Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze ikulalibal

 • @Światowid 13:15:16
  //Faktem jest, że Stalin przygotowywał wielką inwazję na Europę po trupie III Rzeszy//

  Nie chcę się wdawać w szczegóły bo uważam że temat (o logicznym myśleniu) jak mało który wymaga pewnego dystansu i perspektywy.To tak jak z obrazami impresjonistów;oglądane z nazbyt bliska wydają się bezsensownym zbiorem plamek.Ale
  Istnieje kilka powodów i wiele przesłanek aby niezbyt ciepło myśleć o Stalinie.Ale nie ma ani jednej przyczyny aby myśleć że był idiotą.
  Udział ekonomiki ZSRR w światowej ekonomice wynosił mniej więcej 11-12% .Kto z takim potencjałem obmyśla podbój świata? idiota.
  Prawda że i ekonomika III Rzeszy nie było o wiele większa bo wynosiła aż 14 % ale w przypadku Hitlera w decyzji o wojnie zaważył czynnik zdrady.Jak wiadomo decyzja o napaści na ZSRR została podjęta po analizie danych dostarczonych przez Canarisa.Dziś już wiadomo z całą pewnością że angielskiego agenta.
  Ani Stalin nie miał dostatecznej siły aby napadać na III Rzeszę (nie mówiąc już o świecie całym) ani Hitler nie dość sił napadać na ZSRR.
  Plan Barbarossa mógł się udać w jednym przypadku;jeśli ZSRR zostałby pokonany w ciągu 3 miesięcy (do zimy) .Na to liczył Hitler który w przeciwieństwie do sztabu generalskiego mocno wierzył w informacje Canarisa.Tak mocno że nie zadbał nawet o zimową odzież dla swojej armii.
  Tak naprawdę jedynym państwem mogącym wówczas prowadzić wojnę ze światem całym (lub wspomagać obydwie wojujące strony) były USA
  z ekonomiką 40% ekonomiki światowej.
  To obiektywne (jak tylko może być obiektywna matematyka),dane.
  http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2003-t35-n1/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2003-t35-n1-s3-30/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2003-t35-n1-s3-30.pdf
  Dla myślących logicznie: Skasowane przez Lotną komentarze
 • @wercia 12:18:48
  //wywózki na Sybir, mordowanie polskiej inteligencji, patriotów by klasa robotnicza pod przywództwem PZPR mogła róść w siłę//

  To przecież nie dlatego żeby PZPR...itd.To dlatego że między 1920 1939 "polska inteligencja" prowadziła wojnę z Rosją (zwaną wówczas ZSRR).
  Trzeba pięknie poprosić panów historyków aby zechcieli opowiedzieć co nieco o sabotażowo -dywersyjnej działalności pajęczyny prometejskiej.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Prometheism
  Jak w warunkach zbliżającego się frontu mozna było oddzielić biernych od aktywnych dywersantów? wywózka była jedynym rozwiązaniem.Brutalnym ale wojna wogóle jest brutalna.
  Kwestia przekazania III Rzeszy całej agentury prometejskiej ciągle zostaje otwarty.Bo to jedni twierdzą że polski wywiad "dobrowolnie przekazał" a inni że "niemcy zdobyli".
  Oświęcim i Jerozolima
 • A teraz dla tych którzy naprawdę myślą logicznie
  Kontynuując polemikę z teksem "Gwiazda czerwona i gwiazda Dawida" zamieszczonym w temacie "Dla myślących logicznie",uchylę kilka rąbków tajemnic Poliszynela.
  Pomogą one (te uchylone rąbki), zrozumieć powody i cel sojuszu historycznych interpretacji Rosja-Izrael.
  Jak wiadomo porządek ustrojowy świata od dłuższego czasu znajduje się w ciężkim systemowym kryzysie.
  Jakby to nie wydawało się komicznym to w latach 80-tych Zachód stał na skraju przepaści a nie Wschód https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Monday_(1987)
  Jak to ?! pomyśli przeciętny zjadacz podwawelskiej;przecież u nas były puste pułki a u nich ho ho! jaki kryzys!? po prostu systemowy kryzys a zainteresowanych i wątpiących odsyłam do studiowania problemu we własnym zakresie.
  Agonię spowolniono wchłonięciem całej ekonomicznej przestrzeni (zasobów,rynków,kapitału,potencjału) Europy Środkowej i Wschodniej.
  Było to swoiste trofeum po wygranej wojnie.Zimniej Wojnie.
  Ale ludzie mądrzy i przezorni zarazem,zdawali sobie sprawę z tego że tego wszystkiego jest trochę mało jak na to aby na dłużej oddalić od siebie widmo ostatecznego krachu.Że trzeba czegoś większego.
  Zbigniew Brzeziński na początku 90-tych określa to następująco:

  NOWY PORZĄDEK BĘDZIE ZBUDOWANY PRZECIW ROSJI,NA KOSZT ROSJI I NA RUINACH ROSJI.
  https://cont.ws/uploads/pic/2019/8/0%20Zbignev-Bzhezinskiy.jpg

  Metodą osiągnięcia tego celu zorganizowanie światowej opinii wokół idei głoszącej że odpowiedzialność ze wybuch II WŚ ponosi ZSRR.
  W pierwszej fazie odpowiedzialność rozkłada się po równo na III Rzeszę i ZSRR a w drugiej fazie (wdrażania idei) winę ponosi już wyłącznie ZSRR.Służą temu między innymi ahistoryczne książki W.Rezuna (suworowa) mówiące o tym że Hitler to właściwie się tylko bronił a "napadł wyprzedzająca"
  Dlaczego rehabilitacja III Rzeszy? dlatego że wbrew powszechnej opinii III Rzesza żyje i ma się dobrze.Czasami błędnie i manipulatorsko łączona jest z Niemcami ale to blef.IV Rzesza żyje w kapitałach założycielskich kilku dominujących międzynarodowych koncernów.

  Tym to sposobem na przełomie 90 -tych i 2-tysiącznych na placu boju za historyczną pamięć stali już tylko Ruscy z Żydami kontra reszta świata.
  Gdybyśmy byli (jak nie jesteśmy) o krztę mądrzejsi mogliśmy zająć miejsce Żydów i dziś bylibyśmy w całkiem innej sytuacji.
  A sytuacja nasza jest fatalna.Mało tego że ponieśliśmy klęskę polityczną to znacznie ubyło nam na godności.Po tak ciężkich przeżyciach wojennych przejść na stronę tych dla których wojna oznaczała wyłącznie konieczność zaciemniania okien? wstyd i hańba jakiej nie doznaliśmy nigdy od żadnego wroga.Wstyd i hańba którą sami sobie zaaplikowaliśmy.
  Dla myślących logicznie: Skasowane przez Lotną komentarze
 • A ja pamiętam że
  przed 1989 r w Polsce nikt nie używał słowa "holocaust" istniało natomiast "ludobójstwo".W ramach "ludobójstwa" mówiło się i o zagładzie Polaków i Żydów oraz innych nacji uznanych przez nazistowską teorię rasową za mniej wartościowe.
  Pokażcie mi polską historyczną książkę,gazetę,podręcznik,tamtej epoki gdzie występuje pojęcie holokaust.
  I z wchodzeniem na teren Oświęcimia z polską flagą też zdaje się nie było kłopotów.
  Dziś Polska płaci cenę za przyjęcie retoryki Zachodu.I coś ,i podpowiada że zapłaci do ostatniego grosza.
  Oświęcim i Jerozolima
 • @Lotna 00:13:04
  //Na tym kończę tę przesympatyczną wymianę.//

  Nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia albowiem jak jak raz zaczynam

  No więc jest link to inkryminowanego tematu

  http://niepodległy.pl/#/296/moskiewska-wystawa/

  w komentarzach którego ponoć zawiera się moja opinia którą ograniczona intelektualnie Lotna scharakteryzowała tak:

  //Persona, która przytaczanie dokumentów IPN traktujących o mordach na ludności polskiej przez ZSRR po napaści na Polskę w 1939 roku nazywa „prowokacją” jest personą non-grata na moim blogu. A taką persona jest twój ikulalibal //

  Proszę o wskazanie tego fragmentu mej wypowiedzi która uzasadnia taką opinię.
  Dla myślących logicznie: Skasowane przez Lotną komentarze
 • @Lotna 22:56:20
  Grzeczność nie pozwala mi wyartykułować nazwy miejsca w którym mam panią i pani blog.
  Jednak gwoli zademonstrowania czytelnikom tego że jest pani pospolitą krętaczką kłamczuchą żądam aby zacytowała moją wypowiedź o której wspomina pani w poniższym cytacie

  // //Persona, która przytaczanie dokumentów IPN traktujących o mordach na ludności polskiej przez ZSRR po napaści na Polskę w 1939 roku nazywa „prowokacją” jest personą non-grata na moim blogu. A taką persona jest twój ikulalibal.//

  PS
  pamiętając tę wypowiedź już teraz wiem że udowodni ona nie tylko to że pani kłamie ale pokaże pani żałosny poziom intelektualny nie pozwalający na właściwe rozumienie prostych treści.
  Dla myślących logicznie: Skasowane przez Lotną komentarze
 • @zadziwiony 21:21:43
  //Komuna to puste półki w sklepach, kartki //

  A istniał jakiś inny sposób aby gawiedź zmęczyć i zmobilizować do tego aby domagała prywatyzacji oraz innych ustrojowych fruktów ?
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @Stara Baba 15:47:25
  //Tu mam coś dla obrońców ZSRR.//

  Co myślisz że ja się tego przestraszę? A dlaczego ZSRR? a może obrońca wersalskich idei jakże brutalnie podeptanych przez polską anarchię i awanturnictwo polityczne.
  Przypominam wszelkim tłumokom tak chętnie wypowiadającym w tematach historycznych że wedle wcale niegłupiej idei nowo powstałe (po 1918r) państwa miały mieć charakter etniczny.Uznano (być może słusznie) że wieloetniczność jest gotowym źródłem konfliktów.
  http://www.ibidem.com.pl/zrodla/1918-1939/wojny/1919-12-08-deklaracja-rady-najwyzszej.html

  Polska nie bacząc ani na polityczne intencje uczestników konferencji wersalskiej,ani na fakt że przecież na Kresach Wschodnich Polacy stanowią mniejszość, rozpoczęła konflikt wojenny w drodze którego sama ustaliła swoje wschodnie granice .
  Cóż dziwnego w tym że 80-70 % białorusinów cieszyło się z upadku Polski i wkroczeniem wojsk ruskich wówczas zwanych sowieckimi.

  PS
  jak znajdę to prześlę ci kilka fotografii z lat 1926-1939 pacyfikowanych przez polską policję wsi białoruskich.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Stara Baba 15:06:04
  //Jakby jednak na to nie patrzeć to nie Anglia i Francja nas Polaków mordowała ale zabijali Niemcy i ZSRR.//

  Ciekawa logika.Niestandardowa choć charakterystyczna dla pewnej części Polaków.(tej gorszej części )
  Że znaki drogowe? że drogowa sygnalizacja świetlna? jednak jakby na to nie patrzeć to nie znaki drogowe, nie drogowa sygnalizacja świetlna na mnie najechały ale ciężarówka.Ewidentnie winę ponosi ciężarówka.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @interesariusz z PL 21:36:15
  //Ano dzięki nim dowiedziałem się, że jak firma przelewała kasę, to okres transferu był oprocentowany podwójnie //

  Bardzo prowincjonalni byliśmy skoro aż Bagsik z tym drugim otwierali panu oczy na rzeczywistość.
  "Numer na oscylator" nie był wynalazkiem w/w pary obwiesi.Wymyślił go oszust w Republice Weimarskiej.Fałszywy arystokrata (a może tylko zbankrutowany) wyrwał z niemieckich banków kupe kasy.
  Należy jednak pamiętać że aby można było wyciąć ten rodzaj oszukańczego numeru musi zaistnieć jednocześnie kilka czynników takich jak duża inflacja,zatory płatnicze i jeszcze jakieś ale niestety nie pamiętam szczegółów.
  Warunki takie jak w Republice Weimarskiej lat 20-stych wystąpiły właśnie u nas na początku 90-tych.Myślę że Bagsik i Gąsiorowski tylko użyczyli twarzy animatorowi który poznał kulisy tego oszustwa sprzed lat i postanowił powtórzyć numer.I znów się udało.
  Hasbaro witaj!
 • @Stara Baba 19:04:57
  //proszę pamiętać iż to nie szlachta polska tam rządziła lecz dobrowolnie spolonizowane rody oryginalne i tubylcze dla tamtych regionów//

  Nie musze o niczym pamiętać bo nic a nic mnie to nie obchodzi.Miał to być wyłącznie przykład relatywizmu w oceni historycznych procesów.
  Co zaś się tyczy "dobrowolności" to twierdzą oni że nie było mowy o żadnej dobrowolności.Było bezceremonialne łamanie prawa (już samym tylko aktem uni lubelskiej) i dyskryminacja.

  //Po drugie, ja mam siłę i to wielką dlatego jeszcze tu się z innymi zżeram.//
  Moja konstatacja przypadkowo tylko miała charakter personalny bo naprawdę chodziło mi o populację która odkąd pamiętam (czyli od dość dawna) nieustannie jęczy,skwierczy i narzeka na fatalne koleiny historii.
  Nieustająca,niemilknąca jeremiada.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Stara Baba 18:11:16
  //ałości Rosja jest państwem bandyckim, stworzonym w jej dziejach na siłowym zabieraniu graniczących z nimi ziem, z zachodu głównie po krzywdzie Rzeczpospolitej i tego nic nie zmieni.//

  A ten miłujący pokój kraj w którego pan walisz w klawiaturę,ta emanacja humanizmu USA czy inna Kanada, to niby w jaki sposób powstały?
  Wszystkie państwa mają dość podobne początki.
  Bywają tylko słabi ludzie którzy tak jak pan nie mają siły do tego aby dźwigać brzemię własnej historii więc ich ambicje do państwowości są wyraźnie bez pokrycia.
  .A gdyby przy tym miął pan okazję poczytać o tym co na temat praworządności Rzeczpospolitej myślą jej niegdysiejsi obywatele (litwini,białorusini,hohły) to już całkiem straciłby pan dobre samopoczucie.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Astra - Anna Słupianek 16:51:32
  A zadowoli się pani statystykami obcojęzycznymi? bo jakoś tak się złożyło że w języku polski nigdy nie powstało historycznie rzetelne przedstawienie rozmiaru rabunku i barbarzyńskich zniszczeń (np cerkwi) jakiego dopuścili się polscy żołnierze Napoleona.
  Polscy żołnierze (zwłaszcza oni) bez żadnej obiektywnej potrzeby a jedynie dla "satysfakcji" urządzali w cerkwiach stajnie lub latryny.Rodowici Francuzi choć i napoleońscy żołnierze z odrazą patrzyli na te bezeceństwa.
  Nic pani o tym nie słyszała? pisali o tym wszyscy ambasadorowie obecni wówczas na terytorium Imperium Rosyjskiego.
  Historia Polski pisana na nowo
 • Prezydent Litwy też
  nie jedzie na imprezę do Jerozolimy.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-litwy-rezygnuje-z-udzialu-w-izraelskim-forum-odwiedzi-polske/2ess8fh

  Ktoś jeszcze nie rozumie o co chodzi?
  Dyplomacja kryzysowa...czyli Nasz Prezydent...
 • @Rocky 13:12:21
  //(wiedziałeś o nim, hę?)//

  Instytut Mózgu badający mózg Lenina to wersja dla intelektualnie cofniętych czyli w sam raz dla ciebie.
  Wprawdzie jego prace zawsze były utajnione ale ze strzępów informacji wiadomo że placówka zajmowała się problemami znacznie bardziej nurtującymi niż ustrojowe.Ponoć badali zagadnienia nieśmiertelności,telepatii oraz oddawali się intensywnym poszukiwaniom substancji którą ludzie prości nazywają "duszą".
  Kiedy placówkę rozwiązano jej pracownicy rozeszli sie po innych placówkach.
  Ostatnim "refleksem" były sensacje pewnego psychiatry z Permu który publicznie zademonstrował metody materialnego wglądu w ludzkie myśli.Lekarza szybko ogłoszono wariatem (co niestety bywa udziałem psychiatrów) a niedługo potem medyk zginął w wypadku samochodowym.Jedynym śladem tamtej sprawy jest scenariusz filmu "The Ring" który powstał na podstawie książki dla której inspiracją były właśnie odkrycia rosyjskiego psychiatry.Rozpowszechnili je dziennikarze japońskiej tv którym udało się przeprowadzić kilka wywiadów z psychatrą-odkrywcą.
  Koszmar putinowskiej Rosji
 • @Rocky 08:00:51
  //W sowietach kiedyś poczyniono badania które rzekomo udowodniły iż umysł człowieka radzieckiego jest bardziej rozwinięty niż umysł człowieka kapitalistycznego.//


  Coś ci się pomyliło robaczku.Było wręcz odwrotnie.
  Nie sowieccy a niemieckojęzyczni naukowcy Pribałtyki,nie człowieka radzieckiego a mózg Polaków,wykazuje zdecydowaną niższość.
  A ponieważ w Imperium Rosyjskim była wolność prasy i wydawnictw drukowano te prace zupełnie otwarcie.
  Wydana w Moskwie 1905 r praca R.L.Weinberga
  " Mózg Polaków.Rasowo antropologiczne badanie"

  http://ursa-tm.ru/forum/uploads/gallery/album_227/gallery_1814_227_31178.jpg
  Koszmar putinowskiej Rosji
 • @vortex 11:18:08
  // najwybitniejszymi ekspertami w tym temacie co jasne są artyści, poeci i pisarze, szczególnie ci w Warszawy.//

  Bo jak mówią jacyś inżynierowie czy nie daj bóg ekonomiści, to nudzą że wyć się chce.Zaś artyści poeci i pisarze potrafią zawodowo uwodzić widownię.
  Najsilniejsi...
 • Czegoś tu nierozumiem
  //(...) Teraz Putin chcąc się na nich oprzeć, musiał dokonać zwrotu w kierunku Żydokomuny. Tłumaczy to też nagły wzrost antypolskiej retoryki, zarówno z jego własnych ust, jak i z propagandowej maszyny rosyjskich mediów publicznych. „Patriotyczni komuniści rosyjscy”- podkreśla autor-//

  Autor (ten amerykański niezależny ekspert, z urodzenia Rosjanin) coś podobnego podkreślił? to pańska czyli drnowopolska opinia a nie opinia eksperta. thesaker.is/could-this-finally-be-the-end-for-the-atlantic-integrationists/
  Koszmar putinowskiej Rosji
 • @Kmieć 19:30:04
  Przy całej mej niechęci do redaktora Lisa jednej myśli muszę mu pogratulować.O tym że " ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi"
  Skutkiem tego można bez ryzyka zdemaskowania ciągle i ciągle powielać te same chwyty,sztuczki i tricki.
  Bez emocjonalnego "odgrzania" sprawy żołnierzy wyklętych żydzi nie mogli uruchomić kolejnej izby pamięci o nazwie "zwalczanie żydowskiej partyzantki na zachodniej Ukrainie i Białorusi".
  A teraz już mogą o czym przekonali się Litwini usiłujący wyjaśnić sprawę wypadków we wsi Koniuchy a konkretnie przeciwko partyzanckiemu dowódcy Izakowi Aradowi https://en.wikipedia.org/wiki/Yitzhak_Arad
  Tak jak medal ma awers i rewers tak są "żołnierze wyklęci" bo była "żydowska partyzantka" https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Zbrodnie_%C5%BCydowskich_oddzia%C5%82%C3%B3w_partyzanckich_w_Polsce_1939%E2%80%931945
  Chyba kumasz czacze i domyślasz się o co biega.O co biegało pd samego początku
  Jeżeli...
 • @Kmieć 18:52:20
  //A jakby tak "unym" zachciałoby się "przypodobać" i stwierdzili:
  "Gospodin Putin, my dogadani ale polscy rusofobii ujadają na wasz kraj i na waszą osobę w taki sposób, że to jest niedopuszczalne i trzeba coś z tym zrobić. Gospodin Putin pozwoli, że my się tym zajmiemy".//

  Bingo! (jeśli sam to wygłówkowałeś to gratuluję czuja )
  Bohater zeszłorocznej konferencji w Paryżu Yakow Kedmi http://www.bibula.com/?p=106829 mówi o tym (o tym że dzisiejsza rusofobia jest niegdysiejszym antysemityzmem) całkiem otwarcie.
  https://www.youtube.com/watch?v=VCSBCLCzcPs
  Jeżeli...