Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @zygmuntbialas 10:20:42
  "... wątpię, że Ameryka (tj. USA) się obudzi".
  To zależy co myślimy artykułując Ameryka (USA).Zazwyczaj odruchowo,przez psychologiczną inercję,tradycyjnie myślimy że to złe ale PAŃSTWO.Tymczasem jak twierdzi wielu analityków (a ja się z nimi zgadzam) Klasyczne instrumenty obsługujące Państwo (rząd, parlament,armia,specsłużby itd) obsługują wyłącznie interesy transnacjonalnych korporacji.Stało się to w drodze "pełzającego zamachu stanu" jaki miał miejsce w USA między zabójstwem Kenediego a impeachmentem Nixona.Tak, czyli zgodnie ze stanem faktycznym, rozumiana Ameryka nie obudzi się nigdy,przeciwnie sianie chaosu i wojen to warunek jej przeżycia.
  Ameryka rozumiana jako obywatele mający jakieś oczekiwania być może się przebudzi.Pytnie tylko czy w porę.
  Piachem w tryby szpiegom
 • @Nibiru 06:18:52
  "No dobrze, zapyta średnio inteligenty gostek taki jak Nibiru"
  Odpowiadam średnio inteligentnemu gostkowi Nibiru:
  Nawet średni poziom inteligencji nie przeszkadza temu aby zrozumieć rozmiary trudności jakie spiętrzono przed Syrią.
  Ale a propos "spiętrzono" i "przed Syrią",czy średnio inteligentny gostek Nibiru wie że Syria ma kłopoty elementarne na przykład brak wody a lepszym przypadku jej deficyt http://pl.danielpipes.org/blog/2014/06/syrii-brakuje-wody
  http://www.gazetalubuska.pl/turystyka/art/7918542,tutaj-walcza-o-wode,id,t.html
  Turcja "manipuluje" wodą.Dobrem na Bliskim Wschodzie bezcennym,wręcz mistycznym.
  Syria to obszar w sporym procencie pustynny i półpustynny produkcja rolnicza obejmująca tereny do tego zdatne w zupełności zaspakajała potrzeby póki nie odcięto jej wody.
  I teraz dylematy pomocowo-ekonomiczne:czy dajmy na to Rosji bardziej opłaca się wozić samolotami do Syrii beczki z wodą czy dozbroić Kurdów którzy rozpierdzielą Turcję rozwiązując w ten sposób zarówno własny kurdyjski problem jak również kilka innych.
  Co się dzieje w Syrii - 17.05.2016.
 • @Autor
  Nic z tego nie rozumiem.Coś jest nie tak i nie wiem co.Czy coś z formą? czy z treścią? pojęcia nie mam.Szkoda.Bo tak się składa że jestem "notorycznym" słuchaczem (lub czytelnikiem) tego rodzaju publicystyki.Godzinami słucham dwu, trzy godzinnych, wykładów,analiz,itp.
  Bywa nawet że absolutnie nie podzielając poglądów prelegenta wielce sobie cenię jego analizy czy prognozy.
  Pan zaś przedstawił coś co z laboratoryjną precyzją wyjęte jest z jakiegokolwiek kontekstu.Rzeczy takimi nie bywają.Zagadnienia przedstawione na poziomie tak ogólnym prowadzić muszą do ogólnych wniosków.Czyli donikąd.
  Retour en avant. O ustrojach i systemach
 • @zygmuntbialas 09:51:12
  No to staruszek dożył "tych czasów" sam o tym nie wiedząc.Znaleźli się badacze, z tym że z powiadamianiem p.Siwaka o wynikach owych badań nie należy się spieszyć.To starszy człowiek mógłby nie przeżyć szoku.Ostatecznie to stary człowiek.Z dziesiątek,setek milionów, a nawet miliarda ofiar (jak boga kocham-jeden "historyk" Echa Moskwy doliczył się jednego miliarda jego oświadczenie jest na YT można sprawdzić) ostało 642 980 słownie sześćsetczterdzieścidwatysiące dziewięćset osiemdziesiąt. A konkretnie;za okres 1921-1954 za działalność kontrrewolucyjną zostało skazanych
  3.777.380 osób w tym na karę śmierci owe nieszczęsne 642.980.
  http://sputnikipogrom.com/ussr/repression/34901/the-final-breakdown/#.VzmVnPmLTIX
  https://nstarikov.ru/blog/23567
  Z uwagi na osobę badacza jak i źródła z których korzystał, cyfry nie podlegają rewizji dlatego nie podważa ich nawet ( finansowane zza granicy) stowarzyszenie Memoriał.Za to "używanie" mają polityczni wrogowie Memoriału bo na palcach czy może kalkulatorach obliczyli że w stalinowskich więzieniach przebywało kilkakrotnie mniej więźniów niż w więzieniach wspólczesnej Ameryki (USA) która jak wiadomo jest niedoścignionym wzorcem wolności i sprawiedliwości.
  Co się dzieje w Europie - 15.05.2016.
 • @Husky 08:49:45
  Jesteś prymitywny ale to jeszcze pół biedy.Całości dopełnia brak wiedzy i typowa dla statystycznego PIS-dzielca hucpa.
  Wyjaśniam:
  Czarna wołga to nie legenda-to prawda.Sprawa miała się tak:
  Za czasów Stalina w ZSRR obowiązywał zakaz aborcji.Nawiasem mówiąc srogo przestrzegany.Na fali chruszczowowskiej odwilży zakaz zniesiono,aborcja stała się legalna,ale społeczny stosunek do niej się nie zmienił tj była nieakceptowalna.Kobieta pragnąca poddać się legalnej już aborcji po powrocie ze zwolnienia lekarskiego (które zawierał symbol choroby) narażona była na dręczące nagany,pouczania,potępiania,przez organizacje związkowe,kobiece,komsomolskie,itp.Aby tego uniknąć kobiety chodziły do gabinetów prywatnych.Aborcje w tych gabinetach były (z uwagi na bezpieczeństwo) nielegalne i w razie wpadki lekarz mógł "zdrowo beknąć" ale że biznes jest biznes to ginekolodzy szli na ryzyko.Zarabiali na tym duże pieniądze.Procedura wyglądała następująco:późnym popołudniem (po pracy w szpitalu czy poradni) ginekolog w prywatnym gabinecie dokonywał 3 do 4 aborcji.Dla bezpieczeństwa nie wypuszczał pacjentek bezpośrednio po zabiegu a trzymał je kilka godzin obserwując ich stan.Dopiero potem,czyli późno w nocy, rozwoził pacjentki własnym samochodem do ich domów.A że byli (ci ginekolodzy) ludźmi zamożnymi przeto ich własnością były najdroższe i najelegantsze wówczas samochodu-czarne wołgi.
  Stąd wzięła się asocjacja:noc,czarna wołga,znikające dzieci.
  A tera do budy psie huski! i Leżeć!
  Co się dzieje w Europie - 15.05.2016.
 • @Jasiek 22:17:00
  Rok 20-sty powiadasz? Nie wiem o co konkretnie ci chodzi,czy o układ z Trianon który był rozbiorem historycznego państwa Węgierskiego i akuszerem takich nowinek jak Słowacja i Rumunia ,czy też o wojnę polsko-bolszewicką która tylko w tradycji polskich klechd historycznych była wojną obronną.Była oczywiście wojną napastniczą.
  Tak,tak,tak...ja wiem że na niewygodną prawdę najporęczniej zastąpić mitem ale jako się rzekło: amicus Plato, sed magis amica veritas
  Co się dzieje w Europie - 15.05.2016.
 • Nie było inwigilacji Sakiewicza & consortes za rządu PO
  Alleluja! nie poważyli się zamachnąć na awangardę narodu,na najbardziej niepokorne i politycznie niepoprawne siły.Alleluja!
  :)
  Nie było inwigilacji Sakiewicza & consortes za rządu PO...
 • @Autor
  Muszę bronić Europy zgodnie z imperatywem:Amicus Plato, sed magis amica veritas.
  Kraje starej Europy trzeba usprawiedliwić bo NATO zainstalowało się u nich w pewnym sensie pod przymusem:Niemcy od 1945 są pod okupacją,Francja skapitulowała po pełzającym zamachu stanu (paryska wiosna 1967),Italia w zasadzie nie uwolniła się od momentu Operacji Husky,Bruksela od czasu swego powstania jest kolonią brytyjską.Tych więc "rozgrzeszam". Ale państwa nowej Europy tj Polska,Bułgaria,Rumunia,Węgry oraz drobniejszy płaz,jak te psy parszywe (przepraszam psy) wisiały u NATO-wskiej klamki skamlając o przyjęcie w szeregi tej zbrodniczej organizacji.I owych obwiniam najbardziej.Pamiętajcie kundle-jest jeszcze bóg!
