Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @fretka 00:13:46
  No przecież piszę o tym trzy komentarze wyżej.
  Cóż tam po spotkaniu Putin - Trump?
 • Uwaga!!! ważne!!!
  Putin na konferencji prasowej udupił Clintonową i być może tym samym zapewnił Trumpowi następną prezydencką kadencje.
  Rzecz się tyczy Billa Braudera którego sprawa została pokrótce opisana tu http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132715,historia-jednego-kredytu-z-mfw-16-07-2016

  Otóż na dzisiejszej konferencji prasowej Putin powiedział że Bill Brauder ukradł w Rosji 1.5 miliarda dolarów i przekazał je na konto Hilary Clinton.
  Powiedział to w kontekście pytania czy Rosja gotowa jest pomagać w amerykańskim śledztwie o "ingerencje w wybory".Putin odpowiedział że owszem i że w zamian oczekiwałby pomocy w ściganiu Braudera i tu w jednym czy dwu zdaniach powiedział o co biega.
  Cóż tam po spotkaniu Putin - Trump?
 • @Pedant 16:03:23
  // Jeśli by Rosjanie wbili Persom nóż w plecy, byliby skończeni na Bliskim Wschodzie i nikt inny by im więcej nie ufał. A obietnice im tego nie skompensują.//

  Całkowicie zgadzam się z tą opinią.Choć nie można nie zauważyć gromkich głosów co poniektórych polityków (np żirinowski) nawoływujących do kierowania się wyłącznie własnym ciasno rozumianym interesem,to jednak należy mieć nadzieję że ta część politycznej klasy od których coś istotnie zależy to ludzie zupełnie innego formatu.Tym bardzie
  że idzie tu nie tylko o "obietnice" ale o "amerykańskie obietnice" które jak pokazuje historia wzajemnych relacji ważą mniej niż zero podniesione do sześcianu.
  „A Iran powinien być zniszczony”
 • Przypominam że współczesny Iran
  jest efektem strategicznych pomysłów USA.
  Myślę że warto sobie to uzmysłowić albowiem krąży tu taki jeden Oświat
  który wprost rozpływa się z zachwytu nad skutecznością polityki USA.
  Jak w 1953 CIA obaliło rząd Mosaddego to nasadziło swojego człowieka tak zwanego szacha Reze Pahlawiego.
  Szach sprawował rządy jak mu kazali ale w zakresie polityki społecznej preferował państwo świeckie.Nie żeby zaraz ateistyczne ale świeckie bez religijnej przesady.Amerykanom było to ganz egal więc stan taki trwał dziesięciolecia.
  W 1979 w związku z ruską obecnością w Afganistanie Amerykanie mieli zapotrzebowanie na terytorium które mogłoby być bazą dla muchadżedinów.Graniczący z Afganistanem Iran nadawał się do tego idealnie.
  Ale Szach jako się rzekło prowadził politykę nie sprzyjającą temu aby hodować religijnych fanatyków więc nie bardzo się godził na amerykańskie pomysły.Wtedy Amerykanie urządzili mu to co dziś nazywamy "majdanem" i sprowadzili z paryskiej emigracji ajatollaha Chomeiniego.Trudno opisać co się działo,ale można na yt znaleźć filmu lub ich fragmenty które pokazują tamten entuzjazm.Dziesiątki milionów ludzi w religijno-patriotycznym amoku.
  Amerykanie kombinowali że tak jak przypadku Polski jest to religijność okazjonalna i szybko przejdzie.Nie przeszła,przeciwnie;poczęła wzrastać co nieomal "nazajutrz" Amerykanie odczuli na własnej skórze.
  https://www.youtube.com/watch?v=PqzT5WuWcyo
  „A Iran powinien być zniszczony”
 • Mój boże...
  i pomyśleć że kiedyś to wydawało się już szczytem ustrojowych nonsensów żeby nie powiedzieć wad

  https://i1.wp.com/kazik.tv/wp-content/uploads/2017/07/moj-maz-jest-dyrektorem.jpg?

