Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @Talbot 11:01:45
  Nie udawaj wariata.Bóg cię tak pokarał że nie musisz.Już raczej pokaż że strona versia.ru/ba jest,istnieje i można ją otworzyć.
  Białoruś w NATO?
 • @Talbot 10:23:25
  //Rosyjskie media (..) versia.ru/ba //

  Niszowy internetowy portal bóg wie gdzie i przez kogo prowadzony,to jeszcze nie "rosyjskie media"
  Może link do rzeczonej strony.Nie mówię do cytowanego artykułu ale bodaj do strony.
  Białoruś w NATO?
 • Nie lubię komiksów
  jakoś nie potrafię się do nich przekonać.Żeby dorośli ludzie czytali obrazkowe historyjki ? to infantylne.
  Wszelako nawet w tej (to jest komiksowej) kategorii istnieją pozycje unikatowe.Nie wiem czy komiksy o których wspomina autor zrobią tak zawrotną karierę jak "graficzna powieść Mysz",ale gdyby bodaj choć otarły się o te splendory które były udziałem "Myszy" a już było by nieźle.
  Pojęcia nie mam dlaczego ta było nie było laureatka Pulitzera jest u nas zupełnie nieznana a przecież choćby z uwagi na czas a zwłaszcza miejsce akcji powinna być w naszym kraju popularna.
  A może nawet udało by się uklecić jakąś trylogie. Komiks "Mysz" z komiksami o największych zbrodniarzach po bokach.Uważam że to świetny pomysł. https://en.wikipedia.org/wiki/Maus

  http://2.bp.blogspot.com/-KJr55CSqC6M/VT88Oxre-PI/AAAAAAAAAGA/3JDIuz7uTz8/s1600/Polak_swinia_Zyd_mysz.jpg
  Komiks o przygodach największych zbrodniarzy świata
 • Ja protestuję przeciw sugestiom tego rodzaju:
  //LK był człowiekiem dzielnym, ale naiwnym, źle poinformowanym..//

  Naiwny? polityk tego szczebla naiwny? źle poinformowany?
  to może powierzmy rządy w państwie przedszkolakom .Istnieje duże prawdopodobieństwo że w tej gromadzie znajdują się jakieś przytomniaki.
  Oczywiście ja nie wierzę w żadną "naiwność" ani "informacyjne luki",to się zdarza ale nie na tym poziomie.Wierzę w: złą wolę,zdradę,brak dobrej woli ewentualnie wyobraźni.

  PS

  o "naiwności" jeszcze się nasłuchamy jako że jak się okazało za pieniądze fundacji Otwarty Dialog głównie PIS-dzielce jeździły robić majdan w Kijowie.
  Brali szmaciarze forse ale ponoć z naiwności zapomnieli zapytać od kogo i za co.
  Lewicki: Dlaczego polska polityka historyczna
 • @Talbot 11:34:58
  //A jak ma zachowywać się polski patriota na obczyźnie? //

  Jak nie wiadomo jak się zachować to najlepiej zachować się przyzwoicie.

  //Chodakiewicz dba o polskie interesy w USA.//

  Jedne przykład tej "dbałości o polskie interesy w USA" .
  Bo jego popierdółki na polskojęzycznym yotubie to jeszcze nie "dbałość", to tragikomiczne przekonywanie przekonanych.

  //którzy współpracują z wrogą agenturą? //

  co to znaczy "z wrogą" ? to jakby z góry założyć że istnieje "wroga" i "przyjazna" agentura czyli zaakceptować dowolność i relatywność w ocenie tych ryzykownych zachowań.
  вы не можете i es ist nicht erlaubt
 • @Arjanek 08:48:01
  // Po Helsinkach wszystko jest możliwe//

  Po jakich Helsinkach,wytrzeźwiej z odurzenia jakim oddychasz
  Pozycja Polski w Europie najbliższej przyszłości, zastała określona całe 9 lat temu na dodatek przez włoskich geopolityków (przy pełnej aprobacie wszystkich pozostałych)
  Wygląda ona (ta pozycja) mniej więcej tak:

  http://topwar.ru/uploads/posts/2011-03/1301421149_nochnoj-koshmar-obamy.jpg

  tak więc :żadnych marzeń hitlerku :)
  Pojednanie z Rosją?
 • @krysz 08:58:46
  //Mysle, ze jakakolwiek polemika z Arjankiem - tylko go nobilituje.//

  To prawda choć dyskusji to on się boi bardziej niż diabeł święconej wody.
  W przeciwny wypadku nie musiałby banować osób chcących zamieszczać komentarze na jego blogu.
  Abchazja i Osetia
 • @Husky 12:57:23
  //W dupie mam
  W dupie mam
  W dupie mam //

