Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @Talbot
  // Polska wyrasta na potęgę.//

  Dobry Boże!!! Nareszcie jakieś dobre informacje.
  Stara dobra szkoła pozytywnego przekazu

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Hdl5fDc75EG9uIiGq0FwALz7LPtUTRE6,w400.jpg

  https://cdn.natemat.pl/413fbf824557f343b65743b300f138b0,780,0,0,0.jpg

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_TshEsMSimMd2uOUdhypONShxfWk8s0kX.jpg
  Jak działa dobra zmiana?
 • @AgnieszkaS skoro już z powodów
  sobie wiadomych pełni pani funkcję trolla to byłoby wskazane aby podniosła pani na nieco wyższe poziomy ranę tej haniebnej funkcji.
  Pani komentarze wyraźnie zaniżają poziom tego bloga.
  Czyż mamy z pani powodu wyrzec się stosowania skrótów i uproszczeń myślowych ? powrócić do retoryki elementarz tylko dlatego że nie chwyta pani pewnych treści?


  //Trump nie przeniósł stolicy Izraela do Jerozolimy. Trump przeniósł tylko ambasadę amerykańska do Jerozolimy //

  Oczywiście że nie przeniósł.Jeszcze by tego brakowało żeby ustalał stolice państw.
  Stolicę do Jerozolimy przeniósł Izrael.
  Korzystając w tego że spora cześć świata zajęta jest igrzyskami olimpijskimi (bowiem to wówczas zrodziła się nowożytna tradycja wojen olimpijskich) izraelski Kneset przyjął "prawo o Jerozolimie" https://en.wikipedia.org/wiki/Jerusalem_Law ONZ potępił rzecz jasna ten izraelski gest i cały świat zachowywał się tak jakby jerusalem law nigdy nie istniało.Do grudnia zeszłego roku.W grudniu 2017 Trump przenosząc ambasadę do Jerozolimy uznał tamto izraelskie bezprawie.
  Media pisały o tym w ten sposób ||Donald Trump podjął decyzję. USA uznały Jerozolimę za stolicę Izraela|| https://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-podjal-decyzje-usa-uznaly-jerozolime-za-stolice-izraela-6195547402196609a
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @Pedant 17:30:59
  //Dla Rosjan jest ważne czy "on jest nasz". "Nasz Niemiec", "nasz Żyd" czy "nasz Polak" bywa ceniony wyżej od rdzennego Rosjanina.//

  I słusznie.Jakiż pożytek z Ruskiego który nie jest oddany idei.Żaden.
  Przypominam że na liczący kilkadziesiąt osób korpus generalski w czasie I WŚ tylko dwu generałów odmówiło przyjęcia carskiej abdykacji.(okoliczności której nawiasem mówiąc były podejrzane i nieprawdopodobne) .Jeden z tych generałów był etnicznym Niemcem a drugi Tatarem.Reszcie panów arcy ruskich generałów,nawet tym wiodącym swe rodowody od XIII w, nie przyszło do głowy aby cokolwiek kwestionować.Imperator podpisał jakiś dziwnie wyglądający "dokument"? no cóż podpisał to podpisał,że w dziwnych okolicznościach? cóż począć jak to na wojnie.
  Po kilkudziesięciu latach w dość podobnych okolicznościach Czeczeniec Rusłan Chasbułatow wraz z garstką podobnych sobie straceńców będzie bronił prawa i konstytucji. https://pl.wikipedia.org/wiki/Rus%C5%82an_Chasbu%C5%82atow

  PS

  https://en.wikipedia.org/wiki/Nashi_(youth_movement)
  O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.
 • @zygmuntbialas 16:05:41
  //w "Sławie i Chwale" J. Iwaszkiewicza jest dość obrzydliwa postać Walerka //

