Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @AgnieszkaS 23:56:14
  ///Swiat jest inny jak przedstawiane tu "false flag"-owe szablony. ///

  Głębokie!
  Po pierwsze należ zapoznać się z definicją pojęcia "false flag".
  Wyjaśniam zapóźnionym w rozwoju:to nie działanie którego nie było a działanie wykonane pod cudzą flagą.
  (za wikipedą) /// przykładem jest zaplanowana w 1962 roku „Operacja Northwoods”. Zakładała przeprowadzenie przez CIA lub inne agencje rządowe ataków terrorystycznych w miastach USA; ataki te miały zwiększyć publiczne poparcie dla planowanej wojny przeciwko Fidelowi Castro na Kubie. Zawarte w planach operacji porwanie samolotu oraz zamachy, obwiniające przy pomocy fałszywych dowodów rząd Kuby, miały stanowić pretekst dla Stanów Zjednoczonych.///

  Po drugie;nie "świat jest inni jak" tylko "świat jest inny niż"
  Chyba ze: "jak wypije 100 gr koniaku świat jest inny, nie irytują mnie nawet aroganckie babsztyle"
  Co się dzieje na świecie - 25.06.2017.
 • @AgnieszkaS 22:22:18
  ///Czy pan kpi, czy o drogę pyta?///

  Przepraszam że się wtrącam ale jaki powód jest do zadawania tak głupich pytań?
  No powiedziała matka Carnajewa że syn jest niewinny.A co miała powiedzieć do cholery ! to matka.czy to takie dziwne?

  Prezydent Ramzan Kadyrow też tak uważa.A nawet jeszcze gorzej bo twierdzi że bracia są ofiarami amerykańskich specsłużb. http://www.interfax.ru/russia/442122

  natomiast takie pani zdanie :
  /// władze amerykańskie zareagowały na ostrzeżenie, to Tamerlan musiał się tylko zadowolić "zieloną kartą" ///

  to jest dopiero kpina. żeby nie powiedzieć szyderstwo ze zdrowego rozsądku,
  Według pani logiki jeśli ktoś ostrzeże mnie że wśród moich gości być może jest kieszonkowy złodziej zasadne będzie stwierdzenia;a co mi tam złodziej kieszonkowy,przecież i tak pieniądze trzymam w bieliźniarce pod ręcznikami.Czy tak? pani AgnieszkoSZ?
  Co się dzieje na świecie - 25.06.2017.
 • @Husky 20:20:14
  /// nie wiem czy wiesz że rosjanie to nawet wylądowali na słońcu///

  Nie na słońcu a w Limpopo.W pogoni za groszem uwijasz się jak pszczółka Husky,więc wszystko ci się pomyliło.
  Tak więc w Limpopo gdzie po informatycznej interwencji w lipopwiański (limpopowski?) system wyborczy nasadzili swoją marionetkę Oj Boli.
  Fakt ten wstrząsnął amerykańskim kongresmenem do głębi.
  Nie będę ukrywać że było wesoło.
  Russian hackers, he said, broke into the server of the vote-counting system in the African country of Limpopo, and installed "their political puppet Ai Bolit" as president, "doing more damage to the poor country than they did to the US."
  https://www.rbth.com/politics_and_society/2017/02/14/russian-pranksters-bust-on-us-congresswoman-in-frantic-phone-call_702358
  //www.youtube.com/watch?v=u2KZaD7hFSM
  WESOŁE HISTORIE W DRODZE NA KSIĘŻYC
 • !
  ////Przypominam, że komunizm w Rosji został zaprowadzony przez siły zewnętrzne (Źródła finansowania to bankowcy USA i Niemcy). Lenin nazywał Rosjan mierzwą, a Stalin i Beria byli Gruzinami, którzy zamordowali kilkadziesiąt milionów obywateli ZSRR. Dzierżyński, twórca CZEKA, czerwony diabeł rewolucji, Polak – 3 miliony ludzkich istnień.////

  Zupełnie jakby autor chciał coś usprawiedliwić."Wynegocjować" od czytelnika cień zrozumienia.To absolutnie zbędne.Rosjanie mają na ten temat swoje zdanie (bo to ich historia) i bez względu na to co my na ten temat myślimy,po prostu trzeba to przyjąć do wiadomości.
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  PRZYSZŁO MI DO GŁOWY,ŻE CHOCIAŻ NIE JESTEM BOLSZEWIKIEM,JEDNAK NIE MOGĘ ZGODZIĆ SIĘ ZE MOIMI KREWNYMI I ZNAJOMYMI I BEZWARUNKOWO PIĘTNOWAĆ WSZYSTKO TO CO ZROBIŁY RADY (robotniczo-chłopskie),ZA TO TYLKO ŻE ZROBIŁY TO RADY.
  NIKT NIE ZAPRZECZA -ONI ZABILI MOICH TRZECH BRACI ,ALE ONI TEŻ URATOWALI ROSJĘ OD DOLI WASALA SOJUSZNIKÓW

