Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @adevo 17:27:00
  //Druga sprawa, którą rozwiązał jeszcze Hugo Chávez jest nieuznawanie przez Wenezuelę praw autorskich na software,//

  Po tym jak odebrał "lekcję" trudno mu się dziwić (choć podziwiać należy)
  Otóż wkrótce po tym jak Chevez objął rządy USrAńcy urządzili swoisty bojkot pewnej dużej państwowej firmy wydobywczo przetwórczej.Przedsiębiorstwo powstało na długo przed Chavezem i było bardzo nowoczesne.Prawie wszystkie funkcje techniczne i wszystkie "ochroniarskie" pełnili tam Amerykanie lub ich pupile.Kiedy Chavez wziął władzę Amerykanie ukradli wszystkie klucze zabezpieczające systemy komputerowe przedsiębiorstwa.Ukradli w tym sensie że odmówili udostępnienia czy przekazania nowym pracownikom firmy.To oznaczało paraliż przedsiębiorstwa,dochodziło do mnóstwa wypadków i istniało duże zagrożenie katastrofą.Amerykanie byli nieugięci.
  Informatycy zatrudnieni przez rząd wenezuelski "hakerskimi" metodami krok po kroku zdobywali kontrolę nad systemem który przecież był własnością państwa.Po kilku miesiącach udało się opanować sytuację.
  Viva la Venezuela ! Jankee go home !
 • @Rzeczpospolita 13:15:21
  //przyjęto nową „Ustawę o ropie naftowej”.//

  Nie wiem.Nie jestem aż takim znawcą wenezuelskich problemów.
  Jedno wszelako wiem na pewno w w/w kwestii "wewnętrzne ustawy" nie mają większego znaczenia gdyż kluczową umową,umową od której zależy jeśli nie wszystko to wiele,jest "Porozumienie o podziale produkcji "
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_o_podziale_produkcji
  ( przy okazji prosze porównać owe zacytowane przez pana 50% z teoretycznym 80% )
  Bywa że "porozumienie o .." jest tak skonstruowane że właścicielowi złóż np państwu, nie zostaje nic.Tak przecież było w Rosji przed 2004r póki Putin nie renegocjował warunków "porozumienia" podpisanego przez Jelcyna. https://maybe-s0-true.livejournal.com/3768.html
  Zwykło się uważać że momentem zwrotnym było aresztowanie Chodorkowskiego ale naprawdę momentem zwrotnym była renegocjacja "porozumienia o podziale produkcji".Putin renegocjował i zaraz wydarzyła się Biesłana a potem został tyranem jakiego świat nie widział.
  Tak więc warto było by poznać jakieś istotne szczegóły owej świetnie działającej wenezuelskiej ustawy z 1943 r .
  Bo to wie pan;jedna ustawa i dwie diametralnie różne opinie.Podpisane przez Jelcyna "porozumienie o podziale produkcji" działało tak że mieszkańcy Nieftiejuganska marli z głodu a zarząd Jukosu prywatnymi samolotami sprowadzał kurwy z Paryża na koszt miasta.To dość znane fakty https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Petukhov
  Viva la Venezuela ! Jankee go home !
 • @adevo 03:54:51
  //Blokada mojego komentarza na portalu Strajk.eu bardzo mi podpadła. Jeżeli pisze się 95% prawdy, a kłamliwe 5 procent decydują o fałszywym sensie artykułu//

  A cóż począć skoro brak rzetelnej informacji to cecha polskiej przestrzeni medialnej.Każdy kto może korzystać z innej niech bogu dziękuje i współczuje tym którzy zdani są wyłącznie na polskie media.
  Bo przecież tak jak w procesie tworzenia na początku było słowo tak w procesie poznawania rzeczywistości na początku musi być obiektywna informacja.Na przykład o tym że:Wenezuela ma największe złoża ropy naftowej ale niestety tak zwanej "ciężkiej" wymagającej pewnych nakładów w celu jej "uzdatnienia",że zaledwie kilka procent terytorium jest przydatne dla rolnictwa reszta to rzeki,rozlewiska i góry,że bardzo dają się we znaki stu a moze nawet stu pięćdziesięcioletnie zaniedbania w każdej dziedzinie społecznego życia:ochronie zdrowia,edukacji,energetyce,budownictwie mieszkaniowym itp,że pierwszym który miał odwagę zmierzyć się z ogromem problemów był na początku XXI w Chavez,że te świetne osiągnięcia ekonomiki sprzed epoki "komunistów (Chaveza i Maduro) dotyczyły wyłącznie białej mniejszości czyli około 25% społeczeństwa,itd.itd
  Dopiero mając jaki taki zasób elementarnej wiedzy o Wenezueli można dywagować o tym czy tamtym.Polskie media nie tylko nie dostarczają informacji ale wykorzystując fakt że przeciętny odbiorca ciemny jest jak tabaka w rogu narzucają mu już gotową opinię.I to jest wstrętne.
  Viva la Venezuela ! Jankee go home !
 • @Arjanek ucz się,ucz i jeszcze raz ucz
  Wolni od naszych (europejskich) doświadczeń mieszkańcy Ameryki Południowej nie wykazują silnych uprzedzeń rasowo-etnicznych.Do tego stopnia że rdzenni mieszkańcy często przypisują sobie powinowactwa z żydami.
  Nie do końca wiem po co to robią,może chcą sie "dowartościować" a być może ze względów religijnych.
  Żona Stana Tymińskiego nie tylko twierdziła że pochodzi z żydowskiego plemienia ale że spokrewniona jest z rodziną matki boskiej.A wystarczyło popatrzeć żeby widzieć że to indianka.

  http://www.forum.com.pl/oferty/58fvt802/zdjecia/w430h350r/941621.jpg

  Wyznania Maduro prawdopodobnie mają podobne podłoże.
  Sawczenko i prawdziwa morda syjonistycznego Zachodu
 • Nadia Sawczeno w więzieniu
  i ani jeden błazen nie myśli protestować w tej sprawie.Czyżby tym razem słusznie jej się to należało?
  Nie tak drzewiej bywało.Nie tak.

  https://www.wykop.pl/cdn/c3397993/link_iwjNEna33r1TVBgjRq2DZp4sjtZDcK2e,w300h223.jpg
  Sawczenko i prawdziwa morda syjonistycznego Zachodu
 • @zbig71 21:02:14
  //Bo naprawdę zastanawiające jest to poparcie dla tych zdrajców i szabesgoi.//

  A jak myślisz,ilu ludzi dowiedziało się że wogóle była (jest) jakaś sprawa w związku z żydowskimi żądaniami względem IPN .Zapewniam że niewielu.
  Większość niestety poprzestaje na pustych deklaracjach i napuszonych bożoojczyźnianych oracjach PIS-u.
  IPN udostępni żydom archiwa.
 • I cóż począć z zagrożeniami z listy Żaryna?
  czy wyłącznie przyjąć do wiadomości czy też przedsięwziąć jakieś działania zapobiegawcze.I tak :
  / • 9.Obniżanie morale polskich żołnierzy poprzez promocję wizerunkową SZ FR /

  Można dajmy na to sięgnąć po rozwiązania onegdaj stosowane.Na przykład propagowanie informacji o tym że ruskie czołgi są z tektury.
  Albo że ruscy piloci są do niczego gdyż wszyscy mają zeza *
  Obydwie te "informacje" rozpowszechniane były (jedna w rzeczpospolitej druga w usa odnoście japońskiego lotnictwa ) przed i w trakcie II WŚ z tego co wiem z wielkim powodzeniem.
  Zagrożenie dla wasali
 • Nigdy nie jest na tyle źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej
  Tamta sytuacja sprzed lat był jednak nieporównywalnie bardziej komfortowa od dzisiejszej.Bowiem w tamtych archaicznych czasach obydwie strony wierzyły w apokaliptyczność skutków użycia broni jądrowej co już samo w sobie stanowiło opory przed jej użyciem.
  Ale obecnie amerykańscy specjaliści ( a przecież wiemy że są geniuszami), głośno mówią że "zła sława" broni atomowej i zabobonny lęk przed jej użyciem, to wyłącznie skutki sowieckiej propagandy.Opierając się na tych odkrywczych opiniach wojskowi stratedzy całkiem na poważnie rozważają użycie broni atomowej na niewielkim terytorium.
  Jednym słowem groźba użycia broni jądrowej jest dziś większa niż kiedykolwiek.
  https://www.theguardian.com/world/2019/jan/28/us-nuclear-weapons-first-low-yield-warheads-roll-off-the-production-line
  https://www.cnbc.com/2016/08/03/trump-asks-why-us-cant-use-nukes-msnbcs-joe-scarborough-reports.html

  PS
  Kilka godzin temu Putin zakazał ministerstwu spraw zagranicznych i ministerstwu obrony inicjowania jakichkolwiek rozmów rozbrojeniowych.
  http://www.trud.ru/article/02-02-2019/1371973_putin_zapretil_mid_i_minoborony_initsiirovat_peregovory_po_razoruzheniju.html
  Bomby nuklearne nad Polską!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:20:49
  No więc oskarżenia o agenturalność były nie moje a pani administratorki która zarzuciła tutejszemu blogerowi agenturalność motywując to tym iż kiepsko włada polszczyzną.Cytuję AgnieszkaS:
  // 1*
  Notki obcej agentury. Nie potrafią nawet pisać po polsku. //
  Amerykańscy żołnierze zamierzają kontrolować Polskę
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:09:06
  A więc to ja się czepiam żądaniem aby zarzut (błędna ortografia) był podparty dowodem ? czy jednak administrator który stawia gołosłowne zarzuty tylko dlatego że nie lubi tutejszego blogera ?
  Amerykańscy żołnierze zamierzają kontrolować Polskę
 • @AgnieszkaS 15:43:40
  //Dla wszystkich?//

  A cóż to za głupie pytanie? zaiste pytanie godne trolla.Ale ja się na tym znam i wiem że nie ma na nie odpowiedzi która panią zadowoli.Owszem,są odpowiedzi na które pani tylko czeka:jeśli odpowiem "tak dla wszystkich" natychmiast znajdzie pani takich "dla których nie".
  Najlepiej spojrzeć jak się sprawa miała:
  https://jeznach.neon24.pl/post/142054,krach-bitcoina
  Doprawdy trzeba było hucpy żeby akurat pani stawiała podobne zarzuty.Pani której najambitniejszy tekst to "Do Repsola na portalu"
  https://agnieszkas.neon24.pl/post/146801,do-repsola-na-portalu
  O tym jak pani "świetnie radzi" sobie z tłumaczeniami mieliśmy okazję przekonać się wczoraj. http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/147443,na-zachodzie-spadaja-maski#comment_1527528
  Na domiar wszystkiego codziennie udowadnia pani że na funkcję administratora też nie ma specjalnych kwalifikacji.
  Wszystko to razem nie powinno dziwić wszak jest pani typowym wyborcą PIS.
  Amerykańscy żołnierze zamierzają kontrolować Polskę
 • @AgnieszkaS 15:20:50
  Nie.Postawiał pani zarzut plagiatu choć dla wszystkich było oczywiste że była to zwykła pomyłka.
  Natomiast wczoraj kiedy usiłowała pani zamieścić fałszywą informację pod pozorem "nieprecyzyjnego tłumaczenia" a przyłapana na tym łaskawie uznała że wyjaśnienie o rzekomej pomyłce powinno nam wystarczyć.
  Choć wiadomo że o ile jeszcze można uznać za pomyłkę brak stosownego lina (do oryginału) to w pomyłkową translację w dodatku odwrotną od oryginału ,po prostu nie można.
  Amerykańscy żołnierze zamierzają kontrolować Polskę
 • @AgnieszkaS 14:51:46
  Tak.Pani kłamie.W dodatku intencjonalnie.Stawianie sobie rozmaitych zrzutów,często nieprawdziwych,może uchodzić wśród "zwykłych" komentatorów.Tak bywa w sytuacji ostrych polityczno-ideologicznych sporów.
  Ale pani pełni tu funkcję administratora i to powinno determinować całą resztę:temperament,wyznawane poglądy,humory itp.Pani tu pełni inną funkcję niż my,tymczasem pani pozwala sobie stawić zarzuty ( np o agenturalność) których w warunkach portalowego forum nie można ani udowodnić czy zdementować.
  Kiedyś czyniła pani to jako "zwykły" komentator na przykład w sprawie Jaznacha i choć to było podłe to w jakiś sposób dopuszczalne (niestety).
  Teraz robi pani dokładnie to samo a to już znacznie odbiega od norm.Całe szczęście że pozostali użytkownicy mogą to obserwować i wyciągać stosowne wnioski.
  Amerykańscy żołnierze zamierzają kontrolować Polskę
 • @AgnieszkaS 14:29:26
  Nie ma żadnego powodu aby zwracać się do mnie "pan",oczywiście poza tymi które tkwią wyłącznie w pani głowie.

  //Z mojego stosunku do tekstów NDP nie musze się przed Panem tłumaczyć //

  owszem musi pani skoro stawia konkretne zarzuty.W dodatku zarzuty nieprawdziwe.Pani zwyczajnie kłamie.
  Amerykańscy żołnierze zamierzają kontrolować Polskę
 • @AgnieszkaS 13:56:02
  Nie uczciwiej byłoby napisać "mam odmienną opinię" lub coś w tym rodzaju? Po co wymyślać preteksty:

  //Nie potrafią nawet pisać po polsku. //

  dodajmy preteksty które wobec braku istotnych błędów ortograficznych,noszą wszelkie znamiona trolingu.

  cytat z wikiped dotyczący symptomów trolowania:
  /skrajny stosunek do ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad /

  Jak na administratora to dość dziwne zachowanie.
  Amerykańscy żołnierze zamierzają kontrolować Polskę
 • @fretka 04:48:41
  I któż mógł wtedy (kiedy opuszczali ojczyznę proletariatu), przypuszczać że nie minie znów tak wiele czasu i powrócą i to ze zdwojoną siłą.
  Miasteczko Humań kiedyś kresowe dziś jeszcze chwilowo Ukraińskie,co roku nawiedzają hordy chasydów.Spadają na miasto niczym plaga i wszyscy łącznie z policją są bezbronni.Pijani w trzy dupy chasydzi atakują mieszkańców i niszczą miejskie mienie.
  Humań nie jest jedynym miejscem chasydzkich ekscesów ale szczęśliwie właśnie w Humaniu dobrzy ludzie dokumentują to skrupulatnie i pokazują światu np poprzez yt.
  Dziś w Humaniu jutro całej Polsce

  https://www.youtube.com/watch?v=AhWQa20Y7YU
  Na zachodzie spadają maski
 • @Docent zza morza 13:51:27
  To tylko retoryka.Powiedzmy konwencja.Rzecz trzeciorzędna bez żadnego wpływu na meritum.Przecież doskonale to rozumiesz więc po co udajesz.
  Dylemat Europy 2 - czy detox "Zachodu" jest jeszcze możliwy?
 • @Robik 13:04:22
  //Jak miałyby te władze postąpić gdyby "Wielki Brat" odpowiedział na takie dictum: "na drzewo//

  Jak ? nijak.Niezaprzeczalną korzyścią płynącą z takiej sytuacji było by to że władza a za nią wszyscy Polacy dowiedzieli by się jaki jest naprawdę stosunek USA do naszego z nimi partnerstwa.Dowlekając ten ważny moment,który przecież i tak nastąpi,narażamy się na to że nastąpi on w momencie dla nas najgorszym.
  Antyirańska konferencja w Warszawiwie 13-14 lutego br.
 • @Docent zza morza 12:21:33
  //Nie wstyd ci wypisywać takie bzdury...?//

  Nie.Zwłaszcza że ja tylko powtarzam opinie innych za to łebskich i wpływowych ludzi. https://inforuss.info/satanovskij-rossiya-gotova-sdelat-meksikano-kanadskij-proliv-hot-segodnya/

  Ale,ale,czy ty aby wiesz co to cieśnina meksykańsko-kanadyjska ?
  To mniej więcej taka sytuacja geograficzna:

  http://s00.yaplakal.com/pics/pics_original/4/0/7/8572704.jpg

  Dotąd konflikty u podstaw których leżą głownie wasze interesy,toczyły się wszędzie tylko nie na waszym terytorium.W Europie ( o którą tak bardzo się troskasz) w Afryce,Dalekiej Azji,Małej Azji,Pacyfiku,Atlantyku,Ameryce Łacińskiej. Czy to nie dziwne? a przede wszystkim;sprawiedliwe?
  Cóż zatem niezrozumiałego w koncepcji żeby przyszły konflikt rozegrał się na waszym terytorium.Kosztem waszego terytorium.Kosztem waszych ludzkich i materialnych strat.
  Wydaje ci się to brutalne? dlaczego? przecież my przeżywamy to mniej więcej co 50 lat.
  Dylemat Europy 2 - czy detox "Zachodu" jest jeszcze możliwy?
 • @Docent zza morza 11:15:57
  //I dobrze, że tamci wybrali emigrację ...//

  Dla kogo dobrze dla tego dobrze.Dla nas byłoby lepiej wyłapać ich wtedy (w XVII w) co do jednego,wyłapać i zabić.
  A tak co ? wyjechali daleko,okopali się na pozycjach,stworzyli niebezpieczną ideologię wybraństwa (American exceptionalism ) i do dziś wydaje im się że są "lśniącym miastem na wzgórzu" co z kolei wywołuje stan wrzenia wszystkich innych ziemskich cywilizacji.
  A ty powiadasz "neomarksiści" zagrażają.Czy tak powiadasz dlatego że sam jesteś "zza morza" przeto starasz się zakrzyczeć to o czym coraz głośniej.Mianowicie to że dla dobra wszystkich,w tym i Europy,trzeba przede wszystkim naprawić zaniedbane z przeszłości i po prosu was zabić.Lub w inny skuteczny sposób pozbyć się was raz na zawsze.
  Dylemat Europy 2 - czy detox "Zachodu" jest jeszcze możliwy?