Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Lord.J

 • To nie patologia, to zdrada państwa!
  Cyt."I to jest właśnie patologia." To nie jest patologia, to jest wrogie działanie które kiedyś nazywano SABOTAŻEM, a dziś nazywam to terroryzmem. Pole zniszczeń pozostawione przez osobników z układów zamkniętych jest znacznie większe i rozleglejsze niż po eksplozji bomby. Tacy osobnicy pozostawią po sobie pustynię bez jednego wystrzału. Bezwzględnie muszą za to odpowiadać i to odpowiadać jak zdrajcy i agenci obcego państwa.
  Konieczna odpowiedzialność osobista urzędników
 • @demonkracja 10:23:46
  A później nie wytrzyma ciśnienia wyrzutów sumienia i popełni "samobójstwo".
  Zamordowano teściową "Agrobombera"
 • Podatek koszerny i Birobidżan
  W Stanach Zjednoczonych, gdzie zjawisko to ma bardzo duży zasięg, najbardziej popularnym symbolem jest umieszczona w kółku litera ”U”. Oznacza to, że produkt jest po spełnieniu religijnych wymogów, certyfikowany przez The Union of Ortodox Jewish Congregations mająca swoją siedzibę w Nowym Jorku. Ocenia się, że organizacja ta wystawia 85% certyfikatów w USA.
  Proces przekonywania producentów na zgodę na certyfikaty i prawo umieszczania odpowiedniego symbolu, wygląda tak, że do dyrekcji firmy przychodzi ortodoksyjny rabin i informuje, że jeśli produkty firmy nie będą certyfikowane z punktu widzenia koszerności, to nie będą kupowane przez żydowskich klientów. Producenci zwykle się zgadzają, gdyż i tak podatek zostaje włączony do ceny, czyli koszt ponosi konsument. Jeżeli rozmówca rabina odrzuca propozycje rabina, to traci na tym na różne sposoby. Dość powiedzieć, że znany jest przypadek, gdy w ciągu 16 miesięcy oporną firmę odwiedziło 40 kontroli. Możliwości są duże. Wymienię przykładowo tylko kilka urzędów: ochrona środowiska, imigracja, ich Sanepid, straż pożarna itd.

  Podatek koszerny wynosi 0.1% ceny towaru.

  Do tego dochodzą różnego rodzaju opłaty ponoszone przez producenta: wstępna, okresowa oraz na rzecz rabinów - okresowo dokonujących inspekcji. W samych Stanach Zjednoczonych jest 1200 takich inspektorów. Największe przedsiębiorstwa zatrudniają rabinów - inspektorów na pełnych etatach.
  Stworzony został mechanizm sprawiający, że setki milionów dolarów płyną systematycznie do kas organizacji żydowskich. Zjawisko to ma tendencje rozwojową. W połowie lat 50-ych tylko kilkaset towarów w USA było objętych podatkiem koszernym. Obecnie jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Co tydzień przybywa 50 nowych. Proces certyfikowania produktów z punktu widzenia koszerności dociera do Polski i okolic. W Czechach jest The Ortodox Council of Kashruth “MaHa-Ral” z siedzibą w Pradze (symbolem jest litera “M” w kółku), a na Ukrainie – Kashruth Council of Ukraine w Doniecku (symbol – litery “UK” w kółku).. W Polsce opisywany proces dopiero się zaczyna. Koszerny certyfikat mają pierniczki “Katarzynki” produkowane w Toruniu.

  Lista TOWARÓW Koszer zestawiona dla Polski przez rabina Schudricha patrz:

  http://krakow.jewish.org.pl/pliki/1192126369.pdf

  Dla przykładu: są tam pieczywaz różnych piekarni, mąki (Aurora, PPZ itp), makarony, produkty firm Dr.Oetker, Kamis, Masterfoods (słodycze), Ferrero, Kopernik(wszystkie chyba pierniki i inne wytwory),Olej Kruszwica, dżemy ?owicz, kawy Tchibo, herbaty Tetley, Lipton, napoje XL energy, Next.., a piwo Heineken z Żywca, twarogi (itp.) z Garwolina; to tylko przykłady.


  www.dakowski

  Tego nie ma na lekcjach geografii i o tym się nie mówi.

