Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kula Lis 67

 • @lorenco 19:23:05
  "Zamach na Siergieja Skripala zszokował świat." Mam odruch wymiotny, jak czytam takie coś. Nikt już nie pamięta, że po kwietniu 2010 roku świat palcem nie kiwnął, żeby wyjaśnić przyczyny i przebieg wydarzeń pod Smoleńskiem. Mało tego, na pogrzebie Śp. Pana Prezydenta pustki aż biły po oczach. Wieczorem w dniu pogrzebu wulkan na Islandii cudownie już nie dymił. Ja to dobrze pamiętam i porównuję sobie z tym kociokwikiem wywołanym przez śmierć może i nietuzinkowego człowieka, bo może i Skripal takim był. To wszystko odrzuca.
  Akcja brytyjskich białych hełmów...broń chemiczna!
 • @Husky 18:23:01
  Ta pani nawiązuje do dawnych niechlubnych tradycji warcholstwa z czasów I Rzeczpospolitej. W pośredni sposób stosuje niesławną tradycję Liberum Veto. Zabrać jej emeryturę i kropka. Odmowa wykonania obowiązków normalnie skutkuje zwolnieniem dyscyplinarnym i wszelkie prawa przepadają. Nawet nadzwyczajna kasta powinna się z tym liczyć. Czas skutecznie eliminować z przestrzeni sądowniczej wszystkich szkodników w togach sędziowskich. To nie jest anarchizacja lecz jawne, świadome i celowe szkodzenie bytowi narodu polskiego. To co wyczyniają winno skutkować dotkliwymi sankcjami karnymi. Dlaczego rządzący macie opory, skoro Gersdorf podczas powoływania na urząd prezesa SN miała problemy jak podawała prasa z niejasnymi finansami na sumę ponad 2 milionów złotych. Do dnia dzisiejszego ma problemy w jaki sposób zgromadziła tak pokaźny majątek. Nie ona jedna. Żurek następny z majątkiem wynikającym z czego?? Czy z pracy???. Dla złodziei, skorumpowanych i przestępców, mafijnych powiązań miejsce należne to cela+. Im szybciej oczywiście sądowniczą stajnię Augiasza tym szybciej zapanuje ład i porządek prawny w kraju. Tak samo ta "nadzwyczajna kasta". Czysta prywata ! 100 % ! Powinni przez wojsko zostać aresztowani i do więzienia powsadzani. Przecież to co robią, to jest bunt, wypowiedzenia posłuszeństwa władzom, a na to są paragrafy. W tej sytuacji powinien zostać wprowadzony stan wyjątkowy i tymczasowo władzę winno przejąć wojsko. Doraźne sądy wojskowe powinny wydać błyskawicznie wyroki i całą "nadzwyczajną kastę" zamknąć na długie lata do pudła.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 18:23:01
  W perfidny sposób kolesie z kasty nadzwyczajnej zabawiają się Polską i jej bezpieczeństwem - Prezes SN Gersdorf blokując prace KRSu zamierza prawdopodobnie doprowadzić do anarchizacji nie tylko wymiaru sprawiedliwości. Kim są i jakie jest ich pochodzenie, że dla prywatnych fobii i korzyści materialnych, rzucają na szalę autorytet wymiaru sprawiedliwości i narażają nie tylko reputację Polski w świecie ale i bezpieczeństwo Kraju. Żenującym i skandalicznym jest że dla zatrzymania reformy zdegenerowanego sądownictwa w Polsce, kolesie z kasty występują przeciwko legalnie wybranym władzom rządowym i nakręcają spiralę społecznego niepokoju nie tylko w Kraju ale i na zewnątrz - swoim szkalowaniem we wszystkich możliwych instytucjach także prawniczych na świecie zagrażają bezpieczeństwu państwa polskiego Wydaje mi się że takie zachowanie kasty w głównej mierze może wynikać z ich korzeni pochodzenia wschodniego zwykle chazarskiego /prezent Stalina- poP/, mimo że są obywatelami Polski to mentalnie i duchowo nie czują ojczyzny. W tym też należy upatrywać, że Polska dla nich jako ojczyzna istnieje wyłącznie przez pryzmat czerpania korzyści materialnych nawet kosztem wasalizacji w świecie. Jeżeli korzyści te w jakiś sposób zostają zachwiane – zaczyna się szkalowanie, donoszenie do instytucji międzynarodowych, byle tylko nie utracić profitów, zaś bezpieczeństwo społeczne państwa schodzi na dalszy plan, bądź staje się nieistotne. "- Zwołanie KRS jest czynnością techniczną, a nie czynnością wolicjonalną, czyli ono nie wynika z woli czy z oceny sytuacji, tylko jest po prostu technicznym obowiązkiem I prezesa. " W takim wypadku posiedzenie powinno odbyć się z "automatu" . Teraz widać jakie "poważne" decyzje musi podejmować I p. S. N., a mógłby je podjąć kierownik biura podawczego, albo sekretariatu.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 18:16:24
  Według mnie, każdy sędzia - złodziej, czy pijak powinien natychmiast wylecieć z zawodu, nawet nie za złodziejstwo, czy pijaństwo, ale za debilizm. Sędziowie - debile nie powinni orzekać. Mogą pracować w sądzie najwyżej za sprzątaczkę, czy też za ciecia. To że mamy złodziei w togach i kolesi w togach co ich uniewinniają – to wynik braku jakichkolwiek reform w sądownictwie. Sądy są jedyną instytucją państwa polskiego, które po czerwcu 89 roku nie zreformowały się i pozostaje w nich odum PO-bolszewickie. Nie przeszły żadnych zmian, ani strukturalnych, ani personalnych. Wydaje mi się że nawet Strzembosz nie ma wstydu występujac do Prezydenta z apelem o zatrzymanie reform zdegenerowanego sądownictwa, przecież to miedzy innymi dzięki niemu wstrzymana została lustracja wymiaru sprawiedliwości – gdyż obiecał że kasta się sama oczyści i co oszukał. Obecny Prezydent, rząd i parlament podjęli wreszcie próbę reform wymiaru sprawiedliwości, jednak próby te spotkają się z histerycznym oporem sędziów i ich POmiotów głównie tych z wschodnimi chazarskimi korzeniami dziedziczącymi profesję tzw. „poP” z b. ZSRR jako prezent Stalina do budowy komuny w PRLu jak i grup interesów beneficjentów okrągłego stołu oraz różnych grup przestępczych. Bo trzeba wiedzieć że przybysze wschodni zwykle z rodowodem chazarskim, zostawali szefami aparatu bezpieczeństwa a jak miał średnie wykształcenie to już zostawał nie tylko lekarzem czy architektem ale i sędzią. Od sędziów zwanych przez nich samych nadzwyczajna kastą, Polacy oczekują etyki moralnej i powrót do przyzwoitości t.j. żeby nie kradli w sklepach, żeby nie uczestniczyli w aferach mafijnych, żeby bandytom nie dawali setki tys. odszkodowań za to że przebywają w więzieniu, żeby nie byli dyspozycyjni na telefon, żeby nie uniewinniali łapówkarzy, żeby nie uniewinniali roztargnionych swoich kolesi złodziei, żeby wyroki odzwierciedlały zapisy kodeksów prawa, żeby nie uczestniczyli w spotkaniach politycznych z opozycją przeciw rządowi , żeby nie jeździli po pijaku, żeby karnie i finansowo odpowiadali za pomyłki wyroku spowodowane i wynikające z lekceważenia etyki obowiązków sędziego, żeby nie uczestniczyli w hucpach i burdach ulicznych na scenach w towarzystwie z KODerastami oprychami POmiotów UB i fundacjami „Otwartym dialogiem” i „Działania dla demokracji” i żeby nie donosili i nie szkalowali Polski do organizacji międzynarodowych i obcych Polsce mediów w celu zatrzymania jakże koniecznych reform w nadzwyczajnej kaście dla likwidacji degeneracji wymiaru sprawiedliwości.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @lorenco 01:35:09
  Wielka Brytania: Bliski przyjaciel Bieriezowskiego uduszony smyczą dla psa. Nikołaj Głuszkow, były bliski współpracownik rosyjskiego oligarchy Borisa Bieriezowskiego, zmarł w wyniku „ucisku szyi" informuje „The Independent”, powołując się na wyniki sekcji zwłok. Brytyjscy śledczy przypuszczają, że biznesmen został uduszony smyczą dla psa. Ciało 68-letniego Głuszkowa znaleziono w jego domu w Londynie w poniedziałek wieczorem. Na tym etapie nie ma żadnych dowodów na wiązanie śmierci Głuszkowa z usiłowaniem zabójstwa byłego rosyjskiego szpiega i jego córki w Salisbury twierdzi brytyjska policja. W 1999 roku Nikołaj Głuszkow uciekł do Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku został w zaocznym procesie skazany w Rosji na osiem lat więzienia i milion rubli grzywny za zdefraudowanie 123 miliony dolarów Aerofłotu w latach 90., kiedy pełnił funkcję dyrektora finansowego.

