Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • "Pewne siły" mają jakaś słabość do Judasza
  nie wiem dlaczego ale że mają tego nie mogę nie zauważyć
  Pamiętam początek 90-tych,pamiętam że Gazeta Wyborcza jako pierwsza zaczęła drukować jakieś sensacje związane ponoć z historycznym Judaszem.Że niby w świetle "odkryć" (czy tez jakiejś "odnalezionej ewangelii") Jezus z uczniami to była swołocz a Judasz był jedynym sprawiedliwym.Nie znam szczegółów (GW nie czytam od pierwszego numeru),ale to jak ludzie z wypiekami na twarzy szukali po kioskach Wyborczą w której drukują jakiś kolejny odcinek "rewelacji",to akurat pamiętam.
  Minęło nieco czasu,nastał internet a wraz z nim łatwy dostęp do rozmaitych informacji. Więc szperam ja sobie w tym internecie,żegluje i serfuję w cyberprzestrzeni i na co trafiam?: W pierwszych miesiącach Bolszewickiej Rewolucji w Rosji wyłoniła się "grupa inicjatywna" która chciała wynieść na pomniki Judasza Iskariotę jako pierwszemu rewolucjoniście i zbawcy ludzkości.Pierwszemu który śmiało wystąpił przeciwko ówczesnym niesprawiedliwym porządkom społecznym a którego banda Nazareńczyka nie tylko zamordowała ale i odebrała honor.
  https://rusidea.org/250939687

  PS
  Judasz jako symbol zdrajcy mocno osadzony jest w naszej kulturze i historii.
  W 1709 car Piotr Wielki specjalnie dla "uhonorowania" hetmana Mazepy ustanowił "Order Judasza"
  Ustanowił go nie dlatego że Mazepa zdradził Cara (imperium rosyjskie) ale dlatego że hetmana Mazepa zdradzał każdego ze wszystkimi;Polaków z Turkami ,Turków z Ruskimi,Ruskich ze Szwedami itd
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%80%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%98%D1%83%D0%B4%D1%8B
  Judaszyci w obronie Judasza.
 • @zbig71 09:04:05
  // To co będą mieli po śmierci? Piekło czy Raj? //

  To zależy od nas bo podobno Piekło lub Raj nosimy w sobie.
  Ponoć te rzeczywistości wyglądają dokładnie tak samo a czy są jednym czy drugim będzie zależało od nas.
  Powiadają że "tamta rzeczywistość" to przecudny ogród z obficie zastawionym stołem.Za stołem siedzą biesiadnicy a do dyspozycji mają wyłącznie pałeczki o długości 1 metra.
  Dla ludzi pozytywnych z wrodzonym instynktem altruizmu metrowe pałeczki nie są żadnym problemem albowiem bez przeszkód dobywają
  z półmisków smakołyki i podają do ust sąsiada z naprzeciwka.Przeto czas upływa im na niekończącej się biesiadzie,interesującej rozmowie i zabawie w miłym towarzystwie.
  Natomiast egoiści,ludzi za życia skupieni wyłącznie na sobie,ci którzy nigdy nie myśleli o innych człowieku,nie mogą zaspokoić głodu bo ich pałeczki są zbyt długie.Przeto siedząc za suto zastawionym stołem cierpiąc okrutny głód,są źli dlatego kłócą się z innymi współbiesiadnikami tak samo cierpiącymi głód jak i oni.I tak będzie przez całą wieczność.
  Orgia herezji w TVP i Chabad, czyli polscy Zeleńscy w akcji
 • Wyborów nie wygrał Zelenski
  wybory wygrał Wasylij Pietrowicz Gołoborodko bohater serialu "Sługa narodu".Skromny nauczyciel który wplątany przez przypadek w wielką politykę zostaje prezydentem i mimo niesprzyjających okoliczności,zawirowań i trudności nie do pokonania, wyprowadza państwo z impasu i czyni je takim jakim wymarzyli je sobie Ukraińcy.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Servant_of_the_People

  Dobrze zrobiony serial.Dowcipny.Doskonale skarykaturyzowana ukraińska scena polityczna.
  To na nauczyciela Gołoborodko a nie na aktora Zelenskiego zagłosowali Ukraińcy.

