Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @ autor
  //Coraz ciekawiej , czym NATO teraz zaatakuje Rosję //

  Bronią biologiczną.Przed wczoraj przebywający na terytorium Rosji były gruziński minister d/s bezpieczeństwa Igor Giorgadze https://en.wikipedia.org/wiki/Igor_Giorgadze wystąpił na konferencji prasowej z sensacyjnym oświadczeniem dotyczącym tajnych materiałów dostarczonych mu z Gruzji. https://www.youtube.com/watch?v=zGFgj64Ic1Q
  Materiały dotyczą sekretnego laboratorium które za czasów Saakaszwilego USA wybudowało za 1.5 mld dolarów.Mimo że Amerykanie oficjalnie przekazali obiekt pod zarząd gruzińskiego ministerstwa zdrowia to na terenie obiektu przebywać mogą wyłącznie pracownicy amerykańscy i nikt spośród gruzińskich specjalistów (bakteriologów,biologów, itd) nie ma tam wstępu.Są dość szczegółowe (nazwiska,daty i przyczyny zgonów) informacje o ofiarach będących skutkiem eksperymentów.
  https://yaostrov.ru/policy/22699-amerikancy-ispytyvali-biologicheskoe-oruzhie-na-zhitelyah-gruzii.html
  https://www.5-tv.ru/news/219933/centr-lugara-vgruzii-odna-izdesatkov-biolaboratorij-ssa-povsemu-miru/
  Wedel słów ministra a ściślej wedle danych zawartych w materiałach którymi dysponuje,wszystko (na przykład insekty przenoszące zmutowane śmiertelne wirusy ) jest już gotowe do zastosowania.
  Manewry Wostok 2018
 • No więc była
  i "handlarzem" narkotyków https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojny_opiumowe i patronką nieprawości tak wielkich że do dziś trudno pobić wówczas ustanowione rekordy.


  // Brytyjczycy są dla wielu polskich polityków wzorem cywilizacyjnym...//

  To byłoby jeszcze pół biedy.Cała bieda dopiero w tym że dla większości Polaków Anglia jest cywilizacyjnym wzorem że o Anglikach nie wspomnę.
  A już tych Polaków którym wiadoma jest rola jaką Perfidious Albion
  ( https://en.wikipedia.org/wiki/Perfidious_Albion ) odegrał (odgrywa i odgrywać będzie) w historii Polski,to można dosłownie policzyć na palcach.
  Może jest w tym jakaś ewolucyjna racja gdyż jak głosi rosyjskie przysłowie:"po to jest szczupak w rzece żeby karasie nie spały"
  Posąg królowej Wiktorii w Gujanie oblano czerwoną farbą.
 • @demonkracja 09:18:52
  Pytanie czy pies macha ogonem czy na odwrót,wciąż czeka na odpowiedź.
  Ale nawet bez tego można czasami pokusić się na ryzyko stwierdzenia że przy najlepszych nawet chęciach Izrael nie jest państwem które mogłoby sobie pozwolić na projekty w rodzaju "Wielki Bliski Wschód".
  https://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Middle_East

  No ale ktoś do cholery te projekty kreśli ! często bardzo dosłownie bo w formie map http://4.bp.blogspot.com/_x7xNgfhbbWo/S-LbgdFKMEI/AAAAAAAAAbQ/ZI3bWyhBSwk/s1600/RPeters4.jpg

  https://brilliantmaps.com/new-middle-east/
  Czekamy na Teheran
 • @zadziwiony 13:26:31
  //Cały świat idzie w kierunku pozbawienia ludzi resztek wolnej woli,//

