Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • Majątek Leppera zlicytowano
  zimą tego roku.
  ''- Za 10 tysięcy hektar?! To grzech było nie kupić. - mówi WP pan Henryk, dawny sąsiad twórcy Samoobrony. - Nie mam wyrzutów sumienia. ''
  https://wiadomosci.wp.pl/komornik-u-syna-leppera-zlicytowal-majatek-nalezacy-kiedys-do-lidera-samoobrony-6209973487491201a

  Bardzo mną ta informacja wstrząsnęła ale teraz już mi przeszło więc chętnie poczytam jak to wdzięczny naród hołubi swego męża stanu.
  WPS w TV Grodno o mordzie na Andrzeju Lepperze
 • @zygmuntbialas 20:55:12
  // A dzisiaj - 10 lat po tamtych wydarzeniach - jest u nas przedstawiana ciągle ta sama wersja, jakoby Rosja napadła na Gruzję.//

  No cóż...tym gorzej dla nas.Nieuświadamianie sobie tego kim jest Saakaszwili może zaszkodzić wyłącznie nam.W Rosji i Osetii,ba; w Gruzji nawet, już wiedzą.
  W dzisiejszym wywiadzie prasowym wywiadzie wpływowy polityk gruziński Nino Burdżanadze https://pl.wikipedia.org/wiki/Nino_Burd%C5%BCanadze opowiedziała że w tamte dni Saakaszwili był jakby opętany ideą zwycięskiej wojny z Rosją.
  https://vz.ru/politics/2018/8/7/934200.html

  Słowo "opętany" jest tu kluczowe.Saakaszwili jest jakiś dziwny.Powiada się że narkoman ale też nie można wykluczyć innych wariantów,na przykład choroby psychicznej.Cokolwiek by to nie było czyni z niego tj Saakaszwilego niekiepską marionetkę ale animatora.
  Ważniejsze dokonania Michaiła Saakaszwilego:
  -zlecanie politycznych zabójstw .Między innymi Sandro Girgvlianiego
  https://en.wikipedia.org/wiki/Sandro_Girgvliani_murder_case szefa
  parlamentu Zuraba Żwania
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zurab_%C5%BBwania
  -stosowanie tortur w więzieniu
  https://en.wikipedia.org/wiki/Gldani_prison_scandal
  - brutalne pacyfikacje opozycyjnych protestów
  https://www.vesti.ru/doc.html?id=273139&cid=
  -wywołanie konfliktu z Osetią a w konsekwencji straty terytorialne
  - organizował i zlecał strzelaninę na kijowskim Majdanie
  https://ria.ru/world/20180214/1514577759.html
  a ponieważ znany jest z tego że samodzielnie nie potrafi nawet
  poprawnie nałożyć odzieży
  https://static.life.ru/posts/2016/03/191624/gr/north/f457c9fbcf5f83b8974d1664ceb616ea__1440x.jpg

  https://s15.stc.all.kpcdn.net/share/i/12/8953896/inx960x640.jpg

  można się domyślać kto tak naprawdę za tym stał.

  W skutek swej działalności Saakaszwili ścigany jest listem gończym przez gruzińską prokuraturę.
  Nie przeszkadza to jednak w tym że ów "polityk" bywa na polskich salonach i w polskich mediach.To dość znamienne jeśli zważyć że wyrzucili go nawet z Ukrainy.
  08.08.2008. - Najazd Gruzji na Osetię Południową
 • "08.08.2008 Prawda o wojnie w Osetii"
  film dokumentalny z angielskim lektorem

  https://www.youtube.com/watch?v=PdXAfFskWtE
  08.08.2008. - Najazd Gruzji na Osetię Południową
 • Gruzja napadła na Osetię to fakt ale
  nie od rzeczy będzie przypomnieć genezę konfliktu.Oczywiście krótko żeby nie przynudzać.
  Po serii konfliktów Gruzińko-Osetyńskich i Gruzińsko-Abhazkich w 1991, 1992 ,1993
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Osetii_Po%C5%82udniowej_(1991%E2%80%931992)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Abchazji_(1992%E2%80%931993)