  Ps.. Herbaciarze utylizują niepotrzebne już elementy. Patrzcie, zaczynają dusić żydów. Dobry trend, oby długoterminowy. Ukochany Bierezowskiego uduszony smyczą podczas zoofilskiej orgietki? To na pewno smycz psa Wiernyj, tak wabi się pies prezydenta Putina..Po ogłoszeniu amnestii przez Putina w Anglii nastąpił szok, że banki angielskie mogą stracić ogromne pieniądze wyprowadzone z Rosji przez przestępców rosyjskich, więc premier May próbą szantażu próbuje zastraszyć oligarchów rosyjskich przez trucie i samobójstwa do pozostania w Londynie wraz z gotówką. Tu chodzi Brytyjczykom o pieniądze. A że składa się winę na Putina to nie pierwszy raz u Brytyjczyków gdy idzie o oszustwa tego kraju.
  Akcja brytyjskich białych hełmów...broń chemiczna!
 • @lorenco 23:29:09
  MSZ Rosji wymienił potencjalnych dostawców Nowiczoka. Trucizna typu Nowiczok najprawdopodobniej pochodzi z Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Szwecji lub USA powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. „W jaki sposób doszli do konkluzji o mającym związek właśnie z Rosją śladzie, jeśli nie przekazali nam tych próbek? Przecież zgodnie z logiką nie mają tej substancji, nie powinni mieć. Z jakimi próbkami ją porównali, aby dojść do takiej konkluzji? Wniosek nasuwa się sam, może nawet nie wniosek, a pytanie: mają próbki, które ukrywali, a może to kłamstwo od początku do końca" powiedziała Zacharowa na antenie telewizji Rossija 24. „Ten związek chemiczny najprawdopodobniej został wyprodukowany w tych krajach, które przypuszczalnie od końca lat 90., w tym do dziś, prowadzą intensywne badania substancji w ramach projektu Nowiczok. Te kraje to Wielka Brytania, Słowacja, Czechy, Szwecja. Trzeba się też zastanowić nad USA" dodała przedstawicielka rosyjskiego MSZ.
  Sprawa Skripala - medialny jazgot bez cienia dowodów
 • @lorenco 14:52:17
  MSZ Rosji wymienił potencjalnych dostawców Nowiczoka. Trucizna typu Nowiczok najprawdopodobniej pochodzi z Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Szwecji lub USA powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. „W jaki sposób doszli do konkluzji o mającym związek właśnie z Rosją śladzie, jeśli nie przekazali nam tych próbek? Przecież zgodnie z logiką nie mają tej substancji, nie powinni mieć. Z jakimi próbkami ją porównali, aby dojść do takiej konkluzji? Wniosek nasuwa się sam, może nawet nie wniosek, a pytanie: mają próbki, które ukrywali, a może to kłamstwo od początku do końca" powiedziała Zacharowa na antenie telewizji Rossija 24. „Ten związek chemiczny najprawdopodobniej został wyprodukowany w tych krajach, które przypuszczalnie od końca lat 90., w tym do dziś, prowadzą intensywne badania substancji w ramach projektu Nowiczok. Te kraje to Wielka Brytania, Słowacja, Czechy, Szwecja. Trzeba się też zastanowić nad USA" dodała przedstawicielka rosyjskiego MSZ.
  Akcja brytyjskich białych hełmów...broń chemiczna!
 • @Husky 17:44:55
  Niestety ale ten "więzienny wymiar sprawiedliwości" jest akceptowany przez samych sędziów! W gazecie czytałem, że sędzina wydając wyrok młodemu człowiekowi powiedziała mu na sali rozpraw, że w więzieniu już pierwszej nocy zostanie zgwałcony przez współwięźniów. W rozumieniu kodeksu karnego gwałt zarówno heteroseksualny jak i homoseksualny jest przestępstwem zagrożonym dość surową karą ale dla tej sędziny nie jest to przestępstwo ale właśnie rodzaj kary wymierzony przez "więzienny wymiar sprawiedliwości". O tym fakcie pisały gazety więc nietrudno będzie ustalić personalia tej sędziny i powinno się ją podać do rzecznika odpowiedzialności zawodowej i w ten sposób wywalić z zawodu jako rzeczniczkę "więziennego wymiaru sprawiedliwości"
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 13:54:51
  Sędzia Wiązek skazał Tomasza Komendę na karę 25 lat więzienia mimo, że on był niewinny dlatego gdyż ten sędzia był funkcyjny i dyspozycyjny wobec policji i prokuratury. Z drugiej zaś strony sędzia który orzeka nie po myśli policji i prokuratury to generalnie ma pod górkę ( nie awansuje, a jak pełni już jakąś funkcję to po orzeczeniu wbrew stanowisku policji i prokuratury tę funkcję straci). Teraz jest reforma sądownictwa i powinna ona znieść sędziowską funkcyjność i dyspozycyjność wobec policji i prokuratury a sędziowie którzy orzekają nie po linii prokuratorsko-policyjnej nie powinni być przez własne środowisko dyskryminowani! Najlepiej jakby usunięto z zawodu tych sędziów, którzy są dyspozycyjni i funkcyjni wobec policji i prokuratury zarzucając im sprzeniewierzenie się sędziowskiej niezawisłości.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 16:32:47
  Kasta o sobie przypomina! Iustitia atakuje Ziobrę: "O winie sędziego powinien orzekać sąd niezależny od polityków". W związku z zapowiedzianą przez ministra sprawiedliwości nowelizacją przepisów dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, Stowarzyszenie Iustitia zgadza się, że sędzia prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne powinien tracić swój urząd oświadczył w sobotę sędzia Wojciech Buchajczuk. O jego winie powinien orzekać sąd niezależny od polityków. Niepokojące są słowa ministra, która wskazał, że on lub ministerstwo doprowadzi do ukształtowania odpowiedniego składu takiego sądu. Stawia to pod znakiem zapytania samodzielność podejmowania decyzji przez członków Krajowej Rady Sądownictwa, do których mają należeć decyzje w tym przedmiocie mówił sędzia Buchajczuk(pewnie jakiś pomiot niedobitka z Operacji Wisła tryzuba?), członek Stowarzyszenia Iustitia.

  Ps..Złodziej osądza złodzieja. Ale jaja, ale jaja. "Masę" na sędziego! Przynajmniej wiedział komu przewiercał kolana. Złodziej to złodziej i nikt ani nic tego nie zmieni. Za przyzwoleniem nadzwyczajnej kasty teraz każdy złodziej będzie mówił, że jest roztargniony, pijak, że nie wiedział, że jest pijany gdy wsiadał za kierownicę. I wy chcecie, byśmy was szanowali?! Przecież o winie sędziego orzekały sądy 2 instancji! Tylko w SN sprawiedliwość jest jakaś taka dyskusyjna, a nawet orwellowska. Przypominam postżydobolszewickiej i jej miotowi kaście, że w dojrzałych demokracjach sędziowie nie posiadają immunitetu, wybierani są najczęściej przez polityków, społeczność lokalną. Ale co najważniejsze mają honor. Są elitą, a nie kastą właśnie.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 16:32:47
  Komenda nie powinien być przesłuchiwany na komendzie – kilka wniosków z 18-letniego dramatu niesprawiedliwości. To nie pierwszy taki wielowymiarowy dramat, gdy niewinny człowiek gnije i cierpi piekło w więzieniu, a prawdziwy morderca śmieje ofiarom i sprawiedliwości w twarz.