  PS
  doskonała scena,nauczyciel Gołoborodko po wyjściu z więzienia gdzie zaprowadziły go serialowe zawirowania,dowiaduje się że już istnieje 28 Ukrain .A wszystkie "wielkie" i "wolne" :)))

  https://www.youtube.com/watch?v=4nOBO1C0PRg
  Wołodymyr Zełenski – zwycięzcą wyborów na Ukrainie
 • @Berkeley72 17:01:05
  Śmieszą mnie takie spoty.Uważam że są nie tylko komiczne ale niepotrzebne.W ferworze niepotrzebnych przekomarzań giną gdzieś sprawy zasadnicze.A przecież często ludzie mówiący "innym językiem" w gruncie rzeczy mówią o tym samym.
  Dajmy na to (były) rabin (obecny prawosławny) Eduard Hados twierdzi że lubawiccy chasydzi uprawiają czarną magię.I że to ich satanistyczne obrzędy pod osobistym patronatem siódmego rebbe Menachema Schneersona spowodowały czarnobylską awarię.
  No nie wiem czy to możliwe.Ale z drugiej strony myślę sobie że wprawdzie nie wiadomo czy czarna magia istnieje ale że dywersja i sabotaż istnieją to pewne w 100%. Więc kto wie,kto wie.Tym bardziej że jak twierdzą świadkowie chabatnicy nazwali awarię "czarnobylskim cudem"
  https://borovv.livejournal.com/38760.html
  http://poiskpravdy.com/chernobylskaya-katastrofa/

  PS
  chyba rozumie pan do czego zmierzam.Do tego że ktoś mówi "magia" a ktoś "dywersja".Przyzna pan że choć słowa brzmią różnie wcale nie muszą oznaczać innej sytuacji.
  Orgia herezji w TVP i Chabad, czyli polscy Zeleńscy w akcji
 • Kilka merytorycznych uwag:
  Najtrafniejszą definicję Chabadu skonstruował znany rosyjski publicysta,w przeszłości szef kongresu żydów rosyjskich Ewgenij Satanowskij.Powiedział on mianowicie że "chabad lubawicz jest judaistycznym wahhabizmem"
  Zawsze jest "bezpieczniej" jeśli takie opinie wygłasza żyd gdyż trudno takiego wyciszyć zarzutem antysemityzmu.

  //W jaki sposób CHABAD działa? //

  Klasycznie.Jak mafia.Pojawiają się w jakimś miejscu i w krótkim czasie przejmują strategiczne punkty władzy nad daną społecznością.Żydowską również. Gdyby nie to ( że nad żydami również) trudno byłoby wydobyć jakąś informację o organizacji.Typowym przykładem tego zjawiska jest działalność byłego rabina a obecnie wiernego prawosławnego Eduarda Chodosa który od dwu dziesięcioleci toczy wojnę z Chabadem. Nawet jeśli tylko 10% z tego co mówi o lubawiczanach jest prawdą to już jest poważny powód aby się ich bać. (Chodos prowadzi ożywioną działalność yutubowo publicystyczną
  W Polsce nie ale w Rosji działalność Chabadu wywoływała kontrowersje a nawet głośne skandale polityczne z których głównym był "List 5000".
  Apel podpisany przez 5000 znanych osób domagający się delegalizacji Chabadu i zakazu drukowania ichniejszych "świętych ksiąg" https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BC%D0%BE_5000
  tekst listu https://rusidea.org/2301 (link z polską wersją bo była takowa,gdzieś mi się zadział)
  --------------------------------------------------------------------------------------

  //termin filozofia ująłem w cudzysłów, gdyż nie istnieje coś takiego jak (...) “filozofia rosyjska”//

