Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Rederfer

 • Wciąż o tym samym...
  Może ktoś wyjaśni mi o co chodzi na początku 5-ego akapitu, artykuł jest chyba źle przetłumaczyny. Cała reszta tego akapitu także jest niezrozumiała. Już raz ćwiczyliśmy to przed 79 laty. Znowóż "wywaliło się"?
  Kolejny najazd na Polskę. Polacy POPIERAJĄ!
 • Ortografia !!!!
  ZAANGAŻOWANY, tak pisze sie poprawnie. O reszcie nie wspomnę.
  Anakonda-18: Początek nowego rozbioru Polski
 • @Kula Lis 62 11:33:54
  I poza tym, prokuratura mogłaby sprawdzić okołomagistratowe spółki , np. te zajmujące się gospodarowaniem nieruchomościami komunalnymi; tam to dopiero się dzieje ! Spółki obsiadły "triady" rodzinne; np. tata - radca prawny, jeden syn - też radca, drugi syn - komornik; i strzygą ...Najpierw wywindowało się czynsze za mieszkania komunalne, doprowadziło się do niewypłacalności, a potem - napuściło się na dłużników taką spółkę rodzinną. Jeden z komorników w takiejże działający zaliczył już dwie ofiary śmiertelne.
  Prokuratura zajmie się Adamowiczem
 • @jazgdyni 19:51:07
  Dobrze rokuje, że sprawą zajmie się PA z Poznania, gdańscy przedstawiciele tzw. wymiaru sprawiedliwości / PA, PO, SO - z niezłomnym i twórczym byłym preziem, co to o wszystko premiera się pytał/ są w trakcie wypracowywania praktyk reformujących polską procedurę karną obowiązujących tylko w Gdańsku i okolicach i jako tacy nie rokowaliby dobrze w sprawie Budynia, gdyby się takową zajęli.
  Wymieniał się mieszkaniami?
 • @gallux 19:17:39
  Może Szanowny Kolega określić nieco bliżej, do jakiego czasu będzie trzymała się dobrze nomenklatura ? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek prognozy oparte na faktach niemedialnych ?
  Pracowita pszczółka Maya
 • @ejacek 08:42:23
  Jakiekolwiek próby racjonalnego wytłumaczenia tego, co się stało są skazane na niepowodzenie. Organizatorzy meczu nie dowiedzieli się chyba o tym, że się mecz nie odbędzie "za pięć dwunasta" ? Należało przygotować odpowiednie "procedury" / ulubione słowo nieudolnych urzędasów/ , żeby rzecz całą rozładować. A swoją drogą, ciekawe, jaką rolę w tym całym zamieszaniu odegrał Pan Michał Brandt ?
  MECZU NIE MA GDZIE ALE GDZIE SĄ PIENIADZE? CHRYJA NA PGE ARENA GDAŃSK F.C. BARCELONA VS. LECHIA GDAŃSK
 • @fan-wolności 12:45:33
  Nie skórzanego worka, tylko - w naszych realiach - gumowego pęcherza obszytego skórą.
  MECZU NIE MA GDZIE ALE GDZIE SĄ PIENIADZE? CHRYJA NA PGE ARENA GDAŃSK F.C. BARCELONA VS. LECHIA GDAŃSK
 • @Ranger 22:58:02
  JAKOŚ MĘTNIE KOLEGA TO TŁUMACZY; CO TE WYWODY MAJĄ WSPÓLNEGO Z SYTUACJĄ PANA SENDECKIEGO ? PRZEKRĘT JEST EWIDENTNY, ŚWIADCZY O TYM NIECHĘĆ ORGANÓW DO ZAJĘCIA SIĘ SPRAWĄ, W GDAŃSKU TYPOWA. CHYBA,ŻE WCZEŚNIEJ ORGANY PRZECZYTAŁY PAŃSKI WPIS, ALE TO Z POWODÓW FIZYCZNYCH NIEMOŻLIWE
  MECZU NIE MA GDZIE ALE GDZIE SĄ PIENIADZE? CHRYJA NA PGE ARENA GDAŃSK F.C. BARCELONA VS. LECHIA GDAŃSK
 • @Robert.K 21:52:29
  Wszystko wskazuje na to, że ekipa prezydenta Budynia działa zgodnie z zasadą " PO nas choćby POtop", PO to, żeby w pewnej perspektywie czasowej powiedzieć " aleśmy się nachapali"...W Gdańsku takie sprawy są na porządku dziennym, i w tym mieście nic nie działa, chociaż formalnie wszystko jest. Trzeba było talentu, żeby rozmontować "ludzką" twarz Gdańska.. I ta straszna indolencja Budynia... bo to On stoi za każdą decyzją kadrową. Jako polski Gdańszczanin /od czterech pokoleń/ przepraszam Pana za te złodziejskie praktyki POtwornej ekipy zawodowych Gdańszczan - amatorów.
  MECZU NIE MA GDZIE ALE GDZIE SĄ PIENIADZE? CHRYJA NA PGE ARENA GDAŃSK F.C. BARCELONA VS. LECHIA GDAŃSK
 • Podziękowanie
  Wielkie dzięki za przypomnienie Adama Doboszyńskiego. Trzeba przypominać Ta Postać, bo jak widać, wyprawa myślenicka odchodzi w zapomnienie, a miała być odwetem za zamordowanie Wawrzyńca Sielskiego z Wyszyny. Pro memoria.
  ESBECKIE KORZENIE III RP
 • @Andy 51 17:18:50
  No nareszcie...I dlaczego tylko Budynia ? Powinni sprawdzić przede wszystkim wiceprezydenta na "L" i jego powiązania z hordą radców prawnych / w Gdańsku jest deal, że urząd miejski (czytaj: prezydent), umieszcza na aplikacjach radcowskich swoich ludzi/ obsługujących spółki komunalne. Tam to dopiero "się dzieje". Istna Puszka Pandory, ale do czasu...
  CBA maca Budynia
 • @AdNovum 18:31:53
  To nie takie proste, cień tego ex-prezesa będzie długo unosił się nad gdańskim sądownictwem. A w samym mieście wszystko działa "na opak" pod światłym przewodnictwem najpierwściejszego sołtysa gromady Gdańsk. Wracając do sądownictwa, Pan były Prezes stworzył precedens, który co mądrzejsi inaczej traktują jako wzór obowiązujący. A co bardziej cyniczni - jako moralne alibi w dziedzinie dogadywania się wszystkich ze wszystkimi, ze szkodą dla prawa i obywateli.
  Kontrowersyjny sędzia wrócił do pracy. I skazał rowerzystę
 • @Andy 51 13:17:36
  Taaak.... kiedyś już komentowałem prezydenturę Budynia. Sęk w tym, że onże w Gdańsku nie rządzi, tylko przebiera się za sołtysa gromady Gdańsk/ nota bene - to miasto niebezpiecznie upodobniło się do wiochy pod względem panujących w nim politobyczajów/ na uroczystości. Kto rządzi ? Stawiam na pewnego wice, którego krewny figuruje na tzw. "liście Bondaryka" i stojące za nim murem lobby postesbeckie, które swoimi metamorfozami zaszokowałoby niejednego autora science- fiction. Tak, że Budyń nie będzie specjalnie narzekał, gdy go zwalą ze stolca. Powróci chyba wtedy do "pracy naukowej"/ był już wszak prorektorem/, czyli dołączy do małżonki, która poczuła w sobie taką kompetencję po urodzeniu dziecka, że zaczęła uświadamiać pedagogów szkolnych / oczywiście nie bezinteresownie/ w kwestiach wychowawczych. O tempora ...
  Budyń jak galareta
 • Nie rozumiem...
  Co ma wspólnego nominacja K.Marcinkiewicza ze "smrodem/ ja wolałbym użyć słowa "swąd", ale to kwestia estetyczno-eschatologiczna/ Magdalenki" ? Tak się układało w moim życiu, że poznałem K. Marcinkiewicza / i jego trzech braci/, ojciec był kierownikiem kina w G.W. i "jak nastała Solidarność" to rzucił legitkę partyjną i do niej wstąpił, dla pizetpier było to nie do przyjęcia, żeby pracownik frontu ideolo wstąpił do wrażej organizacji / na prowincji wszystko było inaczej/, tak, że skusili seniora M. czymś tam i onże wystąpił z S. Jakiego wychowania potomstwa spodziewać się po kimś takim ? A w ogóle niech mu ziemia...
  Skuchy Jarosława i śp. Lecha Kaczyńskiego
 • @Andy 51 20:59:37
  A sprawiedliwości niejaki Bafia / nie mylić z mafią /. Trzymam kciuki za Syna, jako ojciec córki, która zdawała starą, dobrą maturę w 2004 r. i której jakimś trafem udało się znaleźć pracę po historii sztuki jestem jak najlepszej myśli...
  Moja osobista porażka
 • No cóż...
  Kiedy Pan Bóg zamierza kogoś ukarać, najsamprzód mu rozum odbiera. Wychodzi na to, że Pawełek "Budyń" ma wielką ochotę zasłużyć na tytuł najpierwściejszego sołtysa gromady Gdańsk. Ptaszki ćwierkają, że już ma "z górki". Poza tym, tylko czekać, gdy wiceprezydent na " L" / ten, którego krewny jest na tzw. liście Bondaryka/ uwłaszczy się na jakimś przedsiębiorstwie wywożącym śmieci, czyli zacznie się totalny odwrót od administracji samorządowej w poszukiwaniu swojej szansy w biznesie - sęk w tym, że ci ludzie nawet wodę potrafią przypalić, tak im się pali, żeby wszystko sp....
  Bagno po Euro
 • Poprawka...
  Niech zasądzone odszkodowania wypłacą ci, którzy podejmowali decyzje, z własnych pieniędzy; nie będzie dobrze, jeżeli odszkodowania będą wypłacane z budżetu, trzeba skończyć z ta paranoją, ostatecznie urzędnicy zarabiają, posiadają jakieś mienie, trzeba uczyć odpowiedzialności. W prlu wszystko było państwowe, czyli niczyje i tak w świadomości urzędasów pozostało...
  „ Zniszczmy państwo polskie”
 • @Rebeliantka 19:39:23
  Po raz n-ty poruszę sprawę gdańskiego komornika, który w sierpniu 2012r. eksmitował na bruk sparaliżowaną kobietę. Wszystkie wróble ćwierkały, że mieszkanie ma być gratyfikacją dla pani prokurator, do wyjaśnienia pozostaje, za co gratyfikacją ...Można się domyślać, że za jakieś umorzenie..To modelowa sprawa świadcząca o tym, że naszą tzw. "klasę prawniczą" dzielą lata świetlne od poziomu elementarnej przyzwoitości, że o praworządności nie wspomnę.
  „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”
 • @Andy 51 20:04:21
  Raczej młode hieny...sądząc z tego, jak się odżywiają, nie gardzą żadnym ścierwem, aby tylko ich było na wierzchu. Stwory CzłowiekoPOdobne.
  Prezydent Paweł (Ilicz) Adamowicz, po Leninie wprowadza cyrylice do Gdańska
 • @Andy 51 16:09:44
  Budyń to rzecz jasna tylko figurant, dają mu zabawki takie jak łańcuch, który z niezasłużoną dumą nosi na torsie, dają trochę zarobić / na wynajmowaniu mieszkań, które pasjami skupuje/ i to wszystko, w Gdańsku rządzi betonowy postesbecki układ, w którym pierwsze skrzypce gra pewien wice../ zainteresowanych odsyłam do tzw. Listy Bondaryka, na której można znaleźć nazwisko jego krewnego/. Sporo do powiedzenia ma też niedorzecznik prasowy, niegdyś obiecujący poeta, który w latach 70-tych w miesięczniku "Więź" stwierdził, że nie cierpi nauczycieli, zwłaszcza polonistów, za ich stereotypowe podejście do poezji. Ech, żal d... ściska.
  Prezydent Paweł (Ilicz) Adamowicz, po Leninie wprowadza cyrylice do Gdańska