  "Całemu światu" idzie to o tyle łatwo o ile ludzie bardzo chętnie sami rezygnują z wolnej woli czy czego tam.Setki milionów ludzi zdaje się bez większego przymusu posiada konta w sieciach społecznościowych i bez zażenowania dzieli się swoją intymnością z "całym światem" .Kiedyś do tego celu służył "pamiętnik" (zwany czasem dziennikiem) który jak wiadomo pisało się "do szuflady" lub wydawało drukiem ale dopiero po śmierci autora.
  Mroczny program CIA
 • O fizykach zwłaszcza jądrowych czasem od niechcenia napomyka się
  a o psychiatrach i farmaceutach prawie nigdy.
  A przecież po 1945 r obok wspomnianych fizyków Amerykanie wywieźli do siebie doborową armię niemieckich psychiatrów.
  Badanie jakie nad ludzką psyche przeprowadzali naukowcy III Rzeczy były imponujące.Można powiedzieć że o całą epokę dystansowały dorobek reszty świata.
  Najbardziej znany projekt MKUltra nie był jedyny.
  Zapewniam że "subkultury młodzieżowe" nie wzięły się same z siebie.Subkultury bez których dziś trudno wyobrazić sobie cokolwiek mają stosunkowo krótki życiorys.Urodziły się w 50-tych latach XX w.Oczywiście w USA.
  Przez blisko 20.000 lat ewolucji ludzkich społeczeństw nie był niczego takiego.Młode pokolenie wzrastało,nabierało doświadczeń,w ramach norm,wartości,mód,estetyki itp właściwej do całej społeczności.
  Mroczny program CIA
 • @Arjanek 17:25:27
  Szybka kontra ? głupiś! Ja co pokaże co to znaczy "szybka kontra"

  Ci agenci nie istnieją,to są hologramy.Bo jeśli nie są,to nie ma innego racjonalnego wyjaśnienia na to że z każdy z nich oddzielnie znaleźli się w tym samym czasie i w tym samym miejscu.
  Tak przynajmniej wynika z materiału dowodowego sporządzanego przez najbardziej precyzyjne organy ścigania na Ziemi czyli brytyjską prokuraturę

  https://pbs.twimg.com/media/DmVgHlrX0AANdaZ.jpg
  Mroczny program CIA
 • @Arjanek 18:02:10
  No nie ! ja rozumiem że ktoś kto coś niecoś się na tych sprawach wyznaje w tenże sposób (śmiać mu się chce), manifestuje swoje powątpiewanie. Ale żeby Arjanek ? ciemny jak tabaka w rogu,Arjanek?


  PS
  o wtyce SBU usadowionej w wyższych strukturach władzy DNR mówiło się od dawna.
  Kto nie kiep wie że mówił się o I.Striełkowie. Kontakty z pewnymi figurami z SBU były, temu nie zaprzeczał nawet sam Striełkow ale wyjaśniał że datują się one od 90-lat w związku z uczestnictwem w jakiejś hobbystycznej grupie rekonstrukcji historycznych.
  Mówilo się też że słynny a nawet widowiskowy konflikt Striełkow-Kurginian był wywołany po to aby stworzyć powód do odwołania Striełkowa. https://www.youtube.com/watch?v=CDtXn2twLto
  A ty jak myśli Arjanek? no bo chyba coś musisz myśleć .Przestań się śmiać i dopowiedz.Brak odpowiedzi potraktuję jak dezercję.Zawsze przyparty do muru dajesz noge żałosny tchórzu.
  Zamach na Zacharczenkę
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:17:50
  //Ja zaczynam pić dopiero po 15.//

  Zupełnie niepotrzebnie.Najskuteczniej upija się pan własnymi koncepcjami.
  Stalin i III Wojna Światowa
 • Przy konstruowaniu politycznych wieszczb,
  dobrze jest autorze stąpać po gruncie faktów a nie mniemań zrodzonych pod wpływem intensywnej propagandy.
  Bo cóż oznaczać może takie stwierdzenie:
  // Kończyć można refleksją, że koncepcje Stalina "zakończyły swój żywot" //


  że autor wierzy w to że głównym ideologiem podziału Niemiec był Stalin.
  Tymczasem prawda jest nie tylko inna ale można powiedzieć że odwrotna.
  Stalin był główną siłą prącą do zjednoczenia Niemiec.
  Nie od rzeczy będzie wspomnieć że nie komu innemu a właśnie Stalinowi naród niemiecki zawdzięcza przetrwanie gdyż tylko i wyłącznie on nie dopuścił do realizacji ani jednego z kilku amerykańskich planów likwidacji Niemców jako nacji.
  To żenujące żeby oczywiste i dość znane fakty udowadniać za pomocą wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Stalin_Note więc proszę nas do tego nie zmuszać szanowny autorze.
  Przed skonstruowaniem takiej czy innej tezy może warto jeszcze raz poznać fakty.Na przykład o powodach pierwszego kryzysu berlińskiego (1961).
  Stalin i III Wojna Światowa
 • @interesariusz z PL 13:25:33
  Co znaczy "może być" ? Demokracja jest tyranią.Najbardziej perfidną spośród znanych mi tyrani.
  No chyba nie należysz interesariuszu z PL, do tej kategorii "optymistów" która skłonna jest wierzyć że brak budynku z napisem "Urząd Kontroli Publikacji" oznacza brak cenzury?
  Quo vadis 2.9.2018r, Wojna o nasze dusze
 • Krugman ma rację
  Paradoksalnie.A nawet wbrew własnym intencjom.
  Władza może być albo święta albo tajna.Tertium non datur.
  Opłacało się tępa hołoto obalać najbardziej humanitarny system ustrojowy czyli monarchię? Pomazańca Bożego (wraz z gronem wiernych doradców) zastępować szemranymi instytucjami w rodzaju parlamentu ? to teraz nie skomleć że nie wiadomo kto rządzi.
  Tak zwany system demokratyczny już tak jest skonstruowany aby w razie czego jego poszczególne filary wzajemnie się blokowały.
  Za "w razie co" należy uznać próbę zerwania się ze smyczy "naprawdę sprawujących władzę".
  Przecież co bardziej spostrzegawczy ( a w skali swiata to miliony), już wiedzą że realnej władzy nie sprawują parlamenty,prezydenci czy premierzy a już broń boże sądy czy (śmiej się pan z tego) wolna prasa.Że centrum decyzyjne znajduje się gdzieś w cieniu.Za kulisami.
  Bo władza może być albo święta albo tajna.Nie chcieliśta świetej to mata tajną.
  Quo vadis 2.9.2018r, Wojna o nasze dusze
 • @lorenco 14:06:06
  //W programach w rosyjskiej telewizji, Ukraińcy, którzy tam wystepują i są przeciw reżimowi Poroszenki //

  Bo już się przekierowali na "prezydentke" Timoszenko która w przedwyborczych rankingach jest liderką z około 10% poparciem (Poroszenko mniej niż 5% )
  https://vz.ru/politics/2018/8/30/939686.html
  Quo vadis 1.9.2018r, Wojna o nasze dusze
 • @morgan 23:14:01
  Kultura ydisz to coś więcej niż tylko język choć niewątpliwie język jest jej (kultury) centrum.

  // maja prawo do POLSKIEJ ZIEMI //

  Żydzi powołując się to na Stary Testament to znów na narodową mitologię roszczą sobie prawo do wszystkiego.Taka ich natura.
  Drapieżna obrona "monopolu na holokaust" też należy do tej kategorii.
  Ja to rozumiem i nawet nie mam do nich pretensji.Mam pretensje do "reszty świata" o to że pozwala na te żydowskie fanaberie.
  Sprawa finansowanie żydowski projektów kulturowych z naszych polskich pieniędzy jest tak oburzająca że aż brak mi słów.Choć w przeciwieństwie do Mojżesza jestem "człowiekiem wymownym".
  Dotacji na kulturę żydowską w Polin nigdy za mało.
 • @Talbot 19:40:06
  Co robię? Po prosu mieszkają tu od zawsze.Od czasów kiedy jeszcze nie było "Ukrainy".Więc wsadź se takie pytania w co tam chcesz.

  PS
  Owszem uwzględnia że jako galicyjski chochoł jesteś słabo wykształcony przeto wiedzy masz mniej niż kot napłakał.Ale fakt ów wcale cię nie usprawiedliwia.Zamiast włóczyć się po polskich forach poczytaj sobie w kąciku podręcznik historii.Albo wogóle coś poczytaj.
  Nie żyje Aleksander Zacharczenko
 • @fretka 19:23:54
  Nie dość że zawsze o tej porze roku mam mega chandrę (po nowoczesnemu zdaje się depresje),to jeszcze takie informacje.
  Kuźwa co to za życie.Jeszcze wczoraj Zacharczenko wygłaszał jakieś pożegnalne mowy w związku ze śmiercią Kobzona który jak wiadomo pochodził z tamtych regionów i bardzo wspierał je od czasu majdanu.
  https://ru.tsn.ua/svit/terrorist-zaharchenko-nazval-smert-kobzona-uhodom-celoy-epohi-1209207.html a tu masz! minęło nieledwie kilkanaście godzin i sam nie żyje.Kurna!
  Dzień dobry Rosjanie.
 • @Talbot 19:14:44
  Zapamiętaj sobie na resztę życia że skoro kilka lat temu konkretnie w 2014 prezydent W.W.Putin obiecał że "ZAWSZE będzie bronił rosjan na Ukrainie"
  https://www.bbc.com/russian/russia/2014/06/140624_putin_deauthorisation_ukraine_reax to znaczy że będzie.I to zawsze.
  Nie żyje Aleksander Zacharczenko
 • @fretka 19:03:33
  //Ależ Ty kochaj, kochaj swoją Amerykę tylko nie przepłacaj.//

