Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @Husky 18:36:38
  mec. Jacek Świeca z OD to dobry znajomy Gowina.
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky 18:40:31
  Gowina żona, Glińskiego także tam działają. Gowin ich przyjacielem.
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Andrzej Tokarski 18:55:03
  Wice min. Skurkiewicz: "Jeżeli okazałoby się, że Australijczycy chcieliby przekazać nam te dwa okręty za symbolicznego dolara czy złotówkę, to pewnie będziemy tym zainteresowani." i "To jest sprzęt, który na pewno jest wartościowy i mógłby (...) służyć jeszcze przez długie lata Marynarce Polskiej"...Kłamie! W Australii oceniono ten szmelc jeszcze tylko na 2 lata! Jedyne co Błaszczak robi jako minister obrony to ogłasza daty kolejnych świąt. Tylko za to Błaszczakowi taka wycieczka do Australii na koszt podatnika po prostu się należy. A nasz polski przemysł ma kompetencje jedynie do wybudowania kadłuba. Polska nie ma absolutnie żadnych zdolności budowy okrętów wojennych i właściwie żadnych. Może jedynie poza blaszaną skorupą kadłuba zmontować je z zakupionych komponentów. Żeby walczyć to trzeba mieć kim(dzisiejsza młodzież to wyciory karabinowe, cherlaki lub karłowate spaślaki, nimi chcecie walczyć?) no i czym? gdy nasz przemysł obronny prawie nie istnieje. O przydatności WOT na dzisiejszym polu walki już nie mówię, jedna salwa ze Sołnceptoka i wyparują, także czołgi(które mają tylko po 4 pociski ppanc). Przykładem kotły Donbasu.
  Defilada KUKŁOW
 • @Husky 13:43:43
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15345189601d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  A Soros ciągle z krzyżem (od Komorowskiego) za "zasługi dla Polski". Warto to pamiętać! W 2000 roku "Gazeta Wyborcza" ogłosiła go człowiekiem roku. Dwanaście lat później prezydent Bronisław Komorowski wręczył mu odznaczenie państwowe. George Soros to prawdziwy idol "totalnej opozycji". Nic dziwnego, gdyż finansowo wspiera lewackie inicjatywy, jak tylko może. Poseł WiS Adam Andruszkiewicz apeluje: odbierzmy mu odznaczenie państwowe!
  George Soros w 2012 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Ówczesny prezydent w samych superlatywach wypowiadał się o Sorosie. Gratuluję i serdecznie dziękuję wszystkim amerykańskim przyjaciołom, to naprawdę bardzo dobrze mieć przyjaciół. Zgodnie ze starym polskim powiedzeniem: prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - kiedy jest trudno, źle, taką rolę przyjaciół Polski, demokracji, niepodległości, wolności i polskich szans na lepsze życie pełniły fundacje amerykańskie. I pełniły ją w tym czasie najtrudniejszym, kiedy tylko mogliśmy marzyć o wolności i musieliśmy o nią walczyć, kiedy ważyły się szanse na to, czy potrafimy mądrze spożytkować odzyskaną wolności i demokrację - mówił Komorowski.

  Ta retoryka brzmi znajomo, prawda? Wiele protestów w kraju organizowanych było także przy wydatnym udziale finansowym Sorosa.

  CZYTAJ WIĘCEJ: „Spontaniczne” marsze za grubą kasę z zagranicy. Soros sponsorował polskie aborcjonistki

  Dlatego poseł Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz apeluje o zorganizowanie akcji lobbującej za odebraniem Sorosowi polskiego odznaczenia. Już godzinę po opublikowaniu tego tweeta, poseł Andruszkiewicz odebrał setki wyrazów poparcia dla tej idei.


