Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rysio

 • @Husky 09:55:48
  "Ryzyko powikłań w przebiegu choroby jest natomiast wielokrotnie wyższe."
  Bełkot propagandowy koncernów farmaceutycznych. Wystarczy poczytać podręczniki medyczne przed i po "wynalezieniu" szczepionek. Niegroźne choroby wieku dziecięcego zastąpiono chorobami przewlekłymi, z nowotworami włącznie.
  Książka medyczna z 1908 roku: "W kraju, gdzie jest zaprowadzone przymusowe szczepienie ospy, gdzie każdy, co się temu przymusowi chce oprzeć, karany bywa kaźnią więzienia lub karą pieniężną, nie można nikomu powiedzieć: Nie pozwól szczepić ospy twym dzieciom! ale przynajmniej można się do tego i owego ojca rodziny odwołać, aby dołączył swą cegiełkę do obalenia prawa, które już tyle złego wywołało na świecie. W tym celu odsyłamy do czasopisma "Impfgegner", organu stowarzyszenia przeciw szczepieniu ospy, wychodzącego w Dreźnie, które to pismo kosztuje rocznie dwie marki i radzimy wszystkim, za zdrowie swych dzieci odpowiedzialnym rodzicom, uczęszczać pilnie na oświecające wykłady stowarzyszeń przyrodoleczniczych, które odbywają się po wszystkich większych miastach.

  Odnośne pisma pouczą nas dokładnie, co właściwie mamy sądzić o szczepieniu ospy ochronnej (krowianki), wzbudzą wstręt do tego, ażeby w zdrowy ustrój małego dziecka wprowadzać gwałtem (przez nacięcie) obcą materyę, której składniki mało komu są znane. Przy szczepieniu chodzi tylko o ropę zwierzęcą, w dodatku o ropę, wyhodowaną sztucznie na brzusznej błonie krowy lub wołu i o chorobę ludzką, ropę, którą przed setkami lat przywleczono, tak jak cholerę z Indyi do Europy. A więc pytamy się zdumieni, pocóż tyle zachodu, pracy, dręczenia zwierząt i dzieci? - Epidemie wysypkowe jak ospa itp. zmniejszają się wszędzie coraz bardziej, zanikają powoli, wszędzie bierze górę przekonanie, iż staranne pielęgnowanie zdrowia może uchronić jedynie od wszelkich chorób – pomimo to państwowy przymus szczepienia ospy trwa dalej!

  Postępowanie takie zrozumie tylko ten, kto ma złudzenia, jakiemu się oddają spółczesne koła naukowe. Lekarze przeciwni szczepieniu mnożą się z roku na rok, niechęć ludu do szczepienia wzrasta z dnia na dzień wskutek smutnych w tym względzie poczynionych doświadczeń; niezbyt daleką jest godzina, która nas uwolni od rozporządzenia podkopującego zdrowie ludności i trującego naszą dziatwę.

  Dla ochrony dzieci spamiętajmy sobie tymczasem co następuje: Kto może, niech opuści Niemcy, bawi poza ich granicami dopóki dzieci nie dorosną, albo też niech się postara o świadectwo szczepienia ospy w innym obcym kraju, gdzie prawo to nie bywa przeprowadzanie z taką bezwzględnością jak w Prusach.
  Kto takiego świadectwa dostarczyć nie może, niech zwłóczy przynajmniej ze szczepieniem tak długo, jak tylko się da, ażeby uchronić malutkie roczne lub dwuletnie dziecko przed tem złem.
  Zwłokę można osięgnąć przez świadectwo lekarza, że dziecko jest słabowite. Jeśli zaś zachodzi u dziecięcia wielkie osłabienie lub cierpienie (...) nie szczędźmy trudu, starajmy się o poparcie wziętych lekarzy, ażeby zupełnie szczepienia uniknąć, to znaczy wyrobić pozwolenie odłożenia go na czas nieograniczony.
  Wiele rodziców nie umie sobie w tych razach poradzić, albo też przez opieszałość wydają dziecko wymagające ochrony na łup postępowaniu, które wpędziło do grobu niezliczone mnówstwo małych istot lub też skazało na długoletnie cierpienie. ..."