  Wszyscy dobrze wiemy jaką część anatomii najbardziej eksploatujesz
  ale żeby tak się z tym obnosić to już przesada.Ponoć są takie portale zwłaszcza angielskojęzyczne na których można pozwolić sobie na jeszcze większą otwartość w wiadomych kwestiach.Może powinieneś tam zamieszczać swoje ekshibicjonistyczne manifesty.
  Pakt ludobójców
 • Gówno prawda !
  Z punktu widzenia globalnej polityki wpływ na wybuch II WŚ miał wyłącznie UKŁAD MONACHIJSKI podpisanie którego zostało skwitowane słynnym churchillowskim // Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak//

  Niestety nic,a już zwłaszcza propaganda tak prymitywna jak ta uprawiana na rzecz debili huskopodobnych,nie zmieni oczywistych faktów.

  Czy przypomnienie równie słynnych słów Churchilla dotyczących polskiego udziału w podziale Czechosłowacji będzie aktem nazbyt brutalnym?
  Bo mogę.Ostatecznie nieczęsto się zdarza aby polityk tej rangi wogóle wypowiadał się na nasz temat,a już z zastosowaniem zoologicznych porównań to naprawdę rzadkości.(zoologicznych? dobrze mówię? hiena to zdaje się zwierzę co nie?)
  Pakt ludobójców
 • @Talbot 19:44:05
  Nie udawaj głupszego niż jesteś.
  Nie chodzi o to jak się podpisywał a o to że redakcja broniła jego "incognito" przed ujawnieniem go , było nie było, legalnemu organowi władzy.
  Zazwyczaj do upadłego,nawet prze sądem czy policją,walczy się o zachowanie dyskrecji w kwestii źródeł informacji a nie personaliów tak zwanych dziennikarzy śledczych.
  Antysemici do wynajęcia.
 • Niesmaczna prowokacja -oczywiście przemilczana w polskich mediach
  jak również przez polityków w tym tych w sutannach. Obrzydliwość !
  15 sierpnia (matki boskiej zielnej!!!) do polskiego kościoła w litewskim rejonie zamieszkałym w 98 % przez Polaków,weszło trzech przebranych za księży komików i robili sobie jaja.Oczywiście po polsku .Między innymi rozdawali pakieciki udające marihuanę.
  Zajście zszokowało wiernych.Nikt z polityków jak również katabasów nie zabrał głosu.Media milczą.
  https://ru.sputniknewslv.com/Baltics/20180817/9121955/lithuania-performance-kostel-turgeliai.html
  PiS przeciw Polakom w Republice Litewskiej.
 • Ten Bogdan Konopko to agent,jak w pysk strzelił - agent
  na to wskazują okoliczności.

  // Kim jest „Bogdan Konopka”? To dziennikarz śledczy piszący pod pseudonimem, autor licznych artykułów ujawniających kompromitujące powiązania na styku polityki i biznesu. W postępowaniu sądowym toczącym się z oskarżenia prywatnego przed tym sądem, ani wydawca „Gazety Finansowej”, ani jej redaktor naczelny nie są stronami. Co więcej - redaktor naczelny „Gazety Finansowej” nie jest nawet w niej wezwany na świadka. //
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/2673-sad-straszy-red-naczelnego-gazety-finansowej-nazwisko-dziennikarza-albo-30-dni-aresztu

  Każdy kto choć trochę czuje czacze wie co de facto oznacza taka głęboka konspira "dziennikarza śledczego".
  Tym którzy nie czują czaczy podpowiadam że aż tak głębokie obawy (jak u tego Konopki) przed ujawnieniem tożsamości oznaczają że swą "wiedzę" pozyskuje bezpośrednio ze źródeł agenturalnych nie zaś z tych charakterystycznych dla dziennikarzy śledczych
  Antysemici do wynajęcia.
 • @Pedant 13:26:19
  //Miałem na myśli, że Trocki miał stworzyć marionetkowy proniemicki rząd na "wyzwolonych" terenach //