  Ps...Za wspieranie Kozlovskiej i jej agenturalnej organizacji należy odebrać odznaczenie, za całokształt, został odznaczony przez rodziny UBeckie i NKWD, to jest skandal, okupacja się skończyła. Nie tylko odznaczenia, ale należy zlikwidować fundację antypolską Batorego! A co na to pan Duda, jakoś nie zainicjował procedury odebrania odznaczenia. Zresztą jak je każdy śmieć dostaje to co takie odznaczenie warte?
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky 13:43:43 A teraz pani Azari...i pan Daniels!
  Bartosz Kramek? Co ten człowiek o mentalności pospolitego zdrajcy który nawołuje do otwartego buntu przeciw demokratycznie wybranym władzom robi na wolności. A jeśli musi być na wolności to poza RP...A gdyby tak wpisać na tę samą listę agenta SS i Gestapo, grandziarza, zbrodniarza i złodzieja żyda Sorosa? To by dopiero było posunięcie. Michnika chyba by szlag trafił. Co daj Boże, amen!
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky 14:03:50
  Świetne zdjęcie Wassermanówny i Chmaja po przesłuchaniu JVR przedstawiał ewidentnie otwarty dialog.
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky Kozlovskiej na adieu należało zrobić taką ścieżkę zdrowia jaka robił ludziom Solidarności tatuś jej tzw. małżonka!
  Kozlovska spędziła całą noc na lotnisku, a potem została odprawiona do Kijowa, czyli wróciła tam, gdzie jej miejsce. Brawo dla polskiego rządu, gromkie brawo! Wreszcie robicie to, czego od was oczekujemy. Należy wyrzucać i rozprawiać się z takimi elementami, które dążą do wywołania zamieszek, wojny domowej czy Bóg wie, co jeszcze. Fundację Otwarty Dialog, Sorosa i wszystkich takich typków, którzy usiłują mieszać w Polsce. Oczekuję, że będą wyrzucać następnych, także Czeczenów, którzy otwarcie w Polsce głoszą dżihad i prawo szariatu, wyższość prawa szariatu nad prawem polskim. Każdego takiego za łeb i deportacja!
  Kukła Sorosa wydalona
 • @mac 16:15:46
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15345030121d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Niemcy w panice po katastrofie w Genui. „Prawie co trzeci most do remontu”. Niemieccy inżynierowie biją na alarm: nawet co trzeci most w Niemczech może wymagać remontu, koniecznego do tego, by nie powtórzyła się historia z Genui. Widać także zdecydowaną różnicę w jakości mostów między wschodnią i zachodnią częścią kraju.
  Choć w Niemczech istnieje około 140 tysięcy mostów i wiaduktów, to wiele z nich pochodzi z lat 60 i 70. XX wieku. Ich stan techniczny realnie zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Szacuje się, że co ósmy most może posiadać poważne wady techniczne. Prawie jedna trzecia z nich wymaga remontu, przy czym występują tu spore różnice między wschodnią i zachodnią częścią kraju, co wiąże się z inwestycjami drogowymi po zjednoczeniu Niemiec. Mosty na terenie b. NRD są dziś w dużo lepszym stanie technicznym niż te w landach zachodnich mówi w rozmowie z telewizją ARD inż. Martin Mertens, specjalista od budowy mostów na Uniwersytecie w Bochum. W niektórych mostach brakuje paru prętów w barierkach, ale są też takie, w których wykryto poważne rysy lub rozległą rdzę. Dlatego wprowadza się ograniczenia prędkości jazdy lub ograniczenia tonażowe pojazdów, które jeżdżą przez dany most. Federalne ministerstwo transportu zwiększa środki finansowe na naprawę mostu, dodatkowo ma zamiar umieszczać w konstrukcjach mostów czujniki, wykrywające każde osłabienie.
  Ps...No to w samą porę zjechało się do Niemiec tylu wykształconych inżynierów i architektów. Raz dwa coś poradzą. Jakby ktoś nie wiedział, to w Libii (tak, w tym kraju "upadłym ", gdzie rządzą terroryści), most analogiczny (tego samego architekta) jak w Genui został w ubiegłym roku zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Drzewiej budowali autostrady, wiadukty i mosty niewolnikami. Dziś niewolnicy ściągnięci na podwórko żądają wolnego, nieograniczonego dostępu do spiżarni, interesują się rodowymi srebrami i rozmnażają. Robotę pozostawiają tubylczym niewolnikom. Na zdrowie. Wczoraj w niemieckiej TV mówili, że to skandal, bo Unia Europejska wyasygnowała Włochom miliardy euro na remonty tych mostów i wiaduktów. I co? Taki jest efekt.
  Katastrofa w Genui - klasyczna korupcja
 • @Husky 11:07:08
  Ktoś powinien powiedzieć tej idiotce, że jak się jedzie do innego kraju w "gości", to się nie wydziera ryja o obaleniu rządu który obywatele wybrali w wolnych i demokratycznych wyborach, a jak jej się nie podoba to won z Polski, a nie wygłaszać swoje prymitywne ideologie. Powinni ją odstawić na granicę i jeszcze nakopać do dupy i wytrzaskać po ryju.
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Andrzej Tokarski 18:55:03
  Tymczasem ta ocena była bezlitosna. Australijczycy wskazali w niej m.in., że fregaty typu OHP "…są mało efektywne w odniesieniu do małych celów powietrznych nisko lecących, a więc poruszających się w obecności silnych zakłóceń od fal i deszczu (clutter morski)." Inaczej mówiąc są praktycznie bezbronne przeciwko rakietom przeciwokrętowym. Bez sensu. Niszczyć budżet dla stojących pod murem marynarzy, ograniczać rozwój wojsk lądowych, lotniczych i rakietowych? Odżywa stara wersja kolonialnego mocarstwa? A kiedy to /pomijając bitwę pod Oliwą/, na Bałtyku prowadzono jakieś większe działania wojenne? Widać zupełnie, że decydenci nie zrozumieli zmian jakie zaszły na morskim polu bitwy od lat 70-tych...Nasza MW leży i już nawet nie kwiczy. My nie jesteśmy w stanie zbudować nawet okrętu patrolowego, przykład mający być korwetą Gawron, przerabiany od paru lat a końca przeróbki nie widać na patrolowiec, najdroższy okręcik bo już nie okręt świata, bo koszt już wynosi 1.6 mld zł! Taka rosyjska korweta klasy Bujan kosztuje z pełnym super nowoczesnym uzbrojeniem-kalibrami ok. 300mln$! Zamówienia na nią sypią się jak z rękawa. Polsce naprawdę nie jest potrzebna jak jeszcze istnieje rozbudowana Marynarka Wojenna. W obecnej sytuacji geopolitycznej zupełnie wystarczą nam trałowce i kutry rakietowe. Polsce grozi ze strony Rosji agresja lądowa i nasza flota w żaden sposób nie może nas obronić przed tym zagrożeniem. Za cenę 1 okrętu podwodnego można uzbroić i wyposażyć brygadę zmechanizowaną . W obecnej sytuacji ekonomicznej istnieją naprawdę pilniejsze potrzeby zbrojeniowe niż zakup okrętów podwodnych czy australijskich, starych fregat. budowa lub zakup dużych okrętów na nasz ciasny i zamknięty akwen tylko po to żeby epatować propagandową potęgą i świecić swymi parametrami jak radiolatarnia jest śmieszne .. czas istnienia takich okrętów przy współczesnej technice niszczenia oraz sąsiedztwie " takich sąsiadów".wynosi 3-5 godziny walki z przeciwnikiem który jest z ekstra klasy ..(chyba że zostaną zatopione salwą rakiet w porcie lub "uciekną" wcześniej uprzedzone jak to miało miejsce w naszej historii .)...Duże okręty potrzebują przestrzeni oraz czasu do rozwinięcia operacyjnego one potrzebują środków zabezpieczenia parasolowego bo swoją wielkością przyciągają by je zatopić i są wręcz priorytetem dla npla. Okręty tego typu potrzebują potężnych baz i zabezpieczenia logistycznego ..( czy mamy zabezpieczone porty przed atakiem saturacyjnym systemami rakietowymi czy lotnictwem npla)..... Doświadczenia z różnych wojen czy pierwszej czy drugiej czy nam bliższych współcześnie pokazały ..że małe jednostki czy to korwety czy kutry rakietowe czy okręty podwodne "robiły brudną robotę" i miały inicjatywy operacyjne i "one tworzyły sukces ". wystarczy zakamuflowany, zwykły kontenerowiec czy "kuter rybacki z zestawem kontenerowych pocisków rakietowych zaczajony ..by "chwała armady" jakiegokolwiek państwa poszła na dno za pomocą dużo dużo dużo tańszego efektora niszczenia ...
