Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze czosnek

 • @zadziwiony 19:20:54
  No,to jest bezsensu, ale wystarczyłoby uprościć prawo.
  Wielki kompromis z eurosocjalizmem
 • @czosnek 18:59:25
  A pan Korwin będzie siedział przy kominku , palił cygara i wymyślał zgrabne żarciki bo jego system będzie działał sam. Problem leży w tym, że Polacy nie szanują władzy a władza Polaków, wszyscy biorą w łapę a jak nie ma kasy to stwarzają problemy.
  Wielki kompromis z eurosocjalizmem
 • @Burak 18:45:58
  A złodziejom należy ucinać rękę, a gwałcicielom jaja. My nie żyjemy w normalnym państwie, a nienoramalność ta polega na tym, że bez względu na sposób sprawowania władzy, obywateli i ich opinii się nie szanuje.
  Wielki kompromis z eurosocjalizmem
 • @zadziwiony 18:35:44
  no, jak będzie pan malował trującą farbą to co się pan dziwi?
  Wielki kompromis z eurosocjalizmem
 • @serendipity 11:05:16
  A słyszał pan żeby ktoś pilnował tych co wywożą śmieci do lasu albo palą śmieciami w piecach? Nikt ich nie pilnuje i nikt na nich nie donosi. Polak donosi tylko na takiego, któremu się lepiej powodzi.
  Wielki kompromis z eurosocjalizmem
 • No i mamy
  wielkich myślicieli, takich jak pan, którzy mądrze gadają ale bez sensu.
  Zlikwidować to można NFZ, co czwartego posła, senatora a nie nadzór budowlany. W całe Europie tylko 20 -30 % szpitali jest sprywatyzowana, bo zdrowia się nie da urynkowić. Wystarczy skopiować z zagranicy, po co wymyślać ustrój od nowa? Czysty liberalizm to cholerna utopia.
  Wielki kompromis z eurosocjalizmem
 • @Metzgerwein 23:12:34
  lekarz zawsze będzie wolał obsłużyć 5 bogatych niż 30 biednych, wyjdzie mu na to samo, a mniej się zmęczy
  Ofiara własnej logiki...
 • @Metzgerwein 23:12:34
  nie znam się na tym, ale wydaje mi się że tego typu usługi znacznie nie potanieję, ponieważ, prędzej czy później trzeba się leczyć, lekarze dobrze o tym wiedzą. Będzie jak w Stanach, nie masz to zdychasz.
  Ofiara własnej logiki...
 • @Metzgerwein 21:59:02
  Może się tak stać, że 50% ludzi nie skorzysta z tej dobrowolnej składki i będzie tak na pewno. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem.
  Ofiara własnej logiki...
 • @Metzgerwein 21:31:03
  Nie zapominaj jednak, że prywatne ubezpieczenie będzie droższe, i na pewno zakres usług będzie zależał od stawki. Jeżeli załóżmy będziesz chciał ubezpieczyć się na wypadek przeszczepu wątroby ok 180 000 zł to będziesz bulił 1000 zł miesięcznie a nie 250. Bo prywatne agencje ubezpieczeniowe, przede wszystkim będą chciały zarabiać. Polaków nie stań na to, bo gospodarka jest słaba.
  Ofiara własnej logiki...
 • @Metzgerwein 20:45:57
  Nie zapominaj, że to ty możesz być chory. Czyli płacisz podatki sam na siebie a na pewno kiedyś wylądujesz w szpitalu. A w ogóle to większość polityków unika tematów o uzdrowieniu gospodarki, albo nie potrafią tego zrobić bo się nie znają, albo nie chcą bo mają w tym interes ,albo się boją. Potem mamy tematy zastępcze o homosiach, których jest 1% i większość ludzi ma ich gdzieś albo jakieś Anny Grodzkie w bikini mówiące o swoim seksualizmie. Pan Korwin nie lubi gwiazdorów a sam porusza tematy błahe, płytkie, demoralizujące, przestańcie gadać o homoseksualistach to sami znikną.
  Ofiara własnej logiki...
 • @czosnek 19:39:53
  zajmowanie się socjałem to sprawa drugorzędna, to jakby poprawiać infrastrukturę drogową wymianą ławek.
  Ofiara własnej logiki...