  Birobidżan (ros. Биробиджан, jid. ביראָבידזשאַן) - miasto w azjatyckiej części Rosji, położone na Dalekim Wschodzie.

  Stolica Żydowskiego Obwodu Autonomicznego w Kraju Chabarowskim; położona jest między rzekami Bira i Bidżanem, blisko granicy chińsko-rosyjskiej i szlaku Kolei Transsyberyjskiej. Miasto założone zostało w 1915 roku, jako stacja kolejowa Birobidżan; prawa miejskie otrzymało w 1937 roku. Węzeł komunikacyjny. Miasto posiada Żydowski Teatr Dramatyczny oraz muzeum.

  Ośrodek przemysłu maszynowego (kombajnów zbożowych i transformatorów), spożywczego i drzewnego.

  Żydowski Obwód Autonomiczny (Еврейская автономная область) – terytorium wchodzące w skład Federacji Rosyjskiej, stanowi część Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Od południa graniczy z Chinami (wzdłuż rzeki Amur), na zachodzie z obwodem amurskim a na wschodzie z Krajem Chabarowskim.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydowski_Obw%C3%B3d_Autonomiczny
  Zydowska odsiecz pod Cedynia czyli o co kaman?
 • PODATEK KOSZERNY
  PODATEK KOSZERNY

  Są sprawy na tym świecie, o których mało się mówi, choć na to bardzo zasługują. Do niech należy podatek koszerny włączany w ceny produktów żywnościowych i niektórych artykułów używanych w kuchni, jak płyny do mycia naczyń, foliowe woreczki śniadaniowe, czy folia aluminiowa. Mało kto o tym wie. A jeżeli już kto próbuje zapytać producentów, to unikają odpowiedzi lub udzielają jej niechętnie.
  Towary objęte podatkiem koszernym oznakowane są na opakowaniach specjalnymi symbolami o małych rozmiarach. W Stanach Zjednoczonych, gdzie zjawisko to ma bardzo duży zasięg, najbardziej popularnym symbolem jest umieszczona w kółku litera ”U”. Oznacza to, że produkt jest po spełnieniu religijnych wymogów, certyfikowany przez The Union of Ortodox Jewish Congregations mająca swoją siedzibę w Nowym Jorku. Ocenia się, że organizacja ta wystawia 85% certyfikatów w USA.
  Proces przekonywania producentów na zgodę na certyfikaty i prawo umieszczania odpowiedniego symbolu, wygląda tak, że do dyrekcji firmy przychodzi ortodoksyjny rabin i informuje, że jeśli produkty firmy nie będą certyfikowane z punktu widzenia koszerności, to nie będą kupowane przez żydowskich klientów. Producenci zwykle się zgadzają, gdyż i tak podatek zostaje włączony do ceny, czyli koszt ponosi konsument. Jeżeli rozmówca rabina odrzuca propozycje rabina, to traci na tym na różne sposoby. Dość powiedzieć, że znany jest przypadek, gdy w ciągu 16 miesięcy oporną firmę odwiedziło 40 kontroli. Możliwości są duże. Wymienię przykładowo tylko kilka urzędów: ochrona środowiska, imigracja, ich Sanepid, straż pożarna itd.

  Podatek koszerny wynosi 0.1% ceny towaru. Do tego dochodzą różnego rodzaju opłaty ponoszone przez producenta: wstępna, okresowa oraz na rzecz rabinów - okresowo dokonujących inspekcji. W samych Stanach Zjednoczonych jest 1200 takich inspektorów. Największe przedsiębiorstwa zatrudniają rabinów - inspektorów na pełnych etatach.

