Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wercia

 • @miarka 16:01:54
  Oby do tych, którzy nam tych nachodżców sprowadzają nie dołączył Morawiecki. To dzieje się za miedzą. Macherzy, którzy sprowadzają obcy element znaja ludzką psychikę: najpierw szok, oburzenie, potem obojętność- w skrócie. Ta obca kultura to rozmnażanie się wsobne;
  https://www.youtube.com/watch?v=NbrX4TXOSM8
  Czytałam trochę książek o muzułmańskich mariażach. Władze krajów zachodnich godzą się na to, przymykają oko, bo jest to celowe działanie. Możemy sobie sobie dywagować jak być powinno, ale rzeczywistość jest jaka jest.
  Gnijące wątroby Europy, czyli Europejki witają imigrantów
 • @zibi 12:29:10
  Te zbi, szpecjalisto od polytyki -udaj się na ścieżkę rowerową, ale najpierw posłuchaj prof. J.R.Nowaka -M jak Morawiecki.
  https://www.youtube.com/watch?v=86tQeSIhhF0
  Morawiecki - czyli Polska przed wielkim rozczarowaniem.
 • Autor
  Ciekawe spostrzeżenia wygrzebane z sieci:

  1/Rosnącą popularność Beaty Kaczyński mógł odbierać jako zagrożenie dla własnej pozycji w PiS,
  2/Ciekawe co tam mamrotał rabin błogosławiąc Beatę.

  ps. ludy Polinezji (Huna) potrafiły tak skutecznie przeklinać mieszkańców sąsiednich wiosek, że całe wymierały.
  Żegnaj Beato!
 • Morawiecki nie ma predyspozycji
  do funkcji premiera. Będzie kimś w rodzaju Makarona i szybko się o tym przekonamy. Nauczyciel matematyki Marcinkiewicz był najpierw premierem a potem bankowcem, a Morawiecki jest mgr historii, potem bankowcem a teraz premierem. Bez względu na wykształcenie trzeba mieć predyspozycje, wynikające z cech charakteru i doświadczenia zawodowego. Bankowiec takiego doświadczenia nie ma. Morawiecki przy negocjacjach wejścia do UE stał na czele zespołu pertraktujacego warunki finansowe dla Polski. Teraz przyznaje, że po tylu latach polskie rolnictwo nadal jest dyskryminowane w dotacjach. Oczywiście, że ani on ani merdia nie wspominają, że jest za to odpowiedzialny.
  Morawiecki - czyli Polska przed wielkim rozczarowaniem.
 • Autor
  A może by tak o współczesnych "chłopach", co to przyglądają się biernie jak nachodżcy gwałcą ich baby? Jak pozwalają babie na sprowadzanie nachodżców? Gdzie te chłopy? Takie tchórzliwe wymoczki mają swoje frustracje wylewać na małżonki w czterech ścianach?
  Rycerze przy klawiaturach, a rzeczywistość kwiczy.
  Gnijące wątroby Europy, czyli Europejki witają imigrantów
 • @
  Warto obejrzeć. Jacek Międlar mówi m.in. o "kulturze" wypowiedzi Danielsa kierowanej do niego.
  Syjonistyczne szambo wylewa coraz bardziej
 • @Lotna 17:55:55
  Już spłynęły do Morawieckiego gratulacje z KE. Kaczor mniemał, że zamianą poprawi sobie wizerunek. Niech na to nie liczy, bo zgodził się pełnić w Polsce rolę prawicy patriotycznej. Ile tam prawicy i ile patriotyzmu, to widać.
  Na razie Morawiecki, potem trzeba się przyjrzeć ONR-owi, MW - bo to mniejszościowa ekstrema żle wpływająca na europejskie przemiany, co się uwidacznia w innych krajach.
  Echa kaczej „rekonstrukcji”
 • @Robik 15:02:11
  Tego typu operacje przeprowadza się z klasą. B.Szydło na to zasłużyła. Kaczor pokazał swoje elementarne braki. Te ciemne siły to mógł być telefon Danielsa w stylu dziś, natychmiast, byle upokorzyć premier, która wcześniej broniła MN, a Daniels złożył doniesienie do prokuratury.
  Opinie o JK jako strategu, taktyku etc. między bajki włożyć. Te opinie pochodziły zresztą od wiadomych merdiów. Im większy partacz na Polskę, tym ma lepszą opinię. A że dobra, to naiwni Polacy podchwytują, a powinno być odwrotnie.
  Echa kaczej „rekonstrukcji”
 • @miarka 14:16:52
  Ktoś, kto czuje się Polakiem, nie nakłada jarmułki przy kolacji (u Danielsa)
  Najbardziej podłe ze strony Kaczyńskiego jest nie poinformowanie Beaty Szydło o zamiarach: https://www.youtube.com/watch?v=M109yxKDs8A
  Nie byłoby cyrku z votum nieufności. Wcześniej złożyłaby rezygnację.
  Zdaje się, że dowiedziała się o tym w ostatniej chwili.
  Skandal! Zdrada! Pogonić ich! - I to jak najszybciej.
 • Morawiecki jak Wałęsa
  https://geopolityka.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/bankier-morawiecki-drugi-raz-zdradza-polske/
  Skandal! Zdrada! Pogonić ich! - I to jak najszybciej.
 • @Robik 11:10:28
  Wkleję link podany przez Respola (dziękuję Respol) http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20337&Itemid=80
  Może ktoś nie przeczytał - a warto.
  Morawiecki z wykształcenia "chistoryk" z doświadczenia urzędnik bankowy, długoletni doradca Tuska, krótki staż w PiS-ie. No i to słownictwo młodego przecież człowieka u Sowy. Warto dodać, że ktoś ma na niego haki, bo tylko część nagrań z jego wypowiedzi została upubliczniona.
  Szydło zdobyła sobie sympatię i popularność w Polsce i na świecie. Jest Polką, nie operuje takimi "ch..., d....itp.), zatem trzeba namieszać. Ciekawe jakie zmiany w rządzie zaproponuje Morawiecki, bo to on jako premier będzie ustalał skład rządu. Może powywalać wszystkich. Obawiam się, że przez to mącenie, PiS może tak stracić na popularności, że żaden jego kandydat w następnych wyborach prezydenckich nie przejdzie.
  A dzisiaj w Radiu Maryja w rozmowach niedokończonych gościem będzie M.Morawiecki.
  Skandal! Zdrada! Pogonić ich! - I to jak najszybciej.
 • @Jasiek 17:39:44
  Od razu SZKOŁA liderów - jakiś kurs dla dorosłych, samodzielnie myślących osób. Dla niej mógł stanowić darmową wycieczkę (i doświadczenie), na którą prywatnie nie mogła sobie pozwolić. A ile z nauk na ten przykład uniwersyteckich, czy innych ludzie sobie przyswajają?

  "Szkoda tylko, że socjalistycznie"
  Kapitalistycznie i liberalnie nie chce, bo te nurty odeszły do lamusa. Teraz jest korporacyjnie a ona jako rozumna kobieta, nie chce się wybierać z motyką na słońce.
  Chyba nie socjalistycznie tylko po katolicku.
  Na Pani Szydło Kaczyński się przejedzie
 • @GPS 20:53:35
  A to może jesteśmy w różnych kościołach. Targi, giełdy towarowe w święta-po raz pierwszy słyszę. Ja zaobserowałam tylko okazjonalne odpusty z obwarzankami itp.
  Pracownica hipermarketu nie grzeszy, o ile musi pracować na utrzymanie.
  Sam Bóg stwarzał świat przez 6 dni, a siódmego dnia odpoczywał. Za komuny chyba w niedzielę sklepy były zamknięte. Nawet komuniści przestrzegali Bożych przykazań.
  Generalizowanie, że zakazy są niemoralne jest nieporozumieniem. Zakaz zabijania, kradzieży, oszustw itp. też niemoralne, szkodliwe etc?
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @GPS 20:46:39
  Sprzeczności są. Pierwszy lepszy przykład z brzegu -zalegalizowana kreatywna księgowość. W prawie karnym przez lata obowiązywały (i nadal, tylko w formie złagodzonej) tzw. granice obrony koniecznej, gdzie napadnięty nawet póżną porą we własnym domu musiał uważać, by agresorowi nie zrobić krzywdy w stopniu większym, aniżeli to konieczne. Śp.prof. Wolniewicz opowiadał, jak to został okradziony w pociągu. Sprawcę ujęto, potem był proces, w którym złodziej był traktowany jak udzielny książę, a młoda sędzia swoje frustracje wylewała na Profesora (który nb. otrzymał status świadka a nie pokrzywdzonego) Po złożeniu wyjaśnień prof. Wolniewicz oświadczył aroganckiej sędzinie, że więcej się do sądu nie będzie stawiał i prosi, by go nie wzywać. Oczywiście wzywała go, on się nie stawiał, za co był karany grzywnami- łącznie 6000zł- kiedy to opowiadał, sprawa nie była jeszcze zakończona a odbyło się 18 posiedzeń sądu. Złodziej mu ukradł ok.1000zł, z czego część odzyskał. Sąd działał na podstawie i w granicach prawa. Gdzie tu nadrzędność moralności? I jakiej?
  W prawie cywilnym istnieje instytucja "zasad współżycia społecznego", które są dynamiczne na tyle, że sędzina orzekająca w sprawie o zniesławienie (nie pamiętam przez kogo) Michnika skwitowała, że naruszenie dóbr osobistych Nadredachtora Michnika sprzeczne jest właśnie z zasadami współżycia społecznego (nie ze względu na ciężar gatunkowy czynu, ale na osobę Michnika, która jest wysoce zasłużona społecznie) Prawo proceduralne to też prawo a moralność to i Pani Dulska miała.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • Ten specjalista od sterowania postrzeganiem
  może być zwykłym sierżantem sztabowym w Izraelu, który wykorzystuje wiernopoddańczość Izraelowi i mamonie oraz małość moralną rządzących w Polsce. Najpierw sobie zrobił reklamę (ile w tym prawdy, sam tylko wie). To, że znał czy zna kogoś, kto jest czy był blisko głów bardziej znaczących państw, o niczym nie świadczy. Izrael to "gówniane państewko" -red.Michalkiewicz, a diasporze znają się dobrze, znają zwłaszcza tych, co robią PR. Daniels spotyka się z bardziej znaczącymi postaciami w życiu polityczym i społecznym, dokumentuje to zdjęciami (proszę, jaki wpływowy), jak donoszą merdia zasiada już w radach nadzorczych kilku spółek SP (tym się nie chwali, bo pazerność i układy nie są mile widziane w społeczeństwie nad Wisłą), on buduje oficjalnie dobre relacje. Nawet rabini na niego pokrzykują i nie wiadomo, ile w tym szczerości, a ile z programu budowania danielsowego wizerunku. Myślacy ludzie powinni z z dystansem i raczej na przekór oceniać te manipulacje. Ci, którzy "sterują postrzeganiem" robią to we własnym interesie albo na zlecenie mocodawcy. Ogłupiani mogą się obudzić z ręką w nocniku. Już widzę minę Dudy, raczej zwyczajną, Kaczyńskiego, który podejrzewam, że już wie, z kim ma do czynienia oraz o.Rydzyka, który dla dobra owych relacji też się z sierżantem sztabowym spotkał i sfotografował.
  Komu służy Jonny Daniels?
 • Cywilizacja chrześcijańska opierała się na prawie rzymskim,
  gdzie normy prawne nie były sprzeczne z normami moralnymi. I tak powinno być dla poczucia sprawiedliwości wywodzącego się z dobrze ukształtowanego sumienia. Socjalizmu nie wprowadzali chrześcijanie (chodzi mi o organizację i finansowanie). W imię socjalistycznych zasad starano się majstrować w tym duchu w regulacjach prawnych, chociaż przez cały socjalizm przetrwał przedwojenny kodeks handlowy, prawo wekslowe i czekowe. Po "transformacji" z hura optymizmem przystąpiono do zmian legislacyjnych łącznie z zamawianiem ustaw, przyjmowaniem od lobbystów gotowców do uchwalenia, a potem poprawki do poprawek. Jednym słowem na zasadzie, byle przeforsować i "sie zobaczy".
  PiS po dwóch latach rządów wymodził zakaz pracy w niektóre niedziele, ale z licznymi wyjątkami np. cukierenki, piekarenki są z zakazu wyjęte. Zanim te projekty przedstawiono posłom, już w supermarketach zorganizowano stoiska z cukierenkami i piekarenkami. Nawet moja pobliska Stokrotka piecze odpowiednio spreparowane, surowe bułeczki.
  Nie jest trafne sformułowanie, że zakaz handlu w niedzielę jest żydowski. Dzień święty święcić, to nie pracować. Jaki wybór ma pracownica supermarketu? Niech się zwolni z pracy? Najczęściej nie pracuje dla przyjemności.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • Kiedyś Herr Tusk
  chwalił się, że Polskę postawiono na piehwszej linii fhontu wschodniego, potem naczelny strateg wraz Macierewiczem i Dudą wspierali Ukrainę we wszystkich możliwych sposobach zrywając kontakty gospodarcze z Rosją i sposobiąc się do wojny. A tymczasem USA i Rosja prowadzą rozmowy na temat dwóch republik powstałych na terenie U. oraz na temat Krymu.
  https://www.youtube.com/watch?v=RcOOiv8r8AU
  Ciekawe jak teraz zaczną ćwierkać nad Wisłą. Toż wali im się cały plan polityki zagranicznej.
  Warto obejrzeć pozostałe odcinki sympatycznego redaktora Macieja Maciaka (nr nr 272 -kilka i 272(2)
  Witam po powrocie
 • @Jan Paweł 08:07:11
  Tak jest.
  Protestanci wywodzą to ze słów Jezusa "o cokolwiek poprosicie w imię moje..."Chodzi o obietnice zawarte w Ewangeliach głoszonych na ziemi.
  Kto nami rządzi J. Kaczyński czy Jonny Daniels
 • @wercia 09:43:22
  A czy te tęsknoty wyrażane na murach nie są dziełem ich samych? Jak malowane swastyki i inne akcje dla cementowania grupy? Na yt prezentował się chłopak żydowski biegający po rynku w Łodzi i nakłaniający do powrotów. Polacy po okresie socjalizmu, gdzie wmawiano, że wszystko to nasze, wspólne w końcu zostali dziadami, oni na świecie mają pieniądze i wszystko mogą kupić, jak własność Polaków za grosze. Nawet kodeks cywilny określa, że takie umowy sa nieważne (sprzeczne z prawem i zasadami współżycia społecznego -art.58) Dlatego trzymają magdalenkową sztamę,
  Lobbysta, "splugawione sumienia" i "terapia zbiorowa"
 • Oni nie mają splugawionych sumień
  bo nie mają żadnych. Polaków (i innych gojów) zawsze traktowali i traktują jako ludzi wyjętych z dekalogu. Dekalog obowiązuje tylko w ramach ich grupy, co szczegółowo konkretyzuje Talmud. Nadto są z natury przewrotni i nakazami rabinicznymi obchodzą niewygodne im w różnych sytuacjach przykazania. Napadają teraz na dr Kurek, bo mówi prawdę w ślipia. Ostatnio Daniels świętował pamięć Polaków, którzy zginęli za żydów. A przecież w ichniejszym Talmudzie i naukach rabinicznych stoi, że nawet w obrębie grupy w sytuacji zagrożenia życia, żyd ratuje siebie a nie np. żydowskie dziecko czy własną matkę. A ile pretensji zgłaszają żydzi, że Polacy ich nie ratowali, co traktowali jako współpracę z okupantem.

  Wracając do splugawionych sumień- witanie kwiatami wrogów Polaków, kolaboracja z najeżcami , zsyłki kiedyś, obecnie wyganianie z Polski z powodów ekonomicznych, mordowanie w czasach komuny, Katyń jako symbol innych jeszcze zbiorowych mordów w Polsce. Przeogromne zakłamanie Danielsa -i sztandarowych korytowych w Polsce- są nie do zdzierżenia. Tylko głupi Żyd może myśleć inaczej. Na szczęście Polacy z natury są oportunistami i na siłę, pod grożbą kary zakłamanie zwane poprawnością polityczną, przyniesie odwrotny skutek.
  Lobbysta, "splugawione sumienia" i "terapia zbiorowa"