrektorów biur ds. migracji episkopatów krajów europejskich papież oświadczył: „Nie kryję przed wami mojego zaniepokojenia wobec oznak nietolerancji, dyskryminacji i ksenofobii, jakie stwierdza się w różnych częściach Europy. Są one często uzasadniane przez nieufność, lęk przed drugim, innym, obcym”. „Bardziej jeszcze niepokoi mnie smutna konstatacja, że nasze wspólnoty katolickie w Europie nie są wolne od tych reakcji obrony i odrzucenia, usprawiedliwianych przez nieokreślony +obowiązek moralny+ zachowania pierwotnej tożsamości kulturowej i religijnej” powiedział Franciszek. Dodał, że „Kościół rozpowszechnił się na wszystkich kontynentach dzięki migracji misjonarzy, którzy przekonani byli o uniwersalnym charakterze orędzia zbawienia Jezusa Chrystusa, przeznaczonego dla mężczyzn i kobiet wszystkich kultur”. „W dziejach Kościoła nie brakowało pokus wyłączności i zamykania się kulturowego, lecz Duch Święty zawsze pomagał nam je przezwyciężyć zapewniając stałe otwarcie na drugiego człowieka, uważane za konkretną możliwość rozwoju i ubogacenia” mówił papież. Wyraził przekonanie, że również obecnie Duch Święty „pomoże nam zachować postawę ufnego otwarcia, które pozwoli przekroczyć każdą barierę i przejść każdy mur”. Franciszek podziękował duszpasterzom za „wielkie zaangażowanie” na rzecz migrantów i uchodźców, którzy jak podkreślił „pukają do bram Europy w poszukiwaniu bardziej bezpiecznego miejsca i bardziej godnego życia”. „W obliczu masowego napływu migracyjnego, złożonego i zróżnicowanego, który pogrążył w kryzysie przyjętą dotąd politykę migracyjną oraz narzędzia ochrony, usankcjonowane przez międzynarodowe konwencje, Kościół zamierza pozostać wierny swej misji, to jest: kochać Jezusa Chrystusa, wielbić i kochać, zwłaszcza w najbiedniejszych i porzuconych” oświadczył papież. Przyznał następnie: „Słuchając lokalnych Kościołów w Europie dostrzegłem głęboki dyskomfort w obliczu masowego napływu migrantów i uchodźców. Musi on zostać uznany i rozumiany w świetle momentu w historii, naznaczonego przez kryzys gospodarczy, jaki pozostawił głębokie rany”. Franciszek ocenił, że postawę tę pogłębiły rozmiary i skład fal migracyjnych oraz „zasadniczy brak przygotowania społeczeństw udzielających gościny i często nieadekwatna polityka krajowa i unijna”. „Ale dyskomfort ten pokazuje także granice procesów jednoczenia Europy i przeszkody, na jakie natrafia konkretne stosowanie uniwersalnego charakteru praw człowieka, a także mury, o jakie rozbija się integralny humanizm, stanowiący jeden z najpiękniejszych owoców europejskiej cywilizacji” oświadczył papież.

  Ps..Ktoś mu oko podbił, a ten dalej swoje. Co ten lewacki szatan i przechrzta żydowska wygaduje!. Ja nie wiem, ale zdaję mi się, że oni nie przyjeżdżają tutaj nie dla chrześcijańskiego uniwersalizmu, tylko po to by go zniszczyć. Tak, „Ojcze” „Święty”. Czuję głęboką nieufność przed ludźmi, którzy pukają do drzwi Europy, mając w drugiej ręce markowy telefon wyższej generacji niż ja posiadam, którzy barbarzyńsko zachowują się względem żyjących w Europie ludzi, w tym zwłaszcza kobiet, którzy na dodatek otwarcie zioną nienawiścią względem mnie, który nic im nie zrobił. Dzisiaj Jezus Chrystus nie ma twarzy uchodźcy. Ma twarz męczenników zamordowanych bestialsko przez ISIS.
  Wysycha rzeka imigrantów
 • @Husky 23:38:57
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/merkel_wolnosc24.jpg