  Istnieje taka koncepcja.Jak wynika z poznanych przeze mnie materiałów jest ona dość prawdopodobna.
  Historyczna wymowa zdarzeń i ich szczegółowe analizy zawarte chociażby w książce
  "Stalin i spisek generałów" https://romanbook.ru/book/12737593/
  jak dla mnie starcza za dowody.Choć oczywiście lepsze były by archiwalne dokumenty.
  Szereg z pozoru bezsensownych a nawet chaotycznych działań zarówno z ruskiej jak i niemieckiej strony, świadczy że pewne decyzje podejmowane były że tak powiem z zaskoczenia.
  Nikt do dziś nie potrafi odpowiedzieć skąd przekonanie Hitlera o tym że plan Barbarossa zrealizuje się do zimy 1942 w związku z czym nie ma potrzeby wyposażać żołnierzy z kożuchy.
  Oczywiście zawsze można skwitować że Hitler był niesłuchającym dobrych rad wariatem (podobnie jak debilny Stalin przeprowadzający czystki w armii na progu wojny) .Ale wystarczy założyć że w armii czerwonej istniał zawiązany kilka lat wcześniej spisek kilku generałów aby zrozumieć że ani Hitler wierzący w rychły sukces wschodniego frontu ,ani Stalin na łeb an szyję czyszczący armię nie byli wariatami a raczej mieli poważne powody do tego aby do czasu trwać na swoich pozycjach i robić co robili.
  Wstańcie z obu krańców
 • @Pedant 12:29:46
  //Czy dlatego Stalin kazał go sprzątnąć//

  Nie,nie dlatego A przynajmniej nie przede wszystkim dlatego.
  Stalin i Trocki to w pewnym sensie symbole dwu diametralnie różnych koncepcji politycznych.
  Trocki to zwolennik i realizator koncepcji "permanentnej rewolucji" czy jak łagodniej piszą inni "światowej rewolucji" .Stalin zaś był zwolennikiem budowania socjalizmu w jednym kraju to jest w Rosji.
  Wydawało by się "też mi różnica" skoro jeden i drugi to komuniści.A jednak kiedy po wojnie domowej czyli około 1924 państwo powoli liżąc rany zaczęło podejmować jakąś aktywność okazało się że nie sposób pogodzić wyżej wspomnianych koncepcji.Stalin chciał industrializować i rozbudowywać a Trocki powiadał "a po co skoro lada chwila płomień rewolucji zostanie przeniesiony do krajów wysoko uprzemysłowionych"
  Aby móc industrializować trzeba było wyeliminować Trockiego ( a w praktyce cały sektor działaczy w międzyczasie wmontowanych w aparat władzy (armie,rząd,parlament,sądownictwo)
  W latach 20-tych i 30-tych siły obydwu stronnictw były mniej więcej równe bo wprawdzie Trocki miał lepsze umocowanie w zachodnich mediach ale za to Stalin cieszył się ogromnym społecznym poparciem.
  Im ostrzejsza walka z trockistami tym większe poparcie narodu który w przeciwieństwie do dzisiejszych historyków,politologów i analityków,doskonale wiedział kto dopuszczał się najgorszych rewolucyjnych barbarzyństw i kto był twórcą tej całej niesympatycznej machiny.
  Wstańcie z obu krańców
 • @Arjanek 11:25:58 ty leszczu
  uważasz że jakaś pisanina stypendysty Schiffa (bo chyba wiesz za czyje pieniądze działał Trocki),jest dowodem na cokolwiek? doprawdy tak myślisz tym samym udowadniając że jesteś skończonym durniem ?
  Że niby skoro poddawał rządy nazistów krytyce to o współpracy nie mogło być mowy? taką dziecięcą wizje nam roztaczasz? lepiej tego nie rób.
  Jeśli już masz co robić to pokaż listę "honorowych Aryjczyków" (Honorary Aryan ) .
  Na liście składającej się chyba z 150 a może 200 pozycji, znajdowały się nazwiska tych którym pomimo przynależności do ras odległych od aryjskiej,przyznawano status "honorowego aryjczyka" .W 1934 status "honorowego" przyznano Trockiemu.
  Wstańcie z obu krańców
 • @Arjanek 08:48:15
  //Wiosną 1933 r. – po zdobyciu władzy nad Rzeszą przez Adolfa Hitlera – świat zdumiewał się zaskakującą polityczną przemianą. W tym czasie dziesiątki tysięcy szeregowych komunistów zapisywało się do NSDAP i SA. Szybkość i łatwość tej przemiany zaskoczyła wszystkich.//

  Pomijając już fakt że nie było to pierwsze dotyczące NSDAP "zdumienie świata" (pierwsze jak wiadomo dotyczyło skokowego wzrostu partyjnych finansów po 1928 r ) to tym razem "mechanizmy przemiany" były bardziej zrozumiałe.
  Od 1929 r toczyły się negocjacje miedzy emigracyjnym już Lwem Trockim a szefostwem NSDAP.Naziści zamierzali powierzyć Trockiemu misję zbudowania machiny terroru.Za tą kandydaturą przemawiały fakty to jest ogromne sukcesy i doświadczenie w tej dziedzinie.
  Miała też owa kandydatura wady;naziście z miesiąca na miesiąc coraz silniej rozumieli że antagonizm między Trockim a Stalinem to nie drobne polityczne intryżki a egzystencjalne rozdarcia które zakończyć się mogą tylko w jeden sposób.Mimowolne uczestnictwo w konflikcie na takim poziomie było im niepotrzebne dlatego ostatecznie zdecydowano się na kandydaturę Reinhard Heydrich który wprawdzie jeszcze nie miał na swoim koncie żadnych sukcesów ale nie miał też tak potężnych wrogów jak Trocki.
  Wstańcie z obu krańców
 • @Zawisza Niebieski a weźże ty Ulatuj na skrzydłach wiatru
  //Cóż mogę odpowiedzieć, może piękną piosenką, tylko tych których język rosyjski obraża uprzejmie informuję, jest po royjsku :)
  https://www.youtube.com/watch?v=8zxGJHgIaJw //