  /"Podręcznik lekarski do pielęgnowania zdrowia i lecznictwa w rodzinie, z szczególnem uwzględnieniem chorób kobiecych i dziecięcych, położnictwa i pielęgnowania dzieci" z roku 1908 -
  autorstwa dr med. Anny Fischer-Duckelmann, praktycznej lekarki w Dreźnie/
  O przeciwnikach szczepień
 • @miarka 07:02:06
  Gorączka – to ona stymuluje mechanizmy obronne, takie jak produkcja przeciwciał, namnażanie się limfocytów, przyspieszenie przemiany materii (o 10 proc. przy wzroście o każdy stopień Celsjusza) oraz utrudnienie namnażania bakterii i wirusów. Stan ogólnej mobilizacji organizmu sprzyja nie tylko poprawie działania układu odpornościowego, ale także układów wydalniczych – wątroby, nerek, skóry i płuc, które usuwają toksyny z organizmu. Właściwie to ten ostatni element jest najistotniejszy, usuwanie toksyn, produktów metabolizmu patogenów. Pomocniczo podawanie słusznych dawek węgla aktywowanego zdecydowanie przyspiesza proces detoksykacji (Mechanizm działania nie jest do końca poznany, ale działa.) Kolejny składnik wspomagający to witamina C, antyoksydant niwelujący wolne rodniki. U mnie węgiel drzewny (Brzozowy) czeka zawsze w pogotowiu, jest jeszcze jedno działanie węgla, o którym niewielu wie.
  Węgiel nie przedostaje się z jelit do organizmu, ale cenne mikroelementy które zawiera tak.
  O przeciwnikach szczepień
 • @interesariusz z PL 22:56:32
  P.S
  "U mnie antybiotyki i temperatura rozprawiła się boleriozą."
  Nie, raczej osłabienie badziewia antybiotykiem i pełna aktywacja odpowiedzi immunologicznej.
  O przeciwnikach szczepień
 • @interesariusz z PL 22:56:32
  Pełna zgoda, pierwszy umiera mózg, więc po przekroczeniu 39 stopni należy interweniować, ale nie zimną wodą, bo to zmniejsza efektywność schładzania. (Naturalna reakcja naczyń krwionośnych zapobiegająca wychłodzeniu)
  O przeciwnikach szczepień
 • @ALL
  O skutkach przyjmowania leków przeciwgorączkowych, naturalnych reakcjach organizmu i związkach między gorączką a nowotworami, z prof. dr hab. Wiesławem Kozakiem, dziekanem Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK, kierownikiem zakładu immunologii, wybitnym specjalistą w zakresie badań nad gorączką, rozmawia Tomasz Więcławski.

  Prof. Wiesław Kozak: Gorączka powinna cieszyć

  "Czym jest gorączka?
  Reakcją fizjologiczną dziejącą się podczas infekcji, wzbudzaną przez nasz organizm celowo. Gorączkę mamy wpisaną w genom, tzn. natura podczas ewolucji życia wyposażyła nas w geny reakcji gorączkowej. Posiadamy bowiem substancje produkowane przez nasz własny organizm, przez nasze własne komórki immunologiczne, mające za zadanie podwyższanie ciepłoty ciała. Trzeba także rozróżnić czynnik zewnętrzny powodujący gorączkę i samą reakcję gorączkowania. Mikroby nas infekują, np. wirus grypy, i są przyczyną aktywacji „genów gorączkowych” i syntezy substancji podwyższających temperaturę ciała. Reakcja gorączkowa na infekcję wskazuje, że nasz układ immunologiczny jest sprawny."
  Całość tu:
  http://www.tylkotorun.pl/prof-wieslaw-kozak-goraczka-powinna-cieszyc/
  O przeciwnikach szczepień
 • @interesariusz z PL 22:32:35
  W zasadzie pierwsza część @ wypowiedzi:"Wiadomo, że system immunologiczny lepiej działa w podwyższonej temperatrze" odpowiada na pytanie: " ale aby wysoka temperatura zabijała gości, jeszcze zanim zabije gospodarza, słyszę po raz pierwszy."
  O przeciwnikach szczepień
 • @zadziwiony 22:14:04
  Na boreliozę są ziółka. Oczywiście, leczenie trwa parę miesięcy. Co do "robali" to tani specyfik, kurki (Pieprznik jadalny, Cantharellus cibarius) w zalewie spirytusowej, ew. ususzone i sproszkowane) Większość "leków" mamy w zasięgu wzroku na łące lub w lesie.
  Co do gorączki, to przecież naturalny system obronny naszego organizmu, powinno się kontrolować, (Interwencja jest potrzebna po przekroczeniu 39 stopni schładzanie letnią wodą) i nawadniać wodą z solą kłodawską lub himalajską. Swoją drogą podobno borelioza, HIV, SARS to wynalazki laboratorium stworzone w wiadomym celu.
  O przeciwnikach szczepień
 • @rysio 21:54:00
  P.S.
  "100 000 USD będzie nagrodą dla dziennikarza, naukowca, lub kogokolwiek innego, kto przedłoży naukowo zrecenzowany i zaakceptowany (peer-reviewed) raport z badań dowodzących, że obecność rtęci w szczepieniach nie jest zagrożeniem dla szczepionych dzieci. Rzecz w tym, ża takiego raportu nie ma. Ale może teraz się znajdzie?

  Nagroda zostanie przyznana przez Roberta F. Kennedy'ego Jr., któremu Donald Trump zaproponował w styczniu objęcie funkcji przewodniczącego "komisji ds naukowej spójności i bezpieczeństwa szczepień" [vaccine safety and scientific integrity" commission]. Nagroda zostanie przyznana w ramach prowadzonego przez Kennedy'ego projektu World Mercury Project [Światowy projekt związany z rtęcią] - poświęconego tej właśnie tematyce."

  To tylko jeden z neurotoksycznych składników, drugim jest aluminium, jeszcze bardziej szkodliwe, tym bardziej że mamy tu efekt synergii Al plus Hg. Ale i tak nikt z "ekspertów" od opowiadania bajek w stylu "szczepionki to najlepiej przebadane substancje" po nagrodę się nie zgłosił.
  http://www.efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/zdrowie1/105-vaccinegate-ciag-dlaszy-rtec-w-szczepieniach
  O przeciwnikach szczepień
 • Do wyznawców religii szczepionkowej
  Sama idea szczepień jest oczywiście ok, ale tylko idea.
  Ktoś pisał o onkogennym wirusie SV40, czy to był przypadek, czy broń biologiczna? Co z obecnymi szczepionkami, zanieczyszczonymi retrowirusami? To jeszcze gorsze, niż SV40, bo nieodwracalnie modyfikują DNA, które jest przekazywane następnym pokoleniom. Kolejna sprawa, to liczne przykłady wypowiedzi "elit" o konieczności zmniejszenia populacji o 90% (Pomnik NWO, monument z Georgii, "Utrzymajcie ludzkość poniżej 500.000.000, w nieustannej równowadze z naturą.")
  Traktują ludzkość jak karaluchy, teraz wystarczy połączyć fakty. Włosi przebadali szczepionki na obecność zanieczyszczeń, okazało się, że jedyną całkowicie czystą była szczepionka weterynaryjna (Dla koni) więc da się.
  Im głębiej ktoś analizuje temat szczepień, tym bardziej jest im przeciwny, no chyba, że dla kogoś to religia i "wierzy" w "Największe dobrodziejstwo w dziejach ludzkości"
  O przeciwnikach szczepień
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:33:32
  "Co do "rysia" - to polonofobiczny dureń." Błyskotliwa odpowiedź, na poziomie piaskownicy.
  Józef Piłsudski powiedział kiedyś, że trzeba samemu pisać historię, bo w przeciwnym razie napisze ją ktoś inny. I spece od politycznego marketingu wzięli to sobie do serca – i stworzyli wersję historii wedle życzeń Pana Marszałka.

  Po chudych latach po 1939 roku ta załgana wersja historii wróciła do Polski jako prawdą objawioną, jako oczywista oczywistość, jako narodowy skarb, który chcieli utopić komuniści, wobec tego nie podlega on żadnej weryfikacji.

  Przy okazji kolejnych rocznic, 15 sierpnia i 11 listopada, mamy coroczną dawkę sanacyjnej wazeliny, która z prawdą historyczną ma związek dosyć luźny. Oto 15 sierpnia – wielkie zwycięstwo marszałka, jego geniuszu nad hordami ze Wschodu. To on uratował Polskę, ba, nie tylko Polskę, całą Europę a może i cały świat.

  Nikt nie wchodzi w niuanse – nie pyta: jak to właściwie doszło do tego, że w kilkanaście miesięcy po odzyskaniu niepodległości mogliśmy ją stracić? Czy rzeczywiście jest tak jak głosi infantylna propaganda – że zostaliśmy najechani przez bolszewików a Wódz nas obronił?

  Nikt nie powie w obecnej Polsce, że przed 1920 rokiem był rok 1919, kiedy ważyły się losy wojny na Wschodzie. Najpierw Piłsudski cynicznie dogadał się z bolszewikami (układ w Mikaszewiczach) i wstrzymał ofensywę umożliwiając im pobicie białej armii Antona Denikina.

  Następnie odrzucił wszystkie propozycje rokowań pokojowych z tymiż bolszewikami, szykując się – w tajemnicy przed rządem i sejmem, i opinią publiczną rzecz jasna – do nowej wojny, której celem była generalna „przebudowa” Europy Wschodniej i powstanie państwa ukraińskiego.

  Pomimo ostrzeżeń ze strony niektórych wojskowych (gen. Józef Dowbor-Muśnicki) i polityków (Stanisław Grabski i Roman Dmowski, który tuż po powrocie do Kraju namawiał a nawet błagał Piłsudskiego od odstąpienia od awantury kijowskiej) – Piłsudski uwierzył w swój geniusz.

  Pomimo ostrzeżeń wywiadu, że bolszewicy mają potężne siły na Białorusi – zlekceważył to i uderzył na Kijów w imię mirażu ideologicznego o nazwie „Ukraina”. Ewidentne lekceważenie strony przeciwnej zakończyło się katastrofą – przełamaniem polskiego frontu na południu przez Armię Konną Siemiona Budionnego i potężną ofensywą bolszewicka z Białorusi.

  Wielki odwrót, który w lipcu przekształcił się w ucieczkę zaowocował wielkim załamaniem Marszałka na okres prawie dwóch miesięcy. Polskę uratowali generałowie (przede wszystkim Tadeusz Rozwadowski) i wojsko nieomal w ostatniej chwili. Sam Piłsudski odegrał w tym zwycięstwie rolę raczej drugorzędną. Dzięki takim politykom jak Witos nikt nie dowiedział się, że w decydującym momencie wojny – zrzekł się funkcji Naczelnika Państwa i Naczelnego Wodza, o totalnym załamaniu nie mówiąc.

  Polska została uratowana w ostatniej chwili, mogła upaść w wyniku nieodpowiedzialnej polityki Piłsudskiego. Przez pierwsze kilka lat on sam miał tego poczucie, ale tylko do czasu – od mniej więcej roku 1923 zaczął budować legendę nieomylnego wodza geniusza z głupimi i tchórzliwymi generałami w tle.