  Bułgaria odmówiła udostępnienia korytarzy powietrznych dla rosyjskiej wojskowej pomocy Serbii.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%88-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%83
  https://www.youtube.com/watch?v=B2m4ktomOy0
  Ktoś na tym portalu pisze o "słowiańskiej solidarności"-niech go szlag!
  Wszystko to działo się w czasie gdy Madeleine Albright była sekretarzem stanu.Żydówka Albright jest córką żyda Josefa Korbela który swego czasu pełnił funkcję ambasadora Republiki Czeskiej w Jugosławii.Pełnienie tak wysokiej funkcji nie przeszkodziły,przeciwnie - pomogły w grabieży majątku austryiackiego arystokraty Philippa Harmera.Mówiąc wprost, korzystając z tego że skutkiem nieprzyjaznej polityki czeskiego rządu Harmer musiał opuścić praski pałacyk,tatuś Albright zajechał i sczyścił posiadłość z obrazów,bibelotów,dywanów,zabytkowych mebli itd.Spadkobiercy Hamera do dziś sądzą się z Madeleine Albright.(informacje dostępne w sieci)
  Kontynuując tradycje rodzinne ,teraz już jako amerykański sekretarz stanu Madeleine Albright napadła Jugosławię (dokładnie w tych samych celach co kiedyś tate na willę Harmera).
  Madeleine Albright de domo Korbel w Pradze 2011r
  https://www.youtube.com/watch?v=qWowDsYn8Pw
  Co się dzieje w Europie - 15.05.2016.
 • @Forest Gump PL 11:30:49
  "No, agitka, jakich wszędzie wiele"
  Agitka powiadasz? "jakich wędzie wiele"? no to zaprezentuj mi jakąś.
  "Językiem lewicy - jeśli już mówimy o "różowej fali"
  Nie.Nie mówimy o "różowej fali" może dlatego że ja nie mówię językiem lewicy.Językiem w rozumieniu dosłownym jak i przenośnym.
  Polak jako zwierzę pięcionożne
 • @Autor
  "Mam wrażenie, że ktoś z nas w ostatnim ćwierćwieczu zrobił w tzw. bambuko"
  Robi i robić będzie.Polacy mają w sobie coś takiego,jakąś cechę,która aż prosi się by ich robić w bambuko.
  A tak przy okazji (na pańskim blogu jest informacja o znajomości języków egzotycznych)
  https://www.youtube.com/watch?v=uhiJt_xK4bs
  Polak jako zwierzę pięcionożne
 • @Autor
  "Kołtuneria jest w Polsce najliczniejsza, a kiedy się zgromadzi w kupy – potrafi obalić każdy rząd, a nawet ustrój"
  To nieprawda.Na dodatek dubeltowa.Po pierwsze nie jest to specyfika wyłącznie polska a po drugie nigdy nikt nigdzie nie "gromadził się w kupy" w celu obalenia czegoś.Co najwyżej stymulowany prostym bodźcem "zbiegał się" a zbiegowiska takie były potem tak czy inaczej wykorzystywane przez tych którzy cały proces od początku dyskretnie kontrolowali.
  Ja jako NEon, czyli krok po kroczku
 • @staszek kieliszek 06:44:48
  A teraz (dokładnie 6 maja br) vice premier Pawło Rozenko https://pl.wikipedia.org/wiki/Paw%C5%82o_Rozenko powiedział:
  "PRZYSZŁA PORA REZYGNOWAĆ Z DOSTAWA GAZU NA TERENY WIEJSKIE.DLA MIESZKANCÓW TYCH OBSZARÓW TO PERSPEKTYWICZNE I ENERGOOSZCZĘDNE.TAK-TO RADYKALNY KROK,TAK-TO NIEPOPULARNE ALE KONIECZNIE TRZEBA DĄŻYĆ DO REZYGNACJI Z KONSUMPCJI GAZU.NA UKRAINIE CENA NA GAZ NIE BĘDZIE SIĘ ZNIŻAĆ DLATEGO TRZEBA SZUKAĆ ALTERNATYWNYCH ROZWIĄZAŃ"
  https://aftershock.news/?q=node/395513
  Tak że jak widzisz @stary kieliszku wszystko się zmienia.Panta rhei - jak mawiały starożytne ukry :)
  Co się dzieje na Ukrainie - 14.05.2016.
 • @Autor
  A tak między nami to skąd pewność że zarzuty kierowane pod adresem Templariuszy był "kłamliwe"?
  Z tego co mi wiadomo ani sam mistrz ani zakon nie zostali przez kościół rehabilitowani tak jak to miało miejsce w przypadku Joanny d'Arc.
