Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @jan 08:42:20
  O planie Marshalla dla Polski.( "gdybyśmy przyjęli pomoc od USA w tamtym momencie to nasz kraj wyglądałby obecnie o wiele lepiej"), ten plan miał dwa duże aspekty, polityczny, którego nie poruszę oraz gospodarczy, jego główne założenia były takie, że środki finansowe z utworzonego funduszu jakie miała otrzymać Polska mogły być przeznaczone tylko i wyłącznie! na odbudowę, przywrócenie potencjału przedwojennego Polski w rolnictwie i surowcach, podczas gdy Niemcy i inne kraje zachodnie otrzymałyby środki na odbudowę i rozwój przemysłu oraz technologii, jakie byłby tego konsekwencje, to nawet nie jesteśmy w stanie sobie rusofoboby uzmysłowić, bo Polska już w latach 50 przekroczyła najbardziej optymistyczne założenia rozwojowe przewidziane w planie Marshalla dla Polski, pomimo doktryny "żelaznej kurtyny" Trumana, która odebrała Polsce nawet środki z programu ONZ UNRRA. Nawet obóz londyński odrzucał plan Marshalla dla Polski na takich warunkach i przy takich założeniach, ponieważ nawet ich celem nie było utrwalenie poprzedniej struktury społeczno-gospodarczej. Wszyscy polscy ekonomiści jak Oskar Lange, Kalecki itd., włącznie z tymi którzy przebywali w USA nalegali na ówczesny rząd Polski, żeby odrzucił plan Marshalla dla Polski i bardzo słusznie, bo ten plan nie odpowiadał zupełnie aspiracjom Polski. Ten plan był głównie przeznaczony dla RFN, które miały stać się oknem wystawowym zachodu.
  Pał/jac
 • @jan 08:42:20
  Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych.
  Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

  1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
  33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
  Pał/jac
 • @Repsol 21:14:22
  IPN pomija także zbrodnie reżimu sanacyjnego II RP, bo prawda byłaby niewygodna, jedyne co ludzie mają pamiętać z II RP to Cud nad Wisłą 1920, Piłsudskiego na Kasztance, ewentualnie słynne balety ówczesnych elit robione w dobrym smaku zachodnich salonów elegancji, mody i najlepszego gustu he-:). To wszystko ma wyrażać tęsknotę za utraconym polskim rajem podeptanym przez Sowietów i Hitlerowców, bo nie wypada nawet mówić Niemców, wszak jesteśmy w UE -:) Prezydent Andrzej Duda podczas ubiegłorocznych uroczystości rocznicowych pod pomnikami w Gdyni i Szczecinie ubolewał nad tym, że III RP nie rozliczyła PRL-owskich oprawców odpowiedzialnych za krwawe stłumienie strajków w grudniu 1970 r., kiedy zginęło 41 osób. Niestety, prezydent Duda nie zauważył, że w II RP postępowano ze strajkującymi tak samo, a nawet brutalniej. Zwłaszcza po 1926 r. prowadzono dialog społeczny za pomocą karabinów, i to w sensie dosłownym. Premier i minister spraw wewnętrznych, gen. Felicjan Sławoj-Składkowski, w wystąpieniu przed komisją budżetową Sejmu 24 stycznia 1938 r. podał następujące liczby zabitych w wyniku siłowego tłumienia przez policję strajków i manifestacji w latach 1932-1937:

  Ofiary siłowego tłumienia przez policję strajków i manifestacji w latach 1932-1937:
  1932 r. – 141 zabitych,
  1933 r. – 145 zabitych,
  1934 r. – 118 zabitych,
  1935 r. – 143 zabitych,
  1936 r. – 157 zabitych,
  1937 r. – 114 zabitych, w tym 44 podczas tłumienia powszechnego strajku chłopskiego.
  Razem 818 osób.
  Bez komentarza
 • Autorze..
  Turcja wycofała wojskowych z ćwiczeń NATO. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że ​​Ankara zdecydowała się wycofać 40 wojskowych z ćwiczeń NATO w Norwegii ze względu na stoisko ze zdjęciami „wrogów”. „Oni postawili tablicę z portretami «wrogów», a na nich przedstawiono Ataturka (założyciel Tureckiej Republiki Mustafa Kemal Ataturk.) i mnie” powiedział Erdogan, występując w Ankarze przed szefami biur regionalnych rządzącej Partia Sprawiedliwości i Rozwoju. Dodał, że decyzję o powrocie wojskowych podjął szef sztabu generalnego Turcji po tym, jak dowiedział się o tym incydencie. Kierownictwo kraju poparło ten krok. Erdogan zaznaczył, że Ankara nie zmieni zdania, nawet jeśli ta tablica zostanie usunięta. Ćwiczenia NATO odbywają się w Norwegii od 1 do 18 listopada. Turcja jest członkiem sojuszu od 1952 roku.
  Rok Trumpa - widziane z USA
 • Autorze..
  FT: Pieniądze saudyjskich książąt za ich wolność! Władze Arabii Saudyjskiej zaproponowały członkom rodziny królewskiej, których zatrzymano pod zarzutem korupcji, oddanie części majątku na odzyskanie wolności pisze „Financial Times”, powołując się na źródła. Z informacji gazety wynika, że w taki sposób rząd zamierza uzupełnić skarb państwa o setki milionów dolarów. „Negocjują z większością tych, którzy przebywają w Ritz (hotel Ritz-Carlton). Gotówka za wolność” powiedziało źródło. Według jego słów jednemu z zatrzymanych miliarderów zaproponowano przekazanie państwu 70% swojego majątku jako rekompensaty za szkody wyrządzone działalnością korupcyjną.
  Na libańskim boisku
 • @RAM
  FT: Pieniądze saudyjskich książąt za ich wolność! Władze Arabii Saudyjskiej zaproponowały członkom rodziny królewskiej, których zatrzymano pod zarzutem korupcji, oddanie części majątku na odzyskanie wolności pisze „Financial Times”, powołując się na źródła. Z informacji gazety wynika, że w taki sposób rząd zamierza uzupełnić skarb państwa o setki milionów dolarów. „Negocjują z większością tych, którzy przebywają w Ritz (hotel Ritz-Carlton). Gotówka za wolność” powiedziało źródło. Według jego słów jednemu z zatrzymanych miliarderów zaproponowano przekazanie państwu 70% swojego majątku jako rekompensaty za szkody wyrządzone działalnością korupcyjną.
  "Reformista" Bin Salman kopie grób Arabii Saudyjskiej
 • Autorze..
  Prof. Roszkowski o rezolucji PE: "Każdy z kilkuset posłów, który ją poparł, złamał art. 21 Karty Praw Podstawowych". Taktyka pana Schetyny jest przeciwskuteczna, bo niezdecydowani wyborcy, którzy może nie są przekonani do rządów PiS, nie będą już chyba teraz głosować na PO tak, jak do tej pory. Jeżeli słowo „Targowica” jest symbolem zdrady, to dla mnie jest to coś w tym rodzaju mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Wojciech Roszkowski. wPolityce.pl: Grzegorz Schetyna powiedział, że rząd PiS jest odpowiedzialny „za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości”. Nie szokuje to Pana?
  Prof. Wojciech Roszkowski: Najkrótszym komentarzem jest powiedzonko: „tonący brzydko się chwyta”, bo Platformie ubywa poparcia. Oni powinni wiedzieć, że ta ich totalna retoryka nie skutkuje i chyba nawet za granicą nie będzie już działała. Oczywiście Parlament Europejski jest dosyć swoistym miejscem, gdzie układ partyjny jest stały. Jeżeli PiS jest w grupie EKR, a PO w EPP i potrafi jeszcze zmobilizować liberałów i zielonych, to tak, jak powiedział prof. Legutko, mogą przegłosować wszystko. Ale to nie znaczy, że w opinii krajów członkowskich potępianie Polski będzie zyskiwało na popularności. Mam nadzieje, że nie. Wracając do PO, ich działanie jest żałosne. Dobra opozycja jest ważna w kraju demokratycznym, tymczasem opozycja, jaką stanowi PO i Nowoczesna jest zaprzeczeniem istoty „dobrej opozycji”. Ona kreuje fałszywy obraz swojego przeciwnika, czyli rządzących. Ten rodzaj retoryki jest dla Polski szkodliwy.
  Mogą nas w końcu dosięgnąć zapowiadane przez Timmermansa sankcje?
  Niekoniecznie, bo do tego jest jednak daleka droga. Nawet jeżeli w PE znajdzie się ta kwalifikowana większość, co jest wątpliwe. Wspominał o tym już pan poseł Saryusz-Wolski. Jeżeli ta sprawa trafiłaby do Rady, to tam w takich kwestiach obwiązuje jednomyślność. Oczywiście głos Polski nie będzie brany pod uwagę, ale można się spodziewać, że co najmniej zaprotestują Węgry. Wydaje mi się, że to, co się dzieje, jest świadomym i bezczelnym kreowaniem wadliwego, złego wizerunku Polski. Mam nadzieję, że panowie Timmermans i Verhofstadt nie będą w stanie doprowadzić do tych sankcji. Ale to jest połowa sukcesu, bo jak już podkreślałem- oni psują nasz wizerunek przy pomocy takich posłów jak Thun, Boni, Kudrycka i inni.
  Tu można mówić o współczesnej Targowicy? Czy im po prostu chodzi o wykorzystanie zagranicznych narzędzi, by w końcu przejąć władzę w Polsce? Ale w jaki sposób można zmienić wynik wyborów? Nie można. Czy PE zdelegalizuje polski rząd? Przecież to jest absurd. Jeżeli mamy poważnie traktować słowo demokracja – PE traktuje to słowo niepoważenie- to są jednak pewne mechanizmy, procedury, które pewne rzeczy wykluczają. Polska jest na tyle suwerennym krajem, że PE nie zmieni nam rządu. Wyborcy dwa razy zastanowią się zanim ponownie zagłosują na PO? Dokładnie. Dlatego uważam, że taktyka pana Schetyny jest kontr produktywna. Bo niezdecydowani wyborcy, którzy może nie są przekonani do rządów PiS, nie będą już chyba teraz głosować na PO tak, jak do tej pory. Jeżeli słowo „Targowica” jest symbolem zdrady, to dla mnie jest to coś w tym rodzaju. Ale poza poza podważaniem dobrego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej nie musimy się faktycznie niczym innym przejmować? Chyba nie. Elity europejskie niejednokrotnie już pokazały, że kompletnie lekceważą zasady i procedury prawa europejskiego. Oglądając wczoraj analizy głosowania za rezolucją pomyślałem, że każdy z kilkuset posłów, który ją poparł, złamał art. 21 Karty Praw Podstawowych mówiąc o tym, że w Polsce głosi się hasła faszystowskie. Ten artykuł mówi, że nie wolno dyskryminować poglądów politycznych, ani wszelkich innych. Jeżeli on tak brzmi, to na jakiej podstawie potępia się poglądy faszystowskie? Nawet jeśli się zakłada, że one tam wystąpiły. To jest właśnie logika tych elit europejskich. Uchwalają jakieś prawa, głupim językiem napisane, a potem i tak to nikogo nie obchodzi, robią tylko hałas ideologiczny. Dzisiaj mija dwa lata od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Sprawdził się?
  Myślę, że w zasadniczych sprawach tak. To, co przedstawiciele tego rządu stale powtarzają, że spełniają obietnice wyborcze, jest czymś rzeczywiście zupełnie nowym. Gdy pomyślę dlaczego ten rząd nie tylko nie traci, ale i zyskuje na popularności, to chyba właśnie dlatego, że wyborcy są - niezależnie od żelaznego elektoratu PiS- coraz bardziej zaskoczeni tym, że ktoś to może zrobić. I to, co prezes Kaczyński powiedział, że ta ekipa rządząca przezwycięża pewien imposybilizm. Wydawało się nam, że pewne rzeczy są niemożliwe, a okazuje się, że jest przeciwnie. Możliwe jest uszczelnienie budżetu, czy uruchomienie szerokiego programu 500+. Można oczywiście zastanowić się nad pewnymi mankamentami tego rządu, ale w moich oczach pozytywy zdecydowanie przeważają.
  To znaczy, że większa rekonstrukcja rządu nie jest wskazana?
  Nie chciałbym wydawać cenzur poszczególnym ministrom. Myślę, że niektórzy z nich lepiej się sprawdzili, niektórzy gorzej. Niewątpliwie polityka społeczna i gospodarcza tego rządu jest jego silną stroną. Być może polityka historyczna wymagałaby trochę większej aktywności, ale to są już drobiazgi. Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler

  Ps..Szkoda, że Rząd musi przerwać pracę w Polsce dla Polaków i zajmować się bezprawnymi i fałszywymi zarzutami formułowanymi przez euro kołchoźników i popleczników krajowych, ale może to też jest potrzebne dla umocnienia Dobrej Zmiany. Tak hartuje się stal i duch :-) Wszyscy wiemy, że jest to walka obliczona na obniżenie pozycji i siły Polski. Efekt będzie oczywiście odwrotny. Jeszcze sobie nie zdają sprawy, jak bardzo Nas wzmocnili. Za każdym razem "Polska jak Feniks odradza się z popiołów" i "Co nas nie zabije, to nas wzmocni", dlatego już się nie lękam. Cała afera jest o sprzeciw Rządu RP w sprawie relokacji emigrantów i uchodźców islamskich. Komisariusze brukselscy oraz ich poplecznicy krajowi "nie widzą" uchodźców ukraińskich (także z bagażem zagrożeń dla nas), których Polska przyjęła. Podobno jest ich w Polsce 1,5 miliona. Komisariusze brukselscy oraz ich poplecznicy krajowi "nie widzą" pomocy udzielonej przez Polskę w Syrii (tam, gdzie jest najbardziej oczekiwana). Będą atakować nie przebierając w środkach i sprzymierzeńcach, choćby w postaci kornika drukarza. Polacy, podobnie do Węgrów widzą w swoim Rządzie gwaranta bezpieczeństwa i dlatego poparcie dla Rządu RP będzie coraz większe.
  Sankcji "nie budiet", a i fundusze unijne są bezpieczne
 • @wercia 11:42:42
  Były mąż znanej piosenkarki zabił kobietę pasach. Dostał wyrok. Dotąd nie zgłosił się do więzienia. Dariusz Krupa były mąż Edyty Górniak został skazany na 6 lat więzienia za zabicie starszej kobiety, która przechodziła na pasach przy zielonym świetle. Dariusz Krupa był wtedy pod wpływem narkotyków. Mimo, że ten tragiczny wypadek zdarzył się w 2014 r., prawomocny wyrok zapadł dopiero w kwietniu 2017 r. Dariusz Krupa nie zgłosił się do więzienia. Według Sądu Okręgowego w Warszawie skazany Dariusz Krupa nie stawił się do odbywania kary. Skazany złożył wniosek o odroczenie wykonywania kary. Postępowanie w tej sprawie odbędzie się 28 listopada 2017 r. Skazany Dariusz Krupa aktualnie, jak się domniemywa, rzekomo cierpi na chorobę psychiczną, której miał się nabawić podczas rozwodu z Edytą Górniak. Jego obrońcy ponadto pracują w kierunku uzyskania zgody sądu na terapię odwykową od środków odurzających i psychotropowych. I to nie w Polsce, a zagranicą! Skazany twierdzi, że wyjazd zagranicę jest konieczny, ponieważ w Polsce panuje bardzo zła atmosfera wokół jego osoby.