  Przed Tomaszem Komendą był inny Tomasz K., też niepełnosprawny, też się przyznał do zabójstwa dziecka, skazany przez sąd w Gdańsku odsiedział kilka lat, a jego niewinność dopiero wyszła na jaw, gdy prawdziwy morderca, korzystając z własnej bezkarności, zabił drugie dziecko. Nikt za to nie odpowiedział, po wymiarze sprawiedliwości spłynęło jak po gęsi.

  Ja sam jako sędzia, przed wielu laty uniewinniałem niepełnosprawnego chłopaka, który przyznał się do zabójstwa własnej matki, odsiedział przed procesem rok, a w sądzie okazało się, że nie miał nic wspólnego ze zbrodnią, poza tym, że stracił w niej ukochana matkę, a w międzyczasie zatarło się większość śladów wiodących do prawdziwego sprawcy.

  Znam niestety co najmniej kilka innych podobnych historii, w których ludzie wciąż niestety siedzą, z dużym prawdopodobieństwem za nieswoje winy.

  Studium przypadków skazywania niewinnych wskazuje na taki mechanizm błędu - jest zbrodnia, jest presja na szybkie znalezienie sprawcy, wytypowany do roli sprawcy zostaje słaby, niepełnosprawny psychicznie człowiek, który umiejętnie zachęcony przyznaje się do wszystkiego, następnie na wizji lokalnej odgrywa napisaną w scenariuszu rolę i jak potem trafi na sędziów, dla których głównym dowodem winy jest akt oskarżenia (a są tacy sędziowie), to nie dziwią skutki jak w przypadku Tomasza Komendy.

  Tylko przypomnę, że kontrola zakładów karnych, wykonana przez zastępcę RPO Krzysztofa Olkowicza (to ten były dyrektor więzienia, który z dobrego serca zapłacił grzywnę, żeby zwolnić skazanego za batonik) ujawniła coś około setki upośledzonych psychicznie więźniów, skazanych z pogwałceniem wszelkich praw. Rzecznik wniósł po tej kontroli kilkadziesiąt kasacji.

  Jak zatem zapobiec powtórce z Komendy?

  Pierwsza refleksja – w poważnych sprawach, o zabójstwa i inne ciężkie przestępstwa, za które na lata wsadza się ludzi do aresztu i do więzienia, nie powinno być przesłuchań na komendzie. Tylko przed prokuratorem, a w najpoważniejszych sprawach tylko przed sądem. Warto poważnie zastanowić się nad powrotem do przedwojennej instytucji sędziego śledczego, który by gwarantował obiektywizm i wartość dowodową przesłuchań w śledztwie.

  Gdyby Komenda nie był przesłuchiwany na komendzie tylko przed sędzią śledczym, to najprawdopodobniej śledztwo, proces i wyroki nie poszłyby w fałszywym kierunku.

  Druga refleksja – prawomocne wyroki sądowe nie są święte. Jeśli są sygnały, że mogła się się zdarzyć pomyłka i krzywda, to właściwe instytucje powinny się temu przyglądać, tak jak Minister Sprawiedliwości przyjrzał się na szczęście sprawie Komendy i chwała mu za to. Do niedawna taki mechanizm niestety nie działał, a rozpaczliwe prośby weryfikację wyroków, słane do ministrów, prokuratorów generalnych, rzeczników, poza wyjątkami kwitowane były stwierdzeniem, że tak orzekł niezależny, niezawisły i nieomylny sąd. A życie pokazuje, że sądy się mylą, czasem w jednej instancji, czasem w dwóch, a czasem na dodatek i w kasacji, zwłaszcza odrzuconej jako oczywiście bezzasadna. To się może trwale zmienić, gdy zacznie działać skarga nadzwyczajna, pod warunkiem, że zacznie działać, że zostanie uznana za ważny instrument przywracania sprawiedliwości, a nie potraktowana jako uciążliwość i utrapienie dla uprawnionych do niej urzędów. Dodam, że świadomość realnie działającej skargi nadzwyczajnej powinna też pozytywnie motywować sądy do wzmożenia wnikliwości w rozpoznawaniu spraw.

  Trzecia refleksja – historia Komendy to mogła być pomyłka sądowa, ale to mógł być również zawiniony błąd, zlekceważenie dowodów niewinności lub zgoła ich ukrywanie czy fałszowanie. Tego nie wiemy, dobrze, że toczy się śledztwo, które z dużym prawdopodobieństwem utknie jednak na rafie przedawnienia. Warto pomyśleć na przyszłość, by przestępstwa nadużycia władzy prokuratorskiej lub sądowej nie przedawniały się przed upływem spowodowanej przez nie krzywdy.

  I czwarta refleksja – słyszeliśmy, co wycierpiał Tomasz Komenda pod celą, prześladowany przez współwięźniów. Jakoś tak lekko, niemal z przyzwoleniem przyjmujemy do wiadomości ten specyficzny więzienny „wymiar sprawiedliwości”, polegający na pastwieniu się silniejszych więźniów nad słabszymi. Wiem, że to nie jest łatwe, ale trzeba wydać stanowczą walkę więziennej przemocy i nie dopuszczać, by jakikolwiek więzień padał jej ofiarą. To państwo jest od wymierzania sprawiedliwości, a nie starszyzna kryminalna. Musi być odpowiednia selekcja skazanych i musi być system ochrony słabszych więźniów przed przemocą.

  Warto się nad tym wszystkim zastanowić i nie zmarnować tej lekcji, jaka wynika z dramatu Tomasza Komendy. I zapytać, jak w piosence Wysockiego – ilu takich jak Komenda dziś śpiewa piosenki zza krat, ilu ich jeszcze tam trafi?


  autor: Janusz Wojciechowski


  Ps..Tylko że Pan Wojciechowski pisze o tym od lat. A sędziowie ? Zadufani we własnej ciemnocie milczą. Niczym piramida egipska. I dalej robią swoje. I nie bez racji mówi się o nich "kasta"... Faryzeuszy. Pisze pan, że: "Do niedawna taki mechanizm niestety nie działał, a rozpaczliwe prośby weryfikację wyroków, słane do ministrów, prokuratorów generalnych, rzeczników, poza wyjątkami kwitowane były stwierdzeniem, że tak orzekł niezależny, niezawisły i nieomylny sąd." Niestety, dzisiaj nie jest inaczej. Pisze się na policjantów, prokuratorów, sędziów skargi, a urzędnicy w Warszawie przekazują te skargi do rozpatrzenia, np. komendantowi KPP w mieście "X". Taki sam układ jest z prokuraturami piszesz zawiadomienie na policjanta z miasta "X" i ono trafia do kolesia z Prokuratury Rejonowej z miasta "X", który stwierdza, iż nie masz racji. Z kolei koleś/koleżanka sędzia z SR w mieście "X" przyklepuje takie coś. I sitwa policyjno-prokuratorsko-sędziowska triumfuje nad szarakiem obywatelem. To jedna wielka mistyfikacja zorganizowana przez małomiasteczkowe sitwy. To jest chore. W tych warunkach każdego można skazać, każdemu można zniszczyć życie. Jak wiele bólu i tragedii przez zaniedbania policjantów, prokuratorów i bezkarnych sędziów. Kto tym draniom w mundurach i togach wymierzy sprawiedliwość ? Moim zdaniem i większości Polaków kandydaci na sędziów, prokuratorów powinni przechodzić testy na inteligencję i badania psychiatryczne co 5 lat czy ponownie nadają się do zawodu jak w Japonii, tam jest co 10 lat.. Zatrudniać tych powyżej 115 IQ Ciężka sprawa, bo 85% każdej społeczności ma IQ poniżej 115, w PL mniej kumaci wyjechali. Cały system państwa jest taki, jaka jest moralność obywateli. Jeśli 20% społeczeństwa to qoorva i złodziej, to taki sam odsetek będzie w sądach, prokuraturze, policji, wojsku, urzędach, Kościele, służbie zdrowia itd.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 16:32:47
  Mec. Andrzejewski: "Aktualny stan prawny daje sędziom prawo do funkcjonowania, nawet gdy są przestępcami". Problem nieusuwalności sędziów, którzy dopuszczają się zaniedbań czy przestępstw będąc w togach, stoi pod znakiem zapytania

  — powiedział mecenas Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu, w rozmowie z wPolityce.pl.

  wPolityce.pl: Tomasz Komenda wyszedł na wolność po osiemnastu latach w więzieniu. Jak traktować te sprawę? To po prostu jeden z wielu przypadków, nad którymi możemy przejść do porządku dziennego?

  Mec. Piotr Ł. Andrzejewski: Nad takim casusem nie możemy przejść do porządku dziennego. Mamy do czynienia z niedopatrzeniem lub niedopełnieniem obowiązków. Bez dokładnej znajomości akt trudno wyrokować o tym, w którym miejscu popełniono zaniedbania lub przestępstwa w zakresie zacierania, ukrywania bądź wadliwego prowadzenia postępowania przygotowawczego przez policje, prokuraturę. Niezbędna jest baczna ocena wznowionego postępowania, nie tylko w stosunku do morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i gwałtu, ale przede wszystkim w stosunku do funkcjonariuszy, którzy nie tylko nie doprowadzili do wyjaśnienia pełni sprawy, ale i też do postawienia zarzutów osobie, która tego czynu nie popełniła. Pojawia się pytanie, czy w takich przypadkach nie powinna rodzić się odpowiedzialność sędziów z tytułu wydania takiego orzeczenia. Należy przyjrzeć się czy i w jakim zakresie sąd wypełnił wszystkie swoje obowiązki rzetelnego i bezstronnego zbadania sprawy.

  Sędzia, który skazywał Tomasza Komendę, przyznał się, że nie zapoznał się ze wszystkimi aktami.

  Każdy sędzia, któremu udowodniono sprzeniewierzenie się podstawowym zasadom uczciwości, rzetelności, wiarygodności, bezstronności, apolityczności postępowania winien znaleźć się pod pręgierzem opinii publicznej i należy zastanowić się, czy takich sędziów nie należy przenosić w stan spoczynku lub po prostu separować od sali sądowej, odsyłając do innych funkcji. Problem nieusuwalności sędziów, którzy dopuszczają się zaniedbań czy przestępstw będąc w togach, stoi pod znakiem zapytania.