  Niestandardowa miłość wśród braci zakonnych-też mi nieprawdopodobieństwo. :lol:
  Biorąc pod uwagę że do Polski w większych ilościach przywlókł ich Bolesław Wstydliwy to bodaj tylko zarzut sodomii jest już bardziej niż wielce prawdopodobny.
  Przydomek księcia tego wynikał stąd iż jak ognia unikał kobiet.Nawet żeniąc się złożył "ślubu czystości"
  13 Maja w piątek
 • @Mufinek Sposypkom 10:59:24
  "Świat" wiedział od razu a nawet wcześniej-to dla porządku.A tak wogóle jeśli już wikipedię traktujemy jako źródło poważne i niepodważalne mam dla ciebie arcyważną informację.Albowiem jak zostało powiedziane :"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome ".Autorem tych około zamachowo papieskich pierdół jest amerykański żydowski propagandysta nijaki Michael Ledeen https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Ledeen
  13 Maja w piątek
 • @Mufinek Sposypkom 08:09:28
  Te! Radio Erewan :) po pierwsze nie w Swierdłowsku a Seweromorsku, po drugie nie skład broni rakietowej a na okręcie "Admirał Uszakow", po trzecie nie pożar a eksplozja rakiety, po czwarte nie 13 maja a 17 maja http://admiral-umashev.narod.ru/okolnaya.htm
  13 Maja w piątek
 • @Husky 17:22:53
  Umówmy się psie-napisano "za wyłudzenie ok. 2 mln zł" nie zaś za fałszowanie dowodów obciążających inkryminowanych Kaczyńskich.
  Zawierucha wokół "Dramatu w trzech aktach" skończyła się nijak.A tak być nie powinno.Przynajmniej w przypadku kiedy się jest niewinnym jak dziewicza łza.Wiem że talmudyczne podejście PIS do kwestii etycznych udzieliło się wielu jej zwolennikom ale jak ciągle i uparcie żeby nie powiedzieć -kurczowo,trwam przy tym że:PODWÓJNA MIARA OBRZYDLIWOŚCIĄ JEST W OCZACH PANA.
  12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum
 • @SZS 11:55:01
  Film "Dramat w trzech aktach" rzucił nieco światła na tę ponurą aferę.Ale kto dziś pamięta że taki film był i wogóle jak się ten cały skandal wokół filmu skończył? Wydawałoby się że "do bólu niewinni" Kaczyńscy powinni bronić przed sądem swej czci tymczasem poszli z prezesem TVP na jakieś ugody, ponoć wycofali pozew w zamian za publiczne oświadczenie że "film nie spełniał standardów".Jednym słowem wyszło z tego jajeczko częściowo nieświeże.Jak to u PISiaków.
  12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum
 • Nie zawsze w mediach było tak cicho
  owszem bywało głośno i z rozmachem.W 1943r na zamówienie amerykańskiego ministerstwa obrony powstał cykl filmów "O co walczymy"
  W ramach tego cyklu powstał film "Bitwa o Rosję"
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Battle_of_Russia
  Były czasy! ale oto dowód czyli film
  https://www.youtube.com/watch?v=ZvsintGi5JA
  Dziś, z okazji Dnia Zwycięstwa
 • @SZS 09:02:31
  No nie bądźże taki ponury.Zwłaszcza dziś.Co tam jakiś pies Husky,moher oraz inni "polacy mali" myślą o tym dniu to ich sprawa.A dla nas czyli Plaków o normalnych standardach moralnych, to jest i będzie święto.W dni owe byliśmy tam (Участвовавшие в операции 1-я и 2-я армии Войска Польского ) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%9F%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D1%8B
  Zdobywaliśmy.Zdobyliśmy.
  8 czy 9 Maja 1945. Zwyciestwo czy .....
 • @Husky 08:16:10
  "Idąc tropem twojej analogi "
  Nie idź bo nie nadążysz.Z powodów o których była mowa.
  http://generalvlasov.ru/photos/original/vlasov-kazn.jpg tak skończyli sztab nigdy nie osiągając statusu "żołnierzy wyklętych"
  Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o rządzonej przez Polaka Bronisława Kamińskiego Republice Łokockiej.Na szczęście jak to mówią "spisane będą czyny i rozmowy" https://en.wikipedia.org/wiki/Lokot_Autonomy
  A co tam na niego ma centrum Wiesenthala to już szukaj sobie na własną rękę.
  bez odbioru
  8 czy 9 Maja 1945. Zwyciestwo czy .....