  Ps.. Prawo tylko egzekwowane jak widać wobec Polaków, żydów celebrytów nie dotyczy. Czy Dariusz Krupa będzie kolejnym celebrytą, który uniknie kary. A może minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zainteresuje się tą sprawą.
  Piotr Rybak w więzieniu!! Nagranie z zatrzymania i komentarz
 • @wercia 11:42:42
  Jesteśmy w końcu żydowską ziemią obiecaną - Polin. Tubylcom - Polakom - nie wolno podskakiwać do panów. Niepodległość Polski to fikcja. Rybak to więzień polityczny. To jest kpina z jakiejkolwiek praworządności!To terror! Nazwisko sędziego powinno być podane tak jak nazwisko jego ofiary.Takie represje budzą złość i faktycznie rodzą antysemityzm. Dość tego.

  Zbrodniarz międzynarodowy George Soros polskim bohaterem państwowym.

  https://www.monitor-polski.pl/zbrodniarz-miedzynarodowy-george-soros-polskim-bohaterem-panstwowym/


  Sprawa Kastnera, gen. SS Kurt Becher i George Soros w tle.

  http://piewca.pl/2016/06/21/sprawa-kastnera-gen-ss-kurt-becher-i-george-soros-w-tle/
  Piotr Rybak w więzieniu!! Nagranie z zatrzymania i komentarz
 • @interesariusz z PL i oni chcą nas pouczać?
  Obraz w treści 1 http://nczas.com/wp-content/uploads/2017/11/bezndomni-niemcy.jpg

