Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @Janusz Górzyński 16:52:44 owszem nie przeczę
  i taka diagnoza się przydarzy:

  // wielcy Rosjanie, m. in. filozof W. Sołowiow (..) uznali prymat biskupa Rzymu i katolicyzmu nad prawosławiem //

  ale przecież ta choroba jak każda choroba ma swoją epidemiologię.
  W 1872 roku student Sołowiow spotyka w pociągu relacji Kijów-Moskwa tajemniczego Juliusza który okazuje się być aktywistą mistycznej sekty sofistów. https://en.wikipedia.org/wiki/Sophia_(wisdom)
  Młody Sołowiow całkowicie oddaje się mistyce i spirytyzmowi.Ostatecznie wyjeżdża do Londynu gdzie studiuje Kabbałe.Przez kilka lat krąży między Londynem a Egiptem.(biograficzne dane z wikipedii)

  Myślę zatem że po takim praniu mózgu wszystko się może zdarzyć.Nawet uznanie prymatu papieża.
  Bernard Maciejowski – reformator Kościoła
 • @Janusz Górzyński 16:42:17
  //Prawdę nie rozpoznajemy w ten sposób, że eliminujemy autorów poglądów wyłącznie ze względu na ich inklinacje do jakich grzechów, lub z powodu jakiś wad.//

  Nie w pańskim przypadku.Pańskie autorytety pomimo pozornej różnorodności wykazują zadziwiające podobieństwa.Zadziwiające na tyle że nie można tego nie zauważyć. Na przykład

  1 Markiz Louis de Custine (&com) zboczeniec,skandalista funkcjonujący na peryferiach życia społecznego

  2 Iwan Turgieniew renegat żyjący w Anglii,(jak to się dziś mówi) stypendysta Rodszylda,prywatnie bezbożnik i nihilista usiłujący "moralizować" ,mozzart rusofobii .Na grobie tego osobnika nie ma nawet krzyża co jak na XIXw jest dość osobliwe.Sam zaś pochówek odbywał się w atmosferze skandalu jako że prócz wszystkich swoich "zasług" jak się okazało nieboszczyk utrzymywał również rewolucyjne czasopismo

  3 Adam Mickiewicz; mason ,działacz polityczny,"stypendysta " Rodszylda na polecenie którego wyjechał z misją do stambulskich sabbatanistów z zamiarem organizowania legionów żydowskich do walk z Turkami w Palestynie.Otruty ręką litościwego polskiego patrioty który obawiał się o "mit Mickiewicza" skoro sprawa "żydowskiego legionu" ujrzy światło dzienne.

  A teraz panie autorze proszę jeszcze raz powiedzieć że "w tym szaleństwie nie tkwi żadna metoda".Że "inklinacje do grzechów" pańskich mentorów nie mają związku z ich "zawodową" działalnością.

  PS
  Ciągle czekam na informacje o misyjnej działalności "męczennika Kuncewicza" .O "powstaniu witebskim" nich pan napisze słówkom,o "wyrzucaniu" zwłok z prawosławnego cmentarza słówko jakie no itd.
  Bernard Maciejowski – reformator Kościoła
 • Nie w tym to na następny
  a w najgorszym razie za trzy-cztery sezony rzymski biskup (zwany papieżem) weźmie udział w paradzie równości.I to będzie największa nagroda dla tych którzy z takich czy innych powodów nie szukali zemsty za doznane krzywdy.Po konfucjańsku czekali.
  (nie szukaj zemsty na krzywdzicielu.Usiądź spokojnie na brzegu rzeki i czekaj.Kiedyś rzeką spłynie trup krzywdziciela )

  http://simferopol.in/uploads/monthly_07_2015/post-79-047114600%201436694753_thumb.jpg

