Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Brodzisław

 • Artykuł z lekka upośledzony
  Z tekstu wynika, że autor jest typowym piwnym Januszem nie uznającym innego stylu piwnego jak euro-lager tłuczony (warzony) w każdym wielkim browarze. Jest grupa BRJ (Browary Regionalne Jakubiak), która warzy w kilku średnich browarach nie tylko lagery ale i porter (Ciechan) , cała plejada stylów pod marką Kormoran.
  Są także male browary takie jak Czarnków, Krajan w Nakle, które radzą sobie bardziej lub mniej na rynku. Wreszcie są dziesiątki małych i maleńkich browarów tworzących tzw. piwną rewolucje - Pinta, Alebrowar, Doctor Brew, Raduga, Reden, Brokreacja, Kingpin, Jan Olbracht, Perun, Pracownia Piwa, Solipiwko, Szłapiw, Trzech Kumpli, Ursa maior, Wrężel, Piwne Podziemie, Haust itd. itd. Zatem wybór jest. Problem wynika z faktu, że piwo zamieniło wódę i ludzie się chcą nim - ordynarnie pisząc - najebać. Ponieważ skoczyła sprzedaż to jak muchy do wiadomo czego zleciały się na nasz i tak już nieszczęśliwy kraj koncerny widząc okazję do wzmocnienia produkcji i zysków. Na szczęście trend się odwraca, ponieważ spada sprzedaż koncernowego szitu.
  Przestałem pić piwo Tyskie...i Żywca też...
 • @Arjanek 17:11:50
  Adolf Hitler bardzo przepadał za piwem grodziskim w Grodziska Wielkopolskiego
  Przestałem pić piwo Tyskie...i Żywca też...
 • @amadeusz2006 22:05:10
  S.M.Dembowski! Ty to masz jednak spermę i sieczkę zamiast mózgu! Pomyśl, a raczej spróbuj pomyśleć swoim bolszewickim łbem - na czym zbudowała potęgę USA? Na kodeksowych umowach o pracy z ZUS-em? Tylko idiota wierzyć może w wypłatę pełnych świadczeń za 10 - 15 i więcej lat. Puste slogany o należnych prawach, "godziwym" wynagrodzeniu powstać mogą w umyśle pustaków-nierobów, albo obrzezanych cynicznych cwaniaków, którzy jak głodne świnie rwą się do koryta z publicznym pieniądzem.
  Wieść gminna niesie, że w NY mieszkają albo pedały alb żydo-komuchy z końcówką nazwiska na owski.
  PS. Startujesz znów na prezydenta Tarnowa? Ile ukradniesz pod hasłem godziwej pensji i "należnych" praw?
  PiS czyli lewica internacjonalna.
 • @Amarant 17:36:58
  Lepszy XIX wieczny kapitalizm niż socjalizm z XX i początku XXI wieku. Zasada jest jedna - każdy odpowiada za siebie i tylko naiwny człowiek może wierzyć ze ktoś inny, albo "państwo" rozwiąże jego problemy. To jest mentalność niewolnika, z którą walczył m,in. Mojżesz targając l*d przez pustynie by się takich ludzi pozbyć przed osiedleniem.
  Poświęcić kraj czy związkowców?
 • @Paweł Tonderski 17:23:33
  Żądają plac i przywilejów na które zakład nie stać. Albo taki zakład będzie dotowany z podatków (np. projekty unijne, obniżenie podatków) albo najzwyczajniej w świecie zbankrutuje. Oczywiście przedsiębiorstwa bez terroru ZZ padają, ale to efekt gry rynkowej a nie nacisków ludzi, którzy z reguły nie mają pojęcia o prowadzeniu/zarządzaniu firmom.
  Poświęcić kraj czy związkowców?
 • Chcą by było jak za Hitlera
  Śmieszą mnie komentarze o dzikim kapitalizmie, czy kapitalizmie w Polsce. Nie ma obecnie ani jednej formy działalności człowieka nie kontrolowanej przez państwo. Teraz nawet puszek nie można zbierać, bo trzeba je "segregować", a naiwniacy wciąż obwiniają za istniejący syf coś czego nie ma - wolny rynek. Związki zawodowe walczą o swoje PRZYWILEJE ich celem nie jest oprawa gospodarki, naprawa kraju - walczą by jak najwięcej wydrzeć.
  Poświęcić kraj czy związkowców?
 • @vortex 23:16:24
  To albo jesteś za "spłaszczaniem" dochodów, albo za modelem chińskim.
  W Polsce mamy progresje podatkowa i widać tego efekty. Najlepszym przykładem progresji jest Detroid, które zbankrutowało, bo od tego spłaszczania ludzie uciekli.
  Prezes mniej nie zarobi, bo na podatek wyda to co zarobią "robole". Przykład - pensje urzędników. Ich dochody nie zmalały po wejściu w wyższy próg podatkowy, tylko wydatki na wynagrodzenia (o koszt podatku).
  Jak socjaliści z PiS chcą uszczęśliwiać na siłę.