  Oto skutki bezmyślnego przyjmowania uchodźców. „Plaga bezdomnych w Niemczech”. Wkrótce będzie ich ponad milion! Aż 860 tys. osób przebywających na terenie Niemiec nie ma dachu nad głową – wynika z raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym (BAG). W ciągu ostatnich dwóch lat ich liczba wzrosła o 150 proc. Wśród bezdomnych jest już ok. 440 tys. bezdomnych uchodźców. Pozostali to Niemcy, których nie stać już na wynajęcie mieszkania. jest to spowodowane m.in. faktem, że wiele prywatnych i komunalnych domów zostało wynajętych na wiele lat przez rząd federalny dla rodzin uchodźców. W związku z gwałtownym skurczeniem się puli wolnych mieszkań ceny pozostałych poszybowały mocno w górę. W Niemczech aż 40 procent ludzi mieszka w wynajętych lokalach. Odsetek właścicieli mieszkań jest tam jednym z najniższych w Europie. „Imigracja radykalnie pogorszyła sytuację, nie jest jednak jedyną przyczyną braku mieszkań” – przekonuje dyrektor BAG Thomas Specht. Zdaniem eksperta główne przyczyny braku mieszkań i bezdomności leżą w niewłaściwej polityce mieszkaniowej, która od dziesięcioleci panuje w Niemczech. Brakuje co najmniej 11 mln małych mieszkań, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu czynszów, zwłaszcza w metropoliach. W połączeniu z nieskuteczną walką z ubóstwem przekłada się to na wzrost liczby bezdomnych. BAG szacuje, że w porównaniu z 2016 r. w przyszłym roku liczba bezdomnych wzrośnie o 350 tys. i wyniesie 1,2 mln osób. Przypomnijmy, że już w październiku tego roku niemieckie media informowały o tym, że m.in. władze Berlina podjęły zdecydowane działania przeciw bezdomnym koczującym w miejscach publicznych w stolicy Niemiec. Tamtejsza Straż Miejska zlikwidowała wówczas obozowisko w parku Gleisdreieck w dzielnicy Schoeneberg – podał „Tagesspiegel”. „Nie będziemy tolerowali bezdomnych w parku” – powiedział „Tagesspieglowi” Sven Alex z firmy opiekującej się terenami zielonymi Gruen Berlin. Przyłapani na noclegu bezdomni otrzymują karteczki z adresem noclegowni. „Musimy działać bezkompromisowo” – zaznaczył Alex.
  Quo vadis 14.11.2017r, Wojna o nasze dusze
 • @Fischer i oni chcą nas pouczać?
  Obraz w treści 1 http://nczas.com/wp-content/uploads/2017/11/bezndomni-niemcy.jpg

  Oto skutki bezmyślnego przyjmowania uchodźców. „Plaga bezdomnych w Niemczech”. Wkrótce będzie ich ponad milion! Aż 860 tys. osób przebywających na terenie Niemiec nie ma dachu nad głową – wynika z raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym (BAG). W ciągu ostatnich dwóch lat ich liczba wzrosła o 150 proc. Wśród bezdomnych jest już ok. 440 tys. bezdomnych uchodźców. Pozostali to Niemcy, których nie stać już na wynajęcie mieszkania. jest to spowodowane m.in. faktem, że wiele prywatnych i komunalnych domów zostało wynajętych na wiele lat przez rząd federalny dla rodzin uchodźców. W związku z gwałtownym skurczeniem się puli wolnych mieszkań ceny pozostałych poszybowały mocno w górę. W Niemczech aż 40 procent ludzi mieszka w wynajętych lokalach. Odsetek właścicieli mieszkań jest tam jednym z najniższych w Europie. „Imigracja radykalnie pogorszyła sytuację, nie jest jednak jedyną przyczyną braku mieszkań” – przekonuje dyrektor BAG Thomas Specht. Zdaniem eksperta główne przyczyny braku mieszkań i bezdomności leżą w niewłaściwej polityce mieszkaniowej, która od dziesięcioleci panuje w Niemczech. Brakuje co najmniej 11 mln małych mieszkań, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu czynszów, zwłaszcza w metropoliach. W połączeniu z nieskuteczną walką z ubóstwem przekłada się to na wzrost liczby bezdomnych. BAG szacuje, że w porównaniu z 2016 r. w przyszłym roku liczba bezdomnych wzrośnie o 350 tys. i wyniesie 1,2 mln osób. Przypomnijmy, że już w październiku tego roku niemieckie media informowały o tym, że m.in. władze Berlina podjęły zdecydowane działania przeciw bezdomnym koczującym w miejscach publicznych w stolicy Niemiec. Tamtejsza Straż Miejska zlikwidowała wówczas obozowisko w parku Gleisdreieck w dzielnicy Schoeneberg – podał „Tagesspiegel”. „Nie będziemy tolerowali bezdomnych w parku” – powiedział „Tagesspieglowi” Sven Alex z firmy opiekującej się terenami zielonymi Gruen Berlin. Przyłapani na noclegu bezdomni otrzymują karteczki z adresem noclegowni. „Musimy działać bezkompromisowo” – zaznaczył Alex.
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @miarka i oni chcą nas pouczać?
  http://nczas.com/wp-content/uploads/2017/11/bezndomni-niemcy.jpg

