Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • "XX wiek ściął Polsce głowę, eksterminował jej elity"
  Gdybyż to była prawda! ale niestety nie jest.Szkoda.
  Polskie elity historycznie,od 250 lat,związane są z ruchami rewolucyjnymi.Ba;są przez te ruchy od początku do końca,wykreowane,więc trudno oczekiwać żeby były inne.
  Nie należy ulegać złudzeniu że istnieją tu jakieś skłonności prawicowe;tylko poskrob takiego prawicowego jegomościa a wnet spod cieniutkiej warstwy prawicowości wyziera trockista.
  Polski duopol mocy - między Marksem i Herzlem
 • @MacGregor 15:57:21
  //samojeden //

  w jakim sensie? palec sie panu omsknął po klawiaturze i zamiast na M sie klikło na N ? czy aby nie powinno być "samojedem" ?
  co samojed -pojmuję
  https://www.psy.pl/wp-content/uploads/2005/02/shutterstock_292917410-e1486905653473.jpg

  to jakaś cienka aluzja że niby pragniesz pan wypełnić bolesną lukę po tym kundlu Huskym?
  Mój apel do pana profesora Gwiazdowskiego.
 • @wercia 22:43:41
  Coś ci się chyba plącze.

  // obejmujący też kraje bałtyckie//

  "Kraje bałtyckie" z tego co wiem były wtedy "niepodległe" a jako takie nie były obszarem "operacji prometejskich"

  // Rozbudowana Ochrana nie była w stanie wyłapać konspiratorów //

  Ochrana? epoki ci się pomyliły.I nie "konspiratorów" a terrorystów.

  //Mój głos nie musi być słyszalny a wrzaski żydowskie w końcu się osłyszą i spowszednieją.//

  Jeśli tak sądzisz to znaczy że masz słaby kontakt z rzeczywistością i nie odróżniasz pobożnych życzeń od faktów.
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @Astra - Anna Słupianek 21:27:50
  //To jest naprawdę obszerne opracowanie przez Marxa 8888 i całą grupę innych autorów //

  To oczywiste że bez przeczytania całości ani rusz.Mam duże uznanie dla pracy autora ( i grupy).Dalej jednak uważam że kolejność była inna.
  Gomułka,Kliszko,"Po prostu" z J.Urbanem w składzie redakcyjnym itd.itd,nie mają większego znaczenia.(chyba że sentymentalny)
  U genezy polskiego (i węgierskiego) października leży wyłącznie Kryzys Sueski https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_sueski
  To nie kaprysy poznańskich roboli a groźba nacjonalizacji Kanału Sueskiego sprawiła ową wiosnę w październiku.
  Wprawdzie była to tylko powtórka z roku 1830 r ale dzięki polskiej głupocie też udana.
  Z dziejów PRL
 • !
  //Zabraknie w Warszawie Rosji i Chin //

  Przede wszystkim zabraknie Iranu.
  I pomyśleć że w polskiej tradycji tkwi to aby konferencję w sprawie Polski ale bez udziału Polski,nazywać "cisem w plecy".
  Okazuje się że chroniczny brak okazji i cnota to zupełnie różne kwestie.
  Wystarczyło stworzyć nam okazję i już cnotę diabli wzięli.
  Konferencja w Warszawie - wstyd i poniżenie
 • @Astra - Anna Słupianek 20:35:41
  //Ten wpis jest o Polsce i o naszej trudnej historii, może wejdź w link i poczytaj co?//

  Ja w takim razie chcesz zrozumieć metamorfozę frakcji "żydów" skoro chcesz pominąć milczeniem "sprawę lekarzy".
  Z dziejów PRL
 • !
  //Znamienna rzecz, że na XX zjeździe był także obecny jako szef polskiej delegacji Bolesław Bierut, który nagle zachorował i zmarł w Moskwie 12 marca 1956 roku. //

  To tylko znaczy że jednak nie był na zjeździe.Skoro zmarł 12 marca to znaczy że zmarł dwa dni przed rozpoczęciem zjazdu.
  Upierdliwość co do dni a nawet godzin ma swoje uzasadnienie.Pozwala na uniknięcie wielu "myślowych skrótów" które od dziesięcioleci starają się nam narzucić jacyś źli ludzie.I tak:
  Słynny "referat o kulcie jednostki" odczytany został po oficjalnym zamknięciu obrad w ramach tak zwanych imprez towarzyszących.
  Dlaczego właśnie tak? dlatego że najważniejszymi uczestnikami zjazdu byli działacze z terenu.Stara wiara która realizowała program wielkiej czystki 1937 i doskonale wiedziała kto był jej najaktywniejszym egzekutorem.Przecież nie mógł Chruszczow wystąpić przed nimi z tym referatem bo by go zabili śmiechem.Oni doskonale wiedzieli komu i w jakich okolicznościach Stalin poradził (pisemnie):Uspokój się durniu! (Уймис дурак!) Przeto poczekano aż aktyw terenowy po zakończeniu obrad po prosu wyjedzie i w tych iście konspiracyjnych warunkach zaistnieje chruszczowowski referat.