 • @Metzgerwein 19:23:02
  Wszystko pięknie brzmi w teorii. Jak ten prywatny socjał miałby wyglądać w teorii? Zbiórki pieniężne? Przecież to żebractwo. Co ma zrobic młody człowiek, po studiach, który nagle zapadł na ciężką ,nieuleczalną chorobę? Liczyć na rodziców, znajomych, przecież to absurd. Piękna teoria, dla młodych, silnych, krzepkich i zdrowych.
  Ofiara własnej logiki...
 • @night rat 19:03:55
  socjał powinien być, jednak w silnej gospodarce, powinien on być na tyle nieopłacalny ,żeby nikomu nie chciało się brać zasiłków. Silna gospodarka to podstawa, reszta to sprawy drugorzędne, w dobrobycie kwestie socjalne samie się sformułują. Zajmowanie się pasożytami nie rozwiąże problemu. Przede wszystkim zlustrować wszystkich polityków i wywalić na zbity ryj starych komunistów. Tylko że to utopia w dobie seryjnych samobójców.
  Ofiara własnej logiki...
 • Panie Januszu
  Niech pan zmieni swój program polityczny ,bo inaczej będzie pan kolejną gadająca głową. Ja chętnie zagłosuję, tym bardziej ,że nie ma już na kogo.
  Ofiara własnej logiki...
 • @Metzgerwein 18:27:35
  A po co się tak niezdrowo podniecać homoseksualistami, feministkami, transami? Kogo to obchodzi? Ludzi obchodzi praca, pieniądze,godne zycie, rodzina. Skupcie się na tym co najważniejsze ,na gospodarce. Pan Korwin twierdzi, że państwo nie powinno wychowywać, tylko rodzice. Więc niech państwo się nie zajmuje homosiami, religią w szkołach i innymi pierdami.
  To rozrywka dla bezrobotnych, polityka i moralność. Dajcie ludziom pracę.
  Ofiara własnej logiki...
 • Jest Pan niepopularny
  Bo zraża pan ludzi do siebie.
  Przede wszystkim kara śmierci, po pierwsze nikogo nie obchodzi, po drugie, jest zaprzeczeniem osiągnięć cywilizacji, mimo oczywistej betryzacji.
  Po drugie, dyskryminacja kobiet w wyborach, miałby pan 4 % a może nawet więcej. Kobiety od wieków dyskryminowane nie rozwijały się intelektualnie, nic dziwnego że nic nie wymyśliły.
  Po trzecie całkowite zlikwidowanie socjału, to utopia, może kaleki też chce pan wybić? Bo w końcu nie pracują, to niech nie jedzą i się nie leczą.
  Po czwarte.
  Skupianie się na gejach zamiast np. polskim skorumpowanym sądownictwie i biurokracji.
  Ofiara własnej logiki...
 • @Leszy 14:17:13
  no właśnie nie wiadomo o co chodzi. Mam nadzieję ,że niedługo wejdzie ta ustawa, bo to jest chore
  Związki partnerskie w Sejmie. Opozycja: projekty niekonstytucyjne
 • Poza tym
  Ci nauczyciele i wykładowcy to często prości ludzie ze wsi , którzy za komuny dostali się na studia. Ten wiejski sposób myślenia zawsze mnie denerwował, posłuszeństwo, tępa rywalizacja, dyskryminacja myślących samodzielnie, albo inaczej ,tworzenie hierarchii w grupach uczniów, brak pracy zespołowej. To może ich wina, że tak to wygląda.
  Mit powszechnej edukacji
 • W Polsce
  Dla mnie sposób kształcenia w tym kraju w ogóle jest niedorzeczny. Uczy się rzeczy zbędnych, niepotrzebnych nikomu a już na pewno absolwent szkoły średniej nie jest przygotowany do żadnej pracy. Pamiętam że musieliśmy znać na wyrywki Biblię, łącznie z cytatami, dzieła starożytnych z cytatami. Mieliśmy testy w których podawano kilkadziesiąt fragmentów z literatury i trzeba było je uzupełnić w wykropkowanych miejscach np. W liceum, nie były to studia humanistyczne. Po co to komu? Co takie kucie na blachę może kogoś nauczyć? Na studiach natomiast, nieraz uczyłem się parę tygodni, żeby przygotować się do egzaminu a na egzaminie padały trzy błahe pytanka i była piąteczka. Byłem rozczarowany tym. A ludzie się garną na studia bo to jedyny sposób na jakiś awans społeczny. Szkoły zawodowe nie mają dobrej opinii i prestiżu.
  Poza tym i tak nie ma pracy.
  Mit powszechnej edukacji