Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @gnago 16:49:05
  // Oni maja majątek z łaskawości partii. //

  Zapamiętaj sobie chrabąszczyku że na tym łez padle każdy w miarę duży majątek powstał z łaskawości rządzących .Nie ma innych fortun niż te powstałe dzięki polityce.I Morgan i Oppenheimer i Baruch i pozostali mogą zaświadczyć
  A jeśli ktoś powiedział ci co innego to po prostu zakpił z ciebie.Zauważył twą nieporadność i darł łacha .
  3-letnia dziewczynka ukrzyżowana na kuchennym stole
 • @chart 14:24:45
  //czy Państwo też mają wrażenie, że PiS-owcy//

  Gorzej.Chwilami nie wiem czy to ze mną czy z PIS-em jest coś nie w porządku.
  Rządów pamiętam ho ho a może więcej, ale tego co dzieje się obecnie jakoś przypomnieć sobie nie mogę.
  Pomyśleć że informacyjną politykę Gierka jacyś durnie nazwali "propagandą sukcesu".Ciekawe co powiedzieliby dziś gdyby żyli.
  Ale zapewne nie żyją gdyż umarli ze wstydu patrząc na rządy "dobrej zmiany".
  Czemu Trump upokarza Polskę?
 • Powątpiewać w prawdziwość informacji
  każe zdrowy rozsądek bo ileż razy można elektryzować publikę ukrzyżowanym trzylatkiem ?
  W 2014 też ukrzyżowano trzylatka https://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-wzieli-mojego-3-letniego-chlopca-i-niczym-jezus-zostal-ukrzy,nId,1468505

  Przypominam:źródłem informacji była rzekoma matka chłopca która jak się później okazało podobnie jak red Sakiewicz ma dobre układy z ukraińską bezpieką."Relacje" matki jako pierwszy wyemitował kanał 1 rosyjskiej TV.Po dwu godzinach w związku brakiem jakichkolwiek potwierdzeń faktu wycofał się z informacji i przeprosił odbiorców.
  3-letnia dziewczynka ukrzyżowana na kuchennym stole
 • @interesariusz z PL 13:22:28
  Jak to co? a to że chińscy kapitaliści są komunistami.
  3-letnia dziewczynka ukrzyżowana na kuchennym stole
 • Nie dam za tę informację nawet 1 grosza
  nie mówiąc o pięciu.
  Kilka dni temu Chiny de facto "kupiły" Zambię i to jest fakt.
  https://qz.com/africa/1391111/zambia-china-debt-crisis-tests-china-in-africa-relationship/
  https://vz.ru/world/2018/9/21/942676.html

  Faktem jest również to że Chiny są MOCNO obecne w Afryce a ponoć w najbliższej przyszłości będą jeszcze mocniej.
  No chyba że nagle,na przykład z powodu "bestialskich zbrodni na białej ludności", afrykańska ziemia zapali się pod chińskimi stopami.

  PS
  nie ze mną takie numery pchlarzu *1
  3-letnia dziewczynka ukrzyżowana na kuchennym stole
 • @Zdzich 17:57:49
  // Pani z pewnością jest Kanadyjską Indianką //

  Czegoś pan chyba nie zrozumiał.( te automatyczne translatory bywają takie nieprecyzyjne)
  Jeśli chodzi o Indianki a zwłaszcza "indiańskie księżniczki" to jest to akurat pewien trop w biografii Jeanette Churchille (de domo Jerome )
  https://winstonchurchill.org/resources/myths/churchill-had-iroquois-ancestors/
  Nie mam pojęcia skąd wziął pan ślad iracki.
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @Tiamat 12:59:21
  //Natomiast dwoch prezydentow ma dokladnie ten sam status. Nawet przy biurku.//