  Oto skutki bezmyślnego przyjmowania uchodźców. „Plaga bezdomnych w Niemczech”. Wkrótce będzie ich ponad milion! Aż 860 tys. osób przebywających na terenie Niemiec nie ma dachu nad głową – wynika z raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym (BAG). W ciągu ostatnich dwóch lat ich liczba wzrosła o 150 proc. Wśród bezdomnych jest już ok. 440 tys. bezdomnych uchodźców. Pozostali to Niemcy, których nie stać już na wynajęcie mieszkania. jest to spowodowane m.in. faktem, że wiele prywatnych i komunalnych domów zostało wynajętych na wiele lat przez rząd federalny dla rodzin uchodźców. W związku z gwałtownym skurczeniem się puli wolnych mieszkań ceny pozostałych poszybowały mocno w górę. W Niemczech aż 40 procent ludzi mieszka w wynajętych lokalach. Odsetek właścicieli mieszkań jest tam jednym z najniższych w Europie. „Imigracja radykalnie pogorszyła sytuację, nie jest jednak jedyną przyczyną braku mieszkań” – przekonuje dyrektor BAG Thomas Specht. Zdaniem eksperta główne przyczyny braku mieszkań i bezdomności leżą w niewłaściwej polityce mieszkaniowej, która od dziesięcioleci panuje w Niemczech. Brakuje co najmniej 11 mln małych mieszkań, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu czynszów, zwłaszcza w metropoliach. W połączeniu z nieskuteczną walką z ubóstwem przekłada się to na wzrost liczby bezdomnych. BAG szacuje, że w porównaniu z 2016 r. w przyszłym roku liczba bezdomnych wzrośnie o 350 tys. i wyniesie 1,2 mln osób. Przypomnijmy, że już w październiku tego roku niemieckie media informowały o tym, że m.in. władze Berlina podjęły zdecydowane działania przeciw bezdomnym koczującym w miejscach publicznych w stolicy Niemiec. Tamtejsza Straż Miejska zlikwidowała wówczas obozowisko w parku Gleisdreieck w dzielnicy Schoeneberg – podał „Tagesspiegel”. „Nie będziemy tolerowali bezdomnych w parku” – powiedział „Tagesspieglowi” Sven Alex z firmy opiekującej się terenami zielonymi Gruen Berlin. Przyłapani na noclegu bezdomni otrzymują karteczki z adresem noclegowni. „Musimy działać bezkompromisowo” – zaznaczył Alex.
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @miarka 21:46:23
  Jesteśmy w końcu żydowską ziemią obiecaną - Polin. Tubylcom - Polakom - nie wolno podskakiwać do panów. Niepodległość Polski to fikcja. Rybak to więzień polityczny. To jest kpina z jakiejkolwiek praworządności!To terror! Nazwisko sędziego powinno być podane tak jak nazwisko jego ofiary.Takie represje budzą złość i faktycznie rodzą antysemityzm. Dość tego.

  Zbrodniarz międzynarodowy George Soros polskim bohaterem państwowym.

  https://www.monitor-polski.pl/zbrodniarz-miedzynarodowy-george-soros-polskim-bohaterem-panstwowym/


  Sprawa Kastnera, gen. SS Kurt Becher i George Soros w tle.

  http://piewca.pl/2016/06/21/sprawa-kastnera-gen-ss-kurt-becher-i-george-soros-w-tle/
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @interesariusz z PL 00:00:24
  Jesteśmy w końcu żydowską ziemią obiecaną - Polin. Tubylcom - Polakom - nie wolno podskakiwać do panów. Niepodległość Polski to fikcja. Rybak to więzień polityczny. To jest kpina z jakiejkolwiek praworządności!To terror! Nazwisko sędziego powinno być podane tak jak nazwisko jego ofiary.Takie represje budzą złość i faktycznie rodzą antysemityzm. Dość tego.