  Stworzony został mechanizm sprawiający, że setki milionów dolarów płyną systematycznie do kas organizacji żydowskich. Zjawisko to ma tendencje rozwojową. W połowie lat 50-ych tylko kilkaset towarów w USA było objętych podatkiem koszernym. Obecnie jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Co tydzień przybywa 50 nowych. Proces certyfikowania produktów z punktu widzenia koszerności dociera do Polski i okolic. W Czechach jest The Ortodox Council of Kashruth “MaHa-Ral” z siedzibą w Pradze (symbolem jest litera “M” w kółku), a na Ukrainie – Kashruth Council of Ukraine w Doniecku (symbol – litery “UK” w kółku).. W Polsce opisywany proces dopiero się zaczyna. Koszerny certyfikat mają pierniczki “Katarzynki” produkowane w Toruniu.[Ależ skądże, o wiele więcej - poczytaj niżej – adm.] Logika sytuacji jest taka, że w sklepach polskich pojawiać się będzie coraz więcej artykułów z koszernym certyfikatem. Komentarz jakiegoś internauty:

  Proponuję pozostawienie towarów mających certyfikat koszerności Żydom. W trosce o to, aby ich nie zabrakło dla Żydów, niech goje kupują tylko te bez certyfikatu.

  O sytuacji w USA można więcej się dowiedzieć na stronie: http://www.aztlan.net/koshernostra.htm

  Znaki KOSHER dla USA i wielu krajów (od Australii po Rosję i Ukrainę) są na:

  http://www.kashrut.com/agencies/

  Lista TOWARÓW Koszer zestawiona dla Polski przez rabina Schudricha patrz:

  http://krakow.jewish.org.pl/pliki/1192126369.pdf

  Dla przykładu: są tam pieczywa z różnych piekarni, mąki (Aurora, PPZ itp), makarony, produkty firm Dr.Oetker, Kamis, Masterfoods (słodycze), Ferrero, Kopernik (wszystkie chyba pierniki i inne wytwory), Olej Kruszwica, dżemy ?owicz, kawy Tchibo, herbaty Tetley, Lipton, napoje XL energy, Next.., a piwo Heineken z Żywca, twarogi (itp.) z Garwolina; to tylko przykłady. Wydrukujcie, poczytajcie.

  W Polsce znaleźliśmy następujące znaczki KOSHER: K, U, KOF-K, OU, OK, OU-D .

  Nie są to wszystkie – część ma znaki z krajów produkcji, wszystkie w dyskretnych kółkach. Lub pół gwiazdy i półksiężyc - (to pewnie produkty wspólne, z muzułmanami). Trudno się chodzi po sklepach z broszurką Schudricha, a wiele z jego towarów nie ma znaczka. Warto sobie zrobić "ściągę" z tej listy, choć firm, których towary należy zostawić koszernym braciom... Ten tekst może za taką "ściągę" służyć.

  A kto "nie ma czasu na głupstwa" - niech może choć wyroby Kopernik z Torunia zostawi koshernym? To łatwo zapamiętać.