  Oczywiście że istnieje.Wprawdzie przejawia się w "nieoczekiwany sposób" ale jak najbardziej istnieje.
  Rosyjska filozofia wyrasta z prawosławia i związana jest z pojęciem "cerkwi wojującej".Ja wiem że to się "kojarzy" ale chodzi o coś innego."Cerkiew wojująca" to w przeciwieństwie do niebiańskiej "Cerkwi tryumfującej", cerkiew ziemska.Jej celem jest stałe dążenie do tego aby nie oczekiwać biernie na Cerkiew tryumfującą a tak działać aby już na ziemi zapanowały warunki choć trochę przypominające te "niebiańskie".
  Żeby ludzie dłużej i wygodniej żyli,żeby było sprawiedliwie itd itp.Jedyną rzeczą różniącą te dążenia od dążeń wszystkich innych myślicieli i filozofów było to że działania "cerkwi wojującej" przekładały się na bardzo konkretne działania.
  Mało kto by się spodziewał że taka "konkretna" nauka jak kosmologia zrodziła się właśnie w głowach filozofów cerkwi wojującej.
  /Idee Fiodorowa były inspiracją dla naukowców np. Konstantego Ciołkowskiego, matematyka i fizyka, zwolennika ontologicznej jedności kosmosu, wynalazcy, twórcy teorii lotu rakiet i popularyzatora kolonizacji kosmosu; oraz Władimira Wiernadskiego minerologa i biochemika, zwolennika teorii jedności planety Ziemia, który rozwijał koncepcje biosfery i noosfery/
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Fiodorow

  W 1922 r większość znamienitych filozofów załadowano na statek i odprawiono do Europy.
  Jak wyraził się L.Trocki "nie było powodu żeby ich rozstrzelać a tolerować ich było niemożliwością" ( «Мы этих людей выслали потому, что расстрелять их не было повода, а терпеть было невозможно» )
  Od tego wydarzenia zrodziło się pojęcie "filozoficzny parowiec"
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4

  https://en.wikipedia.org/wiki/Philosophers%27_ships
  ----------------------------------------------------------------------------------------

  // W narastającej ekstazie począł PO HERBAJSKU recytować judaistyczną modlitwę: Shema, Israel, adonai elohenu, adonai ehad. //

  To modlitwa po hebrajsku "Shema Israel," ciągle jest tylko judaistyczna? kto by pomyślał?

  https://www.youtube.com/watch?v=iEMyhFbaJHo

  https://www.youtube.com/watch?v=hWDn4jDUYso&t=27s

  https://www.youtube.com/watch?v=M4ZoJ2hYAzM
  Orgia herezji w TVP i Chabad, czyli polscy Zeleńscy w akcji
 • @stanislav 08:22:26
  Spokojnie.Pewne nieścisłości jak sądzę,bardziej są efektem niedoinformowania niż złej woli autora.
  Miast "karcić" lepiej wesprzeć pożyteczną informacją.
  Orgia herezji w TVP i Chabad, czyli polscy Zeleńscy w akcji
 • Tia........
  // Rząd poinformował, że „zdecydował o zablokowaniu wszystkich platform sieci społecznościowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych i fałszywych informacji” //

  To dowodzi że istnieją jeszcze rządy (i ludzie) które z zachodzących zdarzeń potrafiący wyciągać właściwe wnioski.
  Zaś autor najwidoczniej nie potrafi skoro wygłasza takie opinie:

  // I tak kończy się wolność internetu. //

  10 lat po "arabskiej wiośnie" co do której wiadomo że "wybuchła" w socsieciach i rok po tym jak Mark Zuckerberg koncertowo kapował swoich klientów przed wszystkimi możliwymi komisjami,mówić o "wolności internetu" -to śmiałe a może nawet brawurowe.

  //wojna z "Państwem Islamskim" niby została wygrana, ale pojawiły się tak zwane "samotne wilki" //

  żadne tam "pojawiły się" a już zwłaszcza "samotne wilki".Info o tym że USA przerzucają bojowników ISIS z Syrii na Daleki Wschód ukazują się od roku.Żeby być boleśnie dokładnym to od lipca 2018 r.
  Jeśli autor się nie zetkną z takimi informacjami to znaczy że coś niedobrego dzieje się agencjami informacyjnymi.

  A tak między nami; kto tym razem zawinił? hary krysznowcy ? pytam z żywej ciekawości.
  Sri Lanka – kolejna tragedia katolików...
 • Ja mam kilka pytań związanych z pożarem
  i choć żadne z nich bezpośrednio nie dotyczy spalonego obiektu to odpowiedzi na nie są istotną poszlaką w sprawie.

