Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze krysto1959

 • Azotan amonu
  Jestem głęboko przekonany, że Brunon Kwiecień, jest ofiarą spisku. Grupa zbrojna składająca się z agentów ABWi i Brunona Kwietnia? Pytanie podstawowe, gdzie są te 4 tony materiału wybuchowego? Fizycznie brak jakiegokolwiek materiału wybuchowego. Prokuratura szuka usilnie powodu, który uzasadni przetrzymywanie podsądnego w areszcie wydobywczym. Obawiam się, że znajdzie się tzw. dyspozycyjny sądzia, który dla kariery dokona "głębokiej analizy materiałów poszlakowych" oraz "doświadczeniu życiowemu" (szczególnie to ostatnie lubię, graniczące na mistycyzmie przekonanie o winie bazującym na doświadczeniu), wyda wyrok skazujący. Doczekaliśmy się czasów gdzie poszlaki i domniemanie winy jest ważniejsze niż dowody. Jest potencjalny winny, będzie i kara. Andrzej Wyszyński, przewraca się ze śmiechu w grobie. Zacznam się bać tej fasadowej demokracji jaką jest polska. Gdzie wszyscy są równi, ale urzędasy ważniejsi. Bądę się wystrzegał nawożenia mej działki azotanem, płotu metalowego nie będę malował srebrzanką, auto z silnikiem diesla sprzedam. Zerwę kontakt towarzyski ze sołtysem, on naważa pola. Tego władza widocznie oczekuje, zerwania więzów społecznych. Społeczenstwo skonsolidowane jest społeczeństwem potencjalnie groźnym.
  Brunobomber zamieszany w zabójstwo?
 • chichot
  Jeszcze nie tak dawno, bazując na wybrykach Ziobry, PO krzyczała "PIS łamie prawa",ale czyje - elit. Dziś ze strony PO penalizacja całości społeczeństwa. Przekaz jest czytelny. W kraju ogólnej szczęśliwości i demokracji, możesz obywatelu robić wszystko. Oczywiście w zakresie na jaki Ci pozwoli "władza".
  PETYCJA - STOP NOWELIZACJI KPK. APEL - STOP BEZPRAWIU!
 • Jaki cel
  Osobiście nie mam nic przeciwko pederastom dopóki nie ingerują w prawa większości. Nie interesuje mnie co pederaści robią w zaciszu swych pokoi. Aczkolwiek ich nachalna afirmacja swej orientacji seksualnej przyprawia mnie o mdłości. Nie można pozwolić by mniejszość seksualna nabyła prawa większości. Odnoszę wrażenie, że obecne żądanie legalizacji związków partnerskich jest tylko początkiem drogi. Dziś: związki partnerskie. Jutro: daliście nam związki to dajcie prawo zawierania małżeństw. Pojutrze: jesteśmy małżeństwem jednopłciowym dajcie nam prawo adopcji. Co dalej? Legalizacja pedofilii, kazirodztwa, zoofilii? Nie można dopuścić by brudna huć, była równa prokreacji. Kiedy społeczeństwo się obudzi? Oby nie wówczas gdy przez środowiska LGBT zostanie uznany naturalny związek kobiety i mężczyzny za coś szkodliwego społecznie. Obym nie dożył czasu gdy będę musiał żyć ze stygmatami odmienności seksualnej, jak osobnik heteroseksualny. Dziś politycy chcą dać im przysłowiowy palec jutro może całą rękę w postaci może parytetu wyborczego dla homoseksualnych?
  Czy pederastom można więcej ?
 • Blokowanie
  Pytanie podstawowe, co się stanie gdy we własnym domu zechcę obudować taki licznik klatką Faradeya. Kto mnie zmusi do zdjęcia takiego pudełka w moim własnym domu. Czy w takim razie zostanę z powodu braku odczytu zdalnego pociągnięty do odpowiedzialności? Czy jako obywatel mogę nie wyrazić zgody na instalację tej elektroniki i pozostać przy mechaniczno-elektrycznym liczniku? Pytań dotyczących tego cuda jest dużo. Czy ktoś będzie skłonny wyjaśnić wszelakie wątpliwości użytkowników przymuszonych poniekąd do korzystania z tego urządzenia?
  Liczniki inwigilacji w naszych domach
 • Mniejszość seksualna
  Krótko, obawiam się, że za lat x, z powodu mej orientacji seksualnej (jestem hetero) będę szykanowany. Agresywny PR środowisk LGBT, jak sądzę chce przewrotu w umysłach społeczeństwa. Zapewne ma się wytworzyć w świadomości polaków odbiór, że homoseksualizm jest czymś dobrym, normalnym. Więc jeżeli to jest normalne, to może polaku heteroseksualny powinieneś zastanowić się czy pociąg seksualny (naturalny) do kobiety i vice versa, jest rzeczywiście normalny. Tak na marginesie, jaki wzorzec seksualności wskaże adoptowanemu dziecku dwóch Panów, czy też Pań. Dwóch tatusiów, dwie mamy? Jak biedne dziecko ma zwracać się do tych pseuo rodziców?