  Tę legendę był gotów budować nawet po trupach (dosłownie). I tak, rok po roku – z tej klęski Piłsudski wykuł swoje wielkie zwycięstwo. I tak jest po dziś dzień. Nikt już przy takich okazjach nie powie, że prawie cała Europa, którą rzekomo mieliśmy ratować – cieszyła się z naszych klęsk i w ogóle nie obawiała się żadnego bolszewickiego najazdu, bo zwyczajnie nie był on logistycznie możliwy.

  Tylko wybuch rewolucji w Niemczech mógł zmienić sytuację, ale siły antybolszewickie w tym kraju zdławiły rewolucję rok wcześniej. Zatem marsz na Berlin, Paryż czy nawet Lizbonę – nie był możliwy – na drodze stały nie tylko potężne i już „reakcyjne” Niemcy, ale potem ewentualnie armia francuska, która wygrała wojnę światową.

  Kto więc twierdzi, że skrajnie wyczerpani bolszewicy, obdarci, bosi i bez zaopatrzenia – mogli podbić Europę – jest fantastą.

  Takie to refleksje naszły mnie po dzisiejszym dniu i wysłuchaniu kolejnej dawki propagandowych sloganów nie mających się nijak do prawdy historycznej.

  Jan Engelgard
  http://mysl-polska.pl
  Wojna 1920 - oczyma Wojtasa
 • Wojna 1920 - oczyma Wojtasa
  Wojna 1920 - oczyma Wojtasa, czyli" jeśli fakty przeczą mojej teorii tym gorzej dla faktów." A " kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
  Skoro ma @Krzysztof takiego idola, to ma.
  Wojna 1920 - oczyma Wojtasa
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:35:23
  Dureń żeś, czy zwykły sk...n?
  Właściwe pytania, stań przed lustrem i sobie je zadaj.
  Hubert Czerniak TV #Kulisy historii #Bitwa Warszawska #Cud nad Wisłą #Gen. Tadeusz J. Rozwadowski

  https://www.youtube.com/watch?v=fkqAe0V34ec&feature=youtu.be
  Piłsudski człowiek syjonistycznej masonerii.
 • Dziwny naród, czczący zdrajców.
  "Piłsudski obalił swoim zamachem świeżo utworzony rząd o silnej i odpowiedzialnej większości parlamentarnej, a obalił go wszczętą bez powodu wojną domową, w której poległo około tysiąca Polaków. Zamach majowy był jedną z najsmutniejszych kart polskiej historii. Za zama­chem tym stał w istocie wpływ polityki brytyjskiej, która w tym samym mniej więcej czasie spowodowała podobne zamachy na Litwie i w Estonii. Owocem tego zamachu było ustanowienie dyktatury Piłsudskiego i piłsudczyków, która była jedną z najbrutalniejszych i najbardziej bezmyślnych dyktatur w nowoczes­nej historii europejskiej i jest w obrazie dziejowym Polski faktem haniebnym. Dyktatura ta w znacznym stopniu przetrąciła odrodzonej Polsce kręgosłup. Nie ma dziedziny życia polskiego, której Piłsudski i jego dyktatura by nie obniżyły, nie zepsuły, nie zdezorganizowały i nie splugawiły. Między innymi pod tą dyk­taturą Polska, tradycyjnie kraj prawa, sprawiedliwości i wolności, splamiła się istnieniem obozów koncentracyjnych w Brześciu i w Berezie, z których pierwszy był chronologicznie wcześniejszy od obozów hitlerowskich oraz faktem skryto­bójstw politycznych, z zamordowaniem generała Zagórskiego na czele. Polityka zagraniczna Piłsudskiego i jego następców była z polskiego punktu widzenia po­lityką samobójczą. Przyczyniła się ona do rozbioru Czechosłowacji i do zburze­nia porządku „wersalskiego” w basenie naddunajskim, a w rezultacie stworzyła sytuację, której nieuchronnym skutkiem była nasza kampania wrześniowa.

  Bez wszelkiej przesady, można stwierdzić, iż jedynym wielkim, politycznym rezultatem działalności Piłsudskiego było doprowadzenie odbudowanej wysił­kiem całego narodu Polski do ponownego, na szczęście krótkotrwałego, rozbioru 1939 roku. Trzeba nadto dodać, że dyktatura Piłsudskiego i piłsudczyków miała utajone nastawienie antychrześcijańskie. Wyraziło się to nawet w symbolach: de­kretem z 1927 roku dyktatura ta zmieniła herb Polski, usuwając krzyż z korony orła i umieszczając pięciopromienne gwiazdy na jego skrzydłach. Wiele przeja­wów polityki antykatolickiej, niszczącej podstawy moralne życia polskiego pod dzisiejszymi rządami komunistycznymi, zostało zapoczątkowanych w istocie już pod władzą Piłsudskiego i piłsudczyków.

  Wprowadzona przez dyktaturę sanacyjną ustawa „o ochronie czci marszałka Piłsudskiego” była unikatem w ustawodawstwie świata. Można było w Polsce krytykować każdą postać historyczną i polityczną z przeszłości i teraźniejszości z wyjątkiem Piłsudskiego. Ustawa ta w istocie stanowiła także i ochronę nad­użyć przed możliwą krytyką.

  [Trzeba dodać, że w Polsce lat 1989-2016 robi się to bez ustawy!]"
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/jozef-pilsudski-bohater-czy-zdrajca/
  Wielkość Marszałka Piłsudskiego
 • @Repsol 21:31:32
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/jozef-pilsudski-bohater-czy-zdrajca/
  Piłsudski człowiek syjonistycznej masonerii.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:32:26
  Na brak kontrargumentów inwektywy? Nie wiem, jak biedny człowieku masz sprany mózg, czy do Piłsudskiego się modlisz, proponuję obok w kapliczce postawić figurkę Stolzmana, obaj zrobili to samo, pozbawili nas suwerenności monetarnej na rzecz międzynarodowego lichwiarza. Fakt, uczciwy był ten Ginet, bo niewykorzystane środki z majowego "majdanu" przekazał fundatorom. (City Of London) Doucz się człowieku, a co do "kobiety są głuuuupie!!!" jesteś zdrowo 3,14erdolnięty.
  Piłsudski człowiek syjonistycznej masonerii.
 • O CO TAK NAPRAWDĘ CHODZI Z TYMI KONOPIAMI ?
  Czy znasz prawdziwą historie konopi i to, dlaczego doskonały lek i tani materiał pomocniczy (papier, ubrania, żagle, drewno, liny itd..), musiały odejść w niepamięć?
  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/03/09/prawdziwa-historia-konopi/
  Żniwa „marychy”
 • @stanislav 07:31:26
  "Rysiu, wiem, że gorąco i nie trudno się myśli, ale wysil szare komórki i nastepnym razem napisz coś z sensem," Faktycznie czytając to zdanie potwierdzam, komuś gorąco. Poza tym, jeśli po imieniu, to albo po wspólnym pasieniu świń, albo po piciu wódki, niczego takiego sobie nie przypominam, może było "gorąco" @stanislav
  Rolowanie rolników – rolowanie Polaków. Nowy Bolek działa.
 • @stanislav 07:31:26
  "Nie jest możliwe rozwiązanie problemów wsi bez rozwiązania problemów państwa, jego suwerenności i powołania polskiego, narodowego rządu."
  Czyli Kołodziejczak powinien wygonić jankesów, wystąpić z NATO i UE, znacjonalizować NBP, ogłosić parytet złota w wymianie międzynarodowej i zbudować głowice z ładunkami nuklearnymi, żeby tego strzec? Czy w takim i tylko takim wypadku przestałby być "Nowym Bolkiem"?
  Rolowanie rolników – rolowanie Polaków. Nowy Bolek działa.
 • Skoro P.Kosiur nie ogarnia szczepionek, To i P. Kołodziejczak...
  Skoro P.Kosiur nie ogarnia szczepionek, To i P. Kołodziejczak może nie ogarniać systemu monetarnego w polin. Ale coś próbuje robić, zamiast wszystko krytykować. Od czegoś trzeba zacząć.
  Rolowanie rolników – rolowanie Polaków. Nowy Bolek działa.
 • CD
  "3. Centralne zarządzanie kolejkami w powiązaniu z cyfrowym sterowaniem zdrowiem to koniec łacińskiej wolności."
  Wolny człowiek wie, jak zadbać o siebie i bliskich, w kolejce stoi niewolnik.
  "4. Chiny nie mają tego problemu, bo mają cywilizację opartą na rodzinnej samopomocy zdrowia."
  To oczywiście prawda, ale Chińczycy połączyli medycynę naturalną z medycyną rokefelerowską. Pacjent ma wybór, jak i czym się chce leczyć.
  W polin "procedury nie pozwalają"
  "5. Wiodąca w Zachodniej Europie refleksja niderlandzka, zaczyna dostrzegać problem solidarności międzypokoleniowej dla godności życia. Niemieckie kasy chorych, konfrontowane z wyzwaniami demogarficznymi i narodowościowymi, też mogą pójść w tym kierunku."
  Solidarność międzypokoleniową, to się u nas zwalcza. Wystarczy pojechać na jakąś wioskę, sami starcy, młodych wypędzono metodą niedoboru środków wymiany dóbr (Pieniądza)
  "6. Polska polityka: reaktywne gaszenie medialnych pożarów w ochronie zdrowia, ogromne wydatki programów operacyjnych na organizację administracji oraz sposób prowadzenia debaty o kierunkach zmian w ochronie zdrowia, pośrednio wskazuje na uleganie przez rząd interesom ośrodków prowadzących do centralnego zarządzania kolejkami i cyfrowego sterowania zdrowiem."
  Przekładając na język polski, w polinie rządzi big-farma i jej sługusi.
  "7. Ośrodkami samoświadomymi wspólnoty interesów zarządzania kolejkami są: (1) niechętne jakimkolwiek zmianom, elity środowisk medycznych, (2) żądni zysku dostawcy leków, narzędzi medycznych i cyfrowych usług, (3) paneuropejska administracja z jej krajowymi ekspozyturami."
  Tu nie mam zastrzeżeń, pełna zgoda.
  "8. Brakuje głosu środowiska filozofów, którzy powinni otwierać cyfrowo poszerzone wymiary czasu oraz przestrzeni, na umacnianie więzi międzyludzkich."
  Taaa, cyfrowo to im też potrzeba format c: enter.
  "9. Brakuje głosu środowiska ekonomistów, którzy powinni otwierać usługi społeczne gospodarki sieci wiedzy, na wprowadzanie innowacji dla pracy komercyjnej i dobroczynnej. "
  A wszyscy będą piękni młodzi i bogaci... ee, tak to nie działa. Ekonomiści z głównego nurtu (ścieku) to ogłupione bioroboty, kolejni "Eksperci" od siedmiu boleści. Proszę posłuchać "Nawigatorów jutra" "Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych" oraz KoRReus.
  "10. Aktualna forma debaty o zdrowiu pomija dylemat kolejek, zakładając (chyba), że systemy informacji medycznej (wojewódzkie) poprawią racjonalność w alokacji zasobów służby zdrowia."
  Nie, Wielce Szanowny, nie ma żadnej debaty, to jest monolog idiotów.
  Jeśli coś chcemy zmienić, to musi być praca u podstaw. A jesteśmy tym, co jemy, a co jemy??? No właśnie. I tu się problem zaczyna a kończy...
  "Polska zaatakowana bronią biologiczną (Rozsyłajcie)"
  https://www.youtube.com/watch?v=PkroeSPPwTI&feature=youtu.be
  Pozdrawiam Szanowny P. Andrzeju.
  Strategia kartek na zdrowie