  Pogieło cię? przecież to suita baletowa a ściślej muzyka do suity baletowej z opery Borodina "Kniaź Igor".
  https://www.youtube.com/watch?v=2cQ_iYf1ai8
  Zaś jeśli idzie o polskojęzyczne brzmienie,bo faktycznie utwór ze względu na walory estetyczne wykorzystywany jest niemiłosiernie,to owszem-jest i takowe. https://www.youtube.com/watch?v=Wj66B0hWYYA
  Wiara prawdziwa, bo w naturę wpisana
 • @Pedant 12:32:31
  To pan nic nie rozumie.A co gorsza w konsekwencji ulega niepojętym egzaltacjom.
  Zaprezentowany tekst jest, co tu dużo mówić po prosu BANALNY.
  Broni się jedynie nazwiskiem czyli w tym przypadku zbiorową iluzją wypracowaną przez spiskowców usadowiony w specsłżbach.
  Podsumujmy: banalny tekst napisany przez "nikogo" ma budzić moje zachwyty ? tak pan to sobie wyobraża?
  Pański idol pisał nie najlepszą literaturę.Może nie najgorszą ale z pewnością nie najlepszą.Może się pan nie przejmować opiniami literaturoznawców,ignorować fakt że już od lat 50-tych za każdą nagrodą dla pańskiego kumira stała dyskretna acz zauważalna interwencja specsłużb.Wszystko pan może.Nie może tylko zmusić mnie do tego aby banalny tekst godny poziomu średnio pilnego maturzysty ogłosić uniwersalnym przesłaniem dla ludzkości.
  Żyj Bez Kłamstwa
 • Jak to "żyj bez kłamstwa" skoro
  autor tych słów,soŁŻEnicyn był jednym WIELKIM KŁAMSTWEM
  http://xn--b1amnebsh.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8B%D0%BD-%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%B5%D1%86%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D1%8F%D0%B5%D0%B2/

  Był tworem politycznego projektu "Dysydent" z czego nie mógł sobie nie zdawać sprawy.Miał duże ambicje,nieco mniejsze talenty literackie ale przecież nie był idiotą aby nie kumać za co te wszystkie splendory.
  Projekt "Dysydent" był wspólnym projektem pewnych ludzi usytuowanych we wszystkich specsłużbach ówczesnego świata.Patronował mu Andropow.Wielu sądzi że w pewnym momencie stracił nad tym kontrolę ale wielu uważa że nigdy nie stracił.
  Jurij Flekensztejn bo tak naprawdę nazywał się Andropow (i nie ma się co ciskać że antysemityzm bo to powszechnie znany fakt wspomniany nawet w wikipedii) bardzo starannie pilotował zarówno sam projekt "Dysydent" jak i konkretnie soŁŻEnicyna. Odtajnione jakiś czas temu poufne pisma ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Szczołokowa https://pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Szczo%C5%82okow do najwyższych władz państwa w sprawie niezrozumiałych działań resortu Andropowa względem soŁŻEnicyna dość jasno na to wskazują.
  Fascynująca polityczna walka jaka rozegrała się między Szczołokowem a Andropowem zakończyła się śmiercią jednego z nich.A powiadają że i śmiercią obydwóch jako że Andropow zmarł skutkiem ran postrzałowych zadanych mu przez żonę Szczołokowa.
  Wszystko warto robić;studiować polityczne intrygi Andropowa (lub Szczołokowa),obejrzeć po raz 151 Sposób na Alcybiadesa lub cokolwiek innego.Ale zawracać sobie głowę soŁŻEnicynem doprawdy nie warto bo to tak jakby brać na poważenie kukiełkowy spektakl.
  Żyj Bez Kłamstwa
 • @Talbot 18:23:13 Zawsze jakoś tak capiłeś banderowszczyzną
  podobnie jak twoje źródła informacji.Jakąż to "demonstracją" epatujesz?
  Aktywistów partii Swoboda ? weźże zrób coś z sobą ale na tyle skutecznie żeby nas od siebie uwolnić.
  08.08.2008. - Najazd Gruzji na Osetię Południową