  http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=436&Itemid=53
  "Mój ojciec Mordechaj i dziadek Juda" - dziennikarz TVN24 o "lustrowaniu" rodzin
 • Czytając
  Czytając te wszystkie wpisy na NE, Onecie , WP, tudzież Interii to partie takie jak PO,PiS, SLD, PSL, Partia Palikota itp,itd nie powinny już dawno istnieć. Jednak one nie tylko istnieją i mają się doskonale, one RZĄDZĄ. I tylko takie niewinne pytanie kołacze mi się po głowie: kto tu jest idiotą?
  Sąd odebrał małżeństwu dwumiesięczne dziecko. "Bo nie stać ich na leki"
 • To CUD
  To CUD (przez duże C) że Polska jeszcze istnieje.
  Jak to z Nowym Ekranem było....
 • @grzech 08:57:00
  To nie robactwo, to my sami. Od pewnego czasu mam do czynienia z samorządem w pewnym mieście. Masakra !!! Debilizm do potęgi entej . Zastanawiam się często i gęsto - kto tych ludzi wybiera?? Przecież Polacy nie są aż tak durni, przynajmniej mogłoby się tak wydawać. A jednak. Wybierają takich ciołków aż żal 4 litery ściska. W poprzedniej kadencji było kilku radnych, którzy mieli naprawdę świetne pomysły, zaczęli wszystko ustawiać żeby było uczciwie, znacznie ograniczyli samowolę burmistrza, przy czym nie przebierali w środkach żeby cel osiągnąć i naprawdę zaczęło być lepiej. Człowiek zaczął odczuwać że go lepiej traktują w urzędach, że nie musiał już czekać w nieskończoność za załatwieniem jakieś sprawy, a o korupcji nie było nawet co myśleć i co? Społeczeństwu się bardzo nie spodobali i już radnymi nie są. Powrócił za to głęboki PRL, taki w najbardziej siermiężnym wydaniu. I to się podoba :-)))). Nie piszmy że to ktoś jest winien. TO MY JESTEŚMY WINNI !!! TO MY POZWALAMY BY RZĄDZIŁY NAMI SIERMĘGI !!! MY, MY i TYLKO MY. NIKT INNY.
  Granica Polsko-Niemiecka!
 • To ile mamy płacić?
  Polska już raz zapłaciła za żydowskie majątki.

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/radosaw-sikorski-juz-raz-zapacilismy-za-zydowskie-majatki_176334.html
  "Zwrot nieruchomości Żydom mógłby być szybszy"
 • Szok!
  Czy wy wiecie o czym mówicie?
  http://innemedium.pl/comment/reply/6303

  Masakra. Jeśli to prawda, to znaczy że wszystko jest ustawione od początku do końca. Syjonizm to plan czysto szatański, przeprowadzany na przestrzeni wieków.
  Nowa książka: „Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”
 • tylko linux
  Ja używam od ponad roku linuxa ubuntu. Powiem krótko - już żadnych windowsów. Szlag mnie trafiał na te wszystkie defragmentacje, czyszczenie rejestrów, firewalle, programy antywirusowe i mnóstwo tym podobnych rzeczy. Tu jestem od tego wolny. System sam wykrywa i instaluje mnóstwo urządzeń peryferyjnych począwszy od drukarki, z resztą sprzęt który teraz kupuję musi wspierać linuxa, bo inaczej go nie kupię.

  Nie mam zamiaru też wspierać jednego z architektów depopulacji.

  Windows - bye,bye :-))) .
  Windows 8 - czy warto zmieniać system?
 • Brak słów.
  Niedługo się dowiemy, że tak naprawdę to była plastelina.
  Jak „media” kłamią w sprawie „wybuchowej” publikacji Rzeczpospolitej
 • Hańba !
  Barbarzyństwo i tyle. Jeśli już chcesz zabić, to zrób to tak żeby stworzenie nie cierpiało, uśpij je albo ogłusz. Rżnięcie na żywca komuś gardła to jest zboczenie i dewiacja psychiczna zwana sadyzmem. To szatański rytuał. Tylko szatan jest szczęśliwy widząc strach,ból,krew i śmierć bo to jego uczta. Takie traktowanie zwierząt to niewyobrażalne barbarzyństwo i hańba dla ludzi.
  ANTYBAN ¨ - Aïd el-Kébir , czyli swieto barana
 • @circ 04:23:32
  Cyt: Ta filozofia w zakamuflowany sposób odciąga ludzi od Chrystusa. Kołakowski mówi zresztą o sobie, że jest prawie chrześcijaninem.