  Małgorzata Gersdorf nie chciała zwołać pierwszego posiedzenia nowe Krajowej Rady Sądownictwa. Jak Pan ocenia zachowanie I Prezes Sądu Najwyższego?

  Pamiętajmy, że KRS została legalnie wybrana. Sędziowie zostali członkami tego konstytucyjnego organu jako bezstronni i niezależni , aby nadzorowali bezstronny, niezależny, sumienny, sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości sprawowany w toku orzekania i wyrokowania, jak i opiniodawczego desygnowania kandydatów na sędziów. Należy przede wszystkim ustalić jakie są motywy działania prezes Gersdorf. Czy jest to jej wola kontestowania obowiązującego w Polsce prawa i instytucji, w której pełni swojej funkcję, czy ma to inny podtekst. Dziś trudno mówić o jej winie, skoro niejasne są motywy jej działania. Gdyby okazało się, że jest to chęć przeciwdziałania ustanowionemu prawu, powinno się to spotkać z należytą reakcja w postępowaniu dyscyplinarnym oraz karnym.

  Sąd Najwyższy zmienił karę dyscyplinarną dla sędziego, który ukradł część wiertarki. Sędzia nie straci pracy, zostanie jedynie ograniczona jego pensja. To dobra decyzja Sądu Najwyższego?

  Aktualny stan prawny daje sędziom prawo do funkcjonowaniam nawet gdy są przestępcami, złodziejami czy nawet psychicznie niepełnosprawnymi. Pozostają poza dyspozycją pozostałych organów władzy. W nadchodzącym referendum należy postawić pytanie o możliwość usuwania sędziów z zawodu. aktualny stan rzeczy pokazuje daleko idącą niewystarczalność w rozwiązaniach konstytucyjnych i prawnych. Wśród sędziów też mogą zdarzać się przestępcy lub ludzie patologicznie spaczeni, którzy nie powinni sprawować władzy sądowniczej.

  Rozmawiał Tomasz Karpowicz.


  Ps..Panie mec. i sędzio Andrzejewski,wiemy że jest pan uczciwym, prawym ...Polakiem, ale to jest ...ewenement, rzadki rodzynek, w zatrutym ...przez żydów ze swym miotem...cieście !!!...Nie trzeba być mec. czy jakimś profesorem żeby to wiedzieć, zwykły szary człowiek wie że cały system sędziowski i wiele innych instytucji trzeba przeorać i nie pierdolić się z nimi bo to bandziory. Takich sędziów przenosić w stan spoczynku?? To za marną prace wysłać go na 100% emeryturę! Ja też chciałbym takiej kary, takiej emerytury!!
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 10:13:52
  Dlaczego niewinny siedział w więzieniu? Komenda mógł wyjść na wolność już siedem lat temu! W sprawie Tomasza Komendy doszło do poważnych błędów - to jest już dzisiaj pewne, ale na jaw wychodzą nowe fakty o skandalu w wymiarze sprawiedliwości. Informacje o niewinności zostały zamiecione pod dywan. Już w 2011 prokuratura miała dowód, że Komenda jest niewinny poinformował dzisiaj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Sprawę Tomasza Komendy będzie wyjaśniać Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Dopiero po 18 latach wyszedł z więzienia okazało się, że nie popełnił tej zbrodni. Doszło do poważnego popełnienia błędów na etapie prowadzonego śledztwa, zwłaszcza gromadzenia materiału dowodowego, co nastąpiło przede wszystkim w okresie przed przedstawieniem zarzutów, bo te dowody zostały zebrane i zgromadzone właśnie wtedy, kiedy zarzuty zostały przedstawione powiedział minister Ziobro, podkreślając, że sprawa niewinnie skazanego Komendy ujawniła nieprawidłowe mechanizmy w funkcjonowaniu prokuratury. Na przełomie lat 2010-2011 był taki incydent, w którym rzetelny prokurator poddał w sposób zasadniczy w wątpliwość słuszność skazania pana Komendy. Wskazał na konieczność przeprowadzenia istotnych czynności procesowych i śledztwa, które by zweryfikowały dotychczasowe dowody i najprawdopodobniej doprowadziły do takiego finału, jaki znamy teraz, czyli uniewinnienia pana Komendy i uchwycenia rzeczywistych sprawców mówił Ziobro. Minister sprawiedliwości podał, że wątpliwości co do winy Komendy podniósł prokurator Bartosz Biernat. "Nawet jeszcze bez sięgnięcia po nowe dowody genetyczne stwierdził w sposób jednoznaczny, że w jego ocenie pan Komenda nie jest osobą winną w tej sprawie (...). Niestety jego wnioski zakończyły się odebraniem mu sprawy (...). Jego informacje zamiast stać się przedmiotem śledztwa i rzetelnych wyjaśnień, zostały zamiecione pod dywan" mówił Ziobro.


  Ps..Dlaczego siedział niewinny przez następne 7 lat? Bo jest Polakiem! Zażydzone matołami mongołoidalnymi jak np. Tuleja, etc.. już w trzecim pokoleniu sądy w Polsce nie aresztują, zwalniają, uniewinniają tylko wiadomej nacji polskojęzycznych złodziei i bandytów! Przykładów aż nadto, nawet z ostatnich miesięcy. Postżydobolszewicka ze swym miotem kloaka sędziowska do pogonienia. Tylko Opcja ZERO!
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 10:13:52
  Panie ministrze Ziobro potrzeba dużo zmian w sądach .....