  Taki był obyczaj w dawnej (a może nie tylko w dawnej) Polsce że ilekroć pojawiał się ktoś fizycznie odstający od jednolitej etnicznej normy,to jakoś trzeba było oddalić podejrzenia i wówczas mówiło się że to "Ormianin".
  W Imperium Rosyjskim takiego zjawiska nie obserwowano.Imperium było z natury wieloetniczne.Etniczne elity stanowiły część elit Imperium .Nikogo nie dziwiło dlaczego książę Bagration jakiś taki smagły i nos ma jakby niesłowiański https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Bagration
  nie mówiąc już o generale Husajnie Chanie Nachiczewańskim którego fizjonomia też mogłaby budzić zastrzeżenia https://pl.wikipedia.org/wiki/Husajn_Chan_Nachiczewa%C5%84ski
  O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.
 • @zygmuntbialas 15:40:58
  //Ławrow//

  jest Rosjaninem po matce i Ormianinem po ojcu (Kalantarianie).
  Gruzińscy Ormianie -to taki "specjalny gatunek" Ormian https://en.wikipedia.org/wiki/Armenians_in_Tbilisi ze specyficzną i nieco odmienną kulturą niż Ormianie z Armenii.

  //jest mi trudno wydawać opinię. Może za mało znam historię żydów?//

  Dla wydania jakiej takiej opinii potrzebna jest znajomość może biologii może informatyki zaś najmniej kub zgoła wcale, historii.
  O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.
 • @Talbot 15:33:57
  To temat dla ciebie za trudny.Nie łam sobie głowy bo ci się zakręci.
  Kto tobie powiedział że pracownicy firmy "Wagner" są rosjanami.
  A co jeśli są dajmy na to Libijczykami ? też mają ich chować w Moskwie?
  I pokaż mi takie prawo zakazujące zatrudniać się w zagranicznych firmach ochroniarskich.
  Dlaczego Trump
 • @zygmuntbialas 14:18:11
  //Z drugiej strony jednak zastanawia mnie fakt, że żydzi potrafią objąć tak łatwo naczelne miejsca w parlamentach, bankach, mediach w różnych krajach //

  Bo nie mają naszych skrupułów-najogólniej mówiąc.
  My i to już od rzeczonego Rzymu wychowywani jesteśmy wedle określonych uniwersalnych norm moralnych.A choć każdy z nas może ulec demoralizacji czyli odrzucić wpojone mu zasady to jednak tan proces "odrzucania" wymaga czasu.O kosztach psychologicznych takiego "odrzucenia" nawet nie mówię wspomnę tylko że to stanowi tematykę 80 % naszej europejskiej literatury.
  Żydzi żadnego czasu na przekraczanie tabu nie potrzebują.Pod tym względem są od nas lepsi bo szybsi.Dlatego szybciej osiągają to co my osiągnęlibyśmy również tyle że później.
  Skąd u Żydów taka łatwość w przekraczaniu "nieprzekraczalnego"?
  Żadna tajemnica.Świetnie tłumaczy to pan Braun w swym wykładzie sprzed roku: https://www.youtube.com/watch?v=60DPe72bKGE
  Istnieją też wytłumaczenia tego dlaczego wogóle możliwe jest to o czym mówi p.Braun.Jednym słowem o praprzyczynie tej "inności"
  (bardzo interesowałoby mnie panie Zygmuncie co pan sądzi o tej teorii)
  włączyć polskie napisy
  https://www.youtube.com/watch?v=i_2WCB-9J04
  O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.
 • @Tiamat 13:26:43
  Myślę że w tej całej historii z krytyką serialu o Maszy i Niedźwiedziu chodzi o to że film pokazywany dzieciom na Zachodzie może stworzyć niemiły precedens.Oto widzowie rozbawieni przygodami ruskiej dziewczynki dojdą do wniosku że ta cała Masza w swych zwariowanych pomysłach niczym nie różni się od francuskiej Wioletty czy angielskiej Susan a to w dalszej kolejności mogłoby prowadzić do jeszcze dalej posuniętych konkluzji.
  Prowadzona od blisko 400-stu lat anglosaska propaganda prawie że już zdołała wmówić większości że ruscy są inni w znaczeniu gorsi:brutalniejsi,głupsi,wyrachowani,bezwzględni,kierują się innymi niż reszta ludzi instynktami,itd,itp.I tu nagle pojawia się jakaś Masza ze swoim Niedźwiedziem i robi dywersje.
  Iran uderzony dwa razy, Rosja działa - 16.11.2018.
 • Ze wszystkim się zgadzam
  ale z poniższą opinią nie (nie zgadzam się)