  Zbrodniarz międzynarodowy George Soros polskim bohaterem państwowym.

  https://www.monitor-polski.pl/zbrodniarz-miedzynarodowy-george-soros-polskim-bohaterem-panstwowym/


  Sprawa Kastnera, gen. SS Kurt Becher i George Soros w tle.

  http://piewca.pl/2016/06/21/sprawa-kastnera-gen-ss-kurt-becher-i-george-soros-w-tle/
  Quo vadis 14.11.2017r, Wojna o nasze dusze
 • @interesariusz z PL 00:00:24
  Były mąż znanej piosenkarki zabił kobietę pasach. Dostał wyrok. Dotąd nie zgłosił się do więzienia. Dariusz Krupa były mąż Edyty Górniak został skazany na 6 lat więzienia za zabicie starszej kobiety, która przechodziła na pasach przy zielonym świetle. Dariusz Krupa był wtedy pod wpływem narkotyków. Mimo, że ten tragiczny wypadek zdarzył się w 2014 r., prawomocny wyrok zapadł dopiero w kwietniu 2017 r. Dariusz Krupa nie zgłosił się do więzienia. Według Sądu Okręgowego w Warszawie skazany Dariusz Krupa nie stawił się do odbywania kary. Skazany złożył wniosek o odroczenie wykonywania kary. Postępowanie w tej sprawie odbędzie się 28 listopada 2017 r. Skazany Dariusz Krupa aktualnie, jak się domniemywa, rzekomo cierpi na chorobę psychiczną, której miał się nabawić podczas rozwodu z Edytą Górniak. Jego obrońcy ponadto pracują w kierunku uzyskania zgody sądu na terapię odwykową od środków odurzających i psychotropowych. I to nie w Polsce, a zagranicą! Skazany twierdzi, że wyjazd zagranicę jest konieczny, ponieważ w Polsce panuje bardzo zła atmosfera wokół jego osoby.


  Ps.. Prawo tylko egzekwowane jak widać wobec Polaków, żydów celebrytów nie dotyczy. Czy Dariusz Krupa będzie kolejnym celebrytą, który uniknie kary. A może minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zainteresuje się tą sprawą.
  Quo vadis 14.11.2017r, Wojna o nasze dusze
 • @Fischer 10:16:18
  Jesteśmy w końcu żydowską ziemią obiecaną - Polin. Tubylcom - Polakom - nie wolno podskakiwać do panów. Niepodległość Polski to fikcja. Rybak to więzień polityczny. To jest kpina z jakiejkolwiek praworządności!To terror! Nazwisko sędziego powinno być podane tak jak nazwisko jego ofiary.Takie represje budzą złość i faktycznie rodzą antysemityzm. Dość tego.

  Zbrodniarz międzynarodowy George Soros polskim bohaterem państwowym.

  https://www.monitor-polski.pl/zbrodniarz-miedzynarodowy-george-soros-polskim-bohaterem-panstwowym/


  Sprawa Kastnera, gen. SS Kurt Becher i George Soros w tle.

  http://piewca.pl/2016/06/21/sprawa-kastnera-gen-ss-kurt-becher-i-george-soros-w-tle/
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @Fischer 10:16:18
  Były mąż znanej piosenkarki zabił kobietę pasach. Dostał wyrok. Dotąd nie zgłosił się do więzienia. Dariusz Krupa były mąż Edyty Górniak został skazany na 6 lat więzienia za zabicie starszej kobiety, która przechodziła na pasach przy zielonym świetle. Dariusz Krupa był wtedy pod wpływem narkotyków. Mimo, że ten tragiczny wypadek zdarzył się w 2014 r., prawomocny wyrok zapadł dopiero w kwietniu 2017 r. Dariusz Krupa nie zgłosił się do więzienia. Według Sądu Okręgowego w Warszawie skazany Dariusz Krupa nie stawił się do odbywania kary. Skazany złożył wniosek o odroczenie wykonywania kary. Postępowanie w tej sprawie odbędzie się 28 listopada 2017 r. Skazany Dariusz Krupa aktualnie, jak się domniemywa, rzekomo cierpi na chorobę psychiczną, której miał się nabawić podczas rozwodu z Edytą Górniak. Jego obrońcy ponadto pracują w kierunku uzyskania zgody sądu na terapię odwykową od środków odurzających i psychotropowych. I to nie w Polsce, a zagranicą! Skazany twierdzi, że wyjazd zagranicę jest konieczny, ponieważ w Polsce panuje bardzo zła atmosfera wokół jego osoby.