  1. Obowiązkowe ubezpieczenie sędziów od wydawanych wyroków, bo czasami można przy złych dowodach się pomylić ....

  2. Wydalać z zawodu złodziei i tych co jeżdżą na dwóch gazach ...

  3. Wyrzucać z zawodu łapówkarzy i sędziów którzy tkwią w układach kolesiowskich ....
  4. zmienić przepisy w sprawie immunitetów(tylko na sali sądowej w ostateczności, poza nią już nie) ...
  5. Przestrzegać by sędziowie nie współpracowali z politykami, zero demonstracji, świeczek i nawoływań przeciw władzy ....

  5. Oskładkować sędziów składkami ZUS i niech będą ubezpieczeni na emerytury jak każdy śmiertelnik ... narodu nie stać by im fundować emerytury, ten relikt komunistyczny musi być wyeliminowany ... większość Polaków zarabia .. 2.100 zł brutto / netto 1530 zł ... a sędziowie różnie .. 10.000 do 20.000 zł i ten bidak co ma na rękę 1500 zł musi jeszcze płacić na sędziego który zarabia krocie ....

  Panie ministrze Ziobro ... jest masa zmian do natychmiastowego uchwalenia ...
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 10:13:52
  MATKA 17.03.2018 15:03
  A co z nadzwyczajną kastą w Nowym Targu panie Ministrze , czy dalej będzie bezkarna za swoje przestępstwa , stronnicza sędzia Bożena M-D chroniła interesy pedofila ,a dziecko nieletnie miała w poważaniu. Sprawę patologii w sądzie w Nowym Targu i nie tylko opisywał dziennikarz śledczy Tygodnika Podhalańskiego Jerzy Jurecki w art. TRZY LATA BEZ NIEJ. STRONNICZA SĘDZIA DZIAŁA W FORUM WSPÓŁPRACY SĘDZIÓW A JEJ KOLEŻANKA OBROŃCA PEDOFILA JADWIGA L-M KTÓRA Z MOJĄ NIELETNIĄ CÓRKĄ UCIEKAŁA Z SĄDU W NOWYM TARGU I KTÓRA ZAGINĘŁA NA TRZY LATA AŻ DO OSIĄGNIĘCIA PEŁNOLETNIOŚCI, OBECNIE DZIAŁA I WSPOMAGA KOD MAŁOPOLSKA.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 10:13:52
  Nagranie kelnerki: W restauracji "U papugi" spotyka się dwóch sędziów Mirosław T. i Maciej.P (kelnerka nagrywa) Maciej.P : " kurwa! Mirek dlaczego zabrałeś tej babci tylko 50 zł!" Mirosław .P: "Chciałem jej przypierdolić i zabrać cały portfel ale było za dużo świadków kurwa!" Maciej.P: Mirek nie wiedziałeś o kamerze kurwa!?" Mirosław.T: "wiedziałem kurwa o jebanej kamerze, ale to olałem bo i tak mnie uniewinnią hahahah" Maciej.P":"no tak przecież jesteśmy z kast kurwa hahaha". Mirosław.T: "Maciek ty to jesteś jajcarz hahaha dlaczego zapierdoliłeś tylko uchwyt do wiertarki a nie całą wiertarkę?" Maciej.P: widzisz Miruś chciałem wziąć całą wiertarkę ale byłem tak roztargniony, że wziąłem tylko uchwyt,kurwa! Maciej.P: dobra Mirek my tu gadu-gadu a złodzieje i bandyci czekają! kurwa! Trzeba ich osądzić i pozamykać!!! Mirosław.T: racja Maciek, kurwa, no to siup po kielichu w sędziowski dziób i do roboty!! Wiesz ja mam teraz taką ważną sprawę jakaś 87 letnia złodziejka ukradła bułkę w biedronce!! Maciej.P: zamknij złodziejkę na 2-3 tygodnie !!! Pokaż, że z sądem nie ma żartów kurwaa !!!! Mirosław.T i Maciej.P (razem) HAHAHAHAHA
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 13:54:51
  Po II wojnie do polskiego sądownictwa trafiła bardzo duża ilość "sędziów" po kilku miesięcznych kursach. (teraz jest ich pomiot czego przykładem mongoł Tuleja na zdjęciu).Przeważnie byli to żydzi, którzy z radością witali zarówno szwabskie jak i ruskie wojska mordujące na początku prawie wyłącznie Polaków. żydzi wskazywali okupantom, gdzie mieszkają Polacy, którzy są wykształceni i mogli by być w razie potrzeby liderami w swoich społecznościach. W wyniku żydowskich donosów, około 200'000 Polaków zostało zamordowanych lub zesłanych w głąb Rosji. I ci właśnie "ANTYPOLACY" po wojnie zostali w PRL-u sędziami, prokuratorami, wysokimi oficerami UB i wszelkiej maści bezpieki cywilnej i wojskowej. Nazwisk nie będę wyliczał, są dostępne w sieci. Dlatego jest teraz tak wielki opór przeciwko wszelkim zmianom w "wymiarze niesprawiedliwości". Opór zarówno w Polsce jak i za granicą, gdzie żydokomuna ma swoje wielkie wpływy. Chodzi o to, żeby nadal było tak jak było...żeby sędzia, prokurator, adwokat nadal byli "nadzwyczajną kastą". Przynależeć do kasty mógłby wyłącznie ktoś z żydowskim pochodzeniem lub ich sługusi gotowi pluć na własny Naród. Nie przypadkiem po wojnie żydokomuna mordowała Polskich Bohaterów na wszelkie sposoby, chcąc się pozbyć polskiej inteligencji i ewentualnych liderów oporu przeciwko żydowskiej władzy w Polsce. Którą to władzę osadził nam Stalin. On wiedział, że żydzi, jako element obcy, będą rządzić w Polsce w sposób okrutny, bezlitosny. I nie pomylił się. Okrucieństwa żydowskich oprawców względem Polaków były straszne. Ale mówienie o tym to jest straszny antysemityzm. Po wielu latach prześladowań Polacy byli sterroryzowani i zastraszeni. Ale powoli budził się jednak głos wolności w Narodzie. Narastało poczucie krzywdy w ludziach i stąd kolejne zrywy i bunty wobec żydokomuny u władzy. Aż przyszedł rok 1968, w którym to roku nastąpiła kulminacja walki o władzę w łonie komunistów (czytaj żydów) i nastąpiły pewne rozliczenia z przeszłością, żeby uspokoić tubylczy naród. Podjęto decyzję, że miejscowi żydzi bardziej są potrzebni w Izraelu niż w Polsce. Ponieważ polscy żydzi nie bardzo kwapili się wyjeżdżać w nieznane, została przygotowana operacja żydowskiego UB. W W Kielcach zorganizowano prowokację zwaną „pogromem kieleckim”. I to właśnie miało skłonić (i skłoniło) do wyjazdu żydów do Izraela. Ogromna większość żydów wyjechała. Największe kanalie, korzystając z okazji uciekły z Polski bojąc się odpowiedzialności. Ale spora część żydów ze zmienionymi nazwiskami jednak została i panoszą się w Polsce do dziś. Są obecni głównie we władzach wszelkiego szczebla, w administracji, sądownictwie. Są aktorami, reżyserami, bankierami. I to głównie oni, potomkowie tych co mordowali Polaków, walczą teraz o zachowanie swoich wpływów i żeby było tak jak było.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 13:51:42
  Trzeba sobie jeszcze uświadomić, że są osoby z predyspozycjami na prawnika, lekarza jak i w każdym innym zawodzie i są osoby co się do tego zawodu nie nadają. A jak wygląda dziś ta selekcja ?? Nijak bo jej niema ! Liczy się tylko kto ma jakie koneksje i układy a studia to jeden wielki pic. I wiem co mówię. Z grupy 80-cio osobowej przez okres prawie 6 lat wiedzę zgłębia jakieś 4-8 % studentów. Jak pozostali zaliczają to jest to zagadka i dla mnie też. A tu się tyle pompuje mądrości w mediach. To jest właśnie porażka systemu sądowniczego i systemu nauczania tych pacjentów bo nie znajduję już innego epitetu. Dlaczego jak ktoś nie daje sobie rady to się przenosi z Warszawy lub Krakowa, do Poznania czy Wrocławia ??? Coś w tym jest bo nauczanie na studiach prawniczych powinno być wyższą jazdą dla już wyselekcjonowanych przy egzaminach czy nie zgodzi się ktoś ze mną ??? A jest co jest bo liczy się zrobienie stażu czy aplikacji u mamy, taty, wujka czy znajomego. Oto jak wygląda temat od x czasów powojennych. Życzę sobie w Polsce systemu władzy jak w USA czy nawet w tak opluwanej Rosji pomijając korupcję a otwierając dostęp ludziom zdolnym i inteligentnym.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 13:54:51
  Podkreślam, że każdy inny człowiek nie ma immunitetu sędziowskiego, każdy inny człowiek nie ma takich przywilejów, jak ma sędzia, nie zarabia tyle, co sędzia. Żaden inny człowiek nie decyduje o życiu ludzkim. (...) Nie może być tak, że osoba, która ukradła, popełniła przestępstwo jest sędzią. Mają być niezawiśli o nieskazitelnym charakterze. W innych krajach Europy takie standardy obowiązują, tam są takie osoby natychmiast usuwane z zawodu. Nad polskim wymiarem sprawiedliwości ciąży cień PRL-u, rozdmuchanych przywilejów, immunitetu. Każda próba zmiany tego jest traktowana jako atak na wymiar sprawiedliwości. To jest misja, tych ludzi trzeba uczyć, że wykonują nadzwyczajny zawód, ale nie są nadzwyczajną kastą. Tylko kto ma ich studentów prawa tego nauczyć, skoro pełno tam postżydokomuchów w rodzaju Rzeplińskiego, Gersdorf, Żurka, Stępna, Tuleji i im podobnych. Przecież w "Duraczówce" za nauczycieli robią prawnicy z "Duraczówki" i dalej "duraczom" kolejne pokolenia prawników.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 13:54:51
  Sędzia złodziej wyrzucony z zawodu. Tak może być, ale sędzia łapówkarz za skręcenie wyroku powinien wisieć!!! I to jest kara współmierna do przestępstwa. Może wtedy wreszcie coś dotrze do zakutych łbów.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?