Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze wercia

 • @Jan Paweł 07:38:36
  Tu ksiądz dr Natanek wypowiada się o Piłsudskim:
  https://www.youtube.com/watch?v=NmQQgJ0eIbU
  Piłsudski - kolaborant
 • @miarka 14:33:26
  Duda może się jeszcze uratować jeśli zaproponujei model amerykański z wybieraną ławą przysięgłych, odpowiednimi wymogami dla sędziów.
  Jestem ciekawa co on tam z doradcami wymodzi i czy będzie to realna reforma, czy kosmetyczne zmiany.
  Co do sprawiedliwości, o jakiej Pan pisze to trzeba by zmienić przepisy proceduralne. Obowiązuje "prawda formalna" a nie materialna. Może Pan mieć rację ale niewystarczające dowody i przegrać, bo zainteresowany postawił fałszywych świadków. Kłamią jak z nut, ale udowodnić kłamstwo dla odpowiedzialności karnej jest trudno (tak zapamiętał, tak widział itp.)
  Demoralizacja społeczna idzie pełną parą i znajduje odbicie również w sądach, urzędach, Kościele.
  Zdrada znacznie poważniejsza od zdrady przysięgi małżeńskiej
 • @kula Lis 67 12:44:35
  We Włoszech szefem KRS jest premier.
  Zdrada znacznie poważniejsza od zdrady przysięgi małżeńskiej
 • @maharaja 10:22:35
  Jak się nie ma do czego przyczepić, to czepia się do łączników. W języku polskim oba są poprawne, a "jak" przyjęte tradycyjnie (Miodka poczytać)
  "Postawa obywatelska" - i wszystko jasne, język wyraża sposób myślenia.
  Polacy kochali Piłsudskiego jak psy dziada w ciasnym kącie.
  Obyczajowa przyzwoitość dopuszcza nieuczciwość??!!
  Zdrada znacznie poważniejsza od zdrady przysięgi małżeńskiej
 • Autor
  Mogła to być "zemsta nietoperza". W Bitwie Warszawskiej Żyd nie uczestniczył, to po latach oberwało się polskim generałom za rozkaz gen. Sosnkowskiego, aby na ten czas zaaresztować żydów: http://prawy.pl/55795-bitwa-warszawska-bez-udzialu-zolnierzy-pochodzenia-zydowskiego-zapobiegliwosc-gen-sosnkowskiego-ocalila-polakow-przed-kleska/
  Pamiętliwi to oni są, oj są. Gdyby brali udział, bitwa mogłaby skończyć się klęską.
  Świąteczne upokorzenie
 • @Astra - Anna Słupianek 22:15:18
  Tu jest ciekawy felieton: http://prawy.pl/55795-bitwa-warszawska-bez-udzialu-zolnierzy-pochodzenia-zydowskiego-zapobiegliwosc-gen-sosnkowskiego-ocalila-polakow-przed-kleska/
  Nie wiedziałam, że przed bitwą warszawską w 1920r., gen.Sosnkowski wydał rozkaz przyaresztowania Żydów i nie brali oni udziału w tej bitwie. Wcześniej kolaborowali z bolszewikami dlatego istniała obawa, że mogą przejść na drugą stronę. Jest tam też rozkaz Generała.
  Filosemici czy syjoniści, kto kradnie polską historię?
 • @Astra - Anna Słupianek 21:51:04
  Złodzieje - nie tylko historii. W przypadku powstania w gettcie -jak Pani napisała wybuchło w przededniu jego likwidacji. Czyli byli powodowani strachem, co też jest ich cechą charakterystyczną, a nie żadnym bohaterstwem. Teraz chcą się podpiąć do powstania warszawskiego. Rodzina, o jakiej pisze Dawidek, to rodzina żydowska, bo w takiej się wychował i taką zna. Nie jest żadnym specjalistą w tej materii, aby się wypowiadać o rodzinie w ogólności.
  A Duda to dupek, jest na to określenie, którego nie użyję, by nie mieć kłopotów, człowiek który wywyższa jedną nację. Bo czym się Dawidek zasłużył? Mało to zasłużonych a nieodznaczonych Polaków? Jest jeszcze takie określenie "sajan". Kaczyński wystawiając go na to stanowisko też dużo o sobie powiedział.