  na podstawie MIĘDZYNARODOWYCH UMÓW ukształtował się pokój zgodnie z którym Gruzja zgodziła się respektować autonomię Osetii wzamian za to Osetia zgodziła się pozostać częścią gruzińskiego państwa.
  Rzetelności wypełniania wzajemnych zobowiązań strzegła rosyjska misja pokojowa.Takie były uzgodnienia zaakceptowane przez społeczność międzynarodową.
  8.08.2008 r Gruzja złamała wszelkie ustalenia i zaatakowała Osetię.Co gorsza zabiła kilku żołnierzy pokojowej misji.
  Żirinowski dar się w wówczas w Dumie (i darł się słusznie) że Izrael za jednego ponoć uprowadzonego żołnierza rozpierdzielił pół Libanu i to samo należy zrobić z Gruzją.Szakaszwilego i wszystkich oficerów aresztować i sądzić przed trybunałem wojennym.
  (włączyć polskie napisy)
  https://www.youtube.com/watch?v=tExwJhkxo8E
  08.08.2008. - Najazd Gruzji na Osetię Południową
 • @AgnieszkaS 09:07:24
  //Ja również, bo literatury od tych wszystkich kategorii oddzielić się nie da. //

  Owszem da się.Zapomina pani,a może po prosu nie uświadamia sobie tego, że zaprezentowany podział dotyczy wyłącznie Europy a i to nie całej.
  Próżno szukać śladów dajmy na to pozytywizmu w przebogatej literaturze arabskiej.W tamtym świecie nie było pozytywizmu bo nie było romantyzmu ani oświecenia itd.
  Ponadto ów podział wbijany nam w głowę już od szkolnej ławy, jest mocno fałszywy,to tryumf "antyeuropy" nad naszą; historią,kulturą,edukacją,żeby nie powiedzieć cywilizacją.
  Najwspanialszą epoką w dziejach Europy było Średniowiecze.Wie o tym każdy znający historię przeto nie poddający się zbyt łatwo "nieprzyjaznym interpretacjom".Zaś tak zwane Odrodzenie de facto było powrotem do mroku i zabobonu.W zasadzie od tamtego momentu zaczęło się europejskie umieranie.
  Wchodzimy w strefę stanu nieważkości.
 • @Husky 22:59:10
  //Powoli tracę nadzieje że będę jeszcze kiedyś mieście Aniołów
  Szkoda //

  Sursum corda Husky.Jesteś na najlepszej drodze. https://pl.wikipedia.org/wiki/Miasto_Anio%C5%82%C3%B3w_(Bies%C5%82an)
  Inna wojna
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:03:08
  //Getto żydowskie zlikwidowała policja żydowska.//

  Ktoś tam miał żydowską ktoś "granatową" .Proszę tylko odważnie i bez skrępowania napisać że "żydowska policja" była autonomiczna i realizowała zadania wyznaczone przez zwierzchników równie niezależnych jak oni.

  //Niemcy tylko podstawili pociągi //

  Ach "tylko" !? a pani Aniela Dulska tytułem czynszu brała od kurwy pieniądze ale przecież nie dla siebie ale żeby nimi podatki płacić.
  Stosunek do Powstania Warszawskiego
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:46:08
  O czym pan mówi? Ci ludzie co to niby nie mieli powodów aby myśleć pesymistycznie półtora roku wcześniej byli świadkami,często naocznymi,likwidacji getta po wcześniejszej likwidacji jego mieszkańców.
  Sugeruje pan to o czym przekonują żydzi że wojenne losy żydów i polaków to inne rzeczywistości.To ostatnio modna koncepcja.
  Stosunek do Powstania Warszawskiego
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:44:11
  Panie Wojtas pan sobie kpiny urządza? Pytam dla porządku bo dziś są szczególne warunki (pogodowe) więc może się zdarzyć że niema pan kontroli nad własnymi myślami
  Napisał pan:
  // Skąd Powstańcy (i dowództwo) mogło założyć, że Hitler wyda rozkaz wymordowania ludności cywilnej i zniszczenia miasta? //

