Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • "Genialnym pomysłem wykazał się Czesław Miłosz,.."
  A właściwie to czemu tak pokrętnie? jakby udawał że kiepska rymowanka "ku czci" to coś w naszej tradycji wyjątkowego.Kto jak kto ale on doskonale znał środowisko i wiedział że nie tylko on-żałosny debiutant,ale asiory polskiej poezji na zamówienie składają takie rymowanki że uszy więdną.I to zupełnie bez "krępacji".Taka tu gmina i dobrze utrwalona tradycja włażenia władzy w dupe.

  " Wiedzą, że brwi krzaczaste, że sumiaste wąsy,
  I że nieprzepisową nosi maciejówkę,
  Słyszeli, że dosadnym wyraża się słówkiem,
  Że z litewska przeciąga i że miewa dąsy. "
  .........
  Tylko mu raz, pod oknem, kiedy dumał nocą,
  Wyszlochał wszystko żołnierz, stojący na warcie,
  Płakał, płakał jak dziecko: "Ach czemu, ach po co
  Tak męczysz się, tak cierpisz za nas, komendancie?"
  O uwielbieniu „wodzów narodu”
 • @wiedzajestwksiążkach 13:25:39
  Z góry przepraszam ale czy przypadkiem nie cierpi pan na jedną z wielu form autyzmu? czytając pański komentarz odnoszę takie wrażenie.Inaczej jak sobie wytłumaczyć totalne "rozczochranie" pańskich myśli.
  No chyba że próbuje pan manipulować o co nawet boję się podejrzewać.
  Więc może lepiej powinien pan pokazać to lekarzowi:

  //"Więc może to jest jakiś pomysł żeby karać za przestępstwa nie zaś za bycie syjonistą czy żydem." -Przecież nie karzemy. I nie chcemy by karano za bycie Polakiem, chrześcijaninem czy ateistą//
  Wolnoć Tomku w cudzym domku
 • Bo kino faktycznie jest najważniejszą ze sztuk
  co pan Milos Forman pojął bez użycia coka coli za to pojął właściwie.
  Tę znaną frazę onegdaj wypowiedział Lenin z intencją odwrotną od tej z jaką była i jest używana.
  Lenin nie znosił kina.Jak wielu ówczesnych intelektualistów uważał że to jarmarczna rozrywka dla ludzi niegramotnych.Kiedyś na początku XX w siedząc w szwajcarskiej kawiarni w towarzystwie innych "rewolucjonistów",powiedział :"Dopóki ludzie są analfabetami ze wszystkich sztuk u nas najważniejsze są kino i cyrk ”
  Długo potem bo w latach 20-stych jakiś cwaniak chcąc wydębić z budżetu większe środki na kino powołał się na Lenina i tak już zostało.Wprawdzie pozostali świadkowie tamtej kawiarnianej rozmowy w swych wspomnieniach mówili co innego ale w "świat" poszła wersja do dziś obowiązująca.Większość powtarza ją bezmyślnie i bez sensu i tylko nieliczni pojmują ją właściwie czyli zgodnie z intencją.
  Kino to faktycznie jarmarczne widowisko i pan Milos Forman doskonale to zrozumiał.W momencie kiedy stanął na amerykańskiej ziemi,zanim jeszcze kupił pierwszą butelkę "boskiej" coca coli ,wiedział że to nie miejsce dla "Miłości Blondynki".Tutaj ludziska za swoje pieniądze muszą dostać ciekawą opowieść i dobre widowisko.
  Nękać nudnymi jak flaki z olejem w dodatku wyprodukowanymi za nasze pieniądze widowiskami można tylko tu- w Europie .W dodatku chucpiarsko nazwać to gówno "nową falą" czy "kinem moralnego niepokoju" .Zaś ciekawe,zajmujące i relaksujące obrazy kręcić za oceanem.
  U na "Nóż w wodzie" a tam "Rosemary baby" ,u nas "Miłość Blondynki" a tam "Amadeusza"

  PS
  w naszych warunkach wielkim nieprzyjacielem kina był J.Tuwim czemu nadawał twórczy wyraz https://www.youtube.com/watch?v=wCWaGf-OXM4
  Wartości i pokolenie disco polo
 • @Wican 11:57:04
  To oczywiste że nie zna wszak jest pełnoprawnym dziecięciem tej, to jest chrześcijańskiej cywilizacji.I choć kręci na nią nosem,narzeka,uważa że istnieją dziesiątki innych i lepszych,to jednak czy tego chce czy nie,cały jest z chrześcijaństwa.Szkoda tylko że tego nie rozumie a "chrześcijaństwo" sprowadza do "chodzenia do kościoła"
  USA znowu złapane na kłamstwie
 • @Rzeczpospolita 11:25:36
  Przepraszam że się wtrącę ale bardzo rażą mnie imiona które pan wymienia.(Tacyt,Zeus,Atena,Apollo,itp)
  To znaczy nie rażą mnie tak ogólnie ale tylko w pańskim wykonaniu.
  Jako zajadły przeciwnik chrześcijaństwa nie powinien pan posługiwać się tymi imionami-pojęciami.Powinny być panu obce i obrzydliwe wszak zagościły w naszych słownikach a co gorsza w umysłach, dzięki chrześcijaństwu.Chrześcijaństwo było jedynym pomostem między nami-mieszkańcami północnej Europy a światem antyku śródziemnomorskiego.
  Są tacy których ten fakt raduje są tacy których smuci ale nikt nie spiera się co do samego faktu.
  USA znowu złapane na kłamstwie
 • Po pierwsze
  nie Gołasa a Młynarskiego.
  Po drugie pospolicie czyli niezgodnie z intencją autora.Młynarski mówił o tym nieomal na każdym autorskim spotkaniu (widocznie bolała go ta sprawa).Otóż autor napisał swój śpiewany felieton "W Polskę idziemy" jako satyrę z pijacką Polskę.Zapragnął biczem satyry bezlitośnie chłostać odrażający polski obyczaj spędzania wolnego czasu na chlaniu wódy.Nie udało się.Polacy wprawdzie z entuzjazmem przyjęli piosenkę ale jako swego rodzaju pijacki hymn czy też pieśń biesiadną.

  Po trzecie;jeśli już przedwyborczą sytuację puentować jakąś piosenką to jest dziesiątki które się do tego lepiej nadają.Choćby ze względy na uniwersalność.Można ich użyć już teraz a można przy następnych wyborach albo tych jeszcze następnych.Za każdym razem będzie świeża jak lilija.
  https://www.youtube.com/watch?v=3-RRJjV6tiw
  W Polskę idziemy...
 • @wiedzajestwksiążkach 23:39:25
  //A co jest złego w tym, aby żyd był radnym, bądź burmistrzem?//

  A co złego w tym żeby goj był burmistrzem w Izraelu? prawda że nic.
  Mimo to w całej historii Izraela nie było takiego przypadku.Zaś Żydów pełniących funkcję burmistrza "w świecie gojów" było setki.A jeśli uwzględnić całą historię to pewnie więcej.

  //Nie można oskarżać żydów, o przestępstwa i niegodziwości popełniane przez syjonistów//

  A Josepha Oppenheimera można? choć do końca nie wiem czy był jednym czy drugim. to wiem że skazano go za przestępstwa.Więc może to jest jakiś pomysł ;żeby karać za przestępstwa nie zaś za bycie syjonistą czy żydem.
  Wolnoć Tomku w cudzym domku
 • @Oświat 18:27:50
  //gdzie polski Śląsk spotkałby los taki jak los Krymu//

  A jakiż to los spotkał Krym- że zapytam?
  Polityka wschodnia kołem się toczy
 • @krzysztofjaw 16:00:53
  Moje uwagi nie odnosiły się do pańskiej ekonomicznej wiedzy a do historycznej.Konkretnie to tego oto stwierdzenia:

  // Z tym się akurat nie spotkałem, ale wielce prawdopodobnym jest to, że był chazarskim Żydem.//
  Och, te pieniądze...
 • @krzysztofjaw 15:53:14
  A Szarapow? a Savva Morozow? a wszyscy członkowie Cesarskiego Towarzystwa Ekonomicznego?
  Jeśli można studiować ekonomię i nie słyszeć o teoriach Szarapowa dotyczących papierowego pieniądza to znaczy że wszystko można.
  Och, te pieniądze...
 • @krzysztofjaw 14:29:44
  Ledwie domyślam się jaką tezę pragnie pan udowodnić ale jest ona błędna.Zakres pańskiej wiedzy w danym temacie jest jaki jest i niech tak zostania ale w swych kategorycznych stwierdzeniach podobny jest pan do inż Mamonia któremu podobały się wyłącznie te piosenki które znał.
  Powołane do życia przez Katarzynę II Imperatorskie Wolne Towarzystwo Ekonomiczne skupiało wyłącznie "nieżydów".Takie czasy, taka tradycja.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D0%92%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D1%8D%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
  Och, te pieniądze...
 • @ikulalibal 14:33:42
  linki do wikipedi źle pracują nie mam pojęcia dlaczego
  Lieontiew senior Леонтьев, Василий Васильевич (старший) chociaż istnieje biograficzna notka to po wklejeniu linku otwiera się notka na temat Lieotiewa juniora
  Och, te pieniądze...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:35:16
  Wasyli Lieontew. https://en.wikipedia.org/wiki/Wassily_Leontief
  Faktycznie nie był żydem.Na dodatek był synem również znanego ekonomisty Wasylija Leontiewa
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%8C%D0%B5%D0%B2,_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B9_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87_(%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%88%D0%B8%D0%B9)

  W połowie lat 70-tych Lieontew junior wraz z ekipą został zaproszony do ZSRR w celu przeprowadzenie stosownych analiz i dania wiążącej odpowiedzi na kilka pytań o charakterze ustrojowym.Po kilku tygodniach pracy na przedstawionym mu materiale Lieontew wskazał szereg błędów strukturalnych oraz brak jakichkolwiek błędów systemowych.Ekonomista
  naszkicował również schemat likwidacji co grubszych strukturalnych błędów ale biuro polityczne uradowane ogólnie korzystną opinią noblisty ani myślał wcielać go w życie.Dla tych dziadów bez wyobraźni liczyło się tylko to że błąd nie tkwił po stronie systemu reszta zaś to betka.
  Och, te pieniądze...
 • @Zawisza Niebieski 22:13:27
  // To jest rola PAD nikogo innego.//

  A ktoś to kwestionuje? Bo że ktoś (o ile się nie mylę) wczoraj dla celów sobie wiadomych , puścił w obieg tego ""newsa" to jeszcze nie znaczy że faktycznie doszło do zamachu na kompetencje polskiego prezydenta.
  Z uwagi na mą skłonność ku teoriom spiskowym podejrzewam że zamieszanie wokół "zaproszenia" było do czegoś potrzebne.Nie wiedzieć czemu jakoś je (to rzekome zaproszenie) łączę z niedawno (4 czerwca) odsłoniętym w Moskwie pomniku "bohaterskiego uczestnika ruchu oporu w gettach i obozach śmierci". https://jewish.ru/ru/news/articles/189788/
  Moją uwagę zwróciło nie tyle przemówienie Putina (dość standardowe nawiasem mówiąc) co opinie wokół tego wydarzenia.Mam nadzieję że to nie obsesja a faktyczne dało się słyszeć niemiłe aluzje w naszym kierunku.Że niby żydowscy partyzanci byli zwalczani nie tylko przez niemieckich nazistów ale też przez "nacjonalistyczne podziemie" działające na terenach okupowanych.
  Potem to nietaktowne oświadczenie Dudu na temat "odwagi" Polaków...
  Mam przeczucie graniczące z pewnością że te niby przypadkowe wydarzenia mają ze sobą związek i czemuś służą.Wkrótce dowiemy się czemu.
  Sztama
 • @Zawisza Niebieski 21:35:40
  //Czyli twoim zdaniem tass nakłamała?//

  Nie nakłamała.Po prostu "wyrazić nadzieję że ktoś weźmie udział" nie jest tożsame z zaproszeniem "do wzięcia udziału".
  Sztama
 • @Zawisza Niebieski 21:05:40
  //A teraz co z tą pałą robisz?//

  Nic.Pożałuję że mogę dać tylko jedną.NIE ZAPROSIŁ nawet jeśli na salonie 24 myślą inaczej.
  Sztama
 • @Talbot 20:55:25
  Źródło?????
  Sztama
 • *1
  Nie zaprosił.Sprawdzaj informacje.A tymczasem pała!
  Sztama
 • Wstydziłaby się !
  z takim nazwiskiem to nawet nie wypada angażować się w tą tematykę.
  Barbara Kurdej-Szatan popiera LGBTQ+
 • Jak rozumieć
  następującą myśl

  //Elementy wojny informacyjnej i hybrydowej:
  (...)
  - migracja islamska //

  Dlaczego to jest takie groźne że wliczone aż w "element wojny hybrydowej"? dlatego że "imigracja" czy dlatego że "islamska"
  A co jeśli np imigracja jest i to taka moje uszanowanie, ale nie islamska.
  Czy wtedy też jest to elementem tej hybrydowej wojny czy nie?
  A jeśli nie to proszę wyjaśnić dlaczego.

  "Polska przyjęła największą liczbę imigrantów w Unii "
  "https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/polska-przyjela-najwieksza-liczbe-imigrantow-w-unii/tz1zj8e "
  Wojna hybrydowo-informacyjna przeciwko Polsce