  1.Dlaczego fakt istnienia wielomilionowych grup mniejszości narodowych nie ma najmniejszego wpływy na oblicze państwa USA? dlaczego "nieubłagane prawa socjologii" z jakiś powodów nie działają w USA?
  Dlaczego USA w związku z mniejszością południowo i środkowo amerykańską się nie katolicyzują? dlaczego się nie konfucjonizują w związku z mniejszością chińska? dlaczego się nie buddyzują w związku z mniejszością południowoazjatycką?

  2.Czy na dzień dzisiejszy Francja (nawet uwzględniając jej nie najlepszą kondycję) jest lądowym imperium euroazjatyckim? Już ostatnim gdyż jak wiadomo pozostałe (Cesarstwo Austro-Węgierskie,Cesarstwo Niemieckie,Cesarstwo Rosyjskie,Imperium Osmańskie) zostały wciągnięte w wojenną intrygę (1914) i zniszczone.

  3.Czy to prawda że spośród "wielkiej trójki" tylko Stalin obstawał za przyłączeniem Francji pod kierownictwem Charlesa de Gaullea do grona państw zwycięskiej koalicji? i że wykorzystując swą przewagę po prostu wymógł tę decyzję na "sojusznikach"? nawiasem mówiąc ku wielkiej ich wściekłości jako że USA były już całkowicie (tj technicznie i administracyjnie) przygotowane do okupacji Francji.

  4.Czy to prawda że od samego początku prezydent De Gaulle w słowach i czynach wysyłał dość czytelne sygnały że Francja jako wolny kraj nie podda się żadnemu dyktatowi USA.

  5.Czy to prawda że prezydent De Gaulle zmusił USA do zwrotu zdeponowanego u nich francuskiego złota? a konkretnie:kazał załadować na okręty stosowną ilość banknotów dolarowych i wysłać je do USA z żądaniem zamiany papierków na złoto.

  6.Czy to prawda że prezydent De Gaulle zmienił status członkostwa Francji w NATO? wyrzucając z Paryża siedzibę NATO i de facto zawieszając udział sił zbrojny Francji z NATO?

  7.Czy to prawda że proces likwidacji Francji jako samodzielnego państwa zaczął się właśnie wtedy? i to zupełnie bez muzułmanów za to z francuską dzieciarnią.

  8.Czy to prawda że wtedy,to jest w dalekich latach 70-tych, zaczęły podnosić się pierwsze głosy o francuskim udziale w holokauście? i czy to prawda że głosy nie ucichały a odnoście prezydenta Mitterranda to już podnosiło się osobiste oskarżenia o współorganizację holokaustu?

  9.Czy to prawda że po upadku De Gaulle Francja stała się ośrodkiem z którego pochodziło najwięcej ataków na Polskę w związku z holokaustem.

  10.Czy ostania holokaustyczna i antypolska konferencja była rodzajem "łapówki" danej przez Francję dla świętego spokoju i uniknięcia większych kłopotów?

  11.Czy istnieje choćby teoretyczna możliwość tego że w razie dalszego osłabienia Francji uda się zepchnąć ja do pozycji państw objętych słynna ustawą 447? i czy w razie takiego rozwoju sytuacji USA będą mogły spokojnie odfajkować europejski kontynent jako podporządkowany sobie ?
  Płonie katedra - ale...czy tylko
 • @Talbot 10:07:50
  //A co jest nie tak z moim wpisem?//

  Wszystko jest nie tak.A głownie to że nie bacząc na tradycje przodków walisz w klawiaturę pomimo tego że od wczoraj obowiązuje cię Pesach!!!!

  //Od razu zaznaczam, że nie jestem żydem, banderowcem i kosmitą.//

  Nemo iudex in causa sua
  Przepychanki na rozprawie Mateusza Piskorskiego
 • @Oscar 08:11:42
  //Albo S300 mają jakąś skrywaną słabość//

  albo nie mają? jeśli na 8 wystrzelonych 5 zostało przechwyconych to może nie jest idealnie ale też nie najgorzej.

  https://www.youtube.com/watch?v=l5tpSNX5ejs&t=120s

  Bo przecież bywa gorzej.Prawda że bywa?
  Bywa tak że na 59 wystrzelonych dociera tylko 23 a 36 znika bez wieści.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704075202116-do-syryjskiej-bazy-dolecialy-tylko23-tomahawki/

  Pamiętam żarty związane z tym skandalem.Powiadano że wszystkie 36 rakiet z przebitymi numerami odnaleziono w pewnym garażu obywatela Inguszetii :)
  W oczekiwaniu na irański szach-widziane z USA
 • @provincjal 09 07:48:40
  Turcja nie jest przykładem na nic.Jeśli oczywiście historię postrzega się w ujęciach nieco szerszych niż kilka lat.
  Należy nie zapominać że Turcja swego czasu tak skutecznie dała się wciągnąć w żydowsko-anglosaskie intrygi że przesrała własne Imperium .
  A gdyby nie sekretny sygnał Rosji o szykującym się zamachu stanu,Turcja przesrałaby nawet swoje aktualne państwo.
  W oczekiwaniu na irański szach-widziane z USA
 • Analiza zawiera sporą ilość
  błędów i to zasadniczych.Obniżają one wartość owej analizy i nadają jej wymiar wyłącznie emocjonalny.
  Po pierwsze i najważniejsze:celem rosyjskiej wojskowej obecności w Syrii jest (zgodnie z umową) operacja wymierzona przeciw Państwu Islamskiemu i ugrupowaniu Dzhebhat en-Nusra .
  Nie "obronw władzy Assada" ,nie walka z antyasadowską opozycją,a tępienie ISIS i Dzhebhat en-Nusra.
  Naziemne operacje armii syryjskiej miejscami wspomaganej przez irańskich doradców nie mają ŻADNEGO odniesienia do obecności tam rosyjskiego lotnictwa.Przeto stwierdzenie :
  // Rosyjska zgoda na bezkarne bombardowanie baz irańskich przez samoloty izraelskie stawia Rosjan w stan cichej wojny z Iranem //
  jest bezzasadne i pokazuje całkowity brak rozeznania sytuacji.

  Po drugie (trzecie i dziesiąte) obecna sytuacja jest tylko kolejną odsłoną Wielkiej Gry https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Gra którą Rosja prowadzi nieprzerwanie od 250 lat.
  Przeto opinie w rodzaju:
  // Jak tak dalej Rosja będzie rozgrywała swoją politykę na Bliskim Wschodzie, to skończy się dla nich jeszcze większa katastrofą //
  mogą budzić uśmieszek w skłaniać do udzielenia dobrej rady:spokojna głowa,dadzą se rade.

  Bardzo poważnym a powszechnym błędem jest to że niechęć do państwa Izrael wywołuje u wielu odruch idealizowania jego wrogów.
  A przecież doświadczenie pokazuje że oni są jacy są.Państwo Izrael nie trwało by dłużej niż dwa kwartały gdyby jego arabscy,tureccy,irańscy,wrogowie zdolni byli do wspólnych działań.Gdyby z wieczora nie zrywali umów zawartych rano.Gdyby nie mieli skłonności do prowadzenia potrójnych a nawet poczwórnych,gier.
  Iran czy Turcja to delikatnie mówiąc "trudny koalicjant" i lepiej nie odwracać się do niego tyłem.Trzeba być zawsze czujnym i przygotowanym na to że zdradzi.
  Pani sobie poczyta o poszczególnych fazach i epizodach Wielkiej Gry.