  PS
  proszę napisać coś więcej o " Św. Jozafacie Kuncewiczu, męczenniku jedności chrześcijańskiej"
  Proszę napisać jakaż to reakcja łańcuchowa dramatycznych wydarzeń doprowadziło to tego że został "męczennikiem" .
  Bernard Maciejowski – reformator Kościoła
 • @fretka 08:59:17
  No ponoć.Powiadają że bardzo bardzo.Jak jeszcze nigdy w historii wzajemnych relacji.
  Z powodu nieznośnego upału jestem jak w zwolnionym tempie i nie nadążam za nowościami.To się musi skończyć.("to" to znaczy moja niemoc bo lato to się nawet jeszcze nie zaczęło)
  Putin " na dywaniku" jak co roku.
 • @SZS 08:39:41
  A czego ty się spodziewasz ? facet zjawił się w określonym celu;zobacz jak sprawnie i niezauważalnie otwiera "okna overtona" w kwestii pedałów.http://antykomunista.neon24.pl/post/144047,powiedz-tato-powiedz-mamo

  Coś ten Putin powiedział co szczególnie rozzłościło bezmetki.Ja stawiam na tę deklarację https://www.youtube.com/watch?v=sj8rv4GKlvg

  Wedle oceny ekspertów było to niespotykanie ostre oświadczenia.W naszym mediach zostało to przemilczane a to najlepszy dowód że to coś jest na rzeczy.
  Putin " na dywaniku" jak co roku.
 • @staszek kieliszek 08:30:09
  // Wynika z tego ,ze Korea Polnocna ma w swych pociskach duzo broni chemicznej czy biologicznej.//

  Nie do końca pojmuję co z czego wynika (czy broń chemiczna z nieuchronności egzemy czy odparzenia z broni biologicznej) ) ale skoro "wynika" to znaczy że najwyższa pora tych północnokoreańskich sukinsynów bombardować.
  Broń skrywają biologiczną i chemiczną światu zagrażając.Jak Hussein iracji.
  Tak być nie bedzie!

  PS
  warto też zbadać uczestnictwo północnokoreańskie w zamachu na WTC we wrześniu 2001 r.
  Jak Iran który jak wiadomo uczestniczył i teraz musi bulić 11 miliardów dolców.Tak przynajmniej zawinszował sobie amerykański sąd https://pl.sputniknews.com/swiat/201805027887576-Sputnik-Iran-odszkodowanie-11-wrzesnia/
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • @1abezmetki 04:23:14
  //https://www.youtube.com/watch?v=.fUSoTINTGZE.//

  A jakiż to jakiż jest status właściciela tego jutubowego kanału ?
  Znany jest z tego że co rusz "opuszcza Rosję" i co rusz powraca.Niestety.
  Co z nim obecnie,to jest na dzień 9.06.2018 godzinę 5.22 (czasy środkowoeuropejskiego) ?

  https://ru.delfi.lt/news/live/rossijskij-zhurnalist-aleksandr-sotnik-vyvez-semyu-iz-rossii-v-litvu.d?id=77403583
  Putin " na dywaniku" jak co roku.
 • @Janusz Górzyński 01:33:01
  "Merytoryczna dyskusja" ? zlepił pan tekst z kleistej za to wielce nieprzyjemnej substancji.Aby osiągnąć wyznaczony przez siebie cel nie cofnął się pan przed niczym.Jeśli tak jak ja zna się fakty,osoby.zdarzenia,na które się pan powołuje,to podczas lektury tekstu trudno opanować odruchy wymiotne.I nagle zachciewa się panu "merytorycznej dyskusji" ? Jakże ja mogę merytorycznie dyskutować z osobą o jawnie uszkodzonej etyce,mającej "nieortodoksyjny" stosunek do prawdy i gotowego w każdej nawet szatana wziąć w świadki.
  Bernard Maciejowski – reformator Kościoła
 • @Janusz Górzyński 23:05:47
  //Raczej jest to zalecana lektura, traktująca o tym: co o ówczesnej Rosji w Europie pisano.//

  Tak więc rozumiem że wedle pana; kontekst oraz inne okoliczności towarzyszące schodzą na plan dalszy w konfrontacji z tym "co o ówczesnej Rosji w Europie pisano" . Mam nadzieję że zdaje pan sobie sprawę z tego że słowo "Rosja" w każdym momencie można zastąpić dowolnym np "Polska",mam też nadzieję że i wówczas wszelkie poboczne okoliczności odsunie pan jako nieistotne.Po wielokroć na przykład po 447 razy,życzę wytrwałości bo zdaje się że już niedługo będzie panu potrzebna.

  PS
  Polska jako państwo wraz ze swym tradycyjnym filarem czyli kościołem jest w stanie agonalnym.Można udawać że tak nie jest,można podjąć próbę zaczarowania rzeczywistości ale nie powstrzyma to nieuchronności.Więc co w tym jest że do końca kłamiecie ? skąd ten szatański brak pokory ? jakieś to takie niechrześcijańskie.
  Bernard Maciejowski – reformator Kościoła
 • Ja w kwestii formalnej...
  albowiem pragnę uściślić pewne informacji.I tak;
  w spisie materiałów źródłowych z jakich korzystał autor widnieje Astolphe Louis markiz de Custine ze swoim wiekopomnym dziełem "Listy z Rosji"
  Jeśli pozostałe "źródła" są tak samo rzetelne jak markiz de Custine to .....ja pierdziele.

  Markiz Louis de Custine był czynnym homoseksualistą.Niby szczegół a ważny.Wdał się bowiem w miłosną awanturę która zaowocowała skandalem ten zaś przyczynił się do tego że kochliwy markiz postanowił uciec gdzie pieprz rośnie.Wyjechał zatem jak mu się wydawało na koniec świata czyli do Rosji.
  Rosja tamtych czasów to nie był najlepszy azyl dla awanturniczych pedałów ale de Custine jeszcze tego nie wiedział.A czy się dowiedział tego nie wiadomo,przebywał tam bowiem ledwie kilka tygodni nie opuszczając Petersburga.
  Pokłosiem podróży do Rosji Louisa de Custine była książka "Listy z Rosji" .Jej treść wzbudziła zdumienie paryskiego literackiego środowiska albowiem Custine znany był nie tylko ze słabości do męskich zadków ale też z uwielbienia dla monarchizmu.A tu masz ! taka niespodzianka,markiz zboczeniec nie pozostawia suchej nitki na Cesarstwie Rosyjskim.
  Zdumienie trwało jeszcze jakiś czas ale powoli zaczęło ustępować miejsca zrozumieniu całej tej żenującej sytuacji.
  Jak się okazało podróż do Rosji umilał markizowi polski patriota przecudnej urody Ignacy Gurowski

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/1/10/Ignacy_Gurowski.jpg

  za wikipedia

  //Markiz de Custine, znany powszechnie ze swoich upodobań seksualnych, wraz z pozostającymi z nim w jednoczesnym związku hrabią Gurowskim i Anglikiem Edwardem Saint-Barbe, zostali wymienieni w policyjnym spisie homoseksualistów[6]. W 1839 Ignacy towarzyszył markizowi de Custine w podróży do Rosji, której owocem były napisane przez Francuza "Listy z Rosji". //
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Gurowski

  Proszę zatem pana autora aby jeszcze raz potwierdził że "źródło" o którym wiadomo że jest efektem zmowy trzech pedałów,jest tym źródłem z którego powinniśmy czerpań wiedzę,za nim cytować ,itd.
  (trzech bo tam jeszcze jakiś anglik był w tym seksualno-wydawniczo-politycznym związku )
  Bernard Maciejowski – reformator Kościoła
 • @puuuq 20:16:51
  //są zredagowane w języku staroislandzkim w XII -XIII wieku//

  W jakim sensie "zredagowane" skoro najstarsze z nich wyszły drukiem w XVII w? Ktoś widział XII wieczny rękopis sag? może ty widziałeś?
  słynna fińska Kalevala wyszła drukiem w 1835 r a i to dzięki staraniom jakiś porąbanych ruskich etnografów którzy na ten temat borowali carowi dziure w brzuchu.
  Przed tym i owe słynne sagi, i kalevala przekazywane były w formie ustnej.
  Niby nic.Tak bywa.Papuasi i Zulusi też tak postępują.
  Od rana nic się nie zmieniło.Pozwolisz że się zacytuję z porannego komentarza do użytkownika Jasiek // 90 % ich mitologi została napisana wtedy, w XIX w, a są tacy i jest ich niemało którzy wierzą że są to opowieści stare jak węgiel.//
  Jest dokładnie właśnie tak.Co nie puuuq ?
  https://www.youtube.com/watch?v=eufZ91FeFzs
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @puuuq 18:50:38
  //Kim był Harald Pięknowłosy ?//

  Nie wiem ale jego pseudonim bardzo mnie niepokoi.

  //Kim byli Ibsen ,Munk czy Grieg ? //

  i żadnego przykładu z wieków wcześniejszych? żadnej wybitnej osobowości wieku XVII, nikt nietusinkowy nie urodził się i żył w XVIII-wieku?

  //Czy językiem norweskim mówią może małpy a nie Norwegowie ? //

  mówią dialektem skleconym w XIX w z pięciu tuzinów lokalnych dialektów.
  Może jakiś zabytek językowy ? jakieś norweskie "daj ać ja pobrusze a ty pocziwaj" ? może ktoś lub coś istniejące pomiędzy wczesnym średniowieczem a wiekiem XIX w.
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @fretka 17:30:42
  Boże! a ja to czytam,czytam,i tak ..coś....gdzieś....jakoś tak..że niby skądś to znam ,że już gdzieś to mówiono.Jednym słowem że deżawi.
  A wiesz co? teraz mi się przypomniało że żona Juszczenki była wiązana z jakąś religią https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzima_Ukrai%C5%84ska_Wiara_Narodowa

  co to ja dla chochłow CIA wystrugało z popłuczyn po nazizmie. https://www.politforums.net/foreign/1267112449.html
  może być że to wtedy powstał ten historyczno-biblijny melanż.
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @Zawisza Niebieski 17:54:12
  Nie wystarczy napisać "były badania DNA".Bo ja nic o takich badaniach nie wiem.
  Owszem wiem,mogę nawet rekomendować materiały,że w 60-tych latach badano ostatniego Rurykowicza(Iwana IV) pod kątem przyczyn zgonu i odkryto u niego (u żon i zmarłych dzieci również) spore złogi rtęci.Badania prowadziły profesjonalne laboratoria a wszystkie prace odbywały się pod okiem znanych historyków.Jest na ten temat kilka książek i filmów.
  Ale o żadnych badaniach DNA nic nie wiem.Proszę napisać coś konkretnego.
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @puuuq 17:45:56
  //, poczytaj sobie o Norwegach //

  Pogieło cie? o jakich "norwegach".To ty sobie coś poczytaj .
  Norwegowie nigdy nie istnieli jako naród.Mowa może być tylko o mieszkańcach zaludniających określone terytorium.Niczym ze sobą nie związanych,nawet wspólnym językiem o tradycjach czy obyczajach nie wspominając .Jakże taka struktura może zawojować coś większego niż samotny klasztor nieostrożnie położony na morskim wybrzeżu.
  Dlaczego mieszkańcy Skandynawii jako pierwsi w Europie stali się obiektami straszliwego socjologicznego eksperymentu polegającego na odwróceniu o 180 stopni wszystkich wartości moralno etycznych.
  Dlaczego właśnie Skandynawowie? dlaczego nie Niemcy (po 1945 byli by łatwo dostępni) ? dlaczego nie przegrani i biedni Włosi? dlaczego nie Grecy ?
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @puuuq 16:18:57
  //A sprawdzić samemu za trudno ? I co to ma do rzeczy ?
  //

  A to ma do rzeczy że na ów czas (rok 839) nikt nie nosił tytuły "cesarza zachodniego".

  //zresztą poczytaj sobie o odkryciach archeologicznych,szczególnie wokół jeziora //

  A po co mam czytać ? wystarczy że znam zasady.Z których podstawową jest taka że co na dany polityczny moment jest potrzebne to potwierdzą "odkrycia archeologiczne".Na ten przykład niemieckie odkrycia archeologiczne potwierdzają że żadnej bitwy na Psim Polu nie było.A polskie że była.Do niedawna bo od dwu dekad polskie źródła już niczego nie potwierdzają.Ciekawe jak im pójdzie z holokaustem bo i w tej dziedzinie ciągle słyszę o jakiś nowych odkryciach.
  I niby czymże miały by mnie zaskoczyć znaleziska jeziora Ładoga? od wczesnego średniowiecza przebiegał tamtędy duży szlak handlowy północ-południe więc spodziewać się można dowolnych artefaktów.
  PS
  poza wszystkim weź się ogarnij i przestań powtarzać jak papuga.
  Jakie do cholery"ludy skandynawskie" ? Norwegowie i Finowie do XIX w nie istnieli jako jednorodny etnos,Szwedzi od momentu obalenia katolicyzmu stali się anglosaską kolonią czyli witalności (passjonarności) starczyło im aż na całe 500 lat a nie jest to wynik rekordowy.
  Gdzież więc są ci mitycznie "skandynawowie" którzy tuzinami zakładali jakieś państwa ale własnego dziwnym splotem okoliczności nie udało im się stworzyć.Przynajmniej na dłużej niż 500 lat.
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @puuuq 14:58:50
  // Daruj sobie te uwagi o jakichś banderowskich argumentach bo Rosjanie i Ukraińcy obchodzą mnie tak samo czyli wcale :))) //

  To nie prawda.I musisz mieć świadomość że nie tylko ja to "widzę".
  Gdyby obchodzili cię tak samo (czytaj nie obchodzili wcale), nie używał byś tych mocno wypracowanych argumentów.Nie używał byś żadnych argumentów.Podobnie jak ja w szczepionkowej kwestii;"nie wiem","nie znam się","niech się ścierają i niech zwycięży prawda".A potem....czy widziałeś mnie kiedy komentującego szczepionkowy temat?
  Więc sam rozumiesz że "darować sobie nie mogę" .Już lepiej wystąp z otwartą przyłbicą jak przystało na Aryjczyka a nie chowaj się tchórzliwie czyli po słowiańsku za "historię".

  // delegacją cesarza Bizancjum do cesarza zachodniego w Ingelheim z roku 839 //

  a tak między nami:kto w 839 r był "cesarzem zachodnim" bo jakoś mi z głowy wyleciało.
  Ciekawe też o jakich "skandynawach" może iść rzecz.Przecież nie o Norwegach którzy do połowy XIX w wogóle nie istnieli jako jednorodny etnos (język norweski tworzono na łeb na szyje w XIX w czyli w tym samym czasie co nowożytny hebrajski).Nie o Finach którzy (wraz z bałtami) jeszcze w XVIII w mieli prawny status niewolników. (ewenement w tej części Europy) .Ejże! czy aby nie o Szwedach :))
  Przypomnij mi puuuuq komu jeśli nie liczyć Ukropów, skopano dupsko pod Połtawą?

  // sama nazwa Ruś nie jest słowiańskiego pochodzenia lecz wzięła się od skandynawskiego ludu //

  Jesteś filologiem słowiańskim czy tylko powtarzasz zasłuszane?
  Ty!! a może to Rzymianie byli ? wiesz że po łacinie słowo rusticus to znaczy "wiejski"
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @puuuq 13:48:09
  // co zrobić z relacją Nestora z "powieści minionych lat" z XII wieku //

  co zrobić? co zrobić? ???? czy ja wiem? może na początek ustalić czy owe "powieści" rzekomego "Nestora" pochodzą z XV w jak chcą jedni, czy wprost z XVIII w jak chcą inni.
  No bo że nie pochodzą z XII w o autorstwie nie wspominając, to chyba wiesz.Nie sądzę aby ci którzy was ukraińskie trolle szkolą,nie napomknęli wam o tym .Już choćby dlatego aby nie wydawać was na żer wszystkich tych którzy mają dostęp do wikipedii.
  Osobiście polecam prace filologów i językoznawców którzy badali "powieść lat minionych" pod kątem autorstwa i czasu powstania.