  Znajomy premiera ogłosił, że jest gejem. "Za 20 lat debata o adopcji dzieci"
 • POdsłuch
  W naszym ukochnym kraju policja używa systemu Moniuszko. Ponoć dostarczonego przez firmę z Izraela. Z informacji, które są dostępne w internecie to nasze służby omijają przepisy prawa. Nie występują do sądów o pozwalenie na podsłuch. W ramach szkolenia funkcjonariuszy podsłuchują przez 23h na dobę, pózniej robią godzinną przerwę i dalej posłuchują telefon "Kowalskiego". Ba nawet nie muszą niszczyć nagrań, przecież to tylko szkolenie. Czyli praktycznie każdy z nas może być wyrywkowo podsłuchiwany. A nóż coś palnie, co pozwoli uzasadnić jego zatrzymanie. Teraz stosunkowo dużo mówią o prepaidach, by rejestrować kupującego kartę tel., oczywiście argumentacja służb mówi o bezpieczeństwie obywateli. Potrzebują uregulowań prawnych celem podsłuchiwania bandytów. Jest to żenująca argumentacja, gdyż osoba, która będzie chciała dokonać czynu karalnego. Zawsze znajdzie amatora Jagodzianki na kościach, który za parę flaszek tego specyfiku zakupi dowolną ilość kart telefonicznych podając swoje dane. Takie regulacje uderzą wyłącznie w zwykłego obywatela. Cóż, każda władza chce wiedzieć o swych obywatelach maksymalnie dużo. ACTA upadły, to jest potrzeba zredagowania nowej ustawy, pod pozorem ochrony obywatela.
  WIELKI BRAT PATRZY czyli POLSKA na PODSŁUCHU
 • Broń
  Pan Leszek Szymowski.
  Prawo posiadania broni dla obywatela? Władza nigdy nie pozwoli by szarak Kowalski posiadał broń palną. Zasada jest prosta, broń to narzędzie władzy, posiadać takową może jedynie kasta uprzywilejowanych osób. Pamięta Pan, zapewne sprawę rolnika, którego chciał zlicytować komornik, który pomylił miejscowości. Czytałem, że tenże rolnik otrzymał nadzwyczajnie obniżony wyrok 6 m-cy na 2 lata., wyłącznie za to, że pogonił komornika siekierą. To, że komornik wtargnął na jego posesję, naruszył mir domowy pewnie naraził na stres, sąd zapewne nie rozważał. W przypadku posiadania broni, myślę iż ten rolnik użył by jej celem odparcia nieuprawnionego zamachu na jego własność. Drugi, bardziej drastyczny przypadek, to kopanie w głowę uczestnika demonstracji niepodległościowej przez policjanta. Zostało to uwiecznione przez kamerę. Policjant w żaden sposób nie wyróżniał się z tłumu, że jest funkcjonariuszem. Dla normalnego obywatela takie działanie jest napadem, więc gdy ów obywatel posiadałby broń palną, pewnie by jej użył broniąc swego zdrowia a być może i życia. Władza mając pełną świadomość tego, że obywatel mógłby dać odpór bezprawnym działaniom różnorakiej prominencji funkcjonariuszom, pod żadnym pozorem nie wyrazi zgody na masowe wydawanie zezwoleń. Pewnie w odbiorze tego tematu przez urzędnika, pozostały zaszłości poprzedniego systemu politycznego, gdzie jedynie namaszczeni obywatele otrzymywali prawo posiadania. W mojej, oczywiście subiektywnej ocenie, dopóki obywatel nie będzie podmiotem dla urzędnika, dopóty w tej sprawie nic a nic się nie zmieni. Argumentacja mówiąca o wzroście liczby przestępstw popełnianych przy użyciu broni palnej z racji masowego jej posiadania, absolutnie do mnie nie przemawia. Wszyscy wiedzą, że czarny rynek istnieje i dla osoby, która planuje czyn karalny z użyciem broni, nie będzie to stanowić większej przeszkody, by taką nabyć. Również nie trafia do mnie argumentacja mówiąca, że obywatele tego kraju nie dorośli jeszcze do posiadania broni palnej. Jest to piramidalna bzdura, równie dobrze można zadać pytanie czy urzędnicy dorośli na tyle, żeby uświadomić sobie, że żyjemy w państwie demokratycznym? Gdyż obecnie to nie urzędnicy pełnią rolę służebną lecz obywatele. W świadomości tych pierwszych wrył się w pamięć podział na NAS i ich. Więc pod żadnym pozorem nie można dopuścić do sytuacji gdzie obywatele świadomi swych praw i obowiązków będą posiadaczami broni palnej. W swej masie jest to bardzo groźne dla piastujących władzę.
  Broń dla każdego