  WIELKI KSIĄŻĘ ALEKSANDER MICHAJŁOWICZ ROMANOW
  "PAMIĘTNIKI WIELKIEGO KSIĘCIA"
  https://newsland.com/user/4297693453/content/velikii-kniaz-aleksandr-mikhailovich-o-bolshevikakh/5058330
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  Pogięło go? z rozpaczy odjęło rozum ? o czym on mówi ?
  Prawdę mówi.A to że potrafi tak ją formułować świadczy o tym że był wielkim patriotą i w trudnych chwilach potrafił się wznieść ponad wszystko;różnice społeczne,klasowe,polityczne,w końcu osobiste dramaty.
  23 grudnia 1917 Francja i Anglia podpisały umowę o podziale Rosji na własne strefy wpływów.///Convention between France and England on the subject of activity in Southern Russia// (po co komu wrogowie jak ma takich sojuszników)
  Francuska strefa miała obejmować Ukrainę,Besarabię i Krym.Zaś angielska, zamieszkałe przez Kozaków obszary Kaukazu,Gruzję,Armenię,Kurdystan.
  Uzgodniono ewentualne poparcie ale nie UZNANIE dla Finlandii,Ukrainy,Prybałtyki i Kaukazu.
  Koszty umowy obie strony miały dzielić po równo choć na początek Francja zainwestowała 100 milionów franków (jak sądzę koszty powstania błękitnej armii Hallera zawierają się właśnie w tej sumie)
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D1%81%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BE%D1%82_23_%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D1%80%D1%8F_1917_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0
  Znamienne jest że umowę podpisano w grudniu a nie dajmy na to w lutym 1917 r czyli kilka tygodni po październikowym puczu.
  Wynikało to z tego że lutowy rząd tymczasowy był całkowicie podporządkowany Zachodnim "aliantom" a bolszewicy nie całkowicie.Anglicy i Francuzi szybko przekonali się jak bardzo.Francuskie i angielskie kontyngenty które zgodnie z podpisaną umową już zaczęły się ścielić na terytorium Rosji,bolszewicy traktowali jak wrogich interwentów i zwalczali.
  Niezwykła uroczystość w Mikolinie
 • @Talbot 14:40:29
  ///Czy wiesz kiedy NATO napadnie na Rosję?///

  NATO nie napadnie na Rosję."Wydeleguje" do tego najmniej wartościowego harcownika czyli Polskę.
  A potem nie czekając aż opadnie pył nad wielką dymiącą dziurą miedzy Bugiem a Wisłą,przystąpi do rozmów na temat budowy nowego bezpieczeństwa.

  PS
  właśnie ukazała się nowa książka "Wojna cudzymi rękami" https://nstarikov.ru/blog/82092 ,pewnie zajebista jak wszystkie książki tego autora.Zamierzasz Talbot zaopatrzyć się w tę pozycję? czy miast teorii (książek) wolisz jednak praktykę?
  WESOŁE HISTORIE W DRODZE NA KSIĘŻYC
 • @Prawda Boli 13:49:15
  /// Na świecie dzieje się o wiele więcej i ważniejszych dla nas spraw :) ///
  Mylisz się bardzo.Na świecie dzieje się ciągle i ciągle to samo.Ciągle ten sam spektakl,w tej samej reżyserii,z tymi samymi aktorami,na tej samej scenie. Zmieniają się tylko kostiumy czyli rzeczy najmniej istotne.
  Z łatwością ci to udowodnię na blogu Romuald Kałwa w komentarzu (który zamierzam zamieścić) do wpisu "Niezwykła uroczystość w Mikolinie".
  Ale to nie teraz.Późnym popołudniem.Teraz warzę konfiturę z moreli.
  Przyjdzie pora na tort sachera więc sam rozumiesz że bez przyzwoitej morelowej konfitury nijak.
  Co się dzieje na świecie - 25.06.2017.
 • "wydarzenie, o którym praktycznie nikt nie wiedział"
  nie wiem czy wiedział ale że się "dowiedział" za to ręczę.
  W dnie 22.06 miliony rosyjskich telewidzów dowiedziało się o tej uroczystości. Króciutkie migawki z imprezy pokazano we wszystkich politycznych tokszołach.
  A pokazano je żeby choć odrobinkę złagodzić sytuację i uzasadnić śmiałą tezę że nie wszyscy Polacy są bydlakami.Albowiem po tym co zrobił polski sejm właśnie w dniu 22.06.2017 mogło powstać takie wrażenie.
  http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/5708-sejm-przyjal-ustawe-ktora-pozwala-na-usuniecie-szubienic-najnowsze-slajd-kafelek.html
  Dzień 22 czerwca jest w Rosji "dniem pamięci i żalu" .Prawosławne święto "Dzień Wszystkich Świętych Ziemi Ruskiej" https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80_%D0%B2%D1%81%D0%B5%D1%85_%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D1%8B%D1%85 obchodzone osiem tygodni po Wielkiej Nocy w 1941 r przypadało właśnie 22 czerwca
  Niezwykła uroczystość w Mikolinie
 • @Husky 23:09:28
  /// tu nie chodzi o to czy ktoś kogoś lubi czy nie.
  Dyskutujemy o faktach.///

  Forma "dyskutujemy" zupełnie nieuprawniona bo sugerująca że Husky i ktoś jeszcze, dyskutuje sięgając po argumenty.A przecież ty Husky nigdy nie "stosujesz" argumentów.Pokaż mi kiedy ty ostatnio sięgnąłeś po argument.
  Powinno być :wy dyskutujecie o faktach......
  A jednak jakież to przedziwne cuda dzieją się około nocy świętojańskiej!!! w lasach zakwita kwiat paproci a Husky mówi o kulturze.Cuda,panie,na kiju.
  Co się dzieje na świecie - 24.06.2017.
 • @Husky 21:46:19
  ///Ale ja nie pisałem cyrylicą///

  wogóle nie wiadomo "czym" pisałeś.Powiadasz że nie cyrylicą,no ale że nie po polsku to też fakt.
  PS
  naucz się niegramotny cieciu posługiwać j.polskim.
  Co się dzieje na świecie - 24.06.2017.
 • @Husky 21:15:37
  //// że Pani komentarze są istotne na zmianę postrzegania USA ////

  Ło jezunazareński! polska język być trudna język.
  Co się dzieje na świecie - 24.06.2017.
 • @Stara Baba 06:37:31
  ///Nie zrozumiałem tego postu, a tak naprawdę nie chce go zrozumieć bo tak będzie lepiej.///

  Dobrze jest znać wydolność własnych funkcji poznawczych.Dzięki temu można uniknąć przeciążeń tak niebezpiecznych dla centralnego układu nerwowego.
  A tak wogole to zastanawiam się czy mówienie o "katolickim terroryzmie" było by uprawnione ? Oczywiście! pod warunkiem że zastosuje się dokładnie te same schematy,uogólnienia,uproszczenia,co w odniesieniu do islamu. Oto przykład https://www.youtube.com/watch?v=8rhqPUq4wlY
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_bombowy_na_dworcu_kolejowym_w_Bolonii
  O IRA nie wspominam bo w tej sytuacji byłby to banał.
  Co się dzieje na świecie - 24.06.2017.
 • @zygmuntbialas 10:34:43
  /// Ogólnie to jakieś siły działają, by podburzać i rozbić Unię. W sytuacji, gdy światowy żandarm dyktuje wszystkim, co mają czynić, niekoniecznie jest optymalne rozwalenie Unii.///

  Jedną z tych sił (dzięki bogu najwyższemu), są aspiracje ku niezależności części państw unijnych.W wielkim skrócie nazywa się je "starą europą"
  Zaś kilka innych państw kurczowo trzyma się atlantyzmu i gotowa jest na najbardziej poniżające i degradujące role w takim układzie.To tzw europa środkowa czyli "nowa europa".
  W dalekim 2009 r włoscy politolodzy sporządzili geopolityczną mapę przyszłych podziałów. Kolorem niebieskim oznaczono państwa geograficznie leżące w Europie ale w sensie politycznym nieeuropejskie bo całkowicie "atlantyckie"
  Przypominam -jest rok 2009! o brexitcie,wojnie domowej na Ukrainie i kryzysie emigracyjnym,jeszcze się nie śni.
  https://www.youtube.com/watch?v=QfsUjQ1EC7A
  Co się dzieje na świecie - 20.06.2017.
 • @Paulus Aquarius 15:01:51
  ///Dziś wszyscy patrzą na Syrię, ale zapominamy o innej beczce prochu... PAKISTANIE...///

  Kilka dni temu Pakistan i Indie przystąpiły do "Grupy Szanghajskiej" https://www.pb.pl/indie-i-pakistan-dolaczyly-do-szanghajskiej-organizacji-wspolpracy-863974 to oczywiście niczego nie gwarantuje ale stwarza ogromną szansę na "obniżenie napięcia" między Pakistanem a Indiami.
  Chiny i Rosja nie poddadzą się hegemonii USA
 • @Arjanek 13:40:38
  Nienawiść odwodzi ci coraz to dalej od rozumu.A jak daleko zaraz ci to udowodnię.
  Liczba 5 milionów jest przesadzona o co najmniej 4 i pół i zawiera się w dziesiątkach tysięcy ale to i tak zbyt wiele.
  Skąd się wzięło to "niepojęte" zjawisko ? byli rodzice i nagle nie ma rodziców.
  Z CZYSTEK ETNICZNYCH https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B8_%D0%B2_%D0%A7%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B5

  Posiadający w Polsce pomnik czy też ulicę,tzw prezydent Dudajew, zapowiedział a następnie prędko przystąpił, do czystek etnicznych.
  Około 500.000 rosjan,ormian,gruzinów,rzuciło się do dramatycznej ucieczki.Pozbawieni jakiejkolwiek pomocy ze strony jelcynowskiego państwa ucieczki były chaotyczne,kolumny uchodźców narażone na ataki walczących o "demokrację" rycerzy prezydenta Dudajewa.
  Horror trwał wiele miesięcy.Jedynym zagranicznym korespondentem usiłującym o tym pisać był Paul Chlebnikow .Ale z tego co wiem bez większych sukcesów wydawniczych za to z konsekwencjami. https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Klebnikov
  Co się dzieje na świecie - 19.06.2017.
 • "MIĘDZYNARODOWY ISLAMSKI TERRORYZM" WSPIERANY JEST ZACHODNIE SPECSŁUŻBY
  taką informacje aż dwakroć (w ciągu ostatnich 2 lat) publicznie wyartykułował prezydent W.Putin.
  Bez wsparcia: finansowego ,politycznego,logistycznego,medialnego itd "islamski terroryzm" umarłby naturalną śmiercią.
  Jak (nieboszczyk) ruch Okupuj Wall Street.Nie wspierani niczym i nijak,postali,pokrzyczeli i rozeszli się do domów.A i policja tym razem nie była tak znów taka bezradna i robiła co należy a nawet to czego nie należy.

  http://www.occupythegame.com/occupy_wall_street_pictures_99999.jpg

  Tak a nie inaczej kończą się ruchy amatorów samotników.
  Co się dzieje na świecie - 19.06.2017.
 • @AgnieszkaS 05:38:52
  ///Dodam jeszcze, że do uciekinierów afrykańskich należy Afryka, a nie ziemie nad Wisła///

  Czyżby? Nie ma nic bardziej nieznośnego niż fakty.
  W 1885 w Berlinie odbyła się konferencja w efekcie której europejczycy przyznali sobie prawo do Afryki https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_berli%C5%84ska_(1884/85)

  Po 1989 r Polska z wielkim entuzjazmem "przyłączyła się do dziedzictwa wielkiej europejskiej rodziny". A w rodzinie jak to w rodzinie,trzeba sie dzielić radościami i niedolami.
  Uważa pani że Afrykańczycy nie mają prawa do podziału europy? że europejczycy mają prawo do podziału afryki a afrykania nie mają prawa do podziału europy .Czy tak? niech pani odpowie pamiętając że " Dwojakie ciężarki i miara podwójna obrzydliwością jest w oczach Pana"
  16.06.2017. - O religiach i wojnach - część II
 • @AgnieszkaS 05:20:37
  ///Oni nie przeszli na islam z miłości do Mahometa.///

  Przyjmowali islam bo mieli mało powodów aby przyjmować boga głoszonego przez białych ludzi. https://www.youtube.com/watch?v=dkQiml-6xts
  16.06.2017. - O religiach i wojnach - część II
 • @Husky 00:23:23
  ///i dobrze///

  Dobrze? w głupocie swej nieskończonej jak miłosierdzie boże,nie wysłuchałeś utwory.Błędnie zatem założyłeś że to jakieś tra la la la.A to utwór skandaliczny.Oburzający zarówno Polaka jak i Niemca.Istny hymn śmiecia.
  Możesz za tym pośpiewać razem z Kukizem
  16.06.2017. - O religiach i wojnach - część II
 • @Husky 00:03:16
  Nie wysilaj się Husky.Polscy etatowi patrioci (mniej więcej tacy jak ty ), są przygotowani na każdą okoliczność https://www.youtube.com/watch?v=ft7s9lVnQN0
  16.06.2017. - O religiach i wojnach - część II
 • @Husky 19:09:32
  Konkretniej.Gdzie? w jakiej formie? Co znaczy "byli tacy ludzie" Wszędzie i zawsze byli jacyś ludzie ale z tego jeszcze nic nie wynika.
  16.06.2017. - O religiach i wojnach - część II