  https://inance.ru/wp-content/uploads/2017/07/image4-2.png
  Z dziejów PRL
 • No widzisz Arjanek
  ile masz roboty z jednym tylko Zinowiewem ( a i to przywołanym przeze mnie).A cóż dopiero gdyby takich intelektualnych atrakcji dostarczano ci częściej.
  A skoro już jetem przy "częściej";właśnie medialna przestrzeń trzeszczy od wrażeń po porannej lekturze artykułu autorstwa W.J.Surkowa "Głębokie państwo Putina".
  Oczywiście mam na myśli wszystkie medialne przestrzenie prócz polskiej bo tej ze wzgledu na poziom odbiorców wystarczą przemyślenia Sakiewicza lub innego Michnika.
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @wercia 14:09:13
  Od kiedy fakty stają się "propagandą" ? od wtedy kiedy zabrakło ci argumentów? no ale dobrze.Niech ci będzie.Przechodzę do konkretów choć uprzedzam że to będzie bolesne.
  Jak wiadomo proces deportacji Polaków został poprzedzony raportem Jeżowa (herszt NKWD) o wzroście polskiego nacjonalizmu.Jeżow łączył to (najprawdopodobniej słusznie), z realizowaną przez polski wywiad operacją "Prometeusz".Operacja "prometeusz"nawet wedle dzisiejszych kryteriów nosiła wszelkie znamiona terroryzmu.
  Nie sposób rozmawiać o deportacjach przemilczając ten istotny fakt.Ten a także kilka innych.Zwłaszcza innych.Na przykład takich że "wzrost polskiego nacjonalizmu" idzie w parze ze wzrostem nastrojów antysemickich.Myślę że istnieją na tym świecie siły którym bardzo na rękę wywleczenie tych kwestii na światło dzienne.To takie na czasie.
  Kiedy już przyjdzie co do czego ciekawe czyj głos będzie bardziej słyszalny;czy wierci popiskującej humanitarnie czy Izraela ustami swoich urzędników już dziś głoszącego że AK było z założenia organizacją powołaną do walki z Żydami.Ciekawe.Bardzo ciekawe.
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @wercia 13:39:18
  Nie przekraczaj granic śmieszności ostatecznie ten portal skupia ludzi jako tako oczytanych i nie ma powodu sięgać po argumenty godne pensjonarki.
  Oczywiście że wiadomo było iż wojna będzie.Ta cała pani liryczna tyrada nie ma najmniejszego sensu wobec faktów.I na nich się skupmy.Dwudziestolecie międzywojenne wedle opinii nie lada ekspertów było tylko "rozejmem".Prolongatą wojny 1914 r.
  Proszę poczytać choćby pamiętniki możnych tamtego świata. Albo bodaj posucha kogoś kto czyta
  https://www.youtube.com/channel/UCYypAWpzVYF0HzOu3rVHaAg
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @Arjanek 13:25:51
  //Proszę to chamidło doprowadzić do ładu bo sieje zgorszenie.//

  Ja? poskarż się na pana boga bo to on cię tak skąpo wyposażył.
  Spójrzmy prawdzie w oczy: nie masz nawet bladego pojęcie o twórczości i filozofii A.Zinowiewa.Człowiek inteligentny milczy w takiej sytuacji bo nikt nie lubi wystawiać się na śmieszność.Namiętnie robią to tylko osoby intelektualnie ograniczone ponieważ nie są świadome swych ograniczeń.
  Na swoim blogu nawet opracowałeś własną metodę na pozbywanie się kłopotliwych rozmówców.Blokujesz je i masz święty spokój.Ale jak widzę tego ci za mało i choć jak zwykle nie masz niczego do powiedzenia, włóczysz się po cudzych (blogach) wszczynasz awantury.W dodatku donosisz.
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • Jak taki arjanek będący półgłówkiem
  może wypowiadać się na tematy o których nie ma pojęcia.
  Mowa jest było nie było o intelektualiście (A.Zinowiewie) a ten motek arjanek wlepia nam jakieś przeszłe teksty.
  Mógłby "Testament Zinowiewa".
  No ale wtedy nie byłby młotkiem.A przecież jest.
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @wercia 12:28:37
  //Ten Iwanow łże? //

  W pewnym sensie.Choć trafniejszym wydaje się być stwierdzenie:nie ma dobrych intencji.
  Deportacje (choć ich o ich rozmiarach można dyskutować) rzeczywiście były.W dodatku miały swoją logikę.Dla wszystkich było oczywiste że wojna bedzie więc oczyszczano teren przyszłych działań bojowych z etnicznej mniejszości cieszącej się opinią nielojalnej.
  Takie rzeczy się robi i to nie od dziś a właściwie "nie od wtedy".Dajmy na to Amerykanie wszystkich swoich obywateli pochodzenia japońskiego internowali.
  To bolesne kwestie ale zwłaszcza dziś trzeba sie do nich odnosić z wielką ostrożnością.
  Trzeba bardzo uważać aby nie przytrafił nam się kazus Jonasa Noreika który nigdy by nie zaistniałby (ten kazus) gdyby najpierw ktoś nie zachęcił Litwinów do uczynienia z niego narodowego herosa.Ale zachęcił więc teraz muszą spokojnie i bezradnie przyjąć do wiadomości ilu Żydów ostałoby się przy życiu gdyby nie Litwini. https://www.thejc.com/news/world/my-lithuanian-grandfather-jonas-noreika-was-a-hero-a-collaborator-and-a-murderer-1.473223
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:08:23
  //Geniusz, czy sk...syn? //

  Geniusz.Zdecydowanie geniusz.
  Tak przynajmniej uważa Aleksander Zinowiew.A przecież wszyscy (choć większość bezwiednie) cytują A.Zinowiewa uznając tym samym że jest on wielkim autorytetem w tych kwestiach.
  https://www.youtube.com/watch?v=GUUP6f3ohIs
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @wercia 11:47:35
  Dziwna postać ten pan profesor Iwanow.To jest aż nazbyt widoczne nawet dla niedowidzących na jedno....co tam- na dwoje oczu.
  Dość zerknąć na notkę biograficzną w wikipedii. Aż roi się tam od zdarzeń mających zerowy stopień prawdopodobieństwa.
  Współpracownik stowarzyszenia Memoriał finansowanego przez wszelkie "światłe" struktury.
  https://memohrc.org/ru/specials/nashi-partnery-i-donory

  Czy jest sens polecać nam pana Iwanowa? może już od razu, słuchajmy w nabożnym skupieniu pouczeń Komisji Europejskiej.Bezpośrednio.Po co nam pośrednik Iwanow.

  PS
  serdecznie rekomenduję lekturę i głęboką analizę bajki "O Kruku i lisie"
  https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/kruk-i-lis-bajki-nowe.html
  Takie proste,wydawałoby się banalne teksty bywają niezwykle przydatne dla zrozumienia pewnych psychologicznych prawideł.
  Podłość i Solidarność z Rakiem USA to los RP
 • @adevo 22:51:22
  //Agnieszka dużo pomogła, wbrew żydowskim blokadom przetłumaczyliśmy stronę IPN z dowodami zbrodni Niemców w Jedwabnem.//

  To IPN dysponuje takimi dowodami? ależ to absolutny przełom w sprawie!
  Bóg jeden wie jak to uszło mojej uwadze ale uszło.
  Uprzejme proszę o podpowiedź jakiś kilku kluczowych słów które pomogą znaleźć resztę informacji.
  Mobbing Agnieszki
 • @adevo 22:36:15
  Co? co wygląda na egzercycje szkoły państwowych trolli ? to że bloger 1abezmetki zachowywał się tak jak się zachowywał czy to że ktoś (w tym przypadku ja), skromnie o tym przypomniał?
  Mobbing Agnieszki
 • @adevo 21:49:41
  //Wypowiedz blogera 1abezmetki, bardzo niesprawiedliwie traktowanego przez administracje ze względu na krytyczne względem Putina poglądy //

  Czy ze względu na krytyczne poglądy względem Putina to raczej wątpliwe bardziej prawdopodobne że ze względu na wyjątkowo podłą kondycję moralną.Bloger 1abezmetki należy do tego gatunku obłudników którego trudno znieść nawet obłudnikom lżejszego kalibru.
  Bloger 1abezmetki wszystkich swych adwersarzy zablokował co nie przeszkadzało mu najgłośniej wydzierać ryja na administrację w obronie wolności słowa.I jak sądzę tym (a nie Putinem) wkurwił tutejszych decydentów.
  Mobbing Agnieszki
 • Wstępne przeniuchanie
  wskazuje na to że ekspert niezaleznej.pl wziął swoje informacje na razie jeszcze nie powiem z dupy,ale z ukraińskich portali
  https://www.ukrinform.ru/rubric-world/2634865-zurnalist-zaavlaet-cto-80-tysac-grazdan-polsi-proplacennye-trolli-kremla.html

  https://fakty.ua/295149-v-polshe-nazrevaet-skandal-vokrug-fabriki-kremlevskih-trollej-pervye-detali

  natomiast pod wskazanym adresem czyli polit.ru jakoś nie widzę tego info
  http://www.polit.ru/index.html

  no ale nic,idę niuchać dalej.
  Co piszą inni
 • A dlaczego
  nie otwiera się lin za to ukazuje się coś takiego?

  Połączenie nie jest prywatne
  Osoby atakujące mogą próbować wykraść Twoje informacje ze strony www.geekweek.pl (na przykład hasła, wiadomości lub dane kart kredytowych). Więcej informacji
  NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
  Co piszą inni