  Napisał pan to do cholery czy nie napisał !!??
  Jaki logiczny wywód z pańskiej wypowiedzi ? że doświadczenie powstańców jak również dowódców podpowiadało że Niemcy zachowają się bez fanatyzmu.Nie mieli przecież podstaw aby myśleć inaczej.Przecież nie doświadczyli działania drakońskich praw takich jak np o odpowiedzialności zbiorowej.Nie słyszeli nie mówiąc już o tym żeby widzieć,o zjawisku łapanek.Palmiry był miejscem egzekucji wyłącznie ponurych kryminalistów.A pewien budynek przy Alejach Szucha cieszył się jak najlepszą opinią.
  Potencjalnie tak to musiałoby wyglądać żeby uznać pańską wypowiedz za logiczną.
  Stosunek do Powstania Warszawskiego
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:50:54
  Co znaczy "nie odpowiadające zdarzeniom faktycznie mających miejsce "
  Sugeruje pan że artykuł w Gońcu Krakowskim nigdy się nie ukazał ? otóż ukazał się.Nie ma pan pojęcia jak artykuły ukazywały się w krakowskiej prasie.(ze szczególnym akcentem na "nie ma pan pojęcia" )
  Na początku lat 90-tych "polski historyk" kierowany zbożną chęcią obalenia "mitu" o manewrze marszałka Koniewa mającym na celu ochronę Krakowa,napisał (ten historyk) artykuł do lokalnej prasy że Niemcy wcale nie mieli zamiaru wysadzić Krakowa albowiem wcześniej sporo finansów w niego zainwestowali i wymienił inwestycje.
  Od napisania tego artykułu minęło sporo czasu i co ja widzę i słyszę od "monopolistów na cierpienie" ? że Polacy byli w innej sytuacji niż żydzi,Niemcy liczyli się z nimi bo potrzebowali siły roboczej a całe to gadanie o polskiej martyrologii nie ma uzasadnienia.Niemcy nawet inwestowali w polską gospodarkę o czym piszą sami polscy historycy i w tym miejscy "rewizjoniści" odsyłają do owego krakowskiego historyka lat 90-tych.
  Pański nadgorliwy patriotyzm panie Krzysztofie J Wojtas,podobnie jak
  patriotyzm" owego "krakowskiego historyka" prowadzi do fatalnych skutków.Zapewne są tacy którzy skłonni przypisać to głupocie czy ładniej mówiąc "deficytowi dalekowzroczności" .Ja jednak uważam że to działania zamierzone od początku do końca."Krakowski historyk" chciał powiedzieć że Niemcy nie byli już tacy najgorsi i powiedział.A pan powiedział dokładnie to samo.

  // Gdzie zniszczono miasto w taki sposób - bez uzasadnienia nawet warunkami i potrzebami wojny//

  Owszem były takie przypadki https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C5%BCew Gdy minie mi niemoc wywołana upałem odnajdę jeszcze tuzin podobnych "precedensów"
  Doprawdy uważa pan że pozjadał wszelki rozumy a w zwojach swojego mózgu skupił całą wiedzę ludzkości?
  Stosunek do Powstania Warszawskiego
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:26:23
  //zachowujecie się jak banda polonoficznych durni //

  Przepraszam ale to pan zachowuje się jak polonofobiczny dureń co z wielką łatwością panu udowodnię.