  ale kudy tamtemu do tego że można pełnić zawód:żony/brata/wnuka/męża ofiary smoleńskiej.
  Iluż to posłów senatorów czy europarlamentarzystów których jedyną kwalifikacją do pełnionej funkcji jest rodzinne powiązanie z którąś z ofiar 10.04.2010.A to dopiero początek.Z czasem zaczną się ujawniać wnukowie braci (lub sióstr) ofiar smoleńskich a potem prawnukowie itd
  To jest dopiero granda o jakiej się Barei nie śniło.
  Niewdzięczny PiS
 • A jakiś fach poza tym
  że "wnuk Anny Walentynowicz" to on posiada?
  Polaków i Polskę chciała zbawiać ta "Anna Solidarność" a własnemu wnukowi nie potrafiła przekazać elementarnych zasad przyzwoitości ?
  Dziwne to jakieś.
  Niewdzięczny PiS
 • @Jan Paweł 20:45:47
  //Sam byłem uczestnikiem słownego napadu w Warszawie na auto ze śląską rejestracją, gdzie pod takie auta wrzucane nawet zapalone gazety, bo... Ślązacy nie strajkowali, górnicy, hutnicy pracowali i nie ulegali wichrzycielom //

  Oż ty paskudo ! :)))
  Sytuacja ta miała swoje socjologiczno-historyczne powody.
  Tak zwana klasa robotnicza PRL składała się głównie z słabo piśmiennych,"oderwanych od krowy" małorolnych chłopów.Przyjeżdżało to to do dużych miast i po trzymiesięcznych zawodowych kursach znajdowało zatrudnienie w przemyśle.Z socjologicznego punktu widzenia robotnicy z nich byli nijacy.Nastawiona roszczeniowo,prymitywna ludzka masa z której można ulepić każdą rewolucję.
  Inna sytuacja była w starych ośrodkach przemysłowych np w Śląsko dąbrowskim.Tu jednak tonu zadawali robotnicy z dziada pradziada,ludzie mający w genach robotniczy etos i nie tacy znów podatni na byle awanturnicze prowokacje.

  PS
  Mam dla ciebie niespodziankę.Jakimś cudem udało mi się wykopać na yt film dokumentalny z lat 60-tych "Rok Franka".
  To właśnie o takim typowym ówczesnym polskim robotniku.Prawie godzina ale powiadam ci warto.Chociaż by po to aby przypomnieć sobie a zwłaszcza innym jakim to "materiałem ludzkim" dysponował ten bidny PRL https://www.youtube.com/watch?v=9OdlFvx6g3c&t=175s
  Gospodarka - czy to jeszcze dryf czy już syf?
 • @Oświat 18:21:12 Zastanawiam się Oświat
  Czy masz wystarczające kwalifikacje (chodzi głównie o informacje) aby wypowiadać się tak kategorycznie.Moim zdaniem nie masz dlatego jak środnio statystyczny PISiak roisz.

  //Putin powinien powiedzieć Trumpowi//

  Nic nie powie albowiem zarówno Putin jak i wszyscy polityczni komentatorzy mówią (i to nie od dziś) :USA nie przestrzega żadnych umów i kto wierzy że można z Amerykanami umówić się na cokolwiek,sam sobie szkodzi.
  To Trump ma interes do Putina,nie odwrotnie.Jaki interes? któż to może wiedzieć,może Syria może Upadlina .A może wszystko to pikuś w porównaniu z tym że z początkiem roku Chiny oficjalnie zgłosiły swoje zainteresowanie Arktyką.Na razie wożą ich ruskie lodołamacze ale to wkrótce się zmieni bo chinole mają na ukończeniu dwa własne.
  Czy wiesz starcze co dla USA będzie oznaczało jeśli Chiny się tam zainstalują? https://thediplomat.com/2018/07/chinas-polar-strategy-an-emerging-gray-zone/
  Czas nagli i tylko Rosja może spokojnie czekać i obserwować rozwój wypadków.
  https://www.youtube.com/watch?v=YdXr_bnUmyE&t=345s
  Putin/Trump - aktywa/pasywa
 • @Oświat 17:04:37
  Zapomniałeś nieszczęsny Oświacie razem z tym twoim szefem połączonych sztabów USA army" że amerykańska armia to banda tchórzy.Żałosnych kreatur nie zdolnych do starcia z normalnym czyli odważnym żołnierzem.
  Bombardować "niedemokratycznych,rozwalać gości weselnych w Afganistanie ewentualnie wysyłać "bojowników " w celu mordowania szkolnych dzieci (biesłan) ,to owszem,na taką aktywność są gotowi.
  Ale stanąć oko w oko z uzbrojonym,wyszkolonym i zdeterminowanym żołnierzem? przenigdy!
  Powiedz mi stary dziadu czy któryś z tych twoich jaknów zdolny byłby do wyczynu pilota Romana Filipowa? https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Filipov https://www.youtube.com/watch?v=4tWRxYdngWQ

  a to tylko przykład z ostatnich miesięcy.Mogę ci tuziny takich przykładów zaprezentować.