  Defilada KUKŁOW
 • @Andrzej Tokarski 18:55:03
  Nie powinniśmy kupować niczego, szczególnie od Amerykanów, bo nigdy jeszcze na tym dobrze nie wyszliśmy. Żadne kolejne złomowate OHP, żadne nowe okręty. Z OHP, które są obecnie w służbie, nie możemy zrobić nic bez zgody Amerykanów. Ani modernizować, ani wysłać na żyletki, ani sprzedać. Towar kupiony, ale nie do końca nasz. Już przed ll wojną rozbudowa floty była bezsensem. Ale my nie uczymy się na błędach. wiem ku czemu chcemy rozbudowywać Marynarkę wojenną jak ona może całkowicie przestać istnieć w 1 dzień? Na takim "jeziorze" jak Bałtyk takie większe jednostki z marną osłoną przeciwlotniczą będą robiły za tarcze strzelnicze dla Su-24/34/35. Nasza MW już dawno powinna przestać istnieć, bo to tylko zbędne wydawanie kasy na okręty które zostaną zatopione w ciągu 5 minut. Polska nigdy nie stała marynarką, bo inwazje szły lądem nie morzem, a po drugie nie stać nas na taką flotę która by w razie konfliktu nie poszła na dno w ciągu góra 1 dnia. Zadania które wykonują fregaty mogą wykonywać w większości jednostki lądowe i powietrzne. Jaki sens jest wydawać kasę na jednostki, które nie sprostają rosyjskiej Flocie Bałtyckiej? Nie zwalczą najnowszych rosyjskich pocisków. Ale co będą robić te okręty na Bałtyku? Kontrola i ochrona szlaków żeglugowych to "mega-brednia". Jeśli nasz spodziewany przeciwnik rzeczywiście zaatakuje Polskę to żadne szlaki żeglugowe na Bałtyku nie będą istnieć. Jak wyobrażacie sobie, że kontenerowce przeciwnika będą sobie pływać przez kanał Kiloński lub cieśniny duńskie, Kattegat Skagerrak i Morze Północne nie niepokojone aż na Kubę po świeże pomarańcze? To nonsens. Lotnictwo i nadbrzeżne dywizjony rakietowe mogą skutecznie wyeliminować całą żeglugę na Bałtyku. Z Kołobrzegu do Bornholmu jest tylko 80 kilometrów a z Ustki do Szwecji 180 km. To mniej niż 10 minut lotu dla F-16. Jeśli Chcemy kontrolować żeglugę na Bałtyku to trzeba zakupić rakiety przeciwokrętowe dla F-16 co będzie 50 razy tańsze niż zakup i utrzymanie fregaty. Polsce są potrzebne szybkie okręty patrolowe do pilnowania strefy ekonomicznej, połowów i żeglugi w czasie pokoju. W czasie wojny nasze okręty na Bałtyku będą miały czas przeżycia liczony raczej w godzinach niż w dniach. Szkoda kasy na takie fanaberie. Za te pieniądze można wyposażyć dodatkowe nadbrzeżne dywizjony rakietowe i drony do patrolowania naszej strefy ekonomicznej. Obrona wybrzeża - piękne hasło, ale czy aby przeciwnik na pewno będzie atakował wybrzeże? W 1939 roku też zrobiliśmy takie założenie i przywiązaliśmy 5 okrętów podwodnych do Helu (operacja "Worek"). Efekt? Żadnego desantu na Hel nie było, a okręty były bezlitośnie bombardowane przez małe jednostki, niewarte torpedy. Cud, że wyszły z tego cało, ale nic nie zatopiły (poza jednym niewielkim trałowcem, który wyleciał na minie postawionej prze ORP Żbik) Małe okręty rakietowe - czym mają się bronić przed rakietami przeciwokrętowymi? Możliwości zainstalowania na nich systemów przeciwrakietowych ze względu na miejsce (wyrzutnie pionowe z odpowiednim zapasem rakiet, ale także odpowiednio wysokie maszty dla radarów) są żadne. A w warunkach gładkiej linii brzegowej nie mają się gdzie ukryć. Potrzebujemy okrętów uniwersalnych, zdolnych do realizacji różnych zadań, ale przede wszystkim zdolnych się obronić i wzmocnić obronę plot wybrzeża.
  Defilada KUKŁOW
 • @Andrzej Tokarski 18:55:03
  Koniecznie musimy kupić stary lotniskowiec a najlepiej dwa, a tak poważnie przybrzeżna artyleria rakietowa do obrony nam wystarczy te fregaty to łatwy cel na Bałtyku i Ruscy ją wyeliminują w 5 minut. Lepiej mieć na Bałtyku dużo małych szybkich i tanich jednostek rakietowych jak Szwedzi niż dwa duże i drogie okręty.
  Defilada KUKŁOW
 • @Andrzej Tokarski 18:55:03
  Po co nam w ogóle te jakieś fregaty? Fregaty to potrzebują Włosi czy Grecy a nie my na Bałtyk! My potrzebujemy rakiet, samolotów, czołgów, artylerii, artylerii i jeszcze raz artylerii także rakietowej. Ktoś się zagalopował. Domyślam się, że te zamiary nie były konsultowane z premierem, a o ile mi wiadomo to jego kompetencje. Niestety pan Błaszczak nie jest panem Macierewiczem i zdaje się, o ile to prawda, że pomylił szefa. Duduś ma teraz gorący kotlet na dzień dobry w Australii. Zawrócić samolot z delegacją. Jeszcze chyba nie doleciał do Australii.
  Defilada KUKŁOW
 • @Husky 20:34:32
  Ona nazywa się Lyudmyla Kozlovska, nie tam żadna Kozłowska. Kozłowski lub Kozłowska to typowo polskie nazwisko. Ta wywłoka po dziesięciu latach pobytu i dywersji w Polsce nawet nie potrafi dobrze mówić po polsku, to Ukrainka pracująca dla Sorosa, wyjątkowo przebiegła i bezczelna swołocz najgorszego sortu, V Kolumna ....więc wara jej od wszystkiego co polskie i od polskich nazwisk też.
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky 21:34:35
  Hołdysa śledziły ufoludki gdy tymczasem zgodnie z prawem UE, Ludmiła wróciła do macierzy. Autorytety powiedzą, kto następny?
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky 20:34:32
  Niech się cieszy, że tylko wydalona bo gdzie indziej już dawno by takiego dywersanta rozstrzelali! Każde suwerenne państwo, a takim ponoć jest Polska ma nie tylko prawo, ale i obowiązek deportować obcych obywateli działających na szkodę kraju w którym prowadzą agenturalna robotę na szkodę polskiej racji stanu...
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky 20:34:32
  Nikt nie może nawoływać do obalenia rządu. Po 1989 roku, kolejne rządy w imię chorej poprawności politycznej pozwoliły banderowcom na dużo więcej niż powinni. Już dawno takie osoby powinny zostać wydalone z Polski. Mam nadzieję, że kolejny w kolejce będzie banderowiec z Warszawy Igor Isajew.
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Husky 09:39:13 Sprawa Kozłowskiej obnaża niesamowitą hipokryzję polskich mediów.
  Oto co o wydaleniu prezeski fundacji „Otwarty Dialog" pisze portal Onet:
  „Na jakiej podstawie wydalono Kozłowską z terytorium Unii Europejskiej?— Polskie władze zadbały o to, żeby wszystkie informacje, które legły u podstaw wpisu do SIS miały charakter poufny — tłumaczy mecenas Wojciech Mądrzycki, współpracujący z Otwartym Dialogiem w sprawach dotyczących obrony więźniów politycznych w Rosji, Ukrainie, Mołdawii i Kazachstanie. — A skoro nie wiemy, jakimi przesłankami się kierowano, to trudno się nawet odnieść do tej wyjątkowo dotkliwej decyzji polskich władz w stosunku do Ludmiły Kozłowskiej". Medium cytuje też samą pokrzywdzoną: „Chyba naprawdę komuś zależało na wyrzuceniu mnie z UE. Dziwne jest też to, że dany kraj zazwyczaj podaje przyczynę wydalenia. To ułatwia wydalanej osobie składanie apelacji. Tym razem nie podano żadnej przyczyny". Wirtualna Polska lamentuje: „W marcu kobieta złożyła wniosek o wydanie jej nowej karty pobytu w Polsce. (…) 8 lipca niespodziewanie dostała z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego informację że nie uzyska dostępu do części akt jej sprawy, ponieważ nadano im klauzulę TAJNE. W uzasadnieniu czytamy, że ich nieuprawnione ujawnienie spowodowałoby poważną szkodę dla Rzeczypospolitej Polskiej". WP SNUJE TEŻ TEORIE SPISKOWE…o odwecie polskiego rządu wobec działań męża Kozłowskiej, Bartosza Kramka (opublikował kilka tekstów o wymowie antyrządowej). Tylko że jego znikąd nie deportowano. Zaś fundacja, której Kozłowska prezesuje, znana jest z wywieszania w swoich oknach zdjęć z demonstracji z banderowskimi flagami. A teraz ogólnopolskie portale informacyjne łkają, tworząc legendę o niewinnej Ukraince, która nie wie, za co wyleciała, bo jej złe służby nie powiedziały. W dodatku Kozłowska urasta na bohaterkę, co ją za grzechy męża wywrotowca zesłano prawie na Sybir.

  Aż ma się ochotę zapytać: „ALE WY TAK SERIO?!"
  Kukła Sorosa wydalona
 • @Andrzej Tokarski 18:55:03
  Marynarka Wojenna bez australijskich fregat. Media: Zakup w ostatniej chwili zablokował premier Morawiecki. https://wpolityce.pl/polityka/408232-marynarka-bez-fregat-zakup-mial-zablokowac-premier


  A to się Pyza-Ducze nabzdyczy. Od kiedy to prezydent ma sam decydować o mld zakupach? Bardzo dobra decyzja. Chwała Morawieckiemu, że zatrzymał ten nieprzemyślany zakup złomu! Duda z Błaszczakiem zamiast wspierać polskie stocznie wpadli na pomysł wydania kilka miliardów polskich podatników na obcy złom. To bardzo dobra decyzja, po co nam ten złom? Wystarczy, że kupiliśmy od Niemiec złomowe czołgi!
  Defilada KUKŁOW
 • @Husky 20:34:32
  Jest wspaniały, opublikowany w You Tube, wykład Leszka Żebrowskiego o strukturach, działaniu i finansowaniu ruchu chazarokomunistycznego przed II wojną światową. Neomarksiści, jak widać po przykładzie Kramków, szerokimi garściami czerpią z dorobku chazarobolszewików i kopiują ich skuteczne metody. Wkład ten szczególnie polecam polskim służbom specjalnym (jeżeli takie istnieją) bo nie reagują na realne zagrożenie.
  Kukła Sorosa wydalona