Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wercia

 • @trojanka 09:19:00
  Zewsząd słyszy się o marnej kondycji ZUS (pewnie po to, by podwyższać składki) jednocześnie "dobra zmiana" planuje emerytury z polskiego zusu dla Ukraińców, którzy będą mieli miejsce zamieszkania w Polsce, niezależnie ile tutaj odprowadzili składek. Ukraina nie będzie refundowała składek za okresy przepracowane tam.
  https://forumemjot.wordpress.com/2017/10/18/poslowie-kukiz15-zapowiadaja-interwencje-w-ministerstwie-ws-emerytur-i-rent-z-zus-dla-ukraincow/
  Kresy wołają o pamięć
 • Odpowiedż
  Ateiści wzięli się od małpy ewentualnie od pantofelka.
  SKĄD SIĘ WZIĘLI ATEIŚCI?
 • @Oscar 10:47:07
  Umysłowe zacofanie to wyziera z decyzji konstruktorów tego XXI wieku. Zabobony i ciemnota w postaci gender, eugenika (aborcja, eutanazja), znana już starożytnej Sparcie. przytruwanie żywnością, byle jakimi lekami, powrót do niewolnictwa. Gross "populacji" na globie to najmici opancerzeni piętrzącymi się nakazami i zakazami.
  Dania wystąpiła do ONZ o wykreślenie z dokumentów społeczności międzynarodowej określeń "kobieta w ciąży" (bo wyklucza ono transgenderowych) oraz aby ONZ unikała określenia "prawa człowieka" (bo to łączy się z łamaniem praw człowieka). Żaby gotują powoli w nowoczesnym XXI wieku, a postępowi najmici im sekundują.
  Ateizm – bezmyślność czy opętanie?
 • @Oświat 09:58:37
  Odpowiem za @staszka kieliszka. Nie dlatego (o czym piszesz) ateista nie wierzy, bo wierzy inaczej (coś wybuchło - ale co jak nie było niczego? I powstała materia). Ateiści (i innowiercy) zatwardziale atakują katolików. To dowód na to, że katolicyzm jest prawdziwą wiarą w Boga. Szatan nie walczy w kłamstwem, sam jest kłamcą. Te ataki wskazują na wpływy diabła.
  Ateista ma rozum i wolną wolę. jak nie rozumie Biblii, to niech się zwróci do kogoś kompetentnego, ale widać z rozumu nie chce czynić użytku.
  Ateizm – bezmyślność czy opętanie?
 • @Krzysztof Szotowicz 22:46:50
  Nie wstydż sie az tak bardzo. "Świat" wkrótce zapomni, tak jak zapomniał o modlitwach na różańcu na ulicach Wiednia (wraz z członkami rządu i premierem) w intencji wyjęcia Sowietów, tak jak zamilczał różaniec Węgrów w nieodległych latach. "Świat" nie czuje zażenowania z powodu codziennych modłów muzułańskich na ulicach europejskich stolic.
  O ile mi wiadomo, nikt nie protestował na ulicach z powodu różańca, Wrzaski pochodziły z lewackich merdiów w różnych krajach, a zwłaszcza z Polski. Empatia dla pewnych mediów?
  W Kościele Katolickim jest nie jeden dogmat, zatem pisząc o dogmacie, po którym puka się w czoło wskazuje na ignorancję, a to zamyka drogę do dyskusji.
  Reasumując wywód: ocenę stanowi ostatni wyraz.
  Ateizm – bezmyślność czy opętanie?
 • Zgadzam się z Autorem,
  że te wrzaski z powodu różańca były jakieś nieracjonalne. Egzorcysta ks.Glas mówi, że diabeł bardzo boi się modlitwy różańcowej. Protestowali lewacy w kraju i za granicą. Ostrość wystąpień może świadczyć o wierze w skuteczność modlitwy różańcowej.
  Czytając na początku o związku wiary z racjonalizmem pomyślałam sobie o Gilbercie K.Chestertonie, a na końcu tekstu dowiedziałam się, że autor też o nim myślał -:))
  Ostatnio zgromadziłam sobie spory zapas materiałów autorstwa tego znakomitego Anglika, sympatyka Polski (i Irlandii). Zamierzam zacząć od książki "Wiekuisty człowiek", której fragmentu odsłuchałam na yt:
  https://www.youtube.com/watch?v=oAaFSaJ7SSk
  Ateizm – bezmyślność czy opętanie?
 • Głupia sprawa
  Papież Franciszek 1.10 zaprosił na obiad do katedry w Bolonii uchodżców, w tym więżniów. Dwóch z nich zmyło się po angielsku i śladu po nich nie widać. Ciekawe kto za to odpowie: papież czy służba więzienna? Donosi o tym Gość Nd. Inne merdia wstydliwie milczą.
  O tym jak Pieronek opluł Polskę we Włoszech
 • @trojanka 10:00:30
  Nóż się w kieszeni otwiera. Normalny rząd najpierw zaspakaja potrzeby własnych obywateli, których obdziera ze skóry podatkami. Oni najpierw myślą o zagranicy. Mają zresztą świadomość, że od lat nie reprezentują Polaków (chwalą się, że zostali wybrani przez większość - z 50% uprawnionych). Sami taką ordynację, teraz kodeks wyborczy przyjęli, że teoretycznie gdyby tylko zainteresowani biernym prawem wyborczym poszli głosować, to sami by się wybrali (ten otrzymałby większość głosów, kto ma większą rodzinę). I wybory byłyby ważne. Inna sprawa, że większość czerpie wiedzę z telewizora, a podobno około 60% z tych oglądających nie rozumie informacji przekazywanych przez dziennik telewizyjny. Inni się frustrują albo obojętnieją.
  Rządząca przez dwa lata partia dała dzieciom 500plus, ale wobec znacznego wzrostu cen to jest chyba 200 plus, tzw. opozycja wytyka Polakom te pińćset, ale nie wytyka 6,5 mln USD Ukrom. Rząd tez się nie chwali ile to Ukraińcom podrzuca.
  17 Września – Szyderstwo historii
 • @kula Lis 67 10:28:44
  Gdyby śp. L.Kaczyński ujawnił raport wcześniej, może i nie byłoby katastrofy. Pierwszym krokiem Komorowskiego było buszowanie w papierach byłego prezydenta w sposób nieprzyzwoity. I Duda w tym maczał palce. Tak to jest, gdy posiada się niebezpieczne haki.
  Tajne poprawki Kaczyńskiego do: No właśnie, do "bubla Dudy"?
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 09:47:24
  To prawda, że wszystko się przedawniło na podstawie przepisów ogólnie obowiązujących kodeksu cywilnego tzw. zasiedzenie, z tym że zarzut zasiedzenia może podnosić ten, któremu ono przysługuje tj. posiadacz nieruchomości- nie ma w polskim prawie uwzględniania tego z urzędu. W sprawach "reprywatyzacyjnych" Ratusz nie tylko nie podnosił tego zarzutu ale w podskokach, za grosze i po uważaniu oddawał mienie należące do miasta. Ta ustawa reprywatyzacyjna będzie lex specjalis do k.c. czyli znowu ukłon dla kogoś, kto przedstawi papiery. Sądy latami prowadzą sprawy o zasiedzenie pomiędzy kowalskimi, ale przecież w Polsce są równi i równiejsi.
  Tajne poprawki Kaczyńskiego do: No właśnie, do "bubla Dudy"?
 • Ostatni akapit jak ulał pasuje do Izraela.
  Widzi żdżbło u kogoś, a belki we własnym oku nie dostrzega.
  Włoscy Żydzi o Glińskim i różańcu na granicach
 • Nad Polską radioaktywny pierwiastek
  - jak zwykle niegrożny dla zdrowia:
  https://www.youtube.com/watch?v=inXseZebvOs
  Porażająca śmiertelność Polaków
 • @wercia 07:29:51
  Państwo niemieckie daje dla każdego starego Niemca i Niemki dodatek w wysokości 1000 Euro na opiekę. W Polsce niedołężne 80 i więcej -latki mieszkaja często same z najniższymi rentami. To też temat tabu. Rozmawiałam z emerytką (1600zł brutto). która dostała 2zł podwyżki. Od czasu 500 plus ceny poszybowały, a po głowach dostaja inni. Stąd bieda ma się dobrze, a europoseł Kużmiuk na prawy.pl wychwala jak im wszystko rośnie.
  Porażająca śmiertelność Polaków
 • @Robik 02:10:31
  Statystyki dotyczące urodzeń w okresie powojennym są porównywalne z tymi w innych krajach. To dlaczego Polska dominuje w zgonach? Trzeba szukać innych przyczyn. Ja na pierwszym miejscu postawiłabym biedę i stres, na drugim trucie pożywieniem, powietrzem. To chyba Czechy zrobiły najpierw larum z powodu nadmiaru trucizn w żywności dostarczanej z zachodu. W Polsce na ten temat cisza. MZ nie prowadzi w tym zakresie żadnych akcji edukacyjnych, sanepid jest od pilnowania szczepień, nie robi kontroli i badań, bo pewnie trzeba byłoby po prostu pozamykać te markety. Nawet zdrowy człowiek, systematycznie podtruwany z czasem zdrowie straci. Normy dopuszczalnych trucizn w UE są o wiele bardziej tolerancyjne niz za czasów PRL w Polsce. Dotyczą jednego produktu, który nie zatruje na śmierć, ale przecież ludzie jedzą różne produkty i trucizny się kumulują. W Polsce Niemcy, Francuzi prowadzą spalarnie niebezpiecznych odpadów. Skoro są one tak bezpieczne -jak twierdzą- dla ludzi, to dlaczego nie spalają ich u siebie na miejscu, tylko wożą do Polski? Nawet Czechy swoje odpady tu wożą. O tym merdia nie pyszczą.
  Porażająca śmiertelność Polaków
 • @kula Lis 67 15:13:23
  Krzywonos do Sejmu, synalek Wałęsy do PE...Krzywonos dostała nawet od Tuska drugą emeryturę tzw. specjalną. Łgarze i złodzieje. W aferze AG siedzi słup i zarzuty postawiono teściowej.
  Do wyborów chodzi połowa obywateli i to oni wybierają. Inni liczą głosy. Potem -jak już mimo wysiłków, nie uda im się zdobyć władzy, to przechodzą do totalnej opozycji, biorą diety za blokowanie wszystkiego i za organizowanie protestów rozmaitych.
  Czy Duda mógłby liczyć w Sejmie na poza-PiS-owską większość?
 • @Jan Paweł 07:32:24
  Z pytania wynika odpowiedż. Mamy niby wolny kraj.
  Rządzą potomkowie tych, którzy utrzymywali się z napaści i pieniędzy sowietów: https://www.youtube.com/watch?v=P8t9yXX_7x8
  Nadzwyczajna Kasta PRL w służbie Bestii–część2
 • @kula Lis 67 09:23:51
  Najbardziej śmieszne jest to, że dla przyjęcia jego propozycji potrzeba zmian w Konstytucji tak, aby zwiększyć uprawnienia prezydenckie tj. prawnik-Duda, prawnik Królikowski- chcą dostosowywać konstytucję do swoich ustaw. Konstytucja wymaga generalnych zmian, albo do napisania na nowo w sposób jasny, klarowny, uniwersalny. Weto jest potrzebne jak dziura w moście. Jeżeli prezydent uważa, że ustawa jest niezgodna z konstytucją, w pierwszej kolejności powinien ją skierować do Trybunału Konstytucyjnego (jego projekty na pewno byłyby zakwestionowane). Zresztą według przeważających opinii konstytucjonalistów weto powinno być stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach, a jest od uchwalenia KRP nadużywane, co
  może prowadzić do sytuacji, że jeżeli rząd i prezydent wywodzą się z różnych opcji politycznych, prezydent może torpedować reformy. Taka sytuacja ma teraz miejsce (mimo, że podobno to ta sama opcja). Duda zapomniał dzięki komu jest prezydentem. Ja o Kaczyńskim nie mam takiego dobrego zdania. Przecież to jego decyzja o wystawieniu Dudy. Podobno jest takim dobrym strategiem - wówczas należy się zastanowić, czy mu nie zależało na hamowaniu reform. Magdalenka dalej obowiązuje?
  A jeżeli się pomylił (znowu) to niezbyt dobrze o nim świadczy.
  Czy Duda mógłby liczyć w Sejmie na poza-PiS-owską większość?
 • Zamach na koncercie w Las Vegas
  20 osób nie żyje, 100 rannych http://nczas.com/wiadomosci/ponad-20-zabitych-i-100-rannych-nowy-bilans-ofiar-masakry-w-las-vegas-video-ze-sceny-gdy-doszlo-do-zamachu-video/
  Wspólniczka zamachowca wygląda na Azjatkę.
  Co się dzieje na świecie - 01.10.2017.
 • Trybunał Konstytucyjny najperw uznał, że przepisy
  dotyczące uboju rytualnego są niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt mającą oparcie konstytucyjne, potem wskutek działań PSL za poprzedniego rządu, zmienił stanowisko i orzekł, że zakaz uboju rytualnego godzi w konstytucyjną gwarancję wolności religijnej. Rząd PO-PSL nie doprecyzował przypadków i warunków uboju rytualnego, dlatego jest on obecnie dozwolony i wykonywany na skalę przemysłową.
  Polska jest dużym importerem w ten sposób pozyskiwanego mięsa. Tu wcale nie chodzi o interesy rolników, bo dostają tyle samo za zwierzę, niezależnie jak będzie ubite.
  Jak dbają o interesy rolników to widać po zabijanej, zdrowej hodowli trzody chlewnej, bo w sąsiedniej wsi pojawiły się dziki.
  Żyjemy w pokręconym, zakłamanym świecie. W tym roku w Berlinie Srebrnego Niedżwiedzia otrzymał film Agnieszki Holland "Pokot". Film o starej inżynierce, astrolożce, która walczy o ochronę zwierząt zabijając myśliwych. Film będzie wystawiony do Oskara, gdyż reżyserka ma poparcie w Amerykańskiej Akademii Filmowej. Z opinii tych, którzy film oglądali wynika, że to infantylny gniot. Ale przecież nagrody są przyznawane według wiadomych kryteriów. Czy Holland jako osoba publiczna, wysyłająca modne przesłanie o równości gatunków żyjacych na tym padole łez, zabrała głos w obronie zarzynanych bydląt i innych zwierząt?
  Jeżeli rytuały religijne są taką świętością, to trudno odmówić racji chłopakowi występujacemu w tym filmie, że można zarejestrować religię ze starodawnymi zwyczajami ofiar z ludzi. Żabę gotoje się powoli. Obecnie jest tendencja do animalizacji ludzi i humanizacji zwierząt, przy uwzględnieniu barbarzyńskich przesądów, jako nadrzędne. Zresztą już za Millera wprowadzono na listę obowiązujacych zawodów m.in. wróżki, czarownice, astrolożki. Ostatnio rząd PiS projektuje przepisy dotyczące obowiązku czipowania psów i kotów, bo to z pewnością zniechęci do zajmowania się czworonogami. A islamiści nienawidzą psów. Poza tym jakiś grosz do budżetu wpadnie.
  W Polsce powinien być bezwzględny zakaz przemysłowego uboju rytualnego. Jak żydzi i islamiści chcą, niech sobie utrzymują w gminach swoje rzeżnie. Z drugiej strony -jaką trzeba mieć mentalność, aby stworzenie mordować. Dla muslima poderżnięcie gardła innowiercy to zaszczyt. Cywilizacja łacińska jest urzędowo i skutecznie niszczona.
  Nie ma zgody na ubój rytualny!
 • Nauczyciele udają, że nie widzą,
  dzieciaki nie zwierzają się rodzicom, bo to obciach być skarżypytą, poza tym uważają, że jeślii to coś zmieni, to na gorsze a w szkołach kwitnie fala jak w zakładach karnych. Nawet dziewczyny ochoczo tworzą paczki gnębiących na wzór tych z filmów amerykańskich. Szkoda chłopaka.
  TĘCZOWE HIENY