  Powiem szczerze, że mnie to rozbawiło. Mentalność ludzka jak widzę się nie zmienia od wieków." Masz wierzyć w to co ja wierzę i masz robić tak jak ja robię! Jeśli nie toś mój wróg". Ja też nie mogę nazwać się chrześcijaninem, katolikiem czy innym wyznawcą. Jestem własnowiercą. Wszystkie te instytucje wiary z rzeszami kapłanów mają na celu jedno: pozyskać twoją moc i energię. Czy naprawdę człowieku jesteś tak głupi i niekompetentny w kierowaniu swoim życiem, że musi ktoś inny za ciebie to robić? W ogóle te wszystkie wiary to jakiś obłęd. Ilu ludzi w imię religii zabito, ile torturowano, ile wojen wywołano ? Ile religii padło na przestrzeni tysiącleci? W tym samym miejscu może istnieć nieskończona ilość światów, wystarczy że będą przesunięte względem siebie o pewien przedział czasu. Przepraszam, ale te wszystkie dywagacje o Chrystusie, Bogu, Allachu są bardzo prostackie i wręcz prymitywne biorąc pod uwagę niektóre tylko osiągnięcia dzisiejszej matematyki, fizyki czy chociażby astronomii. Życie ludzkie, chociażby najdłuższe stanowi tylko 1,7*10^-9 sek życia znanego wszechświata. Mgnienie oka przy tej wielkości trwa całe tysiąclecia i te wszystkie religie mówią o ostatecznościach( chociażby wieczne niebo lub potępienie) ? Skończona przyczyna rodzi nieskończony skutek? Albo kłamią żeby cię zastraszyć, albo nie wiedzą o czym mówią. Moja wiedza strasznie zgrzyta w starciu z tym co niektórzy szpece od wiary usiłują mi wmówić. Te religie na dodatek mówią ci że masz wybór....wybór z pistoletem wiecznego potępienia przy głowie. Sorry, ale żaden Chrystus, żaden Allach, żaden kapłan nie będą mi mówić jak mam żyć, chyba że się za mnie urodzą i umrą. Tak robię ja , a wy róbcie jak chcecie :-))).
  Kołakowski, ty czerwona, debilna świnio!- bandziory III RP
 • Podstawą wszystkiego jest MYŚL
  Do czego zmierzam. Otóż czytając artykuły na NE można się nieźle zdołować, a wręcz załamać. Żeby tu wejść i coś przeczytać trzeba mieć mocną psychikę. Tak jak napisałem w tytule, podstawą wszystkiego jest myśl i to wcale nie są jakieś bajki. Mnóstwo eksperymentów to udowodniło. Można poczytać chociażby o polu powszechnej informacji, albo jak kto woli polu morfogenetycznym. Skoro tak jest, to żeby kogo wykończyć, zniszczyć lub wykorzystać wystarczy poddać mu destrukcyjną myśl, która owładnie tym kimś i efekt będzie osiągnięty prędzej czy później dokładnie i stu procentowo. Nie radzę tego próbować na sobie :-))). Szanowni Państwo. Naszemu narodowi wciska się takie destrukcyjne i samobójcze idee i myśli od lat. Jeśli milion ludzi myśli, że ma rząd i prezydenta do bani, to tak będzie chociaż byliby to najlepsi ludzie na świecie. I odwrotnie, jeśli ten milion będzie myślał, że rząd i prezydent to najlepsi ludzie na świecie, to nawet gdyby byli łajdakami to to będą najlepsi ludzie na świecie. Zadaniem i rządzących i ludzi z mediów , w zasadzie każdego kto może jest zaszczepianie w innych budujących i szczęśliwych myśli. W przeciwnym razie nie pomoże nam żadna wypasiona armia. Ja unikam już i gazet i forów gdzie tylko wojny,morderstwa, podłość, chamstwo i nieszczęścia. Nie kręci mnie to absolutnie, a wręcz czuję obrzydzenie. Zacznijcie pisać też o rzeczach fajnych, wzruszających, umacniających wiarę w drugiego człowieka. Zmiana myślenia z destrukcyjnego na budujące opłaci się chyba nam wszystkim o wiele bardziej niż cierpiętnictwo. Nikt nie mówi, że należy uciekać od spraw trudnych i niekiedy bardzo brzydkich, ale to też można przedstawić w sposób w którym jest światełko w tunelu. Nie ma moi drodzy spraw beznadziejnych, są tylko takie których rozwiązania aktualnie nie znamy, ale to nie znaczy że go nie ma. Należy chcieć tylko je poszukać. Reasumując: złymi i destrukcyjnymi myślami niszczymy swój kraj i naród bardziej niż jakakolwiek wojna.
  POLSKA BBB
 • okradanie
  Cud że mandatów nie wystawiają jeszcze harcerze i listonosze. A tak na marginesie to każdy powinien mieć prawo wystawić mandat komu tylko zechce i za co zechce :-))))). Paranoja.
  Celnicy też będą wystawiać mandaty drogowe
 • I bardzo dobrze !
  Powinno być jeszcze, że oferta odbiegająca od wyceny o 30% też powinna być odrzucana z automatu i wykonawca powinien wykonać co najmniej 50% inwestycji własnymi siłami i sprzętem. Wykluczyłoby to krętaczy dysponującymi firmami w teczce i układami.
  Urzędnicy będą decydować o losach firm
 • Nic, a nic się nie zmieni.
  Tylko lemingi mogą pomyśleć, że zmiana jednego na drugiego coś zmieni. Wszystko pójdzie dalej swoim już dawno ustalonym torem.