 • Pospieszalki taki sam jak inni
  Troche pobożny, ale zwolennik PiS i innych opcji nie dopuszcza.
  Co dalej z programem "Bliżej"?
 • Nawet za Hitlera tak nie było!
  Wprowadzenie odpowiedzialności majątkowej spowoduje ograniczenie woli urzędnika. Dziwnym zbiegiem okoliczności, tam gdzie nie muszą- interweniują, a tam gdzie są ewidentne nawet sprawy - zasłaniają się setkami przepisów.
  Konieczna odpowiedzialność osobista urzędników
 • Państwonie rozwiązuje problemów - państwo je tworzy
  Za śp. Kisielem - socjalizm to ustój, w którym heroicznie każdego dnia zmaga się z problemami, nie występującymi w innych ustrojach.
  Znam ten problem - głodu osobiście. W szkołach, gdzie wprowadzono tzw. programy dożywiania po roku - dwóch wszystkie dzieci z niego korzystały - rodzice doszli do wniosku, ze skoro inne dzieci chodzą "głodne" i są karmione z ich podatków, to dlaczego nie ich pociechy...
  Organizacje, które zajmują się "głodem" nie mogą sobie pozwolić na prawdziwe dane. To tak jakby Gazeta Wyborcza nagle stwierdziła, że nie ma antysemitów w Polsce. Czy ktoś to sobie wyobraża jakie byłyby konsekwencje?
  Nie mają chleba, niech jedzą ciastka.
 • Problem demokracji
  Głupszych (tj. głównie socjalistów) jest więcej niż mądrych i dlatego popularność wzbudzają partie lewicowe, ale przede wszystkim wspierane przez środki masowego rażenia (przekazu). Stąd jednym jest łatwiej a innym trudniej.
  Kasper dobrze prawi - pomylono umyślnie pojęcia, podrzucając partie kaczystowską do obozu prawicy, takoż i frakcję ziobrystowską.
  W jedności słabość.
 • Chuj z nimi
  Te obiboki musiały się wziąć do roboty, skończyło się ściemnianie na dobrych posadkach. Stąd taka ich nienawiść.
  Żelazna Dama nie żyje
 • Pewnie się co noc brandzluje
  i dlatego takie głupoty wypisuje ta cała profesor.
  Ja twierdzę, że tych, co wywołali powstanie anty-warszawskie należało postawić pod sąd!
 • Socjalizm wszystko zniszczy
  W Rzymie był 1 milion "obywateli", tj. nygusów którzy nie robili NIC i to trzeba było utrzymywać. To dlatego wkurwił ich list Apostoła - kto nie chce pracować, niechaj też i nie je ....
  Porównajcie to z dzisiejszym socjalem. I tak sobie nieźle rzymianie radzili ciągnąc ten interes do połowy V wieku. UE rozp... się choć na dopiero się nie rozkręciła.
  Imperium trwało dzięki ZACIĘŻNEJ armii - mogła stale funkcjonować na pograniczu - dopóki była na nią kasa. Poborowi to mięso armatnie (tzn. katapult i łuków), które nie przedstawia większe wartości.
  Jak giną cywilizacje
 • Ostatni mohi ... pardon - Słowianin
  Jesteśmy Polakami, bo jeden z Piastów podjął decyzje i się ochrzcił. Dzięki cywilizacji Zachodniej (a nie żydowskiej) powstało państwo polskie. Ci Słowianie, co nie chcieli krzyża - ich już nie ma.
  Negacja słowiańskich korzeni – patriotyzmem?
 • Kurwy i złodzieje
  Bo jak inaczej mam ocenić kogoś kto mówi: - Czy można sobie więc wyobrazić, że zwiększenie realnych środków pieniężnych rodziny o kwotę rzędu, powiedzmy, 1000 złotych miesięcznie, może pozostać niezauważone przez państwo?
  Korwin-Mikke by pewnie dodał, ze nawet za Hitlera okupant tak nie skubał ludzi...
  Podatek od rowerów? Nowe pomysły Michała Boni.
 • Mistrz! Więcej!
  Jw.
  Henryk Hazlitt - „Ekonomia w jednej lekcji”
 • Nie oszczędzać amunicji
  Tak stało napisane na skrzyniach made in. Wehrmacht. Komunista Obama skuteczniejszy od zabitego kolejny raz (ponoć już naprawdę) Bin Ladena.
  US Marines zaczyna brakować amunicji.
 • Muzułmanie zrobia porządek ... swój
  Wystarczy się wsłuchać w to co mówi JKM, by domyśleć się jaki będzie finał przedsięwzięcia pod nazwa UE. Kto słucha "komentarzy" merdiów zwłaszcza tv, i wierzy im - skończy jak ostatni frajer.
  Polecam książki Tomasza Sommera dot. UE.
  Zbliża się to, co przewidywano!
 • Gdzie tam polazły
  Prawdziwe kobiety nie powinny zadawać się z ku...mi nawet w dniu 8 marca.
  Wyrzucone z Manify Kobiety dla Narodu odpowiadają