Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @Oświat 18:30:44
  Co to za groch z kapustą? o jakim "referendum" mowa? o tym z 1922 r?
  Jaki to ma związek z sytuacją wojenną."Polska część Śląska" weszła w skład III Rzeszy po 1 września 1939 r bez żadnego referendum.A narodowościowe przynależności określało się wedle nowych zasad https://pl.wikipedia.org/wiki/Volkslista a nie tych powersalskich.
  Wyjątkowość holokaustu ...
 • autor powinien bardziej skupić się nad pojęciem "żydowskich elit"
  //Specyfiką holokaustu było przekonanie żydowskich gremiów zarządzających, że "eliminacja" ma dotyczyć ludności biednej i upośledzonej //

  Powszechnym błędem jest mniemanie że czynni finansowy odgrywał rolę naczelną.Pieniądze dla elit a już zwłaszcza elit żydowskich,to tylko środek.
  (tylko dla głupich gojów pieniądze to cel sam w sobie )
  Uwzględniając tę specyfikę zacytowane wyżej zdanie powinno brzmieć tak:
  //Specyfiką holokaustu było przekonanie żydowskich gremiów zarządzających, że "eliminacja" ma dotyczyć LUDNOŚCI ZBĘDNEJ //

  A w tym ujęciu np bogaty adwokat jest równie "zbędny" co przymierający głodem szewc.Bo jakiż z niego pożytek może mieć naród? po co uruchamiać karkołomne ścieżki dla ratowania go? nie będzie ten adwokat to będzie kilka tuzinów innych.A bo to brakuje adwokatów?
  Co innego osoby,choćby i biedne jak mysz kościelna,ale takie bez których naród nie jest już tym narodem ale jakimś innym.
  Dajmy na to charyzmatyczny przywódca jednego z ważniejszych odłamów chasydyzmu Joseph Isaac Schneersohn .
  Czy Schneersohn był bogaty ? miał szwajcarskie konta? tytuły własności? nic z tych rzeczy.Schneersohn był wartością samą w sobie i dlatego w jego ratowanie z warszawskiego getta zainicjował sam Canaris.
  //Zrobił to jednak ostatecznie w 1940 na prośbę wspólnoty, a dzięki wpływom Wilhelma Canarisa otrzymał immunitet oraz udał się do USA //
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Isaac_Schneersohn

  Specyfiką holokaustu jest to że działa na nas wszystkich hipnotyzująco.Jakby krępujemy się powiedzieć to czy tamto.Na przykład wstyd jest zapytać o szczegóły dotyczące niemieckiej pomocy dla Joseph Schneersohn bo obawiamy się zarzutu o to że żałujemy staremu brodatemu żydowi "koła ratunkowego" A przecież nie o to chodzi.Chodzi o to aby fakt kolaboracji traktować z równą srogością lub tolerancją bez względu na osoby kolaborantów.
  A co to do cholery! polscy aktorzy karani po 1945 r za to że grali w kabaretach gorsi od Schneersohn. Jemu wolno nam nie wolno? kto poniósł szkodę z faktu że polscy artyści występowali z jakiejś wesołej wdówce czy innej zemście nietoperza?
  ( że o powojnennych losach wybitnego polskiego biologa,kandydata do nagrody nobla Rudolfa Weigla nie wspomnę )
  Wyjątkowość holokaustu ...
 • @kowalskijan584 09:53:32
  //CIA wykorzystała tylko istniejące napięcia społeczne.//

  Fiu fiu fiu..."napięcia społeczne".No faktycznie to nie przelewki.Od czasów państwa Sumerów nikt nigdy nie zetknął się z "napięciami społecznymi" więc skoro tylko one gdzieś wystąpiły jeno nieliczni wiedzieli co z tym począć.
  Szanowny kowalskijan; w 1968 r przez wzorcowe państwo na planecie Ziemia czyli USA, przetoczyła się fala buntów znanych pod nazwą Holy Week Uprising.
  Do ich stłumienia PAŃSTWO użyło wojska z lotnictwem włącznie.
  Liczbę ofiar ocenia się (w zależności od źródła) od kilkudziesięciu do kilkuset zbitych i kilka tysięcy rannych.To były "napięcia społeczne".
  Zaś to co miało miejsce w PRL lat 70-80 to nie żadne tam "napięcia społeczne" a wyraz karygodnej słabości żeby nie powiedzieć indolencji państwa.
  „Solidarność” była operacją specjalną CIA
 • @Zawisza Niebieski 22:09:55
  //No a naród ... cieszy się, raduje.//

  W nadziei że cmentarny rewizjonizm dociągnie się i do Wawelu.
  Jaruzelski i Kiszczak zostaną zdegradowani.
 • @Husky 21:38:24
  Pożyjemy....zobaczymy.To oczywiście wariant dla tępych bo ci co bystrzejsi bez żadnych oczekiwań, już wiedzą że jak przyjdzie co do czego nikt nie poświęci nawet złamanego paznokcia dla jakiejś tam Polski.
  A na razie,na dziś,niezobowiązująco,można składać szumne deklaracje.To nic nie kosztuje.Niczym nie grozi.A głupim sprawia radość.
  MAMY ZŁOTO! BRAWO KAMIL STOCH!
 • @Husky 21:10:08
  //Litwa nie poprze siłowych działań UE przeciwko Polsce//

  Poprze,poprze,spokojna głowa.Co trzeba będzie wszystko poprze lub potęp ( w zalezności od unijnych oczekiwań)
  Litwa,podobnie jak reszta "prybałtyki" jest w rozpaczliwej sytuacji finansowej i trwa wyłącznie dzięki unijnej łasce.

  PS
  a dajmy na to ty Husky;kiedy ostatni raz zakupiłeś jakiś Litewski produkt? albo Estoński bo też cienko przędą.
  MAMY ZŁOTO! BRAWO KAMIL STOCH!
 • @morgan 23:47:15
  // Czy narodowa kultura byla najwazniejsza dla pokolenia, ktöre przezylo okrucienstwa wojny, oplakiwalo w niej poleglych, pröbowalo jakos urzadzic zycie na gruzach? //

  Oczywiście że była (jest ) najważniejsza.Bo to dzięki niej pokolenie urodzone "po" i "grubo po" 45 r miało szanse wzrastać w atmosferze normalnego państwa.Nie wszechogarniającego cmentarzyska a zupełnie przeciętnego europejskiego państwa.
  Przypominam że użyty przeze mnie przykład kultury to było coś najłatwiejszego co przyszło mi do głowy w związku dylematem na temat istnienia obiektywnych kryteriów za pomocą których można "mierzyć" jakość nacjonalnej polityki.Bo chyba jakieś kryteria do cholery muszą istnieć.Oczywiście poza rwącymi potokami pustosłowia.
  Między antysemityzmem - a JUDEOREALIZMEM
 • Nie wiem co chciałeś pan udowodnić
  ale wyszło z tego co wyszło.Ja po prosu nie mogę tego czytać bo nieomal każde zdanie to zgrzyt metalu o szkło.
  Od pewnego czasu Żydzi mówią o "wzmagającym się polskim antysemityzmie".Z zaprezentowanego przez autora artykułu wynika że mają rację.
  Na początku panie Andrzej Tokarski proszę mi powiedzieć czy wedle pana istnieją jakieś źródła konfliktów inne niż rasowe. Pan koncertowo wszystkie tradycyjne społeczne napięcia;polityczne,socjalne,kulturowe,religijne,sprowadził do jednego.Konfliktu etnicznego a konkretnie semityzmu.
  Jeśli jacyś Żydzi czytują tutejszy portal to są z pana bardzo zadowoleni.
  Ja (nie spuszczając oka z problemu etnosu) nie uważam żeby czynnik rasowy był decydujący.
  Jeśli założyć że istnieje jakiś obiektywny sposób na to aby określić czy polityka realizowana przez rząd jest pro czy anty narodowa,to wyjdzie na to że najbardziej propolskim rządem były pierwsze rządy z lat 1945-1956.Cóż z tego że ówczesne elity były żydowskie skoro nikt dla polskiej narodowej kultury nie zrobił więcej niż oni.
  Zgadza się pan z tą opinią ? czy uważa że pro-polskość realizuje się w drodze czczej gadaniny nie zaś w ilości wydrukowanych polskich książek, teatrów z klasycznym polskim repertuarem,zrealizowanych filmów,"polskich festiwali" i bóg wie czego jeszcze.
  Między antysemityzmem - a JUDEOREALIZMEM
 • @kula Lis 67 14:44:43
  //Media: Ponad połowa czołgów Leopard 2 Bundeswehry nie jest gotowa do eksploatacji. //

  To i tak nieźle bo bywało gorzej.Przed 1 września 1939 media donosiły że niemieckie czołgi są tekturowe.
  Czas płynie a media ciągle donoszą to samo.
  "Udział Polaków w mordowaniu Żydów był powszechny"
 • @Oscar 14:04:22
  //Przypomnijcie sobie .. jakie gęby przypisywali globalni syjoniści swoim dotychczasowym ofiarom ..i jak to się kończyło dla tych ofiar..
  po kolei .. Irak Saddam, Jugosławia Serbowie, Kosowo Serbowie, Libia Kaddafi, Syria ... Palestyńczycy...Ukraina Janukowicz... teraz kolej na Polskę.//

  Owszem pamiętamy.Jedyną różnicą między tamtymi sytuacjami a naszą jest taka że w przeciwieństwie do tamtych nas ( a tym bardziej naszych liderów ) nikt nie lubi.
  W 2003 r w Madrycie na miting przeciw agresji na Irak wyszło 1.5 mln (półtora miliona) uczestników.W naszej obronie nikt nie ruszy palcem w bucie.Kiedyś za PRL owszem,mieliśmy swoich "fanów",tu i ówdzie byliśmy popularni w pozytywnym tego słowa znaczeniu.Ale teraz wszystkich tylko wkurwiamy.Mamy opinię wiecznie niezadowolonych pieczeniarzy i zdrajców europejskich wartości.
  "Udział Polaków w mordowaniu Żydów był powszechny"
 • @fretka 07:19:52
  Dokładnie tak.Tyle że znacznie gorzej albowiem mówi się o "konieczności oddania niemcom ich ziem".
  To chyba logiczne że jeśli wykreśla się całą historyczną epokę to wykreśla się ją z całym dobrodziejstwem inwentarza.A jeśli ktoś myślał że można inaczej,że można samemu określić to co pozostawia się z "epoki słusznie minionej" a co odrzuca, to od początku był w błędzie.
  https://www.youtube.com/watch?v=D0xFdUAzxGg

  Przy czym zauważyć należy nie tylko "co" ale "kto" mówi.Istnieje bowiem istotna różnica między emocjonalnym i rozhisteryzowanym Żirinowskim a chłodnym i do bólu logicznym Satanowskim.
  Dyzma narobił na wycieraczkę
 • @hamurabi 00:17:23
  // A co o tym sądzicie Państwo?//

  A co można o tym sądzić, sprawa jest aż nazbyt ewidentna.
  Publiczne oświadczenie tego że "w 1968 r nie było Polski" jest sygnałem tego że "aktualna Polska" w sprawie żydowskich roszczeń na arenie międzynarodowej nie będzie sięgać po argumenty pochodzące z okresu "państwowego niebytu" (chodzi o umowę indemnizacyjną http://pressmania.pl/umowa-indemnizacyjna-pomiedzy-usa-i-prl/ )

  Teoretycznie czyli z punktu widzenia prawa takie oświadczenie w konfrontacji z międzynarodowymi umowami,paktami,konwencjami,itp, nie ma żadnej wartości,ale żyjemy w takiej rzeczywistości w jakiej żyjemy.
  Kto dziś przejmuje się konwencjami i kogo obchodzę prawne regulacje.
  Wszystko to można ominąć za pomocą pustych a emocjonalnych gestów np machaniem próbówką z rzekomą toksyną na forum ONZ.
  Nie trzeba niczego udowadniać wystarczy pomachać szklaną ampułką.Albo oświadczyć że w 1968 nie było Polski.
  Dyzma narobił na wycieraczkę
 • @Talbot 06:00:02
  //Już nie możesz się doczekać, kiedy Putin (...) wprowadzi system oligarchiczny w naszym kraju?//

  Wprowadzi???? a ty głupi myślałeś że niby jaki w Polsce panuje system ?
  To że nie mówi się wprost i głośno o pewnych faktach to nie znaczy że fakty nie istnieją.Prawdę powiedziawszy istnieją pewne obiektywne powody aby "nie mówić".Lud tu prosty i dziki,znacznie prostszy niż inne ludy tego obszaru geograficznego.Do tego masowo oddający się Kultom cargo więc po co traktować ich poważnie i,dajmy na to,objaśniać rzeczywistość.
  Obca agentura w Polsce
 • @kula Lis 67 19:26:41
  //Uri Awneri, znany izraelski działacz (...) Urodzony w Niemczech w 1923 r. jako Helmut Ostermann //

  Czy mi się wydaje czy rekomendujesz nam jako autorytet 94-czteroletniego żydowskiego lewaka czyli jak w pysk strzelił żydobolszewika? To już zydobolszewicy są ok czy Uri Awneri to wyjątek.czy tak ?czy jest jeszcze coś o czym nie wiem ?
  Bo Niemcy nie zabijają Żydów.
 • Jeśli reszta informacji jest tak prawdziwa
  jak ta o śmierci szefa Rosatomu to ja dziękuję.
  Rozumiem że nie ma nic bardziej banalnego niż Rosjanin o nazwisku Iwanow ale "źródła" po to są "źródłami" żeby wiedzieć że to w warunkach rosyjskich dość pospolite nazwisko .
  Wiaczesław Iwanow żyje,ma się całkiem nieźle a wiadomość o jego śmierci była "nieścisła".

  https://user67902.clients-cdnnow.ru/localStorage/news/c6/e8/c5/19/c6e8c519_resizedScaled_1020to573.jpg

  https://66.ru/news/world/208227/
  Benjamin Fuldorf nadaje dzisiaj bez znieczulenia.
 • @ autor
  //Tak czy inaczej polityka historyczna Izraela, Niemiec i USA legła w gruzach //

  To jest myślenie życzeniowe.Polityka historyczna Izraela czy USA nie tylko nie legła w gruzach ale ma się całkiem dobrze.To ich a nie nasze narracje są słyszalne w świecie (nie twierdzę że rzetelne twierdze że słyszalne) Ale czy może być inaczej w sytuacji kiedy "tamta strona" ma w rękach wszystkie narzędzia a my żadnego lub prawie żadnego.Przecież nawet cała ta trwająca od dwu tygodni medialna burza dzieje się wyłącznie w naszej przestrzeni.Z tego też powodu można ją uznać za burze w szklane wody.

  // Polska może zawsze
  A - Dokończyć ekshumacje w Jedwabnem a potem posadzić do pierdla Jana Tomasza Grosza. //

  Oczywiście że może.Tylko co miałoby to nam dać ? takich "Jedwabnych" w najbliższej okolicy było 28.Tak przynajmniej wynika z dyskusji jak odbyła się w IPN w 2016 https://www.youtube.com/watch?v=jeHvCS8mRzc a 28 pomnożone przez ilość propagandowych narzędzi jakie posiada "tamta strona" daje wielkość nie pozwalającą na optymizm.

  // B – Zrobić serial historyczny pt. „Łódzki Król Żydowski” który spowoduje że żydzi nienawidzić będą samych siebie. //

  Od takich koncepcji to niech ręka boska broni.W przeszłości już powstał taki film.Opowiadał o postaci dość podobnej (bo i prawdziwej i odrażającej) ale z tego co wiem film ma do dziś złe recenzje :) https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByd_S%C3%BCss_(film_1940)
  Altered Carbon czyli żydowski syndrom nieśmiertelności.
 • Leżały sobie jako tako uporządkowane sprawy w archiwach
  leżały sobie, leżały i komu to przeszkadzało ? Po co było przy tym majstrować? (pytanie retoryczne,wiadomo po co,ale to temat na inną bajkę)
  A teraz sytuacja porównywalne jest z tą gdy gówno rzucić na wentylator.
  Nikt kto w pobliżu nie ma szans wyjść z tego czysty.
  Argumenty autora są tak infantylne że aż mi żal się z nimi rozprawiać.Więc nie będą tego robić.Zadam tylko kilka pytań:

  //Czyli wniosek iż państwo podziemne współpracowało w zakresie holokaustu jest wnioskiem błędnym//

  Wszyscy wiemy (a przynajmniej słyszeliśmy) o raporcie Grota Roweckiego do gen Sikorskiego z dnia 25 września 1941 r
  Jednak mało kto zna treść dokumentu zwrotnego czyli tego który gen Sikorski jako głowa rządu londyńskiego skierował do Grota Roweckiego.
  Rozumem że Zawisza (który tak stanowczo stwierdza co stwierdza) coś o tym wie więc nam opowie ze wskazaniem źródła.

  //Kolejnym zarzutem jaki postawił autor omawianego artykułu to fakt, że państwo podziemne wykonało tylko 7 wyroków na szmalcownikach//

  A ile wyroków zapadło w związku z tzw "sierpniówką" ? czy uparte milczenie na ten temat nie jest przypadkiem podyktowane lękiem że gdyby ujawniono szczegóły niejedna legenda na zawsze pożegnałaby się z nimbem narodowej świętości ? Wierzyłeś dekadami że ON bojownik i męczennik a tymczasem okazuje się że banalny szmalcownik.
  „Polski szmalcownik” - polemika ze środowiskiem żydowskim
 • @mac 17:29:09
  //Jest troche osob ktorzy znaja sytuacje w polsce miedzywojennej(aczkolwiek malo jest materialow zrodlowych) //

  Mało,mało! za to jakich ! wystarczy sięgnąć po "Zmierzch Izraela" Henryka Rolickiego (Tadeusza Gluzińskiego ) a wszystko staje się jasne.To bezcenny materiał zwłaszcza jeśli zważyć że powstały kilka lat przed wybuchem II WŚ .Autor opierając się głównie na wypowiedziach wspólczesnych mu działaczy syjonistycznych,"prognozował" coś złego wisi w powietrzu i lada chwila zwali się na głowy Żydów (stąd tytułowy "zmierzch")
  Gdyby tutejszy autor znał ( i mógł zacytować) bezwzględny i szokująco brutalny ton w jakim wypowiadali się syjoniści o swych współplemieńcach,nie musiałby "wyważać otwartych drzwi" albowiem wszystko już zostało wypowiedziane.
  Holokaust: w interesie judaizmu?
 • @Husky 09:38:14
  //w pogromie w miejscowości Jassy Rumuni zabili 15 tys. Żydów, ale nikt dziś Rumunii nie uznaje za centrum antysemityzmu//

  Czułbyś się lepiej gdyby Rumuni też mieli kłopoty? oj niedobry z ciebie człowiek.To oczywiście żart a w zacytowanej konstatacji kluczowym słowem jest słowo "dziś".
  Rumuni (będący sojusznikiem III Rzeszy) zabili bardzo wielu Żydów,wszak okupowali bardzo "żydonośne" tereny południowej Ukrainy z Odessą włącznie.Ze związku z Hitlerem wyszli jednak "suchą nogą" i nikt nie wie dlaczego.To znaczy wiadomo że z "jakiegoś powodu" ale konkretnie jakiego nie wiadomo.W 1945 Stalin nieoczekiwanie dla wszystkich odznaczył najwyższym medalem "Orderem Zwycięstwa" rumuńskiego króla Michał I.
  Każdy rozumie że oficjalne powody odznaczenia,istne ble ble ble,nie są prawdziwe a jedynie skrywają prawdę.Co Michał I dał Stalinowi w zamian za "glejt nietykalności" dla siebie i Rumunii nie wiadomo ale że coś dał to pewne.
  Pytanie tylko kiedy "glejt" utraci swą cudowną moc.
  Z Izraelem trzeba twardo - bo inaczej nas zadepczą.
 • @kula Lis 67 20:53:48
  Taka to już parszywa robota ober prokuratora że zewsząd są naciski w różnych sprawach.Nic nowego pod słońcem.
  Jednak za decyzje podjęte choćby pod wpływem "sugestii z zewnątrz" odpowiedzialność ponosi wyłącznie ten w kompetencjach kogo leżało podjęcie owej decyzji.Takie są zasady.
  To bardzo elementarne kwestie więc nie udawajmy że tego nie rozumiemy.
  Zapamiętajcie jego twarz i te słowa.