  Filosemici czy syjoniści, kto kradnie polską historię?
 • Autor
  Obóz KL Warschau do tej pory nie doczekał się pomnika ale muzeum zydowskie jest i pochłania co miesiąc ogromne sumy z budżetu.
  Niemcy muszą zapłacić odszkodowania dla dobra stosunków obu stron. Niewyrównane krzywdy przekreślają prawdziwie dobre relacje. Można je pozorować, ale będzie to fałsz. Warunkiem wybaczenia jest zadośćuczynienie.
  Reparacje czynią wolnym - „Reparationen machen frei”
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:31:17
  Warto zaznaczyć, że Piłsudski żył bardzo skromnie. Według zdaje się prof. JR Nowaka w pokoju miał żelazne łóżko stolik i krzesło, żadnych majątków. W porównaniu do dzisiejszej arystokracji, której słoma z butów wychodzi a we łbach siano i chitre oczki, to duży atut.
  "Cuda" nad Wisłą...
 • Autor
  Z tej relacji wynika, że policja wyrażnie wspierała lewaków i ekstremistów mimo, że demonstracja była zgłoszona z prośbą o ochronę
  https://wprawo.pl/2017/08/13/co-tak-naprawde-wydarzylo-sie-w-charlottesville-dlugie-rece-sorosa-czyli-same-fakty/
  Charlottesville: Żydowska wojna z pomnikami i jej skutki
 • @kula Lis 67 19:35:59
  Żydostwo komunę wyssało z mlekiem matki. Od zarania dziejów żyli stadnie, w namio -
  tach. W Niemczech też opanowali władzę. Jest ich tam więcej niż w Polsce, a że Niemcy to karny i poprawny politycznie naród, więc łatwo się rządzi. Zresztą lewactwo rządzi już na całym świecie z wyjątkiem może Chin, Korei Płn., gdzie rządzą komuniści (drugi odłam neomarksistów)
  Jak lewactwo jest ochraniane przez policję w USA
  http://wprawo.pl/2017/08/13/co-tak-naprawde-wydarzylo-sie-w-charlottesville-dlugie-rece-sorosa-czyli-same-fakty/
  Mamy do czynienia z rokoszem postkomunistycznego systemu [1]
 • @kula Lis 67 19:22:19
  Oszczerstwa pod adresem Magdaleny Ogórek maksymalnie mnie zbulwersowały. Żydostwu w Polsce przeszkadza prawda i wolność słowa. Poza granicami łżą i oskarżają Polaków. Jakaś grupka Żydów chce w Polsce decydować kto i co może mówić. To jest skandal.
  Mamy do czynienia z rokoszem postkomunistycznego systemu [1]
 • @kula Lis 67 18:45:49
  Ani rząd ani prezydent nie umieją wyciągać wniosków z przeszłości. Rząd nie rozlicza aferałów, prezydent idzie na jak najdalej posunięte ustępstwa licząc, że kupi sobie przychylność totalnej opozycji. To jest faktycznie państwo teoretyczne: Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Jeżeli Polacy nie wyłonią spośród siebie nowej siły politycznej, to Polska może zniknąć z mapy. Już wcześniej Sikorski i Wałęsa sugerowali Merkel, by zaanektowała Polskę.
  Najpierw rozkradli Polskę, potem uciekli pod parasol unijny. Ten okazał się dziurawy, to chcą by Niemcy objęli patronat po to, aby Polacy nie mieli możliwości ich rozliczyć.
  Kaczyński zapewne myślał, że miękki Duda będzie stosował się do jego wskazówek. Duda okazał się miękki ale nie w stosunku do Kaczyńskiego, tylko do Angeli za co otrzymał opinię niezależnego. Tylko od kogo?
  Mamy do czynienia z rokoszem postkomunistycznego systemu [1]
 • @kula Lis 67 18:40:15
  Rzeczywistość skrzeczy. W Polsce swobodnie hasają obce służby, a ABW i kontrwywiad jakby tego nie widzą. A może same działają na rzecz obcych? Bo to, co się dzieje woła o pomstę do nieba. ABW zajmuje się podsłuchiwaniem i śledzeniem Polaków.
