Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wercia

 • @programista 13:49:00
  Państwowy aparat przymusu-niezależnie od zakresu zadań- i tak rośnie, kwitnie i rozwija się. I nie przynosi nikomu pożytku tylko koszty i łupienie podatników w stopniu uniemożliwiającym jakąkolwiek małą działalność własną w zakresie produkcji czy usług. Tak jest od początku tzw. transformacji. Dlatego żadnych dodatkowych kosztów nie potrzeba ponosić, tylko zredukować biurokrację i postawić na rozwój gospodarczy a nie urzędniczy.
  Chodzi o przetrwanie
 • Ja tam nie widzę rasizmu
  ale szczerość wypowiedzi. Proszę się nie gniewać, ale czy nie wchodzi Pan w nurt politycznej poprawności? Totalniactwo (red.Michalkiewicz) to też forma populizmu dyktująca co wolno, a czego nie. @Kula Lis opisuje rzeczywistość jaka jest. Tu trochę na temat z innej strony: https://marucha.wordpress.com/2017/06/22/madrej-glowie-dosc-po-slowie/#more-65183
  O głupocie, pogardzie i nienawiści - 23.06.2017.
 • @kula Lis 67 08:45:26
  Są w ONZ, bo wolno im łgać zgodnie z Koranem w imię Allacha. Muszą utrzymywać stosunki dyplomatyczne, bo to korzystne dla pomnażania majątków i władzy szejków. Islam to ich tradycja, religia i cała ideologia. W tym się urodziły ich praszczury a ich nakazem jest wprowadzanie tego na całym świecie. Mają wspólne cele z lewactwem m.in. zmniejszenie "populacji" do ustalonego poziomu wypranych z mózgu niewolników.
  Islam - cywilizacja śmierci
 • @kula Lis 67 08:45:26
  Ja się zastanawiam, jaką to trzeba mieć podłą mentalność, psychikę, aby takie chore zachowania uważać za normę. Zwierzęta kierują się instynktem, a w przypadku matki tej nieszczęśliwej 10-latki nawet instynktu nie widać: obiecuje skrzywdzonemu już dziecku łóżko z prochu i ziemi na cmentarzu.
  To dla lewactwa unijnego przykład, że ideologia może zabić naturę. Im to pasuje, eksperymentują z niezłym powodzeniem na mieszkańcach Europy. Najpierw wprowadzili pod grożbą odpowiedzialności karnej polytyczną poprawność, mordy w kubeł i słuchać tryndów, jakie wam przynosimy i stosować się do nich za przysłowiową miskę ryżu, furę, komórę itp. Zmieszać "populację", wyrównać inteligencję do dołu, wytresować w posłuszeństwie. Nowy, wspaniały lewacki świat. Islamiści mają im tylko pomóc w przyśpieszaniu procesu. Tylko myślę, że ich urojone pomysły i tak prędzej czy póżniej trafi szlag.
  Islam - cywilizacja śmierci
 • Wstrząsający artykuł:
  Mułła zgwałcił 10-latkę. Rodzina chce ją utopić:
  http://www.fronda.pl/a/mulla-zgwalcil-10-latke-rodzina-chce-ja-utopic-1,94980.html
  Islam - cywilizacja śmierci
 • Te lamenty, to na zapas
  a nuż się odbiorcy ulitują. Podobno Soros im już pomaga. Lamencili jeszcze za PO, jak Hanka opóżniała się z zapłatą. Jak im wybiócza deficyt przynosi, to niech ją zamkną, podobno rynek jest regulatorem. Od początku mieli zbyt w urzędach od góry do dołu za publiczne pieniądze.
  Gorzkie żale Ringier Axel Springer Media.
 • @kula Lis 67 08:18:09
  Kwaśniewski przepraszał za Jedwabne tj. przyjął antypolską wersję zdarzeń, przypisał winy Polakom i przepraszał w naszym imieniu. Nikt go do tej pory nie rozliczył. Brat obecnego szefa PiS-u wstrzymał ekshumacje, aby prawda nie wyszła na jaw. Obecny prezydent przy każdej okazji gromi urojony antysemityzm i ani razu nie zająknął się nawet o bezczelnym antypoloniżmie.
  Ci wiarołomni sublokatorzy, to celowo i z rozmysłem posadowione na stołkach osoby.
  Wpis ze strony prof.Dakowskiego trzeba powielać i wklejać, gdzie się da. Niech ludzie wiedzą.
  Sprawa polska a "Prawo Żydowskie": Government Decision 1250
 • Już na etapie projektowania ustaw w Sejmie kwitnie korupcja.
  Bo wątpić należy, że za frajer ten czy inny poseł popiera interesy korporacji i broni tych interesów, a nie interesów wyborców. Musi to być atrakcyjny interes. Z artykułu wynika, że minister Szyszko obiecuje, że nigdy nie wyda zgody na uprawy GMO czyli przewiduje, że będzie zawsze ministrował aż do końca świata. To po pierwsze niemożliwe, a po drugie -to po co te furtki dla GMO?
  Czy można zaufać ministrowi Szyszko?, cz. 2
 • Burmistrz Londynu nie ma wątpliwości, że ostatni atak miał charakter
  terrorystyczny. Poinformowano też, że kierowca samochodu dostawczego, który wjechał w tłum muzułmanów, miał białą skórę. W poprzednich atakach informowano, że nie wiadomo jeszcze jaki miały charakter oraz nie informowano o kolorze skóry napastników. Organizatorom multi kulti w Europie obmierzł już względny spokój w Anglii, zwłaszcza w kontekście breksitu. Mimo, że w Niemczech na ulicach trwają regularne bójki z użyciem niebezpiecznych narzędzi, pisać o tym -verboten. Do tej pory to islamiści atakowali terrorystycznie, a tubylcy maszerowali, rysowali kredkami, palili znicze. Może jak biali terrorystycznie przyatakują, to dopiero będzie odpowiedż.
  Ciekawostka - ISIS przeprosiło
 • To samo, co mer Londynu powiedział Szczerski.
  Nie wiem czy miał na myśli nas jako Polaków, czy jako obywateli UE w ogólności. Red. Gadowski twierdzi, że powinniśmy obawiać się ataków w Polsce, bo Zachód już sie przyzwyczaił, a im zależy na wywołaniu strachu.
  Muzułmański Związek Religijny w Polsce jest finansowany przez Arabię Saudyjską, imam Centrum Kultury Islamu Nazar Charif z Syrii jest wahabitą. W programie Terlikowskiego z tvrepublika na zarzut, że islam nakazuje walkę z niewiernymi odpalił, że Jezus Chrystus też wzywał do walki -nie przyniosłem wam pokoju, tylko miecz. Oni Jezusa uznają jako proroka i według owego imama Jezus to mówił po 40 roku życia, czyli po koranicznemu póżniej i to jest wiążące. Tak więc jak ktoś ględzi o islamie jako religii pokoju, powinien stuknąć się w łeb. A tutaj :austriacki sąd skazał swoich obywateli na 10 lat więzienia za to, że pokazywali dzieciom, 7-latkowi kazali uczestniczyć, w obcinaniu głów jeńcom: http://prawy.pl/51860-para-austriackich-obywateli-skazana-za-zmuszanie-dzieci-do-udzialu-w-obcinaniu-glow-jencom/http://prawy.pl/51860-para-austriackich-obywateli-skazana-za-zmuszanie-dzieci-do-udzialu-w-obcinaniu-glow-jencom/
  Oni już od dzieciństwa są obojętni na okrucieństwo.
  Nasi dotychczas umiarkowani tatarzy (albo niedouczeni) są wysyłani do Arabii Saudyjskiej na dokształt. Pisze o tym St. Krajski w ostatniej książce -Masoneria polska 2017.
  Oni nam otwarcie mówią – psy niewierne! A my?
 • @Ziut 18:06:28
  Raczej piłsudczykiem. A przedstawienia i defilady lubił, bo grał patriotę, tyle tylko, że to była gra.
  Zanim powstał USrael, narodził się RUSrael i Izrael
 • @zygmuntbialas 01:23:26
  Całkiem możliwe (jak wówczas podejrzewano), że te same osoby rejestrowały się w celu uzyskania dodatkowego zasiłku pod różnymi nazwiskami i w różnych urzędach. Niemiecki Ordnung w tym przypadku zawódł.
  Co się dzieje na świecie - 03.06.2017.
 • @
  Kaczyński popełnił kolejną pomyłkę? Raczej to nie pomyłka, Po owocach ich poznacie. Duda ani razu nie wypowiedział się na temat antypolonizmu, natomiast stale klepie o antysemityżmie. Te układy ponadpartyjne PiSu dr Krajski łączy z powiązaniami z masonerią. Kaczyński desygnował do rządu wiele ciemnych typów m.in. tego od MSZ-etu, kultury czy Morawieckiego. Myślę, że nie decydował samodzielnie ale "ponadpartyjnie". Ciemny lud to kupi?
  Tak im Mossad zweryfikuje nachodżców, że wyśle samych bojowników Al-Kaidy i będzie się rechotał w kułak.
  Duda to taki plastikowy typ "bez serc, bez ducha to szkieletów ludy..-:))"
  Wystrugany jak Makaron. Kiedyś śp. Kaczyński też warował na korytarzu Białego Domu a niezależna.pl wieściła, że ma spotkanie z Obamą.
  Prezydent Duda, aktor który mija się z oczekiwaniami Polaków
 • W demokracji fasadowej oczywiście naród nie jest suwerenem.
  O stanowieniu prawa w Polsce (tak jest i w innych tego typu "demokracjach") mówi prof. Modzelewski w programie M.Ogórek o oszukanych przez prawników: https://www.youtube.com/watch?v=8mhhTN3PrUU
  Wybierani posłowie nawet nie czytają podsuniętych im do głosowania projektów. Projekty piszą tajemne moce zainteresowane własnymi interesami a reprezentowane pałętającymi się po sejmie lobbystami. Jak nie perswazją to w bardziej wymierny sposób przekonują.
  Prof. Popiołek mówi nam oto, że suwerenem sa tajemne moce tworzące system prawny (im bardziej skomplikowany, tym lepiej - w mętnej wodzie itp.). Szkoda tylko, że nie precyzuje, jakie to wartości niesie ze sobą to mętne (dla prawników również) prawo.
  Kongres Prawników a Socjologia Złodziejstwa
 • @Stara Baba 23:10:21
  Ja już przestałam czytać tego typu wypowiedzi, a telewizora nie oglądam. Wiązałam zatem informację o bojkocie z przyczynami natury osobistej: podział majątku, chłop był jej menadżerem przez lata....
  Niewiele się pomyliłam-:))
  Bojkot Opola w toku – ale płacz to w przyszłym roku
 • @Zawisza Niebieski 18:11:30
  Nie wiadomo z jakich względów zrezygnowała Rodowicz. Jeszcze niedawno chorowała, a ostatnio chłop sobie poszedł. Poznała go bez klasy: poszła do koleżanki na imieniny, a otworzył MĄŻ, w którym się od pierwszego wejrzenia zakochała (o czym mówiła w wywiadach). Wzięła zatem koleżanki męża i przeżyła z nim trochę lat.
  Gorzej jak zwolennicy pisiorów zaczną bojkotować koncerty i płyty bojkotników.
  Bojkot Opola w toku – ale płacz to w przyszłym roku
 • Wolny rynek to iluzja.
  Tak jak wolność słowa. W pierwszym przypadku rynek opanowany jest przez korporacje, w drugim ramy wyznacza tzw. poprawność jakaś tam. Gorzej być nie może.
  Niewolnictwo 2.0
 • @miarka 23:04:39
  Wrogów się obecnie nazywa poprawnie nieprzyjaciółmi i nakazuje miłość do nich. Trafnie Pan to nazwał patologią.
  Faktycznie ćwiczy się, z udziałem modernistycznego Kościoła, "populację" w uległości, bezmyślności i zezwierzęceniu.
  Serdecznie pozdrawiam.
  Uwaga na podchody wokół miłości!
 • @norwid 22:25:49
  re: ostatnie dwa akapity-
  Kościół Rzymsko-Katolicki zaczął się mizdrzyć do żydów (i innych wyznań) dopiero po Soborze Watykańskim II. Tradycyjnie żydzi to byli ci, którzy zabili Zbawiciela. Katolikom nakazywano w kościołach jak najdalej trzymać się od żydów, aby nie ulec zepsuciu. Przez całe też wieki żydzi bali się chrześcijan jak diabeł święconej wody. Zresztą nawet obecnie ochrzczony Żyd jest wykluczany bezpowrotnie z judaizmu- nie jest bliżnim jak Żyd-ateista, czy Żyd -muzułmanin.
  "Inni komentatorzy" mają swoje racje - wystarczy zapoznać się z naukami Talmudu. Nikt nie lubi być oszukiwany czy okradany w taki czy inny sposób. A że modernistyczni księża, nie wszyscy, nadal twierdzą, że to naród wybrany, bo "Bóg nie zmienia swego zdania", to inna para kaloszy,
  Rabini twierdząc, że przetrwali dzięki odrzuconemu Jezusowi mijają się z prawdą. Usprawiedliwiają w ten sposób ukrzyżowanie Jezusa. O przetrwanie walczą po Jezusie zębami i pazurami, różnymi, znanymi metodami.
  Ekskluzywność Izraela, czy inkluzywność objawienia Bożego?
 • @miarka 22:01:50
  Złamanie prawa zwyczajowego chyba nie było grzechem? A to też z psalmu: "ofiarą bowiem ty się nie radujesz, ani całopalenia choćbym dał, nie przyjmiesz. Boże moją ofiarą jest duch skruszony, pokornym i skruszonym sercem Ty Boże nie gardzisz."
  Ja Abrahama spostrzegam bardziej po ludzku. Myślę, że zamierzał złożyć ofiarę z Izaaka, bo obowiązek ten wynikał z zakorzenionej tradycji i wiary w wszechpotężnego Boga, który na starość wbrew nadziei dał mu prawowitego syna. Pewnie robił to z ciężkim sercem i dość póżno, bo Izaak był już dużym chłopcem (niósł na plecach drewno na całopalenie, jak póżniej Jezus krzyż). Zwyczajowo na ofiary przeznaczano małe dzieci, często niemowlęta. Dlatego ten zaplątany baranek był dla niego darem od samego Boga i ostatnią deską ratunku. Izraelici wierzyli w znaki, przejawy natury, z którą byli blisko związani interpretowali jako pochodzące z niebios. Ks.prof. Bednarz w książce "Pytania o biblię" mannę z nieba wyjaśnia jako zamarznięte kropelki soku spadające obficie nad ranem z drzew rosnacych w tamtych rejonach. Ich interpretacja "manny" była właściwa, bo i drzewa stworzył Bóg.
  Ekskluzywność Izraela, czy inkluzywność objawienia Bożego?