  PS
  a o tym chłopaku słyszałeś?
  https://i.pinimg.com/originals/25/4d/18/254d183495148b366ca8b511872bf458.jpg
  Putin/Trump - aktywa/pasywa
 • @AlexSailor 15:01:59
  //Bo o wielogodzinnych kolejkach, by dostać coś na kartki w sklepie, to chyba wszyscy wiedzą//

  Owszem.Doskonały był to sposób na zmęczenie społeczeństwa.Wprawdzie sposób nie nowy,w przeszłości stosowany w różnych wariantach* po wielokroć,ale zawsze skuteczny.

  * w przedrewolucyjnym Petersburgu zbrakło chleba.Nagle.We wtorek był a w środę nieoczekiwanie zabrakło.I choć żadne wcześniejsze raporty nie alarmowały o ziejących pustkami magazynach mąki i ziarna,to jednak zabrakło.
  Odtajnienie w latach 90-tych i późniejszych wielu dokumentów w tym wywiadowczych,pokazało że istotny wpływ na dystrybucje mąki miała angielska ambasada.

  PS
  kiedyś przyjdą takie czasy że IPN zacznie pełnić rolę do jakiej go powołano a wówczas dowiemy się o szczegółach niejednego towarowego niedostatku.
  Gospodarka - czy to jeszcze dryf czy już syf?
 • @SZS 13:35:37
  Bez przesady.To że ogólna wiedza Talbot jest bardziej niż skromna przez co wybiera publicystykę na swoje możliwości,nie świadczy jeszcze o tym że każdy kto posiada wiedzę nieco większą jest od razu geniuszem.
  Hemingway podobnie jak reszta świata od wtedy do teraz, wiedział kto odpowiada ze "rozpętanie zimnej wojny" nie dlatego że był omnibusem
  ale dlatego że takie były (i są) fakty.
  https://www.history.com/this-day-in-history/churchill-delivers-iron-curtain-speech
  https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Curtain
  Hemingway agentem NKWD
 • @Pedant 20:40:33
  Nie bądź taki okrutny.Pozwól Oświatowi marzyć.
  Geopolityczna przyszłość Polski
 • Po przeczytaniu wpisu
  w pierwszym odruchu chciało mi się napisać "nie ma przyszłości" ale to przecież nonsens.
  "Przyszłość"podobnie jak "pogoda" jest zawsze.Kwestią otwartą pozostaje tylko to jaka.
  Geopolityczna przyszłość Polski
 • @Husky 16:28:04
  To nic nie pomoże Husky.Proces ruszył.

  Ale co ja widzę? niedawno intensywnie żegnałeś się na "zawsze" a tu masz! znów jesteś !
  Widzę że masz właściwości przewlekłej choroby.Raz się cofasz to znów powracasz.Pełna patologia.
  Rosja tylko straszy?
 • @Husky 15:49:13
  //Niech wbiją sobie do głowy że ekonomii nie da się oszukać//

  Nawet wtedy kiedy rabunki i wymuszenia nazwać "ekonomiką".
  Nawet wówczas nie da się oszukać.Zwłaszcza rabowanych i szantażowanych którzy zaczynają szemrać i jawnie się buntować.
  Rosja tylko straszy?
 • @Talbot 10:26:25
  Żeby zmieść Polskę z powierzchni ziemi nie trzeba aż III wojny światowej.
  Wystarczą łagodne zabiegi dyplomatyczne.

  PS
  A Benjamin Netanyahu znów przyjechał do Moskwy. http://tass.com/world/1011851 Trzeci raz w tym roku.Jeździ do Moskwy częściej niż ja do Kauflandu.
  Biorąc pod uwagę to że wywodzi się z "polskich żydów" a więc żadnych rodzinno-sentymentalnych związków z Rosją nie ma,to widać jego częste wizyty w Moskwie mają jakiś inny cel.W głowę zachodzę jaki.
  Rosja tylko straszy?
 • @Husky 08:50:49
  //ednym z najlepszych samolotów wyprodukowanych na świecie. I dlatego ... nie będziemy go produkować masowo...Tylko Rosjanie mogą coś takiego powiedzieć//

  Dlaczego tylko Rosjanie? a co powiedzieli Amerykanie kiedy po zainwestowaniu 48 miliardów w super helikopter RAH-66 Comanche odstąpili od jego produkcji. https://pl.wikipedia.org/wiki/Boeing-Sikorsky_RAH-66_Comanche
  Rosja tylko straszy?
 • @Ślepa Mańka 03:12:56
  //Myśli Pan że służby rosyjskie przyglądały sie temu bezradnie..//

  Nie,nie myślę.Myślę nawet że zainicjowały ten proces.Aby zrozumieć problem musi pani spojrzeć na to nie z perspektywy lokalnej a globalnej.No i oczywiście bez propagandowych uprzedzeń.
  Rosja z własnych geostrategicznych powodów dążyła do zjednoczenia Niemiec.W dodatku dążyła od dawna.Pierwszą próbę w 1952 r zainicjował Stalin ONZ-etowską "marcową notą" https://en.wikipedia.org/wiki/Stalin_Note kontynuował Chruszczow czasie tzw "II kryzysu berlińskiego" https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_berli%C5%84ski_1961
  Ponieważ tamte,że tak powiem "oficjalne" dążenia skończyły się fiaskiem zmieniono taktykę czego efekty widzimy.Niestety "nowa strategia" posiadała pewne mankamenty.Nie uwzględniał bowiem tego że USA to młode państwo i niczym ludzki nastolatek jest bezczelne i nie przestrzega umów, zatem nie można traktować go poważnie.Zgodnie z maltańskimi umowami NATO miało się nie rozszerzać w wiadomym kierunku.Ponieważ stało się inaczej to "wszystko przed nami".

  // Mam pełną świadomość że lustracji nigdy nie będzie, ponieważ jestesmy w zbyt newralgicznym miejscu położeni //

  To przecież nie dlatego,nie o geografię idzie.Idzie o to że każda rewolucja dochodzi do takiego etapu w którym:albo musi "relikty starego systemu" wykarczować do zera co w efekcie oznacza samounicestwienie,albo zaakceptować pewien stan jako początkowy i iść dalej.Praktyka pokazuje że zawsze wybierany jest drugi wariant.
  Męczeństwo europosła Ryszarda Legutki
 • @autor
  //nawet nie usiłuje zamaskować swego złowrogo brzmiącego rosyjskiego nazwiska//

  Rostisław Iszczenko akurat jest Ukraińcem co zresztą "słychać" już z samego brzmienia nazwiska.Nazwiska kończące się na "ko" np Szewczenko,Iszczenko,Jewtuszenko itp to nazwiska ukraińskie.Ściślej mówiąc nazwiska ludzi pochodzących z wiadomej części Imperium Rosyjskiego lub ZSRR.
  Z nieznanych mi przyczyn Ukrainiec kojarzy się Polakom wyłącznie z prymitywnym zachodniogalicyjskim Chochłem.
  Iszczenko podobnie jak miliony żyjących na Upadlinie jest normalnym człowiekiem.
  Ponadto jest politologiem i to niekiepskim.W przeszłości pracował w dyplomacji.Posiadając bogate doświadczenie że o doskonałym wykształceniu nie wspomnę,Iszczenko często występuje w ruskiej TV w roli komentatora ukraińskich wydarzeń.
  http://cyclowiki.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87_%D0%98%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE
  Rzeź wołyńska w optyce putinowskiej propagandy
 • " Ryszard Legutko mógł być współpracownikiem dawnej komunistycznej SB"
  Być może ale niekoniecznie.Może nie był a może został odwrócony co na jedno wychodzi.I tak ma być.
  Ustrojowa transformacja odbywała się pod całkowitą kontrolą USA czego co inteligentniejsi z pośród nas od dawna się domyślali a o czy tak zwiani niezawiśli publicyści,zaczynają puszczać farbę. (szkoda że dopiero teraz ale lepiej późno......) https://www.youtube.com/watch?v=Svbtbd7jxUU&t=779s
  Czyżby usiłował pani winą za swoją polityczną naiwność (rojenia o lustracji po 89 r) kogoś obarczyć?
  Co zaś się tyczy posła Legutko to cóż,robi to co ma robić i nic poza tym.A to że pani (mnie również) i milionom obywateli wcale się nie podoba to trudno.Kto powiedział że musi.(się podobać)
  Męczeństwo europosła Ryszarda Legutki