  Sensacyjny wyciek tajnego raportu rządu Niemiec. Merkel łamała prawo w sprawie imigrantów. To świetna wiadomość dla Polski. Dziennik Die Welt poinformował o tajnym, wewnętrznym raporcie niemieckiego rządu. Zgodnie z nim kanclerz Angela Merkel złamała prawo, bo przed otwarciem granic dla imigrantów, powinna uzyskać zgodę niemieckiego parlamentu. W niedzielę w Niemczech odbywają się wybory. Raport wyciekł na dwa dni przed wyborami, które zdecydują, czy Merkel będzie rządzić przez kolejną, czwartą już kadencję. jest faworytką, ale nadal jednak 20% Niemców jest niezdecydowanych. Raport opiera się na opinii prawnej Biura Nauk Bundestagu, które jest organem opiniodawczym, złożonym z niezależnych ekspertów. Wg. Biura. to Bundestag ma decydujący głos we wszystkich ” istotnych dla państwa sprawach”. W napisanej ezopowym językiem, pełnym dyplomatycznych zastrzeżeń ekspertyzie stwierdza się iż taką „istotną sprawą” jest kwestia przyjmowania imigrantów, gdyż „ta decyzja prowadzi do zmiany proporcji Niemców i cudzoziemców” zamieszkujących nad Renem. Magazyn Der Spiegel konstatuje, iż prawnicy w jasny sposób wykazali, iż decyzja Merkel jest co najmniej mętna pod względem zgodności z prawem. „Tuż przed wyborami, ta opinia o kryzysie imigracyjnych ma siłę bomby” pisze Spiegel. Mekel podjęła decyzję o otwarciu granic we wrześniu 2015 roku. Przedyskutowała ją tylko z członkami swojego rządu. Od tego czasu jej ugrupowanie utraciło tysiące członków, którzy przeszli do antyimigranckiej Altenatywy dla Niemiec. AfD stała się główną siłą opozycyjną w stosunku do CDU i SPD, które koalicyjnie rządzą w Niemczech. Merkel do dziś nie wyjaśniła jakie były podstawy prawne tej decyzji. Ponadto w raporcie stwierdza się, iż uchodźcy nie mają prawa występować w Niemczech o azyl, jeśli przybyli do Niemiec z kraju, który jest sygnatariuszem „Konwencji o Uchodźcach” z 1951 roku. To oznacza, że nikt, kto wjechał do Niemiec np. z Austrii nie ma prawa do uzyskania azylu. Wszyscy powinni być zawróceni własnie do Austrii. AfD i liberałowie już domagają się powołania w przyszłym parlamencie komisji, która zbada legalność decyzji Angeli Merkel. Wśród politycznych zarzutów pojawiają się i te, iż Merkel nie skonsultowała swej decyzji z żadnym sąsiadem Niemiec. Wyciek tego raportu to świetna wiadomość dla rządów Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Daje rządem kolejny argument w sporze dotyczącym przymusowego przejmowania imigrantów.
  Wysycha rzeka imigrantów
 • @Husky 07:40:16
  Już jutro koniec świata – teoretycznie możliwe, praktycznie zero szans. Dzisiaj na pewno koniec lata. Dokładnie o godzinie 22:02. Winter is coming…


  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/koniec_swiata_nibiru.jpg

  Zgodnie z teorią Davida Meade 23 września nastąpi koniec świata. To będzie już piąty a może nawet siódmy koniec świata w tym roku i z pewnością go przeżyjemy tak jak poprzednie. Jedno jest pewne dzisiaj o 22.02 kończy się astronomiczne lato. Niebawem dni będą krótsze od nocy. David Meade to pisarz, który w swoich książkach skupił się na tematyce związanej z „Planetą X”. Według niego wejdzie ona na kurs kolizyjny z ziemią na początku jesieni. Rząd amerykański ma o wszystkim wiedzieć, ale nie informować obywateli, by nie siać paniki. Meade jest pewny, ciężko nie być, skoro swoje wyliczenia oparł na zawartym w Biblii kodzie – zapisanym oczywiście specjalnym szyfrem.
  Wydaje się jednak, że pisarz czytał zbyt wiele swoich powieści i utonął w świecie fantasy. NASA kategorycznie zaprzecza istnieniu „Planety X”, o której pisze i mówi Meade. Te i inne historie o odległych planetach to oszustwa internetowe. Nie istnieją żadne podstawy naukowe, które miałyby je poprzeć. Gdyby Planeta X zmierzała w stronę Ziemi, astronomowie już dawno by ją namierzyli napisano na stronie amerykańskiej agencji. Jednak jest niewielka szansa na „koniec świata” jaki znamy. Wystarczy, że np. Kim Dzong Un odpali kolejną rakietę, która tym razem uderzy w USA lub ich sojuszników a dalsze reakcje wymkną się spod kontroli i nastąpi eskalacja wojny nuklearnej. Mała szansa, wręcz mikroskopijna. Jedno jest pewne – dzisiaj o 22.02 zaczyna się astronomiczna jesień. Za moment początku astronomicznej jesieni przyjmuje się przejście Słońca przez punkt równonocy jesiennej, czyli punkt Wagi. Jest on odpowiednikiem nieco bardziej powszechnie znanego punktu Barana (punktu równonocy wiosennej). Rzeczywiste zrównanie długości dnia i nocy nastąpi jednak 2,5 doby później. Poniedziałek, 25 września, będzie trwać 12 godzin; noc z 24 na 25 września będzie krótsza o 2 minuty niż dzień, a kolejna noc – z 25 na 26 września – o minutę dłuższa niż dzień. Niestety na horyzoncie nie widać specjalnej poprawy pogody. Chłód i deszczowa aura będą nam towarzyszyć niemalże codziennie. Zapowiadanej miesiąc temu przez meteorologów złotej jesieni nie ma. Teraz wszyscy obawiajcie rychłego nadejścia zimy.
  Zobaczymy w sobotę.
 • @Husky 07:40:16
  To już jutro Ziemia ma się zderzyć z tajemniczą „Planetą X”. Tak wygląda Koniec Świata [VIDEO]

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/planetax_koniec_swiata_23wrzesnia_wolnosc24.jpg


  Teorie o kolejnych końcach świata pojawiają się w mediach co jakiś czas. Zgodnie z teorią Davida Meade 23 września nastąpi koniec świata. To będzie już piąty a może nawet siódmy koniec świata w tym roku i z pewnością go przeżyjemy tak jak poprzednie. David Meade to pisarz, który w swoich książkach skupił się na tematyce związanej z „Planetą X”. Według niego wejdzie ona na kurs kolizyjny z ziemią na początku jesieni. Rząd amerykański ma o wszystkim wiedzieć, ale nie informować obywateli, by nie siać paniki. Meade jest pewny, ciężko nie być, skoro swoje wyliczenia oparł na zawartym w Biblii kodzie zapisanym oczywiście specjalnym szyfrem. Wydaje się jednak, że pisarz czytał zbyt wiele swoich powieści i utonął w świecie fantasy. NASA kategorycznie zaprzecza istnieniu „Planety X”, o której pisze i mówi Meade. Te i inne historie o odległych planetach to oszustwa internetowe. Nie istnieją żadne podstawy naukowe, które miałyby je poprzeć. Gdyby Planeta X zmierzała w stronę Ziemi, astronomowie już dawno by ją namierzyli napisano na stronie amerykańskiej agencji. Jedyny Koniec Świata, który jest zarówno dziś i będzie istniał też jutro to miejscowość położona w województwie wielkopolskim. Wygląda ona następująco:


  https://youtu.be/VoyvdhUKT6Q


  Dla spragnionych jednak nieziemskich teorii udostępniamy też film o spodziewanym jutro końcu świata:


  https://youtu.be/XRPwKi0_MAM
  Zobaczymy w sobotę.
 • @wercia 11:10:24
  Prokurator Krajowy: Śledztwo ws. VAT nie ma związku z Kancelarią Prezydenta. Zostało wszczęte jeszcze za czasów Seremeta. Na konferencji prasowej prokurator krajowy Bogdan Święczkowski poinformował, że śledztwo ws. VAT nie ma związku z Kancelarią Prezydenta i zostało wszczęte w czasie, gdy prokuratorem generalnym był jeszcze Andrzej Seremet. Z kolei odnosząc się do doniesień medialnych ws. Michała Królikowskiego, potwierdził, że „w toku działań śledczych ustalono, iż mec. Michał Królikowski część środków, które miały być depozytem adwokackim, mógł przekazać na swoje cele prywatne”.
  Zgodnie z informacjami prokuratora krajowego śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, która miała doprowadzić do wyłudzenia co najmniej 700 mln zł na szkodę Skarbu Państwa poprzez niezapłacenie podatków.
  Śledztwo dotyczące wyłudzeń podatku VAT w żaden sposób nie jest związane z Pałacem Prezydenckim i panem prezydentem, czy z osobami z Kancelarii Prezydenta [...] Od marca 2016 r. nowa polska prokuratura koncentruje się na ściganiu przestępczości gospodarczo-finansowej i księgowej. Śledztwo zostało wszczęte w październiku 2015 r., czyli jeszcze pod rządami prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta powiedział w piątek prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
  Prokurator krajowy odniósł się również bezpośrednio do doniesień medialnych ws. mecenasa Michała Królikowskiego.

  Naszym celem jest odzyskanie pieniędzy wyłudzonych przez mafie vatowskie. W toku czynności śledczych ustalono, iż jednym z mechanizmów działań grupy przestępczej było wykorzystywanie rachunków bankowych należących do różnych osób, w tym także do adwokatów. Przelewane tam były środki pochodzące z działań przestępczych. Podjęto działania zmierzające do do zabezpieczenia tych pieniędzy. W czerwcu 2017 roku zostało zablokowanych kilkaset tys. euro na kontach dwóch polskich adwokatów. Niespełna trzy tygodnie później do oficera policji zadzwonił mecenas Królikowski, który wówczas nie pojawiał się w sprawie. Poinformował, że na jego konto przelano kwotę miliona złotych ujawnił prokurator krajowy. Święczkowski poinformował, że 6 lipca do oficera CBŚ zadzwonił mec. Michał Królikowski, który dotychczas nie przewijał się w tym śledztwie. Adwokat podał, że na jego konto jeden z uczestników grupy przestępczej przelał ok. mln zł. Prokurator wystąpił wtedy o wskazanie tego konta, podstaw przelewu i przepływu.

  Niestety, 17 lipca pan mec. Królikowski odmówił przekazania tych danych, uniemożliwiając tym samym prokuratorowi zabezpieczenie tej kwoty. Prokurator został zmuszony do podjęcia innych działań, które miały doprowadzić do zabezpieczenia tych pieniędzy. Prokuratura bada, czy były wiceminister w rządzie PO-PSL brał udział w procederze prania brudnych pieniędzy. We wrześniu tego roku prokuratura dowiedziała się, że mecenas przyjął na swoje konto pieniądze w ramach depozytu adwokackiego. Nawet jeśli uznamy, że taka instytucja jak depozyt adwokacki istnieje w naszym systemie prawnym, nie jest możliwe, aby na takich depozytach znajdowały się środki z przestępstwa. Wyobrażacie sobie państwo, że złodziej kradnie pieniądze z torebki i daje je następnie adwokatowi, żeby wpłacił je do depozytu? Ustaliliśmy, że pan mecenas, pomimo że środki miały być depozytem, część z nich mógł przekazać na swoje cele prywatne, co będzie przedmiotem dalszego śledztwa mówił prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
  W czwartek RMF FM podało, że mec. Michał Królikowski współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, który doradza mu przy przygotowaniu projektów ustaw o KRS i SN stał się obiektem zainteresowań prokuratury. Królikowski odnosząc się do tych doniesień powiedział, że „nie jest celem działań prokuratury” i przekonywał, że jego zdaniem „chodzi o zdyskredytowanie prezydenta, jako osoby, która przedstawi wiarygodną reformę sądownictwa”.

  To śledztwo w żaden sposób nie dotyczy mec. Królikowskiego. Z niezrozumiałych względów pan mecenas mówi o jakimś swoim ewentualnym zatrzymaniu... Prokuratura koncentruje się, aby zabezpieczyć środki pochodzące z przestępstwa [...] Jak wskazują daty, czynności były podejmowane przed informacjami o podjęciu współpracy mecenasa Królikowskiego z Kancelarią Prezydenta i w żaden sposób nie można tego wiązać z projektami ustaw o Sądzie Najwyższym czy Krajowej Radzie Sądownictwa. Biorąc pod uwagę zachowanie mecenasa odnoszę wrażenie, że wykorzystuje on fakt, że wspomagał prace nad projektami ustaw o reformie sądownictwa, dla wypracowania własnej linii obrony mówił Bogdan Święczkowski.

  Ps...I po co były weta? Teraz przez Królikowskiego prezydent się pogrążył. Jak on z tego wyjdzie? Druga kadencja przegwizdana! Niestety to jest potwierdzenie tezy Prawa Parkinsona o za małych kompetencjach do zajmowanego stanowiska. O jeden stołek za wysoko. Pan Królikowski w imię prywatnych interesów kompromituje Prezydenta i jest narzędzie w rękach totalnej opozycji. Pan Prezydent wziął sobie ostatnio doradców, którzy muszą się co chwila z czegoś tłumaczyć. Pan Łapiński i Królikowski (członek totalnej opozycji) to wielki błąd. Królikowski dodatkowo nurza Prezydenta w błocie żeby załatwić sobie polityczne alibi. Bardzo brzydki ruch pana Profesora i dziwię się że jeszcze nie ma oficjalnego stanowiska Kancelarii Prezydenta, że "Ten pan już nie jest naszym doradcą" Prezydent na własne życzenie został rozegrany zarówno przez totalną opozycję, samego pana Królikowskiego, media typu "Newskwik: oraz skrzętnie korzystające z tego Prawo i Sprawiedliwość. Teraz Prezydentowi ciężko wywalić skompromitowanego doradcę ponieważ to on właśnie był lansowany na autora ustaw prezydenckich. Prezydent Duda został ograny na wszystkich frontach. Sam tego chciał. Poniósł ogromne straty wizerunkowe. PiS na tym nie zyska ani nie straci. Opozycja z mediami sobie poużywa ale im nie wzrośnie bo sprawa Królikowskiego jest dla zwykłego Kowalskiego z tych szemranych. Prezydent Duda wykazał się wręcz infantylną naiwnością. Gratuluję doradców!
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @Rzeczpospolita 13:10:29
  Oraz zapomniałeś dodać Amerykanów i Kanadyjczyków/ochotników. Oni też w SS byli!
  Żydowscy żołnierze Hitlera
 • @Lotna 10:50:29
  Gen. Patton potwierdził, że np. w Dachau nie było żadnych komór gazowych tylko odwszawialnie odzieży. To samo dyr. Auschwitz, dodał, że ta "komora" zbudowana została po wojnie przez sowietów gdy Auschwitz było już dla nie pokornych Polaków pod ich zarządem. To wszystko znajdzie się w necie.
  Żydowscy żołnierze Hitlera
 • @wercia
  Andrzej Duda zamiast współpracy z PiS-em, wybrał współpracę z Królikowskim. Jego wybór ze wszystkimi tego konsekwencjami. Panie Duda nie po to głosowałem na Pana, żebyś się ogłaszał prezydentem wszystkich Polaków i brał na doradców przekrętów z POwskiej mafii, bo wyjdzie na to, że zostaniesz prezydentem wszystkich przekrętów i UBywateli RP.
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia
  Pełnomocnik spółki zna wszystkie jej tajemnice i nie ma co oszukiwać, że jest inaczej. A jak do tego jest prawnikiem, to zdawał sobie sprawę z oszustwa którego dopuściła się spółka. Mało tego jest współsprawcą, bo jako pełnomocnik miał obowiązek przeciwstawić się temu, że już nie wspomnę, że z mocy prawa powinien powiadomić fiskusa , że coś takiego się w spółce dzieje. I również z mocy prawa za niepowiadomienie odpowiada z ustawy karno - skarbowej, która mu na trzy lata zamknie zasiadanie w zarządzie, radach nadzorczych i bycia pełnomocnikiem. I prawnik to powinien wiedzieć, bo tę elementarną wiedzę prawną posiada każda zwykła księgowa w firmie. Tylko, że on po to był w tej firmie, żeby móc bronić oszustów. Jak mówią "chłopaki z Pruszkowa": dobra papuga to nie taka, która zna prawo, tylko taka, która skutecznie wybroni klienta. W firmach oszukańczych prawnik nigdy nie jest z przypadku. Jest wyselekcjonowany pod potrzeby oszustwa. Nie wierzę, że w tym przypadku było inaczej. A on na tym zdjęciu ma minę cierpiętnika jak Sawicka i uśmiałabym się, gdyby jak ona się poryczał, tak pod publiczkę. Dobra papuga to nie taka co zna prawo ale taka która zna sędziów i prokuratorów oczywiście tych skorumpowanych których w Polsce jest od groma.Taki adwokat wygrywa przegrana sprawę i wszyscy myślą, że to dobry prawnik a prawda jest inna. Za tym stał sędzia który wziął swoją dolę. Samo bieganie po wrogich redakcjach i mediach skamlenie i skarżenie się dyskwalifikuje go jako człowieka, prawnika i doradcę prezydenta. PAD poszedł o jeden most za daleko, a jak mówi przysłowie "daj palec a wezmą rękę". To albo nieroztropność PAD albo szantaż. O tym drugim to strach myśleć. A co z aneksem? To jakaś gra operacyjna.
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia
  Teza Królikowskiego o ataku politycznym prokuratury nieprawdziwa? TVP Info: Śledztwo prowadzono jeszcze przed konsultacjami prezydenta z mecenasem. Milion złotych od firmy podejrzanej o udział w mafii paliwowej trafiło do byłego wiceministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL. Przelewu dokonano w dniu, gdy zostali zatrzymani organizatorzy przestępczego procederu wyłudzania VAT podaje portal TVP Info, ujawniając kolejne informacje związane ze sprawą prof. Michała Królikowskiego, który znalazł się w centrum zainteresowania prokuratury. W całej sprawie chodzi o badanie przez prokuraturę w Białymstoku powiązań finansowych byłego wiceministra w rządzie PO-PSL ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Wątek niejasnych przelewów od co najmniej od połowy roku badają Centralne Biuro Śledcze Policji i prokuratura.
  W opinii mecenasa cała sprawa ma na celu zdyskredytowanie prezydenta Andrzeja Dudy i projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jednak jak zauważa portal TVP Info informację o jego pracy przy tej reformie ujawniono znacznie później – dopiero w połowie sierpnia, gdy sprawa wątpliwych przelewów była już od dawna badana przez śledczych.
  Śledztwo prowadzone od jesieni 2015 r. przez prokuraturę w Białymstoku dotyczy jednego z największych w historii oszustw podatkowych. Są w nie zamieszane paliwowe spółki i firmy słupy, między którymi krążyły fikcyjne faktury. W niespełna rok miały wyłudzić ze Skarbu Państwa 700 mln zł. Pełnomocnikiem jednej z firm, uczestniczącej według policji w procederze przestępczym, był Michał Królikowski
  —czytamy na portalu.
  W pierwszej połowie tego roku śledczy zaczęli badać wątek gigantycznych przelewów na konta kilku adwokatów reprezentujących podejrzanych w aferze (zarzuty postawiono 15 osobom, część jest w areszcie). W sumie adwokaci otrzymali od jednej z paliwowych spółek ponad 2 mln zł. Prawie połowa trafiła na konto kancelarii Królikowskiego.
  Mecenas tłumaczył, że kiedy zorientował się, że pieniądze mogą pochodzić z nielegalnego interesu sam zgłosił się do odpowiednich służb. Poinformował, że paliwowa spółka, podejrzewana o udział w przestępczym procederze, przelała na konto jego kancelarii milion złotych. Królikowski jednak jak podaje TVP Info zgłosił się na policję dopiero pół roku po tym jak pieniądze wpłynęły na konto jego kancelarii. Należy zauważyć, że trafiły one na konto w dniu, gdy zostali zatrzymani dwaj główni podejrzani w śledztwie, właściciele paliwowej spółki.
  Mecenas tłumaczył, że 200 tys. zł z otrzymanego miliona to jego honorarium, a reszta stanowi „depozyt”, który miał służyć pokryciu kosztów przyszłych postępowań przygotowawczych, kar czy poręczeń majątkowych wobec podejrzanych.
  Na portalu czytamy, że słowa tłumaczenie Królikowskiego stoi w sprzeczności z tym, co deklarował na początku września. W rozmowie z TVP Info zarzekał się, że od ponad roku nie reprezentuje spółki zamieszanej w aferę.
  Byłem pełnomocnikiem tej firmy w sprawach związanych z wymiarem podatku za 2012 r. O ile pamiętam, w drugiej połowie 2016 r. wypowiedziałem pełnomocnictwo do prowadzonej sprawy. Z tego, co publicznie słyszałem, aresztowania nastąpiły w związku z działaniami z lat późniejszych
  —mówił w rozmowie z TVP Info prof. Królikowski.
  Sugerował w ten sposób, że jego rola jako adwokata nie miała nic wspólnego ze śledztwem dotyczącym wyłudzania VAT, choć ujawnione teraz informacje wydaje się temu przeczyć
  —czytamy na portalu.
  Śledczy nabrali podejrzeń co do Królikowskiego,kiedy ten nie chciał podać numeru konta na jaki wpłynął milion złotych. W opinii służb może chodzić o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Rzekomy „depozyt” miałby służyć ich ukryciu. Analizują dowody i nie postawili Królikowskiemu żadnych zarzutów. Królikowski w rozmowie z RMF FM zaznaczył, że cała sprawa ma na celu zdyskredytowanie prezydenta Dudy.

  TVP Info zauważa, że śledczy zainteresowali się podejrzanymi przelewami na konto kancelarii Królikowskiego, zanim ktokolwiek dowiedział się o jego udziale w pracach nad reformą sądownictwa.
  kk/TVP Info

  Ps..Jak nazwać taką skarbonkę do przechowania brudnych pieniędzy? Świnka Mecenaska? Wynika z tego, że mafia zastawiła na PAD sidła.Teraz trzeba wyjaśnić na czyje polecenie. Złapali królika za uszy na gorącym uczynku. Ilu jeszcze będzie takich królików? przecież to 250 miliardów!!
  Gdyby to były Stany Zjednoczone, to Królikowski już by siedział. PAD padnie współpracując z kimś takim. Czy jeśli ukradnę jakieś pieniądze, to mogę dowolną, skradzioną kwotę przechować u swojego adwokata jako "depozyt" i nie muszę się już obawiać komornika? Co to za adwokat, który jest pełnomocnikiem firmy, o której nic nie wie, nie wie, że prowadzi złodziejskie kanty. Czy nie był adwokatem po to, by chronić i bronić złodziei, o czym dobrze wiedział? Stara złodziejska zasada: jak cię złapią to się nie przyznawaj, jak cię złapią za rękę to nie twoja ręka. Nic dodać nić ująć. Jako przyjaciel Gowinka rozpaczliwie szukał ochrony ze strony ważnego polityka i trafił na Dudusia. Czyli świętobliwy Gowin wpuścił pana Dudę w maliny !! Już się Łapa garbatonosy o to POstarał. Jak to wyszło na jaw, Łapiński mówi, że Królikowski nie pisze ustaw i nawet nie zna ich treści. Kto tu kogo chce oszukać? Czy PAD wreszcie pozbędzie się tych ciemnych typów ze swojego otoczenia?
  Albo się jest prof. pracuje na uczelni, albo adwokatem albo politykiem. Inaczej wszystko śmierdzi i jest jedną wielką korupcją kpiną z prawa niezależności i uczciwości, szmal, szmal ubre alles. Prezydent Duda sam się zdyskredytował! Nieźle sobie dobierając towarzystwo!
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia
  Szef grupy przestępczej wyłudzającej VAT w obrocie paliwami zatrzymany na Filipinach. Wyłudzono ponad 270 mln. zł. Policjanci z Wrocławia zatrzymali na Filipinach szefa grupy przestępczej, która wyłudzała w Polsce podatek VAT w obrocie paliwami. Mężczyzna został deportowany do Polski. Grupa, którą kierował, miała wyłudzić ponad 270 mln zł. Śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej, którą założył i kierował zatrzymany Dariusz R., prowadzi Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.
  Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od trzech lat; był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem aresztowania
  — podała w piątek w komunikacie Prokuratura Krajowa.
  Mężczyzna został zatrzymany w środę na Filipinach przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dariusz R. został deportowany od Polski. Postawiono mu zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wyłudzaniem podatku VAT w obrocie paliwami. Szacowana kwota wyłudzeń wynosi ponad 270 mln zł.
  W tym śledztwie prokuratura postawiła już zarzuty 20 osobom.

  https://wpolityce.pl/kryminal/358947-szef-grupy-przestepczej-wyludzajacej-vat-w-obrocie-paliwami-zatrzymany-na-filipinach-wyludzono-ponad-270-mln-zl


  Ps..Widać, że prezydent Duerte nie bawi się w procedury ekstradycyjne, złapany i won. Jak na razie to ten delikwent od A2 dr JK dobrze ukrył. Dariusz ROSSATI to chyba kumpel ... RUDEGO THUSKA ... i Warszawskiej BUFETOWEJ!
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia ciekawy komentarz więc wklejam w oryginale.
  Niemief 22.09.2017 09:54
  To ze ludzie z PO/PSL-u nie maja tego czegos co naywamy honorem i szacunkiem dla innych ludzi i instytucji Polskiego Panstwa tonie nowina !! Facet zaslania sie panem Prezydentem Duda sugerujac/twierdzac ,ze to nie jest sprawa zwiazana z jego dzialalnoscia jako v-ce ministra ( byl zwolennikiem obnizenia kar dla VAT-wskiej mafii) ale udezenie i zemsta na Panu Prezydencie !! Nie bede komentowal faktu,ze Pan Prezydent powinien wiedziec z kim "konsultuje" nowe ustawy tym bardziej ze wiedza byla powszechna bo po prostu nie wypada.Tak samo jak nie wypada,zeby zaslaniac sie autorytetem glowy panstwa za kazdym razem jak okazuje sie,ze byc moze (bo przeciez nikt mu zarzutow niepostawil aa jedynie prokuratura bada fakty i dokumenty) ,ze jeden z drugim maja cos na sumieniu!I zamiat odczekac i nie komentowac ( tak by w kadym badz razie wymagala tego sytuacja) to pprobuje sie wciagac Prezydenta w kryminalna sprawe wyludzenia 700 mln zlotych przez mafiapaliwowo-vatowska ! Przykre to i niemoralne ( ale moraale i PO ?!). Roznica pomiedzy Krolikowskim czy chociazby panem Misiewiczem jest taka,ze tenpierwszy wspomagal zlodzieji a ten drugi ciezko pracowal dla Polski i nicnie kradl a bledy ktore popelnial byly niczym ( mlody wiek i brak doswiadczenia) w porownaniu tym z czym mamym do czyynienia w tym przypadku ! I Miisiewicz potrafil ( w odroznieniu od Kolikowskiego) zachowac sie we wlasciwy spsob nie probujac wykorzystywac autorytet panstwa i swoich przelozonych w walke ze swoimi wrogami ! To tak na marginesie,zeby uswiaomic co poniektorym z kim i z czym mamy do czynienia .
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia
  Dziś o 16stej spotkanie Kaczyńskiego z Dudą, będzie chyba ponowne stawianie PADa do pinu.
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia 11:10:24
  To wszechobecna metoda w Polsce,że zatrudnia się kogoś z polityki, ministerstwa nie po to żeby pracował a osłaniał przed prawem. Alkoholik i pospolity złodziej, krętacz Stolzman alias Kwaśniewski od Kulczyka miał chyba 50 tys. miesięcznie za "dworactwo" Służby powinni sprawdzić człowieka zanim go prezydent zatrudnił. Dobrze, że to wyszło bo ustawy zapewne służyły by nie nam a jego pracodawcom.
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @Lotna 11:01:01
  Z tych ok.300 tys(dokument MCK) większość sama zmarła, na tyfus, z przepracowania, niedożywienia, starości, etc.. choć MCK tonami im paczki z żywnością i odzieżą dostarczał do obozów, są na to dokumenty w MCK, także w necie. To nie holokaust tylko holokit. Co do ofiar UPA to Rosja 1 rok temu przekazała dokumenty o liczbie 228 tys pomordowanych.
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia 11:10:24
  Michał Królikowski wypowiada się, jakby robił łaskę obecnej władzy, że w ogóle z nią współpracuje. A reforma rozpraw w trybie konsensualnym to była paranoja. Obecnej reformy nie może robić człowiek, który jest jedynie, jak sam mówi, człowiekiem do wynajęcia. Do wynajęcia to jest kurwa! panie "prof" Michale Królikowski czy jak ci tam naprawdę.!
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @wercia 11:10:24
  Co najśmieszniejsze, że teraz Łapiński twierdzi, że Królikowski nie pisze dla prezydenta ustaw i nawet nie zna ich treści, tylko opiniuje. Jedna sprzeczność za drugą Kogo PAD zatrudnił? Może my, Suweren który wybrał prezydenta doradzilibyśmy mu lepiej w wyborze doradców i współpracowników, skoro sam nie potrafi. Łapiński (czy jak on tam się naprawdę wabi) w czerskim radiu Z -"Królikowski nie jest autorem prezydenckich ustaw o KRS i SN i nawet nie wie jak one wyglądają. Nie pisał ich, zgłosił swoje uwagi". To jak to jest - zgłaszał uwagi do ustaw, których nie zna i nie widział? Moniek, ty się naucz lepiej kłamać, albo zajmij się handlem śledziami. Po solidnym,inteligentnym i postawnym Magierowskim wybrać na rzecznika Łapińskiego? Ktoś mógłby to wytłumaczyć? Upili PAD i podsunęli angaż do podpisu bo chyba nie szantażem go wcisnęli?
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski
  Michał Królikowski w RMF: Jestem pionkiem. Celem zabiegu jest prezydent(sic! jaki megaloman!) „Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany, a swoich współpracowników w kancelarii, że może wejść CBŚP i zajmować akta klientów” – mówi w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Michał Królikowski. Jak ustalili reporterzy RMF, prof. Królikowski - bliski współpracownik prezydenta - znalazł się na celowniku prokuratury w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. „Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem” – mówi prof. Królikowski.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-michal-krolikowski-w-rmf-jestem-pionkiem-celem-zabiegu-jest-,nId,2443395#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Ps. Umoczony królik idzie na całość? Szacun dla PiS, że nie ma świętych krów. Mimo, że wizerunek partii ucierpi. To niema zlituj i ratuj Misiu. .....bez Jarka to by było jak w PO. Zamietli by POd dywan i cisza. Uważam, że gość nie powinien z nikim rozmawiać ( media) zanim się nie spotka z panem Prezydentem. Pan Prezydent zbytnio chyba zaufał temu z PO - PSL. Tacy ludzie nie powinni prowadzić prywatnych praktyk. Albo współpracownik prezydenta albo prywatna praktyka. Takiego łatwo umoczyć. Przedstawiciele prawa którzy POzwolili okraść polski budżet na setki miliardów złotych za rządu PO-PSL wspieranego przez SLD powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawniczego i pozbawieni praw obywatelskich ! Panie prof. Gdzie etyka adwokacka???? Pisze pan ustawy i jednocześnie wykonuje zawód adwokata? Nie gryzie się to panu???!!! Prezydent powinien natychmiast odsunąć pana. Nie chodzi o rodzaj sprawy, o to kim jest klient, jakie popełnił przestępstwo. Rzutuje pan na godność urzędu prezydenta!!!! Wydalenie pana powinno być natychmiastowe!!! Jakie głupie usprawiedliwienia pana Królikowskiego, jak taki człowiek ma doradzać, no jak? A ile jeszcze Mamy takich kancelarii.? może prokuratura zajmie się tymi kancelariami co pracują na rzecz imigrantów koczujących przy granicy z Polską. sprawdzić jeszcze te kancelarie co walczą o sprowadzenie Czeczenów do Polski, kto za to płaci? Takie kancelarie za darmo nie pracują, panie Błaszczak proszę się wziąć za to.W Czeczenii nie ma wojny, więc z jakiej racji nasze kancelarie walczą o to, żeby wpuszczać do Polski imigrantów z Czeczenii.
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 02:30:56
  Teraz nie dziwne, że PADło weto. Na ile czynny zawodowo adwokat np., może zostać doradcą np. głowy państwa, rządu. Konflikt interesów. Albo lojalny wobec narodu, albo klienta? No to jak? POdczepił się doradca mafii paliwowej /podobno chodzi o 700mln zł, przewał/. Doradca PAD. Obrona przez atak polityczny, szpila w dobrą zmianę, typowy odruch winowajcy właśnie. Królikowski przykleił się do prezydenta właśnie po to, by mieć tarczę? Niestety taką mieliśmy kastę nietykalnych. Czemu w Polsce posłowie, funkcjonariusze państwowi etc. prywatnie prowadzą biznes, kancelarie prawnicze, firmy doradcze, są na uczelniach etc. Przecież to otwarte wrota do KORUPCJI i rozkładu państwa. Zauważmy, że jeszcze żadnych zarzutów Królikowski nie ma, a działania podjęte przez prokuraturę badania jego kancelarii są obowiązkowe i rutynowe. Ciekawe KTO jeszcze stoi za innymi doradcami Andrew?! To teraz jest mocno intrygujące! Jakież to "potężne" zaplecze prawnicze stoi za Prezydentem, hehehe... Śmiech przez łzy! W Polsce powstała SITWA profesorska, tak mocno skorumpowana i żerująca pracy innych i pazerna(dotacje granty ekspertyzy, szkolenia, nowe modele żon, samochodów), że trudno się dziwić miernocie i upadkowi nauki. Pomiot chazarski Królikowski to megaloman całą gębą. Niestety po 40-ce twarz mówi o człowieku wszystko. Atak na mnie to atak na prezydenta(sic!). Brakuje jeszcze stwierdzenia Państwo to JA. Brałeś czy nie brałeś od złodziei ? To jest ważne. Jak nie brałeś to nie musisz zasłaniać się prezydentem. A jak brałeś to nikt ci nie pomorze. Takie proste, a profesor nie rozumie. Ale świnia! Nawet jak przypadkowo wdepnął w karuzelę VAT to Prezydentem ani własną żoną nie powinien się zasłaniać. Zapomniało się a kim się interesy robiło? W jakich kręgach się obracało? Było myśleć jak wielu innych i trzymać się z daleka od elementów i nie byłoby sprawy i poszarganej i tak już wątpliwej reputacji. W krajach post i pod sowieckich oraz w UE zainstalowano i zakamuflowano JURYSDYKCJĘ TALMUDYCZNĄ- patrz internet-nad oficjalną jurysdykcją rzymską.. A taki Królikowski był święty, oblat franciszkański i w ogóle. Staropolskie przysłowie: stoi stale pod figurą a ma diabła za skórą. Nie zasłaniaj się człowieku Prezydentem. Jak zarabiałeś na obsłudze mafii paliwowej, to masz zszarganą WŁASNĄ opinię. Wielu już było takich świętych z wierzchu i zobaczymy co Ty masz w środku. PAD jest rozgrywany od samego początku. To widać po tym jakimi ludźmi się otacza. Niestety jest po prostu naiwny. Ale niestety może się to dla nas wszystkich źle skończyć. Czy pan Królikowski aby nie podczepił się pod PAD by zyskać nietykalność? Opinie głoszone przez pana profesora przypominają te głoszone przez prominentnych polityków PO, że każde ich oskarżenie o przestępstwa są polityczne a oni sami są bez skazy ( patrz bufetowa ). Coś jest na rzeczy z min. Królikowskim, jego działanie w MS dot zmniejszenia kar dla przestępców wyłudzających podatek VAT.,doradzanie spółce wyłudzającej VAT,to są sprawy kładące się cieniem na niego. W porównaniu z przedwojennymi profesorami dzisiejsi to jakaś żulia. Ci nasi PROF. to straszni pracusie, są ministrami, konsultantami mają, firmy piszą po sto publikacji wykładają, są promotorami mgr, dr sędziami SN, TK, piszą ustawy gwiazdorzą w TV czy w ogóle śpią i jedzą. Adwokat mafii paliwowej. Porażka. Teraz pisze prawo na zlecenie mafii sądowej. A to wszystko w kancelarii p..rezydenta. obudźmy się, Polacy zasługują na więcej. To kukułcze jajo podrzucił v-ce premier Gowin, w jego min. sprawiedliwości prof. Królikowski był v-ce ministrem i lansował, nieskutecznie, likwidację małych sądów. PO-wskie krety działają. Profesorek wziął ponad 1 mln zł z wyłudzonego VAT na przechowanie. Więc święty nie jest. Newsweek ma w poniedziałek opublikować artykuł na podstawie materiałów z prokuratury. Ciekawe skąd Lisowa niemiecka gazeta je ma?. Na kilometr śmierdzi to ubecją. Najwyraźniej "Wymiar Sprawiedliwości?" poprosił ubekistan o pomoc. Wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL coś wie o sprawiedliwości ? A jakim cudem może wiedzieć ? Kto odpowiada za przekształcenie Polski w dziki kraj, zrobienie z państwa ChDiKK ? Gdzie ten człowiek był, gdy rozkradano setki kamienic w kraju, gdy wyrzucano na bruk dziesiątki tysięcy ludzi, kobiety, dzieci, biedne wdowy, emerytów, starców ? Gdzie on był, gdy w Polsce szalał bandytyzm i korupcja ? Gdzie był, gdy rozkradano setki miliardy złotych ? Co to jest psiakrew :

  http://on.interia.pl/militaria/news-gawron-okret-ktory-zatopil-budzet-marynarki,nId,1841333 ?
  A co to jest :

  http://ocdn.eu/images/pulscms/Y2I7MDA_/7a3ade36ee4cd1eba6aa209b04385c30.jpg ?
  A to :

  http://bi.gazeta.pl/im/e8/7b/ec/z15498216V,Biedne-dziecko.jpg ?

  Opinia publiczna MUSI dzień po dniu żądać prześwietlenia majątku tego prawnika, bardzo dokładnego śledztwa, czy nie ma powiązań z mafiami paliwowymi i innymi. 250-350 mld zł nie mogło zniknąć bez śladu. Te pieniądze gdzieś są schowane i należy je odzyskać.
  2 800 zidentyfikowanych nienaturalnych zgonów tylko od 2010 r.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/09/2-800-zidentyfikowanych-nienaturalnych-zgonow-tylko-od-2010-r/
  Tajemnicze zgony w III RP – Witold Hake – 1.03.2017 https://www.youtube.com/watch?v=plarUikNE_o

  Pozdrawiam samodzielnie myślących i analizujących wiadomości.
  "Kaczyński jest czysty" / ... tylko czy aby na pewno?