  // Rzym stał się imperium również dzięki żydom, którzy potrafili dostarczyć międzynarodowy pieniądz //

  Już nawet nie idzie o to że to ahistoryczne ale o to że zawiera niebezpieczne sugestie.Bo skoro Żydzi są aż tak omnipotentni to może faktycznie nalezy im się poddać jako nadludziom.
  Ja uważam że ani oni nie nadludzie, ani nie należy się im poddawać jeśli miałoby to oznaczać dla nas szkodę.To po pierwsze.
  Po drugie jedyne co Żydzi potrafią to stwarzać lichwiarskie sieci a to nie jest równoznaczne z "pieniądzem".
  Potwierdzają to cytat z Marksa // Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, //
  Gdybyż Żydzi potrafili tworzyć pieniądz czyli realną wartość nie bylibyśmy dziś w czarnej dupie.Ale oni potrafią wyłącznie tworzyć procenta od nieistniejących sum.W tym kłopot.
  O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.
 • @Zdzich 06:00:38
  A konkretniej ? może na jakimś przykładzie ?
  dajmy na to taki Jacob Henry Schiff .Swego czasu wykreował ( i do spółki z zięciem M.Wartburgiem sfinansował) ,całe pokolenia europejskich polityków.To ów Schiff to on był lewicowy czy prawicowy.
  Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita
 • @Arjanek na co ty prowokatorze liczysz
  kiedy wydajesz podobne opinie

  //Po II wś nie ma prawa powstać prawdziwa "antysemicka" prawica. //

  "Antysemicka" ? a co to wogóle za kryterium dla partii ? nie ma partii antysemitów podobnie jak nie ma partii kanibali,mizoginów i mizoandrian.To są dzięki bogu najwyższemu marginalne patologie a w zorganizowanych społeczeństwach istnieją struktury powołane do tego aby zajmować się patologiami.
  Partie polityczne ze swej natury mają inne cele a mianowicie takie aby ze społecznego życia usuwać te zjawiska które zwolennicy danej partii uważają za uciążliwe.Lub odwrotnie:wprowadzać takie akcenty które przez ogół są oczekiwane.
  Dajmy na to taka lichwa.Są tacy (i jest ich niemało) którzy uważają że to szkodliwe a nawet zbrodnicze zjawisko w związku z czym powinno być surowo ścigane prawem.Ci którzy organizują i zatrudniają się w lichwiarstwie powinni podlegać karze.Etniczna przynależność takich złoczyńców jest zupełnie nieistotna.

  PS
  Żyję na tym świecie nie od dziś a nie znam ani jednego antysemity.Zewsząd słyszę że coś takiego istnieje ale osobiście nie mam takich doświadczeń.
  Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita
 • @fretka 16:54:55
  A skoro już przy tym jesteśmy to musisz koniecznie obejrzeć.
  Materiał świeżutki bo z wczoraj.Już nie wiem który raz mam przekonanie że na dany temat wiem jeśli nie wszystko to prawie wszystko i zawsze przekonuje się że to była tylko pycha z mojej strony.Tak było i tym razem.
  https://www.youtube.com/watch?v=zz2h-yAvLf4
  Trump zatrzymany?
 • @AgnieszkaS 16:31:19
  //Oligarchowie to są chyba ci miejscowi- oni nie przybyli z Ameryki.//

  Powiem tak (rzecz jasna w wielkim skrócie):przybyli z Ameryki.
  Po szczegóły do bogatych zasobów internetowych.
  Trump zatrzymany?
 • Nawet ciekawy ten film
  //Dodatek filmowy:
  https://www.cda.pl/video/24038307e //

  Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwości żeby powstrzymywać fale gniewu.
  Nie wiem jak tam u kogo ale u mnie film wzbudził uczucie zapewne odwrotne od tych na które liczyli autorzy filmu.
  Na stronie filmweb.pl czytamy :/ Paweł, kiedyś skinhead, budował swoją tożsamość na nienawiści. Jednak kilka lat temu przeszedł duchową przemianę i został ortodoksyjnym Żydem. /

  A opis powinien brzmieć tak:
  /Paweł, kiedyś skinhead, budował swoją tożsamość na nienawiści. Jednak kilka lat temu przeszedł duchową przemianę i został ortodoksyjnym Żydem.Teraz jego nienawiść nabrała zupełnie innego wymiaru,stała się nijako legalna a nawet pożądana i zaczęła nazywać się TRADYCJĄ /
  Wojna z terrorem licencjonowanym przez państwo
 • To w końcu jak to jest
  była ta dymisja Piłsudskiego 12 sierpnia 1920 r czy nie było.