  PS
  czy to że koncertowo cytujesz ulubione argumenty banderowskich propagandystów jest przypadkiem czy zasadą?
  ale czymkolwiek by nie były musisz wiedzieć że to dość znane argumentu.Wszystkie książki ( a jest ich naprawdę dużo) poświęcone zjawisku rusofobii zawierają pełen nabór wszelkich możliwych "argumentów" ze wskazaniem ich źródła pochodzenia,autora,głównych propagandystów itd.
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @Jasiek 10:13:45
  //Nie sądzę jednak żeby Ruscy tak łyknęli ten niemiecki mitologiczny kit i aż pomnik postawili. //

  A niby dlaczego nie mieliby"łykać" ? Nie należy zapominać że od czasu Katarzyny II w Rosji dominowali historycy niemieccy którzy bez złej woli,odruchowo,przemycali na ruski grunt koncepcje niemieckie.
  Wpisuje się to w trwający od czasów Piotra do dziś spór Petersburg -Moskwa w którym to Petersburg symbolizuje wszystko co prozachodnioeuropejskie zaś Moskwa wszystko co ksobne,ruskie,arcyruskie i hiperruskie.
  A że w centrum każdej ruskości tkwi prawosławie to jest to nie do przyjęcia dla tej części nacjonalistów którzy skłaniają się ku rodzimowierstwu.Przykro patrzeć jak krok po kroku staczają się oni od pseudo intelektualnych filozofii do poziomu prymitywnego skinhedstwa.
  A przed pomnikami jako dowodami na cokolwiek nie należy klękać.
  Oni stawiają pomniki nawet znanym "powiedzonkom".
  Frazie "gdzie? gdzie? w Karagandzie! " postawili pomnik w Kazachstanie
  https://www.bbc.com/russian/society/2011/05/110530_kazakhstan_monument
  Zaś słynna fraza "kto? koń w palto! " ma pamiątki w kilku miastach między innymi w Soczi. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%8C_%D0%B2_%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%BE_(%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA) równie słynna fraza "znałby prikup żyłby w Soczi" z tego co wiem nie ma jeszcze pomnika.Choć zastosowanie duże.


  https://demotivatorium.ru/sstorage/3/2018/04/11104152347214/demotivatorium_ru_znal_bi_prikup__jil_bi_v_sochi_156568.jpg
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?
 • @Jasiek 09:04:46
  //Ruryk (Rothrekr; Rørik, Rurik[5], Hroerekr[6]) prawdopodobnie pochodził z regionu Roslagen w Szwecj//

  Na tej samej zasadzie co książęce imię Mieszko pochodzi od skandynawskiego Bjorna czyli niedźwiedzia albowiem Skandynawem miał być nasz pierwszy władca.On ci to ze swą drużyną podbił tereny należące do debilnych Słowian którzy z gębą rozdziawioną z zachwytu obrali go na władcę wołając w swym nieznośnie szeleszczącym języku :"Miszko","Mieszko"

  Takie i inne pierdoły wymyślali Niemcy,w tym niestety i niemieccy historycy w XIX w.
  Po zjednoczeniu odczuwali potrzebę wielkiej konsolidującej idei narodowej więc wymyślali że wszystko co już tylko na świecie stworzyli,wymyślili,zrealizowali,Niemcy a w najgorszym przypadku Nordycy.90 % ich mitologi została napisana wtedy,w w XIX w, a są tacy i jest ich niemało którzy wierzą że są to opowieści stare jak węgiel.
  Rusofobia skutkiem nieudanej misji cywilizacyjnej ?