  Ps.. Prawo tylko egzekwowane jak widać wobec Polaków, żydów celebrytów nie dotyczy. Czy Dariusz Krupa będzie kolejnym celebrytą, który uniknie kary. A może minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zainteresuje się tą sprawą.
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @miarka 21:46:23
  Były mąż znanej piosenkarki zabił kobietę pasach. Dostał wyrok. Dotąd nie zgłosił się do więzienia. Dariusz Krupa były mąż Edyty Górniak został skazany na 6 lat więzienia za zabicie starszej kobiety, która przechodziła na pasach przy zielonym świetle. Dariusz Krupa był wtedy pod wpływem narkotyków. Mimo, że ten tragiczny wypadek zdarzył się w 2014 r., prawomocny wyrok zapadł dopiero w kwietniu 2017 r. Dariusz Krupa nie zgłosił się do więzienia. Według Sądu Okręgowego w Warszawie skazany Dariusz Krupa nie stawił się do odbywania kary. Skazany złożył wniosek o odroczenie wykonywania kary. Postępowanie w tej sprawie odbędzie się 28 listopada 2017 r. Skazany Dariusz Krupa aktualnie, jak się domniemywa, rzekomo cierpi na chorobę psychiczną, której miał się nabawić podczas rozwodu z Edytą Górniak. Jego obrońcy ponadto pracują w kierunku uzyskania zgody sądu na terapię odwykową od środków odurzających i psychotropowych. I to nie w Polsce, a zagranicą! Skazany twierdzi, że wyjazd zagranicę jest konieczny, ponieważ w Polsce panuje bardzo zła atmosfera wokół jego osoby.


  Ps.. Prawo tylko egzekwowane jak widać wobec Polaków, żydów celebrytów nie dotyczy. Czy Dariusz Krupa będzie kolejnym celebrytą, który uniknie kary. A może minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zainteresuje się tą sprawą.
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @Casey prawo tylko egzekwowane jak widać wobec Polaków, żydów celebrytów nie dotyczy.
  Były mąż znanej piosenkarki zabił kobietę pasach. Dostał wyrok. Dotąd nie zgłosił się do więzienia. Dariusz Krupa były mąż Edyty Górniak został skazany na 6 lat więzienia za zabicie starszej kobiety, która przechodziła na pasach przy zielonym świetle. Dariusz Krupa był wtedy pod wpływem narkotyków. Mimo, że ten tragiczny wypadek zdarzył się w 2014 r., prawomocny wyrok zapadł dopiero w kwietniu 2017 r. Dariusz Krupa nie zgłosił się do więzienia. Według Sądu Okręgowego w Warszawie skazany Dariusz Krupa nie stawił się do odbywania kary. Skazany złożył wniosek o odroczenie wykonywania kary. Postępowanie w tej sprawie odbędzie się 28 listopada 2017 r. Skazany Dariusz Krupa aktualnie, jak się domniemywa, rzekomo cierpi na chorobę psychiczną, której miał się nabawić podczas rozwodu z Edytą Górniak. Jego obrońcy ponadto pracują w kierunku uzyskania zgody sądu na terapię odwykową od środków odurzających i psychotropowych. I to nie w Polsce, a zagranicą! Skazany twierdzi, że wyjazd zagranicę jest konieczny, ponieważ w Polsce panuje bardzo zła atmosfera wokół jego osoby.


  Ps..Czy Dariusz Krupa będzie kolejnym celebrytą, który uniknie kary. A może minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zainteresuje się tą sprawą.
  Wrocław - Marsz Wielkiej Polski Niepodległej
 • @Casey 02:14:00
  Jesteśmy w końcu żydowską ziemią obiecaną - Polin. Tubylcom - Polakom - nie wolno podskakiwać do panów. Niepodległość Polski to fikcja. Rybak to więzień polityczny. To jest kpina z jakiejkolwiek praworządności!To terror! Nazwisko sędziego powinno być podane tak jak nazwisko jego ofiary.Takie represje budzą złość i faktycznie rodzą antysemityzm. Dość tego.

  Zbrodniarz międzynarodowy George Soros polskim bohaterem państwowym.

  https://www.monitor-polski.pl/zbrodniarz-miedzynarodowy-george-soros-polskim-bohaterem-panstwowym/
  Wrocław - Marsz Wielkiej Polski Niepodległej