  Nie lubię tego Talbota a więc życzę mu spełnienia geopolitycznych marzeń.Ponoć nie ma większej kary niż spełnione marzenie.
  Zaś ludziom mającym jaką taką wiedzę polecam dalsze jej poszerzenie
  prawie zupełnie świeżutkie (jakie to szczęście że Talbot tego nie wie) https://www.youtube.com/watch?v=TZ2WBiMmI34&t=1051s
  Dzień dobry Rosjanie.
 • Zaraz,zaraz
  jak tak czytam to coś mi się przypomina choć dawno to było.
  Początek 90-tych,artykuł będący przedrukiem publikacji z jakiejś izraelskiej gazety.Autor uskarża się na zanik wszelkich kulturotwórczych odruchów.Boleje nad tym że kilkadziesiąt lat wcześniej własnoręcznie unicestwili kulturę ydisz ponieważ bardzo się jej wstydzili.Tak jak to mają we zwyczaju kiepskiej jakości ludzie;wstydzić się biednej,małomiasteczkowej,przeszłości.
  Dochodziło nawet do tego że izraelska młodzież lat 60-tych czy 70-tych,ciosała kołki na głowie swym nieszczęsnym dziadkom za to że mówią w ydisz a nie po (nowo)hebrajsku. Miano nadzieję że kultura ydisz zostanie skutecznie zastąpiona jakąś inną formą żydowskiej aktywności kulturowej ,niestety nic takiego się nie wydarzyło.Wyłącznie amerykańszczyzna,MTV i prażona kukurydza.
  Więc kiedy w 80-tych z wielką skruchą postanowiono ogłosić powrót do korzeni czyli kultury ydisz,okazało się że nie ma do czego wracać gdyż owo unikalne zjawisko umarło wraz z pokoleniem które było jego naturalnym nośnikiem.
  Czy zatem "rekonstrukcja kultury ydisz" nie jest aby projektem sprzężonym z mega projektem Polin ?
  Dotacji na kulturę żydowską w Polin nigdy za mało.
 • @Pedant 12:14:40
  //Neon24 został właśnie mianowany do listy dystrybutorów rosyjskich mediów.//

  Będąc na miejscu "FUNDACJA OŚRODEK KONTROLI OBYWATELSKIEJ OKO" https://mojepanstwo.pl/dane/krs_osoby/1472712,okazaki-pindur-toko-anna to polityczniej było by siedzieć cicho jak mysz pod miotłą ( czy jak to powiadają rosjanie "niżej trawy i ciszej wody").Albowiem każdy wariant jest lepszy od pytania o finanse z których utrzymuje się i obserwuje taka fundacja oko.
  Białoruś w NATO?
 • @MacGregor 11:31:34
  //kresy24.pl to ludzie chorzy z nienawiści do Rosji, ale co najgorsze, to giedroyciowcy za pieniądze z naszego budżetu//

  No właśnie.Pan Nikt w swych ostatnich analizach niejednokrotnie podkreśla że lada chwila zaczną się jakieś ruchy około Białorusi w celu obalenia prezydenta Łukaszenki a w konsekwencji ukrainizacji tamtego regionu. https://www.youtube.com/watch?v=4zdEP7uL-fo&t=724s
  Takie publikacje jak te z kresy24.pl i ich reposty przez takich żal się boże blogerów jak Talbot, są najprawdopodobniej objawem tego że proces ruszył.
  Białoruś w NATO?