  Ja od dziesiątków lat zmuszony jestem słuchać tych politycznych pierdół i każda zmiana to tylko wejście z deszczu pod rynnę lub odwrotnie.  http://www.prisonplanet.pl/polityka/poznaj_nowego_prezydenta,p1059399626
  …prosto z Paryża, czyli mamy problem…
 • @Rexturbo 17:27:00
  Ja co prawda nie jestem specjalistą od lotnictwa, ale jest kilka rzeczy które nie dają mi spokoju. Otóż przy uderzeniu skrzydłem w brzozę , wydaje się żeby pękło albo brzoza, albo skrzydło . Równoczesna destrukcja obydwu jest dla mnie wysoce nieprawdopodobna. Druga sprawa to taka, że samolot faktycznie znajdowałby się bardzo nisko. Za silnikami powstaje mały huragan. Musiałoby porozrzucać śmieci na dość dużym obszarze, a tymczasem na zdjęciach leżą one sobie nietknięte w workach jak gdyby nic się nie działo, podczas gdy odrzut z takich silników potrafi zdmuchnąć samochód osobowy(pokazywali na Discovery). Lądując w miękkim gruncie w zagajniku rozpryskuje się jak szklanka. Jeden z silników uderza w ziemię i oprócz wgnieceń nic mu się nie dzieje, a przecież pracował pełną mocą i nietrudno sobie wyobrazić co się dzieje z łopatkami turbin gdy w nie coś wleci. Poza tym jakim cudem mogło go obrócić na plecy na tej wysokości gdy skrzydło ma chyba 18 m , a on znajdował się na 4 m ? Cud cudem popychany .
  Odpowiedź Akweduktowi
 • Gra w kotka i myszkę.
  Niestety, to może być zarówno prawda, jak i fałsz. Jak narzazie to oni wykonują ruchy których my musimy się domyślać, więc równie dobrze mogą wprowadzać do obiegu informacyjnego fałszywe informacje o nadchodzącym ataku false flag i mogą to robić tyle razy aż w końcu się nam to nam znudzi a w tedy.....
  Najlepszym sposobem jest czujność i obserwacja osób wysoko postawionych. Nagłe wyjazdy , odwołane wizyty , ćwiczenia służb mundurowych . Jeśli to się zbiegnie w jednym czasie i terenie , to są przesłanki ku temu by sądzić, że coś się wydarzy.
  Kiedy zamachy bombowe w Polsce?
 • @circ
  Święte słowa circ. Nic dodać, nic ujać.
  Sąd pod sąd