  To tylko w przypadku kiedy obydwie strony respektują "dyplomatyczny kodeks" który jak wiadomo ściśle określa:jak,komu,kiedy,w jakich sytuacjach,itd.
  Dyplomatyczne kodeksy choć nudne i sztywne doskonale regulowały wiadome kwestie tak że żadna ze stron nie czuła się niekomfortowo.
  Po kwietniowym spotkaniu Trampa z Makronem podczas którego doszło do paru "niezręczności" ,wiele było dyskusji na ten temat czy są one (niezręczności) efektem zamierzonym czy skutkiem prostactwa prezydenta USA.Większość oceniających ekspertów (znawców prawideł dyplomacji ,psychologów,behawiorystów,itd ) jest przekonanych że to celowe zachowania .Wprawdzie obce w świecie dyplomacji ale za to obecne w biznesowych pertraktacjach.Tam ponoć gesty mające na celu:zawstydzenie,poniżenie,zademonstrowanie dominacji i inne, są często stosowane.Zwłaszcza w anglosaskim świecie.
  Co się dzieje na świecie - 20.09.2018.
 • @fretka 11:30:10
  Dziwisz się ? Polski dziennikarz Przemysław Marzec jak większość polskich dziennikarzy ma braki warsztatowe.Na dodatek nie ma wprawy (bo i skąd) w merytorycznych dyskusjach,jest kiepsko wykształcony i jeszcze gorzej wychowany.Reakcje typowo dziecięce https://www.youtube.com/watch?v=_bamSe679tw

  a dlaczego? obraził go kto? zachował się wobec niego niegrzecznie?
  Polski dziennikarz źle zareagował na kilka słów zawierających prawdę.
  https://zen.yandex.ru/media/nshrzh/polskii-jurnalist-prekratil-diskussiiu-uslyshav-nepriiatnye-fakty-pro-poliakov-5b7d51f811011600aacad90c
  Co się dzieje na świecie - 20.09.2018.
 • Ja w kwestii "na stojaka"
  Nie wiem ile w tym przypadkowości a ile spontanicznego żeby nie powiedzieć behawiorystycznego odruchu ale coś w tym jest.
  Ja uważam że agresja.Dlaczego tak sądzę? może najpierw "łamigłówka " z cyklu "znajdź 10 różnic"

  https://pbs.twimg.com/media/C8WbXD4XYAEuwW1.jpg

  krótki opis sytuacji: na zdjęciu siedzący premier W.Putin i podpisująco stojący oligarcha O. Direpaska."akt podpisu" poprzedził desperacki protest pracowników pewnego przedsięwzięcia którzy na wiele tygodni zostali pozbawieni środków do życia.Powodem tego była niemożność dogadania się panów oligarchów w jakiś biznesowych detalach .
  Na miejsce konfliktu przyjechał ówczesny premier Putin i bardzo ale to bardzo przeczołgał oligarchów z Direpaską na czele.
  Był (putin) tak wściekły że chwilami nie przebierał w słowach.Powiedział "rozbiegliście się jak karaluchy"
  Nawet na najkrótszych filmikach widać agresje Putina wyrażającą się w każdym szczególe:mowie ciał,akcentowaniu wypowiadanych fraz wraz ze słynną "oddaj długopis" https://www.youtube.com/watch?v=xA2GDTugBbo
  Można do woli studiować każdy gest Putina każdą frazę https://www.youtube.com/watch?v=uwDt-ZSZEFo a interpretacja będzie jedna:Putin jest zły i gdyby mógł to by ich wydusił gołymi rękami.
  W dalekiej przeszłości Putin zapewne był szkolony w kierunku kontrolowania własnych zachować więc skoro zachował się jak zachował to znaczy że z jakiś powodów wcale nie chciał tego ukrywać.
  Teraz powróćmy do naszego Dudy i zastanówmy się dlaczego prezydent Tramp zachował się tak jak zachował.Nie potrafił ukryć agresji? chciał ja (agresje) zademonstrować? a jeśli tak to komu?
  Co się dzieje na świecie - 20.09.2018.
 • Nieomal cała elita brytyjska to żydzi.
  a nawet jeszcze gorzej.
  Historie Anglii trzeba czytać. I to nie tą "alternatywną", ale tą jak najbardziej oficjalną.
  W czasie kilkudziesięcioletniej jatki zwanej "wojną dwóch róż" nieomal cała szlachta (rycerstwo ) nawzajem się powyrzynało.Ich miejsce z biegiem czasu całkiem oficjalnie zajmowali przedstawiciele unikalnej bo nigdzie w Europie nie znanej warstwy społecznej zwanej Gentry https://en.wikipedia.org/wiki/Gentry

  Bogaty żyd w ówczesnej Europie mógł być tylko bogatym żydem.W Anglii miał prawo nabywać ziemię,nosić broń,pretendować do tytułów szlacheckich.Na efekty nie trzeba było długo czekać.Już w XV w "angielskie elity" wzięły się za obalanie chrześcijaństwa.Londyn zawsze generował antychrześcijańskie idee na całą Europę.
  Ale dlaczego ja na początku piszę "a nawet jeszcze gorzej" Ano dlatego że główny nieżydowski element klasy Gentrów to byli bandyci którzy wzbogacili się na trupach.I to dosłownie.
  Ograbianie rycerskich zwłok z cennych; metali,tkanin,pieniędzy,broni, itd, było głównym źródłem dochodów w tamtejszej (wojennej) Anglii.
  Więc jeśli można sobie wyobrazić mieszankę etnicznych żydów z gojami-sępami to właśnie było i jest istotą angielskiej elity.
  Niektórzy (np pan Sendecki) dla określenia tego czegoś używają pojęcia WASPY https://pl.wikipedia.org/wiki/WASP nie wiem czy to słuszne ale dowodzi że wielu zauważa że "biały protestant anglosaski" to jakby osobna kategoria (rasa) ludzi.Mają racje.
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @35stan 21:33:15
  //Co zatem przerwało realizację tych planów Eurazji?//

  A przerwało ? mam wrażenie że nie.Ba,obserwując karuzelę wydarzeń mam pewność że jakby wręcz odwrotnie.
  Żeby to widzieć trzeba mieć bodaj elementarną wiedzę na temat Euroazjatyzmu.
  Szanownemu 35stan wszystko,euroazjatyzm również,kojarzy się nazbyt doraźnie żeby nie powiedzieć sytuacyjnie.A przecież ta koncepcja ma już "swoje lata".Ma też swoich ideologów,konstruktorów i klasyków.
  Włączyć polskie napisy aby bodaj za pośrednictwem podpisów pod obrazkami poznać podstawowe pojęcia. https://www.youtube.com/watch?v=N1xOvVNVMVo
  «Czyste Ręce» i łatwowierność Redaktora Michalkiewicza
 • @javox 20:12:27
  //Dlaczego AŻ TAK upokorzono Dudę?//

  Gdyby Dudę to niechby! niechby go przeczołgiwali wedle woli ! ale niestety odkąd za sprawą PIS-u osobnik ów uzyskał tytuł "prezydenta państwa" to wychodzi na to że upokorzono Polskę .
  A o co biega? no wiadomo że o "sprawiedliwość" która ma w Polsce zapanować.A w każdym razie USA zrobi wiele żeby zapanowała.

  FOR POLAND, A TIME FOR JUSTICE
  https://thehill.com/blogs/congress-blog/foreign-policy/407297-for-poland-a-time-for-justice
  Wielce znacząca wizyta Andrzeja Dudy w USA
 • "Łatwowierność" ?
  wątpię.Redaktor Michalkiewicz ma we zwyczaju pewne,wcale nie takie znów bagatelne, zagadnienia traktować w sposób skrótowy.
  Chcę wierzyć że czyni tak z powodów "technicznych".Aby nie oddalać się od zasadniczego tematu tak jak robi to pan Karoń .Przy czym nawet nieuzbrojonym okiem widać że dygresje Karonia mają na celu "uzupełnienie" luk w wiedzy słuchaczy. Zaś "lapidarność" pana Michalkiewicza ma miejsce zawsze wtedy kiedy logika a zwłaszcza przyzwoitość nakazywałaby wyartykułowanie nieprzyjemnej prawdy na temat USA.

  PS
  ostatni pan Michalkiewicz powiedział (cytuję z pamięci ) "Niemcy dobrze pamiętają przez kogo przegrali obydwie wojny"
  I ani słowem o tym że Niemcy wiedzą również kto wciągnął ich w obydwie wojny.
  «Czyste Ręce» i łatwowierność Redaktora Michalkiewicza
 • @Husky 19:11:39
  //a co z wersja o SU-27 //

  Ciągle żyje.Gdybyż Ukraina zechciała upublicznić rozmowy między pilotem Boeinga a kijowskimi kontrolerami lotu,może stało by się wiadome dlaczego samolot aż o 14 km (rzecz ponoć w cywilnym lotnictwie niebywała ) oddalił sie od wyznaczonego kursu.Ale nie chce.Dlatego rola myśliwca SU-27 w tragicznym zdarzeniu wymaga wyjaśnień do których stronie ukraińskiej najwyraźniej się nie spieszy.
  Zagadka MH17 rozwiązana ????
 • .
  //Międzynarodowa ekipa śledcza: Pocisk pochodził z rosyjskiej jednostki
  Międzynarodowa ekipa śledcza badająca okoliczności zestrzelenia boeinga ogłosiła w maju, że szczegółowa ANALIZA MATERIAŁÓW WIDEO wykazała, //

  Zaś szczegółowa analiza rzeczonych "materiałów wideo" wykazała że ów materiał to kupa kiepskiej fotoszopowej roboty ze wskazaniem na kupe.
  Co podczas dzisiejszej konferencji prasowej ładnie i sprawnie udowodniono. (między 14 min a 19 min 40 sek )

  https://www.youtube.com/watch?v=hFjS1mBHslY
  Zagadka MH17 rozwiązana ????
 • @norwid 16:24:54
  //Czemu to pani Raźny nie napisze, nie poda 100 przykładów jak to o Polce pozytywnie wyraża się rosyjska władza i jej media? //

  Jak to czemu.Temu że trudno znaleźć choćby 10 (nie mówiąc już o 100) takich przykładów.
  Na tym to własnie polega że ani "pozytywnie" ani "negatywnie" ani nijak.Nic.Po prostu "cisza.Wymowna,niepokojąca,CISZA.
  Wojna hybrydowa polskich władz z Polską
 • A tak a propos !!!
  Kilka godzin temu rosyjskie ministerstwo obrony odtajniło szczegółowe dane ukraińskiej rakiety która zestrzeliła malezyjski Boeing. https://vz.ru/news/2018/9/17/942103.html

  Jakby nie patrzeć to jednak sensacja.Polskie media milczą.Jeszcze nie poinstruowano ich jak mają reagować.
  Dziennikarz, niczym panna lekkich obyczajów
 • @Takitamzdaleka 11:11:32
  Ten pański wywód to filozofia-okryjbida żeby nie powiedzieć " mentalne dziadostwo".Że też nie wstydzi się pan pisać takich rzeczy.(przeważnie ludzie wstydzą się własnego obskurantyzmu )

  //pistolety będą się zacinały, albo w ogóle nie będą działały//

  albo będą tekturowe :))) z tego co wiem na to już kiedyś czekaliśmy z wiadomym skutkiem.Dla wzmocnienia efektu deja vu powinien pan wspomnieć że "Polska nareszcie znalazła się w dobrym towarzystwie"
  A nie lepiej tak: "co by się tam nie działo za miedzami my będziemy konstruować i produkować takie pistolety że klękajcie narody.Cały świat nam pozazdrości tych pistoletów.A kasiore będziemy czesać za te pukawki taką że nie wiem."

  // jeśli Polska jest jak krzepka grupa ludzi z pałką w ręku,//

  Od pięciuset lat z okładem mamy kłopoty ze skrzyknięciem w miarę "krzepkiej grupy ludzi".
  I o ile czasami udaje nam się znaleźć "pałkarzy" to do "mózgowców" mamy wybitnego pecha.To powód dla którego od czasu do czasu wygrywamy bitwy natomiast wojny zawsze przegrywamy.
  Banki ChRL przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji -
 • @Takitamzdaleka 10:31:42
  // Im są silniejsi, tym Polska jest słabsza, czyż nie?//

  Nie.Polska jest słaba ponieważ jest słaba.Nie zaś dlatego że sąsiedzi są silniejsi.
  I wogóle cóż to za dziwaczna logika? "Beata jest ładna ponieważ Ania jest brzydka.Jeśli nie daj boże Ania podda się chirurgicznej korekcji nosa to w skutek tego zbrzydnie Beata" no pogratulować @Takitamzdaleka !!!
  Banki ChRL przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji -
 • A ja się wcale nie dziwię
  takim Talbotom czy innym za przeproszeniem bezmetki.
  Realia tak się mają że będąc na ich miejscu można się czuć nieswojo a nawet bezsilne.
  Dwa dni temu zakończyło się tegoroczne Wschodnie Forum Ekonomiczne we Władywostoku. https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2018-09-14/wschodnie-forum-ekonomiczne-we-wladywostoku-w-cieniu-wspolpracy
  Podczas obrad doszło do wielu zapierających dech w piersiach deklaracji ale to betka. https://www.youtube.com/watch?v=Bzdk8lWc664
  Uwagę wszystkich skupiła nadzwyczajna "bliskość" relacji Rosyjsko-Chińskich. https://www.youtube.com/watch?v=_GgCDMrVCUw
  Banki ChRL przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji -