Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Mantrid

 • Problem to ZUS
  ''Pracodawca najczęściej płaci swoim pracownikom najwyższą możliwą stawkę, na którą swoją pracą zasługują w warunkach konkretnego przedsiębiorstwa.'' - zapłaci tyle by ieszcze zarobić na siebie, bo po to prowadzi działąlność gospodarczą a nie charytatywną. No, i też nikt nie powiedzał on sam jest skazany na sukces i że do końca życia będzie przedsiębiorcą, zawsze sam może dostać minimalną płące.

  Problem to minimalne koszty zatrudnienia, ok 900 zł na start ? no tak ale od minimalnej w granicach 3000 zł brutto. Bo nie zapominajmy o tym że taka pensja zostanie wydana na bieżące wydatki obarczone 23 % podatkiem VAT (akcyza też jest obarczona VATem, nie wiem czy to towar czy usługa).

  ZUS powiniem być płacony liniowo.
  O płacy minimalnej
 • Korupcja ...
  Najzwyczajniej polaki to przestępcy z natury, więc urzędnicy mają na to lekarstwo. Teraz oni będą brać w łapę, a reszta niech spierda...
  Śmierdząca ustawa
 • Gnida
  Niech się smaży w piekle.
  Miesięcznie pożerał ekonomicznie 50'ciu Polaków, szkoda że go ktoś nie wydymał go w dył... i całej jego rodziny. Cała nasza niedola to te gnidy.
  ŻEGNAJ ALIK – Cześć Twojej Pamięci.
 • @interesariusz z PL 22:21:22
  W przypadku Polski to jest tem sam bajer, opieka nad dzieciakami polakami. Nie ma racji stanu itp. duperelami, mam pięści i wiedzę. Są reguły i zasady, i tak Państwo powinno działać. Dwa słowa, a przepaść niędzy nimi. Tylko idioci nie widzą różnicy ...
  Polska Racja Stanu
 • Józef Unrug
  -wybrał Polskę, dlaczego ?
  -dlaczego teraz niemcy nie chcą być Polakami ?
  Polska Racja Stanu
 • @monitorpolskisłowian 15:03:13
  Jak być Polakiem gdy człowiek rodzi się bez ziemi i bez żadnych praw do czego kolwiek. Ta cała tak zwana racja stanu to komuchy które boją się Narodu króry szuka desperacko sprawiedliwości społecznej.
  Gdybym nie był nacjonalistą (nie rasistą, bo wiem że prawdziwi Polscy Żydzi zostali wymordowani w obozach koncentracyjnych przez obcych żydów, 12 plemion) już bym dawno temu uciekł z Polski.
  Model Słowiański ? teraz stawiki są o wiekiększe niż bóstwa i religie. Chodzi o prawo do życia na ziemi, nie dla wszystkich.
  Polska Racja Stanu
 • @Andrzej Słonawski 14:20:34
  Marsz Niepodległości a policja która wchodzi do mieszkania z kaprysu bo nie musi mieć nakazu ''Polskie Prawo'', mają 14 dni na uzasadnienie przeszukania. Oni kpią z prawa ludzi ... do czegokolwiek.
  Przesłanie do Głosującego Bydła
 • Jak Niemcy wyglądają, a jak MY ?
  Na Wawelu leży zdrajca czeski (niby święty), a nasz Król gdzieś przy drodze. Ja jestem za równouprawnieniem kobiet i mnie mdli gdy słyszę o roli matki, ja jestem za tym by szły do wojska z poboru w stopniu szeregowca i marynarza a nie ze stopniem oficerskim. Bo to są jajca z bycia w siłach zbrojnych, choć większość kadry w wojsku nie dorasta do kolan kobiet wolał bym model ''nie żądać szacunku, tylko zasłużyć na szacunek''.
  MORALNOŚĆ
 • Prawo jest dobre gorzej z praktyką ...
  Ta pani skoro nie miała długu i nie dostała nakazu zapłaty z sądu powinna jak najszybciej zwrócić się do sądu z wnioskiem o dostarczenie nakazu zapłaty. I wtedy dostaje termin na złożenie zażalenia.

  W tym trybie jest osobą która nie miała ustawowego trybu odwoławczego od nakazu zapłaty. Komornik działał bezprawnie ponieważ nakaz zapłaty nie miał możliwości się uprawomocnić.

  USTAWA
  z dnia 29 sierpnia 1997 r.
  (o komornikach sądowych i egzekucji)

  Art. 23. 1. Komornik jest obowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu czynności.

  Art. 24. 1. Komornik jest obowiązany do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody, które mogą zostać wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności
  określonych w art. 2, a w przypadku gdy zatrudnia pracowników, również do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody, które mogą zostać wyrządzone ich
  działaniem w związku z wykonywaniem tych czynności.

  Art. 2. 1. Czynności egzekucyjne w sprawach cywilnych wykonuje wyłącznie komornik, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w innych ustawach. Komornik wykonuje także inne czynności przekazane na podstawie odrębnych przepisów. itd...

  To nie wierzyciel ma oddać, komornik ma wymóg ubezpieczania się od takich sytuacji w których popełnia błąd. Bezcelowe są żale do banków (tam pracują cieniasy które nawet nie mają pojęcia o ustawach, i czasami popuszczają w gacie) każdy tam się cieszy że ma pracę (jeszcze).

  A komornik jak najbardziej zawinił bo chciał być wygodny i się nie przepracować. Z sądami i komornikami jest taki problem że oni się znają i tam nie ma przypadkowych nominacji.

  W Gdyni sędzia nawet w zębach zaniósł akta postępowania komornikowi (fizycznie je zabrał z budynku sądu) żeby napisał uzasadnienie, hmm 8 miesięcy jest rozpatrywane zażalenie.

  Cywilny sprawę trzeba wytoczyć komornikowi a nie wierzycielowi (choć to on powinien wskazać wszelkie dane dłużnika, i pewnie ich nie wskazał). Komornicy pracują na zasadzie twój biznes twoja strata, ich zarobki nie biorą się znikąd. Albo jest prawomocny nakaz zapłaty (prawo do odwołania) albo dokument nie ma żadnego umocowania prawnego. Co ciekawe komornik nie pisze tego w swoich pismach daje 7 dni na odwołanie, a ten co się będzie odwoływał od pisma komornika zamyka sobie drogę do darmowego postępowania w sądzie. Co więcej o ile się nie mylę zamyka sobie drogę do jakiegokolwiek wybronienia przed nieswoim długiem.
  Komornicy rozbójnicy
 • No i samoobrona POLICJANTA
  http://www.youtube.com/watch?v=leYM3W_F614
  Przesłanie do Głosującego Bydła
 • na temat zatrzymyawnia podejrzanych
  http://www.youtube.com/watch?v=YbFBgk1b0rg
  Przesłanie do Głosującego Bydła
 • Wioletta Szwak
  -kiedyś byłem za prawem do wyboru dla kobiet w temacie aborcji lecz po sprawie z przed 3 lat w temacie Różyczki zastanawiam sie nad tym czym jest prawo w Polsce. Eugenika - jak się patrzy ... - żeby wiedzieć o czym jest film trzeba mieć wiedzę o tym że Eugenika do dzisiaj jest stosowana w praktyce.
  Przesłanie do Głosującego Bydła
 • @Prezydent RzBiK 23:57:34
  Lubię Biblię Szatana w 70%, a ty rozpaczliwie chwytasz się 50% pospolitego Pisma Świętego i nie potrzebnie się grzejesz. Cytat ''czerwoni, różowi, żydzi, pedały, palikoty, diabły, itp'' o czym ty piszesz ??? Ja nie widzę potrzeby wytykania komuś tego że ma fioletowe spodnie byle by nie był cwaniakiem i oszustem, bo tego na pierwszy rzut oka nie widać. Gdy jest okazja trzeba być życzliwym wobec siebie, a nie skakać na siebie. Pozdrawiam ''żonę, córkę, teściową i ciebie'' i wiec że nie jestem lepszy od ciebie ;)
  STOP. BASTA!
 • Testament ...
  Witam , zgodnie z sugestią kolegi proszę o przesłanie do wszystkich
  członków
  i sympatyków w/w meila. Pozdrawiam

  Pełnomocnik Powiatowy SdPL , Grzegorz Wojdanowski
  Witajcie!  Na stronie www.oska.org.pl odbywa się głosowanie na feministkę lub
  feministę
  roku jednym z k= andydatów jest pan marszałek Marek Borowski, a zatem


  Drodzy członkowie i sympatycy SDPL ,a przede wszystkim zwolennicy Marka
  Borowskiego - GŁOSUJCIE na nieg= o co najmniej raz dziennie, a
  doświadczenie
  uczy, że moszna to czynić nawet co= kilka godzin.  Przecież to wstyd, że posłanka = SLD Joanna Senyszyn ma w tej chwili o
  prawie 130 głosów więcej od Marka Borowski= ego!!!  Jest nas w skali kraju ponoć nawet kilka tysięcy. Gdyby każdy raz dzi=
  ennie
  zagłosował , to powinna być to ogromna ilość głosów na Marka
  Borowskiego. A
  tu co? W ciągu ostatn= ich 24 godzin raptem niecałe 50 głosów!!!
  Wstyd!!!
  STOP. BASTA!
 • A jednak ...
  - jak ma się na kasacje to jest i sprawiedliwość.
  SPRAWA DANIELA KLOCA: CZY TO BYŁA BILOKACJA??
 • @fan-wolności 09:42:13
  No to już wiadomo z skąd CENZURA w NE. ''Płynny Ołów'' a kto się sprzeciwiał ? nawet USA siedziały cicho ...

  O Libii - ci co za słabi i nie mają odwagi przełączyć się z EURO2012 na rzeczywistość niech nie oglądają tego linku bo tam widać miłosierdzie Ameryki w postaci bezzałogowych dronów.
  http://www.youtube.com/watch?v=d2HCR47p2n8
  LAS SMOLEŃSKI - IDĄ ŚWIĘTA, LAS PAMIĘTA !
 • Uuu ... Niedało się nagrać ?
  - jestem z Gdyni i trochę mi za daleko do Warszawy. To jest jeden z argumentów dla których te rozprawy powinny być nagrywane i publikowane na portalu Nowego Ekranu. Przecież sądy nie powinny mieć wstydu w dawaniu świadectwa praworządności w Polsce.
  Sprawa Daniela Kloca: "Termin przeminął, Marsz się skończył"
 • Ryszard Opara - Polak Patriota Humanista
  Humanista - treści które nazywają szambem, dnem, podłością ? daje amunicję naszym wrogom ? zachowywać w przypadkach chamskiego trolowania ? Należy wyciągnąć naukę i oczyścić atmosferę ?

  Lubię TOROWISKO bo tam nikogo nie stać na taką arogancję w świetle swoich przekonań, może powinno się stworzyć listę tych którzy nie przyjmują krytyki by było jaśniej jak się do nich odnosić ?
  STOP. BASTA!
 • I przestać pełnić funkcję kretów ?
  Jeżeli ktokolwiek ma ochotę bluźnić i zachowywać się wulgarnie, niech robi to u siebie albo niech idzie do konkurencji ?

  To jakaś paranoja, to już tak jest że ktoś się nie zgadza z tezą autora. I nie musi być kretem, ma inne doświadczenia życiowe i tyle. Totalitaryzm pozostawmy rządzącym (odnośnie przekonań politycznych, gospodarczych czy też społecznych-gdzie religia ?), niech oni piszą bajki dla owieczek. Za każdym przekleństwem i wulgarnością kryją się emocje które muszą istnieć w społeczeństwie, ponieważ to nadaje smaku debacie.
  Jak ta cenzura przejdzie, to co to będzie za dyskusja ? Tylko tchórze boją się kontr i tacy co się zagalopowali w las ...
  STOP. BASTA!
 • nadzieja ...
  Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28 marca 2008 r., sygn. III KK 484/07

  Sformułowana w art. 2 § 2 k.p.k. zasada prawdy materialnej wprowadza w procesie karnym wymóg opierania wszelkich rozstrzygnięć na zgodnych z prawdą ustaleniach faktycznych, przez które rozumie się ustalenia udowodnione, czyli takie, gdy w świetle przeprowadzonych dowodów fakt przeciwny dowodzonemu jest niemożliwy lub wysoce nieprawdopodobny. Obowiązek udowodnienia odnosić należy jednak tylko do ustaleń niekorzystnych dla oskarżonego, jako że on sam korzysta z domniemania niewinności (art. 5 § 1 k.p.k.), a nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na jego korzyść (art. 5 § 2 k.p.k.). Ze względu na te zasady wydanie wyroku uniewinniającego jest konieczne zarówno wówczas, gdy wykazano niewinność oskarżonego, jak i wtedy - co chyba częściej ma miejsce - gdy nie udowodniono, że jest on winny popełnienia zarzucanego mu czynu przestępnego. W tym ostatnim wypadku wystarczy zatem, że twierdzenia oskarżonego, negujące tezy aktu oskarżenia, zostaną uprawdopodobnione. Wyrok uniewinniający musi jednak zapaść również i w takiej sytuacji, gdy wskazywana przez oskarżonego teza jest co prawda nieuprawdopodobniona, ale też nie zdołano udowodnić mu sprawstwa i winy. Należy podkreślić, że walor prawny uniewinnień z różnych powodów jest taki sam, ponieważ polskie prawo karnoprocesowe nie przewiduje tzw. wyroków pośrednich, czyli pozostawiających daną osobę w stanie ciągłego podejrzenia (absolutio ab instantia).

  Prawo nie dla wszystkich ...
  Sędzia w roli Obiektywnego Arbitra ? to jakieś jaja ... nie tyle co z prawa, co z moralności i dawania świadectwa prawości.
  Oni razem są niczym zazdrosny Bóg który zabija tych kurzy go nie kochają.
  Dla Czytelników Nowego Ekranu szczególna informacja!!! Daniel Kloc przed Sądem Najwyższym !!!