Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @wk..ny 20:09:04
  //Nie odnosisz się do tego co napisałem, próbujesz dyskusję sprowadzić na inne tory.. //

  Jak to nie? napisał pan że ja stosuję "narrację" miast poruszać się w obszarze faktów ,więc ustalenie co jest narracją a co faktem jest sprawą zasadniczą.Każdy kto czyta komentarze pod pańskim wpisem widzi że próbuje pan unikać odpowiedzialności za własne słowa.

  //Dałem chyba dosadny przykład z oderwaniem Śląska od Polski//

  Przykład nie był dosadny a utkany z mchu i paproci.To już nawet nie dlatego że w żaden sposób nie odpowiada on sytuacji "ukraińskiej" a dlatego że nie ma pan orientacji w kwestii "prawa narodu na samostanowienie". https://en.wikipedia.org/wiki/Self-determination Niech się pan zapozna z obowiązującym prawem międzynarodowym w poruszanych kwestiach a przekona się że jeśli Ślązacy będą odpowiednio zorganizowani,będą konsekwentnie stosować i domagać się stosowania prawa,to ogłoszą się państwem i nikt im nic nie zrobi.A jak jeszcze do tego zdobędą "sympatię" któregoś z mocarstw (jak Kosowarzy") to już wogóle pójdzie jak z płatka.
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • @wk..ny 19:31:42
  //Ja także miałem okazję rozmawiać z Ukraińcem frontowym, na dodatek ze Specnazu//

  "Ukrainiec" "frontowiec" i do tego "specnazowiec" to prawdziwy rarytas.
  Można nawet powiedzieć że to mało prawdopodobne albowiem jak wiadomo elitarny oddział "alfa" prawie w całości przeszedł na stronę "zbuntowanych regionów" https://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_Group_(Ukraine)

  Stąd już na początku 2014 roku zacz eto na łeb na szyję organizować "ochotniczych batalionów" . https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalne_Pododdzia%C5%82y_Ochrony_Porz%C4%85dku_Publicznego_na_Ukrainie
  "Ochotnicze bataliony" w 80% składają się z ludzi z przeszłością kryminalną co wyszło na jaw w związku ze skandalem około "oddziału Tornado"
  Decyzja Avakowa o powołaniu do życia owych struktur była (i jest) niezgodna z obowiązującym prawe.Byłaby gdyby już w 2014 władze wprowadziły "stan wojenny".Ale nie wprowadziły (ani nie zamknęły nieba nad rejonem walk) bo żebrały o kredyt z MFW.Jak wiadomo stabilna sytuacja wewnętrzna jest niezbędnym warunkiem otrzymania takiego kredytu.

  PS
  dzisiaj włoski sąd skazał ukraińskiego rezuna,członka "gwardii narodowej",karę na 24 lat więzienia za zamordowanie włoskiego dziennikarza pracującego na Donbasie.
  https://vz.ru/news/2019/7/12/987130.html
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • W niezmordowanym zamiarze
  oddzielenia "narracji" w dodatku "mojej narracji" od faktów,mam kilka pytań:

  czy tyle sławna co skandaliczna treść telefonicznej rozmowy między Viktorią Nulanda a ambasadorem USA w Kijowie,należy do sfery "narracji" czy faktów? https://www.bbc.com/news/world-europe-26079957

  Czy blokada budżetowych zobowiązań (emerytur,rent,zasiłków,zarobków budżetówki itp) zastosowana wobec "nieposłusznych regionów" jest faktem czy jednak narracją.I czy zdarzyło się kiedy aby "centrum" potwierdzało związek z regionem poprzez jego ekonomiczną i socjalną blokadę?
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • @marek500 11:42:23
  //Ile w tym prawdy? Cholera wie//

  Sama prawda.O "obcokrajowcach" w mundurach ukraińskiej armii pisały nawet zagraniczne media.Jak został wzięty doniecki port lotniczy (i kocioł debalcewski) to do niewoli dostało się mnóstwo żołnierzy ukraińskich których językami ojczystymi były wszystkie języki świata prócz ukraińskiego.Nawet we wczorajszym wystąpieniu wspomina o tym pani Doktor Lucyna Kulińska.Polecam całość.W wystąpieniu są momenty które zaszokowały mnie do tego stopnia że nie mogę do dziś pozbierać myśli.
  1.10.00 pani Kulińska mówi o zbrodniarzach baderowskich którzy korzystają z IPN-owskich zapomóg albowiem noszą status świętych.
  https://www.youtube.com/watch?v=8vekRE64Mg0
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • @wk..ny 08:38:23
  // twoja narracja jest kłamliwa i niestety przeważa na tym portalu..//

  Co znaczy "moja narracja"? i co wogóle ma znaczyć słowo "narracja"?
  Najwidoczniej mamy różne wyobrażenie o tym co znaczy pojęcie "narracja" a zatem dla porządku:
  czy umowa prezydenta Janukowycza z "opozycją" dotycząca konstytucyjnego przekazania władzy ,sygnowana przez UE w osobach ministrów spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, Franka-Waltera Steinmeiera i Laurenta Fabiusa,należy do kategorii narracji czy faktów?
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • @fretka 08:33:52
  To jeszcze nic.To betka w porównaniu z najnowszymi wiadomościami. https://vz.ru/news/2019/7/11/986941.html https://smiles24.ru/data/smiles/smiles-smeh-325.gif

  PS

  a widoczna na filmie (była aktywistka komunistycznej partii z czasów ZSRR) Irina Farion,kilka lat temu z trybuny parlamentarnej wzywała do aresztowania pod zarzutem zdrady stanu ukraińskich deputowanych którzy podęli dialog z grupą polskich posłów na temat rzezi wołyńskiej.
  Polskie władze udały że tego nie zauważyły.
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • @Anna-PK 01:32:43
  // Zadzwonił do Putina (...)
  Zobaczymy co będzie dalej//

  Tak całkiem długo nie trzeba było czekać.W kilka godzin po rozmowie w jego gabinecie miała miejsce rewizja przeprowadzona przez ichniejszy CBŚ

  https://vz.ru/news/2019/7/11/986987.html
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • Miast dawać posłuch opiniom ludzi przypadkowych
  czy nie lepiej opierać się na własnej wiedzy i znajomości faktów?
  Schemat jaki naszkicował ów "znajomy ukrainiec" jest nieprawdziwy.
  Nie "nazbyt schematyczny" a właśnie NIEPRAWDZIWY.

  //Tym skuszeni mieszkańcy ogłaszają, że Poznań nie jest już polski, a należy do Niemiec. W tym momencie Warszawa wysyła wojsko, aby odbić siłowo zbuntowane miasto. To właśnie zrobiła Ukraina.//

  Schemat oparty w całości na powszechnie znanych i głośnych faktach powinien wyglądać tak:/ w Warszawie dochodzi do antykonstytucyjnego przewrotu.Władzę przejmują kibole wraz z kryminalnym elementem "pruszkowsko-wołomińskim".Na obszarze woj.mazowieckiego trwają bandyckie napaści na policyjne posterunki,biura poselskie,budynki administracji państwowej.Stawiający opór są zabijani a mienie grabione lub niszczone. Kryminalne ekscesy przekraczają granice województwa i stopniowo rozlewają się na inne obszary.Zaalarmowani sytuacją mieszkańcy Poznania powołują obywatelski komitet obrony miasta i województwa przed nadciągającym niebezpieczeństwem.Będą się bronić tak długo dopóki w Warszawie nie zostanie przywrócona konstytucyjna władza.Zarówno normy prawa krajowego jak i międzynarodowego są po ich stronie bo to oni a nie "Warszawa" stoją na straży Konstytucji /
  WOJNA DOMOWA OCZYMA UKRAIŃCA
 • @Talbot 11:59:18
  //Teraz zrozumiałem//

  Najpierw przyswój sobie zasady (dla ciebie ponoć) ojczystej ortografii, a dopiero potem możesz usiłować "zrozumieć" cokolwiek.
  Zarobić z Neonem24 spore pieniążki.
 • @Talbot 10:37:22
  // zagranicą//

  zyg zyg marchewka!

  ***Należy napisać: praca za granicą (czyli za linią graniczną). Zagranica to obce kraje, można więc wrócić z zagranicy. Ale wcześniej trzeba wyjechać za granicę (nie zagranicę)-Mirosław Bańko, PWN ***
  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/zagranica-za-granica;7215.html
  Zarobić z Neonem24 spore pieniążki.
 • @Oscar 16:36:02
  https://pobierak.jeja.pl/images/a/9/7/141102_nie-karm-trolla.jpg
  Geopolityka rosyjska-krótki zarys.
 • Czy autor
  w taki czy inny sposób zetknął się z teorię V Imperium?
  To tytuł książki znanego pisarze https://www.ozon.ru/context/detail/id/3570547/ A że książka została wydana w 2007 r i w wielu kwestiach okazała się prorocza dlatego nożna traktować ją jak pracę "geopolityczną".Tym bardziej że autor już od wczesnych lat 90-tych mocna zaangażowany był (i jest) po "stronie patriotycznej".
  V Imperium powstanie z syntezy minionych czterech-w największym skrócie rzecz ujmując.
  Geopolityka rosyjska-krótki zarys.
 • @Oscar 09:13:00
  //Nie potrafisz .. bo nie chcesz bo masz "blokadę" .. na obiektywizm.//

  Jaką tam znowu blokadę? Kamiński jest zwyczajnie tępy jak glas papier.
  To widać po argumentach jakich używa.Dosłownie jakby wyciągnięte z magla.A że do magla już od dawna prawie nikt nie chadza to "mądrości" Kamińskiego nie tylko są głupotą ale jeszcze trącą myszką.
  Geopolityka rosyjska-krótki zarys.
 • @Janusz Kamiński 09:02:11
  //Głupcy Amerykanie mają tylko jedną geostrategię - pędzić sqrwynsynów - a Rosja ma aż cztery takie strategie. Wot Mołojcy!//

  Pragnę uświadomić jednostce ograniczonej że Rosja jest lekko licząc jakieś (plus -minus) 900 lat starsza od USA.Stąd i dorobek geopolityczny bogatszy.

  PS
  gdyby jeszcze w kwestiach elementarnych miał pan wątpliwości chętnie pomogę w ramach pomocy osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
  Geopolityka rosyjska-krótki zarys.
 • @Janusz Kamiński 08:33:01
  //Może byś zaczął tu dostarczać regularnie coś, co najbardziej ruskim wyszło?

  https://youtu.be/1mbkZehjvQc //

  Lubi pan popisywać się swoją niewiedzą.To już samo w sobie jest trochę masochistyczne.Ale już odwoływanie się do tutejszej tolerancji jest bardzo mocno masochistyczne.
  Otóż "Wilk i zając" nie wyszedł najlepiej.Wyszedł dobrze ale najlepiej wyszedł "Jerzyk we mgle" albowiem" :

  wikipedia :/ W 2003 Jeżyk we mgle został uznany za najlepszy film animowany wszech czasów w ankiecie, w której wzięło udział 140 krytyków filmowych i rysowników z różnych krajów /
  Geopolityka rosyjska-krótki zarys.
 • @Mind Service 22:35:17
  Mądrego to i miło poczytać.
  Jak mild service sądzi? czy narastające napięcia między Gruzinami a Turkami Adżarskimi mogą zaowocować dalszym rozpadem Gruzji? i czy koncepcja granicy turecko-rosyjskiej nie wydaję się najlepszym rozwiązaniem napięć w rejonie?

  PS

  //Syria i dokonywania tam agresji militarnej //

  dobrze jest od czasu do czasu poczytać serwisy informacyjne
  https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-putin/syrias-assad-wrote-to-putin-over-military-support-statement-idUSKCN0RU17Y20150930 koszt niewielki a chroni przed kompromitacją.
  Geopolityka rosyjska-krótki zarys.
 • @maharaja 17:19:09
  Proszę jakoś staranniej kojarzyć cytaty z ich autorami.Przypisane mi słowa nie są moje.Bogu dziękuję że nie pokarał mnie na tyle aby w mej głowie rodziły się koncepcje podobne do tej zacytowanej.
  Co to znaczy że Neon24 jest „Forum Polaków”?
 • @Leon. 03:41:28
  //Tradycją w ostoi katolicyzmu - w Zakopconem - jest mordowanie koni w drodze na Morskie Oko//

  Też mnie zniesmacza że tak głupio i niepotrzebnie.
  Bo jeśli dajmy na to w duńskiej metropolii (a nie jakimś zapyziałym zakopanem) zabija się zwierze to przynajmniej sprasza się dzieci na to widowisko

  https://www.interfax.ru/ftproot/textphotos/2014/02/10/mm_700.jpg

  Niech się patrzą,niech się uczą.Nie wiem czego dokładnie ale każde widowisko jest pożyteczne.Chyba.
  https://ic.pics.livejournal.com/jc_ru/76779250/52003/52003_1000.jpg

  https://kp.ru/share/i/12/6434659/wr-720.sh-18.jpg

  https://img2.ntv.ru/home/news/20140211/zoo_vs.jpg


  Po jakimś,niedługim zresztą czasie,operację (nomen omen) powtórzono na lwie.Widowisko cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem widzów ale tym razem "światowe media" już o wydarzeniu informowały skromniej niż w przypadku żyrafy.Ale czy dlatego że lwów nie lubią ? czy dlatego że taki rozkaz dostali ? któż to może wiedzieć.

  http://image3.thematicnews.com/uploads/images/14/22/98/03/2015/10/19/ac095cdd54.jpg

  https://kor.ill.in.ua/m/610x385/1698234.jpg

  http://kor.ill.in.ua/m/610x0/1698241.jpg

  https://nahnews.org/uploads/2016/12/08/orig-210-1481218321.jpg


  Europa,dobra miła Europa,tolerancyjna i oczyszczona z nacjonalizmu,to jednak nie to samo co chamski góral spod samiuśkich Tater.Hej.
  Co to znaczy że Neon24 jest „Forum Polaków”?
 • @trojanka 07:55:15
  //Oczywiście trochę racji musi mieć bo inaczej..
  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/148223,antyfaszysci-i-syjonisci-w-jednym-stoja-szeregu#comment_1539277 //

  A więc to takie but."czego pan chce od żydów?" No nic.Poczekamy może facetowi starczy honoru,wiedzy i argumentów aby zmierzyć się w dyskusji.
  Co to znaczy że Neon24 jest „Forum Polaków”?
 • @Leon. 03:41:28
  Nie zgadzam się z panem choć w tym co pan napisał wyczuwam dobre intencje.Ale wiadomo co wybrukowanej jest dobrymi intencjami.....
  Jest pan gotów bronić swoich tez? ale nie za pomocą pięknosłowia a argumentów nieco konkretniejszych? może spróbujemy ? co ?

  //Po diabła światu nacjonalizmy? //

  Tak się historycznie złożyło.Gdyby proces chrystianizacji przebiegał tak jak opisują go dzisiejsi nienawistnicy chrześcijaństwa,mianowicie tak że legiony mnichów najechało Europę, to nacjonalizmów by nie było .Ale było odwrotnie pogańskie plemiona środkowej i pólnocnej Europy najeżdżały Cesarstwo Rzymskie i z wypraw przywożono sobie to i owo.Na przykład religie,gdyż zupełnie niesłusznie wszystkie miłe i ładne i pożyteczne rzeczy które widzieli w Rzymie przypisywali właśnie tej religii.
  Tak więc pierwsze europejskie państwa zaczęły się kształtować wedle klucza plemiennego. Najsilniejszy subiekt ówczesnego świata próbował to zmienić i zorganizować rozdrobnioną Europę na wzór Cesarstwa Rzymskiego.Ów noszący nazwę "dominium mundi" historyczny proces trwał kilka setek lat i zakończył się przegraną https://en.wikipedia.org/wiki/Dominium_mundi Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego nie zrealizowało się w sposób planowany
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99te_Cesarstwo_Rzymskie
  Druga faza tworzenia się nacjonalizmu nie był już spontaniczna i samoistna ale jak najbardziej kreowana.Przez złych ludzi którzy swoje powodzenie widzieli w upadku euroazjatyckich imperiów .Organizmy owe były zbyt silne aby napaść je z zewnątrz dlatego zastosowano taktykę "od środka".A ponieważ owe imperia były wielonarodowe i wielokulturowe to aż się prosiło żeby zaatakować je właśnie od tej strony.Przeto: podsycano wszelkie nastroje,klimaty,kaprysy,mrzonki,urojenia, służące wzrostowi "narodowej świadomości".Udało się .Imperia padły.
  A pan się zjawiasz jak diabeł z pudełka z tym swoim pytanie po co nam nacjonalizm? a zjawiasz się tylko dlatego że złym ludziom w epoce globalizmu nie potrzebny jest człowiek "zaszufladkowany" "kulturowa określony" "ukształtowany tradycją" .Potrzebna jest biomasa bez cech indywidualizmu.Jednakowo odziani,jedzący te same fast foody,grający w te same gry komputerowe,wpatrzeni w ten sam punkt srajfona,mówiąca w tym samym językiem w dodatku mówiąca mało bo w czasach emotek większość uczuć można wyrazić przy pomocy prostych obrazków.

  PS
  ponawiam moje pytanie:czy jest pan gotów bronić swoich tez?
  Co to znaczy że Neon24 jest „Forum Polaków”?