  W sierpniu 1944 r na łamach Krakowskiego Gońca ukazał się artykuł wychwalający pod niebiosa okupację niemiecką.Mówiło się w nim o tym że okupacja przyniosła regionowi niebywałe gospodarcze prosperity a poziom życia mieszkańców osiągnął niebywałe nigdy wcześniej wyżyny.
  Pańska uwaga:
  // . Skąd Powstańcy (i dowództwo) mogło założyć, że Hitler wyda rozkaz wymordowania ludności cywilnej i zniszczenia miasta? //

  zdaje się być całkowicie w duchu niemieckiej gadzinówki.Bo faktycznie skądże dowództwo mogło przypuszczać że humanitarni okupanci,wykazujący dbałość o polskich mieszkańców,rozpieszczający obfitością artykułów konsumpcyjnych (w tym importowanych),nagle ni z tego ni owego wykaże się takim okrucieństwem wobec powstańczego miasta.
  Stosunek do Powstania Warszawskiego
 • @Husky 23:45:34
  //W U.K mama z dzieckiem opuszcza szpital po kilku godzinach od porodu.//

  A co się dziwić skoro najpopularniejsze imię nowo narodzonego "anglika" to Mohammed.
  https://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalki,5/mohammed-najpopularniejszym-imieniem-w-wielkiej-brytanii,494325.html
  Dziecię nam się urodziło...
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:16:12
  //Moim zdaniem, po przeczytaniu tych uwag itd. mam jeden wniosek: Pani nie powinna wypowiadać się na tematy polskie//

  A to niby dlaczego? to że nie zgadza się pan z autorką nie znaczy jeszcze że ona nie orientuje się w polskich sprawach.Przeciwnie.Uwzględniając to że kilkanaście osób dało notatce autorki najwyższe oceny stwierdzić trzeba że to raczej pan ma kłopoty z trzeźwą oceną polskiej rzeczywistości.
  Profesor Żaryn i Powstanie Warszawskie-widziane z USA
 • @Arjanek 17:55:02
  // Churchill wydawał się być szczerze przejęty tragedią Warszawy i starał się udzielić powstaniu możliwie największą pomoc, jednak jako najsłabszy członek „Wielkiej Trójki” nie miał ku temu większych możliwości//

  "Najsłabszy członek" ? "nie miał możliwości" ? w lutym 44 r czyli 5 miesięcy po upadku powstania brytyjskie lotnictwo wyprawiało się aż nad Drezno.

  Zejdź na ziemię Arjanku i miej odwagę po niej stąpać.

  // Premier Churchill :Armie Rosyjskie stoją obecnie u wrót Warszawy. Przynoszą one oswobodzenie Polski, oferują Polakom wolność, niepodległość i suwerenność. Domagają się, aby Polska w przyszłości była przyjazna wobec Rosji. Wydaje się to uzasadnione gdy widzi się jak wiele ucierpiała Rosja ze strony Niemiec maszerujących poprzez Polskę do zaatakowania jej.

  Opis: w Izbie Gmin, 2 sierpnia 1944 o powstaniu warszawskim i Armii Czerwone //
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Winston_Churchill
  Karygodna zbrodnia
 • @Pedant 16:38:51
  //Stosuje się do do naszej kultury czy nie?//

  Stosuje.Ale bardziej mnie to martwi niż cieszy.Oznacza to bowiem że w dyskusji tyczącej naszej cywilizacji musimy powoływać się na autorytety pochodzące z całkiem innych albowiem wszystko co "nasze" już całkowicie się wyświechtało.
  Wyraźnie nie nadążamy.Z wywieszonym jęzorem próbujemy ogarnąć przeszłość (co z resztą nie bardzo nam się udaje) a już przyszłość napiera.
  Jest taki facet Zygmunt Bauman.Parę lat temu polscy narodowcy zrobili kipisz na jego autorskim spotkaniu.Matołki nieszczęsne dały tym samym zgrabny powód do tego aby uniknąć dyskusji na temat baumanowej twórczości.
  Tym sposobem mało który Polak dowiedział się że Zygmunt Bauman jest pionierem ideologii "nowego plemienia". https://en.wikipedia.org/wiki/Neotribalism
  Duże zasługi w tym zakresie wniósł francuski socjolog Michel Maffesoli https://pl.wikipedia.org/wiki/Michel_Maffesoli ale Bauman jest prawdziwym "kolumbem"
  Ostatni ludzie, nadejście "stanu piątego"
 • @Pedant 15:41:56
  //Przeoranie umysłu nie zmieni wajśję w bramina, ani siudrę (sługę) w kszatrię (rycerza) //

  Owszem zmieni jeśli "uszkodzone" zostaną funkcje pojmowania kardynalnych kwestii na przykład:wiara czy uczynki.A przecież ów dylemat legnie u podstaw wszystkiego co tyczy naszej cywilizacji.
  To Reformacja jako pierwsza nadwątliła tradycyjne społeczne podziały chłopi stawali się rycerzami i odwrotnie.

  PS
  na temat hinduskich podziałów kastowych t się nie wypowiadam traktując je jako inną galaktykę.
  Ostatni ludzie, nadejście "stanu piątego"
 • @brian 15:12:13
  //miłośnik kotów nie może być zaprzedany złu//

  Jasne .


  https://img-ovh-cloud.zszywka.pl/1/0619/4417-dekoracje-na-halloween---wiedzma-z-.jpg
  Tow.Targalski - nie czytuj NEonu!
 • @Arjanek 13:39:03
  //gdzie jest wyszczególnione, że Nato (USA) i Rosja będą wspólnie zwalczały nacjonalizm.//

  I co "zwalczają wspólnie" ?

  Biednyś ty ale co poradzę.Tak się kręcisz po internecie jak w przeremblu,tu czegoś posłuchasz,tam gdzieś coś wyczytasz ale w sumie (jak powiada lud w moich stronach) ciemnyś jak czwarta mąka.
  Zapamiętaj sobie że zarówno kalendarium jak i rodzaj relacji Rosja-USA wyznacza:
  - 2007 -przemówienie Putina w Monachium whttps://en.wikipedia.org/wiki/Munich_speech_of_Vladimir_Putin
  - 2008 amerykańskie "sprawdzam" w Gruzji a w odpowiedzi
  Rosyjskie uznanie Południowej Osetii jako niezależnego bytu państwowego
  - 2010 amerykańska "arabska wiosna"
  - 2014 antyterrorystyczna operacja(anty ISIS) wojski rosyjskich w Syrii.

  //Żyd, KGB-ista łagodzi obyczaje...? (..).
  dlaczego? //

  Łagodzi,łagodzi.A moje pytanie "dlaczego" miało ci tylko uświadomić to że w sumie gówno wiesz.
  Zwróć jednak uwagę na mój niebywały jak na dzisiejszą temperaturę,humanizm.Miałeś stworzoną okazję aby popisać się wiedzą na temat działalności Primakowa .Wystarczyło tylko odpowiedzieć dlaczego "łagodzi obyczaje" czyli łączy zantagonizowane wewnętrzne żywioły wobec zagrożenia żywiołem zewnętrznym.
  Q - kolejna tajemnicza organizacja
 • @ autor
  // Berl pisał ją w uzdrowisku dla chorych na gruźlicę, będąc zupełnie pochłonięty głównym zagadnieniem tej książk //

  Coś jakby Hans Castorp.Widać jakieś specyficzne klimat były w tych uzdrowiskach.Ale do rzeczy.
  Koncepcja degradacji wartości interesująca ale szkoda że konstruowana głównie przez Niemców którzy moim zdaniem nie są (nie chcą,nie mogą,nie potrafią być ) obiektywni.
  Przy okazji podobnych rozważań zapominają że są efektem Reformacji która była "matką" wszelkich rewolucji.Reformacja tak głęboko przeorała mentalność zachodnich społeczeństw że podział //cztery stany: elita duchowa, arystokracja wojskowa, burżuazja, skupiająca swoje interesy wyłącznie w sferze gospodarki (warna wajśja w hinduizmie), a wreszcie robotnicy// już w XVII w był mocno nieaktualny.
  Ostatni ludzie, nadejście "stanu piątego"
 • @Arjanek 12:33:26
  Dlaczego Primakow ? dlaczego właśnie jego obrano za patrona?
  bo "łagodzi obyczaje" ? dlaczego?
  Q - kolejna tajemnicza organizacja