  PS

  // Do tego dochodzi degeneracja struktur władzy //

  Szybciutko.Trzy lata nie minęły od "niepodległości" i już degeneracja? no, no
  Dlaczego Piłsudski wyjechał z Warszawy w sierpniu 1920 roku?
 • @AgnieszkaS 21:48:56
  //. Niektóre opracowania naukowe, w formie papierowej, podają w swoich bibliografiach (...) To są najwidoczniej ignoranci //

  Ignoranci jak ignoranci ale że obskuranci to pewne.Albowiem opracowanie naukowe ze swej natury zawierać powinno myśli autorskie,twórcze i raczej nigdy przed tym niepublikowane.Dodatkowo jeszcze opracowanie naukowe dedykowane jest określonemu środowisku które dośc dobrze zorientowane jest w badanej materii i doskonale orientuje się pod czyim wpływem autor tworzy swoje myślowe konstrukcje .
  Trump zatrzymany?
 • @dr nowopolski 21:29:41
  Tak się porobiło że błędem jest utożsamianie narodu z ich przywódcami.Tak jest w przypadku Polski i nie inaczej jest w każdym innym europejskim przypadku. Z tą różnicą że za wyjątkiem Polski (Litwy oraz innych żywiołków drobniejszego płazu) "stara Europa" posiada jeszcze szczątkowe elity,zwłaszcza te związane z biznesem.I otóż tym elitom może nie podobać się proamerykańskie włazidupstwo Merkel czy Macrona.
  To czy znajdą w sobie siły aby to niezadowolenie przekuć na konkretne polityczne decyzje to inna rzecz ale że wogóle są,istnieją, to nie należy mieć wątpliwości.
  Unia Europejska na drodze ku pełnej nowoczesności
 • Panie Zbigniew Jacniacki proszę nie dopuszczać się
  prymitywnej manipulacji.

  //UE rozpoczęła nową zimną wojnę z Ameryką.//

  Bez względu na to co mówi Farge jest wręcz odwrotnie.
  To Ameryka w osobie ambasadora przy UE Gordona Sondlanda,bezczelnie i na razie bezkarnie, pozwoliła sobie na otwarty szantaż względem Europy. https://pl.sputniknews.com/polityka/201811139186334-usa-nord-stream-2-realizacja/

  Amerykanie nawet niczego nie owijają w bawełnę i mówią że albo Europa będzie robiła co Ameryka każe, albo Ameryka zmusi do tego Europę przy pomocy któregoś w z wielu narzędzi przez siebie posiadanych.
  To chyba zrozumiałe że w takiej sytuacji faktycznie bezbronna Europa zamyśla o własnych siłach zbrojnych.
  Unia Europejska na drodze ku pełnej nowoczesności
 • dobre rady dla @AgnieszkaS
  // Link pod przedstawionym tutaj esejem jest bardzo ogólny i nie prowadzi do żadnego konkretnego artykułu w Sputniku//

  Wyszukiwarki trzeba używać dobra kobieto !!! wyszukiwarka na stronach to taka opcja (symbolizowana ikoną lupy) która pozwala wyszukać żądany;tekst,autora,frazę itd.
  Oto lin który "prowadzi do konkretnego artykułu pana Ręksy na stronie Sputnika . https://pl.sputniknews.com/opinie/201811109166939-Trump-wybory-polityka-Sputnik/
  Trump zatrzymany?
 • @Husky 20:09:48
  //Pierwsze słyszę//

  W to akurat nie wątpię.
  Do polskojęzycznych łajdaków