  PS
  a system zadziałał https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=l5tpSNX5ejs
  W oczekiwaniu na irański szach-widziane z USA
 • @Ślepa Mańka 02:39:32
  Nie jestem korespondentem wojennym więc nie dysponuje żadną wiedzą z pola walki.Mogę tylko powtarzać za irańskim ministrem obrony bo informacje o tym znajdują się w otwartym dostępie.
  https://svpressa.ru/war21/article/226317/
  W oczekiwaniu na irański szach-widziane z USA
 • @stanislav 23:22:08
  Ja też nie.Ale nie to jest ważne.Ważne jest to że Gros cieszy się opinią uznanego historyka o trudnej do podważenia pozycji i ma za sobą cały światowy medialny mainstream,dlaczego zatem Polacy są przeciwko niemu? zupełnie jakby nigdy wcześniej nie byli wyznawcami tego że jak "amerykański historyk" to nie ma innej opcji jak tylko taka że jest bez skazy.Jak "amerykańskie media" to na pewno "wolne" i "nie cenzurowane", jak "amerykańska opinia publiczna" to musowo Polsce życzliwa i miła.
  Przecież oskarżające Polskę publikacje powstawały na Zachodzie od bardzo dawna.Dlaczego zatem Polska weszła w tamten świat niczym czopek w dupe.Czy dlatego że zgadzał się na taką narrację czy dlatego że się nie zgadzała? odpowiedź jest jasna:dlatego że się zgadzała.Więc ma czego chciała.
  Zdrada i co dalej?
 • @Wican 22:57:01
  To wydaje się nieprawdopodobne ale ten przymuł Marian Kowalski na tym swoim ględzeniu zarabia i to niemało.
  Sekciarz Chojecki płacił mu miesięcznie 15.000 zl jak powiada Chojecki-junior "przez lata wspólpracy Kowalski zarobił około 450 tysięcy złotych"
  Facet który w zasadzie nie ma niczego do powiedzenia poza hasełkami nie pierwszej świeżości bo z epoki zimnej wojny,absolutny dyletant,zero wiedzy.Boże! zero zarabia u nas 15.000 zł miesięcznie !!!!

  https://nczas.com/2018/09/04/ile-zarobil-kowalski-na-wspolpracy-z-idz-pod-prad-chojeccy-podaja-gigantyczne-kwoty/
  Zdrada i co dalej?
 • Ilekroć czytam takie treści
  mam do ich autora pretensje.
  O to że niby tak przyjaźnie pisze o Białorusi a de facto wcale nie "przyjaźnie" a z egoistycznych pobudek.Czym bowiem mam sobie tłumaczyć fakt że nawet ci a właściwie to zwłaszcza ci, którzy deklarują się ze swoją przyjaźnią,tak dramatycznie niczego nie wiedzą o Białorusi.
  Dlaczego nigdy nie pisze się o naszych sprawach z perspektywy Białorusi?
  Przecież "sukces" Białorusi nie wziął się znikąd.Łukaszenko owszem zrobił dużo a głównie to że nie popsuł tego co mu powierzono.Miał świetną bazę i wspaniałych poprzedników.Gdyby los nie potoczył się jak się potoczył dziś żylibyśmy w zupełnie innej Polsce.Ba,innej Europie.
  Aneksja Białorusi przez Rosję?
 • @zbig71 21:31:19
  Będzie.I będzie sobie wielce chwalił a nawet karcił kręcących nosami.Właśnie to ma do siebie "miłość zła".
  Aneksja Białorusi przez Rosję?
 • @zbig71 21:21:23
  Zgadza się.Obejrzał filmy i się zakochał.O tym że bez wzajemności jeszcze nie wie a kiedy się dowie będzie miał rozbite serce.
  Aneksja Białorusi przez Rosję?
 • @zbig71 20:39:26
  A co się dziwisz.Talbot jest klasycznym przykładem na prawdziwości pewnego rosyjskiego porzekadła :"любовь зла полюбишь и козла" co tłumaczy się "miłość zła-pokochasz i kozła" czy szerzej:jeśli przydarzy ci się zła miłość pokochasz nawet najgorszą kreaturę. (u ruskich kozioł nie wiedzieć czemu jest najgorszą inwektywą jaką można powiedzieć w kierunku faceta)

  https://pp.userapi.com/c305312/v305312766/3f1d/tl3rGvAmKYo.jpg?
  Aneksja Białorusi przez Rosję?
 • Ale z drugiej strony gdyby
  system S-300 działał tak całkiem bez zarzutu to czy Iran miałby jeszcze jakąś inną okazję aby wysyłać do Syrii swoje systemy antyrakietowe "Bavar-373" ?
  A przecież zgodnie z zapowiedzią ministra obrony Amira Khatamiego wysyła.
  Czyżby informacja o tym jeszcze nie dotarła za wielką kałuże?
  W oczekiwaniu na irański szach-widziane z USA