  Mamy do czynienia z rokoszem postkomunistycznego systemu [1]
 • @wercia 09:15:36
  Uprasza się Pana Admina, aby usunął zbędny komentarz. Jest burza i pierwszy nie chciał przejść.
  Pan prezydent dalej radośnie nam galopuje ku przepaści..
 • @provincjał 09:12:14
  Tak jest. Niemcy zdają sobie sprawę, że reparacje się nam należą, ale nie chcą płacić dlatego, że są w ich ocenie niewyobrażalnie duże. Dlatego trzymają nas pod butem i ustawiają rządy przychylne sobie, ergo walczą z PiS i będą to robić dotąd, aż ustawią swoich przydupasów. Wobec powyższego lepiej dla nas aby zapłacili, a my już zrobimy porządki , aby się od nas odstosunkowali. W obecnej sytuacji ograniczenie mediów niemieckich podniosłoby taki klangor i naciski, że znowu cała unia darłaby mordy o łamaniu demokracji mimo, że u nich brak jest możliwości prawnych na dominację obcych mediów.
  Czy na dzień dzisiejszy występowanie o reparacje ma sens?
 • @Oscar 07:28:44
  Zgadzam się, że niemiecka V kolumna jest grożna. W zasadzie trzymają nas w kleszczach (media, gospodarka, dyktat przez UE), ale przed podjęciem decyzji Duda przez 45 minut rozmawiał z Merkel. Czyżby użyła profesjonalnych metod psychomanipulacji? Ostatnio gościł w Polsce prof. Chodakiewicz i w IPN wygłosił krótki wykład na temat międzymorza. Jest na youtube, warto odsłuchać. Tam m.in. o sytuacji Polski i o hegemonach.
  Pan prezydent dalej radośnie nam galopuje ku przepaści..
 • Autor
  A może to decyzje prezydentowej albo teścia? Na onecie przeczytałam tytuł artykułu, że pierwsza dama już nie będzie pozostawała w cieniu. Odwrotnie jak we Francji- tam Makaronowa już nie będzie pierwszą damą.
  Aktor Peszek twierdzi, że odtąd Dudy nie będzie już nazywał prezydentem. Może i my przejdżmy na "pan Duda", wtedy tzw. pierwsza dama stanie się zwykłą Dudową.
  Pan prezydent dalej radośnie nam galopuje ku przepaści..
 • Autor
  To się Maliniak pożegna ze zwrotem pożyczki od Ukrainy. Chociaż nie wiadomo co to było -pożyczka czy darowizna. Faktem jest , że cichaczem ją dostarczył.
  Ich kompan Ukrainiec Kramer wzamian za koncesję handlu bronią organizował obalenie rządu w Polsce. Przedtem obalał Janukowycza z ich poparciem.
  Na gruzach Ukrainy powstanie Małorosja
 • @provincjał 09:55:22
  Nai zachodzie nie ma tak przerośniętych parlamentów czy innych urzędasów przeżerających podatki. W Polsce prezydent ostatnio dał ok.500 tys. premii swoim urzędnikom, premier daje co miesiąc mimo, że ich pensje należą do najwyższych, nie wspominając o gażach prezesów spółek, rad nadzorczych itp. Za PO było prawdopodobnie jeszcze gorzej tylko merdia milczały.
  Wczoraj w rozmowach niedokończonych w Radiu Maryja występował premier Morawiecki, który stwierdził, że nie dogonimy krajów wysoko rozwiniętych, zatem musimy im pokazać co innego: WARTOŚCI.
  Sami zgarniają kasę a ludowi proponują chleb ze smalcem i cebulą oraz wartości. Tym ludziom już się poprzewracało pod beretami. Skoro wleżli do Uni, to powinni robić wszystko, aby zapewnić obywatelom porównywalne warunki życia. Stosują unijne zasady w każdej dziedzinie, prócz wynagrodzeń, emerytur, zasiłków, jednocześnie rozdają pomoce a to Ukrainie, a to krajom uchodżców, a to unii. Nam mydlą oczy.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego